Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 155 příspěveků, 1 jméno: Andrew Siddur.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.01.2011 23:16

První nejtrapnější schůzka

:)

Andrew Siddur 85.?.?.?

Co hodnotím jako naprostou urážku a plivnutí do tváře všem, co trpěli v Jáchymově, to je kovový nárazník auta.
Zavání to zpátečnickou nostalgií, ostalgií, Stalinem a navyše podporou hnutí směřujících k nepotlačení globálního oteplování, protože vehikl s chromovanými nárazníky jistě vyprodukuje více jedovatého CO2 než sám ManBearPig.

Ale teď vážně – sofistikovanost a hloubka morálního poselství této historky dosahuje úrovně filmu Pokropený kropič, ale ve své podstatě je jaksi lidsky roztomilá. Říká, že i v době, kdy je nejdůležitější koupit šunt a prodat ho s jistotou za desetinásobek, kdy bezstarostné dětství končí přibližně v době, kdy batole udrží v ruce propisku pojišťovacího agenta, aby podepsalo smlouvu o provedení lichvy, ještě existuje lidská stránka věci. Že občas k vyřešení problému stačí tak málo.

Navíc je to i zdravé. Kdo se zdravě vyčůrá, ten nehajluje. (Nečest výjimkám).

236650

22.01.2011 23:42

První nejtrapnější schůzka

RE: :)

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ještě k předchozímu příspěvku – pokud jsem se uvedením zahraničního, Googlem volně dohledatelného odkazu na jakousi nezvedenou ilustraci, snad z přebalu hudebního nosiče, stěží označitelného za hudbu, kterážto ilustrace u neparanoidního člověka vyvolá leda opovržení, či v krajním případě pouze pobavený údiv nad primitivností zobrazeného výjevu, snad dopustil něčeho zlého, ať mi celá osádka, která si to myslí (nebo která se k tomu účelu, aby si to „jako“ myslela, rychle ustanoví), očůrá zadek, až někdy k něčemu přimrznu. Klidně i v létě u rybníka.
Díky [mrknutí jedním okem]

236652

23.01.2011 00:19

Malé vítězství rozumu

RE: Závěr.

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ano, žijeme ve zvláštní době.
Komorní akt pětatřicetileté ženy je zjevně nebezpečnější než záběry popravy bývalého legitimně zvoleného prezidenta oběšením.

Tipuji, že když se takhle sejde na firemním večírku parta lidí od cenzury (nejen!) z Youtube, trumfují se, kdo udělal víc obdélníků nad Botticelliho Zrozením Venuše (přitom tam stačí jeden), do toho někdo pustí na plazmě archivní videonahrávky z Mengeleho experimentů, šňupou kokain s popelem z Treblinky a pijou Rychlé špunty, protože nikomu ještě nebylo 21. A dobře se baví.

236654

24.01.2011 16:31

To že je elita národa?

Věčný jouda

Andrew Siddur 85.?.?.?

Už se nemohu dočkat, kdo první označí pana Bartoše za psychopata, paranoika či jinak nemocného (není jistě náhodou, že toto zneužívání lékařských termínu měly ve zvyku bolševicko-komunistické systémy; v případě nynějších potrefených hus pak jde jenom o obnovenou tradici), v horším případě, když už dojdou všechny argumenty (ale ony spíše jenom nejsou a nebudou) za antisemitu, jako to – není to tak dávno – udělala B. Tachecí v nějakém mstivém monologu na stránkách MfD.

(Šlo o to, že si dámu pro nekompetentnost kdosi dovolil vyhodit z funkce v jakémsi rádiu, a ve své „obhajobě“, ve výčtu svých vybájených domnělých důvodů, proč byla odejita, tam jako skutečný blesk z čistého nebe zahřmělo i slovo antisemitismus. Nevím, některým jedincům asi dělá dobře se takto duševně „odkopávat“ a dělat ostudu všem lidem stejného vyznání, kteří nejsou podobně vztahovačně urážliví a ješitní.)

Ale k věci. V době vskutku porodnicky komplikovaného volení B. Svobody pražským primátorem, tedy v jeho samotném závěru, kdy už se hysterie všech „politikoměničů“ a proroků jediné pravdivé politiky, té s vykřičeným srdcem na Hradě a s nametenou Holubovou v podhradí, dala krájet hydraulickými nůžkami, už jsem k těmto „věčným joudům“ začínal pociťovat až fyzický odpor.

Skutečně – hlavou mi běžela Masarykova slova o „zvířeckosti“ ruských bolševiků, kterými varoval nově vzniklé Československo před živly (i když – ruku na srdce duchcovského dělníka...). Stejné zvířecí, snad až hmyzí běsnění jsem pozoroval při volbě, kdy tito fanatici vtrhli na magistrát, a vydávali ohlušující skřeky a pazvuky.

Je skutečně zarážející, jak se tyto skupiny (lidí?), zagitovaných a vyburcovaných svými „autoritami“ a přesvědčených o své vyvolenosti páchat dobro a mluvit za 9 milionů „neukřičených“, dají strhnout k idiotskému chování.

Jakožto mírumilovný člověk, schopný dohody se druhým, jsem nicméně rád, že žiji ve 21. století, kdy takovýmto „lidem“ za jejich vrozenou tvrdo- a horko-hlavost už nehrozí žádné příkoří.

236720

24.01.2011 17:46

To že je elita národa?

Touché

Andrew Siddur 85.?.?.?

V textu p. Bartoše mohu podepsat každou větu.
Dvojnásobně podtrhuji tuto pasáž:

Ztotožňovat tedy seznam pravdoláskařů se seznamem židů může vpravdě pouze ten, kdo už pro svůj přepjatý boj s údajným rasismem není schopen racionálně uvažovat či ten, komu došly veškeré argumenty a snaží se tak pouze plivat jedovaté sliny.
a pak tu komickou záležitost s eSeMeSkou od pana proradného proradaristy Vondry.

Ta SMS je doslova emblematickou ukázkou myšlenkových pochodů určitých lidí.

Živě vidím toho obrněnce, an čte text A. Bartoše a nelíbí se mu, jak v něm věci mají svá jména. Mrkne z okna na Kyvadlo (dříve v tom místě Švecova zoufalá obro-závěť) a zneklidní ho, že se tam neleskne kupole radaru k obraně všeho mira před Stalinem, Hitlerem a zlým Íránem.

Zneklidňující Bartošův text, kde neexistují lži, zneklidňující neexistence radaru, Stalina, Hitlera, Zloíránu! Taky o antisemitismu v textu nepadlo ani slovo! Jak je to možné, že všechny tyhle jistoty najednou neexistují?!?!

Ovarový obrněnec, těmito neexistencemi dokonale vykolejen, roztřeseným chapadlem se chápe mobilu a ukazuje Bartošovi, zač je toho lockhead. Když něco neexistuje, musíme si to vymyslet. Takže první na řadě je antisemitism!
A už odesílá tu rádoby-nad-věcí pamfletoesemesku, s tím nádherným slovem na A.

Adama B. bych tu jen upozornil, že s podobnými lidmi, i když často vypadají, že jsou duševně docela vyrovnaní, a ani SMSky od nich ještě nevypadají nijak výhružně, už to může být docela nahnuté. A tím pádem i s Vámi.

Ta SMS zkrátka měla znít „Zkus se v těch svých antisemitsko-komunisticko-nacisticko-fašisticko-sionisticko(oops, tohle mi nějak uniklo, znáte to, kdo s čím zachází,... šalom!)-lžinenávistných textech otírat o pravdu jen o pikosekundu déle, a končíš! A budeš psát maximálně With Love from IL na fosforové bomby a přednášet v mateřských školkách o šoa! Vyplešatíš!“, ale v nějakém náhlem návalu pokory ji pan armádoministr vystavěl smířlivěji.

Už to u něj ale možná máte rozházené a pro příště nebude váhat bez varování proti Vám poštvat svoje hady a štíry ze všech dlouhoprstých lig a smrdutých „právnických“ (jak pro koho) doupat.

236725

24.01.2011 19:44

To že je elita národa?

RE: Touché

Andrew Siddur 85.?.?.?

Rád bych věřil, že pan Vondra se v budoucnu zachová vždy rozumně, bez předsudků a méně přepjatě, pokud bude chtít reagovat na p. Bartoše (byť je to jakkoli nesnadné, když se laikovi zdá být u armády všechno jaksi přepjaté a přehnané, počínaje předraženými Pandury a zlatými trenclemi s logem AČR konče).

Nakonec jen pár hodin staré neštěstí v Rusku mu dává příležitost ukázat se v nejlepším světle; jako člověk, který je na svém místě – svými uváženými větami, kroky a přijatými opatřeními.
(Společnou fotkou se Zuzanou Fialovou nikoli.)

236732

24.01.2011 21:39

To že je elita národa?

RE: to chce

Andrew Siddur 85.?.?.?

Rozpustit? Nu, pracuje se na tom.
O výsledek vojebního aktu, jímž se po V. K. ustanoví další hlava tohoto státu (ale už možná ne této země), bych se rovněž nestrachoval.
Až budete ve své nové zemi žádat o azyl, aspoň tam na vás budou pohlížet s větším pochopením.

236742

28.01.2011 20:30

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Andrew Siddur 85.?.?.?

Trestat někoho „na hrdle“ ?
Já myslel, že už jste od toho upustili... [oči v sloup]

236998

29.01.2011 00:10

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Andrew Siddur 85.?.?.?

Díky za rozšíření obzorů, pane. Sidora neznám, jen Sidona a Sidol. (Sidol je voda na čištění kamen a pecí. Proslýchá se, že za války si to Němci často pletli – Sidol jako Sidon...)

Siddur je pak prý nějaká chřadnoucí pravicujicí genozidní genosse-idní brožurka či modlitební knížka.
Nečetl jsem ji, ale hezky mi to znělo, tak jsem si to dal do jména.

Když jsme u těch jmen, Arkan mi zase připomíná Parkana (o kterém však nemám potuchy, neb znám jen Ms. Parkan a ta snad musí být lesba, jinak nevím) a pak Arkadije Natanoviče Strugackého s bráchou Borisem, co napsali Piknik u cesty a zfilmoval to Tarkovský (Stalker) a bylo to dobré.

Ale to „So Sidorom proti židom“ a „Šaňo Mach, židov strach“, to je dobré. [smích]
Nějaký černý židovský homosexuálně-pedofilní dýdžej z júesej by mohl ty věty rapovat na pozadí nasamplovaných zvuků z Křišťálové noci (řinčení skla, štěkot vlčáků, řev esesáků, kvílení v ješivách a synagogách), do toho záběry Osvětimi... na MTV by z toho byl slušný hit a výtěžek by šel na reparaci...
Máte kreativního ducha... [smích]

237007

31.01.2011 00:01

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

Déja vu aneb Tento Zvědavec je nejlepší ze všech možných Zvědavců

Andrew Siddur 85.?.?.?

Podobné zamyšlení tu bylo před pěti lety... [smích] Dežo-neví...

Skutečně nevím, co má ta bába kořenářka na mysli, když píše něco o profesionálním vzhledu (nynější je skutečně profesionální a dobrý), bílé barvě (Ano, bílá, komu by se nelíbila, ale je jí všude homoděj a pro oči není nic moc. Současná podmračená šedivá je skvělá, nutí skepticky přemýšlet).

Kouzelný je závěr mailu – Věřte mi / chopte příležitosti / hodně štěstí [velký smích] [velký smích]
To vám snad psal nějaký STUXNETový spam, ne...? [oči v sloup]

237145

05.02.2011 19:04

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: Zvědavec a značka

Andrew Siddur 85.?.?.?

Dobrý příspěvek.

To oko krásně rozčlenilo čtenářskou obec Zvědavce.
Vyjevila se tu i docela početná skupina „ustrašených“, kteří asi mají obavy, aby si autority „něco nevyložily špatně“. Nebo ne autority, ale třeba jen jejich kamarádi, kteří by mohli říct: Ty se díváš na stránky s nějakým okem? Ty budeš nějakej konspirátor, co?
Nebo možná to oko některým vadí, protože jsou toho názoru, že dnes, kdy alterstream defacto zvítězil nad mainstream (který se sám zdiskreditoval), už není potřeba používat „alterstreamové“ ilustrace (oka, pyramidy, okovy)?

Já se naopak nedomnívám, že to oko má strašit lidi, nebo že je v tom záhlaví jako přežitý symbol; chápu ho jako oko toho člověka, který se nebál vylézt na kopec, aby v dálce zahlédl hory, a zírá nevěřícně na ten Matrix pod ním, ze kterého se vymanil (trosky města).

Současné záhlaví je všeříkající, laťka pro případné nové logo je hodně vysoko.

237670

12.02.2011 15:58

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Co na to česká

Andrew Siddur 85.?.?.?

Jaképak pořizování, naklikám si pár přátel ze zaslíbené země na fejsbuku, „olajkuju“ kdejaký holywoodský brak a skupinu „Ne mešitám!!!!!♥✡!!", a to by bylo, aby nebylo, ne? [smích]

Studente z Brna, obdivuji Vaši odvahu infiltrovat přednášku, uspořádanou školiteli s „oficiálním“ náhledem pro podobně smýšlející obecenstvo.
Ale věřím, že v tomto případě platí, co (nedávno v novinách MfD) řekla Marie Benešová„Stálo to za to. Kdybych si koupila lístky na Madonnu, tolik bych se nepobavila.“ [velký smích]

237961

20.02.2011 16:19

Revoluce, které nebyly

RE: Diktátor,

Andrew Siddur 85.?.?.?

tady končí sranda...
„Většina z těchto najatých hrdlořezů nemluvila arabštinou. Byli ozbrojeni po zuby a používali jen ostrou munici. Na nic se neptali, jen stříleli. Auta a domy byly zapáleny. Mrtví a zranění jsou všude. Žoldnéři stříleli z vrtulníků a ze střech. Nestarali se, koho zabijí.“

–!!!–
V Číně si na nábor teroristů USrael zatím netroufl... [bliji]

238363

20.02.2011 18:05

Izraelská ekonomika pro začátečníky

„Holý idiot“

Andrew Siddur 85.?.?.?

Správně, tak se na ty sebenenávidící musí... [chechtot]

238367

21.02.2011 00:06

Revoluce, které nebyly

RE: Ostuda

Andrew Siddur 85.?.?.?

Média přešlapují na místě, protože zatím nemají instrukce, jak o událostech v Libyi referovat.

Když se to mlátilo v Egyptě, média v živém přenosu počítala mrtvé a Hnusný Mubarták byl strašlivý diktátor.
Ale když se pak v Egyptě odněkud vyloupl jakýsi místní „přemlouvač bab“ a „fejsbukový“ organizátor protestů a poděkoval svému proUSraelskému názorovému spřízněnci, tak s tím počítáním mrtvol mínkotvůrci rázem přestali; věděli proč. [velký smích]

Ne že bych nepřál Egyptu nějaký islamismus s lidskou tváří, nebo co tam ti lidé chtěli (nebo možná nechtěli? [smích] ), ale TOHLE prostě SMRDÍ zásahem třetí strany.

Jako by někdo chtěl překonat HIGH-SCORE z operace Lité olovo, jen tak z plezíru... [zmaten]
Běsnění v Gaze se mimohodem taky událo v zimě (nejsou taková vedra a nehrozí šíření epidemií z mrtvých těl, a tím jiný nežádoucí chaos, než jaký byl plánován).

238380

06.03.2011 00:16

MF Dnes odhalila záškodníka ve vládních řadách

Třikrát (ODS, ČSSD, VV) a D.O.S.T.?

Andrew Siddur 85.?.?.?

Početl jsem si, jak Jungfront heut' nedávno na svých potištěných stránkách protepala tuto Bátoro-Klauso kausu.

Michal Semín, spoluzakladatel iniciativy D.O.S.T. se k ní v novinách vyjádřil až přehnaně expresivně, byť pravdivě, snad aby ho na stejných stránkách zanedlouho různí euro- a pravdolásko-hujeři mohli zatracovat ve svých plytkých polemikách.

Rozumně zněl i Martin Komárek, který se v článku bil za svého duševního a snad i duchovního idola, profesora teologie Halíka, toho zvláštního ekumenického čertokněze. (Přitom Komárkovu apologetiku spustila věc docela nepatrná – sice, že prezident Klaus nazval Halíka novodobým Koniášem.)

Celá tato kauzička prý způsobila rozruch i mezi politology a experty na extremismus (sic!), od žádného jedince z těchto skupin jsem však v MFD žádný článek nezaznamenal (a i kdyby, nečetl bych jej, protože by to byl blábol).

Zaujalo mne dále, že Bátoru na post jakéhosi poradce, což Nečas se svou extremistickou minulostí (byl přece v SSM, tedy v divizi „zločinné organizace“, nebo jakým kultovně-dogmatickým označením je teď nazývána bývalá KSČ) bryskně zamítnul, prosazoval Klausův scholar Petr Hájek.

No. Tak tu teď máme tohle D.O.S.T, kterého se nebojí Klaus ani jeho názoroví spřízněnci, ale různě pokřivení moralisté prý ano.

Ale není jejich bázeň jen fingovaná? Není to celé jenom chytrý tah Klause a spol, který vycítil „blbou náladu“ ve společnosti, a tak dělá reklamu této iniciativě D.O.S.T (zní to rázněji [až provoplánově!] než různá zprofanovaná politikoměničská hnutí, že...); vlastně říká, že je dobře, že tu D.O.S.T je, protože současná politická scéna je k nevydržení mizerná...?

Obávám se však, že podpora této iniciativy od rozumných lidí, jako jsou Klaus a Hájek, je pro iniciativu smrtící – tím její potenciál vycítí naopak různé nerozumné existence, které se pak v této iniciativě dostanou na vrchol a budou ještě slabší než Jan Fischer a jiní jemu (Nečas) podobní.
A pokud se pak takoví oportunističtí mantáci dostanou do vlády, budou tam zrovna tak k ničemu, jako tam jsou jiní dnes.

238933

06.03.2011 00:24

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Gratulace, budou koťátka Kanaďané nebo Češi?!

Andrew Siddur 85.?.?.?

možná i Jiřina Šiklová [chechtot]

238934

06.03.2011 00:30

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Gratulace, budou koťátka Kanaďané nebo Češi?!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Inu, jiný kraj, jiná prudérní společnost.
Tak mě napadá... když Jirka Křoví s Tondou bLIARem mluvili o Zbraních hromadného ničení, nemysleli tím kočku...? [smích]

238935

06.03.2011 01:02

Kleopatra má koťátka! Dvě!

RE: Krása

Andrew Siddur 85.?.?.?

Přesně, po kravském mléku se kočky obvykle seserou. A sýry (byť jim chutnají) jim zase – dlouhodobě – nedělají dobře na ledviny (příliš soli).

238939

06.03.2011 01:23

Kleopatra má koťátka! Dvě!

Blahopřeji k narození kočičátek

Andrew Siddur 85.?.?.?

Za chvíli už spolu budou dovádět na sluníčku a fackovat se tlapkami, honit se za mouchami a listy a s každým pohlazením budou stále závislejší na člověku – a člověk na nich!

My znalci víme, že není nad předoucího a hřejícího kočičáka na klíně, nad ta nezákeřná stvoření, co se vám otírají o nohy, sedí na parapetu a vyhlížejí vás, abyste je konečně pustili dovnitř, nad ty blázínky, co se vždycky odněkud přiřítí se zahnutým ocasem, když člověk přichází domů z práce, a pak se něj koukají svým bezelstným výrazem, kterým jako by se ho ptali, proč se tváří tak vážně.
[smích]

238940

26.03.2011 03:11

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Jedna zrada nestačí?

Andrew Siddur 85.?.?.?

Hmm. Medvěděv usměrňoval „prolibyjského“ Putina [ODKAZ].
Turecko ztratilo výhrady k agresi [ODKAZ].

Říká se, že jen blázen prý nemění názory... Jenže co jiného je ta sebranka, co zrovna plundruje Libyi (nebo agresi schvaluje), než blázni?

Svět se zbláznil.
Hovada mění názory jako v absurdní hře, často od hrozných k ještě horším. Všude smrad, trapnost, krutost.
Nad tím vším bdí šestisvaté dogma a brožurky k boji s korupcí.
A když už si myslíme, že vidíme světlo na konci tunelu, zjistíme, že je to jen svítící výloha narvaná zelenými banány a toaleťákem. [bliji]

240354

24.04.2011 15:59

Politický marketing a války v minulém století

RE: Těžká otázka

Andrew Siddur 85.?.?.?

„Mgr. Jemelík“ = „Mgr. Pustá“ = „Msgr. Křivý“.

Domnívám se, že reagování na tohoto jedince (nebo je jich víc?) a jeho banální, naivní a podsouvající příspěvky je ztrátou času.

242590

01.05.2011 18:25

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: pročpak důvěřujete nosatýmu chazarovi

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ať v pozadí Zvědavce stojí třeba CIA a Dalajláma, nezajímá mě to.

Celou dobu tu píšu tak, aby to, co chci říct, bylo srozumitelné jakékoli tajné službě (snad kromě Mossadu – zde musím zapracovat na židovských přirovnáních a vtipech, zatím ve svých příspěvcích používám česká ustálená spojení, která nemusí mít v hebrejštině vhodný ekvivalent, a těžko se tak překládají) a zároveň tak pozitivní, aby měl radost i Láma.

Jestli je to srozumitelné a pozitivní i pro všechny ostatní, budu jedině rád.

242980

07.05.2011 17:38

Třetí obhajovací řeč

Končím se Ženklavou.

Andrew Siddur 85.?.?.?

Končím se Ženklavou.

Ano, je to tak. Čtu si výbornou diskusi za skvělou obhajobou, a příliš mne netěší jenom to, že někteří přispěvatelé volí omluvný tón („měli bychom se krotit, mnozí tu píšeme zbytečně protiženklavsky“), nebo naopak útočný („ta Ženklava si nedá pokoj, vsaďte se, že v soudní seděla půlka žensklavských!“).

Někde jsem dokonce zaslechl scestnou zkazku, že všechny příspěvky, které budou k Ženklavě kritické, se budou od nynějška kopírovat přímo na stůl k vrchnímu Ženklavovi, který by pak kvůli nim mohl svolat další soud.

Nevím, proč to všechno. Ženklavští si mohou mít soudů, kolik chtějí, když je tedy chtějí, ale ať je nezakládají na kritice jejich obce a přilehlého okolí.

Protože kdybych chtěl ženklavské napodobit, jako Čech bych nedělal celé dny nic jiného, než že bych si někam kopíroval proklamace o tuposti, malosti, zaprděnosti, závisti, a o tom, jak mají Češi a Češky křivé nohy a jedovatý dech. Kterých jsou všude mračna.

Někdo tu docela sugestivně poznamenal, jestli jiný vsadí život svého potomka na to, že u soudu nebyl žádný ženklavan.
Podle mě je to úplně jedno.

Těmito narážkami leda spolehlivě naštvete jak ženklavské, tak ty přespolní, co s tou obcí nemají nic společného.

Protože podle mého SOUDu jsou u všech soudů - a i níž - právě lidé, kteří jsou přehnaně citliví na kdejakou blbost, a přitom jim před očima uniká podstata. (Ono šest let VŠ studia se podepíše na každém.) To je hlavní problém. A je jedno, jestli jsou z Ženklavy, nebo z jiné pɹdele.

243664

07.05.2011 18:00

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Jiří Bilina & Associates

Andrew Siddur 85.?.?.?

Vskutku nevím, proč nám to sem píšete. [smích]
Je nutné se zabývat každým zabubláním bahna?

Když jdu po chodníku, taky bych mohl civět do země a všímat si té magické různorodosti výkalů a všelijakého smetí.
Nicméně dívám se raději před sebe, pánům na klobouky a dámám do očí. Stačí mi, že do svinstva, co je na chodníku, nešlápnu. Sleduju ho periferně.
S tímhle nějakým „nezvědavcem“ je to stejné.

Na druhou stranu jsem rád, že Mayové nelhali. Tihle samozvaní ztřešťenci a notoričtí stěžovatelé jsou opravdovou katastrofou pro celý svět. Naneštěstí před 21. 12. 2012. i po tomto datu. Permanentně.

243665

08.05.2011 01:52

Třetí obhajovací řeč

„Tati, pan J. je lidovec?“ – „Pan J. je blbec.“

Andrew Siddur 85.?.?.?

>"celá Pravda nesmíchaná s omyly je jen v Církvi
>katolické."
>Roman Joch

To potom v nějaké církvi musí být i Izvěstija...

243687

08.05.2011 15:11

Třetí obhajovací řeč

RE: Svět je plný paradoxů

Andrew Siddur 85.?.?.?

To, že v rozhlase tehdy po válce hlásili, kolik odsoudili osob „židovského původu“, mělo pouze jaksi usměrnit inteligenci, aby zbytečně neprovokovala, jak bylo jejím zvykem.

Pokud někoho tehdy popravovali, byl to člen KSČ (často fanatik, který se jen odchýlil od stranické linie) - Reicin, Slánský.

A to navíc jen proto, protože ti, kteří byli přesvědčeni, že nejsou nijak odchýleni od Strany, dostali strach, že kdyby neprovedli podobné čistky, tak je provedou Sověté – a provedou je i na nich samotných.

Že komunisti odsoudili, bohužel, i M. Horákovou, to dokazuje jen dvě věci:
1) potřebovali ukázat „lidu“, že vlk se může skrývat i v rouše beránčím
2) že si byli sakra jistí sami sebou - ale vlastně proč by si nebyli jistí, když i inteligence (Lustig?) nad tím mávala rukou, a mimo ČSR proces s nějakou Horákovou nikoho nezajímal.

Ad antisemitismus SSSR - ano, to je částečná pravda. Po vyhlášení Izraele se sovětští komunisté naštvali, že se Izrael nepřidal na stranu Tábora míru, a dávali mu to trochu sežrat. Ale opravdu jen trochu - zatímco západní antisemitiské obrázky si vystačily s karikaturami obecně, ty sovětské tepaly skoro výhradně jen sionismus a „přisluhování imperialistům“. Byly tedy jaksi rozlišující a snad i oprávněnější. Proč asi...

Nikdy dřív v SSSR žádný „oficiální“ antisemitismus nebyl.
Ani za Stalina na konci jeho éry, když pojal podezření, že ho jeho lékaři chtějí zabít. Dnes by jakékoli podezření zřejmě rozpustilo nabídnutí peněz, nicméně, ke smůle lékařů, Stalin byl ještě ze staré školy, která pochyby řešila pádněji.

243724

12.06.2011 01:25

Ach, Ido, co budeme dělat?

Vlídná kočka - záruka toho, že se svět ještě nezbláznil

Andrew Siddur 85.?.?.?

Parádní článek. [smích]

Zaujala mne analogie přerušovaně předoucí kočky a astmatika. Nevím tedy, jaký zvuk vydává astmatik, když dostane záchvat, ale kočka Ida ležící na boku mi svým vznešeným výrazem zcela připomíná jednoho astmatika, kterého znám. Tedy shodou okolností také, jako Ida, ženského rodu.
Zvláštní analogie a paralely...

Ta jistota, že Idu vždy najdete tam, kde ji čekáte, je podle mne pro kočky příznačná. Kočka zkrátka přijde pokaždé. Pokud nepřijde tak třikrát po sobě, nepřijde už nikdy (něco jí srazilo, pes zakousl...). Kočky neznají žádné "odcházení" nebo Odcházení, nepřemýšlí nad smyslem svého stýkání se s lidmi. Tudíž nikdy nepřijdou jen tak "napůl", nebo na chvilku, nebo nějak "na střídačku" - jeden den ano, druhý ne.

Vždy za vámi přijdou zcela plnohodnotně, dokud jsou. Vždy se stejnou samozřejmostí a zcela oddané tomuto údělu. Pokud nepřijdou, musí k tomu mít opravdu vážný důvod, často ten nejvážnější.

Osobně, pokud zahlédnu kočku, která se nebojí, sehnu se k zemi a volám ji k sobě. Ve městě, na vsi, na cestě... některé často s vytřeštěným výrazem zkoprní a pak utíkají, ale spousta koček vám chce ukázat, jak se umí lísat a příst vám na klíně. Co kočky, i tlustí kocouři v kdejaké vsi!

245853

12.06.2011 01:41

Ach, Ido, co budeme dělat?

Blesková válka

Andrew Siddur 85.?.?.?

Blesková válka je, když zastavujete jenom, abyste se pomazlili s koťátkem. Aneb slavná válečná fotka:

Vložený obrázek
[smích]

245854

26.12.2011 20:12

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: O mrtvých hlavně pravdivě!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Asi som slepý - nemohl byste uvést přesný čas té Kocábovy narážky? Díky [smích]

259577

26.12.2011 21:18

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: O mrtvých hlavně pravdivě!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Ah, už to vidím.

No, asi nešlo o nic vážného, když se ty krátký tepláky musí připomínat při každý příležitosti, a musí se o nich říkat, že NEBYLY kvůli zednářům.

Třeba se chystá nějakej zákon proti popíračům, že kalhoty byly jenom povytažený, a tohle připomínání má vymýtit konspiraci.

259586

28.12.2011 02:30

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: Pravda a Láska vs. Lež a Zlo - Hledáme odpovědi

Andrew Siddur 85.?.?.?

Pan "83." je nějaký filuta, který se snaží neznalým čtenářům Zvědavce vnutit myšlenku, skrze své sugestivní kydy, že MoUdrostrak snad píše nějaké nežádoucí nesmysly.
Nic víc v tom nehledejte, já jsem v tom taky víc nenašel. [smích]

A k přezdívce MoUdrostraka mohu doplnit, že se domnívám, že musela vzniknout v letech 2007-2008, kdy se ve všeobecné politické hysterii na internetových diskusích ujalo pro členy jedné partaje označení "modré straky". Domnívám se, že MoUdrostrak chtěl prapůvodně tepat nešvary (nejen!) modrých strak svými (často) moUdrými komentáři, proto si ten člověk zvolil přezdívku MoUdrostrak.

259693

16.02.2012 11:23

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

Pěkný článek

Andrew Siddur 85.?.?.?

To by zítra mohl vyjít v Mladé Frontě zase nějaký bodrý rozhovor Kalouska s B. Tachecí.
Jejíma očima: Národní poklad za 114 miliard. Občas se mu trochu točí svět pod nohama, ale komu ne, že. A umí plynně česky! Ach!

263425

16.02.2012 11:59

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Když přišli nacisté...

Andrew Siddur 85.?.?.?

Napřed si přišli pro soubory...

263426

16.02.2012 22:18

Udělal jsem chybu

Chtěl bych vskutku vidět ty dva "výtečníky"

Andrew Siddur 85.?.?.?

... kteří tu evidentně šířili slovní nenávist takové ukrutnosti, že muselo zasáhnout informačně-kriminalistické oddělení.

Vsadím se, že musí mít nejmíň čtyři nohy a tři hlavy, a každou noc usínají s polštářem pod Mein Kampfem (kdekdo se spokojí s M. K. pod polštářem, ne tak čtenář Zvědavce - to je teprve exktrakt čirého ZLA!), neboť co jiného o člověku vypovídá těch pár slov, seřazených za sebou tak nelidsky, že o něm policie tak dělá.
Jedině tu čtvernohost a trojhlavost...!

To jsou nestvůry, to nejsou lidi... oni... jsou úplně z jinýho světa... http://www.youtube.com/watch?v=5NL131-iixY

263486

21.02.2012 23:40

Ať žije Krausokracie

Pěkný coming-out

Andrew Siddur 85.?.?.?

Aby se teď k dabingu pohádek nezavřely dveře; kdo by stál o hlas konspirátora, čtenáře Zvědavce, a jistě i - považte - posluchače ČRo 3 Vltava!

Myslím si mimochodem, že A. B. B. už ani nepočítá, kolik Lišek, Zajíců, Sokolů, Vlků a jiné zvěře na něj kdy podalo stížností, protože by se jich nemusel dopočítat.

Je proto otázkou, zda je nutné podobně vyhraněně reagovat na každé toto stěžování, potažmo ztěžování (protože tito stěžující si stěžují profesionálně proto, aby ztěžovali život jiným - a sobě ho zlehčovali).

Samozřejmě - na hrubý pytel hrubá záplata; navíc znám ten pocit , když v člověku uzraje to tíživé přání vykřiknout: "Nesouhlasím!". To je pak dobré se vyjádřit; podle nejlepšího svědomí.

Některým zase nestačí říci svůj názor, ti o něm musejí přesvědčovat všechny soudy (které už jsou stejně všechny dávno přesvědčené předem), zkrátka potřebují na svůj názor dostat oficiální štempl, že to mají srovnané v souladu s generální linií, a jiným názorům by zase nejraději, hezky "po demokraticku, učinili přítrž. Možná to taky souvisí se svědomím.

Tak či onak - rád jsem se tedy dozvěděl, že se zase někdo našel, komu písmo A. B. Bartoše bylo proti srsti. Lišce, tentokráte. Za to Vám patří dík, pane Zbyšku.

263810

02.03.2012 13:36

Jak jsem vezl motor do Ruska

Pěkná odyssea

Andrew Siddur 85.?.?.?

Nicméně - příběh se odehrál v roce 1998, to asi byly docela pionýrské časy, co se týče přejezdu hranic; z hlediska procedury jako před pádem Železné opony, jen už s trochou té finančně-materiální korupce navíc.

Dnes už máme na všechno kompjůtry a "volné" hranice, takže panuje v našich životech už navždy klid a mír a žádná byro-buzerace... Nebo ne...

264488

15.03.2012 22:50

15. březen a dluhový protektorát

RE: Počty lidí na demonstracích

Andrew Siddur 85.?.?.?

K těm "čtyřem tisícům" jenom tolik - byl jsem na pohřbu tragicky zesnulého mladého člověka v malé obci na Moravě. V procesí bylo odhadem 1000 lidí.

K tomuto státu se tedy zná čtyřikrát tolik lidí, kolik znalo jednoho mladého muže? (Cynismus, který velí říci: "Ano, možná i mnohem méně", ponechme prosím pro tentokrát stranou.)

265314

23.03.2012 20:43

Francouzský teroristický útok má všechny charakteristiky psychologické operace a operace pod falešnou vlajkou

Od počátku to na mne působilo jako (nejen prezidentská) kampaň.

Andrew Siddur 85.?.?.?

S hlavními poselstvími:
1. Arabové! Klidně si smykujte s BMW na parkovišti (všimli jste si, jak hned bylo zveřejněno video dovádějícího a "cool" Mehrana?) a pijte Colu, jen nezapalujte předměstí a nestřílejte děti a jejich rabíny.
(Kdoví, imigrace už se třeba stává neúnosnou, stejně jako prohřešky imigrantů, a není proto na škodu vynutit si od imigrantů distancování od činu "teroristy" a soucit s většinovou [snad stále ještě?!] francouzskou populací.)

2. Je třeba, aby volby vyhrál Sarkozy. (Kdoví, NĚKDO třeba dospěl k názoru, že vláda šíleného skřítka je pro Francii ve všech ohledech [zahraniční/vojenská/imigrační politika] zatím nejlepším možným řešením, tak si přece zaslouží vyhrát.)

265750

10.04.2012 21:44

K čemu je nám letní čas?

Referendum!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Tato zhůvěřilost je jednou z věcí, o které by se mělo hlasovat v celonár. referendu (které snad konečně bude odhlasováno, ovšem jistě v podobě nějakého paskvilu, jako obvykle).
Tedy o zrušení toho nemístného šíbování s hodinami a o zavedení celoročního času.
Přinejmenším bych nechal hlasovat mezi 2 možnostmi: "jediný pravý čas od Boha" UTC+1, nebo UTC+2 (mně v ČR daleko milejší).

266699

12.04.2012 22:33

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

Díky za každý neoficiální, nevládní "think-tank"

Andrew Siddur 85.?.?.?

Díky! Za Kellera a jemu podobné moudré, nebo jen dobré duše. I za toho Bartoše, který bude jistě tvrdit, že Keller nemá pravdu, a jeho myšlenky jsou cestou do pekel (když on má zase rád to nebe - ale kdo nemá?).

Tito lidé tvoří tolik potřebnou opozici - třebaže často pouze myšlenkami - současnému zkrachovalému a kolem sebe kopajícímu Systému.

Tak jako v roce 1968 valná část národa a představitelé Pražského jara bojovali za socialismus s lidskou tváří (byť s popletou Dubčekem v čele), a vybojovali velké nic (ale tím nic defacto vybojovali DNEŠEK; Vás, mne, jak tady teď sedím a píšu sem), tak dnes docela podobně bojuje značná část národa, včetně v úvodu zmíněných intelektuálů.

Tentokrát chtějí (a já nejinak) spíš kapitalismus s lidskou tváří. (Jen ten Bartoš, lišák, se zase culí v koutě, a ví, že není třeba bojovat - že jen stačí věřit v Boha, a vše zlé odejde pryč, samo se užere nenávistí a chcípne. Jak já mu tu jeho víru závidím!)

Naneštěstí už vědí, že všechny -ismy, a nakonec snad i ta "lidská tvář" jsou prázdné pojmy. Takže jsou i odhodlanější a méně naivní, přesně jak si žádá zlá doba. Ale ta zlá doba je zase ještě zmatenější než Sovětský svaz, který nám sem v srpnu 1968 zmateně a možná sám s děsem v očích importoval "pomocné" tanky.

Bude to ještě zajímavý souboj myšlenek a zmatenosti!

266840

10.05.2012 02:01

Česká republika je velmocí – v pornografii

Nejen Češky. Zamyšlení nad péčkem

Andrew Siddur 85.?.?.?

Zajímavý článek.
V editorově zalíbení pro okostýmkované děvečky, které se vlastními tekutinami promočí "jako myši" (mimochodem, docela dar roztomile popsat kdejakou výstřednost), jistě bude hledat kořeny jeho nenávisti ke světu. [chechtot]

Ale zpět. Že jenom Češky? Pche. To samé Polky. Když jsem býval mladší, znal jsem stránku podrywacze.pl.
Kdo má rád to komické polské šišlání, přijde si na své. Ač hard-péčko, právě ta řeč ho zjemňuje, stejně jako osoba hlavního "podrývače" a výběr jeho společnic, se kterými se dohodl na oboustranně výhodném "obchodě" - tu ve varšavském paneláku, tu někde na louce.

Rusky taky. Je to veliká země, tak asi není divu, že i tam existuje po poptávce i nabídka. Ruská (polo)profesionální videa se mi zdála všeobecně jaksi méně způsobná; často všichni při aktu kouří cigarety a pijí. Větší džungle a králičina jsou už snad jen různá rumunská videa, kterých je na netu také přehršel.
Takže to máme ČR, Polsko, Rusko, Rumunsko.

Čtyři postbolševické země, do kterých pak vtrhl divoký režim, jehož příznakem byly - mimo jiné - na počátku 90. let reklamy na night-cluby snad i v kuchařkách, a pak už se to dál zauzlovávalo a zarozvodovávalo, a říkalo se, že co není zakázané, je povolené, a že skoro všechno je normální, a kdo nedělá skoro všechno, je nenormální.

Česká P-videa jsou zřejmě často orientována jako export do USA - przniči mluví anglicky a vyžadují to i od dívek; je zajímavé i "umělecké" příjmení Rosenberg, odkazující i jinam, než k USA. Ruská a polská produkce cílí jen na pokrytí vlastních států; rumunská videa snad nejsou určena ke zveřejnění ani v Rumunsku, ale nějakou náhodou je jich plný net.

Proč to ty holky dělají? Domnívám se, že zde více než kde jinde hraje roli faktor pomíjivosti. Češky buď naivně věří, že po natočení budou videa dostupná jen v USA, nebo smýšlí pragmaticky - tak, že za 3, 5 let už si na jejich videa (a na ně samé) nikdo nevzpomene. A ono to tak kupodivu opravdu je; čas je z hlediska porna skutečně neúprosný. Kdo chvíli nešukal, šuká již opodál. Klidně pak může vystudovat bohoslovectví. Nějaké znovuobjevené "video" je pak bráno jen jako kuriozita. Inu, dnešní rychlá doba zároveň i rychle odpouští... nevím, jestli je to dobře, nebo špatně. Vlastně je mi to jedno. Stejně tak je mi lhostejné většinu času i porno. To taky slouží jen k okamžitému odreagování, tak proč se nad ním HLOUBĚJI zamýšlet...

268604

10.05.2012 02:20

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Nejen Češky. Zamyšlení nad péčkem

Andrew Siddur 85.?.?.?

Zmíněné čtyři země tedy produkují jaksi méně umělohmotná a zmanýrovaná videa. Opakem je USA. To je čirý pornohnus, vše jako přes kopírák.

Naneštěstí internet je malý, takže v něm není nouze ani o podobně explicitní materiály, které byly původně míněny jakou soukromé, než různými cestami a za různých okolností unikly na veřejnost.

Google, Vyhledávání obrázků, anglický slovník s sebou.
Vše je k nalezení. Ta dostupnost je dechberoucí, šokující! Stačí vypnout "Safe mode".

Ovšem pozor, dost stránek s těmito nesvatými obrázky se hemží havětí, která se vám bez varování stáhne do počítače - všeljakými viry a falešnými alarmy.
"Kdo s čím zachází, s tím i schází" tak nakonec může platit i zde...

268606

11.05.2012 23:52

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Exekutoři

Andrew Siddur 85.?.?.?

Dobrý postřeh.
Ono je to tak, že "někdo to dělat musí".
A BOHUŽEL existují "lidé", kteří tu státem hozenou rukavici, že dluhy se nesmí platit, nýbrž PŘEPLÁCET, umolousanou v exkrementech, rádi zvednou, natáhnou si ji na ruku, a ještě se zálibně prohlížejí v zrcadle, jak jsou krásní a chytří, když jako tzv. exekutoři (existuje odpornější slovo?) pracují pro dobro státu i sebe sama.

A ano, exekutorská komora, a jistě i koncová oddělení v tom "podniku" se jenom hemží "lidmi", kteří se lidem s nepokřiveným myšlením jeví přinejmenším podezřele - nedávno se v médiích exekutoři sami představili veřejnosti (Exekutoren stellen sich vor?) podobenkami i jmény a podbízivým textem v duchu "nejsme jako oni". [chechtot]
A věru, Věro, nebylo to hezké pokoukání.

268777

12.05.2012 00:42

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Zapomeli jste na zoofilni pornostars .....

Andrew Siddur 85.?.?.?

Brusel nemůže za to, že si ho vyvolili nikým nevolení vyvolení pro svůj socio-polito-ekonomický experiment.
Když se řekne Brusel, vybaví se mi v první řadě belgické filmy, které pokud nejsou perverzní už v základu, tak aspoň herci vypadají jako úchylové, a famózní electro-pop 80. let. Někdy obojí dohromady.

Nicméně - s Vaší protihabsburskou/protibruselskou poznámkou o "příhodnějším" skloňování. - nic než souhlas. [smích]

268781

14.05.2012 20:23

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Andrew Siddur 85.?.?.?

>Závěr? K tomu, abyste přesvědčili lidi kolem, nemusíte mít
>pravdu. Stačí, když nabídnete silný příběh.

Tuto větu šestmilionkrát podtrhuji.

268921

25.05.2012 22:30

Zajímavé otázky Miroslava Macka kolem břeclavské kauzy

Možná zcela vykonstruovaná kauza

Andrew Siddur 85.?.?.?

Osobně považuji za vysoce pravděpodobné, že kauza Břeclav byla od počátku - i se všemi aktéry, následnými zvraty a "šokujícím" finále - jedno velké divadlo, zahrané z popudu cikánských iniciativ.

Jen měsíc před napadením našeho Ukrajince Petra v Břeclavi napadla tlupa Ukrajinců na Ukrajině Ukrajinku (a zabili ji). Náhoda? Spíš inspirace pro naše procikánské iniciativy, aby rozjely divadelní kus "Petr si myslel, že byl napaden cikány - a NEBYL!"

Všichni už taky víme, že v kauzách, které mají pohnout českou veřejností, vystupují nečeští občané a věci (Vietnamky skákající pod auta, Ukrajinci skákající z paneláků, izraelské řítící se novostavby s anglickými názvy, ...)

Druhá možnost je méně pravděpodobná (ale stále velmi pravděpodobná) - tedy že Petra skutečně napadla tlupa cikánů.

Třetí možnost - oficiální vysvětlení události - se mi naopak jeví jako zhola nepravděpodobná.

269686

25.05.2012 22:52

Zajímavé otázky Miroslava Macka kolem břeclavské kauzy

Za deset let

Andrew Siddur 85.?.?.?

Za deset let někdo, kdo se bude chtít dozvědět pravdu, přijede za mladým mužem Petrem Zhivachyvskym, a ten mu už bude moci odpovědět: "No, co bych Vám povídal, byli to tenkrát cikáni."
Padne ještě pár slov o tom, jak to tenkrát bylo, potom už si aktéři hovoru popřejí navzájem hodně štěstí, a zase se rozejdou.

To štěstí bude člověk za deset let sakra potřebovat, pokud bude chtít projít určitými vesnicemi nebo městskými čtvrtěmi bez újmy na zdraví a na majetku.

Inu, pokrok nezastavíš.

269688

26.05.2012 15:22

Kalouskův závod ke dnu

Věčný kalous

Andrew Siddur 85.?.?.?

Přiznám se bez waterboardingu - článek jsem jenom rychle prolétl.
Nejlepší dojem na mne udělaly hned v úvodu ty dvě prosté klesající přímky, prosté jako hlava ministra financí. Víc ani není třeba vidět a vědět. Ne, ekonomika mne nezajímá. Kdysi snad možná, dnes (je to ještě ekonomika?) už vůbec ne. A nestydím se za to.

Oddělené ekonomické rubriky v denním tisku odhazuji do kouta, až se stránky trhají. Mým jediným přáním je, aby tento stát už kompletně zkrachoval, a ruku v ruce s tím šly do háje i celé plejády "našich" dosud nedotknutelných politiků.

Nejvíc mne děsí ta zpupnost, ta jistota těch lidí (?), že na jejich postech nemůže být nikdo, kdo nevypadá - nebo spíš nechová se - stejně špatně jako oni! MF, MPSV... Hlavně ty finance. To se opravdu nevidí ani v Africe.

S geniálním rozdavačem dementních složenek a defektních padáků se už patnáct let táhnou největší zla spáchaná v - a na - tomto státě. Přesto, nebo právě proto, se stále drží v čelní politice ČR, jako by se nechumelilo. Problémy bagatelizuje a vykládá po svém, podplacený tisk a média souhlasně přikyvují a totéž žádají od občana.

Naprostý zmar. I ten Rath se snad nakonec nechal chytit proto, že moc rostly preference jedný strany, která by pak vládla s jinou jednou stranou, a nově se rýsující chumel stran, ve kterých jsou ti, co se nejvíc třesou na majetky a permanentní vládu, by utřel nos.

S kalousem a dalšími ptáky na věčné nečasy a nikdy jinak. Dobře už bylo, proto se teď musíme za trest plazit. Prý to dnes už jinak nejde. Ptákovina!

269721

26.05.2012 20:35

Kalouskův závod ke dnu

RE: Mám s panem Umlaufem jeden drobný problém

Andrew Siddur 85.?.?.?

Jezoviti, to je ta konkurence sionistů, která pak s nimi táhne za jeden provaz? [chechtot]

Taky mě irituje, když má někdo německé příjmení, nelibé rysy v obličeji, je členem různých obskurních spolků nebo nositelem mně protivných názorů (ideálně vše dohromady), to si ho hned dvakrát měřím, než říznu. Abych pak mohl být v některých případech nakonec mile překvapen, v jiných pak alespoň nepřekvapen.

Á, už to vidím, Václav Umlauf, katolický kněz. Pravda, nic moc, to je dneska nadávka skoro jako ódéesák. Ani za mne nic moc. Jaký je asi jeho názor na restituce? Ovšem stavět Umlaufovu (bezzubou) kritiku kalouskova neumětelství hned do špatného světla, jen proto, že je to jezovitský katolík a čert-Halík-ví-co-ještě, mi nepřijde moudré. Nepřítel mého nepřítele...

Musím být naprosto bezbarvý a bezpartijní, abych mohl napsat bezzubou stať o kalouskově neumětelství?

Musím být žid, abych mohl říct, že bagely smrdí?

(Odpověď na poslední řečnickou otázku je - "Ano, takový je zákon." )

269737

17.06.2012 00:09

Proč musel jít David Rath do basy

Jednou politik - navždy politik!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Parkanová nehodlá odstoupit - jak by taky mohla, když už se jednou dala na politiku.
Co se týče kauzy d. D. R. - čistá objednávka vlády, kauza má vyrovnat ony věčné síly pravice vs. levice, aby politika byla pořád o víře v imaginární "lepší příští", a ne o - nedejbože, něčem jiném. Už se vžilo odéesák - korumpant a zloděj, tak teď holt musí být znemožněna i konkurence.

Kauzy Ratha a Parkanová mají spíše jen demonstrativní charakter - velké halo a nakonec se nad nimi zavře voda (tipuji, že nad s. Parkanovou se zavře víc). Buď mají lid upevnit v názoru "hurá - chytáme zloděje, demokracie vzkvétá!", možná ale spíš mají šťouraly odradit od tepání nešvarů v politice (stejně se nic nevyšetří a nikdo neodstoupí).

Povšimněme si paralely - komunisti hlásali, že jejich systém je nejdemokratičtější a nejlepší možný. Slova o nejlepším možném systému jsou vždy i v Klausových novoročních projevech, jen o té demokracii cudně mlčí.

Další paralela - v 1948-89 byli u moci lidé, kteří měli (byli ovšem i skuteční hrdinové z války) často jen nějaké pseudomorální zásluhy (přimotali se na poslední chvíli k partyzánům, atp.). Něco jako dnes (vlastně včera) V. H. A potom kariéristi. Něco jako dnes různí Bártové, ale ještě i horší politici-byznysmeni...

Po 20 letech se současný systém přestává osvědčovat na republikové úrovni, ale co hůř, a co je podstatnější, i na té globální (tzv. ekon. krize).

Můžu zemřít vztekem i smíchy, když čtu, jak řekové trpí kvůli tomu, že pro ně nejsou peníze (ne kvůli hladu a kvůli nemocem); stejně jako z toho, když někdo tvrdí, že "to tak na světě bylo vždycky - kdo neměl peníze, měl vždy méně nebo nic". Vypovídá to dost o tom, kdo takový výrok pronáší; o jeho sympatiích ke komusi a čemusi. Do jedné komory na pivo bych s ním asi nešel.

270715

17.06.2012 15:58

Proč musel jít David Rath do basy

RE: Pravdivej clanek

Andrew Siddur 85.?.?.?

On to steve myslel v dobrém, aby stát nezačal v panické hrůze preventivně demontovat lampy veřejného osvětlení. Hned by vzrostla kriminalita, atd.
Když bude demontovat zábradlí, tolik se toho nestane. Maximálně úmrtnost, a to je jedině žádoucí.

Nicméně doporučuji psát místo "oběsit na kandelábru" raději "prověšet se na západ". Někdo se tam musel prostřílet - a chválí ho.

270727

22.06.2012 00:52

Na správné straně historie

RE: Zde je počátek všeho! Už to píší i na IDNES!!!

Andrew Siddur 85.?.?.?

Jako bych slyšel Marka Bendu!
Ten se taky vyjadřuje v tom smyslu, že zloději a podvodníci nejsou vinni, když společnost jim UMOŽŇUJE chovat se tak.

Ta drzost a cynická jistota těchto lidí (?), že se nic nesemele, je až zarážející.

270925

30.06.2012 13:50

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

RE: Církevní privatizace

Andrew Siddur 85.?.?.?

Obávám se, že ve skutečnosti o církevní majetek nestojí nikdo jiný, než zmiňovaní židi a sudeťáci.
Ať už s křížkem na krku, nebo bez něj.

271318

28.07.2012 12:54

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Poněkud zmatený článek

Andrew Siddur 85.?.?.?

Popis zážitků z centrifugy je ukončen konstatováním, že centrifugou by se mohlo popravovat, že je to opravdu dobré řešení; hned na to je sdělen, pěkně po americku, postoj křesťanství k popravě... [chechtot]

Podle mne je věda na takové úrovni, že dokáže potvrdit, (či vyvrátit), že pachatel spáchal vraždu za plného vědomí a se sobě vlastní bezcitností, takže může být popraven.

A ano, trochu mne mrzí dnení hledání omluv pro netrestání pachatele (jeho duševní rozpoložení, špatné dětství), v jehož důsledku se tu všichni jednou pozabíjíme, a ti co přežijí, budou maximálně sedět pár let ve vězení.

272606

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?