Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 868 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, 2xs, ex.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.09.2008 12:38

USA prověří Krym

RE: Hřiště

85.?.?.?

vím, že to myslí dobře, ale pro normálního člověka jsou to plácanice neuvěřitelné a nepoužitelné...
tímto zdravím soubor dat v prostoru, alias balónek nafouknutý produktem myšlení [smích]

170936

18.09.2008 13:33

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

85.?.?.?

Pan Bartošek mě předešel, a píše pravdu. Za sebe bych dodal:

nás Rusko NEOKUPOVALO, rozhodně ne v pravém smyslu toho slova.
1) šlo o dnes již neexistující SSSR a armády 4 dalších zemí
2) bylo to na pozvání našich mocipánů-komoušů s vedoucí úlohou strany, kterou náš lid zvolil a pustil k moci v 1948
3) naproti tomu USA do Afghánistánu nikdo nezval, ani do Iráku, a přesto tam vtrhli a skutečně OKUPUJÍ už 7 let, s vražděním, bombardováním místních, také s každodenní střelbou a výbuchy, checkpointy atd.
4) KDE U NÁS byla nějaká kontrolní stanoviště? Ani jsme ty ruské kluky neviděli, za celou dobu, co byli zašití v přidělených kasárnách. Kdybych si tehdy nezajel do Olomouce, ani bych živého Rusa nikdy neviděl... tam jsem viděl chudáka hubeného vojáčka s CA na výložkách, stojícího na stráži v průjezdu tamních kasáren. To je vše... z té slavné "okupace", která je bůhvíproč dodnes vaší noční můrou [chechtot] která ovlivňuje vaše zkreslení dnešní reality.
Já tomu neříkám okupace. Mě tedy nijak neomezovali. Mně jen vadil komunismus, a tak jsem žral Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu -prakticky denně jsem to vymývání mozků poslouchal, jelikož jsem jako velmi mladý netušil, že i tohle jsou lháři. Jenže jsem se z toho později dokázal vzpamatovat, zorientovat se, a napravit své postoje. Vy naproti tomu zůstáváte zatuhlý ve 20 let staré pozici, ačkoliv svět kolem se mění (v Rusku k dobrému). A zkušenost s USA, minimálně od roku 1999, je děsná! To ale nereflektujete. Jen stupidně plivete na jejich bůhvíproč-protivníky, kteří (na rozdíl od USA) nikoho v nové historii nenapadají - srovnejte s výčtem násilných zásahů rok po roku.

Jinak: že "Rusko nedělá nic, aby modernizovalo svůj průmysl a orientovalo se na high-tech produkty"??? [smích] vy jste se asi musel zbláznit, když toto vypustíte do světa... věc tak v rozporu s realitou!
Právě ve zmíněném článku píšou o rozvoji v jiných oblastech, ve zpracovatelském a jiném průmyslu, o změně ve výrobě i spotřebě.
Já dodávám: Rusko je špička v letectví (vojenském i civilním), ve zbrojním průmyslu, což právě vyžaduje velmi dobrý výzkum a vývoj nových technologií... bez toho by to nešlo. jak historie a praxe ukazují, právě v době válek a velkého zbrojení docházelo k nejprudšímu vývoji ve vědě a technice, protože vynálezy a aplikace z vojenského sektoru přecházejí posléze do výroby a užití v civilní sféře.
Krom toho je Rusko (jak už uvedeno) špičkou v jaderné energetice a raketovém i vesmírném výzkumu. To není maličkost, to nezvládá rozhodně každý...
V Rusku jsou totiž nesmírně chytří lidé, a projevuje se to například i v uplatnění ruských programátorů. Vzdělanost mladých Rusů, absolventů tamních škol, a celkový praktický přehled, to vše překonává dle výzkumu američany o celé míle! A budoucnost mají před sebou jist...

Automaticky kráceno

170949

18.09.2008 13:37

USA prověří Krym

RE: Problem bude, az se bdou rozdavat pasy ve Varech

85.?.?.?

>>>dokončení:
A budoucnost mají před sebou jistě ještě lepší. Náběh vidíme v růstu jejich ekonomiky, a i v tom čísle: +6,3% ročně ...x6 = 38%, to při malé inflaci, nulovém zadlužení a rozpočtových přebytcích -kdo má lepší potenciál? USA za stejnou dobu stihlo inflaci o 100% a úpadek ekonomiky, znehodnocení měny a nějakou tu krizi. Roční růst Ruské ekonomiky o 6,3% jsem ovšem neuvedl jako argument já, nýbrž odborníci ekonomové z periorika Finanční noviny (viz odkaz). A ti jistě vědí, že je to významné, jinak by o tom nepsali. Asi sedmiprocentní růst je i v Číně, a o ní se s respektem mluví jako o vzmáhající se velmoci, s níž bude třeba počítat v každém ohledu [smích] Proč ne s Ruskem? Prostě proto, že je nemáte rád? [chechtot] Vaše osobní averze nejsou vůbec podstatné... takoví vymřou, ale ruský lid a ruská země tu budou úspěšně dál. Ostatně jde o jednu z mála zemí, která je V KAŽDÉM OHLEDU soběstačná. Já dávám Rusku velkou budoucnost... zřejmě nastoupí na místo světového leadera, po USA. Ovšem oduševněleji, inteligentněji, ne tak tupě a prolhaně jako to provádějí USA.

170950

18.09.2008 15:23

Washington riskuje válku s Pákistánem

RE: Baer

85.?.?.?

Přece nebudu psát o tom stejném, co už je napsáno, navíc autorem, ke kterému píšu výhrady, a navíc když jde o jasná fakta, zřejmá všem, kterým to trochu myslí a sledují co se děje!?! - je snad nad slunce jasnější, že Afghánistán je ve válce s USA, a že sousední Pákistán je jinou zemí, ovšem s příbuzným etnikem (alespoň zčásti) a s podobnou vírou. Jde ovšem o jiný suverénní stát. Toto však američané nerespektují, ve své drzosti si myslí, že mohou, a také budou, bombardovat každou zemi, na kterou si ukážou a kde k tomu dá souhlas jejich vypatlanej prezident. Jenže Pákistánci to tak jednoduše nevidí -už před pár dny na amíky zahájili palbu a zahnali je, a nyní jednají s USA o ukončení praktik narušování jejich výsostného území. Což amíci odmítají. K čemu jinému asi tato situace může spět? jistě jen k válce! A jestliže amík neuspěl v samotném Afghánistánu, jak by mohl uspět proti spojeným Afgháncům a Pákistáncům? Navíc v nynějších ekonomických sr*čkách? Navíc ještě Pákistán je jadernou zemí. A naposledy: navíc v Pákistánu nedávno amíci přišli o svou loutku, USA příznivě nakloněného vojenského diktátora Mušarafa. Ukazuje snad tobě něco na zlepšení vztahů USA-Pákistán? Tak o čem chceš vlastně psát, "brácho"? [chechtot]
Konspirační teorií nejobludnější velikosti a druhu (=největší lež historie) je třeba oficiální verze, vysvětlující NAPROSTO ABSURDNĚ co se údajně stalo, ale co se tak nikdy stát nemohlo, pokud platí fyzikální zákony, a pokud člověku funguje rozum. tomu může uvěřit jen malé děcko nebo úplný idiot, popřípadě člověk s rozumem zatemnělým nějakou drogou nebo nevím čím. Osobně si tu "víru" neumím vysvětlit... jak může inteligentní, alespoň průměrně vzdělaný člověk po TOLIKA důkazech, svědectvích a rozporech ještě dál věřit těm lžím, a dokonce je vášnivě obhajovat. Žádná úvaha Qui bono? komu to slouží/prospívá/prospělo? Co se těmi válkami sleduje a co bylo důsledkem? (doprovodné efekty v podobě omezení svobod, koncentrace moci a kontroly nad lidmi).
Určitě se na to vícedílné video poodívejte, pokud aspoň trochu rozumíte anglicky. Film byl nedávno uveden na filmovém festivalu v Římě. Natočil ho známý italský novinář a poslanec evropského parlamentu Giulietto Chiesa.

170959

19.09.2008 03:36

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: Mala poznamka

85.?.?.?

Mám to z elektronické knížky FEDERÁLNÍ REZERVA.pdf, autor Thomas D. Schauf. Uvádí se tam reference na jiné autory. Tytéž informace jsem zahlédl i v jiné publikaci a také jinde na netu.

171026

19.09.2008 13:03

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: Mala poznamka

85.?.?.?

musíte se aspoň trošku snažit a hledat... třeba zde
knihovna je zde
tato konkrétní knížka ke stažení zde

171065

19.09.2008 16:38

Sama před volbami

RE: Lidi vzpamatujte se,

85.?.?.?

duchaplná Olinko, tak vy obhajujete americký radar na našem území??? no to je velmi chytré...
určitě se podívej na tento pořad ČT: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/17.09.2008/208572241900019-17:15-2-port.html
až překvapivě otevřeně ukazuje fakta. a jistě to nejsou jediné problémy, bránící rozumným lidem kývnout na takový nesmysl. další je jistě morální hledisko (zkušenost posledních desetiletí s USA) a existenční otázka českého obyvatelstva (protože Rusko si už srát na hlavu nenechá, a své ohrožení -na rozdíl od nás- nedopustí).

171075

22.09.2008 08:17

NATO: Obrat ve vztahu k Rusku?

RE: Zmínka v češtině

85.?.?.?

No, je to ještě o den dříve zde a zde, nicméně narazil jsem na to až tady.
Ten rozumnější postoj NATO je nasnadě. Rusko není malej harant, kterého by měly státečky jako ČR ap. komandovat, resp. kárat za jeho kroky ve svém nejbližším okolí, tím méně za kroky MNOHEM uměřenější, než provozuje USA a celá slavná skvadra NATO v Iráku i Afghánistánu. Až si tito výtečníci a dobrodruzi zametou aspoň z 50% před vlastním prahem, teprve pak se mohou poměřovat s Ruskem, které provedlo (jediný) svůj zásah v Gruzii, s chirurgickou přesností, s minimem škod, a také s velkou rychlostí jej ukončilo -na rozdíl od 7/5-leté (a možná nekonečné) agrese třeba v Iráku.
Hysterický štěkot bylo nejvíc slyšet od análních trpaslíků typu kníže a kravatožrout -prostě z těch nejslabších státečků. Mnohem silnější a významnější Francie zaujala smířlivější a pragmatické postoje a prováděla místo siláckých výroků úspěšné diplomatické jednání (s velmi rychlým kompromisním výsledkem). Německo ústy Merkelové štěkalo sice o poznání více, ale i to si je vědomo své hospodářské závislosti na Rusku. Nejvíce drzostí jsme mohli zaznamenat od hejska z britského ministerstva zahraničí a z USA, kde źidácké struktury soptí vzteky nad tím, že to s Ruskem nebude tak snadné, jak si naivně myslely.

171227

22.09.2008 18:35

Bombový útok v Islamabádu

RE: utok na hotel pripravila americka CIA, este pred vybuchom zacal hotel horiet v mieste, kde z auta americkej embassy

85.?.?.?

Nejen odveta za střelbu proti americkým agresorům, ale také výstraha. Dnes jsem totiž slyšel na veřejnoprávním ČRo1, že pákistánská tajná služba před 9/11 otevřeně podporovala Taliban v sousedním Afghánistánu, a že po napadení Afghánistánu nyní s USA mají údajně spolupracovat v boji proti témuž Talibanu -což je naprosto nedůvěryhodné snažení, a nelze ani očekávat kdovíjakou opravdovou snahu při vraždění vlastních lidí (mnohdy nevinných) podle příkazů USA. amíci tedy nemohou Pákistáncům věřit, a po odstoupení loutky Mušarafa nemají pořádného nástupce (nynějšího prezidenta nemají Pákistánci v lásce (hochštapler a podvodník) a naprosto nevěří tomu, že by zemi dokázal vyvést z marasmu, bídy, analfabetismu a z válčení v područí USA. a Ásif Alí Zardárí byl také před svou instalací do funkce na konzultacích v USA... co si tam asi domlouvali a slibovali navzájem? Nebo se naopak nedohodli a tak má nový prezident rychle zmiznout? -nějaká zpráva údajně říká, že se v onom hotelu měla konat "vládní" Pákistánská schůzka, a že byla na poslední chvíli přesunuta jinam. Takže útok na novou hlavu státu? Nespolupracuje, jak bylo umluveno, nebo jak se očekává?
A vrcholem v tom vysílání byla hláška, že od Mušarafa prosákla informace, že američané Pákistánu hrozili, že pokud se Pákistán s USA nedá na jednu stranu ("boje proti teroru" ), že bude kompletně rozbombardován... a proto prý Mušaraf raději souhlasil... musel se, byť neochotně, spolčit s nesmyslným spojencem (USA) v boji proti vlastním lidem a souvěrcům odvedle. Nyní údajně je tato informace dále potvrzována lidmi z okolí tehdejší Pákistánské vlády a tamních tajných služeb.
Z tohoto hlediska je evidentní, proč k šokujícímu, výstražnému atentátu údajných teroristů muselo dojít -kvůli vystrašení lidí. Způlky (u těch důvěřivějších) tím, že je teroristé ohrožují, a je tedy třeba proti nim dál věrně bojovat po boku USA; a způlky (u těch vědoucích) to funguje jako umravňující hrozba a demoralizace -pokud nebudete, Pákistánci, hodní a pěkně s náma, bude podobných atentátů víc. Když to šlo v dobře hlídaném hotelu, jistě to půjde v jakémkoliv obchodním domě a vlastně kdekoliv. Tak si dejte bacha... jestli se chcete stavět proti USA...

171277

22.09.2008 18:44

NATO: Obrat ve vztahu k Rusku?

RE: .

85.?.?.?

po nějakou kratší dobu třeba z ničeho... ale ty drzé zemičky a země by si uvědomily, jak jsou ty karty rozdané, a kdo koho potřebuje... a co pro ně znamená rozhádat si vztahy se svým důležitým dodavatelem (kterého takřka nelze nahradit).
a také by to (jako sekundární efekt) zvedlo cenu ropy na světových trzích, a rusům by se to po obnovení dodávek (například po dvou měsících) finančně vrátilo (zčásti). co by se jim nevrátilo, je sice důvěryhodnost jakožto obchodního partnera... vypadali by jako vyděrači. což je možná právě ten důvod, proč to neudělali. nechtějí si kazit image, pečlivě hlídaný i během gruzínské miniválky. asi mají spočítané, že se jim to vyplatí (morálně, politicky, a snad i obchodně).

171279

23.09.2008 09:52

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

85.?.?.?

Podle mého názoru pomohl útok především zmatku, nejistotě a strachu. V takových chvílích všichni lidé na světě hledají "silnou ruku" a ochranu. A kdo ji nabízí, přímo cpe Pákistáncům? USA. Kdo ji odmítal? Slabá ruka Zardárí, chtěl si pomoci sám, opírat se o neexistující podporu svého lidu, a přitom nějak vycházet s amíky (nemožné, pokud je nebude na slovo poslouchat -viz Saddám Husajn, viz kámoši z Talibanu, viz Usáma, dříve kontakt CIA a dotovaný kámoš...).
Destabilizace Pákistánu a jeho dezorganizace prospěje jen USA -oslabené a zmatené lze snadněji buď přimět k vynucené spolupráci, nebo ovládnout silou.

171339

23.09.2008 10:17

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

85.?.?.?

>Máte na mysli realitu Beslanu, Londýna, Madridu, Bali, Moskvy, Bejrut, Tel Aviv apod.

Nesmyslně spojujete nespojitelné a neuvádíte podstatné:
0) provokace pro vstup do obou světových válek a pro agresi ve Vietnamu.
1) New York (WTC) a Washington (Pentagon) jsou ZCELA JASNÉ akce spiklenců (ano, skutečných konspirátorů) -viz mnoho videí, ale třeba i film zde.
2) Madrid a Londýn jsou podle mého názoru jednoznačně motivační akce tajných služeb, směrem k ochotnější podpoře vojenských akcí USA ze strany Evropy... v Afghánistánu a Iráku (komu to posloužilo?)
3) na Bali mohli teroristé být kdokoliv, nepodstatné.
4) v Moskvě šlo o skutečné islamistické zločince, zřejmě Čečence
5) Bejrut? Zde bych se nutně neorientoval jen na CIA - zde je spíše píseček Mossadu.
6) Tel Aviv - může být práce Palestinců nebo klidně i provokace Mossadu.

>IRA, ETA,Černé záři, Rudé brigády, Hamas,Baader-Meinhofová

Samozřejmě neexistuje jen vymyšlená Al Kajda, ani neexistuje pouze CIA, a v historii jistě nebyly všechny teroristické útoky organizované z jednoho centra. Což ale v žádném případě nedokazuje, že ty útoky, které pravděpodobně CIA provedla, nejsou její práce, nýbrž práce údajných teroristů, které ovcím předhodí mainstreamová média. Kromě čtení těch zkroucených polopravd a lží musí člověk i myslet (a mít alespoň minimální nadání intelektem). A myslet se vám evidentně daří jen s velkými obtížemi. Problém je v a priori zaujatosti, v neschopnosti promýšlet věci i z druhé strany. Pak je samozřejmé, že vám vyjde vždy to samé (víc si do hlavy nevpustíte), a že veškeré ostatní pohledy a možnosti musíte nějak zlikvidovat a odmítnete je s posměchem vlastním těm, kteří nemají na to uvažovat šířeji a připouštět více možných vysvětlení (dokonce pravděpodobnějších, v mnohých ohledech logičtějších).
A to je potom špatné [velký smích]

171342

23.09.2008 11:19

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

85.?.?.?

Ale vyjadřují se...
"...Taliban spoluúčast na atentátu popřel, Amír Muhammad, který je blízkým spolupracovníkem jednoho z velitelů pákistánské větve Talibanu Baitulláha Mahsúda, dnes prohlásil, že Taliban s Pákistánci sdílí smutek.
Mahsúdovi je připisován prosincový atentát na pákistánskou političku Bénazír Bhuttovou. "Máme vlastní cíle a plníme je s co největší přesností a co nejmenšími ztrátami životů nevinných. S útokem na hotel Marriott nemáme nic společného," citoval Mahsúda Amír Muhammad..."
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=334641
informátoři tajných služeb se přirozeně neprozrazují.
nicméně autor výroků z rozhovoru je podle mě rádoby-novinář, schopný za bakšiš udělat rozhovor jakýkoliv, s kýmkoliv, a s jakýmkoliv vyzněním.
například skazky o hrdinovi-zachránci, našem velvyslanci, mě rozesmívají.

171346

23.09.2008 13:32

Hitlerův zákaz kouření

RE: Kouřit je zdravé!

85.?.?.?

zde je logická chyba! díky o 2 roky dřívějšímu úmrtí sice zdavotnictví ušetří za poslední dva roky života kuřáka, ale neuvažujete, že v předešlých dejme tomu 30 letech je kuřák mnohem nemocnější a častěji u lékaře, což se naopak prodraží. a kardiovaskulární problémy jsou jedny z nejdražších. potíže s nervy, nedokrvováním končetin (zůžení cév jako reakce na nikotin i ucpání zplodinami), astmatem a dýchacími potížemi vůbec, plus větší náchylnost k nachlazení a podobným nemocem (oslabená imunita), na to vše platí naopak nekuřáci kuřákům.
vím, že kuřák zaplatí na daních více za cigarety (bohužel ne do zdravotnictví), ale nekuřák zase utratí ušetřené peníze jinak. rozdíl je jen ve spotřební dani z tabákových výrobků. a to je právě ten adekvátní příplatek za obtěžování lidí (všude, vč. sekundárních zdravotních potíží), za nedopalky na plážích a všude po ulicích, za nemoci kuřáků, genetické zátěže atd. mimo to, jde o zbytečný dovoz jedů do země, namísto čeho by bylo možné dovážet užitečnější věci, takže by společnost byla nejen zdravější a čistší, ale i vybavenější, na vyšší úrovni.

Na kouření láskyplně nevzpomínám (opravdu! spíše jako na časy směšné závislosti). a co bych měl či neměl, to je snad moje věc, ne? [smích] člověk holt občas dělá blbosti. bez toho by nebyl člověkem, nýbrž robotem.

171357

24.09.2008 01:23

Chytání se stébla

RE: Otroci a otrokáři

85.?.?.?

ano. i já jsem kdysi v krizových momentech v práci toužil utéct od toho všeho, říkával jsem: "proč já nejsem traktorista, kterej si s čistou hlavou může jezdit na traktoru po polích, a orat, koukat, být v klidu a pak jít domů s čistou hlavou?".
jenže řešením není ani útěk (není kam, všude je něco, nějaké problémy a těžkosti. je jedno, jestli jsem ve městě nebo na vesnici, v ČR nebo v Chorvatsku). a ani není řešením nějaké přání, aby se soukolí té mašinérie rozbilo -to se nestane, a i kdyby, na troskách vznikne zase jinej mlýnek na lidi. lidi jsou pořád jen lidi, někteří vyčuranější, tvrdší, prolhanější a bezohlednější než jiní. a tak (co svět světem stál, a co svět světem bude) stále budou jedni páni a druzí otroci (rovnost neexistuje v ničem, včetně manželství, a jakýkoliv komunismus je utopie). říkejte si tomu otrokářství, feudalismus, kapitalismus, demokracie... je mi to jedno. pořád ale budou jedni schopnější nahoře a druzí řízení, co makají na "systém".
jde tedy o to, kam v rámci těchto možností zařadit sám sebe. já jsem řešení prozatím našel v tom, že jsem se vyvázal z pravidelné práce -je to skutečně otroctví, nekonečný bludný kruh. zaměstnaný člověk nemá ani čas se pořádně zamyslet nad světem a smyslem svého bytí (co má opravdový smysl, komu chce být prospěšný), podívat se na sebe i na jiné lidi "z výšky". i na své možnosti (a lze uvidět i úplně jiné, než kdy tušil). zaměstnaný člověk je otrok, a není mu dopřáno klidu. přesně jak píše Filla -nemá čas na sebe, nemá čas na rodinu, z rodin trosky a nepodaření fakani, ve volných chvilkách "zábava" s kolegy po hospodách, klubech, kinech a přinejhorším u TV... nákupy v katedrálách konzumu (hypermarkety), jen hlavně ani chvilku o samotě a v tichosti. lidi se bojí být sami se sebou, aby nemuseli přemýšlet.
jakmile má člověk čas, je schopen vymyslet změnu, určit si nové priority, utvořit pro sebe nový styl života. a jde to!
takže: více samoty a vnitřního POKOJE. revize a redukce své spotřeby/honby za pozlátkem, méně tupé, opakující se práce, více kontaktů s opravdu důležitými lidmi, více cenných informací, více chytrých rozhodnutí, více prostředků za méně času a námahy. více přírody, více poznávání lidí i jiných zemí, více konaného dobra pro jiné. postupně zabezpečení i nepapírovými prostředky -cíl by mohl být naturální život... vlastní půda, nízkoenergetický, pokud možno co nejvíc nezávislý dům (i život), zvířata a zelenina. lze u toho i někoho zaměstnat, pokud je člověk líný nebo neschopný takové práce. něco je vždy nutno koupit/směnit. ale zminimalizovat svou závislost.
a pak si může přijít třeba i peněžní krize, lidé mohou šílet a bezcennými bankovkami zatápět, ale "našinec" bude mít své jisté, a pokud nebude celá země zamořená radiací, přežije vždy lépe, než ostatní stádo.

171395

24.09.2008 13:01

Chytání se stébla

RE: Otroci a otrokáři

85.?.?.?

viz různé diskuse na téma permakultura.

zloděje a vrahy (ty gangy) by bylo třeba v té době prostě odstřelit jako škodnou, jako vzteklé psy. a nemít k dispozici pouze jeden náboj [smích]
ano, bude to problém, podobní zoufalci začnou plenit města a pak i venkov. ale pokud se najde pár sousedů, kteří se sdruží (jak píše i cyp), mělo by se dát ubránit. a pokud ne, tak holt zemřu já -věci se dějí tak, jak se mají stát. osobně mám udělat maximum, aby se to odehrálo podle nejlepšího mého vědomí správně, ale člověk není všemohoucí... má omezené síly.
dobrý nápad je být připravený a současně nenápadný (jedna z technik přežití v přírodě).

cituji jednoho diskutéra, s nímž musím bohužel souhlasit:
"Mám vážné obavy z toho, že USA se v každém případě pokusí své problémy "vyexportovat" do světa a přinutit ostatní země, aby americké ztráty pokryly. Ať již přímo, nebo nepřímo prostřednictvím rozsáhlého vojenkého konfliktu. Nepřítel se v USA již aktivně hledá a staronový byl objeven v Rusku. Rétorika amerických politiků směrem k Rusku se vyostřuje, začíná zaujímat velmi konfrontační linii a vůbec na to mne působí dojmem, že se americký establishment snaží odvést pozornost od skutečných příčin problémů k uměle vytvořenému konfliktu, který bude vyvolán v bezpečné vzdálenosti od USA, a na který bude nasměrována frustrace americké veřjenosti, aby se v něm vybila."

jistou nadějí je jiný názor, kterému bych věřil raději:
"Co se týče války, tak USA na ni nebudou mít. Válka je drahá záležitost a USA dluží kam se podívá - narozdíl od minulých dvou světových válek. Americká ekonomika a střední třída bude zdevastována, zůstanou jim jen dluhy ... Američané chudnou už nyní, ale proti tomu co je čeká to není absolutně nic."

...ale dodělávající kobyla kolem sebe obvykle dost kope... a tahle kobyla má ještě značnou sílu ke kopání (vojenskou).
nicméně věřím, že je Rusko odrazí. pokud nebude rozpoutána jaderná válka, bude v USA nakonec velmi zle a Rusko se stane novým leaderem a nadějí lidstva.

171443

24.09.2008 13:14

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

85.?.?.?

[chechtot] ne, nemám zlost, a dokonce mě tak zbytečné a nekonzistentní psaní a provokativní snahy o obracení zjevné reality nechávají úplně chladným. na tak hloupé žvanění nemám ani potřebu odpovídat.
jen by mě zajímalo, o jaká fakta se dá opřít domněnka, že v Beslanu i Moskvě šlo o ruskou akci [smích] když jste tak "potentní", a opíráte se výhradně o důkazy...
bože! co to mezi náma chodí za podivné tvory, vnějšně snad podobné člověku, ale s nefunkčním mozkem...

171446

24.09.2008 15:26

Americké ministerstvo financí se mění na hedgeový fond

RE: Náhoda nebo plán??

85.?.?.?

>Hodnota dollaru se propadne díky státnímu bankrotu na úroveň třeba 1 tisíciny současného stavu, a USA opět začnou být konkurence schopné a proběhne rychlá expanze, která je opět vymrští na pozici současného Ruska.

[chechtot] ani náhodou! jak rychle vstane na nohy ten, kdo spadnul z tisícího patra? ...pokud vůbec (s polámanýma nohama) vstane, tak velmi pomalu, a než (pochroumaný na těle a otřesený na duchu) opět vyleze aspoň do půlky výšky té budovy, potrvá to věčnost. vzestup z tisícinové hodnoty dolaru potrvá nějaký čas i na dvojnásobnou výši té tisíciny, i na desetinásobnou... důvěra se obnovuje těžko, a z trosek se jen pomalu tvoří něco, co je produktivní.
čím větší pád (prudší, z větší výšky), tím pomalejší škrábání se zpět nahoru.

amputace ve formě odříznutí se od dolaru (odepsání dolarových rezerv) je podle mě v případě totálního pádu dolaru bezpředmětná úvaha... je jedno jestli mi zbude nula nebo tisícina. navíc v případě striktní izolace (úplného odepsání dolaru) bychom pak neparticipovali na zisku z vámi očekávaného opětovného růstu [smích]
naše (evropská i asijská) ekonomika by byla i po zaujetí jakékoliv pozice vůči dolaru stejně i nadále svázaná se světovou ekonomikou i válečným děním ve světě. a odstěhovat se na mars zatím nejde.
pokud jde o naše vlastní hospodářství, tam si jednotlivé firmy (kapitalisté) ve vlastním zájmu zvolí toho výhodnějšího partnera. obchodování s čínou už frčí, a s ruskem dobudoucna ještě nabude na obrátkách. rusko je totiž nyní bohaté a stabilní, seriózní partner, také skutečně solventní a nezadlužený (na rozdíl od USA), takže evropa by neměla tou výměnou nic ztratit. bylo by ale vhodné se k rusku začít chovat slušně, uctivě, jako ke každému ctěnému zákazníkovi resp. obchodnímu partnerovi. čekají nás změny, oproti dosavadní propagandě a stereotypům plným předsudků.

171472

24.09.2008 15:37

Operace přinucení Ruska k misi

RE: .

85.?.?.?

mám naprosto stejné zkušenosti. je to docela bolavé, když jde o lidi, které máte rád (a chcete mít dál rád) -o rodiče a sourozence. jedni vám řeknou, že jste fanatik a antiamerikanista, popřípadě "antisemita" [smích] a že na toto téma se bavit nebudeme; a druzí, že je to nezajímá, že pro množství práce na to stejně nemají čas... na nějaké odkazy a čtení či videa.
jistě, žít se musí, i kdyby nevím co, ale šokuje mě míra toho nezájmu a omezenosti... zakuklenosti do své malé ulity. a právě o tomto "tamti" jistě dobře vědí, a díky všeobecné pasivitě a nezájmu stáda si mohli a mohou v poklidu plánovat a realizovat, co je napadne.

171476

24.09.2008 15:52

Bombový útok v Islamabádu

RE: Manipulativní příspěvek

85.?.?.?

>S tím CIA neměla nic společného...

ale sionisté a američtí židé stoprocentně ano, hmm? že dnes už ovládají kromě bank a klíčového průmyslu i tajné služby a média, to vám asi nedošlo...
zkuste raději více číst a dlouze přemýšlet. třeba pak nebudete produkovat tolik rychlých příspěvků, ale zato se to bude dát číst, a bude to mít více společného s realitou.

mimochodem napadlo vás, že islámský terorismus je jen nálepka? že nic takového nemá centrální řízení a jeden jediný důvod? co takhle zásahy a vykořisťování USA v muslimském světě?

171479

24.09.2008 16:23

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

85.?.?.?

podle mě snůška pomluv a především ničím nepodložených dohadů a zbožných přání:

"Pokud se cena základních potravin zvedne o 20 procent, jízdenky na vlak stoupnou o čtvrtinu, neporostou výplaty, protože nebude z čeho, tak začne být zle
...
Já taky neříkám, že vidím dopředu a že všechno z toho, co říkám, se musí do puntíku splnit. Stojím ale za tím, že pod kobercem stability a prosperity je v danou chvíli velká nervozita
...
příkazy shora dolů, jakýsi polovojenský režim, ve kterém velitel zavelí a podřízení to bez diskuse provedou. Jenže teď ty příkazy nefungují
...
vojenský ústup-neústup z Gruzie - možná spíš souvisí s taktizováním než s krizí řízení...
Jenže je tu nejpodstatnější problém: začínají chybět peníze
...
Nevím, nejsem prorok, ale zdá se mi, že se hroutí celý ten fenomén tzv. "putinského konsenzu elit"
...
Protizápadní agresivita teď - pomalu, zatím neznatelně - začíná ohrožovat blahobyt Rusů. A ti jsou z toho nervózní
..."

Co je to "neznatelné" ohrožení [smích] rostoucího blahobytu rusů proti zcela reálné hrozbě totálního bankrotu američanů? [chechtot] [chechtot] [chechtot]
5-denní vojenské cvičení v Gruzii NAPROSTO NIJAK nezasáhlo bohatství a perspektivitu Ruska, a žádného normálního investora neodradilo od investice v Rusku. možná jen sionistické vši mají za úkol šířit lživé dohady a vymýšlet pochybnosti, které mají uškodit Rusku, jejich protivníkovi. Je to průhledné jako křišťál. že to nevidíte...??!
[zmaten]

171486

24.09.2008 20:21

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

85.?.?.?

[chechtot] že pro odliv kapitálu? a kam? do země zaslíbené? do USA? [chechtot]
jak já chápu důvody uzavření burz při velkých výprodejích akcií, tak je to proto, aby se zamezilo zbytečnému splašenému prodávání za stále nižší ceny, aby to pak spekulanti mohli opět nakupovat. neboli jde o zamezení extrémních výkyvů. a ceny se tam (jak známo) opět zvedají, takže pauza pomohla k uklidnění, ke zchlazení hlav [smích] což je přesně to, k čemu mělo to standardní opatření posloužit. jinak by to samozřejmě šlo udělat tak, že by prodávané tituly skupoval stát... (a parádně by na tom vzápětí vydělal). ale toto (i když by to bylo v moci RF) není záměr ekonomické politiky dnešního vedení RF. oni chtějí dvousměrnou spolupráci s evropou. investice dovnitř RF i jejich investice do podniků v EU.
rusko opravdu není vnitřně zasaženo krizí, pouze vnějšně, kvůli otřesům v USA a turbulencím v ostatném světě. rusko je rozhodně bohatší a zdravější, než jakákoliv jiná ekonomika světa. tvrdá měna podložená zlatem, nulové dluhy, přebytky státního rozpočtu, průměrný roční růst mezi 6-7%, rostoucí domácí spotřeba, zvyšování životního standardu, slušné tempo výstavby a industrializace, přitom hypotéky lze získat jen těžko, omezeně...
řekněte mi laskavě jeden jediný důvod, proč by na tom rusko mělo být od srpna hůře, než bylo před srpnem? a jenom mi nechtějte nalhat, že investoři jsou poděšeni tím, že malá část armády ruské federace si dala menší pětidenní cvičení v Osetii a okolí... [velký smích]

171516

25.09.2008 15:01

Operace přinucení Ruska k misi

nová vlna antiruské a lživé ideologické kampaně

85.?.?.?

najednou se toho vyrojilo trošku víc, takže nešlo nevšimnout si...
tolik záměrných lží a nesmyslů na jednom serveru, to je výkon! kdo to asi povzbuzuje? inflačními dolárky?

http://www.novinky.cz/clanek/150419-bis-v-cr-operuji-rusti-spioni-chteji-vyvolat-odpor-proti-radaru.html
http://www.novinky.cz/clanek/150444-soud-poslal-autory-neonacistickeho-casopisu-za-mrize.html
http://www.novinky.cz/clanek/150445-bis-mafie-z-vychodu-vyuziva-ceskou-justici-statni-spravu-i-policii.html

věřím tomu, že půlka vygumovaného stáda uvěří (aspoň na pozadí svých vjemů), že „zlí rusáci“ nám lezou do kuchyně a chtějí nás dostat intrikami a násilím pod svůj vliv anebo do nějakého neštěstí.


další zajímavosti z ameriky ve sračkách (na blbosti ale mají):

http://www.novinky.cz/clanek/150382-kongres-usa-zrejme-schvali-vydaje-na-protiraketovy-stit-v-cesku-a-polsku.html
http://www.novinky.cz/clanek/150387-americane-testuji-zarizeni-pro-cteni-myslenek.html

171591

25.09.2008 15:36

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: .

85.?.?.?

nevěřím, že google takovou soutěž vypsal, že má tolik peněz, a ani že by je byl ochoten někomu dát. ostatně neznám ani místo s přehledem navrhovaných nápadů prospěšných lidstvu, a není známa ani procedura a kritéria, pomocí nichž má být vybrán někdo za konkrétní návrh.
takže celé to je na vodě. nápady ale mám... třeba z oblasti daní, pojištění a důchodového zabezpečení celé ČR. přenositelné i do jiných států. s vysokou pravděpodobností jde o realizovatelný koncept řešící možná i podstatné zmírnění chudoby.

171594

25.09.2008 15:44

Žádná Bushova ulice v Bagdádu nebude

RE: VAROVANI - Ruske KGB se snazi nabourat umistneni radaru..

85.?.?.?

já rovněž jsem z toho frontálního útoku poněkud šokován. mnoho ovcí patrně dostane z ruska strach, o tom nepochybuji (a oni také nepochybují... jistě vědí, co dělají a proč... mají spočítaný dopad na utváření veřejného mínění).
bohužel v tomto článku jsem se dočetl patřičně vylepšená čísla! prý jen 44% [chechtot] a jen o 9% méně lidí pro. tak to mám blbé... asi se budu muset odstěhovat z ČR...
http://www.novinky.cz/clanek/150419-bis-v-cr-operuji-rusti-spioni-chteji-vyvolat-odpor-proti-radaru.html

171597

30.09.2008 21:01

Čas na zlatý rubl?

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

85.?.?.?

Toto já považuju za nesmyslnou úvahu... krytí měny zlatem a řeči o nutnosti 16-ti násobného zdražení zlata a o nereálnosti kvůli požadovanému ročnímu růstu 5-6%.

1) zlato by mohlo na ceně růst klidně o těch +5% ročně, nebo i víc, takže požadovaný růst bohatství podloženého zlatem by byl v takovém případě reálný. Nejde přece o množství zlata! Mnohem podstatnější je vývoj ceny existujícího množství. Kurs by závisel na četnosti požadovaných transakcí směny bankvek za zlato. Na množství ročně vytěženého zlata to téměř nezávisí -mnohem více je už zlata vytěženého (takže jen malá odchylka). Problém je v možnosti skoupení zlata někým (asi nejbohatšími), takže by se v oběhu prakticky nevyskytovalo (jako je tomu prý už teď - cena rostla i klesala, ale obchodovalo se pouze papírově, virtuálně -narazit na cihlu bylo vzácné, a i obchodníci se zlatem mají prý s nákupem reálného zlata obrovské problémy... většinou se prý zlato dá koupit "po známosti" v exotické cizině jako Indonésie, Barma a podobné zapomenuté státy. V Evropě, třeba ve Francii, prý jsou bankovní trezory zlata-prosté. Šly hlášky, že ho skupují v USA... že by v souvislosti s připravovaným ustanovením měny Amero?).
Protože by bylo zlato nedostatkové, stoupala by strmě jeho cena (v případě pokračujícího zájmu o ně... možná i díky záměrným manipulacím, vyprovokovanému zájmu), tedy by rostla i cena skoupených zásob zlata v něčím trezoru. Čímž by bohatí bohatli. chudý človíček by si ovšem zlato asi nekupoval, protože se nedá jíst. Možná by si na ně v životě ani nesáhnul. Takže chudých by se teoreticky ani prakticky směnitelnost za zlato stejně netýkala. A chudých je přes 90% obyvatel Země.
Jaký je tedy smysl podkládání bankovek zlatem? Kdo chce, ten ho má (kdo na to má), kdo nechce, stačí mu směnitelnost za praktičtější věci.

2) není nutno obchodovat pouze se zlatem -lidé by si právě mohli bankovky směňovat i za jiné cenné věci (pro ně cenné). Takže občané za domy, potraviny, oblečení, techniku... a firmy za železo, měď, hliník, cement... a určitou ceninou je i produktivní pracovník.
Nebo-li to, co stálo na socialistických korunách "Bankovky jsou kryté zlatem a ostatními aktivami Státní banky Československé" byla úplná pravda. Bankovky jsou kryty (opravdu, nepodvodně) i schopností lidí v daném státu pracovat, vytvářet nové hodnoty.
Samozřejmě ty hodnoty se vytvářejí z něčeho, a na úkor něčeho jiného (třeba přírody, třeba i na úkor chudých a hladových v rozvojových státech) - ale toto zdá se nikomu nevadí. prostě jedeme dál, a "co oči nevidí..." anebo "po nás potopa". Člověk je jako virus nebo baktérie -vyžere si pod sebou živné prostředí, a pak zákonitě strádá až jednou vyhyne. Prý to u kolonie baktérií jde strašně rychle (ten konec).

Nynější krize je o tom, že jistá měna je vnucována světu jako p...

Automaticky kráceno

172020

30.09.2008 21:03

Čas na zlatý rubl?

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

85.?.?.?

>pokrač.:
Nynější krize je o tom, že jistá měna je vnucována světu jako pevná (ale není), jako petrodolar (přičemž ropu lze klidně kupovat i za jiné věci/měny), a vnucována je světu proto, že čím víc papírků zůstane ve formě rezerv v trezorech mnoha států (jakoby zarámovaných obrázků, nepoužito), tím více zboží si američané jakoby půjčili - dosud "zadarmo" nakoupili cenné věci od jiných zemí za potištěný papír. Ten papír se jim bude začas vracet, a někdo za něj může chtít nějaké zboží nebo skutečně cenné služby/věci. A pak budou muset, na oplátku za dávnou "neoficiální, vychcanou půjčku", amíci "zadarmo" pracovat a dodávat zboží.
Je zde dvojí řešení:
A) tisknout těch zelených papírků více než se vrací, a tak prozatím udržovat rovnováhu a bohatnout dál na cizí úkor, popřípadě znehodnotit svou měnu, a vracet (po čase, později) už jen ekvivalent znehodnoceného dolaru (méně, než předtím prakticky zadarmo získali z jiných států). -Je to vlastně bezúročná půjčka, dokonce s kladným výsledkem, s mínusovým úrokem!!!

anebo (nakonec)
B) zrušit nadrzo měnu USD, a prohlásit, že dolarové dluhopisy nehodlají proplácet (nebo v nějakém milostivě určeném symbolickém kursu) a dolarovými bankovkami, že si mohou majitelé klidně zatápět (na WC vhodné nejsou).
Jedině takto se dá vyřešit jejich systém založený na půjčkách USA vůči světu, stejně tak jako na půjčkách američanů vůči svým bankám (svým Pánům). Banky totiž dokážou profitovat na "cenných" papírech zvaných "příslib splátky dluhu/hypotéky" - za normálního stavu se jim vrací více než dostali, splacené půjčené peníze nezničí, ale slouží jim k ještě rychlejšímu množení peněz -opět už první splátku půjčí, a opět, a opět... a zisk tak násobí. rozdíl jde samozřejmě do zisku banky/Pána (a také mezitím na vrub inflace). US bankéři tedy zabíjejí dvě mouchy jednou ranou - čím více půjček, tím více zisků, čím více splátek z práce lidí, tím více nových půjček a tím také více emitovaných dolarů, jichž oni průběžně využívají k posílení své moci, pozic (ke zvyšování odstupu od davu na téměř nezvratné "nekonečno"). Inflace samozřejmě nikomu neprospívá, ale oni (jsoucí u zdroje i u kormidla) to dokážou eliminovat ziskem ve vyšším tempu než ti prosťáčci, co si od nich půjčují. A až se pánové (jejichž jméno nesmíme vyslovit) usnesou, že dolar je mrtev, protože "vytěžen co to šlo", tak skončí jedno dějství, a začne druhé. Zpočátku ctnostně zlatem podložené Amero, chviličku nadějné, respektované, a časem opět jen částečné krytí a nakonec skoro vůbec (opět nekontrolovatelně emitované "připisovači nul" na elektronických účtech budoucnosti). A tak pořád dokola. Kdo to odnese? Vždycky to odnesli prostí lidé, a kapsy si mastili (a peníze i moc koncentrovali) bankéři a spřátelení prům...

Automaticky kráceno

172021

30.09.2008 21:04

Čas na zlatý rubl?

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

85.?.?.?

>konec:
Kdo to odnese? Vždycky to odnesli prostí lidé, a kapsy si mastili (a peníze i moc koncentrovali) bankéři a spřátelení průmyslníci a politici. Nikdy tomu nebude jinak. Početný dav vždy nese na zádech pár cizopasníků, i když ví, že mu škodí. A ti hloupí, kteří to neví, ty to aspoň netrápí [smích]
Jde o to co s tím -někoho napadne revoluce (nesmysl, opět by se vyprofilovali stejní nebo jiní Pánové a otroci, a opět starý scénář), nebo je tu druhá možnost -přizpůsobit se jejich pravidlům hry a hrát hru na honěnou, na rychlé získávání stále více inflačních penízků a udržet si tak jakous takous svobodu a standard. Poslední (utopická) možnost je zrušit peníze a měnit kýtu prasete za pytel brambor nebo za půl pytle mouky... jako v prvobytně pospolné společnosti. Více možností neexistuje. A pokud někoho i napadnou, musí si uvědomit, že nápad by museli přijmout ti druzí. Především ti hlavní hráči u moci -ti nejbohatší. A těm by to muselo něco nového přinést... zřejmě ještě větší zisky nebo výhody oproti ostatním. A to pak asi nebude dobrý nápad pro obyčejné lidi nebo pro větší spravedlnost na světě.

172022

01.10.2008 08:08

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

příliš komplikované?

85.?.?.?

>Nevím, jestli americká vláda schválně krizi posiluje. Skoro bych pochyboval.
>Zdá se mi to příliš komplikovaný plán na jednoduché mozky ve Washingtonu.

---jenže tyto plány nedělají pánové ve Washingtonu, nýbrž nejspíše v londýnské City, anebo někde úplně jinde, ve skrytu a v předstihu. a jednoduchost bych těm skutečným plánovačům skutečně nepřisuzoval [smích] spíše genialitu ve zločinném uvažování a odvahu až drzost.
ve Washingtonu jsou jen jejich administrativní síly, plnící zadání. -můj názor.
co je složité k pochopení (příliš komplikované na to, aby se to jednoduchým mozkům zdálo pravděpodobné, možné), to je ideální plán. schopní zločinci dokážou vždy věci zašmodrchat tak, že je sotva dokážou prohlédnout profesionální vyšetřovatelé. normálního člověka by řešení nenapadlo nikdy. je to totiž součástí plánu - maskování...

172041

01.10.2008 08:28

Ozdravný proces započal

ale kdeže!

85.?.?.?

>Tzv. volný trh je podobně umělý produkt, jako byl umělým produktem socialismus.

---svoboda/volnost je prvotní. až člověk do procesů vnáší regulace. z toho plyne, že volný trh není umělý, nýbrž přirozený. a se socialismem nemá mnoho společného -snad jen to, že ti, kteří dosud využívali volnou ruku trhu a nechali ji působit ve svůj prospěch, ji nyní (opět pro svůj prospěch) svážou. mají už totiž světové bohatství víceméně pokupě, koncentrované ve svých rukou, a teď už, skrze toto bohatství, mohou uplatňovat a udržovat svou moc nad světem. to přes peníze jde. a jde to snáze skrze kontrolu a JEJICH regulace.
dá se říci, že komunismus byl také jejich vynález, ale ukvapený, předčasný pokus aplikovat tyto myšlenky na lidi (s tragickými důsledky... ovšem ne pro Pány). tehdy ještě nebyl dostatečně globalizovaný svět, s prostředky kontrolovanými v dostatečně vysoké míře těmi lidmi.

172043

01.10.2008 08:43

Ozdravný proces započal

RE: svetlo na konci tunelu...

85.?.?.?

ano, souhlasím. vysoce pravděpodobný scénář...

172045

01.10.2008 08:59

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

85.?.?.?

rozpustit nelze... snad jedině koupit, privatizovat. a jaký převratně lepší důsledek pro občany USA by mělo v nynější situaci zestátnění FEDu? tak jako tak věci budou dál řídit titíž "odborníci", lidé ze stejné "stáje"... směrem, který je PRO NĚ prospěšný. a občané to zaplatí a odtrpí jako vždy.
státní FED by byl jen malou nevýznamnou změnou -prostě by se soukromý podnik v problémech dostal pod křídla státu (teoreticky občanů), a ten stát by zaplatil nynější škody, i ty co ještě přijdou. což je skoro to stejné, jako s FEDem soukromým [smích]
mnohem pravděpodobnější, než nějaká záchrana churavého dolaru, je jeho záměrná devastace a pak nahrazení jinou měnou - Amero... pod kontrolou "jiných" (ale stále stejných) lidí. je to po všech stránkách výhodnější: zvětšení a posílení státu (větší impérium, přes celou severní Ameriku, v součtu silnější ekonomika s více kontrolovanými zdroji i jednoznačnějším právem ve vztahu k Arktidě, zbavení se zátěže dluhů/závazků plynoucích z dolaru). a prostě by zde stanul důstojnější soupeř do závěrečné "bitvy o všechno".
je dobré vědět, kdy a co dělit, drolit, a kdy spojovat.

172047

01.10.2008 09:28

Čas na zlatý rubl?

RE: Chiméra o možnosti návratu zlatého standardu

85.?.?.?

podle mě je podkládání měny zlatem hloupost... asi tak podobný, jako podkládat peníze plastickými hmotami nebo cementem. jde jen o dohodu... čím. rozdíl je jen v objemu, rozšířenosti/vzácnosti a v každoročním příbytku množství. je to ale omezený přístup, protože lidé si cení více věcí/zboží/surovin, než jen jedné komodity (zlata).
pro normálního člověka zlato OBJEKTIVNĚ nemá zásadní cenu. mnohem důležitější pro něj je mouka, maso, kůže, oděvy, domy... prostě produkty práce složené ze zcela jiných prvků než Aurum. a proto je správné, že se peníze podložily ekonomickým výkonem (přísně kontrolovaným, sledovaným). a to si navzájem různé "konkurenční bloky" bedlivě kontrolují... denně, každou minutu se mění poměr mezi dolarem a eurem, na základě fundamentů, ukazatelů ekonomického zdraví dané ekonomiky vůči těm druhým ekonomikám. problém by nastal ztrátou konkurence mezi těmi "bloky" -třeba ustavením jednoho světového superstátu s jednou vládou a měnou (NWO). zde už by nebyla kontrola ničeho, nikým.
jak lze dnes kontrolovat cenu zlata? zavřeného v bůhvíjakém množství v bůhvíjakých trezorech...? téměř nijak. zlato lze diskrétně prodat, tajně vyvézt ze země. cenu zlata lze také manipulovat virtuálními obchody a uměle vyprovokovanými událostmi. ale ekonomika v dané zemi vždy zůstává, stejně jako tamní lidé a jejich potenciál tvořit nové hodnoty.

172050

01.10.2008 09:44

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

ale já jsem vůbec neřešil ty vaše příklady s výchovou anebo jiné filosoficko-sociální aspekty svobody! pouze jsem napsal, že svoboda byla (je) prvotní, a že TEPRVE ČLOVĚK VNÁŠÍ REGULACE. toto říkám bez určení, zda regulace je či není prospěšná (v nějakém konkrétním případě).
mimochodem SCHOPNÍ vždy využijí své výhody oproti neschopným nebo méně bystrým [smích] na tomto nic nezmění jakékoliv uměle nestavené situace či pokusy o regulace. i v regulovaném prostředí se schopnější opět lépe zorientují a jsou také schopni využít své výhody i síly k tomu, aby si podmínky přizpůsobili k obrazu svému. vždy to tak bylo a bude. V KAŽDÉ situaci vytěží více, než ti méně schopní. o tom je svět, vývoj, přirozený výběr. snaha o co nejpřísnější regulace (nereálné rovnostářství?) všude a ve všem by byla v podstatě jen nepřirozenou pomocí slabším, tedy méně kvalitnímu genomu. a o to jistě nejde (nehledě na fakt, že podobné socialistické plány jsou utopické, v zásadě neuskutečnitelné). proč se o to tedy snažit? nikdy nic nebylo rovné... nikdy si lidé nebyli rovní, a ani to nikdy nebude. stále budou schopnější a tedy "rovnější", a většina těch méně schopných, co na ně bude dřít. toto je (možná že smutná) realita. myslím, že nezměnitelná. lidé jsou totiž příliš individualisté... a sobci. nevím, jestli je to špatně nebo spíše dobře pro přežití a rozvoj kvalitních. (kvalitních v určitém smyslu).

172051

01.10.2008 10:18

Ozdravný proces započal

RE: Naprosto brilantni uvaha.

85.?.?.?

ta úvaha pana Dolejšího na blistech je spíše zbožným přáním než realitou. mohla by to SNAD být pravda, pokud by k dnešní situaci došlo spontánně. ale to si já rozhodně nemyslím. spíše se realizuje určitý plán. vše nasvědčuje naplňování scénáře "jak se zbavit dluhů, hrnutých před sebou celá desetiletí, a jak z toho ještě získat výhody pro sebe". pochopitelně že nejde o přínos pro malé rybky... ty to jako vždy odnesou.

172054

01.10.2008 11:36

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

ale ono přece vůbec nešlo o nějakou evoluci a spravedlnost (v tom, co jsem psal, a na co reagujete). jde o syrová fakta. a spravedlnost v tom nehledejte. svět už je takový - nespravedlivý a veskrze nerovný. což asi není dobře ani špatně. prostě to tak je. jen lidé se s tím nějak i po tisíciletích nejsou schopni srovnat. -ale i toto zřejmě má být... ta věčná nespokojenost, motor jakéhokoliv pohybu (spolu s pohodlností a poživačností).
já neobhajuji zlo, ale konstatuji a upozorňuji romantické fantasty-socialisty a regulátory, že nějaké věci (jako třeba člověčí povaha a danosti v přírodě a společnosti různě nadaných lidí) jsou prostě dané a zřejmě víceméně neměnné. a to i přes usilovnou snahu o kultivaci (chvályhodnou) a o regulaci (přiměřenou a rozumnou). faktem zůstává, že silnější se vždy lépe orientuje (i v jakkoli regulovaném prostředí), a pokud bude moci (jako že časem bude moci), regulaci si z cesty odstraní. schopnější vedou, méně schopní budou vždy vedeni a zneužíváni (ano - oběti budou dopomáhat svým Pánům k moci a v důsledku i k beztrestnosti... a budou platit jejich dluhy. je to blbé, ale je to tak).
a bavíme se v obecnější rovině. ne o jednotlivém kriminálním činu, jak nějaké hovado zastřelilo chlapce kvůli sušence.

172060

01.10.2008 18:03

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

85.?.?.?

eee? [smích] to jsem nějak nepochopil - USA soukromou korporací? oběsit na vlastním špagátě?
Je mi známo, že vznik FEDu byl prakticky kriminálním činem (vražda, úplatky, pozdní těsně-předvánoční hlasování), ale přesto vzniknul procesem hlasování a podpisem prezidenta. Může být, že je tato centrální banka hodně nestandardní, založená vadně, ale určitě nejde jen tak "rozpustit" centrální banku státu. Ostatně musela by k tomu být vůle tamních zákonodárců.
Kromě toho by ani rozpuštění FEDu ničemu v dané chvíli nepomohlo. Spíše naopak - nynější silné turbulence na světových burzách by byly vedle toho tornáda učiněným vánkem. Amíky by to položilo (jejich dolar), a nám v Evropě i ostatnímu světu by to nepomohlo. Právě naopak. Takže proč si to vlastně přejete? Jen kvůli slepé nenávisti ke "zmrdům", ať to stojí co to stojí?

172081

01.10.2008 18:24

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

nepřesnost: romantická není regulace (ta je někdy v něčem nutná), ale romantická je iluze rovnosti a snaha o socialismus, rovnostářství... prý člověk jako člověk, rovný s rovným, ženská jako chlap, stejná práva atd. toto je rozšířený blud, nedosažitelný už z podstaty věcí. jsme prostě různí - někdo chytrý, nadaný, průbojný, ambiciózní, jiný naopak tupec, bez nadání a bez vůle i snahy. Tito dva si nemohou být rovní, ani mít stejný majetek a postavení, a to ani když se o tom usnese Socialistická internacionála [chechtot]
p.s.: někdo má vnady, jiný svaly. jeden rodí a pečuje, druhý vydělává. někdo má bystrý mozek, jiný silné nebo šikovné ruce. někdo je předurčen (svými vlastnostmi) jako vedoucí, druhý jako vedený.

172082

01.10.2008 18:37

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: i s Mexikem?

85.?.?.?

Ropa a levná exotická rekreace. Možná i levná pracovní síla (s možností řízení, na rozdíl od nynějšího stavu neřízeného přívalu). Plus lepší vojenský přístup k potenciálně "problémovým" státům jižní Ameriky. A taky tři působí líp než dva... jako kolektivní věc, dohoda. když jeden spolkne druhého, vypadá to jako anexe [smích]

172084

01.10.2008 23:47

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

85.?.?.?

rád si na vyplnění vašeho proroctví počkám [smích] neuvěřitelné věci já hrozně rád... je to takové vzrušující [chechtot]
jinak myslím, že víme oba asi to stejné, ovšem jen jeden z nás navrhuje zkratkovitá, reálně neproveditelná řešení. což o to... výkřiky do tmy nic nestojí.

172094

02.10.2008 00:12

Jak uhlídat ženu?

RE: Autor se maličko mýlí

85.?.?.?

parádní rozbor! opravdu lahůdka. díky.

172095

02.10.2008 01:24

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

člověk se podle mě od zvířete odlišuje rozumem a nesmrtelnou duší.
leckdo sám sebe reguluje, až je to nepřirozené... autocenzuruje se, až jeho přirozené já z ustrašenosti ani nevykukuje ven. přirozenost je změněna výchovou, jeho chování limitováno očekáváním okolí a konvencemi. už není jen nesvobodný, ale dokonce nepřirozený, nepravdivý. a do toho ještě vnější omezení přirozená (daná třeba nepochopením jiných lidí) a záměrná (zákonná). člověk pak z toho vychází jako zmrzačené, utrápené cosi. přitom byl stvořen jako svobodný... ke svobodě. a jako individualita, krásný originál... každý kus jiný, pro jiný účel. ta pestrost by měla být osvěžující, radostná. ne že na ni někdo bude reagovat jakýmsi zglajchšaltováním, seřazením všech do řádku násilně unifikovaných tvorů. regulace jsou obvykle jen snahou o nastolení uměle vnesené lidské "chytrosti", v podstatě snaha o nepřirozený stav.
jediné omezení, které by si každý člověk sám měl připouštět je toto: nijak neškodit. nedělat jiným, co nechci aby jiní dělali mně, a dělat jiným to, co bych si sám přál od jiných. -to je celé. takto jednoduše kdyby se každý snažil jednat aspoň v polovině naskytnuvších se příležitostí, byl by na světě skoro ráj.
já jsem člověka na zvíře ve výše uvedených příspěvcích nedegradoval. zvířata do toho nepleťme. ani v negativní souvislosti, ani v superlativech.

172098

02.10.2008 01:30

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

systém žádný kompromis hledat nemůže. systém je výtvor lidí. a lidé se snaží vymýšlet různé "chytrosti", někdy i zvrhlosti... kupodivu jejich proveditelnosti i věří - viz utopie o rovnosti, svornosti a bratrství, šťastné vládě proletariátu... jak budou všichni (zřejmě stejní roboti) uvědoměle pracovat a mít se všichni stejně dobře. atp.
kompromis může hledat jen člověk. každý jeden člověk, sám za sebe: maličko se omezovat pro zachování prostoru toho druhého.

172099

02.10.2008 01:41

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

vy byste boha nejmenoval, bartošek by boha prostě jmenoval. každý máte evidentně to gró v něčem jiném. pan bartošek ve správně tušeném stvořiteli a dárci dobrých návodů/rad pro co nejšťastnějí život člověka, vy naproti tomu v neosobním kolektivním lidství/lidskosti. je otázkou, vůči komu lze provést zločin.
myslím, že zde šlo o zločin vůči tomu zastřelenému chlapci. v jiné rovině pak o cynické, tupé maření života pro nicotnou záminku.
ovšem tato přílišná konkrétnost do dosavadní debaty moc nezapadá. nicméně se zdárně rozvíjí... je potěšitelné, že s lidmi aspoň něco otřese.

172100

02.10.2008 09:57

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

a proč myslíte, že je třeba to tady a teď rozlišit? [smích]
moudrost nemá s inteligencí téměř nic společného... je to ctnost, ke které se člověk může dopracovat bystrým sledováním a (spíše pokornou) usilovnou snahou o ni. (někdo, komu je dáno - je k tomu totiž třeba mj. jiskry intelektu).
chytrost je nejspíš nadání -třeba k matematice a jiné kombinační schopnosti. sama o sobě ani špatná ani zlá.
a vychytralost je sobecké využití nadání a příležitosti. přičemž právě toto je schopnost zajišťující odpradávna přežití určitého genomu a nepřežití těch méně schopných v konkurenci. což je dobře -nebo snad by měli schopní vymřít a zemi zaplnit vadní hlupáci, křížící se mezi sebou? stejně i mezi nimi by se vyselektovali méně hloupí a méně vadní, a ti by převálcovali ty jiné. příroda je někdy drsná. gazela se třeba taky nechtěla v křečích svíjet po zásahu lví tlapy nebo zemřít proto, aby dnes nakrmila geparda a pak hyeny. ale je to tak přesto správně -podivné, což? pro někoho...
ne každý musí šířit nějaké energie a spolupracovat -lidi jsou různí (což je radno vědět a respektovat), ovšem člověk by neměl škodit (jsa poučen, že by při tomto chování mohl být někdy postižen škůdcem i on sám). ke spolupráci a laskavostem je veden instinktivně i každý ten vychcánek, když potřebuje, anebo tuší, že bude potřebovat.
všichni jsme tady i díky druhým (částečně na jejich úkor, ve větší míře ti schopnější), to je fakt. lidé jsou jako smečka vlků, kde se každý snaží prosadit sebe, urvat, přežít... a to je samozřejmě na úkor někoho jiného; nežijeme ve vzduchoprázdnu. už slyším, jak rádobyctnostní a pouční svatí spustí ryk: "ale jako vlci na sebe právě lidé nesmí být, máme se mít rádi a dávat ze svého nezištně těm druhým..." atd. -jaká je ale praxe? kolik lidí to dělá? a je v lidské povaze (té pravé, základní, nepřelakované výchovou, "humanismem" a pokrytectvím) poškodit raději sebe a svou rodinu, a dát na vlastní úkor cizímu bez zásluhy? děláme prostě to, co musíme, plus k čemu jsme motivováni, co nám něco příjemného přinese. a to každý na základě své osobní zkušenosti, svých cílů a úrovně myšlení. chtít, aby všichni byli stejně chytří, stejně dobří a se stejnou zkušeností, je utopie. stejně tak chtít, aby všichni měli stejně, když množství snahy a osobní oběti každého pro dosažení svého cíle, je různé. proč by se někdo silně ambiciózní po únavném dosažení své nezávislosti měl dělit rovným dílem s lenochy a hlupáky? neudělá to. máme zde sice něco jako almužnu (křesťanství, islám), ale to je jen "dávat drobky", být milosrdný... podle toho, jak to toho-kterého člověka někdo naučil nebo nenaučil. dávání "jen tak" je ale v podstatě nepřirozené. uměle naučená věc. (nemluvím o dávání svým nejbližším, lidem, které má dotyčný rád).

172124

02.10.2008 10:06

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

ale??? [smích] tak vy tu chcete určovat, na co se smí narazit a co by mělo být tabu? přičemž to sám dál rozvíjíte...
zvířata jsou předstupeň člověka... tvorové bez vyššího intelektu.
že člověk zneužil tu přidanou hodnotu proti jiným (a třeba v důsledcích, které nevidí, i proti sobě), to je chyba čí? no jeho vlastní, nebo ne? každého osobně! ne stvořitele.
nikdo není NUCEN dělat zlo. každý má svobodnou vůli, volbu. nebo by bylo lepší, abychom byli stádo naprogramovaných robotů? -někomu by se to snad i líbilo... všude bezvadný řád. ale smrtelná nuda.

172127

02.10.2008 10:21

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

přesně tak -šlo o ty utopické teorie, jed otravující duši lidstva. a mnozí jsou tím stále krmeni, jejich duše otravovány, a oni tomu věří!!! je jim slibováno nesplnitelné.
ostatně řeč o tom byla proto, že autor článku zmínil socialismus (regulace):
>Tzv. volný trh je podobně umělý produkt, jako byl umělým produktem socialismus.
-není tomu tak. volnost je nedotčený prazáklad, svoboda. socialismus je přeregulovaný nesmysl, kde nikdo nemá motivaci, ale vrchnost (kdeže je ta rovnost všech?) bere jedněm a nezaslouženě dává jiným. neboli totální hovadina, která nikdy nemůže dobře fungovat, a to ani po zkřížení do podoby "socialismus s lidskou tváří".
motivace je nutnost. a ta je vysoce individuální, osobní. motivace je různá a také různě silná snaha následuje. výsledek pak na závěr nelze ukrást a rozkrájet všem stejně. vždyť všichni stejně ani nepotřebují -někdo žere jako prase, jiný střídmě. někomu stačí málo, jiný je náročnější. každý má přece úplně jiné představy o svém životě a zabezpečení. tak jaká rovnost? naco zprůměrování regulacemi? ať si každý má to, co si vydobyde.

172129

02.10.2008 10:38

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

já jsem ale slovíčkařit nechtěl!
nemám rád představu, že systém něco vyprodukuje, a pak to nasadí na ty chudáky živé lidi, jako nějakou jednotnou ocelovou helmici. lidé jsou individua.
bohužel ne všichni se chovají v nějakých mezích, a tak musejí vznikat různé "systémy"... soudící a věznící instituce... a taky "vládnoucí" (viz nepřehledná houština zákonů, novel, přílepků, vyhlášek... jimž ani tvůrci a právníci už nerozumí, nebo pomocí nich dokonce záměrně škodí, zneužívají svého pověření).

172131

02.10.2008 11:00

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

člověk se vymknul nanejvýš tak svému určení, svévolně. a ke své vlastní škodě! má stejnou možnost zvolit si dobro, ale volí zlo. může za to snad někdo druhý?
je snadné (ale primitivní) házet to na kohosi, komu se jeho dobro "nevyplatilo" do té míry, že bylo odmítnuto. (naštěstí jen částečně a dočasně).

172134

02.10.2008 11:27

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

ach jo... zase to věčné lamentování (jako by nebylo ani nic dobrého), plivání sami na sebe a přehnané, rádobyzajímavé obracení pořadí. tak buďte dobrý, lepší než jiní (třeba než defektní pracovníci velkochovů a jatek), a nebudete se muset stydět za to, že jste člověk.
člověk díky přidané hodnotě rozumu není potenciálně horší! naopak - lepší... může svobodně volit dobro a konat jen samé dobré věci, a krásné věci! (hudbu a jiné umění). k horšímu to dopracuje jedině díky své volbě zla. a to v původním plánu nebylo. nelze ovšem očekávat řešení formou předělávky na loutkové divadlo... uvázat provázky a jedeme... všichni bez vůle, jen pasivní pohybování kýmsi shora. to by pak byl skutečně krásnější ten svět zvířat... protože i těm byla dána svoboda.

172138

02.10.2008 11:29

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

božíčku! že se vždycky najdou lidi, co věci "domyslí" ad absurdum, a podsouvají jiným nikdy neřečené a nezamýšlené.
čtěte dál.

172139

02.10.2008 16:19

Záchranný balíček s mašličkou

RE: Starsi video, ale o to aktualnejsi!

85.?.?.?

jojo.
zaujalo mě tam "Adding comments has been disabled for this video" a taky to zřejmě umístili na nejpomalejším serveru, který měli (popřípadě záměrně zpomalili tok dat z jejich strany pro toto video). všechno ostatní jede jak má, ale toto se seká každých 5 sekund.

172150

02.10.2008 16:37

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

vydobyli si to pro sebe osobně, nebo pro jiné, kteří se je o nic neprosili?
a ukázala se ta jejich utopická absurdita jako životaschopná, jako přirozená, a jako dobro? nikoliv.

172151

02.10.2008 17:31

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

neumíte se slušně chovat? koho tady takto drze oslovujete? husy jsme spolu nepásli, madam. a zjišťuji, že se takto projevujete opakovaně. při nesouladu názoru jiného s tím vaším, se navážíte do oponentů a neovládáte se. sebejisté soudy typu "mýlíte se" si také nechte od cesty - jak víte, že se naopak nemýlíte vy?

poněkud vám uniká "drobný" rozdíl mezi přežitím lidského rodu jako celku, a selekcí určitých genů jednotlivců (řekněme genu vyčuranosti nebo bystré pohotovosti ve využití naskytnuvších se příležitostí ve svůj prospěch), o čemž právě byla řeč. lidé jako lidstvo přežijí vždy jako mix kvalitních i méně kvalitních, přičemž je neblahým faktem, že kvalita je prozatím v menšině.
morálku, kterou vy protlačujete, běžte kázat tygrovi nebo hyeně. uvidíme, jak uspějete. ostatně já jsem názoru, že jejich "morálka" je přirozená a zcela v pořádku.
u lidí se o změnu snaží různé filosofie a náboženství celá tisíciletí, ale prozatím bez výraznějších úspěchů. -lidé jsou totiž stále sobci, pohodlní a vyčuraní, a to ať se vám to líbí nebo nikoliv. ta vrchní naučená vrstva, to přelakování mocnější podstaty, kupodivu člověka příliš nezměnilo; ...snad směrem k přetvářce. že by v tomto nefungovala ta vaše "miliony let" [chechtot] trvající evoluce? a majetek (ujišťuji vás) existoval vždy, i kdyby to byla lepší kamenná palice.
pokud přistoupím na vaše podivné srovnání, pak z hlediska evoluce může být v konečném důsledku skutečně úspěšnější ten silnější a rozhodnější, tedy např. mafián, protože zabil konkurenta, a možná nebyl zabit. porval se o svou představu života a přežil (pokud to měl dobře promyšlené a unikl soudu a popravě), vychoval potomstvo atd. lékař rozhodně neléčí z pouhé obětavosti - má za to zaplaceno, násobně více než průměrný člověk. prostě pracuje. krom toho mu šlo celý život také o společenskou prestiž, a proto studoval. z toho plyne, že každý je jiný a dosahuje svého jinak. a nelze s jistotou říct, že třeba lékař Julínek je blaho pro lidstvo... že lékař vždy pracuje dobře a neparazituje na penězích od jiných.

nedokážete odhlédnout od svých představ o ideálním světě a vnucujete svoje vzory morálky. jenže vám zdá se uniká, že život je skutečně boj (nejde o nadsázku) a chytřejší, silnější, rychlejší vyhrává/přežije. ne vždy však ten morálnější.
primární je abych přežil já a mí blízcí, a teprve pak je volitelný prostor pro altruismus.

172155

02.10.2008 18:36

Pokoušejí se změnit statut Krymu

???

85.?.?.?

Já se zase nedivím Rusům (na Ukrajině i jinde).
Kromě toho jaksi pomíjíte fakta, že Osetie byla rozdělena a ke Gruzii zcela uměle přičleněna Gruzíncem Džugašvilim (diktátorem Stalinem) a podobně Krym byl k Ukrajině podobně diskutabilně přičleněn Ukrajincem Chruščovem, to vše v době totality. Vy tedy respektujete územní přerozdělení konané totalitně? A naopak nerespektujete demokratickou vůli tam žijícího ruského a proruského obyvatelstva?
Přiznejte se [smích] že vy prostě jen nemáte rád Rusy a naopak máte rád amíky na Rusko dotírající?! A tak jim fandíte a papouškujete jejich propagandu bez ohledu na právo a obecnou spravedlnost...?
Bavme se třeba o agresi USA vůči evrospké zemi - Srbsku. Nebo to raději ne? Tam by mohlo jít o americký problém?
Mimochodem, podobný vzor to je, ale ne zcela stejný: v Kosovu-Metochii rozhodně nikdo nezaútočil na americké občany těsně za hranicemi USA. Amíci mají své hranice tisíce kilometrů daleko, za mořem. A amíci bombardovali více než měsíc převážně civilní cíle v Srbsku, barbaři. Což Rusové dělali právě naopak -soustředili se na vojenské cíle a civilní ztráty byly naprosto minimální.
O agresích (mnohem delších, dosud trvajících) v Iráku a Afghánistánu nemluvě. -Jsem vždy u vytržení z té svaté snahy o prosazování práva těch, co jsou proti Rusku a s USA. Jde však vždy o "právo" poněkud tendenční, pokřivené, nevyvážené, jednostranné, prostě poplatné američanům.

172160

02.10.2008 18:43

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

[chechtot] každý není tak hloupý, aby na internetu odhaloval svou identitu... ale vy můžete, klidně i s adresou a rodným číslem.
a za značku hestroy se nestydíte? 2xs bylo z mé strany něco podobného, ale kupodivu se to nelíbilo.
každopádně jsou diskuse, kde jsou jméno i nick nepovinné. což je tady -chápete to?
tady nešlo o problém oslovení jménem, ale o oslovení pejorativní, drzé. k čemuž nikoho neopravňuje chybějící nick, a dokonce ani názor, který se nelíbí [smích]

172161

02.10.2008 19:00

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

a vy jste u té rodinné idylky tlupy neandrtálců byla? -že to tak sugestivně a romanticky popisujete [smích]
ti neandrtálci se mezi sebou bezpochyby i uvnitř tlupy rvali stejně, jako vlci ve smečce -jen tak se totiž mohla utvořit nějaká hierarchie. nejsilnější a nejschopnější je vedl, role byly rozděleny a slabší drzý byl zbit nebo dokonce zahynul (na zranění, nebo hladem či střetem se zvěří po vyobcování z kmene).
přirozená cesta je jaká? -že třeba nestačili těm schopnějším? těm jiným tlupám, které je vybily nebo vytlačily do nevýhodných lokalit? a jak se to slučovalo s morálkou??! [smích]
to vše za předpokladu, že nějací neandrtálci vůbec byli... těch 100 nebo 95 tisíc let. hezké bajky... skoro do detailu vykreslené (žel bez jediného důkazu či dokladu). z které knížky pro mladé nadšence to je? nebo že by sugestivní national geographic?

172163

02.10.2008 19:23

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

No zřejmě neumíte, morální "slušňačko"! A jestli ano, tak se tak chovejte, a nemyslete si jako nějaký puberťák, že vy se můžete na internetu chovat drze, zatímco jiní se k vám mají chovat slušně. Nebo si zamanu taky, a editor bude stát před těžkou volbou, kdy drzosti pouštět a kdy je filtrovat [smích] nebo že by pak sehrály svou roli na váze spravedlnosti nějaké mince? [chechtot] směšná představa o spravedlnosti...
My dva si zcela jistě rovni nejsme, a jsem si jist, že ani docent s dělníkem. a to tady ani jinde. to je právě věc, kterou nejste nějak schopna pojmout do té své hlavinky. čím to asi bude? [smích]
ta procenta si cucáte z palce podobně, jako ty bajky o neandrtálcích. ale zní to zajímavě [velký smích]
V době ledové nepotřebovali ledničky - díra v zemi nebo ve skále, kameny a sníh i led, to vše jim pro dočasné uložení masa stačilo... a dokonce nepřišla ani kontrola z hygieny, aby jim to maso zabavila jakožto mírně zavánějící... Máte smůlu -majetek prostě vždycky byl: každý oděv, šperk, nástroj... vše, co mělo nějakou cenu, to vše mělo svého majitele (výrobce, nálezce). A pak se to směňovalo - maso za obilí, šperk za kamnennou sekyru, později třeba stádečko koz za ženu. někdy se to i kradlo! a dokonce se pro to i zabíjeli... jojo, je to smutné, psát takové evidentní nesmysly.
Takže se běžte bodnout vy, a spláchněte za sebou [chechtot] drzá ženská.

172165

02.10.2008 23:53

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

(Upusťte prosím od hádky/ flamewar. Díky – moderátor.)

och! hrdinku to nepoloží? milostivě mi povolila drzosti (nebo snad i sprostotu?), dle své definice možného chování v prostoru internetu? tak to je úžasná zpráva [chechtot] jenže já nejsem neinteligentní vzteklé hovádko, jako někdo.. takže to nemám zapotřebí. na vaši úroveň neklesnu.
na ten zbytek - snůšku domněnek, omylů, nesmyslů a emocí - snad nemá ani cenu reagovat.

172180

03.10.2008 00:43

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

vážený pane karle, že vy si nedovedete něco vysvětlit, to ještě neznamená, že to není, a dokonce třeba něčím podložené [smích]
ztrátu sebekontroly zde skutečně sleduji, ale přesně na opačné straně! -u rozmilé jarmilky, té jemné pubertální dívenky, která si musí za deficit argumentů a logiky vypomáhat agresivitou a sprostotou, takže jí vzteky doslova tečou grynty do klávesnice [chechtot]
pokud jste si všimnul smajlíka, tak je to dobře - byl tam umístěn vědomě, jako příznak mého nadhledu a toho, že se dobře bavím. rozhodně nejsem rozčilený - z čeho? snad z nižšího tvora? (zde možná začínáte chápat, co například mě naplňuje přesvědčením ne snad o elitářství, nýbrž prostě o určité úrovni).
>vaše příspěvky působí dojmem skutečně promyšlených seriózních názorů inteligentního a skutečně moudrého člověka
---děkuji. myslím, že toto nelze jen předstírat [smích]
vícekrát píšete že mám pravdu. jistě, doplňuejte to i svými údajnými rozpory. jenže fakt biblických nebo starořeckých regulací a restrikcí nehovoří proti mému názoru! -já jsem nikdy nikde neuváděl, že by v jakékoliv společnosti světa neexistovaly určité regulace, ale myslím si o nich své. třeba že omezují primární svobodu lidí a jakožto deformované jsou pak obvykle zneužívány vládnoucí vrstvou. nějaké vnější mantinely jsou jistě oprávněné, ale rozhodně ne v rozsahu socialismu nebo jiných pokusů o realizaci utopických rovnostářských idejí.
nesouhlasím ani s tvrzením (jak byste to mohl vědět???), že před 5-10 tisíci let ??? nebylo osobní vlastnictví. já tvrdím že bylo vždy, a že jste si kmenovou společnou zbrojnici vymyslel. každý člověk vlastnil něco oděvů, své osobní zbraně (dejme tomu oštěpy z úlomků pazourku), šperky a jiné věci, které osobně užíval, mohl je darovat nebo směnit za něco jiného. je to samozřejmě tvrzení nedoložitelné (pokud vás zajímají jarmiliny romantické bajky, mrkněte někdy na Osadu havranů podle Štorcha), ale jsem přesvědčen, že když je majetnický pud i u zvířat, že u lidí byl vždy, a je dodnes. a bude i přes jakoukoliv kulturně-sociální nebo náboženskou přemalbu. člověk zůstane člověkem -sobeckým/majetnickým/protekčnickým, žárlivým/závistivým, a líným, využívajícím jiné ke svému prospěchu (pokud mu to jeho schopnosti umožňují).
je fajn, že mě jako jeden z mála nenapadáte osobně (asi máte vyšší sebevědomí, než leckterý zde píšící nešťastník, takže se vás bolestivě nedotýká mé psaní). ovšem můj názor o "zákonitosti existence elit a vychcánků" nemá smysl napadat, protože je to ověřitelná realita [smích] a logicky (i jako student psychologie) dojdete k tomu, že se v každé společnosti vždy objeví a do popředí vystoupí ti schopnější. někdy prostě dobře vedou, jindy také zneužívají své pozice a svých nadstandardních schopností (oproti zbylému průměru a podprůměru)....

Automaticky kráceno

172183

03.10.2008 00:54

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

dokončení:

pokud píšete
>Nelze však připustit v zájmu zachování lidstva, aby někteří vychytralí (v pozdějších generacích třeba již jen degenerovaní) jednotlivci žili na úkor lidí pracovitých.
pak mi prosím sdělte, jak konkrétně tomu chcete zamezit tomu, aby byli... když holt někteří takoví jsou! [smích]. nenávistný komunismus se už svým způsobem pokusil nastolit rovnou-pokřivenou společnost a zničit ty, které pokládal za "vychcánky" - zahubit celou společenskou třídu podnikatelů a sedláků. v Pol Potově Kambodži na to šli ještě víc od podlahy, a mučili a stříleli každého, kdo s jejich odpornou utopií plně nesouhlasil (včetně přesvědčování matek formou vražd jejich kojenců rozmlácením o strom nebo házením "holubů" pro cvičnou střelbu). ale i přesto zlo ukončilo své orgie, a nastal opět normálnější čas. -čas lidí nestejných, svobodných, motivovaných přirozeně. mohlo by to tak zůstat. je to rozhodně menší zlo, než všechny zrůdné, umělé, lidmi vymyšlené ideologie, které mají být zaručenějším receptem na neexistující spravedlnost na zemi. Asi postopadesáté opakuji: nikdo s nikým si nikdy nebyl rovný - tedy jaká rovnost může být požadována? pokud se podaří vyhnout se NWO, opět nějakému socialisticko-centralistickému mámení, a pokud lidé zůstanou přirozeně decentralizováni, individuální (zvyky, oděvy, folklór... prostě krásná pestrost) tak bude stát zato na této zemi žít. v opačném případě (zotročení šedivých mas otroků pod regulacemi a všudypřítomnou kontrolou totalitního Velkého Bratra) by mě to už tady moc nebavilo... jedině snad v odboji za svržení omezovačů a znovunastolení svobody. bylo by to ale těžké. proto si svobody raději važme, a nevymýšlejme její potlačení a všelijaké experimenty.

172184

03.10.2008 00:58

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

jistě, samozřejmě.
ocenil bych ale tuto poznámku na správném místě -tam, kde napadání začalo (Jarmila, o dost výše). anebo tam to z existenčních důvodů nejde? hmm, myslel jsem si to... vždycky to prozatím bylo u mých příspěvků.

172185

03.10.2008 01:04

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

třiaosmdesátce děkuji za podporu a argument tam vidím - jasnou ukázku nekonzistentnosti a hrubosti některých přispěvatelů. mj.
doufám, že pravda se hodí vždy... i když je kritická.

172186

03.10.2008 01:24

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

jasně, jsem profík [chechtot], a identitu nicku 2xs mi zde několikrát kritizovali. teď už se s vyplňováním té kolonky nezatěžuju [smích] nejde o písmenka nebo jména, ale o správný názor. čtenost a ocenění je pak možná o to cennější, když nejde primárně o budování nějaké značky.

172188

03.10.2008 11:09

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

K MÝTU ELEKTRONICKÉ DEMOKRACIE:
Co by asi tak mohla elektronická demokracie odhlasovat? Uvažujte!!! -Naprostá většina "elektronických demokratů" by byli chudí a středně majetní. Na čem by se ti závistiví lidé při své krátkozrakosti asi většinově dohodli? První věc, co by si odhlasovali by bylo svržení vlády a procesy, nenávist, msta, popravy. Pak hned poloviční (nebo dokonce nulové) daně, a potom by se vrhli na existující majetek těch zaslouženě bohatších-schopných. Znárodnili by jej nebo spíše rozdali mezi sebe (aby si jednorázově "polepšili", chudáčkové). Co by to mělo za následky? -Přeživší bohatí a inteligence národa by odešli do ciziny, kde by nebyli terčem ataků a okrádání, lidé by přišli o práci a o průmyslovou i zemědělskou produkci, chudý rozpočet by nestačil ani na poloviční úroveň dnešního zdravotnictví a školství, na dávky v nezaměstnanosti, natož pak na rozvoj infrastruktury. Nastal by úpadek vědy a školství, a tu nešťastnou zemi by brzy zardousily generace stále nevzdělanější a tupější, ve své ignoranci více a více škodící. Naštěstí by byli i méně zdravotnicky zabezpečení, takže by začali hynout... když ne na jiné choroby, tak aspoň na epidemie. Pro všeobecnou chudobu (odkud se probůh najednou vzala?) by se rozšířily lupičské a vraždící gangy, takže by redukce obyvatel byla ještě rychlejší. a všechno cenné by bylo rozkradeno, spotřebováno nebo zničeno tupým davem.
I pokud by scénář nebyl tak drastický (spíše ano, při faktické vládě podprůměru a průměru), tak minimálně tři první body uvedené výše by se staly realitou a země by v důsledku toho rapidně zchudla. V nastalé atmosféře vzájemného hlídání se a závisti by si nikdo netroufnul vyčnívat jakkoliv z davu, aby se náhodou nestal terčem obvinění, že je boháč (znárodnit) nebo že je nedejbože lepší (to neschopní neodpouští, to se "demokraticky" kolektivem méněcenných trestá). Mělo by to účinek v podobě rapidního snížení osobní motivace (nač se snažit, když stejně nesmím mít víc než jiní, a když by mi to pak stejně ukradli?), a taková země by se dostala přinejlepším do stádia rozvojové země, a to bez naděje na změnu (při trvající vládě spodiny). Myslím, že by to nakonec skončilo sestavením radikálního ozbrojeného odboje, napadením serverového centra, zničením komunikačních kanálů a chvácením vlády do rukou v podstatě vojenského režimu. A přívrženců by měli tito chytřejší dost a dost, když lůza dokázala neschopnost a zchudnutí lidí.
[chechtot] monogamní náboženství... Asi něco nového...? Hm, vy už ty své gamičky vidíte všude...

172220

03.10.2008 11:52

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

>Pozorujete něco takového hromadněji ve svém okolí?
---bohužel jen v malé míře. máte pravdu, že kvalita (kultura, inteligence) se prosazuje jen stěží. většinu tvoří podporůměr a průměr. což i v mnoha svých příspěvcích píšu, a to do značné míry souzní i s vaším
>u mě převládají negativní postoje, ale myslím, že to nebude na překážku,
>Vaše příspěvky čtu rád
---díky.

Nezbývá než doufat v postupnou změnu k lepšímu. Naděje umírá poslední, a bez ní (pouze se skepsí a negativním přístupem k lidstvu) by život za moc nestál. I když realita a statistika vývoje lidstva ukazuje v některých ohledech spíše setrvalý sestupný trend.

172223

03.10.2008 13:20

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

Vážený pane, nesmíte odpověď chápat úzce, jen jako reakci na VAŠE psaní, ale v širší souvislosti toho, co zde bylo řešeno a řečeno. A také je dobře si uvědomit, že jakmile začne někdo subjektivně označovat jiné za vychcánky, může v tom být také závist či nenávist, každopádně také omyl, plynoucí z nějakého přesvědčení - nebo se domníváte, že komunisté nebyli přesvědčeni o své pravdě, stran továrníků a kulaků? Vidíte, a dnes víme, že pravdu neměli, zlikvidovali mimo jedné podnikavé třídy i mnohé další lidi, to vše pro "spravedlnost", "rovnost" a světlé zítřky [chechtot] A samozřejmě s důsledkem úpadku našeho předválečného průmyslu a nadlouho i úpadku ekonomického a mravního.
Jakmile někdo začne označovat jiné jakožto vychcánky, jakmile začne direktivně osekávat vyčnívající z řady, tak se dopouští jediného - průměrování, snižování dynamiky a omezování rozvoje a individuální snahy. Je vhodné si také uvědomit, že jestliže se osekává vyčnívající nadprůměr, podprůměr zůstává nedotčen, naopak dotován, podporován. Což má logický důsledek: pokles celkového průměru blíže k podprůměru.
Tak toto je vlastně efekt veškerých snah o regulace bohatství.
Vaše zklamání neřeším; to si řešte sám, až si uvědomíte veškeré souvislosti. Mě se vaše zklamání nedotýká.

172232

04.10.2008 11:53

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

Řeč byla o regulacích a socializaci nějakého oboru (v USA), a ty v hojné míře vymýšlel centrálně plánující komunista -a jak to dopadlo, víme snad všichni. Jde o filosofický přístup k regulaci obecně. A o uvědomění si všech důsledků.
Regulace je v podstatě co? Omezení jedněch a podpora jiných (tvůrců nějaké ideologie). Neboli z někoho udělá jedna skupina třídního nepřítele, okrade je a chce je nejlépe popravit, vyřadit. Že jde zpravidla o ty bohatší, to je známý historický fakt ze všech revolucí - chudí závidí a chtějí se jejich majetkem obohatit a myslí si, že to bez nenáviděných schopných a bohatých vládnoucích zvládnou líp - ale ještě nikdy se to nepodařilo, aby lůza vládla osvíceně a chytře. Vždy to dopadlo tak, že je nahoře užší skupina schopných, kteří vedou ty davy ostatních. Co na tom chcete měnit? A jak? Viz má odpověď na téma elektronické demokracie (i já jsem s tou myšlenkou koketoval, než jsem po úvahách musel demokracii jako takovou zavrhnout - je to systém v podstatě setrvalého snižování úrovně).
S těmi "vychcánky", co uchvátili moc myslím, že také nemáte tak docela pravdu. Sám je nemám rád, protože usilují o zotročení lidstva (a já mám lidstvo rád v celé pestrosti, jako celou přírodu světa), ale rozhodně jim (tam těm) přiznávám inteligenci, odvahu, smysl pro efektivní postupy a schopnost účelově spolupracovat (to vše jsou v zásadě kladné vlastnosti). Ti lidé prostě MAJÍ značné schopnosti, byť je zaměřili na neblahý cíl.
Zkuste tedy navrhnout, jak jim (při jejich moci dané penězi) zabránit v absolutní kontrole lhostejného a tupého stáda. Přiznám se, že jsem o tom už hodně dlouho přemýšlel, a na nic realizovatelného jsem nepřišel. Vše troskotá na nejednotnosti lidstva (různosti zájmů), na zahleděnosti členů stáda do svých soukromých živůtků (bez většího rozhledu a schopnosti vidět dál do budoucna, plánovat a vidět možné důsledky). Skupina inteligentních lidí sjednocených na nějakém společném cíli (prospěchu -viz motivace) se poměrně snadno domluví. Miliony se nedomluví nikdy, natož miliardy fakt různých lidí na planetě Zemi.
Takže jsme u konce: vy prý nechcete omezovat schopné, ale některé schopné ano [smích] a nevíte jak na to. Ono to při jejich prostředcích, vyplývajících z majetku, možná ani nepůjde, vyřadit je (za biliony koupí vše a všechny, které potřebují na podporu, viz také mocná média). Takže zbývá doufat v nějaký vnitřní rozkol, přírodní katastrofu/válku, které neplánovaně zasáhnou a zamíchají kartami, nebo aspoň v nedokonalost všech lidských plánů, takže ani dnešní technika neumožní dokonale to, co je plánováno. Tajně doufám ještě v jednu poměrně skomírající ale existující lidskou vlastnost - touhu po svobodě. Snad se probudí a bude přece jen klást odpor. Cestou příklonu k regulacím obecně toho ale nedosáhneme... to je opačným směrem.

172275

04.10.2008 12:39

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

Přímá demokracie zatím nikde neexistuje, v té čisté podobě (naštěstí). Technicky a teoreticky je "funkční", ale 1) švýcarům chybí ta kontrola 2) mají přece jen vládu nadprůměrných, kteří do toho vnášejí něco světlého, ušlechtilejšího než mají v sobě nízké a chtivé davy 3) švýcarsko má trochu jiné dějiny a obyvatele než třeba ČR a USA 4) většina ještě neznamená správný názor -kolikrát by se davy na něčem shodly, nakonec ke škodě jich samotných i lidstva? Parafrázovaně (a záměrně přehnaně): stádo blbců se možná dohodne na tom, že 1+1=29, ale to ještě nemění skutečnost a nedává to správný výsledek ani kvalitní základ pro věci z toho vyplývající. Viz také věci duševní, kulturní, duchovní - tam by (třeba těsná) většina válcovala těsnou menšinu - výsledek buď občanská válka a rozpad takové společnosti, nebo bezprecedentní unifikace... na úkor pestrosti zájmů, názorů, projevů... všeho. Například tupý dav by byl schopen ve své nevzdělanosti, někým naučené a provokované zášti a tupém sobectví zakázat nějaké církve. nebo politické strany. -jistě tupec nedohlédne o 50 let dál... nedojde mu, že zničil něco dobrého, co tvořilo mravní základ, páteř naší civilizace, včetně různých služeb, které by nikdo jiný nedělal.
Jde jen o jeden z mnoha možných příkladů -další možný: tupý dav, který byl v divadle naposledy se školou nechápe, proč by měla existovat filharmonie a podpora divadel, když jeho to nezajímá -a tak by zrušil veškeré dotace a tím by zlikvidoval část dlouhodobé a kvalitní kultury. Možná by to pak chybělo jen 25% obyvatel -ale opravdu by to chybělo! a pestrost života by díky demokratickým ignorantům byla zlikvidována. Pokračovat by se dalo fotbalem a hokejem (kolika ženským by bylo líto likvidace?), kolik podnikatelů by bylo ochotno trpět pod diktaturou proletariátu/odborů (přece s většinově odsouhlasenými pravomocemi), jaká by byla produktivita, kolik hodin práce denně by si dav odsouhlasil, kolik placené dovolené a svátků... atd. atp.
A co kdyby se v té elektronické demokracii po trojím zklamání a výměně vlády shodli na tom, že si budou vládnout sami přímo, bez volených "chybových" prostředníků (bez vlády, aby to byla čistá demokracie) - to by pak takové rozhodnutí platilo, že? A další scénář netřeba popisovat.

172277

05.10.2008 00:13

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

85.?.?.?

něco zcela jiného je teplota hoření kancelářského vybavení a instalací, a něco jiného je dosažená teplota nažhavení robustní propojené ocelové konstrukce. Je to podobné, jak byste s cigaretovým zapalovačem ohříval tlustou železnou mříž v okně. dokud by vám nedohořel plyn (nebo neuhořel prst), bylo by v okolí plamene pár set stupňů, na ohřívaném místě mříže o dost méně (teplota by se šířila po okolní oceli a chladilo by se to) a o půl metru vedle už by na mříži byla teplota okolního chladného vzduchu.
Zde většina leteckého benzínu shořela při výbuchu, zbyteček se vylil do budovy a stekl níže, přičemž hořelo jen několik málo pater, a to mizerně (při nedokonalém spalování =nízké teplotě hoření je možné pozorovat vždy oheň červené barvy a množství hustého temného kouře) -což byl tento případ.
Zajímal by mě také názor na vyfotografované lidi, držící se "nažhavené" ocelové konstrukce v otvoru vybouraném letadlem a výbuchem paliva, a v tom místě asi hořelo nejvíc, že?
Zajímala by mě také nefunkčnost azbestového nástřiku na ocelových nosnících -jak to, že neposloužil právě tomu účelu, pro který byl proveden, tj. velmi dobrá tepelná izolace při požáru? Do hodiny se ocelová stavbavba poroučela -poprvé v historii takovým fofrem. Jinde stavby po mnohem delších požárech a po rekonstrukci stojí dodnes.
Fakt je, že tou trochou benzínu se nedalo tak obrovské množství oceli nažhavit ani na 300 stupňů, a to i kdyby veškerý azbest opadal (což je vyloučená věc).
V žádném případě nevysvětlíte postupné výbuchy shora dolů (tzv. prskavky, odlétající prach v konkrétních bodech stavby, nevysvětlíte ani nařezání obřích ocelových traverz šikmými řezy, jak je na dostupných fotografiích, a jak je typické a používané pro ideální sesuv staveb s ocelovou kostrou při demolici. Z té vysoké stavby zbyl jen prach a několikametrové kousky nasekané oceli. Toho nelze dosáhnout jinak, než tak, že někdo chtěl a zařídil, aby stavba spadla přesně do svého půdorysu. A to se stalo - pomocí demoličních náloží. nedošlo k žádné deformaci a přetížení nějaké strany té vysokánské stavby po prasknutí obřích nosníků na jedné straně... u tak vysoké konstrukce (ani u jedné z těch tří budov) nedošlo k vychýlení na stranu a k pádu bokem -ne! šlo přesně o sesuv směrem dolů.
Na podivné čety instalující ve dnech před tragédií cosi v určitých patrech, na to jsou svědci. Opět zanedbatelné? Silverstein a jeho problém s nařízenou a drahou rekonstrukcí WTC 1 a 2? (šlo mj. právě o ten karcinogenní azbest) - zanedbatelné? a co jeho příhodné pojištění proti teroristickému útoku? opět zanedbatelné? nebo lež? pomluva? nevydělal na tom snad?

172328

05.10.2008 00:39

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

85.?.?.?

opravuji samozřejmě ne záměrné pozměnění nicku: google (nikoliv goodle)
pokud to neprojede [pláč]

172332

06.10.2008 10:36

Neviňátka, která se nezastaví před ničím

RE: Přísné kádrování

85.?.?.?

Žádný pád komunismu a vstup spravedlivých a nadaných do politiky se po 1989 nekonal!!!
- převrat byl dlouhodobě plánován, dohodnut s vlivnými komunisty a realizován připraveným béčkem (tzv. disidenty). Ti měli po celou dobu finanční podporu od USA, vč. koordinace tajnými službami (a včetně propagandy Svobodné Evropy + Hlasu Ameriky). A právě tito připravení "chudáčkové" se pak dostali k moci, vystřídali zcela plánovitě a hladce předešlou komunistickou garnitutu, která se v pohodě napakovala v nastalém zmatku a neexistenci určitých zákonů, a spokojeně usedla zase ona v "opozici". Pouhá výměna záložníků.
Proto říkat, že po TAKZVANÉ revoluci byly poměry demokratické a k moci se dostali dobří a schopní lidé, to odporuje skutečnosti. Viz také koordinovanost změn v okolních zemích, dříve ve sféře vlivu opačné strany (SSSR), totiž v NDR, ČSSR, Polsku, Maďarsku, Rumunsku... A nechoďte na mě s tím, jak socialismus spontánně padnul a jak Reagan uzbrojil SSSR [smích] I s tamními šéfíky byly věci domluveny tak, jak si neoficiální světovláda naplánovala. Je to jen jejich hra, škatule škatule. A tupý, krátkozraký dav plný emocí si myslel a myslí, že to on sám provedl revoluci pár demonstracemi na náměstích... a jak nastolil demokracii a svobodu. Nechme jim jejich víru, tu líbivou pohádku...

172429

17.10.2008 12:58

Austrálie cenzuruje internet

RE: Možná by to chtělo trochu počítat.

85.?.?.?

Tady došlo asi k nějakému zkreslení nebo omylu - ta úvaha zněla tak (alespoň já jsem ji tak slyšel), že suma 2,2 bilionu USD, vynaložených dosud na nesmyslné vyfutrování bankovního sektoru, by DO DVOU LET zcela odstranila hlad na planetě Zemi (zřejmě s podporou humanitárních organizací - kontrolované rozdílení v kombinaci s osvětou a vzděláním).
Této verzi už se věřit dá, protože 2.380 USD/osobu je už pro mnohé chudé země tak závratná suma na osobu, že se z toho lidé nasytí nejen dnes, ale pokud by ty peníze byly efektivně použity pro budoucí zisk (zemědělské techniky, investice do nějakého podnikání zajišťující práci lidí), pak by tam došlo téměř k blahobytu, skutečně by byla planeta zbavena nejchudších, a tím by si i bohatá část světa pomohla - rapidně by ubylo radikálů a komoušů v zemích Asie, Afriky a jižní Ameriky. Řekl bych, že by toto využití bylo v konečném důsledku efektivnějším počinem, než nacpat ty peníze do chřátnu nenasytných bankéřů, kteří to stejně nějak zaonačí, aby se "příspěvek" dostal na jejich konto (alespoň část) a nepoučeni přivedou své banky opět do špatného stavu a při problémech nastaví ruku znovu.

173233

19.10.2008 13:43

Odpovede z Juhu na globálnu hospodársku krízu

RE: Drahí veriaci

85.?.?.?

>zázrak alebo podvod...
anebo vaše totální nepochopení volného trhu, kde nějací socialisti neurčují pevné ceny, ale prodává se tak, za kolik někdo nakoupí, a následně (za jiných okolností) opět za změněnou cenu. svoboda ve všem konání je základní věc, i svoboda něco prodávat a kupovat. nikdo nemusí (ani prodat, ani koupit), ale všichni mohou. někdo by ale asi rád opět časy, kde se soukromě nesmělo prodat nic, ani gramofonová deska, a podobné "černé burzy" byly Veřejnou bezpečností rozháněny. -že by nějaké temné stránky lidské povahy? závist vůči šikovným obchodníkům, kteří si mohou vydělat i miliony... ovšem jdou do toho s totálním rizikem ztráty.

zajímalo by mě, kdo by prováděl obchod s komoditami, když by to nebyli nákupčí kontraktů. a zajímalo by mě, kdo by vůbec obchodoval, když by si nějakou komoditu nakoupenou na burze musel nechat rok (třeba drůbeží maso [velký smích] ). a do třetice by mě zajímalo, když už by byl člověk zdaněním 101% potrestán jedním procentem za to, že se vůbec snažil a vytvořil zisk, kolik by mu stát naopak zaplatil za ztrátový obchod - také 101%?
a kdo by vůbec hodnotil, jakou cenu má například měna EURO, když by se tato mezinárodně neobchodovala, tudíž by nikdo nesledoval a nehodnotil fundamentální ukazatele ekonomiky, zadlužení, emisi... v době, kdy nemáme měny podložené zlatem ani ničím podobným, ale právě výkonem ekonomik a "cena" dané měny se hodnotí právě tím nejtransparentnějším způsobem - určí to více či meně znalí obchodníci na trhu (těch jsou po celé zeměkouli miliony), a to svým zájmem nebo nezájmem držet tyto "papíry" (měnu).

173361

25.10.2008 14:31

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA

85.?.?.?

Lidi, neblázněte! Myslete přece! Žádná skutečná krize neexistuje, nýbrž je jen uměle vyprovokovaná mega-panika, z níž těží konkrétní lidé. Resp. nějaká nezdravost se vyskytuje (v USA), ale někdo to maskuje ještě větším bengálem.

V USA kromě pochybností o zajištěnosti hypoték (ceně popundeklových domů a schopnosti splácet ze strany chudých lidí, jimž se ovšem taky půjčovalo – proč asi?) pár exemplárních případů – téměř ve 100% případů ty ústavy byly převzaty někým z přátel (nebo právě nepřátel? jistě se ta akvizice za pár šupů hodila...). –Reakce je ovšem poněkud neadekvátní, obrovská, samozřejmě z peněz státu=občanů.

Do Evropy je to záměrně přeneseno silami týchž kruhů (jisté źidovské rodiny mají sídlo v Británii a testují svou moc po USA i na celé Evropě a i dopady na Rusko a Čínu... na celý svět):
Před časem britský Northern Rock, a dále Bradford & Bingley byla kvůli krizi na hypotéčních trhu částečně znárodněna podobně jako už dříve hypotéční ústav Nothern Rock. Asi nebyli kámošema správných bankéřských rodin? No každopádně o pár amatérských konkurentů méně...
Nyní Benelux - banka Fortis – ztráty spojené s rizikovými hypotékami – pomohla Evropská centrální banka a vlády Nizozemska, Belgie a Lucemburska.
Rovněž v Německu šlo o Hypo Real Estate – tedy hypotéční ústav.
Zajímavé, že? Vždy jde o hypotéky, tedy o starosti jistých kruhů, jestli jsou jejich půjčené peníze dobře zajištěny dostatečně cennými realitami (pokud nebudou spláceny hypotéky).
Zatím žádná irská banka, ani španělská, kde se s realitní „krizí“ potýkají už přes rok. –Zde jde o země, kde se posledních X let stavělo jako o život, a realitní trh se prostě totálně zasytil až přesytil... už není co stavět a hlavně pro koho. A současně jde o země, kde asi pařáty rothschildovců nesahají tak moc, jako jinde... nebo jsou v plánech až na později? [smích]
Zato zemička Island se svými jistě „mamutími“ bankovními ústavy to odnesla – proč asi? Protože co je malé (pár set tisíc obyvatel), je snáze ovlivnitelné, napadnutelné mocnými světovými finančními hráči (Rothshield a spol.) – ale poslouží to stejně dobře jako exemplární případ, jako důkaz „krize“ na vystrašení jiných bank a především lidí, kteří v panice začali vybírat či převádět své vklady, a tím ohrozili pár dalších bank v Evropě. On totiž „státní bankrot“ zní dost dramaticky.
ČR je prý mimo nebezpečí, ale jak se ukazuje, z předluženého slabého Maďarska nás ovlivňuje panika investorů, odliv investic z celé oblasti střední Evropy. A také KBC (ČSOB) má jakési blíže nespecifikované „problémy“ a žádá si podporu od své (belgické) vlády. Holt nákaza podpor se šíří – „když může dostat veřejné peníze někdo, proč ne já...?“

Co je ale mnohem důležitější a zajímavější:
– ko...

Automaticky kráceno

173886

25.10.2008 14:32

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

dokončení
Co je ale mnohem důležitější a zajímavější:
– komodity zlevnily –třeba ropa Brent spadla z maxima $ 146 v tomto !!! červenci na včerejších 63 dolarů za barel!!! čím to? o více než 50% se snížily náklady? nebo byla nalezena nějaká nová gigantická naleziště? nebo nás snad někdo více než 100%ně dlouhodobě odrbával? cena ovšem z 30 Kč/litr benzínu nějak pružně neklesá, co? Ovšem američtí tiráci už budou zticha, zatímco Chavezovi, Íráncům a Rusům se příjmy ztenčí – to je ale náhoda, že?
– dolar roste. Proč? Prý je „bezpečným přístavem“, lidé kupují bezpečnou investici do amerických dluhopisů, a tak se zvyšují nákupy dolarů, za něž si je lze koupit. Že by až tak masivně USA zvýšily svou výrobu, export, prostě ekonomickou sílu? Těžko... z 15 na 20 Kč, tj. +33% (22.10.) – cožpak naše ekonomika náhle přestala vyrábět? Nebo jsou amíci náhle o 1/4 lepší, když se údajně dostali do těch sraček??? Prý tam zrovinka je ta vážná krize, že...? ...prý tsunami, co přichází jednou za století – z čí vůle? čí vinou? Stejných lidí, co po ovládnutí USA skrze FED cvičili s emisí dolaru nahoru dolů, a způsobili tak „pár“ záměrných krizí, bankrotů a samozřejmě i přejití firem, toho času za babku, do jiných rukou. Superkšeft, že?
Domníváte se snad, že Evropa je poslední dobou o tolik horší než nemocné a předlužené USA, že by se měl poměr EUR/USD měnit z 1,6 na 1,25 USD za Euro? To je paradoxní zpevnění nejzadluženější země, t.č. v krizi století, o téměř 22% za 1/4 roku!!! Je důvod? Jen proto, že někdo se snaží o přenesení krize jinam, než kde ve skutečnosti nějaký problém je? Odvádění pozornosti jinam...
–akcie klesaly a padají nyní všude – jen VLIVEM PANIKY! Nebo mi snad chcete někdo tvrdit, že cena energetické firmy NWR, těžící uhlí (které stále existuje) snížila svou reálnou cenu za pár dní skoro o 90%? na 10% předešlé hodnoty z června? Uhlí někdo ukradl ze země? Elektrárny od zítřka nebudou vyrábět elektřinu? Chystá se snad nějaké zlevnění energie pro občany a tím nižší výnosy? Nebo pro firmy? Zatím slyším spíše o zdražování, u tepla prý až trojnásobném (300%!!!) během nejbližších pár let.
Myslím, že si jen někdo přál zacloumat cenami... nahoru dolů... zvýšit volatilitu a tím i své zisky, závisle na svých vyhlášeních (vždyť oni ty výkyvy přece tvoří, tedy vědí, co jejich slova způsobí na trzích, a kdy). A tak některé firmy přejdou do jejich majetku za 10% původní ceny. ...Proč ne, že? Kdo by to kupoval za 100%, když může za 10...

173888

26.10.2008 18:37

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

přesně tak. díky.
nemá smysl se na anonymní diskusi podepisovat nickem, když to není nutné... nebuduji kult své osobnosti (nebo identity). a jménem to snad nikdo nečekal. nebo snad chce někdo, abych se legitimoval? kdo má zájem, ten mě zná -viz odkaz na IP adrese. řeči na toto sub-téma jsou sice opakované, ale naprosto irelevantní. vyjádřil jsem prostě názor... své dojmy z pozorování... svůj pohled na ty věci. tečka.

Jinak ta myšlenka, se skupováním státních dluhopisů za natištěné dolary, je docela geniální... i kdyby ty vykoupené dluhopisy (část) obratem vraceli státu, a dolary, za které se nákup provedl hned nato zničili (ovšem z takové poctivosti/altruismu při léčení těžkostí země je nepodezírám[smích]), i tak by byl efekt navenek pozitivní - že existuje důvod, proč o dolar je jakoby zájem, jakož i o americké státní dluhopisy (které by po zničení existovaly v mnohem menším počtu, než by kdokoliv tušil). a jevilo by se to (jak se to i jeví), že americká ekonomika sice má jakýsi problém, ale spustila s rozhodností obří akci na vyřešení - což (jak se opět jeví) EU nedokáže díky své nejednotnosti a menší centrální síle. Tedy se pak druhotný problém v Evropě jeví horší, než ten zásadní problém v USA [smích]) A všichni ostatní mimo USA jsou postiženi. USA dosáhly snížení cen komodit + vyšší kupní síly dolaru, a to zadarmo!!! Vysoká cena ropy je dusila a marně volali po vyšší těžbě, aby se přebytkem ropa zlevnila. Nyní si ji zlevnili jiným způsobem, a myslím, že pro USA ještě výhodnějším. Růžové to není pro některé americké občany, kteří pozbydou své domy, ale o ty přece nikdy nešlo, že? Důležité je, že si mocní a vědoucí pánové na rozcitlivělém (vysoce volatilním) trhu měn a komodit nahrabou neskutečné peníze, jakožto insideři, kteří přesně vědí co kdy která významná osobnost zahlásí v médiích, a jak to pohne trhem. během jediného dne se dá klidně zdesateronásobit majetek, když člověk ví, kam cena zamíří - a těch divokých dnů už bylo pěkných pár desítek, že? [velký smích] Někdo umí...
Prostě hezký trik.

173959

26.10.2008 18:51

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

no nevím-nevím, jestli si rozumíme, "jmenovče". dříve jste mě kritizoval s patra a jevil jste se jako radikální socialista až komunista, a také jste projevoval jakési nepochopení či nepřátelství vůči trhům a volnému obchodu obecně. -což já ne. já to spíš sleduju a snažím se žít v tom systému (využít to; přizpůsobiví přežijí). prostě jen říkám, co se mi jak jeví, když pozoruji ten cvrkot a ty zprávy okolo.

173960

27.10.2008 10:28

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

Vy se tam střídáte dva? Jeden Slovák a jeden Čech? Nebo je vás tam víc? [velký smích] Snad ne rozdvojení osobnosti!?

Vážený, opět vaše nepochopení:
1) především se nedíváme na celosvětový požár, vy dramatiku [smích]
2) vy "nerozmýšľate ako to uhasiť", nýbrž fantazírujete o jakýchsi utopiích, o nějakém novém, neexistujícím a nepravděpodobném vysněném systému. Na nějaké hašení nemáte, resp. na tamty pány vy nemáte háčky, ani kdybyste se na hlavu stavěl. Proč o tom tedy "rozmýšľate", když nemáte žádné prostředky a šanci, abyste to změnil? Co nemohu změnit, musím přijmout, pokud jsem průměrně rozumný člověk... přece nemá smysl se celý život drásat závistí a vztekem.
Co mě nezabije, to mě posílí.

Dále nechápu, kde berete drzost, abyste jiné neznámé lidi hodnotil pokud jde o morálku, na základě vašich pomatených dojmů. Obchod není nemorální - vždy ten profit někdo musí zaplatit, jinak by se neobchodovalo!!! Zisk není nemorální (viz vaše výplata, dokonce i pokud berete dávky, je to přerozdělený zisk dosažený na úkor někoho jiného).
Zpochybňovat můj přístup je možné, ale opět jde o nepochopení na VAŠÍ straně, drahý moralisto-teoretiku. Celý vývoj lidstva je totiž založený na SCHOPNOSTI PŘIZPŮSOBIT SE pružně změněným podmínkám, resp. na schopnosti žít v existujícím systému. Zareagovat včas a správně, a vyhrát nad okolím. Nepřizpůsobiví vymřeli, chytří a schopní jdou dál. Pokud by toto vaši předkové nebyli schopni akceptovat a pletli by si životní nutnost s morálkou, neobjevili by se ve 20. století vaši rodiče a pak ani vy byste v 21. století nemohl mudrovat a nadávat jiným, vy potomku nutně "pokřivených osob", které přežily díky přizpůsobení.
Já jsem totiž jen suše popsal situaci. Vím nebo tuším, jak to dělají, a tak jsem o tom napsal. Nemám je rád a netleskám jim za jejich kriminální činy, nicméně genialitu jejich tahů chápu a umím ji ocenit... je to rozhodně fascinující.

S nákupem akcií spěchejte -myslím, že brzy půjdou zpět na NORMÁLNÍ úroveň, protože zřejmě neexistuje důvod (kromě iracionální paniky) aby byly na tak nízké ceně. Že se někdo nechal zpanikařit a prodával za nižší cenu, to je přece jeho věc! Nikdo mu to nemohl poručit, nikdo mu akcie ani neukradl, ani nevyvlastnil. On sám se rozhodl. Nyní může přijít jiný (nebo i ten stejný), a pokud si troufne správně odhadnout vývoj směrem náhoru, nakoupí. A pokud to neumí (obchodovat), prostě se této příležitosti raději vyhne. Neboli jde opět o vaše základní nepochopení principů svobodného trhu. -Ovšem tuším, že vy raději sníte o komunistickém utopickém ráji a o věšení nenáviděných kapitalistů... na které nemáte. Můžete se přizpůsobit nebo zemřít. V druhém případě chápu vaši frustraci... i když na smrt to u vás možná nebude - spíše to vidím na chudobu, nenávist a nadávání na ty schopnější.

173999

27.10.2008 10:56

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

O permakultuře (soukromých ekofarmách pro trvalou vlastní soběstačnost) jsem zde přece už dříve psal i já. Háček je ale ve dvou věcech:
- nedokáže to každý
- nedomyšlené nápady nestojí za nic a dávají falešné naděje a tím odradí i jiné od následování.
Pro zemědělskou produkci musí mít člověk více než jen předzahrádku osázenou mrkví a bramborami, a více než jen pár ovocných stromů. Jde přece o uživení rodiny po celý rok! A co zpracování surovin? Co nákup ostatních (nepěstovaných) potravin? Co výroba a nákup nástrojů, oděvů, energií a jiných potřeb, které si sami nevypěstují? A není jich málo! Však zkuste nakupovat měsíc-dva jen zeleninu, případně vejce, a NIC JINÉHO z drogerie ap. Brzy přijdete na to, KOLIK toho ve skutečnosti člověk potřebuje, aby žil jako člověk.
Takže na permakulturní hospodaření člověk potřebuje mnohem více, než městský mini-pozemek a domek (a ani to se zdaleka nezadaří každému, vy mudrlante - viz "váš návrh može použiť každý" ). 90% obyvatel nemá domek ani předzahrádku. Nemá nic, než byt, do kterého nutně musí vrazit 6-20 tisíc měsíčně.
Je tedy třeba zakoupit velký pozemek (pro rodinu, která celoročně jí, + s nějakými chovanými zvířaty... aspoň 10 hektarů), postavit si na něm dům, popřípadě nějaké stáje či stodolu, dílnu, sklad, sklep... možná rybníček. Dále je třeba koupit alespoň jednodušší mechanizaci (přece nebudou orat se zapřaženou manželkou?!?) a nějakým způsobem je třeba objekt zabezpečit před loupežnými hordami v budoucnu. To všechno není levná záležitost. Odhaduji to na 5-10 milionů korun.
Tak, a teď můžete rozumovat, jaké je to řešení pro každého. Ale vám stačí jen vytrvat... a výsledek se dostaví. Tak nějak sám od sebe...? [velký smích]

174002

27.10.2008 11:02

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: Nula od nuli pojde,vezměme na to selský rozum.

85.?.?.?

[chechtot] to by mě zajímalo kdo by je označil, pochytal a kolik těch šibenic by bylo třeba a kdo by je stavěl... A co by pak ta pouliční revoluční lůza dělala dál [oči v sloup]
Nezlobte se, ale podobné zkraty jsou nesmysl! To není reálné řešení. -Pokud myslíte, že ano, proč už jste nezačal? A kdy teda konečně začnete, když máte takové utopické svalnaté řeči?

174003

27.10.2008 11:26

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: Nula od nuli pojde,vezměme na to selský rozum.

85.?.?.?

>Jediné čestné řešení je nechat trhy bez regulace. Každý ať tratí podle toho, kam investoval - jeho problém.

"osd" má naprostou pravdu! jedině svoboda a naprostá dobrovolnost a cenová volnost je řešením odjakživa! a za nákupy čehokoliv (dobré i špatné obchody) by si nesl odpovědnost každý sám. každého věc...
o "obyčajných vkladateľoch" nebyla předtím vůbec řeč, ale když už jsme u toho: nemá smysl, aby se problémové banky a nezodpovědní bankéři vycpaly z peněz všech ostatních obyvatel... aby se na krachlou banku všichni složili (nepoučení manažeři pojedou vesele dál v zajetých kolejích) a zachraňovali třeba 5% obyvatel, co tam dali peníze. Proč jako? Dali je tam přece sami, dobrovolně. A kdo udělá chybu, musí za ni pykat. Klienti by si prostě rozebrali zbytek majetku banky a soukromý majetek zločinně lajdáckých manažerů. Konec. Nic víc jako řešení nevidím.
Když je stát ve velkém problému, v dluzích, tak na to doplatí všichni jeho občané (a nejen jeho, vlivem propojenosti světové ekonomiky). To je prostě smůla... ten průser nemá dobré řešení. Musí se prostě bolestivě říznout a přetrpět to. -Řečičky o cti a mravním rozměru jsou v tomto úplně mimo...
A nadále pak už jen každý sám za sebe... plně zodpovědně za VŠECHNA svá rozhodnutí.

174007

27.10.2008 11:43

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: Nula od nuli pojde,vezměme na to selský rozum.

85.?.?.?

uff, to jsem rád.

174010

27.10.2008 12:43

Spojené státy shodily v roce 1991 u Basry atomovou bombu, tvrdí veterán

RE: To su konflikty politikov

85.?.?.?

Mám obavu, že v tomto tématu trochu přehnaně nacionalisticky ujíždíte. Nevím... snad jde o strach malého národa před zánikem pohlcením. Snad strach ze ztráty identity ve všeobjímající multikulti a národy propojující EU. Každopádně se mi jeví, že "maďaróny" nenávidíte. Jen proto, že jich a cigánů je jaksi víc a víc (a odpovídajícím způsobem rostou i nároky), zatímco Slováků zrovna nepřibývá... spíše vymírají? A kdo za to může? Snad Maďaři?
Pár jich znám, a jsou to úplně normální lidi. Mají své mouchy a přednosti jako všichni, jsou snad trošku víc emocionální, ohnivé povahy, ale jinak dobří.
Mimochodem jejich jazyk je ugrofinský, tedy se mi zdá, že souvisí s Finy nastěhovanými do slovansko-germánsky osídlené lokality kdysi dávno... ne s Chazary žijícími kdesi na jihu u Kaspického moře. Popravdě se divím, co je sem přivedlo, do naprosto cizího, pro ně nepřátelského prostředí... Ale že to přežili i s trochu jinou povahou a kulturou a s komunikačními problémy, v tom cizím živlu, to svědčí o jejich kvalitách.
Vždy jsem se klonil k národním státům, myslel jsem, že když někdo někde žije, musí se přizpůsobit nebo se odstěhovat kde mu libo. Ale není to tak úplně jednoduché. Nelíbí se mi třeba chorvatské etnicky čisté řešení, a už vůbec ne kosovské.
Pokud údajně není Maďarů ani s cigány 500.000, tak naco tolik strachu či emocí? Pak jde o malou nevýznamnou skupinku, ne? Válka kvůli tomu nebude. Jako mnohem horší problém než Maďary vidím spíš totálně nepřizpůsobivé a nepracovité, příživnické etnikum cigánské.

174015

27.10.2008 12:55

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

Když nic, tak proč kolem toho stále píšete??? [velký smích]
Nick není jméno - na tom se snad shodneme. A podpisu nickem jste se asi původně dožadoval.
Že znáte někoho odsud občanským jménem, je možné, ale já jsem se sem nepřišel seznamovat [smích]
V normální společnosti mě oslovují jménem, pochopitelně.
A proč sem píšete vy? Vždyť já vás neznám! A to by měl být podle vašich názorů problém... překážka v psaní nebo přijatelnosti.
??? Nechápu o co vám jde. Měl jsem nick 2xs, dokonce jsem se tak i zaregistroval, ale stejně byly nějaké kydy o anonymech a narážky na ten nick (na lidi ta značka působila spíš jako červený hard... a měli se do koho navážet. Přitom jde o názor, ne o nick, ne?) Tak jsem se na to vykašlal. Přece nebudu pořád řešit něčí "problémy" a mindráky.
Jsou ale, jak vidím, lidé nechápaví, kteří mě s tím budou bezdůvodně otravovat stále dokola. Přitom o nic nejde.

174016

27.10.2008 13:28

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

>zabilo by vás...
---ne, nezabilo. a vás by akceptace mé neochoty a mých důvodů zabila? viz má odpověď hestroy-ovi před chvilkou (snad prošla)

>preco hned tak take silne slova
---mám je rád [smích] pro jejich zřetelnost, výraznost. vždycky maličko přeháním.

>vola božia
---tohle beru. jen toto je naděje. ne však rovnostářsko-komunistický či anarchisticko-utopický pohled na svět... to nás rozhodně nezachrání.

>pistol na celo... mafianskeho zabijaka... ciste a rychle vedenie noza... unosy, vrazdy... vydieranie
---toto je ale už silně přehnané, nebo ne? tohle se při obchodu v 99,99% případů neděje. je to svobodná věc - ber nebo nech být.
máte nějaké zalíbení v násilí? (soudím z volby děsivých slov a obrazů). občas se to i z výhrůžek někomu jinému zdá, pane kulturisto [smích]

>dost darwinisticky a mechnisticky pristup
---ani ne. to s darwinem moc nesouvisí (ten tvrdil cosi o vzniku zcela nových druhů evolucí... já naproti tomu jen o schopnosti přizpůsobení některých lidí ...a některých ne, a ti na to doplácejí). a mechanicky to nevidím... vím, že je to složitější, že ne každý nepřizpůsobivý hned zemře, a že je celá škála přizpůsobivostí, jimž někdo vyhoví ze 70% a jiný ze zbylých třiceti...
luterán určitě ne-e.

>Nesudte a nebudete sudeni
nesoudím, jen nesnáším fantasty, anarchisty a utopické žvanílky. což neznamená, že šlo v citovaném o můj soud. nikoliv! jen jsem ho podle názorů a jeho sympatií k jistému druhu řešení otipoval. možná se mýlím, klidně to i uznám, ale možná mám pravdu. "uspesni inzinieri" nemají obvykle tak ujeté názory a vize. ostatně ani ten titul bych nezdůrazňoval... to má nulovou souvislost s pravdou.

174020

27.10.2008 21:22

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

>v 90% obchodu s ropou sa dnes jedna o prazdne transakcie
---vím, ale to je jedno! jen díky tomu, že někdo i tu prázdnou transakci prodává, jiný ji může koupit. je to hra... takové sázení, jako soutěž kdo je lepší v obchodě. produkt je druhotný. ostatně kdyby zájem o hmotnou komoditu byl, klidně ji každý dostane!

"Silverstein zarobil" svoje miliardy pojišťovacím podvodem, a za vydatné pomoci lží a jiné podpory ze strany svých vlivných kamarádů a médií.

>su zdierane, diskriminovane, prenasledovane
---asi se jim to líbí??? nevím. možná ne. každopádně s tím nikdo z nich nic nechce dělat a naopak chce takto (i za těchto podmínek) obchodovat/podnikat. já naproti tomu nechci být jen ta ždímaná ovce, ale odevzdanou vyždímanou šťávu si hodlám v tom jejich systému vydělat zpět, pokud k tomu mám příležitost. to je ta přizpůsobivost... v tomto případě akceptuji pravidla hry. někdo místo toho raději blekotá o amorálnosti obchodu či zisku. jsou tací, kteří se nepřizpůsobí, tváří se jako morální tvrďáci a nechají se dobrovolně jen ždímat. maximálně spřádají teorie "co by kdyby"... "koho by to chtělo sejmout, zavřít či pověsit". někteří nadávají a nenávidí, ale když nejsou schopni se přizpůsobit realitě, prodělávají na tom. i život. komu tím prospívají?

>som sa tu nikdy nikomu nevyhrazal
---já jsem to ale několikrát zaznamenal! [smích] odpověď výhrůžkou na výhrůžku se stejně pořád výhrůžka. že jste si nezačal, nebo nemachroval jako první, to vám je sice ke cti, ale... viete ako.

>vyplnate typicke klise pravicovych diskuterov
---nikoliv! nejsem totiž ten typický pravičák, a ani tak nediskutuji. jen poznám, kdo je levičák a utopista. a tihle lidé mě někdy iritují. zvláště, když se sebe dělají moralisty, prostě borce jsoucí nad jinými. a přitom spoustu věcí nemají úplně domyšlených.

>o odhad jeho profesie
----aha, tak to potom jo [velký smích]... odhad. naprosto se neznáte, ale odhad je přesný co do profese a titulu. hmm, nostradamus by záviděl [smích]

dobrou noc!

174061

28.10.2008 12:43

Konec pravice v Čechách?

Pane Lhotáku, skvělý článek!!!

85.?.?.?

Bože! Tak dobrý článek, popis, který tak přesně odpovídá i mému sledování a hodnocení, jsem už hóóódně dlouho nečetl!!!
Bravo!
Nevidíte z toho marasmu cestu ven? Já tedy zatím také ne. Jediná česká strana, která může být označena za skutečně konzervativní, je prozatím vláčena bahnem mazlavé falešné aféry, dobrovolně-povinně se sune do cizího análu, neschopna se vzepřít a hrdě se vztyčit, a stále nám předkládá zdiskreditované hochštaplery minulosti v čele.

174119

28.10.2008 16:29

Konec pravice v Čechách?

RE: Kteráto strana?

85.?.?.?

Komu to myslí, pochopil podstatu věci.
Komu to nemyslí, podléhá možná důvěřivě mediální masáži.
Bohužel ne vše, co má šanci být dobré, funguje uspokojivě.

174139

30.10.2008 13:14

Přichází nadvláda Romů?

RE: .

85.?.?.?

Sprostá urážka je třeba to, jak ten vrah a pasák řval (v tom prvním videu) na tu holku z bezprostřední blízkosti rasistické nadávky, sprosťárny a výhrůžky. Ten by si zcela jistě zasloužil ocenění v podobě rány z brokovnice do toho svého nadutého bachoru. Myslím, že by se světu ulevilo... o jeden odpadek méně... o jednu hrozbu bezpečnosti normálních lidí méně.
Policie mě (neodebíráním těch cikánských zbraní) hluboce zklamala a znepokojila. Je to vše velmi jednostranné, nespravedlivé... a nespravedlnost já nesnáším.

174317

04.11.2008 03:05

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Stvoreni za 7

85.?.?.?

jsem si téměř jistý, že více píšete než myslíte. a že vaše schopnost kritiky a rychlého vytváření (vadných) úsudků předstihuje váš intelekt (viz úvodní příspěvky k církvím v tomto tématu, a koneckonců i zbytečná potyčka s panem Latincem).
na vašem místě bych více četl, studoval a přemýšlel (pokud vám to jde) a méně se autoritativním způsobem vyjadřoval. třeba se to časem srovná.

174794

04.11.2008 10:33

Spojené státy možná potřebují udělat výprodej

RE: KRIZE JE UMĚLE DRAMATIZOVÁNA [2]

85.?.?.?

Pokud nejste blázen, nenazývejte jiné jménem, které si vymyslíte. Chápu sice, že jste minimálně úleťák (pokud ne něco horšího), takže vás podobná diskuse ukájí, kompenzuje vám vaše nedostatečnosti, ale normální to není. Já nejsem Solfern, OK?
Jinak to, co píšete, je nesmysl.
1) neznám nic jako "švábočka" (bavte se laskavě jako normální, pokud to u vás není nepřekonatelný problém)
2) jezte si a pěstujte co chcete. třeba se denně cpěte bramborama, když vám tak chutnají, ale nepředkládejte to jako univerzálně použitelný jídelníček a reálnou alternativu pro normální lidi.
3) u nás se brambory tak nahuštěně nepěstují. byly by pak malé a půda vyčerpaná (a žít z úrody jen rok? to asi ne, že?)
4) je třeba zakalkulovat počasí a škůdce (sucho, mandelinku bramborovou, hryzce, myši, plísně, hnilobu) - to vše může úrodu na daný rok kompletně zlikvidovat (a rok hladu znamená smrt pro rodinu takového chytrolína). viz Irsko - hladomor... Amerika.
5) nelze pěstovat jen jednu plodinu, a některým rostlinám se na dané půdě a v nějakém klimatickém pásu a nadmořské výšce nedaří =neúroda a zbytečná práce a hlad.
6) je třeba pěstovat více, kvůli rezervě, výkyvům v úrodě.
7) je nutno pěstovat ještě MNOHEM více, protože člověk potřebuje i jiné věci, a ty zemědělec získá přinejlepším obchodem/výměnou za vypěstované plodiny... pokud se urodí, pokud je zájem právě jeho produkci kupovat, pokud je šikovný obchodník, pokud mu brambory někdo neukradne atd. Uskladnění?
8) faktem je, že takový zemědělec by potřeboval spíše takovou výměru půdy jak jsem psal já, a ne minimalistické předzahrádky jak píšete vy. Na to existují studie a praktické zkušenosti lidí, kteří permakulturní hospodaření už provozují. Něco si od takových PRAKTICKÝCH zemědělců přečtěte na diskusích, a pak teprve kecejte. Jasně píšou o hektarových rozlohách. Podobně u nás i v Rakousku. Podle vás jsou zřejmě všichni blbci, ale vy s vašimi 30m2 jste geniální zemědělec a myslitel [velký smích]
9) každopádně naprostá většina populace nemá ani malý kousek půdy, a nikde se zadarmo nerozdává (v tom prostě lžete)
10) na nákup potřebné rozlohy půdy a věcí nutných k obdělávání nemá většina lidí peníze, a i kdyby, museli by dojíždět velmi daleko, protože ne každý by sehnal půdu právě u svého paneláku nebo v blízkém sousedství. Z čehož plyne nutnost produkce směnitelné za dopravní prostředky a za palivo. Dále uvažujte el.energii +další potřeby, které člověk potřebuje nutně (látky, oděvy), a které většina z nás potřebuje k důstojnému životu určitého standardu hygieny atd.
11) i kdyby měl půdu každý, NE KAŽDÝ umí půdu obdělávat a vypěstovat na stejně velkém pozemku alespoň 10% toho, co jiný. Prostě každý není na každou práci. Je tedy nutná specializace, a pěstování na násobně větších plochách a následná výměna.

174825

04.11.2008 21:21

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Zneuzivanie nabozenskej sfery a dr. Billy Graham

85.?.?.?

právě že neuvažoval, dnes prostě neuvažoval... [velký smích]
je mi vždycky líto, když vidím, že někdo inteligentní a jinak chytrý, projevuje známky hlubokého omylu a fanatismu, který ho zavádí úplně mimo a degraduje jeho ostatní projevy. méďa béďa je toho typickým příkladem - VELMI inteligentní a sečtělý, ale v tomto prostě na zdání a nenávisti ujel až fanatismu. moudrosti se holt člověk nenaučí, ani si ji nevyvzdoruje nebo nevyslouží - ta někomu je dána nebo není dána.

174954

04.11.2008 21:40

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Zneuzivanie nabozenskej sfery a dr. Billy Graham

85.?.?.?

nesourodé štěkání porůznu posbírané... taková matlanina z různých "jedna paní povídala"... tu jsem slyšel a támhle zaslechl...
pokud máte skutečně zájem se to dozvědět, zaručeně a osobně, jděte do toho. nepředpojatě, otevřeně (pokud to dokážete). nechtějte, aby vás někdo přesvědčil osobní zkušeností, svým vnitřním prožíváním, které je nedokazatelné a nepředatelné. rodičům přece puberťáci jejich rady a zkušenost taky nevěří, že...?
takže naco se snažit... diskutovat a vyjmenovávat? -pokud je na druhé straně někdo, kdo stejně nechce slyšet, rozumět a věřit, nýbrž jenom odporovat a chytračit (má již svůj negativní názor), pak je debata zbytečná.
otázka je, zda někdo má na to, aby viděl, slyšel a chápal... a bez urážky: někdo prostě ustrne někde na půli cesty k pravdě, ale skálopevně věří, že už došel na konec... že on (novátorský hledač) přeci pravdu objevil a takřka ji vlastní, v krystalické podobě [velký smích]

174957

04.11.2008 22:57

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

85.?.?.?

>Divil byste se, o co složitější a pestřejší by ten systém byl
---o pestrosti přece nebyla řeč, nýbrž o systému - provázané složitosti... míněno jako funkční komplex, zjevný výsledek tvůrčího intelektu. bomba jako energie dokáže jen ničit, rozmetat, "vytvoří" chaos. tvořit řád (A DOKONCE ŽIVOT) je mnohem, MNOHEM těžší.

Pro někoho reagujícího výše:
a o tom to je -nic skutečně složitého, komplexního a navíc funkčního a reprodukujícího se, nevznikne samo od sebe, a to ani s přídavkem vnější energie. Nechte třeba na pusté planetě bez života mršinu psa (to je spousta bílkovin, komplexu tak složitého, který by sám nevzniknul ani za miliony let za vhodných podmínek) = obrovský náskok a nahrání evoluci. Přidejte kolik chcete energie. Ale ručím vám za to, že živého psa na té planetě nenajdete ani za miliardu let. Spíše ta hromádka bílkovinného odpadu zetleje nebo se rozdrolí na prach... prostě "zmizí". NIC lepšího (než stále víc mrtvá hromada) se z toho každopádně nevyvine. A to i přes veškerou protekci, přes výraznou pomoc evoluci [smích]

>Nekonečnou proto, že jakoukoliv vaší pochybnost dokáže evoluční teorie vyvrátit. Až do nekonečna.
---totální nesmysl - sami evolucionisté již dávno uznávají meze své teorie... jsou ve vysvětlování bezradní... mají v tom mezery a vědí o tom. ale i přesto málokteří jsou ochotni to přiznat, nebo (ó hrůzo!) připustit snad stvoření. doporučuji něco málo si nastudovat.
http://www.memento.junweb.cz/
http://video.google.com/videoplay?docid=3828330648159867463

174961

04.11.2008 23:04

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

85.?.?.?

Naopak! Právě evolucionismus je nevědecký, začínající odkudsi zprostředka a plný děr či nevyplnitelných mezer. Nejde o komplexní systém, který by mohl uspokojivě cokoliv nahradit. Jde pouze o "zbožné přání" nahradit kreacionismus, stůj co stůj.... rádoby-vědecky. Avšak vlastně nevědecky a místy i podvodně. Viz odkazy výše.
P.S.: hloupí lidé se najdou všude. Ďábel pravděpodobně nic nezakopával [velký smích]

174962

Vy taky uvěříte úplně všemu [velký smích] hlavně pomluvám vyvolených a jimi řízených historiků (mimo některých neřízených). nějak vám nedochází, že může jít (a je k tomu důvod) o pomluvy a vykreslení kombinace nenáviděného satana a současně směšného neschopu? Nejlepší je, jak nás zde s nadšeným přesvědčením krmíte pomluvami na Hitlera, o němž sama nic nevíte a vědět nemůžete (jen zprostředkované věci), nechápete ani dobu, v níž žil a prosadil se, ani proč... ale hlavně, že nám (dle dnes populárního pokřiku z davu opic) sdělíte, jak byl vadný, hloupý, průměrný...

174963

05.11.2008 11:24

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Zneuzivanie nabozenskej sfery a dr. Billy Graham

85.?.?.?

důležité je hledání pravdy, a ne štěkání a (vlastně nepochopené, myšlením nevstřebané a nepropojené) papouškování čehosi "zajímavého", "vzrušujícího".

ad "pochybuji:
---je to tvoje předpojatost, tedy omezení. a vymezováním se vůči někomu nebo vylučováním někoho, koho nejsi s to dobře pochopit, se dál nedostaneš [smích] a to ani když utvoříš spolek s někým jiným, abys byl "jako silnější". léčba bolístek a snaha dostat se opět na neutrál a posléze snad do pozitivní oblasti -jen to je řešení.

ad "dogmata"
---jak jsi na toto v souvislosti se mnou vůbec přišel??? pěkná kravina... jsem svobodný, nesvázaný. leč klonící se někam, podle svého poznání... podle poznání, kterého se mi dostalo.

ad "namítneš"
---další nesmysl. nic takového neříkám. jsme hledači. ne však vynálezci něčeho podstatně nového.

To, co si myslíš, že ti dává prostor, je jen povinností hledat, tápat... a vždy znovu, u každého nového člověka. Pokud... pokud už není něco "vynalezeno" [smích]
Je to jakoby hodili člověka do zcela cizího, neznámého obrovského prostředí. je pak ze své "svobody" šťastnější? nebo naopak?
Kdosi hodně chytrý (jakýsi Augustin, kdysi těžce nevěřící) řekl něco, nad čím by ses mohl zamyslet:
"Nepokojné je srdce lidské, dokud nespočine v tobě, Bože".
-má to totiž souvislost právě s tím tvým věčným hledáním, pachtěním... lidskou svobodou [smích]... nebo spíše omezeností a bezradností???
A odkud vlastně máš ten prostor? A pročpak jsi?

175012

05.11.2008 11:35

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Zneuzivanie nabozenskej sfery a dr. Billy Graham

85.?.?.?

takových, jako vy JSOU celé zástupy! [velký smích]

nespekulujte, co jsem/nejsem, jestli melu a o kom píšu - jiní vědí. A budou to tak vidět do té doby, než přestanete ulpívat na povrchu věcí než půjdete (aspoň trochu) do hloubky... více o všem přemýšlet, než to vypustíte do světa.
mít názory je skvělé. mít právo a vyřvávat o tom opakovaně, je už méně skvělé. ale mluvit rozumně, uvážlivě, to je ze všeho nejlepší. a to každý nedovede... neprojevuje.

obracet a hádat se umí každý osílek... [mrknutí jedním okem]

175013

že by pravdivější pohled proto, že více promyšlný a více v různých souvislostech, a že méně skáču na každý špek, co někde přečtu nebo zahlédnu?

údajný dojem Baarové je pro věc nepodstatný -baby přece mají různý vkus, a ne u každé funguje chemie s úplně každým chlapem. některé je odporný ten, který jinou ženu doslova fascinuje. viz třeba sexy mozek pana Paroubka [velký smích], který je jiným silně odporný. jedné pěkné mladé ženě ale ne... a není rozhodně blboučká. (můžete spustit nepodloženosti o tom, jak je to kvůli penězům).
někdo by třeba oči pana Hitlera označil za zvláštní, jeho pohled za ostrý nebo hluboký nebo vizionářský... charismatický, pohled myslitele či geniálního vůdce. nevím... co člověk, to názor.
a studené přestože modré? snad spíše právě proto, že modré. jestli to nevíte, modrá barva je studená, narozdíl třeba od hnědé.
ještě bych vás upozornil na fakt, že Hitler žádné koncentrační tábory nebudoval. jeho osobnost jste podle všeho vůbec nepochopila... jen co do vás vložila média. a to berete z první... zcela nekriticky. vsadím se, že jste se dosud ani nezamyslela nad alternativou, zda nemohl mít třeba v něčem pravdu, a zda tou špatnou stranou nebyla náhodou suita vyvolených reprezentovaná brity, američany atd. ostatně jako dosud [mrknutí jedním okem]. ...co byl vlastně tehdejší bolševický, źidovsko-chazarský SSSR, atd.
možná byste našla uplatnění v partě užitečných... u antifa?

175017

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

59

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 127 čtenářů částkou 20 765 korun, což je 59 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 1

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 1

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 2

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
24,75 Kč
Euro
27,14 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,95 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,96 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,13 Kč
100 maď. forintů
7,78 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,82 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 080,90 Kč
1 unce stříbra
423,94 Kč
Bitcoin
226 380,02 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?