Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 42 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.11.2008 22:14

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Palin na priklad mysli

Saša 74.?.?.?

Meet the McCain/Palin supporters alespoň částečná znalost angličtiny je nutná.

174959

06.11.2008 00:12

Kataklyzma liberální plutokracie

RE: To bude ARMAGEDDON

Saša 74.?.?.?

>http://www.erichufschmid.net/TFC/Bollyn-Emanuel.ht...


Novým šéfem Bílého domu bude Rahm Emanuel, židovský syn teroristy Irgun http://eretz.cz/content/view/7146/
– jásot na Eretz

175088

06.11.2008 08:57

Amerika na rozcestí

RE: Mají jej v šachu

Saša 74.?.?.?

Pochyby o narození Obamy a rodném listu, byly dávno vyvráceny. http://www.factcheck.org/elections-2008/born_in_th...

http://www.nation.co.ke/News/-/1056/484146/-/tlhnh...

Vláda není jen prezident a nikdo mu nevidí do duše. Na rozdíl od Palinové a McCaina je inteligentní, čímž teoreticky by mohl být i nebezpečnější, ale počkejme pár měsíců. Drtivá většina lidí v USA se raduje, účast na volbách byla nejvyšší za posledních 100 let! Nemusí se stydět.

175117

06.11.2008 09:12

Tak tedy Obama

RE: dalsi odkaz:

Saša 74.?.?.?

Novým šéfem Bílého domu bude Rahm Emanuel, židovský syn bojovníka Irgun –také jsem si všiml jásotu na Eretz, ale ten samý Rahm Emanuel byl poradcem bývalého presidenta Clintona, kterého v poslední době nemohli sionisté v Izraeli ani cítit neb po nich chtěl ústupky nebo alespoň, aby přestali vraždit Palestince.

175120

06.11.2008 11:09

Amerika na rozcestí

RE: Na rozdíl od Palinové a McCaina je inteligentní

Saša 74.?.?.?

>A jak vy sakra muzete rict, ze ten, nebo onen je na rozdil od
>toho nebo onoho inteligentni??

Sedím v té Americe a poslouchám jejich výplody a proslovy. Mluvím s lidmi, nadšení je nakažlivé, je jasné, že Obama vyhrál ze strachu, aby nevyhrál McCain. Napsal jsem, že do duše mu nikdo nevidí, ale Američanům zní dobře, připadají si jako by se zbavili trnu v oku. Nemohu si pomoct, ale McCain s Palinovou se v jejich agitaci a výpotcích presentovali jak blbci. Je pravda, že za současné situace nikdo moc nenadělá, do Obamy nevidíme a on ještě není celá nová vláda. No a nemám rád Republikány, co je na tom špatného? Demokraté, dle mě, jsou o fous lepší. [mrknutí jedním okem]

Všichni řádíte, že je černej – tatínek byl černej a černá je v dědičnosti dominantní, co naděláš? [vyplazený jazyk]

Závidím mu jeho vzdělání a výřečnost.

Znám černošské části měst a ono je to porovnatelné s cikány. Dokonce mě okradli několikrát černoši, nejsou však všichni zcela stejní a dokonce si myslím, že skrytá diskriminace nejméně z části je příčinou. Budete argumentovat s obrácenou diskriminací. Problém je, že měřit by se mělo naprosto stejně.

175126

07.11.2008 05:12

Tak tedy Obama

RE: Perlicka z FOX dnes prave hlasi na Hardball: 2.20 pm ctvrtek

Saša 74.?.?.?

Ano na TV FOX News, nám sdělili, že hlavní poradce McCaina Randy Sheunemann byl prý vyhozen za prozrazení neshody mezi Palinovou a republikánským kandidátem; nedovede vyjmenovat 3 státy volného trhu na Severoamerickém kontinentu (US, Kanadu a Mexiko), Afriku považuje za stát a ještě se vzteká jak malé dítě, že ji tisk zrovna nechválí. Sami Republikáni ji mají již dost. Měla by si přečíst chvalozpěv Lubomíra Stejskala (toho co má na svém webu Izraelské vojačky a blog na Eretz) jak teskně píše na Neviditelně Utraceném Psu. Sára Palinová zaslzí až si přečte jak krásně o ní píše "novinář" Lubomír Stejskal:

„Tato nádherná, ale také inteligentní, energická, moudrá a schopná žena zaznamenala své první vítězství na mezinárodním poli. Ptám se čtenářů těchto stránek v Evropě: Kdo z nás ji blíže znal předtím, než si ji John McCain vybral do svého týmu?
Dnes o ní ví celý svět. Až se jednou dostane do Washingtonu – a upřímně bych si přál, aby to byla ona, kdo zaujme historickou roli první americké prezidentky -, budeme vědět, s kým máme tu čest. Letos jí nebylo vlivem řady okolností souzeno přijmout jeden z nejvyšších postů ve službě vlasti. Letošním rokem její cesta vzhůru nekončí, ale začíná.

Díky Sáro a Johne, za naději, kterou jste dali všem, kdo milují Ameriku.”

[chechtot]

175233

07.11.2008 05:55

Tak tedy Obama

RE: Perlicka z FOX dnes prave hlasi na Hardball: 2.20 pm ctvrtek

Saša 74.?.?.?

– video z FOX News na YouTube, o „moudrosti“ Sáry Palinové

175235

07.11.2008 08:59

Exkluzivní rozhovor s E. Sedláčkem: Byl to čistě politický proces…

RE: Nazývejme věci pravým jménem

Saša 74.?.?.?

>Já proti nacionalismu nic nemám

Vidíte, zde se shodujeme, jsem hrdý, že jsem Čech a myslím, že je to dobře, ač tam nežiji a jsem více méně světoobčan. Podobné to bude s každou národností a ještě to nemusí být konfliktní. Až přespříliš hrdí nebývají Češi nebo Němci, alespoň v našich očích jsou to Američané a Židé, u obou národů je původ nejistý a ta nacionálnost a sebevědomí přehnané.

>Je to jako když Saša nebo Mirek hřímá že si nenecháme do
>ničeho kecat od Rusů, a potom uposlechnou příkazy z USA.

Kde jsem Vám nebo snad Mirek šlápl na kuří oko? Jaké příkazy z US posloucháme? [chechtot] Moje a Vaše názory pane Robocreb jsou většinou podobné, Vy vidíte nějakou hrozbu v Rusku? [chechtot]

175246

07.11.2008 09:25

Okolnosti zrodu ČSR - část I.

RE: publikovat či nepublikovat?

Saša 74.?.?.?

>Je rozdíl mezi kontroverzním názorem a špinavým blábolem.

Přečetl jsem si Vaše minulé příspěvky, pane Koubek a je s podivem, že to říkáte právě Vy [mrknutí jedním okem] Co soused, ještě jste si nevysloužil těch Vámi zmiňovaných pár facek? [mrknutí jedním okem]

Hluboce s vašimi názory nesouhlasím, ale vždy budu hájit vaše právo svobodně je říkat. (Voltaire)

Tatíček Masaryk a Beneš jsou posvátné téma, skoro jak náboženství, ale již můj děda, který je ještě zažil, na ně měl svůj „ucelený“ názor. Není to zcela bez důkazů.

175248

07.11.2008 10:20

Exkluzivní rozhovor s E. Sedláčkem: Byl to čistě politický proces…

RE: Nazývejme věci pravým jménem

Saša 74.?.?.?

>Nechtě jsem si vás vzal do huby [velký smích]
>Samozřejmě jsem myslel pana "Spojeneckézávazky" Vondru.

Omluvy, to jsem já šlápl do ehm.., řekněme do louže. Chybná vztahovačnost, mám tu nad ránem a Mirek (nick je nepatrně rozdílný) je zde rovněž podobného ražení. Holt moje dlouhé vedení, rodiče byli „bohatí“, nežiji v ČR. [zahanbení]

175258

09.11.2008 08:19

Pohádka pro dospělé

Jen pohádka

Saša 74.?.?.?

Mentalita pytláka Loudy je totiž méně krkavá než majitele mlýna. Ono nejde o žádného „pana otce“, ač „slinil tužku“ tak majitel dobře ví, že jen maximální profit mu zajistí existenci a jinak ho spolkne konkurence. V jeho zájmu je dostat ze zaměstnanců maximum za nejnižší mzdu, kdyby tomu tak nebylo, tak nebude dovážet levnější pracovní síly nebo bude platit stejně jako obdobná firma v bohatší zemi. Sice se musí tvářit k zaměstnanci podobně jako k zákazníkovi, oba přeci dostávají nejlepší „deal“. Bez pytláka Loudy, by zacházel se zaměstnanci jen jak je nezbytně nutné, jak snad vyžaduje příslušný stát. Kdyby mohl, nastolil by otrokářství a neplatil zaměstnance vůbec. Naše společnost je dravá, nejen nejschopnější, ale současně také nejvychcanější přežijí a v tom je na tom stejně stárek, mládek spolu s pytlákem Loudou a „panem otcem“. Snad nejúspěšnější firma na světě Wal-Mart raději pobočku zruší než trpět union (odbory) a platy jsou minimální mzda a minimální zákonem nařízená dovolená což je 10 dní do roka.

175380

09.11.2008 09:34

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Saša 74.?.?.?

Pan „85“ zřejmě má malý byznys, pravděpodobně je tak malý, že musí pro něj pracovat a organizovat. Možná zaměstnává především sám sebe a vidí to z toho pohledu samo-zaměstnavatele. Opravdový byznys nepracuje na těchto předpokladech. Vlohy a píle s výjimkou vychcanosti tam nehrají velkou roli. V mezích a i za mezemi zákona musí v dané sféře obchodu získat maximální zisk, jinak zanikne. To je to právo silnějšího. Jinými slovy opravdový byznys pilně pracuje na podvodu a to

a) státu (minimální možná daň, + podvodné získání státní zakázky apod.)
b) zákazníka (reklamou, kvalitou, zárukou apod.)
c) zaměstnanců (tváří se jako milující macecha, musí dostat maximum za minimální nebo žádnou mzdu)

Jen „nejsilnější“ rozuměj nejšikovnější podvodníci přežijí. Bůh zlodějů a byznysu je stejný. V obchodu je výměna dobrovolná, ale pro silnějšího musí být vždy výhodnější. Jen nejsilnější přežívají. Je to podobné zákonům džungle. To je tedy ta píle.. Pokud má existovat nějaký socialismus (význam slova není v Čechách a bývalých „socialistických“ zemích správně chápán) tak by měl podporovat sociálně slabé což jsou „slabí“, blbí a nemohoucí. Otázkou je snad do jaké míry, jak je společnost dobročinná k méně vychcaným a jak blízko chceme být zákonům přírody či džungle. V krajním případě můžeme nemocné, staré a neproduktivní poslat do plynu, „obohatíme“ přece náš život a nebudeme se musit na ně ani koukat. Každý stát by měl být a snad musí být nějak sociální.

175381

09.11.2008 09:57

Sláva šéfovi prezidentské kanceláře

RE: Zde ho mate v plne krase

Saša 74.?.?.?

Myslíte na BL a na Okně „Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii“

175383

09.11.2008 11:03

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

Ano, pytlák Louda je parazit, ale bez toho parazita by stárek a mládek (/zaměstnanci) dopadli hůře. Podstatou inflace nejsou platy a pracovní podmínky, ale nutnost předehnat konkurenci – maximální zisk.

>V normalne fungujicim svete se oba tyto subjekty potkaji na trhu prace a domluvi se na podminkach akceptovatelnych obema stranami.

V našem normálním světě „akceptovatelné“podmínky určuje jen zaměstnavatel, bez státu či unie/odborů žádná smlouva neexistuje, zaměstnanec má na vybranou chcípnout hlady nebo akceptovat podmínky zaměstnavatele. Myslíte, že by v některých zemích někdo dobrovolně přijal zaměstnání bez teoretické možnosti onemocnět, bez dovolené atp.? Myslíte, že by někdo poslal pracovat svoje děti?

Wal-Mart zneužívá (skoro desetiprocentní) nezaměstnanosti. Pokud cena mašiny se bude jen blížit ceně zaměstnance, Wal-Mart a každý jiný zaměstnavatel zvolí mašinu a vyrazí „starého Frantu“. Tvrdý kapitalismus nemá s žádnou dobročinností nic společného, odpovídá „zákonům přírody“ ve smyslu růstu a nikoli vlastního druhu. Kapitalizmus je jediným fungujícím systémem, ale podobá se kvasinkám, které se nakonec vzájemně požírají, není tam zcela žádný prostor pro slabšího. V opravdovém byznysu neexistuje nějaká morálka nebo cit, pokud si toto přejete musíte se spolehnout na parazitující unii nebo stát. Ta unie je nesrovnatelně levnější než daně státu, kterému na srdci zrovna neleží především zájem zaměstnance.

175387

09.11.2008 20:06

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

Zde je výstižný příspěvek. Pohádka je úmyslně vložena do rodinných poměrů pro představu českého člověka, který objevil kšeft nebo byznys na úrovni pilných Vietnamců, člověka zaměstnávajícího rozšířenou rodinu. Tam je logické škobrtnutí s odbory. Co je však špatného na vyjednávání se zaměstnavatelem o podmínkách zaměstnání? Malému a ani velkému podnikateli nikdo nic nezávidí. Nežiji v ČR, kde zřejmě zákonné podmínky pro zaměstnance jsou stále příliš mírné. Firma není zaopatřovací ústav, ale mezi lidmi se jedná; bez unie nemusíte mít žádné zdravotní pojištění, žádnou dovolenou, dokonce ani žádný plat. Při pouhých desítkách zaměstnanců s nimi budete jednat ještě osobně a pravděpodobně sám budete v organizaci unii velmi podobné a to výrobců nebo pěstitelů čehosi. Trh práce funguje i s unií. Samozřejmě můžeme se do nekonečna bavit o přednostech a nedostatcích různých odborových společenství.

175413

11.11.2008 10:46

Pohádka pro dospělé

RE: Nesouhlasim

Saša 74.?.?.?

>(kamosovi z fabriky se 100 delniky zmizi za tyden krome jineho
>kolem 50 zarovek, 10 klik, 10 drzaku na hajzlpapir)

Zajímavý postřeh [mrknutí jedním okem] V severní Americe je i za malou krádež okamžitý vyhazov a žádná unie/odbory se zaměstnance nezastanou, ba naopak, zaměstnanci slušně vysvětlí znění smlouvy se zaměstnavatelem. Váš přítel by měl po týdnu jen 30 zaměstnanců ze sta. Ty fušky pro domácnost jsou posuzovány stejně jako krádež..

175510

19.11.2008 01:28

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

>Raegan s Tatcherovou potom ze Západu vymetli "přežitky
>socialismu" včetně progresivního zdanění, a od té doby se
>státy opět zadlužují.


> Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Ano, nejvíce zla bylo vždy spácháno ve jménu „dobra“.

Nejen autor, ale každý se zbytkem „selského rozumu“ je zmaten „řešením“ které má odměnit nezodpovědnost. Viz současný článek na seriózní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility.
Tak zvaná záchrana bankovního systému, automobilového průmyslu a dnes již i společností vydávající úvěrové karty/credit cards je morálně nezodpovědná. Je to pravý opak progresivního zdanění, o kterém se zmiňuje nick pan Bambus.

176170

19.11.2008 07:26

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: lichváři?

Saša 74.?.?.?

Máte pravdu pane Datel, ne ve všech, ale ve většině případů v minulosti bylo výhodné vzít hypotéku oproti nájmu. Na základě historické skutečnosti se dalo radit, pokud je nájem jen trochu blízký budoucím splátkám pak je výhodnější koupě na dluh. Situace se zkomplikovala až v poslední nejisté době. O příčinách jsme se zde již bavili.

176195

19.11.2008 10:32

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

Piráti a finanční krize

Saša 74.?.?.?

Připomíná mně to Somálské piráty s prozápadní Somálskou vládou. Velkému zloději se musí pomoci, vždyť je „náš“ a co bychom si počali bez něj. Tak to presentují US Republikáni. Liberálové jsou sice sympatičtější, ale stejní; sice se jen zmiňují o prostých, nekompetentních, krkavých, kteří naletěli podvodné reklamě a půjčili si více, než mohou splácet, ale reálně jim pomoci nemohou neb logicky by to blbci udělali znovu. Americká vláda nedovede vysvětlit, proč stát musí zadlužit relativně chudé, aby platili nejbohatším zlodějům „ušlý výdělek“. Jediné vysvětlení je „nutnost“ a omluvy. Je to nemorální a podpora podvodu těch několika nejbohatších, kteří zdaleka nepotřebují zachránit od nějakého hladu.

Mírněji je to vysvětleno v článku konzervativní CBC The American strategy of rewarding irresponsibility. Není tam zmínka o zlodějích, autor mylně označuje vlastníky bank, automobilového průmyslu a kreditních společností za nekompetentní blbce, což jistě nejsou lidé s nejlepším možným vzděláním a příjmem. Panika se zmocňuje Ameriky, zachránit piráty.

176209

19.11.2008 22:21

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Lidi od pamatniku volali tahnete do ruskaaaa

Saša 74.?.?.?

> faktem je, ze Topolanek byl v SSM a na prvomajove
>pruvody skutecne chodil.
>Jestli nesl v cele pruvodu ruskou vlajku

Nesl sovětskou vlajku se srpem a kladivem v čemž je rozdíl. [cool] Ne Základném zcela jistě není podporována z Ruska, ale i kdyby byla nechápu proč by to mělo nějakého p. Jandu rozčilovat, když americké rakety ze základny v Polsku by mohly za pouhé čtyři minuty dopadnout na Moskvu. Rusko se právem cítí ohroženo a Rusové byli pod stejným, ne-li horším režimem než my.

176281

20.11.2008 04:24

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

Pan Janda se opět mýlí, Bill Gates nerozdává zcela žádný svůj majetek. Bill and Melinda Gates Foundation je rodinná (Billem vlastněná) dobročinná organizace, jejímž smyslem je především snížit nebo uniknout zdanění. Z dobročinnosti se daně neplatí a někdy se dokonce na dobročinných spolcích slušně vydělává. Jediný platný argument je, že často soukromá organizace může být efektivnější než řízená státem. V jisté příjmové kategorii se dobročinnost prostě vyplatí. Charitativnost je těžké odsoudit, ono však může být dražší nebýt „lidumilný“ a ztratit možnost investovat svoje vlastní zdanění. Všichni billionáři vlastní charitativní spolky, které často ještě od chudších zase vybírají.

The Bill Gates Foundation has also received criticism because it invests the assets that it has not yet distributed, with the exclusive goal of maximizing the return on investment. As a result, its investments include companies that have been criticized for worsening poverty in the same developing countries where the Foundation is attempting to relieve poverty. These include companies that pollute heavily and pharmaceutical companies that do not sell into the developing world.

176315

20.11.2008 07:53

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

U byznysu je to vydání, které odepíšete celé.

176331

20.11.2008 09:17

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Nezastávám se tehdejšího "socialismu", což byl jen nesmyslný název, najděte si význam ve slovníku. Ale...
Po slavném "plyši" se krást přestalo? [mrknutí jedním okem]

176343

20.11.2008 09:21

Poučení z Neználka

RE: Bohuzial pan Vladimir

Saša 74.?.?.?

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates
How to Become As Rich As Bill Gates
Ano, minulý týden Bill Gates obdržel v Tokiu Goi Peace Foundation's Award a při té příležitosti se rozhovořil o své druhé kariéře globálního filantropa. Vše samozřejmě je vydáním rozuměj nezdanitelnou ztrátou Microsoftu, kterému udělal dobrou reklamu a vlastně vydělal, ač byl svojí firmou placen. Být na jeho místě, tak zaplatím daně. Můžete namítnout, že stát moje daně rozfofruje a budu mít „méně“, ale ten člověk a ani jeho prapotomci nepotřebují cent, okrádat stát je zcela nesmyslné a Vás by za to zavřeli. [zmaten]

176345

21.11.2008 10:42

Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii

RE: Preklad

Saša 74.?.?.?

Dnes se běžně používají daleko více znetvořená anglická slova v celé řadě jazyků a slovenština je jeden z těch nešťastných živých jazyků. Překlad je převzat a nakonec si to můžete přečíst v originále, pane MV. Můžete si také přečíst naplnění předpovědi a současnou analýzu amerických výzvědných služeb, ve zkrácené verzi a česky na http://www.blisty.cz/art/43900.html nebo v angličtně na BBC a Guardian.

176454

Pane Janda, Spojené Státy mají útočnou a rozpínavou historii. Jejich rozpočet na zbrojení je větší než celého zbytku světa. Je absurdní tvrdit, že potřebují pro svoji obranu další základny. Spolu s raketami v Polsku radarová vojenská základna představuje pro Rusko smrtelné nebezpečí. Je tedy lež, že je to záležitost obranná. Žádný stát by si nepřál mít na své hlavní město namířené rakety se schopností jej zničit za 4 minuty. Pro Čechy a ČR z toho neplyne jediná výhoda, je nejlépe stát stranou.

176500

22.11.2008 10:28

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

Vzdali jsme se rozumu

Saša 74.?.?.?

Každý máme své přesvědčení, víru či myšlenku. Samozřejmě každý jinou, někdo uvěří všemu, jiný ničemu a všechny variace a kombinace představ. Zřejmě a dle platných zákonů je to trestné a asi si zcela všichni zasloužíme šikany zákazu internetu, shromažďování, pohybu, popřípadě mnohaletého trestu bez možnosti propuštění pokud se nevzdáme myšlení a nebudeme tak „zrehabilitováni“. Není to absurdní? Nesmíme se ani zbláznit, myslet si, že jsem Napoleon a chraň bože vůdce! Musíme věřit jen v „dobro“, že mutilace genitálií je nějak prospěšná. Zde zase nikoho ani nesmí napadnout myšlenka o absurdnosti, bylo by to totiž nezákonné a jsem identifikovatelný. Kdybych byl Němec asi bych těžko věřil, že můj dědeček byl zločinec, naštěstí nejsem, bylo by to totiž také trestné.

Tak mě napadá, že naši vůdci, v uvozovkách nebo bez nich, co jsou o svém vůdcovství přesvědčeni, by si tedy také zasloužili příkladného trestu. Jsme ovce přátelé, vzdali jsme se snad šíleného rozumu.

Viz také Političtí vězni – vězni pro názor

176515

22.11.2008 10:41

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

Saša 74.?.?.?

Vám nestačí, že byl předsedou Socialistické mládeže v Závodě automatizace Výstavní 8, Ostrava a synem předsedy Celozávodního výboru KSČ Zbrojovky Vsetín?

176516

22.11.2008 11:22

Michail Chazin: USA budú čoskoro čeliť novej Veľkej depresii

RE: Preklad pane MV

Saša 74.?.?.?

Problém je, že si stěžujete na nepravém místě a zasloužíte si to Vaše „diskusne Gestapo”, nikdo nekvalifikoval Vaše mentální schopnosti pane MV a Vy se zcela zbytečně rozčilujete, chcete se jen blbě hádat mimo mísu. Napište překladateli nebo do kulturního tyždeniku Nové Slovo. Mohl jste rovněž článek sám přeložit a poslat editorovi.

176518

25.11.2008 10:28

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Decentralizovat!

Saša 74.?.?.?

Pane 85, v dnešní době ve většině zemí to „progresivní“ zdanění je přesně opačné než si snad představujete, čím větší příjem, tím menší daně. Tedy v té nejchudší skupině (asi do dvacetinásobku minimální mzdy) tam ještě progresivně snad stoupá, ale pak je již jen teoreticky na papíře, otevřou se zcela nové možnosti odpisu daní a dokonce možnosti dotace státem. Začnou se otevírat nové možnosti. Když se dostanete někam ke stonásobku minimální mzdy, tak to již najmete celé týmy profesionálů na únik od daní a pochopitelně náklady na jejich práci si zcela legálně od daní také odečtete. Možná máte pravdu, v mnoha případech by asi rovné zdanění bylo férovější. Je těžko říci kde končí chytrost a začíná vychytralost často až podvodná. Naše přirozená krkavost vzrůstá s Vámi zmíněnou „chytrostí a pílí“ a nezná mezí. Chudák sice dnes pro pírko přes plot neskočí, ale „vlastník“ pro pírko zláme sousedovi nohu. Píšete „každý produkt se chválí a o negativech se cudně mlčí”, zcela s tím souhlasíte v případě léků a zdravotní péče? Jsou mezi námi blbci, ale každý nemůže být lékařem a dokonce ani finančním poradcem ač na to nepotřebujete stejné vzdělání či inteligenci. Kde udělat čáru, co je podvod a co zmíněná chytrost? Američané jsou prostí, podobné to bude i s menší částí Evropanů.

176700

26.11.2008 08:09

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

Nemá se o tom mluvit

Saša 74.?.?.?

Asociace zahraničních novinářů v Izraeli se stále marně odvolává k izraelskému nejvyššímu soudu s žádostí o povolení vstupu do Gazy. ABC, CNN, BBC a ostatní představitelé světových médií zaslali také dopis úřadujícímu premiéru Ehudu Olmertovi, v němž jej žádají, aby novinářům přístup umožnil. Olmert na dopis neodpověděl. Izraelskou politikou je neukazovat, co se děje v Gaze. ( zdroj Eretz)

Je to ostuda národa, který si přivlastnil holocaust. Slušní židé se stydí za sionistickou vládu Izraele skrývající pod rouškou náboženství nerovnost občanů a touhu po vyhlazení jiného národa.

Zcela všichni nejsou stejní, je jich málo, ale někteří mají svědomí a vyčítejme jim to co je zcela prokazatelné, co zavání fašizmem – je toho dost. Pokud však sionistický stát trestá kolektivní vinou obyvatele Gazy, zaslouží si stejného trestu. Není rozdílu mezi „zbožným“ Iránem a „zbožným“ Izraelem a nebo je?

176811

26.11.2008 09:27

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Gaza je pod protektorátem Izraele. Po dohodě a nátlaku Izraele, Egyptská armáda uzavřela přechody do Egypta. Z 1,5 milionu obyvatel 20 tisíc nejchudších je zcela závislých na humanitární podpoře OSN. Zcela teoreticky by je měl živit Izrael neb jsou pod jejich „ochranou“.

176817

26.11.2008 09:48

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková jako Grégr

Saša 74.?.?.?

Evropská Unie již přikázala nepěstovat řepu a jiné, proč by nemohla zakázat jadernou elektrárnu? Myslíte to opravdu vážně, že by na „volném“ trhu byla elektřina ze zahraničí levnější? Pane Jams, jste si opravdu jist, že všechno pracuje lépe v soukromých rukou? Moje zkušenost z „Ameriky“ je přesně opačná, alespoň co se týče zdravotnictví, bankovního průmyslu, pojištění, školství a nakonec každého klíčového průmyslu v okamžiku, kdy se několik firem spojí a stanou se dominantní. Je to nejen dražší, ale stát, tj. daňoví poplatníci jako Vy je musí dotovat.

176819

26.11.2008 10:18

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

Znám poslankyni Janu Bobošíkovou pouze z internetu (nežiji v ČR). Je mně srdečně jedno za koho kandiduje, vždy však zněla velice rozumně a dobře. Nemějte strach ze sociální spravedlnosti, nikdy si rovni nebudeme, ale věřte, že soukromé zdravotnictví je stejné, jako kdyby nebylo, a obdobně je tomu s celou řadou zásad tvrdého kapitalismu. Je to pouhá vidina výhry, jako v herně. Jediné co je možné, že politici mají lhaní v pracovní náplni a byla by jako Obama, který již ze svých slibů couvá.

176824

26.11.2008 22:42

Ústavní soud odročil jednání o Lisabonské smlouvě na zítřek

RE: Díky, pane prezidente...

Saša 74.?.?.?

>nevěřím ani vám, ani podivně nelogické předposlední
>větě odkazovaného článku z Blisty.cz (je-li sluneční
>záření sulfáty odráženo do kosmu, pak nemůže jít o
>skleníkový efekt, nýbrž by se musela země ochlazovat).

Pokud nerozumíte česky přečtěte si to anglicky: The programme failed to point out that scientists had now explained the period of "global cooling" between 1940 and 1970. It was caused by industrial emissions of sulphate pollutants, which tend to reflect sunlight. Subsequent clean-air laws have cleared up some of this pollution, revealing the true scale of global warming - a point that the film failed to mention.

V předposlední větě BL se píše o ochlazování v létech 1940 až 1970 a je logické. Máte však pravdu, že zoufalá výroba elektřiny z větrníků problém pouze snad oddálí, je nás na Zemi prostě moc.

176896

27.11.2008 01:19

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

To by podporovalo moji teorii, že našimi politickými vůdci jsou za každého režimu zcela totožní lidé. Jsou to prostě ambiciózní jednotlivci, kteří musí uspět. Je jim jedno, co z kazatelny káží, jen když je to dovede za jejich cílem. Nikdo vlastně neví, co provedou, kdyby mohli vládnout. Měl jsem za komunizmu spolužáka, předsedu svazu mládeže a nakonec vystudoval teologii a stal se farářem.

176902

27.11.2008 06:29

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

> hlavně že odtamtud lítaj rakety

Palestinci jsou zabíjeni IDF a „osadníky“ 20x častěji a nejsou to jen „teroristé“ či partyzáni, jsou to i ženy, děti, starci a stařeny. Jejich domy jsou bourány, pole konfiskována a území kde mohou živořit stále zmenšováno Izraelem.

176918

27.11.2008 09:36

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Iránský prezident hovoří k věci

Saša 74.?.?.?

>To ať si vyřídí ty děti a Hamasem a Fatahem.

Dle Vás nacistické řádění po atentátu na Reinharda Heydricha bylo tedy oprávněné? Děti však ani ti nacisté nezabíjeli.. [naštvaný]

176931

28.11.2008 18:10

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

>Kdyby za každého mrtvého Žida

Žijete ve „Vašem ráji“ pane 78, IDF a osadníci jich zavraždí nepoměrně více. Asi 20x víc židovský Nacisto.

Sledujte oběti na Eretz. [bliji]

177059

28.11.2008 18:40

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Studentská asociace university Carleton v kanadské Ottawě odhlasovala nepodporovat výzkum cystic fibrosis s odůvodněním, že chorobou trpí převážně caucasians. Dovedete si představit kdyby odmítla podporovat výzkum Tay-Sachs Disease, kterou trpí především Židé?
Zdroj CBC Canada.

177060

29.11.2008 10:22

Hladoví obyvatelé Gazy se živí potravou pro zvířata

RE: Co hranice s Egyptem

Saša 74.?.?.?

Příčinou je vláda, která chce ovládat. V každém případě, by stát měl být zcela a co nejvíce odloučen od náboženství. Náboženský stát potlačuje svobodu přesvědčení, které se i v průběhu života mění, a bezpochyby na ně máme plné právo. Stát zneužívá přirozených pocitů sounáležitosti jako národnostního cítění a dokonce vnuceného přesvědčení – nejsi „náš“ když… Stát či vládnoucí oligarchie, jak říkáte, požaduje, aby lid žil v bázni a snaží se sloučit často zcela absurdní přesvědčení s nacionalismem. Nejsou to jen státy, které jmenujete, ale je to nejméně stejnou měrou i Izrael a do značné míry překvapivě i Spojené Státy. Extrémem je uzákonění mutilace genitálií, jediné náboženství podmínkou plnoprávného občanství atp. Nejde jen o země "třetího světa".

177099

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?