Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.11.2010 20:23

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, mám děti, takže vím, kolik úsilí stojí je vypiplat. Přesto ale tvrdím, že rozmnožování je druhořadým úkolem člověka. Možná se vám to zdá nepochopitelné, ale já pro tohle tvrzení mám své důvody. Nevím, jak u vás, ale v mém životě je výchova dětí a rodičovství jen jednou z rolí - nikoliv životní cíl.
Jestli si myslíte, že tím plivu někomu do tváře, nic moc s tím neudělám.

232323

11.11.2010 20:34

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jak může Vojta 49, Vanguard a další

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím pane nebo paní, jak tohle své psaní myslíte. Po svém jsem si to přebrala jako že bych měla pana Vojtu k něčemu provokovat, abych se mu pak mohla smát. Jak vás tohle vůbec napadlo? Z čeho soudíte (za předpokladu, že jsem si to "přeložila" správně)? Pokud mě paměť neklame, nejsem si vědomá, že bych kdy pana Vojtu v diskusi nějak znectila nebo se mu vysmívala.
Většinou se neshodneme, žije jinak a myslí jinak. Jenže to pro mě není žádný důvod k diskreditaci nebo výsměchu.
Jestli máte dojem, že se panu Vojtovi vysmívám, řekněte to rovnou a mně - a neschovávejte se za komentáře, zabalené do "mnohovýznamového tajemna".

232324

11.11.2010 21:02

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: PS

Lin 85.?.?.?

Nemám námitek. [smích]
Narazil jste na docela zásadní věc - a tou je strach. Není lehké se postavit svým strachům a dokonce je i rozeznat. Jsou v nás "zabudované" velice důmyslně a tak se často stává, že si myslíme, jak nás vede třeba láska k bližnímu, ale on to je jen kamuflovaný strach.
S tím "vyšším zájmem" bych zácházela opatrně. [smích] On je tu totiž každý sám za sebe a se svým vlastním "plánem"(zájmem), který se různí od "plánů" ostatních lidí. I tady bylo hodně zmanipulované a překroucené. Proto se snažím modlám v jakémkoliv "skupenství" vyhýbat.

232327

12.11.2010 20:09

Zrada Gazy

Palestina byla zrazena několikrát

Lin 85.?.?.?

V minulosti Palestina doplatila již několikrát na to, že věřila slibům OSN.
Netanjahu nedávno oznámil, že Izrael hodlá postavit na 1300 nových domů pro židovské osadníky a to na území, které bylo již několikrát přiřčené právě Palestině (výdhodní Jeruzálém). Kritice oponuje tím, že Jeruzalém byl, je a bude hlavním městem židovského státu, takže vlastně nejde o žádné nové osídlení.
Na téma možného omezení zbrojení Netanjahu odpovídá, že naopak je potřeba více zbrojit, aby se muslimský svět chvěl hrůzou už při vyslovení slova Izrael.
Jak se v takovýchto podmínkách dá vyjednat nějaký mír? Kam mají Palestinci couvnout, když už nemají kam? Jaké ještě "vstřícné kroky" udělat, aby byl Izrael konečně spokojený?
Je to smutné, že okolní "civilizovaný" svět není schopný se vypořádat se zjevnou genocidou prastarého národa. Obávám se, že Izrael nebude spokojený, dokud bude dýchat jediný Palestinec. Smutné je i to, že lidé v Izraeli psychopata Netanjahu ještě nesvázali do svěrací kazajky a nenaordinovali "vodoléčbu". Však je to vrah. Také si říkám, kolik pokrytectví musí být v národě, který sám o sobě říká, že je "bohem vyvolený" a že dal světu Desatero.

232356

12.11.2010 20:39

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

Vatikán kontra ateisti

Lin 85.?.?.?

Nepřekvapilo mě, že Vatikán chce "expandovat" a že za jeho "misí" jdou v těsném závěsu peníze. Však Vatikánu šlo o peníze vždy až v první řadě. Kde jinde platí líp, že "káže vodu, pije víno", než právě v katolické církvi. Po svých ovečkách chce asketický život plný otrocké práce, chudoby a utrpení - a sám...
Zaujala mě ale část o "nabídce" jezuitského vzdělávání. Duchovní vzdělávání podle Ignáce z Loyly, kde každý "je povinen pohlížet na nadřízeného jako na samotného Krista", bylo dobře (a nechvalně) známé i v našich zemích. Ještě zajímavější je, že nás nedávno pan papež pěkně zkritizoval, označil za ateisty "bez víry" a také nám "doporučil" vzdělávání podle sv. Ignáce. Jsem tedy moc a moc zvědavá, jakým způsobem chce Vatikán u nás i v Rusku "potírat ateismus" a "překonávat historická negativa" jezuitského řádu. Pokud vím, měli jsme v našich krajích jeziuty rádi jak osinu (v ...) a ne nadarmo byl u nás tento řád zakázaný už před více jak dvěstě lety.
Nevím, co si pan papež představuje pod slovem ateista. Určitě každého, kdo není katolík. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že jiní (a skuteční) duchovní si naopak naši zem oblíbili pro její celkem slušnou duchovní atmosféru. O Rusku se říká totéž, ale nemůžu posoudit.

232357

12.11.2010 20:50

Nové americké krédo: Moc má pravdu

RE: Lenin a Chertoff

Lin 85.?.?.?

Článek sice k smíchu vůbec není, ani ten váš v odkaze. Spíš naopak - a leccos by se tím vysvětlovalo.
Ale smála jsem se tu takové blbosti, která mě napadla. Té ironii "osudu", že amíci mají ve svém středu inkarnovaného Lenina... [cool] ( [chechtot] )

232358

24.11.2010 23:10

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

Tak nějak ke všem

Lin 85.?.?.?

Nejprve jsem chtěla reagovat na jednoho člověka, ale napíšu to jako samostatný komentář, ovšem některé tím můžu prudit. [smích]
To "začít u sebe" neznamená vykašlat se na svět a ostatní lidi a starat se jen sám o sebe (svůj rozvoj). Naopak. Poznáním sebe, svých vlastních chyb a nedostatků, ale také dovedností a kladů, lépe porozumím i lidem okolo. Jak byste chtěli pomáhat druhým, když sami sobě v téže oblasti pomoci nedokážete? Pomoci jiným můžete jen tam, kde sami máte "vyřešeno". V běžném životě jste taky jako pomocníci (i radou) úspěšní tam, kde sami umíte. Těžko bych mohla někomu účinně pomoci opravit elektroinstalaci, když elektrika je pro mě nějaký obalený drát ve zdi. Těžko může v manželské poradně radit se vztahy třikrát rozvedený psycholog (což se, bohužel, stává často). Těžko vás přesvědčí o škodlivosti kouření doktor, který po "sezení" s vámi vyběhne na chodbu s cigaretou v ruce (což je ještě častější). Těžko můžu někoho peskovat za "rudo před očima", když sama skáču jak čertík z krabičky na první našlápnutí. Jako rarita "v radách" se dá chápat dietolog, který sám váží 200 kilo. Staré dobré moudro říká - než příjmeš zahradníka, obhlídni si jeho vlastní zahrádku. Tohle platí pro všechny oblasti života.
Je dobré vědět, co se děje ve světě. Ovšem - já to beru jen jako informaci, které nevěnuju víc pozornosti, než si zaslouží. Situaci v USA, Izraeli nebo v Tramtárii těžko nějak řešit, zvláště když v ČR to vůbec nezvládáme. Ve volbách jsme "demokraticky" zvolili ještě větší blbce, než se doufalo, na demonstraci (zatím jedinou, ale také jediný skutečně demokratický způsob odporu) nevíme, jak se dívat, v diskusích se stále hledají jen "rozdělovací znamínka" a ne to, co nás spojuje. Jak chceme tvořit nějakou budoucnost, když se neshodneme ani na jejích základních rysech? Čekat na nějakou budoucnost je hloupé, protože ta je tvořená v přítomnosti.
A na závěr "elaborátu" ještě něco k odpovědnosti. Být zodpovědným neznamená nést zodpovědnost za jiné, potažmo za celý svět. Odpovědnost je schopnost adekvátně zareagovat ve všech "osobních" situacích. Všude, kde jsem osobně přítomná. A zareagovat tak, aby se situace (nejlépe) vyřešila a nebyla jen zametená pod koberec. Např. když se po mně chce odpověď, odpovím a to jasně. Žádné ANO, když chci říci NE, ale nakonec se zaleknu, že bych si tím mohla zavařit nebo "to" vypadalo blbě (co by si o mě pomysleli). Žádné obezličky typu "nechci to řešit" nebo "o tom se nehodlám bavit".

232950

... že rozumím Vladimírově únavě. Jestli vás to, Vladimíre, uklidní, unaveni jsou i jiní. Vím min.o dvou webech (a to jich je určitě víc), kam jsem si ráda zašla pro nějaké čtivo, kde to autoři už vzdali. Ono totiž tvořit nějaké smysluplné a zajímavé články stojí docela dost nadšení, času a úsilí. Není to jen nějaký překlad. Jde i o ověřování a hledání doplňujících informací, aby vás v diskusi nechytil za flígr hned první diskutující (že našel rozpory, neúplné nebo autorem nepochopené informace). A to už vůbec nehovořím o správě webu. To celé je na jednoho člověka víc než dost, je to řehole, člověk je uvázaný jak pes u boudy - když jsou u článků povoléné i diskuse a chcete udržet jakés takés přijatelné prostředí pro všechny.
Komentující vidí jen svou stránku věci.
Sama nepíšu už téměř nic, protože mě to vyloženě unavuje. Ne tak psaní samo, ale potýkání se s diskutujícími. Někdy pro hloupost, někdy pro zmanipulovanost a někdy pro úmysl. Mám dokonce i nechuť se nějak "realizovat" v diskusích, protože se mi to zdá tak nějak stejné a kontraproduktivní.
CFP je mi moc líto, měla jsem Tereziny články moc ráda. Myslím, že její únavě i rozumím. Číst ty komentáře, které pisatelé napsali jen proto, aby Terezu znectili, nikomu na elánu a radosti z práce nepřidají. To si pak řeknete - proč já to vlastně dělám a pro koho...
Úbytek smysluplných a skutečně informačních webů nevidím jen v nějakém "spiknutí". Jde i o to, co jsem výše vypsala. Zvlášť když do diskuse najede nějaká "parta hic" a každičkou se snaží rozbít na prášek.
K současné úrovni některých zde zmiňovaných webů přidám další - a to je Cez okno. Pořád se tam dají najít kvalitní články, které mě zaujmou, ale posledně jsem nevěděla, zda jsem si otevřela správně stránku. Je tam článek o "mimozemšťanovi v ČR" a ten je hodně už i na mě. V diskusi je totiž odkaz na stránky "mimozemšťana", kde jsou "rozhovory" s ním. Zvláštní, že "mimozemšťan" v lidském těle nerozumí některým běžným "lidským" termínům, ovšem peníze mu problém nedělají. Nejen, že "nemůže ukázat důkazy o jeho civilizaci na Zemi, protože nemá na cestu peníze", ale dokonce se stačil "jako člověk" i silně zadlužit. Konec je už vyloženě fraška, neboť "mimozemšťan" o sobě tvrdí, že je bůh RA, byl i Kristus a nyní je "navrácený" Kristus.
Tak si říkám, kde se na celkem solidním webu takový "článek" vlastně vzal...

233120

Anonyme, děkuju za povzbuzení, bylo mi potřeba právě teď. Zvědavce cením - jinak bych sem nechodila. Cením i diskuse a často mnohem víc, než článek samotný (to už to psali i jiní). Souhlasím, že i kritické připomínky jsou velkým přínosem (pokud to nejsou štěky nebo provokace). Často v nich najdu právě tu potřebnou druhou stranu věci (míru rizika nebo "zranitelnosti" myšlenky, která mě osloví). Informace ze Zvědavce šířím (přecezené přes sebe) dál a můžu říct, že mnoho lidí na nich získalo "větší obzor" (i přes počáteční odpor a "šok", ovšem budoucnost prověřila, že tyto informace byly pravdivé).
Vůbec mi nevadí ostřejší "úlety argumentací" (stává se mi to taky). Nad hloupostí z nevědomosti se nerozčiluju, sama často potřebuju shovívavost od spoludiskutujících. Spíš mě unavuje, že diskuse začínají klouzat do monologů mnoha osob a tím přestávají být tvůrčí.
Zmínil jste velikány národa a ono to oklikou souvisí s mým "otrávením". Říkám si, jak je možné při tolika dostupných informacích, aby je lidé nevyužívali a nepoužívali i ve svém běžném životě. Vím, je čím dál těžší "cedit" všechno, co se píše a nabízí. Utěšuju se, že "vzorek" lidí, kteří diskutují, není obrázkem celé populace.

233177

26.11.2010 23:28

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Předem děkuji za slíbené velké příspěvky, ale...

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, já zůstanu u toho dlouhodobějšího předplatného. Jednak jsem lajdák a jednak (teď se projevím jako pragmatik) dávat příkaz každý měsíc je o (nehorázných) bankovních poplatcích.

233180

28.11.2010 16:13

Konflikt ve Žlutém moři

Je to divné

85.?.?.?

Usuzuju, že jde do tuhého. Už jen proto, že média nespustila obvyklý povyk. Je to jako klid před bouří.
Z článků jsem se dozvěděla, že v případě konfliktu by Jižní Korea podléhala vojenskému velení USA, protože armáda je stále pod jejich správou (viz tady ). Takže USA má volnou ruku a nemusí se nijak ospravedlňovat.
Nespoléhala bych na nějaký rozum v použití jaderných zbraní. Není a nikdy nebyl.
Vypadá to, že KLDR byla provokovaná už nějaký čas a teď je nadmíru naštvaná. Nechci spekulovat o záměrech nebo (se) strašit. Ale možná by taková válka kdesi v Asii "vyřešila" několik bolavých bodů. Evropa nechce poslouchat své "demokratické" politiky, sociální nepokoje se stupňují. O ekonomických bolístkách nemluvě. USA jsou na tom (možná) ještě hůř. Afghánistán je propadák a neví se, jak z toho vycouvat bez ztráty "prestiže a důvěryhodnosti" jednotlivých armád. Čína už není ten "žlutý vzadu", ale partner, kterého je nutné brát vážně (a to se amíkům zrovna moc nelíbí).

233310

28.11.2010 16:17

Konflikt ve Žlutém moři

jéééj

Lin 85.?.?.?

Příspěvek od "anonymního pistatel", který se tu objeví, je můj... Zas jsem od psaní komentáře odešla a mezi tím mi vypadlo přihlášení... [oči v sloup]

233311

Pan Zelenka mi udělal radost. Jasně a srozumitelně popsal, co se děje a pro pozorné i to, k čemu bychom měli směřovat. Doba se nám mění před očima a pochybuju, že by byl mezi námi někdo, kdo by si toho nevšiml. V občanském životě už pomalu netušíme, co vlastně platí, zákony, které byly platné loni, jsou dneska jinak a příští rok budou zase jinak. Navíc jsou na nás kladené ze strany společnosti (i zaměstnavatelů) stále větší požadavky. Nesmyslné. Točíme se jak veverky v kolečku a často nemáme čas se ani v klidu najíst. Mám dojem, že se všechno děje proto, aby lidé už vůbec neměli čas na sebe. Chvíli, kdy se člověk zastaví a "vypne". Čas, kdy je možné si ujasnit, proč to všechno dělám, jestli je vůbec pro mě nutné a přínosné to všechno "zvládat", jaké mám priority a bez čeho se klidně obejdu. Někoho dokope k takovémuto přemýšlení až nemoc, někoho nevaruje a nevzpamatuje ani ta. Realitu vnímáme svými smysly a ty jsou nedostatečné, protože poskytují informaci pouze o fyzické, zjevné rovině (vidím, ohmatám, ochutnám). Neuvědomujeme si, že nezávisle na tom, co vidíme a vnímáme, existují ještě jiné (nehmotné, skryté) roviny té samé reality. Setkáme se třeba s pěkným, výborně a vkusně oblečeným člověkem milého vystupování a laskavé řeči. Naše smysly vytvoří dojem slušného, milého a společenského člověka, ač skutečná realita může skrývat třeba několikanásobného vraha. A přesně takhle je to i s ostatní realitou, kterou vnímáme pouze svými smysly. Proto je třeba naučit se takto vnímat svět, který vás obklopuje. Poznat i ty ostatní roviny - to, co je skryté. Pak se dostanete do pozice hráče, který druhému vidí do karet, takže každým vaším tahem můžete změnit celou partii.
Proroctví a ostatní věštění - NIC není předem dané, protože realita je proměnná, ne pevně určená. Každé to proroctví vychází z určitého "pevného bodu" dané situace a pokud se změní situace, "pevný bod" už neplatí. Je nutné si ujasnit, jak bychom chtěli, aby se situace vyvíjela - ne být pasivními "čekateli" svého neblahého konce podle proroctví. Naše debaty by měly být NE o vzájemném utvrzování ve nevyhnutelné zkáze světa, ale TVOŘIVÉ = jak bychom chtěli, aby se situace vyvíjela dál = jakou realitu bychom si přáli. Na tohle krásně upozornil autor článku a přesně o tomhle jsem tu naposledy psala i já. Každý z nás - tím, co dělá a nedělá, jak žije, čemu dopřává sluchu, jak se chová k sobě i ostatním, jak řeší situace, jaký je jeho žebříček hodnot - buď pozvrzuje destrukční realitu nebo ji pomáhá dostat pod kontrolu. Jedině my sami můžeme svými postoji rozhodnout, jaká bude budoucnost našeho světa.

233879

08.12.2010 20:08

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: Thajsko ?

Lin 85.?.?.?

No jo, ale... [smích]
V dubnu si v Thajsku zaplatil bývalý (zkorumpovaný a sesazený) premiér demonstranty, kteří lili svou krev k sídlu vlády a vůbec tak hezky požadovali odstoupení současné vlády. Zvláštní, že "červené košile" se verbovaly většinou z té nejchudší vrstvy, která za jídlo a peníze byla ochotná "demonstrovat". Nebyli místní, ale přiváželi je z těch nejchudších oblastní thajského venkova. Nechyběly jim na místě mobilní záchody, umývárny atd. Jídlo několikrát denně a jako v závodce. Šinavatra se chce vrátit zpět, ač zemi dostal do velkých finančních problémů a korupce mu byla dokázaná. Prostě přišel o své korýtko. Jinak - Thajci z něj moc odvázaní nejsou a není až tak pravda, že jsou nespokojení se současnou vládou a že si přejí návrat bývalého premiéra.
Tohle info není z tisku, žádný odkaz vám se hodit nemůžu, protože je to "z první ruky".

233923

09.12.2010 00:39

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: Thajsko ?

Lin 85.?.?.?

Herci možná i jsou, ale určitě bez politických ambicí. Ona asi vůbec celá politika je Thajcům tak nějak šumák. [smích] To není jako tady - aby si kazili život nějakým rozčilováním se nad politiky. A asi ani nemusí. Je to tam tak trochu o něčem jiném, než tady. Stát se o lidi sice moc nestará (nějaké sociální dávky a podpory), ale na druhou stranu po nich skoro nic nechce (daně, odvody, poplatky). Obyčejný (v našem názvosloví) živnostník je úplně mimo nějakou státní "evidenci".
Při tom posledním výjimečném stavu byste v další čtvrti vůbec nepoznal, že nějaký je. Klid, mír pořádek. Všechno se to odehrávalo v jedné čtvrti a jinde všechno fungovalo. Jako turista byste nepoznal, že se něco děje, tak se ani nedivím pisateli před vámi, který se tak divil. Daleko horší pro turisty byla "akce sopka", kdy do Evropy nic nelítalo. Tehdy by se možná hodila i ta aktivace plavců. [smích]

233934

16.12.2010 18:34

Je čas pomáhat

Ach jo

Lin 85.?.?.?

Je vidět, že je před vánocema. Zapůsobím tu teď jako "rozbíječ ušlechtilé vánoční nálady", protože příběh oné Martiny se mi vůbec nejeví tak, jak je popsaný.
Píše, že její dluh je asi 50 tisíc. Jeví se mi, že není.
Paní Martina ručila nejméně na hypotéku své kamarádce, která ovšem nesplácí. Takže když nesplácí příjemce hypotéky, další "na řadě" je ručitel, což je paní Martina. A pravděpodobné je, že má další dluhy, o kterých se nezmínila.
Paní Martina, ač je na mateřské, pobírá určitě jako samoživitelka nejen mateřskou a výživné na své děti (na prostředního, jehož otec zemřel, pobírá důchod sirotčí - pokud si otec platil důchodové pojistné), ale také sociální dávky nebo doplatek do životního minima. Pro rodinu paní Martiny je toto minimum někde na hranici 8 tis. (nevím, jak staré má děti, takže částka může být cca stovku pod nebo tři nad). To je částka, která jí musí zůstat - exekuce neexekuce. Tohle se zexekuovat nedá.
Také už dneska není možné zexekuovat majetek za cca 400 tis. (notabene připravit o střechu nad hlavou matku se třemi dětmi), když dlužíte 50 - jak popisovala Martina. Jestli to přesto nějaký zblblý exekutor udělá, máte možnost se bránit a napadnout exekuční příkaz.
Z popsaného mi ale vyplývá, že paní Martina je zadlužená mnohem víc, než přiznává. Určitě se do toho zamotala i kamarádčina nesplácená hypotéka a tomu by odpovídala také ta exekuce na barák paní Martiny.
A dlužné za elektřinu? ČEZ je sice hajzlík, ale lze domluvit splátky dluhu s ohledem na finanční a životní situaci. Dokonce se dá navrhnout i "stovkový" splátkový kalendář a žádná exekuce nemůže proběhnout. A pokud už exekuce je (v tomto případě na nedoplatek pro ČEZ), můžete jí stejným návrhem splátkového kalendáře zastavit - pokud doložíte svou finanční situaci (viz mateřská a 3 děti v péči).
Co mě však zaráží je zmínka o inkasu 4200,-, které prý po ní ČEZ chce. No... jestli má paní v baráku tak velkou spotřebu, že jí zálohy vyměřili na takovou částku, musí je platit, protože pak by se na konci zúčtovacího období nedoplatila. Nejspíš víte z vlastní zkušenosti, že pokud jsou zálohy jeden rok vysoké a po vyúčtování se zjistí, že máte spotřebu daleko menší, přeplatek vám vrátí a stanoví zálohy nové, menší - nebo naopak doplatíte a zálohy se vám zvednou. Otázkou tedy je, proč platí tak ohromnou částku. Jestli má všechno na proud včetně topení, nechápu, proč s tím už něco neudělala a nepřešla (alespoň na přechodnou dobu) na levnější způsob (topení, ohřívání vody).
Pokud by byl dluh paní Martiny pouze na té elektrice (jak uvádí), může pomoci obec a nedoplatek za ní úplně nebo aspoň z části uhradit (pokud je samoživitelka na mateřské, bez příjmů).
No... podle mého je pravda o paní Martině někde jinde, než je uvedené.

234393

16.12.2010 19:03

Je čas pomáhat

RE: Příběh se šťastnýn koncem a poděkování všem co pomohli

Lin 85.?.?.?

Na BListech asi moc neznají zákony téhle země (viz pan Čulík - článek "Klobouk dolů..." ).
Tak hlavně že je o čem psát a paní Martina "zachráněna". [smích]

234394

18.12.2010 01:30

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

No vidíte - nečekal. Asi nejsem tak průhledná a neberu právě tenhle případ jako "lidskou sounáležitost" s dobrou energií. Můžu říct, že v celém svém příspěvku se nemýlíte pouze ve dvou věcech - a to že o případu prd vím a spekuluju a fakt, že jsem si přečetla pouze onen inzerovaný článek na BL a že jsou k tomu ještě jiné jsem zjistila až po napsání svého komentáře. Pokládáte to mé vyjádření za cynické, protože v něm konstatuju nevyhnutelný fakt, že paní Martině jste pomohli tak na rok. Jedno staré moudro říká cosi o tom, že hladovému člověku nemáte dávat ryby, ale máte ho naučit je lovit. Paní Martinu, která se podle svých vlastních slov potácí ve stejném dluhovém "problému" již potřetí, jste "lovit ryby" nenaučili - naopak jí utvrdili, že se vždycky najde někdo, kdo se postará a zázračně vyřeší všechno, co si nadrobila. Z toho předchozího dluhu jí podle jejích slov dostal poslední partner, otec dnes dvouletého dítěte (aspoň tak jsem to pochopila). Té paní je už někde ke čtyřicítce (soudím podle toho, co píše - 8 let manželství, 3 roky druhý partner, 4 roky sama, teď dvouleté třetí dítě - i když na jiném místě zas píše, že "to trvá dvacet let" ), není to žádná holčička, sotva do života vlezlá - a přesto se potřetí ocitla tam, kde již nejméně 2x byla. Nezlobte se na mě, ale v takové situaci bych si těžko pořídila mobil, počítač, internet nebo televizi, když nemám z čeho platit inkaso. Bylo by to pro mě nevyhnutelné, pokud bych se znovu nechtěla dostat tam, kde už jsem byla a vím, jaké to "tam" je. A platit 4 tis. zálohu na elektriku v polorozpadlé chaloupce se mi zdá poněkud divné.
Tu "obec" jsem nepřehlédla. Autor asi nezná, že malé obce nemají sociální odbor a spadají pod tzv. obce s rozšířenou působností, kde mohla paní o pomoc požádat.
Kontext celé té zálěžitosti cítím jako marnost. Nadarmo vyplýtvaná energie vzájemné lidské pomoci. Zní to tvrdě, ale přesně tak to cítím. A je mi docela jedno, jak na mě kdo za to kouká. Dlužníků jako Martina jsou totiž tisíce, ale přinejmenším stejný počet je nezadlužených, kteří žijí s dětmi v chudobě třeba proto, že partner se o děti nestará ani neplatí výživné. Strašně moc příběhů, kde se ženy (i muži) opravdu samy do tíživé situace nedostaly. Všechno táhnou samy. Jen o nich nikdo nenapíše a nevyzve "veřejnost" ke sbírce. A tyhle zas pokládám za potřebné já.

234459

18.12.2010 16:36

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Aha... "tvrdošíjně odmítám a odvažuju se soudit na základě dojmů". Nápodobně, pane. Také "tvrdošíjně odmítáte" porozumět, proč to celé pokládám za marné plýtvání "lidskými zdroji" a soudíte mě za to, že nejásám a vidím celou situaci jinak - a to celé pouze na základě vašich vlastních dojmů. [smích]
Paní je ústřední postavou příběhu a "hybatel" celého procesu, který se udál (tím myslím lidskou solidaritu a ochotu pomoci). Je rozhodnutím každého člověka, komu pomůže a komu ne - do toho mi přeci vůbec nic není a být nemůže. Autor tohoto článku paní obdivuje, pokládá jí za hrdinku a bojovnici, že nefňuká - a já to vidím přesně obráceně. Paní je přinejmenším lehkomyslná a nepoučitelná - to je mé zhodnocení jejího příběhu a také autora neviním z toho, že to "vidí" po svém. Jestli tomu chcete říkat soud, tak prosím - říkejte. Mně to neublíží a vy budete spokojený. Jen by mě zajímalo, kdyby šlo o stejný příběh např. rómské matky s dětmi - jaká vlna solidarity by se asi zvedla, aby takové ženě pomohla.
Má volba je, že lidem typu paní Mariny nepomáhám, protože to je o věčném koloběhu "pomoci". Má pomoc se totiž míjí učinkem - tj. - vstaň a dál jdi po svých, poučený ze svých chyb. Podle mého je velký rozdíl mezi vytažením tonoucího, který udělal chybu a vyšel si na tenký led a zachraňovat téhož člověka po desáté nebo po sté na tom samém místě. Není ostuda dělat chyby, každý z nás byl alespoň jednou v životě trotlem, který si pěkně naběhnul. Ostuda je se z těch chyb nepoučit a dokola tytéž opakovat.
Klidně mě za to, co jsem napsala, rozcupujte coby bezcitnou a cynicku mrchu, která prd ví a soudí. Já to ustojím.
A banky neviňte z toho, že poskytují úvěry. Je věcí každého člověka, aby zhodnotil, jestli zvládne splácet nebo ne. Jestliže někomu nevychází měsíční rozpočet na domácnost a myslí si, že to spraví nějakou půjčkou, je to o sebevražedném myšlení. Pokud by banky stále neměly tolik naivních zájemnců o půjčky, musely by přehodnotit i své úrokové sazby.

234477

18.12.2010 16:49

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Zapomněla jsem připsat reakci na váš poslední odstavec o těch odměnách. Tady vám dávám za pradvu - o tom to právě je. Peněz je dost, jen jaksi tečou jinam, než by měly.
Paní Martině by nejvíc pomohlo, kdyby měla práci (i nárazově) a za takový peníz, který uživí jí i její děti. Tak, aby nemusela žít z milodarů. Peníze, kterými se takto plýtvá, můžou být použity třeba na to, aby třeba i malé obce (které dobře znají své papenheimské) měly na to zaměstnávat (třeba i krátkodobě) lidi jako paní Martina. Na práce, které momentálně obec potřebuje.

234479

18.12.2010 20:23

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Nerozumím. Psala jsem přeci o vztahu banka x spotřebitel - ne o vztahu banka x investor (politik, stát).
Jestliže si jako spotřebitel berete úvěr, nikdo vám přeci nedrží kvér u hlavy. Znáte podmínky a také to, kolik jim dáte navíc jako úrok. Pokud tomu výpočtu úroku nerozumíte nebo si ho neumíte sám spočítat, stačí se zeptat přímo o kolik navíc po vás budou chtít a úvěr si buď vzít nebo nevzít.
Podpory bank ze strany státu souvisí s tím, co jsem už psala výš - a to - že peněz je dost, ale tečou nesprávným směrem. Nikde jsem nepsala, že schvaluju nějakou pomoc bankám ze státního rozpočtu.
Jenže to je úplně jiná rovina, která nesouvisí s tím, že lidé sami a dobrovolně skáčou do úvěrových pastí.

234487

18.12.2010 20:29

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Máte pravděpodobně neomezené finanční zdroje. Já ne a nemůžu pomáhat druhým tak, jak píšete. Protože pak bych šla sama o žebrácké holi. Takže mám svá kritéria a zneužití se snažím předejít.

234489

18.12.2010 22:54

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Lin 85.?.?.?

Snad nebude vadit vám ani Hladovci, že taky něco napíšu a (snad) doplním. Tomu, co jste popsal, se také říká zákon karmy nebo zákon akce a reakce, jak chcete. Najdete to i v křesťanském "co zaseješ, to sklidíš", "co pošleš, to se ti vrátí" nebo také "každý svého štěstí strůjce". Karma je výchovný nástroj, který nás vede k pochopení toho, co se stalo a co je špatně a to tak dlouho, dokud ten "rébus" nevyluštíme. Jedině plné vnitřní pochopení situace (ne jen samotné prožití) může zajistit, abychom čin příště neopakovali. Takže pochopím-li brzo, nemusím si "odžít".
Život v tomhle hmotném světě je jedinečný tím, že tady je možné rozpoznat "dvě strany mince", pojmenovat, uvědomit si je a měnit jejich vzájemný poměr (= odstraňovat ze svého jednání to, co převažuje a vychyluje z rovnováhy). Podstatou karmy není volba mezi jednou či druhou stranou, ale naopak obě strany ve svém jednání promítnout ve vzájemné jednotě, optimální vyváženosti. Cílem karmy je harmonie = naše vyváženost, nalezení správného poměru mezi oběma stranami.
Složitě napsané, ale v podstatě jednoduché na příkladu vyváženosti v jídle (tomu rozumí každý). Být denně přežraný nebo hladový je špatně a oboje vede k destrukci těla. Každý hledá ideální míru a to takovou, aby jeho tělu prospívala a ne ho huntovala. Když tělo strádá a nemocí nebo bolestmi dává najevo svou nespokojenost, také se pídíme po tom, co děláme špatně, kde je příčina obtíží a snažíme se chyb pro příště vyvarovat. Kdo to neudělá, ignoruje všechny varovné signály a zhoršující se stav - pak se s výsledkem brzy setká.

234498

18.12.2010 23:45

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Jsme jinde, než jsme měli být. Ale dobrá, neva.
Celý ten systém může fungovat jen proto, že mu to dovolíme. Sám jste napsal, že nekřesťanské půjčky jsou jedním z hnacích motorů systému. Tak proč si je lidi berou? Myslíte, že všichni jen proto, že nemají co jíst? Nevím jaké zkušenosti máte vy, ale ty moje říkají, že půjčky si lidi berou ve většině případů na obyčejný konzum. Dokonce i na vánoční dárky. To je potom opravdu "radost" v rodině, když loňské Vánoce splácejí ještě o letošních Vánocích.
Vinit ovšem můžete systém státu, který zadlužuje lidi už od novorozeňat proti jejich vůli a to rozhodnutím několika málo lidí, kteří jsou zrovna u vesla. Kdo jim to dovolil? Obávám se, že my a to tím, jak jsme volili. Není to tak dlouho od zdejší předvolební debaty, kdy jsem tu psala, že nemám koho volit a že volit nebudu. Nesetkalo se to s pochopením a diskutující se tu předháněli, jestli je lepší VV nebo Boboška či TOP. Další "srandovní" debatou byl odsudek demonstrace a stávky. Přitom oboje je legální (demokratický) a ústavní prostředek vyjádření občanské nespokojenosti.
Tak jak chcete systém změnit? Diskusí o bankách a prohnilosti samotného systému? Nebo snad revolucí = pobít je všechny, vyhodit do vzduchu a zadupat do země? A co bude dál? Máte promyšlený jiný systém, který má šanci fungovat?
Pokud budou lidé, kteří systému (tj. i bankám) budou napomáhat, pak systém pojede vesele dál. Napomáhají mj. i tím, že konzum je pro ně smyslem života. Líp a srozumitelněji to napsat neumím.

234501

18.12.2010 23:49

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlasím a to přirovnání ke struně je přesnější. Hladovění může být prospěšné a často se užívá k očistě těla - já to jen chtěla napsat co nejsrozumitelněji.

234502

18.12.2010 23:57

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Možná trochu vyvětlí to mé "počínání" tohle video:

http://www.vimeo.com/16056325

Sice trochu zdlouhavé, ale dobře vystihující.

234504

19.12.2010 10:32

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

To zhodnocení situace je vaše a já vám ho rozhodně brát nebudu. Ani dál vysvětlovat to mé. Poslední odstavec - ano, souhlas. Je tam ale dost podstatný detail a ten tkví v představě o soucitu a lásce. V tom, co jsem napsala, jsem vysvětlila podle mého dostatečně a jiný, srozumitelnější způsob mě nenapadá. Takže se mějte hezky a díky za debatu.

234521

19.12.2010 12:01

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Ale ano, však vím, že neútočíte a snažíte se nějak dobrat pochopení, proč jsem se tak (zásadně) postavila proti. Pokusím se odpovědět co nejsrozumitelněji a naposledy, protože lepší vysvětlení už opravdu nemám a podle mého jsem v předchozích "psaních" vysvětlila dost podrobně.
Situaci jsem vyhodnotila podle toho, co o sobě sama napsala. Potácí se opakovaně v dluzích již dvacet let. Vždycky jí někdo pomůže - ať už partner nebo rodiče. A ona přesto vleze do téže situace znovu a jak jsem tak vyčetla, chtěla si vzít půjčku i tentokrát, ale naštěstí žádnou nedostala. Půjčka pro mě není řešením "dofinancovávání" života, na který evidentně nemám, jen se jimi dostávám hloub do srabu. A zmého hlediska je nepřijatelné, aby následky mého chování neslo okolí (tj. rodiče, kamarádi, cizí lidé). Můžu se tam dostat, to se stává a pak bych byla opravdu vděčná, kdyby mi někdo pomohl napravit chyby mé vlastní hlouposti. Ovšem jen jednou, protože bych přizpůsobila svůj život tomu, na co skutečně mám. I za cenu toho, že bych si sama stříhala vlasy, chodila v teplákách po dědečkovi, prala na valše a svítila petrolejkou. Z mého hlediska by bylo nepřijatelné, abych se v téže situaci ocitla i záhy po tom, co mi ostatní pomohli. Byla by to pro mě známka, že se neumím postarat ani o sebe, ani o své děti, že jsem se stále nevymanila z dětských střevíců a bez rodičů nebo partnera, kteří budou financovat můj život, nejsem schopná obstát. A děti jsem si přeci pořídila já - ne mí rodiče nebo kamarádi, takže je na mně, abych se o ně starala a to i přesto, že otec odmítá.
Psala jsem, že jste paní ve skutečnosti nepomohli. Ona teď poplatí část svých neodkladných dluhů (celý asi ne, jestliže je ručitelem na hypotéku) a bude mít na chvíli pokoj. Možná bude mít hezké a bohaté Vánoce. A co pak? Nejmladšímu jsou dva roky, takže nejméně 16 let se bude muset ještě smekat. Práci bude shánět těžko, protože není ani vyučená. A i když sežene, její situaci to moc neulehčí, protože příjem bude dosahovat max.12 tisíc a sociální dávky s takovýmto příjmem jsou spojené nádoby. Tj. - je jedno, jestli máte 8 nebo 12 tis., protože oč víc si vyděláte, tím víc vám klesnou dávky = příjem do rodiny stále stejný. Navíc - čím starší děti, tím větší náklady a když paní nezvládá teď?
- budu pokračovat -

234522

19.12.2010 12:39

Je čas pomáhat

RE: Ach jo

Lin 85.?.?.?

Řešením pro paní by podle mého bylo naučit jí vyjít s málem, které má. Naučit jí, kde všude si může požádat o pomoc od státu nebo od otce dítěte. V jejím případě měla zákonný nárok pobírat od otce dítěte výživné i na sebe a to až do dvou let věku dítěte. Vysvětlit jí, co dělat, pokud nezaplatím na inkaso a chodí mi upomínky nebo co dělat, když otcové jejích dětí přestanou platit.
Pomoc paní najít jí práci nebo dát aspoň možnost nějakého přivýdělku. Je na rodičáku, takže si může vydělat neomezeně peněz, pokud dítě nemá celodenně ve školce.
Pokud si tohle paní neosvojí nebo nebude chtít osvojit, bude se pořád motat v kruhu svých dluhů.
Systém se k samoživitelkám chová pořád stejně, teď je jen opepřený nejistotou práce a také těžkostmi ji vůbec s dětmi získat. Nepíše se o tom, nemluví. Hlasy, které se občas ozvou a upozorňují na neřešitelnost některých situací, kterým jsou ženy vystavené, jsou bagatelizované. Ono stačí přečíst si některé diskuse pod ojedinělými články na tohle téma - jak lidé smýšlejí. Píšete, že solidarita, která byla v případě paní M., je nádherná. No... to určitě, ovšem z mého hlediska má velmi hořkou příchuť. Příjde mi to jako předvánoční odpustek vůči skupině, vůči které má společnost černé svědomí (a taky jako odpustek = bez vyřešení problému - dopadla).
Má otázka na "Rómku" byla možná hloupá, ale byla to hypotetická otázka, směřující ke zjištění stavu "solidarity". Ptala jsem se, jaká vlna pomoci by se asi zvedla, kdyby p.Švejnoha v článku uvedl, že paní je Rómka. Souvisí to s tím, co už jsem napsala.
Děkuju za diskusi, za připomínky i za snahu pochopit mé jednání. Mějte se moc hezky a přeju vám i vaší rodině hezké Vánoce.

234526

Pane Lhotáku, co vám ty ženské udělaly? [smích]
S tím, co jste napsal, nesouhlasím a naopak souhlasím (alespoň z části) s panem Zelenkou. To, co jste popsal, by vypadalo v praxi jako domácnost homosexuálů. Možná z praxe znáte, jak je moc vidět v domácnosti, že je řízená jen "jedním prvkem" - a to nemyslím na nějaký pořádek či nepořádek, kapající kohoutky atd. Prostě poznáte, že v domácnosti žije jen jedno pohlaví a ne pár obou pohlaví.
Myslím, že jste si v příspěvku odporujete. Popisujete totiž jednu i druhou stranu "mince" obou pohlaví a to nejsou vyvážené osobnosti (viz síla, despotismus x šedá eminence, sobecký zisk). Vyváženost je podle mého (obrazně) v tom, že muž vytvoří "formu" a žena ji zušlechtí a "přivede k životu".

235357

K Atlantidě bych se moc neobracela - a ani k žádné jiné civilizaci. Z minulosti se máme jen poučit a ne ji chtít "nastolovat" znovu také v přítomnosti. Nehledě na to, že všechny ty dávné civilizace vlastně selhaly na svých chybách, které udělaly. Jestliže má vzniknout "něco" nového a životaschopného, pak to skutečně musí být nové.
V pohádkách a legendách je hodně pravdy, to souhlasím. Je potřeba se umět dívat a chápat obrazy, ukryté za popisovanými ději. Pan Zelenka vidí jako ideálního vladaře s kněžkou. To ale není dobrá dvojice. [smích] K císaři patří i podle tarotu vždy jen císařovna. Ona "velekněžka" je totiž příliš zahloubaná do sebe a spíše pasívní co se prožívání života týká. Příliš "pluje v oblacích" a chybí jí ono potřebné ukotvení. Pokud jí rozzuříte, nemilosrdně vás zničí a to právě pomocí oné "magie jasnozřivosti". Jen bych připomněla, jak dopadl vztah Iásona s Médeou. K velekněžce patří velekněz, protože jen on je jí schopný porozumět a také se jí učinně ubránit (usměrnit).
Řekla bych, že bádat nad "společenskými systémy" není téma dne. Podle mého je v první řadě potřeba, abychom každý nejdřív našli svůj "střed", stali se (opět a znovu) pravými ženami a muži a přestali se zmítat mezi extrémy jak císaře, tak císařovny. Císařovna totiž umí být nejen mateřská, krásná, půvabná, chápající, činorodá, milosrdná, smyslná nebo intuitivní, ale také marnivá, žárlivá, promiskuitní, povrchní, nevěrná a panovačná. Císař zase není jen racionální, moudrý, důsledný, disciplinovaný nebo cílevědomý. Umí být také despota a tyran, ješitný, chladný a agresívní. [smích]

235363

Proč si to myslím? Protože to píšete. [smích] Moc ve společnosti pouze na mužském principu nefunguje. O tom ženském se totiž málokdy dozvíte z ofic historie nebo dokonce i ze současných zpráv. Každý dobrý vladař - a nejen on - byl úspěšný také proto, že měl doma odpovídající zázemí. Věděl jste, že i Obama se doma s manželkou radí? Že mu ona "koriguje" jeho projevy pro veřejnost a dává jim potřebnou emotivní "šťávu"? Proč asi? [smích]

235365

Pánové, otázkou "proč asi" jsem směřovala k tomu, že dneska se jaksi na veřejnosti nenosí, aby muž otevřejně přiznával, že se doma radí se svou ženou. A už vůbec se nenosí, aby otevřeně přiznal, že její rady taky "zapracuje" do svých realizací. Pak by taky mohl být v podezření, že je slaboch nebo podpantoflák, žejo?
A Steve, proč zrovna Sarah? To není zrovna moc dobrý příklad ženy "pro trůn". [smích] I když je vzhledem velice pohledná, uvnitř skrývá směsici Margaretky Tečrů a Madlenky Ólbrajtů nebo také Vlastičky Parkanů a Kačenky Žakésů. O těch přeci ale není řeč. Ty jen napodobují muže a to není zrovna to pravé ořechové. Já takové na mysli neměla a pochybuju, že takové by si představoval vedle "vladařů" pan Zelenka.
K tomu Obamovi jsem tu připomínku napsala schválně. Víte, já ho totiž ještě úplně neodepsala a stále si myslím, že jeho čas teprve příjde. On je totiž "buvol" a ten jednak vůbec nedává znát, co si myslí a jednak zůstává velmi dlouho v klidu, tváříc se jako povolný a poslušný. A buvol vůbec není "průhledný". takže (podobně jako u Putina) těžko odhadovat, co v něm je a čeho je schopný či neschopný.

235373

Tak jsem napsala odpověď, ale zas mi uniklo, že mi "vypadlo" přihlášení. Tak až tu to "anonymní" bude, je to ode mě.

235375

Možná by vám lépe odpověděl pan Quido, ale já si nemyslím, že jang a jin není o poměru mezi mužem a ženou. Možná jen špatně rozumím, je to těžké z takto napsaného vysledovat. Co vím je, že obě složky nosíte v sobě i vy - ač si je připouštíte nebo ne. Jsou v nás namíchané v určitém poměru a podle toho se i "vnějšně" projevujete. Nejsou neměnné nebo předem dané - a už vůbec ne pohlavím. Udržet si vnitřní rovnováhu mezi oběma je pro člověka důležité - ať je žena nebo muž. Nemůžete přeci po ženě chtít, aby byla pořád jen "jin" a po muži byl pořád "jang".

235381

Ale... to si asi nerozumíme. [smích] Císař a císařovna nebo velekněz a velekněžka = to jsou archetypy, které spolu velice dobře fungují. Prostě se k sobě hodí a jsou schopni jeden druhého pochopit a vzájemně spolupracovat. Vůbec jsem tím nemyslela na nějaké nám vládnoucí monarchy. Císařem a císařovnou (nebo veleknězem a velekněžkou) můžete být vy a vaše paní. A také to nemusí být jen na bázi párového partnerství - prostě takový archetyp spolu dobře vychází a spolupracuje v každém vztahu (i pracovním).
Však jsem psala, že zabývat se nyní nějakým společenským systémem je zbytečné, protože k tomu není pravý čas. Až budou změněni lidé (svým myšlením a prioritami), najde se i systém, který bude vyhovovat. Jak by se dal dneska najít jiný systém, když stále jsou "modlami" byznysmani a oproti tomu moudří jsou nežádoucí? Když měřítkem lidského úspěchu jsou hromady majetku a ne umění "zvládnout" život (tím myslím třeba dobře vychovat děti nebo být pro své okolí laskavým a moudrým rádcem, přirozeně uznávanou autoritou, atd.)?
Já nerozlišuju hodnotu života podle nějakých druhů a opravdu netuším, kde jste to v mém psaní vyčetl. Nejsem zastánce žádného sektování ani nějaké dědičné hierarchie (jak o tom píše třeba p.Lhoták). A respekt cítím právě jen k přirozeným autoritám, které mě svým přístupem, moudrostí nebo dovednostmi můžou obohatit (prosvětlit i ulehčit) život.

235394

No... nevím. [smích] Umím být silně jin i silně jang a "funkční role" (tedy kromě plození, tam je to opravdu pevně dané) moc neuznávám. Víte, v životě jsou různé situace a i dosti jangový muž se náhle ocitne v situaci, kdy je bezradný, pasívní a odevzdaný. Ne nadarmo jste nabádaný moudrými znalci vztahů, že svého partnera máte pozorovat = nálady, rozpoložení a reagovat podle toho. Kolik škody bylo napáchané tím, že "chlapi přeci nebrečí", že "správný" chlap nesmí dávat najevo žádný cit, to je přeci "ženská záležitost" a chlap, projevující se i citově,je prostě bačkora, protože "správný chlap" je jen drsňák a správná ženská je jen oddaná, pasívní ovečka. Nevím, jak vy, ale pro mě je pouze jangový muž, nikdy se neprojevující i jinově, buran a barbar. Těžko bych takového vyhledávala - a rovněž tak jen jinového muže, který se rozbrečí i u naivního seriálu. Tak opravdu nevím, jestli toužíte jen po jinové ženě, která nikdy nebude schopná vám třeba i "jangově" nastínit řešení, když se momentálně ocitnete v nerovnováze.
A nechci ani matriarchát, ani patriarchát. Podle mého tak to nefunguje a jde o to, co jsem vám teď vypsala. I muži dokážou "zblbnout" a řádně se vykolejit tak, že si nevidí na špičku nosu. Pak je potřeba toho momentálně "nedostatkového" prvku, aby je do rovnováhy zase vrátil.
Ale jak už jsem několikrát napsala - asi málokterá žena by chtěla aktivně dělat nějakou správu věcí veřejných, takže to mileráda přenechá mužům. Ovšem za předpokladu, že bude mít právo veta, jakmile muži "zblbnou".

235400

Aha... tak vidíte - já to pochopila špatně. [smích]
Takže - nic se nestalo. I kdyby to bylo míněné na mě osobně, nejsem nasírací nedůtklivka. Aspoň jsme to vysvětlili i ostatním, ne? Omluva není potřeba, díky a zdravím. [smích]

235402

Ježíšmarjá... už je to tady zase. [oči v sloup] Do koho že se to "opírám"? Nejste příliš vztahovačný? Omlouvám se, ale netušila jsem, že bych se vás nějak mohla dotknout (vůbec jsem to neměla v úmyslu a přiznávám, že ani teď netuším, co to bylo). Moudrými znalci jsem mínila např. některé autory, kteří píší o vztazích. Nesoudím vás a do vašich osobních vztahů a soukromí je mi houbeles. A také nerozumíte, že nepíšu JEN o partnerství muže a ženy jako páru, ale HLAVNĚ o spolupráci mimo párové partnerství. Ono to totiž hodně souvisí, víte? Když nejste schopný vyjít a spolupracovat s druhým pohlavím na pracovišti (nebo v obchodním nebo jiném "veřejném" vztahu), neumíte to ani jako partner "doma". Souvisí to - proto o tom píšu. Je známé, že si jedno či druhé pohlaví na pracovišti kompenzuje to, čeho se mu doma nedostává. Největší tyrani bývají třeba šéfové, kteří jsou doma pod pantoflem a zcela nenápadní, mírní mužíčci na pracovišti se často dopouštějí domácího násilí na celé rodině.
To "pozorování" protějšku jsem také nepsala pro nic za nic. Žádný člověk není stejný (= stejně naladěný) po celý den a tak se velmi vyplatí všímat si, jak je který člověk (i stejného pohlaví a i na pracovišti) právě naladěn. Těžko si "udržíte moudrost", když seřvete v práci kolegu za zvednutý prkýnko na záchodě a nevšimnete si změny jeho nálady - že právě dostal zprávu, že mu umřela babička.
A specielně pro vás - tohle vyjádření se, tuším, jmenuje hyperbola (nebo tak nějak) a znamená, že vám na silně nadsazeném příkladu vysvětluji, co se myslí tím "pozorováním protějšku".
Dobrou noc a díky za snahu i za diskusi. Právě teď ztrácíte rovnováhu a pokračovat v diskusi tím ztrácí na významu. [smích]

235406

Zdravím a sděluju, že se na "věc" dívám podobně. Mužská (jangová) síla je totiž silně expanzivní a jiná být neumí, takže pokud stojí sama, dopadá svět tak, jak dopadá.
Chci poděkovat za tip na Agoru, právě jsem ji dokoukala a zaujala a moc. Ne snad samotným tématem, ale hlavně odvahou takové téma vůbec zpracovat. Všechna náboženství co jich na světě je, monoteistická i polyteistická, ukrývají mnoho pravd, ale také mnoho bludů nebo aspoň pokřivených "definic". A vzájemně se prolínají, ač tvrdí opak. Např. Konstantin Veliký, který je ofic pokládaný za prvního křesťanského panovníka, byl ve skutečnosti vyznavačem kultu boha Slunce a jeho záměrem bylo sjenotit tento kult symbolikou JK jako "vládce Slunce". Ustanovil mj.neděli (den Slunce) jako sváteční den odpočinku a od jeho dob je Kristus stejně tak jako Sol Invictus znázorňován s paprsky kolem hlavy – svatozáří. Den narození JK byl připodobněn k "narozeninám" slunečního boha – tj. o zimním slunovratu - na 25. prosince. Proč zrovna 25., když nejdelší noc je 21.? No... ono totiž dochází k zajímavému úkazu, kdy se Slunce sice zastaví, ale pak jakoby po tři dny váhá. Teprve 25.12. se dá na cestu zpět a tento datum byl slavený v mnoha a mnoha jiných náboženstvích (ovšem z jiných důvodů).
Prostě mi připadá, jakoby si z přehrady celkového vědění každé to náboženství nabralo do hrnce a pak se mezi sebou hádalo a vraždilo o to, čí hrnec obsahuje to jediné a pravé vědění.
Podobné je to i s věděním lidí. [smích]
Ještě jednou díky za upozornění na bezva film.

235493

Eh... pane Quido... "žena příjme svou přirozenou roli"... [smích] U toho se docela kroutím, ale zachraňuje vás věta, kde říkáte že: "...měli by to být muži, kteří zvrátí...". Možná se moc mýlím, když si myslím, že právě ten dnešní, silně patriarchální svět, je původcem onoho "odvrácení se" žen od svých rolí. Ženy často vůbec nemůžou být v oné roli a jsou okolnostmi nucené na sebe vzít mnohem víc, než jim přísluší. Třeba proto, aby ochránily samy sebe, aby vychovaly děti nebo zajistily (prachobyčejné) živobytí. Vy a pan Lhoták vidíte cestu "ke změně" ve změně žen (nejste sami, je vás víc). Já naopak (a taky nejsem sama) vidím cestu "ke změně" naopak ve změně mužů.
Návrat ke světu před 200 a více lety podle mého vůbec není řešením, protože ani tam nemohly ženy být ve svých rolích. Jak řekla jedna známá malířka - muži nás odsoudili jen k plození dětí a k seberealizaci v nákupu šatů, klobouků nebo střevíců.
Jinak - zdravím vás a jsem moc ráda, že jste se do debaty zapojil. Je zajímavá. [smích]

235495

No...tak to jsme popletení dva ... [smích] Počkejte... s tím křesťanstvím jsem reagovala na film Agora a ne na patriarchát. Jo, taky je tam ukázané, jak se křesťanství podepsalo na ženách a tak bych to takovou "svorkou" mohla hezky s otázkou patriarchátu spojit. [smích]
A jestliže tím helénským vyznáním Konstantina myslíte mithraismus (tj. kult slunečního boha Mithra, rozšířený také po helénském světě), pak mluvíme oba o tom samém.
Citace: "„Když Římané dobyli v prvním století před naším letopočtem a po něm všechny státy malé Asie, v nichž kult Mithry zapustil hluboké kořeny, přišli rovněž do styku s mytologií kolem tohoto slunečního boha. S neuvěřitelnou rychlostí se nyní jeho uctívání rozšířilo po celém helénsko-římském světě, v němž se tomuto bohu říkalo Mithras. V žádném městě neměli mithraisté tolik chrámů jako v Římě. Vatikánská jeskyně patřila Mithrovi až do roku 376 n.l.“
A také vás zdravím.
Víte, to motání se kolem matriarchátu a partiarchátu jsem vlastně vůbec nechtěla. Šlo mi jen o to, aby náááhodou nějakého "patriarchu" nenapadlo zas vracet to, co už tu bylo - třeba někoho jako byl ten "feminofob" sv. Augustýn. To bych urychleně umřela a znovu narodit bych se (když už by to muselo být) chtěla raději ve Spartě... [oči v sloup]

235501

Pánové - to bude pro oba, protože už musím jít spát. [smích] Jen první myšlenky, které mě napadly, možná víc rozvedu zítra.
Pane Quido: Takhle tomu rozumím mnohem víc a nemám zatím nic, s čím bych polemizovala.
Pane Lhotáku: První, co mě napadlo na ty "helénské ženy" je to, že ani tady společnost zrovna moc mravní a oduševnělá nebyla. Tak nevím....
Dobrou noc.

235503

12.01.2011 18:01

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: ad výše

Lin 85.?.?.?

S tím bych souhlasila. Nejsem sice v kapitálových trzích zrovna pevná v kramflecích, ale pokud se nepletu, jde o vytváření zisku a jeho přerozdělování akcionářům. O tom vždy rozhoduje nějaká dozorčí rada a ta určí, jakým způsobem se vytvořený zisk má rozdělit. Co půjde na dividendy, co na investice, co na zlepšení podmínek zaměstnanců atd. Když bych se porozhlédla v českých vodách, tak jestli se moc nepletu, zrovinka ČEZ vyplácí akcionářům ze zisku nemalé peníze a moc neinvestuje do obnovy stávající sítě. Možná je to mimo mísu, ale zdá se mi podivné, že celou síť dostal od státu takřka za hubičku (jasně, stát tam má stále většinový podíl) a zdráhá se síť rozšiřovat nebo modernizovat. Příjde mi, že až dojde na nějaké větší nutné investice, zaplatí to "stát" = z peněz nás všech.
Takových podniků se určitě najde víc, dobrým "korýtkem" jsou určitě i komunikace.

235915

12.01.2011 18:46

Ropu se ukrýt nepodařilo

Není zrovna důležité....

Lin 85.?.?.?

... přít se o to, jestli jsou uniklé "barely" v přesných číslech. Podstatné, že ropa tekla a tekla hodně dlouho. Podstatné je, jaký sajrajt byl použitý pro "odstraňování následků". Jak už tady někdo napsal, oceán je ohromný ekosystém, kde jedno ovlivňuje druhé. Stačí si ho představit jako vlastní tělo. Do něj taky rveme spoustu let jeden jed za druhým a dost dlouho se to vůbec nijak neprojeví. Tělo dělá, co může a umí - ale i tady máme své limity a i tady jedna "oblast" ovlivňuje druhou. I blbá chřipka ovlivní funkci srdce, jater, střev, ledvin... Dokud jsou ostatní menší tělní "ekosystémy" zdravé a celkem vpoho, celé tělo se s chřipkou za nějaký čas bez následků vyrovná. Ale běda, když tomu tak není...

235917

25.01.2011 19:56

Tunis a diktát MMF

Taková pěkná jasmínová...

Lin 85.?.?.?

... a panu autorovi se to nelíbí. Copak není pěkný ten obrázek krutého a zkorumpovaného diktátora? Lidem se to líbí a co jsem koukala, v diskusích brebentí cosi o "krvavém muslimském teroru". [oči v sloup]
No... raději uberu, protože mně osobně zarazila už ta "jasmínová" (nevíte někdo, kdo tenhle pitomý název zase vymyslel?). [smích] A je s podivem, že celá EU čile obchodovala s tím diktátorským lumpem spoustu let a využívala obchodních výhod, které jim z postu svého postu poskytoval. Může vůbec "bílý rytíř" EU podporovat nějaký zkorumpovaný diktátorský režim? [smích]
Určitě se přikláním k obrázku, který autor podává. "Alí" nebyl žádný diktátor, ale dobře uplácený poskok. Dělal to, co po něm chtěli a lidem se to pravděpodobně přestalo líbit (podle mého nás tohle čeká taky). Jak se na to dívat jinak? Země (co jsem si přečetla) není žádná ubožačka, která by musela chodit o žebrácké holi (fosfáty, ropa, plyn, železná ruda, olovo, rtuť...). A přesto jde. I přes značné příjmy z turistiky. Našla jsem ročenku z konce r. 09 a je to celkem zajímavé čtení. Dočetla jsem se, že za vlády "Alího" bylo zprivatizováno 217 státních podniků a největšími investory jsou Francie a Německo. V listopadu 2010 tam měl vstoupit v platnost zákon, dovolující pronájem zemědělské půdy zahraničním společnostem (což mi připomnělo "konspiraci", že o Ukrajinu je velký zájem hlavně kvůli její úrodné půdě). Dál mě zaujalo, že plánované byly i ohromné zahraniční investice do výstavby luxusních "podniků" (město ve stylu "Malá Dubaj", "Město sporu", "Turisticko-lázeňský komplex" atd. ) V oblasti turistiky agentury zařazují Tunis na 1.místo afrických zemí, 2.místo arabských zemí a 34.místo celosvětové (Egypt je až na 58.místě). Takže - kde je jako "problém chudoby"? Když země má všechny předpoklady slušně uživit své obyvatele? Pro upřesnění - neříkám, že země není v chudobě, řečnicky se ptám, proč tam je (protože odpověď nabídl už autor článku). Tak nějak to vypadá, že Francie se své kolonie vlastně nikdy nevzdala.
Odkaz můžu nechat zde a doufám, že půjde otevřít (je to v pdf).

236795

25.01.2011 22:34

Co udělat s Izraelem?

RE: Vysvetlete mi prosim.....

Lin 85.?.?.?

Vám se článek asi moc nelíbí, žejo? [smích] Chcete definici, ale v zápětí píšete, že "každé slovo má jiný význam" a ještě k tomu zásadní. No... podle mého skromného názoru nemají, jsou stejná a autor je použil pravděpodobně ze "slohového" důvodu, aby pořád neopakoval to jedno, což vypadá dost blbě.
A i když se vám článek (pravděpodobně) nelíbí, nic to nemění na faktu, že Izrael ignoruje všechny smlouvy, které jako člen OSN podepsal a to i v řešení konfliktu s Palestinou. V té zatrackané smlouvě z Oslo se jejich tehdejší premiér za celý stát mj. zavázal i k tomu, že Izrael se stáhne na území, které si "vyzískal" do r. 1967. Ach jo, prokletej Izák Rabin..."skvrna na cti Izraele"... proto ho taky "po právu" a "symbolicky" sprovodili ze světa přímo na mírovým pochodu... [oči v sloup]
Děkuji za pozornost a přeju vám pěkný den.... [smích]

236803

25.01.2011 23:18

Co udělat s Izraelem?

RE: Vysvetlete mi prosim.....

Lin 85.?.?.?

Ale... vy to stále komplikujete... [smích] Navíc - zaryla jsem si do vás, ale vy jste přesto zůstal nad věcí, čímž jste mě dost zmátl. [oči v sloup] Tak jo - začnu znovu, můžu?
Protiprávní, ilegální a protizákonné se může shrnout pod jedno slovo = ilegitimní. Opak slova "legitimní" = založený na právním základě.
Možná se také pletu, ale podle mého, když je něco protiprávní, musí být zároveň i protizákonné. Činy, které nejsou v souladu k existujícímu právu a právo tvoří zákony. Jen to "ilegální" má trošku jiný "nádech", tam už je to spíš bližší k nějakému spiknutí.
I já děkuju za reakci a za to, že jste se nenaštval. [smích]

236807

25.01.2011 23:34

Tunis a diktát MMF

RE: Taková pěkná jasmínová...

Lin 85.?.?.?

Ježiš... taková blbost... "Město sporu"... [oči v sloup] Samozřejmě, že má být "Město sportu"! To máte tak, když vám pořád říkají "nebuš do tý klávky, nebuš do tý..." Tak nebuším, no... a mizí mi písmenka, z čehož vzniká galimatyjáš. [smích]

236808

28.01.2011 12:09

Zkáza a beznaděj

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Pane - a jakým stylem byste napsal VY článek o úpadku Ameriky? Myslíte si, že autor takovéhoto textu musí být nutně pesimista a ještě k tomu v depce? Vy tvrdíte, že z textu "sálá deprese" - já tam nevidím žádnou a článek nijak neovlivnil mé (psychocké nebo duševní) rozpoložení, ba dokonce ani náladu. Jestli se kdo dostane do depky při čtení textu, je to čistě jeho problém. Podle mého "překladu" jde o realistický pohled na dění v USA a (až suché) konstatování, že mnozí si tuto novou realitu dosud neuvědomují nebo ji odmítají přijmout. No...a podle mého - dokud lidé jakoukoliv svou životní realitu odmítají nebo zkreslují, dokud ji nevidí takovou, jaká je - těžko s ní cokoliv udělají (změní, otočí k lepšímu).
A k dalšímu, co píšete: žití nad poměry se týká nejen amíků, ale celé tzv. západní civilizace. Správně podotýkáte, že ale nikdo nestojí o to, aby se jeho životní úroveň, byť o pár procent, snížila. Tohle zas tak moc s nadacemi a fondy nesouvisí, to je spíš otázka naší vlastní pohodlnosti a konzumu. Ve své podstatě žijeme na úkor ostatního světa všichni, kteří se hrdě nazýváme "civilizovanými".

236981

28.01.2011 12:25

Co udělat s Izraelem?

RE: K mému příspěvku není nic na objasňování, korutane.

Lin 85.?.?.?

Já tedy nevím, ale pokud má někdo iraelské občanství, je snad naprosto normální věcí, aby s ním bylo nakládané stějně, jako s každým jiným občanem.
A mám dotaz: těmi zástupci parlamentu myslíte ony tři (ve stodvacetičlenném parlamentu) z jedné ze dvou arabských stran? Myslíte tytéž dvě (víc jich tam podle mého není) arabské strany, kterým izraelská volební komise zakázala účastnit se posledních voleb s tím, že "kneset musí zůstat pouze židovský"? On pak sice Nejvyšší soud tohle rozhodnutí zvrátil (naštěstí) ale nijak to nesvědčí o idylickém postavení Arabů v izraelské společnosti.
Zbytek toho, co jste napsal, nechci komentovat, protože váš názor nesdílím.

236983

28.01.2011 12:47

Špatný jako Bush

Nemyslím si,

Lin 85.?.?.?

... že Obama je stejně špatný, jako Bush. Bush byl hlupák, vyhulenec. Po takovém prezidentovi musí být lepší každý. Naděje, které byly vkládané do Obamy, byly nereálné a není to vina Obamy. Obamománie, která tenkrát vypukla, ho představovala jako "spasitele" a každému soudnému člověku muselo být jasné, že "tudy cesta nevede" a žádná změna nenastane ze dne na den. Obamu jsem neodepsala a když nic jiného, je to člověk schopný vlastního úsudku. Cesta z takového marasmu (a probuzení se z "amerického snu" ) není a nemůže být jednoduchá a přímá. Úlohu Obamy vidím hlavně v tom, že to "probuzení" umožní. Můžu se plést, samozřejmě, ale zatím si myslím právě tohle.

236986

31.01.2011 00:08

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

Neměnila bych nic

Lin 85.?.?.?

Barevně mi prostředí vyhovuje a myslím, že dělá Zvědavce Zvědavcem. Takže do žádných barviček bych nešla. Bílý podklad rozhodně ne, to nemá s žádným "optimismem" přeci co dělat - však i parte se většinou tiskne na bílém papíře. [smích] Nespojovala bych bílou s pozitivností nebo optimismem. Jen tak na okraj - bílá je i barvou smrti a původně byl např. smuteční (pohřební) šat bílý.
Podobně se dívám i na tu "značku" Zvědavce. Jednak netuším, proč by měla někoho odrazovat od případných odkazů, směrodatný je alespoň pro mě vždy obsah a ne nějaké logo (nebo název webu, článku). V mém případě slovo "nekorektní" nehrálo a nehraje v souvislosti s publikovanými články a názory žádnou roli.

237146

31.01.2011 00:31

Vůdcové nepokojů na Středním východě vycvičeni v Americe

Hrozně ráda bych věděla,

Lin 85.?.?.?

... kdo dává všem těm revolucím tak stupidní přídomky. To se snad nedá ani vymyslet... [oči v sloup]
Také bych ráda zjistila, jací že to vůdcové "vedou" nepokoje v Tunisu a nyní v Egyptě. Pátrala jsem, ale asi špatně. Našla jsem jen, že nepokoje jsou spontánní a nemají žádnou koordinaci ani vůdce.

237149

31.01.2011 00:54

Zkáza a beznaděj

RE: ...to je hustý

Lin 85.?.?.?

Tak... to se moc neshodneme. V článku žádné "strašení" nevidím a žádné jednostrannné pohledy. Co píšete o tom "bude hladomor, kolaps...blablabla" - to za strašení nemám. Každý se straší tím, čeho se bojí a pro mě tyhle věci strašákem nejsou. V článku je uvedený JEN nástin možných událostí, které by se stát MOHLY (protože k nim vývoj směřuje), ale nevidím nikde tvrzení, že se tak stanou. Každý si z psaného textu bere to, co umí a chce. Vy jste volil strašení a pesimismus - já realistické vykreslení současného stavu.
A nezlobte se... nejsem přítelem jakéhosi nabádání autorů "k optimismu a vyváženému psaní". Je snad v pravomoci čtenáře případně nečíst článek, který na něj má nějaké "neblahé vlivy" .

237151

01.02.2011 01:49

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

RE: Neměnila bych nic

Lin 85.?.?.?

Jaké barevné prostředí má fejs, to tedy vážně nevím. Účet v té cvokárně nemám a mít nebudu - už jen z principu, že tzv. "sociálním sítím" nefandím a mám na ně dost nelichotivý názor. O té bílé jsem to psala jako zajímavost (najděte si sám/sama, že šlechtičny se ještě zhruba před půlkou tisíciletí vdávaly v černé a některé národy si zachovaly bílou při pohřbech dodnes). Nikde jsem netvrdila, že evokuje smrt. Jen jsem upozornila, že i na barvy máme velice zkreslený pohled a v souvislosti s nimi máme předsudky - viz "veselá" nebo "smutná" barva.
A obávám se, že zrovna bílá není "nerušivou" barvou.

237276

01.02.2011 02:24

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Lin 85.?.?.?

René, on ale IQ vypovídá pouze o tom, do jaké míry jsme vzdělávatelní v existujícím vzdělávacím systému. Jinak neříká o člověku a jeho racionálních schopnostech vůbec nic. Krásně o tom mluví pan Koukolík a dává dost příkladů, jak i člověk s nadpůměrným IQ kolem 180 může být naprostým, v životě nepoužitelným, hlupákem. [smích]

237277

Jak taková blbost jako jsou "optimistické barvičky" může vyvolat něco tak deprimujícího, jako je tahle diskuse. [smích] Krásně nám ten barevný optimismus funguje, žejo? Asi jako ty barevné revoluce. A hned jsme všichni líp naladění a máme se rádi a budem šťastní v bělostné běli nebo kanárkové žluti nebo blankytné modři. A což teprve taková korálová, pomerančová, lososová, žloutková, lila, karmínová nebo bůhvíjaká optimistická ještě? [cool] Nebudeme se tu pak místo diskutování dohadovat nad módními barevnými trendy nebo nad přesným namícháním a sladěním odstínů? Doporučuju Zvědavci v rámci proklamovaného optimismu, aby šel do "in" srdíček, medvídků, zviřátek (hlavně mláďátek), mihotavých a blyštivých obrázků nebo romantických západů slunce s "on+ona". Jo - a nezapomenout na kytičky všeho druhu, to prý je také velice veselé. A ještě by mohly každý den uvozovat optimistické citáty a lá "nejvěrnější netoví přátelé" nebo "mocinky moc vás lovískuju". [smích]

237382

Člověk nemusí být na fejsu, aby tušil, co je "in". Stačí si otevřít nějaké ty optimistické weby a ... ste upe na šlupky. [smích]

237384

22.02.2011 23:13

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

A jestli chápu dobře, říkám rovnou, že agitky podobného typu vůbec nemám ráda. Protože - kdo z nás může říct, jaká "rasa" mu koluje v žilách? Zváště v téhle části Evropy. Krev lidí je vždycky červená a rána po kebuli bolí stejně. Lidi neškatulkuju podle takových kritérií. Rozhodující pro mě je, do jaké míry je člověkem (= chováním, činy).
Rejpnu si na téma imigrant. Prosím, vzpomeňte si, jak jste kdysi utíkali do "zemí zaslíbených" a utíkáte tam pořád. Dřív jste říkali, že kvůli komoušům (ovšem ve většině případů to bylo z ekonomických důvodů). Dneska utíkáte už jen za "lepším bydlem". Jste ochotní makat tam za směšnou mzdu (z jejich hlediska), protože tady jsou to pro vás "slušný prachy". Děláte vlastně to samé, co tady zazlíváte takovým Ukrajincům, Somálcům, Číňanům, Vietnamcům, arabům...(sami si dosaďte). Kolik z vás odešlo jen na "přivýdělek", ale nakonec v cizí zemi zůstalo a nastěhovali se za ním další našinci? Kolik z vás je venku "nelegálně" a využívá všech možných výhod, které mu tamní země dovolí? Z mého hlediska je to stejné, jako u imigrantů v naší zemi. A neberu argument, že "vy jste bílí".
Podle mého (pokud jsem ovšem pochopila článek) by bylo lepší zamýšlet se, proč není běžnou praxí pravidlo: nerespektuješ zákony a zvyklosti (kulturu) hostitele = hybaj domů a už se nevracej.

238473

24.02.2011 22:14

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Možná ten článek nechápu

Lin 85.?.?.?

Nezabúdam. To vaše tvrzení, že bílý odchází vždy za prací a "nebílý" z parazitických důvodů, není totiž pravdivé. Nemusíme zrovna lovit ve vodách "bílé" ukrajinské mafie, je dost případů, kdy i našinci se ve světě neživí zrovna poctivě, natož prací. Paraziti nemají jednotnou barvu kůže, je jim šumák barva kůže hostitele a parazitují do té doby, dokud jim to hostitel dovolí (dokud se jich nezbaví nebo dokud pod "tíhou" parazitů neumře).
Nechci tu zabředat do diskuse, do jaké míry parazituje naše "bílá rasa" na těch ostatních (viz loupení, devastace jejich "životního prostoru", uměle udržovaná chudoba, otrocká práce nebo vykořisťování zdrojů - abyste si mohl u nás koupit to či ono). Nechci zabředat do našich sobeckých motivů, které první "barevné" imigranty umožnily. V tomto konkrétním případě úplně postačí, když si uvědomíte, že by mělo platit pravidlo host x hostitel. Podobně, jako když si domů nastěhujete podnájemníka. A pokud tohle nefunguje a hostitel je vyháněn z domu jako ten ubohý zajíček, co měl chaloupku z kůry a liška z ledu, pak je něco špatně. Ovšem obávám se, že to "špatně" není způsobené jenom imigranty. [smích]

238579

24.02.2011 22:56

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: A potom se divíte, že se nějaký

Lin 85.?.?.?

Souhlasím - i s "předpisatelem". Variant je víc. Co jsem se dočetla, v USA vyvolalo povstání v Tunisu velké překvapení, zpravodajské složky si slízly pokárání, že nic nepředpokládaly a celá diplomatická mašinérie se rozjela až "po". Pak už se předpokládalo, že se protesty můžou přelít i jinam, což pro Izrael není vůbec příjemné, což bylo vidět, neboť se zdržel komentů. Když se vzbouřil Egypt, dost se v I.obávali možného otevření palestinských hranic, což se také stalo. Nevím, ale příjde mi, že nynější situace I. není vůbec záviděníhodná. Podpora "z venku" není stejná, jako byla před rokem. Loňskými událostmi kolem humanitárních lodí si I. velice zavařil a dost svých příznivců znechutil.
Pokud by došlo k nějakému konfliktu, byl by hodně krvavý a přelil se (nejméně) na celý Blízký východ. To soudí bez výjimky všichni.
K poslednímu odstavci pana 46 - i toto je možné a také nejste sám, komu se tyto myšlenky vyrojily. Všechno také může být součástí plánu, o kterém má potuchu jen hrstka lidí. S ohledem na cíle této "hrstky" se také může hravě stát, že I. bude jednoduše těmto "vyšším cílům" klidně obětován.

PS: Zdravím autora článku, dík za něj, ovšem komentovat nebudu - není co dodávat.

238581

24.02.2011 23:13

Snímač

Tak ona to není sranda?

Lin 85.?.?.?

Když jsem článek četla, myslela jsem si, že je to další z "nachytávacích". Ale pak jsem si přečetla diskusi - a on je to fakt. Jaké překvapení pro mě, že Visty jsou až takové bestie... [smích] Že je s nimi "potíž", to jsem byla včas varovaná a protože dám na rady zkušenějších, byla jsem jejcih otravování ušetřená. Ale ten snímač mě fakt zaskočil... [oči v sloup] (teda jestli si neděláte srandu vy všichni tady).

238582

25.02.2011 19:03

Snímač

RE: Tak ona to není sranda?

Lin 85.?.?.?

Já pro jistotu webku ani nemám.... [velký smích]

238611

25.02.2011 22:50

Šokující svědectví bývalých příslušníků izraelské armády

RE: A potom se divíte, že se nějaký

Lin 85.?.?.?

To máte, samozřejmě, pravdu a bylo by moc dobře, kdyby to tak dopadlo (a já si to přeju). Ovšem - kdo ví, jak bude Izrael reagovat, když ho ostatní nechali "vyrůst" až do nebe.

238629

26.02.2011 19:23

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Jestli můžu, připojím se k vašemu "vybočení" z diskuse. Docela zajímavé a čtivé věci ohledně Slovanstva jsou zde a další, neméně zajímavé zde . Zvláště doporučuju článek "Co se skrývá za tatarsko-mongolským jhem". Pro mě to bylo hodně přínosné čtení a můžu říct, že mi do mozaiky zapadlo hodně kamínků. [smích] Dokonce jsem našla odpověď na svou věčnou otázku, proč byl středověk tak temnou a barbarsku dobou, když před tím již existovalo tolik lidských "vymožeností" (narážím na nevzdělanost, hygienu, zvyky, tmářství, způsob života a bydlení, filosofii atd.) Pořád jsem si říkala, co se asi mohlo stát - a tam jsem (možnou) odpověď našla.
A oklikou se vrátím k tématu.
Letošní rok byl vyhlášený rokem Slovanstva. A jedním ze "slovanských přikázání" je: "Nevstupujte do jiných Světů se svými zákony, ale dodržujte zákony Světa, do kterého vstupujete."

238667

26.02.2011 19:45

Historie se opakuje? Od „jávského krále“ po egyptského faraona

RE: Mimořádné zasedání NATO.

Lin 85.?.?.?

Neodpověděla jsem vám na "zkratce", napíšu to sem, je tu víc místa. Existuje možnost, že se věci nechají dojít až tak daleko, že do chaosu se dostane i celá Evropa. A až bude v dost velkém srabu, který se dotkne všech evropských národů, může se stát, že pak vystoupí "zachránce - osvoboditel" (nemusí jít o jednu osobu), který bude mít řešení na návrat do pokojného stavu, kde opět budeme mít práci, jídlo, zlaté časy ochrany a demokracie pro všechny. Něco podobného, jako se "v malém" stalo ve třicátých letech v Německu. K čemu to vedlo, víte. A dodnes se někteří diví, jak mohlo tolik lidí najednou zblbnout...

238671

26.02.2011 21:45

Historie se opakuje? Od „jávského krále“ po egyptského faraona

RE: Mimořádné zasedání NATO.

Lin 85.?.?.?

No... asi jste nepochopil. Já narážela na plány uskutečňování NWO. Kdy jindy byste radostně přijal a ještě za něj děkoval? Kdy jindy se dá zcela nenápadně přeměnit svobodného na otroka, když by měl být vděčný za záchranu? [smích]

238681

26.02.2011 21:50

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

85.?.?.?

To já nevím. Na Osud nechodím a nikdy jsem nechodila. K těm stránkám jsem přišla jinou cestou a oslovily mě jen některé články.

238683

26.02.2011 21:58

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Tak to já nevím. Na Osud nechodím a ani jsem nechodila. K těm stránkám jsem "došla" jinou cestou a oslovily mě jen některé články.

238684

26.02.2011 22:02

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

Lin 85.?.?.?

Eh... a je to tu dvakrát... [smích] Asi mi vypadlo přihlášení a já myslela, že jsem místo "uložit" zmáčkla ten druhý čudlík... Omlouvám se za chaos. [oči v sloup]

238685

27.02.2011 21:54

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Obávám se,

Lin 85.?.?.?

Hm... bezcenní kriminálníci...lůza... Myslíte, že všichni? Tady se podívejte na některé z íránských uprchlíků (nebo jejich potomků) a nemám pocit, že by to byla zrovna lůza, která ohrožuje domorodce. No - a co takhle barbarští Palestinci? Taky se můžete na některé podívat. [smích]
Víte, já chápu, že máte strach a taky z čeho ho máte. Jenže - za naši vlastní pseudohumanitu imigranti nemůžou. Každá země včetně té naší si může imigraci regulovat a stanovovat podmínky, za jakých utečence příjme nebo ne. Také by měl platit stejný metr na domorodce i imigranty. Že se to neděje? Už jsem to jednou napsala - chyba není jen na straně utečenců. Konkrétně v naší zemi hraje roli i korupce odpovědných úředníků nebo také blbost našich lidí (viz ty různé "jednodenní" sňatky). Jinak - myslím si, že "klasickým" přistěhovalcům není v žádné zemi co závidět a pokud chtějí uspět, stojí je to hodně úsilí.

238752

Důležité není to, co chce NATO, ale to, co chtějí sami Lybijci. A ti říkají - nechceme žádnou zahraniční pomoc, zvládneme to sami! Přesto to ale vypadá, že budou "zachráněni" i přes svou vůli a odpor. Doporučuju komentáře T.Spencerové na Literárkách .

238866

04.03.2011 16:27

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

Poturčenec horší Turka

Lin 85.?.?.?

Nevím sice o causa Bátora skoro nic, nějak se nezajímám a je mi to celkem jedno. [smích] Píše to samé, co ostatní "české" noviny a přesně v duchu "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Pokud se to nezměnilo, vlastník je německý, takže - co jste čekali? Zdůrazňování české "xenofobie" nebo "nacionalismu", přirovnávání k "nacismu" na každý nesmělý projev českého vlastenectví nebo národní hrdosti je z tohoto "úhlu pohledu" víc než jasné. Totéž se dá říct o stavění se do role jakéhosi "arbitra české morálky" a "učitele demokracie". Nic divného. Horší se mi jeví, že na to "domorodí" čtenáři skáčou - bez přemýšlení. Už jen ta pitomost "český nacismus"... Copak se nedá nikde najít, že hlavním znakem nacismu byl nejen antisemitismus, ale také antislavismus? Že nacistický holocaust se týkal OBOU? Jak může být Slovan zároveň antislavistou? To se nedají najít čísla o počtech "zholocaustovaných" Slovanů? Myslím, že takovému Polákovi byste těžko mohli přišít, že je "popírač".
Souhlasím s autorem, že "...tvůj stát budeme řídit my". Tak to je a jen někteří si toho ještě nevšimli. Nejde jen o média - ta jsou jen jedním z nástrojů. Všechno, co se v téhle zemi děje, jde proti jejím národním zájmům. A když se najde někdo, kdo to řekne nahlas, má okamžitě na zádech nálepku nacionalisty (nebo komunisty).
Jsou zpochybňované naše dějiny, naše osobnosti i naše právo na existenci vlastního státu. "Myčka" jede na plné obrátky a nikdo ani nepípne, ač v případech jiných národů spustí hlasitý ryk.
Ostatně - i p.Čulík označil knihu jisté "historičky" za přímočarou, věcnou a krystalicky jasnou (a od těch dob už "béčkům" nevěřím ani slovo... [smích] )

238881

04.03.2011 18:06

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Do toho temného středověku jim také trochu pomohli muslimové,

Lin 85.?.?.?

Jen se vmísím ohledně pyramid. To je fakt problém. Už jenom to, proč vlastně byly stavěné a k čemu všemu sloužily. Tady nám historie bude muset ještě leccos objasnit. [smích] Nenacházejí se totiž jen v Egyptě, ale také v Americe, Evropě i Asii. Ta zatím nalezená asijská je v Číně, v Evpropě leží zatím nejstarší objevené (v oblasti Bosny, stáří se odhaduje mezi 12 tis.let až 27 tis.let). Další najdete v Itálii (asi 3 tis.let) a Řecku (asi 5 tis.let).
Vzhledem k tomuto stáří je známý Řím i Řecko mimino. A starověký známý Egypt byl asi před 6 tis.lety a nepředpokládám, že by takto "cestoval" po světě a to jen proto, aby postavil pyramidu. [smích]
Na evropském kontinentu je mnoho staveb, které svědčí o starých kulturách, které nemají s Řeckem ani Římem co dělat, protože jsou mnohem starší. Stonehenge - cca 4 tis.let, New Grange - víc jak 5 tis.let. Kde se to vzalo a od koho?

238885

04.03.2011 18:09

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

RE: Poturčenec horší Turka

Lin 85.?.?.?

Ale René... [smích] Já tohle dávala do "zajímavých adres už v pondělí.

238886

05.03.2011 00:30

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

Trocha z nedávné historie

Lin 85.?.?.?

Psal se rok 2009 a Obama pronáší v Káhiře svůj zásadní projev k muslimskému lidu. K jeho přenášení byly použité snad všechny dostupné komunikační prostředky. Ten projev byl plný vzletných slov, vychvalujících arabskou civilizaci a její zásluhy (“Islám byl vždy součástí amerického příběhu. Muslimové obohacovali Spojené státy od jejich založení.”). Mj. řekl, že Amerika nikdy nebyla a nebude ve válce s islámem a svoboda náboženství je základem pro soužití mezi národy. Vyjádřil se také, že Amerika nepodporuje izraelské budování osad na palestinském území a prioritou je dojednat mír mezi oběma národy (“Amerika se neotočí zády k legitimním snahám Palestinců o důstojný a perspektivní život ve vlastním státě.” ) Ovšem dodal, že "Amerika je přítelem Izraele navždy, neboť nás pojí hluboké kulturní a historické kořeny". Pochválil Mubaraka nejen za pohostinnost, ale také za "dlouholeté zásluhy o udržování míru v oblasti". Zakončil vizí: “Lidé na celém světě mohou žít společně v míru. Víme, že tak si to přeje Bůh. Na to se teď musíme soustředit.”
O rok později, v září 2010, se na pracovní schůzce ohledně Palestiny Mubarak vyjádřil asi "konkrétněji", než bylo zdrávo. A já se domnívám, že toto byl také jeden z důvodů jeho letošního konce. "Cílem našich jednání by mělo být ukončení izraelské okupace Palestiny, která trvá od r.1967. Současné izraelské aktivity na palestinském území jsou proti mezinárodnímu právu. Musíme umožnit vznik svrchovaného a nezávislého státu Palestina a zajistit, aby mohl žít v míru a bezpečí po boku Izraele. To, že se nám to dosud nepodařilo, vyvolává velký hněv a frustraci našich lidí a je neudržitelné v tom setrvat. Pane Netanjahu, chceme, aby nebyla prolita už ani kapka krve ze strany Izraele ani Palestiny. Chceme, aby lidé v obou zemích mohli vést normální život. Je třeba zmrazit všechny nežádoucí aktivity, dokud nebude dosaženo dohody o míru. Egypt zůstane věrný v podpoře spravedlivé věci palestinského lidu."
No... a po zhruba půlroce je Mubarak pryč. Prý dal na Obamovy apely, že země potřebuje změnu a více demokracie. Hm... Docela mi to zapadá do "pátého prvku vývozní americké demokracie" (jak je zmiňované v článku).

238896

05.03.2011 19:51

Kleopatra má koťátka! Dvě!

Krása

Lin 85.?.?.?

Koťátka se Kleopatře povedla. Zvláště to do zrz má moc zajímavé vybarvení. Pokud se o ně takhle vzorně stará už od začátku, žádný "problém" už nebude. Jen pak bacha při přikrmování, aby nedostala katar. Mlíčko, prosím, ředěné a nejlépe ze sušeného ... [smích]
Přeju s nimi hodně radosti.

238921

05.03.2011 20:04

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

Další zajímavosti

Lin 85.?.?.?

Zdá se, že s tím stále otravuji, ale... [smích] Když já Spencerovou hrozně ráda čtu. [smích] Mám tu od ní další postřehy k dění z Literárek (na CZFP už moc nepíše) a je to celkem zajímavé. Lybijská opozice se bojí, že jí amíci revoluci ukradnou, Obama zdůvodňuje soustředění vojsk tím, aby "mohli jednat rychle, pokud se pro útok rozhodnou" (docela "dobrý" vyjádření = rozhodnou... proboha však se jedná o cizí stát a jeho vnitřní záležitost) a Egypťani se tak nějak zhlédli v demonstrování, takže nyní demonstrují i za návrat turistů. [velký smích]

238922

05.03.2011 21:16

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

No...kočkám možná ne, ale koťatům určitě. Jestliže koťata přikrmujete tak zhruba od 4.týdne (u Kley to možná bude déle, má jen dvě), nemají na maso ještě ty správné zuby. [smích] Když začínáte přikrmovat masem, musíte ho nejprve škrábat. A to "maso" nenastane dřív, dokud Klea nezačne sama do domácnosti p. Stwory nosit různé položivé úlovky, aby své děti naučila této stravě (a lovu). Alespoň tak je to u koček, které mají přístup ven.
A u dospělých koček bych mléko taky nezavrhovala (tedy nesmí to být jediná každodenní strava), zvláště když je venku a loví myši. V tom případě totiž mléko působí něco jako "protijed". Však ono si každé zvíře "řekne" samo, co potřebuje. [smích]

238926

05.03.2011 21:35

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

Hehe... no vidíte to, co jste způsobil. [smích] Co s tím? Na ty méně urputné platí,že jim budete předkládat jinou stravu (i za cenu, že ji párkrát vyhodíte) tak dlouho, dokud to "jiné" nesežere. Ovšem patří-li Klea k těm urputným, pak... [velký smích] Máme doma už rok fenku "popelnicových polí" (protože jsme ji našli jako prťavou, asi třítýdenní, v popelnici) a ta je tak urputná, že by raději chcípla, než aby žrala něco jiného než hovězí. A pozor - vařené, nejlépe s mrkvičkou. [velký smích] JO - a ryba jí taky chutná, ale opět jen vařená. Syrového masa do ní nedostanete ani zbla, o konzervě ani nemluvě. Ještě tak občas (hodně občas) trochu suché Puriny. Jinak skutečně nic z psího žrádla, ač jsem se snažila být velmi "drsná". [velký smích]

238928

05.03.2011 21:45

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Lin 85.?.?.?

No však to mám ověřené, ze své hlavy to nemám... [smích] A kyselé mléko bych nedala nikdy. Jogurt jo, taky tvaroh nebo tvrdý sýr.
Oni totiž i ti odborníci se dost liší v názorech. Jeden striktně přikazuje krmení granulema, druhý vám řekne, že granule jen výjimečně, protože si tím zvířata "vytahují" žaludek, může pak dojít k jeho "převrácení" a to je bez okamžité operace jistá smrt. Vzhledem k tomu, že kočky a psi mě doprovázejí celý život a dožívají se v pohodě vysokého věku (poslední fenku jsme měli 18 a půl roku, kočku 12 let a nezahynula přirozenou smrtí), tak snad žádné velké "chovatelské" chyby nedělám.

238929

08.03.2011 19:48

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Děkuji - jako jeden z mála jste pochopil, o čem článek je.

239108

08.03.2011 20:43

Co je \"ruské\"?

RE: autor se nechal trochu unést...

Lin 85.?.?.?

Souhlasím - včetně té poznámky. Nevidím tam nic nacionalistického, jde čistě jen o to, že Árijci byli "prarodiče" dost velké skupiny dnešních evropských národů. Prakticky to vysvětluje i dosud "ofic" nezodpovězenou otázku, odkud že se to vzali Slované. Dneska o nich ofic historie informuje opravdu jako o zaostalých barbarech, kteří byli "velikým Římem sundáni ze stromů". A písemnosti nejsou skoro žádné.
Ovšem - jak je to s diskem z Faistu? Je možný i tento překlad ?
A čí že to byla říše Velká Tartárie? Tatarů? [smích]

239112

09.03.2011 22:54

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Vy jste toho napsala, že mi jde hlava kolem. A přiznám. že spoustě věcí vůbec nerozumím, protože tolik vědomostí nemám. Takže budu reagovat jen na něco (co jsem pochopila).
- Nikoho ze zlých úmyslů nepodezírám a netuším, z čeho mnou napsaného to pro vás vyplynulo. Článek totiž není ani o klonování, ani o nacionalismu a ani o upřednostňování nějaké "rasy". A není vlastně ani o Rusech jako takových. Takže se mi příspěvek, na který jsem reagovala, zdál první rozumný v té řadě jiných.
- S tím souvisí, co tu napsal i Karel = že článek je třeba brát s určitým nadhledem a ne doslovně, jak je napsaný. Podle mého není jeho základem ani uvedené "proč Rusku vládnou nerusové" nebo tvrzení "co Slovan, to Rus".
- Slovo Rus (Rusko, dříve Rassenie) a jeho původ si (také) vysvětluju od slova "rasa"= složenina, významu "rodové svazy božského původu AZ". Nevím, ale mám dojem, že se koukáte na článek očima dnešních "poměrů" - z hlediska dnešního významu a označení jednoho národa. Stejně tak "Slovan" neoznačuje jeden národ, ale jeho význam je spíš "obyvatel Země z duchovního - světlého - světa" (je to nepřesné, vím, ale tak se to líp chápe).
Závěr: Podle mého nejde tedy o žádné hledání "jednoho praotce", protože to už samo o sobě je blbost. Jeden praotec s jednou pramatkou (viz Adam + Eva) by splodili nanejvýš společenství "degenere" a ne nějakou životaschopnou populaci.
Moc vám děkuju za obsáhlý výklad, určitě byl pro mě k zamyšlení.

239203

09.03.2011 23:00

Co je \"ruské\"?

RE: autor se nechal trochu unést...

Lin 85.?.?.?

S heslem bezvýhradně souhlasím, sama se jím snažím řídit. [smích] A za odkaz děkuju, byl pro mě dost zajímavý.

239204

10.03.2011 19:47

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

Lin 85.?.?.?

Ještě jednou vám moc děkuju - a to upřímně. Za reakci i za ten nadhled a přístup, který máte. Vím, jak je nebezpečné zabředat do nějakých zvráceností "dokazování" za každou cenu. Důležité jsou i pohnutky toho, kdo takové teorie prezentuje - jestli mu jde skutečně jen o odkrývání pravdy a slepých (sporných) míst v historii. Umím dobře pochopit i jistou frustraci různých národů, (nejen slovanských) a jejich (často úporné) hledání identity v dnešním "národnostním mišmaši" a vzájemném národnostním povyšování nebo ponižování(často uměle vyvolaném). Nelze přijímat všechno, i když je to na pohled moc líbivé. Všechno by mělo být o hledání dávných kořenů, o získání sebe-vědomí na základě pochopení vlastní historie. Být hrdý na své předky a nenechat si namluvit, že žádné takové nemáme a na druhou stranu umět si vážit předků národů jiných. Ovšem - z minulosti se žít nedá, takže "dobré jméno" každého národa je na činech jeho současníků. [smích]

239267

14.03.2011 18:00

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

Ono to k pláči snad ani není

Lin 85.?.?.?

Informace o "razii" mě tak nějak minula, takže jsem si něco přečetla až teď. A jsem z toho "voĺaká zmetěná". [smích] Náčelník VP je přímo podřízený ministru obrany. Nějak se mi nezdá, že by o chystaném "zátahu" takovéhoto ražení svého šéfa neinformoval (nevím, nejsem voják), zvláště když údajně "tajní" byli na místě o den dříve a neuspěli. Vondra se ohání "tajným dokumentem", jehož originál odtajněný sice byl, ale "inkriminovaná" kopie nikoliv, což by mělo nasvědčovat nějakému "vynášení informací", které muselo být prošetřené. A teď moc nerozumím... [zmaten]
Jestliže Rožánek měl nebo má nějakého svého informátora, který "vynáší", pak by byl blbcem na n-tou, kdyby sám sebe práskl před celým národem. Možná je, co já vím... Třeba skutečně mával před kamerou supertajným "vyneseným a neočárovaným" dokumentem, ale pak nevím, čemu se diví. Nebo není a všechno je trochu jinak. [smích]
Osobně jsem nikde nenašla odpověď na otázku, KDO dal podnět onomu státnímu zástupci, na jehož pokyn VP "zajišťovala" redaktorovu kancelář. Ale třeba mi to uteklo a objasní mi to někdo z vás.

239487

14.03.2011 18:07

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

RE: Autor nemá informace a činí závěry? Tak to je borec!

Lin 85.?.?.?

No vidíte - díky za informace. Než jsem dopsala své "dojmy", potvrdil jste mi, že nejsem tak moc mimo mísu. [smích]

239488

Přivítala jsem tenhle článek, i když vůbec není "optimistický". Zdá se mi reálný - s ohledem na to, co se děje a ještě se může dít. Celkem silné otřesy přetrvávají ještě několik dní po "hlavním úderu" a tak se může stát i nejhorší. Osobně s myslím, že "zasvěcení" to "nejhorší" očekávají. Soudím podle informací, kterých se nám dostává. Skoro jsem upadla, když naše odbornice na JE Drábová na dotaz "kdyby to tam bouchlo, ovlivní nás to" odpověděla - v žádném případě, jsme dostatečně daleko, to se bude týkat jen okruhu do padesáti kilometrů. Ač technický neandrtálec, "možnosti" radioaktivního spadu jsou jasné i mému myšlení.

239492

14.03.2011 19:29

Co je \"ruské\"?

RE: Ruske

Lin 85.?.?.?

Čtu si to a... nenechte se zmást. [smích] Monogamie má ještě minimálně jeden důvod, který tu (zatím) zůstává skrytý - a není v žádném "přikázání". [smích] Jen nastíním "směr myšlení", nechci se moc rozepisovat. Náš svět je duální, takže i "základní jednotkou" je pár. Nikoliv trojice, čtveřice atd. a nikoliv JEN pro rozmnožování. Každý z nás nosí jakýsi předobraz svého "dua" v sobě a podle něj také vybírá. Biblické "co bůh spojil, člověk nerozlučuj" má úplně jiný obsah, než "být oddán v kostele farářem". Jde o vhodné "vytvoření jednotky", nikoliv ve smyslu, že vám "duo" doplní to, co vy sám postrádáte. A pak - snad to nejdůležitější - každý muž má v sobě dar svou láskou "utvářet" ženskou bytost (i to bylo v náboženstvích překroucené). Samozřejmě - nikoliv silou, příkazy nebo manipulacemi. Možná se to zdá na hlavu, ale doporučuju si všimnout, jak ženy přímo rozkvetou před očima, jsou-li milovány. Tak trochu jako v pohádce O ošklivém káčátku. [smích]
A jestli se to zdá někomu příliš fantastická blbost, doporučuju zamyslet se, proč mnohé muže za nějaký čas sebelepší žena omrzí a touží po dalších nových "úlovcích" - a jiný muž vydrží se svým "duem" do smrti, ne ze zvyku nebo pohodlnosti, ale stále miluje. Dokonce se mu jeho "duo" jeví stále lepší, přitažlivější a nádhernější. Pokud mi tu někdo chce namítat, že "ženy taky...", pak řeknu jen - chyba výběru. Jsou totiž Ženy a ženy, stejně tak jsou Muži a muži. A na první pohled je neodlišíte, protože nějaké charisma nebo sex-appeal s tím nemá co dělat.
Howgh, a už ani nepípnu... [smích]

239497

14.03.2011 19:49

Co je \"ruské\"?

RE: Ruske

Lin 85.?.?.?

Pane Aristokrate, v lecčem máte pravdu. Praktikovaná náboženství (jakékoliv) vidím také jako nefunkční, mocenský a manipulující prostředek uplatňování moci. Soudím také podle jejich "ovoce" (jak se tu často píše). Tolik let tu jsou, tolik let se praktikují - a výsledek? Ovšem nezavrhuju "svaté knihy", i když se nedají brát tak, jak jsou dneska svými vykladači vykládané. Můj názor je, že všechna ta učení obsahují drobné střípky vědění, které tu bylo a které jsme zapomněli. Možná se pletu, kdo ví... (a kdo dneska může říct, že VÍ). [smích] Co je ale pro mě důležité, že ono vědění tu nebylo proto, aby něco nakazovalo a přikazovalo, ale aby jedinci tzv. usnadnilo život. Pomohlo mu vyvarovat se určitého jednání, které pak přináší akorát problémy a trápení, těžké životní kolize. Nic, co je vám přikazované nebo nucené, nenese svoje žádané ovoce. Každý ale, kdo se jednou přesvědčí proč je důležité cosi dodržovat, to dodržuje sám, rád a dobrovolně. Něco jako dítě a kamna.
A k Desateru: jediné, co mu "zazlívám" je, že JEN přikazuje a už nic neříká o tom, proč je důležité to či ono dodržovat.
Ale jinak - ano, máte pravdu, že nejlepšími životními lekcemi jsou ty "na vlastní kůži", takže výběr víry (v cokoliv) je na jednotlivci.

239499

Mám otázky, na které neznám odpověď. Pokud někdo zná, budu ráda.
1) Proč situace okolo JE v Japonsku vyvolala takové šílenství v Evropě? Myslím tím zátěžové testy v rámci celé EU, odstavování elektráren v Německu, "krizové schůzky". Chápu Indii, Jávu, Čínu. Tam je zemětřesení dost časté - ale v Evropě? Třeba v Německu, v Rakousku? Ne že by ony prověrky byly zbytečné. Jen se mi to právě teď zdá až hysterické. Že panikaří lidi a nakupují jódové tabletky, to je normální. Ale "guruové"? Je snad reálné, že silnější zemětřesení může postihnout i starý kontinent? Zatím vylétly nahoru ceny za elektriku a netuším, jestli právě tohle by měl být důvod oné "jaderné fóbie".
2) Je normální, že pět dní po "hlavním úderu" se země ještě stále klepe? A to dost silně? Dočetla jsem se, že otřesy jsou pomalu každou hodinu. Některé slabší, některé dost silné, ale "cítit" jsou. Země i dneska "praská", objevují se nové trhliny. Nějak mi z toho vychází, že Japonsko má kromě elektráren ještě jeden "problém" - a tím je vůbec pevná půda pod nohama. Prostě mi připadá, že se ten postižený ostrov ještě nějak "rozdrobí".
Ještě vysvětlení:
Nijak nesnižuju šílenost japonské katastrofy a její možné dopady i na nás. Když to dobře dopadne, určitě se to odrazí přinejmenších na cenách. Když hůř, tak nechci ani domýšlet. Teď vychází najevo, že elektrárny nebyly tak "bezpečné a zajištěné", jak se myslelo a říkalo (byly koncipované někde do "šestky" a na tsunami do šesti metrů, u hlavního uzávěru nádoby reaktoru nebyl dodržený technologický postup atd.). Japonci si to odskákali (a odskáčou) nejvíc a tou živelnou pohromou nic neskončilo. I dneska jsou stále v pekle. Bez vody, bez jídla, v troskách. S dodávkami potravin prý je problém, protože lodě nemají kde přistát a vyložit náklad (pšenice, kukuřice) a "vzduchem" lze jen omezené množství. Neumím si vůbec představit, že bych něco takového musela prožívat (spíš netuším, jak bych se chovala a jestli bych to vůbec ustála) a tak jde i těžko vcítit se do "japonských prožitků". Tohle je pro ně snad horší než válka... [pláč]

239634

Už před dvěma dny jsem četla, že se "vaří voda v bazéncích"... ale netušila jsem, o jaké bazénky jde... [zmaten]
No... jestli je to takhle, tak to je opravdu pro nás "jiný rozměr". [pláč]

239635

Pánové (oba) - moc děkuju za odpověď. Souhra "moc věcí najednou" je v případě neštěstí vždycky. [smích] Ale všechno špatné může být k něčemu dobré a tak doufám, že třeba tohle neštěstí může být impulsem k novým zdrojům energií.

239711

Děkuju a obzvláště za tu mapičku. [smích] Je šikovná a hodila se mi. Ještě jednou díky.

239712

Jako přiblblý občan, v oblasti chemických reakcí a fyzikálních zákonů nedotčen vzděláním, jsem si pročetla diskusi, které nerozumím ani zbla. Stejně jako věcem, popsaným v článku.[smích] Takže nemůžu nic vytýkat ani autorovi, ani překladateli a ani diskutujícím. Nemůžu ani nic přebírat a "být ovlivněna". "Počty tyčí" nebo "důvody požárů" jdou jaksi mimo mě. Směrodatné pro mě je, kolik energie Japonci věnují onomu "hašení". Takže pro mě je pravda kdesi uprostřed mezi článkem a jeho oponenty. Kdyby ony "tyče bez vody" nepředstavovaly žádné nebezpečí, asi by Japonci nechali elektrárnu elektrárnou a ať si tam ty tyčky prostě "doreagujou". [smích] Myslím, že mají i tak starostí víc než dost a ta jejich "elektrárenská aktivita" má nějaký závažný důvod (a tím dozajista není zachránit zařízení).
PS: Propadat panice nemá vůbec žádnou cenu. Až nám půjde o život, budeme stejně ti poslední, kdo se o tom dozví. A nedělejte si iluze o "on-line zpravodajství". Možná je vaše zkušenost jiná, ale ta má nezaznamenala, že by kdy o aktuálních průserech kdokoliv odpovědný řekl pravdu. Myslím tím HNED a ne až po několika desetiletích...

239715

20.03.2011 16:00

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

No jo, no... ale když on Kaddáfí je takový už někde přes třicet let a doposud to světu nikterak nevadilo. EU dokonce zařadila Libyi do Unie pro Středomoří, která deklaruje účel "harmonizovat sousedské politiky členských států EU a úmyslem šířit demokracii, hodnoty a standardy EU a také ekonomický, politický a sociální rozvoj".
Kromě toho už desetiletí plní Libyi funkci "záchytné evropské stanice" pro běžence z arabského světa a Afriky. Deportují se sem běženci z celé Evropy, nejvíce z Francie a Itálie. A není jich zrovna málo. Libye má svých občanů něco přes 5 milionů a k tomu víc jak 2 miliony běženců. Obávám se, že zrovna z jejch řad se rekrutovali "povstalci". Běžný libyjský občan na tom totiž není nikterak špatně (sociální vládní program), rozhodně tam nikdo neživoří, životní standart je na arabský svět na velice slušné úrovni a některé zdroje říkají, že Kaddáfí si své lidi v tomto směru pěkně "po socialisticku" rozmazlil. A podařilo se mu to i přesto, že země byla přes 20 let pod těžkými hospodářskými sankcemi. Samozřejmě - toto neplatí pro běžence a přistěhovalce bez občanství.
Čím to, že je Kaddáfí tak najednou "diktátorský zločinec", ač to nikomu dosud nevadilo a nikdo neupozorňoval na nějaké letité "porušování lidských práv" ? Možná bude jedním z důvodů i fakt, že po zrušení hospodářských sankcí Kaddáfí neotevřel dveře tomu správnému kapitálu. Pokud chtěl pustit do země nějaké zahraniční investice, pak z Číny, Ruska nebo Indie.

239880

20.03.2011 16:34

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Lin 85.?.?.?

Ano, souhlas. Můžeme krásně sledovat, co určité skupiny myslí pod pojmem "demokracie". Ostatně - s vměšováním do vnitřních věcí máme své historické zkušenosti, takže by nám nemělo dělat problém vcítit se do pocitů Libyjce. Kdosi prostě rozhodl o jejich zemi a po svém, bez ohledu na přání tamních lidí. Některé země můžou lkát na mezinárodních fórech a žádat pomoc - a nic. Někdo nic nechce - a přesto "bude zachráněný".
Pro mě osobně je tahle "věc" dalším potvrzením toho, co si už dlouho myslím. A to - jak je to s onou "demokracií a svobodou". Doufala jsem, že se snad už svět trošku změnil, že po záležitosti s Irákem už si netroufnou jet podle stejného scénáře. Ale ne. "Humanitární bombardování" je stále v kurzu.
A nemyslete si, že informace budou košér. Nebudou. Hillary už získala požadované peníze, takže éterem se ponesou jen zprávy "v souladu se zahraniční politikou".

239886

20.03.2011 22:17

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Lin 85.?.?.?

A ježiš... Na nic nezapomínám a nenapsala jsem, že Kaddáfího pokládám za bezúhonného. To jste si nějakými podivnými cestičkami vydedukoval sám, včetně nějakého mého "přesvědčení". Znáte snad nějakého bezúhonného politika, proboha? [oči v sloup] Kaddáfího stavím na stejnou příčku jako třeba Castra = "socialistický revolucionář". Ovšem tohle není žádná tajnost, svět to ví min. od r. 1969 a to už je nějaký pátek. A nějaký pátek už uplynul i od událostí, které jmenujete. No.. a přesto se s ním všichni, kteří ho DNES bombardují, kámošili. A zvali ho, vítali stejně, jako on vítal onoho "hrdinu" (jak píšete). Dokonce mu ještě loni vyslovovali uznání a pochvaly za jeho zásluhy o mír v celé oblasti severní Afriky. Tak co jako udělal tenhle starý muž právě teď, že si vysloužil takové běsnění? Vždyť se nemá ani čím bránit, proboha... Libyjská armáda se svým vybavením je pro Evropu (potažmo pro svět) "hrozba" asi jako komáři pro vás. Navíc - mise OSN mají být pro ochranu civilistů, čehož se vybombardováním měst zcela určitě "dosáhne", žejo?
A spešl pro vás - za onu "diskotéku" Kaddáfí Německu zaplatil odškodné.
ad 2) Vysoká životní úroveň může být typická pro ropné státy, ne tak pro stát, který byl cca 20 let pod hospodářskými sankcemi. Embargo bylo zrušené až v r. 2004 a nejvíce se o něj zasadila právě Itálie. Té šlo hlavně o možnost dovozu zbraní na "obranu libyjských hranic před nelegální migrací".

239917

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 68 čtenářů částkou 9 439 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
23,09 Kč
Euro
24,98 Kč
Libra
30,07 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,53 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 049,80 Kč
1 unce stříbra
419,61 Kč
Bitcoin
229 340,41 Kč

Poslední aktualizace: 18.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?