Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 436 příspěveků, 30 různých jmén: <nic>, Antony, asdf, asdf1234, asdffk, F. A. von H., hc, hjkl, hmm hm, hnidopych, Honzajs, chlebasmaslem2, Jan Zelený, jansmith1984, Jiří S., kak, Kukuk, MartinX, Mor, Mr. & Mrs. Smith, nedasa, NoName, OSAák, Pájas, Tonda, TonyTony, xzx, Zdenda, zyxx, zzzzzzzzzzzzz.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

01.04.2016 15:05

Než budete věšet tibetské vlajky...

RE: To nemyslíš vážně!

asdf1234 193.?.?.?

Ono krestanstvi je v puvodnim zneni take velmi krasne uceni zalozene na soucitu atd., ale druha vec je co z toho pak realne udela nejaka mocenska cirkevni organizace.

Vy si proste pletete pestrobarevne libive reklami poutace s realitou ktera je ve skutecnosti dost hnusna.

Mj. ten vas zdroj, to uz je podle jmena nejaka jiste naprosto duveryhodna hisTORYie.. [velký smích]

347355

23.07.2015 14:12

Nový Zvědavec je (téměř) zde!

Vzhled stránek

193.?.?.?

je pro mne prakticky irelevantní, důležitý je obsah. Avšak nové stránky se nekorektně chovají ve starých prohlížečích (např. Firefox 2 a 3), což nutí uživatele k instalaci jiného softwaru, případně i operačního systému (starší systémy Linux). To je zcela zavrženíhodný trend, jdoucí proti svobodě jednotlivce a rozhodující za něj, co je pro něho dobré.

Není divu, že tento trend je podporovaný hlavně velkými korporacemi, produkujícím v převažující míře naprosto zbytečné produkty, s nulovým navýšením užitné hodnoty, které by se nikdy nemohly prodat, nebýt šikovného PR a reklamy. Patří sem naprostá většina nových verzí software, staré léky v nových obalech, "vylepšené" prací prášky z kterých se osypete a hromada dalších věcí. Téměř celé lidstvo se tak zacyklilo v převážně naprosto zbytečné a marné činnosti, v níž obelhává a okrádá samo sebe, přičemž spotřebovává svůj čas, tvořivý potenciál i energetické zdroje téměř bez užitku.

337042

21.04.2015 15:01

Scénář „chorvatského“ útoku?

RE: Saker si to příliš maluje...

193.?.?.?

A nebo naopak, potřebuje otestovat americké Abramsy a další západní výzbroj. Doladit detaily obrany. Bez velkého nebezpečí, protože amerických zbraní bude relativně málo a s nekompetentní obsluhou. Malý konflikt se na testování výborně hodí.

Během olympiády v Soči sice jakoby Rusko podcenilo možnost ukrajinského převratu, ale výsledkem je návrat Krymu. U Sýrie zastavilo Rusko Západ bez váhání. Aktivity ruské armády taky nevypadají bázlivě. Může to být i jinak, než se zdá.

331618

21.04.2015 07:14

Scénář „chorvatského“ útoku?

Saker si to příliš maluje...

193.?.?.?

předpokládá, že protivník nic nového nevymyslí a bude dělat jen to, co doposud. Převrat na Ukrajině ale začal v kombinaci s olympiádou v Soči. Rozehrají to ještě někde jinde (Sýrie?) a budou se snažit bránit, aby Rusko aktivně zasáhlo. Například současná série požárů v Rusku vypadá jako diverzní akce.

Přitom podmínky, za kterých bude ruská armáda nakonec bojovat, se stále zhoršují. K čemu ten Minsk 2 vlastně byl? Aby se chunta mohla už podruhé vzpamatovat a navézt tam další hory zbraní, tentokrát amerických? V předchozím článku, mistrně napsaném, N. Starikov zdůvodnil, jak je ta pasivní strategie geniální a jistě to tu někdo připomene. Určitě je pravda, že vnitřní nejednota Rusko oslabuje. Ale pasivitou válku ještě nikdo nevyhrál, byl by to první případ v historii. Můžeme jen doufat, že ta pasivita Ruska je jen zdánlivá.

331590

Děkuji Vám moc za milé přání, ať už se to však vyvine jakkoliv, a třebaže to může znít divně (a uvědomuji si, že pro někoho blouznivě nebo fanaticky), neměnil bych. Za "oponou" jsem uviděl krásnější skutečnost, která překonává všechno trápení, to, o kterém je takhle diskuze a na které jste upozornil, i to moje osobní. A proto jsem vlastně o tom chtěl napsat, abych všem řekl, že beznaděj, kterou může mnoho lidí z událostí ve světě pociťovat, je jen zdánlivá. Ještě jednou to musím zopakovat, jako to nejdůležitější poselství - ta síla, bytost (nebo ne-bytost, jak kdo chce, abych ji nějakým termínem neomezil a neřekl, čím není), která je podstatou všech věcí, je námi lidmi nadšená. Tak moc a absolutně, že víc už to nejde. Nevím jak to říct, to by člověk musel být umělec, aby to vyjádřil. Třeba, že pro Ni jsme něco jako krásní motýlci nebo kytky, které mají naplnit Vesmír. Naším posláním je Láska, což je právě Ona sama. A to, co je pro nás potenciální možnost a pro Ni už skutečnost, se naplní, stane se to.

Náboženské pojmy jsem použil vlastně mimoděk, tak jak vyplynuly z onoho ruského rčení. Jinak je vlastně moc rád nemám, a to jenom proto, že byly mnohokrát zneužity, aby člověku v nalezení vnitřní svobody zabránily a ne pomohly. Jinak na nich není nic zlého, stejně jako ani na jejich odmítání (většinou právě z tohoto důvodu), za které nás nikdo trestat nechce. Cest je tolik, kolik je lidí a jen ta jedna, osobní, žitá čestně a pravdivě, je ta pravá. Jak se to slovně vyjádří a jestli to vůbec jde, je už vedlejší.

327731

Jistě máte pravdu, tak nějak to bude, jinak by se nechovali tak, jak se chovají. Ale jak se to říkalo v Rusku: Bůh vysoko a "car" daleko...

Ten první jmenovaný mě zná jménem a ví o mně všechno. Neříkám, že můžu něco ovlivnit, jen vím, že mě bere vážně a že mi naslouchá. Ten druhý mě zajímá asi tak jako já jeho. To, co dělá on, není můj příběh. On si žije svůj, a já mám taky svůj. Jak kdosi řekl, on je sobě carem a já jsem sobě carem.

To všechno svinstvo, lži, manipulace, sobectví, zabíjení a ničení jiných bytostí, je jenom dočasná záležitost, porodní bolesti něčeho mnohem lepšího, co vzniká. Síla, která je za tím, co vzniká, je podstatou všech věcí a nelze ji zastavit, ani přechytračit. Samozřejmě, že bolest a trápení je skutečné, strašné a těžké, ale jednou pomine. Většinu z toho si lidé dělají vzájemně i sami sobě, asi tak 90 a víc procent. Mohlo by to zmizet hned, stačilo by se probudit a přestat s tím. Jenom málo trápení je v povaze světa, v kterém žijeme, většinu máme uvnitř sebe. Teoreticky by to šlo zrušit hned, skoro okamžitě. Ale i to, co zbývá mimo nás, se ještě změní... Ta síla, která za tím vším je, a dělá všechny věcí tím, čím jsou, je na naší straně... lidi jí připadají krásní, nádherní, skvělí a úžasní. Vlastně už všechno máme, jen to ještě nevíme. Dívá se na nás zamilovanýma očima a celý Vesmír, který je Její, je i náš...

Asi vám připadá "ujeté", co jsem napsal, ale... dívám se smrti do tváře, mám vážou nemoc na kterou možná umřu (nebo taky ne, kdo ví) a díky tomu vidím věci jinak než předtím a jsem šťastnější, než kdyby se to nestalo. Přeji vám všem, abyste byli šťastní a žili vlastní životy a příběhy, a ne životy "elity", kterou nezajímáte. Která nemá v rukou ani smysl svého vlastního života, natož vývoj a budoucnost světa, elity, která žádnou elitou není, ale naopak, patří mezi ty nejtrapnější a nejvíc nemocné ubožáky na světě.

327661

14.01.2015 09:07

Podivná obálka časopisu Economist

Hm...

193.?.?.?

Vyzývavé. Rouhavé.

Chceš-li pobavit Boha, sděl mu svoje plány. Ať si to ty postavičky na obrázku i ty schované za nimi užijou...

325112

12.01.2015 21:30

Nejsem Charlie

RE: Nominace na Darwinovu cenu = stvrzení, že Charlie Hebdo si o útok koledoval

193.?.?.?

Není pravda, že za urážku se násilím mstí jenom muslimové. Dělají to lidé všude na světě, což jistě není správné, ale je to realita.

Je bláznovství se hádat s vědou, statistiku na tak obrovském souboru lidí neošidíte a nepřehádáte. Jednotlivý člověk má schopnost se řídit i rozumem a má i svoji morální odpovědnost, ale pro obrovské sociální skupiny nic takového neplatí. Proto má pan Saker pravdu, že redaktoři Charlie H mohli při zdravém rozumu něco takového předpokládat. Troufám si vyslovit názor, že většina soudně uvažujících lidí podobnou událost očekávala a mnozí si jistě dopředu připravili, jak jí politicky využijí. Realita bude odpovědí na Vaše argumenty.

Ještě si, prosím vás, položme otázku, co pěkného a dobrého přinese zesměšnění jakékoli náboženské víry? Dělat to a ještě si za to nechat platit, to považuji za naprosto odporné a ani "mučednická smrt" v podobě atentátu islámskými extrémisty redaktorům morální kredit nepovýší. Takže fuj, Charlie, není to jen Darwinova cena, ale ještě něco mnohem horšího...

325016

11.12.2014 01:35

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

RE: zajímavé...a funguje to...

193.?.?.?

Podle recenze ta kniha vypadá opravdu zajímavě, možná bude v "demokratické" společnosti brzo zakázaná. Nemá ji někdo v elektronické podobě? Buďte tak moc hodní a zasaďte semínko lesa na server ulozto.cz (nebo na podobné místo) [smích] [smích] [smích] , prosím...

323167

09.12.2014 19:15

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

RE: Získal jsem český text dopisu - varování...

193.?.?.?

Tak jsem se dočetl na serveru Global Research, že na základně NATO v Polsku se soustřeďují zásoby pro blitzkrieg, "obrannou invazi" proti Rusku. Samozřejmě, může to být i kachna, ale budou Rusové čekat, až se NATO připraví? Server Global Research je momentálně zablokovaný. Ruskými zpravodajskými servery (třeba Interfax) proběhla informace, že Rusko ruší veškeré vlakové spoje na Ukrajinu (tedy i na západ), kromě jednoho vlaku do Běloruska a druhého do Moldávie. Od 14. prosince. Důvod je prý ekonomický. Ať si každý udělá úsudek sám, jestli to je indicie, že se k něčemu schyluje. Asi to není ta informace z velvyslanectví, ale to už je vedlejší...

323042

01.12.2014 13:31

Rok bestie (1)

RE: Souhlas

193.?.?.?

Ačkoliv se mezi křesťany, aspoň jak se to tradičně chápe, nepočítám, řekl bych, že tohle je právě ten Antikrist a znesvěcující ohavnost na místě svatém.

322430

20.11.2014 16:19

Mail z Prahy

RE: Vzkaz všem, kteří POHRDAJÍ

193.?.?.?

Jako bych slyšel komunistického pohlavára před barevným sametovým převratem: Kritizovat, soudruzi, je snadné! Opět, vám nijak nevadí restaurace fašismu za asistence amerických a evropských politických špiček, v přímém přenosu, za goebbelsovského aplausu podplacených médií, ale to, že se to někdo odváží kritizovat. Vybrat si naprosto druhotný problém, sám nic nesdělit a odvést pozornost jinam, to je ještě mnohem lacinější a nejen to, hodné skutečného idiota. Když kritizujete, že někdo nechce něco, co je podle všeobecných lidských měřítek zlé a špatné, a už Vám to ani nepřipadá divné a nemístné, svědčí to především o Vás, nemyslíte?

Takže Vy souhlasíte s vybombardováním Iráku, Jugoslávie, Libye,..., podporou fašistického režimu na Ukrajině, upalováním lidí a tlačením Ruska do kouta a světa na pokraj války, jelikož Vám vadí, že to někdo NECHCE? To jste opravdu tak blbý a myslíte si, že se Vás to netýká? Hodláte přežít až po kotníky zaražený do amerického zadku?

321584

20.11.2014 13:46

Mail z Prahy

RE: Vzkaz od pravdoláskaře

193.?.?.?

Pane pravdoláskaři, vy se stydíte za prezidenta Zemana, protože je buran, hulvát a opilec. Já zase hluboce pohrdám vaším velkým hrdinou, bývalým prezidentem Havlem, který mnohokrát lhal celému národu, zaprodal ho Američanům, když ho vyměnil za svoji slávu i majetek, a souhlasil a podporoval bombardování nevinných lidí na mnoha místech ve světě. Pravdu a lásku zabalil do pejorativního svinstva právě on sám.

Pohrdám i korektními, slušnými hlupáky, kterým je úplně jedno, co se kde děje, hlavně když se to děje slušně a kultivovaně. Jako třeba upalování lidí zaživa v Oděse za tichého souhlasu amerických a evropských politiků. Vám, zastáncům pravdy a lásky podle Havla to nevadí ani za mák, stejně jako fašistické symboly v Kyjevě a zavlečení světa na pokraj třetí světové války. Tak kdo tu má hroší kůži?

Až uvidíte kolem sebe oslepující bílé světlo a vzduch bude provoněn ozónem, nezapomeňte v té poslední vteřině odejít ze světa kultivovaně a ve vší slušnosti. A ne abyste po sobě zanechal nějaký ošklivý flek na opálené zdi [velký smích] .

321572

20.11.2014 08:52

Před summitem G-20: Jakou muziku si objednal FED?

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

193.?.?.?

Já byl v USA celkem třikrát nebo čtyřikrát, vždycky na pár dní na nějaké konferenci. Bydlel jsem jednou v té lepenkové "vile" u VŠ profesora s příjmem cca 80k ročně. Dřevěný dům byl něco na způsob naší větší chaty. Nebyl špatný, ale když se někdo nahoře obrátil na posteli, slyšel jsem to dole v pokoji pro hosty. Kolega profesor, když mi oplatil návštěvu, byl v šoku z našeho menšího zděného domku, postaveného svépomocí za socíku a spláceného 20 let z platu uklízečky plus 5 let z platu absolventa Mat-Fyz na UK. Já byl naopak v šoku způsobem přivedení elektřiny (vrchem, zadrátováním ulice) a absencí hromosvodu na těchto stavbách. Pan profesor nechápal, co to je stavět svépomocí, tvrdil, že svůj dřevěný dům taky postavil sám, ale kleště a šroubovák neuměl vzít do ruky.

S US úřady nemám zkušenosti, ale v Central Parku jsem potkal bezdomovce, kterého jsem obdaroval pár dolary a on se se mnou podělil o svůj názor na USA. Na rozdíl od mnoha našich bezdomovců to byl celkem pozitivní a inteligentní člověk, nadšený tím, že si může povykládat s někým z východní Evropy. Naše malá zemička byla pod jeho rozlišovací schopností, myslel, že jsem odkudsi z bývalého Sovětského svazu. Podle něj není Amerika špatná země, dokud máte práci a peníze. Nepůsobil jako povaleč, věčně nalitý alkoholem, prostě jednou přišel o práci a pak postupně o všechno.

Tohle postupně dorazilo i sem, spolu s neduhy amerického školství, výchovy a dalšími vymoženostmi kapitalismu, o kterých se nám ani nesnilo. Na druhou stranu mi Amíci připadali většinou pozitivnější než mnozí Češi, a když máte úspěch, víc vám ho, zdá se, přejí. Za těch pár dní se mi nepodařilo zjistit, jestli je to doopravdy, nebo jen zvyk a maska, asi jako když se vás zeptají, jak se máte, chtějí slyšet že dobře a reálný stav už nikoho nezajímá.

321534

19.11.2014 22:46

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Třeba je to jinak...

193.?.?.?

A nebo prostě už vane vítr od východu a Zeman, jako bývalý prognostik, má na to nos a možná i nějaké informace, které k nám ještě nedorazily...

I Putin si nebere servítky a západní média tlumí jeho v originále těžko stravitelné výroky (mrkněte na stránky pana Sakera). Putin řekne, že Rusko něco nepřipustí, západní média napíšou, že Rusko nesouhlasí.

321482

19.11.2014 20:33

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

Trapný pokus?

193.?.?.?

Celá ta majdanutá šaškárna je jeden velký trapas a s prezidentem to ani nehne, u nás se nestane nic. Všechno by vyšumělo okamžitě, jakmile by přestala fungovat americká agitka. Senátor Mc Cain je znepokojen,... ještě by se mohla přidat ta husa Merkelová a další loutky z EU. Jasný rukopis organizátorů ukrajinského Majdanu, ale naše obyvatelstvo, kromě pár blbců z kulturní fronty, zůstane v klidu. Naletěli jsme už jednou před 25 lety, jsme otrávení, znechucení a rozhodně nebudeme aktivní jako fretky. Majdanisty posíláme do prdele ze svých více či méně pohodlných gaučů a s pivkem v ruce...

Je otázka, jestli to neznalá americká agitka nechápe, nebo jde o něco jiného. I když je Temelín velká investice pro Westinghouse, není to srovnatelné s Ukrajinou, která měla obrovský strategický význam. Aby se povedl ukrajinský Majdan (a je otázka, jestli se vůbec povedl), bylo potřeba obrovských prostředků, obrovské snahy a osobní sebediskreditace mnoha evropských politických kurev. Možná to organizátorům za to stálo, ale co by získali v případě Česka? Čemu reálně překáží Zeman, který není žádný hrdina a bojovník, ale chtěl by být za dobře se všemi (jako český "Janukovyč" )? To je hlavní otázka pod čarou. Aby u nás Majdan vyhrál, bude potřeba gigantických prostředků a politického kapitálu, odhalení a ztrapnění se mnohých, a co bude ta protihodnota? Kdyby to měla být třeba nová americká základna, mělo by to nějaký smysl, když ve vedlejším Polsku si ji US můžou postavit s aplausem už teď? Nebo jde o odvedení pozornosti? Kam se nemá dívat světová veřejnost, když bude místo toho sledovat komedii s pražským Majdanem? Je to součást tažení proti Rusku, kdy "proruský" Zeman a protiruské "spontánní protesty" mají být důkazem dlouhých prstů Moskvy?

321455

12.11.2014 00:28

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: MMF, keď z capa / kozla /urobia záhradníka...

193.?.?.?

Ten pán, jenž psal o předpisování Bohu co a kdy má dělat, nemyslel tím Vás, ale mně. Vy jistě píšete tak, jak se mu to líbí...

Jenomže člověk, který nepije tato jistě pěkná a zajímavá vyprávění s mateřským mlékem, neví, které známky Božích zásahů do dějin si má raději vybrat: Vtělení Božího slova, o kterém psal onen "nerudný pán", které ale lidstvo prakticky nezměnilo, protože pokračuje stejně špatně, bez lásky a soucitu, tak jako před Kristem, nebo když Vy, naplněný Boží láskou, píšete o událostech krutějších než samotná realita, snad s výjimkou té, co je za dveřmi. Ale žádný konec časů, tolikrát už očekávaný, to opět nebude, nebude to vyřešeno bez nás a za nás. Tak jako (humanitární) bomba neopraví jemné švýcarské hodinky, ani žádné, Bohem seslané pohromy, topení ani spalování ohněm, člověka samy o sobě nevylepší - tak jakýpak dějinný zvrat? Tu moc nemá skoro nikdo a nic - bez ochoty a souhlasu jeho samého se měnit. Proto se také po Kristově příchodu téměř nic s lidstvem nevylepšilo - křesťanstvo má totiž ve své velké většině za to, že je vše už hotovo, protože to za ně udělal Pán. Ani v době, která se blíží, nebudou lidé sami od sebe lepší, pokud o to nebudou sami vědomě usilovat (ale to mohli už dávno a mohou i teď).

320837

10.11.2014 00:34

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví

Aby se Amíci nepřepočítali...

193.?.?.?

Bude-li v Praze Majdan, mohli by nás Rusové nakonec znovu osvobodit i s Ukrajinou. Co záleží na pár kilometrech, Praha nebo Kyjev [velký smích].

320674

05.11.2014 19:34

Soulož do zadku

Já nevím,

193.?.?.?

připadá mi ta konkrétní sexuální praktika jako málo důležitá. Daleko horší mi připadá, že politici a novináři lžou za peníze, vydávají lež za pravdu, mlčí k vraždění lidí všude ve světě, třeba k upalování lidí za živa v Oděse, k zasypávání bombami, a obyčejní lidi tyhle zločince, z vychcanosti a touze po jidášském podílu a slíbené výhodě, ale ve skutečnosti proti svým zájmům volí, nemají soucit s druhými - to mi připadá jako opravdové zlo.

Argumentovat tím, co Bůh chtěl je vždycky ošidné, protože skoro každé náboženství, původně dobré, bylo už tolikrát zneužito tak, jak si ani největší pošuk s obráceným pentagramem a Bafometem nedokáže představit. Bytost představená ve Starém zákoně jako Bůh, je těžko hodna úcty v takové podobě, jak je tam vykreslená. Když každý lidský tvůrce ke svému dílu a skoro každý otec ke svým dětem se chová lépe a laskavěji. Ta bytost není ani laskavá, milující, ani moudrá, ani dobrá. Když například jako radioamatér zbastlím rádio a ono nehraje jak má, rozmlátím ho kladivem, hodím ho do vody nebo do ohně? Není to spíš má vlastní chyba a můj nedostatek, že to líp neumím? Kdyby nešlo o Bibli, nebáli by se lidi použít vlastní rozum, soucit a svědomí, a bylo by jim to samo od sebe jasné, takhle ale, ze strachu, hledají za každou cenu moudrost a dobro i tam, kde nic takového není. Kromě toho, nepíše se tam nic o nás, není to určeno nám, ale jen jednomu, jakémusi divnému kmeni, údajně vyvolenému tou údajně existující šílenou bytostí, která má být, opět údajně, totožná s transcendentní podstatou celého světa a všeho, co existuje. Pokud jsme tam náhodu zmínění my, tak jen jako statisté, kulisy a oběti, na kterých nezáleží. Proč se nám to pořád tak strašně moc líbí?

Současný systém ničí lidské bytosti a podporuje morální zkaženost už dlouho, staletí nebo tisíciletí, zatímco se ohání dobrem a morálkou, a pěstuje si služebníky různých úrovní a druhů. Anální soulož je jen jedna, trochu přes míru odpudivá rozinka na tom velkém jedovatém dortu, které má lidstvo sníst...

Přeju pokoj a mír všem!

320390

03.11.2014 02:42

Totální válka kvůli petro dolaru

RE: Vypadá to, že USA uvažují o překvapivém jaderném úderu na Rusko

193.?.?.?

Ano. Problém může být, že 400 miliónů mrtvých může být považováno za celkem přijatelnou cenu. Dokonce to není tak moc vzhledem k populaci celého lidstva, a protože by šlo převážně o zmlsané a těžko zotročitelné bílé lidi, může se to někomu i líbit. Dluhy by to krásně smázlo a ochotných otroků by zbylo habaděj.

320237

25.06.2014 00:43

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Nejen pravda bývá skryta, i lež se ráda maskuje za pravdu. Kdo chce, ať klidně pije na vlastní nebezpečí, já se tomuto prameni vyhnu. Ale už necítím potřebu někoho varovat, svým odkazem jste to udělal sám lépe, než by kdo jiný svedl [smích] .

312243

25.06.2014 00:34

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Já myslím, že je skvělé, že jste dospěl až k prezentování toho webu, na který vede Váš link. Dalšího komentáře se úmyslně zdržím, nic dalšího není třeba, úsudek si jistě každý udělá sám.

312242

22.06.2014 11:21

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Je fascinující, že víte, jak to je. A co tu ještě děláte?

312132

20.06.2014 22:18

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

To video je taky nebezpečná manipulace. Tvůj život zlepší víc serotoninu. Jak prosté, milý Watsone...

312049

20.06.2014 22:10

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Všemohoucí stvořitel by také za všechno (zlo a utrpení) mohl, z toho se nelze vylhat ani svobodnou vůlí člověka, takže by si žádnou úctu nezasloužil.

312048

20.06.2014 22:05

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Kdo jsi bez hříchu, hoď první kamenem ... [pláč] [pláč] [pláč]

312046

07.06.2014 03:09

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Situace se začala kazit snad někdy ve chvíli, kdy Putin oznámil stažení vojsk od rusko-ukrajinské hranice a nic se nedělo, pak se vojska začala stahovat, pomalu, s nechutí, celé týdny. To dává tušit, že byly různé názory na to, co má Rusko dělat.

Zároveň se cosi divného děje kolem Rosoboronzakazu a Oboron servisu. Zrovna v této napjaté době (3. 6) Šojgu navrhl zrušit první jmenovaný a reformovat druhý. Putin prý souhlasil. Ještě 2. 6. ruská vláda udělila Rosoboronzakazu nové pravomoce a druhý den měl být zlikvidován. Byl, nebo nebyl? Stalo se nebo ne? Vypadá to na boj mezi různými klany v ruské politice, siloviky (jejichž mužem je Šojgu) a liberály (Medveděv?).

311188

07.06.2014 02:52

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rozvod po italsku.

193.?.?.?

Jenomže teze "ozbrojení nadšenci sami vyrazili předčasně" není pravdivá. Pravda naopak je, že byli nepřímo vyzváni politickou reprezentací Ruska, že mají aktivně ukázat, podobně, jako občané Krymu, co vlastně chtějí. To bylo tehdy, když si Rusko připojilo Krym a vznikla otázka, zda si podobně vezme i JV regiony Ukrajiny. Pamatujete? Ruská reprezentace si sama veřejně odpověděla, že tyto regiony jsou málo aktivní a že si není jistá, jak by byla ruská armáda přijata, zda květinami nebo Molotovovými koktejly. Pan Saker to na svém blogu opakuje dodnes, když vysvětluje proč intervence ne. Regiony podnikly emancipační kroky k samostatnosti po vzoru Krymu a do regionů se začaly sjíždět trestné oddíly fašistů, hlavně z Pravého sektoru. JV regiony reagovaly domobranou.

311187

05.06.2014 23:35

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Rusko především zradilo samo sebe

193.?.?.?

Děkuji za doplňující vysvětlení, dávám Vám za pravdu.

311121

05.06.2014 23:29

Rusko „zradilo“ NWO

RE: Lidstvo zcela rezignovalo

193.?.?.?

Časem zjistíme, že tu nejsme pro nahromadění hromady peněz nebo věcí, které se za ně dají koupit, ani pro ovládání a trápení ostatních. Ale bude to ještě dlouho trvat, než to většině lidí dojde.

Myslím si, že lidstvo není omyl, je to spíš velmi zajímavý experiment, logické pokračování jiných forem života, každý jednotlivý člověk, a je na každém z nás, jak náš individuální životní experiment dopadne. Všimněte si, jak evoluce plýtvá, kolik zdrojů je zmařeno, než se nějaká tendence vývoje, větev, prosadí. Spíše jsem zvědavý na ten výběrový faktor, který z lidí vybere jedince, kteří budou pokračovat. Kteří to budou? Budou to ti brutální a patologičtí otrokáři, kteří vlastní většinu zdrojů, nebo ovce, které si nechají vše líbit a těm prvním slepě věří? Nebo přežijí jedinci, kteří rozvinou svoje morální, intelektuální a duchovní kvality, soucit, moudrost a zdrženlivost? Chce se mi věřit, že to budou ti moudří a "dobří", ale co a jak, jaké okolnosti, případně kdo nás vyselektuje? Jak se to stane? Vzniká i otázka, jak ta touha po dobru v člověku vzniká (nebo v některých lidech), když vlastně vypadá nevýhodně. A nebo ta touha po dobru, která se vymyká přírodním zvyklostem typu "žer a nebo budeš sežrán", je jen omyl a slepá větev přírody, náhodná fluktuace, neschopná trvalé existence a přežití? A možná má smysl i tak?

Pokud to někdo pozoruje zvenčí, musí to být fascinující dobrodružství a napínavý příběh, stejně jako individuální život každého z nás. Protože v každém z nás se tento evoluční příběh odehrává znovu a znovu. A teď vysvítá myšlenka, že právě tento příběh má autentickou hodnotu, nesrovnatelně větší, než jakékoli peníze a majetek, protože to je puls dějin a evoluce, a trvalá stopa v čase. A také jediná věc, schopná nás jako jednotlivce naplnit. Nevím, jak autentický a naplňující život mají příslušníci elit, kteří se snaží vládnout světu, ale tipl bych si, že je to vnitřní prázdnota, co je nutí ke všem těm strašným zločinům. Kdo by s nimi chtěl opravdu měnit? Není "obyčejný" život lepší, protože se člověk nemusí zabývat tolika vzdálenými věcmi (které ovlivňuje jen málo) a může mít v rukou více sám sebe?

Něco pro inspiraci:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLFA964903CDA...

311120

02.06.2014 14:01

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

RE: Mám možná zajímavý nápad.

193.?.?.?

Docela rád bych kupoval motorovou naftu u Lukoilu, problém ale je, že Lukoil nemá prémiovou naftu, cetanové číslo 51 je docela málo. Na výkonu i spotřebě TDI PD je to dost znát, pokud je palivová soustava v pořádku a čístá, rozdíl je opravdu velký, nemluvě o životnosti. Ani Verva mi většinou moc nevyhovuje, zbývá jen MaxxMotion od OMV nebo V-Power od Shellu, což je škoda.

310984

30.05.2014 13:39

Otevřený dopis předsedovi Poslanecké sněmovny: Odvolejte Karla Schwarzenberga

RE: Schvarzenberg je především dlouholetý agent CIA.

193.?.?.?

Nicméně Schwarzenbergovo zrádcovství ještě nedělá z Babiše skvělého člověka. Voliči se těší, že Babiš bude řídit stát jako firmu a nedochází jim, že úspěšné firmy se často zbavují zaměstnanců, které považují za zbytečné a neefektivní. Obvykle se člověk stává zaměstnancem firmy na základě dobrovolného souhlasu obou subjektů, zde se ovšem většina (nevoliči Babiše) stala nedobrovolnými otroky Babišova impéria. ANO je prostě jen mazanější obdoba VV nebo TOP09.

310858

25.05.2014 02:56

Apel plukovníka Strelkova

RE: nejlevnejší je spolupráce

193.?.?.?

Je tu armáda zombifikovaných jedinců, kteří žijí cizí životy (seriálových hrdinů, sportovců a celebrit), volí proti svým zájmů a papouškují lži ze sdělovacích prostředků. Žije v nich virus, parazit, který se jejich prostřednictvím dále rozšiřuje. Tito jedinci nejsou už vůbec k ničemu jinému, přesně jako v přírodě. Postižená je zřejmě většina lidstva, takže na situaci není léku. Je logické očekávat globální katastrofu, kterou způsobí parazit, rozcházející se s pravdou. Otázkou je, jaké povahy je parazit, zda také zemře, až zabije svoje hostitele. A také, zda mohou přežít ti, co se nenakazili.

310627

25.05.2014 00:22

Apel plukovníka Strelkova

RE: jak tam žijí běžní lidé?

193.?.?.?

Svoboda, o které mluvíte, je jen prázdné, bezobsažné a manipulativní slovo. Jen menší, trochu komfortnější otroctví namísto jiného. I když si východní regiony vydobudou nezávislost na chuntě, pro obyčejného člověka, od kterého se čeká, že položí život ve válce, se změní jen málo. Stejně jako když regiony budou osvobozeny Ruskem. Opět bude muset dřít na nějakého oligarchu, kmotra nebo bankstera za almužnu, z které sotva vyžije. Neříkejte, že u nás je to jiné. Těm lidem je skoro jedno, kdo jim bude vládnout, protože jsou realisté a umírat za to jim nestojí. Umírat stojí za přežití rodiny, národa, nebo lidstva, ale o to tu vůbec nejde.

Svobodný dnes není skoro nikdo, bankster ani jeho otrok, možná jen pár lidí z mnoha miliard svobody dosáhli, ale určitě ne ve válce. Takže když říkáte, že svoboda je válečná trofej, je to jen velká lež, která nám byla léta předkládána. Válečná trofej ve Velké vlastenecké válce bylo přežití Slovanů, to Rusko nebo SSSR vybojoval, ale svobodný nikdo nebyl předtím ani potom, ani samotný Stalin ne, a není svobodný ani teď.

Na Ukrajině nejde o svobodu lidí, ale o geopolitiku a přežití Ruska, takže není důvod, proč by měli lidé z východních regionů Ukrajiny, kteří ne vlastní vinou ani nevědí, kam patří, platit větší cenu, než sami Rusové. Pro ně jako jednotlivce se toho mění jen málo, ale pro Rusko jako pro stát je to fatální záležitost, jestli Ukrajina bude v NATO a jestli tam budou americké základny a rakety.

310621

21.05.2014 03:21

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Osobní hygiena

193.?.?.?

Volby do europarlamentu mají pro nás smysl snad jen jako osobní hygiena. Nevolit lidi, kteří schvalují to svinstvo, které se kolem nás děje, tj. například návrat fašismu pod vlajkou EU, instalace fašistické vlády na Ukrajině a příprava k WW3. Ne, že by to snad šlo zastavit, ale aspoň to nemít na svědomí. Ale kteří to jsou - ti co kandidují, uvědomují si, co se děje a tohle nechtějí?

310373

04.05.2014 21:54

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: Z jakého důvodu

193.?.?.?

Jsou asi dvě možnosti. Buď svět přece jen zareaguje na to násilí, nebo se násilí na Ukrajině bude stupňovat a Putin bude muset zasáhnout. Ale uvědomte si prosím, že to znamená skoro jistě tvrdou konfrontaci se Západem, která může skončit 3. světovou válkou, kterou chce Západ vyvolat. Nezajímá je příliš ani smrt vlastních lidí, je jich moc, hrozně otravují, chtějí sociální výdaje a práva. Nakonec Západ tu válku vyvolá, protože pokud nezmění svůj úmysl, nikdo tomu nemůže zabránit. Jediné, čeho se bojí, je, že kdyby se to nějak zvrtlo a vytoužený Armagedon by se nekonal, nebo ne úplně podle plánu, konal by se soudce Lynch. To je drží zpět, potřebují jiného viníka, Rusko, aby mohli po válce ukazovat prstem.

309533

27.04.2014 22:00

Řekněte NE všem těm velkým lžím!

RE: Le avventure di Pinocchio

193.?.?.?

Panu editorovi se předem omlouvám za sprosté slovo, které míním použít.

Když jsem viděl, jak Snowden později komentoval svůj rozhovor s Putinem, který mu zachránil nejen zadek, ale i krk, nemůžu říct nic jiného, než že Snowden je typický americký rozmazlený fracek a šulin.

309087

27.04.2014 11:38

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Putin se omluvil...

193.?.?.?

Myslím, že po rozpadu SSSR a rozčarování z faktu, že je národy bývalého sovětského bloku nevidí právě pozitivně, se Rusové uzavřeli do sebe a chovali se ke svému okolí poněkud bohorovně, s nezájmem. Asi to byla sice pochopitelná, ale špatná volba, ztracené pozice zaujal někdo jiný, v neprospěch Ruska.

V podstatě si asi v průměru všichni zaslouží osud, který mají, nebo ten, který čeká za rohem. My, Rusové, i Západ.

My ztrátu ztrátu své vlasti za rektální alpinismus, vychcanost, za nadšení cizími hodnotami a nevíru v sebe sama.

Rusové podobně, bez toho vlezdoprdelství, ale místo toho neschopnost sebereflexe a vnímání toho, jak jsou přijímaní navenek. Vidí jen dva extrémy: spasitelé a okupanti. Přezíravost, pocit, že jsou ve všem automaticky nejlepší a nikoho nepotřebují (velmocenský komplex).

Západ je absolutně nejhorší, přesto mu štěstí stále ještě přeje. Pád bude nejhlubší. Pokrytectví, falešný mesianismus demokratickými hodnotami, genocida jiných národů. V tom všem vyniká USA, které mají největší talent obracet své přátele v nepřátele. Z toho plyne strach ze svého pádu a následků nebo odplaty. Snaha zachránit se prostřednictvím Goebbelsovských lží a propagandy. Ale stejně jednou k pádu dojde, čím později, tím to bude horší.


Potíž je jen v tom průměru, všude je množství hodných lidí, kteří si nezaslouží osud připravený zkaženými elitami a cynickým, ignorantským zbytkem populace.

309060

Asi jde o přepis ruštiny do latinky. Ruština má 3 varianty písmene e, tvrdé э, měkké е, které se někdy vyslovuje jako "je", například Елена se čte Jeléna. Poslední varianta je znak e se dvěma tečkami nad e, které se vyslovuje jako "jo" nebo "o". Tečky se ale běžně vynechávají. Český tvar "Gorbačov" ruského "Горбачев" je tento případ, tedy fonetický přepis. Anglický přepis toho příjmení bude asi "Gorbatchev", což dává v počeštěné podobě "Gorbačev". To se domnívám jako laik, který se v dětství učil rusky (možná to někdo dokáže vysvětlit lépe).

Je to tedy ošklivý "filtr" přes angličtinu, a prosazování angličtiny a anglosaské kultury na špatném místě, jakési odslovanštění, poangličtění - asi jako tvar jména dějiště poslední olympiády, kde bylo "zakázáno" přepisovat Сочи jako Soči, ale muselo se oficiálně psát Sochi, jako jediný povolený přepis do latinky. Prý si to vymínil mezinárodní olympijský výbor. Nevím jak vám, ale mně to připadalo jako zákaz používat svůj vlastní jazyk.

309013

21.04.2014 18:34

Útok na produktovody: Geopolitické šílenství na konci říše

Technická poznámka

193.?.?.?

Brežněv by Ukrajinec. Rusko se za rok 1968 omluvilo ústy každého svého prezidenta od Gorbačova po Putina, v některých případech dokonce víckrát. Rusko si za prohřešky SSSR vytrpělo v mezinárodních vztazích víc, než Německo za Hitlera.

Ukrajina, která byla za dob SSSR skoro tak významná, jako Ruská sovětská socialistická republika a v přepočtu na počet obyvatel dokonce bohatší, se nám neomluvila NIKDY. Jak měly všechny ukrajinské vlády ve zvyku, házela Ukrajina odpovědnost vždycky na jiné, což dělá dodnes.

Tolik k Ukrajině, Rusku a roku 1968.

308810

To jsem vřele a z celého srdce pro.

307895

Putin si mně získal, když se časem ukázalo, že není jednou z dalších pijavic na těle své země. O Babišovi to ale nevím...

Putin je bývalý důstojník KGB, Babiš je podnikatel. Ale uvidíme.

307652

26.03.2014 11:06

Nová Sobotková vláda ještě horší než ta předchozí

RE: EU je živý organismus

193.?.?.?

To je pravda, akorát že mezi Libyí a Ruskem je kapánek rozdíl. I se když Velký Snědý Otec nechává z poza oceánu slyšet, že Putinova anexe Krymu je důkazem slabosti Ruska. Zatímco, kdyby Krym vyklidil a Černomořskou flotilu poslal do šrotu, dozajista by to byl akt síly [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

307393

14.03.2014 20:36

Putin promlouvá

... a také promluvil ruský komplex Avtobaza

193.?.?.?

a včera "sundal" americký bezpilotník MQ-5B nad Krymem:

http://pikabu.ru/story/rossiyskiy_kompleks_avtobaz...

306677

13.03.2014 00:12

Putin promlouvá

RE: Pravda

193.?.?.?

To opravdu vypadá zajímavě... Nějaký červ? Taky mně už napadlo, že globální elita slouží nějaké vyšší instanci, která není vidět, musí se skrývat, úmyslně všechno zatemňuje... Třeba ta dvě biblická náboženství, jak se krásně doplňují, otroci a páni. Jedněm "Bůh" za podnož národy položí, budou jim sloužit, zatímco druzí mají službu za hlavní náplň své víry. Většinou jsou to tedy jen kecy, ale mají jasný příkaz co mají dělat - sloužit a nic za to nečekat, tedy kromě věčné blaženosti. Panská rasa může být podle tohoto projektu blažená už teď, na nějakou věčnost raději nespoléhá. Ale prý můžeme být klidní, do "Božího království" se nedostanou - nejspíš. Škoda, že tahle krásná hypotéza o Božím království má všechny atributy historky pro užitečné idioty [pláč] .

A teď jsme u toho. Kdo vymyslel takovou krásnou shodu obou programů rozvoje člověka - "panského" a "otrockého"? Oba programy jsou vysoce mystické, duchovní, transcendentní. Pečlivě propracované. Povšimněte si mistrné hry s pocitem viny a sexualitou člověka. Je-li v nich kaz, umožňující zneužití, není snadné ho prohlédnout. Kdo je autorem? Možná evoluce. Existují ovšem racionální, vědecké argumenty, proč to evoluce být nemohla. Nebo tedy někdo, uvažující v časových proporcích mnohem delších, než je život člověka (nebo několika málo lidských generací). Jde o tisíce let, má-li se cíl naplnit, otroci se musí vychovat, geneticky vyšlechtit, nepodařené výhonky odstřihnout, asi jako když šlechtíte nové, ušlechtilé plemeno psa. Naprosto poslušné, oddané, pána nesmí kousnout. Jeho jediný zájem je zájem páníčka. Kdyby za tím vším byl nějaký lidský rod nebo čistě lidská náboženská sekta, co by měla z té dlouhé, nekonečné práce? Není tu žádná naděje, že se někdo z nich dožije konečného výsledku. Musí to být někdo, pro koho je čas méně kritický, než pro nás. Tedy nějaká jiná bytost, než jsme my. Bůh? Proč by se ale takový bůh nebo Bůh musel skrývat? Neměl by důvod, jen tím jak by nás přesahoval, by se našlo množství lidí, kteří by mu sami od sebe chtěli sloužit. Na co by byla nějaká elita a tajná společenství... Ta bytost sama je taková, že bychom ji nikdy nepřijali, kdybychom ji viděli. Musí se skrývat. Je zranitelná. Moc neumí uplatnit sama. Potřebuje několik vrstev sluhů... Červ. Parazit.

Povšimněte si současného okamžiku, politiků a médií, jimi organizovaných lží, kdy největší vrah a terorista (vraždící dronami bez soudu na dálku a bombardující celé státy) káže o morálce, aby jedinému státu (Rusku), který je schopen se částečně bránit, to znemožnili udělat. Kolikrát byl už tento postup v dějinách použit, aby zvítězila "jediná pravda"? Historie to zná. Není to stále ten stejný rukopis Parazita?

Asi jsem se příliš díval na Star-Gate. Ale řekněte, jestli na tom něco není?

306493

09.03.2014 00:07

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

Ukrajina se pokusí převzít Krym (3)

193.?.?.?

Ukrajina rozmístila v okolí Krymu raketomety Grad:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/

Banderovci se zřejmě se inspirovali u gruzínského Kravatožrouta. Chystají se tedy Krym rozbít... Putin by měl reagovat okamžitě. Už teď z něj udělali druhého Hitlera, takže co může vojenskou akcí ztratit?

306227

Věci pokročily tak daleko, že ať západní novináři a politikové řeknou cokoli, je skoro 100% jistota, že jde o úplnou, nebo částečnou lež.

Pochopitelně to ale neznamená, že by v Rusku nemlátili černochy [smích] .

306170

03.03.2014 22:57

Moskva obrací role v Kyjevě

Opět vláda národní ostudy

193.?.?.?

Ministři české vlády žádají zastavit obchodování s Ruskem:

http://www.novinky.cz/domaci/329250-sobotka-obchod...

O výrocích Zaorálka (který si nezadá s knížetem) a dobrých radách Zemana Putinovi ani nemluvě. Zato banderovce budeme léčit zadarmo v českých nemocnicích. Česko by mělo vyhlásit Rusku válku a požádat Slovensko o vojenskou pomoc. Politická elita obou zemí by mohla vést spojené armády do boje proti Putinovi, slovenští bačové by mohli poskytnout ovce coby tažná zvířata pro těch pár českých, bohužel nepohyblivých tanků a pomoci jim překonat Tatry a Dukelský průsmyk. My bychom se těch zmetků (opravdu nemyslím ta ubohá a statečná, vysloužilá vojenská vozidla) konečně zbavili a ČR i Slovensko by konečně mohly začít prosperovat.

Není to dlouho, co tu někteří aplaudovali koalici ČSSD s ANO. Co říkáte teď? V čem se ti nekompetentní debilové liší od ODS a TOP09?

305914

01.03.2014 03:48

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

Proč byl na Krymu Specnaz a co vezli Turci

193.?.?.?

Kdo byli tajemní, velmi zdvořilí, ale po zuby ozbrojení lidé, kteří navštívili Krym, má zajímavé informace The Saker:

http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/02/what-real...

Stručně řečeno, asi to byl ruský Specnaz. Proč? Spekulace jsou v diskuzi za článkem. Krátce řečeno, na Krymu hodlalo přistát turecké letadlo, ale když Specnaz zaujal pozice, posádka letadla se odkudsi dověděla, že na ni čeká uvítací výbor a raději odletěla zpět do bývalé Osmanské říše. Copak nebo koho pak asi vezla? Něco o tom věděli Anonymous:

http://voiceofrussia.com/news/2014_02_28/Anonimus-...

Opět stručně - nejspíš kamarády majdanujících aktivistů, islámské "bojeviky" z řad Krymských Tatarů, kteří by udělali na Krymu špinavou práci.

Ale asi to nebude vše, protože na Krym, s Černomořskou flotilou za rohem, Berkutem a místní ozbrojenou domobranou je i letadlo plné "aktivistů" poněkud slabý kalibr. Když to nevyšlo tentokrát, určitě to zkusí znovu, nějak jinak.

305603

27.02.2014 16:00

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (2. část)

RE: Řádění banderovců

193.?.?.?

Ale kdepak. Videa jsou pravdivá a banderovci si zaslouží to co fašisti ve WWII nebo Šaškašviliho sebranka v roce 2008. Jen jsem poukázal na to, že samotná existence videí (vyžadující přípravu, odvahu a nasazení, i zpravodajskou činnost) mluví jinou řečí, než novináři a politikové, a že sem zavanula vůně srpna 2008. Všimněte si, že Putin se k puči na Ukrajině vůbec slovně nevyjádřil. Jen vyhlásil vojenské cvičení... Na tom, že Rusové budou mít důkazy o tom, proč byl zásah nutný, není nic špatného, ale o tom, že s touto možností počítají, to svědčí.

K tomu ještě:

http://www.interfax.ru/russia/news/361634

Kde ta letiště asi jsou?

305451

26.02.2014 11:59

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

193.?.?.?

Rusové od perestrojky nemají všechno ve svých rukou, resp. část má v rukou dobře maskovaná svoloč placená ze Západu. Pátá kolona je jako koule na noze. Přesto je nesrovnatelné, co mohou a dělají oni a co třeba my. Nebo Ukrajinci.

Vemte si třeba Janukovyče. Byl to jen nerozhodný slaboch, lidumil, na kterého si zkoušel hrát a jako zabránit krveprolití, nebo všechno řídil tak, aby prohrál (jako třeba Gorbačov)? Pokud jste zvolili C) jako správnou variantu, kdy jste si tím začali být jisti? V Rusku jsou tyhle maskovaní Janukovyčové, skrývající se za řadu lidsky pochopitelných důvodů, taky. Co dělat? Čistku jako za Stalina?

Když se zeptáte obyčejného Rusa, nejspíš bude překvapený, že jste na jeho straně, a vy zjistíte, že ví to samé, co my.

(Považuji za velmi dobré to udělat a povzbudit je, že aspoň morálně nejsou sami - pokud vám na nich záleží, udělejte to. Stále žijí ve stínu své chyby v roce 1968 a v důsledku toho volí opačný extrém - nevměšovat se za každou cenu. Každá situace je ale nová a správná volba vyžaduje svobodu. Oni jsou ti, kdo jsou napadeni a měli by se bránit, aby přežili.)

Putin to jistě také ví. Udělal kdysi několik marných pokusů se skamarádit se Západem. Momentálně k situaci na Ukrajině mlčí. Dává to nejlepší možnosti a nevyjeví svůj úmysl předčasně. Věděli byste vy, co by měl dělat?

1) Anektovat celou Ukrajinu (odporující banderovce postřílet).

2) Anektovat rusky mluvící část Ukrajiny.

3) Ponechat Ukrajinu (prozatím) svému osudu.

4) Něco jiného. Co?

305385

22.02.2014 23:19

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

Majdan může vypadat i takhle

193.?.?.?

Následující video ukazuje trochu jiný průběh "Majdanu" v Krymském městě Kerč:

http://www.youtube.com/watch?v=_h_bRyNxYCM

Jak je vidět, není celá Ukrajina naladěná "promajdanovsky" a emoce jsou silné na obou stranách.

305166

22.02.2014 22:11

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

RE: Návrat k základům?

193.?.?.?

Podívejte se, já jsem také ze země s neruskou historií, která kdysi byla přepadena sovětskými vojsky. Taky jsem snil o režimu lepším, než byl ze sovětského svazu importovaný "komunismus", nebo spíš tzv. "reálný socialismus" Husáka a Ukrajince Brežněva. Taky jsem snil o lepším životě v demokratické Evropě a její civilizaci.

Jenže, po letech života v režimu postaveném podle západního vzoru, po mnoha cestách do západní Evropy i do té "nejdemokratičtější země světa" se mi z metod lidí, kteří to celé řídí, zvedl žaludek. Je toho prostě příliš, nedá se to snést. Jako obyčejný člověk, který nikdy nebyl v komunistické straně vidím, že komunisti měli v kritice Západu naprostou pravdu (i když pomlčeli nebo lhali o sobě). Takže je mi milejší Rusko, které i kdyby po zdi lezlo, na tuhle špínu nedosáhne. Navíc jsem si všiml, že nás tzv. Západ stejně dává do jednoho pytle s Rusy a odlišuje nás od nich jen když nás potřebuje proti nim poštvat. Takže Západ posílám k čertu, a pokud jde o Rusy, časem se uvidí...

305158

22.02.2014 21:47

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: ....

193.?.?.?

Ona ta demokracie není sice vypnutá, ale je odpojená od reálné společnosti a připojená k simulaci, které se normálně říká "média". Zkrátka je to iluze, že něco "demokraticky" ovlivňujete. Ve skutečnosti je to tvrdá diktatura - viz převrat na Ukrajině, naplánovaný zvenčí, zaplacený 10 miliardami USD, na který se obyčejný člověk jen může dívat. Nebo možná utéct, záleží na tom, kde bydlíte. Ale jako slušný člověk, který nemá doma zbrojní sklad, chodí do práce a živí rodinu, neuděláte nic. Oni s tím počítají.

Janukovyč byl taky demokraticky zvolený (i když je to jinak kretén) ale západním demokratům se přestal hodit. Takže zagitovali a zaplatili žoldáky, a Janukovyče svrhli, volby nevolby. Žijeme ve svinstvu a lži, a média prezentují virtuální realitu, kde je vše krásné, čisté a demokratické... Když je to tak pěkné a krásné, kdo by rád neuvěřil té lži. Podobnost s Matrixem čistě náhodná, že? Teď by se ještě mohli inspirovat knihou 451˚ Fahrenheita a uspořádat reality show, "Hon na Janukovyče". Místo policejního Ohaře z originálu by posloužil dron US Army.

305157

22.02.2014 14:36

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: :-(

193.?.?.?

Jenom jestli budou mít ty produktovody co vést. Pokud Plynová Julie neudělá dohodu podobnou té, za kterou ještě před pár hodinama seděla.

305133

20.02.2014 17:32

Šablony CIA ze studené války zpět v akci po celém světě

RE: Ono je to o pasivitě občanů. V r. 89 furt Češi seděli na gaučích

193.?.?.?

Ten Havel je prostě něco jako Fantomas:

"Zničím tento svět a odletím na jinou planetu."

A protože je svět je moc velký, aspoň zničil Československo, trochu si humanitárně zabombardoval a pak odešel hnít a smrdět do pekel, kde se stal hlavní pekelnou atrakcí. To hlavní a nejhorší peklo pro ubohé hříšníky totiž spočívá v nutnosti sledovat Havlovy příšerné, nudné a otravné divadelní hry o ničem, a nemít možnost utéct, nebo si aspoň zakrýt oči a zacpat uši. Akorát Lucifer to s tím Havlem jako pekelným trestem poněkud přehnal, protože Havla už nemohou vystát ani čerti, ani on sám. Takže se Havel nakonec možná stane svatým, protože svým příšerným uměním přivede k pokání a následnému obrácení i samotného knížete pekel.

305017

13.02.2014 21:53

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: To je ale

193.?.?.?

Já myslím, že pán na nějž reagujete, naopak dobře ví, o čem píše. My jsme tady před cca 25 lety taky byli "mladými českými a slovenskými srdci", kteří jsme chtěli odstranit zkorumpovanou a prohnilou moc komunistických špiček, ale nechtěli jsme žádný systém podle západního vzoru, nechtěli jsme divoký a nemorální kapitalismus, který teď máme, ale systém podobný tomu z pražského jara, jenže realističtější. Nechtěli jsme už být s Rusy, které jsme upřímně nenáviděli za "bratrskou pomoc" v roce 1968, následkem čehož jsme členy ještě mnohem horšího, zločineckého paktu, s jehož zločiny a teroristickými činy alespoň naše vláda pasivně souhlasí.

Pravda, nebyli jsme zuřiví a nepředvídatelní, ale naopak mírumilovní a naivní. Dali jsme se ošidit a okrást. Protože někteří "vůdci", kterým jsme věřili, byli nastrčení ze Západu a to okradení umožnili. Ale nemáme na rukou krev. (Tedy, vlastně částečně máme, protože jsme členy paktu, na jehož zločinech se podílíme. Ale není to krev našich spoluobčanů.) Uvidíme, jestli zuřivost a nepředvídatelnost nahradí moudrost a prozíravost, které se nedostává nám, ani Ukrajincům. Myslím, že nenahradí. Dějiny revolucí to jasně ukazují. Nenávist je stejně hloupá, jako bezmezná důvěřivost a revoluce obvykle požírají své děti. Zvláště ty, které nemají žádný reálný program, ani cíl. Když na Ukrajině ustrojíte jatka svých vlastních slovanských bratrů a sester, nenasytí vás to, ani v zimě nezahřeje. Jenom strýčka Sama to příjemně zahřeje na jeho černé duši.

304623

04.02.2014 19:43

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

193.?.?.?

Ano, to mohu potvrdit. Taky jsem chtěl Dubčeka a ne podvodníka a arcilháře Havla, spojence kravatožrouta Sakašviliho, ukrajinských banderovců a potomků německých nacistů. Že byl nepohodlný Dubček po roce 1989 odstraněn (zavražděn), aby se mohl Havel stát prezidentem a Československo mohlo být rozděleno, je jasné každému, kdo nevěří na náhody.

304028

03.02.2014 15:34

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Zmíněná pardubická TESLA

193.?.?.?

Teď už se to taky mezi prostým lidem celkem naplno říká, i když je to zatím houby platné. VELEZRÁDCI, VELEZRÁDCI, VELEZRÁDCI.

Prakticky kam se podíváte do politiky, tam jsou velezrádci za západní prachy. A nejen tam, skoro každý trochu vyšší management a "podnikatel" je to samé. Takže Češi už nevlastní prakticky prakticky ani jeden náš dřívější podnik nebo továrnu. Špína.

Proti poctivým lidem kteří si vydělávají skutečnou vlastní prací, třeba i živností nebo jinak po "kapitalisticku" samozřejmě nic nemám.

303896

To platí i pro dnešek. Západní "demokracie" taky padne, až armáda profesorů a jiných vzdělanců prostému lidu ozřejmí, že to žádná demokracie není, že jde o podvod. Že skutečnou moc má někdo jiný, kdo jen mazaně poskytuje iluzi svobody a volby, pod níž se skrývá diktatura. Přesně to se právě děje. Už je to jasné skoro všem, a pak, až to bude úplně všem dokonale zřejmé, někdo nabídne jinou iluzi. Která možná taky bude podvodem nebo bude potenciál zneužití obsahovat, ale nikdo nebude dočasně vědět, jak to pojmenovat. Pak přijde revoluce.

Vlastně je to už skoro tu, jen ta nová, nakažlivá myšlenka zatím chybí.

Po tom, co se revoluce prosadí a a svět si zahojí rány, nová myšlenka přinese spoustu naděje a změn k lepšímu, ale začne se kazit. Zase bude nějakou dobu trvat, než intelektuálové pojmenují problém a přesvědčí o tom všechny okolo. Pravda se stane zjevná... A tak pořád dokola.

303495

27.01.2014 17:38

Morový dech „arabského jara“ na Ukrajině

RE: Proč jsou na Zvědavci pro-ruské články, které nejsou zdaleka objektivní?

193.?.?.?

Copak u nás si někdo spoří, třeba na důchod? Do "pilíře"? Propána, vždyť je to 100% jisté, že to někdo rozkrade. Kvůli tomu nemusíte na Ukrajinu. A kolik lidí má vůbec z čeho spořit? Máte skvělý odhad, asi jako ČNB. Jakou budoucnost má ČR, kde v českých rukou není jediná původně naše továrna? Možná je na Ukrajině větší bída, tak to jsou tedy napřed, ale směr, gradient, bude stejný.

Ten neslaný nemastný a váhavý slizoun Janukovič je vrah? Hm. Kolik asi má na svědomí obětí? A jak je na tom tolik oslavovaný Stepan Bandera? A co divize SS Haličina?

303369

06.01.2014 05:38

Rozdělení Československa

RE: no -

193.?.?.?

No - vždyť vám to oddělení každý přeje. Můžete tu číst projevy pár blbů, kteří zesměšňují moravské cítění, jen aby si dodali zdání větší vtipnosti a velikosti. Slovák se nemohl cítit líp než Moravák, takže my to většinou všichni chápeme, že jste chtěli pryč, žít sami za sebe a za svoje. Krize identity českého státu pokračuje i bez Slovenska z mnoha důvodů, a je jenom dobře, že moravská emancipační hnutí jsou "slabá", Moraváci na nic netlačí a nevnášejí požadavky a nemají na krizi české státnosti prakticky žádný podíl. Pan Mentol to zřejmě nechápe, ale jinak by český stát už dávno neexistoval, byli bychom o takových deset let dřív tam, kam všichni, Čechy, Morava, Slezsko i Slovensko, směřujeme - bezvýznamnými evropskými regiony pod vnějším vlivem. Jenom by tu bylo navíc další "bratrovražedné" obvinění za rozbití státu, a to mi, jako obyvateli Moravy, za to nestojí. Historie to jednou sečte všem - sobectví, přehlížení ostatních i pasivitu, a pouze se obávám, že výsledek bude pro nás všechny stejný.

302090

04.01.2014 03:17

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

193.?.?.?

Tak aby bylo jasno - klidně si hraj na slušňáka, ale napsal jsi, přestože slušnými slovy, něco neuvěřitelně sprostého. Mou odpověď sis zasloužil. Nejsem nějaký Švejk ani Pepík támhle od potoka, a nemám co bych na ni měnil. Nedomáhej se míru, tam, kde žádný být nemůže.

301978

03.01.2014 19:54

Evropa bez budoucnosti

Proč ČNB oslabila korunu

193.?.?.?

Možná trochu off-topic, ale ne zcela. Podle mého názoru jde trest nebo pomstu za tvrdošíjné odmítání eura, nezvolení knížete prezidentem a za další neposlušnost. Světová finanční elita velezrádný čin odměnila, čímž mimoděk osvětlila, o co ve skutečnosti jde:

http://www.novinky.cz/ekonomika/323486-za-oslaben...

Můžeme to srovnat s donucením Lotyšska přijmout euro přes značný odpor společnosti. Když pohlcení Ukrajiny nevychází moc dobře, kolaps EU by mohlo oddálit "zaříznutí" nějakého selete nebo jiného dobytčete - Česka. Můžeme očekávat, že po mnoha jiných zemích EU, přišla zřejmě řada na nás, kdo má být obětován.

301956

03.01.2014 19:37

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

193.?.?.?

Tak Moraváci za to můžou, protože se jako jediní chovali slušně a nestupňovali svoje požadavky, ty křivá hubo. To je právě ono, když Moraváci chtěli zemské zřízení nebo jakkoli etablované tři rovnoprávné celky, vy jste byli proti, protože ačkoli je vás polovina, dělit jste chtěli všechno 1:1. Najednou i Moraváci byli čehúni. Tak kdo je tedy nejvíc vychcaný?

301945

03.01.2014 19:24

Rozdělení Československa

RE: Prospělo nám to

193.?.?.?

Já jsem z Moravy, z česko-slovenské smíšené rodiny, je mi skoro 50, a dám Vám za pravdu. My máme Slováky celkem rádi, oni nás - až na výjimky - jako osinu v zadku. Jich u nás žije spousta, Čech na Slovensku nemá na růžích ustláno, vždycky tam bude cizí, přičemž Češi původem z Moravy jsou na Slovensku přijímáni o něco lépe. Jen se o tom zmínit. Slováci mají svůj jazykový zákon, a je nemyslitelné, abyste pracovali na úřadech nebo ve školství a mluvili česky. U nás je to naopak běžné, Slováky máme klidně i ve vládě. Tohle je značně nefér, nerovný vztah a přesto, že mám v sobě půl slovenské krve, mám toho po krk. Neumíme bránit sami sebe, a to nejenom ve vztahu se Slováky. Ale není to jejich vina, spíš naše vlastní hloupost.

Existuje vůbec nějaký jiný stát a národ, komu bychom dokázali nelézt, s prominutím, až do prdele? Němcům, Američanům, Rusům, Polákům, Slovákům, ..., prostě všem, podle potřeby a znamení doby. Naopak, vůči sobě navzájem se jako Češi chováme vychcaně, nepřejeme si, přesně podle hesla: Ať se vám daří sousede, ale ne moc, to byste mně nasral!

301943

03.01.2014 19:03

Rozdělení Československa

RE: no -

193.?.?.?

Taky si to myslím. Vidíte to - rozhádanost všech se všema. Je to velká smůla, že tu musíme společně žít v jedné malé díře, spojení trochou historie a stejným či podobným jazykem. A naše společné peklo.

301940

03.01.2014 06:43

Rozdělení Československa

Vždyť to vidíte i na této diskusi,

193.?.?.?

tenhle národ je tak nejednotný, neschopný se na něčem domluvit, že je s tímto státem i národem jej obývajícím konec... ať už se jmenuje jak chce, Česko nebo třeba klidně Hovno. Pokud náhodou přežijeme, bude to následkem působení nějakých vnějších sil, a ne nás samých. Spojuje nás vlastně něco? Nějaká národní idea? Pokud byste o nějaké věděli, tak se podělte, jinak to ale nemá smysl...

Jde taky o to, že tento stát byl založen se Slováky, torzo, které zbylo po oddělení Slovenska se neidentifikuje samo se sebou, ale se státem který zanikl, a samostatné existence schopné není, protože nemá žádnou silnou ustavující myšlenku, vedoucí k jeho vzniku. Proto se ani na názvu shodnout nemůžeme, jelikož myšlenka která se váže k určitému názvu, nikde není dost silná. Čechy ve všech možných variantách jsou jen půlka území, a název Česko říká jen "to, co zbylo z původního Československa". A to je poněkud málo na životaschopný stát. Až EU skončí a o území bude zájem z vnějšku, kdo ho bude bránit jako celek? Je jisté, že nikdo.

301867

03.01.2014 01:55

Výbuch v budově palestinského vyslanectví – mnoho otázek, málo odpovědí

RE: Okamžite sa vedelo, že to nebol teroristický čin.

193.?.?.?

To je přece jednoduché. Je to jako s tím známým rozdílem mezi diverzanty a partyzány, nebo špióny a rozvědčíky. Bombu odpálila ta správná strana, takže to nebyl teroristický čin. Na té správné ambasádě (a nikoli palestinské) to přece musí vědět. Až se divím, že i o výbuších ve Volgogradu se mluví jako o terorismu, ale jistě je v tom jen neznalost novinářů, kdo za nimi stojí...

301854

30.12.2013 02:46

Ukrajina: Východní kořist NATO

Nebyl by překlad?

193.?.?.?

Neviděl někdo na internetu ten "manuál pro barevné revoluce" v nějaké srozumitelné řeči?

301558

17.12.2013 02:53

Střet civilizací podle Vladimira Putina

193.?.?.?

No, Vladimíre (Putine), nejdřív jsem Ti moc nevěřil, myslel jsem, že jsi jeden z těch ze Západu placených, ale zdá se že to myslíš vážně a stojíš na správné straně, takže Ti držím palce.

300868

10.12.2013 01:16

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: V duchu tereziánského nevolnictví

193.?.?.?

Sochu Lenina nechali Ukrajinci celkem rozumně po dlouhou dobu stát, i když se k němu nikdo neodvolával a nic pro ně neznamenala. To je spíš české specifikum, že přejmenovávají kde co, ulice, letiště, bourají pomníky a za vlastní historii se stydí. Kolikrát není ani divu, ale aspoň trochu statečnosti při jejím nesení by neškodilo. Jsme super-zbabělý národ, už několik set let.

No ale zpět k Ukrajině: stržení Leninovy sochy ukazuje kamsi ke strýčkovi Samovi za moře, kde se to celé naplánovalo, při jejich hlubokém porozumění tomu, co lidi východní Evropy trápí. Lenin to rozhodně není, ani na Ukrajině. Má to být vnější ikona ukrajinské revoluce, protože oni mají smíchané všechno dohromady a východní Evropa, to je Rusko a Rusko je komunismus, i kdyby Putin na koze jezdil.

300510

10.12.2013 00:06

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

193.?.?.?

A v ČR nebo v jiné postkomunistické zemi to znáte, víte, co nám přineslo členství v EU? Že už nejsme soběstační prakticky v ničem, EU šlo jen o náš trh, a přesně tak to bude i u vás, dál budete občany druhé kategorie. Nějaký Chirac (bývalý prezident Francie) vám řekne, že máte jen držet hubu.

Ta vaše proevropská sebranka jsou jen zrádci v cizím žoldu, u nás to bylo zrovna tak, nebyli jsme o nic chytřejší než vy, to je pravda. Možná že oligarchové, kteří vládnou u vás teď nejsou nic moc, ale spojením s EU si tedy nepomůžete. Asi darmo mluvit, chcete si to vyzkoušet [pláč]

300505

09.12.2013 05:50

Můžeme deamerikanizovat svět?

RE: s čím začít u nás v ČR?

193.?.?.?

Když už taky víme, jak svět vypadá i z té západní strany, je čas postavit velmoci jako USA, Rusko - SSSR a další do správných proporcí. Nejsou žádné "hodné" a "zlé" velmoci, ale relativita v jejich srovnání je platná a jediná možná.

Malý, rozkradený a totálně okleštěný státeček jako je naše republika nemůže obstát proti programu, o kterém se nedávno prokecl ten evropský Glum, Herman von Rompuy - zrušení národního státu a sebeurčení národů vůbec. Rusko je jediná naděje, že se to v Evropě úplně nepovede, tak i kdyby nás mělo Rusko asimilovat (jako že nechce, příležitostí mělo dost), je to pořád lepší, než být jako světový bezdomovec, bez vlasti a bez domova.

300483

04.12.2013 22:50

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

RE: Nenapadlo ma nič priliehavejšie.....

193.?.?.?

Dubisko je fajn. Když se přichýlí a bude se chovat jako vážený host a člen velké slovanské rodiny, bude vítáno. Nemůžeme pořád vzpomínat na to, že nám kdysi šláplo na palec. Je to dávno a je to pryč.

300300

04.12.2013 11:56

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

RE: otazka

193.?.?.?

Ty lidi jsou prostě cvičení dlouho předem. Tentokrát ale nejde o barevnou revoluci, jde o novou válku v Evropě, v americké režii. Kde jinde než na Ukrajině útočí demonstranti na policii buldozery a slzným plynem, kde jinde mají ozbrojené oddíly na "ochranu" demonstrujících. Angažovanost polských politiků jako Kaczynski, s přímou vazbou na USA, na stupňování vášní. Jde o vtažení Ruska do konfliktu, Rusům se sice do něj moc nechce, ale nakonec to takto skončí, jiné řešení ta situace nemá. Leda že by ti, co s tím začali, se všemi proinvestovanými penězi na tento účel, otočili a zabalili to. Ale museli by mít pádný důvod. Neumím si představit jiný, než pár tisíc ruských tanků, zavřené ropné a plynové kohouty a otevřená sila jaderných raket. Zbývá par měsíců nebo týdnů, které mají obě strany na rozmyšlenou, jestli jim stojí za to do toho jít. Jenže, jedni jsou plní nenávisti nebo sedí daleko za mořem a také jsou plní nenávisti. Druzí jsou zatlačení do kouta a nemají na výběr. Sýrie nevyšla. Tak tedy Evropa.

300288

04.12.2013 11:33

Kapitulace Íránu

RE: Myslím, že je to jinak

193.?.?.?

Přece byste naivně nevěřil smlouvám. Ještě k tomu v mezinárodní politice. Ty se přece neuzavírají proto, aby je někdo plnil, ale aby tím dal najevo nějaký momentální postoj, vyvolal dojem...

Proč by v 70 letech, kdy ani zdaleka neměly technologii, by mnohé země nepodepsaly smlouvu o nešíření jaderných zbraní. Aspoň mohly křičet, my jsme ti hodní. Izrael zase nepodepsáním dával najevo - dejte si bacha, možná tu bombu mám a rozhodně ji brzo mít budu. Pro Írán je jaderná zbraň otázka vlastního bezpečí. Jinak mu hrozí libyjský nebo sýrijský scénář.

300287

04.12.2013 03:54

Kapitulace Íránu

Myslím, že je to jinak

193.?.?.?

Nezlobte se, ale vidím to odlišně. Dokud není spokojen Izrael, nemůže být ani řeč o nějaké kapitulaci, i když takový dojem má vzniknout. Kdo tento dojem chce vyvolat, je sama o sobě dost zajímavá otázka. Možná samotný Írán.

Ale zpět k Izraeli. Ten není spokojen, protože sám dobře nejlíp ví, jak je možné a snadné nebo nesnadné utajit vývoj jaderné zbraně. Na Íránu vidí na základě své zkušenosti, že Írán má ty samé technické možnosti, jako měl také Izrael - ty, které jsou navenek vidět. Ale hlouběji nikdo nevidí a ani MAAE ani Amerika, Rusko, vůbec nikdo kromě samotného Íránu nemůže vědět, kolik obohaceného uranu na kolik procent Írán má a kde to všechno je. Když si Izrael mohl v tichosti vyrobit nukleární zbraně, Írán může také prostě proto, že technické možnosti na to má. Byl by hloupý, kdyby na této možnosti nepracoval a všechno kolem je jen takové divadýlko a hra na kočku a myš, ve které má Írán navrch, protože je na vlastním území a mezinárodní inspektory může vodit za nos dlouhá léta, než tu bombu skutečně vyvine. Možná, že už ji i má. Nemůže proti tomu udělat nikdo nic, dokonce ani Izrael, kdyby chtěl Írán bombardovat, pokud jaderná zbraň už existuje, jistě je schovaná velmi dobře. Jediné co víme téměř s jistotou, ale jen téměř, že zkoušky žádné neproběhly. Žádný íránský pokusný jaderný výbuch. Ale to nemusí nic znamenat. Zbraň může být funkční i tak. Proto také Izrael neútočí a útočit nebude. Naopak samotný fakt, že k izraelskému útoku nedošlo spíš svědčí o tom, že možnost existence Íránské jaderné zbraně je reálná. Izrael propásl chvíli vhodnou k útoku a dobře to ví. I když Írán nemůže mít jaderných bomb mnoho, na Izrael při jeho velikosti stačí jediná.

Morální otázka spojená s vývojem bomby je jiná věc. Těžko obstojí tvrzení, že některé státy mohou jadernou zbraň mít a jiné ne. To je neudržitelné a je zřejmé, že počet jaderných mocností bude přibývat. Nikdo to nemůže zastavit.

300269

02.12.2013 04:31

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?

RE: Putin je................

193.?.?.?

Ať by člověk udělal cokoli skvělého a úžasného, vždycky se to dá nakonec shodit prohlášením, že je to Žid, a kdovíco tím tedy sleduje.

Putin, modrooký blonďák, s árijsko-nordickou vizáží, je žid asi jako sovětský rozvědčík, Standartenführer SS Stierlitz ze seriálu 17 zastavení jara. Že to toho lišáka, gestapáka Müllera, hned nenapadlo, koho má před sebou.

Mimochodem, víte, že ona "ruská vlastenka" tvrdící, že je Putin 100% Žid, která se jmenuje Tamara, je vlastně docela klidně možná skrytá Židovka, jak prozrazuje její židovské jméno Tamar, znamenající "palma"?

300161

20.11.2013 18:37

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

RE: Zajímavé

193.?.?.?

Cílené vyvolávání konfliktů se záměrem na oslabení a ovládání - ano. Ale úplná islamizace, to zcela nesedí. Jsou muslimové větší ovce, než křesťani, ovládají se snáz? To pochybuji. Je velký rozdíl mezi nastavením druhé tváře, a heslem krev za krev, oko za oko, zub za zub...

Dvě náboženství, jedno "panské", pro elitu, druhé "otrocké", služebné, které má výrazy jako stádo, ovce a služba přímo ve svém žargónu, a považuje to za největší ctnosti... Naopak jiní mají dostat národy za podnož, ostatní se jim budou klanět... není to přímo idyla? Jak se to dokonale doplňuje? Jak muž a žena, jako pán a otrok! Zavládne (konečně!) řád, všechno bude mít svoje správné místo, a bůh (s malým "b", napsáno zcela úmyslně) se bude spokojeně vznášet nad tím vším a žehnat svému lidu ...

Zlý islám to celé kazí, je přebytečný. K Alláhovi je cesta příliš snadná a modliteb stačí jen pár. A muslim moc sloužit nechce, chápe, že vládnout je mnohem příjemnější, podříznout někomu krk se příliš nerozpakuje, obchodně je také zdatný a praktický. Přes sex se moc ovládat nemá, má svůj harém. V zájmu budoucího blaha vzájemného vládnutí a sloužení, které teroristicky narušuje, musí islám pryč, někam do nebytí. Proto máme arabské jaro, proto Libye, Sýrie, Írán... Vadí samozřejmě i Rusko a Čína, které mají svoje vlastní představy o ideálním uspořádání světa.

Rusové jsou sice teoreticky pravoslavní a měli by to taky být předurčené ovce, ale věř jim, jsou nevypočitatelní, to už věděl i nebožtík Áda. Bůh vysoko, car s popem daleko, komunista za vedlejším rohem ... Putin zní podobně jako Stalin a Lenin, čert aby se v tom vyznal. A kdo se vyzná v Číňanech, kromě, ehm, Číňanů?

299709

20.11.2013 17:50

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

RE: Pěkná agitka

193.?.?.?

No, já bych taky řekl, že čím víc na západ na území bývalého Československa, tím větší vychcanost, švejkovitost a neschopnost brát věci vážně - ani sebe sama ne. Samozřejmě neplatí to plošně a pro všechny, výjimky a fluktuace existují. Škoda, že ta vychcanost se projevuje hlavně dovnitř území, k sobě navzájem. A navenek servilnost, zbabělost a podlézavost. Existuje nějaký hloupější národ než ten náš?

Možná Ukrajinci, kteří prodávají svoji vlastní půdu Číně a vyměňují svou suverenitu za plané sliby z Bruselu, které nezahrnují ani těch pár, minimálních výhod členství v EU. Tak blbí jsme nebyli ani my, ale jsme hned druzí.

299707

11.11.2013 04:31

Čína začne válku; pokud se nerozpadne

Čína se nerozpadne,

193.?.?.?

ani nezačne sama válku, ale pokud by válčila o Taiwan, zvítězila by zcela jistě kvůli blízkosti kontinentální Číny a Taiwanu, má tam prostě neomezené kapacity "za rohem" a ani USA s Japonskem s tím nic neudělají. NATO nemá čím by pomohlo, bez USA je to papírový tygr, který měl potíže s válkou v Libyi, protože neměl ani piloty pro svá letadla. Ve válce s Ruskem by se NATO bez USA udrželo nejvýš pár minut.

I kdyby USA poslaly všechnu své letadlové lodě k Číně, než tam dojedou, může mít Čína na dávno obsazeném Taiwanu miliónovou armádu. USA s tím nemůžou udělat nic kromě jaderných zbraní, ale to by těžce riskovaly kvůli malému a relativně bezvýznamnému ostrovu.

To hlavní co mohou a umí dobře, je podmazávat a rozeštvávat, nabízet whisky a korálky za zlato. A nejvíce se bojí právě spojenectví Ruska a Číny, pokud by se k nim přidalo ještě Německo, což by právě mělo udělat, aby se zbavilo své ponižující role amerického šmírovaného pucfleka, zavázaného tajnými smlouvami, celá Euroásie by byla jejich a na severoamerický kontinent i s USA v cele (s háčkem nebo bez) mohou společně hodit bobek.

299468

23.10.2013 14:34

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

ANO, zřekněte se svého práva a NEVOLTE

193.?.?.?

ANO, občané, když už nechcete volit NÁS, kteří se zaslouženě chceme napakovat na Váš úkor, protože MY jsme ti chytří, schopní a úspěšní, kdežto VY jste jen blbé, neschopné a méněcenné socky, které MY svým podnikáním a dalšími aktivitami vlastně živíme, raději NEVOLTE VŮBEC.

Když už nechcete volit NÁS (ODS, TOP09, ANO, ÚSVIT,...), NEVOLTE, zřekněte se svého hlasu, MY těch pár ochotných, kteří rádi vhodí lístek v NAŠEM zájmu, za své peníze najdeme vždycky. Přece si nemyslíte, že celé to politické divadlo děláme jen tak zdarma a pro vaši zábavu. Celé nám to pořádně zaplatíte, to se vsaďte.

298457

19.09.2013 02:42

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Děkuji za zajímavou diskusi, ale je těžké spekulovat, co by bylo, kdyby. Domnívám se, že se Francie a Německo především vyčerpaly ve vzájemných soubojích a jsou obklopeny jinými bojovnými národy. Evropa je také mnohem hustěji osídlená, než vzdálená a prakticky neobydlená Sibiř.

Alternativní výklady historie mi připadají zajímavé, ale nesdílím optimismus diskutujícího s adresou začínající na 77. Nemám možnost ani čas se probírat jednotlivými fakty a ověřovat pravdivost tvrzení na serveru Leva-Net. Za mnohými stojí bohužel pan Nikolaj Levašov, vystupující jako velký vědec a málem odborník na všechno, ve skutečnosti však podvodník a šarlatán. Takže jistá opatrnost je na místě, i když s názorem, že dějiny píší - účelově - vítězové, souhlasím. Rovněž souhlasím s názorem, že role náboženství, v naších podmínkách křesťanství, nebyla vždy pozitivní a už vůbec nevěřím současnému ruskému příklonu k pravoslaví. Z důvodu svého zájmu o Rusko jsem několik lidí tohoto náboženství osobně poznal, viděl jsem ruský film o WWII, který údajně spolufinancovala pravoslavná církev, viděl jsem varovné video natočené (srbským) pravoslavným knězem o počítačích obsahujících číslo 666, na což jsem si jako absolvent matematicko-fyzikální fakulty udělal jistý názor... Zkrátka, podobné středověké tmářství v našich končinách, mimo pravoslavný skazen, už těžko zažijete. Pokud existují i normální, vzdělaní lidé tohoto náboženství, hluboce se jim omlouvám.

Pokud jde o náboženství védské, má nedůvěra je k němu bohužel stejná. Především, když bylo tak skvělé a blízké opravdové moudrosti o podstatě světa (jak je dnes prezentováno), jak mohlo podlehnout takovému "póvlu" (jak je to také prezentováno), jako je křesťanství? Některé prameny o tomto náboženství se podobají spíše zkazkám o vesmírných lidech a flotile Aštara Šerana, což mu důvěryhodnosti taky nepřidá. Pokud jsou árijsko-védští bohové, nebo bohové starých Slovanů ti skuteční a praví, proč tedy nechali své věřící padnout a náboženství zaniknout? Jsou-li to jen legendy a smyšlenky, jaký to má dnes význam? Má tato prastará kultura, pokud je vůbec pravá, ještě nějaký potenciál, schopný pomoci slovanským národům přežít v dnešní době?

296392

18.09.2013 01:11

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Hm, jedním z těch 4 druhů jsou zjevně blonďáci. A ty 3 další? Jaký jsi Ty? [velký smích]

296298

18.09.2013 01:00

Agrese skončila v okamžiku vypálení dvou balistických raket

RE: Přinucení k míru II ?

193.?.?.?

Já myslím, že hlavní mentální rozdíl mezi Čechy a Rusy je ve vztahu ke své rodné zemi, vlasti,... Rusové tento vztah prožívají dost silně, niterně, Češi nikoliv. Tedy ne všichni, ale u nás se vlastenectvím spíš pohrdá, nebo snad ne? A i když někdy ne, kterému Čechovi se chce umřít za Česko? Oč je ruský vztah ke své rodné zemi větší, pevnější a niterněji prožívaný, o to je Rusko větší než Česko.

Proč se u nás pohrdá vlastenectvím, to je už jiná kapitola, ale píše o tom něco např. Bezruč: "Nás česká pýcha nenasytí, a při Vltavě pomníky." Protože to vlastenectví zdegenerovalo do své salónní podoby, která byla obyčejným lidem k ničemu. Ta snadná a pohodlná salónní forma je prakticky jedinou formou vlastenectví, která u nás ještě přetrvává.

Ruská strategie přežití je semknout se a bojovat, česká strategie přežití je přizpůsobit se. Jako v tom vtipu (z doby před r. 1989, jakoby o SNP, Slováci prominou, nemám v úmyslu je popichovat): "Najlepšie bojové vozidlo je rebriňák, guľka preletí, nič nepoškodí." Když přes Česko(slovensko) projíždí cizí armády, už nebojujeme, jen otáčíme směrovky. Tu na Moskvu, pak zase na Berlín. To přizpůsobení je často ryze individuální, vlastní národ nebo kmen ponechávající osudu. Takhle nemůže vzniknout velká "država". Kdežto ruskou strategií ano.

Kromě toho se domnívám, že Češi neměli tyto vlastnosti vždy, ale vznikly selekcí našeho genetického materiálu v průběhu dějin - když jsme byli poraženi (např. husité a jejich porážka, rekatolizace,... ), když přežili ti přizpůsobiví, vychcaní, zrádci. Jako národ vyčuránků, hrajících na vlastní pěst sice přežijeme, ale opět jen jako jednotlivci. Přijdeme o území a rozptýlíme se mezi ostatní národy. Rusové měli jiné dějiny, proto jsou teď jiní. A jiné dějiny měli mj. také proto, že byli jiní, žili jinde atd. Jsou to spojité nádoby. V době kolem r. 800, za Velké Moravy, jsme se lišili jen málo, teď už hodně. Ale slovanský základ byl společný.

Že Čingischán znamená něco jako "Velký náčelník" je obecně známá věc, ale názor, že tatarští nájezdníci byli vlastně Rusové, považuji za nedokazatelný blábol, který ani ruské nebo slovanské mentalitě a způsobu života neodpovídá.

296297

06.09.2013 02:05

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

193.?.?.?

O skutečném poměru sil, obávám se, nikdo nic pořádného neví. Američané tradičně přehánějí, zveličují svou (beztak už velikou) sílu, aby mohli zastrašovat. Na tom u nich stojí vše, i ekonomika a síla dolaru. Ruská strategie je opačná. Jejich armáda je dlouhá léta v rozkladu, až si kravatožrout řekne, že si zařádí s požehnáním Ameriky v Jižní Osetii. A přijde blesková akce té rozkládající se armády. Všechny západní serepetičky, vylepšení a americký výcvik nejsou Sakašvilimu nic platné, neobstojí před kladivem rychlého motostřeleckého a tankového úderu spolu se zkušenostmi z čečenských válek. V novinách čtete o tom, jak Rusům nelétá Bulava, ale zvláštní na tom je, že se vždycky pokazí jiná součástka, zatímco zbytek funguje bezchybně. A pak se ta neúspěšná a poruchová raketa objeví na ponorkách. Když je tak špatná, proč tam tedy je?

Pokud jde zrovna o Tomahawky, ruská mast na ně se jmenuje Kaštan-M. Rusové mají také pokročilejší raketové zbraně, ať už obranné systémy S-400 a S-500, rakety s plochou dráhou letu třídy Klub, protilodní rakety Moskit nebo i nosiče balistických raket. Mají ale relativně malé loďstvo, skoro žádné letadlové lodě, které s americkými srovnání nesnesou, mnoho zbraní Rusové zničili na základě odzbrojovacích, často neférových smluv, které podepsali Gorbačov a Jelcin. Nové techniky, i když je často lepší, než americká, mají ještě málo.

Jistě záleží na typu války, který by obě velmoci spolu vedly. Těžko odhadovat, co by bylo po vzájemné jaderné výměně. Jestli by někdo přežil a chtěl ještě bojovat. Pokud ano, spíš by fungoval ten starý sovětský "šrot", než moderní, na elektronice a polovodičích závislá technika. Taková doba bude připomínat peklo a možná ti, kdo umřou během prvních jaderných úderů, na tom budou líp. Ale Rusové jsou na problémy a drsný život zvyklí. A Rusko je velké.

295641

04.09.2013 12:08

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

193.?.?.?

Ta 3WW z toho všeho vychází jako nejlepší řešení pro Rusko. Stejně ta válka jednou bude, ti šílenci ze Západu kvůli tomu zbrojí neustále a obkličují Rusko svými základnami. A k čemu rozebírat staré Satany a Topoly a vymýšlet něco nového na dobu, až budou mít USA svoji slavnou PRO. Tak bych prostě přijal tu výzvu. Lepší je to vše použít, dokud to funguje a není proti tomu obrana. Rusko je velké, zamoření se tam pomalu rozplyne. A lidstvo začne pěkně od znova. My v Evropě to ovšem máme spočítané.

Tím neříkám, že má Rusko samo válku začít. To ne. Jen neustoupit v okamžiku, kdy blafující USA si budou myslet, že Rusko již nic jiného udělat nemůže. Škoda, že nikdy neuvidím jejich ksichty, až budou vědět, že ten celý ruský strategický jaderný arzenál na ně letí a už nemůžou nic udělat.

295542

No, Rusku se do války nechce. Vždycky jim to trvá. Jenže, Rusko nemůže popřít samo sebe, pokud chce existovat jako Rusko. Takže lživé důkazy nikdy neuzná a oběti amerického útoku, mezi kterými budou i Rusové ze smíšených rodin, bude bránit. Rusko dojde nakonec k závěru - a dlouho to už trvat nebude - že ustoupit už nemůže. Po vyčerpání všech mírových možností si Rusové řeknou, tak jo, když to jinak nejde...

295519

04.09.2013 01:01

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

Země a národ zmrdů

193.?.?.?

No, prostě jste země a národ zmrdů, svou historii jste si vystavěli na vyvraždění původního obyvatelstva, kterým jste sebrali všechno a dali jim whisky a korálky. V té cestě nezadržitelně pokračujete a vršíte jeden zločin na druhý. Každý váš zločin je větší, než ten předchozí a říkáte tomu svoboda a mír. Tak co můžete čekat od osudu, Boha nebo karmy? Jste slepá větev vývoje, parazit, který se přemnožil. A někdo si s váma nakonec poradí, ať už to budou Rusové, Číňani nebo příroda sama. Ten váš debilní černoušek už brzo překročí hranici, za kterou už nebude návratu... Takže, Go, USA, go!

295518

03.09.2013 10:59

Učiní Obama ze sebe válečného zločince?

RE: Zajimava otazka .....

193.?.?.?

Jasně, dávno už zločinec je. Teď prý plánuje "velkou operaci" a chce způsobit Asádovi značné škody. Zřejmě je tedy pravda, že v prvním vzájemném oťukávání dostali od Sýrie nebo od tamních Rusů přes držku:

http://svpressa.ru/war21/article/73572/

Jenže ten nadutý a nabubřelý blbec to nemůže unést.

295459

02.09.2013 20:38

Amerika totálně zdiskreditována

RE: Pan Obama má jen jedinou velkou výhodu,

193.?.?.?

Líto mi ho je moc, ale až po těch obětech, co zabijí jeho tomahawky, po těch, co už "omylem" zabily jeho drony-bezpilotníky, ačkoliv neměli s terorismem nic společného, taky to byly ženy a děti, které ani nebojovaly proti teroristům ze Západu, okupujícím Afghánistán, stejně jako ty ženy a děti, které jeho humanitární bomby zabily v Libyi. Stejný druh lítosti mám pro nacistické zločince, kteří dali rozkazy k vypalování vesnic, nejen těch tří u nás, ale mnoha desítek jiných v Rusku a Bělorusku. Jen se tomu tehdy ještě neříkalo humanitární vypalování. Ale mohlo by se, dneska by to bylo "in" a mrtvý Havel by v hrobě zachrochtal blahem.

295413

26.08.2013 15:32

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: americane stahuji valecne lode ke Syrii

193.?.?.?

To by jistě stačilo, a je to jediný možný způsob, jak přitlačit globálního parazita-agresora ke zdi. Jenže to tak nevypadá, zdá se, že Rusko umí v zahraniční politice jen ustupovat, což jen a pouze dělá od časů Gorbačova, resp. co se dotyčný zmrd a zrádce zbavil Andreje Gromyka. Kdybyste slyšeli bezzubou press-konfrenci Lavrova, bylo by vám na blití. Lavrov sice říká pravdu a věci, s kterými lze jen souhlasit, ale tímto způsobem se mezinárodní pozice supervelmoci uhájit nedá. Jediné, co na americké pistolníky platí, jsou pistolnické způsoby. Když nedáte pokoj, tak to prostě zmáčknem, a můžete pozdravovat Tutanchamona. Stejně to jinak skončit nemůže, tak raději hned, co říkáš, opičáku?

294946

06.08.2013 11:49

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: setkání s Kanadanem z Toronta.

193.?.?.?

Před pár lety jsem u sebe ubytoval kolegu, amerického univerzitního profesora, abych mu oplatil jeho pohostinnost. Utrpěl kulturní šok, když zjistil, že náš dům je zděný, postavený ještě za "totáče", narozdíl od jeho dřevěného. Překvapený byl i rozvodem inženýrských sítí, zejména tím, že se elektrické kabely vedou v zemi a nemáme zadrátované ulice jako oni. Šokovaný byl i myčkou a mikrovlnkou i počtem počítačů v domácnosti. Nejvíce byl ovšem překvapen plynovým ohřívačem teplé vody, to vůbec neznal, a sdělením, že to funguje na zemní plyn z Ruska. Jeho americká přezíravost ho na pár dní opustila, ale pak si to zřejmě opět nějak srovnal v hlavě, zjistil, že stejně všemu (nejen vědě) rozumí lépe, protože je Američan.

Říkal, že jsme udělali dobře, když jsme si vzali Ameriku za vzor, protože u nich "it works". Když jsem konstatoval, že řada věcí u nás za "totáče" fungovala lépe, a že mám problém (v bývalé obuvnické velmoci) si koupit kvalitní boty, nabídl mi, že u nich v NY dostanu spoustu kvalitních a levných (ve skutečnosti barexových šmejdů, já je viděl, nenosil by je ani bezdomovec) bot za 20 USD [smích] . Taky nezapomněl zkritizovat, jak u nás utlačujeme romské etnikum, ale nedokázal pochopit, jak podle vzhledu, chování a dalších vnějších znaků poznáme, že někdo je Cikán, resp. Róm. Nejlepší byla ovšem rada, že se máme držet Německa, protože Němci mají peníze a jsou skoro tak rozvinutí, jako Amerika [smích] .

294118

US Army se rozloží, jakmile proti nim nastoupí někdo s motivací (a pokud USA napadnou Rusko nebo Čínu, tento pravděpodobný protivník motivaci jistě mít bude). Obama přijde o kalhoty, před Capitolem se budou prohánět ruské a čínské tanky, a je jen otázka, kdo mu je stáhne první, jestli Rusové nebo Číňané.

294079

03.07.2013 12:57

Vítej, Chorvatsko

RE: Genocída Slovanov 1.

193.?.?.?

Samozřejmě, že na Moravě, o tom není pochyb. [velký smích][velký smích][velký smích]

292643

02.07.2013 03:34

Henry Kissinger: Balkanizovaná Sýrie je tím nejlepším možným výsledkem

RE: degeneráti na vrchu pyramidy

193.?.?.?

Připadám si jako Sheldon, kterému někdo vysvětluje, že nepochopil podstatu černých děr. Napsal jsem někde, že Bible příběhy nejsou?

292535

01.07.2013 23:06

Henry Kissinger: Balkanizovaná Sýrie je tím nejlepším možným výsledkem

RE: degeneráti na vrchu pyramidy

193.?.?.?

V případě židů na to, myslím, není jednoznačná odpověď. Bible mluví o židech jako o (vyvoleném) národu, Hospodin jim tam slibuje, že budou vládnout nade všemi národy a nepřátele dostanou za podnož. Problémem židů (podle Bible) je, že nejsou Bohu dost oddaní a věrní, za což jsou vystavováni různým zkouškám, jsou různě trestáni a vychováváni, Boží rozhodnutí z nich mít svůj vyvolený lid je však neměnné. Křesťani tento obraz do jisté míry akceptují, považují se však za "naroubované" na tentýž strom na základě víry v Ježíše Krista. Po smrti pak taky budou patřit mezi vyvolené. Rozdíl je ale (např. a mj.) v tom, kdy se má ono vyvolení projevit a přinést své plody. Křesťané budou v tomto životě spíše trpět, nést kříž a sloužit, aby se pak měli, po smrti, líp. Židé, aspoň někteří, si představují, nebo představovali, že zachránce, Mesiáš, přijde už v tomto pozemském životě a pak nastane jejich čas, vláda nad světem, která přirozeně dospěje do věčnosti (aniž by bylo třeba smrti) a přejde v hledění na Boha, což je vrchol štěstí a blaženosti. Jistě existují i praktičtěji založení jedinci, kteří ke své představě o štěstí Mesiáše ani Boha nepotřebují, a stačila by jim úplně pouhá vláda nad světem (existují ovšem i nežidovské národy a rasy, které v minulosti projevily stejné ambice).

Kritikové v tom spatřují, že židovské náboženství je spíše "panské", kdežto křesťanství má za úkol vychovat poslušné "otroky", čímž se obě náboženství skvěle doplňují [smích]. Církevní rétorika, terminologie, projevy, metody kontroly věřících (např. zpověď), upřednostňování určitých vzorců chování a potlačování jiných, tomu dost nasvědčuje, ale na druhou stranu, nic není černo-bílé a není snadné rozeznat pravdivě celkový obraz. Tím chci říct, že věci, které nejsou jednoznačně dobré nebo zlé, je možno využít nebo zneužít k tomu i onomu. Pochybuji ovšem, že obyčejný člověk, narozený např. někde v Izraeli v židovské rodině má nějaké světovládné ambice, nebo chce mít svého křesťanského souseda nebo spolužáka ze školy jako otroka.

292519

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 7

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
172 910,34 Kč

Poslední aktualizace: 4.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?