Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 93 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, lucifuge.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.01.2013 12:09

Nicolas Sarkozy přijal od Muammara Kaddáfího 50 milionů euro v hotovosti

RE: kadafi husain

lucifuge 95.?.?.?

Klimov: Boží národ: Kaddafiho matka byla židovka. Podle izraelských zákonů je Kaddafi celý žid, halachický žid. Jeho bratr žije v Izraeli. Vyznejte se v takové zamotané situaci. Kaddafi už za svých studentských let v Káhiře seděl v blázinci.
Takže je jasnější, proč podporoval Sarkyho.

281873

19.01.2013 20:09

A nemají Němci pravdu?

Z cizího blogu

lucifuge 95.?.?.?

Z blogu P. Kohouta
http://www.novaustava.cz/clanky/je-to-v-lidech

Od dětství jsem nesnášel typickou výmluvu reálného socialismu: „je to v lidech“. Nesnáším ji dodnes.
 
Výmluva na „lidi“ je argumentem hlupáků a slabochů. Je v oblibě u měkkýšů a jiných studenokrevných živočichů, kteří se za všech režimů snažili plout s proudem.
Ve skutečnosti je chování lidí určeno nastavením systému. Lidé reagují na podněty. Pokud podněty stimulují k podplácení a plýtvání, pak se bude podplácet a krást. Pokud politický systém umožňuje vyhandlovat si místo na kandidátní listině za protislužbu, bude se tak dít. Pokud systém vede ke schvalování nekvalitních zákonů s přílepky, budou vznikat legislativní paskvily.
 
Lidé se chovají, jak jim systém dovoluje. Východní Němci onehdy vyráběli trabanty a wartburgy. Jejich západní bratranci dělali mercedesy, bavoráky, audiny nebo přinejhorším volkswageny. Důvod? Odlišný politický a ekonomický systém. Totéž platí pro severní a jižní Koreu. Anebo pro velmi odlišný hospodářský vývoj v Chile a v Argentině, jejichž populace má stejné genetické, kulturní a jazykové kořeny. Mohli bychom pozorovat obrovský rozdíl mezi Finskem a etnicky blízkým Estonskem, které bylo ovládáno Sovětským svazem. Tchaj-wan je stále několikanásobně bohatší na obyvatele než Čínská lidová republika. A to nejsou všechny příklady.

Kategoricky odmítám rasistickou tezi, že „my Češi jsme podřadný národ, který si neumí vládnout a potřebuje nad sebou pevnou ruku“. Kdo tvrdí toto, nechť důsledně používá první osobu čísla jednotného: „Já jsem podřadný člověk, který si neumí vládnout“, a tak dále. Prosím. Každý má právo myslet si o sobě, co uzná za vhodné, ale ať přitom nepomlouvá své krajany.

Nevěřte travičům, kteří svádějí všechno na „lidi“. Je třeba změnit systém.

282809

20.01.2013 09:29

A nemají Němci pravdu?

RE: Z cizího blogu

lucifuge 95.?.?.?

http://www.novaustava.cz/clanky/poznejte-sveho-nep...

Nepřítelem je systém - přičemž slovem „systém“ není míněna demokracie, nýbrž konstrukčně vadný politický mechanismus, který umožňuje uvolnit to nejhorší z lidí, kteří v politice působí. Mechanismus, který má korupci zabudovanou uvnitř. Mechanismus, který vede k plýtvání a tím vlastně i k automatickému zvyšování daní.
 
Špatný systém je založen na špatně napsané ústavě. Česká ústava z roku 1992 dává všechnu moc politickým stranám, zakládá střety zájmů a jedinou skutečně demokratickou instituci - Senát - odsouvá na vedlejší kolej.
 
Nestačí tedy jen svrhnout vládu. Je třeba změnit systém. Volební systém do Poslanecké sněmovny a také vztahy mezi Parlamentem, vládou, prezidentem a občany.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Bar...

„Nemá ani cenu zakládat nové strany,“ vysvětloval postup přeměny Kohout. Podle něj tyto změny však nejde prosadit ani demonstracemi. „Na plné ulice oni neslyší, petice nejsou účinné, v současnou chvíli je inflace petic. Pište poslancům dopisy. Napište jich tisíce. Když budeme psát všichni to samé, oni se s tím začnou zabývat,“ uvedl možnou cestu odporu Kohout ve svém projevu.
 

282840

20.01.2013 11:21

A nemají Němci pravdu?

RE: Z cizího blogu

lucifuge 95.?.?.?

Já kašlu na nějaké osobnosti. Všímám si jednotlivých názorů. Vyrovnejte se s těmito Kohoutovými názory a neútočte a osobu. Pište o tom, co tvrdí. Jinak se dopouštíte pouze logického faulu a nepodáváte žádný argument.

282846

20.01.2013 15:33

A nemají Němci pravdu?

RE: Z cizího blogu

lucifuge 95.?.?.?

Zrovna jako se mnou. Jsem typická oběť propagandy, že? Hm, vy jste ubožák, když tak rychle nálepkujete druhé a myslíte si, že nějakou nadávkou se s něčím vyrovnáte.

282864

17.02.2013 07:38

Matrix

Jen částečně

lucifuge 95.?.?.?

to může platit. manipulace s veřejným míněním dozajista funguje. Ale mluvit o otrocích a pod. je zbytečné a přehnané. Tento článek přečetlo několik set čtenářů. Otroci, přihlaste se. Kdo se tak cítí?

285004

16.04.2013 08:07

Cizincem ve vlastní zemi

RE: Co tu v ČR chcete ještě najít ??!!

lucifuge 95.?.?.?

Praha není celá česká kotlina, natož moravský úval. Obecně ve velkých městech je to mnohem horší, na venkově a v malých městech narazíte na solidní řemeslníky a fajn lidi.

288125

27.10.2013 09:37

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: ...máme...

95.?.?.?

Přečetl jsem si program Svobodných. Bezvýhradná adorace NATO. Děkuji, to mi stačí, nezájem.

298685

16.12.2013 11:32

Havloidé útočí i na Ukrajině

havloidé

95.?.?.?

To je krásné slovo. Měli jsme tady Gotwaldov a spoustu pomníků Klémy, rudomarmějců a památku kdejakého komunisty. Rok 1989 přinesl výměnu. Bolševické pomníky zmizely zčásti, někde zůstávají, ale přichází nová výměna. Kdejaká ulice, nábřeží, škola a samozřejmě pražské letiště se najednou jmenuje po Vencovi. Lidé jsou stále stejní. bezvýznamná figurka, která byla mediálně vytvořena a s patřičnou pohádkou otloukána veřejnosti o hlavu. Máme novou modlu, stejně blbou jako ten Kléma. Lidé jsou nepoučitelní.

300815

16.12.2013 17:06

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: EU a USA melou z posledního!

95.?.?.?

Jo jo, Česká televize. Ve středu můžeme koukat na ČT24 na requiem za V. Havla. Že by začátek další varianty havloidního kultu?

300832

21.12.2013 08:48

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

poznámečka

95.?.?.?

Chodil jsem do školy kdysi dávno. Jeden cikán ve třídě úplně stačil na problémy. Později jsme byli rozděleni na lepší, mající zájem studovat, a horší, jež učení moc nezajímalo. Lepší skupina měla náročnější výuku. Čili přesně opačný princip, než se uvádí v článku. Dnešní metoda povede k cekovému poklesu úrovně školy a cikány stejně nikdo nepředělá. Nějaký jednotlivec snad zabere, zbytek bez komentáře. Pokud nechcete úpadek výuky vlastního dítěte, tak Jediné řešení je vzít ho z takové školy pryč i za cenu delšího dojíždění.

301177

01.01.2014 16:44

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

Souhlas

95.?.?.?

S autorem článku souhlasím. Opravdu ubohý program.

301679

02.01.2014 13:16

Rozdělení Československa

Rozdělení

lucifuge 95.?.?.?

Já jsem byl rád, že se ten slepenec rozdělil. Slovákům je jistě samostatně lépe. Pracoval jsem v tiskárně na Moravě. Rotačka z dob c.k. monarchie, jezdili se na to dívat z úžasem i ze zahraničí. Odborníci od nás jezdili na Slovensko budovat moderní polygrafický průmysl. Doma se však nic nebudovalo. Bratislava byla povýšena hlavní město, historické hlavní město Moravy Brno bylo snižováno na úroveň okresního města. Za takový systém pěkně děkuji. Jsem rád, že ten směšný stát skončil. Dodnes však čekám na zemské zřízení, asi marně.

301775

02.01.2014 18:37

Rozdělení Československa

RE: Rozdělení

lucifuge 95.?.?.?

Vyšumělo to proto, že se Praha a její nohsledi postarali o rozložení moravského hnutí, včetně smrti B. Bárty, jíž hnutí přišlo o charismatického vůdce.
Pokud Moravané nalezli do Prahy, je to dáno tím, že je to jediné centrum, ostatní jsou drženi jako provincie. Ctižádostivci a kariéristé hurá do centra. Pokud se stane Brno centrem Moravy, ustane to.

301806

22.01.2014 10:14

Kdo a proč zničil československý průmysl

RE: Je to jinak.

lucifuge 95.?.?.?

Typické dnešní plky a la ODS. Typografický průmysl takřka ze dne na den chrlil knihy a noviny barevně a jiné. Před tím byly limity ny papír, plány na vydání knihy se táhly měsíce, roky. A najednou to šlo. Šlo by to i jinde, leccos by jistě padlo, ale téměř celé hopspodářství se likvidovat nemuselo. Jenže bylo výhodné podnik vytunelovat a pak zavřít jako bezcený - ale pro koho? Pro obyčejné lidi ne.

302970

28.01.2014 09:42

Janukovičův poslední krok by mohl učinit rozdělení Ukrajiny nevyhnutelným

Proč zesměšňovat Janukoviče?

lucifuge 95.?.?.?

Dnešní zpráva: Americký viceprezident Joe Biden v noci na úterý telefonickém rozhovoru varoval ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče před vyhlášením výjimečného stavu či přijetím jiných tvrdých bezpečnostních opatření, které by jen zhoršily situaci a „zavřely prostor pro pokojné řešení politické krize”. Volal mu před úterním klíčovým zasedáním parlamentu, které může situaci v zemi vyřešit poklidnou cestou.

A jaký jiný mezinárodní nátlak tady již zazněl? Je snadné dělat si, co chci? Co o tom kdo přesně ví?

303413

10.02.2014 09:17

Základem dobré reklamy je psychologická manipulace

RE: oprasil jsem klinove pismo...

lucifuge 95.?.?.?

Apple bylo strategické zboží a nesmělo se do ČSSR dovážet? Pročpak, když by na něm nic nebylo? Potom přišlo, nasadilo se v v typografii. Když jsem poprvé viděl, jak operátor v tiskárně zlomil stránku novin na computeru Apple v QuarkxPressu za čtvrt hodinky, zatímco na jiných systémech jsem to znal úplně jinak - dávalo se to třeba den dopředu, tak tehdy mě zaujal poprvé počítač. A sám Apple dodones užívám, rozhodně nestojím fronty na iPhone, mám už několik let stejný laptop. Systém bezvadný, žádné poruchy, viry atd. Prostě za Apple něco je, ne jen reklama.

304376

12.02.2014 17:05

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Tesla Rožnov

lucifuge 95.?.?.?

To jsou ideologické výroky. Mnoho nemuselo skončit kvůli zaostávání. Tiskárny se velice rychle přizpůsobily, ač zaostalost zde byla obrovská. Zrovna tak to šlo i jinde, samozřejmě pokud by byl opravdový zájem.

304510

14.02.2014 07:24

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

demokracie

lucifuge 95.?.?.?

Ve svobodné zemi může každý člověk přemýšlet, o čem chce, a hovořit, o čem přemýšlí.

Tyranství počíná tam, kde je názor prohlašován za zločin.
(Baruch Spinoza, 17. stol.)

Kam jsme se to dopracovali v 21. století? Hlavně že pořád někdo mele o demokracii.

304646

05.03.2014 18:33

Sme zaostalí a je to super!

RE: Tohle me poslal kamos z GB .....

lucifuge 95.?.?.?

Škoda že jste nedal správný odkaz. Háže to: server nenalezen.

306047

01.04.2014 07:55

Jak (ne)přicházejí peníze

Drobnost

95.?.?.?

Jsem důchodce s nízkým důchodem, nekupuji nic zbytečného, posílám na podporu zvedavce pravidelně 50,-. Je to drobnost, ale kdyby to udělalo více...Vždyť návštěvnost je vysoká.

307667

05.04.2014 07:24

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

genocida v krvi

95.?.?.?

Co to je? Poláci se chovali k Ukrajincům asi vzorně, že? A pohlcení Ukrajiny do SSSR? Židovští bolševičtí komisaři, kteří vládli tak, že hladomor byl horší než cokoli jiného, co se neustále připomíná jako svátost, masivní porušťování... Vykládat, že banderovci jen vraždili, to je zjednodušující propagandistické tvrzení. Žádný národ není vyvolený ani zlý či jakýkoliv jen špatný.

307927

06.05.2014 06:50

Neschopnost telepatie neomlouvá!

exekuce

95.?.?.?

S exekutory žádnou zkušenost nemám. Dluhy nedělám, vše povinné řádně platím. Dnes je obyklé na exekutory nadávat. Vzpomínám na počátku 90. let, jak si „podnikatel“ ode mne vzal zálohu na provedení montáže antény. Práci neprovedl, peníze nevrátil, nechal se zapírat. Dal jsem to k soudu. Nepřišel tam, v nepřítomnosti byl odsouzen k zaplacení. Tím to skončilo. Musel jsem zaplatit i podání, takže soud mi byl k ničemu. Tehdy jsem si řekl, kdyby tak tady byli exekutoři. Vůbec by mi nevadilo, kdyby tomu lumpovi napařili třeba desetinásobek dlužné částky. Proč bych měl itovat dlužníků? Případ p. Stwory je samozřejmě jiný. Já jen obecně o exekucích.

309694

06.05.2014 10:44

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: exekuce

95.?.?.?

Milá paní Jarmilo, takže brigáda? Nepovolený výlep plakátů na všechna možná místa? Dobře že to policisté pokutovali. A exekutoři? Ti čekali někde za bukem pět let, jen aby to narostlo? Kdepak, času na zaplacení bylo dost, ale to vás asi nezajímalo, když nějací pochybní lepiči plakátů slíbili nesmysl. To vám divné nepřipadlo? To bych nikdy nedělal, proto nemám s exekutory nic.

309709

06.05.2014 13:34

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: exekuce

95.?.?.?

Děkuji všem za hodnocení mé osoby. Typická internetová argumentace - napadnout osobnost, označit ho za blbce, zrůdu atd. Místo argumentace, napadat osobnost. Mně přece nezajímá, kolik kdo platí na exekuci. Nejsem s to hodnotit oprávněnost. To, co někdo napíše, není rozhodující, museli bychom znát dotyčný případ důkladně ze všech stran. – Právě slyším zprávu, kolik milionů dluží pacienti nemocnicím za poplatky. Nemocnice uvažují o předání pohledávek další firmě. Jistě, ta dorazi na dlužníka, bude vymáhat, a podle vás je to zločinecké jednání. Proč ti lidé neplatili, když je to zákonná povinost? Mně se platit také nechce, nesouhlasím s tím, ale je to zákon, tak platím, dluhy nedělám. Znal jsem dříve jednoho mladíka. Jezdil v tramvaji na černo, byl vícekrát revizory přistižen. Nezaplatil, upomínky házel do koše. Říkal jsem mu, že ho to přijde draho. Jen mávl rukou a smál se. Ovšem pak to přišlo. Co říkal? To co vy teď píšete.

309728

14.05.2014 19:47

Chudák Marek Benda - zaměstnanec českého národa

Parazit

95.?.?.?

Nechápu lidi, kteří tohoto budižkničemu a parazita stále znovu volí. Nikdy nepracoval, má už na čase.

310108

04.06.2014 18:02

Happening za práva zvířat v Jihlavě

příroda

95.?.?.?

V přírodě jeden tvor požírá druhého, takže smysl nic vegetariánského nemá. Konečně rostliny jsou také živé. Navíc kožené jsou i oděvy, boty, dále je zde souvislost s léky a kosmetikou a kdoví s čím ještě. Člověk má krátká střeva, není předurčen k pojídání trávy. Tím neříkám, že se mi líbí zacházení s hospodářskými zvířaty.
Ke stravování však doporučují optimální dietu dr. Kwasniewského.

311072

07.06.2014 08:03

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

Asi žiji jinde

lucifuge 95.?.?.?

Nevím, ale zdá se mi, že taková teze, že jde o nejzamračenější národ, není nic jiného než přebíraný stereotyp charakteristiky národní povahy. Nezdá se mi, že by lidé byli nejzamračenější. Na jihu jsou lidé veselejší, na severu je více deprese, sebevražd... A ať mi autor ukáže ty „zavedené demnokracie“. Němci nebo Francouzi jsou nejspíš štěstím bez sebe z jejich vlád, z hodnot, které jsou jim vnucovány. Bylo známo už dřív, že lidé v tzv. demokracíích moc k volbám nechodí. Samozřejmě protože demokracie je jen zástěrka pravého stavu věcí, což mnozí lidé třebas jistě nevědí, ale cítí, že to v pořádku není. A pokud jde o ty elity, tak hollywoodské star, všelijaké celebrity, které jsou všude ve sdělovacích prostředcích...žádné skutečné elity nejsou. Myslí si snad autor, že Nobelova cena je nějaké objektivní řízení pro stanovení elity? To si nemyslím ani já, obyčejný člověk. Jsou dnes filosofové a spisovatelé představující duchovní elitu? Vše jen projekty na zisk, snad nějaké výjimky. Je celkově úplně jiná doba než v 1. pol. 20. století.

311192

08.06.2014 21:45

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

RE: Pravda aj omyl

lucifuge 95.?.?.?

Hlavně že Slováci jsou věřící. Čemu? Máte církevní restituce a k tomu smlouvu s Vatikánem, že musíte platit církev, ta smlouva je nevypověditelná. Je uzavřena tak, že ji vypovědět může jen Vatikán. Tak k tomu vám blahopřeji. Hlavně že jste věřící. Já jsem ateista a celkem mi to nevadí. Proč bych měl věřit nějakým bajkám z doby bronzové?

311256

10.06.2014 08:21

Konec donkichotismu v Čechách a na Moravě?

Jak se to stalo?

lucifuge 95.?.?.?

Koukl jsem se na jeho stránky a nikde nevidím, jak se do situace dostal. Pochopil jsem jen, že má dluhy z podnikání. To je málo. Zato nadávek je tam plno. No dluhy se platit mají a pokud někdo svou činností či nečinností krachuje, tak kdo je tím vinen? Věřitelé? Ti mají dluhy odepsat? Z vlastní zkušenosti vím, že takový dlužník bez exekuce prostě neplatí, dává se zapírat, vysmívá se věřiteli... Když však přišli exekutoři a tvrdě udeřili (neříkám, že to dělají dobře), už to tak vesele nejde. Dlužníci ze sebe dělají oběti nespravedlivého systému. Ale pravda je jistě složitější. Nějak se ty peníze z dlužníku získat musí. Vite někdo, jak do udělat spravedlivě?

311387

10.06.2014 09:41

Konec donkichotismu v Čechách a na Moravě?

Něco podobného

lucifuge 95.?.?.?

Kdysi jsem rozmlouval s pánem, který organizoval a účastnil se výletů do Kanady, vždy na lov medvědů. (Mně se taková záliba hnusí.) A říkal, že během takové výpravy je v lesích občas kontrolovala kanadská policie. Pokud by neměl patřičné povolení po ruce, hned k ukázání, ale někde na dnu batohu, prý by se s ním policista vůbec nebavil a hned by ho tvrdě sankcionoval. Copak by na to říkali ti dnešní radikálové zde?

311396

12.06.2014 10:35

Web root.cz vynucuje prohlížení reklamy

root

lucifuge 95.?.?.?

Podíval jsem se na root.cz. Nic než články mi to neukazuje. Žádná reklama.
Tak nevím. Ovšem používám MAC OS, browser Safari.

311527

13.06.2014 10:41

Politické procesy padesátých let

ideologie

lucifuge 95.?.?.?

Celá tato diskuse pod článkem svědčí, že všichni jsoou pod vlivem nějaké ideologie, kterou tady papouškují pořád dokola o zločinném komunismu apod. Přitom ten článek velmi zajímavě dokládá, že nic není, jak se na první pohled zdá, že nic se neděje jen tak náhodou. Vše bylo někde naplánováno a řízeno tak, že to sami aktéři děje nechápali. Gottwald chtěl původně nějakou verzi československého komunismu. Stejně tak valná většina levicově orientovaného obyvatelstva chtěla jen něco nového, lepšího, než co zažili dříve. Nebyly to žádné krvelačné hyeny, ovšem samozřejmě nějaké se vždy najdou, zrovna jako dnes. Sami byli většinou překvapení z vývoje, který pak nastal - příčiny jsou vysvětleny v článku.

311599

13.06.2014 13:19

Politické procesy padesátých let

RE: Že by i procesy třicátých let v SSSR zorganizoval Dulles?

lucifuge 95.?.?.?

Co to má být? Nějaké běžné zpravodajské hry! To je jako nějaká zábava bez většího významu? Podívejte se, co se děje ve světě.Na Ukrajině: Politik boxer Kličko a jeho strana UDAR je výtvorem Nadace Konrada Adenauera. UDAR však máme i v Bosně a Hercegovině. Srbsko: Před pár lety tu bylo velmi rušno. Organizace Otpor vedla protesty proti presidentu Miloševićovi – byla finančně podporována americkými vládními organizacemi, jako např. National Endowment for Democracy (NED), International Republican Institute (IRI) nebo US Agency for International Development (USAID). Operace skončila svržením prezidenta Miloševiće a určitým „přeorientováním“ země. Bývalí členové Otporu pak založili v Bělehradě „Centrum pro aplikované nenásilné akce a strategie“ (CANVAS). Na základě zkušeností získaných v Srbsku cvičí CANVAS tzv. „prodemokratické aktivisty“ po celém světě. CANVAS hrál významnou roli např. v protestech i na Ukrajině. Od roku 2003 vedl konzultant nenásilných převratů Siniša Šikman více než 50 workshopů o nenásilném boji pro jednotlivce i skupiny po celém světě. Všechny metody uplatňované v teorii i praxi těchto skupin vychází z knihy amerického politologa Gene Sharpa. Jeho publikace („Od diktatury k demokracii“) inspiruje a směřuje prozápadní nepokoje a protesty po celém světě. Západní zpravodajské služby využívají knihu ve své práci. Sharp vydal svou příručku s názvem Od diktatury k demokracii jako návod pro barmskou opozici před 16 lety. Byla přeložena do mnoha jazyků. Sharpova kniha obsahuje popis 198 různých metod, jimiž mohou protestující tlačit na autoritářské vlády. Kromě tradičního zvolení symbolické barvy nebo stávkování jsou popsány i méně konvenční možnosti, jako např. psaní hesel na obloze nebo protestní svlékání se. Zvolení účinných metod, které budou použity v širokém rozsahu, má způsobit tzv. nelegitimním vládám velké problémy. Mezi základní Sharpova doporučení patří vést co nejrozmanitější nenásilný boj v psychologické, sociální, ekonomické i politické rovině. Je třeba použít také metody jako nespolupráce, bojkot a vypovědění loajálnosti. Existuje přes 200 různých taktik, o jejichž použití rozhodují poučení civilisté. Nadace trénují a vzdělávají „novou elitu“. Školení a tréninky, poskytované západními nevládními organizacemi mají stejný cíl – vytvoření nové prozápadní skupiny napříč všemi etnickými hranicemi, která ve vhodné chvíli převezme moc. I nás sdělovací prostředky poučí, kdo jsou ti správní demokraté a kdo jsou zlí stoupenci diktatury, bolševici a já nevím co ještě. Čili nic bezvýznamného tajné služby a navazující organizace samozřejmě nedělají. Je to patrné všude – Sýrie a celý arabský svět, Latinská Amerika a samozřejmě to bylo i zde po rozpadu východního bloku. Studentská demonstrace v roce 1989 byla jen detail v celé strategii.

311606

17.06.2014 10:31

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

jak se to stává?

lucifuge 95.?.?.?

To se musí přesně vědět k tomu, aby se vyslovil názor. Nejen radikální výkřiky a plácání. Také znám jednu z příbuzenstva. I ona nyní žehrá na poměry. Ale když jí rodiče říkali, neber si ho, nestěhuj se z Moravy na sever Čech, máš tady svůj byt... nedala si říci. Byt prodala, peníze se utratily. A z údajné lásky pak bylo domácí násilí, živoření... Musela za dramatických okolností těhotná utéci zpět. Pak zase jen živoření v azyláku s nadělanými problémovými dětičkami, půjčky od finančních společností, dluhy... Kdo za to může? Exekutoři? Stát? Společnost? Nebo ona sama?

311768

17.06.2014 10:57

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: jak se to stává?

lucifuge 95.?.?.?

Však jsem to napsal - je třeba znát, jak se to stalo. A ne předem bez znalosti toho vyslovovat radikální soudy.

311770

10.07.2014 17:39

Putin si je dobře vědom hrozby, kterou představuje americká diktatura pro celý svět

RE: Výborný článek - Mohou si Spojené státy dovolit prohrát?

lucifuge 95.?.?.?

Ten pan Kadubec napsal vynikající článek. Dík za tip. A dovoluji si ještě připomenout, že zde na zvedavci vyšel r. 2010 vynikajíc článek Bota, která vám šlape do úsměvu, autor John Kaminski.

313076

16.07.2014 20:00

Je mi líto učitelů

RE: Identita pisatelky

lucifuge 95.?.?.?

Píšete: na „pajdák“ šli ti méně úspěšní...
Jsem dávným absolventem „pajdáku“. Předsudky znám. Viz Václav Černý: Paměti. Ovšem ten kromě KU neuznával za řádnou školu ani tu brněnskou, natož bratislavskou universitu. O pedagogických institutech povýšených na VŠ píše s despektem.
To neznamená, že je to pravda ve významu zjevení božího. Je to autor extra druhu. – Měli jsme na „pajdáku“ kvalitní pedagogy i ty slabší. Studenti byli též různorodí, ti slabší po druhém ročníku většinou vypadli. Ke studiu: absolvovat každý semestr pět zkoušek a několik klasifikovaných seminářů nebylo tak jednoduché. Srovnám-li svou ročníkovou práci z druhého ročníku s tím, za co se dnes dávají doktoráty nejen na plzeňských právech, mohu se jen usmát. Dělá-li to někomu dobře pošlebovat se „pajdáku“, nechť si to užije a léčí si svoje komplexy.

313353

19.07.2014 08:45

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

novinky.cz

lucifuge 95.?.?.?

Koukněte na novinky.cz. Ukrajinská tajná služba už zásobuje odposlechy z údajné činnosti povstalců a ukazuje prstem na viníky. K čemu jsou tajné služby?

313475

22.07.2014 08:32

Byla to Putinova raketa!

RE: pavt

lucifuge 95.?.?.?

Rusové nic neuvedli? Podle toho, co máte za zdroj informací. Třeba zde:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4465-rusko-rika...

Ale třeba Česká televize si pořád mele svou, jak je třeba na sankce proti Rusku a Putinovi, o tomto se nezmíní ani slůvkem.

313733

26.07.2014 08:57

Trh zlata, insider trading a „finanční terorismus“ na Comexu

RE: Budme radi za Zvedavce - VAROVANI !!

lucifuge 95.?.?.?

Podíval jsem se na AC24. Můžete nám zde sdělit stručný rozbor lží a nesmyslností posledních tam zveřejněných článků?

314064

Smyslem toho je Palestince úplně vyhnat. Pokud jde o jejich terorismus – co jim zbývá v té situaci? Patřilo jim dříve celé území, nyní jsou ve zbytečku určeni k likvidaci. Kdybychom my chtěli obnovit území nynějšího státu rozsahu Velkomoravské říše, že nám to kdysi patřilo, všichni by si ťukali na čelo. Ale Izrael, ten na to právo má. A ještě k tomu nábožensky zdůvodněné.

314464

26.08.2014 08:45

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Report Americké vojenské rozvědky a Velký Chazarský Převrat

lucifuge 95.?.?.?

Einstein je největší génius lidstva? On uděla převrat ve fyzice? Jistě. Občas však prosáknou i jiné informace, ale nechávají se ležet obecným míněním nepovšimnuty.

Einstein se v roce 1896, když rok předtím při přijímací zkoušce neuspěl, nechal imatrikulovat na Polytechniku v Curychu. S několika žáky byl přidělen do nejnižší třídy, a to do sekce VI-A, nebyl totiž schopen navštěvovat třídu vyšší. Tato sekce nevzdělávala budoucí inženýry, nýbrž učitele fyziky a matematiky, kteří nesměli učit na universitě, pouze na gymnáziu. V roce 1900 tak dostal Einstein diplom, který neměl s prestižním inženýrským diplomem z Polytechniky co dočinění.

Slavným fyzikem té doby byl Henri Poincaré. Poincarého příspěvek v r. 1900 pro jeden oslavný sborník obsahoval teoretické závěry, které ho o dva roky dříve přivedly k tomu, aby zformuloval vzorec E=mc², to znamená, že ho znal přinejmenším už v roce 1897. Einstein psal o vzorci teprve v září 1905 – aniž by Poincarého citoval – v poznámce pro Annalen der Physik a od té doby je oslavován (kým? jakým tiskem?) jako největší vědec na světě.

Mezi rokem 1898 a počátkem června 1905 publikoval Henri Poincaré všechny hypotézy a základní rovnice, které tvoří základ speciální teorie relativity.

Einstein v Bernu všechny texty H. Poincarého studoval, zvl. text o spec. teorii relativity z 5. července 1905. Poté o ní napsal článek, který byl jen shrnutím Poincarého principů a výsledků, aniž jeho práce zmínil. Annalen der Physik obdržely Einsteinův rukopis 30. července, tj. pětadvacet dní po vyjití článku Poincarého. Einsteinovi to přesto nebránilo v tom, aby se vydával za jediného tvůrce speciální teorie relativity.

A od té doby se pořád říká – největší genius lidstva Einstein. Kdopak se o to zasloužil? Komu patří sdělovací prostředky a komu slouží spousta užitečných idiotů? A kdo vůbec zná jméno H. Poincarého?

316135

01.09.2014 11:06

A opět je tady stará výzva: Pomozte zachovat Zvědavce

RE: Nemorální žádost

lucifuge 95.?.?.?

Nic nemorálního to není. Plně chápu vydavatele.Jsem důchodce s podprůměrným důchodem. Posílám měsíčně 50 Kč. Zvedavec čtu denně jao první.

316543

02.09.2014 08:00

Konec ukrajinské armády?

Jde o Rusko

lucifuge 95.?.?.?

Je to geostrategický zájem USA, resp. těch, kdo vládnou USA. Chtějí nyní ovládnout Euroasii. To bylo už dávno řečeno, např. Z. Brzezinski. Nějací Ukrajinci jsou jim... Pročpak teď zvolili presidentem Poláka Tuska? Najednou a tak náhle, Poláka? To je fanatický nohsled USA a nenávidí Rusko. Něco se chystá:

„Česká elita a průmyslníci začali přesunovat své majetky do zlata ve Švýcarsku. Hromadně. Za posledních několik měsíců bylo konvertováno do zlata více peněz, než kolik jich bylo konvertováno za posledních 30 let dohromady. Něco se děje, něco se chystá, děsí se investoři po celém světě. Zlatá diverzifikace nabírá neuvěřitelné obrátky. Něco podobného bylo možné vidět pouze v letech 1938 a 1939 v Evropě, těsně před vypuknutím války.“ Viz Donald Tusk zvolený do čela EU...

316593

11.09.2014 08:53

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

Smysl toho

lucifuge 95.?.?.?

nechápu. Nenaděláte tam nic. Systém je nezměnitelný. Ovšem finančně budete zajištěn. Nicméně můžete čekat kampaně a osobní ostouzení, možná až sprosté útoky. Uvidíme, s čím vyrukuji ti zastánci „demokracie, pravdy a lásky“.

317212

14.09.2014 08:48

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

lucifuge 95.?.?.?

Toto je trefné zhodnocení Západu. Ano, odstranit!

317386

říká, že kdosi usiluje o snížení počtu obyvatel planety. Co je tato agenda?Obrovské zisky pro někoho a smrt pro jiné. EU nám to chystá v tichosti a tajnosti také. Takže jen a jen směšná konspirace.

317627

09.10.2014 12:58

Sešlo se nás pět a půl

RE: Vysvětlení

lucifuge 95.?.?.?

Toto jsou jen plky. Asi si myslíte, že vy jste výkvět statečnosti a správných postojů. A máte potřebu druhým jen nasazovat psí hlavy. – Je to tak, jak píše více lidí zde. Máme to do Prahy moc daleko. Jsem také z druhého konce republiky. Já tam nejezdím. Praha mě nezajímá. Čtenáři jsou odevšad, kolik je jich z Prahy, netuším.

318761

15.10.2014 07:22

Ještě jednou volby

Kampaň

lucifuge 95.?.?.?

Nějaké billboardy jsou na nic, je to směšné vyhazování peněz. V tom te tedy není. Úvaha o čtenářích rozesetých po rebublice, ba světě je správná. To mohli být jediní voliči, protože jen ti jméno Stwora znají. Chtělo to tedy ještě trochu delší kampaň založenou na osobním kontaktu a na skutečných či PR rozhovorech v médiích, kde by bylo možno sdělit něco o sobě a svém záměru, zařadit se mezi jinými na svébytné místo.

319122

15.11.2014 08:17

„Němečtí politici jsou americké loutky“

RE: Byrokrati EU plují po nebi jako orli, no na zemi jsou pouhými komedianty.

95.?.?.?

Je přece jedno, jaká je pravda, Nabízí někdo důkazy? Stoprocentní, jednoznačné? Prostě se to ignoruje. Melou si stále svou propagandu a opakují stále to stejné. Stejně tak se zeptáte politika a on vám odpoví, ale tak, že nic neřekne, Když opakujete otázku, usekne diskusi s tím, že to již bylo zodpovězeno. Mohou si dělat, co chtějí. Pravda je lež a lež je pravda. Záleží jen na tom, co vám předkládají média a veřejní činitelé. Když si zjistite pravdu jinak a prosazujete ji, jste označen za extrémistu, rasistu, šovinistu, konspirátora... Záleží jen na tom, jakou bláznovskou čapku vám nasadí. A to je ještě to nejmenší, co se může stát. To je ta vyspělá západní demokracie!

321071

18.11.2014 10:41

Mail z Prahy

Dobré

95.?.?.?

Totiž to, že to někdo z vlastní zkušenosti popsal a tady se to zveřejnilo.

321216

29.11.2014 13:20

Příliš inteligentní a příliš líní

Těšte se na stáří

lucifuge 95.?.?.?

Práce mi vždy připadala jako novodobá verze otroctví. Ráno za tmy vstávat za jakéhokoliv počasí. Cítíš se či necítíš dobře, musíš! Buzerace v práci. Držet hubu a krok. Mzda nízká. Léta běží... Je tu důchod, zase minimální. No nějak to doklepu do konce.
Ale co vy, co nadáváte Cílkovi? On nic neřeší, řešení totiž není, jen popisuje. Všichni vy z mama hotelů - jaký na vás připadne důchod? Kde budou odpracované roky? Tak vám zbude leda si nakrást či páchat loupeže, ba vraždy. Asi to tak bude. Těšte se.

322227

09.12.2014 07:01

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

RE: Vypadá to, že válka bude

lucifuge 95.?.?.?

O výkonu Šichtařové si přečtetě tady. Nejde samozřejmě jen o vytržení nějaké větičky z kontextu a tvrzení, že je mimo.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ekono...

322997

14.12.2014 15:06

Posviťme si na americkou ambasádu – 10.12.2014

RE: Nazdávam sa, že neprestanú

lucifuge 95.?.?.?

Souhlas, demokracie je, můžete pochodovat, řečnit, mávat transparenty, třeba ve stotisícové účasti. Tím vaše právo končí. V nejlepším případě vám přiznají nárok na vyjádření názoru, v tom horším jste extremisté, pohrobci komunismu, Putinovi pomatenci a podobně.

323376

12.01.2015 07:06

Kruhy na vodě

RE: Dobrý námět k zamyšlení

lucifuge 95.?.?.?

Náboženství je škodlivá záležitost. Vymývá mozky pitomostmi. Tvrdím-li něco, musím to doložit fakty. Pokud to nedoložím, nemohu tomu věřit jako pravdě. V náboženství jsou jen tvrzení bez ověřitelných faktů. – Také se věci záměrně či z myšlenkové pohodlnosti pletou. Co je to žid a Žid? Co je to muslim a Muslim (z Bosny). Když se chce, je to národ, když se to hodí, tak náboženství. Jinak s článkem souhlasím.

324905

12.01.2015 13:06

Kruhy na vodě

RE: Errata

lucifuge 95.?.?.?

„Dovolím si poznamenat, že všechny ty takzvané důkazy boží existence jsou nic nedokazující konstrukty. Jsou to určité myšlenkové pochody, které za předpokladu, že jsme ochotni přijmout řečovou hru na první příčinu a poslední cíl – tedy ono základní aristotelské schéma aitia a telos, které po staletí Evropě uhranulo – mohou nabídnout určité upozornění, že právě za předpokladu nutnosti první příčiny a posledního cíle, je myšlenka Boha rozumná. Celý tento konstrukt se však zhroutí jako domeček z karet, jestliže řekneme, že schéma první příčina a poslední cíl je bezpředmětné.“

O. A. Funda: z textu Je teologie vědou, str. 6

324951

16.01.2015 08:30

IDěs opět útočí na pana prezidenta

článek

lucifuge 95.?.?.?

No pěkně to píšou tady: http://aeronet.cz/news/bezprecedentni-utok-proti-p...

325247

08.03.2015 06:50

Chceme neutralitu!

Neutralita je nesmysl

95.?.?.?

Švýcarsko je zemička, kterou si vydržují ti, co vlastní a rozhodují, pro sebe. Tam mají své banky i soukromí. To se žádné jiné země netýká. Maličké kuriosity jako Liechtenstein, Monaco a pod. nelze brát vážně, existují z podobných důvodů. Takže Česká republika neutrální? Naivní představa.

328661

01.04.2015 08:16

Otevřený dopis veliteli (velitelům) amerického konvoje

Poučné

lucifuge 95.?.?.?

[https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE/]

330220

12.05.2015 07:46

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

Příčina?

lucifuge 95.?.?.?

Křesťanství je vlastně židovské náboženství. Židovský kmenový bůžek Jahve je tvůrcem vesmíru, křes'tané se rozplývají dojetím nad utrpením židovského rabbi Jezuse, a nad židovkou Marií kňučí blahem. Nic se nezmění. Přes tento naprosto zastaralý, myšlenkově naprosto bezcenný produkt, se ho lidé drží a sympatizují se židy, ztotožńují se s nimi. Přes toto židé ovládají veřejné mínění. Není z toho cesty ven.

332658

15.05.2015 06:31

Byl jsem v opeře

RE: Svet je pretvaren pro bohate,ale,chudi to musi zaplatit,jako vzdy.

lucifuge 95.?.?.?

Zlatá kaplička byla postavena především díky příspěvku císaře pána, sbírky se podílely v menšině.
Do opery bych dnes nešel, to co s představeními dělají režiséři, aby byli údajně originální, tvůrčí, nekonvenční...“ je pro mě nesnesitelné. To ostatně zmiňuje i celý článek. Kdysi jsem chodil do brněnské opery za 12 Kč do 2. pořadí i čtyřikrát týdně. Úroveń byla skvělá. Vše je dávno pryč.

332858

04.06.2015 07:27

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Kanada ?!

lucifuge 95.?.?.?

Vážený pane, vy ničemu nerozumíte. V historii dochází stále k obsazování zemí novými dobyvateli. Slabší jsou vstřebáni či musí odejít. Tak to bylo při stěhování národů v Evropě. kdy např. přišli Slované a obsadili naše země. Předchozí (nikoliv původní) odtáhli či se asimilovali. Možná zde přetrvávalo i nějaké obyvatelstvo od doby kamenné, které se také asimilovalo. Podobně to bylo všude jinde. Oni i ti indiáni a inuité někdy přišli a obsadili zemi. Pak přišli jiní a zemi si vzali.
Rozdíl je v tom, že se těžko najde kultura, civilizace, která se dobrovolně sama zlikviduje, jak se to děje dnes v Evropě i Americe. Kdyby zde byla politicky a kulturně silnější civilizace z Afriky, pak by to bylo přirozené. Nic takového sem nejde a jít nemusí. Dobrovolně si bereme nemajetnou, barbarskou náplavu! Je to sebevražda.

333982

08.06.2015 07:55

O užitečnosti kouření

RE: Smrad, stres, závislost...

lucifuge 95.?.?.?

Jestli někdo chrchlá, prosím... Také se mi to nelíbí. Jsem už v starším věku, kuřák, nechrchlám. Záleží na tom, jak se vše užívá, nejen alkohol, cigarety, ale i jídlo atd. Ničeho příliš! Metody protikuřácké kampaně dokládá tato historka:

Americký herec John Wayne se objevoval v reklamě na cigarety Marlboro. Zemřel na rakovinu. Protikuřácká kampaň zlomyslně a vítězoslavně argumentovala, že rakovinu dostal z kouření cigaret. Pamatuji si na to!
Jaká je však pravda.
V USA se dělaly různé atomové pokusy. Při jednom radioaktivní mrak zanesl vítr do pouště v národním parku Snow Canyon. Krátce nato se tam natáčel film o Džingischánovi. Kompars dělali indiáni na koních, radioaktivní písek se přitom zvířil.
V roce 1980 jeden reportér pátral, jak to dopadlo a zjistil že z 220 osob dostalo 91 rakovinu a z nich 46 zemřelo, i režisér, a pak hlavní představitel Džingischána John Wayne.
Ve statistice není zahrnut indiánský kompars.
Nestydatí protikuřáčtí agenti neváhají zneužít čehokoliv pro svoje lži.

(zdroj - pořad Jadrná historie jaderných bomb v TV Prima ZOOM dne 25. 5. a opakování 28. 5. 2015)

334228

08.06.2015 13:55

O užitečnosti kouření

Fackovací panák

lucifuge 95.?.?.?

Ano, tomu dnes slouží kouření. Článek na to jasně poukazuje. Obchod s drogami kvete, kdo chce, zjistí si, kolik se produkuje a jak se distribuuje, kolik vynáší. Nikdo nenadává a neprotestuje. Jen občasné spektakulární symbolické akce proti. Jaderné zamoření, zplodiny z aut... lze pokračovat do nekonečna. Ale veřejnosti se nabídne jednoduchý příklad škůdce. Každý to pochopí a může nadávat. Dnes lékař varuje před slunečními paprsky. Vyjděte na sluníčko a hrozí vám rakovina kůže! Celá tisícíletí nic moc, nyní permanentní hrozba. To že radioaktivita ze spousty jaderných pokusů 50. a 60. let 20. století, z havárií jaderných elektráren... jen tak nezmizí, ale pěkně koluje atmosférou po světě, to zřejmě nikoho netrápí, nemá to žádný vliv na rakovinu, že? Za všechno může kouření a sluníčko. Všichni jsme chytří a víme, jak se věci mají, MUDr. Králíková vše veřejnosti vysvětlí.

334262

09.06.2015 20:21

O užitečnosti kouření

RE: bez titulku

lucifuge 95.?.?.?

Jsi génius, smrdíš i bez kouření a závislý jsi také na něčem. Kecej si o sých problémech.

334352

16.06.2015 09:14

Jan Hus – sůl země

RE: Jan Hus -sůl do ran české země

lucifuge 95.?.?.?

A jak církev přišla k majetku? Spořili si do keramického prasátka po drobných? Kdepak, na to sám Hus upozornil. Šlechta, Zikmund... ti si ten majeteček rozebírali ve velkém, kdepak nějaká ideální víra. Nazývat lidové vrstvy užitečnými idioty je přehnané a Žižku nazývat zabijákem? Co byl Napoleon a vůbec všichni oslavovaní generálové až do dneška?
V dnešní době jsou tyto církevní spory mrtvé. Koho to zajímá. A utrpení? Trpěl také kdekdo, mučení ve věznicích a lágrech lidí, na které se nevzpomíná, zato nad tzv. osobnostmi se kdekdo s dojetím rozplývá.

334766

05.07.2015 06:37

Řecko může opět zachránit Západ

Informace

lucifuge 95.?.?.?

jsou velmi rozdílné a zmatečné. Jednou se tvrdí, jak Řekové trpí, podruhé se vykládá, jak jsou důchody v Řecku vysoké, že u nás by to znamenalo v podstatě bohatý příjem. Vyberte si, čemu chcete věřit. A jaká má být záchrana Řecka? Pořád nové a nové půjčky? – Kecy o demokracii a svobodě jsou jen hraní se slovíčky. Mimochodem nedávno proběhlo v Rakousku referendum o vystoupení z EU. Kde jsou informace? Ticho po pěšině.

335995

12.07.2015 16:23

Proč Tsipras zradil

Navždy v EU

lucifuge 95.?.?.?

Jak jsem slyšel mnohokrát v TV, řecké obyvatelstvo si v naprosté většině přeje setrvat v EU. Když si to přejí, tak to mají se vším všudy. Hlavně že zůstanou „v Evropě“. Asi by v ní mimo EU nezůstali, že?

336384

07.08.2015 10:57

70 let od svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki

Kdo to vždy odnese?

lucifuge 95.?.?.?

Jsou to obyčejní lidé, jejichž vina na rozpoutání válek a politických činech je nepatrná. Vždy rozhodují ti vyvolení. Tak i v Hirošimě a třeba dnes všude jinde, kam se po světě podíváte.
Zrovna tak jde o odírání obyčejných lidí daněmi a všelijakými čachry.
Ale ve zvyku je vždy mluvit o celých národech jako vinících. Ti co jsou skutečně za věci zodpovědní, málokdy na to doplatí.

337690

09.08.2015 21:28

Módní teror

Ponožky v sandálech

lucifuge 95.?.?.?

Není to tak dávno, v TV jsem slyšel lékaře, jak jednoznačně tvrdil, že ponožky v sandálech ze zdravotního i hygienického důvodu ano. Takže kašlat na nějakou módu, ale držet se toho, co vyhovuje a dá se zdůvodnit.

337824

13.08.2015 07:00

Iluze svobody v Americe

RE: iluze svobody

lucifuge 95.?.?.?

Do té iluze patři i ten váš Stvořitel. Lidé jsou různí, někteří slušní, jiní jinačí. Náboženství na to vliv nemá a slouží hlavně k manipulaci lidí jako všechny ostatní projekty. Všichni neokoni, politici atd. jsou tzv. věřící. Jejich vroucí srdce jim utvořil Stvořitel, že? U nás to je podobné v malém jako v Americe.

338016

13.08.2015 10:58

Iluze svobody v Americe

RE: iluze svobody

lucifuge 95.?.?.?

Tak to se mýlíte vy. Náboženství vzývá Stvořitele. Já na žádného Stvořitele nevěřím a náboženství považuji za relikt minulosti, který přežívá dodnes. A jestli vy věříte, je to samozřejmě vaše věc. Přeji vám příjemnou rozmluvu se Stvořitelem, ať vám odpoví na všechna ta svinstva, co má náboženství a církve na svědomí. Zrovna nedávno jsem četl, jak v USA šikanovala učitelka šestiletého chlapce, když sdělil, že také na nic nevěří a do kostela nechodí. Pěkné, že?

338028

22.08.2015 08:47

Rukavice Františka Kriegla

Proč?

lucifuge 95.?.?.?

Proč probíhají tak velké vzpomínkové akce, články, rozhovory, vzpomínky, filmy, dokumenty, debaty na téma invaze roku 1968? Není žádné kulaté výročí, není pro to žádný důvod. Proč tak najednou?
Odpovím si sám. Je tady konotace vůči Rusku. To je třeba vztahovat tímto směrem. Propaganda, ovlivnění věřejného mínění proti dnešnímu Rusku. V čím zájmu?

Když poslouchám ty žvásty tzv. odborníků, jen kroutím hlavou. Je to stejné jako za minulého režimu. Stejná argumentace. Tehdy byli pravicoví oportunisté a levicové úchylky a naopak ti ortodoxní pravověrní, věrní straně a SSSR. Dnes máme podobné dělení, věrnost NATO a spojencům, sypeme si popel na hlavu, když nám v NATO naznačí, že dáváme málo na zbrojení. Poslušně organizujeme účast ve spojeneckých akcích. Atd.
Nejlépe je nějaké ty vzpomínky na rok 1968 ignorovat a neplácat o nějakém Kriegelovi, Dubčekovi a jiných figurkách.

338458

24.08.2015 16:09

Uprchlíci v geopolitické hře

Toto je podstata věci

lucifuge 95.?.?.?

Doporučuji níže uvedený článek.

http://news.e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-...

338573

26.08.2015 06:49

Němečtí „investoři“ začínají rabovat Řecko

Opozice

lucifuge 95.?.?.?

To bylo slibů opozice na změnu oproti pravici. Syriza slibovala a výsledek vidíme. Platí to všude v tzv. demokracii.

338639

05.09.2015 15:59

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Jsme vůbec schopni obhájit křesťanské hodnoty?

lucifuge 95.?.?.?

Všichni myslící lidé jsou ateisti.
Ernest Hemingway

339052

02.11.2015 06:47

BlackBerry – firma, která ztratila směr

Nic netrvá věčně

lucifuge 95.?.?.?

Nejen tato firma. Jistě měla dobré produkty, ale v určitém bodě se zasekla a byl konec. Byl tady Psion, také geniální PDA, s úžasným operačním systémem. Dodnes se používá. Na multimedia nedosáhl, černobílý display nestačil době. Souběžně působil Palm. Jednoduchý, intuitivně ovladatelný OS, uživatelsky velmi příjemný, byť trochu vratký. V češtině se pořád musela řešit lokalizace a diakritika. Display byl choulostivý. Palm časem získal barevný display, i fotoaparát, přehrával video, hudbu apod. Od Palmu se zprvu odtrhhla firma Handspring, která vyvíjela PDA ve stejném duchu (Visory), ale k nim i doplňkové moduly. Takový Visor Edge s telefonním modulem, pěkná těžká cihlička, byl průkopníkem pozdějších smartphonů. Pak prišly skutečné smartphony Treo. Takové Treo 650 byllo velmi kvalitní přístroj. Skončilo to prototypem Palmu Foleo, videa už běžela, najednou se vše zaseklo, firma skončila. Myšlenka Palmu zhasla u firmy HP. – Když jsem viděl první iPhone, byl jsem skeptický. Ale zbytečně. Neduhy Palmu neměl. Display úžasný, pevný, OS stabilní, všechny návaznosti popisovat nemohu. Po iPhonu pak Samsung, LG a další vydávají jeho napodobeniny a samozřejmě vyvíjejí věci dále. Nicméně jednoduchý OS Palmu se mi uživatelsky líbíl nejvíc, žádné tzv. sociální sítě a jiné pod. vymoženosti mě neberou.

341280

07.11.2015 11:38

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Výstava

lucifuge 95.?.?.?

Smysl té výstavy mi není jasný. Proč to vůbec někdo prosadil? Jaký přínos to mělo? Na druhou stranu – co je komu do toho? Proč má mít pár přiblblých feministek právo něco zakazovat? Nebo lépe řečeno, čeho se vlastně pořadatel bojí? Měli je odbrnknout.

341504

16.11.2015 16:34

Útok ve Francii = státní terorismus, ale jakého státu?

Brepta Holland

lucifuge 95.?.?.?

Právě v TV poslouchám toho panáka. Říká přesně to, co tvrdí článek. Intervence v Sýrii, hledáme politické řešení bez B. Asada (s kým asi?), ale hlavně proti IS. Jo? A kdo si ho vypěstoval? Je to kašpar, jeden z mnoha v čele směšných evropských států.

341930

17.11.2015 07:22

Co předcházelo útokům Islámského státu ve Francii

zase jeden panák tlachá

lucifuge 95.?.?.?

To má být politik? Takových zcela nezodpovědných blbů je politika plná.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/graham-v...

341950

18.11.2015 07:16

Koncovka v Sýrii: Strategická fáze tajné války Pentagonu proti Íránu

Toto stojí za přečtení

lucifuge 95.?.?.?

Občas něco zazní rozumněji:

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/lopinion...

342006

24.11.2015 07:05

Jak Izrael tlačí na BBC, aby změnila titulky

Kdo vládne světu?

lucifuge 95.?.?.?

Každý si může odpovědět sám. Konspirace a jiné zesměšňování, nasazování psích hlav, to se použije na ty, kdo z faktů vyvodí závěr. Pokud je vše v článku pravda, tak co to je? Takto nám nevládl ani Brežněv.

342242

26.11.2015 07:06

Kdo je sluníčkář?

Svazáci

lucifuge 95.?.?.?

Kdysi tady fungovali svazáci. Ti, kteří to brali vážně a věřili svazácké ideologii, byli jako dnešní sluníčkáři. Jim bylo vše také jasné a byli také nebezpeční pro normálně uvažující lidi. Nic nového pod sluncem.

342327

06.12.2015 07:42

Karma národů – hlubší příčiny islámské invaze

Bláboly

lucifuge 95.?.?.?

Nic jiného ten článek není. Islám je nábožensky tak, jako bylo křesťanství ve středověku. Z toho vyplývá jeho sepětí s politikou a nenávist vůči tzv. nevěřícím. Jinak lidstvo je takové, jaké je, tlachy o duchovnu, pokoře, lásce... jsou naprosto k ničemu. Nic takového není, je to jen mystické genové vybavení člověka, protipól proti racionalismu, aby se člověk nepomátl z poznání nesmyslnosti všeho. Mudrovat o duchovní obrodě je blábol.

342809

26.12.2015 08:31

Druhá trocha biblického ponaučení

RE: Druhá trocha biblického ponaučení

lucifuge 95.?.?.?

Bible je sbírka literatury z Předního východu, redakčně upravená. Stáří? No pár tisíc let. Možná ve středověku, kdy byla země placatá a byla vším, se dalo mluvit o Stvořiteli. Tato hypotéza do dneška zcela zkorodovala. Podle posledního měření družice Planck dosahuje stáří vesmíru 13,82 miliardy let. Stáří Země asi 4, 5 miliard let. Na počátku byl tzv. velký třesk, před ním neexistoval ani čas, čili žádný stvořitel v čase být nemohl. Vesmír má také svou perspektivu a nějak se to bude opakovat, nebo nebude a vznikne něco zcela jiného. Bible je tu opravdu k ničemu a divím se, že se jí někdo ohání.

343472

27.12.2015 22:00

Druhá trocha biblického ponaučení

RE: Druhá trocha biblického ponaučení

lucifuge 95.?.?.?

Aha, pán je kreacionista. Proti gustu, žádný disputát. Pokud nějaký vědec odloží vědu v pracovně a vyrazí si do kostelíčka užít si svého hobby, nic proti tomu. Jak jsem napsal, žádný Stvořitel nic nestvořil, před Velkým třeskem čas nebyl. Tím méně pak židovský kmenový bůžek Jahve, který si nárokuje stvoření před nějakými šesti tisíci lety. Je-li to váš stvořitel, užijte si ho.

343529

29.12.2015 08:00

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

Miloš Zeman

lucifuge 95.?.?.?

Jistě je to inteligentní člověk. Ovšem: fanaticky a nekriticky nenávidí Araby a muslimy, naopak nekriticky miluje Židy a Izrael. V tom tkví základ jeho postoje k muslimské migraci. Iluse si o něm nedělám.

343575

02.01.2016 11:42

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

Pohádka

lucifuge 95.?.?.?

Je to jen pohádka, myšlenkový svět naivní, poznamenaný dobou, na jedné straně rytíři, princezna, meče, ovšem moderní – samé triky vyvyšující starou veteš do efektů, trochu východní rádoby moudrosti a mystiky, jinak je tam zamotána demokracie a sněmovna, prostě směšný mišmaš se spoustou efektů. Logika v tom žádná není, nic bych v tom nehledal než podívanou.

343763

10.01.2016 13:39

Pravda v křivých zrcadlech Bible

Mudrování

lucifuge 95.?.?.?

Je to k ničemu. Co je člověk? Kdo na to odpoví? Jsme spjati s ostatními tvory, jíme, dýcháme, vyměšujeme, rodíme, kojíme... zrovna tak jako jiní tvorové, by't trochu jinak. Svět je starý miliardy let, všechna ta učení nanejvýš nějakou tisícovku. Všichni ti guru se navlečou do barevných hábitů a dělají tak ze sebe cosi duchovního, pak třeba letí zcela přízemně na WC, pak vyinkasovat penízky... Kdo chce vydělávat, nechť si založí církev. – Země je zrníčko prachu v galaxii, galaxií jsou tisíce. Trvání Země je časově omezeno, se vším, co tu je, jednou vše zanikne. Pak zase bude třeba nový velký třesk a něco nového začne. Který náboženský guru o tom něco shůry dostal na vědomí? Samozřejmě nikdo. Jejich moudrosti jsou jen hra sloužící k ohlupování naivních lidiček.

344183

16.01.2016 07:53

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

Václav Černý

lucifuge 95.?.?.?

Cituji z jeho Pamětí. Co by asi napsal dnes nad tou hromadou tzv. vysokých škol?

Český vzdělanec typického stranického školení 1945–1948! Již tehdy se na Karlově universitě strojilo, co po únoru vešlo do dějin naší kultury po jménem klukokracie, vláda a diktát naší stranické mládeže na školách. Jak svědomitě pásl klukokrat po každém slovíčku svého studenta a profesora. Jak byl bdělý! Nu ani, lidé, bděte! A jediný z nich nevládl dostatečnou mírou kritické rozvahy, aby rozpoznal, že ta proslulá výzva z knihy jeho vzorné četby, je pouze plagiátem Hitlerova Deutschland, erwache!

Kdo popře, že poměry v učitelských sborech našich univerzit poskytovaly tomuto vývoji živnou půdu? Proces začal pravděpodobně už dávným národním osobivým omylem, náhlým rozmnožením našich univerzit na tři po první světové válce. Roku 1918 bychom byli jistě stačili na to, obsadit na nejvyšší vědecké úrovni dvě, ale byly by se musily snažit vychovat intenzivním pěstěním talentů do desíti roků další vědecké sbory, a třeba pro univerzit pět. Rázem tři vysoké školy místo dosavadní chudě vybavené jediné, to byl kus kolektivního českého kulturního chvastounství, a vymstil se brzo. Do Brna, do Bratislavy šli na některé obory lidé vědeckých rozměrů o málo nadstředoškolských, počestní pilníci, jejichž jedinou jiskrou byla snaživost, bystře se chápající přiležitosti. Karlova univerzita se chovala lišácky, a například do Bratislavy odsouvala svoje přebytky, svoje doživotně čekatelské kandidáty, svoji průměrnost a podprůměrnost (...).

Co by V. Černý napsal dnes o té VŠ elitě, o takových sr... popsaných v článku, o plzeňských právech... o doktorátech dnešních tzv. politiků...

344458

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?