Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 452 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Karel z Čech.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.02.2007 14:24

Komu patří poslanecký mandát?

RE: svoboda

Karel z Čech 88.?.?.?

Přesně toto mě napadlo po přečtení článku. Mohli bychom zrušit celý parlament a demokratické hlasování o zákonech by se mohlo dělat na schůzce předsedů zvolených stran, kde každý by měl počet mandátů podle volebních výsledků strany. Ani ti předsedové by se nemuseli scházet osobně, stačilo by hlasovat korespondenčně - posláním SMS.
A ušetřené peníze za platy a reprezentaci 200 poslanců by mohly jít na dobročinné účely. Třeba by se za ně mohly nakupovat kapesníky pro matky vojáků i civilistů, kteří zemřeli v Iráku v rámci akce zavádění hamburgerové demokracie.

Postupem času by se to dalo vylepšit i tak, že namísto nějakého hlasování by byl učiněn e-mailový dotaz do tel Avivu, v jakém znění se má ten který zákon u nás zavést. Tím by odpadly výdaje na zbytečné volby a tyto další ušetřené peníze bychom mohli posílat rovněž na dobročinné účely, třeba na organizování honu na popírače holokaustu. Agenti a tajní spolupracovníci ideopolicie nejsou zadarmo.

129673

02.03.2007 12:24

Jak lže Lucie Beranová

Vrtichvosti už mají napilno

Karel z Čech 88.?.?.?

Americko-izraelská příprava na konflikt s Íránem vrcholí

129801

02.03.2007 13:09

Jak lže Lucie Beranová

RE: Fuuuj Amerika

Karel z Čech 88.?.?.?

Media se snaží, ale lidi stejně nepřesvědčí. Většina Čechů v průzkumu americký radar odmítla :

Vložený obrázek

129807

05.03.2007 11:31

Jak lže Lucie Beranová

RE: Vrtichvosti už mají napilno...

Karel z Čech 88.?.?.?

>...a jiní vrtichvosti pilně kritizují...!? Karle z Čech
>(jestli nejste náhodou Karl z Floridy), jděte se vycpat! Co
>vám vadí? Že to napsaly Haló noviny? Nebo, že je to pravda?

Sedo, asi si nerozumíme. Odkaz na článek z Halo novin jsem sem nedal proto, abych fakta v něm uváděná diskreditoval. Naopak. Právě proto, že příprava na útok proti Íránu jde do závěrečné fáze, tak apologeti bušistické politiky preventivních agresívních válek (bušističtí vrtichvosti) připravují veřejné mínění, aby se lidé s další válkou smířili. Halo noviny jako jedny z mála o připravované agresi píší otevřeně.

Posuzujme proto text podle objektivnosti obsahu a nikoliv podle politické příslušnosti autora.

130074

06.03.2007 21:57

Demonstrace ANO základnám

RE: Pane Stwora

Karel z Čech 88.?.?.?

Nevím, co proti těm ameriKancům furt máte. Vždyť oni jsou takoví mírumilovní. Za posledních 60 let vojensky napadli pouze něco přes 40 států. No a že ve válce někdo umře? To už tak bývá. Amíci se snaží, aby oni to nebyli.

Vložený obrázek

130251

07.03.2007 10:30

Demonstrace ANO základnám

RE: Také dnes vznikla iniciativa ...chceme rakety.

Karel z Čech 88.?.?.?

No vidíte, jak jsou naši lidé aktivní, jaké iniciativy projevují, abychom se dostali do světové politiky.
Já bych ještě doporučil další iniciativu : Chceme americké koncentráky. Proč mají neoconi vozit nepohodlné podezřelé z celého světa na Guantanamo, když z mnohých států je to k nám blíž. Snad by se nějaké věznice třeba v Jáchymově daly pro tento účel obnovit. Pochopitelně z vděčnosti pouze naším nákladem. A pro mučení podezřelých by se hodil t.zv. hradní domeček, kde by bývalý hradní pán mohl dělat správce a dozírat na používání humáních metod mučení. Toto zařízení má již svojí tradici a byla by z pohledu konzervativců škoda v tradicích nepokračovat.

Americká základna u nás, jak jsme slyšeli z úst amerického velvyslance, je pro nás ekonomickým přínosem sama o sobě již tím, že bude existovat. Ekonomickou výhodnost koncentráku a mučících zařízení by bylo vodné zajistit nájmem. Podobně jako u objektu Svobodné Evropy ve výši 1 Kč ročně. Nebo spíš jeden americký dolar ročně, aby americký státní rozpočet poklesem kurzu neutrpěl ztráty.

130304

15.03.2007 22:37

Jak jsme se dočkali budoucnosti

RE: lidska prava

Karel z Čech 88.?.?.?

Marku, v čem to upírání názorů spatřuješ? Texaský sup tady horuje pro bezplatný pronájem Česka americké armádě a nikým omezován není. No že se nám v Česku nelíbí být americkou vojenskou základnou se nemůžeš divit. Lidé si svých životů váží. Vždyť si američané mohou své vojenské základny stavět třeba v Texasu a my nebudeme proti tomu vůbec nic namítat.

130893

21.03.2007 21:39

To je jaro!

RE: Úžasné

Karel z Čech 88.?.?.?

Nestrašte nás příteli islamizací. Islám je tady již 1600 let. Neohrožoval naší existenci, když byl silný a centrem světové kultury a vzdělanosti, neohrožuje nás ani nyní, když je zesláblý.
Pokud hodláte namítat, že muslimové a křesťané vedli spolu během té doby války, tak křesťané po celou tuto dobu vedli války sami mezi sebou také, takže není co muslimům vyčítat.
To jen dnes multi-kulti neoconi potřebují viditelného nepřítele, jako strašáka na své voliče, aby drželi ústa a krok a nenapadlo je ptát se, kam jdou jejich daně.
Americkým pseudodemokratům a jejich příznivcům výrazně chybí komunistický nepřítel a potřebovali ho někým nahradit. Tak proč ne tím, kdo sedí na ropě?

131384

21.03.2007 23:25

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: NWO je nejhorší zlo

Karel z Čech 88.?.?.?

Naopak Zorbo, autor si velmi dobře uvědomuje o co v současném světě jde. Vznikly globální problémy a ty je třeba řešit globálně. Problém není v názvu Nového světového ordungu, ale v jeho obsahu. To, co si pod NWO představují neoconi uv USA není tím, co lidstvo pro své přežití potřebuje. Právě naopak.
Nový světový řád je velmi nutně třeba. Nikoliv však kapitalistický, založený na zásadě urvi co můžeš, ale humanitní, založený na jiných než striktně ekonomických základech.
Jistě, v článku jsou některé pasáže, které jako by obhajují současnou americkou politiku preventivních agresí za účelem ovládnutí surovinových zdrojů a strategických pozic. Z obsahu celého článku však předpokládám, že autor neměl toto v úmyslu. Resp. jsou to ideje dosud neučesané, pro základ další diskuze.
Jak by ten skutečně lidský NWO měl vypadat a fungovat zatím nikdo nepopsal, přestože lidé se o to pokoušejí již od nějakého 17.-18. století (utopičtí socialisté a jejich následníci a dávno před nimi ranní křesťané). Už ti věděli, že svět založený na starozákonních zásadách biblických Židů vede lidstvo do záhuby. Pokud se však nepodaří humánní NWO v co nejkratší době na celém světě prosadit, skončí lidstvo tam, kam v současné době rychle padá. Neoconi vedou svět k Armagedonu.
Bohužel nevěřím, že v současném světě existuje jakási tajemná rada nejbohatších moudrých, která se stará o budoucnost lidstva.

131391

22.03.2007 13:10

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: NWO je nejhorší zlo

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ted jen zbyva par malickych otazek:
>1. Proc by mel byt NWO k existenci sveta nezbytny? Je neco
>spatneho na OWO (Stare Usporadani Sveta, tj. tradicni rozdeleni
>sveta, tradicne rozdilne rasy, rozdilne narody spolecneho puvodu,
>rozdily ve vire/nabozenstvi, jednotlive rodiny uvnitr tradicnich
>narodu existujici na principu "ma rodina, ma tvrz", rozdily mezi
>zenami a muzi, etc.)?

Tak je si myslím je naprosto zřejmé. Staré uspořádání světa přivedlo lidstvo do současné situace, na okraj zániku civilizace. Jde nejen blížící se vyčerpání energetických zdrojů, ale i mimořádné migrační přesuny plynoucí z populační explose a ze současné nemožnosti mas lidí přežít a uživit se v místech, kde se narodili a konečně hrozba jaderné války, které lidstvo vystavuje velmoc s nejvyšší spotřebou zdrojů.

>2. Kdo bude organizovat, ci spise jiz planovite a dusledne
>organizuje tento NWO? Jaka sila mu/jim k takove cinosti dava
>pravomoc?
To je skutečně velmi závažný problém. Před 60 roky mělo možnost být tímto vůdčím elementem OSN. Jenže vhodná situace se promeškala, z OSN se nestal nástroj rovnoprávné spolupráce celého lidstva, ale pouhý diskuzní klub s tendencí k prosazování lobbystických zájmů velmocenských bloků.
Může to být pouze nová mezinárodní síla na způsob současného organizování sjednocené Evropy. Problémy s tím spojené jistě netřeba tady opakovat.

>3. Budou se ti, co budou "in charge" NWO (integrace, diversita,
>tzv. "multikultura" tj. likvidace puvodnich kultur, krizeni ras v
>bezidenticnostni jedince kteri nebudou vedet ci jsou a ktera
>bije), jejich vlastni rodiny, jejich vlastni "narod", ucastnit
>tohoto integracniho procesu?
Politická a ekonomická integrace není totéž, co integrace kulturní. V novém uspořádání světa nemůže jít o multikulturu a rozplynutí národů. I na tom dnes pracuje EÚ, o konceptu tohoto uspořádání se vedou diskuze, či by se aspoň měly vést.
>4. Jakych vysledku dosahly integraci (multikulti, diversita,
>rasove krizeni, a pod.) kdysi vyspele civilizace (dnes jiz
>neexistujici) na uzemi Egypta, Indie, Stredniho Vychodu?

>Jakych vysledku?? Mno, tam se staci podivat dnes .... Svrab a
>nestovice ....
To je pochopitelně na delší povídání.

131439

22.03.2007 14:47

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: NWO je nejhorší zlo

Karel z Čech 88.?.?.?

>4. Jakych vysledku dosahly integraci kdysi vyspele civilizace (dnes jiz
>neexistujici) na uzemi Egypta, Indie, Stredniho Vychodu?

>Jakych vysledku?? Mno, tam se staci podivat dnes .... Svrab a
>nestovice ....
Z historie v tomto mnoho poučení čerpat nemůžeme.
Vezměme si, že člověk po naší planetě chodí zhruba 2-2,5 milionu let. Současný člověk pak jen pouhých cca 40.000 let. Psaná historie od klínopisných tabulek existuje cca max. 6 tisíc let a první civilizační útvary na způsob státu vznikly před nějakými 6, 8 či 12 tisíci lety (podle názoru některých historiků egyptské pyramidy začali stavět lidé cca 10.000 let před naším letopočtem).
Pro otázku, co dokázaly kdysi vyspělé civilizace, by bylo třeba si definovat, co si pod pojmem civilizace budeme společně představovat. Kdy třeba začíná euroatlantská civilizace? Starými Židy? Féničany? Řeky či Římany? Karlem Velikým? Židy a Maury ve Španělsku? Nebo až vytvořením prvních státních útvaru v Západní Evropě, kde krále korunoval papež? Podobně pak by bylo třeba určit časové trvání civilizací v Egyptě, v Indii, v Číně, v černé Africe či v Americe.
Odpovědět na položenou otázku se dá : Dokázaly přežít.
Vystvává pak další otázka, proč a jak ta která civilizace zanikla. Zda vyčerpáním vlastních zdrojů vývoje, v důsledku přírodních změn či následkem nájezdů sousedů.
Třeba civilizace v Číně přežíví nejméně 6.000 let a bez ovlivňování Západem by jistě bez problémů nejméně dalších 6 tisíc let mohla dál přežívat.
Ne tak civilizace Euroatlantská, která během posledních 200 let vyčerpala většinu neobnovitelných energetických zdrojů, vzniklých na naší planetě během stovek milionů let.
Čínská civilizace během tisíců let trvá ve stejném prostoru. Západní civilizace nemůže existovat bez územní expanze, bez získávání dalších surovin na jiných místech Zeměkoule, bez získávání odbytišť pro svojí výrobu.
Přestože peníze jako hodnotový ekvivalent pro směnu existují na celém světě a existovaly i v minulosti, tak v západním světě mají podstatně významnější postavení. Západ poptřebuje volný trh, volnou směnu a soukromé vlastnictví. Největším teroristou pro západního člověka jsou přírodní komunity, kde neexistuje soukromé vlastnictví. Kde nelze koupit půdu domorodců a postavit tam důl nebo hotel. Kde půda je všech, lesy jsou všech a voda je všech. Jak by bylo možné prodávat vodu afričanům v místech, kde tamní voda je jejich komunity? Takové komunity nepotřebují patentované osivo západních firem pro provozování svého zemědělství. Kde nelze prodat a koupit, tam nelze ani uplácet pro získání výhod. Tam peníze bank nemají žádnou hodnotu. Tam mezinárodní banka nemůže diktovat, jak lidi více ovládat. Civilizace nezávisející na své expanzi může žít a přežívat dlouhá staletí.

131445

22.03.2007 23:14

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: NWO je nejhorší zlo

Karel z Čech 88.?.?.?

>>Kdy třeba začíná euroatlantská
>>civilizace? Starými Židy?
>
>Starymi Zidy ...
>
>Karle,
>neminil jste snad namisto rici "starymi" Israelity?

Alberte, myslím si, že článek, ke kterému zde diskutujeme, není o Židech ani židech a jejich historii. Pokud jsem v uvedené otázce použil označení Staří Židé, tak jistě každý pochopil, že jsem měl na mysli komunitu bohem vyvolených, o které se píše ve Starém zákoně. Pro označení Euro-atlantské civilizace se používá rovněž označení křesťansko-židovská civilizace. To označení má své hluboké opodstatnění, protože naše bílá civilizace na rozdlíl od jiných vychází z kořenů - morálních zásad uvedených v Bibli, tj. ve Starém i v Novém zákoně a z právních zásad - ze Římského práva. Z tohoto pohledu je zcela irelevantní, které israelitské či judské kmeny kde během své historie bloudily i kterak chazaři přišli k židovské víře. Navíc je celkem obecně známo, že označení Žid a židovství je poměrně mladého data, někdy z 18. století.

pro audiofila 72.?.?.? Reakce na 131445
Nevím jak jste četl mé výše uvedené příspěvky, ale zřejmě jste je nepochopil.
Lidstvo směřuje k zániku nikoliv v důsledku existence přírodních národů a neevropských civilizací, ale proto, že Evro-atlantská civilizace v honbě za ekonomických ziskem rabuje přírodní bohatství Země a vede kořistnické války. Bohužel ke škodě lidstva se způsob života bílého muže již rozšířil ohněm a mečem i ekonomickým nátlakem prakticky na celý svět.

Jsou však momenty z historie poměrně nedávné, že i naše bílá civilizace administrativně pomocí zákonů zasáhla do tržních vztahů volné soutěže v zájmu ochrany životního prostředí. Jde především o čistotu vody a ovzduší v průmyslových oblastech Německa, Japonska a Británie, které se proti době před cca 40 lety podstatně zvýšily. Evropa měla velké štěstí, že v té době do těchto záležitostí ještě profesor V. Klaus osobně nezasahoval.

131489

23.03.2007 12:16

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: NWO je nejhorší zlo-odpovědi pro Karla a Radima

Karel z Čech 88.?.?.?

V dějinách lidstva existuje stále nějaký světový řád, způsob, jak se různé komunity chovají uvnitř i navenek. Tedy stále lidé, národy a státy žijí v nějakém řádu, byť by to byl z morálního pohledu neřád, jako momentálně za panování Bushe.
Protože stávající řád považujeme za nedokonalý ba přímo špatný, máme zájem na nějakém novém, lepším uspořádání mezinárodních vztahů i vztahů ve státě, tedy na novém lepším řádu.
To, že odmítám orwelovský pořádek - orwelovský řád, neznamená, že lepší budoucnost lidstva spatřuji v žití ve všeobecném chaozu. Vždyť co jiného je protikladem řádu - závazných pravidel chování, než chaoz.
Proto tvrdím, že je třeba vytvořit nějaký jiný světový řád, než ten současný řád "neřád", založený na právu silnějšího.
To samozřejmě není žádná nová myšlenka, tím se zabývají význační myslitelé již několik století. Na jistou dobu se v teoretické rovině do morálky prosadila myšlenka, že člověk by neměl být člověku vlkem. Bohužel současná americká vláda v protikladu se svojí rétorikou tento koncept v praxi stále silněji uplatňuje, zvláště proti některým národům a státům.

Pokusů o vytvoření nového, lepšího, humánějšího a spravedlivějšího světového řádu bylo již v minulosti hodně, byť měly pochopitelně vždy jen omezený lokální dosah. Žádný pokus však neuspěl i když z každého takového pokusu se nějaký ten střípek pokroku prosadil. Současným takovým pokusem je snaha o novou Evropu. O nové uspořádání se snažili jak moudří jednotlivci, filosofové či osvícení panovníci na trůnu, jednotlivci jako Thomas More i revoluční skupiny především komunistů či arabských nacionalistů, ve středověkých Čechách třeba pokus táboritů. Bohužel všechny dřívější pokusy ztroskotaly nebo se zvrhly. Důvod je vždy stejný - jsou to lidé a jejich osobní zájmy. Proto jsem ve víře v úspěch nových dalších pokusů dost skeptický. Pro možný úspěch dalších pokusů svědčí dnes jedna zásadní skutečnost - bez změny čeká lidstvo katastrofa.

131519

23.03.2007 18:50

Ekologie je kardinální problém doby

RE: Zapadni civilizace - jedina cesta

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ja znam jen jedinou cestu ze sracek, o kterych se zde mluvi.
>Zapadni civilizace.

>Jen zapadni civilizace - Evropa, Severni Amerika a vyspele zeme
>Asie ukazuji jakousi cestu.

Co si tak položit otázku, kdo nás do těch sraček dostal. Nejsou to snad právě ty báječné země Západní civilizace?

No a že na 2 miliardách podviživených nelze požadovat, aby se omezili ve spotřebě stejně tak, jako ta jedna miliarda přežraných, je snad každému normálnímu člověku jasné.

300 milionů američanů spotřebovává 25% energetických zdrojů země. Je proto především na nich, aby omezili své plýtvání a nikoliv na černoších v Africe, aby to skoro nic, co spotřebovávají, ještě snížili.

Omezování znečištění v západních státech je také výsměch lidstvu. Omezí znečištění tím, že své znečišťující výroby vyvezou do nerozvinutých zemí.
A investovat peníze česílko může jen ten, kdo peníze má. Nikoliv ten, kdo je nadnárodními korporacemi ožebračován.

A jen tak pro pořádek, opatření k omezení porodnosti realizovaly především Čína a Indie. V západních státech se takováto opatření provádět nemusí. Tam naopak je nedostatečný přírůstek pracovníků řešen lákáním přistěhovalců.

131537

27.03.2007 23:45

Čína prechádza na platby v Eurách za iránsku ropu

RE: Euro za ropu !

Karel z Čech 88.?.?.?

Už také bylo na čase. Krůček po krůčku a bušistán bude mít starosti hlavně doma. Trh s nemovitostmi už v bušistánu zadotovali, aby propad nebyl tak velký. Izrael jim jistě na slušný úrok něco málo půjčí. Předpokládám, že naše vděčná vláda zajistí zvýšení dolarových rezerv v ČNB, aby se nahradil propad z Číny. Topolánek jistě něci vymyslí, abychom tu miliardu Číňanů nahradili.
Letošní jaro nám začíná velmi příjemně.

131734

28.03.2007 14:32

Čína prechádza na platby v Eurách za iránsku ropu

RE: Osvobození

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno jsem hovořil s burzovním makléřem a hádejte, jaké akcie jdou v USA do kurzu? Do nedávna to byly akcie farmaceutických firem vyrábějících léky na zpomalení strárnutí.
Američané však nejsou žádní blbci. Začínají se specializovat na pohřební služby. Dovedou si spočítat, co USA v blízké době čeká a tak nakupují rakve. Předplácejí si pohřby, aby měli jistotu, že se někdo o jejich mrtvoly ve slušnosti postará.

Proč to asi tak dělají? Že by se dali na čtení Nostradama a Petra Gejdoše?
Ať tak či onak, akcie podniků v pohřebnictví brzy vyletí nahoru. Jistě nominálně. Ale reálně?

131771

28.03.2007 17:24

Čína prechádza na platby v Eurách za iránsku ropu

RE: Hmm

Karel z Čech 88.?.?.?

Zdá se, že když to nyní USrael spustí,tedy když překročí řeku, tak zničí velkou říši.

Hádejme kterou?
(Jen aby měli USraelci do té doby připraveno dost rakví.)

131782

28.03.2007 21:51

Operace Bite je plánována na 6. dubna, varují ruské vojenské zdroje

RE: Žeby to bola pravda?

Karel z Čech 88.?.?.?

Mnozí američané jsou prudce inteligentní lidé s hlubokými znalostmi. Stáhněte si pro informaci anketu a amerických ulic - soubor amici.wm
Názorům radikálních sioami se pak již nebudete vůbec divit.

131801

17.04.2007 23:11

Stát nám vykradli

Je zcela jedno,

Karel z Čech 88.?.?.?

zda je ve státě vláda pravicová či levicová. Oškubat občana se bude snažit každá vláda. Pravicovost či levicovost je jen téma pro předvolební divadlo.
Třicet Kč za návštěvu u lékaře, 30 za recept skutečně není mnoho. To měsíčně platím na zdravotní pojištění ze kterého nic nečerpám mnohonásobek toho, co si ještě připlatím v hotovosti, když náhodou budu něco z tohoto pojištění potřebovat. Jak plyne z některých diskuzních příspěvků, tak není důvod si ještě nepřiplatit. Zatím na to máme. Když nás Strana (pravá, levá, střední) o to žádá, měli bychom uvědoměle vyhovět. Přece někde se na dobré platy našich poslanců musí vybrat, to každý musíme uznat.
Tak si připlatíme na léčení, na energetické zdroje (elektřinu, plyn, naftu, benzín, uhlí), dvou - pětinásobek na dani z nemovitostí, za vodu, paušály za odpady no a samozřejmě i za cigarety a za alkohol. Všichni přece víme, za za všechny tyto produkty utrácíme příliž a je potřeba a správné spotřebu omezit.
Zatím stále ještě zadarmo dýcháme vzduch, zadarmo se opalujeme na slunci. I tyto činnosti je potřeba v zájmu zvýšení příjmů státního rozpočtu hloupým občanům zdanit a lidem tak připomenout, že nic není v soudobém kapitalismu zadarmo. Občané to samozřejmě uvědoměle pochopí a rádi si připlatí, aby poslanci měli z čeho rozhazovat.
Konečně dívejme se do budoucnosti optimisticky. Nikdy není tak špatně, že by nemohlo být hůř. Máme přece svobodu. Každý si může podle libosti nadávat na politickou stranu, kterou nevolí i na tu, kterou volí. To je skutečná deviza. Co víc si můžeme přát? Straně (žádné) to neuškodí a občan si uleví.

Tak státe: Jen houšť a větší kapky! Jen ať občan vidí, že dělat politiku není žádná sranda, že to také něco občana stojí. Čím víc, tím (pro politiky) líp.

133113

18.04.2007 23:29

Khalid Shaikh Mohammed se „přiznal“ k plánování útoku na banku založenou až roky po jeho zatčení

Khalid se jistě ještě přizná,

Karel z Čech 88.?.?.?

že naplánoval a zorganizoval postřílení těch 33 študáků ve Virginii. Možná nebude ani třeba, aby ho nechali v Uzbekistánu vařit. Bude stačit, ho na tu možnost upozornit a bude dobrovolně vypovídat.

133222

26.04.2007 21:19

Věc názoru

RE: Názory mají všichni.

Karel z Čech 88.?.?.?

Petře Gejdoši, proč ten adrenalin? Vždyť ten článek je velmi jednoduchý na pochopení. Je to jedna myšlenka trochu rozvedená, srozumitelně a čtivě napsaná tak, aby si ji čtenář i v současné informační záplavě uvědomil a třeba i zapamatoval.
Konfrontuje dva přístupy k poznání a jejich zdroje. Přístup materialistický evropský a přístup východních civilizací. Mít vlastní názor na věci okolo nás není přece všude ve světě zvykem, jak se my můžeme bláhově domnívat z denního styku s lidmi ze stejné kulturní oblasti. Vypjatý individualismus je vlastní právě a pouze civilizaci Evropské.
Jistě, že v rámci současné globalizace, se šíří i evropský racionalistický způsob chápání okolního světa. Šíří se i naše terminologie, resp. my naší terminologií popisujeme vztahy lidí jiných civilizačních okruhů.
Samozřejmě, že jde o záležitost mnohem komplikovanější, zde popsanou pouze schématicky, jak to krátký článek umožňuje.

No také jsem se podíval na níže odkazovaný Lhotákův článek na Virtualitách. A dokonce i na jiné jeho tamní články (bohužel zde zveřejněné jeho články jsem dosud všechny nestačil nepřečíst) a více méně s nimi až na nějaké maličkosti souhlasím.

Nehodlám radit zvláště zdejším Mikinům, jak Lhotákovy články číst, neboť ti s jejich obsahem ze zásady nemohou souhlasit. Ty jsi však rozumný člověk a proto mě tvoje reakce nemile překvapila.

133976

27.04.2007 11:50

Věc názoru

RE: Názory mají všichni.

Karel z Čech 88.?.?.?

Pane Google, děkuji za pochvalu i když je přehnaná.
Patrně budou nějaké skvrny na slunci, když lidé na sebe vzájemně reagují tak podrážděně.
Něco již pamatuji a tak jen málo co mě může překvapit svojí originalitou. Jistěže v odborných věcech nové myšlenky jsou, ale to nemám na mysli. Přesto je dobré některé známé skutečnosti či souvislosti si občas připomenout. Zvláště věci, které nezapadají do tendenčního výkladu světa dobovou propagandou. Navíc, co mě připadá běžně známé, nemusí stejně hodnotit jiný čtenář. Proto trochu víc tolerance při posuzování textů jiných lidí jistě není na škodu.
Zkusme proto číst nejen slova, ale celkový smysl vět a článku.

To, že autor se snaží jednoduchou myšlenku rozvést květnatými výrazy u krátkého článku nepovažuji za mínus. Pochopitelně horší to je u článků dlouhých, přičemž pan Lhoták píše často i články velmi dlouhé, náročné na přelouskání. To pochopitelně odradí čtenáře, zvyklé z novinových zpráv číst pouze titulky. Je to však věc autora. Jak již tady někdo napsal přede mnou, pan Lhoták nepíše pro jakéhokoliv čtenáře. Píše pro lidi, kteří již nějaké jeho články četli a vědí, jistě ve většině jeho článků nějaké zajímavé či podnětné informace, souvislosti nebo názory najdou a jsou proto ochotni se jeho texty prokousávat.

Prostě každý jsme trochu jiný, každý hledáme trochu něco jiného a každý i uvažujeme po svém. A to je ve své podstatě pro lidské společenství dobře.

Na druhé straně je jistě skutečností, že pan Lhoták si svými komentáři ke komentářům čtenářů o vyhraněné reakce přímo říká. Nevím, třeba je to jeho záměr.

Mým úmyslem není pana Lhotáka a jeho články obhajovat. Četl jsem jich jen několik a s některými jeho závěry se jen tak ztotožnit nemohu. Navíc pan Lhoták, jak ukazuje, se dokáže obhájit sám. Zda dobře, nechci rozebírat. Jsem však přesvědčen, že pro Zvědavce je určitě přínosem.

134047

27.04.2007 16:47

Akce konzervativní strany – kdo tedy vlastně lže?

Konzervativci říkají

Karel z Čech 88.?.?.?

co ameriKanci z taktických důvodů říct nemohou. Bušounští neoconi potřebují rozeštvat Evropu a svět, aby je mohli snadněji ovládat a drancovat přírodní zdroje. Rozděl a panuj platí již od starého Říma.

134066

10.05.2007 11:04

Hnutí k potlačení rodičovské autority

RE: No jo

Karel z Čech 88.?.?.?

Když stát zabraňuje rodičům vychovávat své děti po svém, tak proč by manželé měli vůbec nějaké děti chtít? Mít děti, kterých se rodiče musí bát, o které se musí starat, ale nemohou jejich chování usměrňovat, je přece nesmysl. Když se stát chce starat o výchovu dětí, tak nechť si je také pořizuje a jejich výchovu plně financuje. Jistě by to při dnešním stavu lékařské vědy nemusel být problém. Navíc by si stát mohl zajistit přesně tolik dětí, kolik podle své úvahy potřebuje (to by se zvláště našemu státu líbilo.

Samozřejmě, že ani ze strany rodičů vůči dětem nelze tolerovat nějakou zvůli, zanedbávání výchovy či výživy, týrání dětí. Při excesech by státní moc nastoupit měla. Problémem je určení, jaké jednání je normální, co je přiměřený výchovný prostředek a co je vybočení z normální výchovy.

Názory odborníků na způsob výchovy dětí se mění jak v čase, tak podle místa. V průběhu minulého století se měnily od striktního drilu až k naprosté volnosti dětí. Stanovení mezí zásahů státu do výchovy dětí v rodině tedy není jednoduchou záležitostí.

135060

17.05.2007 11:54

Je náš boj s rakovinou naozaj úprimný?

germánská medicina

Karel z Čech 88.?.?.?

Shodou okolností jsem náhodou včera narazil na web věnovaný rakovině. Úvodní článek je na http://www.paprsky1.de/Germanska_nova_medicina_Dr_...
Na internetu si může kdokoliv psát jakékoliv nesmysly a věrohodné spekulace. Nedá se proto hned všemu věřit. Rakovina je byznys a každý trochu úspěšný léčitel je pro rakovinový průmysl a zároveň i pro celou naší na výrobě zisku postavené civilizaci nebezpečný.
Tento slovenský článek mi napovídá, že "germánská medicina" může mít racionální jádro. Přinejmenším stojí za vážné zamyšlení. Konzumní společnost však vážné zamyšlení nepotřebuje, myšlení je nebezpečné její podstatě.

135515

25.05.2007 10:57

V Ženevě hořela synagoga, policie hledá žháře - antisemitu

Zkušenost nám říká,

Karel z Čech 88.?.?.?

že většinu antisemitských útoků proti židovským symbolům páchají židé sami, aby upozornili na to, že je nikdo nemá rád, že jsou holocaustovaní trpitelé.

Za antisemitu považují i svého Boha, protože ten je největší a nejsilnější a bez jeho požehnání se nic na světě neuděje. Pokud by židovský pánbůh požár synagogy předem neodsouhlasil, tak by synagoga nehořela. Jistě kdyby mohli, tak by svého pánaboha nechali zavřít do koncentráku na Guantanamu.

136139

29.05.2007 13:22

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

RE: Jsem pro radar

Karel z Čech 88.?.?.?

>Jedna vec je ale jista. Postavenim zakladny se stanou z nasi
>zeme a ze Spojenych Statu skutecni spojenci. Prinese to >rizika, prinese to i vyhody.

Asi tak jako americká vojenská základna na Guantanamu. Proto jsou USA a Kuba skuteční spojenci, jak je jistě všeobecně dobře známo.

Jistě i proto jsou bušík s Fidélem takoví upřimní kamarádi.[překvapení]

Medové řečičky od bušichvostů jsou normálně uvažujícím lidem jen pro smích - a pro zlost, že dokáží tak nehorázně veřejně lhát.

Jsi-li pro radar, odstěhuj se za radarem na Aljašku! Osmdesát procent lidí v ČR tady žádnou cizí vojenskou základnu nechce a amerických samozvaných světapánů už vůbec ne. Jsi-li demokrat, tak respektuj vůli většiny. Jsi-li neokonzervativní fašista, tak si táhni za svými do bušistánu a u nás neotravuj vzduch.

136349

29.05.2007 13:50

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

RE: Ono to neni tak jednoduchý jak to vypadá

Karel z Čech 88.?.?.?

Cizí vojenská základna je věc nanejvýš politická. A součást amerického protijaderného štítu zvlášť.
Politikum se dnes dělá z mnoha věcí nepolitických. Nechtějme tedy, aby se z politické záležitosti prvořadé důležitosti dělala věc apolitická. Samozřejmě, že všechny vážnější politické strany parlamentní i neparlamentní problém cizí vojenské základny na našem území zahrnou do své politiky, do své propagandy. Nic jiného se v takové závažné věci nedá čekat. Pouze pro straníky a příznivce ODS je cizí vojenská základna jako politukum věc nepříjemná, protože je vnitřně názorově rozděluje. Podobně jako Bursíka a Stranu zelených. Bursík se svým postojem k základně se se Zelenými prakticky rozešel. V čele bude ještě po dobu, kdy bude ministrem, což už nebude dlouho trvat.

Publikované názory, že komunisté (mladí či staří) hnutí NE ZÁKLADNÁM poškozují, jsou jen prostředkem páté kolony (nebo nedostatečně uvážlivých jedinců) na narušení jednoty tohoto hnutí. Hnutí je jednotné pouze v jedné jediné věci - v odporu proti cizí základně a proti jednání kolaborantské vlády, která se nám snaží cizí základnu vnutit přes odpor většiny národa. V jiných záležitostech mají účastníci tohoto hnutí názory pochopitelně odlišné, někdy i protichůdné. To je přece naprosto normální. Hnutí není politická strana s jednotným komplexním politickým programem.

136351

01.06.2007 12:16

Reakce na výhrůžku „buď radar nebo povinná vojna“

RE: Nemyslim, ze Vondra vyhrozoval

Karel z Čech 88.?.?.?

>To, že se Vondra ve vládě chová jako lhář, podvodník a
>zrádce zájmů státu i lidu, jemuž na Ústavu ČR přísahal,
>je meritum problému...

Nevím, čemu se všichni tak divíte. Pro chazara je zájem soukmenovců vždy přednější, než zájem goimů. K divení by bylo, kdyby Vondra upředňostňoval zájmy Čechů.

136635

01.06.2007 12:45

Reakce na výhrůžku „buď radar nebo povinná vojna“

RE: Tenhle duch

Karel z Čech 88.?.?.?

Bartošek nemluví přece za všechny čechy. Mluví jen za ty, kteří jsou hrdí na to, že jsou češi. Za otrocké dušičky, co potřebují k životu nad sebou bič světového četníka, je škoda slov.

136639

04.06.2007 16:06

Demonstrace proti Bushovi bude!

Ohlášené akce

Karel z Čech 88.?.?.?

Demonstrace proti prezidentu Bushovi
PONDĚLÍ 4.6.
18:00 Hradčanské náměstí, počet účastníků 1000, demonstrace Ne základnám a Anarchistického bloku

17:00 Tržiště (před americkým velvyslanectvím), počet účastníků 200, shromáždění Svazu komunistické mládeže

Mariánské hradby, počet účastníků 500, klaunský průvod na Hradčanské náměstí při „příležitosti návštěvy krále všech šašků“ (3)

Staré zámecké schody, Na Opyši, počet účastníků 300, informační kampaň o politice USA (4)

ÚTERÝ 5.6.
Mariánské hradby, počet účastníků 500, klaunský průvod na Hradčanské náměstí při příležitosti návštěvy krále všech šašků (5)

Staré zámecké schody, Na Opyši, počet účastníků 300, informační kampaň o politice USA (6)

136869

04.06.2007 16:51

Odejde Bush v roce 2009?

RE: Vážení diskutéři:

Karel z Čech 88.?.?.?

Já bych se ničeho mimořádného v Praze neobával. Nanejvýš policie zmlátí nějaké náhodné kolemjdoucí. A ten mimořádně důležitý Bushův projev - o té důležitosti si budeme moci popovídat, až projev pronese. Bude to jako obvykle jen takové "bojim , bojim se muslimů" a "nakupujte zbraně od amerických firem". A "kdo nejde s námi, jde proti nám" jak pravil Gottwald a já bolševik-bushevik.

Ovšem může naší vládě nabídnout volné kapacity v koncentráku na Guantanamu pro odpůrce radaru. Tupohlávek a naši izraelští by to jistě s radostí přijali.

136875

08.06.2007 13:09

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Karel z Čech 88.?.?.?

Nevím, co jste paní Jarmilo čekala. Jste chytrá a dokážete si snadno spočítat, co lze v současné době očekávat. Těžba ropy klesá, nové zásoby nejsou a poptávka stoupá. Cena uranového paliva v poslední době stoupla více než desetinásobně. Výhled na zvýšení těžby není. Globální zásoby potravin od r. 2000 klesají - ze 115 dnů na dnešních 53 dnů http://zlomropy.blogspot.com/ .Klesá po léta cena amerického dolaru, tedy výkonnost ekonomiky USA. Počet obyvatelstva zemekoule narůstá. Co se v takové situaci dá dělat?
Představitelé G8 se dohodli, že dělat se nebude nic. Jednak proto, že nejsou schopni se dohodnout - globální opatření předpokládají globální řízení - tedy něco na způsob starověkých orientálních despocií, což zatím není možné, neboť lidé nejsou dostatečně kontrolovaní a mohli by se bouřit
a jednak proto, že současný stav vládnoucím silám vyhovuje.
Je potřeba výrazně snížit početní stav lidstva. Jak? Čekat na přicházející hladomor by nebylo optimální. Je vhodnější nějaká ta větší válka, která by počet lidí o několik miliadr snížila.Během války se snadněji prosadí opatření k totální kontrole života lidstva.
Chcete snad čekat, až stamiliony hladových asiatů a afričanů zaplaví Evropu a Severní Ameriku? V takovém případě by kapitalističtí vůdci - největší boháči - mohli také o své majetky a tedy svojí moc přijít. Není lepší, aby se ti chudí a hladoví ve vzájemných válkách sami navzájem pozabíjeli? Vždyť to je elegantní a laciné řešení. Pak zase bude dost energetických zdrojů i potravin pro všechny, co přežijí a vytvoří poslušné stádo.Jiného řešení není kapitalismus schopen.

137192

08.06.2007 15:45

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Karel z Čech 88.?.?.?

Číňany ve válce asi hned tak nevyhubíte. Ale jsou jiné země, závislé na dovozu potravin, co nemají k dispozici jaderné zbraně. Navíc myslím, že Čína nějakou tu rýži vyváží. Tedy má potravin relativně dost.
Jak jsem výše psal, již 8 let poptávka po potravinách převyšuje nabídku a tak jsou trvale snižovány globální rezervy. Co s tím asi tak udělá Bushovo letošní opatření, aby do 5 let bylo do benzínu mícháno min. 10% alkoholu vyráběného z obilí a do 10 let 20%. Na zvyšování výroby obilí a poteravin to ve světě nijak moc nevypadá - v zimě se mluvilo o tisíciletém suchu v Austrálii. Troufám si odhadnout, že to rozdíl mezi nabídkou a poptávkou prohloubí a rezervy budou vyčerpány velmi rychle.
Co čekáte, že nastane potom?

137196

11.06.2007 23:39

Americké a irácké síly kontrolují pouhou třetinu Bagdádu

RE: Uz aby jich zabili vic!

Karel z Čech 88.?.?.?

Smí, nesmí, ale dovolují si dost Iráčtí naftařští dělníci stávkují proti krádeži irácké ropy. Takhle asi s iráčany kamarádi nebudeme.
A vůbec proč ty Blisty píší o nějaké irácké ropě, když každý dobře ví, že je to americká ropa v perském zálivu. Do ní nějaká irácká vláda nemá co mluvit.

Slavné vítězné irácké tažení skončilo již před 4 lety. Bohužel dlouho trvá pobití těch 25 milionů Al-kajdistů v Iráku. Bush se vší tou moderní vědou a technikou prostě není Hitler, aby dokázal 6 milionů nepřátel prohnat komínem za půl roku.

A ke všemu navzdory trvalému vtloukání nebezpečí islámského terorismu do zabedněných hlav je v současnosti druhým nejčastějším jménem pro britské děti Mohammed . Přitom v ostrovní říši žije zhruba 1,7 miliónů muslimů, což představuje pouhá tři procenta veškeré populace.
Navíc to evropské turné se bushevikovi také moc nevyvedlo - v Polsku žaludeční potíže z Putinovi nabídky, v Bulharsku americké vlajky vzhůru nohama a v Římě se báťuškovi imperátorovi pokazilo supermoderní obrněné auto a musel chudáček chodit pěšky.

Prostě někdy člověk má den blbec a tady imperátor hned celý týden blbec. Jedinou radostí mu bylo, že mu Vlastička pěkně zapěla - častušku přímo po konsomolsku.

137384

11.06.2007 23:53

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

RE: Amici sa v

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ja se ale na nejakyho Bushe a jeho spolecniky muzu s vysoka
>vysrat. On me nezivi. U kormidla uz dlouho nebude a kdo prijde po
>nem me taky nezajima.

>Vam by zrejme nejlepe vyhovoval komunismus, ze jo? [oči v sloup]

Tak to je jasné, to je urážka panovníka a panovnického dvora - 5 let zostřeného kriminálu.
Tak kde je ten Řehořek, aby to nahlásil? Už i ti konfidenti se flákají.
Tak si vyber - buď nějaká soukromá věznice v bušistánu nebo trestný prapor v Iráku či v Afganistánu.

137385

14.06.2007 16:25

Putinova cenzurovaná tisková konference

RE: Ach ta paměť

Karel z Čech 88.?.?.?

Máte pravdu. Nejlepší je článek jen tak proletět a pak můžete snadno s čistým svědomím kritizovat věci, které v něm ani napsané nejsou. Kdybyste článek četl pozorně, tak by to tak snadné nebylo.
Sice vám při vašem způsobu čtení uchází smysl a obsah článku, ale to je nepodstatná maličkost, kvůli které jste sem jistě nepřišel.

Z veškerého českého tisku o Putinově konferenci píše pouze Zvědavec a Britské listy. Je vidět, že česká media jsou již bezpečně zvládnutá. Mohou naprosto svobodně psát, co je jim s hůry dovoleno. A nepotřebují k tomu ani jednotné řízení zvláštním ideologickým tajemníkem. Zvládne to vlastník.

Časy se mění a způsoby manipulace lidí s nimi.

137513

19.06.2007 14:51

Ve skutečnosti spáchali puč ti, kteří odmítli výsledky voleb

Loutkoherci v Palestině demokracii nezvládli

Karel z Čech 88.?.?.?

Demokracie a zvláště vyspělá zastupitelská demokracie amerického stylu není, jak by se naivní člověk mohl domnívat, že volič si zvolí z různých politických programů a různých kandidátů toho, který nejlépe odpovídá jeho potřebě.
Naopak, demokratické v současném politickém stylu je volit ze dvou či více kadidátů s prakticky stejným programem, které síla v pozadí k volbě schválí. Tedy pouze z takových lidí, kteří jsou plně ovládáni manupilátorem a na něm z nějakého důvodu závislí. Lidé fakticky nezávislí nemají v současném způsobu demokracie žádnou šanci.
Vezměme to každý podle sebe. Kolik svých vlastních milionů může každý z nás dát do své volební kampaně? Mohu dát peníze své politické partaje a ta peníze sponzorů. Ve volbách proto nerozhodují ti, kteří házejí hlasy do urny, ale ti, kteří volební kampaň sponzorují. Svému člověku na kampaň peníze dají, jinému nedají. Svému člověku udělají reklamu, konkurenci pošpiní. Známe to z praxe dobře i u nás v ČR. Bez peněz do hospody ani do voleb nelez!

No a v Palestině zahraniční loutkoherci umožnili kandidovat ve volbách i Hammasu. Volby nebyly řádně připraveny, nevhodní kandidáti nebyli fyzicky ani mediálně znemožněni a tak "nedemokraticky" ve volbách získal nejvíce hlasů ten, kdo hlasatelům demokratury nevyhovoval. Správné "demokratické volby" jsou pouze takové, ve kterých vyhraje ten, kdo volby platí.

137835

21.06.2007 14:46

FOTOREPORTÁŽ: Židé věrní Tóře truchlí nad vytvořením sionistického státu

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

Karel z Čech 88.?.?.?

Proto ač mi kterékoliv náboženství může být ukradeno, tak s truchlícími protisionistickými Židy souhlasím a jsem na jejich straně. Sionismus je zákeřnější a zhoubnější ideologie, než fašismus, komunismus či globální kapitalismus neokonzervativců.
I když sionismus a neokonzervatismus jsou do značné míry spojené nádoby.

137994

21.06.2007 20:30

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

RE: S Hamasom na večné časy

Karel z Čech 88.?.?.?

>To má Topolánek
>previesť 10% českého štátneho rozpočtu pre Hamas?

To máte na mysli jako vyrovnání toho, co ročně platí USA a Německo Izraeli? Na to by těch 10 % bylo hodně málo.

138024

22.06.2007 17:55

Problém lidské populace bez servítků

Radime, teď jste si zase naběhl na vidle

Karel z Čech 88.?.?.?

Copak vy nevíte, že početně musíme růst geometrickou řadou, abychom zajistili jakous-takous životní úroveň pro své děti, nezaměstnané a důchodce? Neposloucháte naše politiky, naříkající nad vymíráním národa? Koho pošleme do války za získání dalších ropných polí pro americké koncerny, když už teď máme málo daňových polatníků pro zaplacení nákladů státních úředníků?

Hlavním výdobytkem konzumní civilizace je přece plýtvání. Plýtvání naprosto vším. Energií, ostatními zdroji i lidmi. Vy byste nás chtěl o tento výdobytek (od slova dobytek [zmaten] ) připravit požadavkem, abychom žili a chovali se racionálně způsobem odpovídajícím Homo sapiens.

Uvědomte si, že to je naivní komunistická mašlenka ze šedesátých let, že budou pracovat stroje a jejich práce zajistí, aby bylo všeho dost pro všechny lidi. Lidé budou na jejich práci jen dozírat. To je přece naprosto nereálné. Kdo by pak platil daně? Jak byste pak mohl jako jednotlivec nebo firma zbohatnout, kdyby nebylo koho ošulit, oškubat a okrást?

Ne, ne! Racionální chování je netřítelem současné vyspělé kapitalistické společnosti, naší civilizace. To je horší a nebezpečnější jak terorismus.

138088

26.06.2007 15:49

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

RE: Stejně by byli zabiti a snězeni

88.?.?.?

Otroctví sice v USA nedávno skončilo, nikoliv však kupování lidí. V tom jsou USáci stále přeborníci. Vždyť jen jak si koupili našeho vedoucího modroptáka Tupohlávka, či kravku Vlastičku. Je vidět, že obchodního ducha mají v genech. Když ne po Féničanech, tak po těch druhých, z těch ruských stepí.
Služebníci jsou stále žádané zboží.

A že člověk má větší hodnotu, než nějaký pták, je samozřejmé. Vezmete jen pořizovací náklady na pořízení náhradního kusu - u ptáka a u člověka. Trochu lépe vychází srovnání finančních nákladů na reprodukci kilogramu živé váhy člověka a ptáka. Ovšem krůta je jen hloupý pták z Ameriky a tak její hodnota je nepatrná, a to i proti ceně modroptáka. Alespoň předpokládám, že Tupohlávek se cenil na víc, než jednu krůtu. U Vlastičky je to tak 1:1.

138490

27.06.2007 10:59

Putinův válečný pokřik – hrozící střet s Ruskem

RE: Nazor experta.

88.?.?.?

Odmítnutím ruské nabídky na využití radaru Daryal v ázerbajdžánské Gabale Bush veřejně přiznal, že lže v účelu výstavby radaru v Brdech. Nemá být na ochranu před dosud neexistujícími íránskými raketami, ale proti Rusku. To dnes je jistě zřejmé celému světu. Putinův test důvěry dopadl podle předpokladu. Taková nabídka se nedává dvakrát.

Ekonomické ničení USA bude probíhat jistě pomalu a postupně. Je to záležitost několika roků. Kdo to soupeření vyhraje, je předem zřejmé, stejně jako to, že s USA dopadnou špatně i věrní vazalové, kteří budou ekonomiku USA podporovat.
Nejrizikovějším prvkem v tomto soupeření je Izrael. Co udělá, až USA již nebudou moci udržování jeho hospodářského zázraku financovat? Nebezpečí nové světové války je velké.

138549

27.06.2007 22:33

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

No Radime, pěkně jste to schytal a to ze všech stran zdejšího názorového spektra. Oprávněně a nejen pro své nepřiměřené reakce na některé diskuzní příspěvky čtenářů.

Nespatřuji ve vašem článku návrh na zavedení nějakého povolovacího řízení pro početí dítěte totalitním státem v NWO, jak se domnívají někteří čtenáři. Přílišný nárůst světové populace je však vážným problémem a je třeba ho nějakým způsobem začít řešit. Váš návrh na řešení ve vyspělých státech naší konzumní civilizace se jeví poněkud mimo. Vždyť právě národy ve stadiu rozvinuté konzumní společnosti samovolně vymírají a přírůstky obyvatel mají pouze díky přistěhovalectví. Jistě uznáte, že omezování porodnosti vymírajících národů problém nárůstu lidstva těžko vyřeší.
Problém v méně vyvinutých zemích se před desítkami let začal řešit v Číně a v Indii administrativními i ekonomickými opatřeními, což jisté výsledky mělo. Bohužel vznikly v té souvislosti i známé negativní doprovodné jevy - nepoměr mužů a žen v čínské populaci, nedostatek žen.

Snadný recept na zastavení růstu početního stavu lidstva samozřejmě lze okopírovat z Evropy - zavedení důchodového zabezpečení a zvýšení životní úrovně v zemích s největším nárůstem počtu obyvatelsta. Kde na to však vzít v kapitalistické společnosti peníze? Tam, kde jsou a kde se neúčelně hromadí? To by bylo proti základním zákonům kapitalismu. Nelze přece zbrojní a ropné koncerny připravit o zasloužené zisky.
Bylo by však i protismyslné rozšiřovat ekonomické nástroje vyspělé konzumní na celý svět, když víme, že právě ta vyspělá konzumní společnost svojí nadvýrobou vede svět do záhuby.

Lze však předpokládat, že neúspěšná by byla i přesvědčovací kampaň, která by měla lidi přivést k poznání, že šťastni budou, když nic mít nebudou. Zvláště, když takové přesvědčování by prováděli ti, co mají vše, na co si mohou vzpomenout a objektem takové kampaně lidé, kteří nemají co jíst a kde složit na noc hlavu. V tržní společnosti nemůže taková ideologie uspět.

Řešení neznám. Evidentví však je, že řešení musí přijít od společnosti vzdělané a bohaté, a nesmí na těch chudších požadovat větší omezení, než je schopna dát sama sobě.

138578

28.06.2007 11:26

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

Pan Stwora jako editor si jistě již takových stížností přečetl a vyslechl bezpočet a bere je s nadhledem. Pokud by je bral vážně, tak by tady nemohl publikovat vůbec nikdo, ani on sám.
Že s vaším názorem obecně souhlasí budhista a křesťanský farář podle mě překvapující není. Budhismus je velmi racionální učení, jen není pro každého. Proto jsem výše projevil obavu, že masově se nerozšíří i když jak vidíme kolem sebe, šíří ho zejména mladí vzdělaní lidé. Had je však člověk zkušený a ví, že se nedá tlačit na pilu. Zásada nepřesvědčovat lidi o budhismus se nezajímající, jen vést vážné zájemce, patří mezi základní zásdy budhismu.
Křesťanský farář vladuna zde jistě nediskutoval z pozice svého církevního úřadu, ale jako člověk. Co já osobně jsem se setkal s duchovními, tak jde v naprosté většině o velmi inteligentní lidi se značným přehledem. Také jen takoví jsou schopni ovládat zfanatizovaný dav tupě věřících v nadpřirozeného hybatele a soudce.
Ve vašem článku je popsán problém a způsob jeho řešení, ale nikoliv metody řešení. A právě s těmi neuvedenými metodami polemizují čtenáři, kteří si do nich promítli svá vlastní řešení. Nepochopili, že článek není recept na řešení problému, ale podnět k úvahám. Pokud by někdo takový obecně přijatelný a aplikovatelný recept znal, zasoužil by si nepochybně Nobelovu cenu.
Zvažoval jsem v této obsáhlé diskuzi, kam svůj předcházející příspěvek připojím. V této části diskuze jste se však dotkl podle mě jádra problému. Napsal jste :
Vliv peněz a celý ten pragmaticky ekonomický pohled na fungování tržní společnosti je rozebírán z leva do prava, teorií je jako máku, s jádrem lidské společnosti to však má společné jen to, že se odlidšťuje. Řekl bych, že je na čase začít hledět na věci z jiného úhlu.
Já si však myslím, že bez zásadní změny ekonomického fungování společnosti problém přelidnění a mnohé další současné problémy uspokojivé řešení nemají.

138610

28.06.2007 12:31

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Paranoia?

Karel z Čech 88.?.?.?

Pane Lhotáku, Novým světovým pořádkem - NWO, proti kterému pan Stwora v tomto článku brojí a v mnoha dalších zdejších článcích i jiní, je pochopitelně myšlen Orwellovský NWO.
Z obsahu diskuzí však jistě víte, že se současným stavem věcí veřejných, se současným světovým pořádkem, mnoho zdejších čtenářů projevuje nespokojenost a jsou si vědomi, že je třeba nahradit jej jiným, lepším, vhodnějším. Třeba právě takovým, o kterém píšete vy.

Abychom předešli zbytečným nedorozuměním a konfliktům v diskuzích, bylo by jistě vhodné pro vámi navrhovaný či jiný systém řízení věcí veřejných najít vhodnější označení, které by neasociovalo tradičně již desítky let zavedené označení Orwellovského NWO. Možná budete mít dobrý nápad a vaše označení se ujme.

138615

28.06.2007 13:14

Nemoci zvířat jako nástroj teroru

RE: Paranoia?

Karel z Čech 88.?.?.?

Bohužel už je to tak, že když někdo napíše NWO, tak naprostá většina čtenářů si pod tímto označením vybaví směřování k totalitní světovládě.

138622

28.06.2007 17:03

Problém lidské populace bez servítků

RE: aj keď sa niektoré výroky

Karel z Čech 88.?.?.?

>>Že s vaším názorem obecně souhlasí budhista a
>křesťanský

>>farář podle mě překvapující není. Budhismus je velmi
>>racionální učení, jen není pro každého......
>>......Had je však člověk zkušený.............
>Karle, kdepak si mohu precist Haduv 'obecny souhlas'. Diky
>

Máte pravdu Vladimíre, tady jsem příliš dal na tvrzení pana Lhotáka. Bohužel nemám tolik času, abych mohl to množství příspěvků důkladněji pročítat. Pan Lhoták možná vycházel z příspěvku č. 138277
"Pane Lhoták.
Ve Vašich článcích lze nalézt "něco" s čímž lze obecně souhlasit . Proto sem dávám výtah z článku "Cesta rozvoje" od Květoslava Minaříka z jeho knihy " Jóga v životě současného člověka, str 75". Jen podotýkám , že autor to píše ze svého hlediska, z hlediska velmi vyspělého jogína , který je vlastně na konci možného vývoje.

Píše to pro své žáky, jogíny, nikoliv pro obecného člověka. Oni všichni, včetně autora, byli také v minulosti (tedy než přirozeně dospěli k józe) těmi obecnými lidmi, tedy těmi, kterým chcete diktovat to, jak mají žít."


Zásadně se však Had skutečně staví k článku p. Lhotáka (či k jeho reakcím v diskuzi) kriticky, a to dost výrazně.


>>Ve vašem článku je popsán problém a způsob jeho řešení,
>

>>ale nikoliv metody řešení. ..... Pokud by někdo
>>takový obecně přijatelný a aplikovatelný recept znal,
>>zasoužil by si nepochybně Nobelovu cenu.
>Takze celkove clanek o ?....?
Celkově s ohledem na neustálé mediální stesky našich národohospodářů, jak vymíráme a jak budoucí generace při stávajícím trendu neuživí své starší spoluobčany, dávám panu Lhotákovi + .

Vážně si myslím, že pan Lhoták je svými články pro Zvědavce přínosem. A pokud by se ještě navíc dokázal ovládat v diskuzi, tak by nebyl důvod k nějakým nářkům či stížnostem. Ale to už jsem tu napsal již před delší dobou.

138660

02.07.2007 23:43

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Hnus

Karel z Čech 88.?.?.?

>zide ovsem presto drzi v pozornosti znatelny
>naskok.

A už pěkných pár století. Hitler tedy nic nového nevymyslel.
Spíše, než počítat kolik jich zemřelo, je zajímavější proč vzbuzují takovou nelibost. A to u všech evropských národů.

Psal o tom již klasik Jan Neruda. Od jeho doby se nijak nezměnili, určitě ne k lepšímu. Naopak. Dnes oni holocaustují palestince, které považují za nevhodnou rasu. Jsou to až na světlé výjimky prostě podvraťáci. Sami sebou "vyvolení" šejdíři a zločinci, kteří chtějí vládnout světu.

Američtí "demokrati" vyvraždili indiány. Také jen pro jejich původ. A proto, aby mohli zabrat jejich zem. Ze stejného důvodu dnes Izraelci vraždí Palestince. Výborně se tedy k sobě hodí - vrána k vráně sedá. Tak teď společně vedou vyhlazovací válku proti muslimům. Aby mohli zabrat jejich zem, jejich přírodní bohatství, jejich ropu.

139066

03.07.2007 16:57

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Hnus

Karel z Čech 88.?.?.?

Jste na omylu. Nejde o žádné odsuzování neznámých lidí. Právě naopak. Právě soužití s židy vyvolávalo v evropanech antipatie vůči nim a následné pogromy. Ve Španělsku, v Polsku, v Rusku i v Rakousku a Německu, prostě v celé Evropě. Jejich hlad po penězích za každou cenu. Jejich neúprosné lichvářské odírání sousedů a finanční ničení lidí ve městech a později i na vesnicích.
Co dřív dělali židé, to dnes dělají banky vlastněné židy.
Jen si přečtěte toho Jana Nerudu. Je i tady na tomto webu, v klasice. Až si ten článek pčečtete, tak nám přijďte říci, že Neruda byl antisemita, fašista, hitlerovec oblbnutý Mein kampfem anebo rozumný svůj názor.

139126

04.07.2007 13:38

Vlk navštívil prezidenta Bushe, aby se poradil, jak zachránit ovci

RE: Spoločný štát- sprostosť

Karel z Čech 88.?.?.?

Jen bych připomenul, že v oblasti po dlouhá staletí klid byl, soužití Židů a Arabů probíhalo poměrně bezproblémově. Dokonce v období křižáckých válek, kdy křesťané opakovaně "osvobozovali" Jeruzalém, tak vždy po zpětném dobytí Jeruzaléma Araby byl vždy umožněn křesťany vyhnaným Židům návrat do tohoto města.
Třenice mezi Židy a Araby nastaly poté, co sionističtí Chazaři začali vyhánět Araby z jejich půdy a násilně zabírat jejich majetky. Dá se v celku pochopit, že Arabové - Palestinci se začali proti násilí bránit.

139186

04.07.2007 14:27

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Karel z Čech 88.?.?.?

Jak to tak pozoruji paní Aleno, tak ty hašteřivé ženské, které odsud vyštípaly Radima Lhotáka, se hned tak nezastaví. Zvláště po posilnění dvoudeckou vína.
Ale nic si z nich nedělejte. Ono na každého jednou dojde.

Pravdu má vladuna, když napsal :
"V myšlení dospělý či vyzrálý člověk nepotřebuje vnější autoritu, která by mu potvrzovala, že jeho pohled je ten správný. Toto vnější potvrzení naopak potřebují ti, kteří si nejsou svým přesvědčením příliš jisti. A cokoliv jde dále za obzor jejich poznání či pochopení, to vnímají jako své vlastní ohrožení."

139191

04.07.2007 14:48

Problém lidské populace bez servítků

RE: Hloubka diskuse neodpovídá realitě

Karel z Čech 88.?.?.?

Je třeba smířit se s tím, že pro některé čtenáře byly Lhotákovy myšlenky příliš neortodoxní a nekonformní a pro ně nestravitelné. Nepřinášel hotová řešení, podpořená uznávanými kapacitami, jen náměty k přemýšlení a k možným způsobům řešení. Nepochybuji, že pan Lhoták se uchytí jinde a kdo bude mít zájem, ten si jeho další články pomocí vyhledávačů najde. Třeba si zřídí vlastní webové stránky, kde budou zveřejněny všechny jeho články. To dnes není žádný problém.
Nepochybuji o tom, že návštěvníků by měl jistě mnoho. Bez hašteřivých ženských se také jistě snadno obejde.

139192

04.07.2007 16:57

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

RE: Jak je vše se zkresluje …

Karel z Čech 88.?.?.?

Spíše bych řekl. že Stalinovi nic jiného nezbývalo, než zachraňovat Evropu. Jinak by Rusové dopadli jako Židé. I tak jich vítězství zaplatilo 20 milionů životem. Ovšem 20 milionů Rusů je jistě nic proti nějakým 6 milionům Židů, co se až na výjimky nechali dobrovolně svážet na jatka. (Přece jen tak dobrovolně neopustí své těžce vyšmelené majetky.) Rusové prostě nejsou ti vyvolení.

Ovšem dnes je v módě tvrdit, že 2. světovou vyhráli američané. jejich ztráty - 300.000 lidí - jsou stejné, jako ztráty "nebojujícícho" ČSR. Přece jen ta jejich moderní technika dělala divy - hlavně v Hirošimě a v Drážďanech.

139209

10.07.2007 10:55

Evropská „bašta svobody slova“

Nejnovější skandál mají nyní v Polsku

Karel z Čech 88.?.?.?

Vlivný polský páter prý veřejně urážel Židy a presidenta
Údajně prohlásil, že prezident je podvodník podléhající židovské lobby. O předním polském deníku Gazeta Wyborcza tvrdí, že jsou to "talmudické noviny".
Antisemitské výroky zazněly i v souvislosti s událostmi z Jedwabného, kde Poláci v červenci 1941 vyvraždili svoje židovské sousedy. Páter totiž prohlásil, že celá záležitost sloužila jen tomu, "aby židovské kruhy mohly na Polsku vymámit 65 milionů dolarů".

No to by židé přece nikdy neudělali, že by na někom mámili nějaké peníze.

Tyto výroky páter Tadeusz Rydzyk údajně pronesl v dubnu před studenty toruňské Vyšší školy veřejné a mediální kultury, jejímž je spoluzakladatelem a bývalým rektorem. Nyní mu za ně hrozí až 3 roky vězení.

Rydzik je také zakladatelem a ředitelem vlivného katolického Radia Maryja, které je nejposlouchanější stanicí v Polsku. Kritici vytýkají stanici a jejímu šéfovi hlásání nacionalistických, protievropských a antisemitských názorů, od nichž se občas distancuje i Vatikán a špičky polské církve.

Paradoxně to byli bratři Jaroslaw a Lech Kaczynští, kteří před dvěma lety vyhráli parlamentní a prezidentské volby i díky podpoře Rydzykova rádia a jeho tří milionů posluchačů.

Tak teď mají v Polsku o "zábavu" postaráno. Když s tím polská vláda nic neudělá, tak EÚ bude muset Polsko vyobcovat z církve.

139499

10.07.2007 20:50

Svobodný je ten kdo zví, co to znamená, a bude na té pravdě trvat

RE: No a jak to vidím já

Karel z Čech 88.?.?.?

Postarat se, zaopatřit sebe a děti, znamená dělat to, co peníze nese. Myslet si u toho můžu cokoliv.

Co říkal Čtvrtníček po natáčení o Vodafonu
Jen bych pro jistotu raději o tom, co si myslím, neměl mluvit.

139519

11.07.2007 22:24

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: Prezdivka...

Karel z Čech 88.?.?.?

Nehrozí v Kanadě, nehrozí ani v ČR. To jen sionisti pouštějí hrůzu na ty, co se bojí.

Pan Stwora tyto způsoby již dobře zná od udavače Řehořka a spol. Nyní si náš "Lojzodušan Brodánek" našel za sebe náhradu - údajného advokáta (pokud, tak patrně bývalého) trpajzlíka Šimona Kleina. No má to Pražská židovská obec mezi sebou pěkné (cenzurováno - neurážejte). Nedivím se, že Klein se ke svému skutečnému jménu hlásit nebude.
Samozřejmě seržant leho u toho nemůže chybět, stejně jako exhibicionista a sionistický nacista Nillbertík.

Sionističtí psi štěkají a karavana jde dál. (arabské přísloví)

139583

16.07.2007 22:42

Parlamentarismus a demokracie

RE: Demokreatura ci

Karel z Čech 88.?.?.?

Důvodně předpokládám, že výkonná rada ODS by se k požadavku občanů na demokratizaci našeho demogratického systému usnesla, že nechat lidi rozhodovat o tak závažném problému by bylo nezodpovědné. Podobně jako rozhodla ODS: Referendum o radaru je nezodpovědné.

Dost na tom, že nezodpovědní a hloupí voliči si do parlamentu zvolí k obrazu svému ty nejlepší a nejchytřejší poslance v takové sestavě, že ti pak nejsou stavu dát dohromady práceschopnou vládu. Ovšem kdyby občanské iniciativy navrhly, že namísto občanů budou poslance volit stranické sekretariáty, tak to by jistě všechny politické strany uvítaly a výkonná rada ODS (a jistě i ČSSD) by blahopřála občanům-voličům k jejich velmi odpovědnému správnému rozhodnutí.

Proč občana zatěžovat takovými nepříjemnými problémy, když politické strany jsou tady od toho, aby občanům jejich nelehká rozhodování ulehčily. Občan nechť se stará o plynulou konzumaci a starosti ať přenechá politickým odborníkům. Ti vědí nejlíp, co je pro jejich kapsu a jejich občany prospěšné. Občanům vždy ještě zbyde právo držet hubu a krok.

139884

19.07.2007 14:31

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Podpora politiky

Karel z Čech 88.?.?.?

Autor Stanislav Kaucký je jistě odborník a tak ví, jak dělat propagandu, aby byla důvěryhodná. Nějaký mínus musí připustit. Jistě by byl schopen nás přesvědčit, že USA ani jiné, než obranné zbraně nevyrábějí a proto s nimi mohou obchodovat v celém světě. Opomenul jen uvést, že i posádka základny by u nás byla vybavena pouze obrannými pistolemi, samopaly a kulomety, aby se naši občané nemuseli obávat útočných kulometů a pušek.

Kdyby Havel nebyl vojenský laik, tak jsme mohli jako ČSR také vydělávat na vývozu obranných tanků.

Samozřejmě v současné době vedení preventivních válek, je každá vojenská invaze americké armády v druhé části světa pouze obranná. Proto je z politického pohledu naprosto zbytečné uvažovat o tom, že snad by se USA chystaly někdy nějaký jiný stát vojensky napadnout. Jen by provedly preventivní demolici vojenského zařízení, které by mělo schopnost USA ohrozit. Obranné preventivní demolice jaderných elektráren v cizích státech nám už v minulosti předvedl Izrael. Nyní se již několik měsíců chystají americká a izraelská armáda provést preventivní obranné demolice v Íránu. Proti preventivní obranné demolici přece nikdo nenůže nic namítat, každý rozumný člověk to chápe. Radar a vojenská základna jako součást zařízení k provádění preventivních obranných demolic na území jiných států USA jistě potřebují, jinak by na ně nevydávaly takové peníze. Tak proč přátelům v bušistánu nevyhovět, když nás to nebude stát skoro nic? Nějaká ta bezpečnostní a zdravotní rizika naši občané jistě snesou. Konec konců, planeta je přelidněná a tak o vůbec nic nejde. Hlavně, že naši přátelé za mořem budou mít pocit bezpečí. Vždyť jim to z minulosti dlužíme.

140057

08.08.2007 14:07

Otrokářský systém vrcholí

RE: Konspirace, konspirace, konspirace...

Karel z Čech 88.?.?.?

Ono stačí, že i těm částečně zasvěceným je zřejmé, že z toho, co by o věci uvedli, by se dala vytipovat malá skupinka osob, kteří to zveřejněné mohou vědět. Proto dodnes nikdo ještě nemluvil o tom, jaké konkrétní pokusy v padesátých a v šedesátých letech dělala armáda USA v pouštních oblastech USA i když o tom byly natočeny celé televizní seriály s nezainteresovanými očitými svědky. Po padesáti letech by už o tom mohl promluvit někdo, kdo na těch pokusech pracoval. Jsou však vázáni popisem prohlášení o zachovávání státního tajemství a tak se bojí o svojí bezpečnost.

Jinak článek je velmi dobrý. Jistě aspoň část čtenářů přiměje k přemýšlení o těchto záležitostech.

141373

14.08.2007 22:41

Málikího návštěva v Teheránu: další utužení vztahů mezi Íránem a Irákem

RE: Protektorát

Karel z Čech 88.?.?.?

>Jediná šanca pre demokratický Irak (ale aj Palestínu
>alebo Sudán) je teda demokratizácia Iránu. Už by bolo
>načase.
Spíš tu šanci pro Irák, Írán, Palestinu a vlastně pro celý svět, vidím v demokratizaci bušistánu.

Snad již se brzy dočkáme : Už je to tady? [překvapení] [vyplazený jazyk]

141752

23.08.2007 13:51

Jak se rodí New World Order

RE: Trochu deprese neškodí ...

Karel z Čech 88.?.?.?

Uklidňování lidí, že vše je na dobré cestě, asi nikoho k žádné činnosti nevyburcuje. Proto článek považuji za podnětný a přínosný. Jisté faktické nesprávnosti již byly v diskuzi zmíněny. Vztah Hitlera a Stalina je pro téma článku jen nevýznamná marginální poznámka. Ovšem spatřování příčiny narůstajícího zla v novinářích je hrubě zavádějící. Novinář má možnost psát tak, jak chce šefredaktor nebo změnit zaměstnání. Je to pouhý nádeník, byť k nástupu NWO výrazně svojí prací přispívající, jak autor článku píše. Pravá příčina je v globálních finančních strukturách a především ve všeobecně vyspělou společností přijímaném názoru, že hlavním smyslem veškerého ekonomického snažení má být hromadění majetku a růst zisku. A za majetkem a ziskem se jde přes mrtvoly - obrazně i fakticky. Pokud toto se nezmění, tak lidstvo bude stále usilovněji pracovat na svém zotročení a zániku.
Kdo se dokáže pozorněji podívat kolem sebe, vidí, že ideologie a společenské uspořádání kapitalismu, socialismu, komunismu, fašismu aj. jsou jen pouhé vnější kabáty ke stejnému cíli pracujících různých skupin lidí. Mezi USA, Čínou, Ruskem či EU žádné podstatné rozdíly nejsou, než jen v pouhé momentálně dosažené ekonomické úrovni země, která s průběhem času doznává změny. Za společným hlavním cílem všichni spolu vzájemně kooperují. Malá skupina majetkých ovládá nemajetné, kteří pasivně své postavení příjímají a těší se z toho, že jsou lidé, kteří jsou na tom ještě hůř, než oni sami.
Chyba je v nás, v naší pasivitě, v našem uspokojení, že jinde je hůř. Novináři dělají jen svojí práci. Stejně tak, jako naprostá většina společnosti, dělající vše pro to, aby současný stav vydržel pokud možné nejdéle. Každý den před úplným krachem je dobrý. Po nás potopa.

142412

29.08.2007 23:44

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Karel z Čech 88.?.?.?

Jistě i v ČR se najdou podobně inteligentní a chytří mladí lidé. Jenže ti neprojdou sítem v soutěži MIS, neboť součástí této soutěže je nejen fyzický vzhled účastnic, ale i jejich inteligence, schopnost komunikace a schopnost samostatného projevu. Taková účastnice by se nedostala do vyššího kola. V Jižní Karolíně patrně inteligentnější MISku porotci nebyli schopni vybrat.

V televizi jsou i jiné zábavné programy - Nikdo není dokonalý a v poslední době Nejsem chytřejší než páťák. Samozřejmě, že odpovědi účastníků v Krampolově pořadu jsou vybírány ze širšího vzorku, protože na samých správných odpovědích by nebylo nic zábavného, nebyly by divácky přitažlivé. A televizi jde přece o sledovanost.

Pro nebílé neseveroameričany je hloupost amerických hvězd také jistě velmi zábavná a přitažlivá. Zvlášť, když v celém světě panuje všeobecný názor, že severoameričtí chytrolíní si o sobě myslí, že snědli všechnu moudrost. Žijí v domnění, že oni, resp. větší část obyvatel bušistánu patří mezi nejbohatší lidi na světě a proto zákonitě musí být také nejinteligentnější. Vůbec si nepřipustí, že stejně bohatých je také 300 milionů Číňanů, kterým statistickou průměrnou životní úroveň citelně snižuje miliarda dalších Číňanů, žijících v bídných podmínkách.

142784

30.08.2007 17:07

Proč každý pátý mladý Američan nedokáže najít na mapě USA?

RE: Neviem, ci som paranoidny,

Karel z Čech 88.?.?.?

> Studenti v USA jsou seznamovani s
>ucivem ke kteremu Cesky student nema pristup.
Mohl byste to trochu konkretizovat? K jakým vědomostem nemá český student přístup? Nezaspal jste trochu dobu?

> Americky student vyssi stredni tridy ma daleko vice moznosti nez
>student v Cesku a to jak pro sport, na ktery je davan duraz, tak
>materialni vyhody. Proto casto si vybere moznost veseleni se nez
>intensivne studovat.
[překvapení] Zvláště ty sportovní výsledky z něj pak dělají skutečného odborníka na svém místě. Jen je trochu otázkou, odborníka na co?

>Proto take lide kteri vystudovali na Zapade
>jsou na vedoucich posicich po prichodu do Cech. To samo by melo
>byt vysvetlenim.
Patrně jste svojí odpověď mínil do rubriky Humor.

> Mimochodem, hovorit o chytrosti, prectete si nektere prispevky v
>ceskem tisku a to ti lide se povazuji za inteligentni. Casto to
>jsou takove bomby, ze se z toho toci hlava.
A což teprve přečíst si takového Nezvědavce. Tam se inteligence a slušnost přímo koncentruje.

142845

12.09.2007 11:42

Většina lidí požaduje odchod cizích vojsk z Iráku

RE: kral

Karel z Čech 88.?.?.?

A pak bude světové společenství honit dva světové teroristy: bin Ládina a bim Bushe.

143682

12.09.2007 19:47

Byl server eretz.cz opravdu napaden?

RE: virus???????

Karel z Čech 88.?.?.?

Samozřejmě, že ano a jistě na přední místo zprávy.
Nic jiného se od vyhulených vyvolenců také nedá čekat.
Jsme již přece zvyklí na to, kdo pomalovává synagogy a židovské hřbitovy fašistickými znaky. Tedy nic mimořádného, co by kohokoliv mohlo vzrušit.
No a svede se to samozřejmě na rasisty a antisemity, jak je v naší společnosti korektním zvykem. Co na tom, že všichni budou vědět, že Zloděj křičí chyťte zloděje. Je to zavedená běžná praktika, nad kterou se nikdo nepozastaví. Oni přece musí nějak opodstatnit svá vycucaná tvrzení o vzrůstu antisemitismu. Účel světí prostředky.
Konec konců Goebels a bim Bush jsou jim zářným vzorem, jak se dělá správná propaganda pro nastolení jejich NWO. No a třeba z toho kápne i nějaká ta koruna na boj proti antisemitismu a xenofobii. Přece zadarmo ani kuře nehrabe, natož profesionální přesvědčení sionisté. A pro korunu či dolar "správný kšeftmant" prodá bratra.

143710

13.09.2007 15:34

Lacko snědol psa

RE: Milá paní

Karel z Čech 88.?.?.?

Martin to tu napsal dobře. Paní Kateřina Amiourová není vypočítavá, sobecká, chamtivá, podrazácká a podlézavá a tak se do naší neokapitalistické společnosti nehodí.

Bohužel, nejsmutnější na celém tom příběhu je, že je pravdivý.
není to tak dávno, co rozehnali celou kladenskou dopravní policii. Snad až na dva lidi, všechny ostatní pro braní a vynucování úplatků na hodinu propustili. Cizinecká policie je na tom s úplatky stejně. Bez slušného úplatku tam nevyřídí člověk nic. Jenže cizinci si ve vlastním zájmu nedovolí stěžovat. Prokazování trestné činnosti policistů je komplikované, protože mezi nimi platí profesní solidarita. Samozřejmě se to netýká pouze Kladna, ale podobné to je v celé republice.

143773

02.10.2007 23:16

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Útlak bělochů v USA

Karel z Čech 88.?.?.?

On ten dějinný vývoj není zase až tak nespravedlivý, jak by se na první pohledm mohlo zdát. Vždyť dnes již těm pyšným bohatým amerikancům vládnou prostřednictvím peněz a politického vlivu "ještě bělejší" asiaté z ruskotatarských stepí, co chodí naříkat ke zdni nářků. Z USA již udělali nejzadluženější stát světa.
Kdo s čím zachází, tím také schází. Není proto žádný důvod k pesimismu. Jen ta boží spravedlnost má vzhledem k délce lidského života trochu delší termíny, než se naplní. [chechtot]

Však to všichni známe z Bible, že Pánbůh není žádný horlivý pracant ani úderník. Šest dnů jakž takž něco dělal a od té doby jen lenoší. Možná má pořád od té doby stále jen ten sedmý den.

144837

02.10.2007 23:37

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Sláva, Zvědavec funguje!:)

Karel z Čech 88.?.?.?

Ještě bych to trochu rozšířil. Státní byty dostávali především lidé v regionu potřebných profesí, tedy kromě policajtů i zdravotníci, učitelé a pod. a přednostní nárok měli i "zasloužilí" umělci. V době, kdy prakticky neexistovalo soukromé vlastnictví bylo zcela jedno, zda člověk byt skutečně vlastnil, nebo ho měl jen v nájmu. Z bytu ho nikdo nemohl vystěhovat, pokud neměl bytů několik.
Vedle toho byly byty podnikové, kdy svým pracovníkům přidělovaly byty podniky.
Pouze lidé, kteří neměli šanci dostat byt státní nebo podnikový se zapisovali do bytových družstev a na získání bytu si platili, případně i něco museli odpracovat. U bytů podnikově družstevních podniky pracovníkům v potřebných profesích dávali na získání bytu nenávratné půjčky na desetiletý závazek k práci v podniku. Někde - v některých oblastech státu - dostal člověk byt okamžitě při nástupu do zaměstnání, jinde, jako třeba v Praze byla na družstevní byty ze svépomocné výstavby čekací doba mnoho let. Poměrně nejlíp na tom byli pracovníci JZD, kteří v sedmdesátých a osmdesátých letech z jedné či dvou dobírek ročních odměn si byli schopni postavit vlastní rodinný domek.
Šikovní pražáci, aby dostali byt v Praze, tak se na čas odstěhovali do jiného kraje a pak s návratem do Prahy dostali byt přednostně.
Stát, podniky i bytová družstva nové byty stavěly, ale bytů stále bylo málo a je málo doposud. Ani 17 let kapitalismu bytové potřeby lidí nevyřešilo. Kdo má 5 a víc milionů, může mít nový domek prakticky okamžitě. Ovšem k podmínkách, kdy králíkárna je proti takovému domku luxus, protože pozemky jsou drahé.

144841

03.10.2007 00:03

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: V prvni rade

Karel z Čech 88.?.?.?

Pan Zundel se zřejmě bláhově domnívá, že jeden člověk = jeden člověk. Měl by vzhledem ke svému věku vědět, že v dnešním multi-kulti světě tomu tak již dávno není. Jeden izraelec je mnohem víc než třeba stovka palestinců. Proto také z dnešního pohledu 50 milionů mrtvých v 2. ww je nic proti 6 milionům židů, kteří zemřeli nebo změnili svojí identitu či místo bydliště.
Vždyť si vzpomeňme na nedávné události, kolik libanonců oprávněně zabili izraelci při hledání svých tří nezvěstných vojáků, kteří naprosto nezáměrně překročili hranice do Libanonu.

144843

03.10.2007 13:55

Popírač holocaustu zůstane ve vězení

RE: Jakou že to pravdu je třeba chránit zákonem?

Karel z Čech 88.?.?.?

> Zde se jedna o
>to ze se za slovo dostanete do vezeni .

Nedostanete se pouze ZATÍM. Nevíte, co vás čeká, až váš příspěvek ideologicky zhodnotí Liga proti antisemitismu z eretzu nebo severoameričtí hlupáci - pardon, nezvědavci.

144870

04.10.2007 12:27

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Útlak bělochů v USA

Karel z Čech 88.?.?.?

Náhodou mi dnes přišlo mailem a sem se to přesně hodí. Prostě dnes není jak bejvávalo. [smích]

R e a l i t a d n e š k a . . .

Neslavíme VŘSR, máme Haloween a Santu, obojí je stejně odpudivé.
Není RVHP, jen diktát úředníků EU.
Národní hrdosti se ted říká zpátečnické čecháčkovství.
Peníze není třeba podložit prací, buď dá sociálka, nebo banka.
Řemeslníci zmizeli, každý je manažer.
Socialismus je pro naše děti dlouhá fronta na banány a nic jiného.
Kniha faktů stojí pětikilo, tak proč ji kupovat, Blesk a Aha vás připraví na maturitu levněji.
Za zábavou se chodí do obchodních center.
Historici nepracují, sporné věci řeší vynucené zákony.
Znalcům je dvacet pět, zkušenost je zbytečná, zodpovědnost rovněž.
Člověk po padesátce přestává existovat.
Nepřizpůsobivost a agresivita jsou pryč, máme kulturní odlišnost.
Spravedlnost nahradil výklad práva lépe placeného právníka.
Podvody nejsou, existují jen nevydařené podnikatelské záměry.
Největší žijící orel ve volné přírodě se jmenuje Mattoni.
Není vláda jedné strany, pravdu má ten, kdo je u koryta.

144916

04.10.2007 13:52

Saddám Husajn chtěl po Bushovi miliardu dolarů za odchod do exilu

Saddamův exil se Bušíkovi nehodil

Karel z Čech 88.?.?.?

Informace o tom, že Saddam uvažuje o exilu proběhla tiskem i internetem krátce před vpádem bušistánských vojsk do Iráku. Odchod Saddama však Bušík nemohl potřebovat, protože by přišel o jeden z proklamovaných důvodů vojenské agrese proti Iráku. Proto zprávu Bílý dům nekomentoval a jen komentátoři konstatovali, že se Saddam rozhodl příliš pozdě, když už válka byla na spadnutí a zbrojařské firmy měly jistotu dalších zkázek. Dohody, zvláště dohody s velkými firmami, se musí dodržovat. Vidina likvidace irácké infrastruktury byla příslibem výdělků i pro nevojenské bušistánské firmy. K vojenské intervenci by jistě došlo, i kdyby Saddam třeba náhle zemřel na infarkt. To by nám bušistánská propaganda jistě tvrdila, že ve skutečnosti nezemřel, jen se skrývá. K vojenské intervenci by došlo tak jako tak. Bez ní by se bušistánci jen obtížně dostávali k irácké ropě. Hlavně však Izrael se potřeboval zbavit hospodářsky poměrně konsolidovaného i když předchozí válkou vyčerpaného, blízkého souseda.

Však Írán je dnes v podobném postavení, jako byl Irák. Jen světové veřejné mínění je dnes přece jen trochu jinde, než v r. 2003.

144917

09.10.2007 23:24

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Buh...

Karel z Čech 88.?.?.?

Já toho Pánaboha upřímně lituji. Jen se vžijte do jeho situace - muset každý den poslouchat modlitby a nářky jen miliardy křesťanů. Z toho musí jeden naprosto zcvokovatět.
Přitom údajně bůh je trojjediný a jeho syn je Kristus. Tedy původní Pánbůh je stejný jak pro křesťany, tak pro padesát milionů židů i pro 1,2 miliardy muslimů. Jak se má chudák Pánbůh zachovat, když muslimové ho žádají o pomoc proti křesťanům i židům, křesťané zase o pomoc při zabíjení muslimů a židé o pomoc při ovládání všeho lidstva. Jak se má v této situaci zachovat? Komu vyhovět a komu nikoliv, když všem se najednou vyhovět nedá? Nepomůže mu ani hodit si korunou nebo dolarem, resp. čtvrťákem, protože to vybere pouze jedno řešení z dvou možných. Tady je protichůdných zbožných přání najednou mnoho. Jak to Pánbůh řeší nevím. Asi, jak ukazuje historie, se rozhoduje podle toho, jak se momentálně vyspal. Chvíli pomáhá křesťanům, pak zase muslimům a v poslední době drží ochrannou ruku nad židy. Vývoj v posledních letech ukazuje, že není tak úplně všemocný, protože židovský majetek a hlavně peníze, uchránit před zkázou nedokáže. Dolar stále klesá. Nebýt čínských komunistů, tak už to USrael má za sebou. Jen komunisté drží bušistánskou ekonomiku nad vodou, ale ani oni nejsou všemocní.
No nechci nikomu brát jeho iluse, ale čekat že mezi těmi miliardami prosebníků si Pánbůh vybere právě mě, aby mi pomohl, se mi zdá dost naivní.
No nevím, třeba autorka článku je VIP a má u Pánaboha protekci. Nic mi do toho není. Podle obsahu článku mám však dojem, že autorka je spíše realistka a na žádnou pomoc od Pánaboha nečeká. Tu svíčku zapalovala jen kvůli sobě, pro své uklidnění. Už staří jogíni přišli na to, že zírání do plamene svíčky podporuje soustředění mysli. A článek samotný není o víře v Pánaboha, ale o regulaci lidského chování. Svíčku lze zapálit pouze hromadně až příslušný církevní či státní úředník k tomu dá pokyn. To by tak hrálo, aby kdokoliv obtěžoval už tak přetíženého Pánaboha i v neúředních hodinách. Konečně pro styk s Pánembohem je tu oficiální instituce - církev a každý by měl posílat supliku jen jejím prostřednictvím. K čemu by tu jinak církev byla, kdyby si lidé své záležitosti vyřizovali sami přímo s Pánembohem?

145198

09.10.2007 23:30

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

Karel z Čech 88.?.?.?

>A vy souhlasíte s vraždami ? Nebo to nenarozené dítě nemá
>právo na život ?

No to je přímo otázka do pranice. Samozřejmě, že právo na život jistě má. Ovšem od kdy je to nenarozené dítě?
Už samotné uvolněné vajíčko v těle ženy je nenarozené dítě tak na půl. Bez něj se žádné dítě nemůže narodit. To samé uvolněná spermie.
Podle mě by bylo správné, každého, kdo nechá takové poloviční nenarozené dítě zahynout, trestat za poloviční vraždu. Nebo aspoň za neposkytnutí pomoci s následkem smrti. Jak k tomu ty nenarozené děti příjdou, že si nemohou užít nádherného života a slasti při nakupování v supermarketech? Je to od těch sobeckých lidí skutečně zavrženíhodné a trestuhodné jednání. Stačily by i symbolické tresty. Třeba za každé vypuzené neoplodněné vajíčko pouhý jeden měsíc kriminálu. U mužů bych byl shovívavější - za každou zmařenou spermii jeden den kriminálu.
To byste viděli, jak by se život naší společnosti hned změnil.

145204

10.10.2007 00:09

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Buh...

Karel z Čech 88.?.?.?

Přece být VIP u Pánaboha není totéž, jako být VIP u konkrétní církve, instituce či státu.
Vždyť to jistě znáte z denního života. Jeden člověk je pro někoho geroj a pro druhého zločinec. Jeden den jste význačný politik a druhý den policií honěný kriminálník. Nebo jako Čunek obojí najednou. Jeden den jste uctívaný vážený boháč, milionář či přímo miliardář a druhý den uprchlý kriminálník, který se musí skrývat. Pochopitelně i naopak jeden den bezdomovec a druhý den milionář. Jak se mění politické vážky, tak se mění i kdo je VIP. U Pánaboha bych přece jen předpokládal jistou stabilitu názorů.

145206

10.10.2007 11:49

Jak jsem málem zapálila chrám Sv. Víta

RE: Nechci autorce brat viru, ale...

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť ženy, kromě rození dětí, také ne. Tedy byl by to systém k mužům i ženám vcelku spravedlivý. Když mohou v bušistánu člověka odsoudit třeba na 300 let do kriminálu, tak proč by náš soud nemohl uložit trest tisíc let. Tři sta jako tisíc - vyjde to nastejno. Konce se člověk nedožije. A proami by si libovali, jak se naše právo přibližuje vzorovému bušistánskému.
No a že by všichni lidé byli stále v kriminálu? Vždyť co jiného je blížící se NWO než novodobý kriminál?

Tedy je to systém, vyhovující jak křesťanským protipotratovým fanatikům, tak nadšeným propagátorům "amerického způsobu života", stoupencům a příznivcům neoconů. Jistě ani nadnárodní korporace by nebyly proti, když by takto lehce získaly lacinou pracovní sílu smlouvami ze soukromými věznicemi podle osvědčené praxe v USA. Rovněž bankám by to usnadnilo život, když všichni jejich dlužníci by byli pod trvalou kontrolou a nemohli by se tak vyhýbat splácení úvěrů.
Tedy zbývá již jen přesvědčit zelené ochránce zvířat, aby tento systém vzali za svůj a všechny hlavní současné politické síly by nás, obyčejné smrtelníky, o prospěšnosti takovéhoto trestání určitě přesvědčily. Bylo by to jen pro naše dobro.

145232

10.10.2007 14:42

Policejní příručka z roku 1935

80 let

Karel z Čech 88.?.?.?

Zdá se, že za těch 80 let se cikáni přes čtyřicetileté působení komunistického státního aparátu ani současnou sedmnáctiletou pozitivní diskriminaci nijak podstatně nezměnili. Jen trochu modernizovali způsoby parazitování na většinové společnosti. Už nekočují s koněm, mají automobily.

Je velmi dobré nahlédnout do historie. Člověk se poučí a získá větší odolnost proti působení momentální propagandy.

145237

10.10.2007 15:55

Jak jsem psal udání

RE: komáři a velbloudi

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady snad nejde ani o to, co si to které zvíře myslí, jako spíš o to, nakolik zvíře cítí bolest a strach z neznámého nezvyklého prostředí. To, že některá zvížata bolestí nekřičí jistě neznamená, že bolest nevnímají.
Můj názor je, že není důvod předpokládat, že u savců či u obratlovců bolest bolí jinak člověka a jinak třeba rybu. U nižších živošichů si tím tak jistý již nejsem.
Emoce - strach, budou jistě u ryby a třeba opice odlišné.

145240

11.10.2007 00:33

Policejní příručka z roku 1935

RE: Rasisti byli, jsou a budou!

Karel z Čech 88.?.?.?

>Nijak tím historii nezměním. Jen si pár
>lidí bude myslet, že během 1. republiky neexistoval rasismus a
>diskriminační vyhlášky.

A z jakého důvodu by si lidé měli myslet, že za první republiky to bylo jiné, než to ve skutečnosti bylo? Proč by se měla historie lakovat na růžovo? Jaký k tomu má kdo důvod?

Navíc nechápu, co na vyhlášce vidíte rasistického. Hovoří se tam o osobách, které žijí cikánským způsobem života, tedy potulují se a živí se při tom krádežemi, podvody, žebrotou, polním a lesním pychem. Tedy živí se způsobem, který je trestnou činností. Přitom za cikána je takováto osoba považována bez ohledu na to, jestli "patří k cikánskému plemenu". Naopak cikán, který nekrade, nepodvádí a nepotuluje se není považován za osobu, na kterou se vyhláška vztahuje.
Co je tedy rasistického na tom, že policie má resp. za 1. republiky měla za úkol provádět zvýšený dozor nad osobami, které se dopouštěly trestné činnosti?

Pane anti-anti. Doporučuji naučit se pořádně číst a teprve potom psaný text komentovat. Rasistou jste vy, protože aniž byste si pořádně text přečetl, jen při samotné zmínce o cikánech vykřikujete o rasismu. Rasismus vám zatemňuje myšlení. Ve své rasistické duši ho vidíte na každém rohu. Svůj k svému.

145265

11.10.2007 21:33

Policejní příručka z roku 1935

RE: A co ti spořádaní cikáni?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ale zmiňuje příručka také spořádané a vzdělané cikány?
>O těch se často ani neví, že jsou to cikáni, ale přesto z
>hlediska rasy jsou to vlastně cikáni. Jsou tedy házeni do
>stejného pytle se všemi ostatními a to je ta politická
>NEkorektnost, kterou oslavujete?
No vidíte to, tak jsme se k tomu rasismu přece jen dopracovali. Vyloženě rasisticky a diskriminačně příručka policii neukládá, aby také kontrolovala spořádané a vzdělané cikány, cikány, kteří mají stálé trvalé bydliště, pracují, nekradou, nepodvádějí a nekočují. Jak k tomu ti poctiví cikáni příjdou, že mají být takto diskriminováni?
[zmaten]

145328

11.10.2007 21:55

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Karel z Čech 88.?.?.?

No vždyť se také jistě všichni radujeme, že ozbrojené konflikty pouze v Africe za posledních 15 let stály jen 300 miliard USD, tedy jen část nákladů vynakládaných USA na zajištění kontroly zdrojů ropy v Iráku a ty miliony mrtvých a desítky milionů uprchlíků raději ani nepřipomínáme.

145326

11.10.2007 22:27

Policejní příručka z roku 1935

RE: První republika

Karel z Čech 88.?.?.?

No vy asi nevíte, že jen pilnou prací se dá zbohatnout. Asi jste se těch posledních 18 let jen flákal, když váš majetek se dnes nepočítá ve stovkách milionů či v miliardách jako majetek našich pracovitějších spoluobčanů. Sice je naše zkorumpovaná policie občas obtěžuje nepříjemnými dotazy, jak k takovému majetku přišli, ale to je jen ze závisti, že se si také tak někteří policisté zatím ještě nepolepšili. Kdo je šikovný a umí, ten prostě umí a to se cení. Takový pracovitý člověk si šlechtický titul jistě oprávněně zaslouží (nebo že by pár let na Pankráci?). [překvapení]

145329

24.10.2007 18:07

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: Také souhlas

Karel z Čech 88.?.?.?

Je do zvláštní, zatím žádný kritický ohlas. Že by nezvědavci ještě spali a vyvolenci měli nějaký náboženský svátek? Nebo se snad již připravují na 10. listopad?

Také se mi článek dobře četl a ohlasy rovněž. Není v článku nic, s čím by se dalo nesouhlasit. Jistě trochu přehánění v rámci básnické licence autora, ale v zásadě jen pravdivá konstatování a logické závěry autora. Samozřejmě, že svět bez politiků by byla dobrá věc, ale prakticky je to jen nesplnitelná iluze. On se vždy i v budoucnu nějaký ten zločinec najde, který bude nejlíp vědět, co a jak by lidé měli dělat, aby on se měl dobře. A dokáže to lidem vhodně naservírovat.
Ovšem zásadní změna současného ekonomického systému a odvrácení od konzumní společnosti, je jedinou možností pro další budoucnost lidstva.

145856

26.10.2007 15:08

Bush káže demokracii, zamýšlí tyranii

RE: Vynikajici clanek.

Karel z Čech 88.?.?.?

Patrně jste již dlouho v Praze nebyl a tak nevíte, že to židovské město je pouhý historický pojem. Židé tam žili ve středověku a proto tam jsou staré židovské stavby. Dnes tam však židů žije stejné procento, jako ve všech ostatních částech Prahy. Na Koňském trhu (Václavské náměstí) také již žádného koně nekoupíte.

145961

26.10.2007 18:02

Bojím se o osud našich lesů

RE: kocourkov...

Karel z Čech 88.?.?.?

S násilím asi proto státní moci moc neuspějete. Zvlášť, když nespokojených lidí ochotných k nějakému činu je málo. Ovšem situace u nás není proti ostatnímu světu nijak vyjímečná. Ve světě už delší dobu fungují iniciativy, které se snaží státní moc ze svého života aspoň částečně vyloučit. Vytvářejí se hospodářsky do jisté míry svépomocně lokálně fungující komunity. Zkušenosti jsou jak v Británie, tak i z Ruska i z jiných zemí. Zatím státní moc nechává tyto komunity na pokoji, někde jim i trochu vychází vstříc. Protože se jedná o malý rozsah, tak ani banky zatím proti nim nijak rázně nepostupují. Jsou to komunity s vlastním hospodařením, s vlastními službami i s vlastními penězi. Na internetu se o nich toho najde poměrně dost. Samozřejmě, že v budoucnu to může být jiné, až se státu začne zajídat, že přichází o zdroj daňových příjmů. Co zmůže stát, který občané nefinancují? S pasivní resistencí slavil úspěch už Gándí. Může to být mnohem účinnější prostředek nátlaku, než nějaký aktivní odpor, který armáda a policie snadno potlačí. Ovšem žádná policie vás nemůže přinutit třeba nakupovat v supermerketu nebo čučet na televizi, kupovat si bulvární tisk a pod. Jak dlouho mohou vydržet kterékoliv noviny bez čtenářů? Samozřejmě, že úplně se odříznout od současné civilizace se v našich poměrech nedá. Také ne všichni máme stejné možnosti.

Stačí si uvědomit, že současný stát tu není k prosazování zájmu občanů, ale naopak k prosazování zájmu nadnárodních korporací proti občanům. Pak člověku dojde jakým způsobem se dá oslabit vliv státu na jeho život. Přitom takovéto počínání je i skutečně ekologické, v zájmu naší planety i lidstva.

145965

31.10.2007 13:35

A nenecháme vám ani ten čas...

RE: Potěšil jste mne!

Karel z Čech 88.?.?.?

Náš pes také nedbá, že nám zákon posunul čas o hodinu nazpět a vyžaduje procházku postaru, jako v létě. V tu svojí hodinu dokáže být neodbytný.
Doma může čučet na televizi celý den, když se mu právě nechce spát a stejně se nehodlá nařízenému času přizpůsobit. Schází mu lidská poslušnost před vrchností.

146191

01.11.2007 13:14

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

Podle našeho pana Profesora nemůžeme situaci ovlivnit k lepšímu. Tak proč bychom ji neovlivnili k horšímu? Zákony na to už máme. Přesně po vzoru bušistánu.
Bušík to s lidstvem myslí dobře. Nechce, aby se dlouho trápilo.


Za "zločin proti lidskosti" označil expert OSN Jean Ziegler výrobu biopaliv. Rozšířenější pěstování zemědělských plodin, které se pak využijí k výrobě biopaliv, podle něj zvyšuje ceny užitných plodin, pozemků i vody a znemožňuje chudým zemím přístup k základním potravinám. Ziegler, zvláštní zmocněnec OSN pro právo na výživu, to prohlásil podle agentury DPA v New Yorku v noci z pátku na sobotu a naléhal na zastavení světové produkce biopaliv alespoň na pět let.
Ziegler poukázal na to, že jen ceny pšenice se během jediného roku zdvojnásobily. Na růst cen tlačí i pěstování kukuřice používané k výrobě etanolu nebo cukru. Udrží-li se tento trend, nebudou chudé země schopny dovážet více potravin pro své obyvatele.
"Je to zločin proti lidskosti, pěstovat na hospodářsky výnosné půdě potravinové plodiny, které se potom spálí jako pohonné hmoty," prohlásil Ziegler.
Na Zemi v současnosti hladoví více než 800 milionů lidí. Potravin je přitom dostatek. "Za hladovění mohou lidé. Je to problém přístupu, nikoliv přelidnění, nebo nedostatečné produkce. Lidská rozhodnutí mohou situaci změnit," prohlásil Ziegler.
Nejde o první apel tohoto druhu. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) označila ve své zářijové studii dopad biopaliv na přírodu horší než vliv běžných ropných paliv. Podobně jako Ziegler kritizovala skutečnost, že podpora biopaliv vede k prudkému růstu cen potravin, a pozastavila se nad možným negativním dopadem jejich výroby na životní prostředí.

citováno z ČTK

146246

01.11.2007 21:43

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

Myslím, že jsme zde všichni natolik rozumní, že nikdo nechce vrátit lidstvo do jeskyní či na stromy, pokud nás k tomu příroda sama nedonutí.
Já na chalupě si také budu řezat palivové dřevo cirkulárkou a delší motorovou pilou a nikoliv namáhavě a zdlouhavě ručně.
Jde však o posouzení, zda v obchodě se nespokojím s výběrem třeba tří druhů piva z nejbližších okolních pivovarů, nebo zda nutně potřebuji, aby se u nás prodávalo pivo belgické, holandské, irské a pod. To samé třeba brambory by mi mohly stačit ty, co se vypěstují v naší republice a memusím nutně mít egyptské. Nebo jsou snad polská či italská jablka o tolik lepší, než jablka vypěstovaná u nás? Samozřejmě, že jsou věci, které si u nás v potřebném množství nemůžeme vypěstovat - pomeranče, banány, ananasy aj. - a ty bude třeba dovážet stále. Otázkou je, zda v takovém případě musím mít ananas každý den, zda mi nestačí, koupit si tři jednou za měsíc. A tak je to se vším. Mléko a maso vyvážíme do sousedních států a sýry a zpracované maso od nich nazpět dovážíme. Copak neumíme udělat na místě sýry a salámy stejně chutné vlastní? Do doby poměrně nedávné jsme to uměli docela dobře. Já bych raději kupoval plnohodnotné mléko z nejbližšího zemědělského podniku, než z Německa dováženou drahou bílou vodu. Jenže v současných poměrech to mléko od sousedního zemědělce neseženu, přestože bych mu platil dvojnásobek toho, co dostane od výkupního podniku a ještě bych na tom proti dovážené vodě ušetřil. Tedy podle mě je tu něco špatně.
Současný systém je špatný a neefektivní pro mě jako spotřebitele i pro výrobce. Vydělává na tom pouze nadnárodní obchodník, který si ceny diktuje a zbytečným převážením výrobků zatěžuje přírodu.

146261

02.11.2007 17:41

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Expert OSN: Výroba biopaliv je zločin na lidech

Karel z Čech 88.?.?.?

To, že neznáte brambory z Egypta svědčí o tom, že buď nechodíte nakupovat nebo si nevšímáte označení "země původu zboží", které podle zákona má být u každého prodávaného zboží. Nebo třeba máte jiný zdroj, než běžný obchod.
V tom ostatním máte pravdu. Ovšem vycházíte z předpokladu, že současný ekonomický systém je dobrý a jediný možný, což pochopitelně není pravda.
Pomineme-li ekonomický systém socialistický, současný přechodový systém čínský a systémy předkapitalistické, které se snaží odstranit MMF - občinové vlastnictví v některých komunitách v Africe a v Asii znemožňuje soukromokapitalistické podnikání - tak skutečně lidstvo mnoho jiných ekonomických systému na výběr dnes nemá. Jenže každý systém se časem vyčerpá. Že současný kapitalistický systém je za zenitem jistě vidíme všichni. Od 30. let minuléto století se záplatuje a vylepšuje všemožnými způsoby včetně státní regulace. Dnes pro nadnárodní korporace je státní regulace neúčinná, naopak takovéto korporace dirigují stát.

Většina lidí, kteří se o to zajímají, čeká, kdy se současný kapitalistický systém zhroutí. Důkazem toho jsou i mnohaleté diskuze na toto téma zde na Zvědavci i odkazy na knihy, články a diskuze starší. Všichni na ten den čekáme s obavami, protože nikdo neví, co nastane pak. Z chaozu jistě nějaký nový lepší systém vykrystalizuje. Pokud ne, tak bude mít lidstvo smůlu - nepřežije.
Jistě ani otrokáři ve starém Řecku a Římě nepředpokládali, že by svět mohl fungovat bez otroků. Ani šlechta v době své slávy se nenadála, že by svět mohl existovat bez jejího osvíceného řízení nevolníků. A přesto tyto staré světy zanikly a kromě historiků ani pes po nich neštěkne. Stejně zanikne i současný svět bankéřů a lichvářů i když oni si to nepřipouštějí, resp. nechtějí, aby o tom přemýšleli ostatní lidé.
Proto s chutí pracujte od nevidím do nevidím a ve chvilkách volna sleduje americké (severo i jiho) seriály a žijte ve virtuální realitě. Jen proboha nepřemýšlejte o současné realitě, aby vás nenapadlo požadovat na politické reprezentaci nějaké řešení či dokonce nějakým způsobem konci současného ekonomického systému napomáhat. Každý jeden den je dobrý.

146327

02.11.2007 18:06

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Jsme jako bakterie?

Karel z Čech 88.?.?.?

To jste nedal ten nejlepší příklad, protože jednak bakterie nepotřebují k životu ropu, která se vyčerpává a jednak nemusí vyrábět stále víc a víc, aby splatily úroky bankám.
Pro lidstvo úsek "c" proto bude velmi krátký.

146329

07.11.2007 22:20

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno jsem četl, jak odsoudili ve Španělsku teroristy z Madridu na několik tisíc let.

Náš soud si měl vzít z toho příklad a babce uložit deset tisíc let nepodmíněně s omezením, že do vykonání trestu nesmí umřít.

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita. Kdyby na ní nechali udělat psychiatrický posudek, tak by zjistili, že není schopna účasti na trestním řízení a kdo ví, zda ještě ve svém věku chápe jeho smysl. Vůbec by ji podle zákona nesměli soudit. Ovšem politická objednávka si žádala přísný trest. Tak zákon nezákon, byla exemplárně pro forma potrestána. Jako kabaret to může být dobré. Ale měli k tomu soudci při vyhlašováíní rozsudku zatancovat kankán.
Není-li tu ta, kterou mám tak rád, je tu ta, která je tu. Však o nic nejde. Snad jen Pepovi Lesákovi udělal soud drobnou radost, že se opět dostal do televize.

146677

08.11.2007 20:38

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

Karel z Čech 88.?.?.?

Justiční systém dnes funguje prakticky stejně, jako v těch padesátých letech, jen ty politické vlivy se do rozhodování nepromítají tak přímo. Jistě i tomu současnému soudci i státnímu zástupci je naprosto zřejmé, že odsouzení babky je protiprávní. Představte si, že tady navrhnete, aby v zájmu udržitelnéhgo rozvoje u nás stál benzín stovku za litr. No a ono to za nějakou dobu - jak se zdá, tak velmi rychle - tak bude. A někdo si pak vzpomene, že jste to navrhoval a soud vás pak za to odsoudí.

Já toho současného soudce i státního zástupce chápu. Jistě mají rodiny a tak se nechtějí nechat vyhodit z práce. Záminka se v případě potřeby vždycky na každého najde. Navíc ani jeden z nich nemusí mít žádné výčitky svědomí. Státní zástupce trest jistě navrhoval po konzultaci se svým šéfem a soudce ví, že špatně již rozhodl mnohokrát a nadřízený soud k odvolání odsouzeného jeho rozsudek zrušil. Pokud se babka neodvolá, je to její problém. Dobře jí tak, poučena byla. A když se odvolá, tak rozhodování bude záležitostí soudu odvolacího. Tak proč mít nějaké výčitky svědomí? Všichni jsme jen chybující lidé a právní řád upravuje prostředky k nápravě našich chyb. Tak přece o nic nejde. O jednu chybu víc nebo míň?

Samozřejmě, pokud by babce chtěli pomoci, tak jak jsem psal výš, mohl kdokoliv nechat zkoumat její způsobilost účastnit se trestního řízení. Ovšem ten, kdo by to navrhnul, ten by se znelíbil. Všichni také velmi dobře vědí, že její návrh na výši trestů nebyl z její hlavy, že přednesla jen to, co jí její šéf písemně nařídil či schválil. I ten její šéf k tomu dostal příkaz z vyšších míst. Konec konců proč si dělat problémy, když stejně všichni vědí, že babka žádný trest nenastoupí a zda je či není odsouzena je jí v jejím stavu naprosto lhostejné. Tak jí za návrh trestu mohli dát klidně i doživotí a nic by se nedělo. Naopak, někteří méně vzdělaní politici by jásali, jaká je to u nás konečně spravedlnost.

Tím samozřejmě nechci babku nijak hájit. Mohla odmítnout zastupovat obžalobu a mohla jít pracovat do výroby. Do dolů by ji jistě neposlali. Vžijte se do situace jejího šéfa. Koho byste na jeho místě k zastupování obžaloby před soudem poslal. Samozřejmě, že toho, kdo se bude nejmíň bránit. Byla mladá, bála se o flek a možná tomu i věřila.
Zločiny komunismu je potřeba beze sporu příkladně potrestat, aby se neopakovaly. Jenže kdo se dnes nechá jen tak odsoudit? Každý se bude bránit, že dělal jen to, co měl nařízené. Těžko se takový člověk hledá. A když už se jednou taková stará bezmocná babka našla, tak by bylo politickou chybou jí neodsoudit. Takhle se řvounům zacpe huba a nikoho to nebolí. Přece nikdo nemůže chtít soudit za zločiny komunisty, kterým bylo v osmdesátých letech 30,40 nebo 50 let, když to jsou dnes vážení podnikatelé, na kterých stojí náš stát.

146738

08.11.2007 21:08

Outsourcing mučení

RE: Co musi USA hned udelat:

Karel z Čech 88.?.?.?

Váš plán vypadá pěkně, ale jistě jste si vědom i negativ.
Když poklesne výroba heroinu a opia, tak budou CIA chybět značné finanční prostředky, které jí nyní z exportu plynou.

Když se na Blízkém východě přestane válčit, tak přestane být aktualní přezbrojování americké armády. Jak pak lidem pracujícím ve zbrojním průmyslu USA zajistíte práci? Otevřeně zbrojit proti Rusku za současné situace, kdy Bush a Putin vystupují jako kamarádi, se dost dobře nedá.

Navíc představte si, že se v těch současných arabských monarchiích se zvýšením životní úrovně obyvatelstva prosadí nějaký demokratičtější systém. Pak by ty státy mohly začít spolupracovat a hned by tu byl další mocenský a hospodářský subjekt vedle EU, který by USA konkuroval.

Ovšem nedovedu si představit, jak byste si představoval zajištění plynulých dodávek ropy z tohoto regionu do USA. Slabým dolarem se obtížně podplácí a přeplácí, přičemž Čína těch nadbytečných USD má mnohem víc, než USA. Bušistán je naopak zadlužený, kam se podívá.

Tudy tedy cesta nevede. Rozhodně ne k posílení role USA jako absolutního světovládce.

No a omezení finanční a vojenské podpory sionistům už vůbec nepřipadá do úvahy, protože těm by se to nelíbilo.

146741

09.11.2007 12:37

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dalibora housti, tak nadcházející přírodní a ekonomické pohromy přivedou lidstvo k poznání, že změna našeho současného způsobu života je nutná. Bez ní lidstvo nepřežije. Otázkou pouze je, zda k té změně zbývá lidstvu ještě dost času. Nepřizpůsobivé formy života zákonitě v průběhu času vymírají.

146767

09.11.2007 13:10

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedávno se o tomtéž diskutovali u článku "Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů". Člověk stále ještě nedorostl do stadia, kdy v něm převládne civilizovaný člověk nad zvířetem.
Člověk rozumný chodí po této planetě zhruba 300.000 let. Naprostou většinu té doby žil stejným způsobem, jako zvířata, jako dnes opice. Civilizovat se a přetvářet své životní prostředí k obrazu svému začal v posledních 10.000 letech. Za situace, kdy je volněji, kdy má zajištěny své základní životní potřeb, projevuje se v člověku prvek jeho civilizovanosti. Ovšem jakmile začne jít do tuhého, jakmile jeho jistoty jsou čímkoliv ohroženy i jen silnější konkurencí, tak v člověku a jeho jednání opět nabývá vrchu jeho zvířecí pud sebezáchovy, k prosazení svých osobních zájmů využívá práva silnějšího.
I v dobách poklidných nemalá část lidí se snaží získat výhodu oproti lidem ostatním. Stávají se slouhy mocnějších. Za plný talíř od svého pána jsou ochotni ze svých bližních dřít kůži. Bohatí mocní tvoří dočasné koalice, aby účinněji ochránili své zájmy a majetky a efektivněji ještě víc bohatli. Armády slouhů jim v tom všemožně napomáhají.
Již v dávnější minulosti se vyskytovali svobodymilovní lidé, kteří se s takovým polozvířecím a polootrockým systémem neztotožňovali, chtěli žít jinak a někteří z nich také žili jinak.

Před více jak 2.000 lety v Indii přišli žáci k jogínovi, která na skále meditoval.
Ptali se ho: Moudrý guru, proč setrváváš v pustině a nejdeš mezi lidi šířit myšlenky, jak se mohou osvobodit od strádání a těžkostí jejich života.
Jogín jim odpověděl: Čekám, až oni přijdou za mnou.

A měl pravdu. Proč vykládat někomu něco, co nechce slyšet? Proč ho přesvědčovat, že by měl změnit svůj život, když on na změnu není připraven? Byla by to zbytečná práce.

Každý sám musí zjistit, že zavedený způsob jeho života mu nevyhovuje, že je třeba jej změnit. Otrocká povaha toho není schopna. Bude raději dál otročit, trpět a zkracovat si život za pár stříbrných od svého pána. Myslící člověk však tak žít nemusí. Může sám v rámci svých možností svůj život změnit k lepšímu, lidštějšímu. Stačí jen chtít, rozhodnout se a něco pro to udělat.

Jsou lidé, kteří to již udělali. A je jich čím dál tím víc. Otroci systému je považují mnohdy za podivíny. Ale zřejmě jinak, než aby každý začal sám u sebe, to nepůjde. Žádná defenestrace a nahrazení současných mocipánů jinými při zachování současného systému nic nemůže změnit. Změnu mého života mi může přinést pouze to, když se změním sám, ať už politický a správní systém okolo mě je jakýkoliv.

Dnes je svět - naše civilizace - tak technicky vyspělý, že může zničit sám sebe. To žádný jednotlivec nezmění. Můžeme jen doufat, že jak nouze naučila Dal...

Automaticky kráceno

146766

13.11.2007 21:21

Agonie demokracie

RE: Tak to chci vice agonie

Karel z Čech 88.?.?.?

Extrémista je přece naprosto každý, kdo nesouhlasí s vládou. V zájmu zachování pořádku (a koryt) je proto třeba bít hlava nehlava každého extémistu, bez ohledu na nějakou demokracii. Občanské svobody si v zájmu zachování koryt přizpůsobíme. Vyspělá demokracie není jakákoliv demokracie, ale pouze taková, která vybraným občanům zaručí jejich prebendy.

Když náhodou začne jít do tuhého, že by lidé mohli zvednout hlavy - nynější zdražování vyšlo na písmeno F - fšechno - tak je třeba odvést pozornost.

Nepochybujme, že naše bezpečnostní služby mají své lidi na všech stranách spektra. Od anarchistů přes komunisty až po neonacisty. Není proto problém podnítit jakékoliv veřejné shromáždění a zároveň i protiakci.
Kdyby šlo o nějaké vyjádření názoru, tak by často anarchisté s nacionalisty vystupovali na veřejných shromážděních společně, navzájem by se podpořili, protože obojí jsou např. proti válčení na Středním východě.
Manipulátorům v pozadí však nejde o vyjadřovaný názor. Jde jen o vyvolání bitky mezi skupinami a vyvolání strachu spořádaných občanů z extrémistů. Spořádaný občan je pouze takový, co drží hubu a krok a přizvukuje honbě na nebezpečné extrémisty, ohrožujíci naše majetky. Ten strach je potřeba opakovaně přiživovat.

Nelze také připustit nějaké větší demontrace proti americké světovládě. Vždyť by pak bušík nepoklepal na rameno Tupohlávkovi nebo Paroubackovi. V Izraeli by se mohli zlobit, že naši lidé nechtějí za jejich zisky umírat. Za to by jejich zástupci v naší vládě a v parlamentu nesklidili pochvalu.

A Praha je, jak každý dobře ví, odjakživa židovské město. Je tam přece synagoga.

147095

13.11.2007 22:31

Agonie demokracie

RE: Krále,

Karel z Čech 88.?.?.?

A koho tak v současné situaci volit?
ODS i ČSSD jsou naprosto stejní prospěcháři a tuneláři. Pambíčkáři půjdou s každým, kdo bude mít šanci sestavovat vládu. Jejich hlavním a jediným programem jsou ministerská křesla a posty náměstků, ať už vládne kdokoliv.
Zelení - z těch Bursík stvořil poslušné stádo udělající cokoliv, aby se on udržel ve vládním křesle.
Tak tedy koho?
Když k volbám nepůjdu, tak vyjádřím spokojenost se současných stavem naší politické scény.
Když půjdu a budu volit nevolitelnou malou stranu, tak jako bych k volbám nešel.

Takže jediná možnost, jak zřetelně dát najevo nespokojenost, je volit komunisty. Ti sice volby nevyhrají a i kdyby vyhráli, tak sami nic nezmůžou, ale připravím tím korytáře z povolání o hlas ve prospěch opozice. Pokud nás takových bude víc, možná politikům dojde, že jsou tu oni pro nás a nikoliv my pro ně.

Chce to jen málo. Jen začít samostatně myslet a nedat na obehranou předvolební písničku o komunistickém nebezpečí.

Konec konců mlátili nás stejně bicí jednotky komunistů jako grosstapo či Tupohlávkovi těžkooděnci. Není mezi nimi žádný rozdíl. Ani mezi bicími jednotkami, ani mezi politiky. Politikům vždycky jde jen o zachování jejich moci nad lidmi a potlačení všech známek nespokojenosti a možného odporu.

147098

14.11.2007 11:22

Agonie demokracie

RE: Krále,

Karel z Čech 88.?.?.?

Prachy ze státního rozpočtu volební strana dostane jen když získá víc než 3% hlasů voličů. Když dostane míň, tak jede za své. Stran a hnutí je přes osmdesát. Tedy moc velký průměr hlasů na stranu není. Aby to menší stany neměly tak jednoduché, tak při koalici se pětiprocentní kvórum navyšuje.
Samozřejmě, že všechno je při dobré vůli řešitelné, např. několik stran se může domluvit, že dá své lidi na kandidátku dohodnuté strany, aby se kvórum nezvyšovalo. Jenže jsme jen lidé a tak představitelé stran se spolu nedohodnou. A i kdyby se náhodou domluvili a strana ve volbách prošla, tak nakonec jejich program skončí jako nyní u Zelených.

Proto ti komunisté jsou nejvhodnějším prostředkem vyjádření voličské nespokojenosti.
Janko v příspěvku výš o komunistech má v zásadě pravdu, že prospěcháři od nich odešli do ČSSD, ODS aj. Blíž jsem se o ně zatím nezajímal, ale mám dojem, že u komunistů kromě idealistů zůstali i ti skalní, současným režimem postižení. Pokud by se tedy komunisté nyní dostali k lizu - stali se nejsilnější stranou schopnou vytvořit vládu, tak by to mohlo způsobit dost silné vření v jejich straně, v krajním případě i rozpad KSČM.
To ovšem za současné situace nehrozí. Proto není důvod strašidla komunismu se obávat. Konečně ani Komunistická strana Číny dnes nebuduje komunismus, přestože v zemi stále totalitně vládne. A Číně jako státu to mimořádně prospívá. Lidem - Číňanům - už mnohem míň.

147141

14.11.2007 21:29

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady vidíte, že zákonodárci nejdou s dobou.
Představte si večer, je již brzy tma a na ulici vás může přepadnout okrást a i přizabít kdokoliv. Máte proto svaté právo, když vycházíte večer před dům, tak všechny lidi na ulici vystřílet, včetně těch, co jedou autem. Auto je nebezpečná zbraň. Vystřílet preventivně, v zájmu své bezpečnosti. Bylo by to něco na způsob Havlova preventivního humanitárního bombardování.

Představte si, že to udělá každý. To by se matičce Zeměkouli zanedlouho ulevilo. Byl by to i příspěvek k udržitelnému rozvoji společnosti. Zelení by takový zákon jistě rádi tlačili parlamentem.

147184

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 98 čtenářů částkou 15 298 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 2

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
21,22 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 464,28 Kč
1 unce stříbra
519,14 Kč
Bitcoin
409 043,85 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?