Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 39 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, fettgesicht.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.11.2003 13:11

Aféra generála Günzela

Aféra generála Strucka

fettgesicht 213.?.?.?

Myslím, že je docela dobře možné, že co se týče Židů, panuje v SRN stejná diktatura pokrytecké politické korektnosti, jako v USA ohledně všelijakých menšin.

21371

12.11.2003 16:33

Naivkové a idioti

RE: Naivkové a idioti

fettgesicht 213.?.?.?

>Velke prumyslove korporace jsou dnes vlastne vladou kazdeho
>statu,jejich hranice je dnes cely svet,jejich vliv je takovy ,ze
>obycejny smrtelnik nema o tom ani zdani.

Jojo, to je myslím pravda. Já osobně si o demokracii např. v USA moc iluze nedělám. Jak se řekne řecky "vláda peněz"? BTW, mě se líbilo jak psával L. Zajíček na netem.cz o pracháčích, kteří sedí na žocích peněz a ještě je jim to málo... (nebo tak nějak).

21540

24.11.2003 16:32

S mrtvolami netančím

S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

No, aspoň tady v Čechách podle mě žádná demokracie není. Ani chcíplá. Je tu jakási vyšší forma feudalismu. Ten kdo je u koryta bezohledně plundruje co se dá. Panstvo si jezdí za peníze daňových poplatníků do ciziny, kupuje si nová drahá služební auta, vybavuje nové kanceláře, staví ubytovny. Bere úplatky a uzavírá s cizími firmami nevýhodné smlouvy, na kterých vyletí milióny komínem. Bandy nadutých úředníků svojí neschopností a inkompetencí působí obrovské škody. Běda obyčejnému nevolníkovi, který nechce platit co má. Na něj biřicové vládnoucí vrstvy ještě stačí a tak ho škubají co to jde. Na velké ryby ale nestačí a tak nakonec vzniklé ztráty zaplatí zase jen nevolníci na nejnižší úrovní. Pokud někdo neschopnost ouřadů potrestá, zaplatí to zas nevolníci. Policie je dobrá tak na to, aby jí lumpové brali čepice, pistole a trefovali se do jejích aut svými drahými bouráky (s airbagy). Obyčejný nevolník, který se ještě navíc pokouší žít v souladu se zákony jen platí a platí a platí.

Demokracie v ČR není mrtvola, je to maska na tváři novodobého feudalismu.

22051

25.11.2003 11:48

S mrtvolami netančím

RE: S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

>Velmi dobre a srozumitelne vysvetlene a podane. Nebydlim sice v
>CR, ale mam moznost tam byt velmi casto i na pomerne delsi dobu a
>mohu jen potvrdit, shora uvedenou zminku pisatele. Nedovedu ale
>pochopit, pokud toto slendrianstvi vlady a uradu Cesi moc dobre
>vi ( TV Nova "Kotel" ), tak proc se nic proti tomu neudela.
>Danovi poplatnici si v tomto pripade kupuji spatne a nekvalitni
>"zbozi". Byl jsem svedkem, nevim ale jak se ten dotycny politik v
>CR jmenoval, ktery prohlasil "koho chcete jineho volit? Vzdyt
>mimo nas, tu uz jinak nikdo neni". No a to je uz bez komentare
>...... Lev

Děkuju, jsem rád že má někdo podobné pocity a tudíž snad jsem ještě normální. Chápete například, že mojí matce se soukromou zdravotnickou praxí platí zdravotní pojišťovny třeba s čtvrtročním zpožděním? Pokud vůbec zaplatí všechny provedené úkony? To by si v normálním světě komerční firma dovolila dvakrát-třikrát. Pak by zkrachovala. U nás tenhle stav trvá už mnoho let. Není divu, podíváte-li se na ty figury, které se objevují ve vládě.

1) slušní lidé do politiky nejdou, nejspíš je jim odporná. V politice se tak koncentrují stejné typy lidí, jaké jsme vídali před revolucí ve vedení strany. Nuly, žvanilové, kteří se umějí vylhat ze všech svých neuvěřitelných průšvihů a blamáží. Pleticháři, kteří celé roky nedělají nic jiného, než že taktizují a pěstují konexe. Šašci, kteří se nechávají filmovat při svých nicneříkajících vystoupeních v médiích. Podívejte se třeba proboha na KDU-ČSL - copak ta strana má něco společného s křesťanstvím? Kromě toho, že papouškuje zbytečné církevní názory na potraty a podobně?
2) obyčejný volič nevolí kvalitní politiky, volí politiky, které nejvíc vídá v televizi. Obyčejný volič nepřemýšlí. Obyčejný volič volí stranu, za jejíž vlády musí nejméně pracovat. Dokonce ani ne stranu, za jejíž vlády by měl nejnižší daně, protože je jednodušší méně pracovat, než chvíli přemýšlet a spočítat si o kolik mě stát obere na daních. Obyčejný volič si nepamatuje. Obyčejný volič čte jenom Blesk, protože ho zajímá kdo si pořídil zase nové silikony, nezajímá ho, že se v Iráku stále nenašly žádné ZHN.
3) slušným lidem dávno došlo porevoluční nadšení a odhodlání zapojit se a něco měnit a raději se snaží sebe a své blízké co nejvíc zabezpečit v tomhle neuvěřitelném bordelu a něco si užít, než jim zlodějský stát sebere jejich peníze a spláchne je do ha---u.
4) místní média odpovídají svojí úrovní všemu ostatnímu. Dokáží jen papouškovat mainstreamové plky, pokud se vůbec věnují zpravodajství a ne záběrům z dopravních nehod. Moderátoři veřejnoprávní televize v hlavních zprávách s vlídným sugestivním učitelským výrazem lidem vysvětlují kdo je kdo a co je proč, místo aby lidem řekli co se kde ve světě stalo.

Jak z toho ven, to nevím. Snad jedině jestli se u nás zvýší jakási obecná inteligence lidí, rozhled, politická kultura, civilizovanost. Kde se to vezme, bůh ví.

22084

26.11.2003 11:51

S mrtvolami netančím

RE: S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

>Teda já nechci...
Zapomněl jsem se podepsat. fettgesicht.

22137

26.11.2003 12:19

Připravme se na BIG BANG

Připravme se na BIG BENG

fettgesicht 213.?.?.?

Tedy, omlouvám se, nečtu Zvědavce dlouho, ani neznám reakce jiných podobných médií na duch v jakém se Zvědavec nese, ale chci se zeptat letitých čtenářů a přispěvatelů: Jak moc je Zvědavec obviňován z antisemitismu?

K článku: Ano, něco se děje a pořád to houstne. Rekl bych nějaká spirála násilí mezi USA a zejména muslimským světem. A mám dojem, že to taky podle toho dopadne, že to jednoho dne bouchne. Nevím jestli až tak zle jak předpovídá článek, ale mám jasno v tom, že nechci aby Evropa, nebo aspoň ČR, stála na straně USA.

22139

11.12.2003 14:52

Rozmanitosť a multikulturalizmus

Rozmanitosť a multikulturalizmus

213.?.?.?

Článek výstižně popisuje některé stránky degenerace dnešních vyspělých společností. Například to, že se z důvodů nejrůznější politické korektnosti někdy až obracejí proti svým spořádaným "rodilým" členům ve prospěch přespolních. Nebo že z téhož důvodu přehlížejí nebo podceňují povahu takových přespolních a povahu jejich přistěhovalectví. Já osobně se neztotožňuji s celým obsahem článku, ale je to jeden z cenných hlasů, které se nebojí nazývat věci pravým jménem a jako takového si ho vážím.

22705

12.12.2003 11:08

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

fettgesicht 213.?.?.?

Myslel jsem, že Buddhismus se zabývá vyřešením utrpení, ne alternativním způsobem živote nabo survivalismem. Nechci se vás dotknout, jenom by mě zajímalo jestli následujete nějaký konkrétní buddhistický směr a jestli se tento směr takovýmito otázkami takto výslovně zabývá.

Všimněte si, že většina lidí v klidu nevytrží a ticho je jejich nepřítelem.

Tohohle jsem si taky všimnul. Je to zajímavé.

22742

16.12.2003 11:57

Z tyrana vězeň

Z tyrana vězněm

fettgesicht 213.?.?.?

No, já bych ho hlavně nepopravoval, jináč z něj udělají mučedníka. Na druhou stranu ale co potom s ním?

22902

16.01.2004 10:48

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

fettgesicht 213.?.?.?

Já vidím problém hlavně nikoli v tom, že my nevíme jak jim pomoci s touto společností a s Čechy dobře vycházet, ale že to nevědí ani oni sami, ani jejich elita! Proč si všichni myslí, že ministerský úředník, Čech, po x desetiletích neblahých zkušeností s Cikány (já si pořád ještě nejsem jist jaké je to "c"), najednou vymyslí jak to udělat, aby tady mohli bezproblémově fungovat? Proč by měl takový úředník rozumět jejich mentalitě (jestli něco takového existuje)? Jak si všichni rádoby obhájci práv Cikánů v Čechách myslí, že mohou Češi působit na Cikány, aby tady začali slušně žít (tím myslím mravně, i hmotně důstojně)?

Jo, a ještě něco. Tam kde jsem se narodil se jim říká "Cikáni" nebo "Cigáni". Není to žádná urážka. "Romové" je nějaký politicky korektní nesmysl, který odmítám používat.

24519

19.02.2004 13:09

Další výrobky Velkého bratra

RE: Nemyslete na Velkého Bratra

fettgesicht 213.?.?.?

Mně se Vašem učení něco nezdá. Nezdá se mi, že by jenom dodržování jakýchsi morálních, etických zásad mohlo člověka osvobodit. Já si myslím, že morální, čisté konání je spíš produktem osvobození (osvícení???), než cestou k němu. Jestli buddhismus je jenom takováto morálka, etika, tak není velký rozdíl mezi buddhismem a náboženstvími. A to tedy potěš koště.

25765

24.02.2004 10:57

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

fettgesicht 213.?.?.?

Jestli je to tak, že Bushovi poradci a celá jeho klika tímto způsobem systematicky budují jeho image, snaží se tímto způsobem zapůsobit na voličstvo, pak je mi z toho na zvracení. Ne kvůli tomu, že to dělají, ale kvůli tomu, že to asi funguje. Jestli takovéhle přihlouplé triky na většinu lidí fungují (a asi fungují, jinak by si s nimi nedali tolik práce), tak chci pryč, někam na Mars, nebo ještě dál. Protože to znamená, že obrovská spousta běžných lidí v Americe (a i kdyby nikde jinde, tak to stačí) si klidně nechá s*át na hlavu a oblbovat se připitomělými obrázky a naučenými proslovy.

Ne, já tomu nemůžu věřit, že třeba ty jeho projevy může někdo brát vážně. Vždyť při to vypadá jako pionýr co recituje na základní škole básničku při výročí osvobození. Vždyť to z toho "strašlivě čouhá" (jak říkal náš češtinář při hodinách literatury), že je ten Bush takovej hurvajz, kterej akorát nabubřele pindá.

Omlouvám se za peprnější slovník, ale nějak poslední dobou ztrácím nervy.

25848

25.02.2004 10:15

Rabováni na Slovensku

Rabováni na Slovensku

fettgesicht 213.?.?.?

No, myslíte, že samotné omezení soc. dávek přiměje Cikány pracovat? Podle mě ne. Jenom budou víc krást, bude jich víc zavřených a stejně je bude společnost živit. Pokud se má tenhle problém vyřešit, musí se pracovat i na tom, aby se Cikáni naučili normálně pracovat, posílat děti do školy, a tak dále. Jak, to se mě ale neptejte, to fakt nevím.

Nějak mě zaráží, že se tomuhle problému nevěnují Blisty - buďto jsem to tam přehlédl, nebo se to maestro Čulíkovi nehodí do krámu.

25878

03.03.2004 14:09

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

fettgesicht 213.?.?.?

To mi neříkejte, že takovej čip může bejt tak tenkej, že může bejt pevně a zároveň nezjistitelně v papíru bankovky. Není to v těch dolatech spíš jenom něco na způsob kovového proužku v jiných bankovkách? Sakra škoda že nejsem žádnej dolarovej vatař, to bych to zkusil sám...

26115

15.03.2004 17:35

Několik poznámek na téma selhání demokracie

Několik poznámek na téma selhání demokracie

fettgesicht 213.?.?.?

To se mi ulevilo, že někdo vidí společnost tak trochu jako já. Už jsem si připadal nenormální.

1. Současné pojetí demokracie je založeno na tom, že vliv na dění ve společnosti mají nikoliv širý lid, ale různé nátlakové skupiny.

Ano, tohle je strašně moc pravdivé.

Mám pocit, že do škol, úřadů a politiky by se měli dostat ti nejlepší a nikdo by neměl být zvýhodňován.

Souhlasím, bohužel by musel stát učitelům a úřadníkům více platit a vyhazovat ty neschopné. Zatím jsou tyto profese tak trochu odkladiště méně schopných nebo méně průbojných.

3. Díky sociální pseudosolidaritě (mluvím především k Evropě) a globalizaci se objevil problém "černých pasažérů" (freeriders).

Tleskám, to je přesně ono. Je potřeba nazývat věci pravými jmény. Parazit je parazit. Ekonomický uprchlík není politický uprchlík. Nemakačenko není disident. Už i Britové tomu začínají rozumět.

Celý západní svět pak lamentuje nad krizí rodiny. Ale čemu se divit, když jí byla odebrána základní práva.

Opět do černého: V Británii nesmíte na ulici seřezat vlastní dítě, jinak by vás mohli zavřít (možná jen udělit pokutu - to zas takovou roli nehraje). Jak potom můžete vychovávat vlastní dítě?

Tento jasný a rozumný článek mohl být ještě mnohem delší, podobných nezdravých tendencí a jevů je v současnosti mnohem více. Velmi obecně shrnuto, zdravý rozum dnes ustupuje do pozadí, je nahrazován sebemrskačstvím a politickou korektností. Média, reklama a propaganda konzumu obrovsky deformuje význam a smysl věcí a jevů. Forma nejrůznějšího konání čím dál víc převažuje nad jeho obsahem a smyslem a tato tendence pořád sílí (jsem úředník, mám s tím zkušenost). Ekonomiky vyspělých států tvoří čím dál více produkce, která má z hlediska ekosystému a energetické rovnováhy planety nulovou nebo zápornou hodnotu a tento stav je vydáván za pokrok, úspěch, nebo rozvoj.

Všechno se to začíná točit ve spirále, v nějakém víru, který se pořád zrychluje. Někdy se děsím čeho všeho se ještě můžu dožít. Ještě že snad jaderný konflikt už je zažehnán. I když, rozdráždění islámští fanatici jsou schopní všeho.

26602

22.03.2004 16:19

Kultúra idiotov

Kultúra idiotov

fettgesicht 213.?.?.?

Mnoho věcí v dnešní civilizaci strašlivě degeneruje. Lví podíl na tomto trendu mají jevy, které přináší politické a hospodářské uspořádání nejrozvinutějších zemí světa v čele s USA - pokrytectví ve všech formách (včetně státně posvěcené formy - politické korektnosti), lži a vymývání mozků (reklama, propaganda), konzum, ztráta vnímání smyslu a míry věcí - fascinace technikou, moc různých lobby a nadnárodních korporací, a další. Degenerace médií je jenom střípkem v mozaice.

26844

30.03.2004 15:34

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

fettgesicht 213.?.?.?

Normální ekonomicky nevzdělanej typ jako já stejně neví jestli je tohle všechno pravda a jestli je to skutečně takový zvěrstvo jak to vypadá. Ale i tak mě pěkně štve, že jsem nehlasoval proti.

Přiznám se, že jsem před hlasováním o vstupu neměl ani páru o tom co bude vstup do EU reálně znamenat. Je tu někdo kdo to věděl?

27264

28.04.2004 17:25

Realita po vstupu do EU

Realita po vstupu do EU

fettgesicht 213.?.?.?

Jojojo, moc jsem se pobavil. D-Fens jsem objevil nedávno a je tam spousta článků, které nelítostně buší do různých paskvilů naší doby.

28441

08.06.2004 16:00

Idiotské hry zlaté české mládeže

Idiotské hry zlaté české mládeže

fettgesicht 213.?.?.?

Automobilismus v ČR se vůbec vyznačuje obrovskou dávkou buranství. Není třeba chodit k cannonballu, stačí si povšimnout fenoménu "tuningu" automobilů. Kdejaký s prominutím hňup si odstraní nebo zmenší tlumič výfuku a pak to uprostřed města roztúruje a zřejmě se ukájí tím, jak "všem ukázal co jeho auto umí". Podobně je to se všelijakými silnými motorkami. Přiblblí zbohatlíci (ano, vyhýbal bych se označovat je podnikatelší synáčkové, ačkoli jimi asi většinou jsou) to musejí uprostřed města rozpálit, ať všichni vědí, že jsou tu.

Nevadí, že pravidla silničního provozu zakazuje obtěžovat hlukem. Nevadí, že máme vyhlášku na ochranu zdraví před hlukem a vibracemi. Policie má důležitejší věci na práci. A možná jí stávající bezzubé předpisy ani neumožňují zasáhnout.

Myslím, že tady je situace stejná jako u projevů rasismu. Vzpomínáte co všechno si mohli skinheadi dovolit zpívat začátkem devadesátých let (Orlík a spol.)? Jak dlouho trvalo Policii a státním zastupitelstvím, než pochopili, že hajlování má asi něco společného s nacismem?

Vidím to tak na deset let. Deset let, než nás někdo začne bránit před křupany s hlučnými auty a motorkami. Pokud ovšem do té doby nebudou jezdit cannonball i ministři, jako onehdy jeden pitomec.

29547

09.06.2004 09:08

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

fettgesicht 213.?.?.?

Řekl bych, že na všem je trochu pravdy. Specifická česká nevraživost vůči bohatým určitě existuje, a důvody jsou podle mě tři:

1) Protože minimálně deset let po revoluci tady lidé v obrovské míře bohatli využíváním mezer v zákoně, zneužíváním informací a konexí, nebo přímo zločinem. Komunisty sešněrovaná společnost se uvolnila a najednou se změnila na bahnité bojiště o koryta, kde vyhrával ten, kdo měl správné známé, kdo dřív našel díru v zákoně, kdo dřív skoupil pozemky, kdo se jako první dostal k informacím, nebo stačilo i prachsprostě oškubat jiné (policie to stejně neuměla vyšetřit). Neznám moc bohatých lidí, ale myslím si, u nás více lidí než v jiných zemích zbohatlo nějakým nekalým způsobem právě během posledních 10-15 let. Vzpomeňte na LTO, kampeličky, všelijaké vytunelované fondy, všelijaké podivné privatizace, všelijaké ty H-systémy - to je jenom vrcholek ledovce. Obyčejný člověk se doopravdy může jenom rozčilovat večer u zpráv.

2) Také si myslím, že více než v jiných zemích se u nás bohatí lidé chovají zpupně. Podívejte se jenom na politiky - pořizují si luxusní služební byty, ačkoli mají vlastní, bourají drahá služební auta, kupují si plazmové obrazovky do jídelen svých ultra-levných bufetů. V Česku kdo má peníze, okamžitě je použije k tomu, aby se vydrápal výš a ty slabší při tom zašlapal do bláta. Na silnicích je to nejlépe vidět. Když je nejhůř, bohatému vystřelí airbag. Chuďas ve stodvacítce má smůlu. Podívejte se jak opatrně jezdí cizinci, i když mají dost peněz i na drahé auto.

3) V Česku si i "normálně" (tj. nikoli zločinně) fungující podnikatelé účtují nehorázné ceny za mizerné služby. Pokud jste na maloměstě, není navíc člověku pomoci, protože mizerně fungují všechny firmy. V okresním městě snad neexistuje stavební firma, která by dokázala provést větší zakázku bez toho, že by na ní bylo něco vysloveně odfláknuté, nebo špatně. Když potřebujete opravit kotel, dělají vám to napětkrát a stejně pak z něho lezou divné zvuky.

Kdyby se mě někdo zeptal co může Česko nabídnout EU, odpověděl bych "Buranství, necivilizovanost, malost, zlodějnu a jinak nic zvláštního." Škoda že to žádný z politiků neřekne, byla by to pravda, nikdo by se kvůli tomu nemusel rozčilovat.

29587

10.06.2004 15:09

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

RE: Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

fettgesicht 213.?.?.?

Tedy, knihu jsem nečetl, ale doporučoval mi ji horlivě kamarád, který se živí multilevel marketingem (česky se tomu říká letadlo [smích]. No, takže, nevím co je v té knize, ale jestli je o letadlu, nebo podobných vychytralostech, tak to snad radši zůstanu u svého tabulkového platu. [velký smích]

29642

10.06.2004 15:23

Je feminismus na ústupu?

Je feminismus na ústupu?

fettgesicht 213.?.?.?

Zajímavý článek.

"Dnešní daňový systém je natolik represivní, že musí dělat oba partneři, aby uživili zločinný stát a ještě jim zbylo něco pro ně a jejich děti."

Ano, další velké téma. Z toho co člověk dnes vydělá, si stát polovinu vezme (ČR). Běžný člověk je dnes navíc nevolník, protože trh s nájemními byty stále nefunguje. Mimo Prahu seženete slušnou práci jenom přes známé. Nejradši bych se to tady vy...

29643

17.06.2004 08:23

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Nějak pořád nedokážu přijít na to co je nežádoucího na nošení muslimských šátků ve škole (Francie). Jestli to náhodou není jenom taková buzerace.

Jinak celé je to jenom problém stanovení hranice: Co ještě lze v našem prostředí tolerovat. Takováhle věc není nikdy jednoduchá, podívejte se jaký je problém najít všeobecně přijatelný názor na interrupce. Je to zabití, nebo je to jen odstranění "něčeho"? Kde je ta hranice?

Jediné co je podle mě v této věci jasné je právo země určit si sama míru tolerance k odlišnostem. V tomhle případě - zdá se mi - byla stanovena rozumně a slušně. Jak už tady někteří napsali, v muslimské zemi je cizincům dovoleno mnohem méně.

Já osobně si neumím představit situaci, že bych žil v jiné zemi jako přistěhovalec nebo potomek přistěhovalce a všem bych se snažil ukazovat jak jsem jiný. To mi prostě nedává smysl, není to přirozené.

No, nevím, možná je to takové posttotalitní myšlení - žít se staženým ocasem s pocitem vděčnosti že mě někde přijali. Třeba je správnější takový ten čulíkovský "furiantský" přístup: Jednou jste mě přijali, tak mi dejte všechno co můžete!

29892

18.06.2004 13:06

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Ale já myslím, že tady nikdo přímo nekritizuje zahalování muslimských žen jako takové. Jeho důvody - tak jak je popisujete - mi dokonce připadají dosti ušlechtilé. Ale zkuste to celé vzít a implantovat to do nějaké anglické školy...??? Divné, že? V tom je ten problém, že takový tradiční oděv se prostě do takové školy nehodí. A společnost má myslím právo (ano, zjednodušuji) ústy soudů říci: "Toto nám vadí, bylo oprávněné takové jednání zakázat."

OT: Jinak si myslím, že neexistuje nic jako smysl života. To ale neznamená, že by nezáleželo na tom jak jej žijeme.

29929

13.07.2004 08:38

Výuka etiky na českých školách

Výuka etiky na českých školách

fettgesicht 213.?.?.?

Taky se obávám, že etika v podání těch, kteří ještě před lety učili občanskou nauku moc smysl nemá. Smysluplnější by bylo zvednout úroveň učitelského stavu. Vzpomínám si, že z naší gymnaziální třídy šli na pedagogiskou fakultu jen ti co neuspěli jinde a prostě jenom chtěli mít vysokou školu. Učení samotné jim ani nic moc neříkalo. A když si vzpomenu na některé zážitky s učiteli na základní škole, vůbec nechápu jak takové lidi mohl někdo pustit na katedru... labilní, nezralí, frustrovaní, bez autority. Ale tak je to v tomhle státě se vším - elita je v soukromém sektoru, protože chce mít s "erárem" co nejmíň společného.

30806

16.07.2004 08:31

Za protibushovské tričko do vězení

RE: Za protibushovské tričko do vězení

fettgesicht 213.?.?.?

Nevím, školy nemám, ale je ten Bush až tak důležitý? Podle mě je spíš takovej hurvajz, kterej jenom navenek reprezentuje jakousi celou vládnoucí kliku. Co je ta klika zač, jestli jsou to zbrojaři, naftaři, nebo Židi, ovšem neumím říct. Odhadoval bych to na židovské naftaře se slabostí pro zbraně [chechtot]

30999

23.07.2004 14:42

Jak na psy?

Jak na psy?

fettgesicht 213.?.?.?

Kdesi poučovali školáky, že si mají lehnout na záda, bradu přitisknout na prsa, ruce tisknout na obličej. Tak by pes neměl mít šanci se zakousnout na nějaké pro něj obvyklé místo. Ale nevím jestli to funguje, podle mě rozzuřený pes kouše do všeho co mu přijde do tlamy, zakže se nedostane na obličej, ale může vás takhle možná kousout do lokte, stehna, chlapy i...ano, tam. Možná, že ho ale v takovém případě odradí ta samotná pozice na zemi. Z vlastní zkušenosti občasného rekreačního běžce můžu potvrdit, že základ je zastavit se (i slézt z kola) a být neustále otočený čelem k psovi. Zatím jsem naštěstí víc nepotřeboval.

Několik podrobných návodů na skutečně fyzickou likvidaci psa je v knížce "Záškodník" od Marka Chlíbka. Je tam spousta věcí které běžnému člověku přijdou možná úchylné nebo šílené, ale i spousta potenciálně užitečných informací. Je jasné, že likvidace psa holýma rukama je věc pro silné a otrlé jedince a neobešla by se bez zranění, ale pokud by takhle např. žena bránila dítě, nemusel by to být ani pro ni problém. Přesně si to nepamatuji, ale je několik základních způsobů podle slabého místa na něž se útočí. Jednak jsou to varlata u psů - pořádný kopanec může vše vyřešit. Pak je jedno řešení psa dostat na zem, nejlépe na záda(tady se bohužel asi předpokládá, že je zahryznutý do předloktí, jinak nevím jak toho docílit). Tam je možné mu přimáčknout ohryzek, kleknout na hrudník, a podobně. No a opravdu husté je v téhle pozici mu přikleknout jednu přední nohu a druhou mu odtáhnout ve smyslu rozpažení a zlomit mu ji. Je to opravdu hnusné, ale někomu by to mohlo zachránit zdraví nebo život. Další způsoby se odvíjí od toho, že je pes zakousnutý do někoho jiného a pak se útočí na zadní nohy psa (opět páčení až zlomení), popř. opět varlata. Kopat do hlavy se rozhodně nedoporučuje - pes má větší postřeh a hlava je relativně malý cíl (ostatně ohledně vlků toto píše i známý cestovatel a polárník Pavlíček).

Pohříchu mám pocit, že velká část medializovaných útoků proběhla tak, že pes někoho rychle nečekaně (přitom třeba těžce) pokousal a pak se choval jako by nic. To už pak těžké se bránit. Já si myslím, že pes je a vždy zůstane zvířetem, do něhož přeze všechno nevidíme a kterému nerozumíme a jako takové bych je nikdy nenechával samotné s dítětem. Kdo takhle nejedná, koleduje si o malér. Lidi ztrácejí zdravej rozum. Zrovna včera jsem sledoval mladou ženskou s pitbulem - kdyby se rozhodl, že vystartuje, klidně by ji strhl na zem a vlekl za sebou. Co potom taková kravka zmůže?

31298

02.08.2004 13:44

Tak ako je to vlastne s tými útokmi psov na ľudí

Tak ako je to vlastne s tými útokmi psov na ľudí

fettgesicht 213.?.?.?

A to co jste popsal zabere beze zbytku? Co když běžící pes prostě nezastaví, vyskočí a zahryzne se do mě?

A co když budu něco "hrát", ale přitom budu psovi úplně jinak páchnout? Já osobně třeba se leknu každého psa který na mě vyjede; nevydráždí ho potom můj pach k útoku bez ohledu na všelijaké pohyby které budu eventuálně vykonávat?

31699

27.04.2005 10:59

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století - technická:

fettgesicht 213.?.?.?

Technická otázka/připomínka: Jak se zjistí, že ten nebo onen činitel je žid? Předpokládám, že většina z takových lidí o sobě tak podrobné údaje nikde nezveřejňuje, pokud vůbec nějaké. Třeba u Klause by mě to nenapadlo.

50760

24.05.2005 08:31

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

fettgesicht 213.?.?.?

Ježkovy voči! Tohle bylo téma před dvěma (nebo kolika) lety, když AAA řešila Nova. Dnes už ví každé dítě, že AAA jsou šejdíři. Autor se projevil jako pěkně neinformovaný člověk. Odmítám se nad článkem rozhořčovat.

53428

22.06.2005 10:05

Spiderman Krejčíř na útěku

Spiderman Krejčíř na útěku

fettgesicht 213.?.?.?

Česká policie jak ji známe:
http://www.novinky.cz/krimi/59158-pri-domovni-prohlidce-u-krejcire-vladl-neuveritelny-chaos.html

P.S.: (Zábavný URL že? Žádný "asp.id?=blabla")

57716

23.06.2005 08:53

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

fettgesicht 213.?.?.?

>Nesouhlasim-li, zvednu zadek a jdu hledat lepsi.
>Pokud hledani bude na vsech frontach neuspesne,...emigruji
>ze zeme, jejiz vlada se neumi postarat o zakladni prava
>svych obcanu.

> Jen pak ale muzete cekat, ze vas ti, kteri chodili se
>sklopenou hlavou, mohou nazvat zbabelcem.

>Mnoho stesti v hledani lepsiho, levnejsiho( pokud mozno
>zdarma),systemove bezpecnejsiho[mrknutí jedním okem]

Problém je v tom, že

a) já se smlouvou v momentě podpisu souhlasím, jenomže banka ji pak sama později změní,
b) dělají to takhle všechny banky v zemi,
c) nezdá se mi to právně čisté.

Jenom ještě na dokreslení: V jiném fóru jsme se dobrali poznání, že kterási banka když změní poplatky, v písemnosti kterou to oznamuje píše taky něco takovýho, že první transakcí po zavedení poplatků klient potvrzuje souhlas s novým ceníkem, takže si možná ta banka je vědoma, že tahle praxe má možná trochu "švy".

A zdáte se mi poněkud idealistický: Emigrovat kvůli bankovním poplatkům? Svoji manželku, dítě, všechno to přestěhovat do nějaké země kde se mluví cizím jazykem, nikoho tam neznáme a nevíme jak si tam vyděláme na živobytí? [mrknutí jedním okem]

57904

09.02.2006 14:10

Karikatury Proroka Mohameda

RE: Karikatury,

fettgesicht 213.?.?.?

No, mně se zdá, že kdyby dánští imámové chápali demokracii v Dánsku, neběželi by žalovat kolegům v islámských zemí a rozdmýchávat vášně. Že jim bylo v Dánsku nasráno bych viděl jako projev možná nezdvořilosti nebo netaktnosti.

92503

09.02.2006 14:24

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

fettgesicht 213.?.?.?

Já myslím, že Cyril Svoboda je ministrem zahraničí Čechů, ne muslimů. Na druhou stranu z něho někdy přeci jen trochu cítím snahu být "evropštější než Evropa". V tomhle případě mi to ale nevadí. V Evropě se prostě na uražené svaté dnes moc nehraje a u toho bych zůstal.

92507

20.04.2006 07:40

Modrá šance po ústecku?

No,

fettgesicht 213.?.?.?

já nevím jak to bylo v tomto případě, ale z vlastní praxe vím, že se takovéhle věci dělaly i jinde. Fungovalo to tak, že budoucí nájemce zaplatil opravu pronajaté nemovistosti a po skončení onoho nájmu (řekněme po 10 letech) vrátil nemovitost vlastníkovi - sice opotřebovanou, ale přeci jen v podstatně lepším stavu, než byla původně.

Lze se dohadovat, zda to je pro obec výhodné či nikoli, ale ve většině případů, se kterými jsem se setkal, ta obec sama na takovou opravu nemovitosti prostě neměla peníze a toto byla jedna z cest jak ji nenechat spadnout.

103846

21.02.2007 10:09

Hon na sexčarodějnice: dva případy

Degenerace

fettgesicht 213.?.?.?

Když tohle čtu, chce se mi prohlásit, že Američani jsou hlupáci, a že to přeci všichni dávno víme. Myslím ale, že je to projev postupující degenerace euroatlantické civilizace, kterou je vidět i u nás. Amerika je v ní jenom - jako ve spoustě věcí, dobrých i zlých - o krok napřed. Demokracie začíná pronásledovat a ničit sebe sama politickou korektností a alibismem.

129313

04.10.2007 08:27

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

To není možný

fettgesicht 213.?.?.?

To není možný, nechce se mi věřit, že po Iráku USA znovu vojensky napadnou suverénní stát, který je nijak neohrožuje. Pod záminkou, které může věřit jenom dítě. To jim to projde? Bože, doufám, že Rusové prodali Íráncům dost zbraní, aby jim aspoň způsobili pořádné ztráty.

144897

27.11.2007 08:37

Zemřelo v irácké válce 15 tisíc amerických vojáků nebo víc?

Kde udělali soudruzi z USA chybu?

fettgesicht 213.?.?.?

Vypadá to, že i americký voják je přes všechnu tu supermoderní techniku a výcvik pořád ještě člověk, který potřebuje dobrý důvod k tomu, aby někoho zabil, nebo po sobě nechal střílet. Jinak mu hrábne.

148089

16.01.2008 10:01

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

Asi to udělala

fettgesicht 213.?.?.?

Že po vynesení rozsudku zahajlovala, píšou i na různejch německejch stránkách a jednání bylo podle všeho veřejné, takže pochybuju, že by si to někdo zhola vymyslel. V tom případě je ta ženská nacistickej pošuk a celá ta kauza není zajímavá.

Aby se nakonec neukázalo, že všichni tihle revizionisti a za nimi stojící obhájci svobody projevu ve skutečnosti vnitřně sympatizují s nacismem.

151609

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 93 čtenářů částkou 16 150 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 3

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 0

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 6

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 3

„Nechápeš, že máš svobodu.“ Sedm Němců se chce přestěhovat do Běloruska20.04.21 23:17 Německo 3

Odvolali ředitele waldorfské školy, který umožnil netestovaným dětem výuku20.04.21 11:36 Česká republika 1

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 15

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
25,86 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
23,45 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,67 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,51 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 349,25 Kč
1 unce stříbra
564,08 Kč
Bitcoin
1 176 444,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?