Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 68 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, daneke, Novákneu.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.10.2008 12:40

Jak to celé funguje

Platí to jen a jen pro kapitalismus

Novákneu 213.?.?.?

Je to sice hezky napsané, ale platí to jen pro kapitalistický svět. Socialismus se od něj v hlavním lišil jen málo a po revoluci největší komunisti jen odložili své červené masky a jen zintensivnili svou dosavadní činnost a jen změnili slovíčkaření ve svých kampaních. Co se vůbec nezmiňuje je to, že určití obyvatelé na Zemi říkají, že bílý muž si nikdy neviděl pořádně ani na špičku nosu, těžko rozuměl sám sobě a už vůbec ne jiným. A v tomto omezení je i článek. Amazonští indián mají k takové ignoranci svůj postoj, je tak hrubý, že ho sem ani nenapíšu, ale jde o jejich účinnou obranu, díky které přežili doposud. na Papue žili ještě před sto lety v společenském zřízení o kterém v článku není jediná zmínka. Dnes, po zásahu misií a nenechavců jsou z nich sociální případy. Broblémy se nevyřeší nikdy, dokud neprohlédnem ubohou logiku kapitalismu - mít stále víc a nezačnem si více všímat toho , že všichni máme zhruba stejné potřeby a že je dobré je každému jednotlivci pro štěstí celé společnosti splnit. Kapitalisticky smýšlející člověk nikdy nepochopí proč a jak to, že největší pracovní výkon člověk může podat, když se opravdově, svobodně nadchne pro svou práci. Historie je plná osobností , kteří umírali hlady , nebo žili v nepochopitelně mizerných podmínkách a přitom přinesli světu víc, než by jim vůbec mohl zaplatit. Nemusíme být všichni stejní, jak správně tvrdí článek, ale své potřeby má právo si splnit každý. Dokud toto právo bude potlačováno, vždy budou řečičky o svobodě jen ohlupující propagandou. Můžeme se každý klidně lišit v pracovním výkonu a ten výkonnější může získávat kladné hodnocení a prestiž , už jen tím si bude žít lépe, ale přesto není důvod zakazovat komukoliv splnit své potřeby.

173723

14.12.2008 18:59

Reakce na článek \"A nyní za světovou vládu\"

NWO tu už je

Novákneu 213.?.?.?

Nemám problém s přijetím myšlenky NWO v případě, že budou platit dobré zákony a dokonce celosvětově. Žena by měla přestat být strojem na děti a sama by si měla mít možnost regulovat svou porodnost s určitým daným stropem v případě nutnosti. Ten strop tu dnes už máme, jen asi nechceme slyšet, že zde jsou antikoncepční prostředky v pestrém výběru od věku 15. let a až po povolený potrat i u žen bez dětí a strop je daný např. třeba tím, že nejsou prachy - nejsou děti. Dítě by mělo patřit jen matce, protože ze 30% je taťka stejně někdo jiný a ženy v tomto evidentně chtějí mít svobodnou volbu. Výživné by mělo přicházet od státu, jelikož je v zájmu celé společnosti aby nějaké děti byly. Z dětí by neměli být malí otroci, jako například nezletilé uklizečky v domácnosti, ale děti by měli mít svá práva na svobodu, zatím se společnost k nim chová jako k nesvéprávným jedincům, kteří mají právo jen mlčet, nebo mluvit jen když jsou tázáni, nebo se smí do 20-30. let jen učit. Pokud přestaneme být společností postavěné na sex potlačující výchově s ortodoxní manželskou institucí, jako líhní takové výchovy a přestaneme šaškovat s nekonečnou socialistickou, nebo kapitalistickou a jinou soutěživostí, pokud bude svoboda jedince na první i druhý pohled zjevná, jsem v takovém případě pro NWO a pak budeme moci být i hrdi, že jsme lidmi a budeme schopni vézt praktickou politiku i s případně mimozemšťany, pokud nějací jsou. Jenže doposud zde máme NWO trochu jiné povahy a pochybuji, že se vzdá bez boje.

178122

15.12.2008 07:25

Reakce na článek \"A nyní za světovou vládu\"

RE: NWO tu už je

Novákneu 213.?.?.?

Vy a vám podobní si současné NWO plně zasloužíte.

178166

15.12.2008 22:30

Reakce na článek \"A nyní za světovou vládu\"

RE: NWO tu už je

Novákneu 213.?.?.?

č. 85 , nečekal jsem tak dlouhou reakci a ráno jsem nestihl přečíst víc jak po dvou prvních řádkách ve dvou částech od vás. Mimochodem nepíšeme si proto aby nám praskali žilky ani nic jiného jak píšete. Ale buďte v klidu nyní se vám mohu přiměřeněji věnovat.
Co je podle vás osvědčená a tisíciletí fungující realita? Ta čím dál větší rozvodovost, větší počet samoživitelek, manželství provozovaných na dálku? Ta čím dál větší krize žívotního prostředí a vůbec lidských hodnot, kdy se dělá za prachy vše? Vy jste mi povedený mystik – souložte si sám jen když chcete mít dítě a neraďte takovou volovinu světu. Přitom dále pak se sexem sám souhlasíte a vysvětlujete jak je dobrý , tak to v tom máte evidentně hokej. Buď sexem žijte a nepropagujte askezi, nebo si provádějte askezi a neteoretizujte o problémech v běžných partnerských vztazích. Nepsal jsem o 30% nemanželských dětí , ale že otcem je někdo jiný, než se oficiálně tvrdí. Dítě žije s mámou a s tátou hezky pohromadě, ale máma ví své. [smích] Už chápete? Vy se moc nezajímáte o praktické problémy dětí a žen, že ne? To ty vaše asketické představy o životě jsou z Marzu a s realitou nemají nic společného. Máte pravdu , že manželská instituce a kapitalismus mají něco společného, ale rozhodně ne to, že by byly funkční. To se ostatně můžete dennodenně dovídat ze zpráv jak kapitalismus jde ke dnu a jak manželství funkční nejsou a budou s krachem kapitalismu funkční čím dál méně. O NWO vy můžete doufat jak uvádíte jak chcete , když se neorientujete v běžných lidských problémech , tak v něm budete klidně žít bez toho, že by jste to poznal.

178212

15.12.2008 22:33

Reakce na článek \"A nyní za světovou vládu\"

RE: NWO tu už je

Novákneu 213.?.?.?

Mimochodem nepíšeme si proto aby nám praskali žilky ani nic jiného a nechte si ten silně blbý osobitý styl, který kdyby byl veden osobně, tak s vámi vyrazím futra.Je to jasný o co jde?

178213

04.01.2009 22:10

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

Novákneu 213.?.?.?

Koukám, že v Kanadě se také dokáže moc dobře zametat pod koberec.

179633

28.01.2009 11:30

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Novákneu 213.?.?.?

Jedině pořádná krize může zamíchat kartami tak, že podobné ekologické projekty se vynoří ze tmy tichých koutů a hlubokých šuplíků a trezorů na denní světlo, na rozdíl od dosavadních nekonečných soutěží o co nejvíce ropy a jaderných elektráren a jiných „ekologických“ megaprojektů, které půjdou ke dnu jako těžký balvan. Krize by mohla být vlastně vítaná už proto, že je taková mnohem upřímnější, než nějaká vyčůraná revoluce a dotkne se, bez zbytečných keců, svou rukou všeho co nesedí správně.

182328

29.01.2009 21:07

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Novákneu 213.?.?.?

Doposud řešila vyspělá civilizace jistoty a dobrý život pro všechny lidi nedostatečně a stále více se jen vysvětluje, že na nic nejsou peníze a že se musí chápat, že bude hůř. Mě u toho auta zaujala technologie a to že cena na míli je 0,02 Dolaru. V benzínu u podobného auta by vycházela asi 0,3. Je to hrubý výpočet, ale neměl by tedy v době kdy nejsou peníze na nic a začíná táhlá krize, kdy se bortí kapitalistické sny, přijít odněkud befel, že auto ,které jede za více než třeba 0,02 Dolaru na míli nesmí vyjet z dílny? Indukční motor nabízí, určitě další technologické vychytávky a může se stát rezonančním motorem. Kdy jindy , než ve veliké krizi se vydá rozkaz na výrobu motoru MDI a přestanou se hledat úřední kličky proč jej nevyrábět. Mimochodem výše uvedené tepelné čerpadlo je jen důkazem, že motor MDI musí byť jen teoreticky existovat, protože jestli z okolního prostředí lze získat teplo , tak zrovna tak lze získat i pohyb. Namísto opravdových řešení zde však statisíce odborníků a inženýrů a vědců hledá, jak který plech na kastli ještě lépe ohnout a který šroubek více zapilovat, aby výsledek stále více lahodil nenasytnému oku boháče, který se s autem chce hlavně předvádět. Možná milióny lidí se v práci potí jen proto aby vyráběli šroty, které nic nevydrží, žerou jak krávy a ještě rychleji a zbytečněji stárnou dizajnem. Neumím si představit jak velká krize musí přijít, aby smetla ze stolu bezcennou modlu a prostitutku krásy a nastolila opravdovou diktaturu užitečnosti co se týká výroby aut a strojů.

182448

25.02.2009 10:57

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

To je krásné, že jste byla vždy do někoho zamilovaná, ale víte, já už hned jen tak nevěřím nikomu. Každý může říci o sobě , že je zamilovaný, ale jak ta láska vypadá ?! Múže vypadat např. jako ze seriálu USA kde se všichni v jednom kuse objímají a milují na oko. Nevěřím, že jste nikdy zárověň se svou zamilovaností neřešila konflikt , že ráda mít nesmíte a bála jste se tedy trestu - třeba od rodičů , nebo manžela. Nevěřím vám, že by jste nikdy neměla strach jestli vaše láska bude opětována a že tedy nesmíte milovat, tudíš jste objekt lásky začala proto nenávidět. Někdy se stává, že člověk vlastně ani neví jestli miluje , nebo nenávidí. Zamilovanost, která není naplněna může být a většinou je natolik konfliktní , že kolikrát ani není co závidět, protože má více negativních emocí než pozitivních. Proč tomu tak je a jestli se tomu lze vyhnout patří do úplně jiných kategorií otázek než, které se zde probírají. Mně se ten sexuológ , tak jak jste ho podala taky moc nelíbí, ale dělat jednostranné a okamžité závěry bych také nechtěl.

184550

25.02.2009 17:49

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

Víte , že takovou lásku by vám většina vlastně ani nezáviděla? Strávila jste život se svými láskami většinou jen ve své fantazii. Většina lidí chce naštěstí více,než prožívat lásku ve fantazii, ale to jak se jim to daří, nebo nedaří je další věcí. Já bych lásku přirovnal rovnou k životu samému. Život se má žít v reálu a život nekončí ani nezačíná svatbou, ale v pohádkách a mnozí pohádkami a špatnými radami zblblí myslí jinak. Že jste nikdy neřešila konflikty je samozřejmě nesmysl, jen jste si je definitivně vyřešila po svém a pro někoho můžete být dokonce idolem, ale určitě ne pro všechny.

184634

25.02.2009 17:58

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

Přesněji řečeno, zmiňuji jen málo a většinu vůbec. Mezi námi je samozřejmě mnoho lidí,kteří jsou neuspokojitelní a důvodem může být právě to že žijí hlavně ve fantazii a reálný život ji prostě nestačí dostihnout. Vyrovnaného a tak spolehlivého a tak tuze stále hezčího člověka jak píšete ani neznám, spíše jde jen o Vaše zbožné přání. Nechci vám ale brát ideály.

184637

26.02.2009 09:55

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

Pokud máte všechno čemu věříte, tak nemáte žádný problémy a já Vám to přeci nebudu kazit svou realitou. Jen ač nerad podotknu, že něco jiného je , že někoho máte za stále hezčího a něco úplně jiného může být to , jak se cítí on sám a něco dalšího úplně jiného může být, co Vám o tom jak se cítí řekne.

184730

26.02.2009 10:25

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

Novákneu 213.?.?.?

Vyvrcholením vztahu pro mě určitě není obřad na úřadě a už vůbec ne , že nějaký krypl řekne, že jsme svoji dle zákona, nebo z Boží vůle. To opravdu, ne. Co považuji za vyvrcholení vztahu je natolik osobní, že si myslím ,že naše společná diskuze není tak daleko, abych Vám to zrovna zde psal. Manželství je státem hýčkaná instituce a kdo sleduje její reformy nově přijímanými zákony, tak má dobrý přehled o tom jak přitvrzuje a nutí lidi aby se nerozváděli , nebo aby jim to přišlo ku.va draze. Možná proto se příliš průměrný věk trvání nemění, ale počkejte co se stane až pokročí krize a začne se rozpadat ekonomika států. Tu si rozmazlená Mařenka uvědomí , že o 20 let staršího velkopodnikatele, zrovna čerstvě zkrachovaného, vlastně nemá už tolik ráda a že vlastně vždycky chtěla raději Tondu od vedle, atd. Bude to mohutný šrumec s rozvody. Klidně to sepište, ale lidi vejrali s vykulenýma očima už na kde co, třeba na Hitlera, Stalina aj. z dnešní doby nechci jmenovat, ale pak se ukázalo , že je pravda docela jinde.

184731

26.02.2009 11:18

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

A já si myslel, že Vás chápu dobře. No tak tedy co takhle. Neopětovaná zamilovanost u mě není žádná láska je to průser a je třeba z něj rychle ven. Opačné emoce sice mohou spolu souviset , ale to neznamená , že jsou totéž. Když Vás půjde zabít zamilovaný milenec vaší ženy, tak určitě v tom okamžiku nebude prožívat vroucí lásku, bude buď chladnokrevně vyrovnaný, nebo silně podrážděný nenávistí, žárlivostí, nebo strachem, ale těžko bude zrovna zjihlý a po uši zamilovaný. Jeho čin nebude ze zamilovanosti, ale z negativních emocí a je další úplně jinou otázkou co ho k tomu činu vede, jestli jste třeba pro něj extrémně nebezpečný.
Kdo nežárlí nemiluje? Může milovat a může jej to plně uspokojovat, protože má kdykoliv chce přístup k milované osobě. To o čem Vy mluvíte je už o komplikacích , tedy klacky pod nohy od společnosti a proto se také mluví o tom , že pro ekonomiku je láska nebezpečná věc. Prostě lidi štve , že k sobě nemají svobodný přístup a pak taky platí to co popisujete jako mučivost. Mučivá však není láska, ale bariéry , které jí stojí v cestě. Bohužel tuto praxi znám moc dobře a Vaše nadávka "kritický teoretiku" v této věci na mě bohužel vůbec neplatí.
Zažívat stále lásku , jak by jste chtěl je nesmysl , stejný jako by jste chtěl mít v jednom kuse orgasmus. Jsou to emoční vlny , přijdou a odejdou, třeba že máte rád stejnou osobu a třeba že je to často, ale nemáte jí rád stále stejně a neustále ve dne v noci , to by jste musel být totální cvok a za pár dní by jste byl tuhej.

184734

26.02.2009 18:52

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

Nikomu nemusím radit z čeho ven? Tak mi řekněte proč většina lidí a nejen mladých se zamilovává hlavně do svých idolů z televize? Proč neprožívají své lásky raději v reálu? Co dělají jejich rodiče, že na takovou potupu svých potomků nereagují správnou motivací, třeba pomocí k seznámení s někým na živo? Určitě by to nebylo tak ekonomicky lukrativní pro ty ukvílený blbečky z bedny.
Myslím si z toho co píšete , že nejste člověk , ale stroj , který si namlouvá, že se má žít bez problémů v setrvalém konstantním stavu emocí a asi i smýšlení o partnerce, nikdy se ji v životě nic nevytkne, bude se stále jen stejně vroucně milovat, proto ten hloupý příměr k nekonečnému orgasmu, ale pro Váš popis trefný. Nepopisuji vlny záchvatu, ale běžnou proměnlivost emocí a stavu organismu, kdy prostě pravidelně usnete jak dřevo a po lásce nevzdechnete. Proto ten kdo zabíjí ze žárlivosti, nebo strachu zabíjí ne ze zamilovanosti, ale primárně kvůli bariérám , které mu lásku, nebo něco jiného znemožňují.Tady to začíná vypadat jakoby za každou vraždou vězela nějaká zamilovanost. [smích] Já Vám prostě budu pořád tvrdit, že láska je pro život důležitý cit, už od narození až do smrti, že upevňuje zdraví i to duševní a že není ničím negativním a že to negativní za kterou vy si permanentně dosazujete lásku je reakcí na nežádoucí okolnosti.Láska se dá i šidit, ale je to všestranně nezdravé. Ale vy prostě tvrdíte, že vše je kompaktní celek, vše je jedno, jako nějakej Buddha. Pro vás je láska, mučení a bariéra totéž a navíc v neustále setrvalém komplexu. No fuj!
Zamilovanost se prostě má všemi výchovnými prostředky podporovat a ti co při tom přichází k nějaké újmě by ji měli tolerovat, přestože je ekonomicky nevýhodná a přestože se jí rádoby-Buddhové jako vy bojí, protože není dostatečně strnulá, bezpečná a jistá.

184802

26.02.2009 19:06

Prý je zamilovanost choroba

RE:

Novákneu 213.?.?.?

Co se týká dlouhodobého vztahu, tak s Vámi souhlasím a jen bych dodal, že se vůbec nemusí jednat ihned a jen o manželský slib. Ani na začátku velkého zamilování nemuselo být nic nutkavého. Pro případ, že někdo má lásek hodně, tak přesto nemusí takovou chorobou trpět, naopak může být mimořádně dobrým člověkem.

184805

27.02.2009 11:40

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Novákneu 213.?.?.?

No pane jo. Správný chlap by opravdu za prostitutkou nikdy nešel, to je pravda, ale máte kuráž Jarmilo napsat co mu jako další alternativy zbývá? Ty překážky jsou obvykle nejsnáze řešitelné jednoduchým vytáhnutím peněženky, než neustále někde balit ženy a mít úspěch tak 1ku1000. Navíc aktivní je chlap a ženě obvykle stačí klopit oči, sama nikoho obvykle balit nezačne, stejně by přitom začala riskovat, že vystupuje jako prostitutka. Vždyť to znáte , už na začátku seznamování začne probíhat rozhovor a kde bydlíte slečno, no bydlím, ale chtěla bych... Takže hledáte s chlapem i byt, aha. Já si ale ženu nechci ihned nastěhovat k sobě domů. No tak mi dej alespoň litr vole a když najdu denně takových nadrženců jako ty jenom 3, tak na ten byt mám za rok. Zhrzený chlap přestane mít brzy chuť se s každou dohadovat o bytě a dětech a raději začne hledat něco levnějšího. Když se do to zahrnou případy, že některá žena se tisíckrát nechá pozvat na kafe a pořád vede jen holčičí rozhovory, tak mu to vyjde na 50 000 a ještě ho ani nevytáhnul. Tak může vypadat příběh někoho kdo chodí za prostitutkami, ne vždy je totiž ihned vhodný a vůbec možný sňatek. Tahle společnost to lépe z principu nedokáže.

184892

27.02.2009 22:10

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

RE: Logicky vzato banky nemůžou krachnout,jen uloží svoji loupež někde jinde.

Novákneu 213.?.?.?

Pro 60-70 % Čechů už nemůže být otroctví větší, neboť mají jen na velmi skromný život, tj. např. žádná dovolená , jen žrádlo a bydlení a počet dětí často jen 0-1 na pár. Ti co mají dětí mnohem více , ti také nemají na dovolenou, ale na otřesné bydlení a měli by i na hodně žrádla, ale raději to prolijí hrdlem. Švejnar prohlásil, že lepší než nezaměstnanost je umělá zaměstnanost a uvedl příklad, že jedni vykopou díru na nic a druzí ji zase zahrnou, tak v takovém případě by mohlo vzniknout eventuelně opravdu ještě větší otroctví. Nemuselo by při tom jít o výkopy , ale třeba o výrobu aut a šrotování trochu ojetých. Může se ale stát, že později bude přeci jen lepší, aby byli lidi doma a jednoduše dostali najíst pro nic za nic.

184971

27.02.2009 22:38

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

Novákneu 213.?.?.?

Já to vidím tak, že buď chcete zjistit pravdu, nebo máte vlastní přesvědčení, které propagujete a nic dalšího Vás nezajímá. Plzák srovnával taky nevěru žen a mužů, ale rozhodně nelze prokázat, že by chlapy omlouval, on jen konstatoval něco jako, že chlapi se s ní pomalu chlubí, zatímco pro ženy je to tak velký riziko, že ztratí opatrovatele, že jsou z toho až připos... Zajímavé je to v další souvislosti. Velice kritizoval muže, že jak mohou chtít být nevěrní a zároveň si hlídat manželky jako svůj majetek. Je to v rozporu. Upozorňoval na to, že ženy jsou u nás ve stále podřízenější roli. Bude to muset mít další následky. V tomto smyslu dával dobré rady, ale lidi neslyší.

184972

03.03.2009 21:53

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Názor který se zastává mladých lidí nemá šanci zde v diskuzi uspět. Nikdo nemá pro ně pochopení a každý by je rád jen cepoval, utlačoval a přesněji umrtvoval. Jen si spočítejme kolikrát je v článku slovo spratek a tváří se, že naprosto oprávněně. Tak snad aby mládež na oplátku stejně běžně používala pro dospělé výraz starý krypl. Vůbec nevíme přesný průběh ani nic o motivech, ale automaticky to má být spratek, protože si něco dovolil. Vážení, kdyby jsme si nikdo z nás v životě nic nedovolili proti pořádku a proti autoritám, tak jsme poslušným davem, který dělá jen to co je povolené, myslí jen to co se smí, nikdy neděláme chyby, neriskujeme. Byli bychom miloučkou, přeposlušnou masou, kterou by bylo naprostou radostí řídit. Třeba takoví až na výjimky jsme? [bliji]

185424

04.03.2009 20:20

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Nikde nepíšu, že upozorňující malý pohlavek pro ujasnění kdo je tu pánem a kdo blbeček nelze v naší nemocné společnosti běžně používat. To tu snad nikdo ani neřeší. Tady jde o zfackování mladíka a asi bylo co natáčet a nebyla to jen jedna malá facka a vůbec to nebylo tak , že by to učitel dělal pro svou radost, on nezvládl nával agrese a vzteku. A na to jsem se vás ptal co by jste jako táta udělal. Vypálil by jste tomu hajzlovi pěstí do ksichtu? Asi by si svůj vlastní styl zasloužil, nebo ne? A proto se MUSÍ fackování do hlavy a nebezpečné tresty zakazovat. Učitelé by měli být pro takové situace vyškoleni, když se jim hrne krev do palice ze vzteku a zdánlivě v tom okamžiku oprávněně, tak je lepší vysmahnout tu 2, než někoho mrzačit. Učitel snad tuto možnost volby má, doufám. V tom mi názor nezměníte ničím. Myslet si , že lze mladé lidi vychovat k nějaké dokonalosti je naprosto šílené. Každá učitelka bude mít jinou představu o této dokonalosti a jak už jsem psal tím nejčastějším ideálem a nejpohodlnějším je udělat z mladých lidí chodící, tedy hlavně sedící mrtvoly. Ta rákoska přes prsty je pro takový slabý okamžik volovina, chtěl bych vědět kolikrát ta rána letěla v afektu jinam.
Co se týká úspěchu, je to jak píšete, tak ani v tom prostě situace nemá řešení.

185573

04.03.2009 20:35

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Vůbec si nemyslím , že by oběť nemohla být zároveň agresorem a naopak. Mnohem lehčí je být obojím, než mít čistou krev z jediného druhu. Upozorňuji na to, že autor článku v tom má jednoznačně jasno a já mu z toho co napsal nevěřím.

185579

05.03.2009 00:23

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Chápu vás tak, že vy nechcete chápat mě. Naprostá většina je zde zaměřena na cepování a mrzačení mládeže. A kde je úcta ke starším? No protože se problémy ignorují a jen se kupí, tak bude samozřejmě úcta ke starším stále mizernější. Ale než všechny tyto problémy vůbec stačí někdo ze všech diskutujících do detailu vůbec probrat, tak se celá společnost začne velmi prudce a dynamicky měnit. S poklesem výroby nebude takový zájem o všechny ty učně a vysokoškoláky. Problém je, že vám připadá , že se výrostků zastávám. Nereagujete na to, že jsem psal k čemu jsou nuceni, musí sedět od 5 let na prdeli řadu hodin týdně, nalévají do nich nesmysly, které stejně většina zapomene a kdo chce studovat tak si vybere své později. Podobné platí pro učně a nechcete slyšet, že násilím jim do hlavy nic nedáte a výsledky potvrzují, že to tak je. Mládež má proti čemu bojovat, protože tak stupidně se chovající společnost proti mládeži tady nemůže být naštěstí věčně. Dokonalost se piluje nesprávným směrem a sice , že se musí proti své vůli biflovat stále více, sedět musí stále více a tak bych mohl pokračovat až do zaměstnání.
Na tu vaší situaci s partou musím odpovědět snad dostatečně, že to souvisí i s dalším, že si právě nemyslím, že jsou všichni dokonalí,ale vím , že rodiče a učitelé trpí často zbožným přáním do někoho dokonalost vtlouct a nejsou schopni se vzdát neustálé snahy o dokonalé ovládání někoho jiného. S tím vším mám určité zkušenosti ze školy. Mlácení, takové to zběžné bylo denně a občas jsem taky slíznul, ale to už jsem psal, že takové profackovávání dětí patří k naší kultuře a jak jsem uvedl, tak jednou, nebo možná víckrát to učitelé (ne na mě)přehnali a být otcem a vidět to, tak co by jste dělal? Zfackoval by jste se a řekl synovi aby si to zapamatoval a učitelovi poděkoval? Říkám, že to nemá řešení, trestáním nelze motivovat do nekonečna. Nechtěl bych učit žáky, které učivo nebaví. Učitelování je sice těžké, ale lituji spíše tu mládež.
Já jsem právě to video neviděl, ale asi bylo co nahrávat, vždyť jedna facka trvá kolik, 1 sekundu? To video předpokládám netrvalo 1s. Článek nevysvětluje do jaké míry byl ten kluk, podle vás 100% spratek, zbit a mě to tam chybí!

185627

05.03.2009 00:32

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Souhlasím s vámi , že jste dobře vychován pro pobyt v kleci, kterou ani nevidíte. S krizí si jí snad všimnete, protože se bude s velkým skřípotem bortit.

185628

05.03.2009 12:55

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

No ano , když čtu zdejší diskuzi, tak vůbec nechápu, proč sem tak ohromně korektní lidé vůbec chodí na zvědavce, který je zaměřen na problémy o kterých se moc jinak nemluví. Systém se podporuje odmala, když se trochu zlepšil přístup k porodům, tak se stejně zvětšují problémy s výchovou. A já vám dokola píšu i proč, protože mládež je znásilňována, stále se nutí k nesmyslům a oni to cítí, takže jejich revolta bude oprávněně stále větší. To si vážně myslíte, že ZŠ má za cíl vychovat samé inženýry?! Podle učiva to tak vypadá, ale hlavně systém potřebuje odlehčit rodičům a z malých capartů udělat vycepovaný, sedící mrtvoly pracující neustále na něčem co je nebaví a to bez protestování a to až do důchodu, kterého se nejspíš nedožijí. Takže budu rád když mě doplníte jak systém pracuje s mládeží a odpovíte i nahoře. Doposud píšete a skoro všichni také, že by jste mládež přiskřípl ještě víc a nazýváte je spratky! [bliji]

185688

05.03.2009 17:49

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Vy chcete jen dokazovat , že máte právo na to aby mládež byla slušná. To co jsem doposud od vás četl sice ukazuje , že jste proti tomu co zde je, ale systém vám prakticky vadí jen v tom , že je nedostatečně systémový, chtěl by jste ho ještě přitvrdit. Problém je a vy to nevidíte, že je tvrdej už dost a proto se začíná hroutit. To vy zde generalizujete vaše rozdělení a já mluvím o zcela jiných problémech a nevidím to tak černobíle jako vy. Proto mi taky dáváte nevhodné příklady s drogami a krádežemi. Není přitom důvod aby jste si myslel, že asociální chování vzniká dáváním svobody dětem, to vzniká, když jejich život nemá pravidla a nebo je má příliš tvrdá. Systém není třeba válcovat uvědoměle, je to jen vaše domněnka, špatný systém musí zničit sám sebe. (Prohlásil to i Putin asi před 2 roky)Proto se tak snadno stalo, že vy ihned víte kdo je spratek, ale já raději pochybuji, protože může být ve skutečnosti obětí. Psal jsem vám už jasně v čem je obětí, vy jste to v životě zvládl po svém a jste snad dokonalý? Čekal bych , že si více lidí zde všimne málo důkazů na to aby byl někdo označen za spratka. Ani z příběhu není jasné kdo a proč měl někdo právo vybouchnout. Zatímco učitel to právo podle zdejší většiny měl, tak ten spratek automaticky nikoliv.
Vy chcete stále svůj světový pořádek v určení kdo je spratek a kdo normální, tedy slušnej. Váš postoj je pro mě velmi jednoduchý a snadno vás zamotám do dalších vašich hodnocení , která nemůžete ustát. Podle vás normální může vystudovat a udělá si z vás ze své pozice trhací kalendář a to ve vší slušnosti, protože je takový systém a on bude hodný a jen plnit úkoly a z vysoké pozice bude spokojen a to "málo" co se po něm bude požadovat rád vykoná. Dokonale poslušné lidi mít nikdy nebudete a nic nepomůže, když budete spratky ve své totalitě třeba popravovat

185740

05.03.2009 20:45

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Ach jo , trochu už mě mrzí , že jsem to začínal, stále se snažím odvézt pozornost od tohoto případu , který není dopodrobna popsán a proto nemůže platit jako nějaké měřítko pro život. Vždyť jsem vytknul chybějící informace v článku a kritizoval unáhlené závěry autora a většiny diskutujících a poukazuji na to, že agresor - žák může být někým, kdo už nesnesl neustálé ponižování a jakého druhu, to už se zde vůbec nedopátráme, ale nikomu to nevadí. Učitel, zde jako oběť, ho mohl neprávem přehnaně zfackovat, mohl riskovat poškození zdraví mladíka. Začínám si připadat, že všichni jsou zde najednou hrozně naštvaní, že zde nemáme systém, který by učitelovi přímo přikazoval takového žáka rovnou oddělat. Upozorňuji stále dokola, že oba mohli jednat v afektu a na to, že učitel by ho měl zvládat lépe, než mladík. Přestože nikdo detaily neuvedl, ani je nezná , tak celá diskuze je jen o tom co si to ta mládež dovoluje a že to tak chce dokonce systém.
Nikdo řádně nereaguje na mé připomínky, že celá škola je už maximálně represivní a další pilování dokonalosti povede k ještě vážnějším zdravotním poruchám. Vy Jarmilo často nadáváte na systém a klidně ignorujete jeho kořeny. Nedospělce s nezralým mozkem, jak píšete tedy musíte mrskat a vykastrovat, aby krotce snesli všechny urážky, manipulace a zákazy od kolikrát hloupých rodičů a jiných dospělých, jak píšete a pak když budou takto zlomení ve svých přáních, tak je vyhlásíte za slušné. Přitom ignorujete, že jedině takovým způsobem se může vychovat další generace vhodná pro systém, který nepotřebuje sebevědomá a na sebe spoléhající individua. Jarmilo vy přeci dobře víte, že proti přírodě je celý tento systém, takže je nejvyšší čas aby toho drzého dospělého sejmula sama příroda, jelikož se neuměl chovat ani k přírodě a ani ke svým potomkům. Systém potřebuje stále dokonalejší a ve větším počtu loutky a v každé generaci je stále více ochotných rodičů mu je dobrovolně dodávat. K tomu jak jinak vychovávat mládež se tato diskuze není schopna se dobelhat.

185762

05.03.2009 21:13

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Budete se asi velmi divit ,ale některé věci byly za komančů měkčí. Je toho hodně, vždyť sám musíte vědět jak stále více si dnes lidé navzájem konkurují, jak stále více se je třeba naučit, jak stále více přibývá v společnosti postoj prostitutky, jak ubývá jistot atd.
Když si chcete vynutit slušnost, notabene za stále horších podmínek, kdy mnozí už od základky tuší , že nemají žádnou budoucnost a naopak jiní ví , že ikdyby měli samé pětky , tak budou mít skvělou budoucnost, tak si budete muset připravit boxerky a tvrdě si ji stále více vynucovat při nejrůznějších sporech, ale pokud máte své jisté a nemusíte se do nekonečna někde od začátku prosazovat, tak to řešit nemusíte a zůstanete jen u nadávání , že mládež nesmí být neslušná. Tím jsem snad pro hulvátství? Tvrdím, že kdo chce vnutit společnosti dokonalost (třeba ve slušnosti) zákony, tak nemůže uspět.
Všichni jsme součástí systému a zároveň oběťmi, tak to řekl Havel o socialismu, ale platí to i dnes. Proti systému prakticky nemáte šanci bojovat, když budete mít štěstí tak ho můžete maximálně leda tak přežít.

185763

05.03.2009 21:33

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: ...dokončení

Novákneu 213.?.?.?

Ale Jarmilo byla by škoda kdyby jste se nechala strhnout emocemi. Důchodci jsou často velmi opotřebovaní na těle i na duchu a je to škoda, protože k tomu často dospěli díky svému vychování, které měli třeba za dokonalé. Když jste věcná rád si vás čtu, ale znám už vaše slabosti pro monogamii, žití ve snech...
Podle mě vás klidně mohl nechat chichotat a dokonce mohl vyhlásit minutu hlasitého smíchu pro všechny, alespoň se o to mohli pokusit! Třeba by jste je k tomu dokázaly vybudit. Možná jste mohli vyskočit a nadávat, já nevím, co by vám hrozilo a jestli by jste to unesly. Musíte mít vše nalajnované a povolené, nebo zakázané, nebaví vás riskovat, nejednáte nikdy spontánně?

185764

06.03.2009 10:06

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Vůbec jsem to nepopsal dokonale, jen jsem velmi zhruba popsal jak působí a k čemu je dobrá ZŠ a jak se podílí na vytváření neřešitelné situace.
Starší by měli respektovat přání a touhy mládeže, to znamená poslouchat o jaké obory mají zájem a také o jaké životní zkušenosti mají zájem. Takový vstřícný pozitivní postup by ani nemohl generovat tolik revolty, protestu, nenávisti, opovrhování, ani rezignace k dospělým jako při současném vězeňském , autoritářském přístupu. Každý by chtěl z učiva vyloučit něco jiného. Na takovou otázku bych vám odpověděl jinou otázkou. Pamatují si všichni alespoň dostatečně učivo z předmětů, které ve škole měli?
Pokud by jste v životě natrefila na dítě , které nebaví vůbec nic, tak by vaše otázka měla snad opodstatnění, ale s takovým dítětem neudělají nic ani zvláštní školy. Na vaši poslední otázku nebude mít ani současný systém odpověď, přestože si myslíte že je nedokonalý právě svou měkotou.

185798

06.03.2009 17:50

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

Novákneu 213.?.?.?

Vy toho nechápete tolik , že nemám šanci vám zde popisovat všechny kroky , které mě dovedly k tomu, jak jsem se vyjádřil. Mám dojem , že nás tady stejně nikdo nečte. Navíc jakýkoliv můj argument a každou mou informaci neuznáváte. Říkám dokola, že o uvedeném případu víme málo a to neznamená, že se kohokoliv zastávám. Váš postoj je přehnaně emocionální a nemám šanci vám cokoliv sdělit, aby jste si to ihned nevysvětlil jako můj útok na vás. Jsme v jednom kuse v nedorozumění a ačkoliv mě diskuze často velmi bavila, protože to byla zábava a člověk se dozvěděl jiné stanovisko, tak přece jen získávám dojem ,že si lidi nenechají nic vysvětlit. Vaše otázky jsou naprosto chybně stavěné, aby odpovídali tomu co píšu. Když si myslíte , že jsme všichni takový skvělí inženýři a dokonalí lidé, díky výchově a ZŠ, tak proč jde v pravidelných cyklech 20 let imrvere všechno do háje a dnes na vrcholu dokonalosti společenství obzvlášť? Něco k tomu jsem už napsal, něco bych třeba i dodal, ale vy sem pořád taháte spratka o kterém víme málo a otázky k ZŠ, kterou máme dávno za sebou a o které píšu, že to byla ztráta času a že má jinou funkci, protože například má manželka a mnoho jiných žen co znám neví ze ZŠ nic. Umíte si představit nic? Jak z fyziky a chemie,tak kulový z literatury, starou prdlačku z geometrie, z občanské nauky úplný hovno... Ale vám to můžu psát dokola , ale vy mě prostě ignorujte, co píšu. Už nemůžu a ani nemám čas. Konec. Tečka.

185833

08.03.2009 11:38

Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy

Autor článku na sebe upletl bič

Novákneu 213.?.?.?

Je odvážné tvrdit že do pár měsíců krachne Dolar, když se tak stane třeba až za rok, tak už by neměl pravdu. Dále tvrdí, že je vše už dávno řízené, to by znamenalo jinými slovy, že dávno žijeme v NWO.

186003

30.03.2009 07:53

Ano, můžeme!

RE: A co můžu já

Novákneu 213.?.?.?

Leda tak pár poskoků.

187502

04.04.2009 00:20

Prezident světové banky potvrzuje, že existuje plán na globální vládu

RE: proč už tu NWO není?

Novákneu 213.?.?.?

Sto procentní ani nemusí být, stačí jen že NWO prostě je. Proč by jako NWO mělo nutně eliminovat chudobu? Vždyť nikdo nikdy neřekl, že výhody z toho budou plynout pro všechny. To by se asi jmenovalo přesněji a jinak, třeba komunismus a ještě k tomu globální. Myšlenka jedné vlády nese v sobě něco pozitivního jedině pokud přinese uspokojení potřeb všem jednotlivcům , jestli to bude jen některým, tak to tu právě máme a jestli se budou opravdové potřeby zaměňovat za marnivost, tak to tu taky máme.
Co je logické na tvrzení, že jednotné EU má jen samé výhody a to jen proto, že nebude produkovat války na svém území? Držel bych se spíš měřítka té spokojenosti jednotlivců, ale to měřítko je také zahaleno klamem, protože např. Francouzi ve svých stávkách nepožadují sociální jistoty, ale konkrétně chtějí zaměstnání. Sociální zaopatření lze provézt. Ale zaměstnání? Za každou cenu? Tak si šrotujte auta po dvou letech provozu a vyrábějte si nová , blbci ve fabrikách! Otázkou je , kdo to bude platit a odkud se vezmou suroviny , když jich není nekonečné množství. Je to pro mnohé nepříjemné , ale ví se už dávno, že kapitalismus nemůže své určité rozpory překonat.

187814

18.04.2009 09:25

Amero nahradí dolar, až se zhroutí

RE: Na pořadu jsou velké plány k přeměně celého světa.

Novákneu 213.?.?.?

Jak by si představovali světovládci kočírovat jakýsi globální koncentrák...? Ta otázka mi přijde jako protimluv. Když je někdo vládce , navíc nevolený a neodvolatelný a vlastně bezejmenný a neznámý, tak může prakticky cokoliv. V každém případě bude všeobecně dobré vnutit myšlenku svobody a svým vladařským malíčkem hýbnout, tak aby se ta masa, libovolně početná, hlídala určitě sama. K tomu ještě můžou být znepřátelené tábory, nebo může být celosvětová "demokracie" určitě to je takovým vládcům celkem jedno , sledují si své položky na kontě a že všechno nevyjde úplně podle představ jim může být taky jedno, hlavně že to jede a mají své loutky u kormidla.

188681

28.04.2009 09:19

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Novákneu 213.?.?.?

Chápu roušku jako prevenci proti prskání, spíš jde o ohleduplnost vůči druhým, např. lékaři při operaci, ale proti kontaktu s virem lze snad opravdu spolehnout jen na bojovou masku a neporušenou gumu, ne?

189683

28.04.2009 16:43

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Novákneu 213.?.?.?

Dává upocená rouška 100% záruku, že se vir nedostane na potřičné místo výparem, nebo kapénkou , nebo celým čůrkem?

189734

28.04.2009 21:59

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Novákneu 213.?.?.?

Ta jeho pochybnost musela být logicky oprávněná, protože primárním původcem nemoci je oslabený organismus. Kdyby tomu tak nebylo , tak by už dávno museli všichni umřít na vir, jenže jedni umírají a jiní ne. Jistě neznáte jméno Rife. A zde další:
http://www.zapper.cz/index.php option=com_content&...

189782

28.04.2009 22:10

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Novákneu 213.?.?.?

Já mám velkou potřebu[smích]
http://www.zapper.cz/index.php option=com_content&...

189785

07.05.2009 16:04

Krize moci

Moc hezky se to čte , ale při zkoumání je nějak vše přetočené

Novákneu 213.?.?.?

Nevím proč , ale použitá slova se mi zdají být sice hezky vybraná, ale ty závěry? Např. tento odstavec:
"Od dob římských císařů měla moc v Evropě apollinský rozměr božského poslání a rozvoje kultury. To nelze srovnávat s muslimským světem, kde moc přináší právo vlády nad životem a smrtí. ..."
Zkuste však ve skutečnosti vládcům (nějakým zázrakem mocně , aby si vás vůbec všimli)vytknout, že nemají božské poslání a máte ihned významného nepřítele, který vám půjde možná i po krku ať jste kdekoli. Božské poslání má přeci každá vláda:
- USA , mají to napsáno na bankovkách , že věří v Boha, Bush měl poslání přímo od Boha- válčit
- Muslimové mají božské poslání na každém kroku , zrovna tak to lze říci od nejméně důležitých až po velikány na každém kontinentě světa.
- Také Čechy se hemží božskými posláními , např. ekonomové se mohou přetrhnout aby všem vysvětlili , jak je důležitý kapitalistický vzor USA, pro který bychom měli být ochotní padnout ve válce. To platilo donedávna, dál už to bude akceptováno stále hůř. Ale těch poslání by se našlo mnoho.
Takže nejde o to že se vytratila poslání, ale že byla doposud špatná a stále více riskantní!

Dále:
"Je těžké dnes pochopit, nakolik se zušlechťující úloha moci v západní kultuře vytratila z mysli lidí, jak mohla propadnout bezduché vládě vědotechniky a chamtivé plutokracie."
Zušlechťující úloha moci je jediná kombinace o kterou tu stále jde a úplně stejně jako v minulosti. Dnes je dána moc do rukou ekonomie, která se jen tváří jako věda. Nicméně rozdíl oproti minulosti je jen v tom, že se dnes veškerá nespravedlnost tak složitě a nákladně vysvětluje jako matematika a jedině správná spravedlnost. Vždyť jsou na to nejlepší univerzity.
Pro pobožné je taková ekonomická logika asi bezduchá, ale jen někdy, když nejde zrovna o jejich peníze. Mechanicky uvažující ekonomové ve vládách nedokázali nic jiného jako ti doposavadní vládcové jen s božským posláním a sice zotročovat, ohlupovat, tvářit se velkoryse, rozpoutávat vždy obranné a spravedlivé války...

"Není důležité, jaké formy tato úloha moci nabude, zda suverénním a odpovědným vládcem bude monarcha, prezident, císař nebo republikánský vůdce."

Celý článek mi zní jako by nezáleželo na tom co se píše, ale hlavně , že se to hezky čte, hodnocení považuji za chybná a mystická a potřebné užitečné závěry se rozmažou do ztracena.

Např. o odstavec výše, který je celkem zdařilý, je uvedeno , že politik nemá moc. Jenže on jí má a sakramensky velkou, takovou si mohou ostatní leda tak představit jen ve snu! Mohou si klidně zvýšit plat, když chtějí, nebo nepřijít do práce... Hodnotím obsah za 4 a sloh za 1 , ale protože mi jde o obsah, tak nemohu lépe jak celkem za 4
Nečetl jsem to ani celé a ostatní raději nekomentuju.

190600

09.05.2009 17:25

Krize moci

RE: Poloha dole....

Novákneu 213.?.?.?

Přibývá stále více zkušeností, že dva lidé se prostě nedomluví na všem a ani v manželství. Proto manželství jako takové prodělává jednu prohru za druhou ať už ve statistikách v průměrné době trvání, nebo počtu šťastných a nešťastných , nebo v počtu rodinných kriminálních tragédiích. Manželství zanikají ikdyž ze životů zbyly jen kompromisy. Manželství musí být vnucené, svobodní lidé si nenechají diktovat zákony o manželství! Manželství bohužel nefunguje jen na domluvě- to je asi nějaká stará, nikdy nefungující škola, nefunguje ani hlasování a kompromisy dělají z počátku hlavně ti co později už neumí ani žít. Manželství je Hra! Má svá často těžce vybojovaná pravidla a v páru se nesmí o nich mluvit , v tom okamžiku přestávají platit. Je to stejné jako by jste ve hře hlásil svůj tah předem.
Skoro všichni se spoléhají na autoritu, rodinná výchova k ničemu jinému nevede, dokonce i tam kde je špatná výchova , nebo zdánlivě vůbec žádná není, tak se vychovávají lidé bojácní, toužící po jistotách od nějaké autority. Důkaz? Nikdo nechce nic riskovat, spoléhá ve všem na druhé, rádi se podřizují autoritám v práci i doma. Proč ? Přináší to pohodlí.Prvním krokem ke změně je asi uvědomit si pohodlnost a bezmocnost, taky jde jen o nějakou hru a určitě nemá smysl trapčit někde na barikádách a riskovat i jinak vězení.
Této společnosti vládne zdánlivě vlídná ruka , ale možná jen proto, aby bylo možné vyrábět stále dokonalejší zbraně proti jiným velmocem a špiclovací techniku na vlastní lidi a také luxus a komunismus pro určitou sortu. Na druhou stranu se ukazuje , že vládnoucí ruka je naopak velmi tvrdá, protže se kupí neřešené, nebo špatně řešené, problémy- hlavně zdravotní a ekologické. Důkaz? Zdá se, že hroucení společenského řádu , nebo zlořádu, je možné sledovat živě na našich obrazovkách a ti vnímavější kolem sebe. Rok od roku je vše stále jasnější a veřejně se mluví o věcech o kterých se nedávno ještě lhalo.
Osobně by mi bylo nejmilejší , kdyby žádní mravokárci nic neprosazovali, protože špatné se musí zhroutit samo, lidi jsou v tomto naprosto neschopní.

190734

10.05.2009 17:45

Krize moci

RE: Poloha dole....

Novákneu 213.?.?.?

Ženy neví co chtějí? [zahanbení] To je možná vaše sladká iluze. Zkuste té své uzavřít přítok peněz a seznam toho co chce může dostat i písemnou podobu u soudu a je možný, že na ní do konce života nezapomenete. Opravdoví chlapi s jasnými prioritami, jak píšete skoro bohužel neexistují , protože ti by nedopustili aby byl život naprosté většiny lidí stále větší krizí.

190801

11.05.2009 10:37

Krize moci

RE: Poloha dole....

Novákneu 213.?.?.?

Slepici co neví co chce bych nechtěl ,to já tvrdím, že ženy ví co chtějí. Ale je fakt, že někdy hrají divadlo o čisté lásce a bojí se přiznat, že jde i o praktické věci. Nepotřebujete nakonec peníze žádné , stačí mít široké možnosti a na ně je třeba mít moc dobrý rodokmen , nebo talent na cokoli, třeba na podvody. Nechtěl bych se těmi jmény moc zklamat, to bych mohl ctít třeba Gatese a milion dalších a byli bycho zase tam kde jsme nyní.
Tragicky to neviděl ještě minulý podzim třeba Kalousek . Už za měsíc na to mohl každý vědět, že kecal a ti co si to odskákali ztrátou, tak možná otevřeně říkají, že byl mega idiot. Dnes se Kalousek opravuje, přece jen kdo chce být stále za idiota a tvrdí že světlo na konci tunelu v krizi je už možná vidět , ale může to být vlak v protisměru.
Nemá smysl si mazat med kolem huby je tu dávno krize sociální, zdravotní , ekologická a finanční , pak příjde rodinná a asi nějaké další.

190857

16.05.2009 11:33

Banka KBC čelí vážným problémům

RE: Tak už to ZAČALO pánové !!!

Novákneu 213.?.?.?

Horší to bylo třeba v tom , že okolo hranic byly dráty a říkali, že za nimi jsou ti zlí, takže jsme prostě nemohli každý rok letět do New Yorku na preso. Taky nikdo nemohl snadno svobodně podnikat[smích] Černý příjmy ale byly, že poctivci! Nikdo nesměl kecnout proti ksč a nesměly se kreslit obrácené svastiky. Kdo chtěl mega blahobyt, tak se musel stát zvířetem a získat vysokou funkci. Každý trochu spořádaný měl pouze jistotu , že může bydlet, žrát, množit se , musí makat, sice většinou jen trochu , ale fakt musí ,že se bude mít stále stejně a že se těžko někdy vyšvihne nad sousedy. Nikdo se nemohl topit v takových tunách rozmanité duchovní lit jako dnes. Nikdo tenkrát asi neřešil, že si potřebuje vybrat 15000eur. Celý východní blok se stal dobrým podhoubím pro optimistické kecy typu svoboda, prosperita, efektivní práce, ráj a osvícení pro každého na dosah, konkurence snižuje cenu, kdo má větší auto má i větší péro...Ze západu na nás oprávněně čuměli jak na naivní debily s vypláchnutými mozky.

191283

16.05.2009 14:13

Firmy přestaly propouštět, bez práce jsou už všichni Češi

RE: stavebnictví

Novákneu 213.?.?.?

To je moc hezky řečený. Všichni jsou spokojení. A tak to má být.

191290

22.05.2009 11:49

Na židy dojde až pak

RE: Mame kyvnout na klece.

Novákneu 213.?.?.?

Neumím si bohužel představit jaké mravní hledisko a osobní příklad dokáže ovlivnit současnou krizi.
Baťa, autor textu navíc nežil v naší době, kdy zmáčknutím jednoho tlačítka se spustí automatická linka, která sama začne chrlit 1000 cviček za hodinu a stačí mít jednoho v debilce kdo bude odvážet plné palety cviček na kamióny. Navíc je vše nastaveno na zisk a to je zakomponováno do základních hodnot západu, takže morálně a všeobecně platně se plně uznává jen to, že pravdu má vždy ten finančně silnější. Vše musí být podle těch co vydělávají nejvíc, jinak by kapitalistický systém ztratil smysl. Nejbohatší jsou přeci ti úspěšní, kteří obstáli v konkurenci a byli v něčem velmi dobří. To se najednou mají chovat jinak a mají být rozdávační? Když nejbohatší jako kdysi Baťa mluví o morálce, co tím vlastně myslí?

191718

22.05.2009 21:37

Na židy dojde až pak

RE: Mame kyvnout na klece.

Novákneu 213.?.?.?

Brutální nadbytek všeho je na západě už dávno, dokonce i zde v Čechách by se to tak dalo nazvat. Bohužel je to v kombinaci s majetkovou soutěživostí, která je záměrně udržována do nekonečných detailů. Je až nepochopitelný za co lze zbytečně utrácet a že se dá naproti tomu za základní potřebu-bydlení zadlužit na celý život. Běžný člověk se vůbec nechytá takové rozporuplnosti ve svém životě uřídit, ať už má jakýkoliv morální příklad.
Teoreticky stačí ke spokojenosti všech jen málo, ale právě tohle málo se lidem nikdy dát nesmí, protože by vše bylo jinak. Lidem se nesmí dát jistoty na úkor soutěživosti ve všem od nicotného zboží a služby až po životní potřeby jako byt, který může být za 300 tisíc po třeba 300 miliónů. Všechny možnosti jsou bezbřehé, ale zároveň i v tom nejmenším nejisté. Každý má možnost podnikat za 200tis. měsíčně, málokomu to vyjde a když ano, tak neví dne kdy koryto vyschne, mnozí si nejsou jistí jestli bude zítra na rohlík. Všude číhají většinou umělé hrozby. Z lidí to dělá šílence. Nepomůže zde žádný morální příklad, těch je tu mnoho, ale nic neřeší. Jakýkoliv zásah, který by měl zrušit soutěživost a vnést pohodu a jistotu do životů, by ihned zbořil veškerou logiku naší kapitalistické hry, lze jen čekat, ale i to přinese zboření této hry, jak je zatím vidět. Ostatně soutěživost v době vysoké nezaměstnanosti asi tak 20-30% a nouze po zakázkách, se už udržuje fakt blbě.

191749

23.05.2009 09:17

Na židy dojde až pak

RE: Mame kyvnout na klece.

Novákneu 213.?.?.?

S těmi zdroji jsem to pochopil, jen jsem nechtěl otevírat další téma , že celý svět nemůže žít, tak jako nyní západ. Chtěl jsem jen poukázat na západ, který má všeho dost, jen způsob zacházení s lidmi je,když už ne pro nás samotné, pro jisté svobodomyslné národy nepochopitelný. Například z jižního Mexika by na západ nechtěl nikdo emigrovat- nabrat peníze a zase se vrátit, nebo být bohatý na západě to jsou jen další jiné možnosti, to by zase naopak mohli chtít všichni.[smích]
Na jednu stranu je náš systém citlivý, např. nesnese 0% nezaměstnanosti, na druhou stranu si lehko pomůže, v tomto případě třeba importem pracovníků a to např. vytváří takové deformace, které jsou celkově stále mohutnější až to jednou tu průmyslovou turbínu nakopne a ta ulítne stropem až někam do háje.
Mravní a morální stav ...bych v tomto případě jednoduše nahradil slovy - platnými zákony. Na jednu stranu k donucení k dodržování skoro jakýchkoliv zákonů je zapotřebí vždy totalitního způsobu. Na tom se shodnem jistě, že obecně je totalita neefektivní. Já tvrdím, že ta naše je s dechem u konce. Na druhou stranu ikdyby byla polovina obyvatel mravná jako sám Ježíš, tak jim hrozí velmi snadno porušování kdejakého zákona a k tomu jsou i nuceni se podřizovat mnohdy nelogické soutěživosti, přestože každý z nich bude skěle na něco talentován. Jeden na hudbu, druhý na výchovu dětí, jiný na fyziku atd. Třeba každý ve svém oboru bude schopen obdivuhodných výkonů, ale musí se pořídit zákonům a ikdyby se každý z nich naštěstí i živil svým oborem, kde je velmistrem, tak se může lehce stát, že mu tam někdo zákonným způsobem přistřihne křídla, protože TO se jim zrovna nehodí do krámku. Ti co dokázali pro lidstvo nejvíce, tak ti zrovna obvykle se svým okolím nesoutěžili vůbec a troufal bych si vážně dokonce i tvrdit, že v každém takovém případě bylo jen velikou náhodou , že nebyli zabiti dřív, než své dílo zveřejnili a již nešlo s tím nic moc dělat. Naše civilizace se nevyvíjí ale zaniká, je otázkou jestli se její zánik dokáže včas zaseknout a podaří se nastolit alespoň udržitelný stav,vždyť už to papouškuje každý i podprůměrný vědec. Nedělal bych si starost o soutěživost, nebo lenost lidí, naopak lidi jsou neuvěřitelně tvůrčí a rádi něco dělají dobře, ale zákony je cíleně každou mikrosekundu k něčemu nutí, nebo vyžadují na nich něco co už z principu ani chtít nelze.

191767

23.05.2009 21:12

Na židy dojde až pak

RE: Mame kyvnout na klece.

Novákneu 213.?.?.?

Já jsem asi větší skeptik až na tu přirozenou aktivitu lidí a rozvoj i bez soutěživosti.
Jinak samoregulaci svým způsobem máme, nikdo nedokáže lidi vybuzerovat víc, než oni sami sebe. Vždyť to jsou oni sami co stále křičí po přísnějších zákonech a trestech, Svýcarsko skoro neznám, ale pochybuji, že tam bude něco zásadně jinak. Nehodovost na silnicích je u nás zhruba stále stejná,ale ukáže se v televizi šikovně jeden masakr a hned všichni řvou zvýšit pokuty, odebírat řp. i auta, zastřelit na místě aj. Zachvíli tu už budeme jak v USA, že se chlap na ženskou raději už ani nepodívá, aby ho náhodou neudala za harašení. Stačí v televizi ukázat jednu fotku a lidi si u ní hystericky vysadí pant jak řvou zpřísnit zákony... Právě tady se dalo číst o kanadském zákoně, že žena zavolá jedno číslo a nemusí už nic říkat - chlap může být rád že mu zůstane z celého majetku holý zadek. Lidi sami se nechají očipovat, nasadit kamery na čela a sami si určí nejvyšší tresty za sebemenší vymyšlené přestupky. Změna k lepšímu nepřijde nikdy od lidí. Oni propásnou i to nejjednodušší co je k tomu třeba.

191793

24.05.2009 20:48

Na židy dojde až pak

RE: Mame kyvnout na klece.

Novákneu 213.?.?.?

Vyspělost státu se pozná nejlépe podle množství asociálních jevů. Když má stát armádu, tak už má i pořádný základ. Armáda bez buzerace nejde a buzerace je už solidní asociální jev. Největší počet vězňů na světě se setkává s nejsilnější armádou světa v USA,tomu říkám smrtelná kombinační předzvěst a v tomto případě několik let stará.

191834

28.05.2009 10:24

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: ODS je jistě

Novákneu 213.?.?.?

Kdo tu má vlastně racionální argumenty? Politici sotva. Celá společnost žije iracionálně. Vyrábí se nesmysly a záměrně tak, aby fungovali co nejkratší dobu, kancelářských je čím dál tím víc, lidi se buzerujou aby byli v práci co nejproduktivnější a dělali přesčasy někde i zdarma. Když se vše začíná hroutit, tak masy řvou že chtějí práci! Na jakémkoliv mítinku u nás se nerozhodne co s tím, takže syrové vajíčko považuji za skvělý argument.
A co dál? Co se jich týká, tak snížit počet politiků na 10% a snížit jim platy na 10% za každou vážnější chybu trest. To nemusí nikdo prosazovat, stejně by neměl šanci uspět, mohl by to být jeden z dalších důsledků krize.

192116

28.05.2009 14:24

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: ODS je jistě

Novákneu 213.?.?.?

V iracionálním světě, mezi iracionálními lidmi se určitě jakékoliv sliby plní těžko, tím spíš , že se řešení čehokoliv nesmí dotknout ničeho podstatného co by mohlo náhodou zvyšovat nezávislost každého jedince. Skoro bych ty politiky začal i litovat. Zapomněl jsem zdůraznit, že myslím každého politika. Ani za jediného bych nedal prst do ohně a ani jeden by nedokázal krizi zabránit a ani jeden ji nedokáže taky vyřešit. Musely by se vyrábět jiné výrobky, musela by se zkrátit pracovní doba, musel by se snížit důchodový věk, ve školách by se nemusely učit tolik kravin.
Cokoliv by pomohlo, lidi sami iracionálně odmítají, proto žijeme tak jak žijeme.

192161

16.06.2009 10:15

Plat 300 milionů ročně

RE: Joo,

Novákneu 213.?.?.?

Chápu, že se většinou lze vrcholově věnovat sportu 20 let, ale tak odrovnává zdraví,nebo podporuje zdraví? Takže silně pochybuji, že vrcholový sport pojatý soupeřením a obchodně vytváří jiné hodnoty, než že pár jedincům zníčí zdraví a zároveň je dostane mezi milionáře. Určitě také nepodporuje zdraví těch co na něj jen čumí nekonečné hodiny. Určitě také vzniká soupeřivost se všemi svými negativními důsledky , které dnes už docela jistě převáží ty klady jako psychická pohoda z pohybu a vytváření přátelství a komunit, vzniká totiž stále početnější komunita vepřů, který už vzdali soutěž , protože jim je jasný , že v ní uspějí jen málokteří a oni to zrovna nejsou. A pozitivní morální dopad? Jaký? Že namá smysl se zbytečně namáhat, že musím být pořád lepší než někdo, jinak se stanu nulou?
Nejvíc souhlasím s posledníma dvouma větama a upozoňuji , že se nám takřka vytratil z dohledu jiný pohyb, kde je soutěživost až zakázána, protože to przní výsledky a zážitky. Sport , nebo tedy pohyb jako ventil tedy beru , ale neberu když musíme být debilama, který na něj musí čumět a platit za to!

193394

16.06.2009 16:24

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

A hodně náročné![smích]

193413

16.06.2009 21:11

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Kdyby všem ženám bankéři tak smrděli jako předpokládám že vám , tak by se jim ženy přeci vyhnuli jako poslednímu smradlavému bezdomovci ve vsi a oni by měli hodně vážný existenční problém a bylo by to hodně hybnou silou. Jenže tak to zatím není a peníze každému voní i vám a i mě. V tom se jako mýlím?
Že by ženy parazitovali na bohatství svého muže atd?
Já si myslím že si svůj post paní bankéřové naopak umí vychutnat a mě se to právě moc líbí. Dámy v tom jistě vidí dokonce svůj životní úkol jako každá celebrita a nebuďme zbytečně skromní, tento cíl vychutnat si život vedle co nejbohatšího partnera má každá dnešní faninka. Na většinu však nutně musí zbýt trouba se sotva desítkou měsíčně, ale kurňa, za pokus to stojí skoro vžycky! Ostatně každý správný rodič přeci své ratolesti vede k takové náročnosti, neříkejte že by jste své dcery v tomto vedla k naprosté skromnosti, aby vydržely být cudné nejlépe do třiceti a pak uhnaly toho troubu jen s desítkou.

193434

16.06.2009 21:23

Plat 300 milionů ročně

RE: Naprosty nesouhlas s celym clankem (dal jsem za 5)

Novákneu 213.?.?.?

Skoro bych souhlasil, ale platí to i naopak. Lehce se může stát, že zrovna vy budete v situaci kdy vy sám budete řvát, jak je to vůbec možné , že se nikdo nezajímá, co se tu děje. Mě osobně sere, že v každém pidi městě je např. stadión za hrozný prachy a že jsou lidi, kteří mají peněz tolik, že mění radikálně podmínky na celém světě,ale stále jen k horšímu že se nenajde nikdo na celém světě, kdo by jim řekl zavčas a slyšitelně, že s takovou to půjde hodně rychle všechno do prdele.

193436

16.06.2009 22:05

Plat 300 milionů ročně

RE: Je to mafia

213.?.?.?

Ti co vytvářeli největší hodnoty, tak těm se svět často odvděčil jen bídou, nebo i smrtí. K nim se bohužel nemohou ani přirovnávat ti, kteří třeba do úplného vyčerpání vyrábí výrobky nebo služby pro denní potřeby, nebo mnohem častěji, pro denní rozmary. Už vůbec se k nim rozhodně nemohou přirovnávat uměle vytvořené celebrity, které po planetě skáčou jak nenažrané kobilky.
Přesto tu malá šance je, že i nula, která se obecně nepovažuje ani za plnohodnotného člověka, najde něco co ho zaujme, že najde krásu života, který ho doposud už tak často zklamal. Nakonec často se proflákne, že problém s životem mají přece i celebrity, když se cítí být přes všechny své prachy tak zoufale samy, nepotřební a neuznaný.

193438

17.06.2009 10:03

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Jestli se mýlím, to by jste mi musela dokázat činy a opakovaně!
Nepodlehl jsem manipulaci, ale všímám si co se děje okolo. V tom by jsme ale neměli být ve sporu. Ženy chtějí především lásku od bohatého , tolerantního, atraktivního prince....a když se nedaří takového najít, je třeba s přibývajícími léty své nároky snižovat. Pro nějakou je obrovské bohatství když má partner 16 000 měsíčně a stabilní místo. To co ženy chtějí už snad ví každej a každej by měl už vědět , že láska na celý život je fakt problém. To co jsou ortodoxní manželky ochotné prohlásit za lásku po 20 letech manželství, ale i méně, je fakt až hrůza. K hezkému životu to má nesmírně daleko a je pomalu fakt už i jedno kolik mají vlastně peněz.
Souhlasím s vámi, že za prachy je partneři prostě vlastní, jenže je jen častým paradoxem, že čím míň peněz partner má, tím víc si tu SVOU hlídá, cepuje jí a ovládá. Naproti tomu některý bohatý jí přece jen svobodu dá a ta chytrá ví, že je to ten pravej jejího srdce šampión.

193471

17.06.2009 10:22

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Jarmila podle mě je už nyní nadstandartně uvažující a její znalosti by se hodily masově uznat, ale už je asi pozdě a začíná to být už i jedno. To se mělo stát ještě před sametovou revolucí a vlastně ještě mnohem dřív. Její názory jsou mnohem lepší než naivita až manipulace o nekonečném růstu a prospritě a notabene s našimi západními bratry, kteří nejsou vůbec vychcaní jak mraky a vždy to s námi myslí jen dobře.

193472

17.06.2009 16:43

Politická situace v Íránu před výbuchem

překvapení

daneke 213.?.?.?

Stejně je to divné, neustále slyším z "demokratických" médií jaká že je v Iránu totalita a že je iránský prezident diktátor a hle, Iránu mají volby!! A taky debaty kandidátů v tv, demonstrace a právo na vlastní názor což už je v české republice trestné viz nedávné perzekuce národní opozice.

193508

17.06.2009 17:03

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Vám dvěma osmdesátpětkám změní názor jedině pořádná krize, protože potom teprve nebude nikoho, kdo by vás těm vaším krkavčím názorům učil. Když všechno víte tak jistě a přesně a tak souhlasíte s kapitalistickým systémem, protože ostatně jak správně a shodně uvádíte, nelze s tím nic dělat, aneb výsledek takového boje je jasný a každý kdo má jiný a třeba v něčem správnější názor je u vás hned komunista, tak s vámi prakticky není o čem diskutovat. Vaše názory mě nijak neohromují a ani mně nevadí, pokud nezačnou být vulgární, a jsou také už nyní prakticky zastaralé, dnes už jim nevěří ani sami vrcholní představitelé národů a mezinárodních firem, které tak uznáváte přes jejich jasné chyby.
Nekonečný růst jak jej uvádí propagandisticky kapitalismus, není shodný s udržitelným vývojem daný zákonitostmi na této planetě a doposud platilo, že pokud někdo vykazoval enormní růst, tak ho někdo třeba v jiné zemi musel táhnout. Proto do revoluce platila jedna z mnoha absurdit, že např. západní Německo bylo socialističtější než východní, nebo že na Ameriku nikdo neměl a jak by mohl, když si hraje někdo na mlujícího fotra Země s psty na spoušti. Opravdu nepříjemný taťka, který má vždy pravdu. Z toho dále platí a dnes máme to štěstí, nebo smůlu,že systém a jeho růst se nám před očima mění v hroucení a s vývojem má dočinění a ještě k tomu jen snad jen potud, když proběhne až do konce zavčas, než by musela proti rakovinovému myšlení a jednání zasáhnout sama příroda se svými zákonitostmi hroutícího se ekosystému.
Vy jste názoru, že vše jak je, je pořád správně, ať je to cokoliv. Opravdu velmi nepříjemný a častý názor a často je zdrojem mnoha křivd a zlého. Ostatně můžete mít takový názor, může ho říkat i sám nějaký váš Bůh, ale ikdyby to tvrdili všichni i On, tak to ještě pořád neznamená, že je to pravda, když lze v reálu dokázat, že následky jsou jiné, než se tvrdí.

193510

17.06.2009 18:02

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

No vidíte a jsme zpět u mé správné reakce, že ženy bankéřů jsou hodně náročné. A vy mi stále nevěříte, že by mohly hnout bankéřema.
Své nároky si ty dámy totiž nechtějí rozšířit o zjištění, které máte vy, že bankéři jsou svým způsobem podvodníci. Kdyby jim každá žena dělala denně zcény s tím, co to dělají za práci, tak je dostanou do vážných problémů.
Dále tvrdím, že nám všem peníze ohromně voní a že pro některou je celé jmění , když ten její má 8000 měsíčně.Vy mi nebudete schopná opakovaně dokázat, že jste vyjímka.
Z těchto dvou postojů rozdílných od vaších hodnotím jen trochu jinak vše co dál uvádíte. Většina věcí je otázka situace, například možná za jistých podmínek a za jistých okolností bych musel dát přednost té staré a bohaté , ale nevím jestli bych toho byl také schopen a většina žen toho právěže na rozdíl od mužu schopna JE. To je vysvětlení i toho , že u silnice najdete jen málo šlapáků, protože tu hnusárnu neustojí, ale ženy za prachy , nebo za (opravdu)okolností nemají nejmenší problém. Mladé dívky uvažují úplně jinak, než mladí chlapci, je běžnou praxí, že dívka je ohromně opatrná a dělá pořád fóry, nebo je trefená z druhé strany, že je davajka, ale nic moc z toho většinou fakt není.
Takže jste mě nepřesvědčila, naopak klidně budu tvrdit , že krásnou dvacítku odmítnu, protože tak drahé šukání mě může naprosto finančně a i jinak zrujnovat, protože má vypjestované nároky. Nesouhlasím s vámi, že jde jen o nějakých 10ku 90, ale že prachy a zázemí je pro ženy mnohem důležitější než to další, protože to přímo souvisí s lepším a až luxusnějším životem a jsou více ochotni se s tím lepším nadosmrti neoddělitelně spojit s pupeční šňurou, ikdyby to mělo hodně bolet, protože s jiným to přeci nebude jiné- muselo by se to zase hodně vyplatit. Muži to mají obráceně, protože oni jsou ti kdo platí alíky, kdo i po rozvodu a to i když si nejsou jistí jestli je dítě opravdu jejich. Tu drahotu si evidentně ani neumíte kolikrát představit a muži se při té pouhé představě lámou v kolenech.
Jsou to jiné úlohy (až pasti)žen a mužu dané zákony, přestože by to mohlo být i jinak. A jsou tu rozdílné preference co je krásné a co důležité a co ještě únosné.

193514

18.06.2009 01:01

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

To je dobře, že končíte, protože jste si sice vaše nadávky určitě moc dobře předplatil, ale kdyby jich bylo příliš, tak by sem do diskuzí chodilo stále méně lidí. Navíc pro vás neexistuje ani důvod, jak píšete, aby vás někdo učil a zrovna podle těch nadávek a strohosti, byste potřeboval ještě hodně dohnat. On vás nikdo neučil slušnému jednání? Nebo se nejspíš odmítáte jen pochlubit, kdo vás těm vaším moresům učí.
Náš křesťanský národ je docela citlivý na rouhání se! Každý v této diskuzi jistě ví, že je nějaké desatero přímo od Boha a tak každý může vědět, že Bůh něco říká. Že byste snad zde byl jediný, kdo tohle zrovna neví? Mnozí vědí, že náboženství všeho druhu zde roste jak houby po dešti. Takže je zajímavé, že jsem vás odhadl dobře a sám píšete jako byste přeci jen znal nějakého svého boha, který je vševědoucí, ale jeho věřícím však nelze, jak píšete, nic dokázat.
Takže opravdu nevím, proč sem chodíte diskutovat, když vše víte lépe a tak často nadáváte.

193539

18.06.2009 01:18

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Já si myslím, že se v mnohém shodneme a mohlo by to být ještě lepší, ale zde máme málo místa na důkazy. Já nemám ošklivé mínění o ženách, ale vím, že ženy zde jsou v pasti a muži v jiné opodál také. Samozřejmě, že osobní život, mám díky jistým danostem, docela komplikovaný snad od narození. Máme to tak ale všichni a rozdíly jsou jen podle štěstí a podle toho, na co je kdo ochotný si také vzpomenout. Také jste jednou psala, že jste si o lásce jen snila, ale realita byla nevyhovující…
Takže jen doufám, že ten vhodnější článek nepropásnu.[smích]

193541

18.06.2009 18:42

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

Novákneu 213.?.?.?

Díky moc. Důležité je vědět o čem člověk mluví a píše a to nemůže být nikdy zbytečné. Ti co neví o čem mluví a pořád jen mluví jsou opravdoví blbci, ale jednou snad pochopí a bude dobře. Co je to nekonečný růst nám už dlouho marně vysvětlují z USA:
http://www.novinky.cz/ekonomika/171550-usa-maji-tv...

193610

06.07.2009 23:45

Kalifornská prázdná pokladna by mohla být příležitostí

RE: LITUJI,že jsem neučil anglicky,ale německy

Novákneu 213.?.?.?

Světový je obojí, navzájem si vždy přeloží skoro všechno. Horší je to potom zase najít. [smích]Zkus tohle, je to ekonom a bere to ze široka a není to na závadu.
.http://www.youtube.com/watch?v=_A-nlYGgY0g&featur...

195011

07.07.2009 08:42

Kalifornská prázdná pokladna by mohla být příležitostí

RE: A bude hur...

Novákneu 213.?.?.?

Nevím jestli na severu také,nejspíš ne, ale na jihu Mexika stačí prý pracovat dva roky a dá se z toho žít do konce nejdelšího života. [smích])) Myslíte, že by všude na světě chtěli žít jak my, zrovna tady v čr? Takový Mexičan, když si pak pomůže dobře placenou prací v USA a vrátí se zpět, tak je mezi svými králem.

195037

07.07.2009 14:30

Obama přišel nasadit Rusku smyčku

Prohrávají obě strany - tedy všichni!

Novákneu 213.?.?.?

Taky si myslím , že je to jen kvůli tomu , že i armády musí jít ze širokých do úzkých. Něco kolem sto hlavic by zničilo Zemi klidně ještě asi 5x.Dříve se jednalo z části o zbytečnou nadvýrobu, ale zároveň to umožnilo vytvářet mohutný výzkum v tomto směru, na který žádná země nemá ani po tolika letech.
Jenže ani na jedné straně nedošel výzkum k takovému objevu , aby si jedna strana bezpečně zabrala druhou. Prohráli tedy obě strany! Teoreticky lze docílit stejného efektu jako případná jaderná válka obyčejným rozprášením radioaktivního prachu v určitém množství v jakékoliv oblasti Světa, třeba nad vlastním územím, a vítr se postará o zbytek, protože by to otočil okolo Země několikrát. Ale docela by se s tím blbě vytvářel image uznávaného, schopného a potentního hajzla. Proto je celé zbrojení jen hra pro blbý a přitom se všechny strany div nepusinkují.
Takže mám za to, že šlo hlavně o financování výzkumu a vedlejším efektem byla výroba haldy nepotřebných bomb. Na nic nepřišli a jen promr... zbytečně všechny prachy co to doposud stálo.

195065

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 127 čtenářů částkou 20 765 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 3

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 1

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 2

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
24,63 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
30,18 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
25,43 Kč
100 japonských jenů
22,85 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
6,13 Kč
100 maď. forintů
7,78 Kč
Ukrajinská hřivna
0,91 Kč
100 rublů
34,74 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 228,70 Kč
1 unce stříbra
426,33 Kč
Bitcoin
225 711,15 Kč

Poslední aktualizace: 28.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?