Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 6 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.06.2013 19:01

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Niektoré názory máš zaujímavé, ale v tomto si na kilometre mimo, si príliš zahľadený do seba aj s tými, čo majú podobný názor.

Na verejnosti sa NIKTO nemá čo maskovať. Inak sa ničím nelíši od lúpežníka, vraha či záškodníka.

Maskovanie sa na verejnosti mimo maškarák je prejav dekadencie. Ak to nevidíš, je mi ťa ľúto. Pod rúškom generovania chudáčikov pred policajtami neváhaš kryť možných zločincov. Ja som bol na zopár zhromaždeniach a tam som pochopil podstatu masiek typu "anonymous" ako pokus o legitímne maskovanie možných záškodníkov.

To isté sa týka anonymných zdrojov. Neanonym by pred anonymom mal mať vždy prednosť. Máloktoré situácie v živote si vyžadujú skutočnú anonymitu. Verejné zhromaždenia medzi ne isto nepatria.
Verejné zhromaždenie má iba vtedy váhu, ak sú za ním konkrétni ľudia a nie anonymovia.

292203

01.07.2013 08:27

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Odbočuješ reč na šiltovku, trenírky, pričom je jasné, že človek sa neidentifikuje podľa toho, či má plešinu, alebo podľa farby riti. Hovorím o maskovaní tváre a znemožnení osobného identifikačného minima. Nie o kamerách, ale o férovom prístupe jedinca voči jedincovi. Kamery si do toho ako popol zamiešal ty, a je to úplne iná otázka smerujúca k tomu, kvôli čomu a kto ich tam chce, a kam sa z nich podejú dáta. Pri správnom využití v dnešných pomeroch tam nemusia byť na škodu, aj keď sa ich príliš nezastávam. Chápem ich ako nie celkom optimálnu reakciu na neschopnosť čeliť vandalstvu a iným spoločenským rozvratom. Ako typický druh Slováka zakrývaš, neuznávaš mieru a navodzuješ extrémy.

Až tu bude reč o zákaze nosenia šiltoviek, potom sa môžeš vyjadrovať k šiltovkám, zatiaľ nič také nehrozí, to si si vymyslel a prekonšpiroval. Nerešpektuješ bežnú logiku. Šiltovka ešte áno, šilt má praktický dôvod, kukla už nie. Skôr sa môže stať to, že kvôli pár debilným a nezvládnutým maskám budú chcieť skrátiť šilty na šiltovkách. Klasický prípad pozitívnej diskriminácie, keď kvôli pár nespratníkom trpí celá ulica.

Sloboda je slobodou potiaľ, kým neobmedzuješ, neznevýhodňuješ druhého. Niečo ako bezbrehá sloboda je mýtus a droga, ktorou opíjaš ľudí. Sloboda je aj schopnosť vidieť obmedzenia. Nepleť si slobodu so svojvôľou.

Pred maskovaným človekom sa cítim ohrozený, alebo znevýhodnený, lebo on má minimálne identifikačné možnosti, a ja nie, smerom ku mne je prakticky anonymizovaný. Ak by si položil otázku, koho možno považovať na ulici za maskovaného, a koho ešte nie v 5. triede základnej školy, tak sa dočkáš správnych a len málo deformovaných odpovedí.

Podsunutý oxymoron "prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?" v závere hovorí sám za seba, slušný človek nemá dôvod sa maskovať. Nie sme vo vojnovom stave na bojisku.

sory, s pozdravom

292470

01.07.2013 08:57

My vám ten respekt k cikánům do hlav natlučeme i za pomoci obušků a vodních děl

Verejnosť má právo na informácie

ppppp 78.?.?.?

Policajný zásah NIEKTO nariadil a aspoň rámcovo inštruoval postup. Lenže sa budú vyhovárať, že mená nesmú byť vyzradené, aby nedošlo k ohrozeniu dotyčných osôb. Tak sa dá potom donekonečna dopytovať, kto je zodpovedný za túto prácu policajtov. Nakoniec k nejakým známym menám prídeme, lebo tie už utajiť nejde. Je to policajný prezident, minister vnútra? Tak pripísať zodpovednosť za zásah im, hoci sa budú vyhovárať, že postup riešili v rámci svojich kompetencií tí pod nimi. Aký problém? Nech tí, čo sú už známi vysvetlia verejnosti ich postup, a verejnosť nech primerane reaguje.

Lebo inak to nariadil NIKTO a skutok sa NESTAL. Každý by chcel dnes iba rozhodovať, ale zodpovednosti za svoje rozhodnutia sa zbaviť. Tak rozhoduje tu vôbec niekto, alebo sa každý len na niekoho zavesí a odvoláva. Na koho? Je toto demokracia, alebo demokraticky maskovaná plutokracia? Povedzme si rovno, že niektorí naši politici záhadne vedia, ktorej línie sa majú držať aby sa im darilo. To im ale musel niekto povedať, nie?

Kto a prečo podpísoval zákony, ktoré definujú "rasistický dôvod" ako priťažujúcu okolnosť? Podľa mňa je to fikcia. Ako môže pojem, ktorý rozlišuje genotyp ovplyvňovať podstatu trestného činu a jeho dôsledky? Úplne nijako. Nanajvýš môže rozdúchavať etnické vášne. To bude ale aj tak, ak sa o tom dozvie verejnosť.
Ak sa teda v médiách nemá objavovať prípadný etnický pôvod, súhlasím, tak potom v zákonoch by tiež nemal byť rozlíšený motív rasovo. Inak to budú vždy menšinové rasy zneužívať, presne o tom je pozitívna diskriminácia.

292472

04.07.2013 09:50

Svět je pro Snowdena malý

Je Snowden volavka, a Obama hovorca?

ppppp 78.?.?.?

nesedelo mi, ako Snowden opisoval postoj Ekvádora, akoby malo ísť o zámienku na vojnu,"ďakoval", že ho podporil, a neviem, čo mal Ekvádor spoločné s jeho odletom do Moskvy, Ekvádorský prezident reagoval skôr zdržanlivo. Tímy amerických psychológov, ktorí nemajú inšie na prácu, len vymýšľať finty predsa vedia, čo urobí ovca, dovtedy relativizujú, až je žaba varená.

Súhlas k svojmu špehovaniu sme dali schválením monopolu Microsoftu, obetovaním iných aj vlastných firiem. Ak nie je možné do systému vidieť, tak si môžu robiť, čo chcú. Nafúknutý je tcp/ip protokol, usb štandard... Keby dakto aj odhalil nejakú dieru, na súde by kvôli zložitosti systému skončil v pavučine. Je naša chyba, že skočíme po každom "vylepšení". Podobne softy telefónov.

Nevylučujem ani, že Snowden je človek hodný nobelovky, stáva sa, hoci kúpenie je častejšie. Rozhádanie EU a USA je smiešne, keď rakúsky prezident robí prehliadku lietadla. Čo sa aj iránci čudujú stuxnetu, veď windows mal bez neho pomaly absťák.

Ako decká sme v škole závideli ci..nom ci..nsky jazyk ako tajnú reč, raz budeme ako ci..ni vo veľkom anglicku. Len ďalších ľudí zotročia, zrezignujú vytváraním umelej paranoje, mnohí sa už boja anglických nápisov na strašiakoch v maku. Ten strach je len ich premietacie plátno, ak si uvedomili, čo všetko technologicky "za nás" odklepli a komu tým prispeli. Mnohý sa chce mať dobre tým, že si to dobro vynucuje bez toho, že by sa pričinil.

Putinovu ponuku hodnotím ako skvelú. Snowden nie je lastovička, ktorá môže na celom svete zo zimy urobiť leto, a nejde mu hneď všetko veriť, či aj chápe, ako je svet veľký. Optimálne neultimatívne riešenie, aj test Snowdena, a čudujem sa, že to nevyužil, akoby počítal s tým, že jeho podmienky nemôže splniť nikto, čiže divadlo. Sotva mu je schopný niekto reálne ponúknuť niečo lepšie, ak ho ozaj hľadajú.

Tak či onak obidve možnosti psychologicky nahrávajú tým, ktorí nám VNUCUJÚ technologickú prevahu, a škodia tým, čo ju konzumujú. Zdá sa, že ozaj po ňom pasú, demo/nedemo, hoci aj decko už vidí, že OSN a ďalšie giganty nie sú nestranné. Však to mnohým predstaviteľom tak vyhovuje, preto tam aj sú, kým to nepovie niekto nahlas, že omylom. Načo ale chodiť do usa, keď usa/eu prídu sem a strkajú svojich úradníkov, "firmy" a mimovládky kam môžu.

292687

05.07.2013 17:44

Řecká daňová past

kolikže mají mít k tomu Rekové DPH?

ppppp 78.?.?.?

Nechápu, proč tyhlety obstrukce, když by stačilo zvednout DPH.
Prinejmenším by se odbouralo šikanování a ponižování občanu. Ledaže by hromada úredníku nemelo nic lepší na práci.

Jiná alternativa je, že lidé státní správy jsou natolik odtrženi od reality, že to berou jako použitelný postup. To se ale pak radí ke spolupachatelum.

Já nevím, proč se lidé radši nechají sežrat, než aby pochopili, že se nemohou mít o moc lépe na účet okolní ulice. Je za tím asi pocit sebestrednosti a individualismu, že zrovna já budu ten, co bude mít to "štestí". Pujčky by se meli proste radit k hazardu, nebo je podrobit státní, ale opravdu seriozní státní správe a státní bance s plným krytím. To už je dnes asi jen iluze, když je technologie staveb pyramid otestována. Jediná cesta, jak z toho ven je podle mne spustit rozsáhlou deanonymizaci. Kdo co vlastní, jakou má zónu vlivu, kdo čemu šéfuje, a určuje podmínky, a kdo a nakolik je jen úredník, nebo šašek. Ti, co skutečne vládnou se anonymizují, protože se nechovají jako lidé, a ty ostatní mají za podradnou rasu. Plnou hubu fašismu a rasizmu, pritom jsou nejvetší fašisti a rasisti sami. Jejich parazitismus dávno prevýšil jejich organizační schopnosti, proto to s náma prumerne jde dolu vodou.

292765

06.07.2013 10:21

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 78.?.?.?

Ak by som použil pojem psychopat podľa podobnej predstavy , tak mi vyjde, že za feudalizmu bol psychopat každý vládca. Títo psychopati potom zvádzali boje o dane/zisky, a životný priestor/zdroje. Je teda otázka, nakoľko môže byť hierarchická štruktúra psychopatická, keď je jasné, že má akumulačné schopnosti.

Ako čítam diskusiu, tak vždy keď niekto významný/vplyvný urobí nečitateľný ťah, vyroja sa veštby a tipy ako v lotérii. Prečo to kúpil a čo s tým chce vie zatiaľ najlepšie Babiš sám, ale ak sa dostal tam, kam je, tak s bubnom na zajace nechodí.

Bolo poznamenané, že sa pohybuje v "reálnej ekonomike", a čo je na MAFRE tak veľmi to reálne je otázka. Čo mi nesedí, a prečo toto píšem je otázka, prečo kvôli Babišovi toľko kriku, že "zarába". Tak sa to predsa v kapitalizme a demokracii robiť má, či nie? Prečo popri Babišovi pre porovnanie neuvádzame, koľko miliárd utečie von cez Tesco, Kaufland, Lídl, Baumax, Hornbach a hromada ďalších? Či nie je legálne prenajímať, lízingovať, poskytovať hypotéky? Tam nedochádza k akumulácii kapitálu? A ešte akého. Spolu s navyšovaním cien nehnuteľností a infláciou. Nestaneme sa pomaly kočovníci, ako naši súputníci? Či nám mnohí nedoporučujú, "cestuj za prácou" (najnovšie mladým Merkelová). To je povedzme tiež možnosť, ale kde je miera? Kam až a ako často? Čo sa teda kto čuduje, že firma sa kupuje. "Nemusíš" v nej pracovať a môžu tam robiť iní, ak za niečo stojí. Zváž si pre a proti, a vyskúšaj založiť svoju firmu. Zistíš, že bude fungovať iba vtedy, ak ju nebudú vysávať vlastní. To platí aj pre celý štát. Babiš aspoň nie je anonym. Skúsme ho porovnávať nie s redaktormi, ale s jemu podobnými vlastníkmi, ktorí zamestnávajú veľa ľudí, a napíšme si, kam, ktoré, a ako veľké zisky prúdia. Tak sme to predsa chceli, či nie?

292799

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?