Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, J.Hou, Jura1.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.04.2007 10:29

Moderní státy jsou historický omyl

EU

J.Hou 195.?.?.?

Souhlasím s autorem, že moderní státy jsou historický omyl. Demokracie též. Nesouhlasím s názorem, že větší celky problém řeší - podle mě naopak zvyšují deficit legitimity. V souladu s jedním diskutujícím, je to takové klasické vymítání čerta ďáblem.

Demokracie, jako vláda většiny může dobře fungovat jen v malých společenstvích lidí, kteří se navzájem znají, vědí jakým způsobem kdo co říká (a co tím myslí). Ve větších celcích toto již neplatí a navíc vzniká zastupitelská demokracie (to už je něco jiného než demokracie). Dnes se používají slova, jejichž význam je jakci překroucen: "zeštíhlování", "nový světový pořádek",... takže se může stát, že pokud tento nový jazyk neovládáte, tak zvlolíte něco, co vlastně nechcete.

Místo demokracie (která v původní definici je přímá) tak máme tento sled voleb : Volič, poslanec, vláda, nikým nevolená EU komise s úředníky majícími mnohdy větší pravomoce, než naši poslanci.

Jistě jste si všimli, že ke zvolení např. senátorem musíte dnes být mediálně známá osobnost, nebo mít alespoň 2 tituly před jménem a jeden za jménem. Možnou vyjímkou je pokud za vámi stojí ta správná strana. Typicky v USA (ale u nás se to taky prosazuje) máte šanci na zvolení prakticky jen tehdy jste-li bohatý člověk, právník nebo doktor. Pokud takovéto elity volí své zástupce, jsou jimi jiní lidé, než pokud svého zástupce volí všichni občané. Pokud své zástupce (členovy EU komise) jmenují takovéto elity elit (jednotlivé členské vlády) je to už uplně mimo kontrolu jednotlivých voličů. To je např. případ Euro ústavy, kterou voliči EU odmítli, ale stejně jednotlivé její odmítnuté odstavce se postupně v legislativě EU objevují a prosazují.

Jsou-li tedy moderní státy historický omyl a nadnárodní (celosvětová) vláda je prokazatelně násobkem nebo dokonce mocnitou tohoto problému je nutné se nejspíš podívat zpět do historie, co bylo před tím. Tady narazíme ale na problém, že dějiny píšou vítězové a vítězem v dané epoše právě moderní státy byly. Takže o zřízeních předkřesťanské Evropy (Slované, Kelti) toho víme velmi málo. To co víme je vítězi překrouceno. Víme s jistotou, že prohráli definitivně až se zradou svých vůdců - přijetí křesťanství panovníky - často na smrtelné poslteli. O trochu déle do dnešních časů se zachovala půvoní zřízení v obou Amerikách a pokud mě mé znalosti neklamou, tak nevím o jediném Indiánském diktátorovi před objevením Ameriky.

P.S. Karlem Mayem popisovaná Indiánská rada starších se svým sezením v kruhu okolo ohně, moderátorem diskuse, jasným způsobem předání slova (howgh) je dnes ideálem jednání mhoha malých skupin.

133537

22.08.2007 21:44

Hledá se vůdce

RE: Vzkaz pro pana Vladimíra Stworu, Josefa Vlacháře a další

195.?.?.?

Jednoho Vacka z ODS z okresu Ústí nad Orlicí znám. Mail má na .... @quick.cz

142351

13.09.2007 15:41

Milovaní zombíci

RE: He!

Jura1 195.?.?.?

Asi si nerozumíme. Peak (vchol těžby ropy) u surové ropy nastal v roce 2005 a u tekutých paliv (to se běžně označuje jako "ropa") jsme na plochém platau 2006-2009. Pak už ropy bude každoročně stále méně a méně. ... To podle mě jednoznačně odporuje tvrzení ropy je ještě na 30-40 let dost včetně nárůstu pro Čínu a Indii.

Jestli patříš mezi "věřiče" na zázračnou technologii, tak se modlete hodně intenzivně, nebo se na Vás Bůh jménem "Konzum" vykašle.... Jen aby se nakonec přece jen neukázalo, že "Konzum" je jako jiná závislot: 1. dávka (zde energie potřebné k výrobě konzumního zboží) skoro zdarma, za další se platí propadnutím duše.

143774

18.11.2007 00:28

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Nemyslim, ze bych BL zacal bojkotovat.

Jura1 195.?.?.?

O centrální bance se říká, že je to banka bank (a je to tak napsáno i v ekonomických učebnicích) ... což rozklíčováno znamená, že jí tyto banky vlastní.

Pokud se pamatuju (cca 14 let zpátky), tak při přijímání zákona o ČNB Klaus (nebo to byla ještě Československá banka o další 3 roky dříve ???), že je nesmysl, aby centrální banku vlasnili tehdy státní banky (ČS, Komerčka, Živnobanka, IPB,...) a že ji tedy bude vlastnit stát přímo.
? Změnilo se něco, nebo si to pamatuju blbě ?

Zpočátku měla státní banka zisk, se kterým se počítalo ve státním rozpočtu. Později jsem však už tento údaj nikdy v novinách nenašel (a v dokumentech typu státní rozpočet a zpráva o výsledku hospodaření ČNB jsem se zatím neměl potřebu se prjohrabávat)

Každopádně ve zmiňovaném zákoně je paragraf 47 odstavec 2)... vytvořený zisk používá k doplnění rezervního fondu a dalších fondů ... Zbývající zisk odvádí do státního rozpočtu.

I paragraf 1 bych osobně rozklíčoval tak, že v Českém případě není národní banka bankou bank. (Právnická osoba, postavení veřejnoprávního subjektu, nezapisuje se do obchodního rejstříku, hospodaří samostatně s odbornou péčí s majetkem, který jí byl svěřen státem)

.... Pane Bartošek, jestli máte bližší poznatky o akcionářích jiných centrálních bank než ČNB, tak mi napište na mail john.hou@seznam.cz

147434

14.02.2008 19:00

Pruhy na nebi

Pruhy

Jura1 195.?.?.?

Na základě upozornění to pozoruju už cca 2 roky.

Prostá kondenzační čára se po čase (pár sec až minut rozpustí). Jestli jsou nyní silnější než dříve nebo ne díky moderním motorům (jak se nám snaží jeden z diskutujících opakovat moderní motory) je jedno - čára je pořád čára, i když silnější a tedy i o trochu déle se rozpadající. Tady se bavíme v některých případech o mracích zabírajícíh 1/10 a někdy i 1/2 oblohy několik hodin po průletu letadla. Pruhy z pozdějších letadel jsou v různých výškách. Často jsou rovnoběžné, ale mnohdy ne. Když je jich více zatáhne se během několika hodin celá obloha.
Ta původní kondenzační stopa se již dávno rozpadla, ale ve směru průletu po hodinách postupně stále v nižších hladinách vzniká slabý opar. ... tolik hodin nemám obvykle čas oblohu pozorovat, takže nechápu přesně mechanismus vývoje oblaků.

154241

14.02.2008 19:42

Pruhy na nebi

Ovlivňování počasí

Jura1 195.?.?.?

Letadla se na ovlivňování počasí používají běžně. Jde však o proces likvidace frontových oblaků (i televize a noviny zaznamenali rozhánění oblaků před oslavou kulatého výročí založení Moskvy a přípravy Čínských pilotů na úpravu počasí na letošní olympiádu). .. Je však pravda, že cca od roku 2000 o tom zprávy utichly.

To co již jednou existuje je možné pouze modifikovat (jiné chemikálie) a získáte další účinky.

Bylo zaznamenáno (myslím, že i na Zvědavci), že USA uvažovali o plošné vakcinaci ptáků proti ptačí chřipce. ... To zvažování použití jinými slovy je možné chápat jako potvrzení existence technologie k tomu potřebné. Kdyby to neměli, tak by zvažovali vývoj takové technologie.

154243

27.02.2008 18:58

Matrix

RE: A zase nic !

Jura1 195.?.?.?

Kritizujete, že je tu další autor, který se probudil ze sna Matrixu a neví co s tím má dělat. Máte vy ten cíl ?
Hledáte ho? Něco by změnilo, kdyby existoval program, jak se Matrixu zbavit - byť by zněl na prní pohled šíleně?

155272

13.03.2008 20:41

Bonbónek

Mechanismus výběru kandidátů

Jura1 195.?.?.?

Hmm. Všímáte si, jak dopadají postupně jedna za druhou protestní strany, které mají stejný systém nominace kandidátů jako ty zavedené? Na kadnditátku se dostanou zase ti s nejsilnějšími lokty při získávání stanických ostruh.

Asi bude potřeba vybírat kandidáty jinak.

156477

02.04.2008 23:06

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

Měna

Jura1 195.?.?.?

Nedávno zde byl článek o metodě Mandrake. Hezky popisuje vznik peněz. Celá ekonomie je postavená na tom, že popisuje věci na základě předpokladu, že peníze jsou konstanta a že jsou citově neutrální. To je však jedny z nejdůležitějších záměrně šířených omylů o fungování světa.
Peníze se v čase mění a jsou velmi emotivním, často až magickým prvkem. Jedna z definic peněz určuje peníze jako prostředek směny. Jako prostředek směny může fungovat cokoliv (třeba cigarety za světových válek). To jaké parametry dáme do vínku tomu prostředku směny určuje i hodnotové postoje populace používající tento konkrétní prostředek směny..... To co tady někteří mylně prezentují, že to máme v genech, je tak důsledek uměle udržované nedostakovosti dnešní fiat měny.
...
Takže možná není potřeba uvědomělost lidí (jak tvrdí autor), ale pouze změna v charakteru dohody o prostředcích směny (tj. peněz).

Jak už uvedl Seti více viz. Bernard Lietaer : Budoucnost pěněz

157942

03.04.2008 19:45

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Měna

Jura1 195.?.?.?

Nevím, proč bych měl něco navrhovat. Pouze jsem konstatoval fakta a diskutuji o nich, jako všichni ostatní. Mám o schopnosti "ekonomiky" pokračovat v trvalém růstu pochybnosti rovnající se téměř jistotě.
Samozřejmě, že něco vyzkouším. Teprve budeme-li úspěšní budu něco navrhovat.

158083

05.04.2008 17:30

Vzpoura generálů

RE: Vládci světa selhali?

Jura1 195.?.?.?

Protože se lidí žijících na území dnešního Ruska bojí.

158302

13.04.2008 22:30

Peníze jako dluh

Diskuse

Jura1 195.?.?.?

Aurorovi přeju plno úspěchů v informování (zatím úzké = Zvědavec, ...) veřejnosti.
Zajímalo by mě, jestli je někde diskuse (možná raději uzavřená), kde by se toto téma ... a hlavně o návrzích, jak z toho ven diskutovalo?

159033

14.04.2008 18:36

Peníze jako dluh

RE: Prepletenec

Jura1 195.?.?.?

Podíly jednotlivých centrálních bank:
http://www.ecb.int/ecb/orga/capital/html/index.cs.html

Pak musíš jít banku po bance (tj. být na to i jazykově vybaven)

Jeden zdroj je Bernard Lietaer: Budoucnost peněz
Bohužel to pro něj není hlavní otázka, tak se tohoto konkrétně vlastnictví centrálních bank drží jen letmo a nedůsledně (podle mě ale záměrně, aby mu tu knihu vůbec vydali).

Bohužel jsem ji momentálně půjčil. Takže jen co si pamatuju...
Francie, Německo, ... to samé jako FED
Velká Británie ... po 2. sv. válce byla Bank of England znárodněna (nemám jak ověřit).
V některých zemí má stát jen podíl.
V menších zemích jsou většinou státní.

Podrobnější údaje jsem jinde nesehnal (kromě zdrojů, které nejsou plně důvěryhodné)

159114

28.04.2008 18:03

Kulínský? Zavřít, až zčerná

RE: Kulínský? Zavřít, až zčerná.

Jura1 195.?.?.?

Pane Stwora, jestli to mnohoženství a mnohomužství má být ve Vašem případě příprava na nastávající těžké časy, které se lépe zvládnout pomocí spolupráce většího počtu osob (s čímž souhlasím). Tak to co hledáte se správně jmenuje komunita. (Alespoň tak, jak to je popsáno v knize V jiném rytmu)

Nefungující sousedské vztahy a sousedskou výpomoc bych osobně nenahraroval mnohoženstvím nebo mnohomužstvím. To mě hodně připomíná vymítání čerta ďáblem. Naopak je potřeba se vrátit k původnímu.

Ve správně fungující komunitě (což může být třeba i dvoučlenné manželství) není potřeba někoho přehlasovávat. Protože se rozhoduje konsenzem.

Lidství je rozděleno na dva pricipy - mužský a ženský. Podle mých informací může být člověk "šťastný", pokud dosáhne rovnováhy mužského a ženského principu. To je v podstatě možné jen díky zdrženlivostí (mniši) nebo v láskyplném vztahu s druhým pohlavím.

160119

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 1

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,23 Kč
Euro
26,91 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
25,19 Kč
100 japonských jenů
22,48 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 037,48 Kč
1 unce stříbra
432,01 Kč
Bitcoin
227 664,02 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?