Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 350 příspěveků, 22 různých jmén: <nic>, aaaz, diskutér, eda, F. A. von H., F.A. von H., haf, ham, hapal, chlebasmaslem2, jansmith1984, Jiří S., MartinX, Mor, Nobody, Pítr, Pítrs, sed, Ton, xws, xyzzz, zyx.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.03.2014 02:08

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: vrazi neprojdou

193.?.?.?

Pokud se to podaří dost rychle. Ale co takhle:

Ukrajinu vojensky obsadit, fašisty pozavírat. Obnovit ústavní pořádek a zajistit volby. Západ bude ječet, hrozit, ale na ozbrojenou konfrontaci nemá. Když budou volby, bude se snažit postavit v nich Rusko do role okupanta, to je jasné. Nicméně pod ruskou správou lze udělat spoustu kroků, které západní vliv omezí. Například vykopnout americké velvyslanectví a spoustu zrádcovských organizací, kterými západ uplatňuje svůj vliv. Gruzínský scénář, ale dotažený do konce. Je možné i dělat pozdější ústupky, část Ukrajiny uvolnit ze svazku, pokud si to bude obyvatelstvo přát. Strategické oblasti by zůstaly v ruských rukou, nebo by se aspoň dalo hodně zachránit (např. společné zbrojní programy a jejich plány). Probíhající vojenské cvičení je ideální pro tohle vyústění.

Ustupovat nelze, příkladem toho je neslavný konec Janukovyče. Nepřátele už Rusko má, všichni se už polarizovali, takže zádný další nevýhoda, jen odkrytí karet nepřítele. Ziskem Ruska bude jeho respekt. Rusy drží zpět syndrom sovětských okupací "na obranu socialismu", ale současný vývoj a barevné revoluce je už staví do jiného světla. Navíc je to už dávná minulost a jen psychologické pouto "špatného svědomí", které má omezit svobodu jejich volby. Stejně tak je i současné Německo drženo na americkém obojku špatného jako věční fašisté - a přitom ti s americkým požehnáním řádí už úplně jinde.

305599

01.03.2014 04:59

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: RUSKO MA SYBIŘ

193.?.?.?

Natálie, velmi děkujeme za Vaše příspěvky. Máme vás, Ukrajince, stejně rádi, jako Rusy. Banderovce a fašisty ovšem rádi nemáme, naše národy (Slováci a Češi) s nimi mají špatné zkušenosti.

305606

02.03.2014 00:03

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

Na pokraji jaderné války

193.?.?.?

Imbecilní politika Západu vedená opicí Ubabou přivedla svět na pokraj jaderné války; že nejsem sám, kdo si to myslí, je možné si porovnat zde:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/

na blogu pana Sakera. Co nás tedy dělí od války mezi Ruskem a Západem?

1) jedna provokace Kyjevských banderovců, útok nějaké na město s ruským obyvatelstvem, nějaká fašistická řezničina nebo pokus o ni. Při pohledu na dosavadní historii Majdanu je to téměř jistota.

2) Putin jistě odpoví vysláním vojsk. Má to schválené od Dumy a nemůže nereagovat. Nejspíš ani nereagovat nechce - poučen zkušeností z ulice ví, že před šikanujícím, napohled silnějším "borcem" ustupovat nelze, i kdyby měl prohrát. Protože kdyby jednou ustoupil, byl by šikanovaný už navždy. Přesně v téhle situaci je teď Rusko. Samozřejmě Západ sází na Ruský ústup, protože je z jejich pohledu logický. Oni, jsa sráči, by ustoupili. A v tom se u Ruska právě hluboce mýlí.

3) Opice s granátem se již dopustila imbecilních výhrůžek, jako před syrskou krizí, a zapomněla už, jak potila krev tváří tvář možné konfrontaci. "Teď jsem to rozehrál líp, ne? Aspoň mí poradci mi to říkají???", přemýšlí opičák. Takže následovat může buď přiznání totálního debaklu své politiky, nebo zvítězí ješitnost a pýcha, beztak raněná syrskou krizí, Snowdenovým azylem v Rusku a olympiádou v Soči, která byla úspěšná a skvělá přes všechny špinavosti a jedovaté sliny naplivané přes oceán.

4) Takže opici zbývá vyslat nějakou tu Army, aby Rusům způsobila ty strašlivé škody, strašlivou cenu, kterou opičák vyhrožoval. Rusové ani nebudou s odpovědí čekat, až na Rusko dopadnou americké rakety. Bude stačit jen jedna nepřátelská akce. Jako papírově slabší bojovník odpoví Rusko vším, co má, nebude čekat, až nějaké rány schytá.

5) Jsou tu dvě jistoty - s Amerikou, jak ji známe, bude konec a Sibiř je větší, než bývaly Spojené státy americké. Jistě tam pár lidí přežije. Možná, že i víc než pár.

Zdejším opěvovatelům banderovců a trollům ve službách strýčka Sama radím jedno - zajděte si co nejdřív ke zpovědi, jinak to možná už nestihnete.

305693

04.03.2014 00:39

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Opět vláda národní ostudy

193.?.?.?

Pokud jde o mně, tak platí! Dohodnuto. [smích]

Ať žije Slovensko a Slováci, náš bratrský národ!

305924

08.03.2014 22:25

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

Ukrajina se za pomoci USA možná pokusí si vzít Krym zpět

193.?.?.?

Jak oznámila agentura Interfax, Ukrajina napodobuje předchozí ruské cvičení a přesouvá vojenskou techniku na východ:

http://www.interfax.ru/world/363577

V situaci, kdy zemi zoufale chybí peníze na provoz státu, bude Ukrajina provádět vojenské cvičení. Jaký může být smysl toho všeho? Putina jistě nezastraší nějakým řinčením zbraní od jeho cílů. Rusko jistě dobře ví, jak na tom Ukrajina vojensky je. Ukrajina bude muset zbraně použít, aby to mělo nějaký efekt. Ten efekt může být provokace k většímu konfliktu. Pokud by Rusko nic neudělalo, ještě před referendem může Ukrajina přesilou dobýt Krym. Pokud Rusko přes jekot a vyhrožování Západu zasáhne, alespoň bude zmařeno referendum, a jestli ani to ne, budou aspoň silnější argumenty proti jeho legitimnosti. Do Černého moře zatím vplouvají americké válečné lodě, které se pokusí ruské akce blokovat.

306221

14.03.2014 11:47

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Historie

193.?.?.?

Ten kolotoč viny se točí neustále, vinni jsou Němci, my, Němci, my... Pohání ho ale kdo?

Každý dnes ví, že Hitlera k moci kdosi obratně domanipuloval a že měl být nástrojem expanze na východ. Ale co když i naše elity, Masaryka a Beneše, někdo dotlačil k tomu, že pro německou menšinu vytvořili těžko snesitelné podmínky? Není to stejná technika, jako byla použita na Ukrajině? Stejný rukopis? Kam jezdili Masaryk a Beneš pro rozumy? Jako třeba dnes Jaceňuk. A spousta takových drobností se stala všude po Evropě, aby velká válka mohla být spuštěna. V čím zájmu to bylo a kdo na ní zbohatl nejvíc?

A když se to teď děje znovu, je už jasné, jak a čím to má skončit a čí pruhovaná prdel se tím, jak doufají, zachrání?

Je komické, jak se tvůrci toho plánu sami proflákli, když začali Putina srovnávat s Hitlerem.

306613

03.04.2014 03:45

Šachová partie Kerry-Lavrov

Kdy to bude mat

193.?.?.?

Vládě USA mohou Rusové věřit asi tolik, jako jí mohli důvěřovat severoameričtí indiáni. Dohoda je pro ně jen cár papíru sloužící k získání nějaké výhody.

Celé to vzniklo kvůli horké válce, ne studené, ale horké - proti Rusku, kterou ale "Říše chaosu" nechce začínat za perspektivy, že ji prohraje. Proto ta válka ještě není, říše by ráda měla Ukrajinu v NATO, nachystané svoje PRO, rakety na svých místech, namířené na Moskvu. Rusové takový průběh nikdy nedovolí, ale je možné, že zoufalá říše poněkud sleví z dokonalosti svých plánů, nebo vymyslí nějakou jinou, náhradní sviňárnu.

Takže mat to bude teprve tehdy, až říše sama zkolabuje, výrazně oslabí, nebo se promění (bohužel s velkou částí ostatního světa) v radioaktivní popel.

Vložený obrázek

307803

K tomu cvičení nedojde. Dříve se uskuteční jiné cvičení, které možná skončí na polských hranicích:

Vložený obrázek

307804

19.04.2014 04:07

Obamova hra: Je Putin lákán do pasti?

Nejde o past

193.?.?.?

Prostě když jedna strana chce válku, tak toho dosáhne, ale ne tak, jak si sama představuje.

Pro nás ve střední Evropě to ale znamená, že se nám odpočítává čas života nebo aspoň normálního, celkem slušného a hezkého života, na posledních pár... týdnů, maximálně měsíců. To je realita, s kterou už asi nic neuděláme, spíš jde jen o to, jak ty chvíle pěkně a smysluplně strávit. Leda že by se stal zázrak v podobě velkého krachu USA nebo něco takového. Ruskou vlajku nad Rajchstágem už asi neuvidíme, ale bude tam...

Co myslíte, budou naši novináři a zbabělí politici tak nestydatě lhát, až do posledních pár vteřin před smrtí?

308702

26.04.2014 00:32

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Také Vám děkuji za odpověď, a děkuji panu editorovi, že Vaši odpověď pustil.

Myslím si, že Vám teď rozumím lépe. Já sice většinu času žiju v českém prostředí, ale také celkem hodně cestuji, mezi různými univerzitami ve světě, ovšem většinou krátkodobě. Když se setkám, například v Americe nebo ve zmíněném Japonsku s nějakým Němcem - kolegou, obvykle si s ním rozumím velmi dobře, téměř jako s krajanem, spojuje nás kulturní blízkost a evropské kořeny. Akademické prostředí je v jistém smyslu velmi tolerantní (pokud jde o kulturní rozdíly), ale důležitá je hlavně intelektuální stránka komunikace, člověk si drží určitý odstup a emoce zpravidla s nikým nesdílí (všichni se tváří, jako by skoro žádné ani nebyly).

Ale pokud se vrátím domů, a pohybuji se mezi obyčejnými lidmi (zní to fakt blbě, tím nechci říct, že bych mezi ně nepatřil, spíš naopak), dolehnou ke mně emoce ze všeho možného, podobný jev vzniká, když přijdete z velkého města na vesnici, lidé jsou jaksi bezprostřednější... tak potom ve mně vzniká ten dojem, o kterém jsem psal.

Pokud jde Rusy, moje zkušenost je, že k Čechům přistupují dost rezervovaně, s nedůvěrou. Řekl bych, že asi vědí, že jim stále vyčítáme ten šedesátý osmý rok a taky komunismus, což pro ty mladší musí být asi dost nepochopitelné. Takže mám někdy pocit, že ty antipatie "schytávám" zpátky. Proto mně štvou všechny fóbie proti nějakému národu, hrozně se tím škodí normálním lidem, kteří by se mezi sebou jinak přátelili.

309007

26.04.2014 09:59

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Ale ne, nic proti Vám nemám. Já měl Rusa nevlastního dědečka, toho vlastního mi zabili fašisti v roce 1939. Vlastního jsem ani nepotkal a ten nevlastní mi umřel, když mi byli 4 roky. Ale podle vykládání to byl hodný člověk, architekt, který utekl do Československa před bolševiky a s vodkou problém neměl. Ale když vidíte Rusy a Němce skoro stejné, tak to asi musíte k nim řadit i nás. V čem jsme my, průměrně, menší "dobytek"?

Na Ukrajině by pro Rusko byly hlavně problém základny NATO, kdyby na Krymu kotvila místo Černomořské flotily flotila USA. To by se jistě stalo, kdyby to Rusko nechalo být. Vidíte, že na Ukrajinu se Rusko nijak nehrne, kdyby chtělo, už by dávno sousedilo s Polskem a Slovenskem. Za nenávist obvykle můžou obě strany, i když zde je i strana třetí, která za ni zaplatila 5 miliard USD.

309024

29.04.2014 00:29

Budování ruské zdi

RE: Uvědomuje si vůbec někdo důsledky?

193.?.?.?

Planeta Země to přežije, nějaké zbytky lidstva asi taky, ale my v ve střední Evropě, v ČR, skoro jistě ne. Tipují pár týdnů, víc času nemáme. Buďme na sebe ty poslední dny laskavější, udělejme pro ostatní něco pěkného, odpusťme si vzájemné křivdy. Není všechno jedno, záleží na tom, jak odtud odejdeme.

309134

29.04.2014 00:38

Putinovo dilema

No, ještě by si Putin mohl říct, když teda nemám na výběr, tak...

193.?.?.?

Хуй с Америкой, a zmáčknout ten červený knoflík první. Sibiř je velká a skoro pustá, nejsou tam skoro žádné cíle. Přežít tam bude možné. Na území USA nezůstane nic. Radioaktivní popel.

309136

29.04.2014 21:10

USA a Japonsko si hrají v Asii s ohněm

RE: Napsal jsem tu pod clankem

193.?.?.?

Nejde přece jen o zhýčkanost a pohodlnost. Za co válčit a proč? Za Spojené státy nebo EU? Za falešnou demokracii? Aby dobrý a myslící člověk chtěl válčit, musel by mít pořádný důvod. Smrtelné ohrožení sebe, rodiny, národa. Jinak to nemá cenu.

309182

01.05.2014 22:03

Posun blíže k válce

RE: Valky USA na cizem uzemi

193.?.?.?

Zatím mají Rusové dost jaderných zbraní, které do USA spolehlivě doletí, nedají se sestřelit ničím, co mají Američané a promění USA v radioaktivní pustinu. Nevím v co organizátoři války doufají, asi mají nějaké podzemní kryty, ze kterých nemusí vylézt 50 let nebo se chtějí zašít v nějaké zemi, která bude částečně stranou toho všeho (což je spíš iluze). Nebo to řídí nějaká bláznivá sekta, očekávající svého boha či satana v jaderném Armagedonu. V každém případě, s námi jako přeživšími se nepočítá.

NATO již vyhlásilo Rusko za nepřítele:

http://rt.com/usa/156204-nato-vershbow-russia-adve...

309277

01.05.2014 22:06

Posun blíže k válce

RE: Velmi dobrý článek!

193.?.?.?

Já si taky myslím, že by jaderná bomba mohla být celkem fajn. Hlavně když je dost silná a bouchne blízko. Člověk vidí jen nějaké to silnější bliknutí a pak už nic...

309279

02.05.2014 03:34

Posun blíže k válce

Proč musí být válka

193.?.?.?

Důvod jsem našel zde a v diskusi za článkem:

http://www.outsidermedia.cz/Polska-vlada-podrazila...

Samozřejmě, na Zvědavci se podobná informace objevila také zde

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5957-pol...,

ale to mně ještě nenapadlo. Vlastně to nenapadlo mně, ale jednoho diskutujícího za článkem. Má totiž pravdu!!!

Prostě to, co dělá Obamova klika v USA a její evropští poskoci je jeden průšvih za druhým, od Snowdenových odhalení, přes zpackané operace kolem Libye a Sýrie, až po tu nejnovější, ukrajinskou. To, co vychází najevo, je tak strašné a tak diskredituje "demokracii" a hodnoty, o které se Západ předstíraně opíral, že kdyby to davům lidí došlo, zlynčovali by svoje politiky. Zatím jim to nedochází, protože jsou zhypnotizovaní masovými médii. Ale jednou jim to dojde. A jediný možný způsob, jak tomu zabránit je, aby se stalo něco ještě mnohem horšího, co tento skandál překryje. Nic jiného než světová válka to být nemůže, protože nic jiného takovou sílu nemá. Což je přesně ten důvod, proč nás tito zločinci chtějí zabít. Co nejdřív, a co nejvíc z nás. Je to typická a jednoduchá mentalita vraha: Protože mají pár miliard nechtěných svědků navíc...

309286

03.05.2014 14:20

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: masový odpor obyvatel Evropy ?

193.?.?.?

My co čteme Zvědavec, samozřejmě víme jak se věci mají, ale davy zhypnotizované masovými médii u nás i na Západě ne. Ani osvícenější novináři, třeba z BL, nejsou ochotni psát plnou pravdu. Čulík v nejlepším případě blábolí politicky korektní a vyváženou slátaninu, v níž je pravda vyvážena zhruba stejným množstvím lži. Karel Dolejší zhruba v době, kdy v Oděse zaživa upalovali bezbranné lidi, žvanil jak na Ukrajině válka nebude, protože tam nemá kdo válčit. A Čulík obdivuje jeho analýzy. Je to k zblití.

Nakonec přijdeme na řadu i my tady v Česku a Slovensku. Nejde o nic malého, žádný lokální konflikt, ale o zahlazení globálního průseru s miliardami nepohodlných svědků. Ale ti novinářští blbové si nepřipouští, že tou potravou pro děla, nebo spíš pro atomové bomby, jsou oni také.

309359

03.05.2014 22:12

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: masový odpor obyvatel Evropy ?

193.?.?.?

Nápad je to pěkný, je fajn, že Slované musí, ale jak to mají udělat? Nějaký konkrétní nápad? Můžeme podporovat Rusko, říkat pravdu lidem kolem sebe (dokud nás nepošlou do háje) a psát do novin a žádat, aby informovali pravdivě. Měli bychom to dělat, ale zvrátit tu masivní kampaň sdělovacích prostředků chce nějaký čas, který možná nemáme (pokud je to vůbec možné). Ruští lidé jsou taky otráveni námi, protože slyší prohlášení našich politiků, vidí co píšou naše noviny. Nás, kteří mají jiný názor, je hrstka. Bojujme dál, snažme se, pro věc samotnou, jen proto, abychom se nemuseli za sebe stydět, ale tohle je vláda temnoty a možností, které máme, je velice málo.

309407

06.05.2014 01:20

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Myslím, že toho PCR zbytečně démonizujete

193.?.?.?

Ano, jako žena jste optimistka a věříte v rozumnost lidstva [smích] .

Jedna z alternativ je, že se USA samy sesypou, ale nevím, jak moc je to pravděpodobné. Nebo Putin nechá východ Ukrajiny vykrvácet, aby lidem na západě a jejich politikům nastavil zrcadlo. To je ostatně jeden ze smyslů lidského utrpení na tomto světě. Možná to s něčím pohne.

309678

06.05.2014 22:03

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Ruská propaganda infiltrovala čtenářské diskuze na webech.

193.?.?.?

No jo. Všichni jsme tu Rusové. Nebo minimálně proruští špióni...

309773

06.05.2014 22:48

Washington usiluje o zánik Ruska

Zajímavé odkazy

193.?.?.?

Ukrajinská armáda rozmístila kolem Slavjanska raketomety Grad:

http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_06/Domobrana-ukr...

A přes Rakousko probíhá přesun stovek kusů obrněné techniky na východ:

http://krisenfrei.wordpress.com/2014/05/05/panzer-...

309776

31.05.2014 23:20

Rozhovor Olega Carjova pro Lifenews

RE: takže proroctvá sú jasné:

193.?.?.?

Spíš to vypadá jako Obamův vlhký sen - ideologická diverze z Ameriky a příprava Majdanu v Rusku: "dle příkladu Ukrajiny povstane v Rusku národ...".

Obávám se, že z Romanovců ani z ortodoxní (stejně jako z katolické nebo jiné křesťanské) církve nikdy nic rozumného nevzejde, jako vždy jim půjde jen o držení lidí v nevědomosti, chudobě a poslušnosti. "Nebude kam utéci..." a může za to vlastně Bohorodička, která "...se od strádajících pozemšťanů odvrátila..." (ačkoli by je klidně zachránit mohla, kdyby chtěla, stačilo by uronit slzu a špitnou všemohoucímu Bohu do ouška). Ukázka slepé uličky biblického projektu, kdy všemohoucí a údajně milující bytost (Bůh), tváří v tvář strašnému utrpení jiných bytostí přesto neudělá nic na jejich záchranu a nese tak plnou a největší odpovědnost za všechno odehrávající se utrpení a zlo, právě díky své všemohoucnosti. To jsou mi milejší obyčejní předkřesťanští (pohanští) bohové, kteří sice nejsou dokonalí a vždy milující, nesou díl své odpovědnosti za zlo, podobní nám lidem, ale jenom kvůli své nedokonalosti a nevědomosti, což z nich stejně jako z nás dělá kandidáty na pochopení a odpuštění.

Autor článku z odkazu Libor Halík je známý ortodoxní pošuk a blouznivec, který (v dobrém úmyslu) bojuje proti potratům a hlasitým prozpěvováním modliteb před porodnicí ruší i normální rodičky (které nejdou na potrat) a lékaře.

310932

05.06.2014 13:14

Rusko „zradilo“ NWO

Rusko především zradilo samo sebe

193.?.?.?

když Ukrajinu bohorovně ponechalo samu sobě a Západu. Nejen teď, v současné krizi, ale celých 23 let předtím, které protivník, nikterak geniální a dokonalý, ale přesto - nezájmu Ruska využil. I teď, čím déle má chunta volné ruce, tím větší aktivita USA, tím víc se Západ na Ukrajině zabydlel a tím horší je situace. Kdo očekává, že se Západní systém sám od sebe brzy zhroutí, mýlí se, vykradení Ukrajiny dá globalistům další roky, roky bude trvat, než Ukrajincům bude zřejmé, že se situace nezlepšuje (jak dlouho nás oblbovali sliby o dočasném utažení opasků, abychom se měli později líp, a funguje to na většinovou populaci ještě dodnes) a že byli podvedeni.

Než budete zase obdivovat Putinův skvělý strategický tah nedělat nic, což dozajista přinese Rusku obrovské vítězství, přečtěte si, jak situaci hodnotí sami Rusové:

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32666...

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32676...

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32680...

Jediné pozitivum je, že WWIII asi nebude, ale naopak bude dlouhé otroctví a pozvolná genocida všech. Rusko to totiž vzdalo (a je už vysloveně trapné, jak se podbízí Kyjevu). Měli bychom vytáhnout stará prvomájová mávátka a radovat se, že světový mír byl zachráněn, a nad zbytečně mrtvými obyvateli Slavjanska, Luhanska a Doněcka zamáčknout slzu. Akorát je to taková hořká radost, která se špatně projevuje, ponížení pro všechny, kteří doufali, že by pravda jednou mohla vyhrát.

311105

06.06.2014 10:32

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Proč by to měli dělat? No, to je strašně jednoduché. Především a jenom kvůli sobě, kvůli geopolitické poloze a roli Ukrajiny, kvůli nebezpečí, které z toho pro Rusko vyplývá, když Ukrajinu přenechají protivníkovi. Zachraňovat by měli především sami sebe, ale samozřejmě je to jen názor, je jenom jejich věcí jestli a jak to chtějí udělat, nikomu povinováni nejsou.

Z našeho pohledu je to úplně jinak, my jsme na druhé straně, v NATO, takže v případné horké válce, která hrozí, když se bude Rusko aktivně bránit, asi umřeme. Je to taková schizofrenie, co si vlastně máme přát.

311145

06.06.2014 18:42

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Ale letadla narušující výsostné území státu se běžně sestřelují i v mírových dobách. Zvlášť když jsou vojenská a nepatří spojencům. Fašistu v letadle šetřím a ty, které bombarduje, údajně moje spojence, nebo nevinné civilisty, těch mi líto není? I když mám mezinárodní právo na své straně?

311165

09.06.2014 14:16

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

Slušelo by se říci,

193.?.?.?

že pan Saker během několika posledních dnů změnil názor, zastává okamžitou intervenci, nicméně už je nejspíš pozdě, vhodná chvíle byla promeškána. A V. V. P. je možná ruský Miloševič. Možná.

311313

25.06.2014 16:13

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Hm, farizejské kecy.

312285

25.06.2014 16:14

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Příliš si fandíte.

312286

27.06.2014 09:14

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Připouštím, že je to možné. Moje komentáře jsou ovlivěny mými vlastními zkušenostmi, ale patent na pravdu a rozum nemám, stejně jako Vy nebo pan Marten. Tedy - vzdávám se. Další připomínku k tomuto tématu už nenapíšu. Bez jakékoli ironie, mějte se oba hezky a užijte si to, co je vašemu srdci blízké [smích] [smích] [smích].

312372

09.07.2014 22:00

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Jen aby se ta zdrženlivost nevymstila

193.?.?.?

To asi neumíte číst, nebo neumíte anglicky. Nebo si jeho výroky překládáte velmi volně.

313028

09.07.2014 23:54

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: At si svobodu vybojuji sami

193.?.?.?

Je zajímavé, jak někteří vidíte jen ekonomický a politický dopad intervence, ale bezpečnostní rizika neintervenovat ignorujete. Přitom posun protiraketové obrany a útočných raket blíž k Moskvě je pro USA to hlavní.

Pořád kritizujete (ruské nebo rusky mluvící) Ukrajince, že nechtějí za svoje zájmy přinášet oběti a přitom Rusko samotné je ten samý problém. Od dobrovolného vzdání se vlivu (zrušení SSSR), přes fascinaci Západem a kapitalismem, až po bohorovné podcenění a ignorování bezpečnostních rizik (protože zisk a "chalava" je mnohem příjemnější záležitost). Na Ukrajině by Rusko hájilo především samo sebe a rusky mluvící obyvatele až v druhé řadě, ale ruská politika tohoto strategického myšlení po celá léta nebyla schopná. Kdo jiný by se měl zasazovat o Rusko a jeho zájmy, než sami Rusové, ale dělají to? Spíš to tak vypadá, že pár českých a slovenských "kecálků" z internetu osud Ruska zajímá víc, než naprostou většinu Rusů (výjimkám čest). V Novorusku je to jen úplně stejné, tak k čemu ta kritika?

Samozřejmě, pro nás Rusko představuje jistou naději, že by jako velký slovanský národ mohlo zvrátit rozkradení, vyvlastnění a postupnou asimilaci a zánik našich malých národů, ale je takové očekávání reálné, když ani Rusko a Rusové sami sebe nemají dostatečnou vůli hájit své zájmy, stejně jako ti kritizovaní východní Ukrajinci? Nebo snad vidíte nějaký podstatný rozdíl mezi průměrnými Rusy a obyvateli Novoruska ve vůli a schopnosti bojovat a přinášet oběti za svoje zájmy?

313032

26.08.2014 16:48

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Morálka v období socializmu

193.?.?.?

Dobrá tedy, v roce 1989 jsem zrovna končil MFF UK, teď jsem středního věku, z Moravy, a živím se jako VŠ učitel, profesor. V roce 1988 jsem odmítl nabízenou kandidaturu do KSČ a o rok později jsem naivně demonstroval na Václaváku i jinde za lepší zítřky.

316179

12.10.2014 17:34

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Zkušenost z voleb

193.?.?.?

Otázkou je kdo a do jaké míry žije v iluzi. Celý biologický život je založen na dvou hlavních principech - vytváření iluze a používání násilí za účelem přežití. Co se s tím vlastně dá dělat?

Možná proto trvalý pokrok přes sociální změny je tak pomalý, pokud vůbec existuje nebo je vůbec možný. Možná se mýlím, ale vidím to tak, že jediný reálný pokrok je možný jen v rovině osobní cesty. Je nutné vzít jako realitu, že vně to vždy byla a přinejmenším ještě dlouho bude žumpa a zároveň kulisa pro individuální cestu.

Jako zajímavý mi připadá fakt, že náš vnitřní svět se výše uvedenými principy (vytváření iluze a používání násilí) řídit nemusí.

318951

04.11.2014 22:47

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Nesmysl - Rusko válku nechce

193.?.?.?

Já myslím, že Rusové nemají žádný důvod zaútočit jako první, kromě tragického omylu - špatného vyhodnocení situace jako již probíhající útok. Přiznejme si, že od USA již nikdo nic dobrého nečeká a všichni vědí, že jsou schopny jakékoli špatnosti (což hlavně poslední dobou mnohokrát prokázaly), takže za současného stavu by se mohly USA dočkat plného odvetného jaderného úderu už jaksi předem. Jako už párkrát k omylu došlo, ale rozvahou obsluhy byl odvetný úder zastaven. Když by došlo k omylu teď, je možné a pravděpodobné, že ten luxus počkat, co z toho bude, si už ani jedna strana nemůže dovolit. Ani horký telefon Obamovi nic neřeší, protože Rusové vědí, že mu věřit nelze. Je to taková rovnovážná poloha vratká, a z fyzikálních příkladů víme, jak to končí...

320322

05.11.2014 11:40

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Nesmysl - Rusko válku nechce

193.?.?.?

Máte pravdu, ale prakticky je to skoro to samé, co jsem napsal. Poslední dobou přichází mnoho známek toho, že Rusové drží prst na spoušti a její odpor je malý. Střílí se při prvním náznaku, že nepřítel sahá po zbrani.

320358

05.11.2014 23:47

Soulož do zadku

RE: Demokracia je kladivo, ktoré má zničiť odpor

193.?.?.?

Zajímavý postřeh. Nevím, jestli máte pravdu ani jestli ji mám já. Ale všimněte si, jak nádherně se doplňují ta dvě náboženství i jejich církevní terminologie. Pasují k sobě jako pán a otrok. Úplná idyla (kterou trochu narušuje zlý islám, ale opravdu jen trochu). Spíš by mě ale zajímalo, kdo se celé tisíce let stará o to, aby se obě tyto společnosti nevymkly kontrole a svému určení.

320421

07.11.2014 02:39

Soulož do zadku

RE: Já nevím,

193.?.?.?

Milý pane MoUdrostraku i paní Čen, děkuji vám oběma za vaše reakce a názory. A že jste byli na mne tak hodní, dovolím si přidat něco, co mi připadá důležité, nebo alespoň zajímavé a hodné přemýšlení, jestli v tom není kus pravdy...

Podle jednoho starého mýtu, bytosti z jiné reality (dříve bychom řekli "bohové" ), v touze po poznání a třeba i po troše vesmírné zábavy, daly vzniknout tomuto světu a biologickému životu v něm. Aniž by přesně tušily, jaké důsledky to bude mít a co vlastně dávají do pohybu - že nakonec vzniknou bytosti jim podobné, schopné si uvědomovat samy sebe, cítit, milovat a trpět. Tyto bytosti, nebo přinejmenším některé z nich, jsou soucitné, cítí svou odpovědnost za to, co se ve světě děje, ale zdaleka nejsou vševědoucí, všemocné, nebo dokonalé. Vůbec nejsou jako biblický Bůh. Jsou spíš jako my, nebo taky my tak trochu jako oni. Mohou se mýlit a dělat chyby. Snaží se nás v tom nenechat, ale zdaleka nemůžou všechno. Zajímají je naše životní příběhy a hlavně to, jak krásné, pravdivé a opravdové ty příběhy jsou.

Samotný mýtus (je-li to mýtus) jsem slyšel poprvé ve filmu "Hry bohů", který se dá najít někde na internetu. A převyprávěl jsem vám to podle toho, jak sám vidím svět (protože to jinak neumím). Ve filmu je toho mnohem víc zajímavého, ale tohle mi připadá nejdůležitější. Podobně, jako v dobré knize, divadelní nebo (chcete-li modernější příklad) počítačové hře, nezáleží na tom, kým je vaše oblíbená postava, hrdina nebo hrdinka, vlastní-li třeba dům na Manhattanu, naftové doly nebo jen chatrč někde v Indii, ale jen a jen na tom, jaký hraje příběh... Ten příběh je to, co (jediné) má opravdovou cenu.

Nevím samozřejmě, nakolik je tento mýtus pravdivý (a mýty ani doslova pravdivé být nemusí, nikdo to po nich nechce, a přesto v nich skrytá pravda může být), ale zdá se mi konzistentní se vším, co mne v životě potkalo a co znám.

320517

11.11.2014 19:38

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: MMF, keď z capa / kozla /urobia záhradníka...

193.?.?.?

Děkuji. Opravdu jsem nechtěl nic předepisovat Bohu ani urazit cítění křesťanů, jejichž hodnoty z velké části sdílím, ale jejich představu o Bohu ne.

Počítám s tím, že většina lidí nebude chtít slyšet, co napíšu a žádný vděk tím nesklidím. Přesto se toho odvážím. Dokud neprokážeme aspoň malou snahu se měnit, pomoci "shůry" se nedočkáme. I potom bude malá, jemná a přiměřená. Žádná moudrá a laskavá bytost, která má nás, lidi, ráda, za nás naši práci dělat nebude - právě kvůli těmto svým vyjmenovaným vlastnostem. I kdyby nakrásně mohla...

320815

19.11.2014 01:30

Mail z Prahy

Majdan v Praze

193.?.?.?

se nepovede, leda že by ho tu prováděli "hosti" z Ukrajiny. Už dávno by tu US zorganizovali něco podle jugoslávského scénáře, kdyby to šlo, když se dělila republika na dva subjekty, ale Češi ani Slováci nemají na takovou krvavou řež náturu. Nevyjde jim to, US kašlou na historii, což se jim vymstí. Těžko říct, jestli jsme jako virus, nebo jen indikátor zahnívání, ale všechna impéria, která zkusila anektovat českou kotlinu, skončila na smetišti dějin. Tak to bude i tentokrát...

321346

23.11.2014 01:32

Mail z Prahy

RE: Vzkaz všem, kteří POHRDAJÍ

193.?.?.?

Psychopatů, kteří CHTĚLI, a nestarali se o to, co vlastně, neřešili morální stránku věci, jsou plné hřbitovy. Bohužel, hřbitovy jsou plné i jejich obětí. Jeden takový psychopat se prý zastřelil ve svém bunkru na Wilhelmstrasse. Novodobý, nobelovkou vyznamenaný mírotvůrce, také přesvědčený o výjimečnosti svého národa a jeho dějinné roli, možná skončí podobně. Vy ale výjimečný nejste, protože takových mopslíků, doufajících, že si jich páníček všimne, jak statečně štěkají a soustavně OBECHCÁVAJÍ to, co je na lidech krásného, soucitného a laskavého, je bohužel také hodně [pláč] .

321789

11.12.2014 02:38

Tábor smrti Talerhof (2)

Velmi dobrý a potřebný článek!

193.?.?.?

Možná trochu mimo, ale napadlo mne to při jeho čtení. Každé národnostní emancipační hnutí je místem potenciálního zneužití nějakou vnější mocností. Po roce 1989 se objevilo tzv. moravské hnutí a protože sám pocházím z Moravy, docela bych si přál, aby se v naší státnosti nějak umožnilo lidem žijícím na Moravě se identifikovat se svou historickou zemí a jejími tradicemi. Nebylo by to nic proti lidem z Čech a mělo by to být v pořádku, že člověk má rád místo, kde žije, nebo odkud pochází. Jenomže když jsem viděl, jací lidé se dostali do čela v mém okolí, obloukem jsem se jim vyhnul a odložil svoji potřebu národnostního sebevyjádření na neurčito.

Podobně, jenže ostřeji, podle mého názoru, probíhalo i dělení Československa. Ne že by česká strana byla svatá a čistá, to rozhodně ne, a na slovenské straně bylo hodně pravdy, ale taky nemohu přehlédnout, že problémy byly uměle nafukovány a zveličovány ze zahraničí přes tzv. světový kongres Slováků a slovenské emigranty z USA, kteří nalezli do slovenských emancipačních spolků a působili v Československu jako pátá kolona. Jugoslávský model se naštěstí nepodařil, ale jen proto, že si naše národy v minulosti nikdy neubližovali a nebyla tu žádná nenávist, kterou by šlo vzkřísit. Občas bývá zmiňovaný tzv. slovenský fašismus z období okupace, ale když se podíváme na řádění ukrajinských Banderovců nebo chorvatských Ustašovců, nic takového Slováci nikomu neprováděli. Ani Češi nic podobného Slovákům, domnívám se, neprováděli, kromě chronicky obvyklého bagatelizování a přehlížení všeho, co leží pár kilometrů za Prahou. Což ale není žádná genocida a s vražděním srovnávat nelze.

Současné pokusy našich skvělých spojenců ze zámoří o Majdan v Praze a Bratislavě nejsou ničím novým, už to tu bylo, jen jsme si to nedokázali s jinými událostmi ve východní Evropě spojit. Teď už doufám vidíme, jak to s námi Slovany západní mocnosti myslí. Milují nás asi jako parazit hostitele. Pro americké přátelství to platí především, USA své spojence požírá jednoho po druhém...

323172

02.03.2015 02:50

Na Artěk letos ani koruna...

Kdo potřebuje příspěvek...

193.?.?.?

Tak jsem si našel stránky časopisu Artěk na Internetu, původně s úmyslem, že tam možná najdu číslo účtu, na který bych poslal nějakou menší částku jako malou a symbolickou náplast na ten odepřený příspěvek od českého státu. Jelikož umím rusky, početl jsem si. Časopis je celkem pěkný, jeho majitel sympatický a fandím oběma.

Našel jsem tam taky reklamu na ruskou školku Zvezdočka pro děti Rusů žijících u nás. Cena za jeden měsíc a jedno dítě je 12 000 Kč. Nevím, kdo jsou Rusové žijící u nás, žádného z nich neznám a nic proti nim, ale jestli si můžou dovolit platit toto "školkovné" (která mladá česká rodina by mohla?) nepotřebují nějakou směšnou dotaci od českého státu na mládežnický časopis. To samozřejmě neznamená, že dotace na Romano nebo ukrajinským majdanistům je lepší a méně "vyhozená", ale rozmyslel jsem si to, nepošlu své peníze Artěku. Jeho majitel jistě není žádný chudák. Raději obdaruju bezdomovce, nebo si dám navíc jednu kávu na Zvědavci...

328050

Zdeněk Škromach nám celou redakci vyfotil, tady máte obličeje těch, kteří za tím stojí!!!!!!!

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-...

A oni si nedají pokoj a hrozí dál, tentokrát už DVACETI lety ve vězení!

http://tn.nova.cz/clanek/americke-kolone-vyhrozuji...
Musíme je identifikovat a zveřejnit jména, adresy, telefonní čísla!!! Pojďme se postavit před budovu Novy a na ně házet vajíčka a rajčata, když teď víme, jak vypadají!!!

329553

12.04.2015 21:33

Na hranici vlastizrady?

To je jen vlhký sen zelených mozků

193.?.?.?

Taková mobilizace by dopadla mnohem lépe (v neprospěch války) než na Ukrajině. U nás nejsou zfanatizované banderovsko-fašistické tlupy. Už vidím, jak ty dva milióny mužů táhnou na Rusa! Dva milióny Švejků! US Army by prohrála už jen kvůli tomu. Příznivci "dragounů" můžou na Rusa táhnout klidně sami. Hned by se ukázalo, kolik jich opravdu je... Konvenční Drang nach Osten nemá evropskými silami kdo provést. A nemá na to ani USA.

Spíš to bude tak, že kdosi válku plánuje (USA), pravděpodobně překvapivý jaderný útok, a někdo jiný, kdo o tom ví a realisticky správně nevěří ve vítězství, se zoufale snaží na to reagovat (EU) a vymýšlí zoufalé a nefunkční bruselské plány, jak v Evropě zachovat stávající moc během války a ubránit se naštvaným Rusům. Přesně v duchu správně zakřivených banánů, zakázaných žárovek a podobných nesmyslů. Buďte v klidu, v případě války umřeme rychle, odvody nikdo nestihne [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

331065

15.04.2015 08:20

Oklamané Polsko (IV)

Starikovovi nevěřím,

193.?.?.?

opět vydává své domněnky za historická fakta (poslední odstavec o smlouvě) a opatrně vylepšuje obraz Hitlera. Když čtu jeho články, pomalu abych začal chudáka Fuhrera litovat, jak byl ke všemu domanipulován. To je přece lež, Hitler nebyl lepší než ti okolo, naopak o dost horší, jak je vidět z událostí, které se děly později. Kdyby Hitler sám nechtěl, k válčení a zbytečným krutostem při svém tažení proti Sovětskému svazu by ho nikdo nedonutil.

Nevím sice, proč to zrovna Rus Starikov dělá, ale nelíbí se mi to. Stejně, jako se mi nelíbilo, když jeho přítel Chelemendik uveřejnil na svém webu propagandistický článek z iDNES.cz, jak Češi vítali americký konvoj. To byla taky přinejmenším polopravda a Chelemendik to musí vědět. Taky ten obrat v hodnocení Orbána, který předtím (podle Chelemendika) div nehrozil napadnout Slovensko, ale teď je to báječný ruský kamarád. Takže předchozí obraz Orbána nebyl OK?

Prostě kdosi má zájem na rozdělování a pěstování averzí mezi národy střední Evropy, přepisování dějin a restauraci fašismu (pobaltí, Ukrajina, Majdan a jeho podpora z EU a USA), asi celkem správně tušíme kdo, ale proč tomu nahrávají i Starikov s Chelemendikem, je poněkud divné...

331176

18.04.2015 01:10

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,..do akej miery?

193.?.?.?

V tom není žádného sporu...

331393

07.05.2015 20:16

Proč se NATO děsí Ruska

Ruské tanky ve Washingtonu :)

193.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=gqYTaKfMlbU#t=43

332464

05.06.2015 02:27

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

Myslím, že to jaderný výbuch nebyl

193.?.?.?

Proč? Protože záření gama, které je sice stejné povahy jako světlo, ale má vlnovou délku tak odlišnou (malou) že se v optice fotoaparátu prakticky neláme, optika na něj nepůsobí. Totéž platí i pro jiné složky radiace. Na prvním videu je vidět sice jiskření, především ale v okolí ohnivé koule, což ukazuje původem na viditelné světlo, nebo infračervené (tepelné) paprsky, ovlivněné optikou, ale ne na pronikavou radiaci. Kromě toho, při jaderném výbuchu se převážná část radiace uvolní v úvodním oslepujícím záblesku, kdy vzniká širokospektrální elektromagnetický impuls, který zahrnuje rádiové vlny, infračervené paprsky, viditelné světlo,... až po gama záření. Na videu však tento krátký a oslnivý záblesk chybí. Proto si myslím, že šlo "jen" o silný chemický výbuch.

334062

26.06.2015 20:25

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: Nebavit ... vše lze nakonec překroutit proti vám

Nobody 193.?.?.?

Já nejsem registrovaný, ale občas používám Nick "Nobody". Vidím, že ho dnes použil někdo jiný. Zajímavé na tom je, že přesně tutéž radu jsem chtěl napsat i já. Pane Vladimíre, opravdu se podívejte na ta videa. Dokonce jsou s českými titulky. Držím palce.

335556

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 1

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 1

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
175 516,60 Kč

Poslední aktualizace: 5.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?