Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 144 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Vanguard.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.01.2010 14:20

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Humanitni bombardování

Vanguard 195.?.?.?

Trvám na tom, že G. W. Bush ve válce ve Vietnamu nebojoval. Vyhnul se jí právě tím, že dobrovolně nastoupil do texaské Národní gardy, aby se vyhnul odvodům. VE VIETNAMU NIKDY NEBYL a je tedy absurdní mluvit o tom, že zběhnul, jak jste to napsal vy. Zběhnutí je opuštění armády, Bush ale do armády nikdy nenastoupil. Jádro problému ostatně tkvělo v tom, že odsuzujete Bushe, že vyzýval irácké vojáky (tedy příslušníky nepřátelské armády ke zběhnutí, na čemž já nevidím nic špatného ani nelogického.

Mimochodem, krásně popíráte sám sebe, když se 16. ledna v 1:41 halasně rozčilujete, že "tyto zaznamy jsou vygumovany z Internetu,mame demokracii a svobodu,ze ano?" a dnes, 19. ledna v 2:02 vyvracíte moje tvrzení tím, že sem dáváte odkaz na Wikipedii popisující Bushův problém...stejně jako jsem já dal odkaz na Wikipedii s fotografií D. Rumsfelda se S. Husajnem, který podle vás měl taky zmizet.

Tak jak to je, zmizely tyto záznamy z internetu nebo ne?

209920

19.01.2010 14:23

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Humanitni bombardování

Vanguard 195.?.?.?

Můj dotaz zněl: Mělo Rakousko nárok na to, aby se v důsledku Masarykovy činnosti za první světové války na všechny Čechy dívalo jako na "plnohodnotné nepřátele" a organizovalo jejich masové vyvražďování a zavírání do koncentráků bez ohledu na osobní vinu, jako to dělali nacisté židům?

Vaše odpověď zní, že na to mělo narok...zajímavý postoj, ale od Čecha bych ho nečekal.

209921

Itálie měla ještě Lybii a Italské Somálsko, ale bůhvíjaké zisky z toho neměla...
Teorii o blahodárném vlivu kolonií ostatně vyvrací fakt, že Švýcarsko jako nejbohatší země Evropy (nepočítáme-li trpaslíky) kolonie nikdy nemělo, stejně jako Norsko, Švédsko a Finsko...a ostatně i Dánsko, protože Grónsko opravdu není žádná pokladnice. Německo mělo kolonie cca 30 let a získalo je už jako jeden z nejrozvinutějších států Evropy )a tehdy i světa).

Naopak, staré koloniální velmoci Španělsko a Portugalsko dodnes patří v Evropě k podprůměrně rozvinutým zemím, což opět tvrzení vyvrací. Portugalsko se dokonce svého impéria vzdalo jako poslední...a nedá se rozhodně říct, že by na tom bylo extra dobře když kolonie mělo. Ekonomický růst naopak přišel až s opuštěním kolonií a vstupem do EU.

209938

20.01.2010 16:54

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: Niečo tu smrdí

Vanguard 195.?.?.?

Proč by se měli Američané vzrušovat kvůli Venezuele? Podle toho, jak to tam Chávez vede, bude ten stát do tří let závislý na potravinové pomoci ze zahraničí.

Úspěšnost Chávezovy politiky nejlíp dokazuje asi 14 dnů stará devalvace venezuelské měny o 50 % vůči dolaru...který sám za poslední roky hodně oslabil a místní odhalovači světovládných spiknutí už několikrát předvídali jeho krach. Je-li tedy ekonomika USA před krachem, kde je ekonomika Venezuely, když musela o 50 % devalvovat svou měnu vůči "krachujícímu"dolaru?

Samozřejmě v tom může být nějaké netušené pozadí a commandante Chávez tím zasadil takovou zásadní ránu imperialistickým štváčům a vrahům z Wall Streetu, ze které se už nevzpamatují [chechtot]

210013

21.01.2010 09:13

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: Niečo tu smrdí

Vanguard 195.?.?.?

Pointou mého příspěvku bylo právě to, že commandante Chávez devalvoval svou měnu vůči dolaru, kterému se tady na Zvědavci obecně dává "rok, maximálně dva"...a to už tak pět let, kdežto Venezuela je popisována jako stát na ideální cestě.

Také už jsem vyzval více mudrlantů k diskusi, když se jejich předpovědi o pádu dolaru a měnové reformě v USA, případně o zrušení prezidentských voleb (toto prorokoval dokonce i p. Stwora) nenaplnily...a taky nic. To je už osud nás skeptiků...jsme jen hlasem volajícího na poušti [chechtot]

210061

21.01.2010 14:39

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: nový styl válčení

Vanguard 195.?.?.?

Že se tak ptám...proč by museli do Karibiku přesunovat letadlové lodě, když celá oblast je v pohodlném dosahu letadel ze základen na jihu USA a na Guantanámu? Kvůli jedné ruské lodi? Nenechte se vysmát...

210109

21.01.2010 17:58

Jak elity ovládají svět

RE: Prostředek ještě existuje...

Vanguard 195.?.?.?

"Patrně ho asi tajné služby zbavily rodiny, aby se mohl soustředit na svou práci a nebyl vydíratelný."

To je logika jak víno...tajné služby nechají generálovi zneužít a zabít desetiletého syna...pak bude generál v klidu, protože nebude mít starost o syna, soustředí se na práci a nebude vydíratelný...ženská, máte vy vůbec mozek???

210135

21.01.2010 18:29

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

Vanguard 195.?.?.?

No katolická církev o evidentně nepředpokládá a naopak tvrdí, že duše je spojena s tělem už od okamžiku početí a z toho plyne její odpor k potratům...zřejmě by to chtělo doplnit si vzdělání, Karle z Čech.

210142

05.02.2010 09:45

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: Je ostudou, jak se chovame k nasim nejvetsim kulturnim velicinam!

Vanguard 195.?.?.?

Otakar Vávra je typickým příkladem člověka, který dokázal sbírat vyznamenání v každém režimu, který v této zemi vládl od roku 1935 dodnes. Nechápu, jak někdo může člověka s tak ohebnou páteří považovat za největší kulturní veličinu.

Pokud jde o údajnou cenzuru jeho filmů, zjevně nevíš, o čem mluvíš. Ty pahistorické bláboly plné bolševické propagandy Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem se uvádějí v televizi minimálně jednou ročně (specializuje se na to Prima) a je smutné, že většina české veřejnosti si svůj obrázek o husitské době tvoří právě na jejich základě. Dny zrady, Sokolovo a další vyšly před nedávnem na DVD a prodávají se v každé trafice, což sám přiznáváš, tak jaká cenzura??

Mimochodem, přikládat jakoukoliv dokumentární hodnotu dramatizacím natočeným v sedmdesátých letech může jen blázen.

PS: Nauč se počítat...podle Wikipedie, na kterou se odvoláváš, je Vávra ročník 1911, takže se za tři týdny dožívá 99 a ne sta let [chechtot]

211610

05.02.2010 09:49

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: Zlatý poklad

Vanguard 195.?.?.?

Zjevně nejsme jediní, kdo splácel válečné dluhy ještě dlouho po válce...sama Británie to dokázala v roce 2006:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/475718...

211611

08.02.2010 16:59

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Advokat Sokol

Vanguard 195.?.?.?

Zcela zjevně naprosto nechápete princip práce advokáta...Mimochodem, on ani zdaleka není nejúspěšnější český advokát, ani v trestním právu ne, je jen mediálně nejznámější.

211943

09.02.2010 15:20

Írán vzkazuje státům v Perském zálivu: nekupujte neúčinné americké rakety

RE: Sestřelení okupantů,

Vanguard 195.?.?.?

Mimochodem, proč známý mírotvůrce a lidumil Saddám tehdy útočil na Izrael, který neměl s válkou o Kuvajt nic společného? Nebyl přece součástí koalice, která se proti Iráku zformovala.

212051

16.02.2010 14:04

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

Vanguard 195.?.?.?

"Slovania na rozdiel od Indianov skutocne zili mierumilovne a v sulade s prirodou."

Tak toto aspiruje na vtip roku...člověče, v podstatě první zpráva, která se o Slovanech dochovala pochází někdy ze začátku 6. století z Byzantské říše a říká, že Slované napadli a vydrancovali byzantské provincie ležící v dunajské oblasti.

Je s podivem, jakou obrovskou setrvačnost mají bludy o holubičí povaze a další obdobné národní mýty v lidském myšlení. Slované byli lidé své doby jako každý jiný, povahově (pokud se dá o povaze národů vůbec hovořit) o nic lepší nebo horší než Germáni nebo Římané. Kdyby nebyli tvrdí a nesmlouvaví válečníci, nepřežili by. Ostatně, jde sice o pozdější dobu, ale když české vojsko válčilo v roce 1158 jako spojenec Fridricha I. Barbarossy u Milána, bylo (podle dobových zpráv kronikářů) prosnulé svou krutostí a v severní Itálii se prý tehdy říkalo "S Čechy válči, kdo nechceš být živ", jak s pýchou připomínají čeští kronikáři.

212695

16.02.2010 15:43

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

"Někteří lidé se začali ohánět tím, že my Češi také žijeme na území, které patřilo někomu jinému. Ale neuvědomují si jeden velký rozdíl!!! My nemáme v rezervacích ty, kdo tu byli před námi!!! Je to tak těžké pochopit? Je to úplně jiná situace."

Jiná situace je v tom, že my jsme ty, co tady žili před námi stihli vyvraždit nebo asimilovat. Jen se to stalo ještě předtím, než jsme se naučili číst a psát, tak se o tom moc neví [velký smích]

212708

16.02.2010 15:51

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

Vanguard 195.?.?.?

to zrovna ne, děti z těsta opravdu nemyslím [vyplazený jazyk]

Ale je fakt, že tato výprava zanechala v české paměti poměrně hluboké stopy a hodně šlechtických rodů odvozovalo své erby z účasti na dobývání Milána...neznámější jsou asi páni z Pardubic s jejich polovinou koně, který má být následkem nepříjemné příhody, kdy spuštěná městská brána v Miláně přesekla koně těsně za zadkem rytíře, který se právě chystal vjet do města, aby ho řádně vydrancoval, jak se patřilo [chechtot]

212710

16.02.2010 16:18

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

Vanguard 195.?.?.?

V čem je problém? Napsal jsem "odvozovalo své erby" a vy jste tu erbovní pověst převyprávěl podrobněji. Já jsem tu pověst slyšel tak jak jsem napsal, ale je to jen pověst, tak myslím, že není důvod se vzrušovat.

Považuji se za Čecha, když už se ptáte (ne že by vás po tom něco bylo). Žádnou "vyšší národnost" neuznávám.

212713

16.02.2010 16:24

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

Takže Slované buď přišli do prázdné neobydlené krajiny (čemuž ale odporují archeologické nálezy a historické prameny) anebo místní dosavadní obyvatelstvo uvítalo Slovany, kteří se do jejich země chtěli nastěhovat a zabrat jim ji chlebem a solí a k žádným bojům ani asimilaci nedošlo...a teď zkuste tu pohádku o sionistickém spiknutí, které ovládá celý svět. Tuhle pohádku sice od vás nemám rád, ale když tomu věříte...

212715

16.02.2010 16:30

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

Vanguard 195.?.?.?

Přečtěte si výše, co o tom píšu. A nikdy jsem nepsal o Keltech, to je vaše fabulace-mezi Slovany a Kelty žili u nás Germáni.

212718

16.02.2010 16:33

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

Slované přišli na naše území koncem 6. století. Z poloviny 6. století jsou u nás ještě zachovalé germánské knížecí hroby.

212719

17.02.2010 10:21

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

Autochtommní teorie je dávno překonaná. Doporučuji v tomto ohledu knihu Dušana Třeštíka "Mýty kmene Čechů".

Pokud jde o přirovnání s indickým hrobem, je zcela nepatřičné. Pokud by se našel jeden indický hrob, historikové za tisíc let by byli dost hloupí, kdyby na jeho základě tvrdili, že Čechy byly hinduistické. Pokud by těch hrobů ovšem byla spousta, pokud by se našly další hmotné nálezy potvrzující rozšíření hinduismu a pokud by rozšíření hinduismu v Čechách potvrzovaly i soudobé prameny, byl by závěr o hinduistických Čechách na místě.

PS: Pokud by Češi skutečně byli původním obyvatelstvem, proč by si vymýšleli legendu o praotci Čechovi?

212782

17.02.2010 10:31

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Tak tento pohlad na vec mi je cudzi

Vanguard 195.?.?.?

Mám tomu rozumět tak, že existuje tisíce let staré spiknutí, které potlačuje význam Slovanů v dějinách? Kdo ale do toho spiknutí byl zapojen před pangermanismem a pangungarismem, případně před sinostickým bolševismem, což jsou všechno v nejlepším případě ideologie staré několik set let?

Kdo rozbil všechny tabulky popsané slovanským klínovým písmem?

PS: "O Slovanech úplně jinak" jsem četl taky.

212783

17.02.2010 14:50

Nie je žart ako žart

RE: Zaujimave

Vanguard 195.?.?.?

Počkej, TA Venezueal, která tak statečně bojuje proti americkému imperialismu, NWO, sionismu a já nevím čemu??? To není možné, to musí být jiná Venezuela...

212787

17.02.2010 15:30

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

Je jasné, že každý národ hledá legendy. Ale pokud by šlo národ usazený od nepaměti v jedné zemi, mnohem logičtější legenda by zněla, že Češi žijí pod Řípem od stvoření světa a nikoliv že do země přišli odjinud, nemyslíte?

212790

17.02.2010 15:34

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Biela civilizácia I

Vanguard 195.?.?.?

Proč podlehli agresivní kolonizaciEvropanů Aztékové, kterým dobyvačnost a agresivita určitě nescházely???

212791

18.02.2010 18:14

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

Otázkou je, proč by to Kosmas dělal. Nepochybuji o tom, že svou kronikou sledoval nějaké cíle a byl zaujatý, ale to byly jeho dobové cíle a zájmy, nikoliv skutečnosti staré několik set let. Opravdu nevidím žádný důvod, proč by katolická církev měla "ausgerechnet" Čechům nepravdivě tvrdit, že nejsou v Čechách původním obyvatelstvem, ale že odněkud přišli. Co by tím církev získala? Husitskobolševické Čechy s tím nijak nesouvisí, to jistě víte.

PS: O jaké knížce J. Sadílka je řeč? Rád si ji přečtu.

212898

19.02.2010 11:53

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

Vanguard 195.?.?.?

"14 českých knížat se nechalo pokřít poté, co s nimi německá knížata odmítala coby s pohany jednat rovný s rovným"

To je nesmysl, co tady píšete. K této historce (ostatně podle mého názoru v podstatě vymyšlené anebo hodně přibarvené) nedošlo mezi 14 českými knížaty a knížaty německými, ale mezi českým knížetem Bořivojem a moravským (ergo SLOVANSKÝM) knížetem Svatoplukem). Kristián to popisuje tady (strana 7).

Dále, německé národní povědomí se vyvinulo rozhodně později, než Kosmas a Kristián psali své legendy. Účelově pro dobu Kosmovu operujete s názvem Svaté říše římská národa německého, který se objevuje až po roce 1512-tedy 400 let po Kosmovi.

S tím, že Slované jako takoví mi z hlediska mého národního cítění nic neříkají máte stoprocentní pravdu-nevím také, proč by měli. Co má průměrný Čech společného s průměrným Bulharem nebo Makedoncem? Velmi málo, rozhodně méně než s průměrným Bavorákem nebo Rakušanem. Když se dnes Angličana, Švéda nebo Nora zeptáte, jestli se cítí být Germánem, tak se vám vysměje. Ostatně, už Karel Havlíček Borovský (který rozhodně příznivec katolické církve nebyl) řekl něco jako (parafrázuji) "Kdykoliv s hrdostí řeknu, že jsem Čech, ale nikdy že jsem Slovan".

S tím, že přijetí křtu pro pohanské národy znamenalo v podstatě začátek nových dějin a odetnutí se od minulosti souhlasím, nejsme ve sporu. Ale neplatilo to jen pro Čechy/Slovany, ale pro VŠECHNY. Pěkně to popisuje ve svých Mýtech kmene Čechů Dušan Třeštík ohledně nějakého náčelníka GERMÁNSKÉHO kmene Frísů anebo germánských Islanďanů. Navíc pořád opravdu nevidím žádný účel v tom, proč by církev uměle konstruovala mýtus o stěhování Čechů-to přerušení/"restart" dějin křtem by se přece odehrál tak jako tak a příchod do čech v tom nehraje žádnou roli.

Proti autochtonní teroii navíc výrazně svědčí nejen písemné, ale hmotné archelogické prameny. Nepopíráte doufám fakt, že u nás byli usazeni Keltové a Germáni, nebo snad ano? Pokud by Slované žili ve střední Evropě odjakživa, jak to, že se o nich nezachovaly zprávy od Římanů, kteří by s nimi na dunajské hranici nutně museli přijít do styku (až už mírového nebo válčného)? Pro celé římské období mluví římské prameny jen o pohraničních bojích s Germány, ne se Slovay (ani v oblasti dnešního Dolního Rakouska/Vídně), kde později (od 5./6. století Slované prokazatelně žili, než byli asimilováni). Římský císař Marcus Aurelius vzpomíná ve svých "Hovorech k sobě" okolo roku 170 n.l., že byly napsány "v zemi Kvádů, na řece Hronu"-tedy na dnešním Slovensku, kde s Germány bojoval. Kvádové byli germánský kmen. Kde byli Slované?

Mimochodem, z germánského jazyka pochází i názvy Říp a Vltava, kdežto názvy Jizera, Ohře a Otava j...

Automaticky kráceno

212973

22.02.2010 16:08

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Vanguard 195.?.?.?

A co to Švédsko, negramoto?

213178

22.02.2010 17:51

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Na tuhle otazku neni snadna odpoved

Vanguard 195.?.?.?

"Ukrajinci jsou nam spolu se Slovaky nejblizsi narodnost"

Odkdy? A bližší než Poláci nebo Rakušáci?

213190

23.02.2010 09:30

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

"DAMOKARAČIJA je praslovanské slovo a nejpravděpodobnějšími "vynálezci" demokracie byli Praslované."

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

213271

23.02.2010 09:34

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

"Tento politický turista ... podepsal smlouvu s americkou firmou se sídlem v Rakousku na dodávku PANDUR ... ačkoliv k podpisu smlouvy neměl vůbec žádný mandát"

Nechci se Kühnla nijak zastávat, ale podpis smlouvy schválila vláda v čele s Jiřím Paroubkem, takže Kühnl mandát určitě měl

213273

23.02.2010 13:17

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

Vanguard 195.?.?.?

Tu knížku znám, četl jsem ji, sám jsem ji tady zmiňoval naposled minulý týden. Považuji ji za snůšku nesmyslů, kde přání je otcem myšlenky.

213289

23.02.2010 17:47

Vražedný dosah Mossadu: Širší politické souvislosti

RE: Konecne reseni

Vanguard 195.?.?.?

Proboha...je snad povinnost státu mít kodifikovanou ústavu??? Nemá ji ani Velká Británie a Nový Zéland, ty si taky nezaslouží existenci???

213315

09.03.2010 14:52

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

RE: Ustava má být nejvyšším zákonem u nás.

Vanguard 195.?.?.?

V čem konkrétně je ten zákon s ústavou v rozporu? Ale prosím konkrétně, ne obecné řeči. Díky.

214436

22.03.2010 14:19

Hledá se druhá Božena Němcová

RE: Za obvinění lepení samolepek horní hranice trestu převyšuje pět let!

Vanguard 195.?.?.?

"Obhájce si obvinění musí zvolit během jediné hodiny a jsou na to dokonce paragrafy"

Větší pitomost jsem z právní oblasti už dávno nečetl...můžete prosím přesně uvést, který zákon a který paragraf říká něco takového?

215610

22.03.2010 16:12

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jsem duchodce

Vanguard 195.?.?.?

Proboha, to je zase blábol...německý císař podporovaný katolickou církví??? Slyšel jsi někdy o kulturkampfu, historiku???

215614

22.03.2010 18:05

Hledá se druhá Božena Němcová

RE: Za obvinění lepení samolepek horní hranice trestu převyšuje pět let!

Vanguard 195.?.?.?

Jasně, ale to neznamená, že si toho obhájce potom kdykoliv nemůžete vyměnit.

215629

30.03.2010 09:17

Byl Topolánkův pád součástí volební strategie ODS?

Proboha

Vanguard 195.?.?.?

Pokud věříte takové slátanině, tak se přestávám divit mnoha článkům zde publikovaným...

216015

27.05.2010 09:17

Nejvážnější konflikt mezi Ruskem a Íránem

Říkám to tady pořád

Vanguard 195.?.?.?

Opravdu si někdo myslí, že Rusko stojí o Írán vyzbrojený jadernými raketami?

220304

30.06.2010 18:19

Pravda o situaci v Severní Korei

RE: Severni Korea byla vzorem

Vanguard 195.?.?.?

Srovnávání nesouměřitelného je obvyklý komunistický trik jak dokázat, že komunismus je lepší než kapitalismus. Když člověk poukáže na nedostatky reálného socialismu v Československu (o komunistických zločinech nemluvě), dostane se mu od komunisty odpovědi, že v kapitalistických státech Jižní Ameriky nebo Afriky jsou na tom lidé hůř.

Ale je přece naprostý nesmysl srovnávat země od sebe kulturně a ekonomicky nesmírně vzdálené, Srovnávejme NDR a NSR, Československo a Rakousko, KLDR a Jižní Koreu. Ve které z těchto zemí měl v roce 1989 obyčejný dělník, kvalifikovaný zaměstnanec žijící ze mzdy lepší (pohodlnější, příjemnější) život? A nemám na mysli jenom materiální podmínky, ale celkový životní styl, včetně možnosti žít si podle svého, cestovat, svobodně se udadit v jiné zemi a podobně. V socialistické nebo v kapitalistické? Kolik lidí emigrovalo do socialistických zemí a kolik do kapitalistických? (říká se tomu hlasování nohama).

Vydávat tedy za úspěch socialismu, že KLDR má GDP na hlavu 1.000-2.000 USD, když Jižní Korea (která přitom startovala ze stejného základu) má 17.000, to je víc než trapné. A mimochodem, kdo komu poskytuje potravinovou pomoc: Jižní Korea KLDR anebo naopak?

223086

16.07.2010 11:25

Nezávislá veřejnost u soudu: Fízlové a novináři

RE: Stížnost na soudkyni

Vanguard 195.?.?.?

Tento proces považuju taky za nesprávný, ale zase takové blbosti bysme psát neměli...nebo snad policie ty obviněné mučila, přinutila je k tomu, aby se přiznali a naučili nazpaměť své výpovědi před soudem??? Jejich obhájci přiznávají jejich vinu a žádají jejich trest, jako to bylo v padesátých letech?

224224

16.07.2010 13:14

Dejte si rajče

RE: jenže

Vanguard 195.?.?.?

Samozřejmě, HAARP lze použít na všechno [chechtot] [chechtot] [chechtot]

224230

27.07.2010 10:26

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Historie se opakuje

Vanguard 195.?.?.?

Anonyme, já ti prozradím, že referendum se sice konalo, ale MEZI RUSÍNY ŽIJÍCÍCI V USA, nikoliv na Podkarpatské Rusi. Bylo top takové hlasování o nich bez nich. Uznáš snad, že jeho legitimita je víc než sporná...jak legitimní by bylo, kdyby si Češi žijící v USA odhlasovali, že Česká republika se připojí k Polsku?

224977

27.07.2010 14:30

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Historie se opakuje

Vanguard 195.?.?.?

No, to bych neřekl, mandátním územím Společnosti národů v pravém slova smyslu (jako například Sýrie nebo Palestina) pokud vím nebyla nikdy. Také o těch dvaceti letech slyším poprvé, kde jsi k tomu přišel?

Podle Saint-Germainské smlouvy (a následně podle československé ústavy-§ 3) měla být autonomním územím spojeným s Československem dobrovolně, s nejvyšší možnou mírou autonomie "...slučitelnou s jednotností republiky Československé." Podkarpatská Ukrajina měla mít vlastní sněm nadaný omezenou zákonodárnou pravomocí a guvernéra. To nebylo v podstatě nikdy reálně naplněno, guvernér ani sněm neměli žádné reálné pravomoci a rozhodující slovo měli vždy úředníci dosazení z Prahy.

224980

27.07.2010 19:14

Soud se Zvědavcem, aktualizace, červenec 2010

RE: Nějak nechápu, pane Stwora

Vanguard 195.?.?.?

průměrný hrubý měsíční plat soudce/státního zástupce/příslušníka 119 144,00

To je ale nesmysl...toto může být tak maximálně průměrný plat soudce Nejvyššího soudu, rozhodně ne průměr za justici jako celek. Státní zástupci mají navíc o něco nižší plat než soudci.

Zajímavé pojednání o platech českých soudů, včetně zajímavé debaty je tady:
http://jinepravo.blogspot.com/2010/06/platy-soudcu...

PS: váš odkaz na zdroj nefunguje

224993

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 2

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 9

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?