Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 22 příspěveků, 8 různých jmén: Blb., Blbeček., Geňo, Geňo., Hlupák, Hlupák čo rád číta..., Hlupák., Slepec.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.06.2013 21:56

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: Ne tak rychle...

Hlupák čo rád číta... 195.?.?.?

No ja akosi týmto systémom rozumiem. Obsluhovať akýkoľvek digitálny systém PVO (ako napr. S-300 alebo S-400) je v porovnaní s akýmkoľvek analógom typu S-75 alebo S-125 detská hračka. Pripomína to hranie veľmi jednoduchej strategickej hry - trojuholník je nepriateľ- Foe štvorček priateľ-Friend. Počítač ku každému trojuholníku podľa nebezpečnosti priradí číslo a to je celé. Potvrdís poradie 6-12 čísel (u S300 6 u S400 12) a dáš enter na zničiť. Systémy sú to tak výkonné a integrované, že na človeku ostáva len potvrdzovanie odpalu zničiť y/n?. Dokonca majú aj plne automatický mód, kedy bezobslužne zostrelia všetko čo priletí do zóny obstrelu a neodpovie správne na IFF dotaz (trojuholníky). Pri týchto systémoch je najdôležitejšie postaviť ich do výhodnej palebnej pozície. Nič iné sa na obsluhe takýchto systémov prakticky nepožaduje. Dokonca vzhľadom na použitie radarov s pasívne fázovaným anténnym radom ktoré prakticky vylučuje zásah protiradiolokačnými strelami NATO takže ani pozíciu nemusia meniť až tak často. No a nakoniec Sýrske ako aj Iránske obsluhy nie sú žiadny začiatočníci majú obrovské bojové skúsenosti a aj tak sú na S300 dávno plne preškolené (3 resp. 4 roky už)...

291856

07.08.2013 13:32

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

Nesúhlas.

Geňo 195.?.?.?

Ani v najdivokejšom sne si neviem predstaviť akýkoľvek "hot war" scénar vojny kohokoľvek s Čínou. Obchodná vojna, cyber vojna (tu už si nie som istý) nejaká verzia studenej vojny ale to čo autor v článku opisuje to akože ako má pokračovať? Akože USA odpália ICBM s atómovkami na Čínu tá bude zničená a potom čo? Kto bude na ten čas vyrábať spotrebný tovar pre EÚ a USA? Viete ako by stúpli ceny úplne triviálnych vecí dennej spotreby? Už to by bola mega prehra... A to len tak píšem z hlavy bez konceptu. Lebo hlavná otázka autorovi je a to by sa akože Číňani pozerali ako im vybuchne krajina, stoicky by to prijali a následne by sa nechali okupovať a lá Japonsko po druhej svetovej? A prečo by sa potom USA pchali do zamorenej Číny? Kto by odtiaľ čo kúpil potom? Ja nič (to by som ale musel žiť ale to je naivita taký konflikt by zničil aj EÚ a RF - muttually assured destruction). Úplne diletantský článok nedomyslené závery, senzáciechtivé atď. USA objektívne presúvajú ťažisko vojenských záujmov k Číne a budú čoraz viac budú akcie rozdeľ a panuj (ja to vidím na pokus USA o vnútorný rozklad Číny na viacero štátov) ale vojnu so zjednotenou nukleárnou Čínou nechcú ani oni to by bola samovražda na to netreba byť žiadny think tankový analytik. O veci ako je Výstavab ozbrojenych síl Činy (China military build up) a vytváranie konvenčnej Zóny do ktorej nemožno vstúpiť (Access Area-Denial) v Číne sa vášnivo zaujímam a odporúčam aj iným. Rád by som si prečítal "politicky nekorektné" názory na túto tému ale tento článok s tým nemá nič spoločné a hodnotím ho ako blud.

294158

29.08.2013 09:52

Budeme nuceni ukončit činnost

RE: Kde je hodnota Zvědavce?

Hlupák 195.?.?.?

Hodnota Zvědavce je v tom, že píše to o čom sa MASOVO hovorí v Českej aj Slovenskej spoločnosti ale nikde sa o tom systematicky nepíše. Žiaľ úplne rovnaký stav ako za komunizmu. A že sa inde dá nájsť tieto informácie a skôr? No ale tu sú sústredené a pokope čo šetrí čas (a zároveň umožňuje čitateľov manipulovať ak by sa chcelo...) a človek aspoň vidí, že jemu aj jeho geografickému okoliu už úplne nejebe a že sú aj iní čo takto vidia veci - pričom s X vecami na zvedavcovi vôbec nesúhlasým napr. homofóbia mi je na smiech lebo na rozdiel od väčšiny prispievajúcich som v pravidelnom kontakte s homosexuálmi od vysokej školy (napr. môj právnik je buzna a chudák to tají a pritom to všetci vieme 20 rokov a je mi ho ľúto má takú výhovorkovú frajerku ako zo zlého filmu...slušný človek to je totiž len má strach) a nikdy som s nimi nemal ale žiadny problém dal som jasne najavo, že som na baby a hotovo - 22 rokov no problem (predtým som nepoznal žiadného buznu).

295154

13.09.2013 08:50

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

Hmm.

Hlupák. 195.?.?.?

Ak ma pamäť neklame onehdá sa Saudský princ vyhrážal prezidentovi Putinovi, že ak za 30mld. USD nevypadne zo Sýrie tak rozpúta na Kaukaze tretiu Čečenskú vojnu lebo podľa jeho vlastných slov on velí Čečenským bojevikom (povstalcom, teroristom, partizánom volajte si to ako chcete) - mimochodom pre USA by takéto priznanie malo byť tiež signálom k útoku lebo ten skurvysyn riadi aj Al Káidu aj keď samozrejme za Saudmi sú amerikanosi. No a keďže to povedal v Kremli je isté, že z toho stretnutia existuje objektívny záznam - nahrávka - ktorú je možné kedykoľvek prezentovať verejne... Teda prezident Putin môže kedykoľvek rozhodnúť o bombardovaní Saudskej arábie. Vzhľadom na to čo mi hovoria priatelia ktorý v SA pracovali/jú vraj je to púšť so 17 absolútne umelo postavenými mestami uprostred ničoho. No a Quatar to je jedno mesto. Teda je to 18 cieľov. Na to stačia dve rakety Bulava a to ešte 8 cieľov môže dostať dve rany (Bulava nesie 6-14 samostatne navádzaných termojadrových hlavíc a 30 klamných hlavíc). Takto by som sa s tým vyhrážačom bavil a keby začali nepokoje na Kaukaze tak "нажимаю пуск" a hotovo po dvoch týždňoch by tam už ani radiácia nebola (o tom sa nehovorí ale moderné atómové hlavice spôsobia iba dočasné radiaktívne zamorenie 10-14 dní - to ešte aj Fukušima je horšia). S Turkami by som zatočil tak, že by som podporil Kurdov ako sa len dá - napr. by som im dal ZADARMO (nakoniec by to prienieslo rusom zisk samozrejme) RPG-29, Kornety a Igla-SM - hneď by mali Turci iné starosti než jebať Sýriu. A bol by raz dva pokoj. Na konvenčný útok proti SA žiaľ Rusko ešte nemá (SA má ULTRA MODERNÚ - najmodernejšiu na svete a veľkú armádu) stroje ako Su-35, Su-34, T-50 ktoré by rozkúsali všetky tie F-15 a Eurofightery na prach sú zatiaľ len v počte rádovo 40ks vo výzbroji. Až ich bude plánovaných 280 (o 4 roky žiaľ Bohu...) tak potom by to išlo aj bez tých Buláv... Veľa by mohli spraviť ponorky ale nové sú len tri (čo samo o sebe stači v tomto prípade ale aj Rusko treba chrániť niečím) a tie trochu staršie ale stále lepšie než čokoľvek zo západu (trieda Siera Кондор 945 celotitánovej konštrukcie) môžu za 1 minútu ponoriť celé SA námorníctvo ale nemajú proti-zemné strely. Rusi proste "zabudli"-niekto im zabudol... na historickú lekciu, že musia neustále zbrojiť o dušu lebo o ich zem bude VŽDY záujem agressorov - už si to za tých 1000 rokov mohli všimnúť. A že keď niekto napadne ich spojencov tak ho MUSIA vojensky podporiť. Lebo budú na rade - viď. 1938 ČSR...

296031

15.09.2013 09:39

Posledních par hodin

Žiaľ je to klasika...

Hlupák. 195.?.?.?

Veľmi dobre rozumiem, už to mám len za posledné 3 (tri) roky 2x za sebou (boli rovnako starí zhruba)... Terajší má 9 rokov tak v decembri pre istotu kupujem nového, nech sa to tak prirodzene prelína odchod a príchod - doslova taká prevencia pred tým o čom píšete. Treba vydržať (poplakať si od srdca uvoľnene) a hneď si zaobstarať nového psíka, to sa mi osvedčilo.

296159

17.09.2013 10:21

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

Článok je úplný blud...

Hlupák. 195.?.?.?

Na svete NEEXISTUJE systém ktorý by vedel zostreliť balistický raketu z územia RF nad Stredozemným morom (NMD až bude fungovať bude prvý). Dokázať by to mal až ruský systém S-500 ale nie až na takú vzdialenosť (raketa by musela preletieť v okruhu cca. 1000 (tisíc)km popri ňom. Americký systém NMD by to mohol dokázať ale podľa toho čo ja a verejnosť vieme ešte stále nefunguje ani približne ako by mal... Ani ruské námorníctvo nedisponuje žiadnou takouto technológiou. Americké námorníctvo disponuje na krížnikoch Aegis systémom SM.3 ktorý by vedel zostreliť balistickú raketu vstupujúcu do atmosféry nad Stredozemným morom a aj tam taký je. Ale opäť v okruhu cca. 200 (dvesto)km okolo lode takže nie hocikde v Stredozemnom mori.
Podľa mňa išlo o objektívne nutný test Izraelských proti balistických rakiet Arrow 2 (chrániacich Izrael pred arabskými Scudmi) http://www.defense.gov/Photos/NewsPhoto.aspx?NewsP... v čase keď sa objektívne mohli domnievať, že to na nich zo Sýrie začne lietať - nehovorte mi že nie. A časovanie si nemohli vybrať, jednoducho zle je bude ešte horšie - pripravme sa a hneď!
Cieľová raketa štartovala z Izraelského lietadla F-15A 1500 km od Izraela http://www.best-news.us/news-4786345-Israel-will-t...
Najprv odpal podľa náhle sa rozhorených horúcich plynov pri štarte z F-15 zachytila ruská družica Oko v IČ (Termo kamera) pásme podľa extrémne výrazného štartovacieho motora cieľovej rakety potom prešla na sledovanie vo foto kontrastnom pásme (CCD kamera) a až objekt nastúpal cez horizont zachytil ho radar Voronež-DM ruskej kozmickej obrany v Armavire (to isté s protiraketou). Zahorizontálne radary pre Ruskú federáciu sú vo fáze stavby prototypov. Zavádzať sa majú až o 3 roky.

296251

Gayovia a lesby sú slobodní žiť život tak, ako chcú. Tlmočnícka perla! Nevedieť ani správne preložiť to be free to...

296328

18.09.2013 17:16

Rouhání

RE: Ach jo...

Blb. 195.?.?.?

Nedá mi[smích] Ako viete? Vy ste žil medzi moslimami v bežnom živote?

296355

18.09.2013 17:25

Rouhání

RE: 2.

Blb. 195.?.?.?

Konečne dobré správy! Takže to tu riadime vlasten my - rímsky katolíci! Paráda! Jak my odľahlo, fúha! A pozor na moslimov - idú po nás, dobre som pochopil?

296356

Na toto bolo treba štúdiu? Mne sa stačí prejsť popri Eurovei (Bratislavské korzo pri Dunaji, kde sa pretŕčajú boháči) alebo zapnúť TA3.

296619

29.10.2013 20:03

Demokratický požár

Mimoriadny článok.

Blbeček. 195.?.?.?

Z mnohých dôvodov považujem daný článok za mimoriadny. Ako vždy mám s autorom v mnohom iný názor a niektoré jeho syntézy považujem za mylné aj keď to možno spôsobuje obmädzený rozsah úvahy. Ale už len to, že vidno, že študoval "základnú literatúru" aj to ma pre mňa význam. Dovoľuje mi to totiž poukázať na masový jav dnešnej doby, ktorý som tak z voleja pomenovať nevedl (slovo diletantizmus ho podľa mňa nevystihuje). Totižto v dešnej dobe som svedkom masového javu, že ľudia (často na zodpovedných miestach) sú nespokojní, cítia krivdu v systéme, vedia že niečo je zle ale pomenúvavajú ju tak "podomácky" na všetko chcú prísť od nuly, akoby ani nejestvovali mrťe ľudí pred nimi čo to brutálne analyzovali a zasvetili svoj život tejto problematike a publikovali svoje zistenia. Akoby si ľudia dnes nevedeli ušetriť čas, resp. zreálniť diskusiu a tým zreálniť zmenu k lepšiemu naštudovaním ich diel. Autor niektorých z týchto velikánov (podľa ktorých dnes beží svet a bez poznania ídeí ktorých je človek v zmätku) v článku pomenoval. Bravó! Aj dva (zatiaľ) príspevky sú veľmi zaujímavé. Najviac ma dostal ten kde sa presne prekladá grécke slovo Demokracie (δημοκρατία). To som naozaj netušil. Súhlasím aj s komentom, že v skratke je to celé o "vyššom mravnom princípe".
Veľmi sa mi páči pasáž kde (kto pozná Poppera ten rozumie) kde sa hovorí o tom, že feudáli (je to narážka na G. Sorrosa) sa opájajú ideálmi rovnosti - to je neskutočne výstižné. Rád by som išiel s autorm na pivo. Porozprával by som sa s ním o jeho fóbii z voľného trhu [chechtot] Ktorý je vynikajúca vec ale problém je, že keď sa manipuluje (čo sa deje neustále a odjakživa) tak je to miestami horor. O tom to je Gyorgi Sorros neustále ospevuje voľný trh ale pri tom ho sám brutálnym spôsobom manipuluje...

298873

29.10.2013 20:10

Demokratický požár

Chyba v mene autora.

Blbeček. 195.?.?.?

Po prečítaní si ruského originálu by som chcel upozorniť, že autor sa volá MAXIM KANTOR teda tých 1700Kč ste asi nie celkom dobre minuli [chechtot]

298874

Tak k tomuto článku nemám čo dodať, rakety idú "Sýrskym povstalcom" nie je o čom. Chudáci Sýrsky tankisti, TOW-y s dvojitou kumulatívnou hlavicou prestrelia T-72 vybavené aktívnym pancierom na akomkoľvek mieste okrem čela veže pričom TOW na 3,5km a Javelin na 2,5km teda mimo dosah T-72 alebo BVP-2 a Javeliny sú typu vypusť a zabudni-úplne samonavádzacie vykloním sa spoza baráku vypustím a utekám kade ľahšie - takmär vôbec nezáleží na stupni vycvičenosti obsluhy. Plus obidvoje s plnou nočnou schopnosťou - Sýria nemá na noc zhola nič. Zo zamneriavača TOW-u je v naprostej tme vidno T-72 alebo BVP-2 na 5km. T-72 alebo BVP-2 vidí v noci postavenie TOW-u max. na 100m aj to len ak je jasná noc s mesiacom alebo hviezdami a ten chuj je v otvorenom postavení. V naprostej tme nevidí vôbec nič...
Ešte snáď ostáva dúfať, že SA si to kupuje ako reakciu na obnovenie medzinárodného postavenia Iránu a odklon USA od SA tak povediac do zásoby. Ono dá sa dôjsť na tanku z Iránu do SA o tom po tom. Dal by Boh aby to tak bolo! Sýria už krvácala dosť!

301327

04.02.2014 17:06

Práce na hovno

RE: JAK JSTE DOŠLE K ZÁVĚRU, ŽE ŽIJEME V KAPITALISMU?

Hlupák. 195.?.?.?

Lepšie by som to sám nenapísal! Bravó!

304008

04.02.2014 17:09

Práce na hovno

RE: JAK JSTE DOŠLE K ZÁVĚRU, ŽE ŽIJEME V KAPITALISMU?

Hlupák. 195.?.?.?

Nie je vôbec žiadny demagóg. Len ide do hĺbky a veci na rozdiel od Vás zjavne rozumie... Vy vôbec a ešte to dávate ostentatívne najavo - gratulujem...

304011

20.02.2014 22:57

Saúdové souhlasí, že poskytnou syrským ozbrojencům rakety odpalované z ramene

RE: Technicka informace

Hlupák. 195.?.?.?

Koristné 9K338 Igla-S a 9K32 Strela 2 a 9K32M Strela 2M plus z Jemenu ilegálne dodané Čínske FN-6/16... Nič zo západných nových dodávok...

305033

21.02.2014 19:03

Saúdové souhlasí, že poskytnou syrským ozbrojencům rakety odpalované z ramene

RE: Technicka informace

Hlupák. 195.?.?.?

Nevylučujem, že ich niekto dodal napr. Igla S z Lýbie a podobne. Ale Igla S ani Strela 2M nie sú vo výzbroji ČR/SR. Strela 2 áno. Ale tá je vhodná maximálne tak na výcvik, jej reálne použitie nebolo nič moc ani keď bola nová koncom 60-tych rokov, proti súčasným lietadlám (aj tým Assadovým) nestíha už vôbec.

305091

22.02.2014 09:38

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

Článok na úrovni.

Hlupák. 195.?.?.?

Článok má hlavu aj pätu. Podľa mňa by mohol byť aj vo Financial Times. Najlepšie zhrnutie k situácii aké som zatiaľ čítal. Veľmi dobré postrehy sú aj v komentároch ohľadne NATO a Krymu. Nastolili totiž otázku kedy Rusi aktívne a povedzme si rovno - vojensky zasiahnu na ochranu Ruských častí Ukrajiny (nie, že by chceli v tom má autor pravdu ale budú musieť - že to nevidí - to vyčítam jediné autorovi...) - lebo tak či onak situácia ide tak na hranu (doslova ako sa ma otec za mladi keď som vystrájal pýtal: "Skúšaš koľko vydržím? A potom bum[smích]), že to čo som si pred rokom nevedel ani predstaviť vidím dnes ako niečo, čomu absolútne nieto vyhnutia. Žiaľ...

305120

24.01.2015 08:16

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: a uz je to tady a pak ze ti rusi jsou blbi

Hlupák. 195.?.?.?

Neprehlásil a neprehlási - vymýšľaš si alebo cituješ zdroj ktorý si vymýšľa.

325737

30.01.2015 10:01

Slovenský voják vrátil vyznamenání NATO

RE: vojna je kšeft - Smedley Butler

Hlupák. 195.?.?.?

Aj zo spravodlivej vojny (čo je pre mňa oxymoron jak hovädo ináč) hrablo kvantám ľudí. Dedkov švagor prisahal, že počas toho čo bol členom Čs. armády postupujúcej so Sovietmi na západ Československom v 1944/45 nikdy nestrieľal ani na Nemcov lebo by okamžite zošalel... Furt strieľal do luftu... Bol totiž naozajstný katolík a nezabiješ bral absolútne.

326077

30.01.2015 10:12

Syrská rozvědka zaznamenává obrovský nárůst amerických zbraní u ISIL

Sýrska rozviedka...????

Hlupák. 195.?.?.?

Pre Boha veď to je všeobecne známy fakt, že od Októbra 2012 (cca. od vtedy si to pamätám, dá sa presne dohľadať schválenie tejto "pomoci" senátom USA) sa masovo dodávajú protitankové strely TOW aj s inteligentne vyzerajúcimi fešákmi, v kompletoch od Tommy Hilfingera, snedej pleti do Sýrie. Veď je toho dávno plný youtube len Ukrajina to trochu prekrýva... Je to pomerne veľká strela s charakteristickým okrúhlym kĺbom v mieste napojenie odpaľovacej trubice na trojnožku podstavca s mimoriadne účinnou bojovou hlavicou ktorá v tandemovej verzii prestrelí akýkoľvek tank. Je možné dohľadať video zostrelu pristávajúceho vrtuľníku Mi-71 pomocou tejto strely. Narýchlo napr. tu https://www.youtube.com/watch?v=6QcTC3Cewt0

326078

03.02.2015 07:59

Ukrajinský poslanec: USA zorganizují občanskou válku na Ukrajině!

Žasnem - to je novinka?

Hlupák. 195.?.?.?

To video išlo na Ruskej televízii milión krát za posledný rok cca. To je trivia - základná informácia. Ešte snáď dodám, že Oleg Carjov kandidoval na prezidenta Ukrajiny ale po tom čo vyšiel po predvolebnej debate zo štúdia štátnej Ukrajinskej televízie bol napadnutý davom spravodlivých - svidomitych, ktorí ho takmer zmlátili na smrť - bol celý modrý, ruky mal polámané to všetko za prizerania sa nečinnej Ukrajinskej polície - aj také to boli voľby.

Slava Moskaľam! Smrť Ukrajine! Či naopak[smích]?

326289

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 7

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?