Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 19 příspěveků, 1 jméno: Honza999.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.03.2012 15:23

Cesta k transformaci společnosti

Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

Honza999 90.?.?.?

Což tak udělat parlamentní volby DVOUKOLOVÉ????

V prvním kole tím pádem nikdo nebude muset mít žádné obavy, že by jeho hlas mohl nějak propadnout ve prospěch strany kterou nenávidí, protože první kolo by pouze tvořilo řebříček, kde (dejmetomu) 6 pozic by bylo postupových. Žádný hlas z prvního kola by nemohl připadnout jiné straně z důvodu nespnění limitu 5%. V druhém kole pak by volič nemusel mít strach z toho dát hlas malé straně, protože by mohl oprávněně předpokládat, že i ostatní voliči malých stran raději než dinosaura zvolí jinou (byť ne "jejich") malou stranu. Hlas malých stran, které by se dostaly do druhého kola by pak byl mnohem více slyšet - dinosauři by s ním museli mnohem více počítat a brát požadavky voličů na vědomí.

265823

Zaplať pánbůh že byli pohřbeni v Izraeli.

Jejich pohřbení ve Francii by za 200-300 let mohlo být argumentem pro fyzické připojení Francie k Velkému Izraeli s odůvodněním -

VŽYŤ V TÉ ZEMI JSOU PŘECE ULOŽENY KOSTI NAŠICH PŘEDKŮ...

265825

25.03.2012 21:16

Cesta k transformaci společnosti

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

Honza999 90.?.?.?

Nechápu proč do toho motáte nějakou potřebu škodit...

V prvním kole by volič dal hlas straně jeho srdci nejbližší. Pokud by postoupila, mohl by jí dát hlas v druhém kole bez obav, protože postup mezi (dejmetomu) 6 "finalistů" by již zaručoval účast v parlamentu.

Krom toho není žádná strana stoprocentně splňující VŠECHNY představy těch, co ji volí (mimo jejích zakladatelů, pochopitelně). Volič volí stranu jemu nejbližší i když proti NĚKTERÝM bodům jejího programu může mít nějaké výhrady, které jsou ovšem menší než jeho výhrady vůči JINÝM stranám. Volič jedné strany může přitom být ochoten připustit i volbu jiné strany, byť s o něco málo většími výhradami. V současném systému se musí rozhodnout pro jednu a riskovat, že jeho hlas si rozdělí dinosauři včetně dinosaurů jím VYLOŽENĚ nenáviděných - proto raději dá hlas dinosaurovi pro něj ÚNOSNĚJŠÍMU, nebo k volbám nejde vůbec.

Pokud jeho strana nepostoupí do finále, má šanci mezi finalisty nalézt jinou stranu, kterou je ochoten akceptovat, opět s jistotou, že jeho hlas (či jeho část) nedostane dinosaurus jím nesnášený.. A nebo se prostě druhého kola zúčastnit NEMUSÍ!

265842

02.08.2012 21:01

O sionismu

RE: Vojta49,už zase blbneš a vyprávíš nesmysly!!!

Honza999 90.?.?.?

Já mám ale takový pocit (ze studia historie), že němečtí osadníci byli do českého království pozváni Karlem IV jako gastarbeiteři... Jak byste se tvářil na to, kdyby Turci žijící v Německu se sestěhovali do jedné spolkové země a prohlázili ji za území přináležející k Turecku???

272866

17.09.2012 14:42

Komu slouží chaos prezidentské volby

Ze všech uváděných presidentských kandidátů

Honza999 90.?.?.?

mi jako nejčestnější a nejpoctivější vychází pan profesor Vladimír Franz.

Že má černé tělo?

Ostatní kandidáti mají černé duše...

274995

23.09.2012 02:24

Sauronovo oko

RE: Odposlechy

Honza999 90.?.?.?

K těm počtům esenbáků v ČSSR -
1) i komunisti vedli statistiky..
2) jsou věci, které na internetu dohledat jdou, ale s nesmírnými obtížemi. Kdysi jsem něco z dob totality hledal na webu poslanecké sněmovny. Čirou náhodou jsem při přehrabování přepisů stenografických zápisů narazil na téma rozpočtu pro MV (v rámci projednávání rozpočtu), kde byla pro MV navržena nějaká suma (už si zaboha nevzpomenu jaká) a v důvodové zprávě k této částce byl uveden i počet zaměstnanců ministertva vnitra - tedy policajtů, pohraničníků, celníků, kriminalistů apod... Nebyly rozvedeny počty v jednotlivých kategoriích ale bylo to sakumprásk, kolem 34.000 lidí, co pod MV spadali. Ještě jednou zdůrazňuji, hledal jsem tehdy něco úplně jiného a nepoznamenal jsem si adresu této stránky... Zkusil jsem to včera znovu, ale oni to mají tak rafinovaně udělané, že pokud někdo něco chce najít, tak musí přesně znát rok a číslo schůze, ve které byla jím hledaná záležitost projednávána, nebo název sněmovního tisku věci se týkajícího. Dát to jen do sněmovního "hledat" nemá smysl, protože vyhledavač (pravděpodobně záměrně) při zadání několika výrazů vypíše od začátku podle data vzniku všechny dokumenty obsahující v názvu i jen jednu z nich a zahltí vás stovkami dokumentů místo aby vypisoval podle relevance (tedy napřed ty které obsahují nejvíce zadaných slov) a hlavně, neprohledává OBSAH dokumentů, ale pouze jejich názvy.

275342

02.10.2012 16:04

Bioterorismus a nový světový řád (II)

RE: Kecy, jen kecy.

Honza999 90.?.?.?

Naivko...

To že vy nevidíte kameru neznamená, že kamera nevidí vás... [smích]

276146

03.10.2012 15:39

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Ach jo.

Honza999 90.?.?.?

Kladné znaménko???

Já bych ho spíše hodnotil za použití stupnice Standard & Poor's...

Klaus nemá D, ale CI, s přimhouřením oka C...

276315

11.10.2012 14:48

Dluhy

Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

Honza999 90.?.?.?

Ano, peníze by měl emitovat -v případě potřeby- stát prostřednictvím Státní tiskárny cenin a stejně tak by měl stát -v případě potřeby- peníze z oběhu stahovat. Jak to dělali komunisté u nás i v SSSR, jak to dělal to Erhard, když budoval německý hospodářský zázrak po válce a jak to dělal i Hitler, který si tiskl vlastní peníze podle potřeby. Jenže stát dnes peníze emituje v omezeném rozsahu - NE VŠECHNY PENÍZE V OBĚHU byly vytištěny ve Státní tiskárně cenin.
Ona úvěrová emise peněz probíhá takto.
1) Jste vlastníkem jednoho milionu Kč, uložíte si je do banky.
2) Banka z těchto peněz "uváže" několik procent (v ČR myslím 2%) jako reservu a 980000 Kč půjčí panu A. (už nyní je v oběhu 980000 Kč NAVÍC, které stát NEVYTISKL! Můžete s nimi disponovat jak vy jako jejich skutečný vlastník, tak paralelně pan A jako dlužník "banky", i když ve skutečnosti je dlužníkem VAŠÍM).
3) Pan A za tyto peníze nakoupí u pana B zboží či služby, pan B tuto tržbu uloží v bance.
4) Banka z peněz uložených panem B opět uváže 2% do reservy a 960400 kč půjčí panu C (v tomto okamžiku již v ekonomice koluje NAVÍC 1940400 Kč, které nebyly vytištěny státem a jsou "KRYTY" pouze vaším původním milionem).
5) A kolotoč se opakuje - pan C nakoupí služby u pana D, ten dá do banky, ta odloží 2%, zbytek půjčí panu E, ten nakoupí u pana F, pan F uloží do banky, ta odloží 2%, zbytek půjčí panu G, ten nakoupí u pana H, pan H uloží do banky.......
Nakonec z vašeho milionu v ekonomice obíhá milionů několik, které NEBYLY VYTIŠTĚNY VE STÁTNÍ TISKÁRNĚ CENIN. Většina peněz v ekonomice není emitována státem, ale právě bankami poskytováním úvěrů. Tyto půjčky by bylo možno "tolerovat" do bodu 2) - za předpokladu že vy jste srozuměn s tím, že s oněmi 980000 Kč půjčenými panu A nebudete moci DISPONOVAT, že na oplátku se s vámi banka podělí o úrok a že vy se na druhou oplátku s bankou podělíte o ztrátu v případě že pan A nebude platit. Ovšem peníze půjčené panu C již ve skutečnosti NEEXISTUJÍ - panu C byly zapůjčeny peníze vaše, které UŽ JEDNOU byly půjčeny panu A.
Tímto se stane, že v oběhu se objevují nekryté peníze, které vyvolají tlak na zvyšování cen - inflaci, protože se objevily POUZE (NEKRYTÉ) PENÍZE, ale nestouplo MNOŽSTVÍ PRODUKTŮ - nebylo vypěstováno několikanásobné množtví plodin, nebylo vytěženo několikanásobné množství surovin.
V tomto systému úloha státu spočívá jen v tom, že je nucen tisknout peníze v objemu úroků zaplacených pány ACEG bankám. Pokud by stát tyto peníze nevytiskl, docházelo by naopak k deflaci. Úvěry poskytované SOUKROMÝMI SUBJEKTY tím pádem slouží jako pumpa čerpající pomocí VIRTUÁLNÍCH peněz hodnoty z REÁLNÉ ekonomiky. Ty úroky neplatí jen pánové ACEG - ty platí VŠICHNI OBČANÉ prostřednictvím neustále se zvyšujících cen.
JEDINÝ KDO NA TOM VYDĚLÁVÁ JSOU BANKY!

276935

11.10.2012 17:11

Dluhy

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Svým způsobem byly výrobky z dob socialismu dokonalé. Od výrobku se očekává, že bude plnit nějakou funkci. A to všechny výrobky plnily.
Vámi kritizované automobily Škoda jezdily a jejich VÝROBNÍ CENA byla v porovnání s auty ze západu nízká. U nás byly drahé proto, že na ně byla uvalena "daň z přepychu" - aby jich občané nemohli kupovat tolik a nadbytečné kusy mohly být vyvezeny - I NA ZÁPAD! 70% produkce gramofonů z Tesly Litovel bylo exportováno - PŘEVÁŽNĚ NA ZÁPAD! 70% produkce jízdních kol Favorit bylo exportováno - PŘEVÁŽNĚ NA ZÁPAD! Většina produkce textilních strojů byla exportována - I NA ZÁPAD. I ty "pitomé" ČERNOBÍLÉ TELEVIZNÍ OBRAZOVKY vyrobené v ČSSR svítily v západních domácnostech z krabic Philips, Grundig a jiných.
České sklo...
Český chmel...
České pivo...
České plochodrážní motocykly (ostatně svého času i ty silniční)...
České bifteky žrali Němci (na nás zbyl bůček)...
A spousta dalšího českého...
Kupodivu ČESKÉ boty moje máma nosila 10 (SLOVY DESET) let, jen byly během této doby 2x v opravě. Nenosila je 10 let proto, že by nebylo na nové - ona po nových prostě NETOUŽILA!
UŽITNÁ HODNOTA - tedy poměr cena-výkon byla u socialistických výrobků oproti dnešní výrobě mnohem vyšší. Na co je mi potřeba auto jezdící 180 km/hod., ve kterém v případě opravy se musí měnit celé bloky a kvůli jedné vadné součástce za 50 Kč (kterou se nikdo nenamáhá hledat) zaplatím náhradní díl za 3000 Kč (PLUS PRÁCI)? Rychlost neuplatním (pokud budu respektovat zákony). Na autě Škoda 120 jsem si dokázal sám opravit téměř cokoli a přes všechny jeho "nedostatky" mne vždy dopravilo tam kam jsem chtěl a jakým terénem dokázalo projet jsem se až divil.
Ano dnešní výrobky jsou modernější než ty z dob socialismu - ale i ony byly modernější než ty předválečné. Jenže za prvé většina z nich má funkce, které 80% jejich uživatelů nepotřebuje a nikdy nepoužije (důležité pro výrobce ale je že ty funkce ZAPLATILI) - až na ten příjemný pocit ža výrobek onu funkci má... A za druhé je jejich životnost pečlivě spočítána na záruční dobu.

276941

11.10.2012 19:33

Dluhy

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

"Škodovky byly na západě považovány za symbol něčeho hodně nepovedeného a prodávali se jen díky dumpingovým cenám."

Jak to odporuje tomu, co jsem napsal já? Psal jsem jasně poměr cena-výkon. Kupovali si je ti, co neměli v úmyslu stavět na odiv své osobní "kvality" a chtěli auto ve kterém BUDOU JEZDIT a nehledali auto ve kterém SE BUDOU REPREZENTOVAT.

Pozůstatek prvorepublikové tradice...

Kupříkladu Jawa fungovala od roku 1929 a do doby po válce vyprodukovala 10 modelů v množství... No, malinko více než malém. Pérák vyráběný po válce byl nejlepší stroj své doby a pravda, vyvinut byl tajně v průběhu II.WW. Ale kývačka z padesátých let vyvážená do 120 zemí byla další převratný stroj a ta již byla plně vyvinuta za komunistů. Až v roce 1964 byl vyroben miliontý motocykl, 1976 druhý milion, 1987 pak třetí. Poválečných konstrukcí byly již desítky a jistě to nebyly kopie těch prvorepublikových. Nějaké superslavné jméno ve světě Jawa před II.WW získat nestihla. ČZ za první republiky vyráběla série po pár tisících kusů. První úspěšný model ČZ vznikl v rce 1935... Za 4 roky začala II.WW - těžko značka za tu dobu dobyla svět. I ČZ se začala prosazovat až po válce...

Hranice byly hlídány z mnoha důvodů. Prvořadá byla ochrana československé ekonomiky - vzhledem nesměnitelnosti měny. Z ekonomického hlediska nebyl žádný důvod k tomu aby světové banky neměnily Kčs - bylo to politické rozhodnutí v rámci ekonomické války kapitálu proti režimu. A hranice byly zadrátovány právě kvůli této západem vyhlášené válce. Dokážete si představit rozsah pašování přes otevřené hranice? Na podrobnější rozebrání tu není dost místa, snad ještě jen to, že kdo zdrhal na západ, nezdrhal s prázdnýma rukama, měl sebou většinou něco na prodej protistraně...

276948

11.10.2012 22:47

Dluhy

RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

Honza999 90.?.?.?

Problém je v tom, že nikdo na světě ty vlastníky nezná. Jsou to akciové spoečnosti. A jejich akcie může vlastnit jakákoli firma, jakýkoli fond - a ta jakákoli firma či fond jsou zase přes akcie vlastněni někým dalším. Vzhledem k tomu, že je to rozprostřeno přes celý svět, a že mezi bankou jako takovou a držitelem té pravé akcie přes kterou je banka opravdu ovládána je řetěz několika desítek či stovek dalších firem a vztahy mezi nimi jsou podobny pavučině, skutečné vlastníky nedohledáte.

Nedávno se někdo pokusil zjistit kdo vlastně má ve svém majetku Zeměkouli... Vyšlo jim že asi 70 či 80% světového průmyslu, nemovitostí, pozemků je přes tu pavoučí síť soustředěno v rukou několika desítek nadnárodních korporací. A zase těch několik desítek nadnárodních korporací bude přes podobnou pavučinu "vlastníků" v držení několika desítek či stovek lidí, těch o nichž se nesmí hovořit...

276963

12.10.2012 02:48

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Honza999 90.?.?.?

Vojto, lidé se nespolčují do bank a nevytvářejí peníze z ničeho proto

ŽE TO POVAŽUJÍ ZA NEMORÁLNÍ!!!!!

Víš Vojto, lidé jsou ve své drtivé většině SLUŠNÍ A POCTIVÍ (najdi si ve slovníku co ta slova znamenají). Polovina z těch, co mají DROBNÉ MAJETKOVÉ potyčky se zákonem se do toho dostala proti své vůli dotlačena okolnostmi (druhá polovina jsou drobní gauneři jací jsou ve společnosti vždy a všude). Za důkaz tohoto mého tvrzení považují dvojnásobný počet vězněných v porovnání s předsametem, ti co seděli za krádeže před sametem jsou ti drobní gauneři protože životní podmínky nikoho nenutily krást z hladu, ti co tam sedí dnes s nimi navíc jsou oběti tohoto režimu.

Slušný člověk by věděl, proč občané nevytvářejí virtuální peníze z ničeho a proč vytvářeji reálné peníze prací.

Věděl by to a neptal by se.

276980

13.10.2012 01:32

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Honza999 90.?.?.?

Vojto, trochu logiky by neškodilo...

Proč by BUBL měl dávat peníze Řecku na splacení dluhu? JAKÉHO dluhu? Zlé banky už by jak jsi sám napsal zkrachovaly (poté co by všichni přešli k BUBL) a tudíž by Řecko již nic nedlužilo...

Krom toho jsem nenapadal úrok jako takový - napadám úrok z virtuálních peněz. Pokud někdo RISKUJE SVÉ VLASTNÍ peníze a chce za to přiměřený úrok, OK. Banky ovšem riskují cizí peníze, cizí stokorunu půjčí 10-15x a jejich (hrubý, bez odečtení nákladů na provoz a správu) zisk je přes 100% (mám na mysli přes 100% z původně půjčené částky panu A a to ještě ani ty peníze co panu A půjčily nebyly jejich).

Finanční systém prostě potřebuje RESET a RESTART, ovšem za zcela nových jiných podmínek, aby začal pracovat pro lidtvo jako společnost.

277037

13.10.2012 14:02

Dluhy

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Kecáte..

V DOBĚ kdy hranice byly uzavřeny bylo na západě POVĚTŠINOU ještě hůře než u nás. V Británii byl přídělový systém zrušen ještě o rok později než u nás. Prvotním motivem uzavření hranic bylo zabránit ve vstupu diverzantům a o útěk se snažili pouze ti, kteří na novém společenském systému tratili a ti ve většině případů sebou nesli buď utajované informace které chtěli prodat západním rozvědkám, nebo umělecká díla patřící do národního kultuního dědictví. Zákony o špionech, diverzantech a o zacházení s uměleckými předměty byly tehdy stejné i na západě.

Zjednodušeně řečeno - pokud by od nás chodili diverzanti do Německa zapalovat stohy a továrny, postavili by železnou oponu Němci!

277059

13.10.2012 23:57

Dluhy

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Vaše poslední věta... Až na pár detailů či nepřesných definic, USA jako vyšité... Že vy jste tam byl?

277083

15.10.2012 17:00

Rudé kraje aneb je KSČ(M) vůbec opozicí?

RE:

Honza999 90.?.?.?

Hm... Podělávali 40 let...

Ti dnešní toho za 23 let stačili podělat desetinásobek...

277204

17.10.2012 14:12

Karibská krize

RE: K historii

Honza999 90.?.?.?

Souhlasím s tím, že se jedná o jednostranně zaměřené stránky...

Jsou zaměřeny jedním směrem - k pravdě...

277339

23.10.2012 01:35

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Honza999 90.?.?.?

Špatně....

Měla ho zahodit a čápovi jako poslu špatných zpráv setnout hlavu. [chechtot]

277641

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,26 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,42 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 053,57 Kč
1 unce stříbra
523,40 Kč
Bitcoin
420 094,44 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?