Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Gilhad.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.07.2008 17:17

Chybí nám kreslený humor

Namety na vtipy

Gilhad 84.?.?.?

Mozna by bylo prima, kdyby pan Stwora sem dal par svych nametu, ze by se toho nekdo chopil. Ja si moc neverim s kreslenim, ale pokud by me to zaujalo, tak bych to treba zkusil. Ale treba by to nevyslo koukatelne, takze pokud bych to mohl zkouset nezavazne, byl bych radsi. (A taky zalezi na nametu - jsou veci, ktere bych nekreslil, jsou veci, ktere by me treba bavily hodne ... )

165456

21.11.2008 13:18

Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii

Predem varovan, predem ozbrojen

Gilhad 84.?.?.?

myslim, ze toto by se melo brat v uvahu v obou vyznamech (prenesenem i doslovnem).
A samozrejme je lepe mit sve veci pod kontrolou (tedy nedluzit vic, nez muzu zaplatit i v pripade problemu, mit nejakou rezervu, ... a nezit nad sve pomery)

176464

Mnozí nezaměstnaní zvažují možnost změny své kariéry a životní volby. Více než 40 % přiznalo, že se za prací přestěhovalo nebo takové přestěhování zvažuje. Více než dvě třetiny přemýšlely o změně své kariéry nebo oboru a 44 % prošlo rekvalifikačním kurzem nebo jiným studiem.

Tady je podle mě jeden z kořenů problému - to, že jsem cosi kdysi vystudoval a někde získal zaměstnání skutečně ještě neznamená, že tím okamžikem dokonáno jest a já mám vymahatelný nárok na tuto konkrétní práci v tomto konkrétním místě až na věky věků. Pokud má nezaměstnanost nepramení z pouhé shody okolností (majitele firmy přejelo auto, firma padla), nebo mé neschopnosti/viny (klesající výkon/krádeže), tak jeskutečně na místě se rozhlédnout jinde a znovu zvážit, zda i za současných podmínek je má volba typu práce to nejlepší (opravář elektronkových televizorů už nové místo asi nenajde). Pak je přirozené hledat práci jinde, nebo práci jinou.

(To se mi to mudruje, když mám sám práce až nad hlavu a peněz dost, ale to, s čím jsem úspěšně začínal by mi dnes nestačilo ani omylem a učit se pořád nové a nové věci budu muset dokud budu pracovat. V podstatě průběžná rekvalifikace... a vůbec mě nenapadne se za to stydět, nebo "přiznávat", že reaguju na změny světa okolo - místo toho se tím chlubím a je to oceňováno. To, co jsem vystudoval bych dnes asi nedokázal uplatnit, stejně jako znalosti, kterými jsem imponoval u prvních dvou zaměstnavatelů jsou dnes už takřka nepoužitelné a místo odborníka by mi dnes už nepřinesly - možná tak ještě nekvalifikované pracovní síly.)

207387

není možný neomezený růst na omezené planetě - ano, ale jejich hranic jsme ještě zdaleka nedosáhli a bez růstu zůstaneme omezeni právě jen na tuto jedinou omezenou planetu.

Pokud nemá průměrná teplota stoupnout, je zejména potřeba zarazit sluneční cykly (jak se ukazuje, tak na Marsu také teplota roste a odtávají polární čepičky - asi to bude tím, že marťani nepodepsali Kyotské dohody, čím taky jiným, že?).

Navíc vyšší průměrná teplota tu už byla vícekrát (nižší taky).

Důsledky vyšší teploty v minulosti byly velmi výrazné - Sahara pokrytá zelenými lesy například.

Ano, jistě dojde ke změnám, možná se budou posouvat i hranice států (a kdy v historii se během pár set let neposunuly žádné?), ale přežila zvířata i bez techniky, která by jim přežití usnadňovala tak, jak to dokáže lidstvo (posaďte opici do antarktidy a sledujte, za jak dlouho umrzne i s celou svou srstí - lidi bez srsti si tam postavili stanici a přežívají tam léta.) Pokud se ochladí, tak bude okolo rovníku snesitelněji a polární oblasti budou o kus větší, ovšem lidi to nevymítí.

Pokud se naopak oteplí - bude se v zimě míň topit a v létě se dá zapnout klimatizace, pokud neodjedeme do chladnějších oblastí, i při zvednutí průměrné teploty o 20 stupňů Celsia budou ma Zemi místa, kde bude v zimě sněžit a v létě pouze chladno. Nemyslím si, že by lidství bylo definováno tím, že se v létě jezdí opalovat na Kanáry a nikoli třeba do Prahy.

207390

21.12.2009 19:18

Nejde jen o klimatické změny. Tohle je boj o předefinování humanity

RE: par poznamek

Gilhad 84.?.?.?

Zaleží na tom, co si představujete pod pojmem "s jistotou předpovědět" - vy se upínáte na to, zda bude -2 C, nebo -3 C, bude vát jižní, nebo jihozápadní vítr a kolik že to bude metrů za sekundu. Myslíte si, že díky Teorii Chaosu nelze "s jistotou předpovědět", že za rok bude v červenci tepleji než v prosinci?

Já vám nepředestírám detaily, jako kolik spadne milimetrů vody v daný den, ale globální záležitosti, že i při značné změně parametrů systému se to nevychýlí natolik, že by lidé nemohli přežít (sice na jiných místech a jiným způsobem, než teď, ale to ani není účelem té mé předpovědi).

Čili ano, není problém si představit, že při změně průměrné teploty o 20 C se změní mnohé, ale také mnohé zůstane zachováno. Člověk bude mít pořád dvě ruce, na koncích roztřepené, dvě nohy až na zem a jen jednu hlavu. Pořád bude obývat nejvíce pásmo s přiměřenou teplotou, ačkoli to pásmo bude jinde než je dnes. Pořád se bude seskupovat do měst, ať už budou postaveny okolo karavaních stezek, železnic, silnic pro osobní auta, či libovolných jiných v té době populárních dopravních uzlů. A vůbec to nemusí být na místech, kde jsou města dnes. Pořád bude obývat nejen pásmo s nejvhodnější teplotou (o kterém podle zadání je zaručeno, že někde bude), ale i pásma sousední, ačkoli tam bude potřeba větší vynaložení práce k dosažení pohodlí. Pořád to bude člověk jak ho přibližně známe teď (aspoň do té míry, do jaké by dnešního člověka brali jako člověka třeba ranní křesťané) a pořád bude existovat.

Pokud vám neříká nic ani fantazie, ani přenesení současných poznatků do jinak nastaveného prostředí, tak se těžko shodneme.

Na současné Zemi se teplota pohybuje v rozmezí přibližně od -80 C do + 50 C a lidé jsou schopni žít na všech těchto místech. Velké= obývané pásy mají průměrnou roční teplotu mezi 0 C a 28 C. Není pak těžké dovodit, že i pokud by se průměrná teplota hnula o 20 C, tak na Zemi stále budou obyvatelná místa. Čili pokud se bavíme o změně řádově menší (2 C vs. 20 C), tak lze snadno nahlédnout, že si nevynutí ani vyhynutí celého lidstva, ani jeho výraznou mutaci.

Že se budou měnit hranice, zvyky a životní styl lze předpovědět také "s jistotou", protože se tak posledních pár tisíc let děje neustále a přesto člověk jako takový nevyhynul. Člověk je totiž mrcha velice přizpůsobivá [smích]

PS: Ten anonymní příspěvek byl také ode mě - nějak jsem nebyl zalogovaný...

207630

21.12.2009 20:09

Výzkum veřejného mínění odhaluje hloubku traumatu nezaměstnaných

RE: ale úplný konec...lebo už zazvonil zvonec

Gilhad 84.?.?.?

Pohádka hezká, možná by stálo za to dopsat ještě další část příběhu:

Cizinec si seděl pod stromem, nic nedělal, jen se usmíval, když viděl, jak hezky jeho disky obíhají a rostou dluhy, které je zatěžují. V tom mu zakručelo v břiše, ale s tím nebyl žádný problém, udělal prostě pár dalších disků a koupil si za ně u řezníka maso. Za další disky si nechal nanosit pod strom velikou štoudev a za další disky ji naplnit vodou po okraj. Nic ho to nestálo, vždyť disků si mohl nadělat kolik chtěl prakticky obratem ruky. Takže si tam tak lebedil, večer přidělal pár disků a nechal kolem rozestavět zapálené svíce, protože se mu ještě nechtělo spát, když šlo všechno tak dobře. Tak to šlo den za dnem, lidi reptali, protože všechno bylo stále dražší, jen cizinec si lebedil, jemu nedostatek disků nehrozil. Zatímco ostatní museli počítat, kolik můžou utratit, on rozhazoval plnými hrstmi a s každým tím rozhozením se ceny zvedaly stále výš. Koncem druhého roku toho už měli obyvatelé ale doopravdy dost. Když si cizinec přišel pro své disky i s úroky, tak k jeho překvapení mu byli schopni je skutečně zaplatit. V průměru měl každý obyvatel tolik disků, co si na začátku půjčil, plus ještě řadu dalších, za které si cizinec celou tu dobu užíval. Takže většina mu prostě hodila disky na hlavu i s úroky a další si od něj už nepůjčila. Ti méně úspěšní museli prodat těm uspěšnějším své zásoby svíček aby byli schopni se také vyvázat. Když na Nový Rok šel cizinec zase utrácet, tak mu už na ostrově nikdo nic nedlužil, naopak mnohým se doma hromadily nepotřebné disky z předchozího roku. Opět stál kus masa tři svíčky, nebo jednu botu, ale disky už nikdo nepřijímal v kursu výhodnějším, než za cenu natrhané znehodnocené kůže - asi tak kilo disků za deset deka masa. Ještě že cizinec měl z ostrova kam odjet, jinak by tam umřel hlady a příběh by neměl šťastný konec.

207634

27.12.2009 16:09

Nejde jen o klimatické změny. Tohle je boj o předefinování humanity

RE: par poznamek

Gilhad 84.?.?.?

K zachovani druhu u nas dochazi v tak sirokem rozsahu teplotnich podminek, ze nejake 2C jsou proste k smichu. Vase teorie by platila, pokud by se klima zmenilo skokem o tech 20C. Ale pokud se bude menit postupne, po dobu v radech stovek let, tak se lidstvo zmenenym podminkam prizpusobi stejne jako v minulosti.

Z tech peti uvedenych podminek pri normalnim vyvoji ani jedna nezmizi, nanejvys budou ruzne dostupne - stejne jako jsou ruzne dostupne i nyni a presto lide ziji v oblastech, ktere optimalni nejsou ani zdaleka.

Pokud zacnete do uvah o budoucnosti (a minulosti) zahrnovat i Boha, tak samozrejme dostanete cokoli se vam zachce, protoze pro bytost vsemocnou uz z definice neni problem vse prizpusobit k obrazu vasich predstav. Takze pokud se milostivy Buh rozhodne nas jeste letos brutalne vyhubit, tak nas jeste letos brutalne vyhubi. Pokud se rozhodne nas nechat prezit v blazenosti na vecnost, tak v blazenosti na vecnost prezijeme. A ani v jednom pripade s tim ci proti tomu, at uz jako jedinci, nebo jako cele lidstvo, nebudeme moct nic, ale vubec nic udelat. Nebo necha vecem vice-mene volny prubeh, jako dosud a pak vice-mene bude platit muj predpoklad.

208116

27.12.2009 16:16

Výzkum veřejného mínění odhaluje hloubku traumatu nezaměstnaných

RE: ale úplný konec...lebo už zazvonil zvonec

Gilhad 84.?.?.?

jojo, pohadku si muze kazdy vykladat/vypravet, jak se mu zlibi. Co udela s realitou je jina vec a zda se pri tom bude ridit pohadkami (at uz svymi ci cizimi) nebo necim jinym je taky jina vec.

208118

30.12.2009 12:59

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

pripojeni

Gilhad 84.?.?.?

Neslo by zaridit pripojeni k internetu prez telefon? O2 i Vodafone (a jiste i dalsi) ho poskytuji, clovek potrebuje jen malou krabicku do USB, zadnou antenu na strese nebo tak ... a levnejsi datovy tarif by mozna stacil (nebo aspon byl lepsi nez nic), s tim, ze castka nezavisi na prenesenych datech - pokryti je na vetsine uzemi CR. (Neznam vsechny okolnosti, takze nevim, zda lze pouzit i v tomhle konkretnim pripade, ale snazim se pomoct najit aspon _nejakou_ cestu.)

208374

11.02.2010 22:25

Dva druhy pravicových voličů

Zajimavy pohled

Gilhad 84.?.?.?

Kdyby se u nás tolik nekradlo a netunelovalo, mohli jsme na sociálních dávkách (nebo na jejich obdobě - občanském platu) pohodlně žít všichni.

Cili jinymi slovy - pokud by se nekradlo, vsichni by se meli dobre a nikdo by nemusel pracovat ?!?!

Obavam se, ze tady autor silne prestrelil. I kdyby nikdo neukradl ani petnik, tak porad bude muset NEKDO pracovat, aby vubec bylo co jist a kde bydlet, a NEKDO bude muset pracovat vic, nez sam spotrebuje, aby mohli jist a bydlet i ti, kteri opravdu pracovat nemuzou. System, kde by vsichni pohodlne zili NA DAVKACH je mozny jen pokud by nas vsechny nekdo cizi zivil ... coz mi moc fer teda neprijde a tezko hledat kdo by se do toho ziveni nas hrnul ... a asi by nas miloval stejne, jako spousta lidi u nas miluje cikany.

212311

29.10.2010 21:11

Tajemství peněz

RE: Hezký

Gilhad 84.?.?.?

Cili stat by pujcoval bez uveru, za vklady by uver vyplacel a jeste by mu zbylo. To je skutecne uzasny postup, ktery ale bude fungovovat pouze pokud si stat bude tisknout dalsi penize z niceho, nebo pokud to, co u nej ulozili duverivi lide rozfrca na uroky tem, co si penize radsi vyberou vcas a na nedobytne pujcky tem, kteri nezvladnou zaplatit.

Me prijde, ze si predstavujete stat jako bohateho strycka, nikoli jako neco, co aby melo penize, tak je musi sebrat obcanum formou dani, nebo si je natisknout na blind...

231339

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?