Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 126 příspěveků, 8 různých jmén: <nic>, Amík, Islander, O Č, Občasný čtenář, OČ, Ten co odtamtud utek, wild fox.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.12.2009 08:20

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

>Jsem překvapena, že jste překvapen. Tu situaci, kterou jste
>popsal- tak to jsou u nás normální standartní situace. V
>Americe tomu tak snad není?

To víte, že v Americe je taky plno věcí, který jdou člověku na nervy. [smích] Ale co se týče cti, úcty k člověku, pořádku, práva a zejména jeho vymahatelnosti je to stále o poznání lepší než v ČR. Věřte mi nebo ne, ale za skoro pětadvacet let pobytu tady, jsem nezažil tolik stupidity, buzerace, podrazů a vyhrůžek jako za necelý jeden rok v ČR. Byl jsem doslova zdrcen tím poznáním, ten návrat na trvalo do vlasti pro mne byl daleko větší šok, než když jsem přišel jako český emigrant sem do Ameriky. Nakonec jsem to tam po necelém roce vzdal a vrátil se sem do USA.

>A to jste ještě asi neviděl ty
>horory, které jsou pravidelně popisovány v TV, co všechno se
>českým občanům děje.

Viděl, právě že jsem viděl, že to není jen můj ojedinělý případ.

>Český občan podepíše
>někde nějakou smlouvu na cokoliv (třeba na nějakou koupi
>bytu), kde je malilinkatým písmem napsáno, že v případě
>nějakých nějasností nebo sporu, to rozhodne rozhodčí
>komise. A v ten moment, jako by se upsal ďáblu.

Tak toto zde taky zkouší s tím, že důležitá část některé smlouvy je napsána písmem pro drobnohled. Ale co vím, důležité smlouvy jako koupě nemovitosti ap., to tady funguje bezchybně a bez podrazů.

206052

01.12.2009 08:48

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

Taky jsem to zpočátku bral tak, že mám třeba smůlu, ale těch případů bylo během krátké chvíle tolik, že o náhodu nemohlo jít v žádným případě.

Jen namátkou - není vrcholem sprosťáctví od zdr. pojišťovny vymáhat na nás po návratu z ciziny doplatek za celou dobu pobytu, co jsme byli v emigraci??? Jednalo se o částku 240000.

Není vrcholem sprosťáctví a zlodějny, když realitní kancelář M&M Reality si vezme 140 tisíc zálohu na koupi nemovitosti, vystaví na to platnou smlouvu s tím, že vám budou peníze vráceny po proběhnutí celé transakce a potom se na vás vykašlou a nevymůžete z nich nic?

Není náhodou sprosťáctvím fakt, že když předchozí majitel nemoviosti, kterou jsme koupili, nezaplatil své daně z prodeje oné nemovitosti a finančák je vymáhá stylem ber kde ber na mně?
Navíc ihned s vyhrůžkami o pokutě dva miliony, exekuci a ještě drzým upozorněním, že o tom nikde nesmím mluvit? Že za to mohu být trestán? Kde to proboha jsme??? Co se tam stalo??? To už nelze nazvat ani Kocourkovem. Mám pokračovat? A pak se nerozčilujte... [naštvaný]

206054

02.12.2009 16:49

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jen tak minochodem. Zapomínáte, že celá západní společnost jde docela úspěšně do háje, zatímco v Číně se "komunistická chátra" , abych použil vaše výrazivo, má neuvěřitelně čile k světu. Čím to? [chechtot] [chechtot]

206148

02.12.2009 18:16

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

To je tedy zajímavé. Takže kapitalismus se svými principy pod "rudou chátrou" funguje, má zisky, zatím co v původních kapitalistických zemích upadá. Něco je v rozporu, někde je závažná chyba, není-liž pravda?

206153

02.12.2009 18:33

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vtip roku

Islander 24.?.?.?

>
>Toto už přece sovětští soudruzi zkusili v CCCP...a nemám
>pocit, že by získali nějakou vývojovou převahu a donutil
>ostatní tohoto příkladu následovat [chechtot]

To je pravda. Jenomže svojí existencí přece jen trochu vytvářel konkurenci a Západ se sakra musel snažit tu převahu udržovat a to téměř ve všech směrech. Ano, SSSR nikdy nedosahoval úrovně Západu a prohrál. Ovšem politováníhodné je, že se teď Západ nachází v hodně podobné situaci jako SSSR před krachem. Něco musí být špatně.

206154

02.12.2009 18:46

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Možná ano. Zatím je to však tak, že ÚV KSČ (Číny) je úspěšný. S tím odíráním vlastního obyvatelstva bych byl rovněž opatrnější. To je ve všech zemích kapitalismu na nebývale vysokém vzestupu. Stačí srovnání v průběhu posledních dvaceti let.

206157

02.12.2009 19:04

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jasně, zatím ano a ještě dlouho to tak asi bude, ale nemusí tomu tak být stále. Mně ten vývoj docela znepokojuje. Já Čínu viděl na vlasní oči a v Americe žiju...

206160

05.12.2009 16:45

Pozvánka na hlavní líčení

Držím palce!

Islander 24.?.?.?

Pro Kristapána to opravdu mohou dneska v ČR soudit člověka za uveřejnění překladu článku??? Notabene Kanaďana? Kam až ČR klesla??? Vždyť ani v zemi "Satana" by vás za tohle nesoudili. Lokajové dělají víc než si jejich pán přeje...

206356

05.12.2009 17:15

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Úkolem právníka je jen psychomise

Islander 24.?.?.?

Zkrátka česká justice je zmetek a přijmout zmetek jako standard je to nejhorší co bychom mohli udělat.

206357

05.12.2009 19:10

Politici versus právníci

RE: A co válečné reparace?

Islander 24.?.?.?

To jste napsal velice hezky, pane Bartosek. Já už jsem se zařekl, že k těmto téma psát nic nebudu, neboť bych musel věci nazývat pravými jmény a to by určitě nebylo v souladu s pravidly slušnosti.
Takže díky, určitě bych to nevystihl lépe.

206360

12.12.2009 20:13

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Islander 24.?.?.?

>A vy si myslíte, že jsou? To je mi vás i trochu líto.
>Velké zpravodajské servery mají problém s tím, že je tam
>navštěvují pubertální a postpubertální jedinci, kteří si
>chtějí trochu namastit své ego. Vadí mi dvojjakost
>přístupů - na webu, jehož provozovatel se zaštiťuje
>svobodou slova, to zavání pokrytectvím.
Já se zdržím komentářů jestli zde jsou nebo nejsou provokatéři. Dvojjakost přístupů - to najdete naprosto všude!!! A že se zde nejedná o vyvolání diskuse? Řekl bych že ano a ve většině případů to má i dost vysoku úroveň. Zrovna jsem četl v archivu zde... http://www.zvedavec.org/nazory-1406.htm?status=new
Jsem přesvědčen, že pokud zde diskutujete bez vysokého stupně arogance a v mezích slušnosti, vyloučen nejste.

206872

13.12.2009 14:15

Osvobozen!

RE: zajimmalo by mne

Islander 24.?.?.?

>kdo vlastne vznesl obvineni, kdo se pricinil k tomu, aby doslo
>k soudnimu rizeni, atd.

>mozna ze mi nekdo odpovi?

Ti, kdo nenávidí pana Stworu. Ti, jemž je trnem v oku nepříjemné zpravodajství, byť jen z překladu cizích autorů. Ti, kteří ustrnuli myšlením někde v totalitě 50tých let. Ti, kdož nesnesou kritiku a pávo na jiný názor než ten jejich. Ti, jejichž ješitnost byla uražena. Píší udání a současný policejní režim ČR se tím zabývá. Nic se nezměnilo. Za co jsme vinili bolševika, sami nyní praktikují tzv. demokraté (často z řad StB) v Česku. Tam není demokracie. V USA by za toto souzen nebyl.

206903

17.12.2009 18:34

Climagate – Velký vědecký podvod

Editor napsal

Islander 24.?.?.?

>I kdyby byla pravda, že lidská činnost nemá na počasí vliv, >planetě by jen prospělo, kdyby lidé věřili, že má. Jinak se >budou chovat stylem po nás potopa.

No jo, s tím bych souhlasil, ale nesmí se jim k té "víře" dopomáhat daněmi za neprokázaný vliv jak se to řeší doposud. Touto buzerací v konečném důsledku dosáhnete postihu obyčejného občana nesmyslnými daněmi, zatímco manipulátoři všech těch nesmyslů si namastí kapsy. Viz Gore.

207283

18.12.2009 17:06

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Editor napsal

Islander 24.?.?.?

Asi to blbě vyznělo, ale myslel jsem to tak, aby nebyla zbytečně plundrovaná planeta. Bezhlavé odlesňování, skládky odpadů, atd. Rozhodně nejsem stoupencem toho, že bych obhajoval, že CO2 má nějaky podstatný vliv na oteplování Země. A i kdyby - co s tím těma konferencema a pitomým žvaněním vyřeší? Cela konference je na velký kulový, kdyby ty peníze, co ta konference (a celý humbuk okolo) stojí využili jinak! Naprostý souhlas s vašimi komentáři a vůbec všech, kteří zde vystoupili proti tomu eko-podvodu. [smích]

207402

19.12.2009 18:01

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

Taky se mi to tak jeví a zní to logicky. Uhlíku a vodíku je zde na Zemi spousty a jejich vzájemná reakce na uhlovodíky není nic nemožného. To dokáže i člověk, proč by podobné podmínky nemohly nastat i uvnitř naší planety. (Fischer–Tropsch process).

http://en.wikipedia.org/wiki/Fischer%E2%80%93Tropsch_process

Určitě mi to zní víc logicky, než všeobecně propagovaný vznik ropy z odumřelých pravěkých živočichů.

http://www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/clanky/pl_2000_56_3.html [smích]

207513

20.12.2009 17:38

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

>Ještě směšnější jsou tvrzení, že prdění krav
>způsobuje rovněž oteplování planety.... [oči v sloup]

Ale to neznamená, že takovou hovadinou se vážně nezabývají politici i vědci všech vyspělých zemí, včetně Ameriky. Dokonce se se vší vážností mluví o zavedení methan tax na každé pěstované zvíře. Nic se tím pro živ. prostředí nezmění, pouze se v konečném důsledku zvýší cena živočišných produktů. Prostě nás jako spotřebitele zase legálně okradou.
Přitom je to absurdita na entou, protože methan se pomocí slunečního záření v atmosféře rozkládá a výsledný produkt je stejně CO2 a voda.

207566

20.12.2009 20:50

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Ale vážně:
Ano, to je spávná poznámka o té vodní páře, jako nejúčinnější skleníkový plyn. Proti tomu má CO2 mizivý účinek. Vida a o tom se žádné konference nevedou. [smích] No, já se domnívám, že ta hysterie okolo CO2 a všech těch odpustek a nesmyslných sankcí okolo skončí jak vznikla. Nic tím nedosáhnou, protože je to celé podvod a člověk to tak jako tak mnoho neovlivní ani nějakým sebemrskačstvím. Na druhou stranu ve stavu současné světové společnosti trvalého nedostatku peněz, daně za kdejakou hovadinu budou asi na vzestupu. Všechno se dá nakonec nějak zdůvodnit. [pláč]

Já jsem pro omezení spotřeby a bezhlavé plýtvání vším co vede k devastaci Země, ale ta hysterie okolo CO2 je vážně hovadina.

207582

28.12.2009 06:41

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

Přes všechny jeho chyby v minulosti, vidím pana Klause jako nejlepšího současného politika a zástupce českého státu.

208180

28.12.2009 18:08

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

RE: Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

>Hmm asi tak ve smyslu" Jednooký mezi slepými KRÁL" [chechtot]
Asi tak nějak [smích] Nemyslete si, že jsem nějakej fanatickej obdivovatel Klause, ale např. jeho postoj k EU a ke klimatickým změnám beru.

208222

29.12.2009 16:43

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

Co dodat?

Islander 24.?.?.?

Ó jak typické pro společnost, kde pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí!!!
Držím Vám palce, pane Cyroni, abyste dosáhl zlepšení. Poznal jsem tam, v původní vlasti, zacházení českých úřadů s českým občanem na vlastní kůži, po reemigraci z USA. Po osmi měsících trvalých bojů s tamními úřady, zlodějskými firmami jako O2, realitní kanceláře, zdravotní pojišťovny, banky, exekutory a mnoha dalšími, jsem to nakonec okraden a připraven o veškeré iluze o své vlasti vzdal a utekl zpátky do USA. Zde to rozhodně také není ideální, ale pravidla jsou zde pevně stanovena, vymahatelnost práva na daleko vyšší úrovni a takový bordel jako jsem zažil tam, zde přece jen není. Jsem hořce zklamán situací v ČR. [bliji]

208289

02.01.2010 14:56

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: zneužívání psychiatrie

Islander 24.?.?.?

No, já jsem tamní systém také nazýval Kocourkovem, stejně jako vy Absurdistánem, ale ve skutečnosti je tam všechno pod vlivem gangsterů, mafiánů, zlodějů, bývalých StBáků a podobných individuí, schopných za peníze všeho, třeba i vražd, se kterými nelze vyjednávat pomocí soudů a natožpak pomocí nějakých uveřejněných článků, pokud se vůbec někde dovoláte uveřejnění. Stanovili si zákony vyhovující jim. Často i natolik idiotské, že odporují v některých případech dokonce i Listině mezinárodních lidských práv a jakékoli logice. Tam není demokracie a svoboda, jak proklamují média, ale postkomunistický paskvil.

Já té paní všechno věřím od A až do Z a cítím s ní. Obyčejný, poctivý člověk je tam terčem pohrdání a posměchu, pokud se chce poctivou cestou domáhat svých práv. Tam nezvítězila Pravda a Láska, jak bylo proklamováno heslo po té tzv. Sametové revoluci, ale lež, svinstvo, zloba a nenávist. Buďte rád, že žijete ve Státech. [mrknutí jedním okem]

208607

05.01.2010 14:37

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

Islander 24.?.?.?

>Ktere novinare znate osobne, aby jste mohl alespon dedukovat, kdo
>jim co prikazuje psat? Jak takovy prikaz vypada, jak se
>realizuje, jak kontroluje a vyhodnocuje?

Čistě obecně - Není potřeba znát osobně novináře, nebo vidět nějaký příkaz. Nakonec ono to ani není o tom, co jim kdo přikazuje psát, nýbrž o tom, co následuje, když píší ze své vůle objektivně, svobodně a pravdivě, což může jít zájmům redakce (vlastníkům práv na informace) "proti srsti". Za totality jsem taky mohl napsat cokoliv, mohl jsem mít stokrát pravdu a taky mě za to mohli vyhodit, nebo jinak umlčet. Nic moc se nezměnilo ani v tzv. Demokracii.

208906

09.01.2010 17:50

Omluva Jimmyho Cartera Izraeli

RE: To bude urcite nahoda...)

Islander 24.?.?.?

>Take je podivne, ze vybusnina nevybuchla.
Není. K detonačnímu průběhu PNT je nutná rozbuška, jinak to jen shoří. Tu údajně neměl a pokusil se to spustit nějakou podivnou metodou, která evidentně selhala. Nicméně je zarážející, že na provedení tak důležitého atentátu to dotyčnej nevěděl. Skoro by se mi chtělo věřit, že to bylo narafičený tak, aby Američani měli další záminku k již upadajícímu zájmu o potlačování terorismu. [smích]

209326

12.01.2010 15:54

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Lidská práva v českém pojetí.

Islander 24.?.?.?

Mě to taky tak připadá. Po "Sametu" to vypadalo slibně, ale jaký to nabralo směr až do současna, nad tím by člověk zvracel.
Zrovna jsem se díval na ČT události a zaujal mne tam případ, kdy si řidič tramvaje dal za okno šálu s logem Dělnické strany. Zřejmě ho za to vyhodí z práce. Jo, jo, lidstvo spěje ke globální totalitě a pochopitelně čeští lokajové jdou v popředí, jako vždy....

209473

17.01.2010 05:49

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

Islander 24.?.?.?

>> je rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel.
>
>Vy umíte zjistit, pane Mirdo, jak dotyční přicházejí ke
>svým penězům? To obvykle nedokážou ani špičkoví
>policejní vyšetřovatelé, vybavení mimořádnými pravomocemi
>včetně možnosti prolomit bankovní tajemství. Vy ano? Jak to
>děláte? (Smím-li prosit, svou "písmenkovou" metodu vynechte.
>Ta je z kategorie "jedna paní povídala" ).

Ale policie to dokáže, když chce. O tom jsem přesvědčen. Takhle se hájí každé svinstvo. Dá se to do kategorie "jedna paní povídala" a hotovo.
Jak to asi zjistili zde?

http://www.europe-made.com/cz_market_eng.htm#anchor100

>A ještě jeden zásadní dotaz. K čemu je pro Vás
>rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel? Kdybyste to
>mohl trochu rozvést. Co se třeba stane, nabudete-li dojmu, že
>někdo (příkladně paní Jarmila) přišel ke všem svým
>penězům nečestným, leč zákoným způsobem? Co s tím
>uděláte? [smích]
No to je tedy kombinace. Asi k ničemu. Pokud je to normou, přicházet k penězům nečestným, leč zákonným způsobem, určitě v takové společnosti vládne blbá nálada.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100011021-ta-nase-povaha-ceska/

209734

18.01.2010 13:58

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: Loutkova vlada ?

wild fox 24.?.?.?

>Bartosku,budovani demokracie pomoci sily mozne je. Podarilo se to
>v Japonsku i Nemecku, ted se to dari v Iraku.

Maly rozdíl tam je. Nemecko a Japonsko byly valecne mocnosti usilujici silou o porobeni teto planety. Sami sebe povazovali za vyvolene nadlidi. Irak nikoli. Irak neusiloval o nadvladu nad svetem. Irak je sam obeti. Americky vpád do Iraku je akt agrese. Prepadeni suverenniho statu, zrovna tak, jako to delalo Nemecko v dobe Treti rise.
Ty reci o demokracii jsou jen zasterka. Pouhá propaganda pro ovce. Skutecnost je taková, ze za celou akci stoji Izrael a pouzil Ameriku, kterou vnitrne ovlada, jako nastroj sve rozpinavosti. Sami sebe se povazuji za vyvolene nadlidi. Proste Izraeli jde o likvidaci pro neho nepratelskych rezimu v jeho tesne blizkosti. Irak nemusi byt posledni. Muze to chvili trvat, nez se agresor zase znova pripravi k dalsi agresi. Tentokrat by mohlo jit o Iran. Jednoduche a proste. Mohla by nastat zmena, pokud by se angazovalo Rusko a snad i China proti jejich rozpinavosti. Uvidime.

>Ty obeti o kterych mluvite nema rozhodne na svedomi Amerika, ale
>teroriste. Jednak saddamovi zabijaci, ale hlavne nabozensti
>fanatici.

Aha, takze obeti americké agrese neexistuji. Od konce WW2 Americane bombardovali 21 zemí:
Cínu, Severni Koreu, Guatemalu, Indonesii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodzu, Grenadu, Libyi, El Salvador, Nikaraguu, Panamu, Irak, Somalsko, Bosnu, Sudan, Jugoslavii, a Afghanistan.
Zahynulo pritom cirka 8 milionu lidi.
Aby za chvili pocet obeti americkeho boje za "demokracii" nepredstihl pocet obeti Treti rise. Tema 8 miliony se tomu uz zacina nebezpecne blizit.

209834

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 28 čtenářů částkou 8 386 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Hamáček chroptí blahem: asi se podaří prosadit 10 tisíc pokuty vybírané mestapem a policii08.04.20 17:36 Česká republika 0

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 1

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 4

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 3

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 4

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Měnové kurzy

USD
25,01 Kč
Euro
27,16 Kč
Libra
30,78 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,72 Kč
100 japonských jenů
22,97 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 236,95 Kč
1 unce stříbra
374,83 Kč
Bitcoin
184 181,26 Kč

Poslední aktualizace: 8.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?