Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, Kaja129, Karel9, Karel99, Karelllll, KarlosUV, KarlosuX90N.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.03.2014 14:47

Sme zaostalí a je to super!

RE: Vacsina sedi presne

Karel9 79.?.?.?

To je strašný. To je tak neskutečně strašný, že po přečtení toho všeho, od článku + celou diskusi, mám nepříjemný depresivní pocit, že jsme to tu ten život pěkně zkurvili. Dlouho jsem našim (mám 30 roků) spílal, že mají abnormálně negativní postoj a svět vidí jen černě. Tolikrát jsem se jim snažil namluvit, že je tu spousta skvělých věcí, díky kterým je život ať už lehčí, nebo zábavnější. A ony tu skutečně jsou. ALe, je jich jen nepatrná část v porovnání s ostatními věcmi, které jsou pro život i důležitější a jejichž hodnoty současná "civilizace" totálně pošlapala a zničila.

Až mě vždy zabolí z toho, jak daleko dnes k sobě lidé mají. Jak se život z ulic a náměstí přesunul do budov a do aut. Potkat u nás na vesnici člověka na chodníku je skoro zázrak, zato silnice je plnější a plnější. Lidé skutečně mají ty tablety, auta, dovolené u moře, ale celková nálada a spokojenost šla totálně do kopru. Můj otec vzpomíná jak když jezdíval vlakem do práce, tak že lidé si, co cestovali pravidelně, sedávali spolu a buď si povídali anebo mastili kary. Dnes? Dnes si každý hledá místo co nejdál od druhých, jakoby sociální kontakt byl nějak bolestivý. Miluju "veselé" filmy z let 50tých, 60tých, lidé hýřili životní energií, optimismem a elánem. Byli k sobě milí, přátelští a měli pro sebe pochopení..

Neuznávám a nechci uznávat životní koncept: Že to pravé štěstí je u těch chudých, zatímco bohatí sice mají vliv a majetek, ale je to na úkor ostatních sfér života. Tohle je koncept, kterým jsme byli všichni vychováni. Jen si vzpomeňte na všechny ty pohádky. Všude , ale úplně v každé byl tento koncept zakomponován. Přeji si od života obojí, Jak materiální hojnost a svobodu, tak to právé "domácí" štěstí a příjemnou náladu. Nemusí být jedno na úkor druhého. Jenže tohle moje přání mi v globálním pojetí světa připadá extrémně naivní. Když se kouknem okolo, vidíme že se tímto konceptem skutečně řídí celý svět. Nejšťastnější lidé jsou údajně v Bhutánu, kde co se týká konzumu a hojnosti, nic není. Naopak nejvíc zdeprimované lidi, jak všichni trefně poukazujete, potkáváme v zemích s tou "nejvyspělejší" ekonomikou. Je to jako mor. Zasáhlo to drtivou většinu světa a zasáhne to i zbytek.Jak dlouho ještě bude trvat lidstvu, než se zbaví toho životního konceptu získaného výchovou strachem, Jak dlouho budetrvat než se naše emocionální těla zase zahojí a život na Zemi bude opět něčím příjemným a radostným!

Naši měli v jednom pravdu, opravdu od té doby, co jsme se otevřeli západu, šla úroveň naší země do kytek.

A jestli si ti krymšťané zvolili připojením k Rusku i opět nastolení zdravé společenské atmosféry, tak jim skoro i tiše závidím a kdybych neměl rád Česko pro místní přírodu a typické české prvky, aj bych se do toho Ruska odstěhoval.

306924

28.05.2014 14:58

Proč jsem byl nucen uzavřít Lavabit

k autorovi článku

Kaja129 79.?.?.?

...tak jsi se vyplakal,...
10 let života tomu věnoval, aby přecejen nakonec našel "důvod" proč to nemůže dotáhnout až do konce.

310758

04.09.2014 15:27

Putinův poradce: Přechod na novou globální ekonomiku si bude vyžadovat válku

RE: ...a pátá kolona (nejen v září) v Rusku?

KarlosuX90N 79.?.?.?

"...Navíc, ve válkách bojují a umírají převážně muži,..."

V první světové bylo deset procent všech obětí civilní obyvatelstvo.
Ve druhé světové to bylo již 50 procent.
Ve Vietnamu 70 procent a ve válce v Iráku je to plných 90procent všech obětí.

S tímto trendem je jasné, za jakým účelem se války vedou a navíc jaksi už dávno neplatí, že umírají jen muži a jen ti co jsou ve zbrani...
Dávejme si moc dobrý pozor na světový vývoj událostí, protože v případě konfliktu jsme (jako civilní a nestranné obyvatelstvo) první na řadě, kdo to má odnést....

316744

10.09.2014 17:02

Na pozadí ukrajinského příměří

RE: Sestřelený Boeing - Pár úvah k zostreleniu MH-17

79.?.?.?

Ačkoliv je tato úvaha správná, ano nejprve si vytváříme úsudek a pak podle něj přetváříme realitu, tak přesto mám dvě poznámky.

1) Realita se děje jen jedním jediným způsobem. Ačkoliv může být později vykládána více způsoby a vnímána jakkoliv. Tak děj se v čase odehrává vždy jen jedním možným způsobem. (Když vystřelíte z pušky a zabijete jelena, odehrála se právě tato PRAVDA) Pravdou je že jste zastřelil jelena. M"žeme pak vést diskusi, co bylo příčinou, kdo byl útočník a kdo obětí, kdo jednal správně a kdo špatně, to jsou všechno už citově zabarvené okolnosti, ale pravda je JEDINÁ - jelen byl zastřelen puškou kterou jste držel vy. Tento příběh může být vyprávěn deseti lidmi, a třeba žádný s nich se nemusí shodovat s realitou, ale určitě se některé z nich budou realitě blížit a některé vzdalovat. A jeden z nich bude realitě nejblíže.

2) ten druhý bod jsem už zapomněl, nevadí,.. jde o to, že díky tomu že se smíříme s tím, že pravda a logika jsou subjektivní a nelze se nikdy dohledat objektivní pravdy, tak otázkou je, kdo z toho těží a kdo z toho má užitek. Protože objektivní pravda existuje. Když se vrátíš strojem času do onoho incidentu, uvidíš jen jeden jediný možný způsob, který se odehraje. A to je PRAVDA.


Subjektivní deformování reality našim vlastním pozorováním bych tu už netahal. Protože pak můžeme popřít celý svět a celou realitu i s hostorii a jediná otázka bude znít - k čemu nám to asi bude?

317145

10.09.2014 17:17

Na pozadí ukrajinského příměří

RE: Sestřelený Boeing

79.?.?.?

Ano čelní nálet se zdá nejvhodnější.
Ale nesouhlasím, že je problém se trefit. Střelbu všichni piloti trénují, a i když povětšinou na pozemní cíle, trénink proti vzdušným cílům absolvují také. Skutečně nejsou piloty neschopnými amatéry, jak se nám snažíte vsugerovat.
I po základním výcviku jste schopen trefit rovně letící cíl, který nijak nemanévruje.

I dvou vteřinová souvislá dávka vám udělá z civilního kokpitu řešeto, takže argumentování malým počtem nábojů je taky zcela mimo. A to jsem uvedl jen příklad, ono to Sučko má tu délku střelby jistě větší.

Ale jinak nechci se hádat, jestli to byla střelba z palubních zbraní Sučka, anebo BUK, ale dovedu si klidně představit, že sestřelení bitevníkem je proveditelné. A bez podvěšené výzbroje má Súčko i dostatek výkonu na to, aby provedlo klidně dvakrát zteč z boku, přelet na druhou stranu a opakovaný nálet.

317147

16.09.2014 00:01

Obama vyhlašuje válku proti Sýrii

Jak z toho ?

KarlosUV 79.?.?.?

Je to normální??????

Sakra dyť už zkurvili Afghánistán, i Irák a teď chcou ještě Sýrii??

CO dál? Egypt? Turecko? ...jak dlouho budou světové velmoci čekat, až zaberou a zlikvidují celou Evropu?

Proč Rusko s Čínou nic nedělá ??? Když se spojí a řeknou, že Sýrie je pod jejich ochranou, tak USA nikam bombardovat nepoletí. Doprdele co se to se světem děje?
A né, k žádné třetí světové se to neschyluje, zapojte rozum, to by si ani USA nedovolily.

317506

11.10.2014 14:17

No pasaran!

RE: Mám co říci

Karel9 79.?.?.?

Absolutní souhlas, není co víc dodat.

318876

03.12.2014 14:04

Třetí pohled na „Jsme (my, mladší generace) obětí systému?“

Jsme obětí systému?

Karelllll 79.?.?.?

Ano, i ne.
Vy všichni co jste tu přispívali, máte pravdu. Je pravda, že generace před námi to měly těžší a o nějkých vztazích v rodině častokrát vůbec nemohla být ani řeč. Tvrdá výchova, úcta a poslušnost. ALe zase dokázali vybudovat továrny, města, postavit domy, uživit rodiny. Vemte si třeba jen takovou drobnost, že moji rodiče neměli doma vodovod. Pro vodu se chodilo ke studni. Já už vyrůstal v domě (který postavili svépomoci sami)s vodovodem, elektřinou a dnes i internetem. Moje generace je třeba, a to jsem si všiml, extrémně přecitlivělá. A tak nás jednak svět dost krutě otrhává, ale zase budeme umět své potomky vychovat daleko lépe než jsme byli vychováni my sami. Vztahy se zlepší, pschologie výchovy konečně začíná být lidem známá. Ale zase nám nejde to uživení se. Ano, určitý druh feminismu tady zkurvil co se dalo. Taky jsem byl vychován mátkou, i když mám suprového otce, v domě vládla matka. A to vidím jako největší chybu. Jejich jakási "malost" způsobuje fatální následky v okolí.
Jistě, každý svého štěstí strůjcem. Jenže to, jestli si dokážete stanovit a dosáhnout cíle záleží na tom, jaké k tomu máte vlohy, předpoklady a postoje. A ty jsou dány výchovou a prostředím v jakém jste vyrůstali. A na to má právě vliv systém. Tvrdím, že je to provázané padesát na padesát. Systém je takový, jaký ho uděláte. A zároveň jaký je systém, takoví budete vy. Co bylo první, kuře, nebo vejce? Natom přece nezáleží, kdo je čí oběť. Důležitě je to, že pokud chcete změnu, je zapotřebí zapracovat na obojím. Změnit sebe, abych dokázal změnit systém. A když změním systém, tak on už pak bude vychovávat změněné a lepší lidi. ...

A pokud ten systém vědomě změnit nedokážem, bude muset, bohužel, přijít válka. Protože to je forma, naší bezmoci a neschopnosti zařídit si svět podle svých představ.

Jinak nedávno tady probíhala petice za Základní příjem, kde jste byli, vy všichni, co křičíte po změně a už nechcete ten kapitalismus? Když je možnost něco změnit, tak se bojíte, že to nebude fungovat, anebo že se to neprosadí. Když máte možnost to opravdu změnit, tak se stáhnete a jen demonstrujete. A radši podstoupíte válku, která to udělá za vás. Jak dlouho se ale budeme ještě chovat jako děti...? Kolik světových ještě bude muset přijít, než skutečně vyrosteme?

http://kajakrupa.blogspot.cz/2013/05/zakladni-prijem-proc-ano.html

322602

06.07.2015 19:36

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

Karel99 79.?.?.?

Ač vám to může znít pardoxně a nepochopitelně, kolapsy ekonomik jsou vždy důsledek splácení, zatímco zadlužování vede vždy k rozkvětu ekonomiky.

Opus: Ačkoliv se snažíte převelice erudovaně odpovídat na finanční otázky a snažíte se tak v lidech vyvolat dojem, že tématu naprosto rozumíte a vlastně už jen čekám, kdy sem vložíte tu pravdu o tom jak jsou řekové leniví, a proto nejsou schopni splácet, tak hlavním vaším záměrem je zde asi poškozovat dobré jméno rádia Svobodný vysílač a hnutí Zeitgeist.
Můžete mít vlastní názory jakékoliv chcete, ale pokud svou větu o SV a Hlávkovi zopakujete celkem třikrat napříč celou diskuzí, tak to už buď hraničí s deviací, anebo což se jeví reálnější: Jste záměrně vloženým trolem, nejspíše také placeným.

Nemá vůbec cenu se vyjadřovat k úvodní citované větě. Jen se ptám, spíše řečnicky: Žijete s námi opravdu ve stejné realitě?

336112

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 1

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,44 Kč
1 unce stříbra
518,84 Kč
Bitcoin
415 752,70 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?