Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 22 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, cifix.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.09.2009 20:00

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Výborný článek, proč si Stwora zaslouží jít sedět

cifix 80.?.?.?

článek p. Visingra je napsaný pěkným jazykem a je zajimavý, leč mýlí se v tom zásadním a to je: zda pochybnost (oprávněná) o počtu mrtvých jedné národnosti za 2. světové války ohrožuje demokracii. Myslím, že že zpochybnění počtu zabitých Romů by "ohrožením" nebylo. Problém je, že to neohrožuje demokracii, ale sionistickou propagandu...

199880

05.02.2010 21:39

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Predplatne ano, ale ne celoplosne

cifix 80.?.?.?

Platím si predplatne asi rok a prekvapuje mne, ze je nas tak malo. Je mi jasne ze bez penez to nejde, ale zpoplatnit komplet pristup a nechat to jen na 24 hodin znamena konec serveru jako silneho (silne navstevovaneho) media. A vzniku okrajoveho klubu. To neni spravna cesta. Z diskuse jsem si vzal toto:
1. zpoplatnit cast obsahu tak, aby bylo lze Zvedavec uzivat, ale aby to ty co neplati trochu otravilo (a primelo je zamyslet se, zda si radsi predplatit).
Tedy zpoplatnit napriklad cerstve clanky (1-3 dny) a pak nahodne se menici 30% obsahu archivu. Zaroven zustane mozne, aby lidi mohli prichazet a okruh ctenaru se rozsiroval.
3. obcas rozvirit takovouto diskuzi, aby si to lidi uvedomili. Takovy fundraising. Neco vymyslet, aby lidi davali i dary (to byla Sazka...) Tj. mit financovani jak predplatne tak dary.
4. zkusit ten obchod - tady mi prijde pripadne ty navrhovane knihy (?domluva s nejakym fungujicim obchodem?) a CD s obsahem zvedavce atd.
5. !moznost platit anonymne prispevky, tj. ne z uctu - pokud clovek posle slozenku s vymyslenym jmenem a ma registraci na vymyslene jmeno tak to jde, ale slozenka je draha
6. reklamou to nepujde - kdo by si ji tu dal, jako by podal zadost o kontrolu z FU

211693

17.03.2010 03:03

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa - část 2.

RE: Jedna věta...

cifix 80.?.?.?

Jsme na jedne lodi, cela "zapadni" civilizace. Jestli se "potopime" my nebo USA driv je jedno... Jeden system bankovnictvi. A o tom to je. System castecnych rezerv a neustale rostouci zadluzeni vsech subjektu (lidi, firmy, verejne osoby) bankam. Jestli se potopime tak vseci zaraz. Clanek je pekny, ale co bude den pote?... zbyde nadnarodni banka-korporace a porobeny-jim-zadluzeny zbytek sveta? Jak se tomu branit... to je otazka dne. Nestaci jen nemit dluhy - vzali si jako rukojmi staty (nejen nucene vyplaceni) a pomoci nich treba jen v CR kazdy z nas dluzi 112 tis. Kc... no ale to je furt dokola.

215150

23.03.2010 14:33

Hledá se druhá Božena Němcová

V roce 1993 BIS kryla zhanobení židovských hrobů

cifix 80.?.?.?

popisuje to ve svém článku Hučín Odsouzeni byli nějací skini z Vlastenecké ligy, ale indicie prý vedou k STBákům a komunistům. Takže příkladů, jak nám vyrábějí tajné služby kauzy je více.

215699

09.04.2010 21:36

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

cifix 80.?.?.?

"ukažte mi příklad, kdy vznikly nějaké karcinogenní látky."
No, můj kamarád strávil při cestování několik hodin ve společnosti paní, která pracovala v laboratoři - asi státní v Česku. Říkala mu, že změřili, že GM brambory jsou 8Ox rakovinotvornější... ale, že nesmí o tom říkat, jinak už profesně je odepsaná.
Toť citát. Ten kamarád je důvěryhodný (pro mne). Zní to jako kec, ale je to ze života. Takový malý střípeček reality.

216748

15.04.2010 22:51

Promarněná šance vyléčit Velkou hospodářskou krizi

RE: Krize?

cifix 80.?.?.?

Karle, přeci mluvíme o monetárním systému. A tento systém pomocí peněz tvořených z ničeho a úroku z nich akumuluje kapitál do kapsy bankéřů. Je-li to tak, tak mluvit o levici či pravici (či socialismu nebo kapitalismu) je zcela zbytečné, redundantní [smích]
2. Krize je obsažena v tomto monetárním/peněžním systému (viz třeba pěkně zde). Krize nastává pokud dochází ke snižování množství peněz, deflaci, tj. nejsou vytvářeny další dluhy, ale jsou snaopak pláceny a peníze tak, jak byly vytvořeny z ničeho zase mizí. Systém totiž funguje jen když neustále přibývá peněz - jelikož nejsou vytvořeny peníze na úroky. Takže dlužníci se perou o peníze, aby i úroky mohli splatit. Proto ČNB má "politiku cílování inflace na 2-3%", aby se systém udržel v chodu.
Takže Vaše řeč, že krize je heslo pro konzumenty a lenochy je platné pouze částečně. Padne i na normální lidi a není krize správná a nemá to tak být. Tento systém velmi silně akceleruje bezohlednost mezi lidmi. Je to systém pro deprivanty (viz video Fr. Koukolíka)
3. Proto je důležité nastolit systém spravedlivých peněz. A myslím, je to jediná věc, která je důležitá a mne politicky zajímá. Bez toho nemá smysl žádná politika, reforma důchodového či zdravotního či jakéhokoli systému. Ať se udělá cokoli bude pokračovat zadlužování a zotročování celé zeměkoule.
4. Proto je tento článek velmi cenný a i ten pokus. Je vidět, že měl okamžité výsledky, ač je nemohl potrvdit dlouhodobě, protože bankéři: "ne krizi" ale "peníze si rozvracet nenecháme".
5. Nevíte jestli má některá strana v programu "spravedlivé peníze"?
6. Nevíte jestli je tu v česku volaké společenstvo, které se tím zabývá? To je jediné, k čemu bych se snad společensky/politicky zaangažoval. Nic jiného nemá smysl.

217253

28.04.2010 00:02

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

cifix 80.?.?.?

základním důvodem krizí je: Hlavně ten fakt, že banka půjčí dlužníkovi jistinu, kterou vytvoří z ničeho. Nevytvoří peníze na úrok. Tj. množství dluhů je větší než množství peněz. Dlužníci tedy bojují o peníze, které vytvoří následně další dlužníci, aby mohli splatit i tyto úroky. Tj. nebude-li vytvářen neustále rostoucí dluh (exponenciálně), tak dojde k nedostatku peněz - tedy krizi. Jak k tomu přispívá (tj. není základní příčinou) akumulace kapitálu? Před velkou krizí se dělali masivní půjčky, dokonce se brali půjčky, aby se investovalo. Množství peněz v USA utěšeně narůstalo. No a pak velcí bankéři stáhli v součinnosti z trhu peníze a zároveň vyžádali splatnost půjček, zároveň udělali PR o nestabilitě a nastartovali opačnou spirálu deflace. Vlivem počátečního nedostatku peněz lidi museli prodávat svá aktiva, aby mohli splácet své dluhy, začala jít dolů cena akcií, nemovitostí atd. Hlad po penězích se zvýšil. Začali runy na banky, došlo k nedůvěře, přestalo se úvěrovat, naopak se spláceno a peníze zanikaly tím více. Spirála. Lidi neměli na splácení svých dluhů a přišli o zástavy. A teď pozor - tím původním dluhem peníze vznikly. No a co když ten dluh zanikl? No zanikly i peníze. V bance smazali čísla. Jen skutečný majetek se přesunul jako zástava od veřejnosti do bank. No a banky se přesunuly do větších bank (krachlo v USA během krize 5000 bank). Které banky přežili? Ty které byli nejlepší? Kdeže - ty které podržel FED/stát. Kdo ovládá FED/stát? - velké banky A to je princip ovládání ekonomik inflací/deflací před kterou varovali zakladatelé USA. Systém peněz tvořených dluhem je ze své podstaty podvod a je nestabilní, je držen centrálními bankami (dnes státy pomocí bailoutů - lijou tam peníze). Bankovní systém je takto schopen rozhodovat, která firma bude fungovat a která ne. O tom by mohl vykládat třeba pan Stehlík z Poldovky, kterému na 14 dní (jako dlužníkovi) obstavili účet, kde peníze na splacení měl. A byl v háji. Všichni jsme dnes dlužníci stát-firmy-organizace-lidi. A z veškerých peněz jde úrok do bank.
ps. Nízké úroky jen napomáhají tvorbě dalších peněz, aby se systém udržel v chodu a brali se další úvěry, nejsou příčinou krize, ale má to ty efekty co píšete.

218157

28.04.2010 00:23

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: System s konstantnim mnozstvim penez

cifix 80.?.?.?

Kde jste pane Votruba přišel na to, že konstantní množství je iluzí? Proč? než byly papírové peníze a bankovní systém platilo se zlatem a stříbrem a množství bylo konstantní. Jedině, že se padělaly mince obrušováním, ale to je zase podvod a toho kdo takovýma mincema platí je třeba trestat. Nebo libertariánsky mít svobodu to nepříjmout.
Dále píšete "systém částečných rezerv...Vznikl přirozeným vývojem na základě svobodného a ekonomicky racionálního jednání konkrétních lidí. Opakuji, že to způsobuje svobodné a ekonomicky racionální jednání bankéřů."
- Ale to je podvod. Pokud to chcete nazývat ekonomicky racionální jednání, prosím. Loupež ve skladu počítačů je taky ekonomicky racionální. Ne, bylo by bývalo třeba banky co by nekryli 100%, tak nechat krachnout, když by byl run na tu banku. A ne zavádět systém částečných rezerv a centrální banky. Jenže to je vše už pasé. Máme podvodně zaveden systém peněz vzniklých z dluhu.

218158

28.04.2010 00:53

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Klasický libertariánský blábol

cifix 80.?.?.?

vezmu to za artasta.
"stále čekám na vysvětlení Vašich kreditních peněz"
Začnu znovu Vaším článkem: "V příkladu jsou pro zjednodušení vynechány banky. Ty ale na výsledku nic nemění, protože fungují pouze jako zprostředkovatel, tak jako autobazar auta nevyrábí, ale pouze zprostředkovává nákup a prodej. Ano, banka může půjčovat i vlastní jmění – pak se stává věřitelem, jako kdokoliv jiný."
To není pravda! I v článku na Myego.cz na který sám odkazujete je totiž psáno: "Zdaleka největší množství peněz dnes vzniká při poskytování úvěrů obchodními bankami a většina peněz v ekonomice je tohoto úvěrového původu. Při poskytování úvěru obchodní banky vytvářejí peníze, nepůjčují peníze, jež do nich někdo předtím vložil." Takže banka NEZPROSTŘEDKOVÁVÁ peníze od ČNB, ale vytváří je. V praxi je to tak, že centrální banka vytváří cca 3% peněz a zbytek (no zbytek, většina) vzniká nafouknutím těchto peněz multiplikátorem. Různí ekonomové dokonce poukazují, že už ani to není pravda, ale tvorba peněz úvěrem bankami dokonce předbíhá tvorbu centrální bankou, která jen dorovnává rezervy (to tvrdí např. SimonDixon.org a další).
"Svým článkem jsem tedy chtěl osvětlit fungování bankovnictví a dokázat, že problém není v bankovnictví jako takovém"
- Vy jste se osvětlení bankovnictví zcela vyhnul, tvrdíte na dalším místě, že úvěrová expanze (= debetní peníze), je to samé jako tisk peněz. To je lež. Průser s kreditními penězi je ten, že zatímco mince a bankovky vytištěné státem (3% peněz) vznikly jako "aktivum" bez zatížení dluhem (i když i to je dnes sporné, ale nešť), tak debetní peníze jsou zatíženy úrokem, na který nebyly peníze vytvořeny. Tj. množství dluhů (jistina + úrok) je větší než množství peněz v ekonomice. Byli- li by splaceny dluhy, zanikly by peníze krom mincí a bankovek a zbyly by nesplatitelné úroky. Tím pádem vzniká nedostatek peněz a dlužníci mezi sebou zápasí, kdo urve dříve peníze na splacení. To je podstatou dnešní rostoucí dravosti, bezohlednosti a uspěchanosti - běžíme krysí závod. Systém je udržitelný jen neustálým přílivem nových peněz - vytvořených z dluhu = exponenciální růst ad absurdum. Není - li nový příliv, je krize a nedostatek peněz jako za Velké deprese.
Váš popis úrokového paradoxu nepopisuje dnešní realitu, ale snad systém s konstantním množstvím peněz, tj. je mimo mísu.

218159

28.04.2010 23:03

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

výborné postřehy. Zkusím přidat další z článku U.I. Malcika [smích]
Všichni víme, že FRB vychází se ze statistiky, že je málo pravděpodobné, aby si všichni vkladatelé hned najednou chtěli vybrat z banky své zlato. Ačkoliv se tedy banka zavázala, že zlato je kdykoliv připravené k okamžitému vyzvednutí, ve skutečnosti ho půjčila někomu jinému. To zlato je tedy utracené dvakrát – jednou tak, že si jeho majitel za příslušnou poukázku někde něco koupí, a podruhé tak, že ho utratí ten, kdo si ho půjčil. Peněžní zásoba se tak nafukuje. Moloděc Málčik stále nepochopil, že dnes už banky opravdu peníze vytvářejí zápisem do svých knih (v počítači). A to dokonce i bez ohledu na to, zda tam někdo vložil nějaký vklad. Dnes už úvěr vytváří peníz a z něj je pak vklad, když to někdo přinese zpátky jako tržbu za zboží. O nějakém zlatě v bankách nemůže být řeč už vůbec. Takže na základě zcela chybných premis, se pak U.I. moloděc snaží o vysvětlování (pomocí principů, které by za normálních, svobodných podmínek fungovaly) a nalézání řešení. Jenže tím pádem je mimo mísu. K článku nemá cenu se vyjadřovat. Přidám odkazy, které myslím hodně osvětlují, pro ctěné čtenáře:

- tvorba peněz, solidně technický popis Ondřej Moravec
http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize
– skrytá pravda za světovým zadlužením Richard Greaves
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=%201273
Simon Dixon, přepis přednášky
http://www.scribd.com/doc/29445343/Buducnos%C5%A5-...
No a film Peníze jako dluh od Grignona si najděte na You tube sami.

IMHO se mi jeví jako největší blud U.I. ekonomů kecy o nějakém paradoxu úroků, že neexistuje a že je úrok OK a spravedlivá odměna. To může možná platit pokud směním něco za něco - mám něco, třeba zlatý peníz a půjčím ho. V systému podvodně vytvářených peněz z ničeho není peníz na splacení úroku vytvořen a až se splatí dluh - zaniknou i peníze a zůstane jen dluh ve výši úroků. Zástava propadne věřiteli. Úrok tedy zastane funkci převodu převodu reálného majetku do správných rukou. Přičemž jsme k zápujčce použili NIC. Super byzna geniálních deprivantů. [bliji] Víte o tom, že cca 4% populace nemá svědomí? Je to i naměřeno (zúžení některých částí mozku - viz. Koukolík Vzpoura deprivantů) a je to dáno geneticky... Kam se ti lidi asi vyšplhali? Howgh

218239

29.04.2010 14:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

četl jsem je oba důkladně, kdybyste si přečetl mé příspěvky, pod Vaším prvním článkem, tak byste věděl, že na Myego jste mne upozornil Vy a upozorňoval jsem Vás, že jste v rozporu s článkem na myego... ostatně na mé příspěvky pod Vaším prvním článkem jste neodpověděl. Ale je fajn, že jste to tu rozvířil [smích]

218315

29.04.2010 14:55

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

kdyby byla realita jiná, tak bych se s autorem v těch teoretizováních shodoval.
FRB je již minulostí, už ty prachy vytvářej S lehkostí motýla. Přečtěte si můj příspěvek znovu a najdete v něm odpovědi na své otázky.

218318

29.04.2010 17:44

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

a ráno se tam již odpověď objevila, tak to se omlouvám [smích]

218337

29.04.2010 18:21

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

cifix 80.?.?.?

A to, že Vám někdo půjčí peníze, za službu nepovažujete? Ne, pokud mi banka peníze vytvoří na požádání. To není směna. Dám slib za NIC, že NIC vrátím a zaplatím z toho úrok. To není služba.

218339

29.04.2010 22:13

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

cifix 80.?.?.?

drobně se mýlíte ve výpočtu splátky úvěru. Splátka nebude 1,66 ale 1,933 protože při konstantní splátce neklesá jistina lineárně, ale nejprve je vyšší splátka úroku, později je vyšší splátka jistiny. Přeplatí tedy 131,96 (+100 vrácení jistiny).
hodně se mýlíte v tom, že pokud jsi protihodnotou myslel peníze, jimiž splácíš úrok, pak samozřejmě musela být někde nějaká hodnota vytvořena Ano v současném systému kdy banka tvoří peníze z ničeho, tak ta "hodnota"-peníze byla vytvořena tak, že si někdo další vzal úvěr a vytvořil tak peníze, jimiž se splatí tento úrok navíc. A to je to, v čem je problém.

218356

30.04.2010 15:25

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

pane 88, opravdu se mýlíte co se týče tvorby peněz. Centrální banka je nevytváří, komerční banky je vytváří: http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize. Takže pak jsou vaše argumenty liché.

218446

09.05.2010 01:39

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Co ta báseň člověku dá?

cifix 80.?.?.?

ja jsem se u toho zasmal, a to mi staci. nejake umeni v tom nevidim. Na druhou stranu, kdyz se rozhlidnu, a uvedomim si souvislosti naseho sveta, musim pripustit jistou podobnost s tím, jak je to v textu vykresleno [překvapení] [zmaten]

218978

01.07.2010 22:45

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

80.?.?.?

zajimavy clanek, nejzajimavejsi je na tom to ticho po pesine, alespon v nasich zemepisnych sirkach. Pripomina mi to Vitkov a napadeni hocha v Prerove. Tito paseraci a jejich story je umlcen jako ten Prerov....
stale jste neodpovedel na tu vasi reaktivitu ... hmm?

223201

01.07.2010 23:00

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 80.?.?.?

ta predchozi reakce je take moje...
mrkl jsem na stranky autora toho clanku J.S. Kim a je tam uzasne video z roku 1974 resp. 1958 http://www.theundergroundinvestor.com/2010/06/robe...

223203

01.07.2010 23:41

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 80.?.?.?

audit nebude, to uz se da spis verit ze budou v CR statni zakazky zadavany ferove...

223208

02.07.2010 09:20

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Přiznám se

cifix 80.?.?.?

pane, nevsiml jste si, ze je to reakce na predchozi prispevek 223122, v kterem pisatel omylem povazuje Matejku za cikana. Jinak vy to trochu prehanite v prispevku 223119, s tema dovolenyma v Osvetimi... to jste Johnuv agent provokater? [překvapení]

223223

06.07.2010 18:40

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: bude to chtít studený obklad a odpojit od internetu

80.?.?.?

tentokrat jste mne pobavil. Ze by ta Svejkovina mela neco do sebe?

223403

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 92 čtenářů částkou 16 306 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,44 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
24,04 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 427,12 Kč
1 unce stříbra
533,66 Kč
Bitcoin
1 393 557,56 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?