Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, Bazzy, Dita, lada2, ladaaa, ladaaaA, rainbowdemon.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.03.2007 19:32

Vrátit Svěrákovi jeho lahve?

k recenzi

lada2 80.?.?.?

eh.. tedy pane Kral.. film Vratne lahve jsem sice nevidel, ale Vy uz radsi zadnou "recenzi na film" nepiste.
Pane Stwora, docela se divim, ze jste vydani tohoto aninevimjaktopojmenovat panu Kralovi nerozmluvil.
s pozdravem,
lada

130964

24.01.2008 20:37

Války jsou nutné

RE: posledni jaderna..

ladaaaA 80.?.?.?

nikoliv, jmenuji se ladA, vlastnim jmenem Ladislav

152553

04.09.2008 18:48

Mráz přichází z Denveru

RE: Obamovy miliony irelevantni

ladaaaa 80.?.?.?

no a protoze "...sionisty, iluminaty a bilderbergry od moci.." odstavit (dle meho) pravdepodobne nelze, v podstate mame zpeceteno. pripadne.. nekdo nejaky napad??
ps.hodne slusny odkazy :]]
ladA

169841

09.06.2009 15:03

Organizovaný zločin v Izraeli má na svědomí více mrtvých než palestinské rakety

To není ode mne anisemitismus!

rainbowdemon 80.?.?.?

co chcete od židů-od těch biblicky nejvyvolenějších a zaroven fizickobiologicky a duševně duchovně nejobřezanějšich -maximalně mordorské zlo [naštvaný] [bliji]

192906

25.02.2010 20:02

Vouchery jsou tady!

RE: matematik...

ladaaa 80.?.?.?

pochopitelne, ze prubeh funkci sinu a cosinu je zcela identicky, ale nepredpokladam, ze by si predplatitel/majitel voucheru mohl interval zvolit[smích]
proste se zacina v nule, a z podstaty takove ma-li cena clanku klesat, je treba zacit na f(x0)= cena startovni, coz je ale v pripade funkce sinus 0 (nula, a to nepredpokladam), a teprve postupem casu zacina rust
proto je vhodnejsi pouzit cosinus, jehoz funkcni hodnota v x=0 je nenulova, a se zvysujicim se x (v tomto pripade postupem casu), klesa.
otazkou je, jak siroky interval redaktor zvoli, protoze cena muze behem doby, ktera se rovna pulperiode, zacne opet rust, a za urcitou jednotku casu (1 periodu) by se cena dostala opet na startovni uroven[smích]
vim, ze slovickarim, ale matematika si to, myslim, zaslouzi
ladA

213507

26.05.2010 22:32

Volby zla

nezbývá než kroužkovat od spodu ....

Bazzy 80.?.?.?

je jedno jakou stranu...

220250

13.02.2012 15:09

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

Komentář k článku o slovenské delegaci na návštěvě v Sýrii

Dita 80.?.?.?

Po celou dobu násilností v Sýrii, které trvají celý rok, nedovolila syrská vláda vstup do země nejenom západním novinářům, ale ani arabským. V arabských zpravodajských televizních stanicích zvali do vysílání syrské představitele v zájmu objektivity, ti však neustále napadali vysílání těchto stanic a obviňovali je ze lží a nepřátelského postoje. Arabské zpravodajské stanice vysílají ze Sýrie přímé záběry, které přebírají světové televizní stanice.
Několikrát vláda ignorovala i daný termín mise pozorovatelů z Ligy arabských zemí, nakonec z důvodu světové izolace s touto misí souhlasila. I v přítomnosti pozorovatelů násilí proti občanům pokračovalo v stejné intenzitě, pozorovatelé ani neměli žádnou pravomoc působit na jeho snížení, situaci měli jen monitorovat. Této příležitosti využili však zahraniční novináři, kteří s nimi cestovali po Sýrii. Režim nakonec přišel na to, že bude pro něho výhodnější, pokud novináře do země pustí když dokonale zorganizuje jejich pobyt. Nedostanou se nikdy do měst těžce postiženými útoky armády. Hlavní město Damašek zůstalo ušetřeno bojů, ty probíhaly jen na jeho předměstích. A tak Damašek nebo jiná místa, kde se nebojovalo, se hodí k příkladné ukázce, že se v zemi nic neděje.
Je neuvěřitelné, jak členové slovenské delegace jsou natolik naivní, že uvěří všemu, co se jí při její návštěvě předvádělo. Novináři jsou v neustálé „péči vlády“, volně se samozřejmě nepohybují. Stoupenci režimu jim předvedou velkolepou podívanou na podporu prezidenta. Jenže ti rozhodně nereprezentují většinu národa.
Český reportér v Sýrii ve svých reportážích potvrzuje, že nesmí nikam sám, pohybuje se jen v doprovodu vládních vojáků, ale když náhodou zahlédne vedlejší ulici, tak obraz je najednou naprosto odlišný.
Vždy v těžké situaci se společnost rozdělí na dvě části. Na stoupence režimu a jejich odpůrce. Ti první měli z režimu velké výhody, stejné to bylo i v Iráku a v Libyi. Na prezidenta pějí ódy a neúnavně stále dokola provolávají „Bašáre, obětujeme ti svou duši a krev“. Dokonce za vlády jeho otce se lidé bodali špendlíkem a svým krvavým podpisem mu stvrzovali věrnost.
Naprostá většina Syřanů po vzoru revolucí v ostatních arabských zemí v mohutných demonstracích začala žádat lidskou důstojnost a svobodu. Režim začal do nich střílet a opakovaně se opakovala střelba do i lidí, kteří pohřbívali své mrtvé a následkem toho mrtví zůstávaly ležet na ulicí. Ranění byli zabíjeni v nemocnicích, proto raději zůstávají bez pomoci. Hranice strachu byla prolomena a občané při demonstracích požadují odchod režimu.

263097

13.02.2012 15:14

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

Doporučení Ligy arabských zemí

Dita 80.?.?.?

LAS žádá o mírové síly pro Sýrii
Liga arabských států v neděli vyzvala RB OSN k vyslání mezinárodní mírové mise do Sýrie, která by pomohla zastavit tamní násilnosti.
Zároveň se arabské země dohodly na ukončení pozorovatelské mise v Sýrii a na „otevření komunikačních kanálů“ směřujících k syrské opozici a na její podpoře.
Podle LAS násilnosti proti syrským civilistům porušují mezinárodní právo a jejich pachatelé zaslouží trest. Rezoluce LAS požaduje zastavení „všech forem diplomatické spolupráce se s Sýrii.

263098

13.02.2012 15:17

Sýrie a RB OSN: Nová provokace vůči Rusku

Rusku jde v Sýrii jen o dodávky zbraní

80.?.?.?

Vláda Sýrie nezachovává jednotu, co jsou všechny vlády světa bez svého lidu. Syřané v mohutných demonstracích začali odmítat vojenský totalitní režim, který vyžadoval jen otrockou poslušnost, a když ji občané vypověděli, začal je trestat útoky na města, kde jsou největší demonstrace. Když na města se útočí tanky a rakety, tak umírají nevinní lidé, jde o obytné čtvrti, to znamená, že tam žijí rodiny s dětmi. Zůstanou bez spojení, elektřiny, vody a potravin. Útoků nejsou ušetřeny ani nemocnice a lékaři, podezřelí z pomoci raněným jsou zatýkáni.
Rusko prohlašuje, že mu jde o vyrovnaný postoj v řešení situace, chce však jen zabránit uvalení embarga na dovoz zbraní do Sýrie, k tomu potřebuje právě stávající režim, to svědčí o jeho nehumánním postoji, opomíjí zabíjení civilistů, které trvá už rok. Režim neútočí proti tzv.zahraničním ozbrojeným skupinám, které jsou kamufláží od samého počátku, ale proti revoltujícím občanům.
Dezerce 15 tisíc vojáků z armády svědčí o tom, že vojáci už mají dost střelby do vlastních lidí, protože skoro každá rodina má syna na vojně.
A pokud se z Iráku dostanou do Sýrie teroristické skupiny Al-Kaida, tak to bude vinou režimu, který neměl žádnou vůli situaci řešit vyjednáváním s opozicí. Pravda, prezident sice navrhl vyjednávání, ale opozice k němu žádala nejdříve zastavení zabíjení, to zastaveno nebylo. Přesto umírnění členové opozice s režimem vyjednávali, ale stejně nic nezískali.
Hospodářství je v kolapsu a v místech bojů je humanitární katastrofa.
Prezident Asad sice vyhlásil amnestii pro ty, kteří nepoužili zbraně, přesto i oni byli vězněni po mnoho měsíců, jednalo se s nimi velmi krutě a uvěznění na stadionu neměli základní hygienu.
RB OSN chtěla vydat rezoluci pouze k odsouzení syrského režimu, nikoliv o zahraniční intervenci, kterou odmítá syrská opozice, přesto ji vždy vetuje Rusko a Čína, právě obě země nedodržují lidská práva.

263099

16.02.2012 09:55

Sýrie a RB OSN: Nová provokace vůči Rusku

dub snad neni jmeno

Dita 80.?.?.?

Většina lidí používá v diskusi nick, to znamená smyšlené jméno používané na internetu. dub s malým d není vyjímkou. Zapomněla jsem prostě jen uvést Dita. Situaci v Sýrii vidím z bezprostřední blízkosti. Pro vás by měly být hlavní myšlenky a ne jméno. A kdo by mě měl platit? Snad ne syrský režim nebo Rusko? Nebo Česko? Ten kdo vychvaluje syrský režim, ten také může být jím placen. Jinak to je nesmysl.
Opozice v Sýrii není jako rebelové v Libyi. Nepoužívá zbraně a její představitelé jsou velmi kultivovaní lidé jako předseda místní opozice Heisam Manaa, který měl zakázaný vstup do Sýrie, jen proto, že ve Francii pracoval v organizaci pro lidská práva. Zrovna tak profestor Ghaljun v Anglii, který je (nebo byl) předsedou zahraniční opozice. Opozice odmítá zahraniční intervenci, která by porušila suverenitu země. Dobře vědí jak to dopadlo v Iráku, Libyi a Afganistanu. Ale arabskou pomoc nevylučují. Něco jiného je lidová opozice, když jsou občané zabíjeni po tisících, může ovšem v zemi dojít v přechodné době k chaosu. Když vám vyvraždí několik členů rodiny, tak také zdivočíte. Myslím že k tomu stačí smrt syna. Neustálé zabíjení ovšem k tomu vede. Ale vojenský totalitní režim, který decimuje už rok vlastní občany, není způsobilý moci. Za celou dobu prezident, ve kterého si při jeho zvolení všichni dělali velké naděje neprovedl žádné reformy. Teď po roce bezudného zabíjení chce dělat kosmetické úpravy?
Ovšem nevylučuji, že někteří místní mají zbraně, a hlavně 15 tisíc dezertérů z armády, kteří už nechtěli střílet do vlastních lidí a utvořili osvobozeneckou armádu. Jak je známo, násilí plodí zase jen násií, lidé nejsou ovce, aby byli zabíjeni. Čím déle to trvá, tím je situace těžší a komplikovanější. Kdyby prezident Asad uvažoval logicky, tak hned na začátku velkých protestů mohl vyjednávat s opozicí, která k tomu jen žádala zastavení zabíjení. Mohli se dohodnout, že opozice se s nimi bude podílet na vládě a k žádné válce by nedošlo. Ale jim jde jenom o vlastní moc a národ pro ně není žádnou překážkou. Po takovém utrpení už syrský lid nic nezastaví.

263420

23.02.2012 10:48

Sýrie, nová Libye

Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

80.?.?.?

Syrský režim už více jak týden ostřeluje Homs, to znamená obytné čtvrti, nemá žádné slitování s civilisty, ve městech umírají lidé a děti a bez zastavení bojů nemohou být bezpečnnostní koridory pro humanitární pomoc lidem nejen v Homsu, kteří nemají potraviny a ani vodu. Nikdo nechce scénář jako v Libyi, ale režim nechtěl vyjednávat se syrskou opozicí. Kdyby byl trochu soudný a chtěl zachránit aspoň sebe a hlavně Sýrii, mohl ze začátku souhlasit, aby se na vládě podílela vnitřní opozice a nedošlo by k neřešitelné situaci.
Jestli dojde k situaci jako v Libyi, nese za to odpovědnost syrská vláda, která už rok vraždí své občany, kteří si dovolili demonstrovat za lepší život a nechtěli už vojenský totalitní režim. Ovšem umírají i mladí vojáci z vládní armády, prezident B.Asad tak dovedl zem do občanské války. Bohužel násilí plodí zase násilí, to je známá věc. Rozhodně Syřané nemají zájem o to, aby jim bomby padaly na hlavu, ale bohužel Syřané čtyřicet let vojenského totalitního režimu nemohli absolutně nic dělat a nemohou ani teď. Kdyby režím rok tak strašně nevraždil a sám neničil syrská města, nedostala by se tam ani Al Kaida z Iráku, a ani libyjští rebelové.
Chcete trestat ty, kteří mají bomby, ale jak LAS tak VS OSN odsoudili právě zločinecký režim.
Musíte vidět obě straně mince a ne jen jednu. A ne mít klapku na jednom oku.
Jde nakonec o osud syrského lidu, který si takovou strašlivou tragédii nezaslouží. Nezaslouží si žádné národy. Za sitaci v arabském světě mohou krutovládci, kteří vládli a v Sýrii ještě vládnou. Nejlépe to dopadlo v Tunisku a všichni v arabských zemích doufali, že toho dosáhnou také, bohužel s vojenským režimem to není možné.

263874

01.03.2012 17:25

Liga arabských států jako proti-arabská zbraň

Všichni se spikli proti zločinnému režimu

80.?.?.?

Právě jak zjednodušený pohled! Rusové nejvíce křičí, musí dodávat zbraně režimu, který jimi zabíjí své vlastní občany. A světě div se, všichni se proti syrskému režimu spikli, nejdříve západní země, které ani v Sýrii vojensky intervenovat nechtějí (Sýrie nemá žádné nerostné bohatství a za souseda má Izrael, který je západním ochráncem) a teď se snáší na hlavu Ligy arabských zemí stejné obvinění, že se také spikli proti tomu chudákovi Bašárovi Adadovi a nesouhlasí s ničením měst a devastací země. Víte oproti diskutérům, kteří si tady plodí své názory, tak pozorovatelé Ligy arabských zemí byli v Sýrii a viděli, co se tam děje. Zem, kterou budovaly generace stačí zničit sám prezident Asad, jen aby se rodina Asadů udržela u moci, co mu je do národa! Stále tvrdil, že bojuje s ozbrojenými skupinami (tanky a raketami proti obytným čtvrtím!) a po rezoluci LAS ze vzteku na to zapomněl a prohlásil, že vzpouru potlačí. Zatím se mu to přes roční krveprolití nedaří.
Spojenci režimu jsou ti, kteří za něho profitovali, pak armáda tajných, která má v zemi neomezenou moc, vysocí vojenští představitelé, kteří byli hýčkáni, aby režim ochránili a milice Šabíha, které vraždí způsobem gangsterů a odpůrcům podřezává krky. Nezadá si v ničem s teroristickou Al-Káida.

264392

01.03.2012 17:45

Sýrie, nová Libye

RE: Proč se nepíše co páchá na civilistech syrský režim?

80.?.?.?

Vy nevíte, že umírněná opozice s režimem chtěla vyjednávat a dokonce k několika jednání došlo, ale nezískali vůbec nic. Teď po ročním krveprolití chce Moskva, aby opozice vyjednávala se zločineckým režimem, na to už je příliš pozdě.
Vám nepadají raktety na hlavu, neumírají členové vaší rodiny, nejste bez potravin a vody, nehrozí vám smrt hladem, jako obyvatelům obklíčených měst. A je lež jako věž, že Červený kříž nežádal obě strany aby zastavily boje kvůli bezpečnostním koridorům pro humanitární pomoc.
Opozice žádalo dokonce Rusko, aby vyvinulo tlak na režim, aby tato pomoc mohla být dodána. A Rusko cynicky prorhlásilo, že by to situaci zhoršilo. Všechno jsou jen zájmy a to nejen západní, ale i zájmy Ruska, které má v Sýrii vojenskou základnu. Na zabíjení lidí proto Rusko žádný ohled nebere. Potřebují stávající režim jen kvůli kšeftařením se zbraněmi...
"Syrské vládní jednotky se podle Rady OSN pro lidská práva dopouštějí zločinů proti lidskosti. Podle rady se násilnosti dopouštějí i odpůrci režimu, ale v nesrovnatelně menší míře."
I pozorovatlé Ligy arabských zemí konstatovali, že v Sýrii je sice oböustranné násilí, ale to druhé je jen reakcí na vládní represe.
Lidé nejsou ovce, aby se jako ony nechali rok porážet.
Dezertéři mají zbraně, ale nemají tanky, děla a rakety, jako vládní armáda. Dezertéři měli právě dost zabíjení vlastních lidí.

264399

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?