Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 781 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.01.2008 20:54

Války nejsou nutné

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

90.?.?.?

..se ukáže, že věda pravdu nemá, (a jak říká jeden můj kolega ) ale pohádky a náboženství ji mají.....

No to ale už věda dávno prokázala, tedy pokud přírodovědecký vědecký tábor laskavě uzná psychologii za vědu, že....

152738

26.01.2008 21:00

Války nejsou nutné

RE: Válka?

90.?.?.?

Lišíme se svobodnou vůlí. Vědomím. A tím pádem zodpovědností za své činy. Protože pouze nevědomí hříchu nečiní. Vědomí hříchu činí - a ponese následky.

152739

26.01.2008 22:19

Války nejsou nutné

RE: další odborník na molekulovou genetiku

90.?.?.?

Tak nějak jsem si maně vzpomněl na Odysseu. Z domova domů. Co všechno musel chudák Odysseus poznat, jen aby se vrátil tam, odkud přišel. Od jednoduchosti, přes tuhle složitou hatmatilku, k jednoduchosti ... [smích]

152742

27.01.2008 09:40

Války nejsou nutné

RE: Samý odborník na genetiku, evoluční biologii atd.

90.?.?.?

Pane Koubku, diskutujeme pod článkem o tom, zda jsou nutné války. Tato otázka je - pokud už jí chceme dát nějaku nálepku - nejspíše filosofická. To v rovině vědecké. Jinak je hlavně etická - to v rovině lidské. Jestlipak Vy máte nastudovanou filosofickou problematiku, a jste jako člověk eticky na takové úrovni, abyste se tu mohl na úrovni bavit?
Já například vycházím z toho, že evoluční biologie je jenom jedním z dílčích oborů, který by mohl vnést do problematiky o nutnosti válek trochu jasno. Samozřejmě, jen pokud ji zahrneme do co neširších souvislostí ostatních věd. Ale vůbec hlavním předpokladem k relevantnímu poznání je skutečná nepředpojatost a lidská (etická) úroveň toho, kdo tuto syntézu bude tvořit - kdo si ty kousky ze všech oborů bude dávat dohoromady. A i kdyby se tu našel někdo takový, kdo by to vše zvládl- stále tu bude stát jen s akademickou teorií. A i v tomto případě považuji osobně gram praxe za užitečnější než kilo teorie. Veškeré akademické poznatky jsou člověku nanic bez osobní zkušenosti. A bohužel i proto, že se stále více podceňuje (nebo zamlčuje) důležitost osobní životní zkušenosti, dochází k válkám. Ony jsou tou ultimativní zkušenost, když už to jinak (po dobrém) nejde.

152778

27.01.2008 09:49

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

90.?.?.?

Opravdu si to myslím. Genetičtí inženýři vůbec nevědí, co činí, a uvidíme, jak dlouho ještě bude platit Ježíšova prosba, aby jim pánbu přesto odpustil. Genetičtí inženýři a někteří jejich obdivovatelé při svém omezeném inženýrském pohledu na mnohotvárnou a mnohovrstevnou realitu nechápou, že to, co považují za dílčí úspěch, může být karta, jejíž vynešení znamená její vytažení ze složité stavby, následkem čehož se ten domeček z karet sesype. Ten, kdo přivezl do Austrálie prvního králíka, si taky si myslel, že dělá dobře.
Pro ty nejubožejší na planetě bychom udělali mnohem víc, kdybychom se prozatím vykašlali na zlatou rýži a nějak rozumněji přerozdělili to, co už na planetě máme. Nadějí pro ty ubohé, ale i pro nás všechny je to, že ti nejsobečtější a nejbohatší nahlédnou, že mají zachránit lidské životy těch ubohých jinak, než genetickým inženýrstvím.

152780

27.01.2008 10:51

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

90.?.?.?

Pane profesore, s Vámi se hádat nechci a nebudu [smích]

Řekněme to takhle - dokud pobýváme ve stvořeném, materiálním světě jako jednotlivé subjekty, nemáme přístup k CELÉ objektivní pravdě o životě, tedy rozhodně ne vědeckými metodami. To, že se shodneme na součtu úhlů trojúhelníka, toto dílčí nahlédnutí do světa ideální pravdy, nám příliš nepomůže. CELÁ PRAVDA samozřejmě existuje, také se jí říká Bůh, ale na tom se duchovní vědy shodují, že odsud na Něj nedosáhneme...

152788

27.01.2008 21:19

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

90.?.?.?

Pane profesore, výše se odvoláváte na matematické pravdy. Pak mi tedy matematicky zdůvodněte, jak může část obsáhnout celek. Je opravdu rozdíl znát Boha (pravdu), a znát jej CELÉHO.

Kontrolní otázka:
Která barva duhy je pravdivá?

Jestli míníte duchovní vědou antroposofii, ani Steiner neznal CELOU pravdu. Pravdu totiž nemůžeme mít (znát), pravdou se můžeme pouze stát. Až se jí staneme, pak budeme celí. Pak už ale nebudeme subjektem se subjektivní a relativní znalostí pravdy, částí celku se svou specifickou částí pravdy ... atd.... furt dokola....

Klidně si tu varujte obecentsvo před relativistickými pastmi, ale v mém případě buďte klidný. Já pokorně uznávám, že pravdou ještě nejsem, ale doufám, že jednou budu [smích]

152841

27.01.2008 21:26

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

90.?.?.?

Pane Vojto, kdo tu mluví o přerozdělování? Já mluvím o dobrovolném dělení se. Toto slovo Vám ale evidentněně nic neříká. Rodiče Vás nepoučili? Jak už jsem tu někde psal, některým lidem jsou milejší teorie o sobeckých genech a nutnosti války, jen aby se nemuseli dělit.

152842

27.01.2008 21:34

Války nejsou nutné

RE: Válka?

90.?.?.?

Napsal jsem "nevědomí". A myslel jsem tím tvory bez svobodné vůle.

152844

27.01.2008 21:42

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

90.?.?.?

PS Pro jistotu oprava:

... kdo tu mluví o n á s i l n é m přerozdělování ? ... atd....

152843

27.01.2008 21:59

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

90.?.?.?

Co je to vlastně církev v převážně ateistickém státě? Jaký má smysl? Až těmihle hnusnými kšefty s majetkem a politikou odradí posledního věřícího od víry (přinejmenším katolické), ještě furt jí pak zbudou kostely a kláštery - tedy to, o co jí evidentně výlučně jde? Na co, prosím Vás? Aby je zase mohla pronajímat amikům na točení filmů o upírech?????

152846

30.01.2008 19:32

Kdo fandí státu Izrael

RE: Proc?

90.?.?.?

Pane shyguy.zero, považujete vše, o čem nemáte "evidence", za imaginární výtvor psychopatů - tedy - při Vašem obdivu k Římu - i třeba římská božstva? Omlouvám se za osobní otázku, skutečně mě to zajímá, nechci začít hádku.

153107

30.01.2008 23:03

Kdo fandí státu Izrael

RE: Proc?

90.?.?.?

"...A proto i tažení Ethiopie na Mekku cca sto let před vznikem islámu, oni se domákli, co se chystá a šli v těch místech přežívající římské otrokáře chystající odvetu pobít - věčná škoda, že se jim to nepovedlo.."

Proč se takovýmito čistě starozákonními názory (a povahou) oháníte Kristem ?? [oči v sloup]

153118

31.01.2008 08:59

Kdo fandí státu Izrael

RE: Proc?

90.?.?.?

Prometheus (Přemysl) = Světlonoš. Ten, kdo lidem nese oheň, světlo, rozum. Někdy ovšem (proti úradku bohů, osudu) ještě dřív, než s ním lidé umí bezpečně zacházet. Má bratra Epimethea (Nezamysla) - intuici, cit. Jen oba bratři dohromady nás udržují ve skutečně rozumné - tj. bezpečně fungující - rovnováze.
Záleží také na tom, jak si slovo náboženství (víra) a pojem "lež" definujete. Podle mne, pokud něco funguje, tzn. působí v realitě silou, kterou lze pozorovat (a jistě nepopřete, že víra tak ať už ve zlém nebo v dobrém působí), pak to není lež, a rozhodně je třeba s tím počítat. Je to stejné jako s láskou či s nenávistí - taky je nikdy nikdo neviděl, a přesto fungují, a to prokazatelně silněji (spousta vědeckých měření a studií to bezpečně prokázala) než rozum...To, že se vám to nelíbí, je věc vašeho citu, ne rozumu [mrknutí jedním okem]

153138

31.01.2008 09:48

Kdo fandí státu Izrael

PS Prometheus

90.?.?.?

A jistě víte, jak to s Prometheem dopadlo, čím zaplatil za to, že chtěl lidi prakticky zničit svým předčasným darem - jen oběť kentaura Chirona ("nerozumného, pudového šamana a léčitele" ) ho vysvobodila z pekelných muk a vyzdvihla do té roviny, které nevěříte [smích]

153139

31.01.2008 15:41

Kdo fandí státu Izrael

RE: Proc?

90.?.?.?

Ještě PPS

8. ti bohove nebyli moraliste, nebyla zde zadna falesna moralka jedina dualita ktera zde byla byl typ apolon x dionysos8. ti bohove nebyli moraliste, nebyla zde zadna falesna moralka jedina dualita ktera zde byla byl typ apolon x dionysos

Ježíš také nebyl ani náhodou moralista - Vám jistě nemusím citovat Nový Zákon. Nikde v evangeliích nevidím ani dualitu, ani nárok na jejich výlučnou pravdivost. Předmětem autentického křesťanství je výlučně individuální hledání království Božího (ať už si pod tím chcete a umíte představit cokoliv), s důrazem na soucit a lásku k bližnímu. Je ironií, že se křesťanství představuje jako základna západní civilizace, když v křesťanství jde hlavně o opuštění tohoto materiálního světa.
Tímto světem se zabývá starozákonní judaismus - vlastně tedy protipól skutečného křesťanství.
Zdá se mi, že jste přeci jen trochu stranický v případě římského pokryteckého a prázdného odvolávání se na božstva, které nemá s autentickou řeckou úctou k bohům už nic společného. I v tomto případě, jako v případě autentického křesťanství, se původně živé víry chopily mocenské struktury a přetvořily ji v paskvil, sloužící výhradně jejich mocenským potřebám.
Chápu Váš úhel pohledu, já ovšem z toho čistého rozumu až tak nadšený nejsem, když vidím, kam tuto civilizaci vede...

153154

31.01.2008 19:07

Kdo fandí státu Izrael

RE: PS Prometheus

90.?.?.?

Nemyslím, že se Prometheus obětoval dobrovolně, prostě je to - jako správný Lucifer - duch vzpoury. Vzpoura proti autoritě je znakem dospívání, dospělost a moudrost se vyznačuje dobrovolným přijetím toho, co je. Vzpoura nikdy není konečným řešením, nikdy nevede ke svobodě. K té vede jenom dobrovolné a vědomé pochopení toho, že svoboda je poznaná nutnost. Viz symbolika "návratu ztraceného syna."

"Bůh stvořil člověka ke svému obrazu" chápu zcela jinak, než Vy. Bůh stvořil člověka, aby se ob-razil, aby se zrcadlil, aby se zhmotnil, aby sám sebe "viděl", aby se poznal, aby se uvědomil. Prostřednictvím nás - tj. svého obrazu ve hmotě - si latentní vědomí (tj. Bůh) samo sebe uvědomuje. Zdá se, že berete Bibli - na rozdíl ode mne - nějak příliš omezeně a doslovně. Já na doslovném výkladu rozhodně netrvám, a to, co zde popisuji, nalézám ve všech ostatních mytologiích a zasvěcovacích knihách, a kromě toho třeba i v astrologii, která se neobejde bez symboliky řecké mytologie.

Pane shyguy, díky z rozhovor, já Vás rozhodně nechci přesvědčovat na víru, jen mě zajímal blíže Váš názor.

153169

31.01.2008 19:49

Kdo fandí státu Izrael

RE: Proc?

90.?.?.?

Tvrdím spolu s psychologií, že v Bibli (jakož i všude jinde) každý nutně může nalézt jen sám sebe. Vaše interpretace Bible (i skutečnosti) je nevyhnutelně vždy popisem Vašeho nitra.

153170

31.01.2008 19:49

Krize rodiny

Tak nevím

90.?.?.?

buď se tu sešli samí mužští světci, nebo chlapi, co si neumějí najít normální ženskou...pánové, on Vás někdo nutil brát si ty Vaše "feministky" ? [překvapení]

153173

31.01.2008 22:21

Krize rodiny

RE: Tak nevím

90.?.?.?

No to je těžký, když ji nedokážete zaujmout tak, jako její kamarádka - vo tom to je.

153181

03.02.2008 09:13

Historii píší vítězové

RE: Pisatel se taze

90.?.?.?

Nemyslím, že se v případě ruského vojáka jednalo o loajalitu k tyranovi - stejně jako se o ni dnes nejedná v případě lásky většiny Rusů k Putinovi. Ve druhé části svého příspěvku píšete o lásce a věrnosti k ideálu - a to je myslím stejný případ. Rusové jako národ spíše "srdeční" (citový) než racionální prostě potřebují personifikaci svého ideálu dobra a spravedlnosti, a promítají si tuto svou touhu do "panovníků". Pro obranu tohoto ideálu pak jsou schopni velkých obětí. Je známo, že za ideál se bojuje statečněji než za žold. Že "panovníci" nebývají morálně na výši je všeobecně platná pravda, i jinde než v totalitních státech.

153206

03.02.2008 18:38

Historii píší vítězové

RE: Pisatel se taze

90.?.?.?

Asi ano, jen bych to viděl v širokém spektru od sadomasochistických vztahů otrok x pán až k ušlechtilé službě ve smyslu rytíři kulatého stolu x král Artuš, kde je král ztělesněním vlasti a zástupcem Boha na zemi...

153233

04.02.2008 09:37

Krize rodiny

RE: Body pana Lhotáka

90.?.?.?

Body pana Lhotáka jsou dětinským a směšným pokusem donutit soudy, aby místo manželky uznaly, že byl dobrej v posteli. To vše ostatní (včetně převratných politických a filosofických teorií) jsou jen kafry neschopného chlapa, který si neumí udržet manželku chlapským způsobem.

153260

04.02.2008 10:07

Krize rodiny

RE: Body pana Lhotáka

90.?.?.?

Pane Datle, samozřejmě, na světě jsou jak ženské potvory tak mužští hajzlové, ovšem také jsou na obou stranách lidé normální. Zamyslel jste se už někdy nad tím, proč si tedy "normální" chlapi vybírají právě ty potvory? Jak může být chlap patriarchou rodiny, a mít v ní hlavní slovo, když si ani neumí vybrat normální ženskou?? A není to pak jeho vina, když si s takovou potvorou ještě pořídí děti?

153261

04.02.2008 12:29

Krize rodiny

RE: Body pana Lhotáka - pokračování

90.?.?.?

Pane Cyniku, naše civilizace má v současné době na výběr z mnoha způsobů zániku, mnoho z nich je blližších a pravděpodobnějších než demografický kolaps. Připadá mi tedy velmi demagogické snažit se ospravedlňovat nesmysly pana Lhotáka poukazy na islámské právo šarí'ja (od něhož se návrhy pana Lhotáka zas až tak moc neliší - nezdá se mi, že by měla mít žena v jeho pojetí více práv než v těch islámských zemích, kde je právo šarí'ja uplatňováno důsledně. Ke kamenování nevěrnic už panu Lhotákovi opravdu chybí jen kousek, a věřím, že by to brzo a rád doplnil).

153266

04.02.2008 16:26

Krize rodiny

RE: Tak nevím

90.?.?.?

No, já nevím. Možná se tak ženy chovají k těm mužům, kteří mají na ženy podobně pitomé názory, nota bene podtržené míněním, že VŠECHNY ženy jsou stejné (= nesvéprávné) a VŠICHNI muži jsou také stejní (dokonalí). Jak říkám, starozákonní názory hadr...

153283

05.02.2008 10:53

Krize rodiny

RE: Tak nevím

90.?.?.?

Pane Bartošku, a co byste na ty žvásty odpověděl panu Lhotákovi nebo Rickoverovi Vy? [překvapení]

Snad se shodneme na tom, že soudy za nás tyhle problémy nevyřeší.

To, že jsou ženy ve svém výběru mužů náročnější než dříve má mnoho různorodých faktorů. Hlavním je ovšem bezesporu jejich vzdělání a z toho plynoucí ekonomická nezávislost. Pan Lhoták by určitě rád zákonem zakázal zejména toto. Dalším, již méně "pohledným" důvodem rozvodovosti je systémem podporovaný egoismus a neochota k nesobecké spolupráci, která je i v manželství nutná. Toto se ovšem týká jak žen, tak mužů. A jen primitivní šovinisté a krajní feministky si to neumějí přiznat, a chtějí od systému, aby zákonem nahradil to, co jim jako lidem chybí.

153343

05.02.2008 13:14

Krize rodiny

RE: Tak nevím - pokračování

90.?.?.?

Je všeobecně známo, že čím moudřejší člověk, tím stručněji umí svou moudrost vyjádřit. A dále, že za moudrého člověka mluví jeho činy. Pokud zvážím jen to, co jste sám o sobě napsal - několik neúspěšných manželství, neplacení výživného - nemohu Vaše chorobné tirády brát vážně. Jak je ale zvykem v podobných případech, lidé jako Vy jsou schopni zničit nejen svou rodinu, ale i civilizaci, jen aby se světu pomstili za svou nedostatečnost. Končím, musel bych být nechutně osobní.

153353

05.02.2008 13:55

Česká politická miss

RE: Pruhledna propagace, nic vic

90.?.?.?

Jinak řečeno, ten, kdo ví, jak na to, tahá zejména muže na vařené nudli tam, kde je chce mít, a ještě jim přitom sugeruje, že jen takto jsou "svobodní". A "liberálové" a "pravičáci" jdou za hlasem neviditelné ruky trhu jak krysky za krysařem a tuto svou "svobodu" budou zuby nehty hájit proti "komoušům", kteří na tu ironii poukazují...

153360

06.02.2008 21:41

Česká politická miss

RE: Pruhledna propagace, nic vic

90.?.?.?

Někam už párkrát. Ale ne televizí [smích]

153496

06.02.2008 21:43

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

Militantní obsesivní šovinismus

90.?.?.?

A jak lze chápat uvažování pana Lhotáka? [překvapení] [zmaten]

153494

06.02.2008 22:05

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

90.?.?.?

Pane Vojto, Vy to máte dost jednoduchý. Bojíte se jen islámského fundamentalismu a jeho zatím neexistentních jaderných hlavic. Tak se uklidněte, než je Iránci zkompletují, tak jim to tam preventivně již existentními jadernými hlavicemi z Izraele či z USA vybombardujeme, a bude po Vašich problémech, no ni?

153491

Paní Lucie, jak tak čtu výlevy pana Lhotáka, buďte ráda za svou zkušenost "nevměšování se" otce Vašich dětí. Vidíte sama, že byste mohla dopadnout mnohem, mnohem hůř, Vy i Vaše děti....

153495

Zase zastaralý názor, bohužel. Tuhle byl v TV velmi instruktivní dokument BBC, jak vědci na základě výzkumu, iniciovaném studiem nějakých mušek z kravinců, zjistili nezvratně, že samice vč. žen NEJSOU "evolučně" monogamní. Protože vědci jsou převážně muži, samotné je to šokovalo a nepříjemně překvapilo, ale je to prostě tak. Monogamie druhu homo sapiens je tedy čistě kulturní nadstavba, na oko zdůvodňovaná posvátností svazku manželského, ve skutečnosti podporována patriarchálním uspořádáním, kdy si muž "násilím" a de facto nepřirozeně zajiš'tuje věrnost ženy, a to kvůli své ješitnosti a dále kvůli pocitu, že předává majetek "svým" genům.

153504

No, snad radši pracující svobodná matka než manželka patriarchy Lhotáka, nemyslíte? Jestli vděčí ženy za možnost rozvést se s podobnými typy feminizmu, pak by za něj měly děkovat vstávajíce lehajíce...

153498

Pane Vojto, já pokorně uznávám svou intelektuální nedostatečnost, ale ujišťuji Vás, že ten dokument BBC nebyl tak blbý jako já. Příslušní badatelé pochopitelně nezůstali sedět u kravinců, ale vzali si na mušku i ženy. Prostě si to dejte do googlu a uvidíte. Nebo snad proto, abyste uspokojil své emoční preference, budete tvrdit, že je Země středem vesmíru, i když už všichni okolo budou vědět, že je to Slunce? [mrknutí jedním okem]

153517

07.02.2008 00:04

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: Militantní obsesivní šovinismus

90.?.?.?

Právě ta záměna jenoho slova kupodivu dělá většině zdejších mužských diskutérů problémy - a to nejen v diskuzi, ale hlavně v realitě. Jakoby si neuvědomovali, že militantní feminismus posledních desítek let je jen sice nehezkou, ale přeci zákonitou odpovědí na tisíciletí opresivního maskulinismu. Zdá se, že někteří zuby nehty hájí bortící se pozice, ale kyvadlo se prostě zase jednou dostalo do krajní maskulinní polohy a pomalu se začíná vracet ...

153522

PS
Ten výzkum se zaměřil na otázku monogamie. Zjistil, že jak mušky, tak ženy nejsou monogamní. A co se týče té výchovy atd. - milý pane Vojto, všiml jste si, pod jakým článkem tu debatujeme? Několik bývalých manželek pana Lhotáka vychovává děti bez jeho výživného, další svobodné matky zde hlásí výchovu svých dětí bez podpory jejich zploditele, a jistě i Vy, stejně jako já, znáte ze svého okolí spoustu svobodných matek odkázaných jen na své příjmy. Malý rozdíl vidím v tom, že pokud už seženou chlapa, často živí a opečovávají k těm dětem ještě jeho. Kdepak, monogamii takto neobhájíte, ženské jsou sakra schopné opečovat a vychovat dítě samy, když jim dáte jen trochu volného prostoru. Já chápu, že je to pro méně sebevědomé muže velmi frustrující, ale nezoufejte, v příštím životě budete třeba zase ženská....

153524

Pane Bartošku, můj návrh je furt stejný. Najít nejprve rovnováhu v sobě, sladit mužský a ženský princip v sobě, a ono se to pak venku poddá. A do té doby NEGENERALIZOVAT, netvořit na základě svých přišlápntých kuřích ok nesmyslné teorie a hledat příčiny svého selhání v sobě.
Nelze čekat od systému, který právem kritizujeme, že něco napraví za nás. Militantní feministky jednají stejně hloupě, jako pan Lhoták. A vzájemné ataky jen polarizují, místo aby hledaly rovnováhu. Jak probírám s panem Vojtou jinde, opravdu se zjistilo k udivení všech, že žena není monogamní. Již předtím se přišlo na to, že chromozom X je "prvotní", "silnější" - nebo jak to říci. Během staletí "mužských" válek ženy vychovávaly děti bez mužů daleko častěji než s muži. Čili, velmi kulantně vůči mužům řečeno, obě pohlaví mají stejnou startovací čáru. Civilizace nemusí být "přirozeně" patriarchální. A dokud se nedopracujeme k vědomé, dobrovolné a rovnoprávné (ne STEJNOprávné) spolupráci, do té doby se budeme fackovat od jednoho krajního pólu k druhému, a "racionalizovat" to v podobě vědeckých a "morálních teorií ...

153526

Paní Jarmilo, sama zmiňujete, jak to chodilo v tlupě, a myslím tedy, že pro výchovu dítěte smečkového druhu je i nadále nejlepší smečka. Kromě toho výchova dětí klidně funguje i v mnohoženství a jistě by fungovala i v mnohmužství - záleží jen na momentálním konsenzu příslušné společnosti. Žena může dokonce "ekonomicky" muže využívat - ale pochopitelně nejen jednoho - klidně to zvládne s více najednou nebo po sobě. Možností je tedy vela, monogamní manželství je asi tou nejhorší z nich. Společenský konsenzus je v tomto případě ve velké neshodě s naší povahou, a nás frustruje nejen to, že se musíme chovat proti své "zvířecí" povaze, ale i to, že v případě porušení konsenzu se chováme proti "zákonům".

Záleží zcela na tom, jestli si uvědomíme, že máme jako lidé proti zvířatům přeci jen něco navíc, a to nám umožňuje volit svobodně, a dokonce v rozporu se zvířecími pudy a s "evolučním" dědictvím. Takže pan Vojta by se mohl dočkat své vysněné monogamie jen tehdy, pokud by popřel svou milovanou evoluční teorii - jaká ironie! Monogamie může fungovat jen tehdy, kdy se na ní oba partneři svobodně dohodnou, a kdy ji dobrovolně dodržují, a to na základě "nezvířecí" a neevoluční lásky.

153558

..Vy vidíte příčiny tohoto stavu v nízké mravní úrovni prostých lidí...

Pane Vojto, jestli mohu prosit, nesnažte se mě interpretovat, když mě neumíte pochopit. Jestli vůbec vidím někde něco jako "nízkou mravní úroveň", tak to určitě není u prostých lidí.

153637

...A co osklivi, zraneni, nemocni muzi? Jak ti prezili....

Velmi jednoduše. Vymysleli si složité teorie, které dokazují, že jejich ošklivost a nedostatečnost je vlastně evoluční přednost [velký smích]

153638

..Já to lepší (duši, vyšší princip mravní, éthos, ... či jakkoli to nazveme) totiž v lidech nenalézám. Spíš mi připadá, že se lidé (většinou) chovají hůř, než zvěř. Vy sám si na tento jev ve zdejší diskusi často stěžujete...

Stokrát jsem tu už napsal, že můžete "venku" nalézt jen to, co naleznete v sobě. Nenalezl-li jste to (ještě) v sobě, nemůžete to samozřejmě vnímat ani venku. To máte jako s rádiem, můžete vnímat jen ty frekvence, na které jste naladěný. Popisujeme-li svět, podáváme výhradně svou charakteristiku. Každá teorie je jen obrazem svého tvůrce. Tato Jungova formulace nezestárla ani za padesát let, a nezestárne nikdy - je totiž věčná. Stěžuji-li si na to, že se lidé často chovají hůře než zvěř, nijak to nevylučuje, že v nich latentně není přítomno něco "lepšího". O tom je právě naše svobodná vůle, že si volíme mezi chováním zvěře a tím vyšším. A z této volby se také budeme zodpovídat.

153640

07.02.2008 23:16

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

90.?.?.?

Jednak nečtu vše, a druhak, tak ňák by mě pak už ty prachy nebavily, ať už by to první hodil kdokoliv..Ale jsem ochoten k písemné omluvě a posypání své hlavy kýblem popela, a rád, jestli vyhrajete..

153643

08.02.2008 09:28

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

Válka spermií

90.?.?.?

Ano, k objevení faktu války spermií se došlo právě v průběhu výzkumu, který započal u mušek z kravinců. Ale pan Vojta je přímo exemplárním důkazem pravdivosti teorie, že naše "poznání" je vysloveně selektivní a emočně podmíněné. On si prostě z nepřeberné nabídky vědeckých poznatků a teorií vybírá jen ty, které pasují do jeho poměrně jednoduchého apriorního pohledu na svět, k tomu je v případě nutnosti ještě ohne a upraví tak, aby mu vyhovovaly, a své oblíbené původní evoluční teorie se tedy bude držet zuby nehty, přese všechny nové vědecké důkazy a teorie. Děláme to vlastně do určité míry každý, ale jenom někteří jsme schopni si to přiznat ...

153673

S potěšením kvituji myšlenkový (i citový [mrknutí jedním okem] ) posun. Doporučuji místo My Fair Lady původní verzi Pygmalion, Shaw se z MFL jistě obrací v hrobě. Psaná verze hry obsahuje doslov asi stejně dlouhý, jako hra sama, a stejně tak výživný.

Rád si přečtu Vaše konkrétní návrhy, jak by tedy měl stát řešit situaci na rovině společenské, a jsem
s přátelským pozdravem
[smích]

153677

..Vztah je totiž z definice vztah mezi dvěma..

Pane Pietroo, vztah a výchova dětí jsou dvě různé věci. Vztah může být sice mezi dvěma, ale lidé nejsou nastaveni na to, aby takový vztah trval celý život. Obvykle se ve vztahu máme něco naučit, něco si předat (my příznivci reinkarnace mluvíme o "splacení karmického dluhu" ). Jakmile vztah splní tento účel, stane se zbytečným - času je málo, a je třeba splatit těch dluhů co nejvíce. Výchova dětí ovšem trvá delší dobu, a tyto dvě věci spolu velmi často kolidují. Je asi třeba si uvědomit, že život není o tom, abychom jej prožili ve sladkém nicnedělání, a že různé "nepříjemné" zkušenosti, které nás nutí volit mezi "dobrem" a "zlem", k lidskému osudu bytostně patří. "Naše království není z tohoto světa" - tato realita je jenom čímsi jako cvičištěm, kde se "zocelujeme" a připravujeme na další, vyšší roviny. Nechápejte to prosím tak, že nesouhlasím s láskyplným vztahem dvou lidí - naopak. Celou lidskou mytologií a historií se ale táhne zkušenost, že láska je boj, a že často velmi bolí...

153720

Paní Jarmilo, i když se mi tento váš příspěvek opravdu líbí, s posledním odstavcem souhlasím jen částečně. Je třeba odlišit bezproblémovou, přátelskou, parťáckou lásku od lásky erotické. Ta prvotní "velká zamilovanost" je právě vždy spíše láskou erotickou, a jak víme ze zkušenosti, obvykle nemá dlouhé trvání. Záleží zcela na tom, co z této prvotní zamilovanosti dotyčný pár udělá. A jak opět víme ze zkušenosti, může to být i veká katastrofa. Podle mne nemá pár tak zcela "volné pole" při svém rozhodování. U silných vztahů se dvě duše obvykle nesetkávají poprvé, a aktuální vztah je většinou jen pokračováním dlouhého příběhu s mnoha peripetiemi...Nemusíte tomu "věřit", ale faktem je, že pokud takový silný vztah zažijete, často si právě toto uvědomíte...

153755

Stojí to za to jenom tehdy, když se k tomu oba rozhodnou dobrovolně a z vlastního hlubokého poznání a pochopení. Každý člověk má v sobě zabudován mechanismus odporu proti autoritám, který je důležitý hlavně v dospívání. Myslím tedy, že výuka by mohla být i kontraproduktivní - zejména s přihlédnutím k tomu, že ne každý vyučující by ji uměl podat stravitelně. A hlavně, nemyslím si, že by každé manželství mělo být "šťastné" až do smrti. Jak už jsem napsal, můj názor je, že na tomto světě sbíráme zkušenosti - tedy i ty "špatné".

153760

10.02.2008 19:57

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: Militantní obsesivní šovinismus

90.?.?.?

..Militantní feminismus není zákonitou reakcí na údajný opresivní maskulinismus (utlačování muži), ale spíše výraz nalezení parkety (basketbalový výraz odkud se dobře střílí na koš), z které se lze celkem beztrestně strefovat do terče „muži“..

To je Váš názor nebo absolutní pravda? [překvapení]

153844

10.02.2008 20:47

Bestie

RE: Zvlastni doba

90.?.?.?

ze vetsi vlnu emoci a soucitu vyvola tyrane zvire, nez bezpravi a tyrani lidskych bytosti

No možná to bude tím, že normální člověk soucítí se slabším a bezmocným, a tím vůči nám zvířata rozhodně jsou. A kromě toho, kolikrát Vám ublížila kočka? A kolikrát člověk? Nechci posuzovat "správnost" tohoto jevu, ale rozhodně jej dobře chápu...

153866

10.02.2008 21:55

Bestie

RE: Moralni dilema

90.?.?.?

Nevím, jestli Vám dobře rozumím - jednoduše chcete říci, že ti kriplové utýrali kočku na protest proti tomu, jak se někteří lidé chovají ke svým bližním? [překvapení] [oči v sloup]

153876

11.02.2008 08:37

Bestie

RE: hmmmm....

90.?.?.?

I člověk s průměrným IQ zjistí prostým pozorováním, že IQ je jen poslušný vykonávač vůle EQ. Pokud máte "špatné" emoce, vysoké IQ je jen "inteligentněji" jako takové realizuje. A naopak. Bylo vědecky prokázáno, že každé, i tzv. "racionální" rozhodnutí, je ve skutečnosti rozhodnutím emocionálním, které si jen rozum dodatečně racionalizuje. A to samozřejmě v závislosti na výši IQ. Dá se tedy s určitou nadsázkou říci, že čím vyšší IQ, tím inteligentněji obelháváme sam sebe - dokud si nepřiznáme to, co píši výše.

153924

Divadýlko není nikdy "pro nic a za nic". Plebs potřebuje odedávna chléb a hry. A pak, ono to je asi dost zábavné pozorovat, jak se ti psi rvou o pohozenou kost z bohatého stolu...

153928

11.02.2008 09:13

Bestie

RE: Moralni dilema

90.?.?.?

Pochopil, ale nesouhlasím. Aniž bych omlouval systém, přesto máme každý plnou zodpovědnost za své činy. Tito mladí lidé jsou odpovědni před Bohem, nebo chcete-li před svým svědomím, a nemohou se vymlouvat na systém. Ani vy je nemůžete omlouvat. Ve stejném systému vyrůstají jiní mladí lidé, kteří zvířata brání. Právě takovéto svalovaní viny na okolí a omlouvání vlastní krutosti vede ke vzniku a trvání systému, který kritizujete.

153926

11.02.2008 13:16

Bestie

RE: hmmmm....

90.?.?.?

Ano, to nalhávání ostatním je samozřejmé a to si ti inteligentní racionální lidé uvědomují. To, že obelhávají sami sebe, však nevědí, a tím je to nebezpečnější.

153953

No a? Loutky jsou vždy dehonestovány, to je součást zábavy. Dav potřebuje nejprve zbožňovat a pak nenávidět. V zásobě je vždy dostatek nových, ke všemu ochotných loutek, a lidé se zatím ještě vždy nechali nachytat na naději, že tentokrát už to skutečně dopadne dobře. Vždy znovu si nechají namluvit, že chyba je v těch loutkách, ne v systému, a že jejich exemplárním potrestáním, nejraději nějakou tou popravičkou, se vše spraví.... Můj selský rozum prostě funguje jinak, než Váš, a pohled do historie mi taky ukazuje úplně jiné obrazy a matrice než Vám...

153968

12.02.2008 18:11

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Jev je mnohem širší

90.?.?.?

Teda co Vy všechno nezmotáte dohromady, pane Vojto, aby vám ta evoluční teorie sedla podle Vašeho, to se fakt jeden diví. Jestli dříve odpočatý vítězil nad neodpočatým, jistě se jednalo daleko spíš o fyzickou než psychickou zátěž. Vítězství přemýšlivých neduživců nad silnými nepřemýšlivými je až výdobytkem moderní doby. Člověk se učí různými způsoby, a nejvíce se naučíme z chyb. Můžete zaměstnávat mozek jak chcete, můžete vymyslet haldy teorií a přitom spotřebovat většinu energie, když ty teorie neodpovídají realitě, poznáte to pak i bezenergeticky, a teprve z toho se něco naučíte...Není přeci nikde řečeno, že samotné zaměstnávání mozku musí vést k pozitivnímu poznání, k takovému, které je evoluční výhodou, či snad ano? [překvapení]

154060

12.02.2008 21:19

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Jev je mnohem širší

90.?.?.?

Jak krásně formuloval básník a mystik Blake, svět můžeme poznat v zrnku písku a věčnost v jedné vteřině. Hloubka poznání klesá se šíří zájmů, mnoho informací rozptyluje. Já vím, dnes se toto přesvědčení nenosí. Mnoho lidí raději sbírá informace, než aby skutečně tvořivě mysleli. Přitom samotný počet informací není v přímé úměře ke kvalitě poznání, lexikon je taky plný informací a přitom není moudrý... Tím se samozřejmě nechci zastávat skutečně primitivních konzumentů, ale je třeba si uvědomit, že i sběr informací může vést spíše k závislosti než k poznání...

154068

13.02.2008 08:51

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Jev je mnohem širší

90.?.?.?

Poznávat srdcem je velmi těžké a nevděčné - jak dokazuje osud gnostiků v této "racionální" civilizaci... Já považuji za optimální spojit poznání srdce s poznáním mysli. A jak jsem napsal, učit se rozhodně NEZNAMENÁ pouze hledat vysvělení principu fungování světa ve vědeckých poznatcích. Pokud by tomu tak bylo, Vaše milované pojetí evoluce by zřejmě nefungovalo, že?

154094

13.02.2008 11:19

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Klidek

90.?.?.?

Můžete citovat pana Švejnara, an někde pojmenovává zdejší svinstvo? Asi mi to uniklo, já si nevšiml. Neodpověděl ani na přímé výzvy, kde se ho na jeho názor na zdejší svinstva korektně tázali... [překvapení]

154100

13.02.2008 12:30

Tak nám zabili Rona Paula

Mimochodem

90.?.?.?

http://matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2554

Zajímavý pohled na evoluci vesmíru i lidstva, plný vědeckých poznatků [mrknutí jedním okem]

154104

13.02.2008 17:47

Tak nám zabili Rona Paula

RE: Jev je mnohem širší

90.?.?.?

Tak si o gnosi něco zjistěte. Jung se postaral o její zpřístupnění a pochopení.

Pane Vojto, evoluce tak, jak ji chápete Vy, není přeci ničím jiným než učením se z chyb. Pouze chyby nás dostávají kupředu. Buď se z nich něco naučíme, a příště je nezopakujeme, nebo ti, co dělají chyby, prostě nepřežijí. Chyby nás učí vyvarovat se těch opravdu závažných věcí. Zvednutím na zem spadlého drátu se sice nic nenaučím o podstatě elektřiny, ale naučím se (nebo ti, co budou pozorovat mou chybu) příště na ten drát nesahat. Kdybyste jen trochu chtěl, tak byste si všiml, že jsem opakovaně psal, že chyby nejsou JEDINÝM způsobem výuky. Přesto trvám na tom, že jsou tím hlavním a nejdůležitějšitějším. To, že se učíme z chyb, je všeobecně uzávaný axiom a za infantilní jej považujete asi pouze vy. A že je to nebezpečné? No to jistě, život je velmi, ba přímo smrtelně nebezpečný, ale bohužel, nemáme a nikdy nebudeme mít kontrolu nade vším, co se nám v něm může přihodit. Vy se možná vyvarujete těch chyb, o jejichž možných příčinách si něco nastudujete v knihách (i když - vezměte třeba chyby ve vztazích, v lásce - tam vám teorie asi nepomůže, že). Přesto Vám zůstane ještě mnoho příležitostí k chybování v oborech, o kterých vás číst nebaví, nebo které se popsat prostě nedají.

154119

13.02.2008 18:00

Tak nám zabili Rona Paula

PS

90.?.?.?

..Komunikace mezi jednotlivými živočichy se vyvinula právě proto, aby se každý jedinec nemusel stále znovu a znovu učit všemu sám metodou pokusu a omylu. Proto včely užívají tanečky, kytovci "zpěv" a my lidé mluvu a psaný text. ..

A ještě k tomuto.. včelám to možná s tou komunikací vychází, ale lidem rozhodně ne. Přese všechnu rozbujelou komunikaci se lidstvo stále krutěji vzájemně vraždí, a jestli vy to nepovažujete za chybu v komunikaci, já tedy rozhodně ano. A právě toto je příklad chyby, ze které se něco naučíme, i když, bohužel, velmi bolestně.

154120

13.02.2008 22:25

Tak nám zabili Rona Paula

RE: PS

90.?.?.?

Evoluce definitivně JE učení se z chyb. A to zejména ze svých vlastních. Vezměte to takto: v první třídě se vyučuje sčítání a odčítání. Když se je naučíte, postoupíte o třídu výš, k násobení a dělení. Přesto se v první třídě dále budou další a další generace učit sčítání a odčítání.... A tak to máte i s válkami... Ten, kdo se poučil z chyb svých i svých předků (což je v podstatě to samé), ten už se nemusí zdržovat v první - válečné - třídě...

154131

14.02.2008 15:49

Migrace Britů

RE: Mylite se...

90.?.?.?

Hm, hm, tuhle tu někdo citoval Starý zákon - viny otců padou na potomky až do třetího kolena... to vypadá jako sklízení setby za kolonie.. sic transit gloria mundi... [pláč]

154209

14.02.2008 16:37

Tak nám zabili Rona Paula

RE: PS

90.?.?.?

.. A jak zjistit, v čem chybovali třeba Neandertálci? Jak se z jejich chyb mohou něco naučit soudobí lidé, když jejich bývalí příbuzní pro nějakou svou chybu potupně vyhynuli? A nejen Neandertálci...

Tohle jsem zapomněl zodpovědět. Jak se soudobí lidé učí z chyb svých předků? Jednoduše. Vše, co se kdy stalo, děje a stane, každý čin, každá myšlenka, je zapsáno v akašickém informačním poli. Kdo se naladí na správnou frekvenci (a to nejen vědomými cílenými praktikami, ale třeba i bezděčně, určitým způsobem života), získá přístup k relevantním informacím. Lidstvo je vzájemně provázaný organismus, jehož každá část (i každý jedinec) sdílí (vědomě či nevědomě) společný osud - přičemž osud je součet všech skutků a myšlenek, příčin a následků... atd. Geny jsou jen prováděcí prostředek, kterým je zajišťováno, aby se správná informace vtělila do "správného" jedince...

154214

14.02.2008 21:39

Pruhy na nebi

RE: Minulé léto

90.?.?.?

Jak by to bylo krásné kdyby to byla pravda ... Když ale sleduju divadlo našich zákonodárců v tak nedůležité zemi, v tak nedůležité věci, jako je volba téměř bezmocného prezidenta, jejich absloutní bezskrupulóznost, hnusnou touhu urvat si co mohou, jejich bezectnost a totální nemorálnost, jejich chůzi přes mrtvoly i absolutní absenci zvenku pochopitelné logiky, a když vím, že všichni vládci světa jsou bytostně stejní ... říkám si, že i chemtrails jsou možné....a nejen chemtrails.... bohužel...

154266

15.02.2008 14:08

Ještě jednou chematrails

RE: Diagnoza

90.?.?.?

Paranoidní schizofrienie je samozřejmě nápadná. Jako vše má ale svůj opak, a tím je podle mne tupá důvěřivost ve vše, co nám média a vlády servírují. Jestli dnes například někdo věří tomu, že naši čestní zastupitelé volí demokratickou cestou prezidenta, je na tom hůř, než zmíněná paní, a přitom ho nikdo nehoní po blázincích. Inu, takového ho systém chce mít, takového si ho vychovává a zpracovává, že...

154349

15.02.2008 17:54

Ještě jednou chematrails

RE: nesmysl

90.?.?.?

Hm, dovedu si docela dobře představit, že kdyby během WWII už existoval internet, a někdo na něm zveřejňoval informace o holocaustu, našli by se stejně zapálení "logikové" jako někteří zdejší diskutéři, kteří by to považovali za hoax. Jak se mohlo stát, že po celých 5 let se širší veřejnost nedozvěděla, že je likvidováno nejen 6 mil. židů, ale i další miliony lidí? Jak to, že po válce byly i mocnosti tak překvapené? Jak to, že desítky milionů lidí byly sváženy do koncentračních táborů a tam upalovány v plynových komorách? Vždyť to přece nemá logiku, a pokud by někdo chtěl ty lidi vyvraždit, jistě by se našel jednodušší způsob... atd ... Opravdu, každý věří jen tomu, čemu chce věřit, média nás krmí účelovými pohádkami, a na světě se dějí věci strašné a zdánlivě naprosto nelogické....

154370

15.02.2008 20:45

Tak nám zabili Rona Paula

RE: PS

90.?.?.?

Existují lidé, kteří čerpají informace z akašického pole. Lze je najít jak v reálu, tak na iternetu. Sám jsem nějaké osobně zažil v akci. Odpoví Vám i na konkrétní dotazy, když si je přes seznam či google vyhledáte. Já bych se jich osobně ale na nic neptal, ani bych je nikomu nedoporučoval, z dobrých důvodů (může to být nebezpečné, a bral bych tím na sebe zodpovědnost, což nechci). Ta věc není nezávazná hra, ani nemá uspokojovat pouhou intelektuální zvědavost. A je mi jedno, jestli to budete považovat za výmluvu. Osobně si myslím, že člověk se má spokojit pouze s těmi odpovědmi, na které se umí zeptat sám. Jak jsem řekl, pokud chcete získat přístup, musíte se nejprve vyladit na správnou frekvenci, což je pracná záležitost a vyžaduje postupnou změnu osobnosti. To je to nejpodstatnější, to je smysl té věci, bez toho nemáte na odpověď právo.

K těm genům, jež jsou programem (plánem) stavby. Každá stavba má svého architekta, každý plán má svého autora. Ten se stará, aby v jeho projektu mělo vše své správné místo.

154393

15.02.2008 21:04

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

90.?.?.?

Fakt jo? Na takový gejzír vtipu se zmohl ten prázdný a falešný Toplánek? [překvapení]

154397

16.02.2008 08:47

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

RE: Projev státníka. který dozrál.

90.?.?.?

Opravdu nechápu, co je na tom za odvahu, kritizovat boj proti kouření před shromážděním plným kuřáků a lobbyistů tabákových firem (sám Klaus je jimi podporován), a homosexualitu před bandou pokryteckých homofobů. Specielně to s tou homosexualitou je zrovna od Klause neskutečné pokrytectví a špína, vzhledem k jeho vlastní orientaci. Kdyby existovala přímá volba prezidenta, on by si to pan Klaus sakra rozmyslel s takovýmito prohlášeními, a jeho projev by byl jistě "statečný" úplně jinak...

154429

16.02.2008 17:18

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

RE: Inspirace...

90.?.?.?

Třeba už ho prostě těch pět tak nějak se*e. Pane Vojto, ještě jste si nevšiml, že lidé se hubí naprosto NELOGICKY, anžto emocionálně? ? [překvapení] [oči v sloup]

154465

17.02.2008 11:52

Ještě jednou chematrails

Koukněte z okna

90.?.?.?

pokud jste v Praze. Dnes je to moc hezky vidět. Brzo po ránu křížící se bílé pruhy po modré obloze, ještě slunce, nyní nechutná vlnkovatá deka, slunce skrz ni sotva prosvítá. A't je to co to je, není to normální a je to svinstvo.

154501

17.02.2008 12:01

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

A těch zbylých 10 %? Nezdá se mi, že by v tomto případě mohla existovat výjimka z pravidla... Podle mne je vše ze 100 % "psychického" původu, tedy i nemoce a rakovina...

154502

17.02.2008 22:41

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

....Informací z vědy je dostatek. Z duchovních technik jsem zatím nezaznamenal žádnou relevantní informaci. Kdo mě přesvědčí o opaku?..

Je možné přivést koně k napajedlu. Pít už musí sám. Vás nepřesvědčí nikdo a nic - dokud nebudete chtít.

154530

18.02.2008 10:23

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

Ale prosím Vás. Jak zprostředkují programovací jazyky mimoslovní komunikaci? Jak zprostředkují emoce? Pokud bychom se spolehli pouze na "exaktní" programovací jazyky, popřeli bychom polovinu reality - tu emoční, kterou programovací jazyk z definice zachytit nemůže. A chcete snad popřít, že v lidských vztazích (které komunikace pouze nedokonale "formuluje" ) hrají emoce nezastupitelnou roli - jak exaktní věda zjistila, dokonce silnější než rozum? Pane Vojto, to by tedy bylo skutečně velmi nexaktní, nevědecké a nerozumné...

154570

18.02.2008 15:18

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

Už mě zase mylně interpretujete. Vaše emoce to jsou, ne Vaše železná logika, která nevidí a neslyší, jak opakovaně píši, že má preference je spojení emocí s raciem, a že nenadřazuji jedno druhému. Popravdě ovšem píši, že emoce jsou "prvotní" a silnější - asi tak jako poměr chromozomu X : Y.

Pane Vojto, upřímně doufám, že se civilizace nedočká naprogramovaných emocí. Ti, co se na to těší, jsou podle mého chápání na straně smrti a destrukce, i když si to možná neuvědomují. Vaše programy mají jednu chybu - nejsou živé. Neumím život definovat pozitivně, pouze negativně - život je to, co chybí každému popisu, i popisu života. Z popisů a programů, byť sebeexaktnějších, NIKDY nemůžete VĚDĚT, co je to život. To se dozvíte pouze tehdy, když ho přestanete popisovat (či studovat jeho popisy) a začnete ho žít - tj. začnete ho CÍTIT na vlastní kůži. Hm.. no možná z tohoto pohledu jsou ty emoce přeci jen tomu raciu nadřazené.

154604

18.02.2008 15:39

Ještě jednou chematrails

PS

90.?.?.?

A ještě Vám vysvětlím, proč si myslím, že se civilizace naprogramovaných emocí nedočká. Milujete Junga, tak to pochopíte. Buď ve Vás, nebo v někom jiném "chytnou saze" - tj. ony pravé a živé původní a silné emoce se vzbouří a prostě ty umělé hračky tak či onak rozkopají....

154606

18.02.2008 20:01

Ještě jednou chematrails

Život

90.?.?.?

No to já nevíííím, však jsem napsal, že neumím život definovat. A ani jsem si nevšiml, že by se naše slavná exaktní věda na nějaké definitivní definici shodla...To víte, to musíte sám cítit, co je život a co ne, ptejte se sám sebe a nečekejte odpovědi z virtuálna [smích]

154635

18.02.2008 21:17

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

My si nerozumíme. Já chci definici toho, co je to ten "život", ne co je to živý systém. To je jako byste mi vyčetl znaky zaláskovaného člověka, když bych na Vás chtěl definici lásky....

154652

18.02.2008 21:22

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Vyjmenovat znaky, které vědu opravňují považovat systém za živý je totéž, jako definovat život? [překvapení]

154648

18.02.2008 21:53

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Mně to s dovolením nepostačuje. Podle mne je život to, co má živá tráva, živá moucha, živý pes a živý člověk, a co nemá mrtvá tráva, mrtvá moucha, mrtvý pes a mrtvý člověk. A co to je se neodvažuji definovat.

154654

18.02.2008 23:30

Ještě jednou chematrails

PS

90.?.?.?

Jo, a touto Vaší odpovědí jsme se mimochodem dostali zpět na začátek, kde jsem tvrdil, že život nepoznáte jeho popisem (tzn. akademicky racionálně), ale pouze empiricky emocionálně - tím, že ho budete žít a cítit na vlastní kůži. Jistěže o něm pak můžete přemýšlet a pokoušet se jej popsat, emocionální zkušenost ale je a zůstane prvotním a nutným předpokladem skutečného poznání. A umělé emoce jsou nanic - ani ony by nemohly vzniknout bez těch pravých, a osobně odmítám v nich vidět pozitivní pokrok. I když, samozřejmě, jsou tací, kteří považují člověka pouze za nástroj pro vznik umělé inteligence, jejíž umělé city by byly pod kontrolou. Necítíte, že hnacím motivem tohoto vývoje je ve skutečnosti právě zbabělý strach z emocí a jejich nezvládnutí?

154678

18.02.2008 23:32

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Jo, jasně. Jen bych podotkl, že filosofie vždy byla královnou věd, a současný přezíravý pohled, kterým ji častují přírodní vědy, je už jen jedním z důsledků toho, že nevědí, co je to ve skutečnosti život. (Tedy ona už dnes ani filosofie není tím, čím bývala...)

154677

19.02.2008 09:19

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Ano. Ale pak se přirozeně naskýtá otázka, čí vůle?
Moje odpověď se v mlze rýsuje v tom směru, že život je" vůle být" něčeho prvotního, nějaké té "Prvotní Temnoty" nad jejímiž vodami se vznáží Duch Boží. To prvotní existuje jen latentně, v nějaké superpozici, z našeho úhlo pohledu "to není". Občas se v tom ale z nám nepochopitelných důvodů projeví "vůle být", a tak To/Ta/Ten pronese Slovo (LOGOS = řídící princip, soubor formálních a formujícíh pravidel) a vznikne vesmír, který se jím řídí. Tato pravidla pak v tomto vesmíru někteří logikové poznávají a popisují jako fyzikální zákony, ale už nejsou schopni zvednout hlavu o kousek výš a vidět To/toho/Tu, kdo to Slovo vyslovuje.

154710

19.02.2008 09:34

Ještě jednou chematrails

RE: PS

90.?.?.?

Pane Vojto, chabá argumentace. Všichni víme, že existují nemoudří lidé z řad těch, co život žijí, a zase jinak nemoudří lidé z řad těch, co jej jen popisují. Dokonce jsme se shodli na tom, že ti s vysokým IQ, s tendencí popisovat, mohou být nebezpečnější než prosťáčci z druhého tábora.

Lidská moudrost spočívá v harmonickém spojení citu s rozumem, v rovnováze IQ, EQ a SQ. Jsem zvědav, kdy si všimnete toho, že to píši pokaždé, a kdy se k tomu moudře vyjádříte.

154708

19.02.2008 09:50

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Vy možná, pane Vojto. Já určitě ne.

154709

19.02.2008 11:38

Ještě jednou chematrails

RE: Život - definice?

90.?.?.?

No to je nakonec Vaše věc jestli se cítíte být příbuzný počítačového viru. Vzhledem k tomu, že definice života nutně je a bude vždy jen výsledkem konsensu, a nelze ji nijak "vědecky" potvrdit ani vyvrátit, každý sám si určujeme povahu, kvalitu svého života....

154715

19.02.2008 16:50

Ještě jednou chematrails

RE: PS

90.?.?.?

Pane Vojto, já už jsem Vám přeci říkal, že Vás nechci přesvědčit. A moje definice nejsou a ani nemají být "vědecké", takže na mne prosím neuplatňujte nároky vědy. Je snad ještě dovoleno bavit se i jinak než vědecky, nebo ne? A "vědecký" náhled na svět snad ještě není ten jediný povolený?

K druhému bodu: Směšný příklad. Pardon, ale imbecila nemůžete zharmonizovat, ani Vy, ani psychiatr. Imbecil by se za určitých okolností možná mohl zharmonizovat sám. Pane Vojto, Vy vůbec nevíte, o čem mluvím, když mluvím o harmonii citu a rozumu, o conjunctio opositorum, o spojení protikladů, o alchymické svatbě... . A to prý milujete Junga. Harmonizace je dlouhodobý, ŽIVÝ proces, mnohokrát popsaný, nejlépe pro mne snad Jungem v jeho dílech o psychologické alchymii.

Moudrost a genialita jdou málokdy ruku v ruce - genialita (alespoň tak, jak ji dnes obecně chápeme) bývá příliš jednostranná na to, aby celková osobnost mohla být v harmonii. Mimochodem, Vy tady operujete pojmy, které jste předem nedefinoval - a Vy se svými nároky na vědeckou preciznost tím na rozdíl ode mne chybu děláte.

154734

19.02.2008 17:10

Ještě jednou chematrails

RE: Život

90.?.?.?

Pohybujeme se v oblasti, kde slova spíš překážejí dorozumění než je umožňují, protože se mění v symboly. Symboly se vzpírají definici a jejich chápání je zcela relativní - závislé jednak na subjektu toho, kdo je vyslovuje, a druhak na subjektu toho, kdo je vnímá. Pokud se například bavíme o Bohu, vždy se bavíme vlastně jenom o tom, do jaké míry jsme Ho schopni vnímat, chápat a interpretovat. O Něm samotném vlastně nevypovídáme, spíše o sobě samém. Ale vzhledem k tomu, že s Vámi souhlasím, že každý z nás je podmnožinou v množině Bůh a je s Ním bytostně stejný (tzn. jsme s Ním ze stejného těsta, ale nejsme On), pak to má svou logiku [smích]

154737

19.02.2008 17:22

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

...Ctvrtym rozmerem je opet rozmer tak jak je bezne vnimany v trirozmernem prostoru. Dulezity je smer a ten je do hlubiny ktera nema konce, pritom z pohledu 3d prostoru jsi neopustil bod.
V kazdem bode 3d prostoru je mozne putovat smerem do hlubiny jednoho kazdeho bodu....

To je hezké
[smích]

154741

19.02.2008 20:34

Ještě jednou chematrails

RE: PS

90.?.?.?

Níže píšu, jak slova často spíše překážejí dorozumění. Nelze se bavit - a hlavně ne virtuálně - tak, že nejprve každý definujeme každé slovo a pak se ještě budeme dohadovat, čí definice je správná. Všimněte si, pane Vojto, že s někerými diskutéry si tu rozumíte i bez definic, a s některými se při vší snaze naprosto míjíte. Já ostatně taky. Z toho zase plyne jediné - rozumíme si pouze s těmi, se kerými si chceme rozumět. Důvody vzájemné afinity či animosity mohou být různé, a zdaleka nejsou prvoplánově určovány racionální shodou či neshodou v názorech. Šermujeme se tu rádobylogickými argumenty, které jsou ovšem pouze zástěrkou pro zcela nelogická emocionální hnutí. Já považuji za výhodu to, že si to umím přiznat. Když píšete, jaká je to škoda, že se míjíme v chápání slov, předpokládám, že víte, že tímto problémem se zabývají různé vědecké obory, které jej popsaly a vysvětlily ze všech možných stran a úhlů. Zdá se ovšem, že to nemá na realitu pražádný vliv, a vsadil bych se, že i příslušní vědci mají v životě stejné problémy, jako my dva. Věda život neřeší, jen popisuje...

Jungovská esoterika je jenom novou formulací starých věčných pravd. Nedovedu si představit, že někdo, kdo je geniálním praktickým i teoretickým psychologem a psychiatrem, a vědcem, mimořádně vzdělaným v mnoha dalších (i exaktních) vědeckých oborech své doby, by se zabýval čímkoliv, co by bylo dětinské či zbytečné...

Já vidím moudrost spíše jako ideál, na kterém mají jednotliví lidé svůj podíl podle stupně dosažené duchovní úrovně. Pokud bych měl jmenovat ideální představu, pak asi něco jako Lao-Tse. Protože do mého světoobrazu patří reinkarnace, považuji za možné, že už i dítě může být do určité míry moudré. Jinak děti mají často prvotní naivní čistotu, která je předobrazem dospělé zralé moudrosti. V podstatě je moudrost hledání oné původní, jednoduché čistoty, ovšem přes dlouhý proces individuace (vč. vzdělání a vědy), kerá ji zbaví oné dětské naivity.

154754

19.02.2008 21:33

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

Jak je to dál? No nevím, to napětí asi nevzniká jen tím vyprazdňováním, ale i tím zhušťováním. Když to zhoustne moc, tak to asi bouchne, ne? Nebo se to zhroutí do sebe. Je to asi opačné napětí. A pak tam taky mezi těmi opačnými póly asi probíhá nějaké blýskání či co? Něco jako konflikt. Vzájemně si to asi při tom "konfliktu" něco vyměňuje. No jen hádám. Jak v malém, tak ve velkém, jak nahoře, tak dole [smích]

154759

19.02.2008 22:16

Ještě jednou chematrails

RE: Membrána

90.?.?.?

Libovej může být i frajer, který neumí hledat perličky na dně mořském ...

154765

19.02.2008 23:34

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

Představím-li si tkaninu na hladině, pak ta jamka, co se nejvíc prohlubuje a táhne, po dosažení kritického momentu stáhne s sebou pod hladinu celou tkaninu i s ostatními jamkami, ne? A je celkem jedno, jak rychle to proběhne, záleží to spíš na tom, kolik toho ta jamka natáhne. I uspořádávání musí mít míru. Když se ta míra přežene, stane se plynule rozkladem. V této oblasti se ale protiklady nevylučují, anobrž doplňují a podmiňují, takže to je nakonec JEDNO. Ovšem chceme-li svět nebo sebe uspořádat tak, aby to vydrželo, musíme neustále vyrovnávat to houstnutí s tím řídnutím, myslím. [smích]

154771

20.02.2008 08:50

Ještě jednou chematrails

RE: chemtrails

90.?.?.?

Zdá se, že rovnováha, či harmonie, je podstatou toho LOGA, které to tu uspořádává. A to jak v makrokosmu, tak v mikrokosmu. Člověk je toho "obrazem" - tím, jak je (téměř) ve všem všudy "na dvě půlky", které se musí snažit být v rovnováze, v harmonii, aby trvaly...

154793

20.02.2008 09:35

Ještě jednou chematrails

RE: PS

90.?.?.?

Pane TS, nejen že uzivatel hází v afektu mobilem, ale jsou třeba i tací, kteří v sobě léta živí emoci závisti, žárlivosti, touhy po moci atd., a pak pod vlivem této emoce a pod vylhanými záminkami ničí a vraždí celé země a národy, aby té své emoci vyhověli. A pak jsou jiní, kteří nesobecky milují tak silně, že obětují svůj život pro blaho celku, jehož jsou součástí. To vše jsou živé emoce, a věda o nich zjistila, že jsou silnější než rozum -a to i u vědců, prosím. Čili každý, kdo si myslí, že je může spoutat a pojistit, je pod vlivem nějaké emoce, která mu zatemňuje rozum natolik, že si neuvědomuje nereálnost tohoto plánu.

Já chápu, že se Vám emoce nelíbí či že se jich bojíte (to vše jsou Vaše pochopitelné emoce), ale tím je, pane TS, ze světa nesprovodíte, i kdybyste si to přál sebevíce. Ony tu jsou a budou i bez ohledu na Váš postoj k nim. Byly tu dříve než Vy a budou tu jistojistě i po Vás.

154792

20.02.2008 10:14

Ještě jednou chematrails

RE: PS

90.?.?.?

Ale uvědomuju si, že Vám nedošla souvislost mezi těmi emocemi a rozbitím technologických hraček. Škoda, že jste trochu nenahlédl do základů moderní psychologie. Když se emoce potlačují, vytěsňují, nepřiznávají, když se jim nedá rozumný volný průchod (a toto činí naprostá většina vědců), pak se ty emoce stanou naprosto nekontrolovatelnými a zjednají si průchod samy ( neuróza, šílenství, ničení, smrt). A je-li člověk ještě k tomu sobecký a touží po moci (a to dnešní vládci jistě jsou), je jasné, co učiní s nebezpečnou technologií ve svých rukou. Těžko čekat od takto emocemi posedlých lidí nějaké rozumné, konstruktivní zacházení.. asi nebudou ničit primárně technologii, ale zničí rovnou celý svět...

154798

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?