Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 297 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, HHBB, hůl lámající, OIO, určitý pocit.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.04.2010 10:56

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

>Holt tedy asi vím prd
asi ano, neboť třeba významná část masově užívaného software je vyvíjena v rámci otevřených projektů komunit, je šířen zdarma a často překonává ony komerční sw bratry typu MS.

217770

23.04.2010 12:01

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

s tím kinem to je opět špatný příklad podobenství...
...v kině neplatíte pravidelný poplatek z nějakého cyklu....

teď já:
...daň, jak ji známe dnes, je opakující se poplatek za období z nějaké veličiny...ještě nic?...(tak to srovnejte s úrokem)

217785

23.04.2010 12:08

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Teorie vs realita

HHBB 85.?.?.?

[chechtot] [cool]
(no, ono to vlastně vůbec neni k smíchu, když tak uvážíme...)

217786

23.04.2010 17:28

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

Úvěr má dvě složky (obvykle) a jedna z nich je úrok. Hovoříme o úroku.
Pokud kupuji věc v ceně 100,- (dle momentální ceny na trhu), tak byla vytvořena věc za protihodnotu 100,- v případě směny. To je vše.
Pokud si půjčím 100,- a věřitel požaduje úrok 20%, tak za deset let mu vrátím půjčených 100,- + 200,- na úrocích. To vše je stále obchod s věcí za 100,-. Tedy úrok 200,- je vyplacen pouze a jenom na základě uplynulého času, neboť ta věc byla ohodnocena na 100,-.
Kde a co dalšího bylo vytvořeno, není již předmětem této transakce. Tedy těch 200,- nemá svou žádnou vytvořenou protihodnotu (administrativní poplatky za sjednání úvěru jsem pro přehlednost vynechal, neboť jsou již dalším obchodem).

217821

23.04.2010 18:08

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

Pan Vojta49 má skutečně pravdu, Vy jste ve svém přesvědčení velmi pevný, neboť já obvykle nějaké lidi přesvědčím.
To, že nepřesvědčím diskutéra 88…… je v pohodě, to ani nechci, protože ani on nechce být přesvědčen něčím jiným (nikdy nechtěl), než v co již věří, je to typický oddaný člen církve… [mrknutí jedním okem]
Ale já v prvé řadě, na rozdíl od Vás, vycházím ze závěrů školy zvané „život“ a již ze zkušenosti cítím, které teze jsou scholastickým výtvorem určeným k manipulaci.

Ale jinak jste fajn a Vámi prezentované poučky o stimulování produkce úrokem bych dokázal obhajovat do roztrhání těla, kdybych to považoval pro současnou společnost za prospěšné. Jenže, nepovažuji. Mám zcela jinou představu o tom, co se děje, nežli Vy.

[smích]

217825

23.04.2010 18:28

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

Úrok je zcela jednoznačně dán časem, což je jeho specifická vlastnost (za čas 0s je jeho výše 0,-), jinak by to byla nějaká jiná platba bez označení úrok. Je jedno jestli ho zaplatím najednou, nebo vícekrát, vždy je však jeho jedním kritérem a vlastně jedinou protihodnotou čas. A čas je cyklicá veličina.
Správné?
Jak pro koho. Mystifikací však je, že je nějakým přínosem pro toho, kdo ho platí (zde je to Robinson). Ten by se Vámi naordinovanou medicínou jistě nebavil jako Vy... [mrknutí jedním okem]

217826

23.04.2010 21:18

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

Psal jsem, že půjčených 100,- vrátím za deset let.
(jiný režim splátek na podstatě úroku nic nemění, žádnou lež tam nehledej)

217833

23.04.2010 22:51

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Ešte chcem pridať iný postreh

HHBB 85.?.?.?

1.
Hypotetická možnost takové „stimulující“ ekonomiky je možná, je to však podmíněno libovůlí věřitele takto utrácet, pokud by však stále uplatňoval při alokaci úrok (což přirozeně v roli věřitele bude) tak je to opět nesplatitelné a přestane-li utrácet, nebude ekonomika likvidní (zmrzne)… jinak řečeno - totální závislost ekonomiky na věřiteli

Půjčit si 0,- je to samé, jako nic si nepůjčit…není tu důvod vytvářet požadavek na úrok. Pokud by to bylo možné, tak požadavek úroku z ničeho by byl nekonečný a je možné ho pokrývat jen nekonečným množstvím vyrobených peněz.
Tou darovanou korunou to nespravíte…[mrknutí jedním okem]

2.
Stav „výhodnosti“ lze nastavit třeba nepříznivými okolnostmi
Poplatek za půjčení nemá ještě atributy úroku… při úroku jsou požadovány navíc frakce toho, co jsem si půjčil, tedy peněz a jejich frakcí v závislosti na čase

>Nikdo si nemusí půjčovat, pokud to pro něj není výhodné.
nemusí, ale při teoretickém umoření všech dluhů bude potřeba nová (úrokem nedeformovatelná) měna, ekonomika totiž přestane být likvidní...
Jsem zcela proti ekonomice závislé na úročeném půjčování a půjčování vůbec, to je doufám zřejmé ..

Hudebníci opět neodpovídají situaci s úročenou půjčkou, neboť je tam vztak peníze - výkon, a oni také nepřistoupí na to, že když vy jim zazpíváte, tak oni vám zazpívají na oplátku třikrát jen proto, že to bude až po roce… [smích]

217836

23.04.2010 22:58

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

to je jednoduché, pekaři směňují...
aby svůj produkt mohli půjčovat a úročit, potřebovali by na to agendu vymývačů mozků a pečivový monpol chráněný aparátem, a já bych si tu psal s Dr Fie o "rohlíkových krizích" [velký smích]

217837

24.04.2010 09:16

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

HHBB 85.?.?.?

>tak poplatek za telefon je taky podle Vás daň, protože se zvyšuje s plynoucím časem
to je opět stejná mystifikace jako u Dr Fie pod článkem vedle...
Zapaltím za výkon (hovor) peníze = směna
Pokud by to mělo být analogické, musel bych poskytný telefonát vrátit a s narůstajícím prodlíváním vícekrát (na základě - frakce předmětu půjčky x plynoucí interval prodlívání)...

zcela jednoduše jste popleten a tím potenciálně přdstavujete nebezpečí popletené propagandy... [mrknutí jedním okem]

217856

24.04.2010 10:18

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

Proč nepovolím

HHBB 85.?.?.?

Aby z toho diskutování vznikl aspoň nějaký výstup, kterým své účinkování zde v diskuzi uzavřu, ukážu Vám, kde je naše uvažování neslučitelné, a kde nehodlám slevit.

Příklad:
Dítě toužící po tříkolce kamaráda ze sousedství jí chce od něj půjčit.
1.
Běžné nevymyté dítě morálky tradiční bílé kultury tříkolku zapůjčí, očekávajíce návrat nepoškozené tříkolky a adekvátní protislužbu (třeba zapůjčení koloběžky) v budoucnu.
Takový vztah je čestný, rovnovážný a udržující zdravé sociální vztahy.
2.
Dítě přesvědčí to žadonící, že mu za půjčenou tříkolku vrátí tříkolky dvě. Obě děti jsou již narušené, takže na transakci přistoupí a druhý den je vrácena tříkolka a součty jejích frakcí (nalezené třeba na tříkolkách dalších dětí v sousedství) v podobě druhé tříkolky. Takový vztah je zcela jistě „výhodný“, ale nerovnovážný. Důkazem je zástup dětí nabízející k půjčení svou tříkolku a požadující od produktivního dítěte tříkolky dvě. Dítě je zprvu označeno za zázračné, později považováno za debilní a situace se urovnává jako dále neřešitelná.
3.
Půjčující dítě je členem pouličního gangu půjčovatelů tříkolek. Tříkolky jsou k mání jenom u gangu a požadavkem půjčení je vždy kousek tříkolky navíc při navracení za jednodenní použití. Nestane-li se tak, tak propadá plyšový medvídek dlužníka…
Součástí této podivuhodné kultury je to, že kdo nejezdí na tříkolce je zesměšňován, popliváván a zatracován…
Všichni podloudní provozovatelé tříkolek jsou zbiti na základě práva tříkolkářů 1. a povinnostech tříkolkářů 2. a jakéhosi božského tříkolkového zákoníku…
Situace se hroutí po sérii revolucí v tříkolkové ulici.

Je vyhráno?
Není. Děti povyrostly, mají děti a ty zkušenosti svých rodičů. Proto přichází na řadu trik s barevnými kartičkami poctivých kartičkářů nahrazující problematickou produkci zlomků tříkolek pod privilegovanou ochranou.
Aby to ale mohlo fungovat je vždy nutno vytvořit skupiny hrající svou roli, tedy stavy, třídy, pastýře a ovce a to vše opřeno o svaté zákoníky charakteristické pro bod 3. (a třeba židokřesťanskou kulturu), jinak nastává situace bodu 2.
Na základě zkušeností s body 2. a 3. jsem pro bod 1. A zde je základem směna se smyslem pro rovnováhu (stabilitu), a tedy Robinson nikdy nepřistoupí na kšeftaření Šabaty a ani sv. Soboty... [smích]

217863

I zde bych svou účast shrnul

Je vcelku přirozené, že se uvádíte v „omyl“, je to součástí mnoha vyškolování již dlouho. A to v důsledku dvojího nahlížení na peníze. Jednou jako měřítko, podruhé jako předmět obchodu (vysvětleno již v příspěvcích na konci těchto diskuzí). Tím uvádíte ve zmatek nejen sebe, ale i okolí.
Příkladně nepochopení analogie pekař-bankéř, či půjčka a hudebníci. Frakce pro výpočet úroků jsou vázány na předmět směny, proto když dochází k praktické směně, nejedná se o analogii. To je možné jen u půjčky.
U výpočtů úroků z nuly nepočítáte se skutečnými následky (zaměňujete spouštěcí proces za výsledný), je to jen akademický neaplikovatelný konstrukt. Následky jsem již popsal, stačí si je znovu přečíst u předchozí odpovědi.

Celé toto uvažování je odvozeno od prvotního rozdílného postavení dlužník – věřitel a co si o tom myslím jsem popsal zde.
Nehledě na to, že je zde aritmetický důkaz nestability v podobě výpočtu složeného úroku při cyklickém navyšování jistiny (pouze přičítáním úrokového zisku k jistině) ze strany věřitele a kterému nelze prakticky nijak zabránit. Je pak jasné, že při úročeném půjčování oběživa nelze udržet jeho stabilní poměřovací funkci (ztrácejí důvěru) a je jí možné udržet jen za cenu podvodů a mystifikací (oddalování krizí) a bláhové víře ve „zlatý standart“ za těchto podmínek.

tak zatím [smích]

217874

..."Frakce pro výpočet úroků jsou vázány na předmět směny"... tak místo toho tam má být právě "předmět půjčky", což jsou tady peníze, takže nominální zlomky oběživa....

(naprosto adekvátní směna by byla - nějaký druh půjčky za nějakou půjčku, zatímco nerovná směna je půjčka za půjčku + pravidelné navyšování navíc z prodlení zlomky předmětu půjčky)

HHBB

217884

25.04.2010 21:01

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

Rostislave…
v několika příspěvcích v poslední niti diskuze (hned pod touto) je to již vysvětleno… ale přes to…

Vůbec nezáleží na tom, jaká skupina se na oběživu dohodne (stát, či obec), protože to není otázka mocenské struktury, ale především důvěry. Když se my dva dohodneme, že jako měřítko hodnoty při směně použijeme papírky s naší zvláštní značkou, tak důležité je, aby je nikdo nějak nemařil pro účel, ke kterému mají sloužit (poměřování).
To znamená – nepadělat a neničit.
Toto se zdá být jasné a jednoduché, ale není to snadné, pokud někdo z nás dvou začne mít postraní úmysly (spekulovat). To začne narušovat stabilitu měřítka (přestane být funkční) a nám se přestane dařit udržovat jak obchodní, tak i osobní vztah (obojí je narušeno nedůvěrou).
Pokud má být měna stabilní (důvěryhodná), tak musí být krytá (jištěná) – což je vztah k něčemu, co se nedá libovolně měnit, a je úplně jedno, co to je. Musí to však být ověřitelné. Něco jako „přibitý metr“ na náměstí…
To, o čem je tu povětšinou v diskuzi řeč, je už důsledek snahy jednat spekulativně, tedy očůrat produktivní složku společnosti pomocí nestabilního oběživa a k tomu patří i přisouzení oběživu vlastnosti „zboží“…
Pokud se mění náhled na zboží a potřeby (hodnoty statků) je to pak patrné a vůbec zjistitelné jen díky měně, která zůstává pevná, pokud by nebyla, vždy na to doplatí ti, co statky vytváří a směňují. Právě proto je měna prvním předmětem mystifikování a sem patří hlavně to, že měna je jako zboží. Není. Pokud by byla, pak nemůže plnit funkci měny a férového oběživa a o to právě parazitům jde. Snaží se vytvořit dojem, že peníze jsou cenné. Proto pak vzniká potřeba je ukrývat na „horší časy“ tedy je „zakopávat“, což je již její znehodnocování, protože neobíhá – chybí…
Druhý útok je její manipulativní půjčování. Půjčování něčeho, co má sloužit pouze jako měřítko je sice možné, ale jen za podmínek půjčím – vrátím. Pokud však požaduji za použití měřítka navyšující se kousky měřítka navíc (nebo na to přistupuji, či sám se do role takového dlužníka nabízím - je to vzájemné) již se dopouštím útoku na jeho stabilitu v podobě požadavku na jeho znehodnocování a v konečném důsledku padělání (třeba nekryté tisknutí).
Takže hodnota statků se mění, hodnota peněz ne. Existuje jen jejich nominální objem, a ten musí být něčím a někým daný!

217928

25.04.2010 23:32

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

85.?.?.?

Ještě pro pochopení, co je to akumulace a přesun
10,- na 10% znamená, že do kasičky věřitele dlužník musí po roce vysypat 11,- Tím vznikne z hladu po 10,- hlad po 11,- (odliv 1,- z oběhu do kasičky).
Snadno tedy udá 11,- na 10% atd., atd, což je po deseti letech 26,- (16,- ubude z oběhu do kasičky veřitele).
Po 20ti letech ubude z oběhu 57,- …po 30ti letech 164,-… po 40ti 443,-…po 50ti 1164,- po 60ti 3035,- a po stech letech fungování této kasičky je do ní již třeba vysypat 137796,-… (to vše vzniklo pouze požadavkem 10% úroku z prvních 10,-)
[překvapení] . [mrknutí jedním okem]
V ten moment vsypání je částka akumulována ve prospěch kasičky… To je tedy akumulace a přesun prostředků, které však původně měly sloužit jako oběživo, nyní však slouží jako nástroj manipulace trhem, kde již vznikají první vlnky cenové nestability doprovázenými střídavými požadavky na nominální objem...

HHBB

217932

26.04.2010 06:52

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

Jaksi monotónní to je, ale je to tím, že skupina hrající roli cizopasníků stále šeptá do ouška hostitelské skupině své zaklínadla o výhodách a nezbytnosti…
Pokud si stanovíme nějaký objem šikovný ke směně (s praktickým počtem nul) my dva, tak s každým novým členem, kterého vezmeme do party, je dobré ho poměrně navýšit (budeme-li čtyři, tak už dvakrát). Ubude-li někdo, tak snížit cyklující číslo zase poměrně. Z toho vyplývá, že by to stačilo krýt vlastně jen počtem účastníků trhu.

(pokud se podíváte do diskuze, tak už jsem to zmiňoval, takže i to je určitá příčina monotónnosti takových diskuzí - diskutéři se příliš nevnímají . [mrknutí jedním okem] )

217940

26.04.2010 19:19

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

HHBB 85.?.?.?

ah...
vypadalo to jako pokračování v hovoru, avšak reakce (hned ta níže) mi to vše objasňuje a překvapení tedy skutečně nebylo namístě, taková sebereflexe by se u 88.?.?.? nejspíš rovnala sebevraždě.. [mrknutí jedním okem]

218014

26.04.2010 19:27

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

Autora článku

HHBB 85.?.?.?

musím ocenit a díky za něj…
Dokázal se dotknout míst, která jsou pro ekonomiku tabu. Ekonomickým školometstvím vycvičené mozky „odborníků“ stěží kdy bývají schopny zachytit podstatu hospodaření jako společenské a kulturní záležitosti. Článek je o to cennější, že jde proti celé armádě takto vycvičených podržtašek systému.
No a na dalších je to řešení - případnou panující mizérii za ně nikdo nenapraví a už vůbec ne ti, co jsou vycepováni k její ekonomické údržbě a jejichž živobytí bývá často s mizériotvorbou životně spjato. Pokud bývají výjimky, tak jsou velmi cennou vzácností.
Pro přemýšlivé ještě jednou – podobné „nefunkční“ systémy lze spustit zcela nezávisle, nenápadně a souběžně k tomu co jsme teď nuceni trpět. Vyžadují jen jedno – skupinu lidí, která si má vzájemně co užitečného nabídnout (a kdo si myslí, že úrok je užitečný, zaslouží si současný bordel vylízat až do dna).

218016

26.04.2010 19:47

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Sociální inženýrství

HHBB 85.?.?.?

přesně tak, v zásadě jich lze vydat do oběhu jakékoliv množství (ve stejný prospěch všech účastníků trhu) a hotovo - to ostatní co jsem zmiňoval jsou již jen funkce, které mají podpořit užitečnost peněz jako oběživa a snížit jejich zneužitelnost...

218020

26.04.2010 20:56

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: doplnění

HHBB 85.?.?.?

tady mají nějaké své stránky, je tam i pro nás jistě zajímavé jméno , které je spojeno i s Liberálním institutem (člen akademické rady) - českým propagátorem té, zde také diskutované, tzv. rakouské školy...
zde je když tak seznam k mání (bacha, je tam supervir [velký smích] )

v duchu toho co psal níže Perunwit bych hodnotil článek také a již několikrát dříve jsem se tu pokoušel varovat před "odhalováním konspirací", je to trochu proti duchu těchto stránek... ale nejspíš to funguje tak, že to tzv. "NWO" patrně bojuje proti tzv. "NWO", a tím má zapálené bojovníky proti "NWO" docela v hrsti... [mrknutí jedním okem]

218027

27.04.2010 21:29

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE:

HHBB 85.?.?.?

>vinu za krizi nesou politici, a to predevsim politici a take bankeri
Vím, že to bude nepopulární, a že to nevyzní mile, ale právě tak to není…

Není to o vinících. Je to o prosazení vůle. Stejně jako někdo půjčuje, tak si někdo půjčuje. A všichni jsme se do takového systému narodili (z nějakého důvodu).
Spousta lidí v cizopasnické roli si svou roli uvědomuje pouze jako „normální“, stejně jako ti druzí. Navíc nelze čekat, že i kdyby si třeba ta strana „viníků“ (obvykle tak kvalifikuje většinová role tu menšinovou, když se něco nedaří) uvědomila svůj podíl, že začne nějak měnit své chování…setrvačnost zde hraje hlavní roli, a to i kdyby byla potenciální snaha se „polepšit“.
Je dobré si uvědomit onu příčinu nerovnováhy, což je nějaká chyba v chování (pokud to není záměrné) a přestat ji dělat. V případě, že veškeré peníze představují dluh a jejich používání (není to jen půjčování) další dluh generuje, řešení se přímo nabízí…
Bohužel zvyky a naučené chování je ta setrvačnost, která brání té změně. Kdybychom (čistě hypoteticky) přestali výhradně používat stávající peníze (což je vlastně veškerá globálně propojená – tzv. konvertibilní měna), vše, co je neproduktivní, jednoduše odumře… jenže dnes jsme ve fázi společnosti tak rozčleněné, že již nelze ani odhadnout, co je účelné a co ne (takový dav je také snadno ovladatelný)...parazitickým myšlením je patrně infikován každý, jednoduše proto, že se to v takto nastaveném systému "vyplácí", a tak to vypadá, že to nejspíš musí jít ke dnu jako celek...

Ono to je totiž ošetřeno ještě jinak a daleko pečlivěji, banky hrají již jen druhotnou roli, to co si tu my povídáme, ví kde kdo a banky – jako první na ráně – by tak dávno dodýchaly. Pokud bychom dotlačili (čistě teoreticky) aparát k tomu, že nahradí stávající měnu měnou s jiným režimem, tak to zcela jistě vyvolá kolaps části naší společnosti a následný konflikt může být zcela snadno a jednoduše využit ve prospěch opětovného začlenění do systému již třeba jen zásahem z venku...

218142

28.04.2010 19:52

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

HHBB 85.?.?.?

Situace je spíš taková, že obyvatelstvo masově žádá kecání do svého života ze strany státu, aniž by mělo nad státem účinnou kontrolu (ten je přes jisté nástroje v rukách záhadných bratrstev, a je jedno jakých)
...a rozsah toho, co běžný obyvatel chce od státu garantovat je úděsný...

218222

29.04.2010 06:50

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

HHBB 85.?.?.?

>Vite, ze si myslim, srovnanim clanku a vasich linku...ze nejste s autorem v opozici v mnohem....
a to je kouzlo celé věci, jde jen o "drobnost", takový malý princip, ze kterého za žádných okolností neslevím...ani když mi ho bude někdo strkat k sežrání v obrovském kotli omáčky... [mrknutí jedním okem]

218260

29.04.2010 17:26

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 85.?.?.?

>jsem to ale hňup, celou dobu to nechápu, lidi se mnou měli neuvěřitelnou trpělivost, a teď mi nezbývá, než uznat, že jsem neskutečný tupec a že to takto vysvětlené má svou neokecatelnou logiku a prostě to jsem nucen uznat
ale no tak, hlavu vzhůru… [smích]

Správně k věci by bylo, že od určitého počtu nevolníků se přestává vyplácet držet dráby a vybírat desátek, lépe je nad sebou přihmouřit oči, začít vybírat úrok (jaképak nebe a peklo) a začít ohlupovat něčím novým, třeba teoremi o změnách společenských řádů, liberalismu atd. No a průsery svedeme na někoho dalšího (on se vždycky najde nějakej zakuklenej žid ve FEDu)… a až bude nejhůř, tak zase nastolíme nějaký "nebeský" řád.

Dobrý ne, to by docela sedělo, co ty na to…

218336

29.04.2010 23:16

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Soudruh Malcik

HHBB 85.?.?.?

...zoufalý hroch ...


[mrknutí jedním okem]

218360

30.04.2010 07:20

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE:

HHBB 85.?.?.?

potřebu úroků vyvolává jedině narušený rozum...

218387

30.04.2010 23:18

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE:

HHBB 85.?.?.?

[překvapení]
(tak tomu teprve říkám spiknutí)
...tak to abychom pomalu vyrazili do ulic demonstrovat za záchranu úroků...
Ruce pryč od úroků! My chceme lichvu!
[chechtot]

218481

01.05.2010 11:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Toto je skutecne kvalitni rozprava

HHBB 85.?.?.?

Pane Malciku, skutečně mě to stálo několik hodin odložení odložené spotřeby, ale i několik ze spotřeby (v mém případě se to velmi prolíná a právě definování těch pojmů strácí smysl)…
Nebudu Vás už zlobit a odbočím. Ne, že bych neměl argumenty, další diskutující některé uvedli, a i já už bych byl nucen se opakovat. Odbočím proto, že problém v dorozumění už leží nejspíš někde jinde. A to je to, co mě také na této diskuzi zajímalo.
Slova tvořící věty v souvislostech – tedy námitky a vysvětlení nejsou vše.
Vysvětlím.
Pokud použiji nějaký výraz, tak ho lze definovat pomocí výrazů, které je nutno opět definovat, až vytvoříme systém – třeba ekonomickou školu. A tento systém může (a často bývá) uzavřený – právě oním kruhem vzájemného definování.
Jenže výraz má i svůj projev (nebo je jeho vyjádřením) ve hře sil napojených do systému zvaný „vesmír“. A tady už nejsme ve škole. To má přímý dopad na naše pocity a jednání a to je prožívaná skutečnost, která se u každého prostě liší. Zde si opravdu už školou nepomůžeme. Je tu nutno „přecvaknout“ do vyšších sfér vnímání, které už lze definovat jen se stále větší obtížností. Jinými slovy, pro vstřebání, pochopení, nebo ovlivnění určité věci je potřeba „mít smysl“. Už tu neplatí ani „vědomosti“ (povědomí o něčem), ale právě ta další úroveň schopností. Myslím, že by nám ve vzájemném dohovoru pomohlo, kdybyste vyskočil za zajetí naučeného uvažování určitého rámce. Ten vámi prezentovaný systém počítá jen s řešeními uvnitř sebe, vůbec nepočítá s porušením rovnováhy ve svém jádru, je tedy udržitelný jen za cenu vynucování. (Ale já vůbec nepochybuji o tom, že skuteční tvůrci thoto systému to věděli (ví), neboť museli, jako jeho tvůrci, uvažovat i mimo jeho rámec.)

218525

01.05.2010 20:20

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

Obrázek je zcela jasný, protože mapuje pouze tok peněz, vychází z rovnovážného stavu a pevného množství (proto nemůže být ani obráceně a ani sledovat produkci čehokoliv jiného, to se totiž již netýká toku peněz.) Takto se prostě peníze mění na dluh.
Co zkoušíte ospravedlnit Vy jako funkční, je vlastně tzv. „pomalé vaření žáby“ pod lákadlem zbohatnutí. [smích]

218545

01.05.2010 23:27

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

Satanáše lze vidět za každým bukem, já však tvrdím, že pro zdravé hospodaření, kde jsou peníze, peníze musí mít danou míru. A to proto, aby se jimi mohlo poměřovat při směně bez trvalého rizika okrádání penězokazci...

I z obzázku je jasně patrné, že úrok toto znemožní (na začátku stačí objem 20, na konci potřebujete 21... rohlíky tam už nepleťte, totiž o ty pak budete trvale přicházet při snaze vyrovnat bilanci rostoucího dluhu...[smích] )

218558

02.05.2010 00:43

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

Mohu-li se do toho ještě vmísit… Marx byl materialistický dialektik, což znamená tvrdit, že hmota je prvotní (je to odnož hegeliánské dialektiky, která však staví na idealismu). Toto je dnes prakticky obsaženo v mnoha ekonomických školách, neboť to zdůvodňuje pohled na člověka jako na spotřebitele pachtícího se za uspokojováním potřeb (marxismus již rezonuje právě ve Vás, ale neberte to jako nadávku... [mrknutí jedním okem] )
A ze stejného důvodu vidí Marx jako nutnost svrhnout vládu finančních oligarchů. A vlády se má zmocnit proletariát – tedy třídní boj. (Dnes by se to dalo nazvat konspirační teorií). A takto má vládnout většina menšině (v praxi to byl diktát politbyra ovládaného tajnou službou východního bloku).
Kolektiv-izace může znamenat různé věci - třeba zmiňovanou spolupráci společenství, nebo v jiném významu také diktát skupiny. A ten se naopak projevuje třeba jako fašismus (nebo komunistická varianta), ale i jako to, co známe dnes – vládu korporací (na to je tu statut právních osob) s eliminací vlivu jednotlivce (občana) na stát, a tím ho vlastně likvidovat v jeho pro jednotlivce užitečném významu (stát jsme my)…

(Nicméně vtip je v tom, že praxe je ještě daleko hlubší, s tím se však nějak nepočítá ani v tom, co tu zatím prezentujete)

218560

02.05.2010 12:10

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>a kde ti okolní lidi na ty výrobky vzali peníze?
jsou dvě možnosti
- chybějící peníz vyrobit pokoutně
- nebo pokoutní výrobu zlegalizovat do dnešního systému

(jinak nám to s tím bohulibým úrokem nebude fungovat... [chechtot] )

218578

02.05.2010 12:43

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>ja stavim hmotu z myslenek a ne obracene!
Však to je také příčina, proč tady nejsi s Dr Fie na jedné lodi, neboť je vyškolen v opačném pojetí…
>verim, ze tim co pisu zaseju seminko nadeje do lidi...
Žádná energie se neztratí „jen tak“, podstatné je o co se opírá, a s tím také bude rezonovat. Jen bacha na tu „naději“, přes tu je nutno se rychle dostat k uskutečňování (naděje je schopna požrat mnoho energie, nebo jí úplně spotřebovat)

[smích]

218579

02.05.2010 16:16

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>pokud jste chtěl říci tohle, tak to říkáte strašně zmateně a složitě.
to už jsem si všiml dávno, že od určitého okamžiku je to pro Vás "strašně zmatené a složité"...

(od kdy jsou peníze nahraditelné rohlíky, byl jste už někdy v bance?... [chechtot] )

218596

02.05.2010 17:41

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

Myslím, že se to opět "zničehož nic" objevilo s nástupem i těch finančních "mechanismů", které tu diskutujeme. Přijde mi to opět jako trik, který má znemožnit existenci průhledného (vyváženého) prostředí a nastolit to, co známe jako "právní stát", což je patrně všechno možné, jen ne to, za co je to vydávno...

(ale určitý pokrok od církevních norem doby předchozí tu je... [mrknutí jedním okem] )

218600

02.05.2010 19:02

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>Neberu to jako nadávku, pouze jako další z řady vašich omylů.
neřekl bych, že se tu tolik pletu už podle následujícího, cituji:
>Kromě toho, pokud je něco lidská potřeba, tak je jen správné za "pachtit" za jejím naplňováním ...

přesně z tohoto důvodu materialistická společnost přepokládá neustálý růst potřeb - tedy i spotřeby...

(k tomu mám jen to, že potřebami je nutno se naučit vládnout, jinak...víte co... [mrknutí jedním okem] )

218606

02.05.2010 19:28

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

>pracovat a vytvořit tak nové hodnoty=peníze.
neni řeč o "nových hodnotách", ale penězích...

v tom příkladu je to taková kulatá zlatá věc o celkovém počtu 20 kusů...úročením vznikl požadavek na 21 kulatých zlatých kusů...
- jak se takovým "pracováním", vytvoří ten jeden zaltý kulatý kousek?
(je to jen řečnická otázka, s odpovědí se nemusíš namáhat, já ji znám)

218611

02.05.2010 21:07

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: kapitalismus

HHBB 85.?.?.?

>např. lidé mají potřebu dobrých mezilidských vztahů, co se tady spotřebovává?
lze to materializovat „investicí do mezilidských vztahů“, což má v materiálně založené společnosti až prapodivné projevy (chápané však normálně)

>Jinými slovy vládnout svým potřebám je podle vás lidská potřeba.
To není totéž…
- pokud jdu někam, pak je nutno dělat takové a makové kroky, abych to napňoval…
Ony zmiňované „potřeby“ jsou ale v jiné (dialektické) poloze…
(Ale je mi líto, nemám však potřebu [smích] to tu dále rozvíjet)

218615

03.05.2010 06:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: tak polopaticky

HHBB 85.?.?.?

"z vesmíru spadl" zlatý standart na úrok a... pepek... [smích]

218636

03.05.2010 16:03

Inspirační foto

RE: Pěkné liberální kydy,

HHBB 85.?.?.?

>Svět zmršený jidoliberalismem
to skoro zní, jako by existoval nějaký křesťanskokonzervativní recept... [chechtot]

(vybodněte se na to, to je akorát mršení z jiného konce)

218673

04.05.2010 19:03

Inspirační foto

RE: Editor je mimo!

HHBB 85.?.?.?

Obama? Je to elegantnější míšenec s dovedností číst proslovy, dostatečně manipulovatelný papoušek (svou barvou akorát sebral vítr z plachet radikálním černochům), který na připravených místech prozpěvuje propagandu…
Pokud je řeč o nějaké politice, tak od toho je tam Břežinský, nejbližší Obamův loutkář.
Nutno dodat, že Zbigniev je pěkně protřelý veterán, který začínal právě na pozadí Kennedyho administrativy, později se stal prvním ředitelem tzv. Trilaterální komise, jenž, mimo jiné, zplodil „povedené“ dítko - afgánskou kauzu - včetně tzv. „seznamů“ agentů, pracovně nazývaného alkajda - zamilovaný to termín mediálních vonucí, které ho poctivě zanesly do každé domácnosti ke konzumaci… (jestli by se někomu nemusel líbit kamaráčoft Poláků s Rusy, tak jsme možná doma).

Co se týká JFK… jeho reputaci vlastně zachránila role všelidového mučedníka – „oběti spiknutí“, jinak výčet „úspěchů“ jeho vlády by nebral konce – slovy jednoho michiganského redneckého dědka, „všechen ten bordel začal za Kennedyho“… (zátoka sviní, karibská krize, berlínská zeď, vesmírný debakl, vietnam, rasové nepokoje, atd…). JFK sám věděl, že s ním není něco OK, srovnával se s Lincolnem, mluvil o sobě jako o oběti, prostě to vypadá, jakoby se připravoval na svůj „zvláštní“ konec. Nutno dodat, že jen sklízel co zasel klan Dullesů, a jestli chceme pátrat po příčinách, tak asi začít tam...

Kromě Zbiga je tu ještě jedna věc…
Kennedy byl první otevřeně římskokatolický prezident - pro určité týpky dostatečný důvod vyrobit mučedníka (jinak by rituální vražda - oběť, těžko dávala smysl).

No a Obama...to je jen první barevný US prezident…

218729

17.05.2010 20:06

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Úrok je pravidelný poplatek z dlužné částky, tedy z veškerých peněz co byly zapůjčeny v rámci ekonomického celku. I průměrný trouba by měl pochopit, že na splácení úroku je nutno použít peníze v oběhu, tedy postupně se veškeré peníze úročením mění na dluh pouhým průchodem přes bankovní systém, kterým jsou tak znovu a znovu přerozdělovány v systému jako nové úvěry s požadavky na nové úroky. Tedy požadavky na objem peněz v ekonomice se vytrvale stupňují jen proto, že jsou požadovány úroky. Pokud by požadavky na nominální objem nebyly plněny, ekonomika přestane být likvidní – což je krize…
Pokud jsou plněny, jedná se o trvalý nárůst nominálního objemu peněz v ekonomice, který může přerůst kdykoliv v otevřenou inflaci, pokud by nebyl kompenzován trvalým nárůstem spotřeby a výroby. Jenže nekonečný růst je kravina, proto krize musí přijít tak jako tak, je to jen otázka času.
Zlatý standart je v případě úročení jen babská pověra, Stando… [velký smích]

219540

17.05.2010 23:14

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

>dluh se splati ze zisku vyrobenych produktu a kredit (na rozdil od konzumniho kreditu v systemu SNM) zanikne, dluh je splacen
Opět ty pověry, milý Stando…
Vyrobený produkt je ti na prd, dokud ho nesměníš za to, co si považuje tvůj oblíbený lichvář nejvíce, a to jsou ty tvé zlaťáčky… přesně ty nezatížené standartní zlaťáčky, co tím pádem z oběhu mizí jako nezatížené dluhem, aby se tam vcukuletu objevily již zatížené… a to máme první kolo a pak druhé kolo… a třetí, a ta kupní síla roste a roste s tím, jak ty nezatížené penízky nahrazují ty zatížené až jednoho krásného dne bude Standa stát se spadlou bradou a nutkavou otázkou „jak se dá vyrobit zlato“ na vyplacení všech úroků, neboť není komu prodat, neb veškeré zisky jsou vázány na splacení úroků, bez ohledu na pěknou kupní sílu každého zlaťáčku … a protože to nejde, stane se ze zlatého standartu babská pověra, které už nevěří ani sám Standa, pokud tedy postřehne, že se mu sem opět plíží to jeho „SNM“, aby jeho oblíbený lichvář nepřišel o své korýtko, neb ani zástavy není komu prodat, protože by na to musel půjčit těm, co již bez tak nemohou splácet, a tím by musel přiznat zhovadilost svého byznysu… [překvapení]
(ještě nic?... [oči v sloup] )

219555

18.05.2010 06:57

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

>U zlata proste ojebavat nejde.
Ale lze… Pokud nebude v oběhu zlato fyzicky, je to zaručený ojeb, neboť při úročení jeho nezatížený objem musí být vyčerpán (jen otázka času). A protože to pak znamená totální stagnaci - zboží není za co prodat - lichvář musí (aby nebyl zbytečný jako jeho již veškeré zatížené peníze) přejít, nejlépe nepozorovaně, na peníze nekryté.

219578

18.05.2010 07:11

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

"záchranné balíčky" [velký smích]

úročení se "musí" zachovat, je to totiž ideální způsob, jak z celých národů nadělat nemyslící agresivní stáda...

219579

18.05.2010 21:12

Svoboda a moc

RE: Vlastnictví

HHBB 85.?.?.?

Ono k tomu není co dodat, myslím, že je to docela výmluvné, mrskáte pojmy, jako by byly seno, skoro jako byste byl politik… [smích]

Zatímco etiketa je záležitostí rituálu a formalit odlišující skupinu od skupiny, tak etika je předpokladem pro vytvoření společenských norem (dohod) umožňujících soužití v plném slova smyslu. Proto, pokud si budete vytvářet nárok bez široké společenské dohody na vlastnictví čehokoliv, a to budete „bránit“ silou, je to z druhého pohledu totéž, jako byste „věc nabyl násilím“, tedy dle vlastních slov již „nejste vlastnictví hoden“.
(...podobné protichůdnosti lze vystopovat i ve vašem pojetí svobody…)

219617

18.05.2010 21:37

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

René, nejsem si jist, že plně domýšlíš dosah toho, co tu píšeš.
Kupní síla peněz roste... To zní hezky, ale je to informace, která znamená také pokles cen, tedy i ocenění vynaložené práce. Důvod? Stále větší podíl nákladů tvoří úrok, obecně dluhy. Tedy někdo to považuje za řešení, někdo jiný za počátek bídy marasmu a stagnace. Silná kupní síla zlaťáku ti je na h..., pokud padne na umořování lichvy, a jako produktivní složka společnosti si k němu sotva čuchneš.
Není podstatný „zlatý“ standart, ale standart. A ten není udržitelný při úročení. Lichva ničí jakýkoliv standart. Proto tvrdím, že můžu chtít jedno, nebo druhé, né však oboje. Ten, kdo tvrdí (či vyučuje), že je možné obojí, tak záměrně (v případě Standy již bezděčně) chce uvádět ve zmatek své okolí včetně sebe samého.
(To co popisuješ, jsou již jen důsledky, příčiny jsou v úročeném zadlužování)

219618

18.05.2010 21:59

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Důvod byl jinde, diskuze se staly nepřehledné díky absenci věcnosti, a tak ztratily smysl. Přišly mi už únavné a marné.
Nijak nebazíruju na svém setrvávání zde v diskuzích, dělám to jen pokud mi to přijde účelné a zábavné. V případě „úroku“ tomu přidávám momentálně značnou důležitost, proto teď obětuju nějaký ten čas.
Podívej, mě zdejší absence nijak nepostihla, opak je pravdou, proto zrovna mě se není za co omlouvat, prostě to pusť z hlavy, stejně zase zmizim, a pak budu zmizelej… [mrknutí jedním okem]

219619

19.05.2010 17:12

Nůžky se rozevírají

RE: pokud tohle neco dokazuje,

HHBB 85.?.?.?

Užívám si to, jde ti to výborně, stando... [cool]
...jen se obávám, že političtí klauni jsou v jednom cirkuse s lichvářským impresáriem, ale zdá se, že i toto ti uniká...
Tady nemusíš mít o politiky obavu, celý ten chlív bude třeba vymést najednou...
Stando, jak by prosím tě mohla vzniknout dluhová pyramida při bezúročném hospodářství s krytými penězi? Pokud ti to ještě nezažehlo, tak znovu - kryté peníze lze udržet jen v bezúročném hospodářství bez lichvářů, na tom nezmění nic ani počet smajlíků a tvé mokré představy... [mrknutí jedním okem]

219682

25.05.2010 09:30

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Politický systém je podřízen společenskému vědomí. Funguje jednoduše tak, jak lidé přemýšlí. A v tom je právě i jeho největší zranitelnost, či scestnost.
Pokud se veřejnost zříká své odpovědnosti za svoji vlastní správu delegováním moci na neprůhledné, neodvolatelné, nezodpovědné a naprosto v tomto směru nefunkční subjekty, jako jsou politické strany, ony se budou chovat naprosto stejně neschopně. Proto nakonec vytvoří jen neproniknutelnou kouřovou clonu nevoleným a vlastně samozvaným skupinám, které mohou zcela libovolně ovlivňovat chod systému úplně jinak než politikou, jinak řečeno, politika je pak úplně něco jiného, než si představuje zblblý "volič". Systém je tak ve své podstatě založen na korupci – což je i profesionální politika, proto proklamovaný "boj proti korupci" je takovým řezáním si své větve. Lézt na větev, kterou si chci řezat, vyžaduje mít v sobě něco iracionálního… daleko rozumnější by mi přišlo řezání větve, na které nevisím… [smích]
Nejspolečnější bod všech společných bodů všech "stran" je vždy jeden - voliči mazej volit, ať to jede pěkně dál s tím všelidovým požehnáním... [mrknutí jedním okem]

220058

Doporučuji ML prostudovat, je tam spousta zajímavých věcí (a není potřeba nic podepisovat) - jen se dá těžko odhadnout, co to udělá s tvým charakterem, bacha na to, aby se z tebe nestal třeba vyžírka... [mrknutí jedním okem]
Například v USA spousta lidí uvažuje tak, že narodit se ve "východní evropě" je téměř něco jako "komunistická" národnost, často přitom hájí "svůj" západ marxistickými tezemi... [chechtot]

...dnešní svět plný pověr by byl fakt legrace, kdyby nebyl k pláči...

220087

25.05.2010 14:55

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Představa společného nepřítele skutečně sjednocuje, jen jestli to není přesně to, co nakonec vede k tomu „zase špatně“…
No jo, no, Erwin to tu schytal za DS, Luxor za VV, což vás nakonec skutečně sjednocuje… [smích]

220090

25.05.2010 21:30

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Tak jo…
paroubkovo ksč zůstane mým koněm i nadále, páč jejich tempo zadlužování je vyšší než ostatních frakcí ksč a zajistí nám tak rozežranost hned v závěsu za švábíky frantíky a jinými sasíky, naopak úsporná opatření by znamenala, že na ty EU lídry budeme více makat…
no a zkorumpovaný politik je tikající a spolehlivý člověk, kdo se naopak korumpovat nenechá, ten je nesmírně nebezpečné individum s diktátorskými choutkami, a na to teda pozor…
[cool]
[mrknutí jedním okem]

220115

25.05.2010 23:10

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

ani jsem si to to neuvědomil, ale nejhorší je, že jsem teď bezděčně rozbil naši rodící se voličskou jednotu proti společnému zkorumpovanému nepříteli, v němž jsem spatřil naopak spojence…
abychom se sjednotili, budeme potřebovat určit ještě mocnějšího nepřítele, který je vlastně už bez tak infiltrován mezi námi, jen zatím není od politiků k rozeznání, umí se totiž skvěle maskovat… vím kdo to je – jsou to ONI!
Právě ONI by mohli semknout zkorumpované a poslední nezkorumpované váhavce pod jeden prapor a jedno jestli Čech, Řek, Moravák, Němec, Žid, Křesťan, Komanč nebo Abc, všichni bychom vyznávali třeba růžový čtverec ve jménu svaté války proti NIM!... Protože TO, co ONI chtějí, MY určitě nechceme!
[velký smích]

220123

26.05.2010 08:31

Věci veřejné – hra na upřímnost Kmotra Bárty?

RE: Proč ?

HHBB 85.?.?.?

Chtěl jsem, aby to vyznělo odlehčeně, přestože je v tom celá tragédie a zoufalost našeho snažení…

Entita ONI může procházet myšlením kohokoli uvnitř entity MY, proto jakákoliv snaha o sjednocení vymezením se vůči ONI končí rozbitím jednoty MY. V tom spočívá základ úspěchu entity ONI. Jejich genialita je nesporná... [cool] [mrknutí jedním okem]

220156

26.05.2010 08:59

Volby zla

RE: volby

HHBB 85.?.?.?

jakýkoliv "úspěch" skrze tento systém může jen ublížit... už jenom to, že prostředky obdržené tímto způsobem již vlastně korumpují...

220160

26.05.2010 10:09

Volby zla

RE: Nevhodim nic

HHBB 85.?.?.?

>A svést se na té špíně svým přitakáním je snažší než hledat nástroje, jak z bláta aspoň do louže.
Řekl bych, že si tímto předal své argumenty do ruky právě onomu „pitomci“, nebo si přinejmenším protiřečíš…
Politický systém je vnímán jako „špína“, padlo již tuny argumentů proč… proto účast ve volbách je tak přitakáním této špíně…
Z bláta do louže není řešení, ale iluze řešení, v tom je kouzlo onoho rčení, myslíš, že „pitomec“ stále ještě touží po oné „louži“? Bohužel i ti piráti jsou jen tou iluzí řešení a „říkání ve sněmovně“ je zase opět jenom tou louží (voda je koneckonců i v tom bahně)… vtip je v tom, že voda v podobě louže příliš neprospívá.

Ale co je však zarážející, a co by mohlo být ještě více znepokojivé, je to, že Král i mnoho zdejších duší, je vlastně na jedné lodi s mediálním veletokem, co se týká prohnilosti politické scény. Někdy se zdá, že vlastně ani o ničem jiném média nereferují, ostatně politici sami také, je to jak dokonalá infekce. Tedy stádo má být nejspíš jaksi obratně vedeno k nějakému bodu „obratu“, já bych to viděl na nějakou lákavou branku do „útulné“ ohrádky, kde nebude již vícero „prohnilé politiky“. Z tohoto pohledu mi tvoje hledání „čisté vody“ v louži přijde pochopitelné, i když takto nejspíš marné.

220169

26.05.2010 10:49

Volby zla

RE: Dotaz

HHBB 85.?.?.?

Jenže nejspíš v tuto chvíli Jarmila má, dle mého, více z pravdy (jasně že té mé), neboť politická strana je nezodpovědný celek, jakýsi zájmový spolek, kterému nepřísluší žádná moc, neboť nenese žádnou zodpovědnost. Volit politickou stranu je to samé, jako zřeknutí se moci. Jediný funkční model veřejné správy je pouze přímá volba konkrétního člověka, který bude plně pravomocný, a také odpovědný a kdykoliv odvolatelný. A to jak na úrovni regionu, tak na úrovni země a klidně i spolku zemí. Vždy přímé rozhodnutí, plná pravomoc, a také plná odpověnost ve věcech příslušejících pouze veřejné správě na té dané úrovni - žádná pyramida!

Co je na tom zajímavé a co si málokdo uvědomuje díky fascinaci stávajícím systémem, je to, že to lze učinit kdykoliv a kdekoliv, není na to potřeba nic, jen odhodlání k vytvoření souběžné stuktury odpovědných, která vymete stávající bordel nezodpovědných darmožroutů opájejících se důležitostí, kterou jim furt sami cpeme... [oči v sloup]

220172

26.05.2010 12:11

Volby zla

RE: Nevhodim nic

HHBB 85.?.?.?

no, když myslíš... ale třeba si to mylně vysvětluju, nejspíš však uvažuješ zcela v rámci naordinované hry:
"Ve volbách se naruší hegemonie moci, možná dokonce celá ta maškaráda spadne"
ale čí maškaráda, a proč ta spadne...myslíš-li tu politickou maškarádu, tak je v životním zájmu toho cirkusu nespadnout, pokud spadne, tak ne díky volbám, které jsou hlavní cirkusovou atrakcí, ale díky vlivům, které jsou zcela mimo toto divadlo, a právě proto je tohle divadlo nacpáno na hlavní scénu.
Prostě ty jim přisuzuješ schopnosti, kterých se jednak štítí, a kterých ani nemohou být v tomto tyjátru schopni ...

220183

26.05.2010 16:50

Volby zla

RE: HLAS PROTESTU = DSSS

HHBB 85.?.?.?

Z naprosto stejných důvodů vznikl současný režim z režimu minulého, a teď máme výsledek… co se už trochu poučit... [mrknutí jedním okem]

220214

26.05.2010 17:28

Volby zla

RE: DSSS

HHBB 85.?.?.?

Ono to není o stranách, ale o systému kolektivistického bordelu "vládnutí" nějakých straníků…
Jestli tu někdo někoho zakazuje, tak proto, že si na tom dělá body a jakože vykazuje činnost, stejně tak dělá body i tomu, co ho zakazuje - oni se tak nějak navzájem pěstují… [mrknutí jedním okem]

(pokud by byl skutečně nějak systému nebezpečný, tak bude okolo něj pěkně tichoučko, a ne že okolo několika křiklounů bude poletovat armáda na koních se všemi tv štáby)

220217

27.05.2010 20:01

Volby zla

RE: Disidenti, disidenti, malované děti

HHBB 85.?.?.?

Dobrá, mám jít volit?
Možná to může být i sranda. Skoro jako hokej… nic to sice neřeší, ale může to být nakonec docela zajímavý… pokud si vsadím...

Tak co, komu fandíme? [mrknutí jedním okem]

220335

27.05.2010 21:52

Volby zla

RE: Disidenti, disidenti, malované děti

HHBB 85.?.?.?

No dobrá, uznávám, že s nimi by mohl být cirkus zábavnější než byl doposud a klauni budou o něco klaunovatější, jen bych potřeboval něco vysvětlit . [mrknutí jedním okem]
Proč jedni „nesnáší“ komunismus, přitom mají všude marxistickou symboliku a druzí „nesnáší“ EU, ale bez jejích symbolů se neobejdou…
To je nějaká nová taktika, jak zabavit obecenstvo? [překvapení]

220354

28.05.2010 17:58

Končí divadelní komedie o demokratických volbách

RE: Nevolim

HHBB 85.?.?.?

Nikdo se do toho nepustil, což je mi, ze studijních důvodů, docela líto, tak to aspoň zkusím za sebe

>změň sám sebe a změníš svět...
(Krásné, v tak jednoduché větě je vlastně obsaženo vše - bůh i evoluce zároveň)
Ale patrně to v někom, kdo necítí sebe, nic neprobudí. Tím je míněna i integrita – „toto jsem já“. Je v tom obsažen i rozpor sil co scelují a těch co rozdělují.
Pomíjení pravidel, na kterých jsem se nepodílel, je cesta. Těžko to pomíjení lze považovat za něco „hotového“, je to cesta jak nerozpouštět své síly a nestávat se tak potravou pro síly jiné, tedy cesta, jak se zachovávat (to je ta integrita), což je přímo podmíněno uvědoměním si své vůle, sebe jako samostatného vesmíru a teď k tomu vrcholu – svoboda – svébytnost, mám svůj bod, bod kolem kterého se točí můj vesmír, což jsem já jako původní a jediný celek.
Svoboda a volnost se zdají být dvě rozdílné věci. Nic není volné, vše je v tomto světě svázané, proto to je. Volnost (odvaz) je tady cesta proměny a zase navazování, co je však asi podstatné, věci se váží pokud ladí, což určí i jejich povahu, a také jejich jedinečnost, jinak by nešli ani určit. Proto se mi zdá, že nejsvrchovanější podmínkou svobody je soulad.

220453

29.05.2010 16:40

Volby zla

RE: Odvoleno

HHBB 85.?.?.?

[chechtot]
Ano, „revoluce“ po 20ti letech završuje svůj triumf a cirkus může dál plnou parou.

220534

29.05.2010 23:10

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: pardon

HHBB 85.?.?.?

já jsem zjistil, že jsem byl svazák, když mě vylučovali... [chechtot]
(nekecám, až tehdy mi to došlo)

220557

31.05.2010 17:05

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Matematická zákonitost

HHBB 85.?.?.?

Vlastně ony dopadly, tak jak dopadnout měly. Není potřeba vůbec nic takto falšovat, naopak systém potřebuje, aby přesně toto dokonale potvrdilo legitimitu cirkusu a to s neotřesitelnou přesností a platností.
Ovšem jiná věc je míra navity lidí volících „změnu“ TOP09. Ale myslím, že právě toto je nutno prodělat. Tato zkušenost je nutná. Hlavní roli zde nejspíš hráli emoce – strach z rostoucího dluhu, který se stal hlavní zbraní voleb a Kalouskův složenkový trik prostě klapl. Lidi mají dluhů nejspíš pokrk. Oranžoví prostě toto neodhadli a dluhy „podcenili“. Modří ztratili proto, protože to co předvádí, prostě už leze krkem i některým skalním fandům...

220680

04.06.2010 17:13

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: žádné Rotschildovo

HHBB 85.?.?.?

To bude nejspíš nějaký „židovský“ hnízdo… [chechtot]
Mirko D., ty už jsi tak nasáknutý tou veškerou ideologickou vymejvárnou, že tě ani nenapadne pídit se po faktické stránce těch tvrzení, ale raději budeš lustrovat nějaké IP adresy…
Hm, nebo se snad bojíš, že by na tom mohlo něco být? [mrknutí jedním okem]

221212

04.06.2010 17:38

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: žádné Rotschildovo

HHBB 85.?.?.?

Ale, ale…
Jakápak anti-KC úderka, jde jen o to, aby již prohlédla a očistila se od svých hříchů...
(a tebe se to týká obvzlášť)

[smích]

221216

05.06.2010 10:59

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: žádné Rotschildovo

HHBB 85.?.?.?

[velký smích]
>"Židovství" ja fakt perfektní zbraň v rukou KC
No právě…
...ale vysvětluj to dokola, stejně, kdo chce bít, tak si stejně něco najde, nebo vyrobí a proč ne třeba "žida" (co je to vlastně ten "sionismus", jsou to oni, nebo "oni" )...

221269

05.06.2010 17:13

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

HHBB 85.?.?.?

Nepřehlédnutelnou figurou aktivistů "svobodná Gaza" je Lauren Booth.
Vložený obrázek
Nejedná se o nudící se anarchistku zalezlou v podsvětí, ale členku mnoha asociací a novinářku v Mail on Sunday pravidelně komentující i na Sky News, BBC One a BBC News 24. Proč ne, když švagr Tony je víc než kamarád s Rupertem a oba kámoši jsou nejen stejného vyznání, ale přímo i v jednom řádu. Tedy nejspíš nejde o nevybouřené rozmary znuděné ženské, ale asi o něco promyšlenějšího.

Když se podívám na mapu, tak mě hned napadne, že Izrael znamená kontrolu přechodu mezi Afrikou a Asií, což je oblast dnes obývaná povětšinou arabským živlem. Kdysi dávno tomu tak nebývalo, ale stalo se, což někomu vadí, proto je tam dnes Izrael. Obnovení biblické pravlasti u mě neobstojí, neboť izraelité jsou stejně jako arabové Chaldejci, rozděleno to je hlavně nábožensky a spojovat náboženství s vlastí je sice symbolicky možné, prakticky je to však neproveditelná šílenost, čehož jsme tam teď svědky. Toto museli vědět i ti, v jejichž hlavách se to líhlo, tedy je tam jistě jiný účel. A ten je od počátku zřejmý – tím je konflikt. Co ale má být na konci? Mě napadá, že se nejspíš jedná o ovládnutí velmi strategicky šikovného prostoru, který se někomu zdá být středem světa, a jinému "svatou zemí".
Vložený obrázek
Pozor, toto není dnešní mapa Izraele, ale mapa Jeruzalémského království mezi první a druhou krusádou. Proto není od věci zmínit, že tato oblast je stále někde chápána jako království a potenciálních králů je více (třeba Bourboni nebo Lotrinkové, pardon, Habsburkové) přičemž třeba Bourbon Juan Carlos I. je ve stejném řádu jako švagr naší aktivistky a v jistém systému je nadřazen osobě Izr. prezidenta. Oni jsou velcí přátelé tohoto území - ať je tam kdo chce, páč řeč je o území, ne o lidech…

Vložený obrázek
Tou osobou je "rytíř sv.Michala a sv.Jiří" a věrný služebník impéria Šimon Perský, který snad v Polsku byl v jezuitském učení, což ale nevím jistě (jako třeba u Stalina).

Otázkou zůstává, jestli je možné vylidnit tak zalidněnou oblast jako je Gaza. Nejspíš ne.
Proto taky zůstává nejasné, jak se má chovat loutkový izraelský režim a jak stále více demoralizované obyvatelstvo… jak dlouho je vůbec možné udržovat tuto oblast neklidnou, a kde je vlastně hranice odbojnosti arabů. Nebo se nakonec jedná o trestání jisté dávné "zrady" porušením jistých úmluv? A mají všichni už dost? Nebo je ještě řada na Turcích, aby se tam taky pěkně vytrestali?

221287

05.06.2010 23:45

Sionisté opět připravuji scénu pro židovský holocaust

RE: žádné Rotschildovo

HHBB 85.?.?.?

no, na trámu v oku jsem uviděl napsáno i KC, jak jsem ho lovil z bulvy...
(perly si nech v uzlíčku, bratře [mrknutí jedním okem] )

221329

07.06.2010 11:24

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

HHBB 85.?.?.?

Je to stejné jako s němci. Obrovská porce němců jsou poněmčení slované. Tyto kmeny se nazývaly všelijak, jazykově a kulturně však byly zařaditelné do (poměrně moderního) názvu – Slované.
Podobně jako maďarské kmeny usídlené mezi slovanským živlem byly i ty germánské použity k jeho rozdělení stejnou metodou jako u němců - náboženstvím. Přijmutím latinského ritu svatá říše udělovala výsady v rámci její hierarchie, čímž vytvářela páté kolony uvnitř nepoddajných enkláv.
Germáni se nechali polatinštit a přijímali pak říšskou hierarchii, stejně jako hrstka Maďarů, což byl počátek rozpadu již sjednocujících se záp. a již. Slovanů napříč kontinentem. Maďarština, stejně jako němčina, se stala „úřední“ řečí a dnes je tu výsledek – Slované se stávali k říši loajálními Maďary, Němci, Rakušany, Prušáky a já nevím čím vším ještě…
Takhle se prostě staví světový řád.

221435

07.06.2010 13:16

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

HHBB 85.?.?.?

Ale ono to docela souvisí...
…článek popisuje to, co by se dalo popsat jako „vykořenění“…jinak řečeno - jsme sice jakoby doma, ale přitom nejsme, jelikož již vlastně žijeme v říši (téměř globální), kam byli mnozí jednoduše nalákáni na sexy konzum… [mrknutí jedním okem]

221444

07.06.2010 13:56

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

HHBB 85.?.?.?

Obecně určit „dobře nebo špatně“ můžeme jen na základě dogmatu. Proto za sebe si musí odpovědět každý sám…
Tedy za sebe říkám, že mě konzum býval i sympatický, ale často také úplně ukradený, nebo i zcela naobtíž, teď ho již považuji za nebezpečný pro každého, kdo u něj za stávajících podmínek bude chtít setrvat. Důvod je jednoduchý, jako motor lidské činnosti způsobuje omezenost, proto v důsledku úpadek.
Určitě to nezaměňujte za „pokrok“, to bychom si museli pokrok nejdříve definovat. Konzum je průvodní jev tzv. ekonomického růstu, který je zase průvodním jevem zavedené lichvy (tzv. kapitalismu).
[smích]

221450

07.06.2010 14:11

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

85.?.?.?

ještě ke globalizaci...
Ta má mnoho úrovní a byla tu vždy. Pokud ji budeme chtít nějak hodnotit, musíme si nejdřív určit onu úroveň globalizace, kterou chceme komentovat, co je její příčinou a co nám způsobuje a jaké to má dopady na nás...
...pak si musím říci - co chci já - a potom mám šanci to zhodnotit jako dobře, nebo špatně.

HHBB

221452

09.06.2010 21:57

Tonoucí v chaosu: Evropa v předvečer konference Bilderbergerů

RE: Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Biskupe, tvoje osvětová činnost bude asi něco podobného jako ta „židovize“ co jí velí jezuita. Neříkal tu už někdo, kdo jsou ti „siónští mudrcové“? Že by to byli...nakonec...[překvapení]
Vy katolíci jste s židama vlastně taková „povedená“ rodinka? Kdo tomu dělá taťku? [mrknutí jedním okem]

221617

09.06.2010 22:38

Tonoucí v chaosu: Evropa v předvečer konference Bilderbergerů

RE: Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

> "jediní jezuité se nám dokázali rovnat
[překvapení]
Já to tušil!
Hlavně, že to už pomalu leze ven... [cool]

221624

10.06.2010 06:51

Tonoucí v chaosu: Evropa v předvečer konference Bilderbergerů

RE: Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

ach ty sekretářky, ty nám daly...všechno rády "protokolují"...

221652

10.06.2010 18:28

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

HHBB 85.?.?.?

O to se tu, kupodivu, ani nikdo nepře. Již dávno to přešlo do fáze „chycení viníka“

(klidně můžeš jít dál [velký smích]... )

221689

10.06.2010 19:12

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Protokoly sionských mudrců

HHBB 85.?.?.?

...že se podle něčeho "jede", neříká nic a "pravosti a levosti"...
[smích]

221692

10.06.2010 19:18

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

>byl znam svymi nelichotivymi vyroky na adresu zidu ...
no právě, vždyť vylezli z židovský školy...
tady
a tady
(věnovat pozornost sekcím "R".. [chechtot] ..)

221693

10.06.2010 21:05

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

ale to není nutné...
[zahanbení]


Vložený obrázek
ze "Satanovy Synagogy" se také hlásí věrný služebník papeže Řehoře XVI. Carl R.
detail zde

tak i tam je "čertík skovaný"... [mrknutí jedním okem]

221698

10.06.2010 22:56

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

>Rockefellerové jsou sefardští Židé
hm, taky dobrý...
A to konvertovali křížením?
[mrknutí jedním okem]

221706

10.06.2010 23:27

Tonoucí v chaosu: Evropa v předvečer konference Bilderbergerů

RE: Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

>No, naslintali jste tady pěkný kraviny! Čecháčci.
...kde jsem to jenom zaslechl... čecháčci... čecháčkovství... prezidentování...aha, už vím...

Biskupe, ty budeš asi nejspíš nějaký vzkaz od Halíka, nebo aspoň od pehe, že jo.
[velký smích]

221710

11.06.2010 06:43

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

A o židech se v těch studiích nic nepíše? Tak to mohli nakonec být třeba i katolíci... třeba ti římští... [smích]

221723

11.06.2010 22:06

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

tak jo, myslím, že to pro tentokrát stačilo a mohli bychom to uzavřít slovy kolegy Biskuppa:
"SVATÁ PROSTOTO!! Řím (Vatikán) - je od II. vatikánského koncilu
prolezlí Židy a zednáři."

A jelikož já (hahábébé) se zrovna k této instituci dvakrát nehlásím, myslím, že ve svém pátrání po "siožoldnéřích" jsi nezamířil zrovna tím správným směrem... [mrknutí jedním okem]

221794

12.06.2010 12:16

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

Toto ber ode mě jako poslední pokus (asi již nejspíš marný) o vysvětlení toho, co tu zaznělo.
Mě to říká jedno. KC a spol. sklízí a ještě sklidí, co dlouho zasévá, a to i za pomoci teologa Rothkranze a podobných. To neustálé uvažování v dimenzích konspirace, dvojí hry a nepřátel ji musí nutně dovést do kompletně sebezničujícího paranoidního stavu (těch, kterých se to týká, je i tady v diskuzích dost a dost). Příkladem za všechny může být vytvořená představa žida mutujícího geneticky v nepřátelského Žida tvářícího se jako křesťan a působícího přímo v jádru křesťanstva. Ani bych si účinnější recept na zničení nedovedl představit. Milióny mrmlajících Chazarů jsou proti takové infekční vizi pouhým spolkem břídilů. Třeba je to nakonec u miliardového molocha i přirozený a žádoucí vývoj jak se dopracovat ke konci.
Pokoušel jsem se tu mnohokrát na mnoha přkladech ukázat, že se většinou o konspirace vůbec nejedná a mnoho věcí se ani jinak odehrávat nemůže. A to je snad právě ta věc, kterou se třeba síly v KC snaží zamlžit a její příznivci prostě nechtějí vidět, a proto tu konspirační hru raději hrají s nimi také.

Začínám tyto diskuze již považovat za bezpředmětné, tak abych se neloučil ve zlém... i to, co třeba teď vypadá úplně blbě, může se nakonec obrátit v něco, co vypadá o dost lépe.

[smích]

221840

13.06.2010 18:59

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

HHBB 85.?.?.?

>Dům stavíme od základu.
Netroufám si radit, jen otázka (ale nečekám odpověď), zkusil jste tu veškerou literaturu odložit a vrátit se zpět na tu louku (symbolicky), co jste spatřil záření pampelišky?

Nebo pokus o jiný příklad...
Představte si, že tu literaturu někdo přeložil do angličtiny a z té pak někdo do češtiny. Kde je pak ta zjevená pravda, pokud každé slovo je již zjevenou pravdou v jazyce, který ji dokázal takto podat. Vždyť stačí jedno slovo, které v jednom jazyce vyjádří vše a v jiném pouze kvantitativní jednotku. Člověk; člo-věk; čelo-věk = to, co je na čele času.
Myslíte, že je možné zcela zachovat smysl textů při překladech, tedy transformacích? Můj názor na věc je, že jazyk samotný je veškerá pravda, kterou tak lidé dokázali vyjádřit, ale asi už ne vždy předat.

221931

13.06.2010 21:23

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

HHBB 85.?.?.?

[smích]
Určitě tu je, dalo by se to do minulosti vyjádřit jako rozkol církevní a světské moci. Ovšem zdá se, že obě strany mají tendenci uchopit obojí, a když se k té světské připojí ta duchovní, tak impérium funguje poměrně spolehlivě. A také se zdá, že pro tyto účely z nějakého důvodu vyhovuje babylonská (semitská) forma lépe, protože si ji vybraly (aspoň symbolicky) obě strany (i když ta osvícenecká možná inklinuje více k původnímu ideálu antiky) a obě jsou – dle mého – indoevropského původu, když Řím již dávno předchozí nositele zpacifikoval pod svou moc. Semity se snaží kontrolovat islámem (což je ale dvojsečné, neboť do toho vnikl asijský živel), když již funguje prakticky jako virtuální globální impérium.
KC je opravdu podivný konglomerát jednoho zájmu. Evidentně světské katolické řády se tu setkávají s řády docela asketickými. A třeba jezuité vlastně představují paralelní moc ke zbytku KC a určitě obě síly mají své účinné spojence a odpůrce ve světské sféře s projevem do praktické politiky. V určitý moment si musí připadat jako naprosto nesmiřitelná konkurence, jako dva pekaři v jednom baráku. Spojuje je vlastně jen idea jedné katolické říše pod autoritou nejvyššího, což má být nejspíš vyjádřeno držbou „svaté země“.
Co je však ničí asi nejvíce, to bude reformace, která je zase (mimo jiné) vyjádřením myšlenky teritoriální vády. A tady si myslím, že to půjde i napříč zednáři, budou tam namícháni ti i oni, pokud zrovna nejsou jinde. A přes všechny tyto síly je obyvatelstvo manipulováno proti sobě. A mám za to, že právě jezuiti (původně kladivo na reformaci) stojí za uvedením revoluční levicovosti do života, v jistém směru jako alternatvním plánu a v druhém směru zase jako nástroj odplaty.
Ale to nebude zdaleka všechno. Není vyloučeno, že někdo si podržel jednotu ducha a těla a stojí mimo zrak a hýbe touto rozpolcenou mocí. To mohlo mít za následek i rozkol impéria na dvě půlky, dnes jednoduše vyjádřeno Západ/Východ. A pokud se moc v jedné části rozpadá, může ji přebírat druhá. Stačí se podívat, co se děje v Moskvě, poslední přehlídka je demonstrací vzestupu Byzance očekávajíce tak rozdrolení Západu.
Ale jsou tu i síly, o kterých se píše úplně blbě, prostě nemají zjevně pojmenované struktury. A možná že z nich by se mohl zvednout zatím spící životaschopný organismus (takové pro elitáře překvapivé NWO), který by tak vyrostl na případných duchovních troskách impéria (Číňany ani Indy ale nemyslím, asijské národy jsou dle mého ve fázi útlumu..) myslím stále civilizaci bílou, snad ještě tím co předvedla, nedostoupila svého vrcholu. [mrknutí jedním okem]

221941

15.06.2010 22:20

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga-Rockefellerové

HHBB 85.?.?.?

Vydal je Sergej Nilus rusky (1905), fotokopie přetisku originálu z r. 1922 je ke stažení i na netu.
Jen pro zajímavost citji:
„1. Dnes mohu říci, že náš cíl je od nás již jen několik kroků. Zbývá urazit jen malý kus cesty a celá dlouhá cesta, kterou jsme museli urazit, je připravena uzavřít cyklus symbolického hada, kterým symbolizujeme náš lid. Až se kruh uzavře, všechny státy Evropy budou uzamčeny v jeho smyčce jako v pevném svěráku.“
Vložený obrázek

...není to tak docela „had“, je to spíš stylizovaný drak konzumující se od ocasu… a význam je zde značně „posunutý“…
Tady, na medaili papeže s erbem draka, zakladatele jezuitské univerzity Gregoriána a nadšeného podpůrce inkvizice, Řehoře XIII., je Uroborus vidět daleko lépe. Má nejen nožičky, ale taky křidýlka. [mrknutí jedním okem]
Vložený obrázek

222087

15.06.2010 22:43

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

HHBB 85.?.?.?

>Každá odchylka od originálu, pronesená sebevětší světskou autoritou je zavádějící, matoucí a spekulativní.
Otázkou však zůstává, co je vlastně ten originál...cituji:
"Žalm Azafův. Bůh stojí v shromáždění Božím, u prostřed bohů soud čině..."
No, opravdu je to z bible... autoři prostě při sepisování "originálu" nebyli dostatečně pečliví, když vyráběli "judaistický monoteismus"... [mrknutí jedním okem]

222092

16.06.2010 18:54

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

HHBB 85.?.?.?

[velký smích]
na každou polívku je recept...

Vložený obrázek

[mrknutí jedním okem]

222158

16.06.2010 22:00

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

HHBB 85.?.?.?

[chechtot]
no, podle jistého učení je veškeré lidstvo rozděleno zvěrokruhem do 12ti sekcí...jakési kmeny izraele, nedá se nic dělat, spadáš tam i ty (i já, pokud jsme to lidstvo)... [velký smích]

222178

16.06.2010 22:02

Existoval Dullesův plán?

RE: Akorát mi není jasné

HHBB 85.?.?.?

variace na téma "protokoly"

222180

17.06.2010 00:21

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

HHBB 85.?.?.?

>Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co je to za jezdce.
Jsou to ONI. [mrknutí jedním okem]
Hra podle proroků. Dnes civilizace rozdělená na levici a pravici v dialektickém duchu a ve vzduchu visí stále přízrak smrti horké a studené války (na tom žlutém koni). A na koni vpředu jede velekněz impéria katolicismu.
To koření je na každém, podle libosti…konzervativci, bolševici, židi, latiníci, mohamedáni, reformátoři, zednáři, osvícenci, fašisti, anarchisti či heretici všeho druhu. Pak ta polívčička má tu správnou chuť. [velký smích]

222201

17.06.2010 12:34

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

HHBB 85.?.?.?

steve:
>je uplne jedno kde ho kdo zaradi
Hm, tak mě napadlo (úplně mě to překvalilo), jestli jsou na světě nějací židosemiti [překvapení] . Většina semitů je protižidovsky naladěna, a to až hodně, řekl bych. Dalo by se říci, že největšími antisemity jsou semiti.
Dovedl bych si představit, že potkám židokřesťana, židobolševika, dokonce i židozednáře! Také bych mohl potkat velké množství židokatolíků, židogermánů i židoslovanů, stejně jako židoasiatů... ale židosemitů... tak zrovna ti, ti mi teda přijdou hodně vzácní, jestli někde jsou…

222220

17.06.2010 15:03

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

HHBB 85.?.?.?

samozřejmě, i tak se to dá "vysvětlit"
>naivní křesťané se díky svému přesvědčení o rovnosti nechávají balamutit židy

Ale on nic neskrývá, a ani to není to balamucení. Je to koncept vnější autority - víry v nejvyššího. Všichni, kdo v to věří, se nějak podřizují (a tím i nadřizují). A pak přirozeně vytvoří hierarchii, takovou pyramidu, kdy ti, co zrovna trčí ve vyšším patře pyramidy, mají stále nad sebou autority „nebeské“ (a nad vším je to voko).
Naivní jsou všichni judaisto - křesťané, co si myslí, že by to mohlo v semitistickém „království“ vypadat jinak.

(a teď už musím frčet... [mrknutí jedním okem] )

222228

18.06.2010 09:11

Existoval Dullesův plán?

a zrovna teď, když už v tom bylo tak jasno…

HHBB 85.?.?.?

A když to pravil „Áda“, tak na tom musí něco být…
Jinak se za to „omílání“ trošku omlouvám, mám pro ně prostě slabost, připadám si trošku jako jejich „duchovní otec“. [mrknutí jedním okem]
Když už jsem u těch otců a jejich plánů, znáte tohodle?

222274

18.06.2010 17:33

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

HHBB 85.?.?.?

CLARK: I'm spiritual. I'm religious. I'm a strong Christian and I'm a Catholic but I go to Presbyterian Church. Occasionally I go to the Catholic church too. I take communion. I haven't transferred my membership or anything. My wife I consider ourselves---she considers herself a Catholic.
asi židokatolík...

Cheney, Richard Bruce (b. 1941) - also known as Richard B. Cheney; Dick Cheney - of Casper, Natrona County, Wyo. Born in Lincoln, Lancaster County, Neb., January 30, 1941. Married, August 29, 1964, to Lynne Ann Vincent. Republican. U.S. Representative from Wyoming at-large, 1979-89; U.S. Secretary of Defense, 1989-93; Vice President of the United States, 2001-. Methodist. Member, Council on Foreign Relations; Trilateral Commission. Received the Presidential Medal of Freedom on July 3, 1991.
asi židometodik... [mrknutí jedním okem]

Jeden tam ale přeci jenom byl. Nejblíže k úřadu viceprezidenta byl Joseph Lieberman (ortodoxní žid), ale ve volbách neuspěl.
Dnes je v úřadu vlády asi jen jeden žid (Emanuel Rahm).
Ale možná, že je tam ještě někde hnízdo kryptožidů. [velký smích]

222304

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 3

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
153 552,73 Kč

Poslední aktualizace: 28.3.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?