Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 95 příspěveků, 2 různá jména: lbosmat, lubosmat.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.03.2014 12:06

Jako za první světové války – stejní idioti hrají stejnou hru

Právo – verzus Medzinárodné právo alebo „ANGLO-SASKÝ“ právny systém

lubosmat 195.?.?.?

Nedá mi nereagovať: Veľa z diskutujúcich sa snaží po získaní trošíčku uceleného obrazu o udalostiach na Ukrajine, alebo všeobecne kdekoľvek vo svete medzinárodných vzťahov použiť logický úsudok alebo lepšie povedané zdravý sedliacky rozum.

A ajhľa ho: dosadzujeme do rovníc údaje, čísla, premenné a hocijaké parametre a ono to stále akosi neštimuje.

Opýtal som sa teda svojej dcéry študujúcej práva „Zvládla si skúšku z medzinárodného práva, prosím Ťa, ako to, že sa násilné PUČE, prevraty a revolúcie uskutočňované malou skupinkou radikálnych „revolucionárov z ulice“ namierené proti regulárnej vláde môžu byť v medzinárodnom právnom systéme „uznávané“ a referendá – občianske plebiscity, kde sa zúčastní a demonštruje svoje odhodlanie rozhodnúť o svojej budúcnosti a smerovaní rozhodujúci počet ľudí samostatného regiónu, ktorého sa to dotýka „neuznané“.

Bol som veľmi prekvapený: V medzinárodnom práve totiž existuje tzv. „Subjekt medzinárodného práva“, a to je presne to čo predstavuje súčasná ukrajinská vláda. Prečo to tak je, aj keď o jej legitímnosti podľa „zdravého sedliackeho rozumu“ možno pochybovať? Lebo medzinárodné právo sa neriadi logikou alebo sedliackym rozumom, ale je modelované podľa ANGLO-SASKÉHO, resp. ANGLO-AMERICKÉHO právneho systému, a liekom na všetko je podľa neho tzv. PRECEDENS, jednoducho povedané, že ak sa niekde niekomu niečo jednoducho prepečie tak je to OK, a stáva sa „SUBJEKTOM MEDZINÁRODNÉHO PRÁVA“. My sme potom nútení sa s ním baviť aj keby mal na raňajky detské mozočky na vajíčku, na obed nakladané židovské oči v aspiku a na večeru krvavnice z panenskej krvi. Ak sa niečo ešte náhodou nevyskytlo, a niekto to nie je ochotný akceptovať musí sa z toho jednoducho PRECEDENS stať, tu platí staré známe TRPEZLIVOSŤ RUŽE PRINÁŠA, len keby nebolo tých TŔŇOV. V medzinárodnom práve sa bohužiaľ darí ľahšie zlu než dobru - história nám to stále potvrdzuje.

307005

Mal som možnosť zažiť celý ten „Demokratický vývoj“ na vlastnej koži, tak ako väčšina z Vás. Vládu „Jednej strany“ vystriedal tento „Demokratický“ s prepáčením bodrel. Naše samostatné rozhodnutia v geopolitickom chaose boli často popierané a bagatelizované. V otázkach, keď nebolo jasné čo na to „Ovčan“ v prípadnom celonárodnom „Referende“ sa veselo posunulo rozhodovanie na parlamenty, a ak náhodou vládla nevhodne angažovaná „politická garnitúra“ aj predčasné voľby sa ľahko zorganizovali. Prešlo 24 rokov po „ideologickej zmene“ kedy so žezlom mávali dookola „Demokrati“ a zoznamy „Politického disentu“ sa nápadne podobajú „Špičkám v kandidátkach politických strán“ a položkám v úložisku „Toxického politického odpadu“ nášho slávneho Europarlamentu. Posledné prezidentské voľby na Slovensku dopadli presne tak „Ovčan“ zahlasoval podľa pripravených schém a nakoniec ho nahnali do druhého kola volieb s tým, že keď si vyberie z dvoch čiernych gúľ tú menej hranatú, tak to bude presne tá alabastrovo biela, ktorú si prial. Ako bez politického angažovania sa, alebo vojny dosiahnuť odstránenie straníckeho prístupu v riadení štátov zatiaľ nikto nevymyslel. V socializme sa začalo hovoriť o tzv. teórii konvergencie, podľa ktorej ekonomické, politické a ideologické rozdiely medzi kapitalizmom a socializmom sa postupne stierajú a obidva systémy majú tendenciu v budúcnosti splynúť. V presvedčení, že kapitalizmus je na ceste ku blahobytu bližšie, komunistické elity riadenú ekonomiku a spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov zavrhli a napustili prakticky bez boja do „Socialistického košiara“ kapitalistických vlkov. Ak sa niekto čuduje, že ten vysnívaný blahobyt na „Kapitalistický spôsob“ sa akosi výrazne začína podobať na „Fašizmus“, tak nech sa prestane. Dve cesty z chaosu komunizmus a fašizmus sú antagonistické hlavne v tom, ktorý z nich je ochotná kapitalistická elita podporovať, kto čo len trocha pozná dejiny nájde odpoveď ľahko.

308087

10.04.2014 13:49

Proč média o důležitých věcech lžou

Pravda alebo Lož?

lubosmat 195.?.?.?

Médiá v modernej podobe, ako komplex informačného balastu ktorý nás obklopuje. Páči sa mi jeden starý vtip: „V dennej tlači môžeme nájsť tri veci: Pravdu, Polopravdu a Lož. Pravda je dátum, Polopravda je predpoveď počasia a všetko ostatné je Lož. Hodnotiť čo je vlastne Pravda a čo Lož je ťažké, hlavne z dôvodu rozdielneho uhla pohľadu. Ak sa dvaja pozorovatelia pozerajú na jeden list z opačných strán, môžu dôjsť k dvom rôznym záverom, jednoducho preto, že budú list hodnotiť zo svojho uhla pohľadu. Ak médiá začnú tvrdiť, že list je zelený pre pozorovateľa, ktorý vidí zelenú stranu listu je zelený a teda médiá neklamú, pre pozorovateľa, ktorý vidí žltú stranu jednoznačne klamú, a pre pozorovateľa ktorý list nikdy nevidel je to vec dôvery v to čo a od koho to počuje. Nedávno som mal takúto skúsenosť (myslím, že každý z Vás sa s podobnou už stretol): Na otázku „Myslíte si že mimovládne organizácie (MVO) pomáhajú ľuďom alebo nie?“ odpovedala moja kolegyňa „Áno!“ Na druhú otázku: „Prečo si myslíte, že MVO pomáhajú ľuďom?“ odpovedala, lebo väčšina ľudí to hovorí. Keď si uvedomíme, že médiá nám popisujú neustále jednu stranu problému o veciach, ktoré sme ani nevideli, tak naše závery jednoznačne zostanú v tejto rovine: Veríme tomu čo sa hovorí, a druhej strane neveríme lebo tvrdí opak toho čo sa hovorí, v horšom prípade sa nejaký iný názor z iného uhla pohľadu na tú istú vec nikdy nedozvieme. Získať v tejto dobe reklamy a prázdnych fráz z plagátov komplexnú informáciu, na základe ktorej by sme sa mohli na základe svojho vlastného sedliackeho rozumu rozhodnúť o tom či informácia, ktorá sa nám ponúka je pravdivá, alebo sa jedná o podvrh je naozaj veľmi ťažké. Rýchle obchody sú vždy podozrivé, a ak sa Vás niekto snaží prvoplánovo ohúriť nereagujte, hľadajte a učte sa ďalej, čím viac informácií k veci o ktorú máte záujem získate tým bližšie sa dostanete k podstate.

308249

10.04.2014 14:45

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

lubosmat 195.?.?.?

Stretol som po dlhšej dobe spolužiakovho brata. Hovoril, že jeho dvaja bratia (Baníci) sú na maródke a že sa pripravuje veľké prepúšťanie v OKD (Ostravsko-karvinské doly). Vraj dôvodom, je pripravovaná dohoda medzi USA a ČR na dodávky bridlicového plynu (z USA). Ak česká vláda rokuje s inou o nákupe surovín, to musí byť bilancia zahraničného obchodu medzi ČR a USA vysoko prebytková (v prospech ČR), ďalej sa to ani neodvažujem hodnotiť. Iniciatíva ovládnuť z Európy tranzit plynu na Ukrajine, zaváňa podobným podvodom, ako ovládnutie VSŽ na Slovensku spoločnosťou US Steel. Ukrajina v budúcnosti vypíše, keďže sa ocitla vo finančných srač..ch tender na predaj tranzitného plynovodu. Vo výberovom konaní napriek lepšej ponuke o 1-2 miliardy trebárs od záujemcov z Indie, podpíše vláda Ukrajiny zmluvu vyberúc si lacnejšiu ponuku možno od Exxon Mobil Corporation, lebo po pleciach ich potľapkávali za úspechy na „Majdane“ v Bielom dome a nie v Dillí. Výsledok bude, že ceny dodávaného plynu v EÚ už nebudú závisieť od Ruska alebo Ukrajinských oligarchov, ale od USA. Doteraz sme sa aspoň trocha mohli spoliehať na to, že druhá strana bude mať záujem na akom takom predaji plynu, ale spoliehať sa na USA, že bude brať ohľady na EÚ, hlavne pri snahe o ochranu „interných obchodných“ záujmov USA všade vo svete je prinajmenšom naivné.

308253

17.04.2014 15:46

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

lubosmat 195.?.?.?

Dúfam, že vlastníte minimálne "prosperujúcu banku", v ktorej držíte onen "rezervný balík peňazí" na udržiavanie chodu impéria "filantropov". Ak nie, tak ste rovnaký ---chopat, ako oni a ste zrejme na dobrej ceste sa ním stať, gratulujem. Ak ste však niekde dole pod 1500€ na ruku mesačne, tak navštívte pánov v bielom, možno vám pomôžu. Peniaze sa nehromadia preto, aby ich niekto spravodlivo a múdro rozdeľoval, o to sa tu pokúšali možno utopistický feudáli. Dnes sa peniaze hromadia za účelom uzurpovania si moci, vaše české "Kdo maže, ten jede!" tady platí "na 110 procent". Problémy s obrovským množstvom dolárového papiera,alebo skôr virtuálneho dolára, ktorý sa banky boja pustiť do obehu, aby nedošlo k tomu, že by sa to ľudia jednoducho nesnažili prežrať, sú očakávané skôr vo forme straty jeho hodnoty. Celá naša svetová ekonomická mašinka má len obmedzený výkon, ak šlape na peniažky, museli by sa investovať do výroby a produkcie, trebárs cez spotrebný kôš, to by určite nešlo naraz. Problém je hlavne v tom, že finančné produkty, alebo chiméra "Peníze dělaj peníze!" je chorá a blokuje rozvoj výroby a slobodného podnikania. Zádĺž sa kúp si čo sa ti zapáči a potom sa budeš mať. Lenže ak si nevyrábal, tak, aby si prosperoval v malom, tak budeš zaručene krachovať aj vo veľkom. Keď však budeš mať odvahu, neustále budeš dostávať Ďalšie a ďalšie barličky, ktoré sa budú šplhať až do výšin EUROVALU, ak si sa už stal zmieňovaným bankárom, čo "na 110 procent" ospravedlňuje teóriu čo si vyplodil v príspevku.

308652

25.04.2014 15:38

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

lubosmat 195.?.?.?

Ja som to zažil, tú „motivačnú dekresenciu“ na vlastnej koži. Je to jedna so systémových chýb, ktorej sa "budovatelia" komunizmu dopustili. Uvediem tri príhody jedna je priateľova skúsenosť a dve sú vlastné.
1) Prišiel priateľ „VŠ vzdelaný diplomovaný technik“ na bicykli do práce „ináč toho času majster stavebnej výroby“. Počas dňa prišiel za ním predák a zahlásil: „Pán majster blížia sa Vianoce potrebujeme nabúchať nejaké m3 muriva aby bolo na prémie“. Majster povedal: „Projekcia nemá pripravené plány, hotové budú najskôr po novom roku“. „Viete čo pán majster, poďte so mnou“. Zišli spolu do suterénu, predák naznačil topánkou do prachu na podlahe kadiaľ budú viesť budúce m3 muriva. „Čo potom s tým?“ opýtal sa majster. „Nerobte si starosti pán majster, v januári budú navyše prémie za búracie práce!“. To že majster zarábal 3x menej ako stavebný robotník nemusím ani pripomínať. Po šichte ešte majster skoro spadol v kúdole prachu na ceste domov z bicykla, keď ho obehla preťažená volga s jeho podriadenými.
2) Bol klasický letný deň v škole tesne pred letnými prázdninami. Siedma trieda ZOŠ, učiteľka slovenčiny vyvolala vedľa mňa sediaceho spolužiaka: „Prosím poď pred tabuľu!“. „Nejdem!“ odvetil spolužiak. „Postav sa a odrecituj báseň čo si sa mal naučiť!“ skúšala ďalej. „Neviem“ odpovedal bez záujmu. „Už druhý krát opakuješ ročník! Končíš ZOŠ v siedmom ročníku! Za čo Ti mám dať na vysvedčení štvorku? „ rozpaľovala sa. Pokrčil len ramenami. „Čo budeš vlastne robiť po skončení školy? pýtala sa ďalej. „Pôjdem kravy pásť! Už to mám na družstve dohodnuté!“ odvrkol. Pokúšal som sa mu podstrčiť knihu, aby tú báseň aspoň prečítal, odmietol aj to. Nakoniec mu nejaké vysvedčenie dali a on odišiel za svojím vytúženým zamestnaním. Keď sme mali po piatich rokoch stretnutie, on odvážal našu bývalú triednu učiteľku na vlastnej novej škodovke domov a už mal aj dom postavený, zatiaľ čo ja som bol chudobný VŠ študent (hoci som bol jedným z premiantov triedy).
3) Nastúpil som po VŠ do svojej prvej práce „ako asistent projekcie“ nástupný plat =1118.- KČS (Korún československých) aby som dostal prémie, musel som mať výkon =22000.- KČS mesačne. Jeden s projektov som musel ísť schváliť do severných Čiech, sediac v Autobuse MHD s hromadou projektovej dokumentácie na kolenách som si vypočul rozhovor dvoch absolventov strednej baníckej priemyslovky. „Kolik ti to dělá tenhle měsíc? Pýta sa prvý. „Něco přes jedenáct tisíc“ odpovedá druhý. „Já mám jenom devět tisíc šest set padesát, a to jsem byl celý měsíc v práci“ divil sa prvý. „Podívej já sem měl tady proplacených pět dní marodky“ vysvetlil druhý. Nemusím nikomu asi vysvetľovať, kde som sa motivačne ocitol.
Dnes, pomaly prestávam tým chlapcom závidieť.

308970

30.04.2014 15:01

Ukrajinští vojáci zabiti za to, že odmítli střílet do vlastních lidí

Strieľanie do vlastných ľudí – to je otázka!

lubosmat 195.?.?.?

Sedeli sme v 89 v kasárňach a modlili sme sa, aj tí čo sme boli „ateisti“ aby rozkaz na zásah proti „demonštrantom“ neprišiel. Našťastie naša poloprofesionálna armáda sa v tom čase tvárila, ako prísne apolitická, a ani na najvyššej úrovni neboli veľké ambície zasahovať do vnútropolitického diania.
Bol som vtedy ako „čatár absolvent“ vo funkcii pomocníka veliteľa strojnej čaty na štábe jedného z vojenských okruhov. Bol jeden z večerov pred 17.11., ľudia sa túlali so sviečkami po uliciach, a ja (mal som akurát službu) vo vozidle štábu so svojím šoférom po mestských kasárňach „tých našich a aj ruských“ bola to bežná kontrola poriadku a nálad osadenstva (kontrola na bráne, obhliadka ubytovania a spoločenských miestností po večierke).
Poprosil som šoféra, aby zastavil na námestí pri jednej z „kancelárií“ Občianskeho Fóra, že sa tam poobzerám. Šofér mal viac rozumu ako ja, a upozornil ma, nech si tú služobnú „devinu“ radšej nechám vo vozidle a idem tam neozbrojený, stať sa mohlo hocičo. Zhon, telefonovanie, distribúcia kadejakých tlačovín, moc mi to ako nezasvätenému nehovorilo. Vrátil som sa teda do auta a uvedomil som si, že som si žiadny leták nezobral. Prechádzali sme pomaly autom dole námestím a vidiac hlúčik ľudí nalepených na výklade obchodu sme zastavili. Vyšiel som z auta a poprosil prizerajúcich sa, či by som si nemohol jeden z dvoch zdrapov papiera, ktoré tam boli nalepené vziať, ako informáciu pre chalanov v kasárňach. Ľudia odstúpili a umožnili mi to.
Veľké prekvapenie ma čakalo ráno na nástupe. V miestnych novinách sa objavila správa „Vojaci strhávajú plagáty!“ Nemal som čo skrývať, vystúpil som z formácie a na rovinu povedal o čo šlo. Obišlo sa to bez následkov, boli sme dôrazne upozornení na to, aby sme sa zdržali akýchkoľvek aktivít, ktoré by mohli byť interpretované ako zasahovanie armády do spoločenských udalostí.
Ten papier mám ešte doma, ako na spomienku na vojnu a nenaplnené očakávania 17.11. Vtedy by som možno aj poslúchol veliteľa a zabezpečil silou poriadok, keby sa to žiadalo. Dnes by som každého veliteľa, politika alebo idiota, čo by chcel aby som pozdvihol zbraň proti neozbrojeným ľuďom rovno zastrelil. Armáda je cvičená na riešenie vojnových úloh a bezpečnosti, nie na napĺňanie politických cieľov kohokoľvek.Dnes je situácia trocha iná - armáda je profesionálna, málo početná a bez emócií - bohužiaľ.

309220

02.05.2014 14:23

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Vychází mi,

lubosmat 195.?.?.?

Ani si to radšej nepredstavuj.
Takýto krok by za určitých okolností, /Napríklad ak by sa k moci dostali "radikálne skupiny" majúce podporu armády/, mohol nakoniec viesť k jadrovej destabilizácii, na Černobyľ by sme potom spomínali, ako na nejaké neškodné "červánky".

Uvedomte si, že Janukovič zlyhal hlavne na nedostatok podpory zo strany armády. Súčasná pučistická vláda sa snaží o zneužitie armády na svoje politické ciele, počíta s podporu armády, ktorá nechcela bojovať za Janukoviča, zároveň sa na nacionalistickej báze snaží mobilizovať ďalšie skupiny ochotné "novú pučistickú" vládu ďalej podporovať. Dokedy bude tento "biely teror" po vzore Horthyovského Maďarska fungovať?, to je predovšetkým závislé na USA a EU.

Putin naproti tomu podporu armády určite má, s jej lojalitou sa počítať musí, podobne zrejme v Rusku uvažuje viacero vysoko postavených ľudí. Čo priniesli teroristické útoky riadené "demokratmi", s cieľom odstrániť hlavy "neposlušných! štátov vieme! Čo by nastalo po takomto teroristickom akte v Rusku si nedokážeme ani predstaviť.
Po 75 rokoch sme sa opäť ocitli na fašistickom parníku riadenom zo západu. S cieľom konečného riešenia, európske vlády ženú svet do šialenstva bez návratu.

309300

05.05.2014 10:43

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Velice plytký článek a nebezpečné vodítko pro čtenáře

lubosmat 195.?.?.?

Pozrite sa na ten úspech "Vašich susedov" troška z inej stránky.
Budem hovoriť len o Slovensku a Maďarsku, keďže trošíčku do toho nášho spoločného "úspechu" vidím.
Slovensko ako industriálnejšia časť bývalého Uhorska má umožnené na troskách bývalého československého (predtým slovenského, a ešte predtým uhorského) priemyslu budovať tzv. priemyselné parky na „Zelenej lúke“, kde sa dá nejaká tá linka zmontovať za pár mesiacov a chrliť milióny kusov hocičoho od sponiek až po automobily (myslím, že v Čechách to funguje podobne). Ak sa však niekto z vlády na Slovensku začne troška zaujímať o rozvoj poľnohospodárstva, pekne dostane po kokose „Vyrábajte autá a potraviny nechajte na druhých (70% všetkých potravín je na Slovensku čistý import).
Maďarsko síce ovládlo petrochémiu Slovenska, kúpením Slovnaftu za dotácie z EU (Slovnaft sa stal členom medzinárodnej skupiny MOL, čo je však dôležitejšie z MOLU sa stal významný podnik za slovenské mozole), tým sa však priemyselné úspechy Maďarska končia. Maďarsko ako bývalá agrárnejšia časť Rakúsko - Uhorska má možnosť dorábať poľnohospodárske produkty, ale ak chce priemysel, tak len za podmienok, že tam pomaly nechcú pracovať ani Rumuni.
Médiá nie sú slovenské, sú to len hlásne trúby Ameriky. Kultúra zlyhala na celej čiare, ak našich „umelcov“ občas nezamestnáte Vy, tak by asi museli žobrať po uliciach. Vyhovárajú sa na slovenský syndróm, vraj sme krajina odroňov, ktorých kultúra nezaujíma.
Nemôžeme sa vyhovárať na príjmy, keďže čo sa týka priemernej mzdy: v Čechách sú o 52 € (1271 Čk) vyššie príjmy než na Slovensku, a v Maďarsku zas o cca. 48€ nižšie. V čom je ale naozaj podstatný rozdiel, to je zameranie slovenských elít (od politikov až po podnikateľov) v pohľade na slovenskú kultúru „cudzie je OK a vlastné nechceme!“, je to ako mor.
PS: Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy.

309586

06.05.2014 15:14

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: reseni? Aké má byť nastavenie systému ?

lubosmat 195.?.?.?

1) Kredibilita = zadlžovanie!
2) Klient = dojná krava!
3) Úrok = výpalné!
4) Politika = cesta k moci!
5) Volič = chudák!
6) Zamestnanie = posledná zúfalá možnosť, ako si zarobiť peniaze!
7) Nezamestnanosť = kľúč k produktivite!
8) Trh = kto z koho, hra bez pravidiel!
Chceme pravidlá, nie sú dokonalé - skomplikujú sa dodatkami!
Prijmeme samo-korekčný systém postavený na precedense – zahltíme sa výnimkami.
Odveké hľadanie duálnej výhodnosti – „WIN / WIN“.
Je možné zakomponovať do produktu maximálnu mieru zisku?
Je možné limitovať bohatstvo?
Všetci vieme, že trh je momentálne natoľko zdeformovaný, že bez regulácií plnohodnotne fungovať nebude.
Ak akceptujeme bohatstvo, musia bohatí akceptovať vyššiu mieru zdanenia – ale len takú, čo bude nevyhnutne potrebná na udržanie armády, polície, verejnej správy, zdravotníctva, vzdelávania a kultúry.
Štát by mal centrálne zabezpečovať fungovanie energetiky, sieťových odvetví, dopravy a bankovníctva.
Politici by nemali riadiť štát.
Ako vybudovať spoločnosť s fungujúcim a férovým trhom, riadenú autokraciou pod spoločenskou kontrolou?
Je tu snaha vybudovať planetárny superštát s hegemóniou v USA, je to však postavené na obrovskom klamstve a neférovej hre. USA nás nútia hrať "Black Jack" s odkrytými kartami, kým sami ich majú zakryté!

309740

07.05.2014 11:16

Obama se připravuje rozbít BRICS během posledních let v úřadu

„Čím viac viem, tým viac viem, že nič neviem“ .

lubosmat 195.?.?.?

„Viem, že nič neviem“. – Sokrates.
Môj odpor k sledovaniu vnútropolitického diania sa zrodil v čase, keď naša rodina veľmi trpela prílišnou angažovanosťou sa môjho otca. Jeho poctivá stranícka práca nás pripravila o ilúziu rodinnej idylky, čo si mnohí neangažovaní občas dokázali navzdory všetkému vytvoriť.

Privítal som európsku integráciu, ako správnu cestu rozvoja spoločného európskeho priestoru.

Perestrojka, Odzbrojenie, Pád železnej opony, Pád totality, Rozpad Varšavskej zmluvy, Privatizácia, Šengenský priestor, Európska únia, Spoločná mena – jednotná európska politika spolupráce a bez hraníc – samé pozitíva.

Na druhej strane – Vojna v bývalej Juhoslávii , Rozpad Československa, Kríza, Narastajúca nezamestnanosť, Rozpad koncepcie riadenia poľnohospodárstva, Postupný výpredaj a úpadok vlastnej priemyselnej výroby, Zaplavenie trhu dotovanými výrobkami zo zahraničia, Pomalý úpadok tradičného školského systému, zdravotníctva, kultúrnych hodnôt, rozhlasu, televízie, o rozvoji vedy a techniky nemôže byť v našich podmienkach ani reči ... nebudem už vo výpočte negatív radšej pokračovať.

Aká je vlastne bezpečnostná politika SR a EÚ?
Zrušili sme povinnú vojenskú službu, vraj je to drahé a o bojaschopnosti takejto armády sa dajú viesť polemiky (Juhoslávia preukázala pravý opak!). Vybudovala sa „profesionálna armáda“ podriadená NATO, možno EU a až nakoniec SR. Udalosti na UA nám ukazujú, na čo sa dá profesionálna armáda použiť.

Prečo sa neukončilo pôsobenie NATO po páde Varšavskej zmluvy v Európe? Lebo severoatlantická aliancia pre svoj vznik a agendu nikdy žiadnu Varšavskú zmluvu nepotrebovala.

Keď som zistil, že NATO je projekt, ktorý plynule nadväzuje na Marshallov plán, a projekt EU je vlastne len pláštik, za ktorým je ukryté totálne podriadenie sa európskych štátov týmto dvom nosným projektom z dielne USA, bolo mi už jasné že predstavenie, ktoré sa tu hrá režíruje niekto iný.

BRICS je určite zaujímavý projekt, a ak je mimo réžie USA bude to tu ešte veľmi divoké.

309799

23.05.2014 12:43

EU ztrácí ruský plyn z východní Sibiře ve prospěch Číny – historické selhání

A možno sme na vrchole energetickej konjunktúry?

lubosmat 195.?.?.?

Čo keď sa špirála energetického vývoja pomaly začne prepadať? Myslím tým, koľko dokážeme vyprodukovať ekonomicky využiteľnej energie na jednotku populácie. Mám taký dojem, že už teraz ideme na debet. Buď zapojíme do spoločenského produktu opäť staré dobré „vlastné“ kapacity, alebo počkáme až troška povymierame, Európa so svojou prirodzenou mortalitou je na dobrej ceste.
V prípade očakávaného nárastu populácie z „tretieho“ sveta, kde nestihla populácia zostarnúť natoľko, aby sa prestala množiť, a to hlavne vďaka omladzovaniu spôsobeného západom importovaným terorom, začne sa určite množstvo vyprodukovanej energie na jednotku populácie pomaly prepadať.
Rada na záver, ako prekonať energetickú krízu: Leštíme pol dňa plechovú slnečnú parabolu, aby sme si na obed mohli zohriať polievku zo švábov, tie tu okrem človeka tiež ešte určitú dobu zostanú.

310524

26.05.2014 16:54

Mluvit o vlastnictví médií je antisemitské?

Je Antisemitizmus vo svojej podstate ekvivalent rasizmu?

lubosmat 195.?.?.?

Predpokladajme, že každý si nosí svoje obmedzenia sám so sebou.

Prečo bolo také jednoduchá vybudovať v modernom Americkom štáte prosperujúcu otrokársku spoločnosť, ktorú v čase potreby voľných pracovných síl jednoducho hodili cez palubu?

Je fakt, že otrokárstvo v Afrike veselo fungovalo už pred príchodom obchodníkov s otrokmi. Neskôr, keď obchodníci zistili, ako to vlastne s otrokmi a ich predajom medzi africkými kmeňmi chodí, začali si otrokov chytať sami. Každý chytený príslušník znepriateleného kmeňa v Afrike veľmi dobre vedel, čo ho čaká! Mal totiž len dve možnosti, stať sa zajatcom, alebo sa vrátiť domov. V prípade že sa stal zajatcom jeho osud bol neistý, v plnom zdraví otroctvo, v opačnom prípade guláš. Ak sa vrátil domov, bol kmeňom ako nehodný odsúdený a rovno putoval do guláša. Afričania si tento guláš v hlave nosia dodnes a pokiaľ sa oháňajú rasizmom, je to len dôkaz ich vlastného strachu so zlyhania, ktoré v 66% končilo v minulosti gulášom.

Ako je to vlastne so židmi a ANTISEMITIZMOM, čoho sa židia historicky boja?

Ak si urobíme celkom primitívnu analýzu založenú na tom, v akom strachu sa tisícročia ocitali Židia, nájdeme zmienky o akýchsi tradíciách upaľovania židov. Židia sa vraj nemohli z princípu „keďže zradili Krista“, živiť „poctivou“ prácou, zostal im len kšeft a peniaze, v čom naozaj dosiahli majstrovstvo. Ale pokiaľ vidíme, a aj troška vnímame súčasný vývoj „neokapitalistických“ vzťahov je nám jasné, že silní sa snažia zbaviť slabších, resp. adeptov, ktorí by ich mohli na piedestáli moci ohroziť! Z tohto uhla oné pogromy nemusíme vnímať ako nejaké „vzplanutie vášní ľudu, resp antisemitizmu“, ale premyslenú a cielenú likvidáciu vznikajúcej konkurencie. Takže ak si židia v sebe nesú nejakých bubákov, tak sú to „koktaily Molotova“, ktorých prípravu napríklad celkom nedávno financoval na Ukrajine p. Kolomoisky.

310692

30.05.2014 11:32

Irák: Největší ropná loupež v historii?

A toto je ten dôvod prečo sa dolár stále drží nad vodou?

lubosmat 195.?.?.?

Zrejme ak obchoduješ s papierom, musíš vyprodukovať, alebo skôr „niekoho obrať o“ ekvivalent nominálnej hodnoty vyznačenej na čerstvo vytlačenom papieri.

V Rusku sú voči „99.999 %“ podielom zahraničných ropných a plynových „Gigantov“ v domácich ťažobných spoločnostiach poriadne obmedzenia. Zatiaľ sú „zahraniční investori“ spokojní a dávajú to najavo potľapkávaním, úplne rovnako, ako to bolo za „Saddáma aj Kadáfiho, otázka je dokedy?.

Ukrajinské dlhy /spotrebu, Náklady na Majdany/ je možné tiež v krátkej dobe zaplatiť ukrajinskými surovinami: uhlím, plynom a možno aj tým bridlicovým svinstvom presýteným fenolmi a dioxínmi. Problém je, že ešte treba investovať do „Smrtky“, keďže na americkom území v oblastiach okolo Donecka a Dnetropetrovska žije akýsi neznámi rusky hovoriaci národ, ktorý treba zahnať do rezervácií, najlepšie na Sibír.

My na Slovensku tiež máme akési administratívne obmedzenia okolo ťažby uránu, asi by sme sa mali začať báť!

310847

02.06.2014 16:33

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

Na spustošenie Slovenskej ekonomiky nepotrebovali ani jediný výstrel!

lubosmat 195.?.?.?

Rozhodol som sa nedávno navariť slovenskú cesnakovú polievku, a takto som podporil slovenskú ekonomiku:. Akurát som fúkal do horúceho zeleninového vývaru, keď mi zavolal kamarát. Počúvaj navaril som slovenskú cesnakovú polievku „v Čechách prezývanú cesnačka“, a začal som vyratúvať: Cesnak španielsky, mrkva holandská, petržlen maďarský, vajce poľské, soľ rakúska, masť rakúska, cibuľa talianska, rasca turecká, zemiaky francúzske, plyn ruský, zápalky české, no a voda tá bola z vodovodu a teda Slovenská. Oblial ma hrejivý pocit víťazstva: „HURÁ“ jedna zápalka a tri litre vody „MADE IN CZECHOSLOVAKIA!“.
Aký podiel majú v českých zápalkárňach a slovenských vodárňach „zahraniční investori“ som sa radšej ani nepokúšal zistiť, aby mi náhodou nezabehol francúzsky zemiak.

310993

09.06.2014 12:22

Sekání luk

RE: prachy

lubosmat 195.?.?.?

A tu je tá holá "prachatá" pravda.

Len na okraj: Žiadne poplašné zariadenie mladú srnu / srnca, ktorí ešte cicajú materské mlieko, a sú odkázané na matku, zo stanovišťa, kde ich matka v prípade blížiaceho sa nebezpečenstva zanechala, neodoženie.

V prírode prirodzených dravcov, by srnča pohyb prezradil, preto to odovzdané čupenie v tráve,keď okolo prechádza traktor.

Prídavná traktorová sekačka si učupenú srnčiu mlaď tiež nevšimne, a traktor sa za dospelou srnou, ktorá poskakuje kúsok ďalej aby upútala na seba pozornosť, nerozbehne, akurát keď sa dostane mladé srnča do rotujúcich diskov kosačky, tak ju táto jednoducho zomelie.

311299

10.06.2014 14:11

Americké korporace se zbavují dolarů výměnou za čínský renminbi, aby nakoupily dovozy

Aby sme sa vyhli vojne musí svet pomaly schudobnieť

lubosmat 195.?.?.?

Pyramídová hra s dolárom sa pomaly chýli ku svojmu koncu. Ak je v obehu 10x viac dolárov, respektíve 10x väčší objem, než je protihodnota v tovare, majetku, mentálnej a ľudskej sile. Zjednodušene pár percent ľudí vlastní rozhodujúci 90% balík obeživa, a o ostatných 10% z tohto balíka sa delíme my ostatní, a z toho aj žijeme.

Prechod na systém, kde bude možná vzájomná kontrola emitovaného obeživa do spoločných obchodov, by mal zabrániť podobnému kolosálnemu podvodu, ako vyprodukoval FED, schovávajúci sa za vládou USA.

Celosvetový dopyt po dolároch spôsoboval, že sa celý ten podvod mohol realizovať až takú dlhú dobu, každý kto sa do toho namočil získaval výhody vysokých ziskov na úkor tých, ktorí sa k tomuto obeživu mohli dostať len prácou a nie špekuláciami.

Celý systém pôžičiek a zadlžovania počítal s tým, že nejaké doláre na obchody sa z ničoho nič akýmsi zázrakom objavia, zároveň bolo zaručené, že sa tvorili stále väčšie zásoby „mŕtvych“ rezervných dolárov v zahraničných bankách.

Vymeniť všetky doláre za inú menu, nie je jednoducho možné – automaticky ba stratili pri takomto pokuse niekoľkonásobne svoju hodnotu. Hromadnejší nástup nedolárových obchodov jednoducho odštartuje pád hodnoty dolára a schudobnenie všetkých, ktorí takúto menu držia.

Kým má dolár akú takú hodnotu, bude sa zaň kupovať hlavne podpora piatej kolóny, terorizmu, rozvratu a vojen, všade tam, kde by sa moc chcelo k takýmto kacírskym zmenám NWO pristúpiť.

Príliš silní (bohatí) oligarchovia, nedajú možnosť vzniku konkurencie, čo spôsobuje umŕtvovanie obchodu a postupný úpadok slobodného podnikania.

Výroba postavená na lacných energiách, ktorých je reálne na svete čoraz menej a ich cena pritom paradoxne, akosi zázračne nerastie, nie je trvalo udržateľná. Svet musí schudobnieť a táto deformácia lacnej dopravy a výroby potravín a produktov bežnej spotreby, musí skončiť čím skôr, ináč sa svet globálnej vojne nevyhne.

Šancu prežiť majú len tí, ktorí sú relatívne sebestační v základnej produkcii, no aj tak si to ťažko viem predstaviť. Ak zlyhá vysoko efektívna výroba a logistika postavená na lacných energiách, jednoducho nedostaneme úrodu dostatočne rýchlo z polí a príde hlad.

Nestane sa to dúfam naraz, ale to je hádam šanca na prežitie ľudskej populácie bez väčších strát.

311419

13.06.2014 12:52

Washington v Kolumbii hlasuje pro kandidáta války

Projektanti chaosu: Načo sa trápiť s múdrou a spravodlivou vládou, keď vláda teroru je taká lacná a účinná.

lubosmat 195.?.?.?

Kde sa nachádza ríša zla, je nám už celkom jasné. Veľký brat sa spolieha na starú obohranú pesničku „Chyťte zlodeja“, akurát si zabudol sňať z rúk krvou premočené rukavice a masku smrti z tváre.

Osudy krajín ako Kolumbia, Somálsko, Afganistan, Irak, Kosovo, Ukrajina ... v „nerozhodných“ regiónoch sa podobajú s menšími krajovými špecifikami, takmer ako vajce vajcu.

Stále ťahajú za kratší koniec hráči, ktorí vsádzajú na spoluprácu. Projektanti chaosu sa tvária ako spasitelia, vsádzajú na jednoduchú logiku, keď ti zviažem ruky, vyváľam ťa v prachu, a hodím do vody, budeš mi nakoniec vďačný, aj keby som ťa odtiaľ mal za uši ťahať.

Keď ti nechám slobodu a dôstojnosť, budem sa s tebou musieť dohodnúť, ale na čo by mi potom bola taká silná, veľká a neporaziteľná armáda?

311605

Administratíva USA rozohrala širokospektrálnu partiu s dolárom krytým vojenskou mašinériou spoločne s podriadenými bankami vo svete.

Pokiaľ sa vytlačený dolár mení na komodity a zároveň sa ním na druhej strane účtovnej osnovy plnia účty spriatelených bánk, všetko funguje tak ako má. Nastáva však okamih, keď sa dolár začína potichu uvoľňovať na trh, politický vplyv samotného Ruska na to možno stačiť nebude, ale ak sa táto iniciatíva ujme minimálne v Brazílii a Indii, Čína na seba dlho čakať nenechá, potom bude ničím nekrytého doláru habadej.

Tretia iracká vojna má jediný výsledok, a to možné až 10 násobné zníženie dodávok ropy (podobne ako v Líbyi) na neurčité obdobie, a to akurát v čase, keď sa pokúša USA vyšachovať sankciami z energetickej hry Rusko. Pokiaľ by sa situácia zahrala do autu a stratégovia nechali ovládnuť energetické zdroje v Iraku Islamistami a Kurdmi, možno by bolo ropy dostatok, ale ceny by aj tak vzrástli.

Takže je to rozhodovanie o tom, či chceme málo drahej ropy, alebo veľa drahej ropy. Mne to vychádza tak, že pre uvoľňujúci sa dolár, teda jeho infláciu by to zdraženie dokonca mohlo byť prínosom. Všetky meny naviazané na dolár, by však prudko kolabovali, vrátane eura.

Ak sa USA rozhodne opäť hrať vabank, a rozpúta tretiu Irackú vojnu, alebo globálny konflikt, bude to len veľký „Opičí skok“ do prázdna.

312199

23.06.2014 17:03

Vláda má starost - co s armádou

Málokto si kladie otázku – na čo má tá „naša“ armáda vlastne slúžiť?

lubosmat 195.?.?.?

Diskusiu rozprúdili udalosti na Ukrajine, ale tam sa jedná o vnútorný konflikt vyvolaný vonkajšími silami. V akom zmysle vlastne zlyhala Ukrajinská armáda? Najskôr sa tvárila neutrálne a zrazu ťahá za jeden povraz najskôr s pučistami a neskôr s novozvolenou vládou. Vtiahnuť armádu do vnútropolitických ťahaníc je veľmi zlé riešenie.

Armáda na čelenie vonkajších hrozieb – ale my sme svoju suverenitu predsa odovzdali a vonkajšie hrozby posunuli na hranicu NATO a EU, takže zaplatíme za spoločnú obranu adekvátne naším možnostiam a basta?

Každá politická garnitúra, ktorá sa na výpredaji Slovenska podieľala nevedomky, alebo mala z výpredaja veľké guľové, chce na výdavkoch na armádu maximálne šetriť, ostatným je to jedno, keďže svoje už dostali.

Problém však dostáva iné odtiene, keď sa zrazu začína hovoriť o prítomnosti cudzích vojsk na našom území a tu už začíname cítiť, že tu niečo nehrá. V nedávnej minulosti boli naše armády konfrontované v minimálne dvoch svetových vojnách, nevyšli sme z toho až tak zle, hlavne z dôvodu existencie akej takej armády, mali sme minimálne straty vojakov a v neposlednom rade aj na civilnom obyvateľstve, oproti iným národom, ktoré sa tohto šialenstva zúčastnili.

Staré české porekadlo majte na pamäti: „Z cizího krev neteče!“ v prípade skutočného konfliktu, nám cudzia armáda nepomôže, vo vojnovom chaose tu žiadny cudzí vojak nemá domov, ktorý by mohol eventuálne brániť, netušené hrozby to áno, ale mier a porozumenie to nie.

312200

14.07.2014 09:34

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

USA – United State of Armageddon?

lubosmat 195.?.?.?

Sme svedkami odhalenia veľkých finančných podvodov „Made in USA“.

1) Najskôr to bola predstava o TZV plávajúcej mene, ktorej princíp bol: a) vyvážam kurz ide dole a dostávam veľa dolárov naspäť, b) dovážam a kurz ide hore a teda platím málo dolárov /rozdiel sa mal priaznivo prejavovať v pozitívnej obchodnej bilancii/. Pri spravodlivom obchodnom systéme „Win : Win“ by sa jednalo o relatívne malý podvod, a akosi by sa s tým svet mohol zmieriť.

2) Načo sa trápiť s nejakou obchodnou bilanciou, veď dolár sa stal svetovou rezervnou menou a sám o sebe má hodnotu univerzálneho platidla, takže ak niečo chcem : „Tak ti to poviem, keď niečo budeš potrebovať, tak si to kúp!“ FED tlačí doláre, a už americká ekonomika ani nepotrebuje, aby sa tieto vracali domov „hrozilo by veľké nebezpečenstvo inflácie z nadbytku peňazí“, takže sa len tlačí a kupuje sa všetko možné akože na dlh, tovar za potlačený papier. Jediné čo tento systém potrebuje je záchytná sieť lojálnych bánk, búrz , finančných derivátov a operácií v zahraničí, kde tieto doláre akože uviaznu a v dohľadnej dobe sa nevrátia. No toto je obchodný systém „Win : Loose“ my máme Vaše tovary a vy naše papieriky, ktoré ďalej nemôžete nijako použiť.

3) A načo vôbec tlačiť doláre? Však už je ich na svete natlačených dosť, a aj tie virtuálne sa veselo množia! Tie doláre, o ktoré žobre už pomaly každý rok od FEDU americká vláda, tak tie sa naveľa vytlačia. Je tu však ďalší zázračný mechanizmus, a to fungovanie centrálnych bánk liberálno-demokratických krajín a to vrátane Ruska. Ako to vlastne funguje? Berte tento výklad z rezervou, nie som zázračný ekonóm formátu Kozlík a ani Mikloš. Takže centrálne banky, ak chcú navýšiť objem svojej vlastnej meny, či už eura, jenu alebo rubľa – to musia realizovať automaticky navýšením rezervnej meny, hádajte akej? Keďže toto navýšenie sa realizuje zásadne formou pôžičiek, pripočítajte si k tomu aj pekne mastný úrok, ktorý FED, svetová obchodná banka alebo MMF zhrabne, komu tieto inštitúcie patria ani nemusím hovoriť.

4) No a ak sa to niekomu nepáči, stále tu máme „United State of Armageddon” s obrovským množstvom obeživa mimo akúkoľvek kontrolu vlády USA, ktoré sa používa na rozpútavanie teroru po celom svete, no a dôverčivý občania USA sa s vervou svetovej piatej kolóny vrhnú do tohto mlynčeka na mäso s vôľou prevalcovať akýkoľvek odpor, kladený do cesty ich vznešeným ideálom.

313233

17.07.2014 07:41

Válečné zločiny a zvěrstva páchaná ukrajinskými ozbrojenými silami a národní gardou

Kedy sa ľudia vzbúria proti útlaku naozaj?

lubosmat 195.?.?.?

Piatou kolónou vyprovokované a výdatne „KUVAMI zo západu, prezlečenými za kamarátov“ živené revolúcie, tak to sú len PSEUDOVZBURY, ktorými si niekto v POZADÍ a pár vyvolených lieči svoje komplexy, vždy im skôr alebo neskôr dôjde šťava, a zväčša skôr ako dosiahnu to čo hlásajú, hlavne že dosiahnu svoje vlastné skryté ciele.

Kedy strasie „sýty“ zo seba strach a povstane proti bezpráviu a teroru?
Koľko ešte treba ľudského krmiva do pažeráka smrti?
Kedy sa skutočne zodvihnú túžbou po slobode motivované masy?

Každá rodina musí pocítiť ten sladkastý zápach smrti,
na cintorínoch sprievody, keď dookola budú podávať si ruky.
Vtedy keď krutý zaženú súcit do kúta ako biednu krysu,
keď krvou nevinných vrahovia až po okraj naplnia si mysu.
Musí nás hnať všetkých túžba za odplatou,
Až vtedy možno zbavíme sa katov.

313386

28.07.2014 13:35

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: Pouceni z historie,mista stejna,akteri se stridaji,jmena se meni.

lubosmat 195.?.?.?

WARMONGERS – Burina (plevel) politikyPoužijem starý vtip ako príklad nemožnosti radikálneho riešenia:

Sused sa dlhé roky tešil na dôchodok a na svoje prvé „Mičurinské“ úspechy na záhradke. „Poraď mi!“ - vraví mi skoro na jar. „Zasadil som do úhľadných hriadok zeleninu“ a vyrástlo všetko možné, a neviem ja rozlíšiť svojím slabnúcim zrakom, čo je burina a čo zelenina“. Zamyslel som sa a hovorím mu: „Vytrhaj všetko!, no a to, čo TI potom vyrastie bude dozaista burina.“

Takže ak niekto hľadá rozumné riešenie vo vojne, dopadne nakoniec úplne rovnako ako sused so svojou záhradkou.

Aj medzi ľuďmi sa občas nájdu pravé elity, ktoré musia byť pozorne spoločenstvom starostlivo pestované (Výnimoční športovci, hudobníci, vedci ...), je tu však množstvo buriny, ktorá dusí všetko okolo seba.

Medzi burinou sú najvýnimočnejšie Bolševníky – praví vojnoví štváči . Warmongeri, ako také Bolševníky šíria okolo seba toxickú stopu smrti a aj keď všetko dookola vykoreníš, znova narastú a v plnej sile.

Warmongers – nenávidia mier, harmónia je im cudzia, najlepšie sa cítia v CHAOSE.

314206

31.07.2014 13:25

Třetí světová válka již začala

RE: Souhlasim s poznamkou editora - Doma nikto nie je prorokom

lubosmat 195.?.?.?

Nemusíte ani Ďaleko chodiť 2 m pod zemou pekne naležato tam Vás odpočúvať a hľadať, s výnimkou pár červov, určite nikto nebude.

Žartujem, neprajem nikomu nič zlého, každý má právo žiť kde a ako chce. Určite aj v našom živote platí prvý zákon cyklistiky: „Nech robíš, čo robíš, stále je to do kopca alebo proti vetru“.

Kedy tretia svetová vojna začne, tak o tom rozhodnú až dodatočne /aspoň dúfam, že bude mať kto rozhodnúť/ historici. Či súčasné harašenie okolo EU vyústi do globálneho konfliktu ukáže čas.

Zatiaľ sa konflikty odohrávajú väčšinou postupne a vždy medzi štyrmi stranami, dve bojujúce a dve podporujúce. Aby bolo možné chápať konflikt globálne, musel by sa do konfliktu zapojiť ďalší relatívne nezávislý hráč na strane Ruska, minimálne ďalšia krajina z BRICS, čo v súčasnosti nevidím dosť reálne.

Európska únia bol projekt Ameriky, ktorý, keby fungoval principiálne, a nie lobisticky veľmi rýchlo by sa vymanil spod kontroly a žil svojím vlastným životom.

Vazalstvo EU štátov v NATO nás vyraďuje z rozhodovania o vojne a mieri v Stredomorí a na východe.

Bezradne sa prizeráme vyčíňaniu samozvaného svetového policajta a poslušne utekáme do búdy, len čo vytiahne pelendrek, a keď začne strieľať stiahneme chvost a zaryjeme sa do najodľahlejšieho kúta vlastnej bezmocnosti.

Vymaniť sa z tohto jarma nebude jednoduché, to čo 25 rokov trčalo v niečom zadku sa bude darmo tváriť ako konvalinka, minimálne smrdieť bude ako nefalšované h_vn_.

314488

05.08.2014 15:34

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

Hra na slepú babu

lubosmat 195.?.?.?

1. Zostrelenie lietadlovým kanónom vylučuje niekoľko faktorov ...
2. Zostrelenie Bukom vylučuje niekoľko faktorov...
3. Lietadlový kanón nestrelí do pohybujúceho sa cieľa sústredenú dávku do jedného miesta...
4. Výbuch Buku by zasiahol podstatne väčšiu plochu povrchu lietadla....
5. SU-25 nemá potrebnú rýchlosť na útočný manéver v rýchlosti 850 km/hod ...
6. Neviditeľný BUK v rukách „separatistov“ omylom trafil miesto SU-25 civilné lietadlo MH-17...
7. Ukrajinská armáda tvrdí, že žiadne vojenské operácie v čase pádu lietadla MH-17 vojenské letectvo nevykonávalo...
8. Štart rakety by museli registrovať minimálne 16 km od pravdepodobného miesta dopadu prvých úlomkov lietadla...
9. Úlomky lietadla sú roztrúsené v 40 km zóne dohromady 56 km...
10. Obidve strany sa obviňujú navzájom, že narušujú prímerie v mieste dopadu MH-17 ...
11. Ukrajinská armáda od začiatku vedie nepriamu paľbu na miesto dopadu MH-17, vzdialenosť cca: 30 km...
12. Raketa musela byť vystrelená z územia ovládaného ukrajinskou armádou ...
13. Vyhlásenie lídra „separatistov“ mŕtvoly na to, že pred pár hodinami mali žiť podozrivo zapáchajú...
14. Aktívna mínometná a delostrelecká paľba v mieste dopadu MH-17 ... spochybní nájdené stopy na troskách MH-17...
15. Dešifrovanie posledných minút letu HM-17 je nedohľadne ...
Pekný guláš – variantu, že by mohlo ísť o ďalšie letecké nešťastie obidve strany vylučujú.

314864

07.08.2014 15:52

Varování od ženy za pultem

Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Zdeformované výrobné vzťahy, keď hodnota práce je vyjadrená efektivitou v danom trhovom segmente, ktorý nevyjadruje spoločenskú potrebu a ani záujem o tovar v spotrebnom koši.

1. Energie sú podhodnotené (ceny sú nízke vďaka krvavej ropno-naftovej loby), paradoxne by nám to mohlo pomáhať, ale pomáha to len globalizácii (relatívne lacná logistika), keďže rozvoj robotizácie a oprostenia človeka od fyzickej práce v širšom meradle nenastal.

2. Výroba potravín je zdeformovaná nerovnovážnymi dotáciami (likviduje našu vnútornú konkurencieschopnosť), o tom kto, kde a ako kvalitne vyrobí nerozhoduje trh, ale lobizmus.

3. Najviac hodnotený trhový segment je finančníctvo a bankovníctvo, pritom systém neúmerne zaťažuje zvyšujúcim sa vnútorným dlhom a neschopnosťou ľudí investovať na nízkej a strednej príjmovej úrovni. Absolútna systémová chyba je vznik finančnej oligarchie a podriadenia sa štátu jej záujmom. Perličkou je hádzanie zodpovednosti za zlé ekonomické rozhodnutia politikov (zástupcov finančnej lobi) na daňových poplatníkov (arbitrážne súdy chrániace súkromný kapitál...).

4. Finančné skupiny ovládajú politické systémy rozhodujúce v západnom svete, z toho pramení radikalizmus a presadzovanie obchodných záujmov prostredníctvom vlád vojenskou mocou (Ukrajina je priamym dôkazom).

Pri hľadaní odpovedí sa mi podsúva otázka: „Ako naučiť chorú rybu lietať?“

315012

11.08.2014 12:45

Varování od ženy za pultem

RE: Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Cítim sa až poškvrnený hodnotením „Pozeráš sa na to moc politicky.” Politický postoj je podriadený straníckym záujmom, nevypovedá o logike veci a ani o príčinách daného stavu!

Aký politický názor podľa Vás vlastne zastávam?

Politika nemá žiadnu hodnotu bez reálnych záujmov a cieľov. Výsledok politiky posledných 25 rokov naznačuje, komu ľudia podriadení úzkym straníckym záujmom slúžia.

Ak mala byť naša štátna politika podnikanie, tak dobre uznávam podnikateľov výroby a služieb, a verím, že systém môže s ich prispením dobre fungovať. Mňa osobne ale kšeft nebaví, nemám ten potrebný „Ťah na bránku!“, nevidím za všetkým peniaze, a nie som ochotný sa tomuto ideálu podriadiť.

“Podnikať sa dá úplne všade…” Súhlas, len oprostenie podnikateľov od matéria (som za vodou – peniaze zarábajú peniaze - finančné služby), kedy sa z nositeľa produkcie stáva parazit, tak tento druh súkromného podnikania mi v spoločnosti ideovo nesedí. Podnikateľ hľadí na svoj záujem a štát ho zaujíma pramálo, a na druhej strane štát má byť garantom hodnoty tovaru s ktorým obchoduje.

Finančné služby mali zostať v rukách štátu, aby tí, ktorí takéto služby potrebujú, neniesli na svojich pleciach neúmerne vysoké podnikateľské riziko, vyjadrené úžerníckym úrokom komerčných spoločností poskytujúcich úver.

315240

18.08.2014 15:06

O víkendu je na iDnes všechno jinak

Napísať nejakú tú „múdrosť“ do diskusie cez pracovnú dobu, je celkom dobrý relax!

lubosmat 195.?.?.?

Späť k diskusii, len nedávno pri sledovaní ukrajinskej štátnej televízie som narazil na tzv. on-line hodnotené príspevky rečníkov pomocou terčíkov na obrazovke v percentách. Čím väčšiu nehoráznosť typu „Najlepšie by bolo pozabíjať všetkých separatistov!“ rečníci zosmolili, tým väčšie percento priazne im na terčíku naskočilo. Ak sa dostal náhodou k slovu niekto umiernený, alebo priamy účastník diania so snahou bez pátosu opísať situáciu, príspevok bol moderátorom predčasne ukončený a percentá leteli nadol ako o závod. Mal som nakoniec z tej televíznej diskusie dojem, že sa diskutéri boja povedať čokoľvek konštruktívneho, aby ich náhodou niekto nezlynčoval.

Pripomenulo mi to podobné diskusie vo verejnoprávnych médiách v Československu tesne po „revolúcii“, boli vedené v podobnom duchu.

Ešte jedna zaujímavosť za posledných pár dní som narazil na niekoľko príspevkov, ktorých autori si akože sypú popol na hlavu a uznávajú že aj druhá strana môže mať pravdu, ale v tej „PRORUSKEJ A PROPUTINOVSKEJ“ propagande sa tá pravda znehodnocuje. Preto sa máme oprostiť od jednostranného nazerania a pochopiť, že jednostranné klamstvá, ktoré sa na nás sypú z dielne „PRESTITÚTSKYCH“ médií nám dávajú trvalú istotu, že sa tam pravda nemôže vyskytnúť ani náhodou, a to je len a len pre naše dobro.

Jeden taký príspevok ma tak iritoval, že keď som si prečítal meno autora až mi odľahlo, že to bol nejaký ...EIN, teda CHAZAR ako poleno.

315675

09.09.2014 16:42

Na pozadí ukrajinského příměří

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

lubosmat 195.?.?.?

Som človek, ktorý pri filtrovaní informácií dostáva až mentálny blok k alogickým bludom, priznám sa , že často ich obsah ani nedočítam do konca.

Nebudem hovoriť o nejakých 100% faktoch či technických parametroch, ktoré som sa dozvedel od neviem akého profesionálneho zdroja, všetci prítomní na diskusii s najväčšou pravdepodobnosťou nevideli nehodu a ani neboli na mieste nehody v čase jej vzniku, teda všetci do jedného máme informácie z druhej až n-tej ruky.

Čo nás vlastne ovplyvňuje prikláňať sa k tomu, či onému výkladu?

Prečo chceme veriť tej či onej strane?

Skúsme si dať otázku, čo je nelogické vo vzťahu ku katastrofe na ukrajinskej strane (ďalej UA) a čo na strane separatistov?

1) Odklonenie, a zníženie výšky letu MH-17 UA dispečermi nad zónu bojov...
2) Utajenie záznamov o komunikácii lietadla a pozemných dispečerov UA z letovej prevádzky tesne pred pádom lietadla...
3) Rozmiestnenie jednotiek protivzdušnej obrany UA v inkriminovanom priestore, hoci separatisti žiadnymi bojovými alebo bezpilotnými lietadlami nedisponujú ...
4) Neprestávajúce bombardovanie 40 km zóny dopadu trosiek lietadla UA stranou, takže nájsť nejakú tú vysoko-energetickú črepinu z vybuchnutej munície v troskách lietadla dnes už nie je žiadny problém ...

Skúsim nájsť niečo nelogické aj na strane separatistov:

1) Podozrivé vyhlásenia o zlom stave tiel niektorých pasažierov po páde lietadla (známky rozkladu), podnecovanie konšpiračných teórií ...

Neviem, ale inú vec, ktorá by mi naozaj prekážala som nenašiel, takže prosím skúste aspoň vyrovnať momentálne skóre 4:1 v neprospech UA.

Nateraz mi neostáva, len veriť, že za touto katastrofou s najväčšou pravdepodobnosťou stojí UA a bábkoherec USA.

317040

12.09.2014 11:12

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

Kto chce s vlkmi byť, nechce s nimi viť, toho vlci do..bú.

lubosmat 195.?.?.?

V roku 1986 som prestal platiť členské príspevky do SZM (Socialistického zväzu mládeže). V roku 1988 som zakázal svojej nastávajúcej podpísať kandidátku do KSČ (Komunistickej strany Československa). V roku 1992 zomrel môj otec na predčasnom dôchodku vo veku 59 rokov.
Môj otec bol za prvej republiky prvým miništrantom a predčítaval z Biblie veriacim. V roku 1945 mi otrávili deda ľudia, čo stáli aj za zavraždením manželského páru z obce (boli to židia vlastniaci krčmu a konzum) a taktiež títo ľudia stáli za zavraždením jedného rusa (do obce sa priženil a chcel tam zostať po vojne žiť), tej obce kde sa otec narodil a dedo tam bol až do svojej tragickej smrti starostom.
Otec vyrastal od 12 rokov bez otca, podotýkam babka vdova mala celkom 9 detí a zabezpečené boli v tom čase len dve otcove najstaršie dcéry. Po skončení strednej poľnohospodárskej školy odišiel otec na vojnu ako pohraničník. Utekajúci emigrant blízko Devína /možno to bol prevádzač/ prestrelil otcovi priečne lakeť pravej ruky.
Otec vstúpil do KSČ a až do roku 1964 sa dopracoval na krajský výbor strany. Po tragickej smrti babky (zavalil ju v hore strom a po trieštivej zlomenine nohy zomrela následne na tetanus), sa vrátil do svojej rodnej obce. V roku 1965 sa oženil. Jeho priam oddaná viera k myšlienkam komunizmu sa odzrkadlila v mojom ateizme.
Celé to jeho politikárčenie DOKSČ a ZOKSČ nám poriadne zasahovalo do rodinného života. Každá schôdza skončila dopíjaním zásob alkoholu do neskorej noci u nás doma, čistá katastrofa – päť malých detí počúvalo výkriky bandy ožranov do neskorých nočných hodín, koľkokrát ich všetkých mama musela vyhodiť z domu ani nepočítam.
Otec bol priamy chlap a nikdy svoje postavenie žiadnym spôsobom nezneužil, jedno umenie však neovládal, a to umenie nechať kamene zo svojej Sizifovskej práce mimo rodiny. Keby sa tak nesnažil, možno by ešte žil.
Pán Stvora, ak by Vaša politická činnosť mala negatívne zasahovať do života Vašich blízkych alebo Vám nedajbože spôsobovala neželané zdravotné problémy včas z toho marasu vycúvajte.

317299

16.09.2014 15:35

Obama vyhlašuje válku proti Sýrii

RE: ropa

lubosmat 195.?.?.?

Áno to je cena, za akú každá nadnárodná korporácia zničí akékoľvek malé a stredné podnikanie nehodných. Pokiaľ dovezie "vyspelý svet" lacno ešte lacnejšiu výrobu z "rozvojových krajín" nedá sa ekonomika krajín doporiadku.
Musíme počkať až dojdú fosílne zdroje a v poslednom kŕči ľudstvo vypľuje pár miliard mŕtvol, potom sa začne opäť konjunktúra.

317529

23.09.2014 16:36

Nástup fašismu

Fašizmus večne živý!

lbosmat 195.?.?.?

Z článku a reakcií na článok vyplýva, že fašizmus veselo kvasí v každej stoke.

Najviac sa mi páči výrok : „Tou hlavní charakteristikou je propojení státu s tou nejvyšší finanční oligarchií“. Práve tu vidím ten zásadný rozdiel s „Komunizmom, socializmom alebo Boľševizmom“. Ináč sa svojou podstatou podobá fašistické zriadenie každej liberálnej demokracii, všetko tkvie len v tom nakoľko sa odkláňa prax od teórie.

V novodobej histórii pokladám za pivotmana, alebo prvého skutočného realizátora presadzovania moci a vedenia propagandy na „fašistický spôsob“ Miklósa Horthyho (1868 - 1957). To čo sa dialo v Maďarsku po roku 1919 môžeme smelo nazvať fašistickým šlabikárom.

Príprava a nástup pučistov k moci v Kyjeve sa náramne podobajú príprave pôdy pre triumfálny príchod Miklósa Horthyho do Budapešti 14. Novembra 1919. Spustenie občianskej vojny na Ukrajine a ATO je priam zrkadlovým obrazom činnosti Horthyovskej armády a ním podporovaných trestných oddielov.

Jedno je nad slnko jasné, v pozadí krvavých udalostí stáli so svojimi peniazmi stále tí istí hráči „nášho milovaného“ západu.

317891

29.09.2014 11:45

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

Výmena plynu za črevné vetry

lubosmat 195.?.?.?

Za poprevratové dlhy bývalých socialistických štátov máme náš „vysnívaný“ kapitalizmus. Za sľuby sme vymenili istoty a polepšili si len tí, ktorí sa aj tak zle nemali.

Na Ukrajine piata kolóna s pomocou oligarchie spôsobili totálny rozvrat „kapitalistickej“ ekonomiky. Po víťazstve v ekonomickej vojne sme sa prehupli do fáze geopolitickej vojny o sféru vplyvu, ktorá vyústila do vojny občianskej.

Rusko ponúkalo Ukrajine lacný plyn, zaujímavú pôžičku a svoj trh. Ukrajina sa odvrátila od objatia ruského medveďa, zhypnotizovaná sľubmi o množstve črevných plynov z USA, vysoko úročenými pôžičkami z USA, EU, MMF a svetovej banky, a vstupom na smernicami okovaný trh EÚ sa nechala obtočiť jedovatým záhadom.

318253

30.09.2014 15:27

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

RE: Hovoríme ešte stále o štáte a jeho riadení ? Chceme dokonca aj spravodlivosť?

lubosmat 195.?.?.?

Dobrá reakcia.
Mám problém s tým, či vôbec môžeme hovoriť o štáte, ktorý si svoje povinnosti voči občanom – individualitám absolútne neplní.
1) Riadi nás EU,
2) „Armáda“ je podriadená veleniu NATO,
3) Politici sú individuality podvádzajúce sústavne svojich voličov.

Čo môžeme navrhnúť, keď máme týchto päť možností, dohromady sú to tieto tri: Buď – Alebo?

Nie som obhajca rovnostárstva, to kopanie do naozaj šikovných ľudí z obdobia socializmu ma fakt štvalo, taktiež čudné a nezmyselné vyzdvihovanie manuálnej práce. Napriek všetkému si myslím, že to bol systém, ktorý bolo možné reformovať a rozvíjať bez vojen, elity konajúce v svojom úzkom súkromnom záujme boli postihnuteľné a vymeniteľné.

Zabetónované nahromadené súkromné zdroje, keď väčšina ľudí, (pracujúcich, zamestnancov, živnostníkov, drobných podnikateľov a poľnohospodárov) je prinútená akceptovať zákony podporujúce bohatnutie najbohatších, keď sa „ohlodaná kostra štátu“ používala len na to, aby sa použila na prehlbujúce zadlžovanie ľudí voči cudzím záujmom, a tiež na nepochopiteľné arbitráže z nekompetentnosti, toto nie je riadenie, to je tá samoregulácia.

Vrátili sme sa k zriadeniu, kde sa prejavujú všetky negatíva imperiálneho a korporátneho kapitalizmu, s veľkým nebezpečenstvom globálnych vojen a sociálnych nepokojov podnecovaných pre vlastné záujmy práve spomenutými hegemónmi.

Nemôžeme sa hrdiť štátom, ktorý sa vzdal samostatnej hospodárskej politiky, bez toho, aby si najskôr dohodol podmienky pre svoj rozvoj a budúcnosť.

Zvrátiť vývoj, alebo ho posunúť na správnu cestu je za 25 rokov kotúľania dole kopcom prakticky nemožné, ale ak ste lyžiar viete, že je to možné aspoň zastaviť, stačí sa narovnať a roztiahnuť ruky.

PS: Nohy radšej nie, lebo podnikavci zo západu to do teba narvú bez ohľadu na pohlavie.

318316

01.10.2014 15:45

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

Reformovanie „kapitalistického štátu“ na „štát spravodlivý“ je utópia.

lubosmat 195.?.?.?

Doteraz sa v histórii ľudstva žiadny kapitalistický štát nereformoval tak, aby začal slúžiť celoplošne záujmom svojich občanov (pravdaže ak za občanov nepočítame tú hŕstku bohatých).

Pokiaľ aj došlo k akýmsi reformám, tak vždy len za účelom uvoľnenia ľudských zdrojov k podnikaniu, nie ľudí ako takých.

Všetky ostatné zmeny boli vždy vyprovokované a financované odniekiaľ spoza opony, takže revolúcie alebo pohyby más neboli nikdy zneužívané, boli len obyčajným nástrojom realizácie predstáv manipulátorov, s občas málinko neočakávaným výsledkom.

Dnes sa najbohatšie štáty snažia získať akýmkoľvek dostupným spôsobom a prostriedkami kontrolu nad energetickými zdrojmi všade vo svete, hoci je to na úžitok väčšiny populácie v týchto „bohatých“ štátoch, tento výsledok nie je prvoplánovým zámerom bohatej vrstvy.

Ináč sýty zamestnanec sa dá ľahko rekvalifikovať na sýteho vojačika, ktorému vraj začína tlačiť na otlak niekto kdesi v Tramtárii, čo chce za svoje suroviny adekvátnu odmenu, alebo sa zrazu chce mať tak dobre, ako to videl v nejakej mydlovej opere z LA.

V tomto svete si nedokážeme spravodlivo, alebo aspoň recipročne podeliť ani zdroje, na spravodlivosť sme ešte nedorástli, keďže mrháme prostriedkami na vojnové harašenie, namiesto zamerania sa na spravodlivé riadenie, rozvoj slobodného ducha a skutočných osobností.

318335

02.10.2014 09:39

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

RE: Hovoríme ešte stále o štáte a jeho riadení ? Chceme dokonca aj spravodlivosť?

lubosmat 195.?.?.?

Ja súhlasím.

Guľa je v prírode úplne prirodzený tvar.

Keď v počiatkoch vývoja našej planéty narazil do zemegule obrovský asteroid alebo malá planéta, či čo to vlastne bolo. Spôsobilo to, že zo zeme sa stal „zemiakoid“ a navyše vznikol mesiac. Kondenzujúca atmosféra na chladnúcom zemiaku sa začala miešať v prvotných oceánoch vďaka slapovým silám mesiaca na chemický koktail, ktorý bol zrejme čímsi z vesmíru nainfikovaný, a z toho máme také „hrboľaté“ hlavy.

Poučky z filozofie trocha poznám. Je dávno preukázané, že počet výskytov pozorovaného javu v prírode je priamo úmerný počtu jeho pozorovaní.

Nedávno pretriasané dielo, tzv. „Okno Overtona“ je v podstate využitie alebo aplikácia tohto poznania v praxi. Opakovanie omieľania podsunutého problému v cieľovej skupine pozorovateľov je priamo úmerné veľkosti skupiny pozorovateľov.

Takže nakoniec aj na najvyššej úrovni často riešime neexistujúce problémy a prijímame nezmyselné opatrenia na reguláciu neexistujúcich problémov.

318374

06.10.2014 10:22

Svět proti jadernému nebezpečí

Jadrová hrozba a mier

lubosmat 195.?.?.?

Ak niekto tvrdí, že vlastníctvo jadrových zbraní je zárukou mieru vo svete, musí žiť na inej planéte.

Rovnováha vo svete bola narušená práve vznikom tzv. jadrových veľmocí, hlavne z dôvodu možnosti vyhladenia človeka ako druhu z povrchu zemského.

To si máme akože myslieť že mier je to keď „jadrové“ veľmoci vedú neustále výpady proti nejadrovým krajinám, v snahe poslať ich do doby kamenej.

Nesnažte sa prosím životnú úroveň, alebo akési zdanie dostatku a slobody niektorých krajín EÚ a ostatného sveta predkladať, ako nejaký dôkaz úspešnosti liberálno-demokratického projektu voľného trhu.

Celý ten úspech je len akousi akumuláciou ľudskej energie, vrátane energie z čierneho zlata a plynu na veľkej hore ľudského odriekania.

Po druhej svetovej vojne sa programovo roznecujú lokálne konflikty po celom svete, a na nepočudovanie majú v tom prsty vždy naši osvietení a samozvaní vládcovia sveta. Obetí týchto vojen je nerátane, bez zveličovania môžeme hovoriť o chronickej dobyvačnej koloniálnej tretej svetovej vojne vedenej západom za výraznej podpory ich vazalov, proti ostatnému svetu.

Krátkozrakosť jadrových veľmocí, ktoré sa orientujú smerom k ekonomickej kolonizácii sveta, viac ako k spolupráci a rozvoji tkvie v obmedzenosti štandardných zdrojov. Mrhajú stále viac energie na akési ovládnutie planéty, namiesto toho aby sa urýchlene riešili otázky príchodu globálnej energetickej krízy.

V mnohých ohľadoch si myslím, že vlak so správnymi rozhodnutiami už ľudstvo dávno zmeškalo.

Jadrové zbrane kdesi v stodole nie sú žiadnou zárukou mieru – je to len Ďalšia environmentálna hrozba globálneho rozsahu, ktorú má ľudstvo schovanú v šuplíku.

318622

06.10.2014 11:34

Dedolarizace

Globálny obchod a lacné energie

lubosmat 195.?.?.?

Vklad dolára do svetového obchodu je celosvetový prístup k relatívne lacnej preprave surovín a PHM.

Výrazne podhodnotené a podľa mňa aj vysoko nereálne ceny surovín na výrobu čohokoľvek spôsobujú vývojový deficit, kedy by sa malo ľudstvo horúčkovito vydať na cestu hľadania alternatívnych a trvale udržateľných zdrojov energií.

Za tento dolárový vklad bohužiaľ platia často krvavou menou krajiny, kde sa rozhodujúce zásoby ropy a plynu nachádzajú.

Ďalším sporným dopadom je sústavná emisia dolára v hodnote vyťažených zásob čierneho zlata a plynu. Neuveriteľné zisky z takto krytých emisií, ktoré držia dolár nad vodou ako hodnotnú a univerzálnu menu, sú využívané vládcami západu na udržiavanie NWO vojenskou silou a hrozbou totálnej vojny.

Globálny obchod si na tento systém lacného prístupu k energiám tak povediac zvykol, z konkurenčného boja bolo vyradených množstvo tradičných domácich výrobcov /lacný dovoz lacno vyrobených výrobkov/. Vlna nezamestnanosti zasiahla predovšetkým „vyspelé“ štáty, alebo štáty, ktoré chceli budovať tzv. vzdelanostnú ekonomiku na americký /možno škandinávsky/ spôsob, ktoré však nemajú z dolárovej muziky takmer žiadne tantiémy.

Tak ako mozog dokážeme využívať na nejaké 2-3%, tak aj ľudská populácia je schopná využiť svoje dosiahnuté vzdelanie na niečo viac ako na manuálnu prácu.

Aj posledná intervencia USA na zníženie ceny ropy a plynu na svetových trhoch v snahe aj takto poškodiť sankciami sužované Rusko, ako krajinu vyvážajúcu tieto komodity, je v priamom rozpore s logikou, a tlačí svet na hranu energetickej priepasti.

318626

13.10.2014 12:31

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

Čo majú spoločné peniaze, politika a precie prášky?

lubosmat 195.?.?.?

1.) „Babišovi peníze “ , V čase, keď pre Babiša a jemu podobných ležali peniaze tak povediac na ulici, sme my ostatní stierali lósy na podporu OF a chystali sa na „I. Demokratické“ voľby. Radšej sme mali zostať doma a zbytočne nestrácať čas a peniaze, keďže on ich vtedy určite nestrácal.

2.) A- Prvá zásada v politike je: „Obviň z toho, čo si sám dobabral, či z bahna v ktorom sa sám boríš svojho súpera. Takže, všetky tie nálepky, ktorými sa Vás pokúšali ovešať, sú len ich vlastným zrkadlom.

B – Voľby sú ako reklama na prací prášok. Ľudia sa bohužiaľ nerozhodujú podľa umu ale emócií, v podstate nevolia, ale kupujú stále nové a nové pracie prášky. Preto starý politik v novom šate je opäť populárny a žiarivo biely, a zaručene všetkej špiny Ťa zbaví!

C – Ľudia sú konzervatívni a pokiaľ neskočia na nejakú na každom rohu plagátmi propagovanú „AKCIU“, zostanú verní starým známym nabíjačom kalerábov do kapustných hláv načisto ohlúpnutých voličov.

No a odpoveď na názov príspevku : Veľké peniaze dokážu zabaliť každé hvn do takého obalu, že si ho nakoniec volič kúpi ako ten najúčinnejší prášok na pranie.

319030

14.10.2014 11:53

Proč ropa klesá

Na udržanie vojnovej mašinérie USA a dolárovej pasce – do kedy?

lubosmat 195.?.?.?

Nižšia cena ropy = nižšie náklady na PHM v prvom rade pre ARMÁDU USA, v druhom rade pre utlmenie spätného rázu ktorý nastane návratom masívne kvantitatívne uvoľňovaných dolárov zo svetovej ekonomiky späť do USA.

V USA už prijali opatrenia na zamedzenie kumulácie dolára vo vnútornej ekonomike otvorením južnej hranice pre imigrantov z latinskej Ameriky, a tiež dočasným zmiernením imigračnej politiky. Títo imigranti sa postarajú o vývoz lacného dolára do svojich domovských ekonomík, čím ešte viac podkúria domácim menám.

Saudská Arábia napriek „predsavzatiam - záväzkom“ nedokáže dlhodobo zrážať ceny ropy na svetových trhoch, keďže nemá na pokrytie eventuálnych požiadaviek, po lacnej rope bažiacich zákazníkov potrebné kapacity.

Aká by to bola „kuca-paca“, keby sa náhodou v dohľadnej dobe začal pozvoľna znižovať tlak ropy v Saudských ropných poliach a tieto začali pomalinky vysychať?

319075

16.10.2014 16:12

Ještě jednou volby

Troška odbočenia k realite

lubosmat 195.?.?.?

Nedávne prezidentské voľby v SR, po ktorých sa dostal na prezidentský stolec „Modrý anjel“, ktorý ešte nestihol ani poriadne ohnednúť a už sľubuje kade-tade zvýšenie rozpočtu na zbrojenie o 100% a výstavbu cudzích vojenských základní na území nášho milovaného banánystanu.

Nie je dôležité, čo by bolo treba voličom sľúbiť, ale to čo máte schované v rukáve od vašich chlebodarcov, ktorí Vám usporiadajú okolo Vašej kampane taký dokonalý cirkus (pravdaže všetko zadarmo a bez Vášho cteného vedomia), že žiadneho iného klauna už nikto ani chcieť nebude.

Rada´na záver:

„Bez peněz do bordelu nelez!“ Ak predsa, tak len keď si poriadna: „KU_VA!“

319216

29.10.2014 12:50

Polské koncentrační tábory a jejich ruské oběti

Osvienčim – Treblinka – najkrutejšie tábory smrti, prečo práve v Poľsku?

lubosmat 195.?.?.?

Odpoveď je v príspevkoch vyššie, nacisti využili poľské skúsenosti, ochotných pomáhačov bolo v pospolitom obyvateľstve, navyše s predchádzajúcimi skúsenosťami habadej.

V dobových dokladoch je množstvo správ, ako sa „obyčajná“ poľská chamraď v davoch zúčastňovala popráv väzňov nielen z Ruska ale aj z celej Európy, čakajúc na osobné veci popravovaných.

Vcelku sa mi hnusí generalizovanie, niečo ako kolektívna vina, alebo hádam naši najbližší severní a východní susedia majú niečo s genetikou?

Človek je, ako jeden z mála cicavcov neschopný samostatného života v rannom detstve. Takmer všetko čo neskôr tvorí ľudskú osobnosť je naučené. Aké vlastne majú historicky vzory správania Poliaci a Ukrajinci?

319967

29.10.2014 14:49

Game Over, aneb jak Putin odpravil světovou politiku na penzi

Kúpené médiá – a my im ešte nedobrovoľne prispievame!

lubosmat 195.?.?.?

Najviac ma mrzí to, že hoci nemám doma klasický televízor /rozumej dezinformačný panel chrliaci na chudáka, čo ho zabudol vyhodiť von oknom kopu reklám a nezmyselných seriálov/, musím platiť koncesionárske poplatky.

Troška mi tento bôľ zmierňuje rozhlasová stanica DEVÍN.

Slovenský rozhlas preberá správy len s tých správnych zdrojov, o nezávislej publicistike nemôže byť ani reči, však načo niekam posielať drahých reportérov, keď správy môžeme prebrať so zárukou, že na nás niekto spoza mláky nebude krivo pozerať.

Keď niekoho nemôžu v médiách priamo ohovárať, tvária sa, že neexistuje /viď postoj k prezidentovi Gašparovičovi/, no a súčasná figúrka je ospevovaná, priam do modrého neba, odkedy sľúbil na východe nášho Banánistanu ten „logistický park“ pre „mierumilovné“ NATO .

V novinách narážame sústavne len na karikatúry pána premiéra, akoby ostatná politická scéna nejestvovala, alebo žeby ostatní politici nemohli byť pánom karikaturistom dôstojným námetom?
Šťastie je, že sa môžem rozhodnúť, či za to zaplatím, alebo nie.

Tzv. miestna tlač „zadarmo“, z ktorej si robia dôchodcovia zber papiera na výmenu za servítky a WC papier, je tiež nejako negatívne zameraná len tým správnym smerom.

Po Bratislave sa začínajú množiť podozrivé projekty škôlok pre deti, odkiaľ sú tieto projekty financované nám dôjde, až keď nám omladina vyrastie a bude už neskoro, podobne ako na Ukrajine.

Toľko radosti v hlase komentátorov, ktorí nám v „slovenskom“ rozhlase zvestovali opäť správne európsky orientovanú voľbu ukrajinských voličov, som dávno nepočul.

Nechápem voličov na Ukrajine, miesto toho aby zločincov posadili za mreže, opätovne im dali dôveru a dali im šancu dobabrať to čo nestihli doteraz. Tomu sa hovorí kolektívna samovražda.

319971

12.11.2014 13:10

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Problém je jinde

lubosmat 195.?.?.?

Podvod z peniazmi fungoval od dávnoveku, ten kto vládol vytváral automaticky nejaký platobný a menový systém, za vyrazené – neskôr vytlačené peniaze si kupoval všetko čo potreboval a predovšetkým moc, súdy a armádu.

USA sa pasovali za vládcu ľudstva a používajú svoju menu ako univerzálne platidlo, zárukou im má byť geniálna ústava, najdemokratickejšie zriadenie, najspravodlivejšie súdnictvo, najliberálnejšie väzenstvo a pravdaže najmocnejšia armáda sveta, ak nevidia protiváhu tak sa tohto systému len tak nevzdajú.

Skús zobrať rozmaznanému decku hračky - to ale bude kriku!

320888

12.11.2014 15:14

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Ako chceme budovať kapitalistickú spoločnosť bez motivácie, existujú vôbec hranice finančnej motivácie jedinca?

lubosmat 195.?.?.?

Je to ako so spojitými nádobami, pokiaľ je v jednej nádobe sucho z druhej sa valí voda a roztáča veselo turbínu, keď sa hladiny vyrovnajú je po paráde.

Svet môžeme v súčasnosti globálne považovať za kapitalistický a teda nasýtený procesmi bohatnutia.

Niečo treba zmeniť, výmenou menších turbín za väčšie to asi nepôjde.

320897

14.11.2014 09:12

„Němečtí politici jsou americké loutky“

Vymenili sme vlčí údel v obore za reťaz na psa v stodole!

lubosmat 195.?.?.?

25 rokov „slobody“ na americký spôsob nám potvrdilo, že sme strčili hlavu do obojku a poslušne sa učíme brechať na všetkých, čo sa motajú okolo pánovej záhrady.

Už sme pochopili, že „okupácia“ neskončila odchodom sovietskych vojsk z nášho územia, ale sa transformovala na nový typ. Okupačná armáda USA je stále prítomná v západnej Európe, hlavne v Nemecku.

Demagogické táraniny o tom, že NATO je dobré a Varšavská zmluva bola zlá. Ktoré krajiny vlastne Varšavská zmluva napadla, či bombardovala počas doby svojej existencie mimo hraníc svojich členov?

Nevypovedateľné zmluvy popodpisované predajnými politikmi majú byť zárukou správnych rozhodnutí v zahraničnej politike európskych krajín?

- Chceli sme spravodlivejší finančný systém, ktorý si bude vážiť ľudskú prácu podľa jej spoločenskej hodnoty.

- Chceli sme spravodlivejšie a efektívnejšie prerozdeľovanie prostriedkov štátu.

- Chceli sme budovať zdravú, vzdelanú a kultúrnu spoločnosť.

Voľnejší pohyb kapitálu nám mal dať väčšiu slobodu a priniesol masívne zotročenie. Vymenili sme ideály za doláre.

321034

14.11.2014 09:43

Nadělal si Washington do vlastního (ropného) hnízda?

Kde je logika, alebo oprávnený dôvod znižovania cien ropy a plynu?

lubosmat 195.?.?.?

Príčinou je politika! V politike nepotrebujete logiku a ani oprávnené dôvody, aby sa niečo presadzovalo.

Predstavme si, že toho bridlicového plynu by bolo naozaj dosť, stále je tu faktor nákladov spojených s jeho ťažbou.

Hoci sa snažia korporácie zatajovať, alebo inak skresľovať skutočné náklady frakovania, vždy tu zostáva niekoľko podstatných rozdielov, medzi klasickou ťažbou a frakovaním:

- Vŕtať sa musí hlbšie (teda drahšie),
- Vrtov musí byť viac (teda drahšie),
- Dobývanie je energeticky náročnejšie (teda drahšie),
- Extrakcia, čistenie produktu zo surovej vyťaženej masy je komplikovanejšia (teda drahšia),
- Skvapalňovanie si vyžaduje ďalšie energie (náklady navyše)
- Dopravný systém je komplikovanejší (teda drahší)
- Preprava je nebezpečnejšia (teda drahšia)

Výsledkom je, že ceny idú nadol, lebo je previs klasickej nedotovanej lacnej produkcie.

Ak je pravda, že 2kg dreva (drevoplyn) dokážu nahradiť 1l nafty, potom zrejme prechod na frakovanie v dlhodobej perspektíve nebude až takým ternom, keďže spaľovanie fosílnych zdrojov je nielen z energetického, ale ak z ekologického hľadiska otázne.

Najväčší problém bude podľa mňa v tom, že v momente, keď sa náklady na výrobu palív (PHM) z fosílnych zdrojov dostanú na úroveň výroby (PHM) trebárs z biomasy (prakticky všade na planéte dostupnej suroviny), skončí niečí monopol na lacné energie a tým aj zdroj jednopólovej moci nad globálnou ekonomikou.

321035

03.12.2014 16:18

Ještě jednou k hikikomori

Systémový prístup, boj s veternými mlynmi a znechutenie!

lubosmat 195.?.?.?

Dnes je doba, kedy systematicky riešime prakticky všetko, a výsledkom je množstvo opatrení, ktoré obaľujú zdanlivo jednoduché veci mazľavým a nepriestrelným nánosom precedensu.

Preto sa ľahko stane, že policajt v „najdemokratickejšej a najslobodnejšej“ krajine zastrelí bez mihnutia oka 12 ročného chlapca hrajúceho sa s atrapou zbrane v parku.

Policajt postupujúc podľa systémového návodu, kedy každé ohrozenie majúce znaky reálneho všeobecného ohrozenia sú riešené bezodkladne s použitím jemu dostupných prostriedkov, a to aj v prípade ak by bol policajt jedinou osobou, ktorá by mohla byť v čase zásahu domnelým nebezpečenstvom ohrozená.

Systémová reakcia by mala nasledovať logicky aj zo strany obyvateľstva, nekupovať deťom žiadne atrapy strelných zbraní a zabrániť im vo vstupe do parkov, kde na nich môže striehnuť po zuby zbrojený krvilačný policajt.

Reakcia Hikikomori je z uvedeného pohľadu úplne v poriadku, má predsa toľko informácií získaných prostredníctvom virtuálnych médií, že najbezpečnejšie pre jeho osobu bude zostať doma na krku rodičom a venovať sa radšej intenzívne internetovému pokru.

Veterné mlyny systémových spoločností si melú svoje pomaly, ale isto. Rytier smutnej postavy, poloslepý, zhrbený a znechutený si radšej nasadí 3D okuliare a ponorí sa do farebného a bezpečného virtuálneho sveta, než aby riskoval zlomené brko.

322611

15.12.2014 16:34

Jak se Německo stalo rozděleným

Panebože čí som ja?

lubosmat 195.?.?.?

BRD je podľa vestníka aspoň akýsi ekonomický subjekt, ale čo sme my?

My máme ústavu, máme dokonca aj akúsi vládu, súdnictvo, políciu a zostatok armády, ale čo nám skutočne chýba je samostatná hospodárska politika.

Sme dlhodobo podhodnotený systém so zoškrtanými rozpočtami v doprave, poľnohospodárstve, lesníctve, školstve, zdravotníctve, službách, vo vede a výskume, armáde a kultúre. Nielenže boli vytunelované výrobné podniky ale aj finančný a bankový systém.

Máme mikroekonomiku z časti živenú peniazmi gastarbaitrerov vláčiacich svoje ťažko zarobené peniažky zo zahraničia na rodnú hrudu.

V ekonomike na strednej a nižšej úrovni sa u nás otáča žalostne málo peňazí.

Väčšina peňazí, čo k nám pritečie, alebo sa u nás krvopotne vyprodukuje, sa u nás dlho neohreje. Na vývoz ziskov sú pripravené zahraničné filiálky podnikov a rôznych nebankových a bankových subjektov pôsobiacich v SR a majúcich sídlo bohvie kde.

V roku 1989 nám bola prisúdená úloha lokaja, a tú aj z donútenia hráme. Jedno ale nechápem, keď nás nútia behať okolo prázdneho stola, aby sme zabudli na hlad, prečo pri tom musíme zavíjať po anglicky?

323453

12.01.2015 12:39

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

RE: Za co vlastně dnes 1,5 milionu lidí v Paříží demonstrovalo?

lubosmat 195.?.?.?

Na odstrašenie nepriateľa.

Veľké maxiboardy nemajú prilákať do obchodov kupujúcich, prvoradý cieľ je zastrašiť „začínajúcu konkurenciu“, podlomiť jej vieru na úspech.

Množstvo billboardov nemá za cieľ vysvetľovať ľuďom zámery politikov, prvoradý cieľ je vyradiť z hry „konkurenciu“, prebiť poctivú hru falošnými kartami.

Masy protestujúcich nie sú hnané na mítingy a kadejaké „protestné zhromaždenia“ za účelom získania väčšej slobody "más", prvoradý cieľ je presvedčiť „konkurenciu“ o vlastnej manipulačnej sile, podlomiť vieru zdravého rozumu na možnosť pozitívnej zmeny.

Nemáte pocit „Déjà vu“ , hovorí sa „Nevstúpiš 2x do tej istej rieky!“, no keď vyhodnotíte výsledky politického diania, zistíte, že šliapeme stále dookola do toho istého h.vn..

324944

13.01.2015 10:33

Dluhy brání Kyjevu použít mezinárodní úvěry v rozpočtu

Čísla

lubosmat 195.?.?.?

V roku 2013 sa vyšplhala zahraničná zadlženosť Ukrajiny (UA) z 64 mld. USD na 142 mld. USD.

V roku 2013 došlo k kurzovému prepadu hrivny z 95 € za 1000 UAH na 55€ za 1000 UAH.

Len škody na vojnou postihnutých územiach UA dosahujú odhadom 400 až 600 mld. USD.

Kumulovaný pokles kúpnej sily národnej meny UA, prudké zvýšenie salda obchodnej bilancie, keď sa krajina so svojim dlhom priblíži k 90% HDP – teda okolo 315 mld. USD, povedie k finančnej kríze.

MMF sa už chystá na prevzatie zostávajúcich 60% aktív štátnych bánk na UA pod svoju správu – čím finančná oligarchia západu získa pod svoju úplnú kontrolu aktíva v hodnote 1trilión 409 UAH so základným, kapitálom 193 mld. UAH /v eurách sa jedná o hodnotu 77 495 000 mld. € + 10,615 mld. €/.

Tie smiešne peniaze, ktoré po dávkach požičiavajú EU, MMF, USA ..., slúžia len na udržanie zločincov pri moci a pokračovanie /pre ukrajinský národ/ totálne nezmyselného vojnového konfliktu.

Kam sa hrabe Rusko a Čína so svojimi vydrenými projektmi v zahraničí – „Takto sa podniká!“

325057

14.01.2015 11:43

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Globálně shodná reakce - Globálne zhodne riadená reakcia

lubosmat 195.?.?.?

Hoci má snaha o globálnu nadvládu históriu ako ľudstvo samé, je vo svojej podstate chybná aj v súčasnej ére masmediálnej komunikácie.

Dávnejšie, ešte v ranných počiatkoch rozvoja počítačových technológií koloval medzi používateľmi počítačov vtip: Hádajú sa medzi sebou XT-éčko a Macintosh kto z nich je lepší. Na overenie si zadajú jednoduchú matematickú úlohu, koľko je 2x2? Macintosh rýchlosťou svetla vypľuje, že výsledok je 5. XT-éčko opatrne podotkne, ale veď to je zle 2x2 = 4. Macintosh bez zaváhania odvrkne, no a čo, ale tá rýchlosť!

Snaha o nastolenie globálnych pravidiel riadených a kontrolovaných z jedného centra nebude viesť k žiadnej harmónii, skôr k chybovosti a deformáciám pri uplatňovaní nezmyselných direktív.

Len samotný fakt obmedzenosti energetických zdrojov v biosfére planéty zem, pre nazvime to „kritický počet“ jedincov druhu „Homo sapiens sapiens“, musí zákonite kulminovať v bode, keď sa súčasný motor globalizácie = lacná logistika /preprava čohokoľvek a kamkoľvek/ za minimálne náklady jednoducho zadrhne, a centrálne riadenie založené na tomto základe sa rozsype ako domček z karát.

Globalizačné tendencie ignorujú kultúrne rozdiely jednotlivých spoločenstiev, prípadne ich vyšších celkov. Globalizácia prehlbuje ekonomickú nerovnováhu medzi krajinami, dokonca aj v rámci kooperujúcich celkov.

Hoci všetci máme plné zuby „Svedkov“ v jednom majú pravdu, ľudia môžu žiť ako zdravá komunita len v harmonickom spojení s prírodou! Spoliehanie sa na súčasný stav úrovne technológie a masmediálnej komunikácie, ako na základ budúceho blaha ľudstva, je prinajmenšom nedomyslené.

Mocní sa boja ponechať slabších rozhodovať o sebe v strachu, aby ich pri nezávislom vývoji nezačali technologicky /vojensky/ ohrozovať.

Súčasné vojensko-politické komplexy najbohatších západných ekonomík svojím zasahovaním do vnútorného vývoja „iných kultúr“ snažiac sa obrátiť ich na svoj obraz, ponechávajú nimi napadnuté ekonomiky tam kde sú, alebo ich úplne rozvrátia.

Koloniálny prístup v budovaní "svetového blaha" nebude fungovať nikdy.

325122

15.01.2015 13:41

Lžimédia: ARD a ZDF klamou a obelhávají diváky ohledně masové demonstrace v Paříži

Podľa seba súdim teba!

lubosmat 195.?.?.?

Politici sa nedokážu otvorene prezentovať pred davom, pretože je to zberba plná paranoje. Sami by vraždili a zabíjali svojich odporcov ako na bežiacom páse.

Dôkazom toho, že ľudia nie sú schopní len tak zo zúfalstva a bôľu vraždiť politickú háveď, je situácia na Ukrajine. Idú bojovať a zomierať do frontových línií, kde zabíjajú rovnakých chudákov ako sú sami.

Trestné výpravy za účelom odstránenia politikov a oligarchov, ktorí za toto vojnové divadlo primárne môžu, sa nekonajú.

Ten vzťah dravca a koristi je akoby zakódovaný. Navzájom sa ohrozujú len dravci navzájom, politické vraždy sú preto pomerne zriedkavé, ale politik nikdy nevie – preto tie maškarády a plexisklá.

325199

Korupcia. Nezmyselné direktívy. Vysávanie kapitálu od zdroja. Dlhodobé dotovanie konkurenčného tovaru korporáciami a štátmi vysávačmi. Práca je u nás niekoľkonásobne lacnejšia, ako napríklad v Rakúsku, pritom spotrebné ceny sú porovnateľné. ....

„Teórii o ekonomike postavenej na požičiavaní peňazí na úrok veria len blázni a ekonómovia“.

Ja viem, že sa pár otrokárom u nás veľmi dobre darí, oni si však o seba nemyslia, že nimi sú.

Tá stigma rozvojovej ekonomiky nám bola nasadená tak veľkoryso, ako veľkoryso sa naša ekonomika otvorila svetu.

Zobrali nám všetko a podhodili zopár drobných, aby sme sa mali s čím hrať, tak sa tu krásne bavíme za judášsky groš.

Pokiaľ nepritečú cudzie peniaze nič sa nerozbehne, z dôvodu odstránenia vývoja a výskumu a hlbokého podkapitalizovania.

„Start upy“ to je ono – organizácie hľadajúce a „podporujúce“ posledné zostatky nositeľov nápadov a po naštartovaní hybaj do daňového raja alebo „LOS ANGELES“.

325683

05.02.2015 15:36

Velká americká slepá ulička

RE: Game over?

lubosmat 195.?.?.?

Americká ekonomika je vnútorne čoraz menej výkonná, ďalšie peniaze do systému síce prinášajú nové pracovné miesta, ale veľmi zle platené a vo svojej podstate nárast čiernej práce a šedej ekonomiky.

Gigantické objemy peňazí ktoré v skvelom „kapitalizme“ nahrabalo pár „vyvolených“, ktorí už medzi seba nechcú nikoho pribrať, nevedia títo NEKROMANTI využiť iným smerom, než na zbedačovanie, už tak biedneho sveta.

Každá ekonomika má svoje vnútorné limity, ktoré zabraňujú ďalšiemu rozvoju na danom stupni spoločensko-výrobných vzťahov. Americká ekonomická loby miesto toho aby riešila vnútorné ekonomické problémy, účinne negatívne zasahuje do rozvoja iných ekonomík, aby takto zabránila možnej konkurencii.

Amerika sa svojou imigračnou politikou snaží limitovať prísun nevzdelaných a nevzdelávateľných migrantov, ktorými beztak iba zásobuje svoje preplnené väznice, naproti tomu „Šikovní“ majú všade dvere otvorené, prípadne zvlášť schopní psychopati sú smerovaní späť do náručia domoviny, trebárs na post prezidenta.

326438

09.02.2015 09:20

A s nimi přišlo peklo…

RE: mapa - Zdanie sociálneho štátu „made in USA".

lubosmat 195.?.?.?

K výroku:

„Občany zřizovaná zdravotní centra, potravinová družstva či střediska právní pomoci nahradila kolabující sociální stát.“

Dnes už vieme, že sociálny status mimochodom dodnes na oveľa vyššej úrovni než sme kedykoľvek dosahovali za tzv. „Železnou oponou“ nie je výsledkom konvergencie a prerodu kapitalizmu na akúsi sociálnu verziu dobrých pánov a vysoko kvalifikovaných dobre platených robotníkov.

Tento efekt rozvoja bol dosahovaný rôznym spôsobom:

1) V Amerike veľkým dolárovým podvodom fakticky na celom svete (Kupovanie tovarov, prác a služieb na celom svete za potlačený papier), a keď už ani to nestačilo tak na dlh. Pravdaže im v tom pomáha obrovská vojnová mašinéria a prakticky globálne ovládnutie komoditných a finančných trhov.
2) V západnej Európe príliv potlačeného papiera cez americkú vojenskú prítomnosť a zvýhodňovanie týchto ekonomík voči ostatnému svetu investičnými stimulmi. Západné štáty boli výkladnou skriňou „Železnej opony“ a studenej vojny. Dôsledkom je ale úplné podriadenie a ekonomická závislosť západných štátov na USA.
3) Kanada, Austrália, Nový Zéland, Južná Kórea, Japonsko - obrovské prírodné zdroje alebo gigantické zákazky na dodávky tovarov, prác a služieb. Dôsledkom je ale, že americkými korporáciami sú väčšinovo ak nie úplne vlastnené zdrojové a výrobné kapacity týchto štátov.
4) Európske ekonomiky sú modelovo budované podľa amerického vzoru parazitickej ekonomiky, a tak, ako všetky parazity majú existenčné problémy ak prestáva tiecť životodarná dolárová miazga. Problém je však v tom, že žalúdok majú tieto európske parazity v USA.

V Grécku „Západní spojenci“ po II. Svetovej vojne bombami likvidovali a nakoniec vyhnali zostatky komunistov a ich sympatizantov aj s rodinami do zahraničia.

Skúste prosím zistiť odkiaľ sa vzali Gréci a časť Macedóncov v Českých Sudetách? Udalosti okolo tohto „exodu“ sú zahalené rúškom tajomstva. Ak má niekto o tomto nejaké presnejšie informácie prosím o odkaz, Ďakujem.

Grécka ekonomika vybudovaná na rozprávkach o „demokracii“, gréckych magnátoch formátu „Aristotelis Onasis“ a amerických vojenských základniach, dostáva poriadne zabrať, keďže sa čoraz menej vyrobí a všetko, čo sa zarobí odfrčí tak ako u nás, cez nemecké banky do amerického bachora. Nakoniec sa z grécka stane najväčší predajca ostrovov na svete, a u nás su nejaké zásoby urnových rúd aká žiarivá budúcnosť nás čaká [zmaten].

326654

10.02.2015 17:15

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

Prirodzená vlastnosť človeka je neškodiť sebe ani druhým, a spoločnosti rozvíjať sa.

lubosmat 195.?.?.?

Všetci dobre vieme, že existujú miliardy dobrých ľudí po celom svete, Ameriku nevynímajúc.

Každý sám seba vnútorne hodnotí prevažne pozitívne, ale je aj výsledok našej činnosti v systéme pozitívny?

Chodím do práce, podieľam sa na obžive vlastnej rodiny, a to je pozitívne. Robím v krajine, ktorá sa ocitla v opozícii s mojím svedomím, a moja práca sa mení na krvavé fľaky rozorvaných životov s ktorými nemám nič spoločné, a to je negatívne.

Momentálne na Slovensku s nástupom piatej kolóny, ktorá je reprezentovaná súčasným prezidentom a jeho kanceláriou, začínajú vojnoví štváči čoraz otvorenejšie vystrkovať rožky.

„Modrý Anjel“ presadzuje zvýšenie nákladov na zbrojenie, zakladá vojenské logistické centrá, objíma sa s predstaviteľom UA chunty, na verejných fórach vyzýva k zostreniu sankcií proti Rusku a otvorene štve národ do ťahaníc s LGBT projektmi.

V zahraničnej politike nášho štátu sú stále ľudia, ktorý sú viac či menej mŕtvymi chrobákmi a ich vystupovanie sa deje v duchu, hlavne neuškodiť sám sebe. Pokiaľ je politika pragmatická a bez vyššie spomenutých vojnových štváčov, dá sa to akceptovať.

Volebné systémy v atmosfére súčasného znechutenia verejnosti nad politikou, nedávajú veľkú nádej na pozitívnu zmenu. Myslíme to dobre, ale principiálne nedokážeme zabrániť ovládnutiu politického prostredia figúrkami podsúvanými všeobecnými voľbami.

Veľké divadlo, ktorého sa zúčastňujeme je postavené na princípe reklamy a stojí priveľa peňazí na to, aby mohli dobrí ľudia rozhodovať o skutočne potrebných témach, a nie o tom, čo nám podstrčia na stôl dobre platení profesionálni klamári.

Ideálne by bolo, keby sme sa rozhodli prestať bojovať „myslím viesť vojny“. Vojna je rakovina a ako taká sa dá liečiť štyrmi základnými spôsobmi:

1) Ožarovanie (ako atómová vojna),
2) Chemoterapia (ako zbrane hromadného ničenia),
3) Odrezanie od živín (ako sankcie),
4) Životospráva (ako mier)

Ak je pravda že každý človek vo svojom živote prekoná nejaký ten zárodok rakoviny, bez toho aby vedel, že nejakú rakovinu prekonal, je 4) spôsob najúčinnejší.

326762

11.02.2015 09:06

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

Život je život a smrť je smrť.

lubosmat 195.?.?.?

Špatný mír zní jako parafráze humanitárního bombardování.

„Humanitárne bombardovanie“ malo priniesť rýchlejšie ukončenie bojov a minimalizáciu obetí konfliktu, primárny cieľ bol však zastrašiť civilné obyvateľstvo podporujúce „nesprávnu stranu“ a donútiť „protistranu“ ku kapitulácii, takže žiadne „Humanitárne bombardovanie“ sa nekonalo, bola to len obyčajná nehumánna vojnová operácia so strategickým cieľom vojensky si podrobiť a neskôr úplne ekonomicky ovládnuť „neposlušnú“ krajinu.

V ukrajinskom konflikte nie je isté nič, prímerie sa stáva zámienkou na preskupenie vojsk pred ďalším útokom, humanitárny koridor na evakuáciu civilistov sa stáva platformou pre zásobovanie armády, jedna strana obviňuje druhú, že bojuje s neexistujúcou armádou duchov....

„Špatný mier“, máme ho chápať ako škaredý, zlý, úbohý, vynútený alebo potupný mier?

Mier je kompromis na ktorý musia pristúpiť všetky strany konfliktu. Problém je, že sa zatiaľ ani poriadne nedohodli kto bojuje, či bojuje a za čo bojuje, kto je agresor, kto domobranca, kto vyhráva, kto prehráva alebo či je na šachovnici pat.

Isté je len jedno vo vojnovom požiari zomierajú ľudia!

Paradoxom je, že podpaľač obviňuje z nedostatočného hasenia protipožiarne jednotky, ktoré na zásah neprivolal a ani im prediktívne nedovolí sa hasenia zúčastňovať.

Putin úž dávno navrhoval vytýčenie demarkačnej línie a na jej základe zastavenie bojových akcií obidvoch strán konfliktu, tu je ale kameň úrazu – Kyjev vytvorenie žiadnej čiary naprieč „zvrchovaným“ územím UA nepripustí, a ak, tak to bude podmieňovať odchodom ruských vojsk z Krymu, prípadne inou stupídnou požiadavkou.

326816

11.02.2015 09:48

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Duvod chovani a jednani nemeckych politiku ...

lubosmat 195.?.?.?

„Monkey business“ tento výraz by to asi charakterizoval najlepšie.

Piata kolóna, za socializmu reprezentovaná hlavne DISIDENTMI fungovala a funguje naďalej úplne rovnako aj na západe od bývalej Železnej opony.

Nemecko je stále okupovaný štát a jeho zahraničná a v značnej miere aj vnútorná politika bola a je určovaná globálnou mocnosťou. Nemôžeme sa čudovať, že sa za 70 rokov vytvoria stereotypy správania, ktoré sú nelogické, majú však určitý základ so skúsenosti v minulosti. Súčasné opice v zahraničnej politike vedia, že ak polezú na rebrík svojich názorov dostanú výprask od ostatných, hoci nevedia čo je vlastne zlé na lezení po rebríku a prečo sa naň vôbec dakedy liezlo.

Je ťažké vysvetliť chovanie našich vlastných politikov? Pozrite sa na ich výplatné pásky a iné zdroje príjmov a pochopíte. Ináč za 25 rokov „Monkey bussines“ už tiež urobil z našej politickej scény vo veciach zahraničnej politiky poriadny absurdistan.

326819

12.02.2015 08:56

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

Black Jack s ropnými a plynovými kartami

lubosmat 195.?.?.?

Osobne si myslím, že previs lacnej ponuky je len dočasný a viac súvisí s tým, že sa výrazne otvoril čierny trh s ropou. Cez čierny trh s ropou sa rozbehlo rozsiahle financovanie projektov, ktoré v arabskom svete spustili „demokrati“ zo západu, jedná sa hlavne o nákup konvenčných zbraní a výplaty žoldnierov na bojiskách Afriky, Malej Ázie a Európy.

Postupne práskajú bubliny o obrovských zásobách bridlicových plynov, predovšetkým z dôvodu veľkých environmentálnych rizík, a rovnako popráskajú aj bubliny o dostatku nových zdrojov lacnej ropy, hlavne z dôvodu rizika zastavenia rastu, na produkcii ropy závislých ekonomík /s výnimkou Ruska/.

V neposlednom rade svoju úlohu zohrá aj pokračujúca inflácia svetových mien.

326903

13.02.2015 12:35

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

Malý, zákerný, uvzatý, stupídny, lakomý a špekulujúci škriatok v nás?

lubosmat 195.?.?.?

Kto mal možnosť niekedy rozhodovať v prostredí, kde jedna strana má určené mantinely a druhá strana vie, že hoci hranice týchto mantinelov sú mimo rámec logiky jednej strany, musí nájsť kompromis mimo rámec svojej logiky, lebo očakáva, že ak to neurobí, tak nebudú bubáky (pôžitky, bakšiše, dovolenky ...), ktoré druhá strana zabezpečila od tretej strany, aby z toho profitovala štvrtá strana, ktorá má vybaviť bubáky pre druhú stranu a jediné čo prvú stranu s touto „alogickou“ vzťahovou skupinou spája je, že s druhou stranou chce obchodovať, každý vie dobre, prečo napríklad daňový poplatník na takéto obchody vynakladá neadekvátne prostriedky a prečo na ne v konečnom dôsledku dopláca.

Ináč keď som určitú dobu pracoval pri obstarávaní tovarov, služieb a prác podľa európskej legislatívy, bolo to dookola to isté, ako som popísal vyššie.

327001

16.02.2015 11:47

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Podminovaná Evropa

lubosmat 195.?.?.?

Na záver rozhovoru Fico uvádza, že od istého času slovensko-ruské diplomatické vzťahy ochladli.

Ja si osobne myslím, že to má veľa spoločného s nástupom takmer menovca Pussy Riot do vrcholovej slovenskej politiky. Kиска [ки́ска] ж.р. (также: сережка на вербе) preklad do angličtiny Pussy имя существительное, vo vulgárnom zmysle slova.

Ktorý normálny ruský politik by riskoval, aby sa s niečím takým prezentoval na verejnosti.

327211

17.02.2015 12:41

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Co to je za lidstvo,ktere zije na zemi?

lubosmat 195.?.?.?

"Takovy masakr jako zabiti lidi za 1 -2 dny v poctu desetisicu
jak se stalo v Drazdanech"

To mali nemci odplatu za letecky prepadl spojeneckej letky niekde na zemi, keď zničil gentlemansky vermacht len leitadlá na odstavnej ploche a stanový tábor so spojeneckými pilotmi nechali bez povšimnutia. Zahynuli tuším vtedy len dvaja členovia pozemného personálu, ktorí sa medzi tími odstavenými lietadlami motali.

Hold každý si predstavuje férovú hru podľa seba.

327277

17.02.2015 14:21

Únor 48

Prekrúcanie udalostí, alebo rozdielne uhly pohľadu?

lubosmat 195.?.?.?

Rudé právo napísalo: „Ľud nadšene víta súdruha Gottwalda!“

SME dnes: „Sfanatizované masy sa podriadili komunistickému diktátu!“

Rudé právo by napísalo: „Spojenecké sily oslobodeneckej armády LNR a DNR vytvorili zelený koridor aby sa oddiely UK armády mohli bez zbraní presunúť z obkľúčenia v Debaľceve do vnútrozemia UK, UK armáda sa porušujúc mierové dohovory pokúša za každú cenu preraziť z obkľúčenia!“

SME dnes: „Separatistické oddiely pod ruským velením ostreľujú pozície UK armády v Debaľceve, toto vierolomné porušenie mierových dohovorov dáva UK armáde legitímne právo na prechod do rozhodujúceho protiútoku!“

Článok mi pripomenul vyhlásenia politikov 5. Kolóny po roku 1989 typu, k udalostiam 1945÷1948: „Sfanatizované masy hulákali na námestiach, zatiaľ čo v postrannej uličke stovka liberálne zmýšľajúcich demonštrantov vyjadrila pokojným protestom svoj názor na pripravovaný komunistický prevrat.“

Rovnako pokojne vyjadrili skupiny liberálne zmýšľajúcich demonštrantov v Kyjeve svoje názory na vládu Janukoviča dlažobnými kockami a koktejlami Molotova.

Záver z toho je, že ak sa niečo globálnemu prediktorovi nehodí, tak sú masy sfanatizované a v opačnom prípade sa jedná o slobodné rozhodnutie kvalifikovanej väčšiny alebo správne mysliacej menšiny.

327282

17.02.2015 17:15

Únor 48

RE: Článek plný výmyslů a demagogie

lubosmat 195.?.?.?

Ja už 54,17% svojej pozemskej cesty žijem v „neokapitalizme“, ináč sa tento systém nedá nazvať.

Keďže nepatrím k ľuďom, ktorí sa chytili po 89 „svojej šance“ a uspeli, ale normálne každodenne pracujem, občas aj nepracujem, ako napríklad teraz a na 95% mám pocit, že sa oproti socializmu nezmenilo nič.

Hrozné na tomto konštatovaní je to, že medzitým ubehlo 25 rokov a len nejaký 5% rozdiel. Či k lepšiemu alebo horšiemu je ťažko povedať, som si však na 100% istý, že pokojný vývoj bez zásahov zvonka by dal ľuďom ako som ja viac ako +5%.

Ak Vám niečo chýbalo, bol to možno pocit dobrodruha, ktorý sa môže voľne rozbehnúť na všetky svetové strany a nemusí sa trápiť s tým, či sa bude môcť beztrestne vrátiť domov.

Ale to nebol interný problém zriadenia ako takého, bol to problém rozdeleného sveta v ktorom sme museli žiť, a opäť si nie som úplne istý, či to bola len chyba systému v ktorom sme žili my.

Ak viem podľa skúsenosti, že nikoho zo západu od roku 1989 nezaujímajú podmienky života ľudí v bývalých, a teraz už ekonomicky podriadených post komunistických krajinách, pričom stále majú akési reči o ťažkom živote ľudí za oponou, ktorú okamžite v novej sile budujú, keď sa im zdá, že protistrana naberá na sile, potom viem že je to hľadanie nesprostredkovanej pravdy, čo vám chýbalo.

Ako človeku zvedavému Vám vadila tá hmlistá opona, ktorá halila ten druhý svet do rúcha hmiel a neurčitosti.

Systém, v ktorom sme žili my, časť tejto opony strhol a nechal sa pohltiť, problém však je, že časť opony z tej druhej strany visí medzi nami ďalej, lebo oni sa zmeniť nechcú.

327309

19.02.2015 12:18

Evropa supů

Keď nadeľovali Grékom stáli sme za oponou, keď sme sa postavili do radu My nebol už dôvod a ani z čoho!

lubosmat 195.?.?.?

Kedy už konečne pochopíme, že tam za tou ošarpanou oponou to bolo naozaj len obyčajné kapitalistické „pozlátko“.

Žiadne „prpétum-mobile“ nikto zatiaľ nevymyslel, aby sa za málo muziky všetci dobre mali, o tom sme pre boha živého kde chyrovali?

Ani ten slávny americký dolárový „o j € b“ nie je zadarmo, a zopár amerických vlastencov po celom svete za to zaplatilo, pekne naležato a rovno do dreva ozdobeného americkou štandardou.

Ten model ekonomiky, ktorý zvysoka kašle na nejaké hranice a ešte viac na ľudí, ktorí medzi tými hranicami žijú, sme odkukali a implementovali s nám príznačnou lokajskou podriadenosťou, tak čo sa čudujeme?

Gréci prišli už dávnejšie o doláre rozhadzujúcich príslušníkov americkej armády, o bohatých nemeckých turistov, o bohatých gréckych miliardárov, o štedré dotácie amerických fondov, a čo ja viem o aké ešte iné zdroje príjmov, ktoré utešene ešte pred
pár rokmi roztáčali grécku ekonomiku.

Reálne nebude úplne vporiadku, ak my začneme zarábať toľko čo Gréci, skôr naopak, keď začnú oni zarábať toľko, čo my. Možno že si aj zaslúžime viac, ale to by sme od práce museli zapojiť viacej svalov, než len sedacie.

327423

25.02.2015 08:26

Ukrajinu jsme nezradili

RE: pozde bycha honit

lubosmat 195.?.?.?

Z kontextu vyplynulo, že skôr ako „zámienku“ myslel rozkaz!

Jednotky Berkutu boli organizované a riedené z centra a nie je mysliteľné, aby sa pár z nich prípadne jedna jednotka rozhodla na vlastnú päsť konať pomstu, spravodlivosť, alebo ako takýto počin nazvať.

Rozkaz je istota, že nie si v boji sám, sú to tvoje zadné dvierka. Vojak aj, keď je zo zvláštnych jednotiek nie je predsa žiadne „KAMIKADZE“, každý jeho krok dopredu musí byť istený a cesta naspäť možná.

Ak niekto zlyhal, tak to naozaj neboli príslušníci Berkutu, ale centrálne velenie a moc, ktorí dodnes nechápu proti čomu stáli a stále, mnohí z nich stoja.

327801

25.02.2015 09:07

Hra bez pravidel

Skôr hra o precedens – „kompenzácie za okupácie“

lubosmat 195.?.?.?

Po vojnách sa snažili víťazi na medzinárodnej úrovni právne donútiť porazené štáty, uznané za vinníkov vojny k takzvaným reparáciám.

Po páde železnej opony sa vymyslel, ako náprava škôd spôsobená pôvodným vlastníkom „neprávom znárodneného majetku“, inštitút reštitúcií.

Máme tu nový fenomén „kompenzácie za okupácie“, ešte potrebujeme dve malé črepinky do mozaiky, aby nám to pekne do západnej predstavy o spravodlivosti zapadlo, a to vyhlásiť Ruskú federáciu právne zodpovednú (teda vinnú) za všetky „zločiny“ minulosti a vyhlásiť tento subjekt medzinárodného práva za porazený.

Ak však chce západ niekoho poraziť musí voči nemu viesť vojnu diplomatickú „Mníchovská zrada“ alebo dobyvačnú „I. a II. Svetová vojna ...“. Ten prvý prípad je, čo sa týka RF len obyčajnou utópiou.

327805

02.03.2015 17:34

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

RE: A chýba tam zásadný veb

lubosmat 195.?.?.?

Áno "Ľudia sa zlí nerodia..." Čo však možno ponímať ako zlo?

Často som ako malý chlapec chodieval s kanvičkou po pivo pre otca, do miestneho pohostinstva. Moja mama tam robila dlhé roky vedúcu. Mal som vždy tak trocha strach, či sa opäť nestrhne nejaká bitka. Opojení chlapi sa občas pochytili a potom sa pod pádmi ich ťažkých tiel lámali stoly a stoličky. Niektorí opilci dokonca ani nepotrebovali súperov, a len tak začali prevracať stoly a stoličky, pokiaľ ich tí triezvejší nevyhodili z krčmy.

Až neskôr som pochopil, že to nebolo zlo, čo ich nútilo robiť „výtržnosti“ ale frustrácia a vlastná neschopnosť niečo vo svojom živote zmeniť. Niekde som počul, že problémy v alkohole neutopíš, lebo tie potvory vedia veľmi dobre plávať!
Všetci to boli tak povediac bohabojní a v podstate dobrí chlapi, pravidelne nosili svojim ženám domov peniaze, starali sa o spoločné deti a dreli druhú šichtu na svojich večne nedokončených domoch.

Z frajeriny kamarát, čo sa učil pár dní pred tým korčuľovať s mojou sestrou na klzisku vedľa nášho domu, vypil v krčme na ex sedem deci rumu, zapotácal sa a spadol, udrel si hlavu o roh stolu. Odviedli ho malátneho domov nech sa z toho vyspí, skryté krvácanie do hlavy však neprežil.

Chlap, ktorého vyhodila žena opitého z domu, sa odpotácal k domu svojej matky a dožadoval sa lôžka, matka ho vyhnala za dvere a nepresvedčila sa, či sa vrátil k žene. Ráno ho našli čupieť schúleného na priedomí, bol vtedy mrazivý február. Museli ho najskôr rozmraziť, aby sa dal narovnať do truhly.

Často som sa stával súčasťou pouličných bánd, skôr by som povedal tlúp detí rôzneho veku, ktoré z dlhej chvíle občas niečo vyviedli, úroveň a dopad vykonaného záviseli na kumšte vodcov.
Pre decká to bol adrenalín, veľká zábava a často aj viac, alebo menej zaslúžená bitka, ak sa na pôvodcov prišlo a mali to šťastie, že ich medzi šarvancami postihnutí zazreli.
Robili sme to z dlhej chvíle a nedoceňovali sme dostatočne možné dopady svojho konania.

Natlačila sa skupinka rozjarených detí k maloletému vodičovi do traktora, čo odvážal z kameňolomu nalámané kamene, vlečka sa skrížila a traktor sa začal prevracať, dvaja chlapci sa pokúsili vyliezť cez poklop na streche kabíny a potom už len plač a dva malé hroby pribudli na miestnom cintoríne.

Hrubosť, hlúposť, nevšímavosť, neskúsenosť – to všetko sa môže odzrkadliť v živote spoločenstva, ako to najhoršie a nefalšované zlo.

To najhoršie zlo, je zlo šírené s krištáľovo čistým vedomím a so zámerom chladnokrvného a vypočítavého hada.

328108

10.03.2015 15:04

Chceme neutralitu!

RE: mneutralita. - S Poliakmi je to zložité!

lubosmat 195.?.?.?

Keď sa knieža Rastislav snažil udržať západných Slovanov pokope, pridali sa Poliaci na stranu „Bavorov, Sasov, Frankov... a dovolili maďarským kmeňom usídliť sa priamo v srdci bývalej veľkej Moravy.

Poľské perute sa valili ako rieka cez ruskú step, no ich pýcha bola nakoniec zlomená a pretavená v dedičnú krivdu neúspechu.

Že práve v Poľsku boli najkrutejšie nacistické tábory, kde väčšina obetí boli občania sovietskeho zväzu tiež nie je náhoda.

V ukrajinskej kríze hrá Poľsko opäť úlohu nezmieriteľného warmongera usilujúceho nazbierať si body na podnecovaní nepokojov a opäť proti Slovanom.

328850

02.04.2015 10:29

Konec války v Plzni

Technológia neokolonializmu

lubosmat 195.?.?.?

Pri „anexii“ Krymu RF sa vyrojilo v mienkotvorných denníkoch množstvo príspevkov o tom, že akože kde to sme, že okupácia – anektovanie – zabratie – násilné obsadenie - ... územia cudzieho štátu je postup, ktorý už nie je moderný a západ takto už dávno nekoná.

Ak chcete niekoho ovládať nemusíte ho úplne spútať, stačí keď mu strelíte do nohy a praštíte ho do hlavy, aby stratil orientáciu a môžete ho podopierať a viesť kam sa vám len zapáči.

Vlastníkmi akcií podnikov, poisťovní a bánk sa nikdy nemali stať zahraničné súkromné finančné spoločnosti, fungujú v krajinách ako obrovské vysávače kapitálu a vedú bez dotácií odniekiaľ zvonka k postupnej degradácii potenciálu cieľovej krajiny.

Takto sú nastavené všetky západné ekonomiky, pokiaľ priteká dolár alebo euro, je čo rozdávať a škatule sa hýbu, keď dolár netečie je po zábave.

Nevyhnutnou podmienkou vybudovania finančne podriadenej ekonomiky je rozvrátenie hospodárstva cieľovej krajiny nejakou farebnou revolúciou a následne násilnou privatizáciou prípadne priamou vojenskou agresiou.

Po „zamate“ sa stále utešujeme, že sa máme v našom myšacom raji v podstate dobre. Potravy je nadbytok, hranice sú vymedzené a tlak na rozvoj egoizmu „úspešných“ jedincov funguje v prospech znižovania prístupu k možnostiam rozvoja "ostatných" jedincov v širšom meradle a k postupnému úpadku kooperácie.

Priemerný populačný cyklus myší je 3 mesiace a človeka 25 rokov, ak myší raj zanikne bez uvedomenia si príčin za 600 dní, ľudský raj zanikne s uvedomením za 333 rokov. Japonsko má za sebou 70 rokov myšieho raja a my len 25.

330365

22.04.2015 16:47

Americké bezpilotní letouny Global Hawk létají nad Černým mořem a Ukrajinou

RE: Věří,že Rusko lehne...

lubosmat 195.?.?.?

Keby verili, toľko by nerýpali. Úmerne s klesajúcou vierou v úpadok Ruska ako konsolidovanej veľmoci sa stupňujú útoky z celého západu dostupného verbálneho arzenálu.

Amerikou vedená svorka warmongerov a všakovakých parazitických análnych červov už nedokáže efektívne využiť gigantický balík výdavkov na zbrojenie, tak aby získali rozhodujúcu prevahu. Len samotná obnova zastaraného kolosu vojenských štruktúr a paktov západu predstavuje enormnú ekonomickú záťaž, a to aj bez nevyhnutného rozvoja vojenských technológií.

Pri pokračujúcom odklone veľkých svetových ekonomík od dolára, nevyhnutne dôjde k nedostatku obeživa slúžiaceho na presadzovanie západnej formy „demokracie“ vo svete.

Ak niečo ľahne samo, verím, že to nebude Rusko.

331682

28.04.2015 16:50

Prokletí plukovníka Kaddáfího

„Ľudia ktorí žijú v sklenených domoch nehádžu kamene!“

lubosmat 195.?.?.?

Kto len toto príslovie vymyslel?

Ak by sa držali politici EÚ obyčajného sedliackeho rozumu, bola by Európa úplne inde. Teraz sa všetci trasú, keď vidia ako sa im tie dobre mienené humanitárne bomby vracajú vo forme humanitárnej katastrofy priamo na pekne upravený dvorček honosnej európskej vily.

Súčasná západná civilizácia je veľmi krehká, vybudovaná je na neúspechu porobených a hladných tretieho sveta. Každý väčší otras môže zo západu urobiť dokonalé rumovisko, ale to si nadutí mocipáni absolútne neuvedomujú, tam hore je zrejme primálo kyslíka, aby im to dochádzalo, navyše aj nervové zakončenia sú priďaleko, na to aby tie hlúpe hlavy čokoľvek pociťovali.

331992

04.05.2015 16:16

Zápalná oběť

A kde boli záchranné jednotky?

lubosmat 195.?.?.?

„Державна служба України з надзвичайних ситуацій.“

Podľa vzoru RF sa jedná len o štátne požiarne a záchranné jednotky, ktoré spadajú organizačne pod Štátnu službu Ukrajiny pre mimoriadne situácie / ŠSUPMS / resp. jej nadriadené MO.

Na jednej strane došlo k podpáleniu domu odborov v Odese organizovanou krvilačnou bandou, avšak na druhej strane, bolo ešte strašnejšie to, že všetky zložky ŠSUPMS boli mimoriadne pasívne a nijakým spôsobom nezasiahli do prebiehajúcich udalostí.

Takýto stupeň akceptácie násilia, ako nástroja na dosiahnutie politických cieľov je bezprecedentnou ukážkou kam až sa dá zájsť v boji za „euroatlantické cennosti“.

Udalosť v Odese je studená sprcha pre všetkých, ktorí ešte stále dúfali že život je pre západnú spoločnosť tou najcennejšou hodnotou, opäť zvíťazila moc peňazí a vykúpala ľudské nádeje na lepší život v nezmyselných potokoch krvi.

Záchranné zložky na Ukrajine bojujú s materiálnym nedostatkom a veľkou korupciou. Miliardy dolárov zo západu však roky tiekli do rozoštvávania a nepokojov, a nie do záchranných zložiek a techniky.

Na Ukrajine prebieha nefalšovaná vojna oligarchov, ale tá je zrejme svojimi princípmi oveľa bližšie „západným cennostiam“ než tým východným.

332297

15.05.2015 09:58

Byl jsem v opeře

Moja 75 ročná mama sa vozí taxíkom, v Afrike zatiaľ nebola.

lubosmat 195.?.?.?

Nedávno mi zavolala mama, že akože sa mám a že či som poznal toho a onoho, čo mu bola nedávno na pohrebe v Krivej. Do Dolného Kubína na autobusovú stanicu sa dostala autobusom a na sídlisko Nemocničná si vyhľadala Taxi – vozia tam k nemocnici a späť pacientov. Mala presne 1,50 € na taxík, niektorí už vozia za 1,70€, preto hľadala ten s nižšou cenou, taxikár jej povedal, že by ju za tú cenu určite odviezol aj drahší kolega, mala mu len povedať, že má to euro päťdesiat.

V Bratislave je vstupné do taxíka na úrovni 5€, a tu sa už dôchodcovia viac spoliehajú na MHD.

Na jar sa začína kolotoč kadejakých jarmočných slávností a vždy ma zaráža, aká vysoká cena je za jednotlivé atrakcie, točia sa poloprázdne húsenice, kolotoče, centrifúgy a hojdačky. Pri týchto strojoch, keď ich váha bez osadenstva niekoľkonásobne prevyšuje živú váhu, predsa nie je veľký rozdiel v spotrebe energií či sú obsadené, alebo nie. Uvedomujem si, že rozdiel v ziskoch by bol minimálny, ale určite by boli návštevníci spokojnejší.

Prečo napríklad miestne zastupiteľstvá trvajú na neprimeraných poplatkoch za akciu na verejnom priestranstve, mali by im ich odpustiť a dohodnúť na oplátku maximálne ceny za atrakcie, ktoré sa nesmú prekročiť.

Pripadá mi to ako nejaká hlúpa kartelová dohoda o neposkytovaní cenovo prijateľných služieb.

Dnes ráno sme na pravidelnej hodine angličtiny opäť zosmolili vetu „In Bratislava is very low standard of life“. Čo znamená pre nás výrok „V hlavnom meste SR je veľmi nízky životný štandard!“? Určite to čiastočne súvisí s bývaním, dopravou a hlavne s poskytovaním cenovo prijateľných služieb.

Čo sa deje s našou spoločnosťou, že nie sme schopní vo väčšej miere si navzájom poskytovať a využívať služby ktoré ponúkame?

Je to Serengeti syndróm, kde boli domorodci vyhlásení za pytliakov a vyhnaní zo svojho teritória do smradľavých osád plných špiny, odpadu a biedy, vstup do divočiny majú prísne zakázaný a vozia sa tam len zahraničné návštevy na terénnych autách!

332877

25.05.2015 12:00

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

RE: Západ neslíbil Gorbačovovi, že se NATO nebude rozšiřovat na východ

lubosmat 195.?.?.?

No Gorbačov najskôr zdupkal pred ublíženými občanmi rozpadnutej CCCR do USA a dnes sa snaží schovať pred neukojenými chlebodarcami v USA pre zmenu v RF.

Jeho nové názory preorané neviem koľkou PERESTROJKOU si môžete vypočuť najskôr na nejakom letisku v medzinárodnej zóne, kde sa môže celkom dobre zaseknúť.

Ak ho pri tom pendlovaní medzi USA a RF nakoniec na nejakom letisku trafí šľak /klepne pepka/ , navrhujem toto letisko premenovať na „PEREGORBAČOVKA“.

333516

25.05.2015 15:29

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

Reči sa hovoria a chlieb sa je!

lubosmat 195.?.?.?

V tomto odkaze:
http://www.euractiv.sk/rozsirovanie/analyza/stastny-koniec-alebo-historicka-nevyhnutnost
je pohľad na udalosti od roku 1989 do roku 1999.

Je to oficiálny „proamerický“ pohľad na vývoj udalostí, ktorý nepovažuje organizovanie a podporu piatej kolóny v Európe za zasahovanie do vnútornej politiky štátov.

Všetky kroky, ktoré podnikli poprední predstavitelia USA a NATO takto majú vyznieť ako nevyhnutné a s cieľom uspokojiť ambície východoeurópskych štátov pripojiť sa k NATO a zároveň úprimnú snahu o zachovanie stability a bezpečnosti v Európe.

Niekoľko úryvkov ak by si to niekto chcel prečítať:

„Tento región pre nás symbolizoval romantický boj za slobodu a demokraciu. A takmer 30 miliónov Američanov má stredoeurópske alebo východoeurópske korene - prvou úlohou bolo dostať ich z komunizmu a druhou dostať ich do NATO.“

„Ak by sme tieto štáty nepriviedli na Západ akýmkoľvek spôsobom, dostali by sa do psychologického a politického stavu, ktorý by skomplikoval budovanie a posilňovanie demokratických inštitúcií...

„Chceli sme sa uistiť, že stredná Európa sa už nikdy nestane predmetom imperialistických záujmov.“ ...

„ Ďalším dôvodom bola skutočnosť, že Aliancia sa po roku 1989 ocitla bez konkrétnej misie a mnohí analytici i politici predpovedali jej skorý zánik. Pre Bushovu a neskôr aj Clintonovu administratívu však NATO predstavovalo dôležitý nástroj angažovanosti v európskych záležitostiach, a preto bolo jeho zachovanie otázkou ich prvoradého záujmu. „Rozširovanie sa stalo novou misiou, spôsobom, ako udržať NATO pokope...“

Momentálne vidíme podobný scenár na inej šachovnici a s inými figúrkami. USA prešlo opäť od politiky konfrontácie k sladkým rečiam o úprimnosti v snahe o nastolenie stability a mieru vo východnej Európe.

Pozrite sa na vznik IGIL, súčasné nálety spojencov na Sýrske ciele, ktoré nijako radikálom neubližujú, ale naopak komplikujú alebo priamo znemožňujú vedenie operácií Sýrskej armády proti „tzv. opozícii“, ktorá už oficiálne neexistuje.

Nezostáva nám než veriť zo strany USA v úprimnosť o znovunastolenie dobrých vzťahov s RF.

333528

08.06.2015 13:34

Michal Kesudis potřebuje pomoc

RE: selektivní spravedlnost

lubosmat 195.?.?.?

Nebuďte selektívne nespravodlivý.

Keď už, tak v obchode klamú takmer všetci, v politike všetci a prvenstvo rozhodne nedržia Rusi.

Rusko zbohatlo hlavne na tom, že si nenapustilo doma do podnikania 100%-ných zahraničných vlastníkov, a nedovolilo tak preprať cez svoju ekonomiku úplne zadarmo (tak ako napríklad my v slovenskom bánanistane) špinavý dolárový papier.

Úspešných zahraničných projektov bolo a je v Rusku aj tak nerátane, a doplácajú na to úplne rovnako, ako my.

Ozaj povedzte popravde, ako zbohatlo Česko zapojením sa do globálnej ekonomiky?

334257

09.06.2015 11:02

O pěti chlebích

Keď chceš s vlkmi žiť musíš s nimi vyť. Ak si sadáš medzi vrany musíš krákať ako oni.

lubosmat 195.?.?.?

Ľudové príslovia vám radia čo robiť, aby ste sa vyhli diskriminácii.

Ja patrím k zarytým nefajčiarom, a v mladšom veku som bol dokonca schopný verbálne, dokonca niekoľkokrát aj fyzicky napadnúť fajčiara, ktorí si zapálil cigaretu medzi sediacimi ľuďmi v amfiteátri, alebo dokonca v kinosále, alebo pred nastúpením do autobusu, keď „závislák“ posledný dúšok z cigarety vyfúkne do davu v preplnenom autobuse, a cez zatvárajúce sa dvere vyhadzuje nezahasený „vajgel“ na zastávku autobusu rovno do kočíka mamičke čakajúcej na ďalší spoj.

Na margo škodlivosti fajčenia a pasívneho fajčenia len toľko, moja mama pracovala 12 rokov ako vedúca pohostinstva, vo výčape pracovala len sporadicky, keď bolo treba zastúpiť niekoho z personálu na maródke alebo na dovolenke, a nestíhalo sa. Čo nevidieť bude oslavovať sedemdesiatpäťku, je bohužiaľ jediná, ktorá z bývalého osadenstva pohostinstva ešte žije (nebola pritom vôbec najmladšia), cigaretu si dala len sporadicky, aby jej nevadilo to zafajčené prostredie v ktorom musela pracovať.

Môj otec sa nedožil vďaka svojej silnej závislosti na cigaretách a káve šesťdesiatky, málokto z tej prefajčenej a uschôdzovanej generácie sa dožil vyššieho veku.

Priznám sa, že som bol pasívnym fajčiarom minimálne do dvanástich rokov, keďže otec fajčil aj doma v izbe pri peci, kde sme spávali. Po presťahovaní sa fajčil už len v kuchyni , kotolni a pravdaže pri práci. Pri svojom prvom a poslednom pokuse začať fajčiť som mal za úlohu vyťahať na niekoľko dúškov celú cigaretu, nezakašľal som, netočila sa mi z toho hlava a ani som sa nepovracal (pasívny fajčiar ako hrom), pripadal som si len veľmi hlúpo s cigaretou v ruke, tak som toho hneď na začiatku aj nechal.

V minulosti som vošiel do reštaurácie, a ak sa tam fajčilo či bolo cítiť dym z cigariet, otočil som sa na päte a išiel radšej inam, tak je to dodnes.

V dnešných horúčavách otvoríte okno a prvé, čo vám v byte, či kancelárii vrazí do nosa je zápach popola z horiaceho papiera, nejakej „lightky“ .

V parku šliapnete do psieho výkalu navrchu ozdobeného „vajglom“ , ktorý tam zanechal pán, keď čakal až si jeho miláčik urobí dobre, to je asi vrchol symbiózy prírody a človeka. Osobne mi fajčiaci psí ľudia vadia asi najmenej, mám návrh, čo keby si so sebou na prechádzky nosili rýľ, zabodnú ho k pozdravom svojich miláčikov do zeme, pohnú zboka na bok a do vytvorenej jamky psiu potrebu a ten „vajgel“ presunú a ďalším zásekom vedľa zalisujú do pôdy.

334312

10.06.2015 14:49

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

Budúcnosť sa k nám blíži!

lubosmat 195.?.?.?

Pesimistický scenár: O všetkých fyzických osobách budú vedieť, kto ich platí, čo si za to kupujú a kde sa v čase kúpy nachádzajú.

Ak nie:

1) Váš kredit presiahol hranicu -200 bodov, nehýbte sa prosím budete termicky eliminovaný.
2) Systém nepozná vaše identifikačné číslo, nehýbte sa prosím budete termicky eliminovaný.

Optimistický scenár:

1) Zrušenie súkromných finančných inštitúcií, štátom garantovaná hodnota získaných kreditov a anonymita prevodov.
2) Možnosť previesť bez poplatkov a nezdanene limitovaný objem kreditov jednej FO na účet inej FO (dar, almužna, prepitné ...) , pokiaľ sa nejedná o kúpu tovarov, služieb a prác.

334413

15.06.2015 12:38

12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

Sedím na konári a podpiľujem ho na bližšej strane k stromu!

lubosmat 195.?.?.?

USA si vybudovalo po II. svetovej vojne veľmi dobré mocenské postavenie vo svete.

Rozporuplné obhajovanie víťazstva nad Japonskom v II. SV zhodením dvoch atómových bômb na relatívne bezvýznamné mestá Hirošímu a Nagasaky je začiatkom úbohej reklamy tejto ríše teroru na strach obyvateľstva zeme pred rozpútaním atómového šialenstva, a hlavne aby nebolo ľudstvo na pochybách kto je takejto zhovädilosti schopný.

Ekonomické podrobenie si toho najlepšieho v priemysle a poľnohospodárstve vo svete cez dolárové machinácie by nebolo až tak okato kritizované, keby sa to štedro vyvážané dolárové obeživo ešte navyše nepoisťovalo prevratmi a vyprovokovanými preventívnymi vojnami v cieľových krajinách.

Ukrajina je čítankový príklad:
- Nespokojnosť s kapitalizmom jedných oligarchov,
- Vojna rozpútaná kapitalizmom druhých oligarchov,
- Rozvrat ekonomiky na vytvorenie výhodných kurzových pomerov,
- naoko neochota požičiavať peniaze zo západu /aj keď dobre vieme, že s peniazmi, ktoré sa požičiavajú dnes nemusíte nevyhnutne disponovať, je to len záväzok a potrebné objemy papiera sa podľa potreby vytlačia a prevezú kam treba/ ,
- obrovský tlak na privatizáciu „výpredaj“ toho čo bolo v rukách štátu smerom do zahraničia.

Tou rozpútanou vojnou celý ten výkup kazia, lebo ľudia pri takomto násilnom presadzovaní sa strácajú posledné štipky viery v korektný obchod.

Pozrite sa na bývalé krajiny V4, kde sa prakticky nebojovalo.
Ekonomicky sme sa podriadili západným korporáciám úplne dokonale, je tu dokonca veľa obhajcov tohto nového systému, však si žijeme skoro tak isto, ako pred tým, nové teoretické možnosti mnohých dokonale uspokojujú.

Vojna je znakom netrpezlivosti, dosiahnuté výsledky nemusia byť nevyhnutne pozitívne, všetci ktorí utrpeli ujmu sa budú stavať k dosiahnutému negatívne, má to však výhodu, nebudú môcť reptať, čo sa týka vnútornej ekonomiky, logicky je po vojne predsa vždy zle .

My vo V4 sme mali šancu predísť výpredaju ekonomiky, keďže tu vojna nebola, chcelo to len jedno opatrenie, nedovoliť pumpovať do ekonomiky cudzie meny, bez toho, aby bola povinnosť nakúpiť zvonka v národnej banke zodpovedajúce objemy národných mien.
V zahraničí by si s tým mohli akurát tak ... investovať by sa museli všetky objemy tu.

S čím trpíme neustále je podhodnotenie ekonomiky ako celku, ak sme aj mali určitú sumu obeživa na zabezpečenie obratu tovarov, služieb a prác, vstupom zahraničných mien na náš trh sme si spôsobili degradáciu vlastného obeživa, preto najskôr ten menový kolaps 1:30,126 a teraz je nielen psychologicky, ale aj prakticky hodnota jedného eura ekvivalent jednej KČS pred 25 rokmi.

K prudkej degradácii meny došlo aj v ČR, prečo, tak a tomu dosť dobre nerozumiem. Objektívne majú v ČR na hlavu v obehu viac obeživa a aj si dokážu poskytovať navzájom širšiu paletu služieb, najokatejšie je to v kultúre.

334720

15.06.2015 12:58

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: 20,6,2015 ‎

lubosmat 195.?.?.?

Celá akcia je ako domotanie zle položených referendových otázok.

Buď som náboženský fanatik a riešim islamskú otázku, alebo som občan SR a riešim otázku postavenia Slovenska voči správnemu a mocenskému aparátu EÚ.

Celá akcia má za cieľ vyvolať nálady a hľadať vinníka tam, kde nie je.

Kedy konečne prestaneme riešiť náboženské a rasové otázky a začneme sa baviť o skutočných pôvodcoch toho marasu, v ktorom sa topíme.

334722

22.06.2015 17:06

Řecku vnucená humanitární tragedie

Nezabúdajme, že veľký brat rozložil v prvom rade „Západ“.

lubosmat 195.?.?.?

„Toussaintův závěr: řecký dluh je ilegální, nelegitimní a ohavný!“ 100% Súhlas!

Všetky zahraničné dlhy, všetkých krajín /s výnimkou USA/, ktoré boli tvorené požičiavaním peňazí zo zahraničia sú ilegálne a nelegitímne.

Toto požičiavanie cudzích, väčšinou len okupačnými armádami krytých peňazí, tvrdo postihlo podriadené ekonomiky.

Predstavte si, keby SSSR podnikalo rovnakým spôsobom v krajinách svojho vplyvu, tak ako to po 89 robili podnikavci zo západu štedro používajúci peniaze MMF a im podobných inštitúcií.
Najväčšia ekonomika SSSR, by trebárs vytvorila fond, do ktorého by naliala fiktívnu menu, ktorú by priehrštím požičiavala na trebárs 4 % úrok kadekomu v svojej sfére vplyvu. Oproti USA by boli Sovieti v obrovskej výhode, keďže potrebné peniaze na investovanie by si nemuseli požičiavať od súkromných spoločností. Tí boľševici sa však snažili poctivo obchodovať, a keďže ich produktivita práce stála ešte za väčšie ho – no, než tá naša, nakoniec sa zadlžili voči „šikovnejším“.

Jediný oprávnený zahraničný dlh majú USA, tie ho ale nikdy nikomu nesplatia, naproti tomu fiktívne dlhy, vytvorené koloniálnou správou v západných a rovnako aj postsocialistických štátoch sa splácať musia – prečo? No lebo kanón!

No a ak si niekto do svojej krajiny nechá implementovať vojnu, dlhy rastú ako huby po daždi.

335249

24.06.2015 13:02

Přeběhlictví na Ukrajině

RE: Mimo politiku

lbosmat 195.?.?.?

"Jít "bojovat" za nic!, může jít jenom debil!"

Potom bojovať za trochu viac ako nič už nie je debilné?

Bojovať za slúžne, žold, korisť nie je debilné?

Bojovať za viac ako nič a zomrieť, je maximálne debilné!

„Ave, Caesar, morituri te salutant!“

Bojujúci za trochu viac ako nič, v záujme cudzích záujmov, pre čerešne na tvojom dvore Ťa prinútia brániť sa.

Brániť sa vo vlastnom záujme nie je debilné, je to len zúfalé, lebo sa brániš proti armáde hlupákov ktorá bojuje za viac ako nič, a tí, čo sú za to všetko zodpovední v bezpečí bankových trezorov počítajú peniaze .

335378

03.07.2015 11:27

Kobercové bombardování historie

Ak sa rozvoj ľudstva sa pohybuje po špirále, od roku 1972 sme v depresii

lubosmat 195.?.?.?

Ukončil sa projekt APOLO a komunisti si mysleli, že dosiahli rozvinutý socializmus - ďalší stupienok v budovaní komunizmu.

Pokiaľ človek znova nepristane na mesiaci, alebo na inej planéte slnečnej sústavy, možno rozvoj ľudstva považovať minimálne za prešľapovanie na mieste.

Kapitalistický projekt voľného obchodu dosiahol globalizáciou svoje prirodzené obmedzenia, a myšlienky na revitalizáciu komunizmu sú elitami všeobecne odmietané ako neprijateľné.

Elity sa snažia udržať svetový poriadok v starom usporiadaní, čo sa nemalou mierou podieľa na terajšom úpadku. Vojnou rozvrátené krajiny sú bezpečnostnou hrozbou pre celé ľudstvo.

Terčom útoku krajín „dolárovej prosperity“ boli a sú všetky krajiny, ktoré koketovali s myšlienkou budovania socializmu. Grécko je typickým príkladom, kde bol pokus o socializmus aj s jeho prívržencami z krajiny doslova vybombardovaný.

Taliban, Al-káida, Islamské bratstvo, Boko-haram, ISIS ... bojovníci s nálepkou „radikálne islamské zoskupenia“ z jednej strany hanené a z tej istej strany podporované. Je nepísaným pravidlo, že tieto zoskupenia priamo bojujú proti legitímnym „tzv. darebáckym vládam“ , čiže majú s USA takmer identické ciele.

Je paradoxom, že radikáli bojujúci za „Islam“ sa nechávajú vyzbrojovať a riadiť „nevercami“ ničia Islamský svet, staroveké islamské pamiatky a vraždia predovšetkým vyznávačov Islamu.

Niekto sa snaží posunúť náboženskú atmosféru v Európe na úroveň obdobia križiackych výprav pred 900 rokmi, osmanských výbojov pred cca. 700 rokmi.

Roznecovanie známejších náboženských nepokojov patrí v Európe do obdobia 30 ročnej vojny pred 400 rokmi. Doba temna je opäť tu.

335946

03.07.2015 13:29

Kobercové bombardování historie

RE: Ak sa rozvoj ľudstva sa pohybuje po špirále, od roku 1972 sme v depresii

lubosmat 195.?.?.?

Je pravda, že islam je jedno z najmladších náboženstiev, a tie pamiatky sú často staršie, neznamená to však že nie sú súčasťou kultúrneho dedičstva ľudí, ktorí tam žijú, vrátane moslimov, zároveň sú to pamiatky do ktorých nikto tak devastačne v modernej histórii, okrem USA a nimi platených „moslimských“ radikálov nezasahoval.

Štatistika je neúprosná – plakať nad ostatnými a nadávať na islam je čisté farizejstvo.

Je to ako obhajovať množstvo obetí počas spojeneckej invázie tým, že zahynul jeden spojenecký vojak, po tom, ako ho podrezala moslimka, ktorú chcel znásilniť.

335950

06.07.2015 14:59

Řecko může opět zachránit Západ

„Všechny peníze jsou reálné, dokud obíhají v ekonomice“.

lubosmat 195.?.?.?

Na úvod vtip: Dohaduje sa Francúz, Angličan a Slovák, akej národnosti bol „ADAM“?
Francúz: Páni figový list, koho iného by napadlo použiť ho ako odev. Adam bol Francúz.
Angličan: Mýlite sa, dať si vyrezať kvôli žene rebro, to mohol urobiť jedine džentlmen. Adam bol Angličan.
Slovák: Ale, ale páni. Žrať kyslé jablká, behať s holým zadkom a myslieť si pritom že žije v raji, tak to musel byť určite Slovák.

Pri tom obehu peňazí v ekonomike sa treba zastaviť.

Počas rokovania v Petrohrade na otázku čínskeho lídra ohľadne nepripravenosti ruských obchodných partnerov na spoluprácu, pričom poukázal na naozaj početnú skupinu čínskych podnikateľov, ktorá bola na rokovaní prítomná, odpovedal Putin trocha okľukou, pričom poukázal na zástupcu finančnej skupiny z Bahrajnu či odkiaľ, ktorí participujú 10% na mnohých projektoch v RF.

V podstate poukázal na obmedzenie akceptácie výšky zahraničných investícií do ruskej ekonomiky.

Ak si Putin uvedomuje, že existuje určitá hranica od ktorej už zahraničné investície do ekonomiky nepôsobia ako stimul ale ju začínajú potápať, prečo si tento mechanizmus neuvedomujú menšie ekonomiky?

Každá ekonomika je ako stroj, ktorý má obmedzené výkonové rozmedzie v ktorom môže fungovať. Ak budeme privádzať na vstup priveľa energie, paliva alebo peňazí zahltí sa a prestane fungovať optimálne.

Problém Grécka a aj ostaných podobných európskych ekonomík je v tom, že dlhodobo nemajú vlastnú finančnú politiku, prílev peňazí zvonka dovolil bežať takýmto motorom s veľkými stratami a neefektívne.

No a teraz sa opäť vráťme k výroku z druhej strany: „Všechny peníze jsou reálné, dokud obíhají v ekonomice“. O akú ekonomiku autorovi citátu ide? Faktom je, že Grécko nie je samostatná ekonomika, je to len jedno z krívajúcich chápadiel európskej 28.

Ak si EÚ namýšľa že je nejaká sprostá chobotnica, môže sa chápadla jednoducho zbaviť a nechať narásť nové.

My však dobre vieme, že Grécko je jedným z pilierov na ktorých stojí európska ekonomika, a ak sa správca rozhodne tento pilier odstrániť, nech je akokoľvek nahlodaný, naruší to statiku celého európskeho domu.

336098

07.07.2015 15:05

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Máte chybně stanovený časový horizont události !

lubosmat 195.?.?.?

"silent-weapons" - naozaj dobré, hotové zväzky SM II - alebo príručka vojnového štváča.

Dovoľujem si vybrať len pár úryvkov.
Například dva výroky: Mayer Amschel Rothschilda:

1) "Dejte mi kontrolu nad měnou státu, a nebudu se muset starat o to, kdo tvoří jeho zákony."

2) „Lidi jsou ochotni vzdát se svého skutečného bohatství výměnou za příslib ještě většího bohatství (místo skutečné náhrady). Jsou schopni svoji jistotu vyměnit za pouhý cár papíru.“

Závěr:

Když je podrobené obyvatelstvo učiněno neschopným řídit své finanční záležitosti, pak ovšem se stane totálně zotročeným a zdrojem laciné pracovní síly.

Technologie manipulace:

Odvádět pozornost dospělé veřejnosti od skutečných společenských problémů a upoutat ji záležitostmi, které jsou ve skutečnosti bezvýznamné.

Neúprosným emocionálním napadáním a útoky (duševní a citové znásilňování) permanentní clonou sexu, násilí a války v médiích - zvláště v televizi a v novinách.

Udržovat mladé lidi v nevědomosti o skutečné matematice, skutečné ekonomii, skutečném právu a skutečné historii.

Pojednání o odvodu:

Prvotním účelem odvodu, nebo jiné podobné instituce, je pomocí zastrašování mladým mužům společnosti vštípit nekritické přesvědčení, že vláda je všemocná.

Proces, pomocí něhož rodiče mladého muže, kteří jej bezmezně milují, mohou být přiměti poslat ho do války na smrt.

Odvod (výběrová služba atd.) je povinné kolektivní obětování se a otroctví, navržené lidmi středního a staršího věku za účelem nátlaku na mladé lidi, aby dělali pro veřejnost špinavou práci.

To je veřejnosti prezentováno a prodáváno pod značkou "služba vlasti" nebo "služba národu".

Úloha politiků:

Lidský bůh, politik, slibuje všechno na světě a nesplní nic.

Lidé si najímají politiky, dávají politikům moc vytvořit a řídit válečný stroj.

Politici provádějí mnoho polovojenských činností.

Závěr:

Ti, kdo nepoužívají své mozky nejsou lepší než ti, kteří mozky nemají, a tak absolventi této bezduché školy pro medúzy, otec, matka, syn a dcera, se stanou užitečnými soumary nebo sami sobě cvičiteli.

PS - Odporúčam prečítať si to celé.

336157

21.07.2015 16:16

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

Všetko by bolo krásne, keby ľudia boli naozaj ľuďmi a nesprávali sa k sebe navzájom ako divé psy!

lubosmat 195.?.?.?

Niekoľko utopických pokusov vytvoriť slnečné štáty, keď tvorcovia obetovali všetky svoje prostriedky a mentálnu energiu, sa skončilo absolútnym fiaskom.

Jeden príklad: Farma sa krásne rozrástla, cukrová trstina dala prvú úrodu a v ústraní bol vyrobený prvý destilát. Skupinka farmárskych robotníkov sa ožrala a vyrazila k najbližšej indiánskej dedine, kde znásilnili pár domorodých žien, a tie ktoré sa bránili zabili. Odvetnú reakciu nebolo treba dlho čakať, farma sa vykúpe v ohni a krvi, a skrachovaný vodca bez budúcnosti sa na záver vešia na vstupnej bráne do nového raja.

Kto si dá len tak vziať moc, moc mafiánskej podenky, ktorá si uvedomuje že život bude krátky, ale všetko vyváži tá slasť užívať si a vládnuť v hierarchii teroru nad životom a smrťou svojich pochlebovačov.

336914

06.08.2015 12:23

Případ pana Lofa

RE: Kde sa podela solidarita?

lubosmat 195.?.?.?

Áno to je ono, presne takto máme uvažovať.

Systém mu dovolil aby neplatil to svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie, vyrátal mu dlh, neuvádza koľko je istina a koľko sú penále, a nakoniec vyhlásil tu naša zodpovednosť končí , plať si za svoje liečenie sám.

Paradoxom je, že to isté sa môže stať hocikomu, ak systém zistí, že ste najmenej raz nezaplatili a dlh riadne neuhradili, povie Vám: Tu naša zodpovednosť končí a plať si za svoje liečenie sám!. Dokonca ak systém zistí, že ste platili "málo", odkáže Vám to isté.

Systém nie je banka, existuje na takej úrovni ako sa doň liali peniaze doteraz a budú sa liať kontinuálne ďalej. Môžete platiť a poisťovať sa ako pominutí, a nakoniec aj tak nemusíte dostať to, čo ste očakávali.

337638

13.08.2015 10:14

Iluze svobody v Americe

Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Malé peniaze sa zarábajú ťažko, veľké sa zarábajú tak ako sa zarábajú, ale na to aby si zarábal veľké peniaze ich najskôr musíš mať!

Žiadna banka, ani burza Vám nepovie, že na naozajstné zarábanie potrebujete skutočne veľký kapitál a také vzťahy, aby ste o svoje „investície“ prinajmenšom neprišli. Drobní „Mum-and-dad investors“ sú v tejto hre na to, aby znášali všetky riziká.

Budú Vám tvrdiť, že „geniálni“ investori sa vypracovali z „0“ a tak ako maximálnou výhrou v športke Vás budú lákať na vloženie dopredu stratených peňazí, do nimi riadenej veľkej hry.

Politické hry sú o tom istom, pokiaľ sa aj niekto svojou „genialitou“ v tomto boji presadil, dostal potľapkanie po pleciach a opäť zabralo staré známe „Sú ľudia ktorých nepodplatíš, ani keď im dáš milión, ale skúsil si im dať dva?“.

Akékoľvek systémy – štátne zriadenia, ktoré nedokážu riadiť veľké peniaze oddelene od súkromného vplyvu a v prospech spoločnosti ako celku, vyprodukujú predajné tlupy pajácov, pasujúcich sa za tribúnov a spasiteľov pospolitého ľudu. Tieto politické figúrky s napchatými kapsami peňazí od korporácií a so záštitou represívnej a súdnej moci štátu budú vždy obhajovať práva toho, kto im dal viac, alebo toho, kto im politickú cestičku plagátmi a masmediálnou propagandou vystlal.

My „ostatní“ sa nechávame pravidelne vťahovať do hier, kde všetky karty sú falošné a povestný Čierny Peter sa na nás škerí zo zrkadla každé ráno pred odchodom do práce.

338022

25.08.2016 14:15

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

Vtrhnutie Turecka do Sýrie a súčasná vzdušná podpora USA tejto invázie to naozaj mení všetko!

lubosmat 195.?.?.?

V článku bola predpokladaná hysterická reakcia USA na „Incident“ popísaná.

Turecko zostrelí ruský bombardér z dôvodu pár sekundového preletu nad územím Turecka počas nalietavania na pozemný cieľ v Sýrii.

1) Erdogan zostrelenie obhajuje a rozíde sa z RF.
2) Erdogan po nevydarenom puči dementuje svoju účasť na zostrelení bombardéru , a obviní nepriamo za tento incident USA, resp. ľudí, ktorí sú zodpovední za pripravovaný puč a boli riadení osobami, ktoré sú pod ochranou v USA.
3) Erdogan sa opäť prikláňa na stranu RF.
4) Turecko z podporou USA vtrháva do Sýrie proti IGIL a pravdaže aj Kurdom, pretože na kurdskej svadbe atentátnik zobral zo sebou 52 životov KURDOV.
5) Ruská odpoveď nikde, keďže nechceme III. svetovú.
6) Turecko a USA vytvárajú podmienky pre vznik „domáceho odboja“ za vytvárajúcou sa demarkačnou líniou, a alternatívy západnej marionetovej vlády proti Bassár eli Aszadovi, s ktorou jedinou bude "demokratický západ" ochotný jednať.

351502

03.07.2017 13:54

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

lubosmat 195.?.?.?

Na Slovensku je ešte stále veľa konzervatívnych učiteľov a snažia sa deti čomusi naučiť, čomusi, na čo sa dávno prestali tlačiť poriadne knihy a neexistuje na to ani poriadna metodika.

Za akých platových podmienok sú ochotní títo pedotropi ešte učiť sa ani nepýtajte. Firemná upratovačka, má v našich kapitalistických podmienkach vyšší mesačný príjem než štátom „živená“ učiteľka, pričom k tomu navyše dostane pracovný odev, obuv, poriadnu metlu, gumené rukavice s kýbľom a handrou.

Keď vymrie generácia snaživých „skutočných“ učiteľov a nastúpi generácia učiteľov pracujúcich s intuitívnymi programami plnými tabuliek a polodebilných testov, vtedy konečne naučia slovenské deti robiť tieto prihlúple testy, pochybujem však, že budú aj „skutočne“ niečo vedieť.

358796

30.04.2019 10:55

Zelenskyj vyhrál nad Porošenkem – co se bude dít dál?

RE: V České republice jako na Ukrajině

lubosmat 195.?.?.?

Medzi nimi je Slovensko, a viete čo si tu piata kolóna vymyslela naposledy?

Kde sa vzala tu sa vzala, vznikla "Asociácia učiteľov Slovenska" a vyhlásila čierny deň učiteľov.

Učitelia mali prísť do škôl a učiť v čiernom. Tento Ďzihádistan im moc nevyšiel a len asi 10 % adeptov na "Sailonov" prišlo podľa povelu učiť do školy v čiernom.

Vzápätí sa spustila iniciatíva: Čierne nástenky a Čierna výzdoba tried. Osobne som bol s manželkou, ktorá učí na strednej škole nakúpiť farebné "krepáky" z jej vlastného vreckového (cca. 20€), aby si deti na protest proti tejto šialenej iniciatíve mohli polepiť po nástenkách farebné ovečky.

Škola má pripravovať deti na svetlé zajtrajšky, nie navykať na čierne vdovy a deprimovať ich.

Nehovoriac o tom, že škola má byť absolútne apolitická.

371296

17.04.2020 04:13

Wall Street opět vyhrává

Kto je horší banka alebo výpalník?

Lubosmat 195.?.?.?

Keď vám vyhorí obchod výpalník počká až ho znova postavíte, a potom si príde opäť po výpalné.

Keď Vám tečie do topánok v dlhovej demográzlii, banka Vám pošle upomienku a následne Vás vysťahuje z domu, ktorým ste zabezpečovali biznis na ulicu, aby ste sa už nikdy o nič také nepokúšali.

Kým mal štát subjektivitu, mal dosah na banky a tam nakumulované zdroje. Dnes vlastne banky akoby žiadne zdroje ani nemali, sú to len nenásytné čierne diery, kde sa ten zelený papier nenávratne stráca.

To je lepšie ako perpetuum-mobile, FED vytlačí peniaze, ktoré požičia vláde USA, tá ich rozfláka podľa ľubovôle a následne sa stratia v bankách. Žiadna inflácia, len jednosmerný tok zelených peňazí.

378715

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?