Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 32 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, l.leimas, Leimas.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.11.2008 14:06

Okolnosti zrodu ČSR - část II.

RE: Masařík je pravé jméno TGM

l.leimas 90.?.?.?

Malá zasedačka staré hodonínské radnice - obrazy starostů za posledních cxca 200 let klan Redlichů tam má několik míst. Doporučuji srovnat rysy jejich a rysy rodiny Masaryků. PS právě u Redlichů paní Masaryková sloužila

175393

10.11.2008 21:53

Okolnosti zrodu ČSR - část II.

RE: Konec Rakouska - vznik CSR

Leimas 90.?.?.?

Opravdu tento článek není žádným sebemrskačstvím, informace v něm uvedené mají vysokou vypovídací hodnotu řadě rovin.
1. český politik nemá žádný problém lhát když se mu to hodí.
2. český politik nemá žádný problém zinscenovat justiční zločin když se mu to hodí.
3. český politik nemá žádný problém přisvojit si cizí peníze, cizí zásluhy atd, českému politikovi prostě nic cizího není cizí.
4. český politik nepovažuje daňový úřad dost důvěryhodný aby mu svěřoval své peníze.
5. český politik neváhá použít armádu nebo policii proti komukoli když se to hodí.
6. český politik nemá problém zradit spojence když se mu tohodí.
7. českému politikovi na počtu mrtvých nezáleží.
8. český politik nemá problém nechat se oslavovat popřípadě prohlásit za svatého.

Je to pro české občany šokující? Proč? Politici jinde nejsou jiní. A nebyli. Podle mého odhadu carské zlato legie rozdělily tak šikovně že si nikdo nemohl stěžovat a dodnes si nestěžuje. Každý měl kus másla na hlavě. Bílí, rudí, spojenci tajní i veřejní. Rusko přece nedávno prohlásilo že legie vše vrátily. Konec konců Masaryk pak loboval pro uznání Leninova Ruska. Bylo to zadarmo? Byli při uznání rudého Ruska světoví politici neúplatní? Otázek je celá řada.

Dobrá je i otázka jestli vrcholní politici temnou část historie znají nebo ne když udělují vyznamenání či pronáší projevy. Možná by se dalo ptát kolik významných osob je členů zednářských spolků.

Zednáři byli a jsou mistři, dvojího jazyka, v běžné literatuře se dá dohledat, že používají zvláštní řeč symbolů, které rozumí jen zasvěcení.
Představme si že informace z článku byly součástí zasvěcení adepta.
A teď se zamysleme se: Vezměme předpoklady: stát se silnou zednářskou lóží, která chce dosáhnout svého cíle v soudním procesu. Soudce je zednář a před vynesením rozsudku uslyší projev význačného politika (zednáře pochopitelně výše postaveného) který se vyjádří že očekává spravedlivý proces v duchu Masarykova dědictví odvahy spravedlnosti a bla bla bla.
A teď si položme otázku jak pochopí význam projevu člověk nezasvěcený, odchovaný tradicí? Mýlím se když řeknu, že bude v projevu vidět víru vysokého politika v nestrannost soudu a výzvu k vedení spravedlivého procesu?
A co soudce? Pochopí to stejně? Nebo to pro něj bude příkaz vynést tvrdý účelový posudek za jakoukoli cenu? Ve vyšším zájmu?

175470

11.11.2008 17:26

Okolnosti zrodu ČSR - část III.

RE: Lokean

90.?.?.?

Nemyslím že podobné články snižují národní hrdost, pouze nám občanům sdělují že
1. český politik nemá žádný problém lhát když se mu to hodí.
2. český politik nemá žádný problém zinscenovat justiční zločin když se mu to hodí.
3. český politik nemá žádný problém přisvojit si cizí peníze, cizí zásluhy atd, českému politikovi prostě nic cizího není cizí.
4. český politik nepovažuje daňový úřad dost důvěryhodný aby mu svěřoval své peníze.
5. český politik neváhá použít armádu nebo policii proti komukoli když se to hodí.
6. český politik nemá problém zradit spojence když se mu tohodí.
7. českému politikovi na počtu mrtvých nezáleží.
8. český politik nemá problém nechat se oslavovat popřípadě prohlásit za svatého.

Je to pro české občany šokující? Proč? Politici jinde nejsou jiní. A nebyli. Přečtětě si něco o politice Anglie, Francie a jiných přestane Vám vadit Masaryk a Beneš. Ano nebyli dobrý,spíš nebyli svatí ale po nich přišlí horší. Masaryk ani Beneš neorganizovali politické procesy s hrdelními tresty. Politické odpůrce a rivaly přestal popravovat až Novotný, ale toto asi nikdo nepochválí i když je za co. Byl jediný český státník,který snížil platy ústavním činitelům i sobě.
Podle mého odhadu carské zlato legie (Masaryk) rozdělily tak šikovně že si nikdo nemohl stěžovat a dodnes si nestěžuje. Každý měl kus másla na hlavě. Bílí, rudí, spojenci tajní i veřejní. Rusko přece nedávno prohlásilo že legie vše vrátily. Konec konců Masaryk pak loboval pro uznání Leninova Ruska. Bylo to zadarmo? Byli při uznání rudého Ruska světoví politici neúplatní? jakou roli zde hrál Masaryk a carské zlato? Otázek je celá řada.
Masaryk i Beneš byli mimořádně schopní politici i se svými chybami. PS: Mít dnes aspoň takové [chechtot] [chechtot] [chechtot]

175538

11.11.2008 21:30

Okolnosti zrodu ČSR - část III.

RE: Lokean

Leimas 90.?.?.?

Angličané jsou hrdí na svou minulost a politiky berou takové jací byli, stejně tak Američani nebo Rusové, Když se jim nelíbí co politici dělají jdou a demonstrují, (zejména Američané) je to logické a správné, stejně se s tím nedá nic jiného dělat. Proč máme my své politiky vidět jako svaté?
A když se ukáže že svatí nebyli a nejsou mám ztratit národní hrdost? Ne ani náhodou.
A víra ve svaté symboly, myslíš jako víra v politiky? Myslíš ve smyslu příkladných čistých a dokonalých? No promiň, ale to snad nemyslíš vážně. Víš s mým anglickým kamarádem jsem kdysi poslouchal projev jejich premiéra, krásný projev, dojemný, až jsem pohnutím téměř zaslzel. A kamarád mi povídá, neber si to tak když politik pěkně mluví obvykle lže.
Žít v nevědomosti se ti může těžce nevyplatit, protože v mezinárodní společnosti tě v diskuzi na podobné téma brzo někdo zesměšní a pak tu národní hrdost opravdu rychle ztratíš. A budeš mít pocit křivdy typu „ jak mi to mohl Masaryk udělat, a já mu tak věřil,“ „o jak se stydím že jsem Čech“
Myslím že je lepší vědět o historii víc a znát chyby které se staly, než věřit že byla ideální a opakovat ty staré chyby pořád dokola. A neidealizovat si politiky, politika přece nevolím proto, že je dokonaly, ale proto že od něj něco čekám, nebo naopak jiného politika chci k něčemu dotlačit. Ani nemusím poslouchat co říká, stejně čím líbivěji mluví, tím víc obvykle lže.

Ale děláš pokroky když už víš že dějiny píšou vítězové. Ale to není důvod zatrpknout pravda se dá odhadnout dopočítat, zeptat se pamětníků atak podobně. Nikdy se nedá zatajit a překroutit úplně všecko.

175566

17.11.2008 23:55

Havlova ztráta paměti o jeho spolupráci s komunisty

jak to mělo vypadat nesametově

l.leimas 90.?.?.?

Žasnu jak zásadových a spravedlivých občánků se u příležitosti výročí vyrojilo. Trestat věznit ba i věšet komunisty v 89? Nemilí nevážení a nemyslící.
V 89 bylo komunistů téměř 2 miliony. Lidovců necelých 50 000. A každý dospělý občan nad 15 let byl statisticky zapojen téměř ve třech organizacích národní fronty (zahrádkáři, chovatelé drobného zvířetstva, hasiči, svaz žen, sportovci i turisti, svazarmovci svazáci atd atd tuším že bych se dostal někam k šedesáti). Nazývá li to někdo kolaborací a bylo mu tehdy víc než 15 byl určitě kolaboranti. Jeho rodiče byli jisto jistě kolaboranti a dědové byli nejen kolaboranti, ale i strůjci toho zločinného režimu. Tolik stránka morální odstavec první. Otázka má kolaborant právo soudit jiné kolaboranty?
Problém druhý Zorganizovat procesy a vytvořit dva milióny vězňů v 15 miliónovém národě no to by snad nezvládl ani Stalin. A kdo by zatýkal soudil eventuálně popravoval? Nejvíc komunistů bylo v mocenských složkách armádě, policii, justici, ve vládě , v parlamentu, už je vidím jak se nechají bez odporu perzekuovat, když aktivních disidentů bylo kolem dvou tisíc i s rodinnými příslušníky a agenty státní bezpečnosti. ¨
Politika je uměním možného, vyšlo tu několik zajímavých článků o Masarykovi. Myslící člověk z nich pochopil, že nebýt v reálné politice za užitečného idiota vyžaduje vidět svět v širších souvislostech a být v úsudku a činech spíš zdrženlivý, protože nikdo a nic není jenom černé nebo jenom bílé. A kdo se s tím nedokáže smířit měl by si vydělat nějaké drobné pořídit si mašli. Nebo se pokusit být lepší až bude nejlepší v celé republice. Něco jako Hutka Mejstřík a Šetina dohromady.

176061

18.11.2008 19:51

Havlova ztráta paměti o jeho spolupráci s komunisty

RE: jak to mělo vypadat nesametově

l.leimas 90.?.?.?

Ale jo s tím se dá souhlasit, jenže tak svět nefunguje. Když se dělají velké čistky je i malý kolaborant kolaborantem a čím menší tím hůř pro něj, podle zásady velké nepřátele hleď přetáhnout na svou stranu malé klackem, přesně to se i stalo. A tak si myslím že i na ty zahrádkáře by došlo a určitě dřív než na plukovníky stb. Nehledě na to že zahraniční agenti ČS rozvědky (stb) byli polistopadovým sametem prodání jako první, poučen z dějin čs legií řekl bych že byli „Kolčakování“ kdoví jestli na nás Čechy nevzpomněli posledními slovy jako Kolčak „ spasíbo čechosobaki.“ Ale my jich litovat nebudeme že ne? Konec konců dnešní česká rozvědka má díky tomu o starost míň, a důvěrné informace ze zahraničí si může číst v denním tisku.
Na stb odborník nejsem jiní diskutující ví samozřejmě mnohem víc, ale našel jsem si že byla rozdělena na několik částí: rozvědku, kontra rozvědku, vojenskou rozvědku a vojenskou kontra rozvědku, boj s vnitřním nepřítelem, pasy a víza a technickou část možná i něco víc. Koho teda ztrestat jako prvního, kým začít? Něco už víme v prvé řadě to odnesli agenti čs rozvědky v zahraničí (cizinci) zasloužili si to neb určitě donášeli na snaživé české zahrádkáře že kradou na ZZN hnojivo. Pak začalo rozpačité přešlapování a trvá dodnes. Jinak by to asi dál schytaly báby z přepážek pasů a víz, ty sice nikomu nemohly ublížit ani pomoct ale věděly kdo nosil obálky a bonboniéry, aby byl úřad rychlejší a vstřícnější, kdo chodil zadem a podobně. Nebezpeční svědkové! Zlikvidovat! Tak by to fungovalo a ne jinak, protože tak to fungovalo vždycky. A malý kolaborant by byl spokojený, ale jenom než by na něj došlo protože malá svině taky svině a i pro ni se vaří voda. To by pak by bylo Slánského za co soudruzi za co? nebo to řekl někdo jiný? No mohl by.

176143

30.11.2008 15:26

Ruská třetí cesta

rusko

l.leimas 90.?.?.?

Autor bohužel pozapomněl, že ke slovům Rus a Rusko se těsně vážou také slova zrada a lhostejnost k utrpení druhých. A to nemluvím o sovětském svazu, mluvím pouze o Rusku a Rusech. Tak jako pro cary nebyl problém zradit spojence, tak ani pro Gorbačova, (prvního etnického Rusa na čele SSSR) nebyl problém prodat tehdejší spojence za pět minut slávy po Reaganově boku.
A bojím se, že dnešní vedení Ruska není o mnoho lepší. K tomu mne vedou články o reformách Ruské armády. Viz Blisty 25.11. Za odměnu na Sibiř. Ale i jiné. Načasování reorganizací a jejich dopady nemusí být náhodné a chtělo by podrobně prostudovat rozkazy týkající se přípravy jednotek účastnících se bojů v Osetii. A to jak z Kremlu tak vlastní iniciativy „velitelů všech stupňů 58. armády “.Začíná mi to smrdět malou zradou a nechtěným vítězstvím. Co když se počítalo, že 58 dopadne stejně neslavně jako jednotky v Čečensku? Do Oseti se nedostane, masakru nezabrání. Kreml si umyje ruce, zapláče nad Osetií, ale zachrání Abcházii (nebo taky ne), provede reformu v armádě.(udělá čistky ve velení) a udrží si přízeň západu. Je to spekulace, zatím. Ale jen pokud se neukáže, že velitel 58. armády vydal rozhodující rozkazy z vlastní iniciativy. (doplnění PHM, naložení munice, vyslání průzkumných jednotek, včasné zajištění průchodů atd).
Jeden z důvodů snadného vítězství 58. armády byla značná bezstarostnost se kterou Gruzínci vyplýtvali munici na zbytečné ničení osetinských vesnic a měst hlavně Cchinvali s cílem šokovat obyvatele a která jim chyběla v dalších bojích. Gruzínci si museli být hodně jistí že se Rusové do Osetie nedostanou buď vůbec, a nebo pozdě. Třeba až po přeskupení a doplnění gruzínských vojsk. (pak by ovšem měli Rusové malé úspěchy a velké ztráty = důvod k reorganizacím a čistkám., ale všechno bylo jinak. Někdy se tak stane, mnoho autorů když píše o Pearl Harboru se neubráni povzdechu „ kdyby byl americký velitel aktivnější, důraznější prozíravější“ Měl být ale nebyl, no a co když ruský neměl být, ale byl?
Přeju z celého srdce autorovi a Rusku, aby se stalo tím velikým vzorem lásky a duševní čistoty kterým by ho mnozí rádi viděli, ale jsem hodně skeptický.

177160

12.12.2008 19:05

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

l.leimas 90.?.?.?

možná někde mají zdravotnictví zadarmo, ale u nás to nikdy nebylo a není. Jestli nevěříš podívej se na výplatní pásku. Zdravotnictví je placené cestou povinného zdravotního pojištění a tak tomu byly i za komunistů. A toto pojištění platí i lidé bez zdanitelných příjmů. Pokud dospělý člověk nemá na zdravotní pojištění nebo mu unikne tato povinnost, zdravotní pojišťovna na něj rychle ( "po vhodném prodlení") pošle exekutora. Už hodně vesnických prosťáčku přišlo o domek po rodičích když státem (obcí?) určený opatrovník "pochybil".(Viz katastr nemovitostí nařízené exekuce.) Srovnej s Vesničko má středisková.
PS: ctěl bych být tak jednoduchý jako ty. A nebo děláš někomu advokáta?

178039

13.12.2008 00:05

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

l.leimas 90.?.?.?

Ejhle vohnout, miluju vohnouty, dají se drtit lisovat, vymačkat jako citron a ještě i poděkují, Když na vohnouta vezme pán karabáč vohnout mu rád řekne jak ho má mlátit, aby to nejvíc bolelo. Vohnout má úžasný úžasně jednoduchý život, vlastní názor si přečte v novinách vládní strany nebo ho uslyší v televizi, Ale jinak jsou vohnouti k ničemu, vždy připravení zalézt, zradit uhnout, neví co je čest, odvaha, zodpovědnost.
V padesátých letech vohnouti chodili na politické procesy a křičeli psům psí smrt, protože to vrchnost označila jako správné. Dnes ze stejného důvodu vohnout chválí poplatky, a radar, zítra si pořídí šikmé oči a natře hubu na žluto. Jediné štěstí že vohnoutů u nás není ani 30 procent.

178054

31.12.2008 21:44

Operaci „Lité olovo“ předcházely měsíce plánování

RE: Israel bude bojovat ,dokud nevyžene všechny Araby z jejich území

l.leimas 90.?.?.?

zajímavá informace je v nedávno vyšlé knize Velká vlastenecká katastrofa. V přehledu vojáků zajatých rudou armádou za druhé světové jsou dva národy které bych na straně Německa a jeho spojenců nečekal. Po prvotním vydýchání dokážu strávit cca 300 romů (možná to byli jenom cikáni) ale víc než 10 000 no hádejde koho? to mi vzalo dech.

179381

11.01.2009 01:52

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: Já být teď na Ukrajině

l.leimas 90.?.?.?

ublíženost Ukrajiny z doby SSSR? Vtip? Chruščov, Brežněv, Černěnko. Tři Ukrajinci po sobě v čelě státu. A od Chruščova ruský Krym jako malý dárek. Od Stalina pak naši podkarpatskou, kus Polska a i Německého Pruska kousek. Tomu říkám křivda.. Křivdu mají až teď, trhli se od ruska a mysleli že se bez nich Rusi podělají. A věděli proč, ukrajinská klika v době SSSR převedla na ukrajinu většinu moderních výrob rakety letadla tanky aj. Jenže rusko se nepodělalo a to Kyjev irituje a Moskva zato vidí ukrajince jako podrazáky. Ten článek to vystihuje dost přesně.

180524

25.01.2009 20:47

Návod na zničení naší civilizace

smlova s bohem

l.leimas 90.?.?.?

Celý problém je, že pan W.L. Bibli asi nikdy nečetl a pokud náhodou ano, tak nad ní nepřemýšlel Jako většina lidí.

182091

10.03.2009 18:04

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: dobrý článek

l.leimas 90.?.?.?

přečetl jsem si, ale nedivím se. prodejnost a hloupost většiny ruských a později sovětských generálů byla za posledních 200 let neskutečná a neuvěřitelná, zrazovali cary zrazovali bolševiky zrazovali Rusko většinou jim to prošlo a bylo jim odpuštěno. Četl jsem nedávno knihu velká vlastenecká katastrofa, vřele každému doporučuji, přestanete se divit veletočům ruské politiky a budete se divit jedinému. Jak je možné že ruský národ ještě žije, kde v sobě bere tu sílu, Nad tím se zamýšlejí i autoři knihy.

186231

15.03.2009 19:48

Židovská otázka

RE: A co se tedy za tech necelych 150 let zmenilo?

Leimas 90.?.?.?

k těmto informacím sem se taky dostal,veřejně byly naposledy částečně prezetovány na začátku 90 let v českém rozhlase. Speciálně mne tenkrát zaujala informace, že v koncentračních táborech zahymuli především konvertité, míšenci a vlažní ve víře. Seznamy českých židů prý němci dostali od holandských židovských vůdců. Tato informace koresponduje se vzpomínkami Valtra Komárka který jako adoptivní dítě v křesťanské rodině vůbec nevěděl, že je jak sám uvádí "poloviční žid". Dokud ho nepráskli členové vedení židovské obce. Ti také prosadili jeho transport do koncentráku.

186605

30.03.2009 19:42

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

l.leimas 90.?.?.?

Velmi odvážný názor. Celá potíž je v tom, že nevíme za koho kopete, tak ani není jasné kam vlastně ta urážka křesťanství míří. Křik o otročení křesťanů chazarům může mít různé důvody. Například víru části militantních rabínistů, že, když odvedou křesťany od víry v Ježíše Krista přinutí Hospodina k seslání nového mesiáše.
Jinak starý Řím, proč ne šlechtitelské pokusy římských patricijů byly velmi průkopnické, například křížení otrokyně a prasete…. Kam jsme se mohli dostat kdyby křesťanství nepostavilo podobné aktivity mimo zákon. I když kdo ví třeba něco z pokusů přežilo…. Že.?

187540

25.05.2009 19:43

Evropa možná o zlepšení vztahů s Ruskem vůbec nestojí

RE: Rusko je cíl

l.leimas 90.?.?.?

fakt je, ře Krakovský rabín, byl po staletí osoba číslo jedna. V Londýně a New Yorku to mnozí neviděli rádi. Pak příšel Dolfi. a kde je dnes krakovský rabín

191911

27.05.2009 17:54

Přestárlý muž obtěžován kanadskou policií RCMP

RE: Já u toho nebyl , takže nemohu soudit,ale co vím jistě,

l.leimas 90.?.?.?

Co čekáte od policie? Vemte si tu naši a ta je na světové poměry dost slušná aspoň zatím to mi věřte, 14. března 1939 přísahali věrnost republice a 16. března pronásledovali odbojáře víc než gestapo. A co je nejhorší neviděli v tom žádný problém. Stejně tak v roce 48, při falšování důkazů v politických procesech, v 68 ani v 89. A to nemluvím o roce 1918. Prostě sloužím, sloužím hrdě, jsem totiž slouha. To je krédo mnoha policajtů. Čest výjimkám, ale těm to většinou vrchnost brzo spočítá.

192065

18.06.2009 17:22

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: To obvinění to je fakt síla

l.leimas 90.?.?.?

jen na okraj, pomahači a chrániči jsou už pár roků tak hrdí na svou "práci" že sundávají nejen identifikační čísla, ale i jména. Prostě když se vám jakýkoli pracovník úřadu jako vnitro, NBU apd představí, buďte si jisti že vám řekl v lepším případě jméno krycí (někde ve svazku registrované), nebo jméno smyšlené, nedohledatelné. K čemu to dělají? Nechť posoudí každý sám. Ale krycí jména některých lidí vstoupila hluboko do pamětí jako třebaV.I.L. nebo J.V.S. Že by příklady táhly?

193604

20.06.2009 16:00

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

Ale příteli, u tak zvané osoby blízké přece vůbec o nějaké právo a odpovědnost nejde. Když o té věci mluvíš proč nepovíš čtenářům co je opravdu ve věci? Povím to tedy sám, jednoduchý výběr peněz to je oč tu běží. Pokuta jako trest přestupci vyžaduje odhalit a usvědčit viníka a to je u přestupků které trvají někdy jen zlomek sekundy velký problém, zvlášť když ukončením nežádoucího jednání (snížení rychlosti vozu, například) zanikne obvykle i skutková podstata a většina důkazů.
Možnost udělat si z přestupků v dopravě zlatý důl komplikuje právě povinnost najít a usvědčit konkrétního viníka. Majitel vozu se nevymlouvá na osobu blízkou jak tvrdí propaganda, ale odmítne podat vysvětlením s odvoláním na zákon o policii, nebo městské policii a tím pádem penízky udělají úřadu pápá. Proto se 90 procent občanů ani nedozví že jejich auto tu či tam vyfotili a to se má změnit? Odstraněním tohoto důkazního břemene nastanou zlaté časy pro držitele licencí na autorizované měření rychlosti a jiné podnikatelské aktivity a těch není vydaných zrovna málo úřad pro metrologii se činil. Jen ta zatracená osoba blízka brání průchodu práva, nebo penězovodu?
Jak to bude krásné až se to změní že? Uzavřu s obcí smlouvu postavím radar nastavím záznam na 54 km/h. To je hranice přesnosti měření plus minimální požadovaná tolerance a už jenom vypisuji složenky. To bude ráj, pečení holubi dovolená na Havaji. A když bude málo lupenů obec přidá značku 30 a tam už je tolerance jen 2 km.. Jedeš 33? Zaplať hade minimální pokuta 1500..
Srovnávat přestupek v dopravě s únikem nebezpečné látky no ty máš ale žaludek, Nebezpečné látky škodí i desítky let, desítky let pak trvá protiprávní stav a cena odstranění škod jde mnohdy do milionů, pokud se vůbec odstranit dají. Ale rychlost vozu? Snížením rychlost mizí problém, ale tady nejde o problém jde o peníze. O vaše peníze přátelé, o hodně peněz..
Proč neřekneš že statisticky už to vědí? Že jedna kamera za den zaznamená až tisíc (podle hustoty dopravy) překročení rychlosti o 4 a víc km jen pět se jich obvykle řeší a tři se dotáhnou do konce. To je 6 tisíc denně na kameru a radar a tři úředníky. (komise musí být tříčlenná) za rok dva miliony milion firmě milion obci. Obec zaplatí komisi a zjistí že jí nic nezbylo. Ptá se proč, a firma odpoví zrušte osobu blízkou a budete se koupat v penězích. A starostové lobují agituji a těší se. Těšíte se také přátelé? Tisíc krát dva tisíce to jsou dva miliony denně, budeme se koupat v penězích.
Ovčan půjčí dceři auto ta ho v pořádku vrátí a za týden dojdou složenky na deset tisíc. Ovčan se podívá na ty co došly jemu koupí si mašli a jako slušný člověk si jijde hodit, nic jiného mu nezbývá.

193730

21.06.2009 12:27

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

podnikatel tu povinnost přece už dávno má. A lobing je silný více než dost. Proč asi páni poslanci pořád hledají cestičky jak příslušné změny do zákona dostat, zákon o silničním provozu je nejčastěji novelizovaná právní norma, ale z důvodu bezpečnosti to nedělají, naše bezpečnost jim neleží ani u paty. Jenom krátký výpočet denně se u nás pohne až šest milionů aut napsáno to vypadá takto 600000000 a zemřou průměru tři osoby na den. napsáno to vypadá takto 3. Pravděpodobnost že budete mít smrtelnou nehodu je podle této velmi zjednodušené nicméně výstižné metody 3/6000000 tedy 1/2000000 tj 0,000005%.To už má velmi blízko k přirozené "mortalitě" v uvozovkách přirozeně protože takové užití toho slova je nesmyl, ale chtěl jsem poukázat na něco jiného a to na zdravotní a fyzický stav účastníků silničního provozu. Na základě tohoto jednoduchého odhadu nechci říkat výpočtu si troufnu tvrdit že za většinou vážných nehod můžou být a asi jsou zdravotní problémy některého z účastníků nehody (řadím tam i únavu atd. jako stav organismu) nehody na silnicích jsou tak zneužívány k utahování smyčky kolem občana a jeho dodatečnému zdanění. To je můj názor.
Spousta společností má v těch projektech veliké peníze a slibují si jejich rychlé zhodnocení. Okolnosti spojené se soukromým měřením rychlosti už přece stály na jaře místo samotného ředitele úřadu pro metrologii. Použiji krásnou větu z pána prstenů "svět temnoty se dal do pohybu" [chechtot]
Ty radary jsou tak nastaveny protože každý přestupek se musí projednat ve správním řízení. Až tuto povinost nebudou mít půjdou na minimální toleranci. Majitel vyfoceného vozu jenom dostane složenku a zaplatí. Nebo udá řidiče a bude proti němu svědčit. Se vším všudy co to přináší.
Nespoléhejte na znalost trestního práva, přestupky se řeší podle přestupkového zákona a ten je o hodně jiný. Tam občan mnoho práv nemá. Mnoho doktorů práv na něm zaplakalo.
Hezký den a hodně optimizmu.

193759

22.06.2009 18:31

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

90.?.?.?

no tak jo hodně štěstí, jenom v případě mrtvého si musíš být jist že byl držitelem příslušného řidičského oprávnění jinak hrozí problémy. A obávám se že tomu příbuznému by tvrzení že neřídil moc nepomohlo. Ty ho totiž neobviňuješ ty proti němu svědčíš.On by si musel sehnat svědka že neřídil, ale zároveň nepopřít že jsi to auto nepůjčil, pak by zase tobě hrozil postih za křivé svědectví, nechci tě podceňovat, ale tyto svědecké kousky zvládá jen vybraná skupina našich obyvatel ale ti zase nečtou zvědavce.. [chechtot]

193824

15.07.2009 20:29

Více „změn“

RE: Alfa zareni

l.leimas 90.?.?.?

dobře vědět,Tak že když se vojákovi střepina dostane pod kůži nebo vdechne částice z rozbité střely třeba po průletu pancířem stačí pár centimetrů vzduchu a má vyhráno, nebo pro jistotu použije cigaretový papírek. Jak prosté jak geniální. A ti hloupí kmáni to nechápou a klidně umírají na ozáření. no má to logiku.

195791

21.07.2009 19:16

Partnerský život, manželská morálka

a zase ta despotická rodina

l.leimas 90.?.?.?

Souhlasím, článek se velice špatně čte. Ale troufnu si soudit, že autor patří do společnosti rozbíječů rodiny. Dovolím si trochu poukázat na cíle a metody těch lidí a organizací, proč jim vlastně ta rodina, klasická rodina tolik vadí.
Rodina jako základní hospodářsko sociální jednotka má opravdu ekonomický základ, to není žádný nový objev. A disciplína členů rodiny také, ale ta nemá nic společného s útlakem členů rodiny, ale naopak s jejich ochranou a schopností vydobýt a uchránit přístup ke zdrojům. Semknutá a dobře fungující rodina nikdy nezchudne. Spíš naopak, vytváří svou strukturou synergický efekt a stává se úspěšnější. Navíc přirozená schopnost rodiny vytvářet rod dává jeho členům možnost prosazovat se hodně vysoko a hodně daleko. Rod R. zde často vzpomínaný nám budiž příkladem. Proto ideálem dnešních vlád jak víme loutkových spíše více nežli méně je atomizovaná společnost ovčanů bez zázemí bez ochrany, ovčanů naprosto závislých na státních institucích. Jejich libovůli a zlovůli. Proto se bojuje proti rodině všude a pořád , ikdyž se to někdy halí do líbivých hesel rodina základ státu apd. Zájmem bankéřů, velkých i malých korporací a jejich majitelů i manažerů, soudců, politiků, policistů a jiných je atomizovaná společnost se kterou si mohou dělat co chtějí. Konec konců všichni výše vzpomenutí patří už dávno do velkých a silných rodin případně rodů, které vliv a majetek už mají, tak proč by si měli nechat růst konkurenci. (z peněz půjčených v rodině se obvykle neplatí úroky vůbec, natož bance, z úrody kterou vám vypěstovali rodiče stát DPH neuvidí, na domě postaveném svépomocí developer nezbohatne, když ( manželka, syn, dcera či bratr) neudá policista nevyšetří, soudce neodsoudí, atd. atd. Prostě stará rodina nepřítel nových pořádků.
Přeju hezký den.

196122

28.07.2009 17:04

Stane se díky prasečí chřipce z lidstva stádo volů?

zapadá to do sebe až moc

l.leimas 90.?.?.?

Ale zapadá to do sebe, bohužel, jen je třeba něco připomenout.
1.) očkovací kampaň je zaměřena na mladé dívky které ještě neměly pohlavní styk.
2.) V kampani se rovnou říká, že pro ženy zejména ženy matky nemá očkování smysl.
Tedy nemá smysl a je drahé, předpokládaný výsledek = žena prvorodička se očkovat nenechá. To je žádoucí protože komplikace u druhého dítěte by byly vzbudily nemístné dotazy.
Potrženo pokud má preparát vliv na plodnost objeví se první vážná podezření tak za deset let. Dalších pět až deset budou probíhat šetření vědecký výzkum vyšetřování a až pak případné soudní procesy. Tedy deset až patnáct let. To je jistota faktické beztrestnosti.
3.) Otázka snižování obyvatelstva, Když jsem přečetl všechny články o penězích, které zvědavec publikoval, napadá mne jediná myšlenka. Nemusí jít prvoplánově o snižování počtu lidí, ale peněz. Ať to bereme jakkoli jsou Evropané a Američané nejbohatší lidé na světe. Pokud se podaří výrazně zredukovat euro-americkou střední třídu zůstanou obrovské majetky ke kšeftování s přistěhovalci. Ten příklad známe z Ameriky a není třeba ho rozebírat.
3.) Vrátím se zpět k očkování dívek. Zneplodněním většiny bílých dívek z bohatých a vzdělaných (chudé rodiny nemají na drahé očkování a nevzdělané to nezajímá) se naplní:
A- vize mnoha multikulti sociálních inženýrů a jejich užitečných idiotů o novém věku
B -také kapsy medicínských společností, než to ty zoufalé ženy vzdají utratí neskutečné peníze na léčení a asistovanou reprodukci.
C - tímto teprve dojde k definitivnímu rozvalu křesťanské rodiny a morálky, protože bude zasažena na nejcitlivejším místě, bílá vzdělaná žena Bude zavržena pro neschopnost počít a porodit a bude se dívat jak na její místo nastupuje cizinka. Důsledek: Dcery budou nenávidět své matky a budou jich ne miliony, ale desítky milionů po celé Evropě o Americe nemluvím.
To je lákavá vize pro mnohé multikulti agitátory a magory, jenže pokud tak bude, bude to peklo pro všechny i pro ně.
PS: A proč si myslím že je opravdu důvod k obavám? Protože za očkování dívek přijela z Ameriky agitovat "teta Madla". A kam přijel tento posel pravdy a lásky tam vždycky tekly krvavé slzy a kopaly se hromadné hroby. Přeju hezký den.

196525

28.10.2009 12:05

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: Velká část lékařů a zdravotníků v ČR očkování proti prasečí chřipce odmítlo!

l.leimas 90.?.?.?

Myslíš že se připojí jméno Lupka ke jménům jako Kryl, nebo Bárta aj? vzpoměňme na Karla jeho písní. Hodí se k dnešku http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

203473

16.11.2009 13:17

Život po 20 letech kapitalismu

Direktiva Allana Dullese

l.leimas 90.?.?.?

Ta direktiva Allana Dullese, není nic jiného než výpis z "protokolů". Jak tady kdosio "protokolech" prohlásil " na to že jsou padělek fungují bezchybně" [zmaten]

204915

17.11.2009 22:22

Život po 20 letech kapitalismu

RE: Mlous Jakes

l.leimas 90.?.?.?

myslím že to tak i bylo. Gorbačov i někteří jiní byli jen "užiteční idioti" na něčí šachovnici. Ostatně jako většina z nás. Doporučuji poslechnout si něco z poslední tvorby Karla Kryla na youtube.com Konkrétně "Demokracie, Kádrujímne, a Hlaryjó. Budete mít pocit že to psal dnes. A zároveň vás napadne jestli jeho smrt byla jen takový obyčejný infarkt.

205104

01.12.2009 20:58

BIS zoufale bojuje všemi prostředky o svou existenci

někoho dveřmi jiného oknem

l.leimas 90.?.?.?

pan autor ze skromnosti neřekl, že v budově oné "ctěné" instituce bývá občas taky velmi silný průvan a ten kdo neuní včas zavřít oči, hubu a hlavně okno snadno z toho okna vyletí. Hlavně když je nový a neumí se zařadit. Ne každého v těch dobách vyhodili dveřmi jako p.Hučína. Sloužilo by ke cti kdyby o tom něco řekl, ale pak by asi něl oknofobii.

206109

12.12.2009 23:39

Velká hra: USA, NATO a válka v Afghánistánu

RE: vsetko je OK

l.leimas 90.?.?.?

přesně a výstižně, píšu sto bodů. Ale radost nemám.

206880

15.12.2009 19:11

Ateistický národ v banánové republice

ateismus v čechách

l.leimas 90.?.?.?

Myslím že tak výstižně a přesně příčiny českého ateizmu ještě nikdo nezformuloval. Gratuluji. No a pan Čulík? Škoda řeči, cynik by řekl "nomen omen" a nebo "koho chleba jíš toho píseň zpívej". Čert ví za koho pan Čulík "kope"

207064

07.02.2010 21:19

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Pan Čulík

l.leimas 90.?.?.?

realita tlačí p.Čulíka tvrdě do kouta a nutí odkrývat karty. Říká se koho chleba jíš toho píseň zpívej, ergo kladívko podle písně poznáš zpěvákova chlebodárce. Čulíkovy BL jsou jen propagačním servrem, pro manipulování veřejným míněnm. Když se to nedaří p.Čulík cítí rouzhoupanou půdu pod nohama a ztrácí nervy i výšku. Pěkný večer přeji

211875

09.02.2010 19:59

Otevřený dopis poslancům a senátorům Parlamentu ČR

RE: Neouhlas

l.leimas 90.?.?.?

nějaká forma sociální dávky: například přídavky na děti. To ale propaganda nříká. Ovčanovi stačí říct 50% a ví že sociální dávky jsou zneužívány, že je tam i on zjistí až mu seberou přídavky na děti pak bude kvičet. A těch 10 milionů ztráty státu na mrtvém při autonehodě, no to nejsou náklady na léčbu, ale daně které mrtvý už státu nezaplatí.

212083

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 1

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,44 Kč
1 unce stříbra
518,84 Kč
Bitcoin
415 752,70 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?