Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 199 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

13.02.2013 08:31

Prezidentské volby 2013 výpověď o stavu společnosti

RE: když má člověk ještě pamět...

46.?.?.?

A když přidáte i zvuk a pár minut předtím, jistě oceníte i pohotovost režijního střihu ČT.

284768

13.02.2013 07:01

Prezidentské volby 2013 výpověď o stavu společnosti

RE: když má člověk ještě pamět...

46.?.?.?

Mám tu pro Vás něco proti žaludečním nevolnostem (čas 32:42-32:45) [mrknutí jedním okem]

284765

04.02.2013 18:43

Hříchy proti Duchu rozhodly volby

RE: Pobavil jsem se

46.?.?.?

Inu, vývoj!

Vložený obrázek

284282

02.02.2013 09:59

Srbsko: uranové náručí NATO

RE: Podíl Čechů a M. Zemana na uranovém náručí NATO

46.?.?.?

>to není korektní, protože Miloš buduje továrny a objímá stromy.
Já vím, on taky potírá tu metlu lidstva a vítězí nad gravitací. ČT to i natočila, ale do vysílání to nešlo, lid by to mohl špatně pochopit. Video naštěstí uniklo (jako všechno u nás). Mně to připomnělo ten biblický příběh - jak Hospodin stvořil Adama. Tedy jak Hospodin (spojené ochranky) nabral (z auta) to bláto, doufám že to bylo bláto nebo hlína, já to četl hodně dávno. Pak tomu vytvaroval končetiny, postavil na ty dolní, a vdechnul mu duši pravíce: jdi sám. A vypustil ho do nevlídného a zrádného gravitačního pole...

284157

31.01.2013 16:00

Srbsko: uranové náručí NATO

RE: Podíl Čechů a M. Zemana na uranovém náručí NATO

46.?.?.?

Nezapomněl, obvykle to humanitární bombardování je připisováno zcela na vrub V. Havlovi. No spoluvina tu je, ale „jen“ slovní navádění. Exekutiva i odpovědnost leží zcela na vládě. Jinak jsem podrobněji na podobný dotaz odpovídal zde.

284081

31.01.2013 14:46

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

RE: už by bylo na čase

46.?.?.?

>otázka je, co udělá krysa v koutě. obávám se, že nic hezkého to nebude.
To je správná otázka. Proto je potřebné nezahánět krysu do kouta, ale pomalu ji přivést na správnou cestu. Jistě mnohým se takový nápad líbit nebude. Protože tady je skoro obvyklé se těšit nato, až to ti JǓESEJ budou muset beze zbytku vyžrat.

284077

31.01.2013 14:34

Hříchy proti Duchu rozhodly volby

Duch svatý a předsudky.

46.?.?.?

Nezvítězil ani duch svatý, ani lid české republiky, ba ani Miloš Zeman se všemi triky svého štábu.
Myslím, že poté co KS zabonmotoval u V.M. o Benešovi a dekretech bylo rozhodnuto. Kdyby snad jedním dechem dodal, že minulost je ale uzavřena a vše co bylo podle nich v minulosti vykonáno zůstáva v platnosti, pouze již není možné podle nich nyní rozhodovat, snad tím mohl zabrzdit sešup z výšin byť zmanipulovaných preferencí.
Myslím, že potom bylo hotovo. Zapracoval strach z předsudků vůči Němcům a sudetským Němcům zvláště. Mechanizmus fungování jsem popsal tady.
Jsem pevně přesvědčen, že by po takovém šlápnutí do "…", zvítězil i kterýkoli jiný protikandidát. To "…" média ani nemuseli moc rozmazávat, rozmazávalo se to jaksi samo (z povahy věci), ba i rakouské noviny to načaly z té „nejvhodnější“ strany...
Horší ale je, že když uniklo video z ČT, že se opět vyšetřuje kdo za to může, ne co obsah sděluje. Teprve s odstupem dne štábové vymysleli, jak tu špatnou koordinaci „vysvětlit“...

284075

31.01.2013 12:40

Srbsko: uranové náručí NATO

RE: Ale toto je uz naozaj moc pravdivé pro pana MQ

46.?.?.?

>rozhodnutím Karla Schwarzenberga, které proti...
Já tedy KS taky nemusím, ale:
"Vláda je kolegiálním orgánem, jenž rozhoduje ve sboru, v němž mají všichni členové rovné právo účasti a rovný hlas."
Pouhá jedna čtrnáctina až jedna sedmina z celku.
A už předem se dalo předpokládat, že to hlasování bude neúspěšné.
Jaká škoda vznikla z hlasování? Ale mohlo nám to přinést reciproční podporu v něčem...
Diplomacie bohužel nikdy nebyla o ideálech.

284066

31.01.2013 08:01

Srbsko: uranové náručí NATO

Podíl Čechů a M. Zemana na uranovém náručí NATO

46.?.?.?

Dokumentuje článek na BL z 22.8.2005, kde mj. píše M. Polreich:Česká republika se poprvé ve své historii, a můžeme zde zahrnout i období trvání Československa, stala přímým agresorem. Nemylme se, protože jsme neshazovali bomby. Dle definice agrese přijaté Valným shromážděním OSN (3314 XXIX) 14. prosince 1974 dle čl. 3 písmeno f) je agresí i poskytnutí území pro útočící zemi proti třetí zemi. Dovolili jsme transport i přelety. (u moci v té době byla sociálně demokratická vláda Miloše Zemana). Byl to protiprávní akt, ke kterému nepřistoupilo a nepodvolilo se na naléhání ani Rakousko, ale ani Chorvatsko.

Cíle bombardování - okupace celé Jugoslávie vojsky NATO a do tří let referenda v Kosovu stejně nebylo dosaženo. Došlo ale k letecké podpoře teroristických armád (jak občasně nazývají američtí vedoucí představitelé vojenskou organizaci albánských separatistů UCK) a mimořádných ztrátách na životech, vyhnání většiny nealbánského obyvatelstva a důslednému holocaustu všech místních Židů, kteří byli do jednoho vyvražděni. Naše „svobodná“ média i v této vzpomínkové době tato fakta ututlala.


A tutlají dál, protože před volbami se to nehodí, a po vítězných volbách už vůbec ne. Je to také o tom, jak jsme se stali součástí velkého bratra.

284045

30.01.2013 03:08

Nová Bílá hora? Odkládá se!

RE: Prosím zřídit cenu A.B.Bartoše!

46.?.?.?

Možná to vypadá na ukřivděnost, ale není tomu tak. Zatím jsem ale nepřijal stanovisko: čím hůře, tím lépe, proto se snažím kritizovat zdejší bezobsažné vlastenčení.
Prohru KS vidím jako chybu jeho volebního týmu, popsal jsem to pod jiným článkem. Napadlo mne taky, že tak velkou chybu mohli udělat i schválně. KS by totiž byl lepší varianta, "obnažil" by v Topce Kalouska, přešel by na funkci s menším vlastním dosahem, navíc by spojoval opozici(levici)...
Ale máte pravdu, že tohle jsou titěrnosti, ovšem pokud připustíme rezignaci v maličkostech, budeme pak moci jen bezmocně následně komentovat minulost.
A tady si stejně budeme nuceni dát pauzu, zdejší flástenci zapomínají na kasičku.

283978

29.01.2013 18:52

¡No pasarán!

RE: Pro ty, kteří neustále argumentují řečmi o podpásovkách atp...

46.?.?.?

>Jeden důvod vidím i já a to: "vládnutí" za pomoci nezvolené a voliči nepověřené strany LIDEM, nebo naprosté neumětelství správy věcí.
S tou stranou jste vedle, jak ta jedle. Držitelem mandátu není strana, nýbrž jednotliví poslanci, kteří se mohou a nemusí sdružit i do "nové strany". Neumětelství rovněž nemůže být důvodem, to by potřebovalo jasně definovanou oporu v zákoně.

>Kdo povládne dál? Když prezident sám nejmenuje přímo patřičné osoby do vlády, tak může pověřit sestavováním i někoho jiného z politických parlamentních stran a pokud se nepodaří sestavit vládní, třeba i menšinový kabinet, tak se vyhlásí předčasné volby. Jednoduché.
Tak jednoduché to nebude. Prezident není od toho, aby pověřoval někoho, kdo není schopen sestavit vládu. Jeho posláním je umožnit vznik vlády s dostatečnou parlamentní podporou, až vyčerpáním všech možností...

Bohužel patříte k těm, kteří hledají přechod k prezidentskému typu vlády i bez změny ústavy. Chápu to jako důsledek všech těch veřejných diskusí, které prověřovali schopnosti budoucího prezidenta ve všem možném i nemožném, kupř. ve zpěvu hymny, protože jinak by pořady byli nesmírně fádní kdyby jen ověřovali schopnosti a eleganci v kladení věnců, či přijímání velvyslanců...

283946

29.01.2013 17:11

Nová Bílá hora? Odkládá se!

Prosím zřídit cenu A.B.Bartoše!

46.?.?.?

>Za svůj život se bezpochyby mnohokrát setkal s představiteli sudeťáků, s nimiž si pravděpodobně iprohodil nějakou tu poznámku o tom, jací jsou ti Češi zlotřilci a taky komunisti.
Tohle je asi vytrženo z úvodu do teorie pravděpodobnosti, je to vskutku cenná a neobyčejná informace.

>Prezidentská volba ukázala, jak ohromně silný je blok kolaborantů v naší zemi a jak velké mají sebevědomí, když si usmysleli tu tak bídně česky mluvící a zcela na zahraniční zájmy orientovanou osobu, považující poválečný odsud sudeťáků za zločin a československého prezidenta Beneše za prakticky zločince, posadit přímo na Hrad českých králů.

Ještě jsem chápal, že možná chce restituovat i to co nejde, ale být zcela na zahraniční zájmy orientovanou osobou. Ta formulace je na cenu A.B.Bartoše!

283935

29.01.2013 16:41

Nová Bílá hora? Odkládá se!

Hrad českých králů

46.?.?.?

>Prezidentská volba ukázala, jak ohromně silný je blok kolaborantů v naší zemi a jak velké mají sebevědomí, když si usmysleli tu tak bídně česky mluvící a zcela na zahraniční zájmy orientovanou osobu, považující poválečný odsud sudeťáků za zločin a československého prezidenta Beneše za prakticky zločince, posadit přímo na Hrad českých králů.

Hrad českých králů.

Konečně něco zcela jasně srozumitelného. My lid, či plebejci s trochou historického rozhledu to chápeme jako symbol feudalizmu. Na hradě sedí v bezpečí a pohodlí feudál, tyjící z různých berní. Českého je na tom akorát to, že odírá Čechy. My (někteří) víme z historie, že jde v důsledku sňatkového kšeftování o mnohonásobné cizáky s možná českým základem naředěným podle homeopatických receptur. Sám K.S. podle D. Kroupy: On a jeho rod je spjat s českým národem jako málokdo. Vždyť má v krvi Přemyslovce. 
Zajímavé čtení s odkazem na historické prameny by mohlo náhled na české krále ještě lépe nasvítit:

Skutečně silná národnostní menšina vznikla až v průběhu 13. století s nástupem přemyslovské zakládací politiky. Ve snaze urychlit zakládání měst podle západoevropského vzoru zvali čeští králové v čele s Přemyslem Otakarem II. německé osadníky, kteří se významně zasloužili o rychlý rozvoj v hornictví a městské ekonomiky. Dokonce nezřídka docházelo k odsunu domácího obyvatelstva do jiných míst, aby mohli uvolnit prostor pro nově příchozí. Vyjadřuje se k tomu například pokračovatel Kosmovy Kroniky České:

"Léta Páně 1257 Přemysl počátkem jara vyhnal Čechy z pražského podhradí a usadil tam cizince."

Situaci dále dokresluje zápis kronikáře Neplacha:

"Král Přemysl zemi Loketskou, Trutnovskou a Kladskou odevzdal Němcům, odstrčiv své."

  Převážnou část nových obyvatel tvořili příchozí německé národnosti a většina měst se stala jazykově cizími enklávami v českém prostředí, třebaže probíhala zároveň kolonizace venkova Čechy z okolních krajů. Zároveň však do nově budovaných měst přecházel i hojný počet domácích Čechů včetně řemeslníků s vidinou nově vzniklých pracovních příležitostí.

Tu Bílou horu možno opět přivolat, stačí si myslet, že Češi mohou vše, bez ohledu na sílu a moc kolem nás. No mohli by vše, ale musí mít "sílu" zabezpečit "vlastní cestu". Tak jako ve středověku špatně odhadli potřebné výdaje a organizaci na uhájení vlastní svobody, tak i dnes zdejší štěkálkové s lehkostí sobě vlastní míní, že za všechno mohou Němčíci. Nemohou, je to velmi nezodpovědná interpretace historie, bez správného poučení se, a jak zde bývá často zdůrazňováno, vede to k opakování historie. 

283930

29.01.2013 14:34

¡No pasarán!

RE: Pro ty, kteří neustále argumentují řečmi o podpásovkách atp...

46.?.?.?

>Nechte Zemana ukázat co v něm je a tepejte ho za chyby, které učinil jako hlava státu a ne za chyby, které si teď myslíte, že možná někdy učiní.
Zeman nevyčkal ani inauguraci, a už tlačí na pilu. Zeman u stran nepochodil, šéfa NKÚ chtějí vybrat podle svého gusta. Ba co víc, chtějí se urychleně dohodnout (některé strany) a jmenovat ho ještě přes Klause, na devět let dopředu.
Neděláte mu náhodou poradce? Někteří se tady na to cítí a nechtějí to nechat na Šloufa. Jeden vyčetl z ústavy, že prezident může odvolat vládu i bez udání důvodů, jen zapomněl dokončit scénář. Kdo povládne dál? Co na to parlament. [oči v sloup]

283918

29.01.2013 10:36

Tak tedy Zeman

RE: Zemanova negativní kampaň slavila úspěch

46.?.?.?

Snad konečné upřesnění.
Na tu případnou otázku jste ode mne dostal slušnou odpověď (283815). Vaše reakce byla mimo "věc", ale jen k mé osobě. Z toho lze též soudit, že Vaše otázka nebyla míněna doopravdy, ale jako "řečnická otázka", což je jen jiná forma pro tvrzení. V tomto případě lživé tvrzení.

283897

29.01.2013 10:12

¡No pasarán!

Jak se to jen mohlo stát?

46.?.?.?

Lámou si hlavu čtenáři, láme si hlavu i autor článku, politologové vědci i pseudovědci. Autor článku dokonce zjevně zavrhl i čerstvé poznatky z předchozích článků, že vše je manipulace spojená navíc s „podprůměrným intelektem většiny obyvatel této země “. Asi se to prostě k vítězství nehodí. Komu, či čemu, ale připsat hlavní zásluhu, nebo chyby které vedly k vítězství lidu a Hradu nad spiknutím Bilderbergů, kteří jsou tak vlastně hlavním poraženým. Vedlejší poražení jsou ale konspirativci sčítání hlasů, tedy ne natrvalo,jen do příštích voleb. Prohráli jen bitvu... [chechtot]

Předsudky.
Bývají zasuté kdesi až na dně, jsou tedy skoro základní složkou osobnosti. A při vhodné iniciaci způsobí okamžitou reakci.
Vznikají vlastními zkušenostmi, ale i výchovou, či propagandou. Mechanizmus předsudků je pro člověka velmi užitečný, bohužel v případě propagandy, může zafungovat i po desetiletích a ani nemusí odpovídat skutečným potřebám jednotlivce. Je to vlastně manipulace nikoli bezprostřední, nýbrž s paměťovým efektem. Odstranit takový předsudek lze jen individuálně, zejména pokud jde o jakýsi "státotvorný prvek", je tento udržován navíc výchovou mýty či polopravdami z národní (státní) historie.
Pozorný čtenář již tuší kam mířím, jde o němectví a sudetoněmectví.
Pokus masově odprogramovat tento předsudek, v průběhu předvolební kampaně, je čirá hloupost. Jestli to napadlo KS, než zabonmotoval o Benešovi či dekretech, těžko říci. Ale chybou jeho volebního týmu bylo, že toto téma s ohledem na stav vědomí většiny starších ročníků bydlících v pohraničí předem nezakázalo svému kandidátovi otvírat, a když už, tak opatrně s tím posunovat. Mladí jsou povětšinou tohoto předsudku ušetřeni, jen někteří jsou infikováni.
Národovectví založené na negativním postoji k jiným národům považuji za nahnědlý a nebezpečný primitivizmus.
Těžko národovectví obnovovat se sevřenou pěstí, viz.symbol akce D.O.S.T.

283893

28.01.2013 19:01

Tak tedy Zeman

RE: Zemanova negativní kampaň slavila úspěch

46.?.?.?

Šlo Vám o tu paní z Čimelic, nebo o vlastní ego?
Byl jste totiž přistižen při lži, mohlo to být z nevědomosti. Z Vaší reakce plyne, že šlo nejspíš o úmyslnou lež, neuvedl jste totiž nic k obsahu moji námitky.
Ale dá se z toho také usoudit, že pravda sama je Vám ukradena, a argumentujete hlavně ad hominem místo ad rem.

283834

28.01.2013 15:06

Tak tedy Zeman

RE: Zemanova negativní kampaň slavila úspěch

46.?.?.?

Lze dohledat, že ta paní mohla být těžko koupená, neb se to stalo ještě za socíku...
Když nemáte ve vlastní hlavě schované všechny informace světa, musíte občas něco mezi psaním přečíst. Jinak vypadáte trapně. [oči v sloup]

283815

27.01.2013 08:26

Tak tedy Zeman

Chtěl bych něco napsat,

46.?.?.?

ale bojím se. Ach ta povolební euforie. Četl jsem diskusi, tak předem vím, že je dovoleno jen souhlasit, jinak marš na lehožumpu.
Takže to zkusím "jako pozitivně":
Podařilo se demokratickou cestou předat trůn vybranému dědici. Předchůdce je na cestách (v Chile), nejspíš vrací pero, ale to mu nebrání šťastně komentovat volby:"Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí"
Radost má jistě i "otec obou prezidentů- Valtr Komárek", který ještě před prvním kolem voleb jako čestný předseda ČSSD vydal instrukce svým ovečkám Dopis Valtra-Komarka clenum CSSD: Volte Zemana. Jde o existenci naroda, přesto že kandidátem ČSSD byl J.Dienstbier.
Měl tam ještě jedno želízko (teda "syna" ) v ohni ale, ten se uplatní třeba příště, je mladší. No on těch synů má povícero, rozprchli se mu jako na povel do různých stran či bank. Umělecká fronta má taky radost (tedy uvědomělá část).
Šlouf má taky radost.Šlouf přiznal, že Zemanovi radil, je připraven mu pomáhat i nadále. Od držení kasičky se distancuje, jak jinak.
Radost mají též zdejší diskutéři (kromě těch ošklivých), i Editor sám.
Radost má také Klausova think-tanková bojůvka D.O.S.T., jejíž členem není jen Zbyšek Pantůček, A.B.Bartoš, ale i Vladimír Stwora, také jejich předseda Mgr. Michal Semín – ředitel Institutu svatého Josefa, ale i hradní Jakl, Hájek... i celý Zvědavec který je asi jejich tiskový orgán. Těžko pak tady budete rozmlouvat někomu pochybení "otce vlasti". Vady Karla Schwarzenberga nafouknou, sudeťáky "spravedlivě opět vyženou" i po půlstoletí...,o transparentnosti volebního účetnictví Zemanovců ticho, o oposmlouvě ticho, o zapojení Česka M. Zemanem do agresivních akcí koalice všehoschopných v bývalé Jugoslávii ticho...
Nyní už se všichni ti klaďasové třesou, jak vetováním zákonů bude nově zvolený prezident zvedat ekonomiku, on dokonce se nechal slyšet,
že by uvítal předčasné volby [chechtot]
Ten už maká, že z něj jde hrůza.

283682

26.01.2013 13:42

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: No, je to slabota

46.?.?.?

>Přesně tak a navíc, pokud by nebyl Schw. starší jejich "dobrý známý" (např., podle dokumentů kolujících emailem, spoluzakladatel sdružení Vlajka a její finanční mecenáš), takže pro gestapo nebyl nějaký hej nebo počkej, tak by mu zřejmě, se zřízením prac.tábora v Letech, sotva vyhověli...

To gestapo byste uměl nějak doložit? Přijde mi to jako divná náplň činnosti tajné policie. Vy asi chcete tomu prezidentskému kandidátovi KS přitížit radši víc, než zaslouží. Že KS st. potřeboval co nejlevnější pracovní sílu v rámci existujících možností, je standardní postup všech feudálů či kapitalistů.
O táboře v Letech u Písku, podle mne, mnohem objektivněji.
Vlajka v roce 1930 se dá považovat za vlastenecký spolek, z programu mne upoutala jasnozřivá, bohužel včas neuplatněná, myšlenka slovenské autonomie, slovanská vzájemnost, boj proti partajnictví... Podle dalších pramenů vystoupil z Vlajky v r. 1938, když začala nabírat špatný kurz.
Takže celý příspěvek založený na lidové moudrosti, že jablko nepadá daleko od stromu, má tyto podstatné vady na kráse:
a)Vlastenectví, hlášení se k českému národu u KS st. je Vámi velmi primitivně zpochybňováno.
b) děti nemůžou za své rodiče

283543

26.01.2013 12:00

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: Chucpe

46.?.?.?

>Když si ten Švýcar začal (o nepřípustném uplatnění principu kolektivní viny při poválečném vysídlení, a o zločinném Benešovi), je nutno –jemu a zejména jeho mladým, dějiny vlastní země neznalým příznivcům- připomenout, že Německo prohrálo agresivní válku, kterou vyvolalo, že nekolaboranti a nezrádci mohli zůstat, a že existují následující fakta.


Navazující citací z knihy se snažíte promítnout záměry politických exponentů na těch obvykle uváděných 90% sudetských Němců a vytvořit zdání skoro jednolitého uvědomělého bloku sudetských Němců. Nikde už nevidím chuť připustit, že šlo z větší části o snadno zmanipulovatelnou masu, která také měla objektivní zkušenosti z první republiky, kdy byla od počátku diskriminována jako nestátotvorná menšina oproti umělému konstruktu „československého národa“. 

Co děti? Možná jich byla polovina (odhaduji) z celkového počtu. Co říkáte? Že kus jako kus, každý si přece může za své rodiče! 
Každé takové dítě má své kamarády, své chodníčky, své schovky , své potůčky z tajícího ledu, a mnoho mnoho jiného. A oni mají taky, považte, svoji duši. 
Vy taky, čéfe?

Takže jen půl pravdy, dobré akorát k tomu, abyste mohl podpořit zdejší jednostranné „vlastenecké“ vášně.
To není jen obraz Vašeho diskusního příspěvku, ale i celého článku před ním, ba s výjimkou jednoho článku i celého Zvědavce k poslední etapě voleb. Ale i ten jeden vyváženější článek tam byl, podle mne, jen jako snadno dostupná hořlavina pro "zvýšení žáru". Prostě kdo nemanipuluje s námi, manipuluje proti nám.

No, já být nezrádce a nekolaborant, tak bych raději šel dobrovolně, ba pokud možno předem. Zejména s ohledem na takové „spravedlivé“ jako jste Vy a mnozí jiní. A i kdybych se dnes směl navrátit zpět...

Podotýkám, že mám kořeny úplně jinde, a feudály nemusím.

283537

25.01.2013 18:06

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: Jak vojebat vojební klání?

46.?.?.?

čéfoval [chechtot]

283476

24.01.2013 12:40

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: Zbyšek Pantůček - signatář Akce DOST

46.?.?.?

a poř.číslo 0184 hádejte kdo?

283350

23.01.2013 19:57

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!

46.?.?.?

Než začnete pečovat o moje rozlišovací schopnosti, měl byste nejdříve zvážit vlastní osobnostní integritu. Nedokázal jste totiž vyvodit žádný účinný důsledek z toho, že socdempartaj i Vy osobně jste jen křoví pro, jak jste ho označil sám, kariéristického zbabělce Zemana. A dnes ho vlastně doporučujete jako menší zlo před kariéristickým kriminálníkem zločincem Bilderbergem. Vaše květnatá nálepkovací mluva má ale nedostatek podstatný, a to nedostatek logiky. Jde o typický propagandistický tah ignorující časovou posloupnost příčiny a následku. Nebylo by potřeba (ne-)uznávat etnicky vyčištěné Kosovo bez předchozího bombardování Jugoslávie. Ten kdo umožnil bombardování je zločinec (MZ), ten kdo uznal ono „vyčištěné Kosovo“ je realista (KS). Neuznání Kosova je dobré akorát pro revanš, pro přečištění v obráceném gardu, či pro stěhování Kosovců do Albánie, a následné navrácení Kosova Srbsku. Velmi zločinná řešení. Je tam potřeba smířlivé tlusté čáry a obrácení pohledů na budoucnost, má-li vůbec ještě nějaká býti.
Ta vaše partaj je fakticky propojena s mafiokorupcí zvláště po oposmlouvě, je rozštěpená a ochromená, neschopná akce. A ty prezidentské volby to dokládají, minule podtrhli poslanci svého kandidáta MZ, nyní podtrhli socdemáčtí voliči svého kandidáta JD. Nezbývá než doufat, že to zakončí volbou KS, nebo neúčastí v druhém kole. To jediné by mohlo prospět čištění uvnitř socdem a tak i přínosu pro stát.

283285

23.01.2013 19:33

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

46.?.?.?

Jestli je tam psáno, že Beneš obdržel souhlas, pak v tom asi musí být "namočený" jako minimálně spoluiniciátor. To by byla divná mluva kdyby to nechtěl, či nepožadoval... Asi jako kdybych se já vyjádřil vůči Vám: "Že s Vámi souhlasím, že ta Gíza je nejspíš jakási blbost." Tak, a tímto jste obdržel ode mne souhlas! [vyplazený jazyk]

U datování pramenů není podstatné stáří, předpokládám že jsou to seriozní badatelé a mají své údaje podložené studiem autentických archívních materiálů z oné doby, či svědectví zúčastněných osob.

Náhodou jsem objevil:
Protokol z jednání v Moskvě, snad autentický, a mnoho dalších dokumentů.

283281

23.01.2013 14:05

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

RE: Vlastizrada

46.?.?.?

Taky si pamatuji z Rudého práva to spojení "fašistická Vlajka". Jenomže jak běžel čas, tak se objevili dostupné informace o vývoji toho, co označení Vlajka obnáší. Ustrnul jste ve vývoji, jinak byste věděl, že např.:7. března 1930 byla založena Vlajka jako politický klub. Programem jejího „novodobého národovectví“ byl stavovský stát podle italského vzoru, „osvobození národa od Masarykova realismu a pozitivistických pověr“, silný národní stát, podpora křesťanské (katolické) kultury a sociální spravedlnosti, podpora slovenské autonomii, v zahraniční politice spolupráce se slovanskými národy, především s Polskem, boj proti partajnictví, mezinárodnímu kapitálu, „židomarxismu a světovému zednářství“, levičáckému intelektualismu a německému šovinismu. Předsedou Vlajky se stal dr. Lubomír Kukla. Spolupracovníky Vlajky byli J. Kolman-Cassius, J. Hritz, Jar. Chlubna, M. Maixner, Karel Pergler, Karel Schwarzenberg, J. Streibl, Vl. Teyrovský, Jan Vrzalík, Zd. Zástěra aj. Významnými ideovými vůdci byli univ. prof. František Mareš, dvojnásobný rektor Univerzity Karlovy a senátor národní demokracie, a rovněž senátor národní demokracie a básník Viktor Dyk.
A mělo to vývoj, pokračování...
Když už chcete mermomocí přitížit KS, bylo by dobré aby to odpovídalo realitě. Jak se v tom mají vyznat generálové od východu, když i jinak spolehlivý pramen nectí fakta.

Omlouvám se, že píšu do archivu ale původní příspěvek se mi někam ztratil, tak jsem to musel sepsat znovu.

283241

22.01.2013 19:49

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: vubec tomu nerozumite

46.?.?.?

Milý příteli Tsignotschka, než Vám to srdce pukne docela, doporučuji malé zamyšlení. Tu Bílou horu možno opět přivolat, stačí si myslet, že Češi mohou vše, bez ohledu na sílu a moc kolem nás. No mohli by vše, ale musí mít "sílu" zabezpečit "vlastní cestu". Tak jako ve středověku špatně odhadli potřebné výdaje a organizaci na uhájení vlastní svobody, tak i dnes zdejší štěkálkové s lehkostí sobě vlastní míní, že za všechno mohou Němčíci. Nemohou, je to velmi nezodpovědná interpretace historie, bez správného poučení se, a jak zde bývá často zdůrazňováno, vede to k opakování historie.
Že by stačilo becherovku vyměnit za slivovici, to těžko...

283149

22.01.2013 17:14

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

46.?.?.?

Citát z Wiki:
Zásadní souhlas s transferem německých minorit ze střední a jihovýchodní Evropy britská vláda vyslovila na základě memoranda 2. července 1942, o čemž byl E. Beneš informován britským ministrem zahraničí A. Edenem 7. července 1942.[10] Následně v říjnu 1942 Benešovi doporučila, aby při budoucí realizaci odsunu nekladl příliš velký důraz na kriteria a posuzování viny či neviny jednotlivých Němců.[11] 13. května 1943 dal souhlas k celkovému odsunu Roosevelt při Benešově návštěvě v USA.[zdroj?] Při této návštěvě obdržel Beneš i souhlas sovětské vlády, a to prostřednictvím sovětského velvyslance v USA Bogomolova.[12] V prosinci 1943 souhlas vyslovilo vedení KSČ.[9] Ovšem již na počátku roku 1945 zaujaly Spojené státy k odsunu německých menšin v Evropě rezervovaný postoj.[13]
Vysídlení Němců bylo schváleno konferenci v Postupimi, kde byly schváleny deportace Němců z Československa, Maďarska a Polska.[14] Kromě tří výše uvedených zemí byli Němci odsunuti také z Holandska (30 000 osob), Francie (9 300), Itálie (9 300), Belgie (7 600) a Lucemburska (6 000).[15]

283132

22.01.2013 17:05

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Nemáme se za co stydět a konec sudeťáckých keců a lží!!!

46.?.?.?

To opět není o Gíze, podívejte na Wiki tam to je. Beneš předpokládal vítězství, a podle toho připravoval budoucnost. Ta gramatika Vám sice jde, ale to je tak vše. Pardon ještě konspirace o Nejvyšším šlechetném pokusníkovi...

283130

22.01.2013 16:47

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Prezident Beneš jako neozločinec?!

46.?.?.?

Pane Stočes, Vy musíte být, buď hodně natvrdlý, nebo kovaný propagandista našeho Miloše. Všichni, kteří komentují Schwarzenbergovy variace o Benešových dekretech sprostě překrucují samou podstatu jím řečeného. Smysl toho co řekl je, že dnešní právo i České republiky nepřipouští hromadné stěhování národů za trest. Proto také možnost tak tvrdého odsouzení Beneše z pohledu dnešní doby. Není to ale žádné zpochybňování platnosti Benešových dekretů, ty platí pořád dál, Je to důsledek v článku spomínané Českoněmecké deklarace z r.1992 jako tlusté čáry za křivdami na obou stranách spáchanými.
No hodí se to Vám i jiným, abyste vytvářeli zdání, že kandidát na prezidenta K. Schwarzenberg zpochybňuje poválečné uspořádání Evropy a českého pohraničí zvláště. Je to ubohé, jakých vášní jsou lidé schopni při volbách do skoro jen okrasné funkce.
Pojednejte také o tom, jak Miloš sjednotil socdem v uplynulém období, z toho můžete usoudit jak ji i zemi bude sjednocovat v budoucnu. Potáhneme možná rovnou na Irán, on je totiž už prověřený agresor, viz Miroslav Polreich v BL píše mj.: „ Česká republika se poprvé ve své historii, a můžeme zde zahrnout i období trvání Československa, stala přímým agresorem. Nemylme se, protože jsme neshazovali bomby. Dle definice agrese přijaté Valným shromážděním OSN (3314 XXIX) 14. prosince 1974 dle čl. 3 písmeno f) je agresí i poskytnutí území pro útočící zemi proti třetí zemi. Dovolili jsme transport i přelety. (u moci v té době byla sociálně demokratická vláda Miloše Zemana). Byl to protiprávní akt, ke kterému nepřistoupilo a nepodvolilo se na naléhání ani Rakousko, ale ani Chorvatsko.“ Pro soudného člověka například není podepsání uznání Kosova tak závažný čin jako bombardování Jugoslávie a spoluúčast na něm.

283128

22.01.2013 15:18

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

46.?.?.?

Možná byste mohl zahrnout i křiváckou konstrukci volebních krajů pro menšiny nevýhodnou vůči státotvornému národu "československému", i když i ten pokřivený politický systém byl možná nejlepší v Evropě. Němci podle počtu neměli být vůbec menšinou, Slováci měli tenkrát menší počet, a v krizi se také oddělovali od onoho politického národnostního konstruktu "československého". Stačilo pak málo a obnovená Československá republika nevydržela ani dalších 50 roků. Bylo dost času na vyřešení problémů, ale stejně jako tenkrát majorita čekala až do posledka a opět požadavky nakonec převyšovali možnosti.
Pravda jsou experti (spiknutí proti církvi a Hradu) kteří tvrdí, že to bylo kdesi naplánováno, ba i volba prezidenta je už vlastně předem rozhodnutá...

283125

22.01.2013 14:27

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

46.?.?.?

Nečerti se, je to sice jen o cca 50 roků starší mapka "Tschechen1880" z české Wiki Vložený obrázek

283120

21.01.2013 12:40

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

Dobrý článek.

46.?.?.?

I závěry. Bohužel v diskusi asi začnou padat čísla s mnoha nulami, a vytvářet konfrontační atmosféru. Domnělé či opravdové nesplacené účty je opravdu potřeba uzavřít tlustou čarou.
Českoněmecká deklarace takovou čáru vytvořila. Je to mimo jiné uznání odsunu jako špatného řešení, je to odsouzení principu nuceného stěhování národů, odsouzení vlastně i Benešových dekretů nikoli jejich tehdejší platnosti. Jedním dechem je k tomu potřebí dodat, že to není základ pro jakékoli otvírání otázek kompenzací, v tom smyslu, že to, co bylo provedeno na základě Benešových dekretů platí! Jinak by to nebyla žádná tlustá čára.

Bohužel ani aktualizovaný V.Klaus se k té tlusté čáře dnes v rámci předvolebního boje o hradního nástupce jakoby nehlásí. Schwarzenbergovu zmínku o "dvacetileté neplatnosti Benešových dekretů" zákeřně dezinterpretuje jako zpochybnění poválečného uspořádání, čili podsouvá Schwarzenbergovi neplatnost dekretů od počátku.
O Benešových dekretech lze souhrnně říci, že ve své době platily a dnes jsou vyhaslou součástí českého práva, že již dvacet let odporují platnému českému právu, a tudíž neplatí.

Soudní lidé by měli podpořit smířlivý tón deklarace a hledání společných cest do budoucna.
Hlídejme však, aby se to nemohlo opakovat. To ovšem musíme hodně vážit slova, abychom nepřipravovali opak! Měli bychom vždy opatrně interpretovat použití byť pravdivých informací z historie pro dnešní politické cíle. Mnohdy jde jen o rádoby poučení z historie, spíše jde o rozeštvávání lidí.
Přenechme historikům hledání přesných čísel, či i hrůznosti detailů dochovaných, či zdokumentovaných. Osvoboďme budoucí generace od hrabání se v účtech...
A když už si troufneme otevřít onu třináctou komnatu příkoří a násilí, pak nespěchejme se zjednodušujícími závěry typu Češi versus Němci. Mnohé bylo dílem individuálním, mnohé bylo jen šmouhou na pozadí velkých her.

282967

20.01.2013 11:26

Amnestován!

RE: blahopreji

46.?.?.?

Vy blahopřejete panu Stworovi k tomu, že se o něm bude do smrti říkat: "To je ten amnestovanej, co dostal podmínku 2 roky..." [oči v sloup]

282847

20.01.2013 03:50

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: S křížkem po funuse, bude s nástrojem, který s hradem dostanou

46.?.?.?

Podle ústavy prezident nemá možnost zákonodárné iniciativy.
Jestli se vše bude odvíjet jen od koupěschopnosti, pak je prezidentský úřad to poslední, co je k tomu potřeba.
Probudili jste se pozdě. Miloš Vás nezachrání, ten je součást problému.
Jako lid opravdu nepotřebujete přihlížet k názorům jakkoli podloženým, potřebujete však jednotu a vůdce. Pak jste zákon.
Ale na to nemáte, máte jen schopnost se hádat s kýmkoli, jako se psi rvou o kost. Nemáte schopnost sebekázně ani schopnost rozpoznat kdo je s Vámi, kdo proti Vám.

282829

20.01.2013 00:58

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: S křížkem po funuse

46.?.?.?

Obávám se, že se takhle nepohneme nikam. Ústava soudcům nikde neukládá aby si po použití záchodu myli ruce. Existují také jiná pravidla - názory ústavních právníků a praxe. To nemám z vlastní hlavy. Ale přijde mi i přirozené, že ta předkonzultace je způsob jak se neblamovat. Protože senát takového kandidáta může odmítnout, a už to udělal víckrát. Historie Ústavního soudu sahá s přestávkami až do r.1920. Kdo odezírá z praxe posledního prezidenta, vidí spíše jak to nedělat. Zamítnutý návrh škodí další kariéře kandidáta, a prezidentovi rovněž.

Jaké restituční nároky mohou být uplatněny? Československo se s Německem vyrovnalo ještě za bolševika, mělo by to jít dohledat. Sudetští Němci byli odškodněni Německem. Zajímavé je, že se majetkové kompenzace na veřejnosti vůbec neprobírají. Pouze strašení sudetskou kartou, poukazování na nevyváženost omluvy za odsun i excesy. Konečně loni německý prezident pronesl slova omluvy na usmíření. Myslí že bychom měli už z principu usilovat od dobré vztahy se všemi sousedy
Ale bude -li politická vůle rozjet další kšefty ze společného pak tomu stejně nezabráníme viz církevní restituce. Lobisti to "zprostředkují", nikdo nic nevyšetří.
Větší neštěstí bylo v odvolání Pospíšila, Lessyho... a část amnestie. Umožní-li vláda a sněmovna zavést "prezidentský systém",tak jsme stejně v háji. Bude-li Zeman na Hradě udusí i ty malé možnosti očisty v socdem. Ti jsou pořád samá frakce, opět vlastního partajního kandidáta podtrhli. A Zemana opět podporuje jen část socdem. Možná by jim více prospělo,kdyby byl K.S. prezidentem. Prostě Zemanem to nezachráníte, to je jistá kontinuita kmotromafiánského systému.

282822

19.01.2013 20:36

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: S křížkem po funuse

46.?.?.?

Před jmenováním soudců je vhodné předkonzultovat návrh se schvalujícím senátem. Jinak pat může trvat i roky, nezbývá než věřit v státotvornost aktérů. Měsíce již trvá.

Trochu té Vaši starosti o funkčnost ústavního soudu nerozumím, když jste předtím napsala: Může být, avšak po anektování českých území Německem se bude o těchto věcech rozhodovat Berlíně.

Vaše představa, že prezident za podpory umělecké fronty organizuje odtržení pohraničí od republiky, je čirá magořina. Mohl by pak třeba zakročit ministr vnitra a prezidenta zatknout, a Vy byste mohla zase to pohraničí připojit zpátky. Lid za všeobecného jásotu by Vás jmenoval královnou. Já taky, ale královnou blbosti.

282810

19.01.2013 12:59

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: S křížkem po funuse

46.?.?.?

V čem prosím Vás máte to jasno? Asi jen v tom, že na své nesmysly nečtete odpovědi, a pak jimi tapetujete Zvědavce.
Včera jste napsala pod článkem "Schwarzenbergovy restituce...":
A vzhledem k tomu, že prezident je ten, kdo navrhuje ústavní soudce, vypadá to, že bude veselo. Za jásotu umělecké fronty.
Na to jsem odpověděl:
To je sice pravda, ale jen půlka pravdy, jak ve zdejší diskusi je skoro pravidlem poslední dobou. O čem by se tady pak dalo hubou mlátit, a konspirovat.
Ústavní soudce dnes jmenuje prezident se souhlasem Senátu. Dnes oranžového. Najdou-li společnou řeč pravicový prezident (ten nebo onen) a oranžový senát pak by mohlo být opravdu veselo za jásotu všech slušných lidí, ale ne "veselo" jak tady konspirujete Vy.

To píšete zadarmo, nebo za Šloufovo groš?

282785

18.01.2013 23:54

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

RE: Bude mít Karlousek více ovcí než v prvním kole ?

46.?.?.?

Abyste chody od ibrahima strávili ve zdraví, tak Vám doporučuji takové menší projímadlo.
Je to od Jana Urbana, kterého jinak nemusím, ale vypadá to víc než věrohodně už i tím názvem: Milošku, žaluj! Teprve tímto mi došlo, že to nebyla pouhá averze vůči bývalému komunistovi Šloufovi, jak jsem si naivně dosud myslel, ale že to má velmi reálný základ v korupčnictví, a dokládá to i článek na iDěsu, dostatečná ilustrace pro kritizované podivné volební účty Miloše Zemana.

282757

18.01.2013 23:09

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Zcela bohužel opačný názor

46.?.?.?

A ještě maličkost, asi jste natolik v tranzu, že jste si nevšiml, že jsem reaoval nikoli na článek, ale na Vaši větu:"Je dost mrzuté, že i tzv. alternativní média do jednoho na tuhle zpravodajskou hru sedla.", tak jsem to jen trochu rozvinul, podle svých čerstvých zkušeností. [mrknutí jedním okem]

282753

18.01.2013 22:35

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Zcela bohužel opačný názor

46.?.?.?

Asi jste to četl dost nepozorně, jestli se Vám to jeví jako odvádění pozornosti. Něco jsou domněnky, něco osobní zkušenosti milý pane nenasazený. A celé to bylo tímto publikováno, za víc mi to nestojí. Podívejte třeba na BL z posledních dní. I Zvědavec tápe, ale alternatívu tiskne alespoň v diskusi.

282747

18.01.2013 22:18

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: S křížkem po funuse

46.?.?.?

Budu taky volit Karla, jak jsem na více místech zdůvodnil, a mohu odpřisáhnout, že jsem se účastnil několika demonstrací proti radaru. Budou nás miliony, někteří sice jen zmanipulovaní ale jiní z přesvědčení, že Miloš na hrad nepatří. Moje přesvědčení odvozuji od tohoto:Miroslav Polreich v BL píše mj.: „ Česká republika se poprvé ve své historii, a můžeme zde zahrnout i období trvání Československa, stala přímým agresorem. Nemylme se, protože jsme neshazovali bomby. Dle definice agrese přijaté Valným shromážděním OSN (3314 XXIX) 14. prosince 1974 dle čl. 3 písmeno f) je agresí i poskytnutí území pro útočící zemi proti třetí zemi. Dovolili jsme transport i přelety. (u moci v té době byla sociálně demokratická vláda Miloše Zemana). Byl to protiprávní akt, ke kterému nepřistoupilo a nepodvolilo se na naléhání ani Rakousko, ale ani Chorvatsko.“
Janko má pravdu, agitujete pro špatnou věc, pro kandidáta který má z minula na triku nejen zločinné spolčení proti míru s koalicí všehoschopných proti zbytkové Jugoslávii, ale i např. oposmlouvu. Ta oposmlouva položila základy dnešního marasmu - masivní prorůstání korupce do státní správy. Nečtěte jen stránky o spiknutí proti církvi a Hradu... [mrknutí jedním okem]

282746

18.01.2013 21:42

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

RE: Vlastizrada

46.?.?.?

Zbytečně hledáte Gízu kde není. Nějak jsem toho nového konspiračního insidera odlišit musel. Důchodce je pro mne pojem neutrální, protože proti sobě taky nic nemám. [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk]

282743

18.01.2013 20:09

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Zcela bohužel opačný názor

46.?.?.?

A o tom, kdo bude řídit alternativní média, bylo rozhodnuto již mnohem dříve. Jejich role je role spících agentů, kteří jsou pro případ potřeby aktivováni, jinak si průběžně pěstují nezávislý, či dokonce vstřícný image. [mrknutí jedním okem]

282735

To je sice pravda, ale jen půlka pravdy, jak ve zdejší diskusi je skoro pravidlem poslední dobou. O čem by se tady pak dalo hubou mlátit, a konspirovat.
Ústavní soudce dnes jmenuje prezident se souhlasem Senátu. Dnes oranžového. Najdou-li společnou řeč pravicový prezident (ten nebo onen) a oranžový senát pak by mohlo být opravdu veselo za jásotu všech slušných lidí, ale ne "veselo" jak tady konspirujete Vy.[naštvaný]

282728

17.01.2013 23:21

Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné jako ty Havlovy. Navíc chtěl vrátit majetek sudetským Němcům

Kterak pan Bartoš posluhuje mocným tohoto světa,

46.?.?.?

si nejlépe ukážeme na následujícím odstavci článku:
Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatších mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefellera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 2008 v USA.
Podíváte-li se zpět do článku zjistíte, že předchozí i následující odstavec jsou tématem odlišné od tohoto. Tedy tento odstavec je zde jaksi samostatně, a tudíž ho můžeme i posuzovat samostatně bez obav, že bychom mohli být nařčeni z vytrhávání z kontextu. Titulek svého příspěvku jsem si vypůjčil zčásti od autora z první věty, ale na rozdíl od něj se pokusím na naznačené téma odpovědět. Byl jsem v očekávání odhalení toho, jak K. Schwarzenberg posluhuje... a to předchozí slovo-“nejmarkantněji“, mne utvrzovalo v naději, že i kdybych byl na obě oči slepý, to posluhování pomocí výkladu pana Bartoše uvidím jasně a ostře. Ale ať hledám, jak hledám - nenalézám. K.S. byl na schůzi elitářské organizace D.Rockefellera. Nic víc. Navíc tajně. Tomu ovšem rozumím. Taky dělám některé věci tajně. Třeba před chvílí jsem byl ve sklepě přiložit pod kotel, tajně. No nepublikoval jsem to, a ani bych se nepřiznal, nebýt toho, že jsem chtěl ukázat, že alespoň něčemu z toho rozumím.
Zapomněl jsem na dojemný titul „nenapravitelný globalista“, jde vlastně jen o další negativní nálepkování. Protože co jinak to „posluhování mocným“ může znamenat, než negativní nálepkování, když není ani doloženo nějakým posluhovacím skutkem. Takže nám tu schůzující skupinu onálepkoval negativně, včetně D.R. i K.S.
Pan Bartoš tedy slouží mocným tohoto světa negativní reklamou.
Zřejmě je to ale psáno pro osoby zasvěcené, které obsah příliš nepotřebují, stačí i změť určitých slov. Čtení autora je pro ně rituál vzájemného souznění. Je to pořád na jedno brdo, jako ze stránek spiknutí proti církvi a Hradu...
Obsahově jsou skvělé údaje o adopcích. I z toho lze vytřískat nějaké nesrovnalosti a naznačit špínu, jak pan Bartoš dokázal. Mělo by být sice každému ukradené, kdo koho adoptoval, podle jakého práva, či v jakém věku. Panu Bartošovi ale ne. Asi chtěl být taky adoptován, či co... [oči v sloup]

282636

17.01.2013 08:11

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

RE: KAREL!

46.?.?.?

Jen abyste se nedivil Satanisto, jak český volič zamete se Zemanem. Nastartováno (zmanipulováno) je. To bude zas povyku o zfalšovaných volbách. Ne, že bych neměl výhrady vůči Karlovi, ono si z toho co zbylo po prvním kole moc vybírat nejde. Ale když si s chladnou hlavou přečtete co jsem sesmolil na podporu Karla v tomto příspěvku a též jiných ve vlákně, třeba se taky přidáte. [mrknutí jedním okem]
Ani v té hospodě bych si moc jistý nebyl, jak říkám - nastartováno je. A tu funkci doporučuji nepřeceňovat (zatím jsme "parlamentní demokracie" ). Bylo by sice dobré kdyby ji obsadil vzor všech ctností...

282568

17.01.2013 07:31

Otevřený dopis panu Karlu Schwarzenbergovi

RE: Vlastizrada

46.?.?.?

>Proč žádný z poslanců nikdy nenašel odvahu interpelovat pana ministra a přímo se jej dotázat před TV kamerou, zdali byl autorem nebo spoluautorem tohoto zvacího dopisu.
Vy máte patrně, dokonce (z dřívějška) i v oblasti energetiky a fyziky, úplně jiná kritéria na informace než většina lidstva. Vám stačí, že "na WEBu již v minulosti prosákli informace", a hned máte důvod k interpelaci. V parlamentu byste byl všem pro smích, ale zde jste mezi svými, tady i Editora uhrane kdejaký "insider", hlavně že konspiruje, nebo důchodce který poslepuje svůj vztek se všemi konspiračními teoriemi.
A nějaké další perpetuum mobile by nebylo, to je přece Vaše oblíbená parketa. Teda něco jako levný zdroj energie do každé domácnosti. Zrovna mrzne, a musím chodit každou chvíli přikládat pod kotel.[pláč]

Dále si dovoluji interpelovat autora článku, ohledeně "informace":
A kde jste vzal tolik peněz na rozeslání vašich dopisů všem obyvatelům ČR, tj. asi 4.000 000 domácností, když jeden dopis vás přišel nejméně 10 Kč za známku? Stálo to tedy 40.000.000 Kč, tj. 40 milionů korun. (Přiznal jste ovšem, že jste utratil za kampaň jen 20 milionů). A to s těmi dopisy po nejméně 10 Kč jste udělal dvakrát po sobě v poslední době.
Žádný dopis jsme prosím ještě od jmenovaného knížete neobdrželi, ba ani příbuzenstvo. Asi nás kníže diskriminuje. Kdybyste mohl vyčíslit kolik domácností kníže takto potupně diskriminuje, měl byste hned "materiál" na další útočný odstavec, navíc méně v rozporu s realitou. Což Vám předem dosvědčuji.[velký smích]

282567

16.01.2013 19:46

V Česku už zase „pod jednou či pod obojí“

RE: Modlím se,

46.?.?.?

Díky za přání, tu písničku snad někdy příště uslyším, dnes je tam jen: Video není momentálně k dispozici.
>Tedy, ono nebude líp, ale jednouuuu bude lííííp... [smích]
Tedy ono by mohlo být o trochu líp ihned po volbě, kdyby si český volič vzpomněl na svoje výsadní politické právo a masově zúčtoval tu národní ostudu za to "humanitární bombardování" zbytkové Jugoslávie alespoň tomuto drzému ctižádostivci. Není pozdě. Altermédia by měly zkusit svoji moc a vynést na světlo fakta o hrdinném Milošovi. Ať politická odpovědnost není prázdný pojem, ať zaplatí. Za zločiny proti míru je to stejně málo.

282545

16.01.2013 09:41

V Česku už zase „pod jednou či pod obojí“

RE: Modlím se,

46.?.?.?

Jansmithi díky za odkaz. Píšete ale poněkud nevyváženě. Pamětníkům je jasné, že jsou oba stejní: jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Přesto bych toho Thaçiho Karlovi nevyčítal. Bude brzo potřebovat, možná už i nyní nějaké náhradní díly...
Ale nevím jestli vůbec znáte příběh humanitárního bombardování Jugoslávie celý. Obvykle bývá připisován Havlovi, u něj jde ovšem „jen“ o slovní schvalování. Faktické přímé agrese proti Jugoslávii jsme se dopustili (ČR) za vlády Miloše Zemana.
Miroslav Polreich v BL píše mj.: „ Česká republika se poprvé ve své historii, a můžeme zde zahrnout i období trvání Československa, stala přímým agresorem. Nemylme se, protože jsme neshazovali bomby. Dle definice agrese přijaté Valným shromážděním OSN (3314 XXIX) 14. prosince 1974 dle čl. 3 písmeno f) je agresí i poskytnutí území pro útočící zemi proti třetí zemi. Dovolili jsme transport i přelety. (u moci v té době byla sociálně demokratická vláda Miloše Zemana). Byl to protiprávní akt, ke kterému nepřistoupilo a nepodvolilo se na naléhání ani Rakousko, ale ani Chorvatsko.“
>Pro rozhodování běžných lidí v ČR koho volit JE ALE PODSTATNÉ, jak se který kandidát staví k domácí politice, církev.restitucím atd. 
Bohužel máte pravdu ale aplikovatelnou jen na nepodstatnou část „běžných lidí“. Většina má krátkou paměť, a někteří ani nemají si co zapamatovat, protože skutečná informace k nim ani nedorazila.
Že budu mít pravdu i v tom, že volba Miloše je jen kontinuita mafiánské korupce, dokládá jak podpora současného hradního pána nebo i "spolehlivá korouhvička" z ODS.
Polepšete se, volte Karla!

282503

15.01.2013 22:09

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

46.?.?.?

Jansmithi, to opravdu není míněno jako ironie. Jak zastavit tažení současného Napoleona (Karla) jest možno nastudovat na Novinkách. Problém ovšem je, kde dnes vzít dostatečné množství vší. Tak mne napadlo dopomoci mu k pyrrhovu vítězství, to jistě budeš znát z oné bitvy u Auscula.
S tou metodou KAIZEN máš samozřejmě pravdu, jenže Karel je před branami (ante portas), je to řešení z nouze. Ale určitě to vyjde. Celá multikulturní fronta tomu pomáhá, na nás je - jen to trošku popostrčit a pyrrhovo vítězství je jeho!

282468

15.01.2013 17:26

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

46.?.?.?

Nerad se vměšuji do vaší diskuse s paní Jarmilou, ale když vidím jak jste vlastně též po mně ostře šlehl:
>Volit Schwarzenberga z nich může pouze takový co si nevidí na konec nosu - kterému nevadí to, co se zde v posledních letech děje. A taky mu nevadí, jakou budoucnost připravuje TOP pro mládež i důchodce, jak řídí ekonomiku.
, musím se ohradit. Zrovna tady propaguji Karla. A jsem přesvědčen, že je to potřeba a též myslím, že k vítězství má blíže než Miloš, takže asi po dlouhé době budu volit vítěze. [vyplazený jazyk]
Volit Miloše též znamená potvrdit toleranci pokračování korupčně mafiánských praktik v obou hlavních stranách... Očista, kterou socani potřebují jako prase drbání, by se tak nekonala. Vzpomeňte na akci - čisté ruce. Dodnes špinavé...

282448

15.01.2013 16:46

V Česku už zase „pod jednou či pod obojí“

RE: Modlím se,

46.?.?.?

Značnou část svého předchozího příspěvku jsem věnoval tomu, abych naznačil naprostou suverenitu vlády potažmo parlamentu a senátu vůči prezidentovi.
Pokud Karel vlastní špeditérskou firmu, tak možná by mohli začít, ale k tomu nemusí nutně sedět na Hradě. [mrknutí jedním okem]

282444

15.01.2013 14:58

Amnestován!

RE: Konečně

46.?.?.?

Znám lepší: "Pákistánci jsou před námi." Snad ne natrvalo. [mrknutí jedním okem]

282438

15.01.2013 12:15

V Česku už zase „pod jednou či pod obojí“

Modlím se,

46.?.?.?

aby to nadšení pro Karla naší mládeži vydrželo. Ba aby prokoukli i další, že na Hrad patří Karel. Už jen to jméno. Ale nechci dále konkurovat pěkné ironii pana Staňka, či jiných vtipných obhájců Miloše.
Překvapil ale velmi dobrými postřehy J.Pehe, kterého jinak většinou nemusím.
Výhoda volby Karla na Hrad je velmi potřebná pro příští levicovou vládu.
Stručně: V předvolebním období by Miloš, kritikou vlády sbíral body pro sebe, které by jinak mohla získat levicová opozice. Později by mohl vytvářet na hradě obdobné vedlejší centrum moci jak, to dnes vidíme u Klause, a opět tříštit budoucí levicovou vládu. Zato Karel bude, pokud si ho vláda ohlídá pouhým důstojným kladečem věnců. Po zkušenostech s Klausem, je skoro každému jasné, že jediný prezidentský manévrovací prostor, který zatím není ohlídán nějakou další podmínkou ( senát, kontrasignace vlády a pod.), je jmenování Bankovní rady ČNB. Budoucí vláda bude tak nucena být ve střehu, to jí ovšem může jen prospět. Veto sice zdržuje sněmovnu, ale je to formalita.
A tak nezbývá než doufat, že prozře i potřebná část voličů soc.dem i komunistů . On Miloš není nakonec vůbec levicový, možná by nám ještě poničil i těch pár Gripenů nad Iránem...

282420

15.01.2013 07:35

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

46.?.?.?

Marná snaha. Už tu začíná být problém potkat v diskusi lidi znalé, vědoucí. Zato věřící a konspirující i v tak průhledné věci jako sečítání hlasů u voleb v Česku diskutují na Zvědavcovi jako o život. Přitom i tu v diskusi bylo přímo potvrzeno osobními příklady, jak to sčítání spolehlivě funguje, to ovšem pomatené a zmatené nevyvede z "konceptu".

282403

15.01.2013 06:03

Amnestován!

Váš oblíbený citát

46.?.?.?

jsem si dovolil aktualizovat:
Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom tě amnestují.
Ze soudní síně vychází vítězně "právo" nikoli spravedlnost. Asi tak, jak jste to napsal:
>Mají to dobře promyšlené a dobře nastavené. Nehrozí, že by zdravý rozum zvítězil.
Bohužel to platí obecně i v jiných dimenzích práva, nejen v obhajobě domnělé vedoucí role sionismu.

282401

15.01.2013 04:09

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: komise

46.?.?.?

Tady!!! [mrknutí jedním okem]

282399

14.01.2013 11:47

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

46.?.?.?

Možná jsem natvrdlý, zkusím uvést příklad.
Jedná se o výsledky 22.volebního okrsku pro obec Benešov ve Středočeském kraji, která má těch okrsků celkem 23. Takto můžete najít všechny volební okrsky, a každý člen volební komise si může srovnat, jestli to tak opravdu napočítali. Šikovný programátor může tyto data "vytahat" pro všechny volební okrsky celostátně a sečíst ...
Volební komise budou mít jistě i přehled na úrovni obcí o počtu okrsků...
PSM jistě napsal někdo zkušený,ale chytří lidé se nachází i mezi současníky a jsou schopni předvídat.
Článek je z roku 2003, poněkud z jiného soudku. [mrknutí jedním okem]

282298

14.01.2013 08:12

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

46.?.?.?

>Možná byste měl zvážit, zda je urážka argumentem.
Viděl jste někdy, jak málo stačí, aby se jeden zbláznil (pomátl).
Nenajde-li sám racionální cestu pro pochopení rozporů, a propadne nerozmotatelné komplexnosti klubíčka je ztracen. Každou "potvrzenou vazbou" se utápí do toho močálu komplexnosti dále. Takových je, díky "pramenům" z internetu...
Na příkladě manipulace "sčítání" voleb, to lze snadno dokázat. A nejen způsobem jak bylo popsáno v příspěvku turisty. Každá pořádná strana má obsazenou každou volební místnost. Není problém paralelně nezávisle sečíst výsledky. Problém spíše je, zabezpečení obsahu uren přes noc mezi dvěma volebními dny.
Oblíbené PSM lze bez větší námahy předvídat na základě znalosti přirozených "špatných" vlastností lidu. Mám na mysli děti "nižšího boha", které nehledají společný prospěch ale individuální... To by bylo dlouhé a na hodně knih.
Taky kam by to mohlo vést, když i do ústavy si dají jako základ, soutěž v tom, kdo více slíbí...

282266

11.01.2013 07:55

A vy jste náčelník Papuánců?

RE: jestli pujdu volit.

46.?.?.?

Taky to tak vidím. [mrknutí jedním okem]

282055

10.01.2013 11:44

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Něco

46.?.?.?

Ještě doplnění, aby nevznikl dojem, že navrhuji redukci represivního aparátu obecně.
Očekávané plnění ze soukromých smluv by nemělo mít jakoukoli podporu represivního státního aparátu, ani privatizovaného (exekutoři). Podpořilo by to, přesto že to zní paradoxně, poctivost ve vztazích soukromých. Prostě jen navrhuji zavést vymáhání dluhů bez násilí. Vede to k prevenci - obchodům z ručky do ručky, mezi neznámými. Prostě obezřetné jednání, a případně přiměřené riskování, ale také někdy k nevymožitelnosti pohledávky - jako definitivnímu výsledku. Oni by si mnozí rozmysleli uzavírat smlouvy, kdyby neměli za zády represivní aparát státu, a bylo by to plně na jejich zodpovědnost.

281976

10.01.2013 10:43

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Něco

46.?.?.?

To jste si to dost zjednodušil. A ne moc poctivě. Já přece neodmítám ani dělbu práce, dokonce ani to úrokové parazitování, či pokusy svézt se zadarmo. Jen odmítám aby se tyto excesy řešili pomocí státní represivní mašinérie na úkor těch, kteří se bez státní pojišťovny soukromých úspěchů obejdou.
Vy jste potom v důsledku pro ty desetitisíce stránek právních předpisů, které ani ten specialista nezná, a navrhujete aby každý měl, pokud možno, už od svého narození svého právního poradce, daňového poradce, advokáta pro soudní vymáhání (popírání) pohledávek...v rámci oné dělby práce. Toť přímo návod pro prosperující moderní civilizaci.
Pravdu máte jedině v tom,že se to jaksi skoro samo vyvinulo. Jen se to nachází už ve stádiu, kdy pomocný dohlížecí aparát již nestačí jako v dřevních dobách ošetřit desátkem, nýbrž tento "rakovinově" bují a hrozí umordovat živitele.
Takže buďto to zredukujeme, nebo Vám a jiným obhájcům parazitů přeji v té nové divočině s "dělbou práce" hodně štěstí. Doufám, že to nepíšete zadarmo, je to totiž hodno jidášského groše.

281970

10.01.2013 07:59

A vy jste náčelník Papuánců?

Vaše starosti na moji hlavu.

46.?.?.?

Předně by dnes mělo být probíráno jak porazit mediokracii v těchto volbách, pokud už by se mělo o něčem psát, a uplatnit to pak u voleb ve prospěch celé společnosti. Franz je celkově jako prezident nezvolitelný, bez ohledu na všechny možné manipulace. A tak to vypadá i s mnoha dalšími, pouze odčerpají hlasy či vytvoří jakýsi šum k těm dvěma postupujícím. Média takto hru rozehrála, a už jsou zpochybňováni od počátku ti, kteří by mohli servírovat témata potřebná k řešení pro žádoucí proměny ve společnosti.
Jinak máte prakticky ve všem pravdu, jen mne mrzí, že jste si neodpustil v závěru toho Bartoše, který svádí k Hájkově černobílému pohledu na síly dobra a síly zla. Konzervovat dobré je dobré, ale konzervovat až před Bílou horu, znamená ignorovat vývoj a tu mnohost zájmů a interakcí zredukovat na dva Václavy. Je to v podstatě způsob jak vnutit "většinový volební systém" do života i myšlení a zamezit přirozené možnosti vzniku nových myšlenek a etablovaní jejich představitelů. Oba Václavové se ukázali totiž jako plně kompatibilní s dnešním marasmem korupčnictví. Pravda, přímo se k němu nehlásili...

281951

10.01.2013 05:37

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Něco

46.?.?.?

>Od toho je právě stát, a specielne soudy a prokuratura, aby pokud se už takový malér stane (protože se může stát, i kdyby jste ty lidi proveroval, do hlav jim stejně nevidíte), aby věc včas vyšetřily, Vám zabezpečily náhradu škody a pro zločince trest.
Vypadá to sice logicky, přesto zkusme od jiného konce.
Vy jako soukromá osoba si půjčíte od soukromé banky a dluh z nějakého důvodu nesplatíte. Nebo jiný obrácený malér - Uložíte peníze do banky, a management banky ji vytuneluje. Opět oba soukromé objekty. Každý "poškozený", chce převést svoji NEZODPOVĚDNOST na stát a jeho orgány ale také skrze ně na daňového poplatníka. Zaplať nám daňový poplatníku soudce, policajty prokurátory ať se my můžeme domoci "svého práva". Proč má ale "spořádaný daňový poplatník" přispívat na tyhle vaše SOUKROMÉ maléry.
Navrhnu myslím spravedlivé řešení. Škody a jejich nápravu by neměl platit nikdo jiný než ti, kteří ji způsobili. Takže žádné trestní právo s mocenskými prostředky státu nebude nadále řešit soukromé maléry. Prostě si to budou muset vyřešit mezi sebou, podotýkám slušně. Případně se ztrátami.
Numerické kouzlení s dluhy bych též zakázal, dluh je prostě automaticky nepřevoditelný - zejména z toho důvodu, že nejde jen o pouhou číselnou hodnotu, nýbrž o vztah mezi oběma aktéry dluhu a okolnostmi proč vznikl, a rovněž s okolnostmi proč nebyl zapraven.
Z tohoto pohledu plyne, že dluh pro svoje specifika nepatří mezi slušné položky, které lze sčítat či odčítat, či prodávat nebo dědit...
Zrušil bych rovněž exekuce jako privatizované trestní právo. Dluh totiž vůbec nemusí vzniknout, nejde-li o úmysl, či naopak o nedbalost. Nemám-li sám dost prostředků na to, abych si ověřil spolehlivost protějšku a riziko, tak smlouvu neuzavírám. Platí pro obě strany.
Myslím, že jinudy cesta z toho narůstání paragrafové byrokracie nevede. Zákony nemohou obnášet tisíce stran textu, byť i v době počítačů, protože pak nemůže platit neznalost zákona neomlouvá. A to by platit mělo vždy!
To narůstání zmíněné paragrafové byrokracie je spojeno s nárůstem počtu nezodpovědných vztahů, požadujících také růst mocenského a represivního aparátu státu.
Stát by neměl být pojistkou pro řešení soukromých vztahů, či jakéhosi práva na soukromý zisk, dokonce na úkor třetího.

281947

09.01.2013 17:40

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Nechápu

46.?.?.?

Někteří to opravdu vzali za jiný konec, lidem se vrací humor ... [mrknutí jedním okem]

281900

09.01.2013 09:39

Klausův hřebík do rakve neokomunistické demokracie

RE: Klaus to jen navrhl, podle Ústavy za to není politicky odpovědný On má právo to navrhnout, ale tím vše pro něj končí

46.?.?.?

Doufám, že jste nechtěl říci, že to bylo proti Klausově vůli, je totiž plný internet důkazů, že se k té "svoji" amnestii hrdě hlásí.
Že ho měla ubrzdit vláda je věc jiná. Pravdou ovšem je, že oni ani netuší jakou povinnost ze zákona mají. Nečas nejspíš myslí: dnes já muří nohu tobě, zítra ty zas mně. Kalousek se nechal slyšet, že ta kontrasignace znamená, že tu aminu "provedou".
Nečas není tepán proto, že iniciativu i prezentaci amnestie ústava dává výhradně prezidentovi, a Klaus se ani nebrání tím, že by poukázal na to, že je právo není jeho silnou stránkou, či jeho hradních poradců (=obdivovatelů), a že ho na nežádoucí rozsah navrhované amnestie měl Nečas ze zákona upozornit, a případně i spolupodpis odmítnout.
ON navždy věří, že teprve budoucnost ocení genialitu jeho amnestie.

281864

07.01.2013 11:34

Zbigniew Brzezinski jako zrcadlo amerického propadu (I)

Mají skoro všechno.

46.?.?.?

Zbigniew Brzezinski se marně snaží bránit gravitaci. Moderní počítače mají, ale nemají Michaila Petroviče, a génia Jurije Vladimiroviče, ti by jim vypočetli místního Borise Nikolajeviče ...

281764

07.01.2013 10:18

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: Souhlas

46.?.?.?

Omlouvám se milá ovce, že jsem si dovolil béékat na trochu jinou notu než Vy. Reagoval jsem hlavně na zvrácené představy o právech pana prezidenta nejen v příspěvku přede mnou. Ale to asi bude pro Vás příliš složité, Vy hlavně podle hesla: "Kdo nebééká s námi bééká proti nám."
Tak zase někdy příště...

281758

06.01.2013 22:19

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: Souhlas

46.?.?.?

Vlastně byste měly milé ovečky béékat přímo blahem, že pan prezident využil velmi skromně tohoto svého práva. Mohl právem udělat mnohem větší amnestii, např. propustit všechny vězně a zastavit všechna soudní řízení... On jinak pevně věří, že až se uklidníte tak teprve oceníte správnost jeho amnestie. Máte zatím prý moc horké hlavy..

281737

14.11.2012 10:28

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Jen pro dotvrzení jiné lepší verze pádu: Anténní soustava padala první

279058

14.11.2012 07:51

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Doufám Opice, že mne omluvíte, snad se Vám ulevilo...
Ty gejzíry, to musel být přetlak.

279045

14.11.2012 07:45

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Pokračování...
To ad hoc, je také projevem asociálnosti: teď jsem tě použil, a nyní tě ale nepotřebuji, tak plav. To v reálu může fungovat jen u nekvalifikovaného „fachmana“.
Vůbec si nejsem jist, že laikové (byť v jiných činnostech profesionálové) mohou, a budou chtít ten výběr ad hoc fachmana zodpovědně vykonat. Napadá mne taková kacířská myšlenka -plánované hospodářství..., není to dnes oblíbené téma, neb také obnáší asociaci se zkostnatělostí. Ovšem jisté setrvačnosti se nelze vyhýbat neb je zárukou určité stability systému jako takového. Víte, vypěstovat si takové orgány v takovém množství jaké ten organizmus potřebuje, včetně kontrol revizí atd. Je zde ale prostor pro nenápadné bujení nežádoucích či parazitujících orgánů. Je to též otázka nikdy nekončícího dohledu vlastníků.

>aby to mohlo být o poctivosti ve vztazích, musí se ty lidi znát, tudíž správní jednotky (volební okrsky, po vašem) musí mít odpovídající velikost. jinak ovce volí trubce, o kterých neví zhola nic, no a pak jsou ojebávány. obzvláště, když si nechaly vnutit, že trubců se nelze zbavit jinak, než odstřelem á la škodná, neb jiná cesta neexistuje...
i moje řeč, až na ten odstřel, to jste myslel jen airsoft...

>nehledě na to že není jediný důvod, aby lidi poskytovali někomu univerzální plnou moc, jak je tomu teď, a umožňovali mu rozhodovat a jednat za ně ve všem. ale zřejmě když někomu dáváte plnou moc na vyzvědnutí dopisu na poště, tak mu ji též dáváte univerzální na vše a zbavujete se svých práv v jeho prospěch, čímž se de facto stáváte nesvéprávným dementem a přestáváte být svéprávným a svobodným občanem... asi ano. pak se nedivím, že si nedokážete představit nic jiného.
Tady opět souhlas s úvodem, ale s tou univerzálností to nesmíte přehánět. Pochopitelně, že každý rozumný člověk využívá dělby práce, od dob co byla vynalezena. Ano mandát musí být konkrétní, včetně ceny. Volme služebníka nikoli pána, či dokonce feudála. To je opět přesah do nehmotné oblasti, znamená to vytvořit novou sebevědomou kulturu plebejců nejen na papíře, či dokonce se domnívat že vznikne sama v důsledku administrativních opatření (opět ten Dubín). Možná, že opět nebudeme vzorem pro svět, ale měli bychom ten vnitřní přerod neodfláknout jako minule. Proto opět hrozí ty samé konce.
Zbylé dva odstavce - nic nového.

Šťavnatý styl, to ano, jádro snad zdravé, ale více závažných otázek, než odpovědí.

Ta hlavní otázka nakonec: Jak docílit toho, na čem jsme schopni se shodnout.

Omlouvám se Editorovi za překročení povolených příspěvků i téma OT.

279044

14.11.2012 07:36

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

>vzpomínáte na brečení kůlu v plotě, a náčelníku oni nás už nechtějí?
>a co se dělo pak, přestože soudruzi chtěli vytrvat na postech až do svého skonu?
>avšak jejich přání bylo v rozporu s udržitelností systému, který jim ono přání zajišťoval, neb lidé ho hromadně odmítli a tím delegitimizovali...
>no nic, amnézie je symptomatickou nemocí voličů.
Já si to pamatuji, ale interpretoval bych to jinak: i ten kůl měl větší smysl pro realitu (ztrátu opory velkého bratra), lidé toho moc odmítat nemuseli, spíše byli nuceni asistovat u porcování socialistického medvěda, aby jim potom za spoluúčast byla přidána vina. Jiní, připraveni v ústavu toho využili a režírovali, a pak zvedli moc jakoby ležící na ulici. Takže, a to bych zdůraznil, bylo nám to deligitimizování platné jako mrtvému zimník. Což bude nejspíše opět následovat po dokončení nynější delegitimizace. Ignorování voleb není pro budoucnost dostačující!!!
>pokud si nedokážete představit malý správní obvody, kde se lidi znají, v tom vám nikdo nepomůže.
To umím, ale to, že znáte lidi, může znamenat taky beznaděj (města a okolí velkých měst). Co větší celky a vnější bezpečnost? Už jsem jinde napsal, že to, co je malé, není nutně spojeno s menším terorem pro ovládané, ani s menší korupcí. Asi jste se tak zamiloval do toho malého obvodu, nebo přes nevyřčený oslí můstek: co je malé to je hezké, se snažíte zamlčet, že to bude mít řešení spíše v duchovní dimenzi(morálka). Ovšem to nebude tady a hned.
Já vím že Vás se.u s tím Dubínem, ale to je Vaše první povinnost ukazovat, že se to daří realizovat v praxi. To není míněno jen jako Vaše nepřekonatelná potíž. Koneckonců já sem na Zvědavce vlastně chodím vyhlížet, jestli jsme tu energetickou bublinu nepromarnili dočista, a že ti, co měli i čas myslet i na budoucnost jen neplkali zbůhdarma a dotáhli alespoň zárodky lepšího budoucího do reálu.
>jestli si nejste schopen představit, že si např. na vybudování dálnice zjednáte jako koordinátora fachmana, jehož mandát skončí s dokončením stavby, a nebude moct kecat do ničeho jiného, na rozdíl od stávajících prasat, která kecají do všeho a rozumí akorát tomu, jak koupit za 100 a prodat za 1000, protože jim těch jejich 10% zisku stačí, tak je to též váš problém.
Prasatům, zdá se, rozumíte.
Tu představivost ale nemám. Doplňující otázky: Na kterém stromě takový fachman roste, že ho stačí utrhnout, jak se vůbec pozná že to není atrapa, a kolik za tu stavbu mám zaplatit. Až tu práci skončí bude opět nezaměstnaný?Nebo jinak, za jaké peníze bude ochoten opustit stabilní místo ve firmě, aby vzal příležitostní kšeft, a nechá odjet svůj komfortní vlak a vymění to za rozkodrcanou lokálku.
Pokračování následuje...

279043

14.11.2012 07:02

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

To co Vy chcete tesat do skály, je všeobecně známo. Pro Vás to právě, jak se zdá z Vašeho nadšeného hýknutí, objevil dub.

Kdyby se chtěl někdo přesvědčit jak Vy rozumíte ohřívání ocelových nosníků pak doporučuji diskusi kolem příspěvků zde a Vaše výchozí tvrzení zde .
Náhodou jsem se byl podívat na konec naší předchozí diskuse a zjistil jsem, že jste nezmar, který se hlavně snaží mít navrch bez ohledu na původní téma.
Váš příklad kotlíku na guláš nahrazuje původně masivní traverzu (s vysokou vnitřní tepelnou vodivostí) ocelí kotlíku ve tvaru tenké fólie neschopné odvádět teplo.
Ohřev traverzy horkým vzduchem je spíše teoretický blábol, neboť jak teplý by musel být (byl-li by ještě hoden názvu vzduch) a nakolik stlačený, aby mohl onu energii předat nejspíše speciálním hořákem.
Oba příklady mimo mísu.
Ale mnou nabízený ocelový hřebík na vařiči podstatně lépe simuluje ten nejoptimálnější možný stav ohřevu traverzy 9/11 ve prospěch Vaší "měknoucí teorie". Výsledek experimentu i pro soudného laika je dostatečný pro popření teorie měknutí ohřevem traverz 9/11, jen pro Vás odborníka ne. [zmaten]
Diskusi jsem vzdal, neb jsem pochopil, že Vás nedovzdělám, a totéž činím i nyní.

279042

13.11.2012 00:31

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

>ona totiž prasata na krmníku velmi dobře vědí, že když lidé nepřijdou a systém bude delegitimizován, vyjde na světlo boží holý fakt, že tato parazitická prasata nikdo nepotřebuje a již nechce, čímž ztratí jednak svoji moc, a jednak svůj zdroj bezpracných parazitických příjmů.
Zní to dobře, jen jste zapomněl napsat, při jakém počtu procent volební účasti už bude systém delegitimizován tak, aby to prasata uznali. I dnes by se mohlo dojít k závěru, např: při volbách do senátu, kdy dosahuje volební účast někde jen 13 procent a senátor je tak zvolený pouhými cca 6.5 procenty oprávněných voličů, že na světlo boží vyšel holý fakt... A včil mudruj!
Připustíme-li že by se zázrakem prasata stala sebekritická a senát či parlament se neustavil, vláda by ale asi vládla dál,to by nebyl důvod pro demisi, nebo byl? A kdo by po demisi vlády řídil silové rezorty, aspoň do doby všeobecného odzbrojení. Asi dub či jiný přední volební disident. Nebo by se řídili po demisi vlády sami, a armáda by dle vlastního uvážení osvobozovala..., policie zatýkala...Joj, to by bylo veselo. Nebo se rozpustí všechno a každý si pak zjendá svého policajta, či vojáka nebo četu.

No, dál ty zjendávaný odborníky nebudu příliš komentovat. Je to sice vděčný materiál na silvestrovskou estrádu, ale když vidím jak zde v diskusi nejsou někteří schopni poznat utopii od reality, jak se každý má sám za odborníka pomalu na všechno, jen nastíním otázku: kdo, jsa sám neodborník, zjendá ad hoc odborníka a jak ho vůbec pozná. Asi podle certifikátu uděleného "plzeňským" certifikačním institutem...
Dube, to není jen o technických parametrech, to je obojí -jak volby tak "tvoji odborníci", o nehmotných parametrech, a hlavně o poctivosti ve vztazích. Ten problém z voleb zůstává, neřeší to ani forma plné moci ani odborník.
Viz soudní znalci jako odborníci pro potřeby soudů.

278976

12.11.2012 22:33

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Jak já se starám o svůj osud, to lze vyčíst z mých příspěvků. To byste ale nesměl pořád vymýšlet ptákoviny o mé víře a podobně. Věcné by od Vás bylo ukázat, jak to u Vás v tom Opičákově či Dubíně vzkvétá jako důsledek ignorování voleb, případně tam pozvat nevěřící zvědavce. To jste ale zlehka vynechal.
Argumentaci
>Asi je zbytečné vysvětlovat, že spousta lidí v roce 48 volila komunisty z naprosto totožného důvodu, jako vy dnes. Kam to vedlo, to už víme. I když někteří se nikdy nepoučí a doufají, že to tentokráte už konečně klapne. Můžu vás ubezpečit, že neklapne.
si nechte pro své přitakávače.
To, že je jiná situace než v roce 48 jste asi nepochopil, a že z toho plyne i jiný výsledek, to už vůbec ne. Takže Vaše závěrečné ubezpečování je pouze efektní plk.
Nehodlám Vám tady dělat rozbory Vašich dalších plkáren...
Obávám se, že Zvědavec přestává poskytovat korektní prostor pro diskusi a hledání shody. Jen bych Vás, i vaše volebnědisidentské kamarády chtěl opět ubezpečit, že když s ničím novým nepřijdete a nenecháte si to od ostatních odsouhlasit (=VOLBY), budete nuceni přijmout chtě-nechtě to, na čem se jiní dohodnou (i za vás). Pochopitelně se očekává, že k těm nápadům přidáte ze svého středu nezkorumpovatelné vůdce.
Dokud nenabídnete srozumitelnou a přijatelnou alternativu, budu volit komunisty, a ignorovat volby budu, až už nebudu moci se dobelhat do volební místnosti. Jsem smířen s tím, že můj hlas je jako zrnko písku na poušti. Mnoho jiných je zmanipulovaných tak, či onak, ale v kritických okamžicích se spíše najdou řešení i potřební lidé k realizaci i potřebná shoda. Jestli ovšem lid dopustí zvlčení vůdců, dobře mu tak.

278960

12.11.2012 21:27

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Obávám se, že se neorientujete. Nickovi "petersv" jsem poslední dobou neradil já, nýbrž někdo jiný. Ale Vám jsem např. nedávno věcně radil s ohřevem oceli (9/11). Já taky nejsem ideolog a píšu zde názory jako své vlastní. Moje poslední příspěvky najdete všechny po kliknutí na 46.?.?.? u mého příspěvku. Ale stejný začátek IP adresy neznamená stejného autora příspěvků. To Vám mohl vysvětlit třeba dub, místo na Vás navazujícího kvazisouhlasného "povykování" mimo mísu.

278957

12.11.2012 19:21

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

Tenhle Váš styl diskuse je přesně ve stylu: já o voze, ty o koze.
Jak se věci mají v USA to jsem neřešil, ale i tam zrovna zvolili spíše realistu. Výběr tam nikdy moc velký nebyl.
Že si velké peníze razí cestu i parlamenty a senáty, to mi nemusíte vysvětlovat.
Milá Vopice, mně jde jen o to, aby se lidi nenechali vyprovokovat volebními disidenty k násilí, když tito umějí nabídnout jen beznaděj kromě toho ignorování voleb.
>Ale jednu věc bych vám poradil. Když už máte takovou chuť něco měnit - volbou někoho, kdo vám to slíbí, co kdybyste raději zvolil jinou cestu, že to raději změníte sám? Co kdybyste místo k volbám raději občas zašel na policii podat trestní oznámení na některého z poslanců. Důvodů by se našlo spousta, ale chápu, že snadnější je to nechat na někom, kdo slíbí, že to udělá za vás, abyste se nemusel namáhat a měl volné ruce na jinou práci.
Na radění moc nemáte. Systémové změny nelze docílit pomocí trestních oznámení, zejména v době kdy se (možná) trochu probouzí orgány činné v trestním řízení. I kdyby včera zavřeli celou současnou vládu, není to žádná systémová záruka do příště, že se nástupci po pár měsících neoklepou ...
Ale užívejte si "rozkrádací svobody" dokud to jde. Nejste daleko od pravdy v tom, že někteří, a Vy zjevně mezi ně taky patříte, budou považovat ukončení "rozkrádací svobody" za nastolení totality.
Volím a budu volit komunisty, i když jsem to dříve nedělal, a Vám radím abyste víc o tom přemýšlel.
Volební disidenti dělají u voleb asi totéž, jako člověk v posledním tažení - ignorují volby.
Máte-li co nabídnout k následování s pozitivním výsledkem alespoň v malé vesnici Vopičákově, či Dubíně, kde se lidé mají dobře z toho ignorování voleb, popište podrobněji a pozvěte všechny zvědavce shlédnout ten zázrak zázraků.
Milí "volební disidenti" začínáte být na Zvědavci "vládnoucí stranou" bez skutečných argumentů a vizí (odkud já to znám [zmaten] ). To, že umíte vyjmenovat kazy současné společnosti a jejich vzájemné zasukování v stávajícím systému není žádný přínos k dohodě o řešení. Ale budete si muset zvyknout na to, že když s ničím novým nepřijdete a nenecháte si to od ostatních odsouhlasit (=VOLBY), budete nuceni přijmout chtě-nechtě to, na čem se jiní dohodnou (i za vás). To je skoro přírodní zákon. Takže, přemýšlejte, máte-li čím.

278948

12.11.2012 12:51

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

46.?.?.?

>V podstatě dělají více než vy.
Já bych to netvrdil, dělají u voleb asi totéž jako člověk v posledním tažení - ignorují volby.
Víte, volby nejsou jen o tom hlasování, volby jsou rovněž o přípravě.
Zahrádkáři taky volí předsednictvo, a nikdo tam neplká bonmoty typu: "kdyby volby mohly něco změnit..." Smyslem volby je zvolit zástupce, kteří ten kolektiv zastupují v určitých věcech, a uvolňují tak ostatním ruce pro jiné činnosti.
Podívejte, po dalších volbách nejspíš dojde i na to, že "levice" získá ústavní většinu i v dolní komoře, a je docela možné že konečně dojde i ke změnám volebního systému směrem k přímější demokracii, či pružnějšímu odvolávání politiků. Také nesmyslná kvóra 101 hlasů na přehlasování veta by měla být zvýšena tak, aby nebylo pouhým formalizmem přehlasování veta ať už prezidentského či senátního.
"Volební disidenti" si zřejmě přejí zásah boží, nebo násilný převrat. Jiné možnosti se nenabízí. Ba, je tu i třetí možnost: lupiči podle vzoru "volebních disidentů" se taky nepůjdou zvolit, a prohlásí volby s účastí pod x procent za neplatné a pozvou zdejší "volební disidenty": pojďte vládnout místo nás.
Reálný z těch možností je pouze násilný převrat, ale těžko čekat, že vynese do čela někoho vhodného.
Radši třikrát volby, byť dočasně s blbým výsledkem, a potom zákonná náprava včetně zabavení nakradeného a přiměřeného potrestání vinníků.
Už dnes se policie osměluje, potom by si je tam mohli rovnou nechávat.

278928

08.11.2012 20:51

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

46.?.?.?

To je dobrý nápad. Jenže z těch systémů moc velký výběr není. A ten, co se nám (některým) tak nelíbí, je ten nejvýkonnější. Je to systém loupežnický. Ten jediný dokáže vytvořit dostatečné rezervy, a stává se tak automaticky vzorem a nabaluje na sebe někdy i silou méně zdatné okolí. Není nato potřeba žádný tajný recept. A obávám se, že mi žádná síla mé osobnosti nebude stačit k uhájení vlastnoručně dopěstovaných brambor či vlastnoručně postaveného domu, pokud někteří Bystřejší začnou hledat nové příležitosti jak snadněji ukojit hlad či sehnat střechu nad hlavu. Občas se peskuji za nedůvěru v překotně se rodící lepší svět se "starými psy", i za svoji zastydlou touhou po spáse v institucionalizovaných zárukách starého světa.
Zrovna dneska nám spojení loupežníci připomněli Bílou horu a též jak "důvtipně" loupež vítězí.

278721

07.11.2012 10:03

Je Zvědavec na odpis?

Je Zvědavec na odpis? Ano , je!!

46.?.?.?

Ale odepsat ho můžete jen Vy sám, Vladimíre. Třeba tím, že se budete věnovat jen čtení těch příspěvků, které hýkají blahem jak to skvěle vedete. Kritické, či dokonce zpochybňující Váš přehled o věci zlehka vynecháte. Někdy člověk potřebuje pochválit, uznávám, ale otisknete-li článek typu " Volejte řediteli!", pak by jste měl na všechna ta volání "k věci" reagovat individuálně. Třeba i jednoslovnou větou. Tak velí slušnost. Teď nevím jestli jste můj příspěvek 278387 četl či nikoli.
Další věcí je, že by zde měl být trvale takový veřejný diskusní prostor pro návrhy na zlepšení jak technické tak i ideové. Něco by se potlouklo v diskusi, a nakonec byste mohl z toho něco realizovat dle vlastního uvážení. Pokud by takový prostor existoval, tak bych byl už někdy v červnu ten odkaz tam umístil. Určitě bych nejmíň po týdnu po znovuzavedení sázky přidal, že to grafické znázornění stavu výběru je příliš decentní, chtělo by to nějakou "dynamiku", ovšem s citem. A nápady mají i jiní...
To nejdůležitější nakonec, konkurence je velká, v kvalitě publicistiky moc velké rezervy nevidím. Možná by nebylo od věci některé dlouhé články šetrně zkracovat (s upozorněním).
Rezervy jsou v diskusi. Lidé by se měli naučit, kde jinde než v diskusi, jak se spolu domluvit - dohodnout. Zde je pole neorané. To je ovšem na delší povídání, ale mohl by to být magnet Zvědavce.
Ty příspěvky mobilem by se určitě měli zavést, když už to funguje na BL.
Jinak bych do grafiky moc nevrtal, možná posun tónů barev.
Mimochodem, dnes je teprve sedmého v měsíci a vybráno je už 64%...

278584

06.11.2012 18:50

Balkanizace Evropy

RE: Evropě nesluší jednotnost

46.?.?.?

Vyjádřil jste to velmi dobře. Ten návrat ke "kmenovému zřízení" nic neřeší. To není cesta k harmonii. Bohužel pro řadu zdejších diskutujících existuje jen binární optika. Věnují se tak vlastně věcem vedlejším, kterým přisuzují vlastnosti jež nemají. Malý celek může být nesnesitelnější než velký, žádná přímá úměra. Nebo představa, že po tom pádu na držku se všichni umoudří a sjednotí a domluví je vadná. Skoro všechno je dnes postaveno na přechytračení, dokonce i v katastrofických situacích někteří vidí příležitost ke zbohatnutí.
Vše stojí a padá s domluvou (dohodou), po které nebude na žádné straně potřeba ji obejít či zvrátit. Nikoli ulepit 51% a potom zákonem vnucovat svou svévoli. Na metodice takových dohod by se mělo pracovat "pilně a bez hněvu". To by mohlo založit novou morálku, která zapojí to zvíře v nás do harmonie bytí.

278545

06.11.2012 12:24

Je Zvědavec na odpis?

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

46.?.?.?

Nepracuji pro Fio, ale mívám nějaké drobné platební styky se Slovenskem, a hledal jsem řešení pro sebe, protože mi jiná banka doručila o třetinu méně (za převod z Euro plus mezistátní tarif) z platby cca 30 EUR. Takhle mám jeden účet v Eurech pro styk se Slovenskem a nepřevádím do Kč každou příchozí platbu, a z něj taky rovnou v Eurech platím na Slovensko opět internetbankingem Bez poplatků.
Moc OT to není, bezplatný transparentní účet pro Zvědavce by možná taky nebyl od věci, pokud by šlo zachovat anonymitu dárců alespoň při nějakém typu převodu.
Sviňárny se nebojím, neb stačím prakticky udržovat účty poblíž nuly, jsou to vlastně provozní účty.
Kdo se bojí... (nesmí do lesa) [mrknutí jedním okem]

278510

06.11.2012 02:52

Je Zvědavec na odpis?

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

46.?.?.?

Křivdíte, je to vyzkoušené - bezplatné převody v Čechách i pro platby ze Slovenska a na Slovensko v klidu z domova internetbankingem. Podmínky jsou dostupné z internetu ještě před podepsáním smlouvy. Připouštím, že je to náročnější čtení, ale vyplatí se. Dokonce si můžete otevřít účet přes internet a smlouvu k dodání poštou, ze sortimentu stojí za zmínku i možnost podnikatelského účtu bez poplatků ve stejném rozsahu jako u osobních účtů a možnost bezplatného transparentního účtu pro neziskovky a občanská sdružení.

278483

05.11.2012 11:18

Je Zvědavec na odpis?

RE: 3 podnety

46.?.?.?

Platby mobilem jsou dnes podstatně levnější viz BL
Vladimíre, podívejte se prosím sem!

278387

29.10.2012 16:14

V náš prospěch je sounáležitost se všemi lidmi a bytostmi

RE: Tradícia a genetika, časť 2.

46.?.?.?

Už jsem se taky začal odpojovat od systému. Televizi doma nemáme, bulvár čtu jen při roztápění (asi 15 let staré noviny), a nakupuji spíše zboží které potřebuji, než to co je reklamou propagováno.
Nenapadlo mne, že jsem nositelem jakéhosi hříchu, kterého jsem se na rozdíl od svých rodičů dopustil tím, že jsem se narodil až těsně po válce. Jsem nevděčník, doznávám po Vaší instruktáži, pokouším se to napravit ale nevím jak. Měl bych se asi vzdát důchodu, to bych ovšem neměl ani na příspěvek na Zvědavce, ani na počítač či připojení k internetu, a tak bych ani neznal Vaše názory na sebe.

S úctou Váš (zhýčkaný dobytek...)

PS: Nabytých sociálních jistot si opravdu nevážím, všichni jsme je totiž v bývalém režimu měli za samozřejmost. A nebudu mít zřejmě ani čas začít si jich vážit, neb mladí individualisté (neschopní navázat na tradice) systém sociálních jistot pomohou kmotrům převést na jejich konta pomocí stran korupční odpovědnosti. A tak začínám pěstovat zeleninu, brambory, léčivky..., abych se mohl dožít toho, kam to vy neřvoucí nedobytkové dotáhnete.

278076

29.10.2012 05:07

Z japonského blogera českým prezidentem?

RE: vy opravdu vážně diskutujete o Okamurovi jako prezidentovi?

46.?.?.?

Vy budete jistě vědět o několik řádů lepším kandidátovi. Tak se předveďte!

278045

29.10.2012 05:00

Rychle pryč z Evropské unie. Bruselská bestie se utrhla z řetězu, říká kandidát na místopředsedu ODS

Ta idea v názvu článku má vskutku něco do sebe.

46.?.?.?

ODS a její představitelé vykazují příznaky absťáku od dob, kdy vtrhla do politických handlů odposlouchávací technika. Některé "rozpracované zdroje" (důchodový systém, círk. restituce, zdrav.pojištění) se zdají být nedostupné zejména z důvodu částečné mobilizace veřejnosti (volby). Hledají tak pro své kmotry další a další zdroje, a objevují, že určitý stupeň sjednocení v EU by omezil silně jejich suverenitu v bačování na domácím dvorku.
Zrovna tahle korupčnická banda má starost o státní suverenitu, ale z diskuse je vidět, že zde je mnoho užitečných idiotů, kteří na ten lep sednou. Jistě, EU má mnoho nectností, nedokonalostí ale také hodně zdrojů a lidí schopných.
Co říkají tihle hlídači suverenity pouštění žilou národní ekonomice přes zahraniční banky a jejich domácí dcery. Mlčí. Velkého kmotra respektují.
I kdyby nebylo jiné cesty než úprk z EU, pak rozhodně ne pod vedením dějinami prověřených korupčníků, jinak je to jen z bláta do louže.

278044

25.10.2012 21:13

Kočičí vrah

Člověk a jeho předchůdci...

46.?.?.?

Jak blízko k nim máme?
Sice trochu z jiného soudku

277841

>Akustická rezonance samozrejme divy umí, ale také není všemohoucí jako haarp.
Akustická rezonance může být ale spouštěčem uvolnění velkých energií, které jsou přírodního původu a jsou "předpřipraveny". Všemohoucno přimalují nevědoucí...

277560

>Pane s tema horáky nenoste dríví do lesa. S ohrevem oceli mám dostatečnou praxi.
To připouštím, bohužel na Vašich příspěvcích to vidět není. Možná jste řídil tu ocelárnu v níž jsem pracoval. Takových expertů s dostatečnou praxí běhá po světě,jako třeba nějaký Kalousek přes finance. Ten pořád tvrdí že ušetří a nakonec opak je pravdou.
Nebudu Vás déle trápit, ale ten hřebík si určitě opatřte, pokus proveďte. Je to vlastně takový ohřev traverzy z mrakodrapu 9/11 ve zmenšení za ideálních podmínek. Ohřívaný bez obkladů a jiných přirozených překážek, hořák optimálně zásobený palivem i kyslíkem skoro ideálně umístěný. To je vlastně nízkonákladová rekonstrukce jedné mainsteamové fámy o měknutí traverz požárem.
Ač na pravdu od soudů moc nevěřím, možná přece jen došlo k průlomu: Italský soud rozhodl, že je zcela nepostačující zjednodušená interpretace mikrovln jako ohřívače hmoty skrze ztrátové dielektrikum (jak to děláte nejen Vy), a že nejspíše jiný model by vzniklý nádor pomohl lépe vysvětlit. Teta Wiki Vám s tím taky nepomůže, je nahluchlá a doví se to jako poslední...

277559

S těmi troubami můžete mít i pravdu, to ale nic nemění na tom, že akustická a subakustická rezonance umí divy při zanedbatelných nárocích na výkon. Viděl jsem, řešil jsem a zvítězil jsem. Popisovat to pro Vás nebudu, Vy by ste mi tam jistě přičinil něco podobného jako ty šachtičky ke každé traverze s distribučními kanálky, které zajistí rovnoměrné rozložení paliva k traverzám, a nazval by jste ony šachtičky hořákmi. Do bezedných výtahových šachet se palivo nemohlo dostat, že?
Kyslíkovou bilanci neřešíte vůbec, ten je všude, že? Ba stačí i na přidružené pozvolné čoudění (nízkoteplotní)?
Obklad traverz a jeho vliv neřešíte vůbec, přitom to může být to nejdůležitější pro energetickou bilanci ohřevu.
Abyste získal alespoň nějakou konkrétní praxi s ohřevem oceli doporučuji opatřit si hřeb dvoustovku (200x7,1 nebo podobný) a zkusit ho ohřát nad plynovým hořákem (2-3kW) kuchyňského sporáku alespoň do červeného žáru. Hřebík umístit na rošt pro hrnce. Možná se potom dostaví alespoň mlhavá představa o energetické bilanci, a účinnosti prostorové konfigurace. Je jasné, že k ohřevu prakticky nedojde vůbec, bude-li plamen od hřebíku vzdálen více než 10 cm, svářeči vědí že optimum je v milimetrech od vrcholu plamene. Takže k ohřevu od plamenů jiných vzdálených byť silnějších hořáků na sporáku či v patře mrakodrapu prakticky vůbec nedojde. To vše vede k tomu, že hoření leteckého benzínu v prostoru celého patra zhoršuje energetickou bilanci až na nulu. Jediná schůdná představa jsou účinně umístěné hořáky s přísunem a optimálním dávkováním nejen paliva ale i kyslíku. Protože taková sestava hořáků nemůže vzniknout explozí z nahodilého materiálu v místě, je tato cesta ohřevu naprostý nesmysl. Ale někomu se ten hollywoodský scénář tak zažral pod kůži, že mu není pomoci.
Upozornění: Hřebík po zahřátí přemísťovat až po vychladnutí!!! Barva červená, či červenohnědá se pochopitelně nekoná ani na 3kW (PB) hořáku po půlhodině ohřevu. Konce přesahující hořák ochlazovány vzduchem stačili k odvádění tepla do hřebíku hořákem dopraveného tak, že teplota zůstala pod 600C. Teplota plamene je něco málo pod 2000C. Celý výkon hořáku se ale na ohřevu nepodílel, ovšem takový hřebík nemá ani dost místa pro absorpci většího výkonu. Nějaké konce musíme nechat volné neb v reálu by traverzy měly pokračovat do prostoru bez hoření s přirozeným chlazením.
To elmag. modulované vlnění v praxi není jen jakási superpozice sínusovek...a demodulaci stejně nic jiného než "hmota" neumí. Ona to tak nejspíše dělá od nepaměti,jen někoho napadlo to zneužít.
Končím, neobohatil jste mne mezioborovými vhledy, musím na vinici Páně, listí padá...

277476

moc krátce na to, aby byly vidět možnosti hmoty.
Hmota v mikrovlnce nepropustí mikrovlny skrze sebe jako vakuum, nýbrž tímto vlněním rozrezonuje molekuly, a odebere tak energii z pole. Kdybychom si to představili jako model v bezeztrátovém vakuu, tak bychom museli sestrojit anténu pro příjem vln a energii získanou anténou "utratit" v rezistoru proměnou v teplo, to umí ten kus žvance v mikrovlnce sám. To jsou poněkud složitější děje, které taky lze odbýt pojmem ztrátové dielektrikum. Takže máte pravdu, že i koňská hlava může být anténou.
Antény jsem přímo neštudoval, ale konstruoval a ladil, někdy podle cizích návodů, jindy i vlastní konstrukce.
Haarp opravdu nic nemá s mikrovlnama, ale to jsem snad netvrdil.
Ten příklad jsem zvolil schválně k demonstraci vlastností hmoty, hlavně pro Vás, když z Vámi napsaného vidím příliš nedůvěry v "hmotu". Bohužel nemám čas na expandující diskuse (o přesnosti pádu do půdorysu či o oceli při 600C). Tak komplexní problém jako je ohřev oceli na oněch 600C je příliš složitý pro laika. Srovnávání teplot plamene leteckého benzínu s teplotou měknutí oceli je pro děti z mateřské školky. I hořlavý obklad ocelových nosníků ve stádiu zpopelněném dokáže velmi účinně bránit v ohřevu oceli nad úroveň přirozených ztrát ochlazováním vedením v samotné oceli do míst mimo ohřev kerosinovým "hořákem". Představa, že se explozí sestaví jakýsi jakostní hořák "namířený" na každý ocelový nosník s dostatečným přísunem kyslíku (v prostoru odkud se valí hustý kouř - nejspíše z dýmovnic) je spíše pro zasmání.
Protože jste zcela ignoroval moji argumentaci o NEMOŽNOSTI symetrie důsledků při asymetrii příčin, je i toto moje psaní pro Vás nejspíše zbytečné.
Že modulované elmag. pole může najít vhodnou anténu-rezonátor(byť nízké jakosti) v pouhém hmotném objektu pro tu nižší frekvenci a dokonce ji převést na mechanickou v magnetickém poli Země, to taky nebude nic pro Vás. A nakonec aspoň ty trouby u hradeb Jericha. To by snad šlo?
Ale nemám to ještě odzkoušené, až na ty trouby...[mrknutí jedním okem]

277438

>Je mi jasné, že je zde hromada lidí, která nechápe o čem píšu, tak si to vykládá jako karty.
Svatá pravda, ale ne všichni.
>Takže na absorpci energie z mikrovlnky nejsou potrebné žádné elementární diody, nebo cívky. Strídavé pole taky ohrívá. Jde o ztrátovou rezonanci, nebo rozptyl energie, viz nejaká fyzika, nebo wiki.
Dost jste to mikrovlnné ohřívání odbyl, takže zkusím podobně. Ale to teplo z mikrovlnky bylo jen jako příklad, kde hmota zastupuje poměrně komplikované obvodové zapojení, pokud rovnou nepřistoupíme k představám o částicích či kvantech.
Co píše teta Wiki o tom, že střídavé pole také bručí, mručí, vrní za určitých okolností? A když to pole indukuje proud ve smyčce, a ta je v jiném poli, co bude se smyčkou (anténou)? No a to může být základem pro elektromagneticko - mechanickou rezonanci, která nepotřebuje žádné jiné usměrnění ani MW ani GW-aty, stačí když trvá "dlouho" a má vhodnou frekvenci.
>Neberu vám žádnou víru na "duchy", pro mne je to jen strašák. Já zde na nejakých výsledcích závislý nejsem. Spíš me prekvapilo, jak krátká doba nekterým lidem stačí, když není po jejich, tak pustí do kalhot invektivy, nepíšu o vás. Vecná stránka jakoby je nezajímala.
Pesimismus je základ zdravého poznání, to Vám chválím, ale to ego tlumte. To, že něco Vám nejde do souladu s Vašimi znalostmi, by Vás mělo předně vést k hledání chyby ve vlastní úvaze a snažit se "vcítit" do argumentace jiných. Ne každý umí převést argumentaci do všem srozumitelného tvaru.
Příklad: všichni si všimli pádu trojčat do vlastního půdorysu "skoro na cihlu přesně". Tomu pádu lze tak přiznat osovou symetrii. Když má vzniknout něco osově symetrického, těžko ponechat "iniciativu" silám asymetrickým, to už jsou na tom lépe vlivy náhodné, kterých ale musí být hodně aby se navzájem "potloukli". Letadla, palivo, přívod kyslíku - asymetricky. Ohřívání či tavení ocelí proběhlo nutně symetricky...
Našinci stačí pouze tato úvaha, a hned ví kde jsou duchové a víra v ně.

277413

Neberte to ve zlým, když už čtu od Vás ty příspěvky v různých vláknech nedá mi to abych se nevmísil poznámkou. Vaše znalosti jsou rozsáhlé ale nestrávené, proto se výsledek nedostavuje. Vám by se ani jídlo v mikrovlnce neohřálo bez cívek a diod zabudovaných do jídla. Oni tam už totiž jsou, ale jen někde a někdy. Měl byste začít louskat rébusy poněkud jednodušší, ty složitější se pak podají samy. Třeba ty 9/11 mrakodrapy začít tou sedmičkou...

277371

05.10.2012 20:36

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Otřeli jste se o mého miláčka, tak tady máte přes držku.

46.?.?.?

>... "sedíc na stromě"...
Tomu my, co jsme slezli ze stromů, říkáme hřaduje. Teď ale zrovna hřaduje na hradě.
Vzdělávání, to bude nejspíše přes klimakterológii. Ale v ekonomii je to špičkový expert přes problém: jak nehrabat a přitom nahrabat. Editor to napsal sofistikovaněji: ..."jako jediný z polistopadových politiků si celkem příliš nenakradl."
Mně oba Václavové spíše připomínají kukaččí vejce, už i tím jménem po českém světci...
A s tou záští to děláte dobře, je potřeba vidět role a herce a nebrat to smrtelně vážně, i když to někdy bolí. Však on by se našel třeba ještě někdo horší. Proto se musí hodně (a rychle) otáčet aby nějakou tu funkcičku opět získal. [mrknutí jedním okem]

276592

04.10.2012 04:08

Ještě jednou můj názor na Klause

Otřeli jste se o mého miláčka, tak tady máte přes držku.

46.?.?.?

Už podruhé, či kolikáté. Argumenty spíše emocionální, připomínající více hysterický záchvat, než vážně míněnou racionální obhajobu. Proč Editor nevyvrací jasné srozumitelné nikoli nenávistné argumenty zpochybňující zjevně velikost V.K. Proč posuzuje, jako zásadní, mediální produkce V.K., které je sice možno dohledat a připomenout, ale praktického dopadu neměly a nemají (Kosovo, Jugoslávie...), zato kupónovka se "jen nepovedla". Odpovím si sám: protože to nejde. Lepší je vybrat si čtenáře, který zjevně nemluví pravdu („veletoč“) a na tom vystavět obhajobu, nejen svou, ale i V.K. coby „oběti, která se v podstatě nebrání „.
Slova (či postoje) sice mohou mít sílu, zejména pokud se promění ve skutky vlastní či jiných. Ale nepochybně skutky by měli dostat v posuzování velikosti státníka přednost. Zvláštní kategorií skutků jsou takové, které jsou plně v jeho moci. Např. kontroverzní amnestie. Má divnou slabost pro korupčníky.
Chybí ovšem i správná slova od profesora, odborníka na finančnické problémy - zásadní, jasné a srozumitelné stanovisko k současné krizi, která s financemi, bankami zcela zjevně souvisí.
Chybí vyjádření zejména o „kasínech“ a o „vylhaných aktivech bank“, ke kterým neexistuje protihodnota. Nekritizuje utrženost ze řetězů a diktát finančních institucí, ale vždy mu z úvah nějak vyjde potřeba méně Evropy a více „národního“ (prý demokratičtějšího) státu. Propagovat vyrovnaný rozpočet po velkém ZHASNUTÍ a "útěkem před právníky" je úsměvné. Dluh se totiž poté ukazuje jako nezbytnost, a jeho nárůst je od určité úrovně nemožné zastavit. Řešení existuje, ale není v návratu "národního státu". Je to v anulaci dluhu či jeho části a podřízení bankovního a "kasínového" sektoru potřebné regulaci.
Nějak se mi po tomhle exkurzu ten velikán hodně zmenšil.
Perličku z autorovy obhajoby jsem pro odlehčení přidal na konec:
„Lze mu vytknout ješitnost, ale kdo by na jeho místě nebyl?“
Kolik sebekritičnosti se k té ješitnosti může vejít do jedné osoby? Asi nic.
Příště se radši držte reality a nespoléhejte na ten "čulíkovský" nadhled z letadla. My, alespoň někteří, jsme už dávno slezli ze stromů.

276398

27.09.2012 04:32

Rusko ukázalo USAID dveře

Rusko si poslední dobou vůbec vede dobře

46.?.?.?

V rubrice "Ve zkratce" je nyní poslední: Rusko zakázalo dovoz GM kukuřice.
V PL píší hned pod titulkem ke komentáři o majetkových přiznáních: Dokonce i Rusko právě přijímá zákon, který platí pro všechny úrovně pracovníků státní a veřejné správy.

275604

27.09.2012 03:45

Je Nový světový pořádek „židovský“?

RE: hmm

46.?.?.?

Jen "pronárod" Augustin-ů věří svým elitám. Výjimku neudělá a neudělá.

275601

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
323 576,46 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?