Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 822 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jaa, ten který ví.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.02.2012 19:58

Kuba – země paradoxů

RE: Kuba

85.?.?.?

Nějak jste vynechal obvyklý nářek nad papírovou měnou, nebo jsou ty jejich dvě měny ve zlatě? Ale jinak souhlas, možná jste mohl vysvětlit i neexistenci chemtrails. Měl jste k tomu slušně nakročeno tím řídkým provozem na zemi, co teprve na nebi. [mrknutí jedním okem] Mně paní Jarmila neuvěří, že jde o důsledek "demokratizace" i v tom Egyptě. V naší kotlince je přes 70 letišť a před mým oknem je, v maximálním provozu, vidět k těm čárám původce seřazeny do řady, jak jdou na přistání každých pět minut.

263666

22.02.2012 08:20

Kuba – země paradoxů

RE: Na Kubu emigrovat

85.?.?.?

Velmi trefná poznámka, bohužel tady na Zvědavcovi ojedinělé stanovisko. Tady obvykle převládá černobílé vidění. A nesouhlasně diskutující se navzájem značkují na přinejmenším pomýlené (zmanipulované), či rovnou zrádce. Diskuse se pak točí v kruhu a hledání společného stanoviska či dokonce řešení se ani náznakem neobjeví. Mírumilovné oslovení oponenta slovy "příteli" ,či "Vážený ..." působí pak jako ironie.
Takový Moore skýtá (skrze internet) možnosti sledování osobního vývoje. Pravda, jednodušší je prohlásit to celé za placené divadlo.

263822

23.02.2012 01:44

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

85.?.?.?

>a tímto končím s tématem, ke kterému jsem se nechala vyprovokovat.
Krásně a přesně a hlavně přiměřeně jste odpověděla, stejně jako djb.
Je velmi důležité, umět najít míru pro odpověď na provokace.

263864

23.02.2012 06:24

Kuba – země paradoxů

RE: Na Kubu emigrovat

85.?.?.?

>a taktne mlčal o Sionistoch a ich zaplatenosti do 9/11.
taktne alebo takticky ?
Pravda, ani v ďaľšom nepíše tvrdé odsudky sionizmu, ale rozumieť tomu inak nejde. Pre Vás ako povinné čítanie [mrknutí jedním okem]
http://www.michaelmoore.com/words/mike-friends-blo...

263868

23.02.2012 23:19

Sýrie, nová Libye

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

85.?.?.?

>Musíte vidět obě straně mince a ne jen jednu. A ne mít klapku na jednom oku.
>Jde nakonec o osud syrského lidu, který si takovou strašlivou tragédii nezaslouží. Nezaslouží si žádné národy.
S 90-kou která reaguje na Váš příspěvek zcela souhlasím.
Ovšem poté co mi spadla klapka z jednoho oka, jsem prozřel k jednoduššímu vyjádření. Žádný národ na světě, jak píšete, si takovou tragédii nezaslouží. Je proto potřeba takový rakovinný vřed, jakým ozbrojená opozice doopravdy je, okamžitě všemi prostředky zlikvidovat. Jednat je možné pouze s neozbrojenou opozicí.

263900

24.02.2012 09:52

Sýrie, nová Libye

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

85.?.?.?

"Ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová na okraj konference prohlásila, že dříve nebo později se opozice dostane ke zbraním a Asad padne."
Pramen

263911

25.02.2012 01:36

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Katolický blábol

85.?.?.?

>Jindro, tvé emoce udělaly pitomce z tebe.
To nejsou jen tak, nějaké emoce. To je přetrvávající trauma z dětství. Autorita KC mu bránila v nevázaném využití "orgánu radosti". A on jí to dodnes nemůže odpustit. [mrknutí jedním okem]

263966

25.02.2012 02:48

Rusko čelí po volbách „hrozbě oranžové revoluce“

Zlatý Putin

85.?.?.?

Dokázat vrátit míč do hry, prakticky z autu. To je hlavní přínos Putina. Jinak by dnes bylo Rusko jen prázdnou slupkou, jako třeba u nás (ještě zbývá dotunelovat zdravotnictví a důchodový systém). Vrátit šance pro důstojnější život obyčejným lidem, to bylo velké umění. "Demokratizační agentury" rozlezlé po celé "otevřené" zemi, štědře dotované ze Západu neuspěly. Rusko jak bájný fénix se zvedá z jelcinovského popela. Snad to opět potvrdí volba prezidenta. Snad rozhodující počet voličů pochopí, že svobodně nejít k volbám je hodně krátkozraké řešení.
"Suť vremeni" nemusí být nutně prozápadní opozice. Čas ukáže.
Určitá demokratizace je nezbytná pro přirozený vývoj (i lokální) politiky. Též pro kontinuitu nástupnictví, nikoli zabetonování se ve funkci - jako dřívější geronti. Komunisti selhali nejen v rozhodujících okamžicích, ale zejména v odhadu vývoje, pokud nepřipustíme plánovanou zradu, či jízdu podle vnějšího scénáře. Zjevně navrácenou globální bi-(multi-)polaritu nelze brát jako vnější scénář, i když mnohým zdejším vykladačům geopolitiky to více vyhovuje. Některým dokonce vadí, že "špion" říká jen co se mu hodí. [chechtot]

263968

25.02.2012 03:44

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Katolický blábol

85.?.?.?

Taky s Vámi poměrně souhlasím. Popsal jste ale poměrně složitým způsobem kontinuitu "mírného" parazitování "aristokracie" v proměnách času. Autor článku se zaměřuje na souvislost mezi mírou parazitování a vazbou mravů na víru. To ve Vašem historickém popisu chybí. Co ale nechybí, je rozhořčení nad autorem, který nevyzval k "akci". Před akcí by mělo být jasno - proč, co a jak , a k tomu článek určitě pomáhá.

263969

27.02.2012 02:39

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

85.?.?.?

>Edgar Hoover, ktorý bol šéfikom FBI od r. 1924 do smrti r. 1972 ( nedovolil si ho odvolať žiaden prezident, pretože mal spis so „špinavými“ informáciami na každého významnejšieho Američana...
Umrel, a spis odovzdal Kysučanovi. Ten nám z neho čerpá tajomstvá - slobodomurárske - Romneyho, obtlstlú postavičku Moore-a, či financministra Sorosa, a keď k tomu pridá všetky symboly z rubu jednodolárovky s pokusmi o výklad, a nádavkom všetky tajné spolky, každému je hneď všetko jasné, iba mne sa zdá, že hmla zosilnela. A Šalamúnov kľúč - asi stratený. Len Kysučan vie čo s tým.
Nakoniec predsa, veľmi jednoduché riešenie v poslednej vete.
Len by bolo na čase, aby sa už konečne držal definitívne poslednej vety, a hmlu nechal zdravým myslením rozfúkať.

Ono je to v podstate moc jednoduché. Paraziti svoj jediný záujem maskujú miliónom "tajomstiev". Majú len tento spoločný záujem a potrebu maskovania, inak nič. Ani vieru, ani národnosť, ani pohlavie, ani geny. Predstierajú užitočnosť pre spoločnosť, a navzájom sa popularizujú (i negatívne). Už tisícročia rozprávajú (neskôr píšu) pútavé príbehy, dnes knihy či filmy ktorými omamujú poslucháča (čitateľa, diváka) o tajomstvách poriadku sveta. A cez desiatky, úroky, dane, poplatky a mnohými inými formami (kolonizácie, vojny) parazitujú na ohlupovaných ovečkách. Niektorí i za pastierov sa vydávajú. Vlci náturou.
Podľa mňa je táto téma viac než vyčerpaná, bolo by treba skôr rozmýšľať čo s tým robiť, a nie sa furt dookola motať v kruhu.
Podľa mňa len väčšou nasranosťou sa k cieľu nedopracujeme.

264052

27.02.2012 04:07

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: takovou směsici záměny příčin a následků jsem nečetl už dlouho

85.?.?.?

>Povojnová kolektivizácia bol zločinom.
No, i tak možno.
Lenže podrobnejší pohľad ukazuje nezáujem dedičov (pretrhnutie náväznosti) o pokračovanie v súkromnom hospodárení po privatizácii. Komunisti vtedy zneužili moc, a dobro(?) silou vnútili hlavne tým menším hospodárom. Pravda o návrat majetkov stáli dediči všetci, ale skôr na predaj. Drobní vlastníci ho ale "zadarmo" musia prenajímať (z dôvodu podielovej rozkúskovanosti) "transformovaným družstvám", ktoré s družstvami vlastne majú spoločný len názov. A dediči väčších majetkov sa snažia previesť pozemky na stavebné, a predať - a tak na tom zarobiť.
Inak súhlas.

264055

27.02.2012 05:04

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Katolický blábol

85.?.?.?

To je možný makropohled z hodně velké výšky. Z ještě větší výšky by nebylo vidět nic. Pokus najít brzdu na stoupající "rozežranost" parazitujících vrstev, se nemůže konat bez zohlednění morálky v případné vazbě na víru v historickém kontextu. To je skutečně nezávislý parametr. Tmel stavby celé civilizace. Vydroluje-li se pomocí převýchovy v množství větším, než jiné stabilizující faktory nahradí tuto morálku (např. zákony), pak se dříve nebo později stavba zhroutí.
To, že si "peníze" upravují morálku i zákony ve "svůj" prospěch bylo popsáno nesčetněkrát, a nemůže to chybět v poctivém popisu nastávajícího kolapsu. Chybějící morální zábrany, ohýbatelné paragrafy nenahradili. Jsme na konečné (civilizace). Vystupte si.
Co nevidět bude dovoleno vše. Lidi, pokud neumřou, jak správně píšete, se přizpůsobí.

264058

27.02.2012 23:23

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

85.?.?.?

Vlastne som nemal vůbec reagovať už minule. Ale člověk (podľa Vás opica) si myslí, že niekým (Kysučanom) pohne k zamysleniu. Nič, len mantry od apoštola dosť podivného Boha.
Skoro by som sa dal ku katolíkom. Učia, že posledný budú prvými. Ale Vy, apoštol jediného pravého boha, sa vyvyšujete nad nás (opice). Také sebavedomie vídávam len u obzvlášť silno veriacich, napr Svedkov Jehovových. Tí ale odporúčajú väčšinou iba jednu knihu, a Vy by ste mi chcel zas.ať hlavu takým stohom kníh, ktoré nám (opiciam) neprídu ani trochu užitočné.
Trebárs ten Sutton, si myslí, že môže ovládať náprotivok. To možno, ale nás opice nemôže ovládať, my si robíme (aj v klietke), čo my chceme. Nás zaujíma skôr, ako rastú banány či paradajky, a nie podstata výsledku.
Neviem, čo furt máte s tými murármi. Roosevelt trepe nezmysly, to nevidíte? Vraj: „Tento národ (USA) bude v plnej sile svojej moci schopný prevziať vedúcu úlohu medzi národmi, a tak nastolí – nový poriadok vekov! „ Chimérista!
Ani od Paine-a nemohol chytiť zdravý rozum, iba náboženstvo. To samé, ako jste chytil Vy.
Viem, ešte máte v zásobe ďaľšie mantry. Napríklad tú, o dobrom mlčiacom človekovi. To sa najprv (ako Bush) pasujete na dobrého človeka, a potom tapetujete a tapetujete Zvedavca tými načítanými „tajomstvami“. Nevadí Vám, že tým, že boli knižne uverejnené, už nie sú dávno žiadnymi tajomstvami , ale len potravou pre manipulovanie oviec. Alebo práve preto!
Píšete: Ďalej som nič nepísal o symboloch na 1 USD bankovke...
To je pravda, lenže sú to tie isté symboly, jako na Veľkej pečati. Pedant iba v detailoch.

264085

29.02.2012 07:50

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

85.?.?.?

Mám málo času. Preto stručně.
Mantra. - Jadro-skúste vo Wiki. U mňa šlo o prirovnanie, tj. prenesený význam. Nie som prvý, kto takto toto slovo používa. Jedným z prvých známych praktikov, ktorý si všimol možnosť praktického využitia pôsobenia opakovaných zvukov (a tónov) na preprogramovanie asociačných ciest bol Dr. Paul Joseph Goebbels. Všimol som si tu jeho učedníka.
Tak mantra u mňa (v predchádzajúcom texte) znamená opakovanie niektorých fráz, ktoré sa samy o sebe ťažko vyvracajú, ale uvádzajú věci pochybné, ktoré bez kritickej filtrácie zbúrajú v „konzumentovi „ aj vlastné skúsenosti.
Knihy a vzdelávanie.
V mladosti som ich prečítal tisíce. Dnes nemám (čas ani peniaze) na vyhadzovanie. Ale občas si i nejakú kúpim, niekedy ani nedočítam. Doporučenia od Vás neberiem. Sú situácie, že si spomínanú knihu objednám už v priebehu diskusie na internete, kde o nej padla zmienka. O tajomstvách nikdy. Väčšina kníh prináša posledný užitok v okamžiku predaja. Iné treba s citom archeologa preosiať, a nájsť užitočné. Staršie knihy sú mnohdy iba predstavy autora, ktoré bez znalosti ďaľších súvislostí zavedú na scestie. A najviac je takých čo obsahujú zbožné prianie autora zabalené jako nezávislé odhalenie. Pozor, sú aj dobré knihy.
TV vidím raz za mesiac až polroku. Papierové noviny nečítam.
Teorie i prax programovania ovcí poznám dobre, Vy mi nemusíte vŕtať dierky do nosa.
Nechám na čitateľovi, jako chápe roľu M.Moora, na ktorom ste si Vy (asi vychrlý na kosť) všimol to podstatné – obtlstlú postavičku.
Kysučanovi polopate: Vadí mi , že taký investigatívec, ako Vy, tu zasiera (s prepáčením) priestor. To je všetko.

264192

29.02.2012 10:57

„Zabij v Sýrii každého Rusa a každého Číňana…“

RE: svrhnou kazdou vladu

85.?.?.?

Nesvrhnou, protiopatření byla sdostatek účinná. A bez velkého humbuku. Určitě jsou opatrní i na finance, a neukládají v pochybných bankách hotovost. Pomůžou spojenci...

264203

01.03.2012 05:28

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: vodka je svetoznama RE: Stará známá věc!

85.?.?.?

>a hlavne se nenechte pri paleni chytit. Vetsina sousedu v ceskym krateru jsou pekny swine ktery vas klidne udaji i kdyz par litru kvalitniho schnapsu vod vas dostanou tak ze na to si davejte taky majzla.
Pro vlastní potřebu to snad není trestné, Ví to někdo přesně?

264315

01.03.2012 06:18

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

85.?.?.?

Zdá sa, že fara pána Kysučana na Zvedavcovi, má viac priaznivcov ako som čakal. Iste, on môže znevažovať lacnými posmeškami užitočnú prácu iných. Ale keď mu to niekto "omaže o hubu", tak je to urážka. Na okraj: Ak ste ani po mojom návode nespozoroval paralely medzi mantrou a mojim ironickým ponímaním toho samého, je pre vás asi čítanie dosť veľký problém. Ale možno si nechám poradit s tým nedostatkom času, orientácia diskusie na zahmlievanie podstaty pomocou hlbšieho a hlbšieho štúdia tajomstiev a tajpomstiev tajomstiev zase uráža mňa. Ale pobavil ste ma slovníkový dogmatik. Ešte že ste si pridal sebaobdivného smajlíka. Fakt dobré!

264316

12.03.2012 10:10

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

85.?.?.?

Konečně něco k věci! Většině stačí slyšet ony částky, jiní jsou hned u slova korupce omámeni. Na BL dokonce jeden vymyslel trestný čin úplatku poskytnutím bezúročné půjčky. Ale nenašel jsem tam, a ani jinde, co mne od počátku "trápí" v této "úplatkářské aféře", nějakou bližší specifikaci onoho cizokrajně znějícího zboží  a to loajality. Dovedu si představit dohodu (třeba jen ústní) hodně obecně pojaté "akce loajality" se zálohou i doplatkem po ní. Ale bez té dohody a jejího hodnověrného doložení, je celé to obvinění spíše urážka na cti než cokoli jiného.To podivné zboží nejde  měřit , vážit či počítat, natož za něj smysluplně platit. Bez existence oné dohody to  dokonce směřuje jen k čirému úmyslu někoho si "pomocí peněz naklonit". Bez alespoň naznačené ochoty protistrany se nechat "naklonit" správným směrem, jde ale o zcela vyhozené peníze. Obávám se, že zrovna  pan Bárta takovou úchylkou netrpí.
Víte, když se takto jeden zamyslí,  pak je  s případem hned u konce. Ale může existovat důvod, proč se právě nezamyslet, a vyslýchat a vyslýchat  a poskytovat tomu "blábolení" publicitu...  byť i se závěrečným odložením pro nedostatek důdazů.
Správný závěr je - jde o neformální půjčky "spolupracovníkům".

265090

12.03.2012 16:32

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Na neco se ve zdejsi diskuzi zapomina

85.?.?.?

Ale s kým by Kočí a Škárka hlasovali? S ČSSD, či s komunisty? Leda na truc. Oni ani nemohli hlasovat proti vládní koalici.

265109

13.03.2012 09:45

Americká statistika

RE: Individuální odboj

85.?.?.?

>Uspořádat celonárodním referendum, kde většina národa rozhodne, že si nepřeje zastupitelskou totalitu, ale že žádá přímou demokracii švýcarského typu.
Jak jednoduché! Tak do toho! Hlavně musíte "nějak rozpohybovat" tu většinu národa.
Fico rozpohyboval, podle Vás, pouhý milion. Tři miliony jsou na Vaší straně, jak jsem přečetl tu Vaši povolební matematiku. To je slušná většina. Ještě chybí to dotažení do konce, ale pro Vás to bude maličkost.

265142

13.03.2012 16:25

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: No v skutočnosti zlato reálne nepotrebujeme.

85.?.?.?

Díky za bezvadný odkaz. Krásně, srozumitelně, jako na dlani. Možná by to stálo i za samostatnou (po částech) publikaci na Zvědavcovi. Krátit určitě ne,
Pro mladší by to bylo asi potřeba i přeložit.

265155

13.03.2012 17:15

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: Tomáš Halík není pro mě žádná morální autorita.

85.?.?.?

>V tom však Halík prsty nemá.
Ale v něčem je mít musí. Původně jsem si taky myslel, že to je ten ekumenismus. Ale třeba cena, kterou zítra obdrží od polského velvyslance, byla již dříve udělena např. A. Vondrovi.
Pramen.

265161

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?