Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 781 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.07.2008 11:59

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

PS
A zdá se, že vám unikl smysl mých příspěvků. Já neříkám, že to, co se děje, je "dobré", já říkám, že je to zákonité. Zlé děti a zlá matka patří k sobě, jakož i naopak. Dokud budou děti převážně frackovité (i když si to většina z nich o sobě neráčí uvědomovat) bude matka zlá a bude je fackovat - ať už si o tom myslíte cokoliv. A samozřejmě, že to odnese ta menšina hodných - ale tak už to prostě na světě funguje, a nejen v oblasti bordelu ve městě.

164825

08.07.2008 12:09

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Jasně. Není krásnější představa, než ožralý zfetovaný kuřák odhazující hořící cigaretu do koše na odpadky plného papíru a plastu. A ujišťuju vás, že ožralými zfetovanými kuřáky se místa, o něž se jedná, hemží. Magistrát je léta zavalen stížnostmi na tento stav, a kašlal na to. Nyní se konečně vzchopil k činu, a zase nám to není recht. Ale možná, že zdejší kritikové vyhlášky dají do kupy nějaké jiné, lepší a funkčnější řešení? Aby se vyhovělo i pejskům čůrajícím na rohy baráků, i plivačům žvejkaček, odhazovačům hořících vajglů a vágusům demolujícm koše a lavičky, a přitom také těm fašistickým trapákům, kterým to zlotřile vadí?

164826

08.07.2008 12:10

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane sašo, na takovéto chytré, ale zbytečné řeči bych se zmohl také. Navrhněte funkční řešení.

164823

08.07.2008 15:33

Velká Matka

RE: vyhlaska je proti slusnym obcanum

90.?.?.?

To je pravda, altruismus a čistotomilovnost magistrátu končí u stánků s občerstvením. Na stanici metra Vltavská jim neustále prodlužují nájemní smlouvy, pod naprosto trapnými záminkami, a přes odpor občanů i radních z Prahy 7. Nikdo nepochybujeme o tom, že radnice pod vedením doktora Béma myslí hlavně na svou kasu, ze které se prostředky propadají do kapes kamarádů. Je také jisté, že počet bezdomovců a ostatních "živlů" roste úměrně s "blahobytem" naší konzumní společnosti, a ani to restrikce nevyřeší.

Přesto, s tím bordelem, který vládne v pražských ulicích, se něco udělat musí, a bohužel pokuty a zákazy jsou v našich podmínkách to jediné průchodné. Dejme tomu šanci pár měsíců, a uvidíme jak to bude fungovat. Pak můžeme dále marně kritizovat. [pláč]

164834

08.07.2008 18:07

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane Sašo, například protikuřácké zákony v západních zemích, kde byly zavedeny, prokazatelně fungují. Nedávno byly uveřejněny studie, jak např. ve Skotsku klesl počet infarktů pasivních kuřáků v souvislosti s čistým vzduchem v putykách. Ani kuřáci hromadně nezkolabovali, a holt se museli přizpůsobit. I ožralové a feťáci se přizpůsobí, až na pár výjimek. Je mi jasné, že zákon nebude fungovat na sto procent, ale fungovat bude - určitě lépe, než stávající stav. Řekneme si to za pár měsíců, ano?

164846

08.07.2008 18:31

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Nojo, ono je fakt snadnější nadávat na všechny a na všechno, a na to, jak nás špatně vychovávájí, než se vychovat sám a přestat například kouřit. Kouření znečišťuje vše - kuřákovy plíce, náš společný vzduch, plus jakýkoliv hezčí kout země, kde zrovna kuřák pocítí potřebu vychutnat si ho s cígem v ruce a Velká Matka mu tam předem nepřipravila koš s nástavcem.
Už se opakuju, ale právě tento naprosto nedospělý postoj (já mám práva, a stát má povinnosti) dává tomu, čemu tu paní Mindy říká Velká Matka, do ruky zbraně i proti těm, co se snaží jednat zodpovědně a případně se kvůli tomu i omezit a ukáznit.

164845

08.07.2008 19:38

Velká Matka

RE: Správně

90.?.?.?

Nejde přeci o to, zabránit blití, ale následně ho pokutovat. Ale pardon, vožrat se jak prase je opilcovo nezadatelné právo, že. S těmi koši se musím opakovat - jděte se podívat všude tam, kde byly spolu s lavičkami nedávno instalovány. Ale vás zřejmě těší, že se vaše daně cpou do nesmyslného instalování stále nových košů tam, kde je nepostižitelní vandalové budou trhat jak perníček z chaloupky. A ne že bych neuvítal pohled na to, jak páníček sbírá hovínka a hadicí omývá moč svého miláčka z chodníků, ale už jsem si dávno zvykl, že sny jsou sny a realita je mnohem šedivější. Není boha, který by donutil páníčka v centru metropole netrápit svého pitbulka nebo dogu nutností dělat své hromady na chodníku nebo v parku, a pořídit si kočku, která nikoho neobtěžuje. Je to jeho svaté právo, a mé právo je se v těch hovnech brodit...

164853

08.07.2008 20:38

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane Sašo, znovu opakuju, já bych taky uměl popsat, jak by to mělo vypadat. Mně jde o to, abyste navrhl něco, co by bylo průchodné v našich podmínkách. Mně nemusíte vykládat, že výchova není jen bití. Zákony ale nejsou "bití", tato civilizace se bez zákonů, i represivních, bohužel neobejde. Přičemž ty zákony mají působit (a působí) spíše jako prevence, postih je až druhotný. Opakuju tu do omrzení, že je třeba, aby každý začal od sebe, a v zájmu toho, abychom tu spolu šťastně žili, přestal mlít jen o svých právech a zamyslel se nad svými povinnostmi. Jsem zcela připraven, že pokud se něčeho nezákonného dopustím já, pokud se ostatním něco nezákonného nelíbí na mně, zaplatím za to. To je myslím spravedlivá daň za to, že mě zákon ochrání před tím, co se mi nelíbí na druhých. A i když se slušně chovám především sám kvůli sobě, je přeci jen demotivující, když se ostatní chovají neohleduplně bez postihu. Slabší charaktery a mladí lidé to pak považují za dobrý důvod pro to, aby se na ohleduplnost taky vykašlali.

Když se tu rozvine diskuze o cikánech, většina z těch, co nyní plédují pro postup "po dobrém", pro výchovu atd., najednou radikálně změní rétoriku. Bohužel je to tak, že nejen někteří cikáni jsou "nevychovatelní" a nic jiného než restrikce a postih na ně neplatí. Kuřák, který bude chránit své právo škodit ostatním svým smradlavým kouřením do roztrhání těla, má plná ústa odporu ke škodlivým smradlavým cikánům. I ten, kdo mluví o kompromisu, není ke kompromisu ochoten tam, kde má svá slabá místa, své závislosti. Kuřák, který odhazuje vajgly, bude vidět chybu jen u pejskaře, který neuklízí po psovi atd. A oba se nakonec shodnou, že to má po nich uklidit stát. Uznávám, že výchova restrikcí je výraz naší neschopnosti řešit věci "po dobrém", ale ta neschopnost tu prostě reálně je, některé věci skutečně po dobrém řešit neumíme. To snad ale proboha neznamená, že se na řešení vykašleme.

Zákony samozřejmě byly, jsou a budou i zneužívány, ale to bohužel také po dobrém řešit neumíme, a i tady je jedinou cestou, aby každý, kdo pracuje se zákony, pracoval nejprve na své vlastní zodpovědnosti. Ideální stav nenastane nikdy, protože lidé nebudou nikdy ideální.

164866

08.07.2008 21:46

Panenko Mária, oni to fakt podepsali

RE: Prosím, neházejte kamením...

90.?.?.?

Skvělý příspěvek.

164870

09.07.2008 08:53

Využívání utrpení světa k zisku

RE: SVĚT NEJEDE NA NAFTU, ALE NA DEMENCI - ODPUSŤTE

90.?.?.?

Pane Škapíku, většinově opovrhovaná ezoterika tento cyklicky se opakující vývoj "má zmáknutý" odedávna. Zkuste třeba prastarý filosofický systém I Ting (I Ging). Pravidelné přelévání vlny "Dobro x Zlo" (mužská x ženská síla či pozitivní x negativní princip) je principem stvořeného vesmíru, a Zlo se zákonitě zničí tím, že "zvítězí". Ve své nenasytnosti na konci cyklu zničí Dobro, na kterém parazituje, a zanikne spolu s ním. Tento konec je ale opět pouze začátkem cyklu nového.

164920

09.07.2008 09:33

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane Sašo, i ty zákony, které fungují odedávna, a které byste snad ani vy nezrušil, mají svá slabá místa a nikdy je nebudeme moci aplikovat na každého a bezchybně. (Mimochodem, autorka úvodního článku paní Mindy je pokud vím právnička, takže o tom asi něco musí vědět). Přesto civilizace za posledních pár tisíciletí k ochraně bezpečnosti a pořádku svých členů nic lepšího než zákony nevynalezla. Sám jste nějaké jiné, funkční řešení také nepředestřel. Takže se klidně bavte nepostižitelnými Eskymáky, a já se budu těšit, jak bude postihnut ten zbytek. Pokud se situace za pár měsíců nezlepší, ochotně se vám tu omluvím.

PS - Uznávám, že např. postihy vůči řidičům situaci nezlepšily. Ale to jsem ani nečekal. Naopak protikuřácké zákony tam, kde jsou zavedeny, fungují.

164930

09.07.2008 09:54

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane Sašo, nechci se s vámi zbytečně přít a ctím váš názor. Nicméně je znát, že už v republice nežijete. Nic už není, jaké to bývalo, a i když jsem proti komunistům poměrně aktivně bojoval, jedno musím uznat - za tzv. komunismu (který s ideou komunismu měl společné jen jméno, ve skutečnosti byl jen slabší variantou toho, co se děje dnes - bezohledného chování těch, co jsou u moci) nebyl s dodržováním pořádku zdaleka takový problém, jako dnes. Lidé byli jaksi většinově ohleduplnější k přírodě i k sobě navzájem. Daleko víc respektovali stávající zákony - i proto, že je reklama tenkrát nekrmila slogany ve stylu "Nevaž se, odvaž se" se smyslem "kašli na ohleduplnost, hlavně že chlastáš naši sladkou břečku nebo si ničíš plíce našimi cigáry - a v tom je tvoje svoboda". Na ulicích se nepotulovalo zdaleka tolik opilců, zfetovanců a bezdomovců jako dnes. Mám takovou teorii, že stupňující se bordel a špína okolo nás je jen nutným obrazem toho, jak se stupňuje bordel a špína v nás samotných. Bezohledost a parazitismus kapitalismu jako takového se prostě projevuje na všech rovinách, i na této.

Nevím, z čeho jste usoudil, že chci trestat jen cikány. Vnesl jsem je do diskuze jen jako příklad toho, že ti, co na diskuzích volají po jejich trestání, donucování k pořádku atd. jsou najednou mnohem blahovolnější tam, kde se jedná o jejich zájmy, které jsou ovšem obdobně parazitní. Nevidím příliš rozdílu v nedopalcích odhozených bílými majetnými kuřáky či v hovínkách prominentních psíčků a v bordelu okolo některých cikánů. Ovšem všechny skupiny si najdou vždy dost dobrých důvodů, proč zrovna oni mají na svůj bordel právo. Přesně jak říkáte, chtěl bych se chovat ke všem stejně a za nezákonné přestupky trestat všechny stejně.

Pokud ten pán, co volal policii na auto parkující před jeho domem, bydlí v zóně placeného stání, tak měl pravdu v tom smyslu, že tam auta bez povolení parkovat nesmí. Jiná věc je nesmyslně sprostá cena toho parkování, za kterou vděčíme dr. Bémovi. Obávám se, že ty vydřidušské peníze zase skončí někde jinde než v péči o metropoli.

Na závěr opakuju, že nevidím stávající řešení jako ideální, ale věřím, že částečně zafunguje, a je mi milejší než ten bordel, co v Praze bohužel panuje.

164927

09.07.2008 10:35

Velká Matka

RE: Já jim na to seru.

90.?.?.?

Pane Pavle, mám právo tu vyjádřit svůj názor stejně tak jako vy, a na tom nic nezmění vaše arogantní představy o tom, na co vše máte právo bez povinností.

Nicméně vaše příspěvky jsou velmi užitečnou názornou pomůckou, lze na nich dobře demonstrovat, proč roste moc Velké Matky. Dokud si takoví, jako vy, dětinsky myslí, že je jejich právem špinit kde se jim zamane, pokud jim tam Velká Matka předem nedá kyblíček, no tak pak ať se nediví, že se k nim Velká Matka jako k nesvéprávným dětem chová. Velká Matka naopak takovýto přístup vítá a podporuje, protože jí dává právo na existenci, která se nakonec zvrhne v existenci velmi maceší. Ale tak už to prostě na světě chodí, a dokud nedospějete, a nebudete udržovat pořádek dobrovolně, bez státních košů a policajtů, do té doby to tak i chodit bude. Nevim, co jste na tom nepochopil [oči v sloup]

164942

09.07.2008 11:26

Velká Matka

PS

90.?.?.?

Možná jsem v ajfru trochu přestřelil, vy píšete, že osobně s ohledem na ostatní nekouříte. No, říká to sice každý kuřák, a přesto je všude plno kouře a vajglů, ale budiž. Pak se Vám omlouvám, a vše, co jsem dále napsal, platí o té většině kuřáků, která ohledy nemá (logicky, závislost nás prokazatelně ohledů zbavuje).

Kdybych tu mluvil o nebezpečnosti hořícího vajglu v koši na odpadky a o svých pochybnostech, že každý "ohleduplný" kuřák típne před odjezdem tramvaje cígo do nástavce na koši, už bych se zase opakoval. Vsadil bych ovšem cokoliv proti vašemu názoru, že nádoba na vajgly na stanici tramvaje by podstatně omezila počet vajglů okolo zastávek.

164944

10.07.2008 09:24

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Lide se vzdy delili na ty co ridi a ty co poslouchaji...

90.?.?.?

Také mi článek připadá pěkný ale lehce naivní, i když jsou to v historii vždy spíše takovíto "lehce naivní" idealisté, kteří "tvoří hradbu" proti chytrému a zcela nenaivnímu "zlu".

Stará moudrá učení říkají, že stvořený svět je vlastně pouze místem, kde "se odděluje zrno od plev". V tom kolotoči materiálního života se myšlenkami, city, postoji a činy tříbí a zušlechťuje vědomí - a to jak vědomí každého jednotlivce, tak v součtu vědomí lidstva. Jde tedy daleko spíš o to, co v rámci života získáme ve smyslu duchovním než věcném. Je to něco jako hra, ve které jen ten, kdo splní určité úkoly, vyřeší určité hádanky a nakonec "zabije draka" postoupí do dalšího kola. V té hře jde i o to, aby původní naivní idealismus dozrál ve vědomou moudrost.

Lidé se dělí na moudré a na ty, co ještě musí zmoudřet. To, jestli přitom řídí nebo poslouchají není až tak podstatné...

165025

10.07.2008 11:30

Panenko Mária, oni to fakt podepsali

RE: Zde bych nečekal pochvalu

90.?.?.?

To věděli už staří, že dobro vždy vzniká jen jako výsledek souboje dvou zel....

165041

10.07.2008 11:44

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Vše je to hezké

90.?.?.?

Deziluze a odmítání je začátek poznání, dalšími kroky je postupné pochopení hlubšího smyslu a významu toho, co a proč se děje a konečná akceptace. Ta ovšem rozhodně neznamená pasivní smíření se, ustupování a posluhování zlu. Skutečnou odpověď nenalezneme "venku", ale výhradně "uvnitř". Na té cestě existuje spousta směrovek, ukazatelů, šikovně roztroušených a viditelných jen pro toho, kdo se naučí je vidět. Věci, jevy a děje nejsou nikdy pouze samy sebou v materiálním slova smyslu, ale vždy zároveň obrazem, symbolem, odrazem něčeho dalšího, vyššího, komplexnějšího. Je třeba naučit se ten smysl dešifrovat. To se ale nelze naučit ani ve škole, ani pouze studiem a přemýšlením - ale hlavně aktivní osobní, životní zkušeností. A kdo hledá, najde.

165040

10.07.2008 12:24

Využívání utrpení světa k zisku

RE: Vyuzivani utrpeni sveta k zisku.

90.?.?.?

Dědečku, na vaše doporučení bych dal. Nedal byste sem nějaký odkaz na "duchovno"? Posílám virtuální buchtu [smích]

165043

10.07.2008 17:13

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Vše je to hezké

90.?.?.?

Rozhodnutí myslet, mluvit a konat pravdu je sice jednoduché, ale už méně jednoduché je vědět, co to vlastně ta pravda je. A vůbec nejtěžší je nelhat sám sobě.

165084

10.07.2008 20:58

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Vše je to hezké

90.?.?.?

Hezký názor, ale přesto to myslím přeci jen není tak úplně jednoduché.

V historii je dost příkladů lidí, kteří byli pevně přesvědčeni o své pravdě, a neváhali kvůli ní obětovat nejen sebe, ale často třeba i celý svět. Hlásání a prosazování pravdy se může zvrhnout i ve škodlivý fanatismus. Jak říkáte, morální integrita je základ, ale pro tu se člověk bohužel nemůže jen tak jednoduše rozhodnout. Práce na ní je programem na celý život - a možná že nejen na jeden jediný. [smích]

165105

...Je to vlastně věčné hledání. Když to najdeme, nemusí to znamenat, že zase nebudeme muset hledat...

Tomu já říkám relativita pravdy.

..Pak jsme u ideologie a náboženství. Mohou sehrát jak velice kladnou roli, tak i velice zápornou. Tedy tato obojakost je to, co činí z velkých pravd velice nebezpečnou zbraň. ..

A tomuto dualita dobra i zla. No vida, když to zrovna netvrdím já, tak je to i vaše "pravda" [mrknutí jedním okem]

165179

12.07.2008 16:49

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

90.?.?.?

Fakt dobrý [smích] .

Jaké místo mají ve vašem světonázoru (který se mi fakt líbí) slabší, staří, nemocní a od narození handicapovaní? Jak je v něm postaráno o ně, když se v v těchto konkurenčních a poměrně bezohledných podmínkách nemají šanci postarat sami? I když si třeba z určitého malého procenta za svou slabost a handicap také mohou sami? Ptám se zcela nezáludně, a jsem upřímně zvědav na vaši odpověď. Nemyslím, že je vaše inteligence omezená.

165263

13.07.2008 15:24

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

90.?.?.?

To zní velmi rozumně. V praxi je někdy ovšem velmi těžké (jak pro pozorovatele, tak pro aktéra) odlišit ten užitečný aktivní optimismus od škodlivého sobectví ... a o tom to je...

165297

13.07.2008 17:33

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

90.?.?.?

...K čemu je běžnýmu člověku například teorie , že vše je jedno? Např. k tomu že se lze chovat k životnímu prostředí a k lidem až hnusně , protože si každý za vše může sám....


[překvapení] [překvapení]

Tak teda třeba mně z teorie, že vše je jedno, vychází pravý opak, než vám - pro mne je to naopak důvod se ke všemu chovat slušně a ohleduplně, protože "všechno" jsem vlastně nakonec "já sám", a "co udělám tomu nejmenšímu, jako bych udělal sám sobě". Víte, pane Nováku, teorie jsou samy o sobě hodnotově neutrální - to až naše osobnost a z ní plynoucí interpretace teorií jim dává (morální) smysl a hodnotu. A příšerné praktické závěry může někdo vyvodit (a jistě i vyvozuje) i z teorií, které tu například občas propagujete Vy...

165303

13.07.2008 21:24

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

90.?.?.?

Neznáme se tu vzájemně osobně, a jediné, co tu můžeme vysledovat a na základě čeho tu můžeme spřádat teorie (i o osobnostech a vlastnostech oponentů), je právě nasranost, agresivita, arogance či naopak harmonie, laskavost a moudrost jednotlivých příspěvků. Pro mne je ta zarputilá nasranost spojená s agresivitou a arogancí (a to i pokud se při ní občas přistihnu já sám) neklamnou známkou neúspěchu.

165319

14.07.2008 08:20

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

RE: Tak nevím..

90.?.?.?

Myslím, že existuje nespokojenost konstruktivní a nespokojenost destruktivní. Konstruktivní nespokojenost je to, co nás nutí k aktivitě za účelem zlepšení toho, s čím jsme nespokojeni a při dobré vůli nás časem dovede i ke skutečně konstruktivnímu řešení. Destruktivní nespokojenost se projevuje planými plky, agresivitou, arogancí a stagnací.

Negativní vlastnosti a chyby má každý. Ne každý si je ovšem dovede konstruktivně přiznat a pracovat na nich.

165365

18.07.2008 13:35

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

90.?.?.?

Je to samozřejmě otázka definice. A osobně se mi velmi nelíbí trend zaměňovat inteligenci se slušností, morálkou, etikou atd. Inteligence je obecně chápána a používána právě jen jako výše IQ, a nezahrnuje další složky lidské osobnosti (emoční, sociální a duchovní), které dohromady teprve tvoří skutečně hodnotného člověka. Inteligence může být i umělá, a bohužel tuším za snahou o glorifikaci a adoraci pouhé rozumové inteligence záměr vyloučit tyto ostatní složky ze hry...

165643

18.07.2008 20:10

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

90.?.?.?

A rovněž byli ve svém kolektivu velmi oblíbeni [velký smích]

Paní Jarmilo, trochu se do toho zamotáváte [mrknutí jedním okem]

165666

19.07.2008 00:23

Kdo řídí naše životy

RE: Komunismus, kapitalismus, feudalismus a další

90.?.?.?

Možná tkví opravdová lidská Moudrost právě v tom, pokorně si přiznat, že ji žádný jednotlivý člověk nesežral všechnu? Moudrost je cíl, ke kterému směřujeme. Moudrý člověk je ideál. To, že Vy neznáte vtělený ideál neznamená, že o něj něj já přestanu usilovat.

165674

19.07.2008 16:17

Kdo řídí naše životy

Dobro a zlo

90.?.?.?

...zivot, pohyb je mozny len medzi dvoma protivnymi polmi.
vsetko, co my odoberame ako zivot, je neustaly pohyb medzi "zle a dobre"...

Velmi zajímavé a podle mne odpovídající vysvětlení vztahu dobra a zla. Rozumím tomu dobře, že tady připouštíte jejich subjektivitu a relativitu? Jak s tímto pohledem koresponduje vaše vyjádření, že každá situace má jen jedno dobré řešení? Neštimuje mi to ani v tom případě, pokud byste tím myslel, že každá situace má jen jedno dobré řešení pro danou osobu v daném čase. A to dobro, které existuje, tedy definujete jak? Budu upřímně vděčný za váš názor.

165698

20.07.2008 00:06

Kdo řídí naše životy

RE: Dedičnosť

90.?.?.?

Pro přežití civilizace i planety je mnohem prospěšnější dobrosrdečný debil než vysoce inteligentní hajzl. Dokonce i zlý debil je daleko méně nebezpečný, než chytrý psychopat.To by mělo být jasné i člověku se zcela průměrným IQ.

165709

20.07.2008 18:32

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Jo, zvolit si "to jediné dobré řešení" v určité situaci, ale hlavně si to pak zodpovědět a zaplatit ze svého, je jistě to, proč jsme tady. Problém nastává, když toto rozhodnutí považuji za jediné dobré řešení pro každého, kdo pak případně platí za mne.

...sorry, velmi nerad diskutujem s niekym, kto nema nick....

Vaše dobré rozhodnutí [smích]

165751

20.07.2008 19:33

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Universální všeobsahující dobro existuje - tedy pokud se dohodneme na tom, že tomu budeme říkat dobro. Protože je to všeobsahující, obsahuje to vše - i Vás, i mně, i zlo...

165760

20.07.2008 19:35

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

No ale na druhou stranu, bez problémů tahle realita nefunguje - problémy (konflikty) je jen jiné jméno pro ten pohyb mezi póly, který jste výše popsal...

165753

20.07.2008 20:01

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Funguje to, dokud funguje ta kontrola [mrknutí jedním okem]

Nojo, ne každej na to má, tak ať vám to vyjde [smích]

165759

20.07.2008 21:53

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Moje argumentace (a myslím, že nakonec i páně googlova) směřovala spíše k tomu, že každé rozhodnutí, za které neseme vědomě zodpovědnost, je dobré.

Co se týče Vašeho příspěvku, nejsem až tak optimistický. Menšina plnoletých očkovaných není objektivně schopna nést zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, a většina není subjektivně ochotna.

165768

20.07.2008 22:32

Kdo řídí naše životy

Don Juan

90.?.?.?

Hmm, pánové.....

"...bojovník předstírá také své chyby a slabosti..."

Tady bych viděl kruciální problém. Jak bojovník rozezná ty chyby, které skutečně má, od těch, které jen předstírá? Předpokládám, že žádný bojovník není zcela bez chyb, a jednou z jeho chyb by teoreticky mohlo být i to, že si to o sobě myslí.. [mrknutí jedním okem]

165775

20.07.2008 22:46

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Měla jste alespoň mrknout [mrknutí jedním okem] [smích]

165776

21.07.2008 09:55

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Universální všeobsahující dobro chápu velmi zjednodušeně jako nekonečnou kouli beztvaré plastelíny, latentně obsahující VŠE. Byla a je tu "před námi", čili to, jak jí pojmenováváme či definujeme, na ni nemá pražádný vliv. Naopak, vše ostatní svým pojmenováváním, svou definicí, svým logem, svou FORMulací "tvoříme", FORMujeme. Jako bychom tím pojmenováním vzali kousek z té beztvaré tvárné hmoty a dali mu tvar. Takhle stvořil Bůh nás, a takhle i my tvoříme každý svůj svět.

165801

21.07.2008 10:06

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Včera jsem postnul níže uvedený příspěvek, ale ocitl se někde jinde, než měl. V podstatě jsem jím chtěl říci, že u podobných metod je podle mne značně vysoká pravděpodobnost inflace ega (místo jeho rozpuštění), což spousta začínajících amatérských bojovníků vůbec nebere v úvahu. Je myslím v samotné povaze věci se nejprve seznámit s riziky a zakalkulovat je, tak považuju za užitečné na to upozornit. Pokročilých se to samozřejmě netýká.

Hmm, pánové.....

"...bojovník předstírá také své chyby a slabosti..."

Tady bych viděl kruciální problém. Jak bojovník rozezná ty chyby, které skutečně má, od těch, které jen předstírá? Předpokládám, že žádný bojovník není zcela bez chyb, a jednou z jeho chyb by teoreticky mohlo být i to, že si to o sobě myslí..

165800

21.07.2008 10:54

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

... Nečiň jinému to, co nechceš aby bylo činěno tobě. Tohle by se dalo aplikovat na všechno. ...

Bohužel, tato krásná teorie nekalkuluje s tím, že někteří "nestandardní" lidé mají velmi prapodivná chtění i sami vůči sobě. Sadismus a masochismus jdou vždy ruku v ruce, takže spousta sadomasochistů zcela v rámci vše uvedeného hesla činí jiným velmi ošklivé věci...

165802

21.07.2008 17:08

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Ten vesmír, který si tvoří subjekt jako projekci uvnitř své hlavy, je vesmír subjektivní, tedy nic objektivního. Vzhledem k tomu, že i my jsme částí vesmírného absolutna, existuje jistě nějaký vztah mezi naším subjektivním vesmírem, a "objektivním/i vesmír/y" tvořenými absolutnem. Protože ale část nikdy nemůže pochopit, vyjádřit celek (snad pouze nesdělitelně cítit), nelze k tomuto vztahu z pozice subjektu nic říci.

165814

21.07.2008 17:25

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Bohu nemůže být nic protivné. Nic nemůže stát "proti" Bohu, protože Bůh je všude, na všech místech, dokola. Proti sobě mohou být jen protipóly, věci v duálním světě, jen stvořené "polovičatosti". Bůh je nestvořený, celý. Já vím, Starý Zákon mluví jinak, ale Elohim není totéž, co Bůh.

165813

21.07.2008 17:37

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

PS
A jestli někdo namítne, že proti Bohu stojí Ďábel, tak to si myslí jen Ďábel, ne Bůh....

165815

21.07.2008 20:43

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Nejsem znalec, ale je obecně známo, že Elohim je množné číslo, čili bohové. To samo vyvrací jejich chápání jako universálního Boha.

165828

21.07.2008 21:02

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Zamyslel jsem se, pane Pietroo. A už několikrát jsem vám zkusil vysvštlit, že se u mne nejedná o metodologie a teorie, ale o zkušenost sui generis.

Nesnažím se v diskusi někoho přesvědčovat, ale hraju si (stvořený vesmír je svatá Hra Mája a já její součástí). Baví mě to, rád si o tom povídám, rád si čtu i cizí pohledy na povahu vesmíru a doufám, že si někdo rád přečte= ten můj.

V duálním světě pravdivý výrok pochopitelně sám sebe vylučuje, obsahuje oba zdánlivě si odporující póly celé skutečnosti. Ani naše myšlení ani řeč není uzpůsobena na to, vyslovit pravdu "najednou", proto je pravda zároveň to i ono - vámi citovaná věta je i není subjektivní i objektivní zároveň. Ano, můžete vztah mezi vámi a vesmírem nahlédnout vždy jen jako dvourozměrná plošková bytost, která vidí celek v daný moment vždy jen z jednoho bodu - tedy subjektivně. Podle mne, dokud jste v čase, nemůžete "najednou" získat přehled o "celkové situaci", to vaše "objetí zeměkoule" vyžaduje čas, který znemožňuje celkový náhled (při vyhodnocování toho, co postupně vidíte v čase, jste už zase subjektivní). Jak zde v diskuzi demonstrujete, rozumíte celku "bytí" jinak, než mu rozumí další diskutující, kteří jsou též přesvědčeni, že mu rozumí. Takže jste buď jediný v diskuzi, který pochopil bytí správně [mrknutí jedním okem], nebo je pohled každého z nás subjektivní.

165824

21.07.2008 22:04

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

"A to je právě myslím ta zásadní chyba, že si myslíte, že to co píši já je "teorie" a ne "zkušenost". Že je to nějaké teoretizování. Nezužujte si zbytečně ideologicky svět. Být otevřený i k možnosti "pravdy". To je to, o co mi jde. Možná se mýlím, ale myslím, že jste si zúžil zásadně pole zkušenosti. Každou zkušenost zase musíte reflektovat (tomu neutečete tím, že to nazvete "teorie" a tedy znaménko "minus" ), nakonec je v jistém smyslu zkušenost mimo jiné jakoby prožitek toho rozumu samotného. Smyslem věty bylo to, že bytí vždy už nějak (nevědomě) rozumím, a to může být za určitých okolností jakoby zvědomněno. To že naše představy jsou různé, každý se nachází v jiném bodě, neznamená, že bytí nelze "poznat". Ve skutečnosti to předpokládáme, vždyť se tady o něm bavíme. Každý dialog to předpokládá, vždy už tady je a ono se v dialogu vyjeví, jak to ve skutečnosti je. To byl námět té ploškové bytosti, která v určitém okamžiku "doteku" jakoby transcenduje čas. Říká se myslím tisíc překážek neznamenají jedinou pochybnost."

Pane pietroo, už delší dobu pozoruji, že i když máme vlastně na to bytí velmi podobný pohled, zásadně mluvíme tak nějak mimoběžně a důsledně si špatně rozumíme. Nepředhazuji vám teoretizování, naopak jsem tuto předhůzku cítil od vás a odrážel jsem ji. Nikdy jsem nikde netvrdil, že bytí nelze poznat, pouze tvrdím, že ta cesta poznání vede nevyhnutelně přes poznání subjektivní, které se až ve svém součtu stane (sebe)poznáním objektivním (objektivní vědomí skrze nás - stvořené subjekty - poznává a uvědomuje si samo sebe). A za tím účelem se tu my, jednotlivé subjekty, o objektivním poznání bavíme, každý k němu přispíváme svým subjektivním dílem. Dokud ale jako subjekt nesplyneme s objektem, do té doby své hranice překročit nemůžeme, to je prostě jeden ze zákonů Hry. Pokud se vám někdy povede transcendovat čas, a zachytit v naší jeskyňce stín celé skutečnosti - zkuste to někomu sdělit. Až dosud se to nikomu nepovedlo, a to je dobře - jen ať se každý snaží hezky sám a na vlastní kůži...

165833

21.07.2008 22:36

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Interpretací SZ i NZ je tolik, jako jejich interpretů (jak jinak, zase jsme u té nepřekročitelné subjektivity chápání a poznávání), ale nakonec to jediné důležité je to, jak Boha poznávám já sám. To, jak jej poznávají ostatní, mi může být směrovkou, ukazatelem. Na cestu Jeho poznávání se ale musím vydat po svých.

165834

22.07.2008 08:49

Kdo řídí naše životy

RE: Dobro a zlo

90.?.?.?

Ale kdepak, pane Mirdo, to se pletete. Nejen že nemám rád pouze svoje definice, ale, jestli jste si všiml, když mě tak bedlivě pozorujete, nemám rád ani věcné argumenty a neosobní přístup. Vy také ne, že?

165856

28.07.2008 17:05

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

90.?.?.?

Proboha, vy jediný spravedlivý, objektivní a historii znající:

ALBIGENŠTÍ, slyšíte? Albigenští....

166259

28.07.2008 17:10

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

Pamatujete? Tina Turner's hit:

90.?.?.?

...Získají lásku doma a ve světě silou - vězněním a zabíjením?...

"Ohh, what's love got to do
Got to do with it
What's love but a second hand emotion
What's love got to do
Got to do with it
Who needs a heart
When a heart can be broken"

Proč si proboha myslíte, že chtějí získat zrovna lásku ?? [překvapení]

166258

28.07.2008 22:41

Případ Omara Khadra

RE: Martin Škapík

90.?.?.?

Nebylo a nebude, dokud to budeme tvrdohlavě řešit tak, jako dosud. Je opravdu s podivem, s jakou zaslepenou vytrvalostí si lidstvo po tisíce let otlouká hlavu stále o tu stejnou zeď. Ale možná to ani jinak nejde, některé zkušenosti si možná duše/vědomí musí projít, aby mohla/o jít dál...

166276

29.07.2008 11:43

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

90.?.?.?

Ale copak, pane 2xs nebo jak si to ještě říkáte, už zase máme manickou? [mrknutí jedním okem]

166318

02.08.2008 10:56

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

90.?.?.?

Všechny věci, jevy a příběhy, které se dějí v tom, co považujeme za realitu, se nejprve odehrály v něčí mysli. Realita nám tak jen podává obraz o tom, jaký je převažující stav našich myslí. Na rozdíl od vás si tedy rozhodně nemyslím, že je třeba vzdát se ideálu a předkládání fiktivních ideálních příběhů. Děti, které vyrostly na klasických (fiktivních) pohádkách, mají podle mne mnohem lepší představu o tom, co je to "dobro" a "zlo". Nebo snad vám více vyhovují ty příběhy, kterými jsme ze všech médií převážně krmeni nyní? Dokud jsme si jasně vědomi rozdílu mezi ideálem a realitou, do té doby nám ze strany romantických příběhů nebezpečí nehrozí.

Váš popis morálky je korektní. V praxi ale nejde o to, jak jak morálku definujeme, ale jak a hlavně PROČ se jí řídíme. Desatero, které plníme buď ze strachu (ať už před Bohem, církví nebo zákonem), nebo ještě hůře z pokrytectví (abychom vypadali dobře) nás (jednotlivce ani společnost) nespasí. Až teprve dokonalé poznání toho, proč je třeba plnit plnit povinnosti a zákony, ve všech souvislostech, a jejich vědomá dobrovolná akceptace má smysl. Jinak se morálka stává spíše klackem, který může být těmi nemorálními zneužit.

166608

02.08.2008 11:44

Kolik stojí pravda?

RE: Přeměna lidstva

90.?.?.?

Ten koloběh vidím stejně jako vy. Jen mi z toho vychází, že jeho smyslem není změnit realitu "tohoto světa" - naopak tato realita má právě tím, jaká je, měnit a rozšiřovat vědomí jednotlivců, tak, aby mohli postoupit do "jiných světů"... A prvním k rokem k té změně je právě uvědomění si tohoto neustále stejně se točícího kolotoče...

166614

02.08.2008 13:09

Kolik stojí pravda?

RE: Přeměna lidstva

90.?.?.?

Tak to máte fajn, pane pietroo. Každý halt není tak daleko jako vy [smích]

166619

02.08.2008 15:32

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

90.?.?.?

[smích] Hezké

166636

02.08.2008 17:10

Kolik stojí pravda?

RE: Prazdnota uvnitr nas.

90.?.?.?

Morálka doby považovala za správné popravit nebo odsoudit na galeje za krádež bochníku chleba pro hladové děti, které někde od pěti let budovaly rozvinutý kapitalismus. Soukromý majetek - ne morálka - byl modla, a zdá se, že na tom se nic nezměnilo.

166638

02.08.2008 17:59

Kolik stojí pravda?

RE: Příčina a následek

90.?.?.?

No ona ta světská justice sama je jen jedním z nástrojů karmické odplaty [mrknutí jedním okem]

166644

03.08.2008 17:00

Odvrácená tvář diskriminace

Žijeme přece v kapitalismu, ne?

90.?.?.?

A hlavní heslo kapitalismu je náš zákazník, náš pán. Nájemce je vůči pronajimateli klient, a přece je v roli prosebníka a ne pána. Majitel by v jakémkoli jiném vztahu, kde je sám klientem, vylítl z kůže, kdyby se měl doprošovat a kdyby mu byly kladeny podmínky, za kterých si laskavě smí zboží koupit. Jako pronajimatel má ale tu (relativně nezaslouženou) výhodu, že jeho artikl je nedostatkový, a této výhody podle mne zneužívá. Jsem zvědav, jestli se po deregulaci skutečně hnou ledy, a jestli si pak pronajimatelé budou stále ještě tak vybírat, nebo radši nechají své zboží ležet ladem.

166727

03.08.2008 18:08

Odvrácená tvář diskriminace

Vážně nevěřím svým očím

90.?.?.?

když to tak tady čtu.

Už aby bylo bytů dostatek a ještě lépe přebytek, jako jiného zboží, pak ať si ctění majitelé strčí své ctěné majetečky kamsi. Neříkám, že je třeba trpět v bytě póvl, ale snad není problém postavit smlouvu tak, aby skutečný póvl mohl být vykázán, jakmile začne prudit. Malé děti ani psi sami o sobě ale nejsou mor. Divím se, že se zde neozývají všichni ti majitelé psů, kteří tak šíleli nedávno při příležitosti diskriminace svých miláčků vodítky či pokutou za znečištění. Zřejmě je vše v pořádku, když řvou a sviní děti a psi majitelů baráků, to jen nájemníci nemají nárok...

166742

03.08.2008 20:08

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Realitky

90.?.?.?

No ale každé podnikání je riziko. A pronajímání je relativně snadný výdělek. To si musí pronajímatel uvědomit. Jeho zisk z pronájmu je v současné době tak vysoký, že musí nějaké ztráty zakalkulovat. Stejné riziko nesou hoteliéři, majitelé restaurací atd. atd. ...

166753

03.08.2008 23:32

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?

90.?.?.?

Promiňte, pokud pronajímáte bezplatně, tak o vás jsem nepsal. Jinak ale 12000 za dva jedna bez služeb je platba jako hrom. Znám hotely za 250 za noc, docela slušné, a ještě jsem neslyšel, že by odmítly děti.

166768

..Když podle většiny není něco v pořádku, je normální to většinové nebo to menšinové?..

Výborná otázka. Odpověď záleží zcela na tom, jak máte definováno slovo "normální". U kanibalů je většinovým názorem to, že jíst lidské maso je normální. V islámu je většinou přijímáno mnohoženství. U nás to podle většiny v pořádku není. Asi tak polovina lidstva pevně věří v něco vyššího, smysly nevnímatelného. V historicky nedávné minulosti by člověk, který tvrdí, že nic vyššího neexistuje, byl považován za blázna a člověk s ateistickým názorem by rozhodně nebyl v pořádku. Co je tedy vlastně podle názoru většiny v pořádku a normální?

Když noviny předhodí davu kauzu, dokáží změnit názor většiny na tu stejnou věc třeba dvakrát za týden. Já bych na ten názor většiny nevsadil ani bůra.

167037

05.08.2008 22:54

O lepivých melodiích

RE: Děláte si legraci?

90.?.?.?

Chápu sice snad, kam svou argumentací míříte, ale zřejmě bychom se divili, kdybychom věděli, co všechno intelektuálové, osvícenci a filosofové svého času hltali a vystrájali (a činí tak dosud). I filosof si občas potřebuje vymýt mozek od těch složitých filosofických myšlenek, a to se pak hodí leccos...Ostatně, třeba zen by se zase moudře smál těm složitým úvahám intelektuálů a filosofů..

167041

05.08.2008 22:56

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

90.?.?.?

To mi jaksi připomnělo jedno velmi trefné lidové moudro: "čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí".

I já považuju za rozumný názor, že tragika naší současné situace je vyčerpávajícím způsobem popsána mnohými a na netu ji každý, kdo chce, najde velmi snadno. Kdo nechce, toho nepřesvědčí ani deset dalších negativních článku na zvědavci za týden. Spokojen je jen masochistický pesimista (jak autor, tak čtenár), který se znovu a znovu utvrzuje v tomtéž, a zřejmě opravdu šíří cosi jako černé vlny do prostoru. Stejně protivný by byl i přehnaný naivní optimismus. Jako vždy, jde o to najít rozumnou míru, rozumnou rovnováhu.

167042

05.08.2008 23:08

Otevřít si iDnes je jako ponořit se do řeky krve a násilí

RE: článek na hov--o?

90.?.?.?

Janko, z vašich příspěvků o povaze vesmíru jako samořiditelného systému mi stále není jasné, jestli ten vesmír považujete za živý, nebo za mrtvý - tj. mechanický. Byl bych vděčný za jasnou stručnou odpověď. Díky.

167039

07.08.2008 13:42

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

90.?.?.?

Paní Alexo, Vaše uvážené a vyvážené názory se mi už tradičně velmi líbí.

Hlavní problém vidím v tom, že někteří diskutéři (zde hlavně muži) nejsou schopni sebereflexe a nejsou schopni a ochotni přiznat si svůj podíl viny na selhání/selhávání svých vztahů se ženami. A jak už je tak mužským zvykem, než by si přiznali, že jim jako mužům něco chybí, a že si i proto vybírají nevhodné partnerky, které je zákonitě zklamávají, budou zásobovat všechna fóra dlouhosáhlými fantasmagorickými teoriemi založenými na historických, psychologických a sociologických bludech.

Jsou to tedy podle mne výhradně nezvládnuté, vytěsněné, nezpracované emoce a komplexy, které způsobují pokřivené vztahy a pokřivené vidění skutečnosti. Jakou paseku to může nakonec udělat vidíme na příkladu mnoha významných historických osobností (za všechny Hitler a Stalin).

167287

07.08.2008 16:50

Jak uhlídat ženu?

RE: blábol...

90.?.?.?

Jen se divím, že na tuto snůšku falešných, ale opravdu falešných slovíček reagují přítomné dámy ještě tak uměřeně [velký smích]

167295

07.08.2008 17:25

Jak uhlídat ženu?

RE: 1Kor 13, 1-13

90.?.?.?

Myslím, že existuje mnoho druhů lásky. Staří Řekové měli pro lásku nejméně tři výrazy - eros, filia (přátelská láska) a agapé (nejvyšší forma božské lásky, která zahrnuje lásku boží k lidem, ale i lásku lidí k Bohu a lásku k bližním). Je dobré mezi těmito láskami rozlišovat a v diskuzi je nezaměňovat. Tyto odrůdy lásky Řekové - jako vše - personifikovali, a jako božstva je pak samozřejmě možno psát je s velkými písmeny. Je to malebný zvyk, dokud ho někdo nezneužívá. To se pak božstva mohou rozzlobit a takovou hybris potrestat...

167297

07.08.2008 19:53

Jak uhlídat ženu?

Čím to asi bude

90.?.?.?

že mi ti chlapi, co se účastní debaty na straně žen, připadají daleko chlapštější než ty sentimentální kňučilové či "patriarchální" macha? Klidná síla, pánové [mrknutí jedním okem]

167312

08.08.2008 09:29

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

Ale co vím určitě, k vám, pane psychologu, bych se léčit určitě nešel. Mám raději skutečně profesionální, tj. nezaujatý přístup.

167353

08.08.2008 09:45

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

Pane Škapíku, reagujete překotně. Moje poznámka se netýkala léčení homosexuality. Prostě mi pan google v této debatě připadá natolik zaujatý, že pochybuji o jeho profesionálních kvalitách jako psychologa.

167361

08.08.2008 10:12

Jak uhlídat ženu?

RE: Definujme...

90.?.?.?

Paní Alexo, pane Jene,

bylo by to sice hezké, kdyby se tu byla k tématu rozvinula smysluplná diskuze s respektem k oponentovu názoru, ale to je řídký jev nejen na Zvědavci, ale na internetu obecně. Kromě toho diskutované téma je pro takovýto klidný, smysluplný dialog nejméně "vhodné", protože je nejvíce emocionálně zatížené. I při diskuzi o neosobních věcech dokáží nezpracované emocionální problémy nadělat dost paseky (viz třeba smrtelné boje vědců - zastánců odlišných teorií), natož pak v diskuzi o jednom ze zásadních a nejintimnějších lidských problémů vůbec. Problém je samozřejmě v psychologii a psychiatrii rozpracován a dostatečně popsán, ale jak dokazují sami psychiatři a psychologové, to, že něčemu rozumím "hlavou", ještě neznamená, že jsem schopen to realizovat ve svém osobním životě.

I když naprosto souhlasím s tím, že pokud je ve vztahu problém, je vždy na obou stranách, přeci jen se mi zdá, že muži, kteří nezvládli svou vlastní Animu, jsou daleko hlasitější a úpornější v promítání svých frustrací na své protějšky a na "systém" vůbec. Už sáma existence tria Lhoták, Škapík, Bělavý mluví za vše. Rozhodně tu nemá žádnou ženskou obdobu. A pokud se zde přítomné dámy V REAKCI na jejich notorické ublíženecké tirády někdy nechají vyprovokovat k jadrnější reakci, nelze se jim divit.

167360

08.08.2008 10:30

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

.. Každý muž asi bez problému přizná, že je v něm i část "ženy". Ale znáte ženu, která přizná, že je v ní třeba jen 1 procento muže?... [překvapení]

Nezdá se vám, že zde je vaše osobní přáni otcem myšlenky? Má zkušenost je opačná.

Pánové, patriarchát fungoval tisíce let. Pokud by byl skutečně dobrý a "vše řešící", nebyly by zde žádné vnější ani vnitřní tlaky na jeho změnu.

PS - jak jsem už napal, "lhotáci" tu nemají žádnou ženskou obdobu. Články lhotákovského typu zde neúnavně a opakovaně publikují pouze muži. Ženy se jen pochopitelně brání, na tom mi nepřijde nic bláznivého.

167366

08.08.2008 11:41

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

Musím přiznat, že mě rozhořčila vaše arogantní a neobjektivní odpověď pani Strize, kterou jste výslovně jako odpověď psychologa označil. Jako člověk si samozřejmě hlásejte cokoli a kdekoli chcete, ostatně i jako psycholog. Když si tu však šimrání svého ega zašťiťujete názorem psychologa, nemusí to vždy vyjít, jak si představujete. A i když se mi vaše zdejší názory a dokonce i vaše zaujatost často líbí, pro odbornou, psychologickou radu bych k vám nešel, toť vše.

Ne, neovládám umění klidné síly, a nikdy nikde jsem to netvrdil. Právě PROTO mi připadají ti chlapi, co je ovládají, hodni obdivu. Pro šikovného psychologa by to snad nemělo být až tak těžké pochopit.

167389

08.08.2008 19:04

Jak uhlídat ženu?

RE: Děsná mátanina

90.?.?.?

Hehe, to je dobrá synchronicita. Kousek výš vás svědek Škapík za tu jemnost chválí před nastoupenou jednotkou [chechtot]

167429

08.08.2008 19:26

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

Jo, já to jako srandu beru, s vámi je zábavné se i pohádat [mrknutí jedním okem] [smích]

167430

09.08.2008 11:39

Jak uhlídat ženu?

RE: .. zanedbaný sex...

90.?.?.?

Prostě tvrdíte, že kdyby byla žena dobře vychovaná, tak by Milovala pana Škapíka, Lhotáka či Bělavého jenom proto, že jsou to Muži, zcela bez ohledu na to, jakou mají povahu či zda je například sexuálně vzrušují nebo ne.

Chápu Vaše důvody a je mi vás vlastně líto.

167492

09.08.2008 17:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Čím to asi bude

90.?.?.?

To se tedy zcela jistě pohybujete ve velmi specifickém okruhu mužů. Takže si to ještě přeci jenom rozmyslete, jestli jsem ideologický, a nebo jestli je váš názor zabarven osobně. Vlezte do první fabriky nebo hospody a zeptejte se tam chlapů na to, jestli jsou si vědomi ženy v sobě [velký smích] [chechtot] Pak nám tu dejte vědět, jak jste dopadl.

Jo, a ideologie je podle mne něco jako "žena je skrývání, žena není publikování". O kteréže to ženě mluvíte tady ? [oči v sloup] Mám vám uvést příklady publikujících a neskrývajících se žen? Ale to byste je zase zcela jistě obvinil z feminismu, že... [zmaten] [oči v sloup]

167514

10.08.2008 21:25

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

90.?.?.?

Má obava ohledně techna je jiná než páně Škapíkova. Přirovnáváte, paní Alexo, účinky techna k účinkům šamanské hudby. Rituální hudba u "primitivních" kmenů je vždy provozována živými lidmi. Techno je povýtce mechanická, technická, strojová záležitost. To je podle mne jeho hlavní nebezpečí - mechanizace, odlidštění, přeměna lidí na stroje. Očista ducha tímto způsobem je podle mne spíše zbavení se duše.

Ale to je jen můj laický, nešamanský názor nehudebníka.

167629

11.08.2008 08:44

Proč je techno na světě

RE: Pane Škapíku,...

90.?.?.?

Jen jsem chtěl říct, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. I když s panem Škapíkem často nesouhlasím, jeho příspěvek pode mnou celkem shrnuje mé obavy z moderních technologií a mé pochybnosti o jejich jednoznačné "užitečnosti". V rukou manipulátorů jsou myslím spíše nebezpečným nástrojem. Nedávají nám svobodu (tu svobodu, kterou zřejmě sledují adepti starých, živých magických rituálů), ale naopak nás jí zbavují. Činí nás na sobě závislými, tj. nesvobodnými. Jsou nesmírně svůdnou vábničkou největšího Pokušitele. Jistěže máme teoreticky svobodnou vůli se rozhodnou pro ně, proti nim nebo pro nějakou rozumnou míru. Jsme-li ale jejich pokušení vystaveni prakticky od narození, těžko dostaneme příležitost tuto svobodnou vůli uplatnit před tím, než je závislost plně rozvinutá.

Techno hudba je podle mne svým způsobem esencí toho, co jsem popsal. Její svůdnost spočívá v tom, že vám "vymyje" mozek (což vnímáme jako "odreagování, uvolnění). Funguje sama o sobě jako každá jiná droga. Ta duše, kterou nám rytmicky doslova vyklepe z těla (to je i princip klasických šamanských rituálů, šaman pak vymístěnou duši léčí podle své úvahy), se pak ale může dostat do spárů lecčemu, a už se nám nevrátit, či vrátit poškozená....

167675

11.08.2008 09:07

Proč je techno na světě

PS

90.?.?.?

Napsala jste:
..... Běžné činnosti dnes děláme za pomocí technologii, o kterých před třiceti lety psali autoři sci-fi a to přesto, že tyto činnosti můžeme dělat i mnohem jednodušší a starší technologii. ...

Rád bych to ještě upřesnil. Četl jsem nedávno, že nepotrvá dlouho a bude sestrojen robot na provozování sexu. Sex je běžná činnost, dosud ji provozujeme prastarou technologií, no a v nepříliš vzdálené budoucnosti budeme mít zřejmě k dispozici technologii sofistikovanější. Určitě chápete, co svým příměrem chci říci. Budík je vždy stroj - ať starý či s čipem. Bubnující šaman je živý člověk. Mezi budíkem a vámi neprobíhá žádná interakce. Při šamanském rituálu sakra ano. Když nahradíme partnera v lásce robotem, nebude to láska. Když nahrazujeme při rituálu šamana elektronikou, není to léčení....
[smích]

167686

11.08.2008 09:56

Proč je techno na světě

PPS

90.?.?.?

Omlouvám se, ještě do třetice a naposled:

...Současné technoparty jsou často one-man-show..

Dalo by se uvažovat o tom, že DJ je tedy "šamanem", jen místo bubnů "napřímo" používá technologii. Hm, pak tedy obdivuju odvahu tanečníků, že své duše svěřují do rukou někomu, kdo ke svému "šamanství" má velmi pravděpodobně velmi pochybné oprávnění. Být šamanem vyžaduje jiné oprávnění a jiné předpoklady a jiné než jen umět mixovat "rituální" hudbu.

167691

11.08.2008 11:26

Proč je techno na světě

RE: PS

90.?.?.?

S vyzněním vašeho příspěvku rozhodně souhlasím.

Technicky si ale asi zcela nerozumíme. I techno jistě může být jakýmsi prostředkem k čemusi. Nesouhlasím ale s jeho srovnáním se šamanskou hudbou, z důvodů, které jsem popsal. Mrtvá voda není to samé jako živá voda, a i když jistě obě mají své oprávnění v řádu věcí, slouží k opačným účelům. Je dobré vědět, kterou z nich a na co používáme.

167701

11.08.2008 14:09

Proč je techno na světě

RE: Tusim i ja napisu clanek

90.?.?.?

Trochu jsem k tomu psal výše v zajímavé diskuzi s paní Alexou.

O stavech změněného vědomí a o šamanských rituálech víte více než o genových manipulacích? Já jen o trochu, ale i ta trocha mi stačí k názoru, že současný člověk se jen těžko může bez přípravy vrátit k přírodě, obzvláště pouze o pátečních večerech či techno-víkendech. Šamanské rituály byly prováděny v rámci zcela jiného řekněme filosoficko-náboženského vnímání světa, měly určitý kontext a rámec, který většině dnešních technařů chybí. A jako se neplavec nemůže vrátit do vody, i když z ní historicky vzešel, a čekat, že se neutopí, tak si nemůžete "rozšiřovat vědomí" atd. bez důkladné přípravy a odborného vedení. I dnes, pokud si zajedete třeba do Amazonie na rituál, musíte podstoupit určitou přípravu, rituální očišťování atd. A musí vás vést zkušený šaman, který má s vámi osobní kontakt.

Vůbec nezpochybňuju přitažlivost i účinnost elektronické technohudby. Jen se obávám, že její skutečné účinnosti se všemi důsledky si většina technařů není sama dobře vědoma.

167724

11.08.2008 17:19

Proč je techno na světě

Pan Pastinak

90.?.?.?

je živá reklama na blahodárnost rituálního rozšiřování vědomí technem [velký smích]

167738

26.08.2008 22:13

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

90.?.?.?

Hezké. Jen doplňuji:

Je dost těžké posoudit, co je pro lidstvo užitečné a co mu škodí. Prospěl lidstvu vynálezce štěpení atomu nebo mu uškodil? Prospívá lidstvu vědec, pracující na genetických manipulacích, na umělé inteligenci, nebo mu škodí?

Primum non nocere. Především neškodit. Není třeba být "užitečný" za každou cenu - i za cenu potencionálního zničení civilizace. Ten, kdo pracuje na sobě, bez nároku na "práci pro dobro lidstva" - která byla v dějinách již tolikrát krvavě zneužita - je užitečný už - a právě - tím, že neškodí.

169117

27.08.2008 16:39

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

Love's Labour Lost

90.?.?.?

Pane Jene, jak sám podrobně dokládáte, každý chápeme realitu na různých úrovních, které spolu nejsou kompatibilní (lépe řečeno - z vyšší třídy je možno pochopit úroveň nižší, ale ne naopak - přesně jako ve škole). Snaží-li se někdo čistě materialisticky a egoisticky založený pochopit tzv. idealistickou koncepci reality, nestačí mu k tomu sebevyšší IQ. Racionální IQ totiž není ta vlna, na které můžete "duchovno" přijímat - k tomu je potřeba ještě spolupráce ducha. Z materialistova hlediska končí svět "před zrcadlem" - a jen děti, a ti, kdo znovu, prací na sobě, ducha získají, mohou cestovat "za zradlo" (byť by to byli i vynikající vědci - matematici, jako teba Lewis Carrol). [smích]

169222

27.08.2008 16:59

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

90.?.?.?

Janko, že máte pocit, že získáváte informace pouze slovy, to neznamená, že to tak má každý. Ani vy samozřejmě nezískáváte důležité informace pouze slovy (zrak, chuť, hmat - to vše nám poskytuje důležité informace, a i třeba vizuální či hudební nonverbální umělecké dílo může být médiem, které vás posune dál).

Proto nelze stupnici živosti demonstrovat na jazyku počítačů. Živost je především nonverbální a citová. Často tu operujete svou diagnozou. Myslím, že pro schizofrenii je typický váš "necitový", čistě racionální a spíše mechanizující přístup ke skutečnosti. Nic proti tomu a nic ve zlém, ale opravdu nejsou všichni tak ustrojeni, jako vy, a opravdu i jiné přístupy jsou "živé" a "správné" .

169223

27.08.2008 17:01

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

Oprava

90.?.?.?

...cestovat "za zrcadlo" ... samozřejmě [zahanbení]

169225

27.08.2008 17:42

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

90.?.?.?

No, nevím, ale mně například Devátá (Beethoven) nebo Myslitel (Rodin) přijdou poměrně dost komplexní [mrknutí jedním okem]

169230

27.08.2008 17:49

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

PS

90.?.?.?

Pro jistou ještě jednou:

Vy: ..."jen" slovy jsme schopni získat komplexy informací, které nás posunují dál...

Já: Ne, komplexy informací, které nás posunují dál, můžeme získávat rozhodně i jinak než "jen" slovy". A nejen nonverbálními uměleckými díly. Třeba tzv. láska na první pohled může být krásným příkladem nonverbálního, zcela neracionálního (na mozku primárně nezávislého) komplexu informací, který s vámi razantně zasmýká a posune [chechtot]

169231

27.08.2008 20:42

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: PS

90.?.?.?

Bezpodmínečná Láska je samozřejmě Ideál Ideálů, ale já psal o obyčejné, lidské "lásce na první pohled", nohama zcela na zemi. Představte si, že náhle uvidíte "ženu svých snů". Nemusíte si vůbec nic říci, ale mezi vámi probíhá beze slov naprosto komplexní výměna informací, která se týká nejen materiálních smyslů, ale i toho pověstného "šestého" smyslu. NĚCO mezi vámi působí nejen na tzv. racionální rovině, ale daleko silněji na rovině podvědomí a na rovině "duše". Mozek je v tomto procesu druhořadý. A toto je forma "živosti", kterou do počítače prostě nenacpete.

169243

28.08.2008 15:10

Vláda se nám vysmívá do ksichtu!

RE: Jsou to vsechno zapskle levicacke vypatlane zvasty

90.?.?.?

Můžu, ale nemusím, že. Rád to přenechám Vám, jste ve svém oboru mistr. Nepřesvědčil jste mě ale ani náhodou, že informace získáváme jen prostřednictvím slov, a že lze živost vyjádřit jazykem počítačů. Naopak, podle mého názoru znamená snaha převést živost do jazyka počítačů právě a jenom mrtvost.

169315

03.09.2008 18:27

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi zajímavý článek

90.?.?.?

Naše ego je, jak známo, velmi rafinované ve vymýšlení důvodů na obhajobu svých závislostí , a ze všech drog zejména nikotin zvyšuje tuto jeho schopnost (zbystří mozek, umlčí cit). Je velmi jednoduchý způsob, jak ho usvědčit z "konspirace" - nedat mu to, co chce, na čem je závislé. Pak ztratí glanc a začne zuřit. Jasně se to projevuje i v průběhů debat na téma kouření. Na objektivní pravdu bohužel nedosáhneme, dokud jsme subjekty. Ale můžeme poznat, kdy lžeme sami sobě, abychom vyhověli závislostem svého ega. Nesmíme se ale divit, když nám chytré ego, povzbuzené nikotinem, bude při tom házet klacky pod nohy.

A kuřákům vzkazuji: je to vaše věc, jaké důvody si vymyslíte na obhajobu toho, že ničíte zdraví sami sobě. Vaše svoboda ničit se ale končí u mého práva nenechat se ničit. Pokud nejste ochotni přestat ohrožovat okolí dobrovolně, musím bohužel podporovat legislativu, která vám v tom zabrání.

169685

03.09.2008 19:36

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi zajímavý článek

90.?.?.?

Ano, taky bych se bez nich obešel. Ale nevidím souvislost s kouřením.

169696

03.09.2008 19:42

Hitlerův zákaz kouření

RE: Čo je zdravé?

90.?.?.?

..Ak odborník na počítače robí denne 16 a viac hodín, nepoškodzuje si zdravie? Ale o tom sa nehovorí...

Je tak těžké pochopit pointu? Je mi sice líto, každého, kdo si z vlastního rozhodnutí jako hlupák poškozuje zdraví z jakéhokoliv důvodu - ale je to jeho svobodná volba a jeho věc. Na kouření mi nevadí to, že si kuřák poškozuje své zdraví, ale to, že poškozuje mé zdraví, případně zdraví mých dětí. Je to už dost jasně řečeno i pro nikotinem omámeného kuřáka? Pokud se kuřáci sejdou v soukromé uzavřené místnosti a tuto viditelně označí, nejlépe lebkou se zkříženými hnáty, je jejich věc, jestli se tam vyudí k smrti. Ať ale rozhodně típnou a uklidí po sobě, než vylezou na veřejné prostranství.

169698

03.09.2008 20:50

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

90.?.?.?

Jistě, než aby kuřák přestal se svou závislostí dobrovolně, tak je ochoten takto směšně argumentovat. Nejde o to, zakázat úplně všechno, ale zakázat pouze to, co není žádným "přirozeným právem" závislého, a co ohrožuje jeho okolí. Nikdo, ani kuřáci, se nepozastavují třeba nad zákazem vypouštění jedovatých odpadů do vody, a nechápu, v čem je vlastně rozdíl mezi jejich otravováním vzduchu. Zrovna tak směšná je argumentace zplodinami z aut nebo letadel a jejich stavění na roveň kouření. Auta a letadla jsou do jisté míry obecně prospěšná (nad tuto míru bych je ostatně klidně zakázal taky), kouření je čistě soukromá, výhradně škodlivá záležitost.

169710

03.09.2008 20:55

Hitlerův zákaz kouření

RE: K názvu článku....

90.?.?.?

Pane Škapíku, souhlasím s většinou toho, co i na jiných místech ve věci kouření uvádíte, s jednou podstatnou výjimkou - velmi lehce se vzdáváte vlastní osobní zodpovědnosti za svou závislost. Uznávám, že metody tabákových firem jsou agresivní a sprosté, a že útočí na děti, které ještě nejsou schopny se adekvátně bránit. Tady musí nastoupit osobní příklad rodičů. A pokud máte děti, pochybuji, že přes váš boj proti kouření jste jim jako kuřák dobrým příkladem. Závislosti se člověk zbavuje těžko, ale nemožné to není. Záleží na síle motivace.

169711

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?