Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 42 příspěveků, 1 jméno: cygnus.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.10.2003 23:57

Ještě 168 dolarů

Ještě 168 dolarů

Cygnus 62.?.?.?

Myslím, že vylučovat Mikina byla chyba. Do jisté míry tu vytvářel právě tu potřebnou protiváhu, protože je právě tím člověkem, který přemýšlí jak ho média naučila.

Na druhou stranu. Jednostrannost serveru mi nevadí. Naopak mi, naprosto vyhovuje, protože chci-li názory jiné, navštívím jiný server.

20929

18.10.2003 23:42

Číňané ve vesmíru?

Číňané ve vesmíru?

Cygnus 62.?.?.?

Já Číně fandím. Děsila mne představa, že Američani budou ve vesmíru jediní.

20928

16.10.2003 00:27

Starší člověk a voda

Starší člověk a voda

cygnus 62.?.?.?

Hezké. Co takhle zakázat všechna slova, která může někdo použít a jiný se tak může cítit diskriminován? Zakázal bych mluvit o končetinách před mrzákem, zakázal bych mluvit o barvách a světle před slepci, zakázal bych psát o hudbě, zpěvu a řeči, aby si to nemohli přečíst hluší. Zakázal bych mluvit o krajině, o loukách a pastvinách před měšťáky, zakázal bych mluvit o dlažbě, o hromadné dopravě, o vysokých věžácích před vesničany. Zakázal bych mluvit o nížinách před horaly a o horách před lidmi z nížin. Zakázal bych mluvit ... a trestal bych to velmi tvrdě. Jen tak se do nich musí, protože z tolika pojmů, kterými lze pojmenovat i co jsem nikdy neviděl přece pramení svobodné myšlení, co kdybychom začali uvažovat o politice, tu jsme taky nikdy neviděli. Možná bude jednodušší zakázat rovnou všechno.

Kdybyste věděli o nějaké mimozemské lodi, která prolétá kolem a bere stopaře ... zn. ručník mám

Prevít Zavání Orwellem? Už velmi dlouho ...

20807

25.09.2003 09:20

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

cygnus 62.?.?.?

... privatizace pomohla ... V jedné takové zprivatizované, zemi žiju. Jediné čemu rozkradení - pardon privatizace - pomohlo byl přesun moci a potažmo majetku z rukou jedněch vládců do rukou druhých, nic víc, nic míň. Chudí zůstali chudými, draví dravími a ti se protlačili trochu výš a více obrali - pardon více vydělali - ty méně průbojné. Chtěl byste snad ještě něco dodat p. Mikine?


Jsem si jitý, že soukromé firmy dokážou leccos lépe než státní. Dokážou rychleji vydělávat, dokážou pracovat efektivněji ve svůj prospěch, dokážou udělat víc práce, resp. přinutit zaměstnance, aby práci lépe, rychleji a efektivněji odvedli. Dokážou také výrazně rychleji drancovat dostupné zdroje v honbě za ziskem, dokážou výrazně rychleji propustit nepotřebné zaměstnance bez náhrady, ačkoliv pro ně pracovali celý život a nic jiného neumějí (jejich smůla, že jo?), dokážou efektivněji obcházet zákony a hledav v nich kličky, dokážou si najmout lepší právníky vlastníce více peněz a kličky v zákonech dále podporovat i vytvářet. Krátce a jednoduše jsou efektivnější [smích]

20029

13.09.2003 14:48

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

cygnus 62.?.?.?

Tipaři zlodějů či fízlové se při focení nenechají někým spatřit. Člověk, který něco fotí a je při tom viděn, notabene focení bezostyšně přiznává a pouští se do rozhovoru s majitelem/majitelkou domu asi těžko bude nebezpečný. Domnívám se tedy, že zásadní problém bude ve velmi omezeném rozhledu majitelky domu podpořeném nesmyslným zákonem, který funguje trochu jako ta pověstná cesta do pekla dlážděná dobrými úmysly. Na jejím místě bych pravděpodobně měl zájem zjistit o fotografovi taky co možná nejvíc, ale způsob, který zvolila, je ten nejméně vhodný.

19607

13.09.2003 14:29

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

RE: Zlá tchýně.

cygnus 62.?.?.?

> ... Radostně si je platíme z našich daní ...

Radostně rozhodně ne. Obávám se, že možnost ovlivnit použití peněz z námi placených daní je velmi minimální, skoro mizivá.

19605

13.09.2003 14:24

Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

RE: Budeme na fotoaparáty brzy potřebovat zbrojní pas (a právníka k ruce)?

cygnus 62.?.?.?

Mne by to také zajímalo, nepovedlo by se Vám zmíněný zákon někde najít?

19604

02.08.2003 00:05

Vidím světlo

RE: Vidím světlo

cygnus 62.?.?.?

>K tomu aby někdo mohl žalovat výrobce geneticky upravených
>potravin je třeba aby někdo byl těma potravinama poškozený. A
>protože žádná taková žaloba zatím nebyla, si myslím že GM
>potraviny jsou stejně dobrý jako ty neGM.

Souhlas a aby vůbec žaloba mohla být úspěšná, nesměli by mít výrobci geneticky modifikovaných sraček (GMS) tak dobré právníky, jako mají teď. Pak si můžete stěžovat na cokoliv a soudit se do skonání světa a nemáte šanci. Jste prostě malý bezvýznamný trouba v davu, který křičí na obra, jenž ho sotva slyší. Za GMS bych genetikům taky nejradši proved něco hodně ošklivého.

Mimochodem, nebyl by ještě jeden blesk v záloze pro toho právníka? Nebo dva? Případně nějaká vleklá choroba, která napadá jen parazitické právníky [mrknutí jedním okem]

Jsem zvrhlý, ale svět taky, takže si nemáme co vyčítat.

17292

20.07.2003 23:26

EU zvažuje použití mikročipů v bankovkách

EU zvažuje použití mikročipů v bankovkách

Cygnus 62.?.?.?

Zase jste trochu nedomysleli některé důsledky. Vtip je v tom, že identifikace bankovek přispívá sledování, ale samo o sobě je to zatím nedostatečné.

Představte si, že jste všeobecně známý politik, že jste politik, který časem na základě zkušeností získal trochu jiný náhled na situaci v politice (stává se, např. Vám zemře dítě, milovaná manželka, silný zážitek atd.. a zjistíte, že jste se dosud honili za přeludem a život je trochu o něčem jiném), nebo jste jinak známá osoba, osoba jejíž názor je slyšet a může ovlivnit smýšlení davů. Předpokládejme, že bankovka nebude v čipu obsahovat nic jiného než své vlastní sériové číslo. Žádný další údaj, jenom mnohabitový kód.

Jenomže to bohatě stačí. Nic víc není potřeba, protože sériové číslo lze zaznamenat a lze zjistit, kde bylo s bankovkou placeno a jaké drobné s jakými sériovými čísly jste dostal zpět - krom mincí, zatím. Aby měla kontrola pravosti smysl, musí být kotrolující terminál napojen na centrálně spravovanou databázi. Kdyby nebyl, údaje by nebyly aktuální a kontrola by neměla smysl. Přičemž kontrola pravosti bankovek je odjakživa v zájmu všech obchodníků, takže (nejenom) obchodníci pracující s hotovostí na napojení k centrální databázi sami s radostí přistoupí. Resp. ne z počátku. Z počátku bude obchodníkům stačit přítomnost funkčního čipu, ale později budou chtít i tu centrální kontrolu, ostatně, kdo by se nechtěl vyhnout např. přijetí policií evidovaných bankovek, které jistě budou zablokovány, protože pocházejí z loupeže.

A v tom je klíč ke sledování koloběhu peněz. Právě ta nevyhnutelná centrální databáze.

A teď se vraťmě k politicky nesprávně smýšlející osobě, které by ještě mohl někdo naslouchat. A představme si, co se s autoritou osoby stane, pokud na veřejnost prosákne informace o zaznamenaných platbách v nejhorších putikách, nevěstincích, daňovém podvodu, nebo nákupu šperků, které manželka nedostala a podobně ... Nehledě na to, že s každou informací lze manipulovat. Zvláště s digitálními daty lze provádět cokoliv bez ohledu na zabezpečení - skulinka se téměř vždy najde. A nakonec s daty nemusí nikdo manipulovat. Stačí, aby databáze byla dostatečně důvěryhodná a veřejnoti nepřístupná, stačí, aby se důvěryhodně dostala na veřejnost třeba i nepravdivá informace o datech v databázi ...

Není to všechno, ale je to další páčka jak manimulovat se světem. Jak přinutit svět k poslušnosti ...

Že to pomůže k likvidaci zločinnosti? Opravdu to zamezí daňovým únikům, nelegálním obchodům a jiným zločinům? Vždyť tyto obchody lze dělat papírově zcela legálně, včetně bankovních převodů takže se na ně tímto způsobem kontroly stejně nepřijde.


Jediné co bych já osobně připustil (jako, že do toho vlastně stejně nemám co mluvit) je čip, který by byl ve všech bankovkách stejný (byť velmi složitý, viz. authentikace v bankách přes internet). Pak opravdu může sloužit jen k ověření pravosti bankovky ne k potlačení svobod občanů. Jenže jak můžu nepochybovat o vedlejší funkci čipu, když do něj nevidím?

16599

05.07.2003 10:33

Další šmírovací systém na cestě

RE: DARPA - nechvalně znáná ?

cygnus 62.?.?.?

Myšlenka teroristů s mnoha stejnými auty je opravdu zábavná [velký smích]

Nechtěl byste teroristům vydávat průkaz teroristy? Založit jim odbory? Vždyť jejich práce je přeci nebezpečná. A co takhle uniformu. Sejde se tisíc teroristů před svým cílem, jeden z nich odpálí bombu, ale policie nebude vědět, který to udělal, protože budou všichni stejní [velký smích]

Řeknu vám, slavná scéna z Matrixu se 100 agenty Smithy fakt hadr ....

15907

05.07.2003 02:13

Hurá, loď se potápí

RE: Cesky "gangy" v Canade

cygnus 62.?.?.?

Já budu váš kmotr [smích]

15895

05.07.2003 01:45

Další šmírovací systém na cestě

RE: Další šmírovací systém na cestě

cygnus 62.?.?.?

Naprostý souhlas. Kreditní karty jsou naprosto převratná záležitost. Dokud nevznikly v kombinaci s výpočetní technikou, neměl nikdy nikdo v historii tak podrobný přehled o tom jací lidé utrácejí jakým způsobem peníze, co kupují, kdy to kupují, kolik vydělávají a pod. Přehled o životě v určité oblasti do naprostých detailů. Věřím, že banky vědí jaký zlatý důl tyto informace znamenají a my to ještě pocítíme.

Věříte tomu, že někteří lidé jsou ochotni raději nekoupit zboží, které chtějí, než aby platili v hotovosti? Chudáci, ale budiž jim to nepoučitelným přáno.

15894

05.07.2003 01:39

Další šmírovací systém na cestě

RE: Další šmírovací systém na cestě

cygnus 62.?.?.?

Třeba to, že ostřelovač nebude o kameře vědět. Bude o ní vědět obyvatel domu a kolemjdoucí, který se náhodou podívá na správné místo. Jenže ti obvykle nemívají pušku a neničí kamery. Tj. tito lidé, kteří vědí, by to ostřelovači museli říct a příp. mu zadat práci. Jenže jim to za to nebude stát a kamera může být v koutě, na nějž nelze z větší vzdálenosti střílet, nebude totiž vidět. A vandala, který kameru strhne osobně si Američani najdou, bude nejspíš na záznamu.

15892

05.07.2003 01:35

Další šmírovací systém na cestě

RE: Další šmírovací systém na cestě

cygnus 62.?.?.?

Co je špatného na tom, vědět jak se LSD vyrábí? Já to vědět chci. Chci vědět jak vyrobit střelný prach, jak vyrobit atomovou bombu, jak vyrobit drogy a další neznámé věci. (Bacha!! Nebezpečná slova, Carnivore detekuje, zaznamenává ... hlásí?)

Jenomže, to že to chci vědět rozhodně neznamená, že to chci použít. S pravděpodobností 99,9999% z těchto informací nepoužiju ani malou část, krom toho, že se budu před kamarády vytahovat, protože to vím. Nejsem násilník, jen rád kecám.

Že někomu vadí moje znalosti? A znalosti, které nemám, ale mohl bych získat? Fakt to někomu může vadit? Tak jo, ať mu to vadí, ale ať si svůj blbej pocit strčí do prd... a nevotravuje s ním mne. Znalost není a nesmí být zločin. Ani předávání znalostí nesmí být zločin, krom velmi výjimečných případů. Zločin je až to čím člověk na základě znalostí ostatním uškodí.

O.K. Jenže znalost o znalostech je nebezpečná. Když nějaký idiot vyrobí bombu, použije ji a nebude nalezen, ale o mne se bude vědět, že vím, ačkoliv s tím nebudu mít krom znalosti vůbec nic společného padne na mne podezření. Podezřejí neopodstatněné a zbytečné, pro mne nebezpečné, protože lidi mají snahu si usnadňovat práci, třeba si usnadní práci zrovna vyšetřující policajt a obviní mne, ačkoliv - znovu opakuji - s tím nebudu mít vůbec nic společného. Bohužel to není nesmysl, podobné věci se stávají. Teď k tomu přidejte snahu o diskreditaci. Představte si, že osoba o níž je známo, že něco nebezpečného ví a mohla by to zneužít je zároveň někomu nepohodlná .... Jak snadné.

Sledování aut, chtělo by se říct, je jen začátek, ale není. Je to pokračování dlouholetého trendu. A právě to s jakou radostí někteří lidé podobné záležitosti přijímají je naprosto fascinující.

Nejúžasnější je dokonalost systému. Fascinuje mne a děsí zároveň. To jak se postupně daří vytvářet systémy na shromažďování dat a především na jejich analýzu. Zatím jsou relativně izolované, ale spojují se. Jednou se spojí v jediný celek a možná budou v budoucnu pracovat bez účasti člověka (... jo vím jak idealistiká myšlenka to je, pracuju s počítačema a ty je nutné opečovávat, aby fungovaly jak mají ...), vše bude statisticky dokonale zpracováno a nebude důležité co činí jedinec, ale bude snadné ovlivnit celé masy lidí na základě perfektních dat, statistické odchylky se omezí na jednotlivce z mnoha set tisíc. I extremisty lze do statistik zahrnout, pokud tvoří významné procento, už dnes se to děje a čím dál dokonaleji. Třeba nejenom Orwellovská vize se stane skutečností. Současné ovládání mas lidí se totiž blíží spíš Huxleyově vizi, s Orwellem má skutečnost společné především to sledování.

To jsem se zas rozkecal, co?

15891

25.05.2003 14:23

Vyděračský terorismus je populární

RE: Vyděračský terorismus je populární

cygnus 62.?.?.?

Jestli můžete, určitě napiště víc, já bych se taky moc rád dozvěděl jak to vypadá jinde.

14361

22.05.2003 13:57

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

cygnus 62.?.?.?

Pane Grahame, určitě vyplývá ze souhlasu s Malviným příspěvkem souhlas s komunistickou vládou?

Jestli to nevíte, tak komunizmus je ideologie, ideologie, která se zrodila z velmi těžkého útlaku dělníků v období industrializace. Jako ideologie v zásadě špatný není, zvláště hezká je myšlenka rovnosti mezi lidmi, která nutně bude i v budoucnu lákat každého, kdo bude (nebo si bude připadat) nějakým způsobem utlačovaný. Tomu se prostě nelze vyhnout.

Ideologii obecně lze různě rozvíjet, pokřivit, zneužít. Což se stalo. Komunistická ideologie je zneužitelná až směšně snadno, protože lidé, kteří ji věří bývají (ale ne vždy jsou) často méně vzdělaní a tudíž snadněji přístupní nesprávnému výkladu.

Nicméně, s komunistickou vládou v zásadě nesouhlasím, přesněji, v žádném případě ne s ortodoxní komunistickou vládou. Na druhou stranu nemůžu ani souhlasit s jakoukoliv jinou vládou, která je příliš extrémní, vadí mi přílišné=plošné sociální výhody stejně tak jako jejich úplná absence. Vadí mi názor vlády, že by se člověk, který celý život poctivě pracuje a odvádí peníze do sociálního systému, měl zaopatřit zcela sám, stejně tak mi vadí, když tuto možnost nemá, pokud si chce během života na důchod přidávat. Vadí mi, když člověk nemá možnost si v nemocnici připlatit, chce-li lepší péči a za peníze ji lze pořídit, ale vadí mi, když si člověk lékaře musí platit v případě nouze, to je hodně kruté vydřidušství. Vadí mi školné ve školách, ale jeho úplné znemožnění způsobí ztrátu alternativy v podobě soukromých škol (které ostatně mívají kvalitu velmi různou, občas velmi dobrou, často velmi špatnou oproti státním školám). Atd... A ze všeho nejvíc mi vadí nepoctivost, lež a neschopnost přiznat vlastní chybu, zvláště u politiků, kteří by nás zastupují. Tyto vlastnosti mívají nejčastěji politici ze silných vládních stran, méně často politici ze stran slabších, protože se méně ženou za kariérou a více za ideologií své strany, levicoví politici často inklinují více k ideologii, než pravicoví. A věřte, že ve straně, která je hodně na okraji politického výslunní moc kariéristů nebude. Takže možná i v tom tkví objasnění proč lidé stále volí komunisty.

Takže, snad Vám můj text pomohl přiblížit mé názory. Jsem zastáncem rozumných kompromisů, jsem ochoten diskutovat o jakékoliv ideologii a nejsem zvyklý cokoliv zatratit bezdůvodně. Proto ani komunistickou ideologii nezavrhuju jako zcela špatnou aniž bych o ní přemýšlel, ale beru ji jako myšlenku vzniklou v určitém konkrétním historickém období, kdy měla smysl a kdy dala spoustě lidí naději a spoustě jiných přinesla smrt a utrpení.

14270

21.05.2003 14:15

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

RE: Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom defin

cygnus 62.?.?.?

Malvo, naprosto souhlasím.

14232

20.05.2003 11:59

Izrael – Palestina: Fakta, která stojí za povšimnutí

RE: Izrael – Palestina: Fakta, která stojí z

cygnus 62.?.?.?

Vraždění nevinných palestinců, kteří mají zrovnu tu smůlu, že v jejich ulici žil kretén, který se nechal bombou vyhodit do vzduchu uprostřed davu, je taky terorizmus a tudíž není mezi zůčastněnými stranami rozdílu.

14148

19.05.2003 21:49

Takže k čemu ta válka byla?

Takže k čemu ta válka byla?

cygnus 62.?.?.?

Mimo jiné to byla demonstrace síly Spojených Států zbytku světa, což je zřejmě mnohem důležitější než jakákoliv ochrana proti terorizmu. Jakmile si slabší státy uvědomí (což jistě nemůže trvat dlouho), že liknavým přístupem k čemukoliv co se Spojeným Státům nelíbí a odmítáním jejich požadavků mohou být snadno nařčeny z čehokoliv, přehodnotí svůj postoj a Spojené Státy mají zajištěn politický vliv prakticky na cokoliv.

Odnese to pár slabých a silní budou opatrnější.

Přijde mi to důležitější než ropa v Iráku. Ale je to sviňárna nějhoršího druhu, snad jedině kromě otevřené války a genocidy obyvatel jiné země, čehož se ostatně S.S. dopustily taky.

Zajímalo by mne jak daleko půjdou a přiznávám, nejradši bych žil mimu tuhle planetu a dosah zdejších mocných.

14084

16.05.2003 21:34

Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

RE: Důkazy o ZHN byly od počátku pochybné, tvrdí výzvědné služby

cygnus 62.?.?.?

Konečně pořádné slovo do pranice, souhlasím, výborný nápad.

Agresoři musí zaplatit postiženým, kteří byli napadeni na základě nepravdivých informací a vykonstruovaného nebezpečí.

Kdyby silnější přiznali chyby a "sklonili hlavy", byl by to určitě naprosto úžasný precedens pro budoucí generace, taková věc se nezapomíná.

13985

16.05.2003 21:21

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

cygnus 62.?.?.?

souhlas

13984

16.05.2003 21:19

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

cygnus 62.?.?.?

BTW: Ještě k tomu pochválení vody po holení ... myslím, že kdybych něco podobného udělal, tak mne ze stejného důvodu zažaluje ten chlap, protože si bude myslet, že jsem homosexuál a nebude se mnou chtít pracovat.

Čímž se samozřejmě dopustí diskriminace menšiny, i když vlastně nikdo ze zúčastněných homosexuál není a stává se nám z toho úspěšně zamotaný propletenec, který rozmotá jen ten právník, kterému víc zaplatíte .... On se ovšem o svém odporu k homosexuálů nezmíní a šéf dostane paragraf tak jako tak.

Do háje s takovými zákony, podobné problémy si přece musí vyřešit lidé sami a bez soudů.

13983

16.05.2003 21:12

Zločin policejního komisaře

Zločin policejního komisaře

cygnus 62.?.?.?

Když budu nějakou ženu obtěžovat na pracovišti a jí se to nebude líbit, tak očekávám, že mne pošle do háje více či méně důrazně v závislosti na míře mé drzosti, bez ohledu na to, zda-li jsem její šéf, nebo podřízený.

Když se mi nějaká žena líbí a já jí to řeknu, je to naprosto v pořádku, zákon, který by mi v tom mohl zabránit je naprosto debilní a svobodu omezující.

Pokud nějaká žena nedokáže muže odmítnout (a naopak muž ženu), jedná se buď o nějakým způsobem psychicky narušené jedince (a v tom případě, ale netuším jak problém řešit), nebo o jedince, který si v žádném případě nemůže dovolit ztrátu zaměstnání či pozice v něm a tudíž zneužívá vlezlosti šéfa/šéfové. Ovšem v tom případě si jedinec, který jistou úroveň obtěžování toleruje a přesto s tím nesouhlasí zahrává doslova s ohněm a měl by si toho sám být vědom.

Teprve ve chvíli, kdy obtěžování jedince opačného pohlaví přesáhne rozumnou úroveň běžných zdvořilostí, měl by nastoupit zákon, ale v tomto případě mi připadá, že se jedná spíše o jeho zneužití, než o ochranu obtěžované ženy.

... a možná je to všechno ještě trochu jinak, tady v Čechách to nevidíme z té americké strany, že ano ...

Co když je to tak, že došlo k tak velkému odcizení mezi lidmi, že už nejsou schopni se mezi sebou normálně bavit. Normálně žertovat se svými spolupracovníky o všem možném včetně sexu, což uvolňuje zábrany a pomáhá vyjasnit si názory. Jestliže toho nejsou schopni, nutně vzniká velmi stresující prostředí, tak stresující, že dobře míněná rada vyvolá zmatení, protože je nepochopena a darované tričko nesprávné velikosti je důvodem k honu na čarodejnice.

Pak je ovšem nesprávné potírat sexuální harašení (protože to v takovém případě sexuální harašení není), ale je potřeba hledat a odstranit příčinu odcizení mezi lidmi, důvod, proč je na cizince pohlíženo jako na nepřítele a proč si podobnou prkotinu nemůžou kolegové vyříkat mezi sebou.

13982

16.05.2003 20:50

Zločin policejního komisaře

RE: Zločin policejního komisaře

cygnus 62.?.?.?

Se ženou nelze zacházet stejně jako s mužem, protože je to žena. Já jsem muž a nepřál bych si, aby se mnou někdo zacházel jako se ženou.


... viz dále

13980

16.05.2003 20:44

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

Nazýváme-li toto svobodou, tak jak potom definujeme diktaturu?

cygnus 62.?.?.?

A kdo současný stav ve Spojených Státech nazývá svobodou?

13979

11.05.2003 12:03

Národ zbabělců

Národ zbabělců a o zbabělosti

cygnus 62.?.?.?

Navzdory kritice bych článek nepovažoval za špatný, záleží na tom kam je namířen a komu je určen. Domnívám se, že jeho původním cílem bylo vyvolávat u pasivních čtenářů zamyšlení nad tím, jestli je to tak jak novinář píše. K tomu je potřeba, aby článek čtenáře mírně šokoval, ale ne příliš, stačí, aby ho čtenář "nekonzumoval", aby si ho alespoň na chvíli pamatoval a třeba (v lepším případě) o něm i diskutoval. Je-li tomu tak a já se domnívám, že je, pak je článek naprosto v pořádku. Tak to občas musí být, zvláště pokud čtenáři začínají otupovat přemírou nesmyslů v médiích, pak musí přijít někdo, kdo se pokusí zformulovat názor bližší skutečnosti. Takže v čem je problém, když autor nazval různé akce zbabělými?

Souhlasím s tím, že spousta našich činností je zbabělých. Všichni jsme tak trochu zbabělí, více či méně. Každý člověk, který jednou jedinkrát zažil příkoří, příkoří podvědomě očekává a příště bude opatrný. Člověk, který se pokusil kupříkladu bránit někoho, kdo byl napaden a oloupen a dostal přitom přes hubu, si to příště rozmyslí, bude opatrnější, možná bude situaci ignorovat, nepomůže, zachová se zbaběle (?) na základě zkušenosti, řekne si, že mu to za to nestojí. A zkušenosti získáváme nejenom zážitkem, ale i zprostředkovaně, třeba z médií. ... A jsme u jádra pudla.

Pokud nás média neustále přesvědčují, že je důvod se bát, že je nutné zalepit si okna lepenkou, protože reálné nebezpečí hrozí, uděláme to. Jednak nemusíme být schopni reálnost nebezpečí odhadnout, jednak si říkáme, proč ne, však to neuškodí. Nakonec, když to udělal soused, udělám to taky. Nevím jestli je tohle zrovna jasný příklad zbabělosti, ale odvaha to není, možná je to taková ta zbabělost - strach ze samostatného myšlení, takže raději jdeme s davem. Co myslíte?

A každý z v článku vyjmenovaných bodů je podobného druhu. Jsou to takové ty malé zbabělosti, kterých se dopouštíme všichni (s různě velkými následky), každý den zas a znovu. Nechceme si kazit kariéru? No tak nepotvrdíme pravdivost slov kolegy v práci a necháme šéfa ať mu strhne prémie, ač sami víme, že kolega má pravdu. Vidíme zloděje v samoobsluze? Můžeme upozornit ostrahu, která přehlédla, ale proč? Zloděj by si nás mohl pamatovat a pak nám nafackovat venku za rohem až půjdem s nákupem domů. I to je zbabělost. Takže, proč se vlastně rozčilujem, když jsme takoví všichni, že? To je snazší osočit autora článku z neserióznosti, protože on nám nenafackuje, politici mají přece jiné páky.

... a článek vyvolal zamyšlení, možná, až uvidím zloděje v sámošce, tak ho klidně prásknu, a třeba ..., třeba se odvážím ho chytit za ruku a říct mu "Nedělej to!", to už bych si zbaběle nepřipadal, třeba i dostanu pár facek, ale nebudu zbabělý ...

13690

07.05.2003 23:59

Ostrov tučňáků

Ostrov tučňáků

cygnus 62.?.?.?

Zajímavý i když hodně moc zjednodušený pohled na kapitalistický svět, ale ten závěr se mi nelíbí. Přece jen jsem idealista a na to se váže i jistý optimizmus, takže se domnívám, že problém je řešitelný i jinak než radikální destrukcí.

Ovšem, naprostou souhlasím, že jednou ze základních příčin problémů je majetek. Znám dost lidí, kteří jsou hodně majetní a jsou normální, ale taky vím o dost lidech, kteří se velmi radikálně změnili. Majetek je jako droga, někdo vzdoruje dobře celý život a někdo jiný se pro získání další dávky dopouští zločinů.

13556

01.05.2003 00:53

Operace Northwoods: Teroristický akt, který se nikdy nestal

RE: Operace Northwoods: Teroristický akt, který se nikdy nestal

cygnus 62.?.?.?

Ano ano, Amerika si skutečně vytváří důvody a někdy až hanebně pitomé, viz. invaze do Panamy, která byla založena na rvačce amerického námořníka, kterou vyprovokoval, ale ve výsledku zapracovala propaganda a svět se dozvěděl něco poněkud jiného (Americký voják byl napaden ... je třeba zasáhnout.).

13122

01.05.2003 00:50

Operace Northwoods: Teroristický akt, který se nikdy nestal

RE: Operace Northwoods: Teroristicky´ akt, ktery´ se n

cygnus 62.?.?.?

Myslím, že to není jen kvůli Castrovi, lví podíl na sociálním systému Kuby má Ernesto Che Guevara (právě on po porážce Batisty prosadil školství zdarma a jiné velmi důležité "drobnosti" jichž se naši vládnoucí ... snaží občas zbavit), který víceméně položil základy tomu co na Kubě dnes funguje. Castro tento systém spíše udržuje v chodu.

To jestli se systém po jeho odchodu/smrti? složí, nebo bude fungovat i nadále záleží spíš na poctivosti ostatních státních úředníků a těm bohužel nelze většinou věřit.

13121

01.05.2003 00:44

Operace Northwoods: Teroristický akt, který se nikdy nestal

RE: Operace Northwoods: Teroristicky´ akt, ktery´ se n

cygnus 62.?.?.?

Castro se stal prezidentem po revolučním vítězství nad prezidentem Batistou, který byl mimochodem silně podporován Američany a který podle mých informací byl diktátorem mnohem horším. Přičemž revoluce zvítězila především díky ideologii Ernesta Che Guevary, jenž se mimo jiné snažil za pomoci dalších socialistických zemí Kubu zinduastrializovat a osamostatnit, do té doby byla Kuba silně závislá na zemědělství (hlavně cukrové třtině) a neschopná vyrábět např. zemědělské stroje, které musela draho kupovat nejspíš převážně od Američanů.

Kuba (a Castro) se tak provinila v očích Ameriky jednak porážkou jimi ovládaného diktátora, jednak tím, že se stala vzorem pro podobné pokusy v jiných částech Jižní Ameriky, z nich řada byla Američany krvavě potlačena, jednak tím, že revoluční vláda zestátnila pozemky vlastněné jen úzkou skupinou lidí dříve vládnoucích spolu s Batistou. Dále spolupracovala se socialistickými státy, tj. s nepřítelem Ameriky a ideologie vlády byla/je velmi blízká ideologii komunismu i když mírně modifikovaná pro lokální podmínky. To všechno prostě Amerika nemohla nikdy nechat jen tak bez povšimnutí. Samozřejmě i Amerika byla trnem v oku kubánským komunistům, prostě proto, že není na světě země, jenž se tak stašně moc vzdaluje jejich ideálům, ideálům, které jsou ve své podstatě mnohem dál než jsou lidé v současnosti praktikovat.

BTW: Celkový počet poprav na Kubě za dobu Castrovy vlády ještě stále nedosahuje počtu poprav v Americe za jediný rok, nebo se pletu?

BTW2: Občas mám dojem, že je lepší vláda rozumného diktátora, než hloupého "demokratického" prezidenta. Obávám se, že toto je ten případ. Castro narozdíl od Bushe je inteligentní a vzdělaný člověk. Alespoň se tak doposud zdál být, takže jsem zvědav jak se bude situace vyvíjet.

13120

01.05.2003 00:22

Operace Northwoods: Teroristický akt, který se nikdy nestal

RE: Není to omyl

cygnus 62.?.?.?

Souhlasím s p. Zdeňkem, podle toho co si pamatuju ze spravodajství jsou skutečně šedesátá léta ta s šestkou na začátku a podobně. Zatímco osumnácté století jsou roky 17xx, z toho možná pochází Váš omyl.

Mimochodem, nikde jsem neslyšel, že by se mluvilo o letech desátých, nultých už vůbec ne.

13119

27.04.2003 18:10

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

cygnus 62.?.?.?

Členství v NATO se mi také nelíbí a nejsem komunista.

Přiznávám, že trochu nechápu, proč je taková organizace vůbec potřeba. Napadají mne jen samé špatné důvody, jako např. Američanům se hodí, aby za nimi stála velká síla, kterou mohou zneužít ... pardon použít, protože je k nim připoutána smluvně a ekonomicky.

K čemu jinému je potřeba nějaké aliance? Vždyť ke společné obraně nikdo nikdy žádnou předem uzavřenou alianci nepotřeboval. A pokud byla aliance uzavřena a potřeba, tak nikdy nikomu nepomohla (alespoň o tom nevím).

12907

27.04.2003 17:52

Nemyslitelné se stává normou

RE: Nemyslitelné se stává normou

cygnus 62.?.?.?

Mikine, nevím jak jste dospěl k závěru, že válka je pro někovo vítězstvím.

Podle mého názoru je každá válka prohrou pro obě strany. Nezáleží na tom, kdo ji vyvolal a proč byla vedena. V každé válce všichni ztrácíme víc než získáváme. Nemyslím hmotné statky, myslí tím prostě všechno co válka může ovlivnit včetně důvěry, svobody, života, území, prostě všechno.

Jsem idealista nemíním se jen tak smířit s tím, že někdo válku schvaluje. Takový člověk je s prominutím idiot.

Je mi jasné, že Saddám byl diktátor, vím, že se ho Iráčané báli a rádi by ho svrhli, měli-li by dost síly, ale tento způsob, který ukázaly Spojené státy a Británie je tím nejhorším možným. Takže si myslím, že by bylo výrazně lépe, kdyby neudělali nic. Tím spíš, že jejich skutečné důvody nejsou morálně omluvitelné (tj. tím důvodem nebyla pomoc Iráčanům), ale směs důvodů od převzetí politické kontroly nad ropnými poli, přes důvody náboženské (silná loby Izraele), vyburcovaný strach z ohrožení (takže Američtí občané útok schválili), ekonomické (opět ropa a hlavně oživení ekonomiky, díky rychlejšímu rozvoji zbrojařského průmyslu), politické (další země dostanou strach a bude snadnější je ovlivnit jak budou spojené státy potřebovat) atd... Ani jeden z důvodů na nichž se možná shodneme není morálně ospravedlnitelný. Kdyby tím jediným důvodem byla pomoc Iráčanům tak útočníci pardon ... spojenci hrubě selhali a selhávají stále každý den zas a znovu.

Každá válka se mimo jiné podepisuje na mnoho generací v povědomí lidí. Dlouho dopředu zajistí netoleranci mezi skupinami obyvatel a možná, že taková netolerance vyvolá další zbytečné války. To je další důvod proč je špatná jakákoliv válka, velmi špatná a proč se cokoliv musí řešit kompromisem, ne silou. Teprve, pokud není kompromis možný, lze použít sílu, nikoliv však válčit.

Mikine, zkuste se zamyslet trochu jinak. Představte si, že jste ještě školák základní školou povinný. Představte si, že s Vámi chodí do školy žák, který má převahu, je silnější a taky chytřejší, nemusí trávit tolik času učením jako ostatní, protože mu to jde snadněji. Když si zapomene svačinu vezme ji Vám a občas jen tak pro legraci terorizuje slabší. Nemůžete si stěžovat, protože on umí školní látku lépe a učitelé ho více tolerují a Vám nebudou věřit dokud on neprovede něco naprosto nepřehlédnutelného. Budete ho mít rád? Budete jeho kamarádem? Co uděláte, budete-li mít příležitost "nakopat mu zadek"? Promarníte ji? Pochopil jste paralelu? Amerika je totiž taky takový silný "bratr", který si prostě vezme co potřebuje, je silnější a má převahu znalostní a technologickou, je nablýskaná a lákavá, ale běda nahlédnete-li pod povrch, běda vybočujete-li z řady ... z toho důvodu ji má jen málokdo rád.

Ještě poznámku k použití síly. V případě paralely s žákem je silnou stranou učitel. On může použít sílu, Vy ne. Ale učitel neválčí, učitel totiž nemůže žáka zmlátit, přesto mu zůstává dost prostředků k vyřešení sporu silou. A tím učitelem může být OSN, ne USA.

12901

24.04.2003 23:41

Městečko Arcata postavilo Patriot Act mimo zákon

Městečko Arcata postavilo Patriot Act mimo zákon

cygnus 62.?.?.?

Jak se zdá, Spojené státy mne nepřestanou překvapovat. Ještě nedávno to byl stát plný hnusných imperialistů, pak najednou země svobody a postupně se ukázalo, že to první - země hnusných imperialistů je blíže pravdě, ale není to pravda celá, protože tam žije i spousta obyčejných lidí, kterým nezbývá nic jiného než se nechat politiky vláčet a snažit se o téměř marný odpor.

Najednou se dozvídám, že mohou existovat zákony federální, státní a teď i městské rezoluce, které mohou změnit zákony tak, že vlastně ty federální vůbec neplatí? Takže občan se může dopustit trestného činu už jen svou existencí? (tj. buď páchá zločin proti zákonu federálnímu, nebo ne, ale tím se provinil proti městské rezoluci ...). Nebo je to tak, že uvnitř města platí primárně městké rezoluce a federální zákony se na občany nevztahují? Co, když takový občan vycestuje za hranice města, nemůže být pak trestán?

Fakt, já to prostě nechápu.

12761

24.04.2003 23:31

Městečko Arcata postavilo Patriot Act mimo zákon

RE: Městečko Arcata postavilo Patriot Act mimo zákon

cygnus 62.?.?.?

Též tak docela nechápu. Orwellův román 1984 jsem četl a jsem si jistý, že k téhle vizi Amerika do značné míry směřuje, ale tomu překonání nerozumím.

12758

23.04.2003 22:38

Jak to bude s placeným obsahem

Jak to bude s placeným obsahem

cygnus 62.?.?.?

Jsem ochoten koupit rozumně zpracované CD s archivem článků od začátku fungování zvědavce. Je to možné? Cenu si představuju tak do 500Kč.

Viz. například www.abclinuxu.cz a www.root.cz, tyto dva servery vydání svého CD zvládly velice kvalitně, možná by stálo za to, inspirovat se jejich příkladem.

12666

23.04.2003 22:32

Zfalšované důkazy a přehánění

RE: Zfalšované důkazy a přehánění

cygnus 62.?.?.?

Muzete mi vysvetlit jakym zpusobem Amerika nuti "BURANUM" ty ...

Nejenom Amerika, spíše kapitalizmus obecně, protože, aby fungoval, musí se neustále prodávat zboží, zboží musí být maximálně lákavé tj. nikoliv kvalitní a užitečné, ale levné a především dobře prodejné, jdoucí rychle na odbyt, často s krátkou trvanlivostí, aby spotřebitel byl nucen stále spotřebovávat a intenzivně pracovat a ještě více spotřebovávat, až se dostane do téměř uzavřeného kruhu. A nejkouzelnější na tom je, že se v tom kruhu uzavře sám, vlastním přičiněním, vlastní neochotou porozumět podstatě věci, třeba kvůli nedostatku času, protože všechen věnoval získávání prostředků, aby se mohl dostat do pasti. V elektronice tomu říkáme kladná zpětná vazba ...

Proto Mac Donalds jako symbol (jeden z mnoha) podobného systému dráždí tolik lidí, proto je nutné jeho restaurace (jak eufemistické pro průmyslovou stravovnu) zakrývat při větším shromáždění lidí maskovací sítí (viz. zasedání MMF a SB, summit NATO v Praze ...). Mimochodem, všimli jste si při podobných událostech, kdo se bojí nejvíc?

Bohužel tomu stále ještě úplně nerozumím, snad časem to dokážu vysvětlit lépe, nebo pochopím, že to tak odporné není (a přeju si, aby nebylo).

Ano, jsem si vědom, že buran je v ruštině sněhová bouře, už se sice rusky domluvím obtížně, ale dočtu se celkem v pohodě. Já jsem však psal česky, a myslel jsem tím člověka s velmi povrchním myšlením bez ochoty zabývat se věcí do hloubky.

12665

23.04.2003 22:06

Obrázek kojící matky vyvolal obvinění z dětské pornografie

RE: Obrázek kojící matky vyvolal obvinění z dětské por

cygnus 62.?.?.?

Ten zákon musel někdo schválit, jistě. Někdo ho musel navrhnout a někdo jiný, velmi mocný intenzivně loboval, aby byl navržen a přesvědčoval, aby byl schválen. Ano, souhlasím a sypu si popel na hlavu, protože ten technik fotolabu je skutečně pouze ubožák, malé kolečko v obrovském stroji, které musí poslouchat a který semele ty odlišné.

Jak se však dostat na kobylku tomu, kdo navrhl, loboval a schválil?

Resp. ještě přesněji, nevadí mi zákon na ochranu dětí před sexuálním zneužíváním, ale vadí mi jeho formulace, která umožňuje zneužití v (dle článku zřejmě) banálních případech, které mají ke skutečnému zneužití asi tak daleko jako ztráta plavek na pláži ke znásilnění.

Nenávidím Ameriku, budu vaporizován.

12659

22.04.2003 22:32

Zfalšované důkazy a přehánění

RE: Zfalšované důkazy a přehánění

cygnus 62.?.?.?

Milý Grahame, NEexistence ekonomických a vojenských mocností je dle mého názoru, nikoliv bordel, nýbrž prostředí pro rozvoj spolupráce mezi lidmi. To čemu říkate bordel umožňuje zachovat národní identitu (nikoliv nacionalizmus, ale přirozené rozdíly mezi lidmi, pestrost kultur, vzájemné obohacení ...), zatímco tvrdý americký imperializmus ji potlačuje, likviduje národní identitu už tím, že kdejakému buranovi vnutí svého hamburgra a ten nepřemýšlíc ho sežere, voblízne se a půjde makat aby si za vydělané prachy koupil další lepší a větší (mimochodem, buran podle mne není vesničan, ale třeba tupec popsaného ražení celý život žijící v hlavním městě). Tím hamburgrem (myšleno spíše jako symbol) to nekončí, nýbrž začíná.

Osobně jednoznačně podporuji NEexistenci mocností.

12587

19.04.2003 14:18

Geneticky modifikované plodiny se staly pro US a Kanadu katastrofou

RE: Kazdy patek v 11 vecer

cygnus 62.?.?.?

Někde jsem četl, že v Americe jsou zemědělci dotováni, právě proto, aby nepěstovali/nevyráběli nadbytek potravin. Nedostatek tedy zdá se nehrozí. V čem je tedy problém? Je problém v tom, že v některých oblastech výroba potravin není na rozumné úrovni? Případně není možná?

Co to je třetí svět? Jsou to chudé státy? Nebo kontinenty? Nebo určité územní oblasti? Má tento pojem nějakou přesnou definici, nebo se prostě používá dle libosti pro chudší země zpustošené intervencemi Světové banky a Mezinárodního měnové fondu, případně dodávkami zbraní od Američanů?

Nerozumím tomu, prosím vysvětlete.

12370

15.04.2003 23:47

Dnes přišly na řadu knihy

Dnes přišly na řadu knihy

cygnus 62.?.?.?

My administrátoři všelijakých serverů a sítí říkáme "zálohovat, zálohovat, zálohovat ...", kdyby se toho všichni drželi, nepřicházeli bychom o informace, pouze o nosná média (což je i v tomto případě nenahraditelná škoda, neboť jen originálem lze u písemnosti dokázat pravost zapsané informace).

Abychom nakonec nezjistili, že myšlenka "učit se, učit se, učit se ..." je velmi moudrá, ale není z čeho.

12079

19.03.2003 21:33

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

Na stromech seděli mrtví ptáčkové

cygnus 62.?.?.?

Říšský sněm si fašisti zapálili sami. Američané se od nich liší jen tím, že podpořili teroristický čin jiných lidí a sami ho politicky využili.

Jsou to stejní násilní hajzlové jako byli fašisti. Neexistuje dostatečně sprostý a urážlivý výraz, který by charakterizoval můj vztah k Bushově administrativě. Nejradši bych je viděl mrtvé, ale to není v žádném případě řešení, protože násilí jak známo plodí jen další násilí (stejně tak jako moje hluboká nenávist k nim je produktem násilných činů - nejen tohoto, je-li to opravdu pravda, které spáchali).

V budoucnosti bohužel nevidím naději. Tento článek je jen další střípek do mozaiky skutečnosti a zapadá do ní skutečně dobře.

9931

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,00 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 197,33 Kč
1 unce stříbra
495,89 Kč
Bitcoin
422 457,45 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?