Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 20 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, lubosmat.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

13.06.2014 19:07

Politické procesy padesátých let

Takto som si to nikdy nepredstavoval.

lubosmat 188.?.?.?

Nebol som obeťou “PROCESOV” 50-tych rokov, preto o tom veľa neviem. Všetci, ktorí sa stali ich obeťami priamo, alebo prostredníctvom svojich príbuzných, o tom vedia, pokiaľ žijú, aspoň z pohľadu informovaných obetí.

Priznám sa, že “PROCESY” boli pre mňa ako nezainteresovaného, vždy len akýmsi pojmom z minulosti, niečo, čo sa dialo od roku 1950 do roku 1960, akési zneužitie vládnou mocou §-vého ustanovenia o naplnení skutku tzv. “Zločinu proti republike!”, to je všetko.

Čo ma však na “PROCESOCH” zaujalo dnes, je to, že oné dávno zabudnuté nespravodlivosti a obludnosti “komunistického režimu”, boli vytiahnuté, ako jeden zo základných argumentov o“zvrátenosti” komunistického režimu.

Fašizmus bol porazený v prvej polovici štyridsiatych rokov a priniesol neporovnateľne viac obetí ako “komunizmus”. Napriek tomu dnes sú niektorí politici z radov EÚ schopní oživovať myšlienky fašizmu “národného socializmu” ako pokrokové, len ak slúžia na presadzovanie úzkych záujmov trebárs na UA a ak sú proti RUSKU.

V diskusiách alebo článkoch už odoznela myšlienka, dovolím si voľnú interpretáciu: Aj to najväčšie zlo nakoniec zovšednie a poľaví vo svojej krvilačnosti, potom sa znova rozpútajú vášne a nastolí nový poriadok, ktorý prináša ďaľšie zlo na vychladnutie.

311625

08.06.2014 14:48

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Škatuľkovanie

lubosmat 188.?.?.?

Určite, ale vo vzťahu k zahraničnej politike by to "Znárodňovanie" bolo ako červené súkno pred rozzúreným krížencom amerického bizóna a európskeho zubra. Takže preto ten pakt o neútočení.

Možno najväčšie umenie "Kapitalistických" vlád, je presvedčiť "Oligarchov" aby točili nahromadené peniaze vo vnútri priestoru, kde ich zarobili, mala by to byť ich psia povinnosť.

Z hľadiska regulácie tokov peňazí, je podľa mňa najväčšou systémovou chybou, vytvorenie finančnej oligarchie. Ak nemá štát kontrolu nad tokmi peňazí, nie je štátom v pravom zmysle slova (týka sa to aj USA).

Päť najbohatších slovákov z desiatich sú finančníci, tu je skrytá odpoveď našej závislosti na EÚ a ...

311248

07.06.2014 23:20

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

Sme národy prestarnutých Svišťov!

lubosmat 188.?.?.?

Minulý rok naša firma poriadala jeden zo svojich pravidelných „TEAM-BUILDINGOV“, pustil som sa do reči s, ako sa neskôr ukázalo, starým poľovníckym zálesákom. Hodili sme reč, okrem iného, aj na tému neutešeného stavu populácie „Svišťov horských tatranských. Nadhodil zaujímavú teóriu, o dôvodoch nízkych stavov Svištov na Slovensku, na základe skúseností s prístupom k ochrane Svišťov v susednom Rakúsku.

Zatiaľčo v Rakúsku je povolený regulovaný odstrel starších jedincov, u nás na Slovensku máme hádam najprísnejšiu ochranu týchto vysokohorských hlodavcov široko ďaleko.

Niekto by namietal, že jedným z dôvodov úbytku Svišťov na Slovensku je pytliactvo. To však nie je ani zďaleka také úspešné, čo sa týka počtu ulovených kusov, ako regulovaný odstrel v Rakúsku.

Problém je totiž inde: Staré Slovenské Svište nedovolia mladším jedincom sa rozmnožovať, je to akási prirodzená poistka, aby nedošlo k ich premnoženiu, a následne prílišnej konkurencii pri zháňaní potravy, keďže len sýty a dobre vypasený Svišť má šancu na prežitie dlhej Tatranskej zimy. Príroda však nepočíta s odstrelom, a keďže stavy prirodzených nepriateľov, ako sú líšky, vlci, medvede a orly sú v Tatrách žalostné, starých prefíkaných Svišťov je priveľa a preto populácia nerastie.

Na margo tej zamračenej populácie ľudí v Čechách, ale aj na Slovensku, je to úplne presne, ako s tými Svišťami.

Položte si na záver otázku, videli ste niekedy vyrehotaného starého Svišťa?

311232

07.06.2014 22:33

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Škatuľkovanie

lubosmat 188.?.?.?

Piliere moci Putina sú postavené na:
1) Konsenze štátnej moci a moci oligarchov (mohlo by sa povedať určitom pakte o neútočení),
2) Loajalite armády (ak chcete bezprecedentnej podriadenosti),
3) Nezávislosti federálnej polície (úspešne bojujúcej proti korupcii v jednotlivých regiónoch a oblastiach),
4)Uznaním jeho osoby zo strany štátnej dumy, s ktorou vedie neustály otvorený dialóg,
5)a v neposlednom rade na stabilite v zahraničnej politike.

Do určitej miery by sa dalo zjednodušene povedať, že je to autokracia podporovaná oligarchami a armádou.

311230

07.06.2014 13:21

Aristokracie nebo demokracie?

Omyl demokracie a kríza elít!

lubosmat 188.?.?.?

Vláda ľudu, alebo akéhosi spoločenského konsenzu v podmienkach t.z.v. parlamentnej demokracie má svoje obmedzenie predovšetkým v kvalite jedincov, ktorí sa pasujú za oných zástupcov ľudu.

V tradičných spoločnostiach sa vyzdvihovali skúsenosti a múdrosť, ktoré predurčovali vodcov, neignorujúcich kolektívne rady.

Progresívny rast populácie umožnil vznik absolútnych vládcov, ktorí sa dokázali tvrdou rukou presadiť vo svete územných záujmov rozrastajúcich sa spoločenstiev.

V rozdelenom svete sa predrala do popredia politika, keďže vzájomná koexistencia viacerých spoločenstiev mohla byť výhodná pri presadzovaní individuálnych záujmov, podotýkam, že vždy na úkor tretích strán.

Politika bola odjakživa nástrojom na získavanie výhod voči ostatným. Výsledkom politického diania v 20-tom storočí bolo množstvo konfliktov, ktoré si vyžiadali obete miliónov nevinných ľudí všade vo svete.

Vo viere, že politik bráni naše individuálne záujmy, odovzdávame mu do rúk moc. Dnešné politické elity však neplnia svoje prvotné poslanie, stali sa nástrojom na presadzovanie úzkych skupinových alebo globálnych záujmov. Voliči sú hnaní do „pseudovolieb“ a neustále sú balamutení reklamou na akési osobnosti. Pripomína mi to šou pri hľadaní kráľovnej „krásy“, kde hľadáme najkrajšie dievča a v pozadí sa prezentujú širokej verejnosti handry, šminky, púdre a všakovaké magľajzy od výmyslu sveta.

Politika v súčasnej podobe sa absolútne nehodí do sveta spolupráce, katapultuje nás späť do stredoveku pseudovojen a hľadania pseudohraníc, so zámerom ponechania výhody manipulovať svetom skupinkou bohatých.

311210

03.06.2014 22:36

Kapitalisté, technokraté a fanatici: vzestup nového mocenského bloku

“OLIGARCHIA” - moc peňazí!

lubosmat 188.?.?.?

Dospeli sme do novej etapy kapitalizmu ?

Feudalizmus bol vystriedaný kapitalizmom, v záchvevoch temnej predtuchy boli v potokoch krvi utopené utópie beztriednych spoločností. Americký imperializmus využil fašistické besnenie a zmenil obraz sveta, následne reálny socializmus zotrela z tváre sveta dolárová tapeta.
Sen o slobode a demokracii vystriedala “OLIGARCHIA”.
Svet nikdy nepatril, nepatrí a ani patriť nebude vznešeným ideálom, ale peniazom.

311031

13.05.2014 06:43

Americká přítomnost v Euroasii a její dopad na bezpečnost a vojenské dohody tohoto regionu

Priam by sa žiadalo povedať – Je to stratené, globálna vojna je nevyhnutná!

lubosmat 188.?.?.?

Riadna armáda obsadí územie, obsadí posty a zotrvá čo najdlhšie, tak ako sa len dá.
Teroristi napadnú územie, narobia obrovský humbuk a zmiznú robiť neplechu niekde inde.
Rozdiel je len v počte mužov v zbroji – teroristov stačí málo, a spoliehajú sa na prepočítanú silu náloží v TNT. Najväčší výpalník na svete Ultrateroristická Spojená Aliancia a jeho poskok EÚ stojí a padá na technológiách a lacnej rope – postupné zdražovanie pohonu celej tejto vojnovej mašinérie a súčasné odhaľovanie globálneho podvodu s tzv. rezervnou menou, vedie k postupnej neschopnosti tento potenciál v takomto rozsahu udržať.
Množstvo klamstiev ohľadne nových zdrojov energií, ktoré zaručene vyriešia na dlhé roky americkú závislosť na importovaných lacných energetických surovinách nezaručí hegemóniu moci USA donekonečna. Rozihraná veľká hra sa blíži ku kolapsu, čo Rusko a Čína dobre vedia, a taktiež vedia byť nekonečne trpezlivé.

310051

09.05.2014 12:47

USA se staly horším policejním státem, než si Orwell dokázal představit

Radujte sa, nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horsie – moc je vo „Vašich rukách!“

lubosmat 188.?.?.?

Keď som v roku 1987 čítal prvý krát „Farmu“, vŕtala mi v hlave jedna neodbytná myšlienka:
„ Ako môže pán ORWEL vedieť, spoza železnej opony, toľko detailov o „Komunistickom“ režime?“. Prečo nepíše o svojich, veď tým vidí priamo do kuchyne?
Nepoznal som vtedy celé jeho dielo, dôsledne sa filtrovalo, čo k nám zo „Slobodného“ sveta malo preniknúť a čo nie, filter však nebola „Koministická“ cenzúra, to ani náhodou.
ORWEL a celé jeho dielo je kritika direktívnych spôsobov riadenia ako takých, keď sa stráca pod ťarchou rôznych nariadení zmysel riadenia, a riadi sa len preto aby sa riadilo.
Politické systémy vo všeobecnosti majú veľké ambície ovládať riadenie všetkého bez rozmyslu. Podrobiť procesy spoločenskej kontrole má určitú logiku, ale priamo zasahovať do riadenia prirodzených procesov, vždy bolo, je a bude kontraproduktívne.
Všetko sa dá kúpiť za „Modré z neba“ a zaplatiť „Vatikánskou menou“, to platí až neuveriteľne. Koľkokrát už sme chceli prispieť do toho chaosu predvolebných sľubov svojím výberom, a nič sa nezmenilo, opäť sklamanie trpký pocit bezmocnosti.

309918

Notorické opisovanie.
Keď nemám vlastný názor (nie som schopný si dať dohromady 1+1) opíšem od toho, čo je za svoje bláboly dobre hodnotený, a je vymaľované.
Pracujeme korektne, len aby nás z práce nevyhodili.

309914

08.05.2014 22:35

Psychiatři nyní říkají, že nekonformita je duševní nemoc: pouze „ovce“ jsou „normální“

RE: Vysledky - ako ich zmeniť?

lubosmat 188.?.?.?

Vieme kto : túto histériu spôsobil!, to organizoval!, k vraždeniu podnecoval!, vraždil!

Budú niekedy potrestaní, naozaj tí praví?

Opäť sa schovajú sa za politickú imunitu!

Ste naozaj presvedčení, ak by sa preventívne likvidovali horúce hlavy, že by to bolo, čo sa týka počtu obetí, horšie?

O čo je život agresívneho politika hodnotnejší, ako život nenarodeného dieťaťa?

Už má táto taktika "preventívnych požiarov" založených stratégmi z USA, vo svete priveľa obetí.

309888

04.05.2014 18:08

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: A kdo to platí ? No že se ptám....

lubosmat 188.?.?.?

Predovšetkým za to svojimi životmi zaplatia všetci postihnutí.
Ako sa postaviť tupému davu?
Kde sú policajti ?
Kde sú záchranári?
Kde sú hasiči?
Všade sú prívrženci pravého sektora?
Ľudia dookola, pokiaľ to nie sú akurát tí, ktorí hádžu zápalné fľaše, petardy alebo dokonca do budovy nestrieľajú, sa prizerajú a nie sú ochotní uveriť tomu čo vidia.
Aktivisti podpálili hlavný vchod a nahádzali "koktaily molotova" na prvé poschodie, presne nad zadným východom z budovy. Nepriatelia majú "bezpečnú" cestu k úniku odrezanú. Víťazné pokriky po každom páde vyskakujúcich ľudí z horných poschodí na betónové plochy pred a za budovou, krvavo sladká chuť víťazstva. Niekde v biblických textoch sa píše "Nie zlý je ten, kto zlo činí, ale horší je ten, z koho zlo pochádza".

309501

01.05.2014 08:13

Posun blíže k válce

Motivácia popretia logiky

lubosmat 188.?.?.?

Autorom načrtnuté otázky každého, kto pozoruje jednanie najčastejšie „pravicovo“ angažovaných politikov, napadajú neustále.
1. Vydierajú ich?
2. Vyhrážajú sa im?
3. Platia ich za to?
4. Vedia len poslúchať?
5. Nemajú pud sebazáchovy?
Často som si hovoril, ak ten alebo onen politik hovorí to, čo hovorí (rozumne uvažujúci človek by predsa toto evidentne hovoriť nemohol), určite musí vedieť prečo!
Vždy som sa hrozil záverov: Čo ak tomu, čo hovoria skutočne veria? Čo ak to, čo robia, nerobia zo ziskuchtivosti, ale z hlúposti? Popierajúc logiku kopú dookola a podkopávajú základy sveta.

309248

01.05.2014 00:55

Role Západu v ruských reformách

Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku

lubosmat 188.?.?.?

Aká vlastne bola úloha západu v ruských ekonomických reformách.
My mládež socializmu, vychovávaná v ilúziách „humanizmu a pokroku“, sme nechápali na čo sa pozeráme, alebo čo vlastne vidíme, keď sme u našich blízkych susedov na západ od železnej opony, pozorovali ten skvelý život, a u nás v protiklade s tým uriadený a upracovaný rozvinutý „socializmus“. Bolo to ako so sklenou tabuľou cez ktorú nevidíte, lebo sa leskne, keď na ňu dopadá v určitom uhle voči vám denné svetlo. Dnes sa sklenená tabuľa posúva pomaly cez naše územie Ďalej na východ. Nestranný pozorovateľ bude vnímať len domnelý lesk a žiaru odrazeného svetla, ale neuvidí nič, čo za tým všetkým môže stáť. Úzka skupina 17-tich západných ekonomík v povojnovej Európe dostáva silné ekonomické impulzy cez „Marshallov plán“. U nás sa zatiaľ budoval „socializmus“ za vlastné. Rozdiely na seba nenechali dlho čakať – pravda je na strane okázalejšieho pokroku, kto a ako za ten pokrok v skutočnosti zaplatí je vedľajšie. Úloha „západu“ predovšetkým tkvela v podlomení viery socialistického bloku vo svoje sily. Dnes už nikto nepreverí, kam by sme sa vlastne dostali za 25 rokov bez „PERESTROJKY“, následnej vlny privatizácie a honby za efektivitou? Kratšia cesta k pokroku sa nám začína podozrivo kľukatiť a predlžovať.

309239

29.04.2014 21:52

Budování ruské zdi

RE: Svetovláda?

lubosmat 188.?.?.?

Dosť na to aby som zistil, toršinku provokačne, ako sa k tomuto dielku stavajú zvedavci. Áno čítal som to až minulý rok, keďže vzhľadom k politickej orientácii môjho otca (bol presvedčený a skutočne ideovo poctivý komunista) som tvtdo politiku ako takú odmietal a čítal som radšej fantastiku. Dostal som sa kedysi dávno k "Faktom argumentom", vydával to UV KSČ. V jednej z týchto brožúrok sa venuje vo svojej rozprave G. Husák nedostatočnej práci vtedajších politikov s mládežou. Smutné je, že dnešní politici ani nevedia definovať čo to mládež je, nieto že by sa ešte s ňou pokúšali pracovať. Možno z toho pramení aj môj pesimizmus. Bez problémov môžeme mať pocit z úspechu po osobnom začlenení sa do štruktúr fyriem, manažérske benefity nie sú nikdy na zahodenie. Poznám tú teóriu môžeš vlastniť všetko a neužiješ si nič, nemusíš vlastniť nič a užiť si môžeš všetko. Má to len ten háčik, že ten kto nič nemá o ničom inom než o plnení alebo neplnení uložených úloh nerozhoduje, a keď sa neplní tak sa neužíva.

309183

28.04.2014 20:16

Budování ruské zdi

RE: Sfetovláda?

lubosmat 188.?.?.?

Ja som to už raz definoval – politici = „toxická smrť spoločnosti“. Bohužiaľ skupiny ľudí zúčastnení na politickom dianí, čo ste popísali ma vedú k tomuto záveru. Moje subjektívne ciele sa zatiaľ ani náznakom nedotkli objektívnych cieľov finančných elít, preto sa majiteľom ich peňazí zrejme nikdy nestanem. Mal som aj takú skúsenosť „ako finančný poradca“, keď som vašak pochopil že nejde o radenie a pomoc, ale o provízie z realizovaných zmlúv a zmien iných zmlúv, radšej som toho nechal. Moje subjektívne ciele boli pomôcť ľuďom a nie ľudí zavádzať a miasť vo vidine objektívnych ziskov správcov pohľadávok.

309120

09.04.2014 21:13

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

lubosmat 188.?.?.?

Veľmi dobre si to pamätám, a bohužiaľ som toho stále nemým svedkom. Máte odo mňa plus.

308221

05.04.2014 17:49

Stane se Ukrajina rozbuškou krize v Evropě?

Globálna ekonomika a cena energií

lubosmat 188.?.?.?

V článku autor poukazuje na to, že zníženie dodávok Ruských energetických surovín do európy bude mať minimálny vplyv na cenu palív vo svete a ekonomiku USA. No aj tak Obama pred pár dňami navštívil Saudov, aby okrem zvýšenia tlaku na konečné "vojenské" riešenie situácie v Sírii, súčasne dohodol zvýšenie dodávok, ktoré majú nahradiť a zároveň aj nasýtiť trh s energetickými surovinami, tak aby sa ich cena v konečnom dôsledku znížila. Je naozaj naivné si myslieť, že prípadné zvýšenie cien energií by sa USA nedotklo. USA sú natoľko naviazané na globálnu ekonomiku, že každé zdražovanie chodu tejto obrovskej logistickej mašiny sa musí zákonite prejaviť na cenách všetkých komodít. USA a FED majú síce patent na tlačenie "Dolárového papiera", ale väčšie objemy nekrytého obeživa vo svete sa začnú o to rýchlejšie masívne vracať domov. Americkí globálni hráči a podriadené banky nakumulovaný "Dolárový papier" zatiaľ poctivo zadržiavajú a nevracajú, ale dokedy to takto bude ešte fungovať? Dokonca mám pocit, že FED už ani nemusí tento "dolárový papier" vyrábať a úplne stačí, že virtuálne doláre, po zdvihnutí akéhosi dlhového stropu USA, sa presunú do zahraničia a energetické toky potečú späť do USA, alebo tam kde je to pre záujmy USA potrebné.Ako sa dá zabrániť inflácii "Dolárového papiera" to vie asi len čert. [zmaten]

307957

30.03.2014 12:42

Přelud občanské společnosti

RE: Osobní volba

188.?.?.?

Politici pasujúci sa za odborníkov?
Mylsel som ľudí čo niečo dosiahnu vo férovom konkurenčnom boji, bez poslaneckej imunity a bez straníckych knižiek. Právo je rovnaká fráza ako sloboda.
Komunisti : Sloboda je poznaná nutnosť.
Demoktrati : Sloboda je možnosť rozhodnúť sa.
Fašisti : Sloboda je myslieť a zomrieť pre národ.

Áno ak sa človek rozhoduje o stavbe domu, tak to sedí "Postaví alebo nepostaví" sú to predsa jeho peniaze a čo s nimi urobí je jeho vec.

Keď Vám však niekto zoberie Vaš peniaze a položí pred Vás pripravenú voľbu "Postavíme most odnikiaľ alebo nikam" to potom akosi nesedí, Vám síce nie je jedno čo sa s vašimi peniazmi stane a poctivo idete na nezmyselné referendum, výsledok je však dopredu určený a vy svojou Záväznou voľbou len dáte punc legitimity obyčajnej fraške.

Výsledok slovenských volieb: Slovensko miluje bankový finančný systém, ktorého produktom a zástancom je novozvolený prezident.
Slovensko sa rozhodlo pre človeka, ktorý akceptuje zásah NATO v bývalej Juhoslávii a vznik samostatného Kosova.
Slovenkom verí človeku, ktorý vyhlásil, že nedostal od nikoho na kampaň ani cent, pričom všetky kanály ho masívne vykresľovali ako "Modrého aniela" a jeho protikandidáta ako "Červeného čerta".
A tých palgátov a tituliek s jeho vysmiatym ksichtom sa nedopočítam.

To vaše "záväzné referendum" je veľká "Kočka v pytli".

307603

29.03.2014 21:19

Přelud občanské společnosti

RE: Osobní volba

lubosmat 188.?.?.?

Článok je dobrý oplatí sa ho určite prečítať.
Nositelia politického polyteizmu, ako bol „Šašek“ sa často obtierajú o „Občana“ a frázy o národe, humanizme a podobne (vidím v tom dobrých žiakov „veľkých“ učiteľov propagandy Horty, Hitler, Goebbels ...) . Počul som od politikov aj takú teóriu, že vraj len rôznorodá politická scéna svojím vzájomným súperením prináša želaný spoločenský pokrok (čakáme 24 rokov a pokrok sa nekoná – namietate, ale neandertálec jazdiaci vo Ferrari a používajúci zopár elektronických hračiek zostane aj naďalej neandertálcom, dovtedy pokiaľ sa nezačne vo vyššej miere podieľať na spoločenskom živote). Komunistickí monoteisti to prehnali s materializmom a nevšimli si, že ich vlastné elity schovávajúc sa za stranícku knižku, posielajú národ do pekla, teda naspäť k pomerom pred nástupom „proletariátu“ k moci . Momentálne je „Euroobčan“ drvený medzi niekoľkými mlynskými kameňmi: NATOM ako bezpečnostným prvkom EU pod taktovkou USA, Európskym parlamentom prepchatým politickými skrachovancami a ich podskokmi, Toxickými politickými špičkami jednotlivých krajín eurozóny, Prezidentom a jeho kanceláriou s nejasným programom a nakoniec komunálnou sférou miestnych, regionálnych zastupiteľstiev a štátnych úradov, o ktorú má „Občan“ len chabý záujem. Prečo neveríme, že by to bez „Politikov“ nešlo? Mali by sme vrátiť vážnosť komunálnej sfére, bez zbytočnej „politickej“ imunity, kde by sa každý volený zástupca skutočne zodpovedal za svoje činy. Vyššie štátne orgány a inštitúcie by mali zastávať len odborníci a volení zástupcovia z komunálnej sféry. Beztrestná banda zkorumpovaných politikov má svoje pazúry všade a otupuje naše zmysly na každom kroku, niekedy mám pocit, že už máme na mozgoch z toho mozole a prestávame cítiť o čom sa nás vlastne snažia presvedčiť. Považujem vo všeobecnosti politikov za toxický odpad spoločnosti a hľadať zrno v týchto vymlátených prázdnych plevách dá naozaj zabrať.

307577

16.03.2014 10:49

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

Je pre USA prijateľnejšia vojna alebo mier?

lubosmat 188.?.?.?

Anglo-saská a americká oligarchia financuje už 100 rokov „skrytú vojnu“ proti „Neprispôsobivým“, a po ich ovládnutí dostáva „Piata kolóna“ odmeny vo forme pokračujúcej mediálnej podpory a teplých miestečiek v nových „Demokratických“ štruktúrach ovládnutých štátov. Niekedy mám dojem, že „administratíva“ EÚ je akési smetisko politických stroskotancov z „demokratických“ ťahahníc /volieb/ zúčastnených krajín v tomto zlepenci pod taktovkou NATO a USA. Vráťme sa k téme: Vojna má jednu výhodu, jej financovanie nevyžaduje nevyhnutne menu, ktorá má skutočnú hodnotu. Všetky peniaze (v danom prípade sa jedná hlavne o DOLÁRE), na tento účel vynakladané sú hnané do jednosmerky, kde nakoniec po splnení svojho účelu skončia ako hospodársky výsledok v bankách po celom svete. Nezabúdajme na fakt, že sme neustále vo fáze „vojny“ a vojna ako taká skôr rúca, než buduje. V prípade, ak by došlo na dlhšiu dobu k upokojeniu situácie vo svete, akési garantované „status quo“, nevyhnutne by došlo k uvoľneniu masívnych investícií, má to však jeden háčik - povedal by som poriadny „HÁK“ - nahromadené „budúce investície“ majú jedno meno „DOLÁR“. Na záver jednoduchá otázka, čo sa stane, ak sa dostane zrazu na trh čokoľvek prakticky v neobmedzenom množstve? Záchrany krachujúcich bánk potvrdzujú, že nikto nemá záujem a tobôž nie Anglo-saská a americká oligarchia, aby „DOLÁRE“ nekontrolovane zaplavili trh, veď oni môžu mať hodnotu len v prípade ak sú dobre zašité v trezore prípadne, tak ako to z minulosti dobre poznáme: niekde v sklade alebo pod pultom.

306773

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 698,43 Kč
1 unce stříbra
544,55 Kč
Bitcoin
806 111,77 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?