Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 822 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jaa, ten který ví.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.08.2009 12:29

Bieli ľudia nehovoria pravdu, pretože sa boja černošskej zločinnosti

RE: Řešení přece existuje

85.?.?.?

>dokopat zákonodárce...
Souhlas, ale jak? Kam, to bych i možná věděl... [chechtot]

197631

11.08.2009 17:43

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: Rusko není problém, svoje dluhy splácí, horší je stále rostoucí dluh USA,kde už pomalu nemohou zaplatit ani úroky!!!

85.?.?.?

>A jak by se asi Cesi mohli zbavit dluhu? [zmaten]
No hlavně by ho neměli vlády a parlament vůbec vytvářet a neustále zvyšovat. Doma se nejdřív kouknu do peněženky, a nakupuju podle toho kolik v ní mám. Žádná červená čísla. No a pokud bych měl dluh, tak musím ušetřit na to, abych splácel více než činí úroky z dluhu. Tím dluh začnu zmenšovat. Že jste z toho zmaten, to neznamená že jsou i ostatní.
>Komunisti za 40 let vse zmrsili a to co jeste zbylo pak komunisti (rozlezly v jinych stranach) po plysaku rozkradli.
Tak jednoduché to nebylo, ale asi to necháme koňovi, protože pod paušálním označením komunista se dají najít také čestní lidé, o kterých ta Vaše tvrzení zcela lžou, až po ty, "co byli u komunistů" jen kvůli prospěchu, a de facto komunisty ani nebyli ...Nejdřív zastavte svůj flašinet, a vyvraťte Montaznikovi fakta z předchozího příspěvku, rozhodně s takovou Vaší paušalizací jako pamětník nemohu souhlasit.
>Doufam ze lidi budou v rijnu volit nekoho jineho.
Taky bych rád doufal, ale nebudou. Pat podobný dřívějším, je téměř jistý. Probuzení lidí ještě letos nelze čekat, a na účinnou mediální protikampaň nejsou peníze.
>Co treba zkusit nejakou mensi stranu, ktera v minulosti nemela sanci.
To jsem zkusil i doporučoval minule, ale takových nás bylo málo, a můj hlas propadnul jako bych tam ani nebyl. Ale protože jsem mezek, zkusím to zas.
>Nemyslim tim tedy STRANU PIVA [mrknutí jedním okem]
Ale proti pivu doufám nic nemáte [naštvaný]

197653

12.08.2009 06:32

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se opravdu lepsi

85.?.?.?

To by mohlo znamenat, že v květnu se prodalo v USA 10 (ks) domů, v červnu 11 (ks) - cca o deset procent více a v červenci se dá čekat prodej 13 -ti (ks) což bude o cca 20 procent více než v červenci. To ale nic nevypovídá o cenovém trendu, zda jde o výprodej se ztrátou, či rozjezd nové "bubliny". Nějak mne to optimizmem nenakazilo, ale Vám to přeji...

Má-li to masovější charakter, může to taky znamenat začátek stěhovávání národa do perspektivnějších zemí...
Věštit o stavu hospodářství z pohybů na trzích (včetně burzovních) je jen o málo lepší, než z kávové ssedliny! Smysl pohybů spekulativního kapitálu jde většinou spolehlivě rozkrýt až po akci.
Ale lze skoro s jistotou předpovědět, že základní trend přející velkým a připraveným hráčům přesune značné majetky od základny k vrcholu pyramidy, ve smyslu symboliky požírájícího se hada.
A proletáři jako obvykle...

197673

12.08.2009 09:31

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: GRAF - jak je to s HDP a dluhem?

85.?.?.?

>Nechci být přehnaný optimista ani pesimista, ale údaj o dluhu vzhledem k HDP je zřejmě podstatnější než absolutní čísla.
To je pravda, ale nižšího řádu. Důležitější je trend dluhu, a reálná perspektiva pro splácení alespoň úroků. Jinak jde vytloukání klínu klínem s dalším navýšením základu.
Něco o termínech veřejný dluh(hrubý, čistý)...
http://www.econ.muni.cz/~ivan/xxx/subjects/ver_eco...

197684

12.08.2009 09:53

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Dobrá, ale těžká otázka!

85.?.?.?

Kromě domněnky:
>Ale nejde právě o to, aby to „řešení“ bylo co nejdrastičtější?!
by to vcelku mohlo odpovídat realitě, bohužel tam nenacházím roli oficiální armády a jejích arzenálů. A toto neumím zahrnout bez velké katastrofy do Vámi načrtnutého scénáře. Představa, že by armáda zůstala se svými "hračkami" v klidu, je nereálná.
Proto si také myslím, že ta výše citovaná domněnka může sice nastat , ale pouze nechtěně. A potom si jen přát, abychom byli raději poblíž epicentra...

197689

12.08.2009 11:23

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>a kdyz zjistili, ze se nic moc nedeje, tak by najednou chteli vse hned [smích] ...
Nechci Vám kazit radost, ale je předčasná. Některé jevy mají setrvačnost a jejich důsledky se projeví opožděně, ale s nečekanou silou, jako např. zpětná vlna u tsunami.
Chodím nakupovat, a docela mne potěšila cena litru mléka trvanlivého s 1,5proc. tuku za 7,50Kč. Moje radost netrvala dlouho, večer jsem zahlédl zprávy o rozprodávání stád krav i do zahraničí včetně inzerce i malých chovatelů. To povede k nesnadno obnovitelnému stavu poklesu krav i chovatelů (firem) i pracovních míst. Už nejásám. Brzy nebude nadbytek a vznikne prudký nedostatek s "odpovídající" vyšší cenou. Obchodní řetězce, májí přitom trvale zisk. Likvidační cena je nespíš výslednicí menší poptávky a tlaku řetězce, aby mu zůstal zisk pokud možno zachován, či dokonce větší(?).
Kdyby šlo nakupovat u nějakého soukromníka, a radši mu platit vyšší cenu aby přežil, a my s ním.
http://www.sbernice.net/605081/ekonomika/kvuli-niz...

197698

12.08.2009 12:47

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Oprava, následující chybná věta:
To povede k nesnadno obnovitelnému stavu poklesu krav i chovatelů (firem) i pracovních míst.
má být
To povede k nesnadno obnovitelnému stavu počtů krav i chovatelů (firem), i pracovních míst.

Při dohledávání referenčních článku jsem zjistil, že tento stav výprodeje a likvidace stád trvá nejméně od jara. Poslední odkazy k tematice (i když OT) jsou http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zpr...
http://www.denik.cz/ekonomika/ceny_mleko_stado_kra...

197703

12.08.2009 23:43

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>Problem je, ze trh s mlekem a obecne cele zemedelstvi je docela dost pokriveny Evropskou unii. Takove dotace a kvoty...proste z toho dela bordel.
Tím jste mi zrovna zpochybnil nápad, doporučit Obamovi podobné řešení kvót a dotací, třeba i státní záruku na odkup nasmlouvaných kvót potravin za přiměřenou cenu zahrnující náklady a přiměřený zisk. Já se totiž dosud domníval, že zemědělská potravinářská produkce, je jako jedna z mála, vhodná pro plánovací systém řízení, zejména pro snadnou předpověď roční spotřeby jednotlivých komodit, a na druhou stranu k potlačení významných rizik závislých např. na počasí, které je potřeba zajistit pomocí organizace rezerv. Že tady je trh jako regulátor naprosto nevhodný, neb reaguje příliš prudce na obvykle velmi dlouhé i víceleté cykly zemědělského provozu. Vybít nebo prodat stádo dojnic je otázka dní, taky zrušit podnik, prodat půdu je pouhá chvilka oproti opačnému pochodu. Ale zdá se, že Vy máte na mysli nějaké progresívnější metody. Musíme se blíže tedy blíže podívat na Vaše nápady. Vy píšete:
>Clovek si dneska nemuze koupit kravu jen tak a zacit prodavat mleko...proste nehoraznej bordel.
Kdyby se to jako mohlo, tak Vy by jste, v případě nedostatku mléka na trhu, koupil kravku jen tak, a zacal prodávat mléko. Na můj vkus to je dost děravé. Nejsem sice zemědělec, takže moje úvahy berte s rezervou. Ten jeden kus je málo, to je návrat k malovýrobě- nedostatečná schopnost konkurence. Navrhuji stádo. Než půjdeme kravky koupit, měli bychom je mít kde ustájit. Vybudovat kravín, nebo vhodné prostory zadaptovat. Kravky musí mít od první vteřiny co žrát (jíst). Mléko by jsme měli produkovat alespoň v kategorii bio - tedy biomléko. A tak krmení musí být taky bio, tedy biomasa. Tu, jak jsem kdesi zaslechl, dodávají Zelení. Navázat kontakty (prý nějaká Kateřina u těch Zelených), připravit smlouvy, zjistit ceny. Domyslet co s hnojem, podestýlka atd... No a teď to hlavní koupit to stádo. Bohužel teď mne nic nenapadá, kde se kupuje stádo krav. Momentálně jsou sice na prodej od těch zemědělců, kteří kvůli nerentabilitě ruší chovy, ale do nerentability se sami přece nepohrnem. Musíme až to bude rentabilní, a vlastně pak bude stádo nedostatkovým zbožím až bude chov krav na mléko rentabilní. Máte na to vůbec nějaké šmrdlíky, toho bude taky potřeba dost. Kupoval jsem kde co, ale prodejnu s krávami neznám. Tady už musíte sám. Jde o živé tvory, takže asi objednat, u nějakého chovatele, nějaký rok předem, než to začne být rentabilní. Já bych do toho nešel, to je samá neznámá. Kdy zase potom bude produkce mléka nerentabilní? Přece nelze čekat, že až se do toho pustíte, že to bude pak navěky stabilně rentabilní. No a dojení (málem bych zapomněl), to umíte?
Pokračování následuje

197750

12.08.2009 23:46

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Dokončení.
>Ja pracuju ve Stavebnictvi a tam zase jedeme na plny obratky. Sice neco krachlo, ale to bylo zpusebene spise politikou bank.
To je móc dobře, že jedete na plné obrátky ve Stavebnictví, aspoň nebudete mít pokušení koupit krávu jen tak. [velký smích]

197752

13.08.2009 00:03

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Ekonomika jsou především čísla a až potom nějaká spiknutí!

85.?.?.?

Nestačí umět hodnoty "naobchodovat". Hladové kobylky jdou i přes ohňovou bariéru a sežerou všechno i se šťastným majitelem až na bílou kost.

197757

13.08.2009 02:54

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>A co máte proti jedné krávě?...
Vám bych tu jednu krávu schválil bez připomínek, Váš příspěvek totiž dýchá člověčinou.
Vy s tou krávou, alespoň podle toho co píšete, nehodláte vstupovat na "pokřivený mléčný trh Evropské Unie" jako pan Ursus. A snad i EU by Vámi takto pojatý prodej zemědělských přebytků nesankcionovala. Pan Ursus se už první větou projevil jako liberální ekonom, nepřímo obhajující skvělé regulační schopnosti nedeformovaného a neposkvrněného trhu. K němu se pak ta jedna kravka nehodí, nanejvýš snad jako maska skromnosti. Navíc rentabilita by u něj byla, zcela jistě, na prvním místě. Takže, jsež-li kravko nerentabilní a není-li kupec, šup s tebou k řezníkovi pod kudlu. Tomu by ani její nerentabilní mléko nechutnalo.
To vlastně ani nebylo tolik o kravách, jako o lidech...

197764

13.08.2009 22:48

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>Ano mate pravdu... myslim si, ze by se do trhu, nebo do vseho melo zasahovat co nejmene....
Tímto potvrzujete, že do Vás vidím jako do starých pendlovek.
Na takové závěry:
>a nemyslim, si ze bych byl nejaky spatny clovek.
je pro mne zatím moc brzy. Zvláště zvážím-li, že tváří v tvář likvidaci (vybíjení či prodej do zahraničí) stád dojnic, nemáte starost o budoucnost nejen našeho zemědělství (zbytků potravinové soběstačnosti), ani Vám nedochází souvislost s cenovou politikou obchodních řetězců. Zato zisk (rentabilita) všech zůčastněných je pro Vás posvátná kráva:
>A o zisk, to jde prece i dnesnim zemedelcum, vlastne vsem, jinak by nam nebeceli na krizovatkach a nerozlevali mleko do ulicich...a podotykam, ze na zisku, renrabilite neni nic spatneho....
Patrně byl podle Vás zisk správně rozdělen posvátným trhem tak, že jeden účastník trhu je v důsledku tohoto rozdělení likvidován. Proč se angažuje překupník (obchodní řetězec) v cenovém tlaku (až likvidačním) na dodavatele, když mohl ceny pro koncového zákazníka ponechat beze změny, či dokonce zvýšit. Jaká může být motivace tohoto likvidačního tlaku, když vzhledem ke komoditě, lze očekávat skoro stabilní zájem zákazníků. Nižší cena mne (a nejspíš nikoho) nepřiměje k vyšší spotřebě. Taky si například nekoupím tři chleby, když bochník je za skoro třetinu původní ceny. Protože se jedná o základní potravinu, tak ani zvýšení ceny nedocílí snížení objemu prodeje. Proč se tedy tak obchodní řetězce angažují v likvidačním tlaku na farmáře?
Ještě pořád se Vám zdá být vše v pořádku?
Pokud ano, tak to asi nebudete dobrý člověk...
Nebo, že by to bylo na Vás moc složité, a že i přes moji úpornou snahu nasvítit problém ve správném úhlu, zůstáváte realitou nedotčen, zahalen v modrých poučkách...

197857

14.08.2009 12:33

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Vezmu to v obráceném pořadí
>A pokud odradim zakaznika cenou zakladnich potravin, prijdu i o zisk na vsem ostatnim, co diky tomu nekoupi.
Souhlas. Z toto plyne, že žádný řetězec, tím pádem, nepůjde proti proudu zlevňování základních potravin ostatních řetězců. To znamená, že řetězce i bez domluvy táhnou v tlaku na farmáře vlastně za jeden provaz. Z toho též plyne, že se ceny dlouhodobě v těchto řetězcích nemohou nijak významněji lišit. A taky neliší. Pokud ovšem nepůjde o vnitřně dotovanou cenu (dumping). Výjimku tvoří krátkodobé akce.
Takže koncový spotřebitel pro pečivo a mléko, pokud nemá jiný důvod, nepůjde dál než do nejbližšího řetězce, a ani nemá důvod ani možnost situaci ovlivnit.
Pokud mi v předchozí úvaze nenajdete chybu, plyne že řetězce to dělají jako přes kopírák. Tudíž je pro daný problém jedno, že jich je více. A tudíž vaše úvodní:
>Nezapominejte, ze tech retezku je nekolik, takze cena na objem prodeje rozhodne vliv ma.
neodpovídá skutečnosti. Jen pro ilustraci uvedu, že mléko např. nakupuji vždy v akci - obvykle několik kartónů, a mohu zodpovědně prohlásit, že se i tyto ceny (v akci) bývají rovněž přes kopírák. A jen z důvodu , že obvykle nemohu čekat na akci s mlékem v mně nejbližším Penny, tak nákupy realizuji i v jiných (Globusu nebo Kauflandu), které méně často ale pravidelně navštěvuji.
Závěrečná otázka: Je tento likvidační tlak na farmáře způsoben nedomyšlenou touhou obchodních řetězců po větším zisku, v rámci jejich monopolního postavení na nekorigujícím trhu, nebo je to promyšlená příprava hladomoru?

197899

14.08.2009 14:58

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Jansmithi, je hezké od Vás, že se bavíte. Bacha na něj, je hrozně rafinovaný, naposledy mi předhodil po kravách ovečky. [velký smích]
Ale konspirátor to není, pod posledním článkem se víceméně přiznal sám:"Mi jde o zahackovani USA ve stredni Evrope. Proc? Staci se podivat na Ivana jak se stavi na zadni."

197910

15.08.2009 00:34

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Jansmithi, Vás oslovit, no to jsem si zase dal! Já Vás chtěl navnadit aby jste medvěda (ursus-e) vzal do svých osvědčených inkvizičních kleští: cože jako s těma kravkama či ovcema medvěd doopravdy dělá. Ty řeči o zisku, rentabilitě, EU, kvótach mi byli totiž podezřelé. Ale to vy ne. Vy by jste snad chtěl mne natahovat na skřipec.
Po několik let se tady snažím propagovat, že není důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. A tak se nejedná u mne ani o výraz lenosti, ani o pokrytecký záměr... ani o výraz arogance. Ale také o nátlak na sebe sama, abych myšlenky formulval uceleně a srozumitelně a nespoléhal se na značku své firmy(nick), že mi bude lajdáctví prominuto, protože jsem to já, známý zvědavec, už zdálky podle nicku rozpoznatelný. V anonymitě zůstávám též proto, že nikdo nebude vůči mojí osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně. Já si totiž myslím, že by kvalita diskuse o řád stoupla, kdyby se provozovala pod softwérovým anonymizérem, který by pro každý článek přiřadil každému diskutujícímu náhodný nick s platností na diskusi jen pod daným článkem. Pod jiným článkem by byly přiděleny jiné (nové) značky.
Důsledky:
Automaticky by přestali do takovéto diskuse přispívat lidé, kteří si sem chodí hlavně leštit ego. I sidové, lehové apod., kteří chodí rozkládat diskusi, by ztratili na přitažlivosti (jako trofej), neb by byli pokaždé jako někým jiným. Nemohli by si sčítat své rozbíječské zásluhy, snad by je ani nikdo neplatil, neb by to bylo hůře prokazatelné. A nynější anonymové by ztratili smysl též, protože všichni by byli jako anonymové. (A dodatečně by šla identita dohledat, pokud by s diskusí byla uložena aktuální převodní tabulka nicků.) Historie příspěvků jednotlivých diskutujících by ovšem, v takovém systému neměla smysl, ale tu Vy stejně nepoužíváte, neb kliknutím na tu 85.?.?.? u daného příspěvku, by jste si snadno zjistil všechny moje příspěvky za dobu, co mám pevnou IP adresu.
Takhle paralelne zřízený anonymizovaný diskusní klub, vedle stávající 4.cenové skupiny (Editor promine), by mohl v jiné atmosféře vytvořit předpoklady pro cílevědomější diskusi na Zvědavcovi.

197943

15.08.2009 00:44

Jak jsem se seznamoval přes inzerát

RE: jen poznamka k uvodu...

85.?.?.?

Ale nejprostší vysvětlení je, že jsou po sobě jdoucí významné změny polohy - t.j. vstávání a padání průběžně číslovány. [mrknutí jedním okem]

197945

16.08.2009 03:29

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

Jansmithi, pýcha předchází pád.

85.?.?.?

Jansmihti píšu Vám, ale i jiným čtenářům, o jedné temné stránce (nejen Vašeho) ega. Kdo má oči k vidění a mozek k přemýšlení, pláče - nebo se ďábelsky chechtá, zejména nad Vašimi projevy "skromnosti" po tak vydatném filosofování o dualitě vesmíru a ega zvláště (diskuse za článkem "Kdo vlastní TV média" ). Že by někdo, jen trochu rozumný, mohl stát o pochvalu od Vás Jansmithi? Je to od Vás veliká domýšlivost, zejména když na prvním místě je Váš nick - reprezentant Vašeho ega na internetu, pak dlouho, dlouho nic, a někde tam na konci "ajpina 85 s nedobrou pověstí". A takto skrze Vaší pýchu a nadřazenost, promlouvá vašimi ústy Zlo (Ďábel), které tak snadno, a bez problémů odhalujete u jiných "nadřazených" jako nemoc, a zdroj vší zkázy, ale to břevno v oku svém nevidíte. Jansmithi, není to jen Vaše temná stránka. Takhle zavirované mozečky mají i mnozí jiní, proto se pořád všichni spíše hádáme, než nacházíme souzvuk. A Ďábel tak má z našeho počínání hojnou sklizeň. Aby našimi ústy mohlo promlouvat Dobro (Bůh) musíme hlavně potlačit v sobě to, co se navenek projevuje jako pýcha a nadřazenost. Ale to vy Jansmithi moc dobře víte. Našel bych to napsané, byť jinými slovy, v mnoha Vašich příspěvcích. Jen do praxe, na tom nejdůležitějším místě - u sebe, se Vám to nedaří dotáhnout. Není co objevovat, vše již bylo mnohokráte v historii na mnoha místech probráno i závěry správné učiněny: "Pýcha předchází pád." Jen žít podle toho třeba...
Nezatracuji Vás, to můžete jen Vy sám.

Takže Jansmithi, pokud ano, i pokud ne, mír s Vámi.

197976

16.08.2009 06:53

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Jansmith síce nie ste, ale zdá sa, že toto nikoho iného nezujíma, a tak som rád, že reagujete aspoň Vy, aj keď Vy poslednou dobou reagujete skoro na všetkých viac voľáko nasrato ako k veci. My sme spolu už dávnejšie prebrali i také veci ako rámce očakávania, i mnohé dimenzie ega, takže len toľko na úvod. Nuž ale začnime.
>dobre som to pochopil, ze vy - jediny nezistny z nas zvedavych egoistov- sa preto nebudete identifikovat,
>lebo vam ide len o odosobnenu myslienku.
Skoro dobre pochopil, a keby ste kládol viac dôraz na vec, a nie na osobu, dalo by sa to aj lepšie čítať.
Možno, že som naozaj jediný nezištný...ale to nechávam na iných.
Býva to tak, že potrefená husa zagága, no aké máte problémy Vy?
>a co ta vasa myslienka ma za ucel a pre koho je urcena? pre dalsie cisla?
Ak to čo píšem, číta "číslo" alebo človek, to závisí na vývoji príjemcu už dávno pred tým, čo ja stlačím klávesu. Ja síce chápem čo máte na mysli, chápem aj pocit ohrozenia z potlačovania rôznych slobôd, ale týmto smerom to nebolo myslené.
Účel môjho príspevku bol v návrhu lepších (trebárs i umelých) podmienok, aby tí, ktorí sú schopní premýšľať o spoločných veciach nestroskotávali na prekážke nezvládnutia s egom súvisiacich problémov. V mojom príspevku som menoval iba niektoré. Neviem, možno sa Vám to páči ako je tu zvyčajne v diskusii živo, lenže ja to vidím skôr ako nekonečnú hádku, bez perspektív akejkoľvek dohody. A tu sa nedohodnú na ničom ani tí, ktorí by to v kľudnejšom prostredí dokázali. Pri rešpektovaní obvyklých "demokratických postupov", nejde vylúčiť rôzne neprínosné či rozkladné elementy žiadnym jasnozrivým vyhadzovačom, ale možno by to šlo filtrom technického typu.
>co keby sme rozsirili tu vasu uslachtilu ideu na cely svet?
>kazdy dostane cislo, uniformu a vrece na hlavu a budu sa pocitat uz len myslienky.
No rozširovať na celý svet tieto vízie, to nemusíte. Ono sa to rozšíri i bez Vášho pričinenia, ak sa ľudia dosť rýchlo nedohodnú na spoločnom pozitívnom konaní.
Ale v jednom máte úplnú pravdu, už teraz sa počítajú iba myšlienky. Plky, emócie, paranoia nebudú ten vhodný komunikatívny materiál pre dohovor.
>ved o tu vam predsa ide?
Ak ste čítal dobre predchádzajúce, tak mi ide o opak.
>vy ste si v tomto svojom prispevku napoleroval vlastne ego, ako som to tu davno od nikoho nezazil.
Dosť nechápem Vašu reakciu. Ale bol by som Vám vďačný, keby ste mi to ukázal dajako na príklade (ja som inak enormne chápavý), ako to mnou napísané bude vrhať na mňa v budúcnosti nejaký lesk či slávu, keď ani s nickom a už vôbec nie s menom alebo s výzorom to nejde spojiť.
Možná to bude len Vaša precitlivelá reakcia na to, že nič, z obsahu mnou napísaného, nejde logicky roztrhať na cucky. Toľko pravdy po hromade... v tom bude asi dáka čertovina, no nie?

197979

16.08.2009 08:32

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Pozrite google, pripravili ste ma o kus noci, a tak aby ste to nemali tak jednoduché, skúste tie vecné, nie osobné stránky, môjho príspevku posúdiť. Mirda sa tiež môže pridať. A dajte do toho pre začiatok aj trochu dobrej vôle. Ak ovšem nie je vašou vrcholnou prioritou len kritizovať a hľadať blchy i tam, kde nie sú. Nemusíte písať traktáty. Ja sám si myslím, že v najhoršom sa to neosvedčí, keby sa k realizácii i našla dobrá vôľa.

197983

16.08.2009 15:37

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>skuste precitat moj prispevok este raz, ci nie je viac vecny nez osobny?
Ja by som nikdy nepísal príspevok, bez toho aby som rozumel dostatočně tomu, na čo reagujem. Vecným sa môže zdať skôr tento, na ktorý teraz reagujem. Ten pôvodný som podrobne rozobral odstavec po odstavci v mojom príspevku č.197979. A nemám, čo by som na tom menil. Ten č.197979 ste zrejme nečítal, pretože som Vás v ňom upozornil, že celú širokú problematiku ega sme my dvaja už kedysi dosť podrobne preberali a naviac vo vzájomnej shode. Rovnako ako rámce očakávania. My sme vlastne starí známi, lenže Vy buď nečítate všetko, čo bolo na Vašu adresu odo mňa napísané, alebo Vás opustila pamäť, až ma dokonca napadá, či ste to naozaj Vy. Tuná sa stávajú aj prípady, že niekoho i zamenia v nemocnici. Alebo mu tam zabudnú podaktorý orgán prišiť.
Takže, až si prečítete vyššie napísaný môj príspevok č. 197979 reagujúci podrobne na Váš prvý, a ozvete sa, môžeme pokračovať. Inak to považujem za ukončené.
Upozorňujem vopred, že veľmi neznášam formulácie, ktoré mi podsúvajú niečo, čo som netvrdil, výnimku má u mňa jansmith, lebo to tak robí furt. Už teraz sa teším na Vašu adekvátnu reakciu.
Váš...

197996

16.08.2009 16:49

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>Uplně popíráte vícevrstevnost a pohnutky každé myšlenky.
Mohl by jste toto tvrzení nějak lépe dokumentovat na textu ode mne. Nedaří se mi to tam najít. Nezdá se Vám, že diskutujete jen se sebou, přičemž se "tváříte" jakože diskutujete se mnou?
>Vyjádřená myšlenka je jen část té věci, podstatný je též záměr.
Někde tvrdím opak?
>Všiml jste si, že výraz obličeje řečníka vám odhalí třeba cynismus?
Ve Vašem obličeji zrovna nemohu nic přečíst. Kde se stala chyba?
>Když hovoříte s vyprofilovanou identitou, můžete částečně sledovat tyto vedlejší pochody - máte možnost odhalit např. úskok.
Souhlas, ale nespletl jste si komunikační médium. Tuto záměnu médií z Vaší strany považuji za úskok.[mrknutí jedním okem]
>Absolutní anonymita povede k absolutnímu chaosu.
Jednak absolutní anonymita se, ke škodě věci, ani nedá docílit. Často i za změněným nickem poznávám původní nick. Neschopnost se v takovém prostředí orientovat, by měla vyloučit z diskuse ty, kteří se bez té berličky (nicku) nemohou pohybovat, a přinutit ty kteří to dokáží, pečlivěji zkoumat i to, co jinak se dá považovat za bernou minci.
>Víte, že se lépe manipuluje dezorientovaný?
Vím. Ale to není k tomu určeno. Navíc by to bylo dobrovolné, a pod veřejnou kontrolou i zvenku.
>Registrujete rozdíl, když hovoří o "míru" Váš oblíbený soused, anebo G.W.BU(S)H ??
Neregistruji, o míru hovořícího dobrého souseda totiž nemám. [mrknutí jedním okem]

197997

16.08.2009 17:51

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

85.?.?.?

Jansmithi, napsal jste toho jako obvykle mnoho, k věci jako obvykle málo. Budu stručný, a ostatní necháme na jindy.

>Nezlob se 85ko.
Nezlobím se. Je to patrné i z mého závěrečného pozdravu.

>Nechtěl jsem tě svou úvahou o anonymních ajpinách rozohnit a už vůbec ne vyprovokovat klasickou snahu ega odklonit diskuzi od tématu a začít v nekonečném flameware (do chvíle, než to editor utne) rozebírat mo
Je možné, že jste nechtěl, ale začal jste to Vy...

>Nebo tos nebyl ty a byla to jiná 85ka???
I kdyby mne prsty svrběli sebevíc, tak tam, kde už ve vlákně řádí jiná 85, pouze pozoruji, abych do diskuse nevnášel chaos. A mám za to, že tak činí i jiné 85-ky.

>Nějaká 85ka (byls to ty nebo nějaká jiná?..[smích]) celkem jasně ve svém příspěvku vyjádřila svou motivaci. Proč zůstavá za superanonymní ajpinou bez nicku (viz. že nikdo nebude vůči osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně), což znělo z určitého pohledu docela logicky a dá se s tím souhlasit...
Vidíte, tady se pokoušíte zmást čtenáře tím, že ze sebe děláte hloupějšího. Diskusní vlákno se pozná snadno, každý příspěvek, který není samostatným a reaguje na ...

>Možná máš s analýzou mé osobnosti a ega pravdu, možná ne. Navrhuji ponechat jak to je na ostatních čtenářích vlákna
Rád bych neměl, jinak souhlas.

>A klidně mi tykej, tady v debatě jsme si za nickem všichni rovni.
Ta druhá půlka věty je OK, i když možná my (bez nicku) jsme si rovnější.[vyplazený jazyk] Není to důležité, jen mám za to, že když už nic jiného vykání připomíná noblesnější doby. A skoro z pricipu brání sklouznutí k hulvátství. Cit pro jazyk nedovolí zůčastněným patvary typu: Vy vole! To zvolání byla jen ilustrace! [mrknutí jedním okem]
Aby jste nežil v pochybnostech, která 85 toto zplodila, tak zde místopřísežně prohlašuji, že jsem to byl já. [mrknutí jedním okem]

197999

17.08.2009 05:36

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Takže teraz prejdem do češtiny. To že Vy nejste já, přesto že jsme oba 85-ky je minimálně nám dvěma jasné.
>Já sem také jen jedna anonymní 85, ale dá se mi,že v této diskuzi trochu odporujete sám sobě.
Máte pochopitelně pravdu, to se děje při rozvíjení myšlenek skoro vždy, zvlášte při snaze o stručné vyjádření se omezujeme na to, co považujeme za podstatné, a tak různé souvislosti zůstanou "neošetřeny". Ty rozpory mohou být, bez znalosti všech souvislostí, ale jen zdánlivé.
>Pokud se odvoláváte na dlouhou historii toho, co už máte s panem googlem za sebou, tak nepřímo uznáváte, že konkrétní osobnost partnera v diskuzi je přinejmenším stejně důležitá jako myšlenkový obsah každého příspěvku.
Plně s Vámi souhlasím.
Ale to s googlem nebylo ani tak odkazováním se na naše dřívější kontakty, ale bylo upozorněním, že zjevně nečetl můj předchozí příspěvek s podrobným rozborem jeho předchozí reakce, kde jsem se mu tímto odkazem na historii vlastně představil, abych vyloučil další případná nedorozumění. Bohužel stalo se, že pan google reagoval až na můj druhý příspěvek bez toho aby četl ten první. Diskutujte potom s někým, kdo má už rozsudek hotový, aniž si přečte vše v diskusním vlákně od svého oponenta. To ale bylo jen pro ilustraci chyby pana googla a našeho vzájemného nedorozumění, a snad to nebude charakteristické pro osobnost pana googla. Problém důležitosti osobnosti diskusního partnera bych opět rozvinul po krátkém uvedení do dalších souvislostí, které lze jinak pracně zrekonstruovat z mých vstupů do zdejší diskuse. Jádrem mého snažení není dobře si podiskutovat s příjemnými lidmi o všem možném, ale vytvořit jakýsi účinnější formát řízené diskuse, který by umožnil rychlejší a méně chaotické sjednocování názorů v oblasti správy věcí veřejných, a mohl se tak stát základem pro jakousi "školu hrou" na téma: vládneme si, t.j. sami sobě. Snad i s možnou budoucí extrapolací do reality. A z tohoto úhlu pohledu přistupuji ke zdejším někdy zcela chaotickým hádanicím. Zde se vyskytuje dost lidí(a na doslech jsou jistě i další), kteří by jistě takový směr diskuse preferovali. Ale různé žabomyší války sektářského typu tomu brání.
Nyní zpět k důležitosti osobnosti diskusního partnera.
Obvyklý ("demokratický" ) formát diskuse připouští účast všech, kteří mají klávesnici. Bez ohledu na jejich schopnosti, a také bez ohledu na jejich motivaci(záměr). Že v tom výsledném objemu zaniknou skutečně promyšlené úvahy, je každodenní praxe.

Pokračování následuje

198029

17.08.2009 05:51

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

dokončení

Potřebovalo by to "filtr na osobnosti". O tom byla vlastně moje snaha pod současným článkem (jinak sice zcela OT), se kterou jsem zatím, jak se zdá, pohořel u jádra zdejších diskutérů.
Když vidím, jak značnému množství diskutujících vyhovuje zdejší každodenní dávka adrenalinu, tak se ani nesnažím o případnou publikační činnost, a jen zkouším diskutovat aspoň střípky ze svých představ.
>Kromě toho, vaše odmítnutí důležitosti a hodnoty emocí je nelogické a neracionální, protože emoce (ať už reflektované ale daleko více nereflektované) v diskuzi hrají velmi podstatnou roli - a nejen v diskuzi. Nepřeceňujte úlohu loga, racia, slova v komunikaci a nepodceňujte úlohu emocí,...
Snad jsem Vás už v předchozím přesvědčil, že to vidím vlastně až moc komplexně. Kdyby jste ale měl nějaký nápad na "filtr" nebo i poznámky k tomu , budou vítány. Snad nám to Editor umožní, i když jde o podkopávání současné praxe a navíc ještě OT.

K tomu zbytku Vašeho příspěvku jen tolik: poslední odstavec jsou jen chytrá změť písmen - kódy. Důležité jsou kvalita obou jak vysílače tak přijímače. Ale jinak je to strašná duchařina, totiž i když je přenos bezchybný, vždy bývá slyšeno něco alespoň trochu jiného, než bylo vysíláno. [mrknutí jedním okem]

198030

17.08.2009 06:06

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Doufám, že jsem Vám ( případně i jiným) svojí odpovědí u vašeho předchozího příspěvku dostatečně vysvětlil.

198031

17.08.2009 10:01

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

85.?.?.?

Tomu říkám stručně a jasně! Napadlo mi to sice taky, ale jako nezlomný optimista jsem přece jen doufal, že mlácením z Jansmithe nějaké zrníčko vypadne. Bohužel jste měl nejspíš pravdu. [pláč]

198043

17.08.2009 13:16

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Vezmu to od konce, protože tam mám jasno, ten začátek u mne zatím varíruje ...a zraje.
>No vidíte, a kam na tento zákon s "logikou" a "raciem"
Pojmem duchařina jsem obešel parametry vysílače i přijímače, ale pokud by šlo o pitvání těchto na "hardvérové" úrovni, tak nám nic jiného než logika a racio nepomůže. A zcela logicky jde vysvětlit ten rozdíl přijímaného i vysílaného. Pokud ovšem jde o prožitek samotný, tam už je i s logikou konec, ale to neznamená že v budoucnosti výzkumníci ty různé libé vjemy nepopíšou jako fyzikálně - chemické reakce... nezkonstruují generátory... Fuuj!
Možná je už i zčásti hotovo...
>vidíte to sám, i sebeinteligentnější a dle vlastního názoru seberacionálnější lidé se scházejí spíš proto, aby se pohádali, než aby se shodli (jejich nereflektované emoce jsou silnější než jejich racio), a s tím nelze naprosto nic udělat, tedy kromě toho, že si každý jeden své motivace uvědomí a změní je. Praxe ukazuje, že k tomu mu nepomůže racionální diskuze a logické argumenty, ale pouze a jedině nějaká tvrdá životní lekce.
No právě, že to vidím, nemohu se smířit s představou, že to masově dovrávorá do té tvrdé životní lekce. Tomu by se mělo zabránit. Katastrofických scénářů, jež se zdají být už v počátečních realizačních fázích, je více než dost. Jsem si jist, že není nezbytně potřeba být nejdříve postižen nějakou tvrdou životní lekcí, aby jeden vážně prozřel. Já se kupříkladu necítím být postižen, ale dlouhodobě přerovnávám své priority. No a oponenta si v té diskusi dělám většinou sám. A protože vidím na obě strany, nemohu se podvádět. Jakási samodiskuse. Takových lidí asi musí být povícero. A další, hledající odpovědi, vyčuhují z davu. Co chybí je jejich synergické propojení a vytvoření jakési byť pro začátek jen velmi volné rozptýlené komunity, která by mohla při pozdější vyšší koncentraci prezentovat životaschopnost a nezávislost. A na kterou by se mohli pohodlněji nabalit další. To sice může vzniknout spontánně, ale kdyby se našlo právě několik bystrých lidí "bez negativních emocí", kteří "své prvorozenství neprodali za mísu čočovice", tak by toto mohli detailněji rozdiskutovat a přiblížit návrat do ráje. Kde je ovšem vzít a nekrást... Tak mne napadlo, že by to nutně nemuseli být moudří kmetové(skoro bez emocí), ale i bystří a snaživí dorostenci. Jenže jak těmto "amputovat jejich negativní emoce", aby z té diskuse něco vypadlo jako výstup.
Pokračování následuje.

198054

17.08.2009 13:24

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Dokončení
>Myslím, že jsem vás zhruba pochopil. Smysl mé námitky ale byl ten, že toto je utopická, neracionální a nereálná snaha. Osobnosti (a jejich reflektované i nereflektované emoce) hrají v realitě daleko větší roli než abstraktní myšlenky. Abstraktní myšlenky jsou na živé city slabé a nemají proti nim šanci. Těžko říci, jestli bohudík nebo bohužel. já se kloním i při vší té hrůze, kterou city dokážou způsobit, k bohudík - jsem radši živým člověkem než mrtvým počítačem - a jsou to právě mé city, které mě od něj liší.
Zdá se že jen zhruba, ale i tak to není k zahození, neb existuje báze pro diskusi. Možná to i bude skoro zbytečné po tom jak jsem ještě více utopických vizí navršil výše. Předně mi nešlo o amputaci emocí u lidí. To bylo od počátku nepochopení. Mám rád člověka takového jaký je i s jeho chybami. Jde mi ale o to, vytvořit jakési speciální laboratorní podmínky pro kultivaci diskuse, v zájmu plnokrevného člověka. Kdyby se takové fungující umělé prostředí podařilo na nějakou dobu vytvořit, mohli by se po době "karantény" určitě odstranit omezující bariéry a duch toho místa by věci rídil sám dále.Umělá omezení nejsou ve společnost nic zvláštního, použil jsem například slovo karanténa, které například takový zásah do běžných poměrů představuje. Pár dalších příkladů : Operační sál,nástroje, oděv jsou dezinfikovány, kvůli lepším výsledkům. Podobně půda v množírnách výpěstků je upravena podobně. Prostě zajišťujeme technickými prostředky, aby určité děje byli pod kontolou po nezbytnou dobu. Nic víc jsem neměl na mysli.

198055

17.08.2009 13:32

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

No asi to bude ode mne obrana před konkurencí. Na WL si netroufnu, tak aspoň odháním začínající amatéry (humoristy), jak umím. [smích]

198056

17.08.2009 17:46

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

>Já to tušil, že to vše děláte jen pro jejich dobro. A vděk, jako obvykle, žádný. V takovýchto mome...
Já taky, že Váš zájem je pouze předstíraný.
Nic nedělám nebo děsně málo, křešu možná jiskru pro přemýšlení. Dávno je mi jasné, že si to každý musí projít sám.
>nacpat to moje dobro těm nevděčníkům do chřtánu jak huse šišky.
Člověk má ukončit diskusi hned když ucítí, že se mu protistrana už po druhé snaží podsouvat to, co nikdy nenapsal. To se týká té Vámi několikrát zdůrazňované amputace emocí člověka a jeho degradace do úrovně počítače. I když nic takového v mých příspěvcích nikdy a nikdo nenajde. Protože dvakrát táž chyba už nemůže být omylem, při existenci dobré vůle. A protějšek nám už fabuluje o pokušení, o silovém řešení a v příštím kole už objevil fašistu...
Jste dobrý ale jen typický politlog...
Sbohem...

198065

17.08.2009 18:38

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Jsem unaven maratonem diskuse, a dám si asi delší pauzu. Ten druhý se bohužel ukázal být něčím takovým - jako politolog na obchůzce. Nakonec začal ježit srst, zejména obavou, že by se mohlo aspoň na menší ploše přestat s neškodným kraftáním. To by mohl být Váš člověk - podobné názory...
Takže Vám jansmithi už nebudeme kazit přehledno na Zvědavcovi. Nebudu se věnovat ničemu dalšímu kromě ujištění, že to co jsem napsal je dle mne natolik jednoznačné, že to nepotřebuje další autorský komentář. Já chápu Váš pocit ohrožení, když někdo "nahlas" přemýšlí o věcech, které jste neschválil. Nové nápady byli často odsuzovány jako utopie a fantasmagorie...
Ale přece se jen zastavím u jedné perly, padla do mého nedostatkem spánku unaveného oka:
>Není to náhodou tak, že v demokratické výměně názorů se názory a myšlenky, kterým stojí za to naslouchat vytříbí v rámci seriozní polemiky v uvozovkách samy???
Jansmithi, buďte od té dobroty, a povězte unavenému poutníkovi, kde že probíhá takováhle demokratická ... seriozní polemika, kde leží ta země zaslíbená?
Tady?... a na čem jste se usnesli ? , že si my - podezřelé ajpiny máme zvolit nick a nebýt liní, atd...[oči v sloup]
Možná zase někdy příště, ale to by potřebovalo jakousi společnou základnu pro diskusi, a zatím ji nevidím.
Dobrou...

198071

18.08.2009 08:25

Americký obranný raketový systém je nejdražší podvod století

RE: Pro NEZVĚDAVCE leho 2

85.?.?.?

Rejpale, snad Vám v tom guláši udělám trochu pořádek
>A co je na tom spatneho odejit za lepsim [oči v sloup]
Mnoho. Podrobněji níže.
>Zazliva snad v nynejsi dobe neko mladym ze odchazeji z ekonomickych duvodu z Ceske Republiky?
Ano, já. Odchází-li z ekonomických důvodů definitivně schopní lidé, je to špatně. Ochudí tuto zemi dvakrát, jednak přijdeme o schopné lidi, a takto vyklizený prostor zaplní zvenku či zevnitř ti, pro které je tady ekonomický ráj. Bude li to ve velkém, je to pohroma. Navíc tam venku zůstanou, alespoň v první generaci, občany druhé kategorie.
>Drive se tomu rikalo, ze se chodilo na zkusenou do sveta? [mrknutí jedním okem]
Nic proti tomuto. Odcházeli i za prací, ale přinesli domů jak peníze, tak zkušenosti, přehled o světě kolem. Ale hlavně se vrátili, a svými zkušenostmi pomáhali doma, těm z nich vzešli.

Že by jste byl přece jen propagátor multi-kulti?

198099

To má obecnější základ, ovce v ohradě se například zhluknou do kupy, ucítí-li nebezpečí. Že to zpozoroval i někdo jiný, na pravdivosti neubírá. A to Vy jste podle mne přemýšlivý typ, není v tom duch zdejší zaujatosti pro nicky co vymysleli nic... [mrknutí jedním okem]

198141

19.08.2009 06:39

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

85.?.?.?

Jansmithi, copak to, že mne oslovujete zase s ajpinami, Josephem , Gazou? A pochybnostmi o vlastních schopnostech vyzkoumat kdo je kdo.
Proč strašíte svými závěry:
>celkově hrajete (stejně jako on) pokryteckou hru a tu podporovat je podle mne opravdu, ale opravdu bezpředmětné.
>Nevím jak ostatní, ale pokud se mne týká, tak budu pokračovat v mantinelech, které jsem ve smyslu komunikace s diskutéry jako vy avizoval.
Já z těchto Vašich úvah čtu jen to, že chcete mít jako ten politolog poslední slovo, ze kterého vyplyne pro případného čtenáře jak skvěle do toho všeho křiváctví vidíte.
A přitom, s trochou fištrónu, lze dokonce dělat i frekvenční analýzu přes slova či oblíbená spojení. A někteří to umí i bez počítače, pouhým čtením textu. Velcí formátové si to ovšem nechávají pro sebe. Takoví by nikdy neřekli:
Jansmithi, upadli Vám kalhoty! [vyplazený jazyk]
I když ano, i když ne... Mirda s Vámi

198143

Původně jsem tento článek chtěl nechat bez komentáře, protože k takové dosti podrobné "Politické ekonomii" v kostce, těžko co přidat.
Ale po přečtení mne pronásleduje, alespoň u mne se to tak projevuje, otázka: Jak dál?
Bez alespoň nějakých naznačení, jak uhnout před tímto rozjetým tankem, strácí veškeré hlubší mudrovaní(nejen zdejší) pro oblast věcí veřejných jakýkoli smysl. Vlastně by si člověk měl programově zakázat (sobě) se tímto obírat, protože mu pak zbyde méně na příjemnosti pod heslem: Carpe diem.
Jansmithi, co Vy na to? V skrytu duše doufám, že na přímou otázku neodpovíte plkáním o ajpinách...

198146

19.08.2009 11:41

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

85.?.?.?

Ten celý odstavec je vskutku divočárna, ale možná by od Vás bylo lepší napsat krátkou "záplatu" pro ruské období (já si netroufám). No a potom by jste mohl pokračovat ve čtení [mrknutí jedním okem]
Jinak dojde na bouřlivé zjednodušující extrapolace oněch dob do současnosti, což by asi nebyl ten správný vývoj diskuse.
Pokud mne utkvělo něco Solženicina, který se zabývá velmi podrobně vnitropolitickou situací pak "vina" by spíše mohla padnout na jeho otce, který promarnil poslední "klidný" čas pro politické řešení než došlo ke kvasu, v němž byl poslední car spíše objektem dějin.

198159

Stručný příspěvek, jen co je pravda. Ovšem zcela mimo mísu. Jean.larouxi, být Vámi, já bych se distancoval. Plká sice dobře, ale na špatném hrobě. Jistě, nepochopil o čem je řeč, nemá čas jako i mnozí jiní přečíst vlákno, ale snaží se přilísnout a zaujmout nekompromisní stanovisko. Možná je za to i placený... Jinak tu trvalou hyperaktivitu těžko vysvětlit.

198190

19.08.2009 20:44

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

85.?.?.?

Vidíš Jindřichu, nestačí jen mlátit a přitakávat kamarádům, ale i znát nějaká fakta je občas potřeba. No a potom aspoň víš, o čem je řeč. Já vím, už bys ho dávno poslal na Nezvědavce, ale je to Vodník a většinou s ním souhlasíš... A on neodpoví, jako na potvoru. Neexkomunikuješ ho přece jen. Jansmith tě jistě podpoří... a bude po Vodníkovi, možná je to taky klon Josepha?...Dlouho zakuklený...

198194

20.08.2009 04:26

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

85.?.?.?

Já nemyslel, že by protižidovské nálady šlo přičítat na vrub AlexandraIII. To, že se soustředili hlavně na ochranu ruského živlu před židy, to brali za špatný konec už i jeho předchůdci. Správná politika by byla v dřívější cílené emancipaci ruského národa zejména nižších sociálních vrstev. Asi by vládli jinak, kdyby předvídali ty konce...

198221

(Cenzurováno.Nic než osobní výpady. Editor.)

198225

Jako obvykle (skoro půlkou textu) se věnujete Jansmithi plkání např:
>Na tvoji reakci pod tímto článkem bych 85ko nereagoval .,. Ani tvá přímá výzva (co já na to) by nebyla nezbytným důvodem, tedy tím zvláštním smyslem, kterým podmiňuji své odpovědi na příspěvky "superanonymních" ajpin...[smích]
>Autor může, ale nemusí nabízet řešení...
>V tvém přístupu ke tvé identitě zde na Zvědavci (nick ano/ne) spatřuji 85ko podobnou motivaci jakou je ta jejich.
dále snaze unížit autora příspěvku na nějž reagujete:
>tě po zkušenostech považuji, s dovolením, za Josephova klona.
A deformaci autorova textu formou vytrhávání ze souvislostí:
>Tvůj návod 85ko, že by pro čtenáře bylo možná lepší jak píšeš: "si další cestu programově zakázat a ne
Konečně něco s čím mohu souhlasit:
>(souhlasím s mirdou, že místo mluvení do šuplíku, který se neumí podepsat mohu dělat užitečnější věci)
Určitě by bylo mnohem lepší například takovému šuplíku naslouchat, to je taková divutvorná věc "mluvící šuplík", že se to hned tak někomu nepoštěstí. Onehdá nějakej Izraelskej si i zapisoval, co k němu mluvil hořící keř, a nepořvával na něj: "Vylez ven, snad si nemyslíš že na tebe budu reagovat, ty Josephův klone!!"
Jinak závěr, který jste udělal už skoro v půlce svého textu vypadá nadupaně, ale jen na první pohled:
>Autor může, ale nemusí nabízet řešení, a to z jednoduchého důvodu, že na tuto tvořivou cestu by se už měl (po absorbování nezbytných informací) vydat každý hloubavý a nezávislý člověk, který nemá nevratně vypraný mozek mainstreamem, už pokud možno samostatně.
Vypadá to, že s touto radou = jako bez ní. Nebo z písničky- "Radu Ti dám poraď si sám!"
Jiná interpretace: vyhnání z ráje. Když už jste ochutnali z Jansmithova stromu poznání - marš, každý svou cestou. [naštvaný]
Loučím se, a těším na naše kádrovácké setkání s obvyklým pozdravem
I když ano, i když ne... Mirda s Vámi

198230

>Opravdu si myslíte, že má nějaký smysl diskutovat s někým, kdo se bojí se nějakým způsobem identifikovat?Není to jako plivat do kaluže?
I kdyby ty Vaše otázky plně postihovaly problém, odpovědět si musíte sám. Pak by jste se měl dle své odpovědi řídit. Probírat toto v každém vlákně je plkáním, Vy to plkání ale máte předplaceno a to je ten problém - Editor je Váš rukojmí.
Málokdy, se zabývám tím, jestli reaguji na příspěvek s nickem nebo bez. Považuji obě tyto možnosti za zcela rovnocené. Že bych toto měl komentovat na úvod své reakce - na dotyčného příspěvek, přišlo by mi to jako hnidopišství - něco jako ukazování na pravopisnou chybu. Kdybych měl poukazovat, že já mám nicka a tímto buduji zodpovědnou občanskou společnost, a ten poseroutka bez nicku, na jehož příspěvek milostivě reaguji, ji de facto ničí, tak takhle argumentovat bych nesvedl ani za peníze.
Víte, já se tak trochu stydím, že chodím mezi vás, kteří máte úplně obrácené pořadí na žebříčku důležitosti hodnot. Nejvýše je pro vás vaše parta treworů, pak váš Nick, potom myšlenka, a nakonec způsob jak ta myšlenka byla přinesena. Podle mne to má být NAOPAK. To můžete ironizovat jak chcete, v tomto se neshodnem. Proto taky každou chvíli vylítne někdo z vás jako bachyně z chroští, aby se později ukázalo, že pro to nebyl žádný relevantní důvod. Například nedávno Vy osobně, jako obhájce xmana. Vidíte nepřítele všude mimo svůj okruh, a udržujete těmi hysterickoparanoickými obranými reakcemi Zvědavce v ghetu sektářství. Takový jakýsi pocit vyvolenosti a nadřazenosti z vás sálá. Občas mi ale napadá, že tento formát diskuse je udržován záměrně, aby se snad nedejbůh lidé na něčem cílevědomějším neshodli, kromě toho komentování komentářů. Takový trvalý věk nedospělosti, s chlapáckými gesty jako kompenzace.
>Už vám klepou na dveře? Fízlujou vás? Vás vlastně ne, vždyť vy se mazaně ukrýváte v anonymitě, že?
Mazaně se ukrýt v anonymitě před systémem nelze. To by jeden musel používat poštovní holuby a ne internet. Ale systému nedůvěřuji, a též takovým hrdinům, co působí dojmem agenta provokatéra. Proč bych jim měl něco usnadňovat. Dokud zde Editor anonymní přihlášení trpí, či podporuje, zůstanu anonymní. Moje svobodná volba. To se nelíbí? Začátek totalitní svobodné občanské společnosti podle hestroye?
Poslední Váš odstavec jako pokus o ironii nebudu komentovat. Možná se Vám nechtě povedla vize blízké budoucnosti. Hlavně aby ti, Vámi vylíčení chudáci, měli alespoň nějakou jednotnou myšlenku. Možná o tom: Jak doopravdy dál?
Teď mi to došlo,že Vy jste se takto fikaně vyhnul na toto téma vážně reagovat, zato jste vytvořil dunící příspěvek jako hrom. Tak takhle by se tomu dalo rozumět.

198283

20.08.2009 22:54

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

85.?.?.?

>Dále bych poprosil pana anonyma 85, aby se zdržel svých nejapných poznámek, když už se neumí ani podepsat.
Vaši prosbě nemohu vyhovět, jednak uvádíte jasné nepravdy - podepsat se umím, a považuji za velmi potřebné komentovat Vaši zjevnou nadřazenost (skoro jako u vyvolených), a nevěcnost a osobní výpady.
>Tváří se sice jako jakýsi intelektuál, nicméně je to dle mého jen obyčejný přicmrnda, který by svůj názor nikdy veřejně neřekl. To si dovolí jen anonymně na internetu.
Fakt se tak hrozně tvářím, to mne ale opravdu mrzí. Protože intelektuálština, je pro mne ten nejděsivější způsob projevu, to se hned osypu.
Stáhnout dvě ptákoviny(encyklopedické) z netu, a hned: Co vy nato pane Vodníku? Takhle přesně vypadá přicmrndávání pane hestroy.
Jak to vlastně funguje, když já svuj názor napíšu hned pod Váš, tak Váš je pronesený veřejně na internetu, zatímco ten můj neveřejně na internetu? [oči v sloup]
>Více takových lidí a je tu odpovědná občanská společnost, kterou kupodivu požaduje.
A to kdybych ještě pronesl něco o tom, že pravda a láska zvítězí nad lží a hestroyem. [chechtot]

198291

Ale robte si s tým, čo chcete, zaraďťe si koho chcete, ako chcete.
Ja keď si niekoho aj zaradím ako somára, tak nezačínam každý príspevok "Ty somár, ...", jednak ho tým nedovzdelám, a aj keby to bola pravda, tak taká reakcia skôr viac vypovedá o chápaní mojej nadradenosti , ako jeho biedy...
Už rozumiete o čom hovorím ja?
A keby som napísal peknú báseň, a nepodpísal ju, tak vy mudrcovia od východu poviete: provokatár/srab?
Kde som sa to primotal ? To ste podivný myslitelia, naozaj.
Asi mi treba, ísť hľadať inú spoločnosť. [naštvaný]

198293

Jen doplnění o možnost pohledu na ofic. stránky...
http://www.bis.org/.

198318

22.08.2009 13:09

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

85.?.?.?

Ještě bych se doplnil k tomu přicmrndávání:
Je pochopitelné, že nikdo nezná všechno o všem. Spíše jsou tací, co znají skoro vše o ničem, anebo skoro nic o všem. A diskuse je tu kvůli rozšiřování poznatků a myšlenek, jen k té komunikaci patří více pokory. Protože akce pak budí reakci...

198394

Už som na tento príspevok odpovedal včera, ale buď som dačo zmrvil pri odosielaní, alebo sa cestou stratil. Píšete:
>Viete bez nicku sa človek naozaj vyfarbí v tomto fóre ako srab (prinajmenšom), bez ohľadu na to, či ním je.
Ako to tedy vlastne je? Vyfarbia si ho ostatní ako sraba, a on ním už potom je iba v ich očiach(ale inak nie), alebo sa z toho vyfarbovania sám poondie, a je potom naozaj srab i keby nebol?
Alebo ste chcel naznačiť, že nick je niečo, čo z neho urobí hodnoverného chlapa, aj keby bol inak posera, či provokatér?
Takže, táto, pre mňa nejednoznačná Vaša reakcia,je pre Jansmitha hotová pramenitá voda, píše:
"Je to podle mne přesně tak Oracle, jak jsi to ve svých posledních dvou reakcích krátce a jasně popsal."
Kádrovácku polhodinku s Jansmithom, tentoraz ale vynechám, on si vystačí aj sám.
Neviete, čo to je za chorobu, keď si nejaká skupina tak dlho navráva nejakú nepravdu, pre ňu akosi výhodnú, až tomu nakoniec uveria, že bežný "inoverec" povedľa nich vyzerá ako ateista, a ako to liečiť?

198413

22.08.2009 19:39

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

85.?.?.?

Vy jste mne vyděsili, to abych si šel prohlídnout svoji sbírku kravat.

198426

>A to je přesně ten moment, kdy s tímto stylem začínáme prohrávat…
Tento Váš závěr měl stát na začátku celé diskuse, jako podstavec pro nápady - jak dál.
Ale, není všem dnům konec a snad se semínko ujme, jen zdejší půda, jak mně se jeví, ještě není dost připravená.

198428

Tak takové fotky lecos vysvětlí, a těžko je někdo zpochybní.
Přidám jeden starší zajímavý odkaz na iDnes.cz o J. Tošovském bývalém guvernérovi ČNB, kde se m.j. píše: "Tošovský nyní žije ve Švýcarsku, kde šéfuje Institutu pro finanční stabilitu, což je součást světové Banky pro mezinárodní platby." Jde jasně o diskutovanou B.I.S.
http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-tosovsky-spolupraco...

198436

23.08.2009 01:57

Svaz škaredých žen protestuje

RE: Pěkní muži

85.?.?.?

Dřívější zapšklost je tentam, asi přišel kouzelník... [mrknutí jedním okem]

198445

Jansmithi, já nepotřebuji nic maskovat. Měl jsem pocit, že pan Oracle má slušně nakročeno k pochopení podstaty problému, očekávám tedy od něj odpověď. Snad by to zvládl i bez Vaší nápovědy. Jestli bychom se ale neshodli, tak Vás jako arbitra předem zamítám, Vaše zaujatost v této věci je obecně známá.
Pobavil jste mne úvahou o integritě oponenta, kdesi v jiném Vašem moudru. Jen šutr nemění svůj názor, i když většina si to alespoň v tu chvíli prozření radši ani nepřizná, jednak kvůli kádrovákům jako Vy, a potom v lepším případě ze zbytečného studu, že na to nepřišli sami. Že by dokonce mohli poděkovat oponentovi, že jim problém nasvítil k lepšímu pochopení, se stává jen vyjímečně, ale stává.
Těším se na Vaše opětovné sypání písku do mých očí, a jsem s obvyklým pozdravem
I když ano, i když ne...Mirda s Vámi

198447

To Vaše prorokovanie nevyzerá najhoršie, ale či bude stačiť len na zadku sedieť a čakať na to vydávanie počtu? Keby ste mohol trochu podrobnejšie rozviesť, či stačí pasivita, a ak nie, aká aktivita sa potrebuje?

198449

Ale ten poznatek také není úplně bezcenný, ukazuje na to, že cesty do výše bývají pak přímé, jako výtahem, jinému by méně ukončilo postup. Také šéf(inkvizitor)... pravda, dá se to také marginalizovat poukazem na to, že jsme všichni byli v pionýru... Jsou tak schopní(všeho), že takové skvrnky je vlastně polidšťují. [mrknutí jedním okem]

198492

cením Váš střízlivý závěr, ty obrázky reprezentují tradici, touhy i sílu, ale tu výslednici tvoří spolu s dalšími konkurenty. Možná bychom měli vnímat i moc (zatím) bezmocných, kteří sice nedeklarují zájmy o ovládnutí světa, ale o vlastní nezávislost (země LA, Irán) a tak jsou vlastně proti těm tradičním z pyramidy.

198500

23.08.2009 21:50

Svaz škaredých žen protestuje

RE: Pěkní muži

85.?.?.?

[cool] [smích]

198502

01.09.2009 05:02

Nezaměstnaní nad propastí

Divná matematika

85.?.?.?

>Zaměstnavatel by místo jednoho dříče, který u něj pracuje denně takřka 12 hodin, by zaměstnal dva lidi na šest hodin. Jejich plat by měl být takový, že by jim stačil k životu.
Nápad dobrý, ale zaměstnavatel by nemohl těm dvěma dát víc, než půlku platu toho předchozího 12-hodinového dříče, za jinak stejných podmínek. Obávám se, že by poloviční mzda ve většině případů znamenala jen rozšíření bídy do větší plochy. Skutečné řešení je pouze v odstranění přímo i nepřímo-parazitujících přísavek. Pak by ten nápad se zkrácením prac.doby mohl být realizovatelný. Ale to je pořád o zamezení růstu nenažranosti, která se prosazuje různou formou i do legislativy...(outsourcing, volný pohyb "všeho").

199196

02.09.2009 21:41

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

85.?.?.?

>kdy odmítla pokud vím jen Titova Jugoslávie.
[zmaten] Pokud vím já, tak to bylo Ceaušeskovo Rumunsko. Jugoslávie nebyla ve Varšavské smlouvě, té se to netýkalo ani náhodou.
Pokud ano, i pokud ne, Mirda s tebou.

199401

15.09.2009 05:50

Děkuji České televizi

RE: Hmmm, satira jako vino na BL.

85.?.?.?

To ani není satira. To je jen klamný satirický rámeček z pár vět a obratů, aby to WL mohl vůbec napsat.

200347

19.10.2009 21:16

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

Nerad se Vám jansmithi míchám do diskuse s HHBB, ale zdá se že, nechápete to podstatné, že žádné rozkrývání vazeb a následné odhalování není směrem k řešení problému, ale je jen součástí problému. A obdobně jako zkoumání jak došlo k rozbití vzácné vázy nemůže pomoci k obrácenému pochodu. Život je potřeba správně žít, ne ho pořád (jen) analyzovat. Řeknu to ještě jinak: problém se (z větší části) vyřeší, když ho přestaneme přikrmovat tím analyzováním. [smích]
Snad jsem to nasvítil lépe k pochopení, i když HHBB se činí jak to jen jde. [mrknutí jedním okem]
Na jinak oblíbenou exorcistickou diskusi o Josephovi zatím pbohužel nemám čas. Doufám že i Vy jansmithi zůstanete u tématu.

202845

20.10.2009 05:18

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

>Důležité jako "B" je ale připomenout, že i kdybychom se jako většinoví lidé takto nechovali, tak ona by nezmizela. Naopak by fungovala úplně stejně nebo možná maličko jinak, ale rozhodně, jak nás učí dějiny vesele a "stále radostněji".
Jansmithi s takovouhle logikou se těžko k té dřeni dostaneme. Proč jenom maličko jinak? Třeba nějaký "repelent" stoprocentně funguje, a komáři by nuceně dali pokoj, i když by si jinak určitě rádi sosli. Dějiny sice dokladují i vynalézavost parazita, ale základem všeho je přítomnost "přejicího" (nevědomého) a v podstatě spolupracujícího hostitele. To, podle mne, dějiny dokladují.
Dokumentovat podrobně každé sosnutí, je divná zábava - nedůstojná člověka, a navíc nikam nevedoucí. Je to jen bojovné přešlapování na místě. A navíc čekání na další sosnutí. [naštvaný]
To je ten okamžik, kdy je nutno opustit mikroskopický pohled na detail sosáku, techniku naďobnutí, a pokoušet se o hledání onoho repelentu, tedy o nadhled, či po Vašem Jansmithi - "klouzání po povrchu".
Snažil jsem se, víc neumím.
Možná je to zbytečné snažení, a zdejší krátké dějiny to zatím jasně dokladují, že jste natolik posedlý primitivním exorcismem , že Vám není Jansmithi pomoci. Nebo se mýlím?

202860

21.10.2009 14:23

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

Ano, Jansmithi v tom je ten zádrhel jak jste napsal výše:
>A rozkrýt, kdo je tím Ovčákem je i smyslem našich debat zde. Nikoli utíkat se (viz ego a varování Jiddu K.) k filozofování duchovním mlžením nebo jinotajům a tím Ovčákům VŠE na věčné časy a nikdy jinak usnadňovat.
Jestli to rozkrývání přinese do našich životů pravdu a lásku nebo závist, nenávist a strach. Jestli to odhalení Ovčáka potřebujeme nezbytně proto, abychom mohli žít v kruhu svých blízkých šťastný a plodný vyrovnaný život. Jestli takové celoživotní rozkrývání všech souvislostí není tak trochu nepodobné chorobně žárlícímu manželovi, který pokud se z toho dost brzo nezblázní, tak provede ještě nějakou větší tragickou šílenost. Já jsem už pochopil, a zdá se že ne sám , že cesta ke štěstí vede jinudy, a o tom by měl být smysl debat zde.
Snad je to moc stručné, ale já opravdu nemám čas na psaní knihy, a je jen na Vás Jansmithi,jestli přehodíte výhybku správným směrem.

202942

22.10.2009 05:55

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

Milý Josephe, doufám že Vám jansmithi toto (podle Vás zjevně universální) oslovení nebude vadit v našem dalším pojednání o štěstí.
Josephe, z důvodů nedostatku času, se budu rovnou věnovat Vašim závěrům. Píšete:
>Cesta ke štěstí Josephe nespočívá v ovčímu přístupu a např. egem řízené pseudomeditaci nebo pokřivené autosugesci, která virtuální realitu (kterou nevědomá a v duševním zmatku dlící, tedy zranitelná a na propagandě závislá, lidská ovce prožívá) ještě posílí.
Souhlas.
Dále:
>Štěstí, které nabízíš ty je pseudoštěstí "duchovně rozzářené" a šťastné ovce, která si jeho falešnost (viz. vtipný popis pí.Jarmily) uvědomí až v okamžiku "stříhání" nebo porážky a někdy ani tehdy ne.
Štěstí, které nabízíte Vy Josephe, je opravdové a spočívá v neustálém hlídání chapadel chobotnice, rozkrýváním možné (či nemožné) spolupráce jednotlivých chapadel s nůžkami které si ovce takto šťastně rozzářené, uvědomují už od kolébky až po porážku.

A finální souvětí jsem pro lepší srozumitelnost rozdělil na dvě jinak nesouvisející, až si odporující části:
>To, o co zde v diskuzích na Zvědavci mezi těmi vědomějšími primárně jde, je dokud je čas tzv. rozklíčovat, které síly a Voldemortí skupiny to stříhání a porážky lidských ovcí historicky (zpoza Opony pro MOC a peníze do těch správných košér kapes) stále dokola organizují ...
Již bylo mnou komentováno v předchozím odstavci.
>a vědomým přístupem, pomocí čestných Autorit humánním způsobem přetvořit fungování lidské rasy v přijatelné pro VŠECHNY (opakuji Josephe VŠECHNY) zúčastněné tak, aby závist, nenávist a strach (tedy animální pudy a instinkty ideologiemi i jinak pro benefit tzv. vyvolených v lidičkách posilované) přestaly na této Planetě v myslích lidí a jejich životech dominovat.
Tento optimistický přílepek je bohužel zatím nenaplňován, neb zdejší čestné Autority na to nemají čas, mají totiž plné ruce práce s vykreslováním chobotniček, jejich chapadel a vůbec s reklamou tohoto pro ně nezbytného myslitelského modelu reality.
Některým z nich možná časem dojde, že práce s rozkrýváním chobotnice, jejího centra je práce v kruhu. Ba možná některým časem i dojde, že ta chobotnice, je jen neumělým popisem zdánlivé spolupráce střepů reality, a tedy více zdáním, než skutečností. A že tím "malovaním chobotnice na zeď", ji vlastně přidali další život. A o ten svůj, a též mnohé jiné, vlastně přišli v tom urputném boji s přeludem.
Josephe, (tedy vlastně jansmithi) já vím skoro na 105 procent, že rozmlouvat pacientovi, že není Napoleon je kontraproduktivní, a že jsou i jiné podobné situace. Například někomu rozmlouvat jeho aktivity (jako všeobecně škodlivé), je kontraproduktivní, když on sám, je s tím přeludem srostlý jako siamský dvojče.

Joseph, tedy vlastně ne Joseph.

202974

23.10.2009 07:19

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

>Celá věc měla počátek, zda R+R řídí svět či je to jen součást divadla v režii někoho dalšího. Argumentů podporujících jednu či druhou verzi padlo z klávesnic všech přítomných spíše málo než více. Teď je z toho takové klubko, které už asi těžko někdo rozmotá.
Pokud jste očekával jednoznačnou odpověď s podpisem obou hlavních stran sporu, nutně musíte být zklamán. Já to vidím tak, že debata ukázala že R+R to nejspíše nebudou, když nechali věci dojít tak daleko, že si i ten internet dělá co chce. Jeden z nich (už ani nepamatuji, který) byl dokonce v televizním vysílaní apelovat na podnikatele ohledně krize, která si taky dělá co chce.
Nad nimi zdá se, je buď někdo další, nebo je tam volná parketa pro Vás nebo pro mne, případně pro HHBB.
Jenda s mirdou ale neustále slibují, že už brzo přivedou vrchního ovčáka(živého či mrtvého), neb prý jsou mu na stopě.
>Sami si kálíme do hnízda. Škoda.
Tak zlé to nebude, ale je to boj i o orientaci zdejší diskuse. Zda se honit (jako ovce) v kruhu za chimérou ovčáka, nebo zda střízlivě hodnotit svět jako mutipolární, a starat se více o věci - které jsou plně v moci jednotlivce, ku prospěchu sebe sama, rodiny, přátel a nakonec celé společnosti. A tím se z otrocké ovce změnit ve svobodného člověka. A o tom jak spolu žít (bez parazitů), se spolu radit. Tím nezavrhuji být zvědavý, ani hlavu v oblacích, ale požaduji být při tom pevně zakotven na zemi.
>Chlapi, mě z vás praskne hlava.
Jinak je ale taky možné, že jenda, mirda i HHBB zinscenovali tuto diskusi tak, aby Vám praskla hlava. [mrknutí jedním okem]

203023

23.10.2009 08:03

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

Nemám moc času, jako obvykle, a většinu toho smysluplného jsem napsal v reakci na předchozího - mtk. A tak jen Josephe /jansmithi k Vašim závěrům:
>Něco se mění a je to cítit ve vzduchu, byť různí Josephové, Vojtové, aristokraté...
Seznam je to poněkud krátký a smíšený, ale vynechal jsi HHBB i mne Josepha /ne Josepha. Celosvětově nás přibývá, a to potěší. Zdravím tímto také nejmenované, ale zdravé mysli.
> se pro tentokrát definitivně loučím.
když jsem si přečetl celý Váš flašinetový diskusní vstup, který bych sám poslepu dokázal napsat z těch Vašich předchozích "posledních slov", tak mne napadlo, že by bylo skvělé pro zdejší diskusi, kdyby v tom citovaném chybělo: "pro tentokrát".
Končím našim skoro zapomenutým
I když ano, i když ne...Mirda s Vámi

203025

23.10.2009 12:21

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

>Úžasné, jenže oba zapomínáte, že probuzená práce na sobě a postupné dosažení vnitřního klidu (zbavení se závilosti na sebedůležitosti a sebelítosti, které viz. můj předchozí vstup tobě HHBB jednoznačně nic neříká) umožňuje právě POKRYTECKOU mocenskou virtuální realitu na faktech a SOUVISLOSTECH (jak činí mirda a další zvědavci) celosvětově (nikoli jen tady na Zvědavci) rozkrývat a že se síly, které podle tebe asi neexistují nakonec zvednutí opony neubrání.
Jestli jste se opravdu zbavili sebelítosti a dokonce i sebedůležitosti, pak je to docela dobrý začátek. Ale spíše mi jde o to zvednutí opony. Sám si myslím, že skoro každý obyčejný člověk dobře ví, že na jeho práci parazitují skrze systémy daní a úroků mnozí další. Možná se ani nepůjdou kouknout jak vy s mirdou zvedáte tu oponu. Já tedy, ač zvědavý, o to přijdu určitě, protože doma nemáme televizi. Připustím si aspoň do doby, než dokončím následující otázku, že za tou oponou budou opravdu "ty síly". Jak to potom máte v plánu využít? Vy třeba budete hlavní prokurátor, a mirda hlavní žalobce... Co bude potom následovat?... Jak rozdělíte lidu ty prebendy, kolik zlata připadne na osobu a pod. Tím jak jste napsal dále - jste to naznačil až příliš stručně:
>Otázka je, jak velká to bude rána a jak hodně ta o prebendy a požitky připravená "kobyla" bude kolem sebe kopat.
Zkuste to více rozvést, ať zahlédneme detailněji naši skvělou budoucnost. Taky jestli budou popravičky - to prosím je důležité, podrobně i s důvody ... Můžete použít například značně oblíbenou formu dialogu žalobce a obhájce...

S díky Joseph/ne Joseph

203045

24.10.2009 08:42

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

85.?.?.?

>Začínám tušit, každej z nich je agent jiného řádu, a voni se perou vo mou čisťounkou duši!! Ale na mě nemají, jsem mladej, chytrej ...
Skoro trefa, jen na to koukáte moc silnou lupou. Podle mne jsou to agenti stejného řádu, dokonce snad i kamarádi, kteří to i tuší. Rozdíl mezi nimi je hlavně v různém stupni vývoje. Podstatné společné mají to, že si uvědomují nutnost hledání cesty, jak ustát stávající rozklad civilizace a najít pro lidstvo měkké přistání. Takové já nazývám lidé dobré vůle. Podstatně jiný řád se liší zejména tím, že hájí zájmy těch, kdo těží z rozkladu civilizace, záměrně ho prohlubují a krátkozrace se snaží zablokovat hledání řešení v zájmu svých nečistých zisků či moci.
>naivně jsem očekával konfrontaci historických nástinů, což se nekonalo, přešlo to v "něco", do čeho zřejmě zatím nevidím.
To by se možná i konalo, ale u "spiknutí", které je vlastně jádrem problému, se vždy jedná o pohyb na tenkém ledě. Spiknutí totiž vymyslíme poměrně snadno (ne, že by neexistovali). Ale rozmlouvat někomu slušně vykonstruované spiknutí je práce pro Sisyfa, obzvlášť je-li druhá strana do svého spiknutí úplně zblázněna. Proto ty konce.
>A na souhlas s Vaším názorem si ještě nechám čas na rozmyšlenou. Co můžu udělat dnes, můžu taky klidně udělat i zítra.
Třeba i nikdy. Možná se můj dnešní názor ukáže "pozítří" jako neadekvátní, i já jsem ještě ve vývoji.
Ale pro jistotu si připravím na Vaši dušičku hrníček, co kdyby. [mrknutí jedním okem]

203085

29.10.2009 05:33

Jak to vidí naši němečtí sousedé

Tlustá čára za minulostí,

85.?.?.?

v důsledku pochopení, by měl být cíl. Ne zapomenutí, ale zklidňující léčba, nikoli drásání ran. Revanše, mobilisace, hecování z extrémních pozic by měly být v "dobré" diskusi zamítnuty. Tato diskuse je s výjimkou několika málo příspěvků příliš bojovná. Opětovné hledání viníků, vyjmenovávání křivd není cestou k usmíření. Pochopit, co se kdy a jak stalo nestačí, je třeba vědět co s tím udělat. Stalo se mnoho špatných věcí, které nejdou vrátit, ani jinak napravit, než usmířením. Měli bychom při tom mít na paměti budoucnost obou stran. Je k tomu zapotřebí, méně historických faktů ale více dobré vůle. Předčasné omluvy politické reprezentace, bez vnitřního uzrání usmíření podstatné většiny občanů na obou stranách, jsou bezcenné, dokonce kontraproduktivní. S tímto příspěvkem, ale budu mít nejspíš smůlu. Většina diskutujících a nejen na toto téma, chodí do diskusí hlásat svoje extrémní pravdy a ne hledat konsensus, a už vůbec ne smíření. Přesto všechno se pokouším zasít semínko...

203559

29.10.2009 21:21

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Tlustá čára za minulostí,

85.?.?.?

Ano jmenovče, to by mohlo popisovat situaci nejvýše do roku 1980. Dnes je to sekundární záměrná infekce, přímí účastníci to mají dávno přeboleno a ani jich už moc nezbývá. Totéž platí o Jugoslávii. Mnoho tamějších smíšených manželství dokládá, že obyčejní lidé po dlouhá léta žili nehnisavě pod vládou komunistů... Cizí síly zneužily tuto nehomogenitu a s pomocí mocichtivých zrádců rozeštvali bývalé sousedy tak, aby je pak mohli rozdrobit a snadno ovládat. I zdejší (extrémně) diskutující hrají ve vypůjčených kostýmech i vypůjčených emocích. Někteří mají i problém rozeznat, že nejde o opravdové hájení národních zájmů, ale o zájmy jednotlivců dovedně schovaných do posvátného hávu vlasti. Někteří nám tady hnisají při každé podobné příležitosti celá léta, něco jako autonasírací syndrom. Kýbl hnisu po každé diskusi, a emoce se ne a ne vybít. Spíš se nainfikují další...Správně píšete že léčivé odkanalizování hnisu není v zájmu vlastníků médií. Jen si říkám, že třeba taky v těch médiích procitnou, jako ti top-milionáři v Německu, kteří dnes sobě navrhují zvýšit daně. To odkanalizování, zatím zůstává jako úkol pro ty diskutující, kteří si uvědomují svoji zodpovědnost. Ti druzí se mohou zatím pohodlně podepřít poučkami aby se neproleželi.

203644

31.10.2009 05:46

Evropě hrozí sociální rozklad

RE: Zajimave.

85.?.?.?

>Mozna by si Karel Dolejsi mel znove precist sve reakce na presidenta Klause.
Možna by si Rene Bartosek měl prečíst poslední reakci Karla Dolešího (nejen) na presidenta Klause pod výstižným:
Lisabonské výdobytky pro námezdní dobytky
Vyjma některé oblasti je KD skvělý analytik a komentátor.
Ale tady jste to trefil přesně i když jste to myslel jinak.
>V nejvyssich politickych levlech zustalo pouze nekolik osamocenych politku a jako posledni president CR.
Opět v plné kráse jsou k vidění císařovy nové šaty , ale jen pro ty co doopravdy vidí. Ti co zamilovaně analytikujou jako Vy René, to opět možná nepostřehnou.
A že i tu úžasnou výjimku pro česko, závazně odhlasují až za několik let, které takto zůstanou otevřeným oknem pro ono obávané prolomení BD, je opravdu skvělý i pro mne neočekávaný výsledek. V politice nutno pracovat systematicky a dlouhodobě, pak se možná ten výsledek dostaví. Spoléhat na komedianty, co ve zlomku vteřiny vytahují z rukávu (jakkoli pádné)argumenty, vede jen do slepé uličky.
Pro začátek si opakujte, pokud možno nahlas, aspoň třikrát denně: "V.K. není ten pravý". Třeba to zabere... [mrknutí jedním okem]

203741

01.11.2009 17:50

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

>V USA je demokracie, zatim. Za tech 11 let bych si vsimnul, kdyby nebyla. Pravda deji se zmeny ...
Pane Bartošek slovo demokracie neznamená , že lidé jsou velmi dobře ozbrojeni, nýbrž znamená že sami sobě vládnou. Doslova to znamená vládu lidu, a to i beze zbraní. [mrknutí jedním okem] To by bylo tehdy, kdyby jejich prezident nebyl loutkou v cizích rukou, a naplňoval jeden předvolební slib za druhým. T.j. plnil to, co slíbil než byl zvolen.
Pěkně se vyjadřujete o solidaritě svých spoluobčanů, i o tom, že nad upoceným Bartoškem ani nemrknou v lepší restauraci, ale proboha to není atribut demokracie. Ta by mohla být i kdyby nad upoceným Bartoškem v restauraci ohrnovali nos, a případně mu nabídli místo někde v ústraní, kde by jim nesnižoval úroveň. [velký smích]
Toto není proti upoceným lidem, toto je o demokracii. [mrknutí jedním okem]

203822

01.11.2009 22:11

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

>Napsal jsem snad nekde, ze demokracie znamena, ze lide jsou dobre ozbrojeni.
Nenapsal přímo, ale při čtení Vašeho příspěvku č.203810 jsem hledal něco na dotvrzení existence oné demokracie, o níž já mám silné pochybnosti, jak jsem to uvedl v mojí polopatické definici demokracie:"To by bylo tehdy, kdyby jejich prezident nebyl loutkou v cizích rukou, a naplňoval jeden předvolební slib za druhým. T.j. plnil to, co slíbil než byl zvolen.",
>Takze upoceny Bartosek neni zas takovy lojza, aby nevedel, co dela z USA demokracii.
Tak jsem to z toho, Vámi napsaného, opět nepochopil co dělá z USA demokracii. Asi budu nějak natvrdlý. Vychází mi z toho pořád, že v USA máte lidovou, "ozbrojenou" ale jen pseudodemokracii. [velký smích]
>Na zaver pouze tolik pokladat Jimmy Johns za lepsi restauraci muze clovek, ktery to z praktickeho hlediska o Spojenych statech prilis nevi.
Že bych si se svými znalostmi USA troufnul napsat, že Jimmy Johns je lepší restaurace? Kde jste to v mém textu našel pane Bartošek?
O Vaších praktických znalostech restaurací v USA nepochybuji, jen mám dojem, že o té demokracii v USA pouze blufujete. [velký smích]

203847

02.11.2009 05:29

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

>Pokud jde o tu výjimku, je jasná jako facka. Není možné uplatňovat nároky v naší zemi přes soud mimo naší zem. Klíčový bod v otázce suverenity.
To je těžký formalizmus, navíc opírající suverenitu o místní "plzeňské" právníky...
Tahle žabomyší válka o suverenitu postrádá vhled do hloubky mravního rozkladu celé civilizace. To potom může dovést až k pochvalování si místní mafie, před mafií bruselskou. [naštvaný]
Tady už dlouho nic nezachráníme, ani nevybereme menší zlo.

Pod peticí jsou smíšeni opět formalisté odvozující pravomoci od parlamentního uspořádání. Jedni jsou v tom šiku pro holou formu, druzí proto, že z toho očekávají i vlastí prospěch (kariérní) - služebníci budovaného řádu.
No a ÚS to nejspíš tentokrát rozštípne přes ducha ústavy, který umožní větší pružnost výkladu, bez ztráty (dávno ztracené) tváře.

203862

02.11.2009 05:56

Co jsou to vlastně peníze?

RE: Moc hezký článek - bude asi potřeba už brzo vytvořit mezinárodní platidlo mimo dolar.

85.?.?.?

Váš optimismus není na místě, zejména když si představíme, že "velcí hráči" ,mnohdy mocnější než některé národní ekonomiky, smění své nedůvěryhodné doláče za novou mezinárodní měnu a budou nadále točit burzovními ruletami...
Bez změny chování všech, a také nových pravidel je to jen "generální oprava - štětcem"!

203865

02.11.2009 20:02

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

Děkuji Vám za vaší snahu o uchopení pojmu demokracie. I já s tím pojmem v praktickém provedení mám problém. Příklady pseudodemokracie by Vám šli docela dobře. Ale podle mne USA už delší dobu patří na špici těchto. Možná ten ideál naplňují více skandinávské demokracie (viz freelook níže). Dále mne napadají, zatím jako pokusy, zapojit lid do vládnutí si v Latinské Americe.
To zvrhnutí se do fašismu,které naznačujete jako protipól demokracie, probíhá skrytou formou, a ani se nebude proti komu bránit (zbraněmi). Nevznikne ani žádný významnější odpor, stačí udržovat fastfoody v chodu. Obě polit.strany budou spolupracovat, a těch "pár" varování zanikne v iformačním šumu. Ostatně i kdyby je slyšeli všichni a dobře tomu rozuměli, co by si s tím občané počali, že?

Jinak též děkuji za obrázky JJ.

203926

02.11.2009 22:28

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

>Otázka však je, jestli je vůbec ještě nějaká obecná vůle cokoliv ze své identity zachraňovat.
Pokud jde o národní identitu, ta se postupně vytrácí z povědomí jako nepotřebná cetka. Nejen, že je záměrně haněna jako východisko ke špatným koncům(nacionalismus), ale i jinak se jeví jako významná překážka v realizaci toho nejsobečtějšího v člověku. Zjevně se vytrácí toto ukotvení i v procesu výchovy.
Může se ale obnovit zejména v krizových dobách, jako důsledek plodné spolupráce "sousedů" při překonávání existenčních potíží. Jazyk a hodnoty stejného kulturního okruhu získají tím opět na ceně. To je vlastně praktický (materiální) základ spolupatřičnosti.
Duchovní obsah jakkoli se jeví samonosný, bez materiálního základu hyne.

203933

03.11.2009 04:31

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

85.?.?.?

>zdá se mi, že vážím-li si sebe, zcela jistě si vážím i své rodiny - obce - národa - vlasti.
To je vzpomínka na minulost, nebo budoucnost, ale nejpravděpodobněji jen zdání.
Jednotlivec má co dělat sám se sebou, aby se neshledal lehkým. Snad ještě nejbližší by mohli vyhovět vážení. Toho jednoho si můžeme vhodně vybrat, a několik jich vychovat k obrazu svému, když nepochybíme.
Nechci-li šířit pesimismus, neměl bych to dále rozebírat.
Pak už jsou jen výjimky k vážení.
Proč ostatní nezaváží je dáno jejich sobectvím, to je silně nadnáší ...
To že existují pozitivní ostrůvky v moři sobectví, je víc než jisté, ale ani obec, národ, vlast nepokryjí. To jsou zatím jen nenaplněné ideály v nás.

203951

04.11.2009 04:52

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

Když jsem došel k tomu závěrečnému:
>V podobe LS integrace Evropy projde hlubokou krizi behem nekolika malo let, a to se lide jako Klaus, Cameron... budou naramne hodit, aby se to nezvrhlo v neco hodne oskliveho.
Nějak mne to vrátilo na začátek:
>Nic, synku potrebujes jasnou cistou hlavu, musis na kolo.
Zdá se, pane Bartošek, že s tou Vaší hlavou už nejde nic ve smyslu citovaného udělat.
Nezoufejte, právě s tou hlavou můžete založit v USA "anal-ytický fanklub" V.K. [chechtot]

204060

04.11.2009 05:48

Prezident podepsal

RE: 2 Stwora

85.?.?.?

Ty otazníky (???) nad (Vaší) hlavou by šlo domyslet asi takto:
1/ Centrum má dobře zdokumentovaného nějakého kostlivce ve skříni u V.K., a zjevnou nevoli vůči protahování celé kauzy trapného schvalování/neschvalování LS. Proto ten spěch.
2/ Nebo dostal pokyn z réžie, že toho opozičníka zahrál dobře, a že se má dále držet scénáře a neblbnout, jinak ho budou nuceni stejně "vystřihnout".
Dle 1/ V.K. zapomněl na kostlivce, a je z vývoje sám překvapen, nebo jde jen o divadlo dle 2/ aby občan viděl, že se nejedná o bruselskou totalitu, když existuje i prezidentská opozice.Obě varianty vylučují abdikaci.
Ta výjimka, pokud někdy bude platit vůbec, má být v platnosti až za několik let(přístupová sml. Chorvatska), do té doby bude platit LS pro Česko bez této výjimky. Takže několik let zde bude okno, pro prolomení BD, pokud vůbec výjmutí listiny... z LS mělo mít mít nějaký ochranný účinek. Divné vítězství či porážka, navíc výjimka má mít ještě vedlejší účinky mimo ochranu prolomení BD. [oči v sloup]

204064

04.11.2009 08:26

Prezident podepsal

RE: 2 Stwora

85.?.?.?

S tím mandátem jste to trochu přehnal, to oni by meli určitě "lepší kandidáty", ale asi věděli dopředu jak ho případně "umravnit", tak ho strpěli, zejména když se "osvědčil" v prvním funkčním období a zejména v jiných předchozích vysokých funkcích při privatizaci.
Mne udivuje spíše to, že někteří (zdejší čtenáři i Editor) čekají zázraky na počkání. Historie postupného přebalování EU v byro- a klepto-kratického molocha, je dlouholetá. A nikdy se zde - v celé EU (po celou tu dobu), nevyprofilovala žádná odpovídající síla, která by ty summitující strýce přiměla k jasné a diskutovatelné koncepci budoucího (sou-)státu, s předem napsanou (krátkou) ústavou či smlouvou srozumitelnou více méně všem občanům, nikoli jen "plzeňským odborníkům". LS je humus. Vše mělo být široce diskutováno, postupy i cíle, i jednotlivé etapy, tak aby vznikla maximální podpora občanů. Místo toho jsou tu schvalující summity, obdobně humusněbyrokratických dokumentů, které probíhají vždy tak dlouho nebo se opakují, až ukecají případné pochybující. To samé u těch referend. Když to jeden zváží, jak vzniká tento nový stát, tak už musí vidět i jeho konec. Moloch je už mrtvý, jen o tom ještě neví. Zatím se chystá na summit s USA. Ten druhý je taky v rozkladu. To si posummitujou jako rovný s rovným...

204078

05.11.2009 04:07

Prezident podepsal

Měl abdikovat,

85.?.?.?

ať už po podpisu, nebo bez podpisu.
Tím, že tak neučinil implicitně se zavázal pokračovat ve funkci hlavy státu (ČR), který odsouhlasil a podepsal LS. Z toho plyne, že bude důsledně pomáhat při uvedení LS do života, a napomáhat tak ke ztrátě suverenity ČR. Tak vám nevím, jak to funkcionaření chápe sám V.K. [oči v sloup]

204186

05.11.2009 08:56

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

Slovutný kmete Jane,
odbyl jste mne dosti stroze. Jindy plýtváte svými střepy věšteb ze slovní drtě, na různé nevděčné nicky, a na občanovi z Blbákova škudlíte. Možná, že jste to Vy, kdo (vyjímečně?) nechápe souvislosti. Tak se aspoň pokusím...
My v Blbákově, sirku která nezapálila potřebné, obvykle odhodíme, litujíce ji, i svoji nešikovnost, že se věc nezdařila. Amerikánci postupují jinak, jak Bartošek píše: sirku prostě opět schovají, a věří, že za rok či dva bude opět k použití.
No a v Česku, to úplně zírám, tam (podle většiny zdejších řečí soudě), omlouvají nedostatky takové sirky zlými duchy, její samovznícení považují za zázrak, včetně jejího samolibého krátkého prskání. A zdá se, že chystají i její svatořečení - jako matky všech ohňů, požárů, zdroj tepla rodinných krbů i světla všeho druhu, čoudu dýmovnic a co já vím čeho všeho ještě. Prostě vypálená sirka z rodu Titánů. Tož tak.
Váš občan z Blbákova.

204196

05.11.2009 13:17

Prezident podepsal

RE: respekt

85.?.?.?

>a potajmu planuje po partizansku jak hajit nase zajmy...
Ale bretschneiderové Vám nejspíš pozorně naslouchali...Vy myslíte, že ten prezidentský úřad je dobrá skrýš? Já se bojím, že je tam na něj až moc vidět. Kdyby si chtěl třeba opatřit trochu písku, tak se to hned rozkecá. Takže takové oblíbené sypání písku do soukolí EU vidím jako zhola nemožné... pssst!

204212

05.11.2009 16:30

Prezident podepsal

RE: S obsahem článku se moc nestotožňuju

85.?.?.?

Ten Váš poslední odstavec je skvělý. A toto z něj, mělo být hlavním vláknem diskuse:
>Netvrdím tím však, že musíme rezignovat na jakoukoliv aktivitu. Máme co dohánět především v tom, co jste nakousl už výše, co se zde řeší často: schopnost spolupráce.
To je totiž, zjednodušeně řečeno,jediná cesta, jak z toho zamotaného klubka ven.
Stávající formát diskuse zdá se mi poněkud nešťastný. To, co by se mělo tesat do kamene, zapadne pod stůl, a většinou na to nikdo ani nereaguje. A přitom je takových otázek s tím souvisejících, na které by bylo potřeba nově formulovat odpovědi. A hlavně podle poznaného žít. Budovat mosty důvěry, ne štěkat se mezi sebou. Ale adrenalin žene skoro všechny do nekonečného pobíhání v kruhu, a tak ani mnohým nezbývá čas k zastavenní se a rozhlédnutí... [pláč]

204224

05.11.2009 16:54

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

Sice nejsem Josef, ale to v podstatě nevadí. Příspěvek ale byl adresován Jankovi, a to jsem musel o dvě vrstvy výše, než v diskusi pro obyčejné lidi. To mne poněkud vyčerpalo i fyzicky neb jsem byl nucen k perspektivnímu pohledu z vnějšku galaxie a nyní takového výkonu nejsem schopen. Omlouvám se, snad příště, nebo jiný překladatel. Teď musím jít doplnit síly, dřív než zavrou kšefty.
Sarka je moc jednoduchý, ten nepotřebuje výklad.

204227

08.11.2009 07:15

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

Pane Bartošek, jen krátce. Vidím že tu bajku o sirce paní Jarmila bez zaváhání, perfektně "přeložila". Co dále píšu, neberte moc osobně. Četl jsem snad včera, asi na iDnes, citát nějakého profesora o tom, že vlivem velkého množství informací lidé přestávají myslet vlastní hlavou, jak stěží stíhají na vše reagovat. Tak třeba, "das Geschäft" znamená německy obchod, a od toho je odvozený - kšeft. Kromě "kamenného obchodu", znamená též činnost - podnikání. Šel jsem do obchodu nakoupit potraviny, bylo vlastně moje sdělení. Což je z mnoha dalších souvislostí (než zavřou..., doplnit síly)jasné, při troše snahy. Ale Vaši tvrdou orientace na obchod = podnikání (to bude asi vliv Ameriky), nevykolejila žádná asociace. A tak tu máme, namísto dorozumění, Babylónské zmatení jazyků. To souvisí i s tou "ozbrojenou pseudodemokracií", jak jsme to spolu mordovali minule. A to u Vás předpokládám dobrou vůli k dorozumění, a ne záměrné matení pojmů. No, nevím jak budeme číst mezi řádky, až to už jinak nepůjde, když i s nezakonspirovaným textem jsou takové problémy. Ten jinak oslavovaný internet, jako skvělý prostředek dorozumění, se vlastně mění tou kvantitou v opačnou kvalitu (brzdu dorozumění). Jakoby chtěl potvrdit to staré moudro, že: Všeho moc škodí.
Pišme méně, více přemýšlejme! [mrknutí jedním okem]

204367

09.11.2009 02:29

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

>Nemate rad hry? Tak proc je hrajete?
Tak to abych snad ani nereagoval. Z mé strany to není hra i když se to tak může zdát. Také by jste to mohl označit za obchod s informacemi, nebo i informační válku. Ale z toho se pak nikdy nevybabráme. Těch možností jak si zdánlivě pomoct v analýze je nespočet. Normální vlídné lidské slovo pak můžete označit za protivníkovu past. To je to oč tu běží. Samé vysvětlování stanovisek a podezírání ze špatných úmyslů, a celé to znovu dookola.
Jinak jste spotřeboval skoro celý svůj příspevek na vysvětlování, žehlení a podezírání a rekapitulace již přežvýkaného... A já už skoro taky.
Ale to co by mne zajímalo, a kvůli čemu se tady namáhám v diskusi, jste jen neurčitě naznačil v pouhé jediné větě:
>Muj osobni respekt se ziskava jinym zpusobem nez pouhym spolecneskym postavenim nebo jmenem "celebrity" a vezme to nejaky cas.
To by mne zajímalo, co je to za omamnou látku, kterou V.K. vylučuje, že se (nejen) u Vás, účetnicky řečeno, dostal do černých čísel. U většiny, i u mne, je hluboce (až nenávratně) v červených. Jistě, říká mnohé nepopulární věci ve shodě s mým poznáním, a tak bych ho mohl považovat za svého mluvčího, který do světa přes mikrofony a televizní kamery šíří moje myšlenky. Ale já to pociťuji, jako devalvaci těchto myšlenek, právě proto, že V.K. není nepopsaný list papíru. Pro mne je to člověk, který se podílel významnou měrou na zavedení stávajícího marasmu v těch nejvýznamnějších funkcích. Takže, když V.K. zvedne prapor a volá "Na Brusel!", mám v tom zcela jasno. To vidím nahoře berle...
Ne, že bych komukoli upíral právo začít "nový život" v pravdě, to by ovšem hned na první pohled vypadalo jinak - to by V.K. zmizel z TV obrazovek, ze zpráv, a jen po iternetu bychom se sporadicky dovídali o systematické práci V.K. na povznesení Česka.
No, nemohu Vás sice úkolovat, ale přece jen několik kontrolních otázek z již probíraného: Jak Američan zbraní ochraňuje svoje úspory proti inflaci, nebo jak se použivá zbraň proti propuštění z práce. Nebo, (jedna těžší nakonec) jak si pomocí této zbraně uhlídá svoji vlastní mravní integritu?
Bojovat proti vlastnímu hladu by sice mohl, asi nejlépe prodejem oné zbraně v bazaru.
A o tom feromonu V.K. mi též nezapomeňte, pokud možno, napsat. [mrknutí jedním okem]

204388

09.11.2009 09:09

Prezident podepsal

RE: Mnoo,

85.?.?.?

Pane Bartošek vezmu to zprostředka:
>Nelibi se vam muj zpusob mysleni a chcete po me vice, ale predevsim "spravne" myslet nemuzu slouzit.
Nejsem tak naivní, abych Vás chtěl předělávat na počkání, ale měl jsem za to, že jste ještě ve vývoji, jak se mne snažíte přesvědčit hned v první větě, a tudíž do Vás jen dál šetrně dloubám. Já s Vámi sdílím ( snad všechny) Vaše obavy ohledně příštího vývoje, ale cestu k řešení vidím jinde, než většina takto "postižených". Myslím, a často to i píšu, že klíč k řešení všech problémů není ve vrcholné politice a ani v jejim neustálém analyzování bez následné tvůrčí syntézy. Nýbrž dobrovolně spolupracující čestní jednotlivci dole s vyloučením nadlidí a parazitů, jsou už skoro hotovým řešením. Takže žádné řešení jak se mi snažíte podsunout:
>Jestli chcete jit proti systemu radikalnim zpusobem, tak hodne stesti. Nezbyde z vas ani mastny flek a pragmatik typu Klause to vi moc dobre.
A hned jste nezapoměl, přičíst pragmatikovi nezasloužené body.[pláč]
Zcela radikální jsem právě v tomto: Diskutovat, ve stávajícím srabu, by se mělo hlavně o tom, co je v moci obyčejných lidí změnit, k dosažení obnovy civilizace.
>Nepresvedcil jste me ani o VK, ani o LS, ani o o charakteru veku informaci. Jestli nemate lepsi argumenty, tak si kazdy pujdeme po svem...
To mne mrzí, že jste se, jak se z Vámi napsaného zdá, pouze utvrdil o svých "pravdách". Já myslel, že jsme (a nejen my) dlouho šli každý svou cestou, a že právě nastává doba pro cestu společnou, jen ji najít... [mrknutí jedním okem] Nutit Vás ale nemohu.
Na přímou otázku ohledně alternativ za Klause, Vám sděluji, že jste mi tím seznamem moc na výběr nedal. Ale věděl bych o lidech z okraje politiky, třeba z oblasti vědy, sociologie či filosofie, kteří by chápali úřad presidenta jako veřejný statek, přes všechny chmury dnešní doby.
Takže, na shledanou na společné cestě. Lepší bude, když si ji najdeme sami, než když nás k tomu (nejen) okolnosti dokopou. [mrknutí jedním okem]

204394

11.11.2009 21:24

O lidech a bramborech

RE: 80.-tá léta...

85.?.?.?

>na daném sídlišti leželo xy pytlů brambor a nic se neztrácelo a každý si poctivě vzal jen to svoje objednané.
Dnes nebyl k mání denní tisk v Kauflandu na Proseku, někdo ho čmajznul komplet, než ráno otevřeli.

204543

13.11.2009 16:41

Iluze demokracie v moderním světě

RE: Ti, jejichž jmeno nesmíme vyslovit...

85.?.?.?

Itálie je špatný příklad toho, jak na to jít. To je jen metoda na vystřídání jedné - domací mafie, jinou - nadnárodní...

204729

17.11.2009 08:17

Život po 20 letech kapitalismu

Lidé se rodí hladoví a hloupí.

85.?.?.?

> protože lidé se rodí jako svobodné a myslící lidské bytosti, nikoliv jako otroci nebo žížaly.
Nemohu s Vámi paní Jarmilo souhlasit. Já mám, ve své preambuli globální ústavy, hned jako úvodní větu: "Lidé se rodí hladoví a hloupí." A jedna z posledních vět je Lidé umírají hladoví a hloupí.
To jen někteří si namlouvají, že je to jinak. Poze malý zlomek z lidstva si až před smrtí uvědomí, že se honili celý život za chimérami, že to mohlo vypadat jinak, kdyby... Ale nikdo na ně nedá , a tak to pokračuje v kruhu. Že jsou i výjimky z pravidla ? Jsou!

205027

17.11.2009 19:42

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

85.?.?.?

>Nemyslim, ze xman je rozbijec diskuzi.
To máte pravdu pane Bartošek, on tu diskusi formuje, vlastně řídí. Dělá to dobře, už dokonce se mi chvílemi zdá, že xman je pamětník oněch zašlých časů... Bože, a jak všemu rozumí, od investování přes práva až po práci u pasu. Vše v lajně jednoduchých pouček, a ostatní na to pohlíží nějak složitě... [naštvaný]
Čím to asi je? [velký smích]

205088

17.11.2009 21:19

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

85.?.?.?

>jestli v tom vidíte nějakou konspiraci tak doporučuji návštěvu psychiatra [mrknutí jedním okem]
Tu návštěvu u psychiatra by jste mněl možná doporučit těm, kdo s ním "diskutují"! Já s ním už jednou kdysi diskutoval, a to mi stačilo, je to slušně řečeno - ztráta času.
Ten jev "ovládnutí diskuse" například hyperaktivním jedincem typu xman, 2xs mne zajímá spíše jako neschopnost okolí k efektivnější přiměřené reakci. Zajímá mne to zejména proto, že jsem nepřestal věřit, že lidé formou diskuse mohou nalézt dohodu, nebo mohou pomoci najít cestu tápajícím. Situace "únosu diskuse" se zde opakují dost často, a připomínají mimoběžný "dialog" hluchých. A to někdy aktéři jsou zjevně i lidé s mnohem širším rozhledem, než citované nicky. Přesto, všechno vědí, všechno znají, a vyplní diskusní prostor jako atomovka, utřídí, přerovnají, nasvítí zleva, zprava a přesto, nebo právě proto, podstata problému zůstane nedotčena. I běžný způsob diskuse sám málokdy vede k něčemu smysluplnějšímu např.: k dosažení shody v názorech na určitý problém. Spíše, pro všudypřítomnost zastánců extrémních stanovisek vede jen k opakované pohádce "vítězství strany dobra".
A tudíž nebude nikdy zapotřebí konspirace k rozbíjení běžné diskuse. Ty se, jak jsem naznačil výše, rozbíjejí samy a rády.
No a to jsem zcela pominul roli (nemocného?) ega, které stojí za tou hyperaktivitou...

205097

17.11.2009 23:43

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

85.?.?.?

>hmm máš obavy o psychickou kondici lidí zde na zvědavci [velký smích]
Ano,psychiatr je převážně od toho, aby vylepšil psychickou kondici (odolnost) pacienta.
Tak v tom případě psychickou kondici zmínění mají až příliš skvělou, o tom se utvrzuji právě tím nekonečným "dialogem hluchých", ta vytrvalost je úžasná. [velký smích]
Jste si ale opravdu jist, že vytrvale diskutovat s někým takovým , který vládne hbitě pouze základními poučkami a nezná skutečné reálie je normální. Já tedy ne! Kdo ale tohle vyléčí?
>ber to jak to je někomu se chce reagovat někomu ne já jsem třeba nereagoval bartošek měl chut tak reagoval v čem je problém?
Jistě, ani to jinak nemohu brát. Asi jsem na špatném místě já. Dialog "předprogramovaných robotů" mi nějak nesedí.
>podstatu problému můžeš nastínit sám nikdo ti v tom nebrání od toho je svobodná diskuze
Mám málo času a jen občas se snažím něco nahodit, ale zdá se, že tady myšlenkou neoslovím. Něco jako házení hrachu na zeď. To je zřejmě tou svobodnou diskusí či místní psychickou odolností.
Ano mám ještě možnost vypnout či přepnout na jiný kanál.
To jen pro úplnost, abych Vám ušetřil práci. [velký smích]

PS: Nakoukl jsem do sloupku "Z diskuze" a vidím xmanův koncert pokračuje plnou silou: ze 6ti položek třikrát xman.

205116

19.11.2009 18:29

Hodina času

RE: Nezapomínejme

85.?.?.?

>Ten kluk to myslel pouze symbolicky. Chybí mu máma.
Kluk to, podle mne, myslel doopravdy. Že by chtěl ukázat na tržním příkladě, jak máma chybuje, a chtěl jí přerovnat žebříček hodnot, to z původního textu nevyplývá ani náhodou. On tu obchodně tržní transakci s nákupem (času) vlastní mámy, tedy vlastně pracovní síly, myslel na své úrovni doopravdy. Jen tak to může vyznít jako tvrdá satira i něžný vhled do dětské duše zároveň.
A pánové SONY a amp to pochopili vpodstatě taky, a jejich nesouhlasná reakce k této "tržní transakci" plně potvrzuje, že mají srdce na správném místě. S tou poezií to bude krapet horší...
>Ten článek se sem naopak hodí, jako ukázka, kde jsou naše priority? Přemýšlejte o tom trochu.
To zhodnocení článku je perfektní ale ten závěr! Že jste se sám z toho nějak vyvlíknul. Věta, tak aby vyjádřila celou naléhavost i rozsah problému, by správně měla znít:Přemýšlejme o tom co nejvíc!
>Jak je vidět, tak přemýšlení vám oběma moc nejde.
Toto nebudu radši komentovat.

205272

19.11.2009 20:35

Hodina času

RE: Nezapomínejme

85.?.?.?

Pane Kramář, ten první odstavec, ano.
Ale dál máte sice pravdu, ovšem jen z půlky, přijde mi to spíše jako úlitba místním jansmithům, kteří odpovědnost ze sebe zásadně převádějí na E/elity.
Poselství plná pokory, lásky a vstřícnosti k bližním nemají alternativu. Nemohou utrpět tím, že jsou zneužívána. To je v podstatě deklarace člověčenství. To je též vyjádřením toho, že o to lidství usilujeme.
Řekne li Havel, Gorbačov či klerik kteréhokoli náboženství, že nebe je modré, nic to tomu nebi na modrosti neubere. Ani rozjímání , zpytování svých hříchů není včetně modlení(?) nic zjevně škodlivého samo o sobě. A pracování, je nezbytností. Odmlouvání nic neřeší.
Jde jen o to jestli to "pracování" činím ze svobodné vůle, nebo z donucení. Ošklivit si práci...
Ale závěr je dobrý:
>Nestačí se jen usmívat a být duchovně povzneseným nad věčné proměny Spasitelů v Jidáše!
Ale to jste nedopověděl, jen nakousl.
Čekání na zázrak jste jistě neměl na mysli. [mrknutí jedním okem]

205282

19.11.2009 22:56

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

85.?.?.?

Pane Bartošek, jistě znáte přísloví: "Pozdě bycha honit!"
V tom je zakonzervován poznatek, že některé věci se mají udělat včas, jinak se minou účinkem. Povinností odpovědných je konat včas, pozdě konat je to, jak říkáte Vy, rychlá rána z milosti do vazu. Takže ochranná opatření (cla) se musí dělat s předstihem, aby správně fungovala. Třeba takový praotec Noe, začal se stavbou archy dříve, než až by mu sahala voda po krk. A měl úspěch. Začít později, tak jsme tady nebyli. [mrknutí jedním okem]

205297

20.11.2009 00:42

Hodina času

RE: Nezapomínejme

85.?.?.?

Pane Kramář,souhlasím s Vámi v tom, že:
Jidášové typu Havla, Gorbačova - včetně těch různých kleriků a dalajlámů - tato poselství v očích většiny lidí tak znevažují, že lidé již začínají ztrácet víru v humanitu a ve skutečný pokrok.
Víte, to je ale též o pevnosti oné víry. Není-li ona víra za třicet stříbrných na prodej... Možná, že většina už vyměnila víru v humanitu, za víru v zlaté tele. Navzdory problémům je potřeba spíše misijní činnosti při obnově "víry" v "pravdu a lásku", i přes současné pochybné konotace, než hledání viny a viníků, t.j. pozitivní přístup.
Obávám se, že kladením důrazu na ošlivé části reality, můžeme vylít s vaničkou i to podstatné - člověčenství, a propadnout nenávisti. To je špatná cesta. I při té výchově, je třeba dávat pozor na správné dávkování pravdy, abychom nakonec nevychovali nenávistné mrzáky... A to svedeme, jen tehdy, když budeme pevně věřit ve výsledek. Já vím, je to (jako) důkaz kruhem.
Jde v podstatě o to, že každý člověk má určité malé možnosti pro postrčení dějin tím správným směrem, zejména ve spolupráci se svým okolím. A má na to poměrně málo času. Někteří se od svého "úkolu" vzdalují k příjemnějším kratochvílím. Někteří vzteky chodí v kruhu, a hledají celý život příčinu své a nejen své "bídy".
A jen málo lidí správně (pozitivně) v této věci koná, proto jsme tam, kde jsme.
Ještě k té pokoře. Tu já chápu jako přirozený respekt k věcem, které nemohu změnit, kde nemá smysl se v tom macerovat.

205311

20.11.2009 01:46

Hodina času

RE: Nezapomínejme

85.?.?.?

Jansmithi, vidím, že jste opět ve výborné psavecké kondici (skoro jako xman). Kdysi jsme nedokončili jednu zajímavou diskusi, která je vlastně mezi mnou a Vámi pořád pouze o tom jednom, a tom samém: "že Vaše hledání viníků mezi E/elitami je kontraproduktivní činnost, že je spíše škodlivá a pro hledání řešení je bez náležitého "přetavení" prakticky nepotřebná, spíše zavádějící." Opakované odsuzování - komentování zvěrstev armád Izraele či USA věci dopředu neposouvá. To je pouze Vaše a Mirdova iluze. Kdysi jsem Vám položil v diskusi (až do archivu) dosud Vámi nezodpovězené otázky . Možná by Vám pomohli, při poctivém odpovídání na ně, konečně ve věci pořádně rozsvítit. Zkuste to metodou "sine ira et studio".
Tady jsou ty otázky.
Budu se těšit na Vaši případnou odpověď.
Joseph/ne Joseph

205315

20.11.2009 10:19

Hodina času

RE: Nezapomínejme

85.?.?.?

Vážený pane Kramář, napsal jste
>Vážený anonyme 85, v naprosté většině názorů se skutečně shodujeme - ovšem mne nesmírně irituje onen "misionářský" a "pozitivní" přístup.
Ale v dalším nejste s tím zcela konzistentní, jinak by jste mne označil za bigotního katolíka, či aspoň agenta Usraele a případně začal rovnou strkat do "kotle na misonáře". Ale vy se snažíte o dialog (s misonářem).
Já nepopírám potřebu pravdivých informací o stavu srabu, v němž se nalézáme. Ale jako při všech činnostech, které mají mít praktický úspěch, existuje jen úzká lávka, kdesi "uprostřed", dostatečně nosná pro dobré řešení. Ostatní po stranách jsou hluboká vřesoviště plná dřívějších (extrémních) řešitelů. Kdybychom se neustále obírali jen Štětinami, taky bychom mohli umřít hlady. Někdo musí zasít, sklízet, vařit, (správně) vychovávat potomky, a vůbec správně hospodařit. Nedat na reklamu, a jiné špatné rádce... To je ten (v praxi) pozitivní přístup. Tomu bychom měli hlavně věnovat své síly. To je, ač se to na první pohled nezdá, též o pravdě a lásce.
A i kdyby nám stokrát poplivali "pravdu a lásku", kdyby stokrát překroutili smysl těch slov, je na nás, kdož víme co znamenají, abychom je pokaždé zvedli z prachu zapomnění, utřeli z nich jedovatou slinu, a opět je zvedli jako maják do výše nad hlavy, aby lidé viděli že jěště jsou. Pravda, v praxi to tak pateticky nevypadá. Je to třeba jen vlídné slovo navíc, rovné jednání - kdy radši "tratím" než "odírám"; prostě trochu té člověčiny...

205330

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?