Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 85 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Vojta49.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.01.2012 13:49

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: Je vubec mozek k necemu jinemu,nez vrazdit nekoho jineho.

Vojta49 109.?.?.?

> jestlize se planeta otepluje,je to spatne hospodarstvi cloveka

Každý si může snadno vygooglovat informace o globálním oteplování na Marsu, pane Nohejli. Tuším, že celoplanetárně to tam dělá 0,65 stupně Celsia za posledních 30 let. Myslite, že i tam za to může člověk? [velký smích]

260023

03.01.2012 15:16

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: Je vubec mozek k necemu jinemu,nez vrazdit nekoho jineho.

Vojta49 109.?.?.?

Pane Ppppp. Sluneční konstanta činí přibližně 1,38 kW na metr čtvereční zemského povrchu. I přes vliv zemského albeda převyšuje celkový příkon energie od Slunce více než milionkrát současnou lidskou produkci energie. To znamená, že pálení dřeva, fosilních paliv a uranu člověkem je v energetické bilanci Země zcela zanedbatelným faktorem. Včetně skleníkového efektu CO2. Jeho koncentrace v naší atmosféře činí pouhých 0,04%. Vodní pára má daleko vyšší skleníkový efekt než CO2. A přitom je jí v atmosféře obsaženo přibližně 10x tolik, než onoho "zlotřilého" CO2.

Pane/paní "184". Ve škole nás naučili mnohému. Ovšem ty nejdůležitější věci nám kupodivu zatajili. Příklad? Všechny živé organismy mají jen takové vlastnosti a vykazují takové chování, KTERÉ JE PRO NĚ ÚČELNÉ. Co z toho plyne? Pan Al Gore si založil svou existenci na zmanipulovaných údajích o vlivu lidí na zemské klima. A vynáší mu to, že? Tedy pro něj to SKVĚLE PLNÍ ÚČEL.

Na rozdíl od něj několik kosmických agentur publikuje nezávisle na sobě údaje o vývoji teploty jednotlivých planet Solárního systému. Spolu s množstvím dalších fyzikálních údajů o naší Sluneční soustavě. Publikování těchto dat vychází z účelu, pro něž byly ony agentury zřízeny. Případný lživý údaj o změnách teplot na povrchu Marsu jim do rozpočtu nepřidá ani cent. Ony nemají důvod lhát. Nemělo by to pro ně ŽÁDNÝ ÚČEL.

260075

06.01.2012 13:23

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: Každý pravicující Pepík či lídlující Mařenka

Vojta49 109.?.?.?

> Co Trh dělá a Neviditelná Praccka přemiSSťuje, je jen a jen dobře

Tak banda zkorumpovaných politiků (jinými slovy Vámi do zhloupnutí opěvovaný SOCIÁLNÍ STÁT) je ta "neviditelná pracka trhu"? Tedy to je mi opravdu novina. [chechtot] A já měl za to, že státní byrokracie vždy byla a stále více je poměrně dobře viditelnou SOCIALISTICKOU ČERNOU DÍROU NA PENÍZE. Současné státní dluhy většiny vyspělých zemí jsou toho jedinečným dokladem.

Nezlobte se na mně, pane Moudrostraku, ale Vy si snad tou svou propagandou vymýváte svůj vlastní mozek. Plést si stát se svobodným trhem. Kam se poděla Vaše "moudrost"? [mrknutí jedním okem]

260260

07.01.2012 14:21

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: k obrácené pyramide

Vojta49 109.?.?.?

Je mi líto, pane Ppppp, ale v otázce existence či neexistence trhu žijete ve stejném omylu, jako v otázce vlivu lidmi produkovaného tepla na klima naší planety. Dlužím Vám k tomu pár faktů :
- lidé vytěží denně uhlí, ropu a plyn ve výhřevnoti cca 30 Mtoe (megatun ropného ekvivalentu),
- spálením 1 kg ropného ekvivalentu vznikne cca 10 kWh,
- odhaduji, že k tomu lidé denně spálí cca 10 Mtoe ve dřevě a v jádře,
- pro jednoduchost zanedbejme všechny ostatní produkty (plasty, um. hnojiva, kosmetiku, ...), vyráběné z fosilních zdrojů a předpokládejme, že všechny výše uvedené zdroje lidé promění v teplo. Celkový denní "tepelný výkon" lidststva tedy činí cca 400 Twh tepla.

Vedle toho je Země ohřívána Sluncem. Redukujme pro zjednodušení Zemský geoid na kouli. A tu promítněme do roviny. Získáme tak plochu asi 127 mil. km2. Když snížíme solární konstatntu o vliv albeda, dopadne na 1 m2 povrchu Země za hodinu asi 1 kWh. Na kilometr to je 1 GWh. Na 127 mil. km2 je to asi 127 Pwh (petawatthodin, peta - deset na patnáctou) za hodinu, tedy asi 3 EWh (exawatthodiny) za den. Slunce poskytuje Zemi o čtyři řády více energie, než je schopen vytvořit člověk. Nemá-li se Země ohřívat, musí toto vše (beze zbytku) vyzářit do kosmu. Lidský příkon je tedy v celkové zemské tepelné bilanci zcela zanedbatelný.

Nyní k Vašemu omylu o neexistenci trhu. Tam, kde neexistuje trh, zaniká možnost směny. Tedy i směny lidské práce za peníze. Nastane-li tento stav, lidská společnost se definitivně hroutí. Na místo směny (korupce) nastupuje násilí. Nebo-li urvi si co můžeš, ale varuj se střetu se silnějším.

Tento stav nastal v historii třeba na Velikonočním ostrově poté, kdy lidé v zájmu stavění soch moai stupidně vykáceli všechny stromy na ostrově. Nebyl materiál na zemědělské nářadí, na lodě, na rybářské sítě. Nebylo co směňovat. Nastal tak hluboký rozpad společnosti, že vedl až ke (do té doby tam nepoznanému) kanibalizmu. A k vymření většiny ostrovní populace.

Dojde-li někdy k zániku svobodného trhu i u nás, určitě už nebudeme mít čas, prostředky a hlavně chuť, povídat si o tom v internetových diskuzích. Na to vezměte jed, pane Ppppp. [smích]

260321

10.01.2012 13:25

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

> jak můžete poznat sám sebe ...?

To je moc pěkná otázka. Z Vašich příspěvků je zřejmé, že jste sám se sebou nadmíru spokojen. Určitě jste také přesvědčen o tom, že znáte sám sebe. Své motivace. Nebude tedy pro Vás obtížné odpovědět na jednoduchou otázku. Proč přispíváte do zdejších diskuzí, pane Moudrostraku?

Odpovíte-li, sdělím Vám i já svou motivaci.

260651

10.01.2012 23:30

Americko-íránská ekonomická válka

RE: Nahoru, ale také i dolů

Vojta49 109.?.?.?

> na jejich zavedení nemá zájem naprosto žádná z velmocí.

A co Japonsko, Čína a Indie? Čína dnes spotřebovává jednu patnáctinu a Indie dokonce jen třicetinu ropy na obyvatele ve srovnání s USA. A vlastní zásoby jsou bídné. O tom, že jejich životní úroveň (a s ní i potřeba energií) v Číně i Indii raketově poroste už dnes nikdo nepochybuje. Kdyby existovala sebemenší možnost, jak energii z ropy nahradit, nejméně tyto velmoci by se o to rády postaraly.

Jenže bohužel. Nic takového v žádných dobře utajených sejfech neleží.

260682

11.01.2012 21:23

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Dovolím si shrnout Vaši odpověď, pane Moudrostraku. Pravíte POZNÁNÍ, že? Opravdu je třeba k POZNÁVÁNÍ tlachat? Tedy pardon, ve Vašem případě vtipně glosovat? Nestačilo by k POZNÁVÁNÍ informace vstřebávat? Musíme je také šířit? Klasická logika praví - poznávat lze nepochybně i bez vyjadřování vlastních názorů. Není tedy Vaší skutečnou motivací k diskutování něco jiného?

Co je tou mou motivací? Totéž, co je tou skutečnou i u Vás. A také u drtivé většiny ostatních debartérů. Tím důvodem je sociální grooming. Provozují jej všichni sociálně žijící tvorové. Půjdete-li po definici, dopracujete se nejspíš k pojmu sociální koheze. Nebudu Vás trápit definicemi, pokusím se o jednoduché vysvětlení.

Pro všechny sociálně žijící tvory je jednou z nejvytouženějších met dosáhnout uznání, úcty, společenského postavení, ... v mínění ostatních lidí. Způsobit, aby si jich považovali a cenili ti druzí. Proč? No protože hodnota (cena) žádného člověka není absolutní. Ta vždy spočívá výhradně a jen v tom, jak si jej cení ti ostatní. Zač by se vyplatilo užití jeho síly, znalostí, dovedností, ... Význam, hodnota či kvalita každého člověka závisí tedy výhradně na potřebě a úsudku jiných. A tak o zlepšení svého statutu vytrvale s ostatními soutěžíme. Třeba i v těchto diskuzích. A samozřejmě ještě mnoha jinými způsoby.

Klidně si to přiznejte. Jak slastný pocit Vás zaplaví, když Vás v diskuzi druhý ocení. A to je ono. To hlavní, proč zde všichni jsme. A marníme obrovské množství času. Který bychom měli dle teorie racionální volby věnovat raději sebevzdělávání, výchově potomků, vydělávání peněz, ...

Většina čtenářů se mnou asi nebude souhlasit. Vždyť přece usilovat o přízeň druhých je tak přízemní. Kdežto POZNÁVÁNÍ panečku, to je o moc vznešenější.

Závěr? Nedávno jste v této diskuzi nabízel barák v Praze za nápad na téma, k němuž by se nepodařilo potřebné informace někde vykopírovat. Tedy se hlásím. Téma "motivy lidského konání" je to, co se nedá nikde rozumně vygooglovat. Každý z nás si je pečlivě ukrývá až na dně své "ješitné dušičky". [smích]

260753

12.01.2012 17:57

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Díky vám všem, pánové za reakce. Právě takové jsem čekal. Stručně bych vaše stanovisko asi shrnul takto: Rvát se o přízeň druhých, jak nízké. My všichni máme ke svým činům (a tedy i k diskuzi zde) mnohem ušlechtilejší pohnutky. Říkám to správně?

Teď několik příkladů lidského chování:
- malí kluci čůrají na ohradu kdo výš, hážou kamenem kdo dál, utíkají kdo rychleji, ...
- malé holčičky předvádějí ostatním svůj účes, šatečky, pentličky, ...
- větší kluci kouří a pijí, ač jim to nechutná, třískají sebou o zem na skejtu, riskují postih za grafiti, jezdí na spřáhlech tramvají,...
- dospělí lezou na tovární komíny, na osmitisícovky, zadlužují se jen proto, aby se mohli předvést v novém burácejícím osmiválci, létají jako zběsilí na konec světa a zase zpět, aby se mohli pochlubit, kde už všude ...
- dospělé se odbarvují a zase barví, depilují, hladoví, píchají si botulotoxin, plácají na sebe hory kosmetiky, nesmyslně utrácejí za módní šatky, botky, doplňky ...
- ti úplně staří si nechávají štupovat obličeje, implantovat silikon, a ač jsou finančně zcela za vodou a vlastní třeba i celou sbírku Zlatých slavíků, koncertují a koncertují a ...

Mohl bych pokračovat. Motivací všech těchto a mnoha jiných zdánlivě nesmyslných lidských činů je pánové snaha o uznání druhých. A tedy o co nejvyšší vlastní příčku ve společenské hierarchii.

A to vůbec není špatně, pane Bartošku. Tak to totiž má být. Už na úsvitu lidských dějin byly úspěšnější ty lidské skupiny, které byly dobře sociálně strukturované. Kde všichni znali své místo a z něho plynoucí úkoly ve skupině. Skupiny, kde vládl chaos měly problémy s organizací lovu, obranou teritoria, dělením zdrojů. My jsem evidentně potomky těch prvních. Takže klidně dál diskutujte pod svým pravým jménem. [smích]

Nic si z toho nedělejte, pane Moudrostraku. To, že lidé nechápou pohnutky svého vlastního jednání je zcela obvyklé. A stejně obvyklé je i to, že jim to vůbec nebrání sebevědomě kritizovat pohnutky a činy těch druhých. Třeba zinkajících Pepíků a lídlujících Mařenek. [mrknutí jedním okem]

260850

13.01.2012 18:40

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Díky za názor, pane Bartošku. Bohužel nemohu o něm s Vámi debatovat. Mé vidění světa se zakládá na přesvědčení, že všechny vlastnosti živých organismů, a tedy i jevy s nimi spojené, mají svůj účel. Účel, vycházející ze samé podstaty života. Pro jevy typu karma, Bůh, duše, ... nenalézám v reálném životě žádný smysluplný účel. Proto je nestuduji, nerozumím jim a nejsem schopen o nich s Vámi rozmlouvat. Je mi líto.

Děkuji i za příspěvek panu Moudrostakovi. Je skvělým dokladem o lidské motivaci diskutovat. Pěkně ukazuje, že Vaše motivace má jen pramálo co do činění s poznáním, pane Moudrostraku. V jeho první části křečovitě hledáte argumenty, kterými byste vyvrátil můj názor. A vůbec jste si nevšiml, že jej naopak potvrzujete. Vždyť přece všechny profese, které pomáhají druhým, jsou lidskou společností vysoce ceněny. A to nejen morálně, ale mnohdy i hmotně. Viz například příjmy lékařů. Tak proč by lidé neměli pracovat v LDNkách, jako záchranáři či hasiči? Tyto profese mají obvykle velmi vysoký společenský statut už samy o sobě.

No a pak Vám zcela došly argumenty. A klesl jste až na úroveň těch mentálně nejslabších. Kteří znají tak málo, že jim nezbývá než argumentovat ad hominem. Tedy lidsky řečeno, neumím-li ponížit oponentovy argumenty, ponížím alespoň jeho.

Tedy ještě jednou díky. Váš poslední příspěvek, ač jste to nejspíš nezamýšlel, skvěle ukazuje na Vaši skutečnou motivaci k diskuzi. Ovšem POZNÁNÍ to není, to z jeho obsahu pozná každý. [smích]

260940

14.01.2012 00:35

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Neexistuje žádná forma života, která nesplňuje tu jedinou a základní podmínku, či chcete-li podstatu života, pane Gonzále. Vše živé musí být schopno množit se rychleji, než umírá. Jak říkají znalci, přes to vlak nejede. [mrknutí jedním okem]

Nevím, pane Gonzále, proč nám škola tak důležitou informaci zatajila. A stále přicházím na další důležité věci, o kterých nám také nic neřekli. Škola nás (nebo tedy alespoň mně) naučila kvanta různých znalostí. Od rozeznání blizny od pestíku přes definici konkludentního činu až po řešení soustav diferenciálních rovnic. Ale to skutečně důležité? To ne.

A nejen mne. Většina absolventů vysokých škol netuší, co je základní mravní princip člověka. Proč lidé věří? Co je to láska? Jaké jsou základní lidské motivace? Co to je moudrost? Jaký je smysl života? V čem tkví úspěch? Co to je štěstí? Proč bohatí hromadí majetek, i když mají dle názoru druhých víc, než mohou spotřebovat?

Nebo Vy to všechno víte? Vás škola naučila znát to, co je pro život opravdu důležité? Takového člověka už dlouho hledám. Bohužel marně. [smích]

260962

14.01.2012 16:25

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Díky za reakci, pane Milane. Rovnou se Vám přiznám, že Konfuciovo dílo neznám. Ovšem moc se těším, že mi se svými znalostmi pomůžete nalézt odpovědi na některé otázky. Smím-li Vás tedy o to poprosit. Pro začátek by mě zajímal názor pana Konfucia na následující. Kdo stvořil nás lidi a k jakému účelu? A naplňujeme ten účel tak, jak to náš stvořitel (či stvořitelé) zamýšleli? Velmi děkuji za případnou odpověď.

Za to Vám prozradím, jak nahlížím onu zákonitost, že vše živé se musí ... To není tak úplně banální zjištění. Jde totiž o skutečný a jediný smysl (účel) života. Živé organismy (a tedy i lidé) mají jen takové vlastnosti, které co nejlépe naplňují tento ÚČEL. Co z toho plyne? Například to, že neexistují žádné organismy, které by páchaly zlo druhým jen tak z plezíru. Neboť i páchání zla spotřebovává čas a energii. Budou-li dlouhodobě jedny organismy plýtvat svým časem a energií, podlehnou nakonec v evoluční soutěži jiným, které veškerý svůj čas a energii vynaloží na svou reprodukci.

Jak ve světle tohoto zjištění vypadá třeba teorie o chemtrails? Nebo teorie, dle níž se ONI pokoušejí o ovládnutí světa i za cenu jeho zničení? Opravdu soudíte, že to není důležité?

K panu Moudrostrakovi. Zkoušíte argumentovat tvrzením, že někým opovrhuji, či někoho deklasuji. Vaše snaha je vskutku úsměvná. Nic takového v mých slovech samozřejmě není.

Za Vaši úpornou a marnou snahu prosadit své "znalosti" v diskuzi o lidské motivaci, Vám prozradím ještě jedno zajímavé tajemství. Naše podvědomí nás občas zradí. Ono velmi dobře ví, kde jsou naše největší slabiny. A tak, jsme-li ve stresu či v konfliktu, nařkneme soupeře z toho, co podvědomě cítíme jako svou vlastní slabost. A proto myslím, že od Vás, který téměř ve všech svých příspěvcích SSyčíte nenáviSStí k bankrotujícím ..., pravicujícím ... a jiným, soustavně opovrhujete lídlujícími ..., zinkajícími a bůhvíjakými ještě lidmi, od Vás to opravdu sedí. [velký smích]

Na druhou stranu díky za to, neboť tak opět potvrzujete můj názor. Názor opřený o pozorování, že lidé pod emocionální zátěží na sebe lecos prozradí. A proto pozor, co o mně příště napíšete. [smích]

260987

15.01.2012 17:05

Diskuze upadá

RE: Dovolím si nesouhlasit..neupadá diskuse..

Vojta49 109.?.?.?

Zopakuji, pane Moudrostraku, oč se dohadujeme. Vy tvrdíte, že přispíváte do těchto diskuzí pro POZNÁNÍ. Já Vám oponuji a tvrdím, že Vaším hlavním motivem je Vaše PRESTIŽ. Zapomeňte na chvíli na své (ostatně slabé) argumenty a pročtěte si znovu své příspěvky v tomto vláknu. Vždyť Vy v nich na mně zlostně dupete nožkou (samozřejmě obrazně) a vystrkujete na mně své zbytnělé ego. Které jste nedokázal udržet na uzdě a ono z Vašich vět přímo řičí: JÁ CHCI VYHRÁT, JÁ VŠEMU NEJLÉPE ROZUMÍM, JÁ MU CHCI NAFLÁKAT, JÁ ...

Vy si opravdu myslíte, že po těchto Vašich výlevech někdo uvěří, že jste je psal z touhy po poznání? [chechtot] Smiřte se s tím, že jste tento spor prohrál. A vůbec ne mým přičiněním. Vaše hypertrofované ego Vám jej prohrálo.

Všem ostatním pánům děkuji za reakce. Soudím, že jsme s debatou o podstatě života poněkud OT a hlavně už dost hluboko v archivu. Děkuji především za typ ke studiu. Konfuciovi se rozhodně budu věnovat. Nashledanou. [smích]

261094

16.01.2012 14:12

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Vojta49 109.?.?.?

> vopice jsou na tom dost špatně, co se týká vlastního myšlení.

Trefil jste hřebíček na hlavičku, pane Vopice. Ono se to totiž snadno buduje socialismus, když je ZA CO. Jako třeba v Libyi či Norsku z ropného bohatství, ve Švédsku z oceli a železné rudy. Tam, kde přírodní bohatství chybí, padá celý Váš slavný socialismus na ústa. Jako třeba u nás, na Kubě, v Bělorusku či v KLDR. Že?

Mohu-li doporučit, chce to občas krom googlování přečíst i nějakou tu "brožuru", pane Vopice. To pomáhá. [mrknutí jedním okem]

Mimochodem, už konečně víte, kdo to byl Jásir Arafat?

261163

17.01.2012 14:35

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Vojta49 109.?.?.?

> beztrestně krást, ... rozprodat pod cenou ... vydat de-facto zisky do cizích rukou ... okrádat stát ...
Ubezpečuji Vás pánové, že ani já nemám žádnou radost, pokud se v mé zemi dějí takové věci. Ovšem jak tomu zabránit? Zkusme se zamyslet nad jejich příčinou.

Tedy se táži. Proti jakému majetku jsou výše uvedené (zlo)činy vedeny? Je rozkrádán, rozprodáván pod cenou, tunelován, drancován ... SOUKROMÝ MAJETEK? Byla někdy ukradena továrna, vlastněná a řízená panem Novákem? Byl rozprodán pod cenou velkostatek pana Novotného? Byly do cizích rukou vydány zisky společnosti Student agency pana Jančury? Ne. Všechno toto bezuzdné drancování bylo, je a bude vedeno proti tomu NAŠEMU SPOLEČNÉMU MAJETKU.

Socialismus pánové nikdy nefungoval a fungovat nemůže. Proč? No protože my lidé od nepaměti preferujeme MOJE před NAŠE. Co je MOJE, to si řádně ohlídám, pečuji o to, rozvíjím to. Co je NAŠE, z toho si přednostně urvu pro sebe, pro své děti, pro svou rodinu, pro svou skupinu. Jsme potomky tisíců generací našich předků, kteří dbali především o sebe, své děti ... A proto po sobě zanechali víc potomků než ti, kteří dbali v prvé řadě o společný prospěch a teprve až potom o prospěch svůj a svých dětí. Jsme prostě sobci. Je-li tedy sobectvím to, že chci v prvé řadě nasytit a zaopatřit své děti. A ty druhé až potom.

Vím, že zdejší "zdravý selský rozum" hluboce pohrdá formálním vzděláním. A ekonomickou teorií zvlášť. Přesto pro zájemce uvedu odkazy. Zkuste si vyhledat pojmy "dilema veřejného statku" a "tragédie obecní pastviny". Je v nich srozumitelně a logicky vysvětleno, proč je společný majetek takovým problémem.

I ten náš státní dluh je dokladem správnosti mých slov. On přece nevznikl díky špatnému hospodaření vlastníků (neboli kapitalistů) s jejich SOUKROMÝM MAJETKEM. Ani náhodou. Ten nám naopak "laskavě pořídili" ti, kteří spravovali a spravují ten NÁŠ SPOLEČNÝ MAJETEK.Vysvětlují nám, že jeho správa je tak nákladná, že si na ni musíme půjčovat. A nerozumí-li někdo jednoduché rovnici MÉNĚ SPOLEČNÉHO MAJETKU = MÉNĚ PŘÍLEŽITOSTÍ K JEHO DRANCOVÁNÍ = NIŽŠÍ DLUH, pak je mi líto, že jsem marnil čas psaním tohoto příspěvku.

261227

18.01.2012 14:46

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Vojta49 109.?.?.?

Dobrá, pojďme pane Erwine Vaši tezi otestovat. Vy vidíte hlavní příčinu rozkrádání naší země v demokraticky chybně nastavených zákonech a podmínkách ... Říkejme jim pro jednoduchost souhrnně PRAVIDLA. Máte-li pravdu, pomohlo by, kdybychom tato chybná pravidla změnili. Těch pravidel, která bude potřeba změnit, je asi hodně. Některá jsou důležitá, jiná méně. Dokázal byste svou tezi obhájit tím, že nám ukážete alespoň ta tři nejdůležitější? Jednoduše a stručně. Která tři pravidla byste změnil a jak, aby státní (národní, veřejný, tedy obecně zespolečenštěný) majetek nemohl být tak strašlivě drancován, jako dosud?

Možná je to těžké. Ale nedokážete-li to, dopustil jste se JETŘEBISMU. Co to je? Pamatujete, jak na nás komunističtí diletanti z tribun, tlampačů a obrazovek hřímali : Soudruzi, JE TŘEBA, abychom zvýšeným úsilím ...

Pane Moudrostraku. Je mi líto, ale v otázkách lidské motivace jste už jednou propadl. A propadáte opět. Proč? Připusťme, že všechny oběti obou světových válek v minulém století padají na vrub lidské chamtivost. Neboli tím hlavním motivem válečného zabíjení je soukromé vlastnictví. Oba víme, že tomu tak není, ale nešť. Odhady počtu obětí v obou válkách se pohybují kolem 90 milionů zmařených životů.

Existuje nějaký jev (motiv lidského jednání), který způsobil lidem v minulém století ještě více utrpení? Co myslíte? Samozřejmě, existuje. Pokusy o násilnou koletivizaci. Stalinské běsnění v meziválečném SSSR a "kulturní revoluce" v maoistické Číně stály dohromady asi 100 milionů lidských životů. A to V DOBĚ MÍRU!!! Panečku, ta kolektiviSSace, ta nám tedy ale byla prospěšná.

Chraň nás přírodo (potažmo zdravý lidský rozume) před něčím podobným v budoucnu. [velký smích]

261301

19.01.2012 21:53

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Vojta49 109.?.?.?

Jsem pro, pane Erwine. A myslím, že každý soudný člověk s Vámi musí souhlasit. Ať zloději sedí, až zčernají.

Dobrá. Zpřísníme tedy trestní zákon. A podmínky výkonu trestu tak, jak navrhujete. Pomůže to? Velmi se obávám, že nikoliv. Proč? No protože v tom řetězu ZLOČIN-JEHO KVALIFIKACE-VYŠETŘOVÁNÍ-ODSOUZENÍ-VÝKON TRESTU se to přímo hemží lidmi. A mezi nimi se vždy najdou tací, kteří za podíl na lupu pomohou lotrovi z rukou spravedlnosti vyklouznout. Co s tím?

A ještě mám druhou námitku. Zločiny typu krádeže, loupeže, podvodu, zpronevěry, ... jsou u nás trestné už od středověku. Ale. Vždy se najdou vyčůránci, kteří se dokážou pohybovat na hraně zákonů. A sebepřísnější zákony obejdou. Jak se to dělá? Zkuste si počíst třeba zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/sazka-husak-in-me... . Pan Hušák vydrancoval nesmírně bohatou (fakticky státní) firmu. A přitom zůstal "slušným a bezúhonným" občanem. Co s tím?

261381

26.01.2012 22:03

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

Vojta49 109.?.?.?

Poměrně nedávno zde proběhla, pane Dube, debata vyvolaná majitelem tohoto webu. Na téma kvality zdejších diskuzí. Dle mého názoru patří příspěvky pana Koubka ke zdejší diskuzní špičce. Téměř každý jeho vstup přináší nové informace.

Totéž se bohužel nedá říci o Vašich příspěvcích. V drtivé většině z nich omíláte obvyklá nechcistická "moudra" prostých lidí. Tedy argumenty, kterými ad nauseam přetéká většina otevřených internetových diskuzí. Za celou dobu Vašeho působení jsem zde od Vás četl jen dvě opravdu nové informace. Že Palestinci jsou potomky biblických Filištínských a že Perun je bůh Slunce. Mimochodem, ještě stále na těchto hloupostech trváte?

Vyženete-li ze zdejších diskuzí pana Koubka, bude tu citelně chybět. Ovšem rozhodnete-li se odmlčet Vy, úroveň zdejších diskuzí dle mého soudu nijak neklesne.

261696

07.02.2012 18:27

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

109.?.?.?

> ke krizi došlo kvůli silné redukci oběživa fedem.

... a proto přišlo v meziválečné ČSR o práci desetitisíce ševců. A také podkovářů, kolářů, okřínářů, provazníků, mydlářů, ...

A protože dnes naopak FED pumpuje do oběhu biliony inflačních dollarů, přicházejí v celém vyspělém světě o práci miliony soustružníků, svářečů, brusičů, frézařů, ...

Vaše argumenty nějak postrádají logiku, nezdá se Vám, pane Dube? [velký smích]

Vojta49

262775

08.02.2012 01:12

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Vojta49 109.?.?.?

Cyklické krize doprovázejí kapitalizmus už od jeho počátku, pánové. Ve vyspělých zemích se objevují s železnou pravidelností nejméně o sto let dřív, než byl založen FED, pane Dube. Takže FED asi nebude jejich hlavním viníkem.

Co je tedy způsobuje? Rozpor mezi rychlým růstem produktivity práce a daleko pomalejšími změnami organizace lidské společnosti. Proto jsem uvedl několik archaických řemesel, pane Hestroyi. Která většinou nepřežila zavedení sériové výroby v prvé třetině minulého století. Prostě Baťa zlikvidoval ševce jako třídu. A nejen v ČSR. A jiní průmyslníci zase zlikvidovali neckáře, tkalce, koláře, ...

A co tito nepotřební lidé? O jejich práci nikdo nestál. Tím přišli o svůj příjem. To silně snížilo poptávku po zboží a službách. Nižší poptávka se nutně projevila v nižším odbytu. Producenti neprodejného zboží byli nuceni omezovat výrobu, zadlužovat se, propouštět. Kolotoč krizového propadu v devatenáctém století zastavilo až zavedení osmihodinové pracovní doby. A jí vyvolaná zvýšená poptávka po pracovní síle. Ve třicátých létech minulého století zase překonala krizi až předválečná zbrojní výroba.

Současná (teprve počínající) krize má tytéž příčiny, pánové. Moderní výrobní technologie "vyhánějí" z práce stále více zaměstnanců. Co ještě nedávno "točilo" 10 soustružníků, zvládne dnes bez problému jedno NC centrum. Co dříve stříkaly hordy lakýrníků, nastříká pár robotů. Ruční dojení je už více raritou, než povoláním. Jen pár let nás dělí od chvíle, kdy přijdou postupně o práci i řidiči dopravních prostředků, prodavačky, lesní dělníci, ...

Co dnes s nepotřebnými lidmi? Současný socialistický pseudohumanismus nám velí : pověsme je na krk státu. Ty schopnější zaměstnáme jako (v podstatě nepotřebné) státní úředníky. A ty zcela neschopné či neochotné učit se něčemu novému? No těm dáme štědré sociální podpory. A kde na obojí vezmeme? No přece si na to stát půjčí!!! Cha.

A co když stát nebude jednoho dne schopen splácet půjčené peníze bankám? No pak banky nebudou mít na to, aby vyplatily vklady svým střadatelům. A aby úvěrovaly průmyslovou a zemědělskou výrobu, dovozy surovin, ropy, ... Poptávka dramaticky poklesne. A vyvolá další lavinu propouštění, platební neschopnosti, krachů, ... Už brzo spatříme podobný vývoj v Řecku.

Je to dost k věci, pane Hestroyi?

262794

08.02.2012 23:53

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Vojta49 109.?.?.?

Díky za doplnění, pane Doufale. Máte naprostou pravdu. Tedy v otázce překotného růstu počtu lidí na planetě. K tomu dovolte opět malé doplnění ode mně.

Je známým faktem, že vzdělaní a inteligentní lidé dávají u svého potomstva přednost kvalitě před kvantitou. Prostě mají málo dětí. Opak činí lidé chudí, nevzdělaní a méně inteligentní. Ti se početným potomstvem jistí na stáří. A tak například v arabských zemích počet obyvatel v posledním půlstoletí vzrostl třikrát až čtyřikrát. Stačí si vygooglovat například slovní spojení "Egypt počet obyvatel".

Obávám se, že ony desítky milionů mladých egyptských (a dalších) Arabů patří k těm lidem, o jejichž práci nemá nikdo zájem. Proč? No protože plocha úrodné půdy v jejich zemi zůstala stejná, jako před padesáti lety. A oni v drtivé většině neumějí nic jiného, než provozovat své tradiční zemědělství či řemesla.

Na důkaz svých slov uvedu libyjský ropný průmysl. Přestože jde o jednu z nejbohatších arabských zemí, na jejích ropných polích dodnes pracují výhradně technici ze zahraničí. Libye si těch pár tisícovek vlastních průmyslováků nebyla schopna vychovat ani za 40 let budování "arabského socialismu".

Na závěr se omluvím všem konspirátorům. Kteří vynakládají svůj um, čas a energii na odhalování ZLA. Tedy "zla" ve formě "ničitelských rejdů FEDu", "plánů zlých obrboháčů na zničení celé planety", "redukci počtu lidí" či jiných podobných nesmyslů. Omlouvám se za to, že svými úvahami kazím jejich víru. Jsem však přesvědčen, že lépe já, než když jim ji pokazí hordy osmahlých ozbrojenců s ručníky na hlavách. Které hlad a naprostá bezvýchodnost přivede až k nám. A oni začnou plenit naši zem, drancovat naše domovy a násilím nás přivádět na tu svou "jedinou a pravou víru".

Dojde-li k tomu, bude pozdě si vyčítat, že jsme se léta zabývali naprostými nesmysly a před reálným nebezpečím zavírali oči. Eh, co to zase plácám. Vždyť přece všechny ty arabské revoluce mají na svědomí ti zlí, ti ONI z USA a Izraele. [mrknutí jedním okem]

262841

09.02.2012 22:40

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Vojta49 109.?.?.?

Myslím, pane HC, že kolonizace Ameriky příliš nesouvisí s probíraným tématem. Tedy s příčinami cyklických krizí. Ale abych nebyl za nezdvořáka, sdělím Vám svůj názor i na tuto otázku.

Soudím, že vůbec nešlo o pokrok. Americká populace přece měla úplně stejný čas, stejné zdroje i příležitosti , jako lidé ze starého kontinentu. Takže teoreticky mohli Indiáni kolonizovat Evropu dřív, než vyplul Kolumbus. Proč se tak nestalo? Proč se na americkém kontinentu nepodařilo lidem vynalézt ani kolo? Proč zůstala veškerá americká populace na úrovni doby kamenné? Položil jste si někdy tyto otázky, pane HC? Nebo je považujete za nezajímavé? Či nedůležité?

Odhodláte-li se k odpovědi, přidám i já svůj názor. Soudím, že pochopení lidské historie je klíčem k porozumění současným jevům. A kdo rozumí tomu, co se právě děje, je schopen i předvídat. K čemu je dobré předvídání? No přece připraveným štěstí přeje. Tomu myslím věříme všichni. [smích]

262927

10.02.2012 14:03

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Nekteri to stale nechapou

Vojta49 109.?.?.?

Máte pravdu, pane Němče. Vaši pravdu potvrzuje lidská historie. Bez ohledu na letopočet a místo vždy a všude platilo přibližně toto:
- za 1 g zlata lze získat kvalitní denní dávku potravin,
- za 10 g důstojný šat a obuv,
- za 100 g účinnou osobní zbroj,
- za 1 kg dopravní prostředek pro celou rodinu,
- za 10 kg kvalitní bydlení pro rodinu.

Tyto relace platily ve starověkém Babylonu, Egyptě či Římě. Platí i dnes. Vsadil bych na to, že budou platit i v budoucnu. [smích]

262978

11.02.2012 13:47

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Vojta49 109.?.?.?

I Vám dobrý den, pane Doufale. Tentokrát s Vaším názorem nesouhlasím. V souvislosti s pojmem POKROK píšete

> Záleží přeci na tom, v čem vidíme smysl našeho zdejšího pobytu... Pokud ale pralesní skupinka divochů žije naplněna štěstím, žádný další „pokrok“ nepotřebuje,

Já soudím, že přírodě je lhostejné, co si přejeme. Vy, já či nějaká skupinka divochů. Sám ŽIVOT je totiž ve své podstatě soutěž. Nebo chcete-li závod, neustálý vývoj, běh na dlouhou trať. A to bez ohledu na to, co si libovolný živý organismus přeje nebo nepřeje.

Ano, známe z přírody příklady organismů, jejichž vývoj se zastavil a oni přesto existují. Třeba Latimerie podivná. Existují proto, že žijí v prostředí, které na ně dlouhodobě nevytváří žádný evoluční tlak. Ovšem i to je dočasné. Dokladem je obrovské množství druhů živých organismů (cca 98,5%), které v evoluční soutěži neuspěly a vyhynuly.

Nízká hustota osídlení a dostatek přírodních zdrojů vedl k tomu, že člověk v severní Americe ustrnul ve vývoji. Dočasně zeslábl či téměř pominul evoluční tlak, který je základní příčinou pokroku. Severoameričtí indiáni dokonce neobjevili ani pastevectví, o zemědělství vůbec nemluvě. Zůstali ve vývojové etapě neolitických lovecko-sběračských skupin. A TO JE DŮVOD proč byly prakticky vyhubeni jinými, vyvinutějšími skupinami homo sapiens.

My lidé můžeme vědomě rezignovat na evoluční soutěž. A uměle zastavit svůj vývoj. Dokonce soudím, že o něčem takovém dnes sní většina lidí. Mít své jistoty, být všestranně zabezpečen, nemuset soutěžit s ostatními o zdroje, nemuset se bát o svou budoucnost a jen si blaženě užívat života. JENŽE!

Dnes je už téměř jisté, že ve vesmíru existuje nespočet planet, vhodných k vývoji života. Je tedy i velmi pravděpodobné, že na mnoha z nich se život také vyvíjí. Až dodnes jsme měli štěstí. Zatím se v nejbližším vesmíru nevyskytl tak vyspělý život, který by byl schopen nás objevit. Zvolíme-li si strategii "blaženého přežívání", pravděpodobnost toho, že nás ve vývoji předběhnou jiné inteligentní organismy, poroste. A nakonec tu jednoho dne přistanou. My pak skončíme úplně stejně, jako ty pralesní domorodé kmeny, objevené bílými kolonizátory. V lepším případě v rezervacích, v horším v nicotě. Nebo snad známe jediný konkrétní příklad z historie, kdy objevitelé méně vyvinutých lidských skupin těmto skupinám přinesli něco víc, než zmar?

Závěr? Na tom, co si my lidé přejeme nebo ne záleží jen tehdy, jsou-li naše přání v souladu s přírodními zákony. Začne-li se libovolný živý organismus (tedy i člověk) dlouhodobě přírodním zákonům protivit, bezpečně tím ukončí svou existenci. Nebo znáte byť i jediný příklad, kdy tomu tak nebylo?

263031

12.02.2012 14:41

Argentina: testovací polygon pro zrežírovaný finanční kolaps. A co poučení pro Evropu?

RE: 15. září 2008 - Elektronický run na banky

Vojta49 109.?.?.?

> Pokud by byl nějaký Zákon nepřekročitelný, působil by jako láhev ...

Překvapil jste mě, pane inženýre. Smím se zeptat, v jakém oboru jste promován?

PŘÍRODNÍ ZÁKONY JSOU (alespoň dle mého soudu) NEPŘEKROČITELNÉ. Vaše víra ve schopnosti lidského intelektu je v této souvislosti ohromující. Z fyzikálních přírodních zákonů zmíním jen některé. Princip kauzality, zákon extrémů, zákon zachování hmoty a energie, Fermatův princip, zákon setrvačnosti, zákon entropie, ... Některé zákony jsou vědeckou veřejností zatím nazývány "teorie". I když jde o "teorie", které se už drahnou dobu nedaří falzifikovat. Například kvantová teorie či teorie relativity.

Ještě o něco zajímavější jsou přírodní zákony, jímž podléhá živá hmota. Jejich studiem se zabývám už řadu let. A proto mě Vaše reakce ani tolik nepřekvapuje. Školství (i to vysoké) totiž studentům všech oborů tyto zákony důsledně tají.

Takže PRVNÍ NEPŘEKROČITELNÝ ZÁKON ŽIVOTA zní: Každý živý organismus se musí množit rychleji, než hyne. Nebo si snad umíte představit nějaký živočišný druh, který se rozhodne pro naprostý celibát a přitom existuje dál?

Z něho plyne zákon ekonomie času. Tedy snaha všech organismů, uspokojit své potřeby s vynaložením co nejméně času a energie. Neboť při nedostatku zdrojů (a ten nastává velmi často) přežívaji jen ti, kteří tento zákon naplňují nejlépe.

Další zákon satnoví, že evoluce je zcela nezávislá na člověku a bude pokračovat i tehdy, vyhyne-li poslední lidský jedinec.

Nesmírně zajímavé jsou některé teorie z evoluční sociologie a psychologie. Jen pro příklad:

Jednoduchá a srozumitelná lež s vysokou pravděpodobností porazí v lidském myšlení složitou pravdu.

Jakkoliv tvrdou ruku snášejí lidé lépe, než anarchii.

Většina lidí dá před svobodou přednost osvícenému pánu, který za ně rozhodne a přidělí jim jejich krajíc.

Míra lidské religiozity je přímo úměrná míře sociální nejistoty.

Soupeří-li v lidském mozku dvě teorie, tak bez ohledu na jejich pravdivost zvítězí vždy ta, k níž má člověk citově blíž nebo ta, která plodí menší úzkost (teorie kognitivní disonance).

Lidské rozhodování je jen z menší části postaveno na racionálním kalkulu. Z větší části je podmíněno emocemi.

Dobře zorganizovaná a dostatečně agresivní skupina dokáže vnutit svou vůli pasivní většině. Atd.

Závěr? Obdivuji pane Doufale Vaše sebevědomí. S nímž stavíte lidskou vůli a lidské schopnosti nad přírodní zákony. Ovšem trochu se bojím, že obé poněkud přeceňujete. Dle mého názoru se skutečně vyvíjíme a žijeme v láhvi. V láhvi, kterou můžeme definovat jako nám známý vesmír s jeho zákony. Se zákony, které již známe. A také s těmi, o jejichž existenci zatím jen tušíme.
[smích]

263069

13.02.2012 14:21

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

Problematický je už samotný titulek článku

Vojta49 109.?.?.?

Vyvolává totiž dojem, že odsouzení zločinci sedí v amerických žalářích vlastně nevinně. Protože základním motivem jejich uvěznění je čísi zisk. A to jistě není pravda.

Důležitá je jiná otázka. Jestliže nás pobyt českého odsouzence stojí ve státní věznici 1000 Kč na osobu a den, nebylo by výhodnější, svěřit tuto službu také soukromému sektoru? Kdyby to například soukromá věznice s.r.o. dokázala za 500 na den, co by bylo pro stát, potažmo nás plátce daní výhodnější? A komu by vadilo, že soukromý provozovatel tvoří zisk, z něhož navíc odvádí daně do státního rozpočtu?

Dle mých informací činí podíl Afroameričanů mezi odsouzenými v USA větší polovinu. Přitom jejich podíl v americké populaci je cca jen 12%. Úřady údajně dokonce plánují počet nových míst ve věznicích dle počtu černochů, kteří v daném roce dosáhnou věkové hranice trestní odpovědnosti. Proč to dělají? No protože lze snadno odhadnout, že větší část z dospívajících černých mladých mužů si dnes už nedokáže najít uplatnění na trhu práce. Jednoduché manuální dělnické profese rychle zanikají. A na mentálně náročnější profese bohužel tito lidé nemají. A tak většina z nich začíná dospělý život trestnou činností. Úplně stejně, jako dospívající cikáni u nás.

Velmi bych uvítal, kdyby český stát postupoval při věznění cikánů stejně. Když už tito lidé nedokážou ničím přispět na svou vlastní existenci, tak ať nás ta jejich vězeňská existence alespoň nestojí tolik.

263094

13.02.2012 23:40

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Problematický je už samotný titulek článku

Vojta49 109.?.?.?

Omlouvám se Vám i všem čtenářům, pane Kesudisi. Za své hloupé výroky. Ve svém příspěvku na počátku tohoto diskuzního vlákna. Konkrétně za výroky na adresu ubohých řeckých pracujících. Správně jste mě za ně pokáral.

Máte pravdu. Jsem jen jednoduchý člověk. A tak mnoha věcem nerozumím. Ale moc se mi líbí Vaše přirovnání lidské společnosti k organismu. To sedí. Kapitalisti jsou stejným orgánem společnosti, jako všechny ostatní složky společnosti. Tak nemají právo na žádné větší odměny. Správně! Zbývá už jen maličkost. Krom kapitalistů bude asi potřeba taky umravnit naše mozky. Představte si tu nespravedlnost. Lidský mozek váží sotva 2% hmotnosti celého lidského organismu. Ale spotřebovává 20% všech živin, které má naše tělo k dispozici z potravy. Tedy bere si mnohonásobně víc, než ostatní orgány. Tak co zkrouhnem dřív? Ty kapitalisty nebo naše mozky?

Ještě malou prosbu na závěr. Pořád na jednu věc nemohu přijít. Vám to pálí, tak to určitě budete vědět.

Nejspíš máte pravdu, že ti líní kapitalisti nejsou společnosti k ničemu. Jak to ale ti zmetci dělají? Jak udělají, že v zemích, kam nesmějí ani páchnout, to jde vždycky od deseti k pěti. V SSSR ani jeden kapitalista. A ten kolos se i se svým obrovským nerostným bohatstvím složil, jak domeček z karet. V Bělorusku, kde jsou ještě dnes skoro všechny podniky státní (tedy skoro žádní kapitalisti), jsou v krachu právě teď. Inflace za loňský rok tam dělala 109%. V Zimbabve, kde už vůbec nenajdete žádného kapitalistu, dělala inflace před pár lety 2.2 milionu % ročně. Za největší místní (půlmiliardovou) bankovku tam šlo koupit bochník chleba.

A proč Čína, dokud v ní byli kapitalisté zakázáni, trpěla hladem? A sotva za dvacet let, co byly kapitalisté povoleni, stává se světovou velmocí? Nebo rozdělená Korea. Titíž lidé na obou stranách hranice. Na severu ráj bez kapitalistů. A lidé tam umírají hladem. Dokonce severokorejští vojáci riskují životy a dezertují přes čínskou hranici, jaký mají hlad. A v Jižní Korei. Tam vydělávají lidé pod karabáčem těch hnusných kapitalistů asi třicetkrát víc, než ti Severokorejci. Jak je tohle možné?

Předem díky za stručnou odpověď, pane Kesudisi.

263144

14.02.2012 01:00

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Prostá rada

Vojta49 109.?.?.?

Myslím, ža zbytečně plýtváte energií, pane Stworo. Oba díly knihy jsou každému volně k dispozici ve formátu PDF na uloz.to. [smích]

263153

14.02.2012 14:49

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Problematický je už samotný titulek článku

Vojta49 109.?.?.?

Jsem rád, pane Kesudisi, že jsme v otázce příměru společnosti k živému organismu dospěli ke shodě. Jak tělesné orgány tak lidé se od sebe velmi liší. A nemají stejné zásluhy o správné fungování celku. Proto se liší i úroveň jejich spotřeby zdrojů.

Jinak jsem poněkud na rozpacích. Za přiznání k tomu, že jsem jen prostý člověk, si ze mě děláte legraci? Proč? Tvrdíte:

> severní Korea trpí hladomorem a zaostává za světem mimo jiné i kvůli absolutnímu embargu,které by se dalo nazvat obchodní válkou,a které brání postiženému státu normálně obchodovat.

Už také něco pamatuji. Ale na žádné embargo vůči KLDR si nevzpomínám. To embargo bylo vyhlášeno kdy a kým? Jak a kým je vynucováno? Na co se vztahuje? Jakým embargem lze donutit zemi, aby si nevysázela miliony morušovníků a nestala se světovou jedničkou v produkci přírodního hedvábí? Kdo a jak může zabránit korejcům v založení farem na pěstování ženšenu? Když k tomu stačí druhořadá půda, trocha slámy na mulč, bambusové rohože k přistínění a spousty pracovitých rukou? Tajvanský ženšen se běžně prodává za 10 Kč za gram. Proč KLDR není velmocí v pěstování ženšenu a nenabízí jej za 5,- Kč za gram? Kdo mi může zabránit, abych si z KLDR pár tun levného ženšenu dovezl?

Kdo a jak mohl zabránit tomu, aby si KLDR v padesátých létech objednala v ČSR libovolný investiční celek? Pivovar, elektrárnu, cukrovar, přádelnu, cementárnu, ...? A kdo a jak by dokázal zabránit tomu, aby český výrobce naložil celou technologii na vlak a přes SSSR ji dopravil až do KLDR? Kdo mohl KLDR zabránit, aby si od ČSR koupila (v době , kdy jsme ještě byli v motorkách velmocí my a ne Japonci) licenci na výrobu našich motocyklů včetně kompletních výrobních linek? Nebo licenci na výrobu osobních vozů Tatra, na naše špičková akrobatická letadla či na náklaďák Praga V3S? A jak by mohl severokorejcům zabránit, aby po léta tyto technologie rozvíjeli a stali se stejnou průmyslovou velmocí, jako jejich jižní příbuzní?

Proč bylo embargo uvaleno na komunistickou KLDR a nebylo uvaleno na komunistickou Čínu? Jakou by mělo takové embargo logiku? Čína je dodnes největším obchodním partnerem KLDR. Kdo a jak by mohl zabránit Číně, aby spřáteleným severokorejcům zprostředkovala úplně libovolný obchod?

A ještě. Když KLDR trpí tak těžkým embargem, kde se vzala výzbroj a výstroj pro její milionovou armádu? Jak přišla ke špičkovým technologiím, nezbytným k vývoji a výrobě vlastních balistických raket či atomové bomby?

Prosba na závěr. Jestli se pane Kesudisi odhodláte k odpovědi na mé otázky, prosím o doložitelné informace. Nikoho totiž netěší, když z něj druhý dělá blbce. Děkuji.

263197

16.02.2012 13:24

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

Vojta49 109.?.?.?

Nějak Vám nerozumím. Co tam je? Na
http://www.ulozto.cz/hledej/?q=sol%C5%BEenicyn jsou neustále obě knihy k dispozici a každý si je může stáhnout. Právě jsem to odzkoušel.

263434

16.02.2012 13:59

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

Vojta49 109.?.?.?

Vidím, že jste skutečným nafšeckoodborníkem, pane Peptalkine. Tedy dovolte, abych Vám objasnil, jak je to ve skutečnosti na počítačích s textem.

Vámi omílané pojmy grafika, vektor, bitmapa či font NEMAJÍ skoro NIC SPOLEČNÉHO S UKLÁDÁNÍM a zpracováním textových souborů. Všechny tyto pojmy se TÝKAJÍ VÝHRADNĚ ZOBRAZOVÁNÍ TEXTŮ.

Celé toto diskuzní vlákno se přece zabývá otázkou, proč je někdy stejný text uložen v malém a jindy ve zbytečně velkém souboru. Prosté vysvětlení tedy zní. Textové soubory se ukládají převážně ve tvaru textového řetězce. Zakódovaného do hexadecimálního kódu pomocí EBCDIC, ASCII či jiného kódu. Jeden byte paměti tak obvykle pojme jeden abecední znak. To znamená, že na normalizovanou stranu textu (30x60) potřebujeme cca 2kB paměťového prostoru.

Jestliže ovšem naskenujeme či nafotografujeme stránku knihy, nejedná se z hlediska jejího uložení na disku o text, ale o obrázek. A tak zde ukládáme grafický soubor typu BMP, JPEG, ... U jeho velikosti není rozhodující, kolik písmenek obsahuje. O jeho velikosti rozhoduje výhradně a jen VELIKOST ROZLIŠENÍ, s nímž byl OBRÁZEK nafocen či naskenován. Tedy kolik pixelů (obrazových bodů) bylo nasnímáno na ploše, zobrazující jedno písmeno. Čím jemnější rozlišení, tím větší soubor. Myslím, že toto rozlišení měl na mysli pan Koubek.

Takže si svá "odborná" vysvětlení laskavě račte vetknouti za klobouček. [velký smích]

263437

17.02.2012 13:32

Kolaps současné civilizace

Autor je odborník na co?

Vojta49 109.?.?.?

V rozhovoru uvádí
> Irák má asi 90 miliárd barelů ropy, která se dá získat. Pokud ale zvážíte, že v roce 2008 svět spotřeboval 89 miliónů barelů ropy denně, tak-že miliarda barelů vydrží 11,5 dne, ...

Dle mého soudu je 90 miliard více, než tisícinásobek 89 milionů. Takže irácká ropa by světu vydržela skoro 3 roky! A ne 11 dnů. Vychází-li autor ve všech svých alarmistických předpovědích z takto "kvalitních" matematických základů, tak to jsou jeho předpovědi skutečně "odborné" a nevyvratitelné. [chechtot]

263531

18.02.2012 12:57

Kolaps současné civilizace

RE: Autor se nezmýlil, zmýlil jsem se já

Vojta49 109.?.?.?

Máte pravdu, pane/paní Whiteeye. Četl jsem text bez náležitého soustředění. Autorovi se omlouvám za bezpředmětnou kritiku. [zahanbení]

263608

22.02.2012 14:28

Izraelský vzdušný útok na Írán: plány a následky

RE: tak takhle to vypadá v zelených mozcich

Vojta49 109.?.?.?

Geotermální energie je už dnes užívána, pane Jawo350. Třeba na Islandu. Dokonce tam s ní v zimě vyhřívají městské chodníky.

Myslím, že o něco spolehlivější, stabilnější a vydatnější by mohly být solární elektrárny na geostacionární dráze. Fotovoltaický panel 3x3 km by tam při 10% účinnosti dával výkon 1000 MW. To je jako jeden temelínský blok. A takových by se tam vešlo. Vyrobená energie by se dala pomocí úzkého mikrovlnného či laserového paprsku dodávat kamkoliv na zemský povrch. A to 24 hodin denně. Po zaplacení počáteční investice skoro zdarma!

Veškeré technologie, potřebné pro výstavbu takových elektráren, jsou už vyvinuté. Nic není třeba vymýšlet. Začnou se stavět v okamžiku, kdy cena za vynesení 1 kg užitečného nákladu na oběžnou dráhu klesne z 2000 USD (americké raketoplány) na rozumnější úroveň.

Možná, že se podobných projektů dočkáme už brzy. Ony se totiž velmi líbí i zeleným mozkům. Takový zdroj silného paprsku v kosmu totiž může dobře posloužit i jako zbraň. Lze s ním snadno vygumovat ze zemského povrchu skupinku teroristů, letadlo, letadlovou loď, vojenskou základnu či celé hlavní město nepřítele. Myslím, že se máme nač těšit. [mrknutí jedním okem]

263836

23.02.2012 12:46

Penězoměnci žijí ve strachu

RE: Myslim,ze penezomenci neziji ve strachu,na kazde valce dobre vydelali.

Vojta49 109.?.?.?

> Touží ale po satisfakci,ano po krvavé mstě. Touží po blaženém pocitu vidět árijce, kteří postavili tuto civilizaci na kolenou, potupit je a zmasakrovat ...

A proto masakrují 24 milionů severokorejců hladem. Himl, jsou vůbec severokorejci árijci? [chechtot]

A k tomu zařídili, aby Německo, Norsko, Švédsko, ... a další země plné árijců měly ten největší blahobyt na světě. Himl, ale proč? [chechtot]

A ke všemi ti zlí ONI dělají co mohou, aby ten náš árijský svět uvrhli do temnot barbarství. Podkopávají pokrok a šíří tmářství. Tak. Himl, ale proč je tedy většina špičkových objevitelů, vědců, profesorů a nositelů Nobelových cen právě z JEJICH řad?

Teď mám dilema, paní Goodhope. Buďto máte pravdu. Pak jsou ovšem ONI naprostí břídilové, protože vše dělají tak, aby své satisfakce nedosáhli. A nebo se trošinku mýlíte.

Co myslíte? Co je pravděpodobnější? Že ONI jsou břídilové anebo že Vám Vaše "svatá nenávist" maličko zatemnila rozum? [velký smích]

263878

24.02.2012 14:35

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Jakmile článek neobsahuje žádné konspirační teorie, je pro publikum nezajímavý. Ani jediný komentář. Čím to?

Přitom autor v něm vyslovil jeden z nejdůležitějších zákonů života. Tím je konstatování, že JAKÁKOLIV AKTIVITA, JEJÍŽ NÁKLADY PŘEVYŠUJÍ VÝNOSY Z NÍ, JE ODSOUZENA K ZÁNIKU. Samozřejmě především lidská. A tak všechna velká impéria, starověkým Egyptem počínaje, přes Římské inpérium až po Sovětský svaz se rozpadly proto, že náklady na jejich udržování byly dlouhodobě vyšší, než výnosy z nich.

Poučení pro dnešek? Současné "moderní sociální" státy jsou rovněž výsledkem lidské aktivity. Náklady na jejich udržování už nějaký čas překračují výnosy z nich. V důsledku toho jsou v podstatě VŠECHNY VYSPĚLÉ STÁTY zadlužené až po uši. Co s tím?

Je nezbytné si uvědomit, kdo současné nákladné státy živí? Jsou to státní úředníci? Policisté? Justice? Vojáci? Učitelé? Lékaři? NIKOLIV. Státy živí jen takoví lidé, kteří dokážou vymýšlet a organizovat práci pro jiné. Tedy podnikatelé. Dnes bohužel z každé stokoruny, vynaložené podnikatelem na zaměstnávání jiných lidí končí v nenasytném chřtánu "sociálního" státu 85,- korun. Zvýšit tuto částku je naprosto nereálné. Jedinou cestou k nápravě je radikálně OMEZIT SPOTŘEBU STÁTŮ. Jinak je krach neodvratný. Už brzo jej uvidíme v Řecku. Nic pěkného to určitě nebude.

263926

24.02.2012 23:54

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

> Omezit spotřebu, ha, ha, ha. A kde pak vezmete prostředky na ekonomický růst, ...

Díky za přihrávku, pane/paní "67". Ano, jako podnikatel bych mohl přispět k ekonomickému růstu společnosti. ALE! Peníze na investice, které vydělám svým podnikáním, mi z větší části uloupí stát. A tak mi zabrání investovat. Namísto toho mé peníze "moudře" PŘEROZDĚLÍ. Jinými slovy, promrhá je. Nebo snad znáte jediný příklad smysluplné a hospodárné státní investice? Ha, ha, ha.

A to je ta odvěká žába na prameni ekonomického růstu. PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Jinými slovy, necháme SCHOPNÉ vydělávat, ale zakážeme jim rozhodovat, co s vydělanými prostředky udělat. Rozhodování o vydělaných penězích si přisvojí NESCHOPNÍ. Většinou politici.

Historie už mnohokrát ukázala, že přerozdělování je strašlivá stupidita. Tam, kde přerozdělování společenského bohatství dosáhlo 100%, společnost zákonitě zkolabovala. Viz všechny země tzv. socialistického bloku. Dokonce ani obrovské surovinové bohatství SSSR nedokázalo zabránit jeho zhroucení. Ale také naopak. Přesně v okamžiku, kdy se čínští komunisté vzdali přerozdělování a povolili podnikatelům, aby rozhodovali o užití větší části svých zisků, došlo k zázračnému ekonomickému růstu Číny.

Už tomu rozumíte, pane 67, Kde vzít prostředky na ekonomický růst? No přece nechat je těm, kteří je vydělali. Nikdo jiný totiž o nich nedokáže rozhodnout líp. [smích]

Pane Aristokrate. Hovoříme zde o významných ekonomických aktivitách člověka. Ale nešť. Ono to pravidlo platí i pro ty nevýznamné. Tak třeba. Znáte hodně sběratelů, jejichž bezcennou sbírku odznáčků, plechovek od koly či pivních tácků převzaly jejich děti? A pokračovaly v jejím rozšiřování? Nebo sběratele samorostů, o jejich celoživotní dílo se porvali jejich dědicové? Ne? To ovšem znamená, že aktivita, jejíž náklady převyšovaly výnosy byla jen libůstkou onoho sběratele a po jeho smrti zanikla. Neb se nenašel další blázen, který by na ni navázal a chtěl ji dál dotovat.

Potěšil jste mě, pane Hestroyi. Všiml jsem si, že naše minulé diskuze nebyly úplně neplodné. I Vy už dnes chápete to, že lidé ve svých názorech daleko častěji prezentují svou víru. A nikoliv exaktní znalosti. A v diskuzi tohoto svého poznání hojně užíváte. Jen tak dál.

Máte pravdu i s tou korupcí. Ta je ovšem také důsledkem PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Kdyby nebylo co přerozdělovat, nebyl by žádný důvod někoho korumpovat. Ale i na to časem přijdete sám. A z toho, že moc nerozumíte rozdílům mezi textovým a grafickým souborem si nic nedělejte. To není pro život nijak zvlášť důležité. [mrknutí jedním okem]

263960

26.02.2012 13:33

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Pane Aristokrate. Sedlák jede z trhu, kde dobře prodal. V lese jej lapkové o všechno oberou. Myslíte, že může investovat a přikoupit sousedovo pole? A soused mu je nechá jen proto, že
> investice jsou danově uznatelný náklad ?
Pěkný nesmysl, co? V podobné pozici je současný podnikatel. A i kdyby mu po útoku lapků něco zbylo. Stejně nesmí uplatnit případné investice ihned do nákladů, ale musí je mnoho let odepisovat. Jinak rychle skončí.

Pane Kesudisi. Vůbec neodpírám právo na zaslouženou odměnu lékařům, učitelům, policistům,... Ovšem i malé dítě chápe, že peníze na platy těchto lidí (obecně všech státních zaměstnanců) musí nejprve někdo vydělat. Jestliže připustíte, aby státní správa spotřebovávala více, než produktivní sféra vydělává, zapřaháte vůz před koně. A svou zem zadlužujete a zadlužujete. Tak je to správné? Jako v Řecku? Myslíte, že je opravdu nezbytné, abchom měli o třetinu víc lékařů na tisíc obyvatel, než má Japonsko? Jsme o to zdravější a žijeme delší životy? Raději nemluvím o úřednících, policistech, ...

> Když buržoa odepře dělníkovi peníze,
Tak tomu říkám skvost. Kde žijete, pane Kesudisi. Co myslíte? Byli Ford, Kolben, Křižík, Baťa, Kamprad, Jobs, ... ti zlí buržuové? A nebo to byli (a jsou, pan Kamprad myslím ještě žije) nesmírně schopní, tvořiví a pracovití lidé, kteří svou pílí a kreativitou vytvořili statisíce pracovních míst pro nás, méně schopné? A nebyli oni náhodou motorem pokroku ve svých zemích? Můžete do Zlína svézt z celé republiky 100 tisíc nezaměstnaných dělníků. A zadat jim, aby vybudovali světové obuvnické impérium. A oni nedokážou NIC. VŮBEC NIC. Bez Bati (a jemu podobných) to prostě nejde.

I Vaše levicové přesvědčení o tom, že bez spotřeby není pokroku je hloupoučké. S prominutím. Proč? No protože prostí lidé (ve Vaší terminologii proletariát) peníze většinou projídají. Pro ně se těží ty miliardy barelů ropy, loví statisíce tun mořských ryb, vyrábí hory spotřebního zboží, plundrují poslední deštné pralesy, ... Jen úzká skupinka těch nejschopnějších lidí dokáže peníze měnit v kapitál. Tím, že je neprojídá, ale investuje do výzkumu, těžby surovin, výroby energie, dopravních ... A protože zdrojů je v určitém okamžiku pevně dané množství, je základní ekonomická rovnice této planety jasná. ZDROJE = PROJEDENÉ + INVESTICE. Čím víc se PROJÍ tím méně lze INVESTOVAT.

Pánové Oracle a Antiseptiku. Vy jste se nezmohli na jediný argument. Sdělení, že se Vám mé názory nelíbí, je u Vás obvyklé. Polemizovat s tímto konstatováním ovšem nemá žádný smysl. Je mi líto.

264007

26.02.2012 18:00

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Pěkné, pane Djb. Pojďme k Vašemu prvnímu odstavci. Popisujete v něm množství čínských prohřešků proti dobrým ekonomickým mravům. A máte pravdu. ALE. Čína se přece podobně chová už od padesátých let. Proč tedy už tehdy nenastal ten čínský ekonomický boom? Že by to přece jen mělo na svědomí to "skvělé" přerozdělování? Které až do začátku devadesátých let naprosto umrtvovalo ekonomickou aktivitu Číňanů? Stejně, jako ji dodnes umrtvuje u Severokorejců? [velký smích]

Určitě máte pravdu v tom, že takové tempo růstu, jako dosud, Číně dlouho nevydrží. Stejně, jako nevydrželo Japonsku. O tom není sporu.

K mému tvrzení, že z každé stokoruny, vydané podnikatelem na jakoukoliv produktivní činnost, skončí cca 85 korun v rukou státu. Zkuste se na chvíli převtělit do pozice podnikatele. Třeba pana Jančury (Student Agency). Právě jste se rozhodl zřídit novou autobusovou linku. Přijmete na ní personál. A ten musíte vybavit výrobním prostředkem. V ceně nového autobusu zaplatíte státu DPH. Také silniční daň. Z natankované nafty zaplatíte ihned krom DPH i nehoráznou spotřební daň. Pak si ještě zaplatíte dálniční škatulku a můžete začít. Teprve po měsíčním ježdění jsme u mezd. V odvodech, které z nich platí podnikatel se očividně vyznáte. Ovšem také už po měsíci musíte odvést DPH z tržeb za jízdné. Ovšem to ještě stále není pro kapitalistu konečná. Zbyde-li koncem roku po odečtu nákladů nějaký zisk, odvede z něj státu daň.

Co zaměstnanci? Ti přece také něco dostali z té původní stokoruny. Daně a odvody z hrubé mzdy jsou jasné. Zbytek obvykle utrácejí. Nehorázná spotřební daň z tabáku, alkoholu a motorových paliv je připraví o část vydělaných peněz. DPH o další. Daň z nemovitosti, daň dědická, daň darovací, místní poplatky, ...

Státem uloupenou část z každé vynaložené stokoruny dokonce někteří ekonomové odhadují i výš, než 85 Kč. Exaktně ovšem vyčíslit nelze. Penězovody do státu jsou dobře ukryty v nepřehledné houštině zákonů, vyhlášek a předpisů. Prostý člověk je proto obvykle v souhrnu nevidí. Legalizované loupení státem bohužel není jen o dani z příjmu, pane Djb.

264017

27.02.2012 12:10

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Říkáte blud, pane Kesudisi? Blud tomu, že jen ti nejschopnější dokážou organizovat a řídit práci druhých? Jen ti nemnozí výjimeční lidé, kteří svou schopnost (správně se rozhodovat) potvrdili tím, že se stali úspěšnými a bohatými? To je blud? No prosím. Ovšem toto Vaše tvrzení by chtělo podložit nějakými argumenty. Místo nich čtu ve Vašem příspěvku jen hromadu vlahých slov. Která nedokládají nic. Ukazují jen jediné. Vaši "svatou víru" ve všespasitelného Marxe. [velký smích]

Dovolím si Vám předvést, co je to argument. Tedy. Skoro 2 miliardy lidí. 15 různých států. A v těch státech skoro 50 národů a národností. Na tomto ohromném vzorku nešťastníků byla po mnoho desetiletí testována zcestná ideologie Vašeho milovaného Marxe. V jejím jménu byl podnikatelům ukraden jejich majetek. A jeho správa svěřena neschopným prokádrovaným lemplům. A výsledek? TOTÁLNÍ FIASKO! Ani v jediném případě se experiment nezdařil. Ani v jediném. To je argument, se kterým nepohnete.

Co s tím? Dovolím si odhadnout Vaši reakci. Vy si v potu tváře vymyslíte různá embarga, lsti imperialistů a jiné nesmysly. Kterými si to selhání svých idejí sám pro sebe zdůvodníte. Namísto toho, abyste uvěřil tomu, co vidíte na vlastní oči a slyšíte na vlastní uši. Ovšem kdo se nedokáže poučit z vlastní historické zkušenosti, ten bude mít příště opět smůlu. Je mi líto.

Věděli byste, pánové Kesudisi a Antiseptiku, jak se odborně nazývá ono zvláštní lidské chování, které zarytě ignoruje varovné signály z reálného světa? A opakuje stále dokola tutéž chybu? To je STUPIDITA, pánové. Česky bych stupiditu nazval ZASTYDLOU NEPOUČITELNOSTÍ.

Ovšem máte smůlu. Lidí, kteří dodnes věří ve správnost Marxismu je už jen nepatrná hrstka. Drtivá většina dřívějších "věřících" už prohlédla. Co říkáte pánové? Není už čas také otevřít oči?
[smích]

264062

28.02.2012 01:32

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Debata s Vámi je opravdu zajímavá, pane Aristokrate. Poslechne-li totiž sedlák Vaši "moudrou" radu a koupí pole od souseda ještě na trhu, je totálně v ... pytli. Proč? Nákup pole sice je z jeho pohledu dobrou INVESTICÍ. ALE! NENÍ daňově uznatelným nákladem. Sedlák takto investované peníze dokonce nesmí ani odepisovat. Takže mu v důsledku Vámi doporučené nedomyšlené investice nezbude na zaplacení daní. Nastupuje exekutor a ...

Dál. Jobs ve své firmě dle Vás vyrábí nesmysly. Vy o tom rozhodujete? Co má pro lidi smysl a co ne? Vy jste opravdu ředitel zeměkoule? [chechtot]

Promiňte, ale na další diskuzi této úrovně nemám sílu. Díky. [smích]

264092

28.02.2012 23:44

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

Vojta49 109.?.?.?

Blahopřeji Vám k vynikajícímu vzdělání, pane "87". Směl bych Vás jako odborníka požádat o radu? Můj syn dostal ve škole za úkol určit základní větné členy. A vyžádal si mou pomoc. Většinu vět jsem zvládl. Ovšem zcela bezradný jsem u věty

ŽENU HOLÍ STROJ.

Co myslíte Vy, pane doktore?

264167

29.02.2012 13:42

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

Vojta49 109.?.?.?

A to byste se divil, pane "90". Když manželka spustí svůj oblíbený vířič prachu, tedy chtěl jsem říci robotický vysávač, obvykle to dělávám. Nutím jej vymést prach z koutů tak, že jej na opomíjená místa dostrkám. A protože se nerad ohýbám, používám k tomu hůl. Prostě ŽENU HOLÍ STROJ. [velký smích]

264213

01.03.2012 22:46

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

To je přece zákonité, pane HC. Kdo myslíte, že bude úspěšnějším podvodníkem, zlodějem či lhářem? Absolvent pomocné školy, který sotva rozumí jízdnímu řádu? Nebo všemi mastmi mazaný právník?

Je statisticky prokázáno, že bezectní lotři jsou rozloženi v populaci zcela rovnoměrně. Bez ohledu na IQ, vzdělání či majetek. Ti chytřejší a vzdělanější jsou ovšem úspěšnější ve všem. Tedy i v lumpárnách. Proto jsou samozřejmě také víc vidět. Víc, než chudí a hloupí lotři. Primitivové jsou z principu neschopní páchat rozsáhlé a sofistikované trestné činy. A tak v prostých lidech vzniká mylný dojem, že všichni bohatí a úspěšní lidé jsou lotři. Vždyť přece ty největší a nejpromyšlenější lumpárny organizují právě oni.

Tato skutečnost ovšem nic neubírá na pravdivosti mého tvrzení, že nejlepšími orgánizátory ekonomických aktivit lidí jsou právě ti nejbohatší a nejchytřejší z nich. Pokud nesouhlasíte, měl byste nám sdělit, jací lidé jsou tedy dle Vás pro tuto významnou společenskou funkci vhodnější. A hlavně proč. [smích]

264428

05.03.2012 11:16

Americká statistika

Není chudoba jako chudoba

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku sice uvádí naprosto přesná čísla o amerických ubožáčcích, žijících pod hranicí chudoby. Ovšem tu hranici jaksi zapomněl zmínit. Učiním to za něj.

Pod hranicí chudoby žije v USA osoba, jejíž roční příjem je nižší, než 11000 USD. To je asi 200000 Kč. Dle tohoto kritéria žije v ČR pod hranicí chudoby cca 90% obyvatel. Čím to, že nějak nevídám ty davy na kost vychrtlých, bosých a hladových chudáků? A v USA také ne? [velký smích]

264670

08.03.2012 14:40

Skončíme jako Řecko

Proč nikdo nemluví o příčinách?

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku prezentuje zajímavý názor. Statistickými údaji nás přesvědčuje o tom, že řečtí politici nehýřili. Oni údajně vydávali ze státního rozpočtu na sociální, zdravotní, vojenské a další výdaje pouze přiměřené částky. Až na to, že si na "vydávání přiměřených částek" bohužel museli půjčovat. Až zaťali řeckou státní sekeru do hloubi 330 miliard Euro. Tomu říkám "přiměřené hospodaření"!

Kde je příčina? No přece ve zlých banksterech. To si alespoň myslí většina prosťáčků. A co že tím ti banksteři získali? No oni přece půjčili Řecku hlavně proto, aby mu mohli později větší díl svých půjček odpustit. Tedy jinými slovy. Oni vnutili své peníze Řecku proto, že to pro ně bylo stejně "výhodné", jako hodit jich polovinu do kanálu. [chechtot]

V čem je ta skutečná příčina zadlužování států? Je stejná, jako u všech velkých malérů, na které si kdy lidé zadělali. Spočívá ve flagrantním porušování přírodního zákona. Zákona příčiny a následku. Proč?

Společenské bohatství umějí tvořit jen někteří výjimeční lidé. Svou ODPOVĚDNOSTÍ za svá rozhodnutí. Tedy by měli mít i PRÁVO rozhodovat o jeho následném užití. Oni jsou příčinou bohatství a jen oni s ním budou řádně následně nakládat. Jenže.

V současném "socialistickém světě" převládl názor, že PRÁVO LZE ODDĚLIT OD ODPOVĚDNOSTI. A tak dnes JEDNI LIDÉ ODPOVÍDAJÍ za tvorbu společenského bohatsví a DRUZÍ LIDÉ UPLATŇUJÍ PRÁVO rozhodovat o jeho užití. Důsledky vidíme všude kolem sebe.

Že ne? Co je naším současným největším problémem? Korupce a zlodějna. Tedy drancování společenského bohatství. Jinými slovy zneužívání práva rozhodovat o cizích penězích. Aniž by ti, kteří hanebně rozhodovali nesli za svá rozhodnutí sebemenší odpovědnost. Tak ať klidně stát tratí miliardy, hlavně když já si přijdu na svých pár milionů. A myslel to upřímně. [velký smích]

264887

10.03.2012 17:49

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Vojta49 109.?.?.?

Teoreticky možná, pane Sašo. Kdybyste ovšem (zcela prakticky) ze statistik vypustil Američany barevné pleti, velmi byste se divil, jak vysoko na žebříčku by poskočili vpřed.

Nechápejte prosím má slova jako projev rasizmu. Jde mi jen o objektivitu statistik. Myslím, že by Vás vůbec nenapadlo, srovnávat třeba barevné Haiti s bělošským Portugalskem. Nebo snad ano?

265011

20.03.2012 16:21

Velká nebeská revoluce

RE: Sledují, archivují a analyzují vše

Vojta49 109.?.?.?

Počet mobilů na této planetě se blíží počtu jejích obyvatel. Pevné linky nepočítaje. A lidé jejich prostřednictvím žvaní a žvaní a žvaní. Počet internetových přípojek se blíží třem miliardám. A lidé na blozích, v diskuzích, na sociálních sítích, ... žvaní, žvaní a žvaní. Vůbec si netroufám odhadnout, kolik petabajtů žvanění obyvatelé Země vyprodukují za den, týden, měsíc, ...

A teď to důležité. Kolik znáte osobně lidí, pane Guru, kteří se živí tím, že

> Sledují, archivují a analyzují vše ?

Vsadím se, že nikoho. Já také nikoho. Kdo všechny ty bláboly analyzuje? Zkusil byste odhadnout, kolik lidí by to muselo dělat, aby bylo správně "analyzováno" vše, co lidé nažvaní a napíšou prostřednictvím mobilů a webu jen za jediný den? Na roboty klidně zapomeňte. Analýza argotu je zatím nad jejich síly. Schválně. Zkuste odhadnou to číslo jen pro ČR. Vyjde-li Vám ovšem víc, než 10 miliónů analytiků, jde o neproveditelný úkol. [velký smích]

265549

22.03.2012 12:22

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Aby mohli žít, potřebují někteří lidé nenávidět. Nenávidět chudého a neschopného ubožáka je těžké. Tak bude lépe si vypěstovat VÍRU, že za všecho zlo světa mohou bohatí, schopní a úspěšní. Židé.

Takže se vůbec nebudu divit, až se zde zanedlouho dočtu, že Breivik byl vlastně placeným žoldákem Mossadu. A Mohammed Merah (vrah dětí z Toulouse) je vlastně po své prababičce Žid. [chechtot]

265669

23.03.2012 16:36

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem dámy a pánové za reakce. Na některé z nic si dovolím odpovědět v tomto vstupu.

Pane Hestroyi, opět máte pravdu. Ano, jsem se sebou nespokojen. Nespokojen se svými znalostmi i schopnostmi. A snažím se s tím něco dělat. Vy sám jste se sebou spokojen? Zdá se, že ano. Proč tedy neumíte reagovat přímo na má slova? Místo toho mi pravidelně vkládáte do úst slova, která jsem nikdy nevyslovil. A pak mě za ně náležitě znectíte. Nebo jste snad schopen nalézt nějaký můj text, v němž
> podporuji každé zabíjení?
Jistě že ne.

Být spokojen sám se sebou je dnes velmi rozšířené. Chcete-li se o tomto fenoménu dozvědět více, vygooglujte si "Ortega lidé sami se sebou spokojení". A pamatujte, že tento stav má i druhou stranu mince. Jste-li sám se sebou velmi spokojen, musí být NĚKDO či NĚCO, co může za všechny Vaše (i světové) problémy a neúspěchy. S KÝM nebo ČÍM budete velmi nespokojen. Soudím, že už jste NĚKOHO takového našel, že? [velký smích]

Pane Kosku. Vy jste
> přesvědčen, že většina dnešních, zejm. našich bohatých se k majetku dostala nepoctivě.

To ovšem znamená, že tito lidé své majetky ukradli. Prosím, budiž. Uměl byste říci, komu? Jestliže je ukradli státu, kde je ten stát vzal? (Báchorky o ohromném národním majetku ČSSR v roce 1989, z něhož bychom mohli žít dodnes, prosím vynechte.) Myslíte, že lze vybírat daně od podvodníků a zlodějů a ti si zase své peníze ukradnou od státu zpět? Z čeho potom stát platí všechny své výdaje? Školství, zdravotnictví, penze, justici, policii, armádu, ...? Už vidím, jak píšete, že stát žije z daní od prostých lidí. Pěkné. Kdo těm prostým lidem zajišťuje práci a vyplácí mzdy? Stát? Podnikatelé podvodníci? A nebo tu masu prostých vydělávajících občanů zaměstnávají Marťané? Já soudím, že je zaměstnávají slušní podnikatelé. A vůbec se nebráním tvrzení, že mezi bohatými podnikateli jsou i podvodníci a zloději. Rozhodně jich však není většina.

Pane Jentak. Uměl byste napsat pár slov, která by měl říkat pan Peres? Tak, abyste byl s jeho slovy spokojen?

Všem ostatním děkuji. Za to, jak názorně zde ukazují, co to je SPRÁVNĚ NENÁVIDĚT. [mrknutí jedním okem]

265733

25.03.2012 16:28

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Vojta49 109.?.?.?

> To je podle mého přirozené - ne manipulace

Evoluční biologie ovšem tvrdí pravý opak, paní Lin. [velký smích]

Výkonný lidský mozek a schopnost komunikace (řeč) se u našich předků údajně vyvinuly právě s cílem MANIPULOVAT druhými. Čím více byl jedinec schopen manipulovat druhými, tím byl reprodukčně zdatnější. Mimochodem to platí dodnes. Pěknou dívku přece dostane do postele daleko snáze ten, kdo jí dokáže přesvědčit, že je potenciálním milionářen, nominantem na Nobelovu cenu či ředitelem Zeměkoule. Zamlklý skromný stydlín má obvykle smůlu. Nebo ne?

A to nemluvím o tom, jakým způsobem manipulujete vy ženy námi muži. Prostřednictvím makeupu si nanesete na tváře předstírané zdraví. Umělými řasami, oholenýma nožkama a načechraným objemem odbarvených vlasů v nás vytváříte iluzi, že jste mladší, než ve skutečnosti. Pomocí rafinovaného prádélka nás přesvědčujete o tom, že Váš pas je vskutku útlý a ňadra dmoucí. Vysoké podpatky pak vytvarují svalstvo vašich hýždí a lýtek tak, že předstírají navenek kondici, kterou ve skutečnosti nedisponují.

Stále trváte na tom, že manipulace je nepřirozená? V tom případě se rád přijdu zítra podívat. Jak jste veškerou manipulaci odvrhla. A opouštíte svůj domov tak, jak Vás příroda stvořila. Bez makeupu, neučesaná, navlečená do hřejivých tepláků, praktických dřeváků, ...

Nebo raději zůstanete u osvědčené manipulace? [mrknutí jedním okem]

265828

25.03.2012 17:41

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Myslím, že Vás chápu, pane Kosku. Vždyť my už přes dvacet let proděláváme ohromnou mediální masáž. Lotr Kožený, lump Provod, podvodník Pitr, mafián Mrázek, zloděj Krejčíř, lobbysta Janoušek, ... . Stále dokola. A co víme o těch slušných? Nic. O nich masmédia mlčí. Ti totiž nejsou zajímaví. Tedy z mediálního hlediska prodejní.

Když si třeba zkusíte vygooglovat "podnikatel roku", budete překvapen. Kolik neznámých jmen. Lidí, kteří zaměstnávají jiné. A nejspíš docela slušně. A možná i někteří z nich unikají před zdaněním prostřednictvím svých offshore firem v daňových rájích. Ovšem ty peníze tam jistě nenechávají hnít. Oklikou si je převedou zpět a nejspíše je doma reinvestují. A já soudím, že pro naší ekonomiku je o moc užitečnější byť jen jediný milion, investovaný osvíceným podnikatelem. Než miliarda, vydřená z nás státem na daních a promrhaná ve zkorumpovaných státních zakázkách. A tak ač to zní hodně kacířsky, daňové úniky mohou velmi prospívat našemu (dnes mafiány divoce rabovanému) eráru.


Pane Karle4u. I Vám rozumím. Po přečtení mých slov Vás cosi nutkalo, obhájit si sám před sebou svou strašlivou nenávist k Židům. Nějak ji racionalizovat. A tak jste to udělal. A ještě mě k tomu potupil přirovnáním ke Goebelsovi. Díky.

Jestli dovolíte, já Vám s tím konejšením Vaší nejistoty maličko pomohu. Nabídnu Vám pár jmen. A Vy z nich vyberte prosím ty nehorší židovské stvůry, které jsou tím

> nemilosrdnym vykoristovatelem a tim se stava trnem v oku mistnich

A za to si nepochybně zaslouží ten nejtěžší trest. Pokud jsem uvedl málo jmen Židů, klidně přidejte další.

Tedy: Albert Einstein, Isaac Newton, Wolfgang Amadeus Mozart, Kryštof Kolumbus, Heinrich Hertz, Johann Strauss, Gustav Mahler, Hugo Haas, George Gershwin, Sigmund Freud, Thomas Alva Edison, Robert Oppenheimer, Isaac Asimov, Richard Feynman, Marc Chagall, Amedeo Modigliani, Miloš Forman, Jiří Voskovec, Jan Werich, Stella Zázvorková, ...

Nezapomeňte prosím u každého vybraného jména stručně popsat jeho nejtěžší zločiny. [chechtot]

265831

27.03.2012 01:57

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Pane Karle4u. Tentokrát jste napsal docela vlídný a laskavý příspěvek. S jehož větší částí souhlasím. Až na to zásadní, o čem diskutujeme. Vaši iracionální nenávist k Židům. Říkáte

> samotny israel, ze statu ktery mel symbolisovat po druhe svetove valce oazu kam mohou pronasledovani zide slozit svou hlavu se zmenil ve fasistickou stoku kde buji pornografie a drogy, vladne divoky likud ktery se nestiti zabijet lidi a napadat staty jen proto, ze se mu nelibi.

Já vidím Izrael trochu jinak. Vidím jej jako maličkou oázu vzdělanosti, pracovitosti a kultury v oceánu arabského islámského fanatismu a tmářství. Za krátkou dobu své existence odolal již pěti arabským pokusům o jeho úplnou likvidaci. Vždy šlo jen o obranu vlastní existence. A to proti naprosto zdrcující převaze 1 ku 100. Tedy jeden Žid proti stovce Arabů. Úctyhodné.

Přiznám se Vám, že té Vaší strašlivé nenávisti vůbec nerozumím. Ne. Nejsou mi lhostejné životy lidí, které byly zmařené v arabskožidovských konfliktech. Ani v jiných válkách. Každý ztracený lidský život je zlo. Ovšem jeví se mi jako krajně pokrytecké poukazovat stále jen na arabské oběti. A přitom totálně ignorovat všechna další lidská zvěrstva na této planetě. Například několik DESÍTEK MILIONŮ VRAHŮ, kteří dodnes nebyli za své hrůzné činy nijak potrestáni a žijí si své životy počestných lidí. Tito vrazi ve Vás opravdu žádnou nenávist nevyvolávají? Zvláštní.

Pane Rixi. Pokud také sdílíte nenávist k Židům, budete si muset jména těch svých ZLÝCH sepsat sám. Já je bohužel neznám. A obávám se, že ani Vy je neznáte. A proto sem žádná jména ani nenapíšete. Ovšem ve Vaší mysli budou existovat dál. Sice imaginární, ale o to záludnější, pejzatější a nosatější. Kteří mohou za všechno zlo tohoto světa. A tak Vám budou tito imaginární Židé dál sloužit jako berlička Vašeho vlastního svědomí. Berlička, o níž budete dál opírat svou jinak naprosto iracionální nenávist. Přece si svou nenávist musíte sám pro sebe něčím zdůvodnit, ne? [mrknutí jedním okem]

265946

27.03.2012 15:35

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Díky za vlídnou reakci, pane Karle4u. Obtížně se mi na ni reaguje. Vaše slova totiž popisují především emoce, které pociťujete. A s emocemi se příliš diskutovat nedá. Nebo jsem nějaký významný faktický argument přehlédl?

Paní Duanito. Nezlobte se na mně, ale rasovou (a také třídní) nenávist považuji za příčiny toho nejhoršího zla na světě. Ve jménu těchto nenávistí byly masakrováni lidé ve fašistických i bolševických koncentračních táborech. Ve jménu těchto nenávistí zahynulo v minulém století více nevinných lidí, než kolik jich padlo v obou světových válkách dohromady. Je-li 100 milionů zmarněných lidských životů slabým argumentem, pak nemám pro svůj postoj žádnou další obhajobu.

K Vaší otázce. Já soudím, že český státní dluh mají na svědomí Češi. Ti Češi, kteří si dokázali mafiánskými metodami podřídit slabé a úplatků lačné české politiky ze všech politických partají. Kupodivu to nejsou žádní zlí Židé. Zde je pár jejich jmen na ukázku:

Petr Benda, Pavel Dlouhý, Richard Háva, Tomáš Hrdlička, Aleš Hušák, Stanislav Gross, Roman Janoušek, Roman Jurečko, Jan Kočka, Radovan Krejčíř, František Mrázek, Alexandr Novák, Patrik Oulický, Ivo Rittig, Martin Roman.

Soudím, že bychom měli takto přehledně sepsat jména všech Čechů, kteří nedokážou věrohodně vysvětlit původ svých majetků. A ty majetky jim prostě zabavit. Dle mého soudu by zabavený majetek snadno pokryl celý náš státní dluh a ještě by zbylo na penzijní reformu. Tak je to s příčinou našeho státního dluhu. Žádný MMF ani zlý cizí bankéř nedokáže totiž donutit český parlament, aby vládě odhlasoval schodkový rozpočet. To umějí jen ti správní "političtí lobbisté" (čtěte mafiáni). [smích]

265980

04.04.2012 13:45

Globální elita ukrývá 18 bilionů dolarů v bankách daňových rájů

Nechat shnít své peníze v bankách

109.?.?.?

Autor vyhmátl jejich největší tajemství. Snem globálních elit je nechat shnít své peníze v bankách. [chechtot]

To je přece to nejlepší, co se dá s penězi udělat. Ne? Nač si lámat hlavu s tím, že ještě počátkem roku 2006 jsem si mohl za 400 USD koupit trojskou unci zlata. Že dnes potřebuji na stejný nákup ČTYŘNÁSOBEK? Inu, kdo by se takovými lapáliemi zabýval. Hlavně, že mám své dollárky v "daňovém ráji". [velký smích]

266342

07.04.2012 16:42

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Vojta49 109.?.?.?

Jakékoli společné vlastnictví, družstevní nevyjímaje, trpí jedním zásadním neduhem, paní Lin. Skoro bych řekl, že zrovna Vy ten neduh znáte. V teorii se mu říká TRAGÉDIE OBECNÍ PASTVINY.

Ve stručnosti. Existuje společná (družstevní, obecní státní, ...) pastvina. Všichni spoluvlastníci ji mohou užívat. Zdarma. Pastvina však funguje jen do chvíle, než se mezi jejími uživateli objeví vyčůránek (plenič pastvin nebo také dojič socialismu). Který na pastvinu vyžene místo jedné kravky celé stádo dobytka. Maximalizuje svůj zisk na úkor společného majetku. A brzy je po pastvině.

Konkrétním nedávným příkladem je třeba Sazka. "Pastvina", na které se společně páslo devět sportovních asociací. Každý rok sklízely bohatou úrodu ve výši 1 miliardy korun. Zpohodlněli tímto penězovodem. A málokoho z nich zajímalo, jaký je skutečný stav "pastviny" a jak dlouho ještě může dávat úrodu. A mají po pastvině.

Všimněte si, kolik aut úplně zbytečně postává na parkovišti před každým panelákem. Kdyby se spolubydlící v domě dohodli, stačilo by jim k uspokojení jejich dopravních potřeb těch aut možná jen polovina. A ušetřili by. Proč nezaloží družstvo? No protože je každému jasné, jak by společná auta dopadla. Brzo by z nich byly nepojízdné vraky. Tedy slovy teorie "zničená obecní pastvina".

U dopravních prostředků prostě každý ihned uzná, že jejich společné vlastnictví nemůže fungovat. U výrobních prostředků je to samozřejmě totéž. Leda by jejich spoluvlastníky byli samí andělé. [velký smích]

266515

08.04.2012 19:33

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Vojta49 109.?.?.?

Kibuc je NĚCO ZA NĚCO, Lin. Členstvím v něm získáte existenční jistotu. Ovšem musíte se za to vzdát velké části svých svobod. Dobrovolně!

Chcete jako kibucník po základní škole studovat? Budete-li smět, nezáleží vůbec na Vás. Za Vás rozhodnou ostatní. Že se Vám to rozhodnutí třeba nelíbí? Smůla.

Když se Vám náhodou podaří vystudovat všeobecné lékařství a v kibucu pracujete jako lékařka, máte stejný plat, jako pasáček ovcí. Stejný, jako všichni ostatní. Smůla.

Přejete si proklábosit denně pár hodin v interntetových diskuzích? Kibuc má pro sto členů jen dva počítače. Takže denně 15 minut na poštu. Ani o chlup víc. Smůla. Atd. a tak podobně.

Ještě se vrátím na chvíli k tzv. tragédii obecní pastviny. Stačí jen trochu popřemýšlet. A už se Vám ty naše nejžírnější "pastviny" vynořují před očima. Pražský dopravní podnik, Pražský magistrát, ČSA, ČD, Česká armáda, Česká pošta, Státní lesy, Budvar, ŘSD, ČEZ, ... Jsou to vždy organizace, které pracují s velkými sumami peněz a současně jejich vlastnictví a tedy i kontrola nad nimi jsou nejasné. Jakoby neexistovali lidé, kteří za ty promrhané majetky odpovídají.

Třeba ty naše slavné státní lesy. Po celá dlouhá desetiletí hospodaří tak, že jejich výnos z hektaru lesního porostu je třetinový, než u sousedů těsně za hranicemi (Bavorské lesy). Proč? Neschopnost vedení? Kdepak, "pastvina".

Nejdražší české dálnice v Evropě? Také skvělá "pastvina. Mnohé "pastviny" už dokonce zanikly. Třeba několikamiliardový tzv. "Fond mládeže". Ten byl již zcela "vypasen". A dokonce i některá bytová družtva byla svými představiteli pěkně "vypasena". A družstevníkům nezbylo, než si své byty zaplatit znovu.

Dokázala byste paní Lin odhadnout, kterou významnou "obecní pastvinu" jsem záměrně vynechal?

266559

11.04.2012 01:29

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Ovládnutím dluhem nastává nedobrovolné otroctví

Vojta49 109.?.?.?

> Ze nas nepotrebuji !!!

Tleskám, pane Ludy. Vyslovil jste nesmírně zajímavou myšlenku. Já jí maličko doplním.

V naší zemi NEJSOU LIDÉ!!! Nejsou šikovní zubaři, pracovití instalatéři, kardiochirurgové, dobří malíři pokojů, IT analytici, programátoři, slušní právníci, spravedliví soudci, osvícení projektanti, poctiví politici, šikovní manažeři, ...

A teď v malé obměně zopakuji Vaše slova.

OSTATNÍ LIDÉ MĚ NEPOTŘEBUJÍ!!!

A nyní zásadní otázka. Kde je chyba? Opravdu je v těch ostatních lidech? Kteří mě nepotřebují? A nebo ... ? [mrknutí jedním okem]

266708

11.04.2012 14:43

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Ovládnutím dluhem nastává nedobrovolné otroctví

Vojta49 109.?.?.?

Blahopřeji, pane Ludy. Je dobře, že Vás lidé potřebují.

Jenže Vy jste hovořil jménem
> tech tisicu obycejnych lidi
které ostatní lidé nepotřebují. A já s Vámi souhlasím, že těch, které ostatní nepotřebují je stále víc a víc. U nás jsou to v podstatě všichni Cikáni. V USA drtivá většina Afroameričanů. V EU většina barevných imigrantů. V arabských zemích ...

A nyní znovu má otázka. Když člověka ostatní lidé nepotřebují. ČÍ JE TO CHYBA? Mohou za to spíše ti ostatní lidé? Nebo by se měl každý sám postarat, aby byl druhým užitečný? Co myslíte?

266740

12.04.2012 23:03

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Díky za každý neoficiální, nevládní

Vojta49 109.?.?.?

Mám přečtené Kellerovy knihy "Soumrak sociálního státu" a "Až na dno blahobytu", pane Siddure. A nikde jsem v nich nenašel, co autor CHCE. Tyto texty jsou vesměs o tom, co se autorovi nelíbí a co NECHCE. Tedy typický současný "NECHCISMUS".

Vy možná máte nějaké jiné Kellerovy texty. Na jejichž základě jste usoudil, že je to moudrý muž. Mohl byste mi prosím stručně popsat, co navrhuje pan Keller tak zajímavého a nového, že ve Vás budí takové naděje? Stačí tři nejdůležitější Kellerova opatření, která udělají svět lepším. Předem děkuji. [smích]

266841

14.04.2012 13:36

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Díky za každý neoficiální, nevládní

Vojta49 109.?.?.?

Pane Rataji. Vymetání čehokoliv (např. Augiášova chlíva) je odstraňování, likvidace, vyhazování, boření. Tedy klasický NECHCISMUS. Bořit umí každý trouba. A neberte to prosím osobně. Mně zajímá, zda už někdo (třeba moudrý Keller) vymyslel, co dál. Pokud ne, tak je mi líto. Žít na zbořeništi nechci. A myslím, že ani Vy ne.

Doufat v příchod nějakých lidí, kteří za nás vymyslí, co MY TO VLASTNĚ CHCEME, je ... řekněme zdvořile nereálné. V životě přece odjakživa platilo, že ČLOVĚK ZÍSKÁ JEN TO, CO OPRAVDU CHCE. A PRO CO JE OCHOTEN NĚCO UDĚLAT. Nebo ne? [smích]

266930

16.04.2012 23:55

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

> do jakých šablon se nás kulturní či jaký diktát snaží vtěsnat

Žádný "diktát", paní Kateřino. Nás muže motivují naše prastaré geny. Evoluce totiž prokázala, že lépe pečuje o společné potomstvo mladá matka, než starší dáma. Jednodušeji řečeno. Po desítky tisíc let se úspěšněji rozmnožovali ti muži, kteří dávali přednost mladším partnerkám. A my jsme jejich potomky. Oni nám předali své geny.

Proč o tom mluvím? Protože tento fakt vysvětluje naši současnou mužskou preferenci. MLÁDÍ PŘEDEVŠÍM. A tak je přímo kultem štíhlost. Neboť mládí je prostě obecně štíhlejší než stáří. Proto se dámy také odbarvují na blond. Neboť mládí je blonďaté. Proto si dámy holí nohy, podpaží a klíny. Neboť mládí ještě není ochlupené. Proto my muži tak milujeme ženské tváře s neotenními rysy (velké oči, plné rty, malý nosík). Evokují mládí. Proto ženský účes dbá především na objem. Hlavy nedospělců jsou totiž v poměru ke zbytku postavy větší. Proto jsme celí bez sebe při pohledu na útlý dívčí pas. V něm vidíme příslib, že ještě neobsahuje žádný konkurenční plod. Atd.

Udrží-li si žena i ve vyšším věku alespoň část zmíněných neotenních rysů, bude pro nás muže stále zajímavou. Naopak naprosto nezajímavou se pro většinu mužů stane žena v okamžiku, kdy ztratí pas. A její postava nabude sudovitý tvar. I kdyby jí bylo jen 16 let.

Závěr? Stačí trochu poznat svou vlastní (evoluční) historii, a hned vidíme, že jevy, za nimiž hledáme jakýsi "diktát" jsou vlastně úplně normální. A kupodivu nejen v oblasti lásky, sexu a partnerství. [smích]

267080

18.04.2012 00:49

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem za reakce, dámo a pánové. Lidé věří v ledacos. Třeba v to, že jsou vědomými strůjci svého chování. A právě proto se vzpírají evolučnímu popisu své existence. Řekne-li se, že nějaký jev či chování má určitý "evoluční smysl", automaticky to chápeme tak, že jedinec si je tohoto evolučního smyslu vědom a schválně se jej snaží naplnit. Jelikož samozřejmě nikdo z nás nic takového nedělá, zdá se nám, že žádné evoluční objednávky neexistují. Že podstata našich životů, jak je zevnitř vnímáme, je v něčem jiném.

Lidé si obvykle dobře uvědomují bezprostřední příčiny svého chování. Ale nic netuší o důvodech evolučních. Proto bezprostřední příčiny považují za jediné: zakládají rodiny, "protože mají rádi děti". Usilují o kariéru, "aby měli peníze". Milují svého jedináčka a toho sousedovic spratka by nejraději profackovali, "protože je rozjívený až nesnesitelný", (ač jsou z pohledu vnějšího pozorovatele oba kluci skoro stejní). A tak podobně.

Nemá příliš smysl ptát se lidí, proč dělají to, co dělají. Protože se od nich samozřejmě dozvíme pouze to, co si myslí, že dělají, když něco dělají (že pane Moudrostraku?). Nějaké věrohodné vysvětlení si vždycky vymyslíme, když to po nás někdo chce. A vymyslíme si je i tehdy, když to po sobě chceme jenom my sami. Evolucí podmíněné motivy svého chování většinou neznáme či neuznáváme. A když se nám je někdo pokouší ukázat, rozhořčeně jej odmítáme (čest výjimkám). Vždyť přece nejsme žádná zvířata, ovládaná jen svými pudy a instinkty!

Jenže v podstatě jsme. A kdo tento jednoduchý fakt není ochoten přijmout, úporně hledá nějaké ty "temné síly". Které nás ohlupují a už po staletí námi manipulují. A dělají z nás, moudrých, laskavých, rozumných, pracovitých, nesobeckých, inteligentních, láskyplných, čestných ,... altruistů ty naivní, nesnášenlivé, iracionální, líné, chamtivé, hloupé, zlostné, podlé, ... sobce. Tedy pardon. Z Vás ne dámo a pánové. Vy jste výjimky. To jen z většiny nás ostatních.

Evoluční biologie je pane Djb nezfalšovatelný popis naší skutečné historie. Historie nás, kteří jsme sami sebe pyšně pojmenovali Homo sapiens. Jenže do té moudrosti máme velmi daleko. A nejdál ti z nás, kteří se neumějí či dokonce nechtějí poučit ani z vlastní historie.

267158

19.04.2012 00:12

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

Pane Djb. Jde o nedorozumění. Nikde netvrdím, že my muži preferujeme chlapecké ženy. Naopak. Ženy bez ženských tvarů nás obvykle nechávají chladnými. Vzrušují nás krásné a mladé ženy. Ale také ty, které krásu a mládí jen předstírají. Líčením, účesem, holením, tvarujícím prádélkem, implantáty, ...

I já považuji za nesmysl jakýkoliv evoluční skok v průběhu nějaké krátké doby. Muselo trvat desítky tisíc let, než jsme si my muži pohlavním výběrem "vyšlechtili" současný typ ženy. S nesmyslně vytvarovanou postavou do tvaru přesýpacích hodin. Pas, kde leží prostorově náročná trávicí soustava a současně je tam třeba rezerva pro růst budoucího plodu je na ženské postavě nejužší. A přitom samice našich nejbližších příbuzných, lidoopů, jsou tak elegantně baňaté. Jenže NÁM SE LÍBÍ 90/60/90! Proč asi?

Ajajaj milý pane Quido2. Vy jste zde připomněl některé mé názory. Jejichž správnost se ovšem časem potvrdila. V Mexickém zálivu se žádná ekologická katastrofa století nekoná. A z Kaddáfího nesmyslného betonového vodovodu voda stále neteče. (Argumety typu, že někdo rozbombardoval 2000 kilometrů betonu o šíři chodníku, dobře ukrytého pod pouštním pískem, prosím vynechte).

Na Vaše obecné výtky nedokážu reagovat. Leda byste konkretizoval, která z mých sdělení jsou "spekulace".

Pane Svědomí. Dle Vás je (nebo byl?) Ráj na Venuši. K tomu nemám co dodat. Jen zlehka připomenu některé neotřesitelné církevně-biblické "pravdy minulosti".

ZEMĚ: Země je placka nesená slony stojícími na krunýři... Ha, ha, ha
VESMÍR: Kolem země se rozkládá několik rotujících nebeských sfér. Na nejnižší plynou oblaka, na další je upevněn Měsíc, na vyšších pak Slunce, planety, hvězdy a na úplně nejvyšší leží Nebe ... Ha,ha,ha
ČLOVĚK: Člověk je výjimečný tvor stvořený Bohem k jeho vlastnímu obrazu (tedy chudák Bůh), nadaný duší, která jednou skončí v Pekle nebo na Nebi ...

Tolik stručný souhrn středověkého popisu světa. Tehdejším "moudrům" o zemi a kosmu se dnes jistě i Vy jen útrpně usmíváte. A přitom věříte, že středověká moudra o člověku stále platí? Je mi líto, ale s vírou nelze diskutovat. Víra je naprosto slepá a hluchá. Ke všem argumentům, které jsou s ní v rozporu. Kupodivu není němá. [smích]

267226

19.04.2012 13:45

V USA se chystá soud s mužem, který vyzradil mučení vězně

RE: Právní stát

Vojta49 109.?.?.?

Málokdo se zde odhodlá cokoliv definovat, pane Oso x. Jste výjimkou. Proto jsem nahlédl i do Vašich starších příspěvků. A našel jsem tam řadu moudrých myšlenek. Přímo k tesání do kamene jsou třeba:

- Tzv. obyčejný člověk nechce mít žádnou odpovědnost, vůbec žádnou, proto se pohne teprve až chcípá hlady.

- Možností jak naložit s vlastním osudem je mnoho, jen je zvednout ze země.

Skutečně skvostné. S vaším dovolením (či bez něho [mrknutí jedním okem] ) si je ukládám do své soukromé sbírky.

Na revanš nabízím:

- Život spočívá v úsilí co nejúčinněji neutralizovat následky hloupostí, kterých se člověk dopustil v minulosti.

- Když něco nedokážeme změnit, musíme se naučit s tím žít.

Díky. [smích]

267261

20.04.2012 11:53

Malá abeceda politické ekonomie

Několik otázek autorovi

Vojta49 109.?.?.?

> Politici jsou dnes tak zkorumpovaní finančníky a korporacemi, že není naděje, ...

A jak je to v ČR? Že by pan Janoušek byl finančník? No vidíte. A ti pomlouvači říkají, že je číšník.

> Kapitalisté odmítají investovat do výrobních kapacit s nízkou mírou zisku

A co brání masám, aby tak učinily ony? Vklady obyvatelstva u českých bank činí cca bilion korun. Proč jej ti bankami vyssávaní ubožáci nevezmou, nazaloží družstva a nevytřou těm zlým kapitalistům svými investicemi zrak?

> Za jejich nově vytvářenými penězi nejsou žádné výrobky, ...

Jejda! A čím to tedy přetékají regály všech obchodů?

> Vyvraždění 6 miliard nepotřebných lidí.

A v důsledku toho "vyvraždění" je nás na planetě už 7 miliard? Divné ne?

> Celá krize se točí okolo dolaru.

Opravdu? Řekové, Španělé, Portugalci, Italové, ... Nedluží oni náhodou Eura?

> Dolar už nemá ani cenu papíru, na kterém je natištěn.

Nabízím dvojnásobek ceny papíru za nějaké ty dolary ... [velký smích]

267301

23.04.2012 15:11

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Proč se rozčilujete, pane Oli63? Stačí jen otevřít učebnici ekonomie pro střední školy. Tam se dočtete, cituji:

Peníze jsou zvláštní druh statku (zboží či tovaru). Jako všechna ostatní zboží mají svou hodnotu i užitnou hodnotu. ...

V čem spočívá užitná hodnota peněz si snadno vygooglujete. A jaká je jejich hodnota? No ta je na nich přece vyražena či vytištěna. Často číslem i slovem.

Závěr? Pan Tmo má pravdu. A rozčilování prokazatelně škodí Vašemu zdraví. [smích]

267575

24.04.2012 01:01

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Zdá se, že jste skutečným ekonomickým expertem, pane/paní "109". Vaše tvrzení

> Skutečný růst totiž může být, aniž by se navyšovalo množství natištěných a bezcenných peněz, ...

je zcela unikátní. Až dodnes nikdo na této planetě nepřišel na to, jak vyrobit a zač prodat více zboží a služeb, pokud nevzroste objem peněz v ekonomice. Moc rád si přečtu Vaše laskavé vysvětlení, jak to udělat. Stačí jednoduchý příklad. Dokážete-li navrhnout, jak zajistit ekonomický růst země s nerostoucím objemem oběživa, navrhnu Vás na Nobelovu cenu za ekonomii. [velký smích]

267635

24.04.2012 14:00

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Díky za poučení, pánové. Oběma. Teď už jen maličkost. Zkuste mě přesvědčit na jednoduchém modelu, že vaše myšlení má logiku.

Na ostrově žije 100 lidí. Jejich společnost je soběstačná. V oběhu je tam 1000 zlatých mincí. Jinak se žádné další zlato na ostrově nenalézá. Lidé tam vychovávají děti, pracují a umírají. Průměrný příjem činí na ostrově 10 zlatých na hlavu měsíčně. Neexistují boháči ani banky.

Během času dojde k přirozenému vývoji tamní populace. 5 lidí sice odejde na odpočinek, ale dalších 10 dospěje do věku, kdy by chtěli začít pracovat. Práce by pro ně byla. JENŽE! Pokud si mají začít vydělávat i oni, musí se pro 5 z nich někde vzít peníze navíc. Co je důležité? Ti noví pracovníci ještě žádné hodnoty nevytvořili. Takže ceny neklesly. Kde se ty zlatky na jejich platy vezmou? [velký smích]

Argument typu, že lidská populace nesmí růst laskavě vynechte. Vede totiž k otázce, KDY. Měl se přírůstek počtu lidí ma Zemi zastavit v roce 30000 před naším letopočtem? Nebo v roce 1910 našeho letopočtu? Nebo až roku 2050? A proč právě tehdy? [smích]

267685

25.04.2012 00:38

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Bída, pánové. Chcete mně školit v ekonomii a neumíte odpovědět na prostou otázku.

Vaše tri otázky jsou zcela irelevantní, pane Oracle. Klidně si na ně zvolte vhodné odpověďi sám. Tak, abyste dosáhl na ostrově demografického a hospodářského růstu při konstantní zásobě zlaťáků. Moc se těším na Vaši odpověď. A když Vám to vymýšlení nepůjde, vzpomeňte na film Byl jednou jeden král. Kde kuchař učí svého krále. "Vždyť říkám, bez soli to nejde!" A pamatujte, že v ekonomii platí o penězích podobné. BEZ ÚVĚRU TO NEJDE!

Poskytnutí každého úvěru vyvolává náklady. Mezi jinými i v riziku jeho nesplacení. A tak musí každý úvěr přinášet věřiteli též výnosy. V podobě úroků. NEBUDE-LI ÚROKŮ, ZTRATÍ VĚŘITELÉ MOTIVACI PŮJČOVAT. NEBUDOU-LI ÚVĚRY, NEPOROSTE ZÁSOBA PENĚZ V EKONOMICE. NEPOROSTE-LI ZÁSOBA PENĚZ, NASTANE EKONOMICKÁ STAGNACE. A co způsobí ekonomická stagnace při stávající populační explozi? Kolaps, rozpad, zhroucení lidské společnosti. Tyto prosté souvislosti přece musejí být každému jasné.

V čem tedy tkví současný problém stále vyššího zadlužování států i lidí? Ano, krade se všude. Ovšem to zdaleka není hlavní příčina. Ta je jinde. Ve všech vyspělých zemích podobná (kdo nesouhlasí, ať se podívá na japonský státní dluh. Tam si to také rozkradli?).

Tedy. Zpohodlněli jsme, zlenivěli a přivykli nezaslouženému blahobytu. A žádáme stále víc. Za stále méně vynaloženého vlastního úsilí. Politikové nám bohužel naslouchají. A dávají. NA DLUH! Takže třeba průměrný důchod činí v Albánii 55 € měsíčně, v ČR 396 €, v Německu 791 € a v Řecku 1600 € měsíčně (zdroj Eurostat - květen 2010) . Panečku. A tak spotřebováváme, konzumujeme a zážitkujeme. Jako šílení. Ovšem zdá se nám to málo. Trauma z toho, že lidé typu Grosse, Čunka, Janouška, Hušáka, ... přišli snadno k pohádkovému bohatství v nás vyvolává pocit nespravedlnosti. My přece nejsme o nic horší, než oni. A tak "máme také právo" spotřebovávat, konzumovat a zážitkovat ještě víc. VÍC, NEŽ ONI! Ti lotři.

Dle mého soudu existuje i způsob, jak se ze současné mizérie vymanit. Přimět většinu populace alespoň částečně změnit své chování. Zážitkování zčásti nahradit studiem, konzumaci tvořivou prací a spotřebu investováním. Jen bychom potřebovali nějakého novodobého Baťu, aby pro nás vymyslel ten správný motivační systém. [smích]

267743

26.04.2012 23:58

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Nevím, co je "rofl", pane Ludo.

> takže v arabských zemích kde není úrok jako neinvestujou ?

V arabských zemích sice není úrok, ale arabské banky půjčují svým klientům stejně, jako naše. Jen své odměně za půjčku říkají jinak. Myslíte, že je opravdu tak důležité, jak se odměna věřitele nazývá? V našich krajích je to úrok, v arabských podíl na zisku. Případné výnosy či ztráty věřitele jsou přece v obou případech stejné. Když věřitel půjčí špatně, nedostane ani úroky, ani podíl na zisku. A mnohdy se mu nevrátí ani jistina. Lhostejno zda v našich, či arabských krajích.

Pro pana/paní "109". Vy jste vyprovokoval/a toto vlákno diskuze svým suverenním tvrzením, že

> Skutečný růst totiž může být, aniž by se navyšovalo množství natištěných ... peněz

Proto jsem Vám zadal velmi jednoduchý model lidské společnosti, v NÍŽ NENÍ BOHÁČŮ ANI BANK. Průměrné příjmy stovky lidí činí 10 zlatých na osobu za měsíc. V oběhu je 1000 zlatých. Co z toho plyne, pane/paní "109"? Všechny zlatky se za měsíc jedenkrát otočí. Kdyby si někdo ušetřil byť i jen jedinou, už by se něčí měsíční příjem v dalším měsíci o ten jeden zlatý snížil. Tomu rozumíte, ne? Tedy i chápete, že NA OSTROVĚ SI NENÍ OD KOHO PŮJČIT. Vaše zadání

> A když si někdo na ostrově od lichváře vojty49 vypůjčí pět set zlatek …

zcela postrádá smysl. Na ostrově si samozřejmě lze teoreticky vypůjčit od jednoho každého člověka 10 zlatých. Pro věřitele to ovšem znamená, že celý měsíc nebude mít co jíst, pít, ... Takže Vám s vysokou pravděpodobností NIKDO NIC NEPŮJČÍ.

Je opravdu na Vás, abyste nám na tomto nekomplikovaném příkladu ukázal/a, jak ten růst zařídíte bez úvěru a navyšování množství peněz. Nedokážete-li to, Vaše kredibilita zde nepochybně velmi klesne. Nebo lidově řečeno, byl/a jste přistižen/a na švestkách. [velký smích]

267831

30.04.2012 14:13

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

> neboť naprosto ignoruješ příspěvky, které ti tvůj ostrovní příklad vysvětlují ...

Znovu jsem pozorně pročetl Vaše příspěvky zde, pane Pavleh14. A je mi velmi líto. Žádnou Vaši odpověď na otázku, jak zapojit do ekonomických aktivit další lidi, aniž zvýším množství oběživa v ostrovní ekonomice, jsem nenašel. Odpověď typu

> že je samozřejmě možno zvyšovat jmění společnosti se stále stejným množstvím oběživa!

Je s prominutím k smíchu. Vždyť to je tautologie! Stejně tak obecné povídánky o tom, že LIDÉ BY MĚLI DÁVAT PŘEDNOST MATERIÁLNÍM A DUCHOVNÍM STATKŮM před vlastní výplatou. Lidé se totiž chovají účelně, pane Pavleh14. A to je ta základní chyba. Vaše i pana Schlimbacha. Vy oba ignorujete základní motiv lidského chování.

Co tím základním motivem je? Tím je STRACH Z NEZNÁMA. A co je pro nás všechny tím neznámým? Neznámou je především NAŠE BUDOUCNOST. Obrovskou neznámou. Proto je velkým omylem (či naprostým diletantstvím) zbavit peníze jejich důležité funkce. Funkce UCHOVATELE HODNOT. Lidé totiž nejsnáze překonávají strach z budoucnosti tak, že si vytvářejí zásoby. A ona se daleko lépe skladuje zásoba peněz, než zásoby materiálních statků, například čerstvého masa. Tomu snad rozumíte, ne?

Takže celá tzv. "ekonomická reforma", kterou tak obdivujete, je jen zbožným přáním svého autora. Lidé nic takového nechtějí. LIDÉ VELMI TOUŽÍ PO JEDINÉM. ZBAVIT SE STRACHU Z BUDOUCNOSTI. A případně TRÁVIT SVŮJ ŽIVOT V BLAHOBYTU A RADOVÁNKÁCH bez nutnosti pracovat, starat se a nést odpovědnost za své činy a rozhodnutí. Všimněte se, že ti, kdo mají přístup k našim společným penězům (politici) se přesně dle mé definice chovají. Zajišťují sobě a svým potomkům bezstarostnou a blahobytnou budoucnost na úkor nás všech.

Pro drtivou většinu populace jsou ovšem výše uvedená přání z kategorie pohádek. To ovšem nebrání některým lidem vymýšlet, jak přelstít ekonomické zákony a vymyslet, kterak uskutečnit hospodářský růst lidské společnosti bez peněz a úroku. Lidská společnost je totiž od určité doby postavena na směně, pane Pavle14h. A tu směnu provádí pomocí peněz. Bohatství v podobě materiálních i duchovních statků nemůže růst, nejsou-li k dispozici též rostoucí prostředky k jeho směně. To je realita. Ovšem věřit můžete, čemu chcete. [velký smích]

267970

01.05.2012 14:16

Pokus o poučení z minulosti

RE: Chovejte se tržně

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku soudí, že
> vládne nám komunistický bordel, zduřený do neskutečných rozměrů.

A Vy jeho stanovisko "upřesňujete", pane Habane. Vy soudíte, že tím hlavním problémem je v "Chovejme se tržně".

Já soudím, že se oba maličko mýlíte. Pan Hruška pláče nad současným "komunistickým bordelem". Panuje tento stav v podniku pana Jančury? Nebo ve firmách pánů Babiše, Janečka, Kellnera, ...? Že ne? Že ten "bordel" vidíme jen ve státní sféře? Co by to asi tak mohlo znamenat? No přece jen jediné. Že VE STÁTNÍ SFÉŘE DODNES PANUJE SOCIALISMUS. To přece musí vidět i slepý.

Máte pravdu, pane Habane. Ve státní sféře se nelze "chovat tržně". Jakmile se totiž začnou chovat tržně politici, lékaři, soudci, policisté, exekutoři, ..., máme zde namísto efektivní a spravedlivé státní správy korupcí prolezlý a zbytnělý socialistický státní moloch.

Co s tím? To je přece nad Slunce jasné. Tam, kde se z českého průmyslu podařilo zcela odstranit socialismus, fungují náhle soukromé firmy skvěle (viz třeba Škodovka/VW). Až tak, že i při současném "komunistickém státním bordelu" tento náš stát uživí. Až se podaří odstranit socialismus i ze státní správy, budeme tu mít ráj na zemi. [smích]

268040

03.05.2012 14:43

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Vojta49 109.?.?.?

Nechci Vám brát iluze, pane Larouxi. Jen mi odpovězte na jednu prostou otázku. Od jaké úrovně vyspělosti lidské společnosti může fungovat přímá demokracie? Srovnám-li ji s věkovou kategorií:

1. mateřská škola - nechceme mrkvičku, chceme bonbóny!
2. základní škola - nechcem se učit, chceme být coooool!
3. vyučení - nechceme pracovat, chceme základní příjem!
4. ..
5. ..
6. důchodci - výkon naší ekonomiky nás nezajímá, my chceme důstojné stáří, tedy pro klaždého vilu, mercedes a zimu trávit v Karibiku!

268218

04.05.2012 15:03

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Vojta49 109.?.?.?

Kloubouk dolů, pane Larouxi. Na prvý pohled ve Vašich myšlenkách nenalézám žádnou zřejmou slabinu. To ovšem neznamená, že ji Váš systém nemá. Jen to ukazuje, že neumím uvažovat jako všehoschopný lotr.

Jedinou slabinou je stále dle mého soudu úroveň vzdělanosti mas. Když anonymní masy převedu na cca 300 plnoletých voličů z mé jihočeské vísky. Skoro všechny znám osobně. A ubezpečuji Vás, že drtivá většina z nich neporozumí Vašemu textu. Ne, že by se nesnažili nebo nechtěli. Jen prostě asi polovina z nich dodnes netuší, co je to Internet. A nejen důchodci. A větší část z té druhé poloviny považuje Internet za sice sofistikovanou, leč zbytečnou hračku pro děti. A přece oni, dospělí čtyřicátníci si nebudou hrát s hračkami svých dětí. Natož jejich prostřednictvím volit. Je mi líto.

268310

08.05.2012 00:25

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Vojta49 109.?.?.?

Evoluce přece neprobíhá v rámci jedné nebo několika málo generací, pane Luxore. Bez smrti by nemohla probíhat vůbec. Pokud by rodičovské organismy byly nesmrtelné, spotřebovávaly by množství zdrojů. Potomstvo by bylo nuceno o zdroje ke svému životu s rodiči trvale soutěžit. Mladé a ještě dostatečně nevyvinuté organismy by v konkurenčním boji se svými rodiči podléhaly.

Proto jsme my, všechny živé organismy smrtelné. Nesmrtelní jsou jen naši tvůrci a páni. Naše geny. My jim jen sloužíme, ne oni nám. Oni si nás (všechny živé organismy) "stavějí" jen jako jakési DOČASNÉ dopravní prostředky. Ku svému transportu do budoucnosti. Jakmile zplodíme generaci svých následovníků, do nichž své tvůrce předáme, přestaneme být pro ně zajímavými. Ba jsme pro ně dokonce přítěží. A tak si už od narození s sebou neseme i své letální geny. Jejichž jediným posláním je ve vhodnou chvíli nás zlikvidovat.

Smrt je pro evoluci nesmírně důležitá. Proto jsou smrtící procesy několikanásobně pojištěny. Takže krom apoptozy existují též telomery. Jejichž postupné odlamování při každém buněčném dělení limituje maximální možný počet dělení všech (s jedinou výjimkou) typů našich buněk. Ztratí-li opotřebené buňky schopnost se dál dělit, je s námi ámen. A tak to má být. [smích]

268478

15.05.2012 14:17

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Děkuji za představení Vaší osoby, pane Vladuno. Pamatuji si Vás z našich starších debat zde. Už tehdy jsem si Vás zařadil do té menší a proto vzácné skupinky vzdělaných a korektních diskutérů.

Já mám vystudován technický obor a jsem ateista. Studovat se snažím stále. To, co je pro lidský život opravdu důležité. Tolik k Vaší osobní poznámce.

Nyní k věci. Vy označujete mé příspěvky k tématu "Palestinský národ a jeho vyhlazování" za názor. Možná se neumím vyjadřovat dostatečně exaktně. Ovšem v diskuzích se snažím prezentovat nikoliv své názory, nýbrž fakta. Proč? No protože názorů může být tolik, kolik existuje lidí. Každý člověk má právo na vlastní názor. Ale FAKTA JSOU JEN JEDNA. A obvykle je nelze vyvrátit. Ani sebelepšími argumenty. [smích]

Ještě dlužím odpověď všem, kteří se zde snaží obhájit hloupou propalestinskou propagandu autora tohoto článku tvrzením, že Židé jsou na tom podobně, jako ti Palestinci. Také prý nejsou žádným národem, nemají svůj jazyk ani náboženství, nemají své zvyky, tradice, významné osobnosti ani vlastní historii.

Těchto "odborníků" bych se rád zeptal na jeden velmi rozšířený jev. Vídáme jej na každém kroku. Zobrazení ukřižovaného muže, s nápisem INRI. Není on náhodou považován za nejvýznamnějšího člověka v celých dosavadních dějinách lidstva? Většinou národů vyspělého světa? Jaké národnosti byl ten ukřižovaný? A co znamená onen nápis INRI? A o kterém národě se to píše v jedné z nejrozšířenějších a nejznámějších knih světa (která se tuším nazývá Bible)? [velký smích]

268965

16.05.2012 23:41

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Obávám se, pane Tmo, že na omylu jste Vy. Cituji:

"Země Pelištejců"

Po potlačení Bar Kochbova povstání Římany roku 135 n. l. bylo hlavní město římské provincie Iudaea (Judsko) Jeruzalém přejmenováno na Aelia Capitolina. Zároveň byla celá provincie na znamení porážky Židů posměšně přejmenována podle jejich dávných, tou dobou dávno zmizelých, nepřátel na Syria Palaestina („Pelištejská Sýrie“, Syropalestina). Nový název převzal celý západní svět a oblast je pod tímto názvem známa až dodnes. Z latinského Palaestina pochází i arabské označení Palestiny فلسطين Filastīn (Falastīn).

Dnešní Palestinci jsou sice pojmenováni podle Palestiny a tím dědici jména starověkých Pelištejců, nejsou však jejich genetickými potomky. Zdroj.

Děkuji Vám i všem ostatním za reakce. A omlouvám se. V této diskuzi nebudu pokračovat. Za jediný hodnověrný historický pramen považuji genetický záznam. Jeho pomocí už brzo zjistíme skutečný původ údajných "Palestinců".

269071

17.05.2012 22:31

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Vidím pánové, že opět musím oživit diskuzi nějakými fakty. Propaganda, založená na emotivními větami komentovaných barevných obrázcích je sice krásná, ale jinak k ničemu. Nevypovídá o žádných relevantních faktech.

Tedy. Ubozí "Palestinci" vykazují za posledních 10 let "obrovské" ztráty na životech, vinou konfliktů s Židy. Konfliktů, které sami pilně provokují. Konkrétně je to v průměru cca 500 mrtvých ročně.

V ČR, která má stejných 10 milionů obyvatel, jakými se chlubí "Palestinci", dojde ročně přibližně k 1000 úmrtí následkem dopravních nehod. Ne, že bych nelitoval mrtvých. Ale ti "trpící Palestinci" (i přes veškerá podstoupená "muka" ) jsou na tom o polovinu lépe, než občané ČR. [chechtot]

Závěr? Všichni, kteří zde lkají pro zmařené palestinské životy by se nad sebou měli zamyslet. Nemělo by se více lkát pro české životy, zmařené zbytečně na silnicích? [naštvaný]

269120

19.05.2012 16:50

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Jste nevědomý hlupák, pane Oracle. Vůbec netušíte, o čem mluvíte. Srovnávat život současných lidí v Gaze a život vězňů v terezínském koncentráku za války je nehoráznost.

1. ve městě Terezín bylo za války zřízeno židovské ghetto. Nikoliv vyhlazovací, ale jen pro dočasný pobyt před přesunem dál. To posloužilo fašistům jako potěmkinova vesnice, když předváděli zástupcům Mezinárodního červeného kříže 23. června 1944 "humánní" zacházení s Židy.

2. skutečný koncentrák fungoval v terezínské Malé pevnosti. Sloužil jako káznice Gestapa. Hladoví, zavšivení, polonazí a nemocní vězni odtud denně pochodovali na otrocké nucené práce při budování podzemní továrny Richard za Litoměřicemi.

Můj otec tyto "fašistické lázně" v terezínské Malé pevnosti absolvoval. Jako trest za svévolné opuštění vybombardované německé továrny, v níž byl totálně nasazen. Přežil hlad, zimu, nelidské zacházení, strašlivou dřinu při lámání skály a dokonce i epidemii skvrnitého tyfu. Po osvobození tábora vážil 46 kilo. Při výšce 183 cm! Většina jeho starších spoluvězňů se osvobození koncentráku nedožila.

Obvykle silná slova nepoužívám. Vaše bláboly se mě tentokrát osobně dotkly. Trvám na tom, že podobné nesmysly může vyslovit jen naprostý hlupák.

269233

20.05.2012 23:32

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

Vojta49 109.?.?.?

> oni všem těm proroctvím a mytologiím věří

Myslím, že oni podobným báchorkám nevěří. Z čeho tak soudím? Stát Izrael byl od svého založení už 5x napaden ohromnou arabskou přesilou. Co by udělali Židé, kdyby opravdu nezvratně věřili, že oni jsou vyvoleným národem ... a Bůh nikdy nedopustí, aby ... Jednoduše by v okamžiku útoku agresora poklekli, pozdvihli ruce k modlitbě a čekali, až se o ně Bůh postará.

Co však udělali ve skutečnosti? Nečekali na pomoc shůry. Sami se porvali s přesilou. Tak, že se všechny útoky na ně staly pro agresory katastrofou. Arabsko-izraelské války zřetelně svědčí o tom, že Židé spoléhají především sami na sebe. A ne na nějakou proroky předpovězenou vyvolenost.

269334

02.06.2012 14:58

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

Vojta49 109.?.?.?

> Uměle vyvolaný hladomor ..., byl příčinou hladomoru.

Vaše logika je neúprosná, paní Jarmilo. [mrknutí jedním okem]

A ještě ke všemu jej zapříčinili

> talmudisti-teroristi

Tak on Stalin byl talmudista? To zírám. A vidíte, já celý život myslel, že to byl psychopat. Který ke svým chorobným mocenským ambicím dokonale zneužil zločinnou komunistickou ideologii.

Mimochodem. Mao, který ve své zemi (s využitím téže ideologoie) způsobil ještě větší jatka, než Stalin v Rusku, to byl také talmudista? [velký smích]

270153

12.06.2012 15:09

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: náboženské uctívání čehokoliv

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem za názor, dámo a pánové. Pan Osa x má pravdu v tom, že víra nahrazuje poznání. Otázkou zůstává, zda je to dobře nebo špatně? Talent VĚŘIT mají totiž téměř všichni lidé. Na rozdíl od talentu hudebního. Ano. Je to geneteticky potvrzeno. My, jako lidé, máme skoro všichni "gen víry". Proto drtivá většina lidské populace v něco věří.

Evoluce vybavila všechny živé organismy pouze ÚČELNÝMI VLASTNOSTMI. Ty organismy, jejichž vlastnosti byly jen o chloupek méně účelné, už mezi námi nejsou. Proto soudím, že sklon k víře přináší svému nositeli nějakou konkurenční výhodu. Spočívající třeba v tom, že nemusí vynakládat obrovské množství energie a času na objevování toho, co už bylo objeveno. Ale je schopen přejímat zkušenosti druhých. Z tohoto pohledu je sklon k víře velmi účelný.

Na druhou stranu neznám větší tragédie, než ty, spáchané ve jménu nějaké militantní víry. Ať už náboženské, nebo jiné. Mám na mysli ty "víry", které podněcují svého nositele k nenávisti. Obvykle k nenávisti k nějaké lidské skupině. Lhostejno, zda jsou tou skupinou "nevěřící psi", "méněcenná rasa", "třídní nepřítel", "bankéři", "pejzatí" nebo "óbrboháči". Takové víry, zneužité mocí posedlými psychopaty (Stalin, Hitler, Mao, ...), za sebou zanechaly v dějinách největší počty nevinných obětí. Stupidní militantní víra je dle mého soudu tou nejzávažnější příčinou zla, páchaného jedněmi lidmi na druhých.

Proto soudím, že víra není černobíle dobrá ani špatná. Jako všechny civilizační výdobytky člověka má i ona svůj líc a rub. Může být dobrým sluhou. Nebo zlým pánem. Záleží jen a jen na tom, kdo a k jakým cílům přirozený lidský sklon věřit využije či zneužije.

Na závěr ještě malý šťouchanec do paní Kateřiny. Vím, že dítě se učí chodit dlouho a pracně. Učil jsem jich to postupně šest (bóže ta záda!). Na rozdíl od dětí ptačí mládě chodí hned po vyklubání ze skořápky. Nemusí se tomu pracně učit. Uměla byste vysvětlit, proč? A jak jste na to přišla? Když už si tedy všechny své poznatky sama ověřujete? [mrknutí jedním okem]

270554

14.06.2012 13:33

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

Vojta49 109.?.?.?

Zajímavá debata, pánové. Dovolte, abych připojil několik svých poznámek. Nejprve k lidským "jistotám". Jsou spíše štěstím nebo peklem?

Pozorujeme-li chování lidí v různých dobách a v různých mezních situacích, dojdeme k jednoznačnému závěru. Jakkoliv tvrdou ruku snášejí lidé lépe, než anarchii. Na tom se myslím shodneme. Co to znamená? Lidé jsou ochotni obětovat část své svobody. Obětovat ji za pocit jistoty, vlastního bezpečí a spravedlivého uspořádání společnosti.

Tuto touhu lidí po jistotách využívají ti chytřejší z nás odedávna. Jsou dokonce zaznamenány případy, kdy propuštění otroci prosili svého pána, aby jim nedával svobodu. Až tolik se jí báli. Lidé se bojí svobody dodnes. Soudím že důvodem je strach z odpovědnosti za vlastní svobodná (a často katastrofálně špatná) rozhodnutí.

Současným projevem lidské touhy po jistotách je stávající distribuce moci. Veškerou moc má kdo? Bezpochyby stát. Co je to stát? Stát je silová organizace, vytvořená bohatými na ochranu jejich vlastních zájmů a majetků. Bohatí si také stát platí. (Tedy otázkou je, kdo jsou to ti "bohatí". Někdy se za bohatého považuje vlastník jízdního kola a placaté čepice s kšiltem. Při placení daní se naopak mnozí milionáři považují za žebráky.)

Že současný stav není ideální je všem jasné. Vzniklo ohromné hnutí, které nazývám NECHCISMUS. Jeho stoupenci přesně vědí, co nechtějí. Nikdo z nich bohužel neví, čím stávající uspořádání nahradit. Tak, aby lidem zůstaly jejich jistoty. A přitom zmizel pocit frustrace z nespravedlivého rozdělování společenského bohatství.

Samozřejmě to nevím ani já. Ovšem zásadně nesouhlasím s nechcisty, kteří si přejí okamžitě začít likvidovat, pálit a bořit. A přitom dětinsky věří, že až to současné (prohnilé, zlodějské, zkorumpované) bude zlikvidováno, SAMO VYROSTE na jeho troskách to nové, spravedlivé, čisté a poctivé. Myslím, že samo nevyroste nic.

270657

14.06.2012 23:45

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Reseni jsou mozna...

Vojta49 109.?.?.?

Oceňuji Vaši snahu, pane Toblertwo. Snahu o vytvoření takových pravidel, která by znesnadnila či dokonce znemožnila "odklánět" peníze z veřejných zdrojů do soukromých kapes. Rozumím tomu, že se nám snažíte ukázat, jak by to šlo, kdyby ... Dovolím si přičinit k Vašim úvahám několik faktických poznámek.

Víte, který stát má nejnižší míru korupce v Evropě? Švédsko. A jak promyšlené protikorupční zákony tam mají? Údajně nemají žádné!

Víte, kolik souhrnně vydává česká veřejná správa za tzv. informační a komunikační systémy? 200 miliard Kč ročně! To je totiž oblast, které rozumí jen hrstka skutečných odborníků. A tak se dá vypsat takové (formálně zcela transparentní) výběrové řízení, kterému dokáže vyhovět jen jediná firma. Ta, patřící tomu správnému strýci. A ta si jako vítěz výběrového řízení může legálně účtovat naprosto nehorázné částky. Vždyť předmětu fakturace nerozumí ani objednatel dodávek. Ty také nejsou vůbec důležité. Důležité je legálně "odklonit" peníze.

Když uvedeme v účinnost všechna Vaše opatření. Tak tyto "stýčkovské" firmy (viz Promopro) budou muset všechny své příjmy korektně danit. Proč ne? Výsledkem ovšem bude, že česká veřejná správa zaplatí za informační a komunikační systémy 300 miliard ročně. A pár desítek miliard se jí vrátí zpět ve formě daní. Pak peníze, vyfakturované veřejné správě soukromými subjekty za nesmyslné a nepotřebné "informační a komunikační systémy" (viz např. IZIP), budou úplně čisté. Jen budou chybět ve veřejných rozpočtech. Které proto bude potřeba ještě více zadlužit. Bohužel.

Až dosud jsme hovořili o "velkých sumách". Skoro nikoho nezajímá, jak obrovské částky utíkají tam, kde se pracuje sice s menšími, leč hotovostními platbami. V obchodech, hotelích, restauracích, službách, vietnamských tržnicích, na stavbách, ... Odhady hovoří o 500 miliardách! korun ročně. Které utečou do sféry tzv. šedé ekonomiky. A zcela uniknou jakémukoliv zdanění. Důsledek? Solidní firmy, které podnikají zákonným způsobem nedokážou těm "šedým" konkurovat. A končí. Trh nakonec ovládne vietnamská a ukrajinská mafie.

A ještě k legalizaci nezdaněných peněz. Že to nejde? Vám to opravdu uniklo? I ten nejhloupější z našich bývalých politiků (který to vždy myslel upřímně) přece elegantně zlegalizoval mnoho desítek milionů černých korun. Stačilo mu "výhodně nakoupit" a pak "šťastně se ziskem" prodat balík akcií. Jak snadné, že?

Co s tím?

270675

15.06.2012 14:09

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

Vojta49 109.?.?.?

Pane Kosku. Ohlédneme-li se do historie, životní podmínky lidí se sice pomalu, ale kupodivu trvale mění k lepšímu. Zmizelo nevolnictví. Už skoro 7 desetiletí panuje (alespoň v Evropě) mír. Významně vzrostlo vzdělání lidí. Také jejich zdravotní a sociální zabezpečení. Možnosti seberealizace občanů vyspělých zemí jsou dnes v podstatě neomezené. Každý může dosáhnout všeho, nač jeho schopnosti stačí.

V historii docházelo i k prudkým zlomům – revolucím. Jejich iniciátory byly vždy konkrétní charismatické osobnosti. Které se obklopily hrstkou stoupenců svých idejí (Kristus, Sámo, Hus, Lenin, Hitler, Mao, ...). A tato skupinka pak přesvědčila jinak netečné masy, že "vůdcem" hlásaná "idea" i cesta jejího dosažení jsou to, zač je potřeba i položit život. Tyto revoluční skokové změny obvykle přinesly lidem jen utrpení.

Na základě těchto vlastních historických zkušeností bychom se tedy měli rozhodovat. Bude pro nás (a naše potomky) lépe, abychom následovali hřímající revolucionáře? Ty, kteří nás vyzývají plamennými slovy k totální likvidaci všeho starého? Nebo bude lépe se učit. A na základě poznávání složitostí tohoto světa vyvíjet tlak. Tlak na své okolí s cílem postupně zlepšovat to, co nás nejvíc pálí? Já osobně jsem pro to druhé. A nemyslím si, že se tímto způsobem "točíme pořád dokola".

Ještě si dovolím vyjádřit svůj názor na hlavní příčinu stávajících problémů všech vyspělých zemí. Tím problémem je stav kdy SCHOPNÍ UŽ MAJÍ VYDĚLÁNO. Co tím myslím? V současných vyspělých zemích se populace dělí na dvě základní skupiny. Menšina je schopných. Ti mají dar snadno získat dobré vzdělání, správně a rychle se rozhodovat, vést a motivovat ostatní lidi. Zbytek populace tyto dary bohužel nemá. Vzdělání si osvojuje jen obtížně, rozhoduje se většinou špatně a proto nedokáže zaměstnávat druhé.

Dokud ti "schopní" mají potřebu pracovat a vydělávat, jde pokrok rychle kupředu. Viz třeba kosmický výzkum. Za 16 let po válce vstoupil první člověk do kosmu. Za 24 let po válce přistáli lidé na Měsíci. A dnes? 67 let po válce? Nic moc, že?

Většina schopných totiž dosáhla stavu, kdy nepotřebují pracovat pro peníze. Většinou pochopili, že mají nechat své peníze, aby pracovaly pro ně. Kdy peníze nejlépe pracují? No přece tehdy, když je investuji do projektů, vedených schopnými lidmi. Kde ovšem vzít schopné lidi, ochotné pracovat? Kde ještě ti schopní nemají dostatečně vyděláno??? Přece v Číně!

270689

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 7

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 2

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,71 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 449,77 Kč
1 unce stříbra
561,62 Kč
Bitcoin
1 304 898,99 Kč

Poslední aktualizace: 17.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?