Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různá jména: ico, Severka.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.06.2006 07:42

IQ test Romana Jocha

RE: antirakety_ dokončení

Severka 85.?.?.?

Trochu humoru: A co takto kombinacia bodov 4 a 7? Teda neviem ako vam, ale mne niektore myslienky z bodu 7 pridu lakave..

109048

18.08.2006 12:13

Pohled z Haify

pani Zuzke

ico 85.?.?.?

Pani Zuzka, skôr ako začnete písať takýto srdcervúci list o tom, čo ste si museli vytrpieť za posledné 3 týždne, skúste si najprv predstaviť, že bežné palestínske rodiny toto a ešte horšie veci prežívajú už 60 rokov. A to ani nemusí byť vojna.

114312

15.12.2006 08:30

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Utok

Severka 85.?.?.?

"....Ja bych necekal. Jestlize se to potom nejak rozvine ve vetsi konflikt, americky president nebude mit zadny problem s odsouhlasenim utoku na Iran......"
Ty by si sa mal v prvom rade liecit... Tvoje prispevky su moralnym a intelektualnym bahnom... [bliji]

123519

Nedomnievam sa, ze uvaha, ktoru autor v clanku nacrtol je spravna. Vedu ma k tomu dve skutocnosti.
1. Len blazon by si mohol mysliet, ze sucasna protiraketova obrana, ktoru USA vlastnia, je technologicky natolko vyspela, aby mohla ucinne zasiahnut. - opak je pravdou. System je neucinny. Pri troske optimizmu mono dufat v jeho 8-9% ucinnost.
2. Ak by sa aj podarilo USA napadnut Rusko takym sposobom, ze po prvom udere by zostalo iba niekolko kusov rakiet, s ktorymi by sa system protiraketovej obrany ako-tak vysporiadal, stale zostava jadrovy arzenal na ponorkach.. (Nevedno kde, nevedno kedy....)

Uvedene ma vedie k zaveru:
Pre USA nie su dolezite rakety, ale radar. Radar im umozni ziskat dlasich asi 10 min casu. Rakety uz budu vo vzduchu, a oni budu mat k dispozicii max 25 min.
Otazka znie tak:
Co sa da za 20 -25 min podniknut ? Ukryt elitu? Na to mi pride aj 20 min malo....

129243

08.03.2007 07:43

Proč Rusy dráždí americký radar v Brdech?

RE: *Vitr z plachet!*

Severka 85.?.?.?

Myslim si Texaskycizku, ze je to velmi naivna predstava.... Realna ucinnost system patriot 3 je proti modernizovanym strelam Scud (modernizacia z rokov 80-tych)17%. Neda sa ani dufat, ze by sa ta ucinost v blizskej dobe 20-30 rokov vyrazne zmenila (az na jednu moznost, ktoru este spomeniem).
Takze celosvetovy vysledok ktory popisujete bude ten, ze na kazdom druhom kopci bude stat radar, a v kazdej tretej dolinke raketova zakladna. Zivotne prostredie bude beznadejne zasvinene elektromagnetickym ziarenim. Rakovina znizi priemerny vek na 20 -30 rokov, a umrtnost deti mnohoradovo stupne... Rovnovaha pohlavi v natalite bude silne narusena... (Takto budu vyzerat nase radostne mierove zajtrajsky)
Vojnovy stav bude este zaujimavejsi:
Aby sa dosiahla aka -taka ucinnost protiraketovej strely, upusti sa od filozofie priameho zasahu a namontuje sa miesto kill vehicle hlavica jadrova (vyrazne klesnu naroky na presnost navedenia a bude sa dat pouzit aj ako utocna)
Po starte ICBM ich znacnu cast antirakety z jadrovymi hlavicami znicia nad nasimi hlavami. Obranca samozrejme nezachyti vsetko, a zlizne si to najma od krizujucich striel z ponoriek s jadrovymi hlavicami.... Mozem sice pokracovat ale zaver je jasny = totalne znicena a neobyvatelna planeta...
Takze ked to zhrniem.. Aky je rozdiel vaseho navrhu oproti strategickej rovnovahe studenej vojny? No podstatny este aj za mieru budeme kapat ako krysy po otrave...

130382

04.04.2007 11:11

Írán prokázal svou necivilizovanost

RE: Pár připomínek

Severka 85.?.?.?

Vazeny Pane vezmem to poporiadku:
1: V podstate sa da suhlasit. Rovnaku povinnost ma vsak odporca, co su v tomto pripade Briti. Zda sa ze do zverejnennia suradnic GPS sa im velmi nechce. Preco asi?
2: Vasa prva nepresnost je v tom, ze drviva vacsina veznov z guantanama nebojovala... Argument ze je voci nim postupovane ako voci neuniformovanej armade je prinajmensom zavadzajuci. Sam tvrdite, ze ona prax sa od WW2 nepouziva... Tak preco Guantanamo? Aj v pripade jej pouzitia v minulosti regulernou armadou, boli vezni postaveny pred vojensky sud... Predpokladam ze nebudete moc uviest ziaden priklad ziskania pravdivej a dolezitej informacie od niektoreho vezna z Guantanama...
3: Kuvajt bol oslobodeny vytlacenim saddamovych vojsk spat do Iraku. Primerie nepovazujete za prerusenie bojov? Porusovanie podmienok primeria je vsak sporne. Znamky toho boli totiz na obidvoch stranach. Za americku uvediem snad neslavne znamy priklad programu "potraviny za ropu". Rozvadzat to nebudem, vacsina ludi tu tu problematiku pozna.
4: Iran podpisal zmluvu o nesireni jadrovych zbrani. Tvrdenie ze nieco v tomto smere nedodrzuje je loz. Na to aby to loz nebola, by musel existovat dokaz o tom, ze vyuziva svoj jadrovy program (na ktory ma podla medzinarodnych zakonov plne pravo) na vojenske ucely. Faktom vsak je, ze o tom neexistuju ani naznaky. Druhym sposobom nedodrzania medzinarodnych zmluv, by mohlo byt zamedzenie pristupu inspektorom MAAE na niektore pracovisko, alebo k niektorym dokumentom. To vsak do dnesneho dna nebolo pozorovane. Ak tvrdite opak, obavam sa, ze vase zdroje informacii nie su korektne, a odporucam sa obratit na uverejnene spravy inspektorov MAAE.
Prajem pekny den..

132211

10.04.2007 12:46

Individualismus a doba

Iste

Severka 85.?.?.?

Iste je dolezite, aby veci nevlastnili cloveka, ale clovek vlastnil veci... Myslim si vsak, ze samotny krok spat a nasledne oslobodenie spod nadvlady veci casnych nestaci..
Vsetko nase konanie je podmienene motivaciou. Motivaciou, ktora vychadza z rebricka hodnot a "svetonazoru". Domnievam sa, ze skutocnej slobody mozno dosiahnut iba prekrocenim kruhu ludskych potrieb. Na urovni, fyziologickej, psychologickej, socialnej..
Domnievam sa ze je tak mozne ucinit iba vo svetle Lasky k cloveku. Lebo Laska je dar. Lasku nemozno ziskat, stratit ci vybudovat... Lasku mozno IBA Darovat... Nedarovana Laska je cloveku strasnym bremenom, darovanim Lasky clovek ziska slobodu. Slobodu od otroctva veciam, ludom ci vztahom.. Slobodu, ktora buduje lepsi svet ako bol ten vcerajsi.. Slobodu ducha, ktora spociva v spravodlivosi vychadzajucej z Lasky k Cloveku..

132578

21.06.2007 12:24

Radar - začněme se bavit seriozně

RE: zbytecny nacionalismus autora

Severka 85.?.?.?

Ach Jaj.. Priatelu povedzte mi priklad nezavisleho media a ja budem citat vylucne to. Povedzte mi prosim, co ze by to mal Putin urobit, aby bola ruskym mediam vratena nezavislost? Na zaklade coho vlastne nezavislost hodnotite? Vysvetlite mi prosim, v com je sukromne medium vlastnene jednou financnou zaujmovou skupinou (so svojimi legitimnimi zaujmami) nezavislejsie od toho statneho.
Kazdy predsa bude presadzovat zaujmy svojho vlastnika. V pripade statu "teoreticky" vlastnika kazde 4 roky volim - nepoznam vsak pripad, kedy by nam nemajetnym neakcionarom bolo umoznene volit predstavenstvo cudzej financenj skupiny...
Pisete o vrazdeni a zatvarani novinarov. - Viete uviest prosim aspon 3 priklady mimo kauzy Politkovskej?
Co povazujete za vacsi zlocin? Zatvorit pod zamok novinara, alebo historika?
......................
Dakujem za Vasu odpoved.
V pripade ze bude ferova a diskutovatelna Vam vopred dakujem z celeho srdca..

137985

22.06.2007 08:40

Co je zločinem nenávisti?

upresnenie

ico 85.?.?.?

http://www.pozorovatel.sk/archiv/cierni_oslavuju_masaker_na_bielych.html

138050

06.12.2007 08:16

Muž platí alimenty na děti rozvedených lesbiček

RE: Tohle je pripad moralniho hyenismu.

ico 85.?.?.?

Zdravý rozum prehral vo chvíli, keď pán Bathie daroval spermie lesbičkám. Všetko to trápenie, ktoré teraz má, mu zo srdca prajem.
A propo, nikde v článku sa nešpecifikuje, akým spôsobom boli vlastne tie spermie odovzdané. Ak normálnym pohlavným stykom, tak nechápem, prečo sa pán Bathie vôbec sťažuje.

148601

10.01.2008 10:35

Odkud to smrdí?

RE: Víc

ico 85.?.?.?

Škoda, že autor článku nespomenul zakladateľku tejto organizácie Věru Tydlitátovú. Rád by som sa o nej dozvedel niečo viac, pretože som mal možnosť s ňou diskutovať na fóre slovenských židovských novín Delet. Desivá osôbka, je to doslova zosobnenie sionizmu.
Zistil som o nej len toľko, že bola chartistka (ako ináč) a vtedy sa volala Veronika a bola výtvarníčka. Dnes sa volá Věra a je vedúcou katedry hebraistiky (alebo ako sa to volá) na plzeňskej Západočeskej univerzite. Čiže štátom platený parazit, pretože si neviem dosť dobre predstaviť, aké uplatnenie nájdu v českej spoločnosti absolventi tejto katedry.
Ale aby vám bratia Česi nebolo ľúto, aj my máme na Univerzite Komenského v Bratislave katedru judaistiky...
Zaujímavé bolo, že keď sa pani Věra dostala v diskusii do úzkych, okamžite sa vynorili diskutujúci s menami ako Jan Koubek, Jiří Asher, František Kostlán a galantne "přispěchali" pani Věre na pomoc. Všetko sú to signatari Ligy proti antisemitismu.
Aj František Kostlán je zaujímavá postavička. Dovolím si citovať z príspevkov v tej diskusii:

"Pán František Kostlán je člen občianskeho združenia Tolerance a občanská společnost. Každému sa asi hneď v mysli vynorí predstava láskavého humanistu, ktorý by neublížil ani muche. Opak je však pravdou. Pán František Kostlán na 1. mája odhodil všetky svoje zábrany a zjavil sa v tričku s nápisom: "Zabi komunistu, posilníš mier!" Aj keď komunistov zrovna nemusím, toto je pre mňa dosť silná káva. Vyzývať k zabíjaniu ľudí s opačným názorom a zároveň sa maskovať občianskym združením Tolerancia nie je nič iné, ako obyčajné pokrytectvo.
Pán Kostlán si o sebe zrejme myslí, že je slušný človek. Ja si to o ňom nemyslím, podľa mňa človek, ktorý verejne vyzýva k zabíjaniu iných ľudí je jedno tupé, primitívne a nenávistné hovädo. Týmto činom sa pán Kostlán zaradil medzi neonacistickú spodinu, ktoru tak demonštratívne opovrhuje. Aj keď pochybujem o tom, že by si niekedy nejaký neonacista na sviatok Jom Kippur obliekol tričko s nápisom "Zabi žida, posilníš mier!"
Teraz budem citovať pána Kostlána: "Ten, kdo chce zjevně omezovat svobodu druhých, neměl by mít automatické právo na svobodu pro sebe." Máte úplnú pravdu, pán Kostlán, mali by vás zavrieť."

"Pán Kostlán je navyše aj rasista. Pretože iba primitívny rasista može napísať, že "jeden cikánský kriminálník má tisíckrát větší cenu než tisíc takových českých bílých nácků či fašounů". Slušný človek predsa nemôže hodnotiť cenu žiadneho človeka. Bez ohľadu na to, kto stojí na jednej či druhej strane tohto hodnotenia. Toto skrátka slušní ľudia nerobia.
Ak by nejaký nacionalistický bloger napísal, že jeden český nácek má vyššiu cenu ako tisíc cigánskych kriminálnikov, pán Kostlán by prvý kričal, že je to rasizmus.
Pán Kostlán je teda rasista a navyše pokrytec. O jeho pokrytectve by mohol n...

Automaticky kráceno

150995

18.01.2008 12:35

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

ico 85.?.?.?

Antiseptik, mám taký dojem, že to bolo skôr naopak.
Pokiaľ boli napr. africké štáty kolonizované bielymi, nikto odtiaľ nemigroval do Európy, pretože spoločnosť západného európskeho typu mali aj tam. Akonáhle sa však "oslobodili" od nadvlády bielych a mali si sami vládnuť a užívať nadobudnutú "slobodu", začali paradoxne migrovať do Európy, za svojimi kolonizátormi. Akú to má logiku?

151923

21.01.2008 09:24

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

ico 85.?.?.?

Myslím, že nemáte pravdu.
Predstavte si, že máte napríklad lepší a krajší dom ako sused. Má sused právo sa k vám nasťahovať a užívať to, čo ste si vy sami vytvorili? Podľa mňa nie. Ak sused chce bývať tiež v takom peknom dome, musí si ho jednoducho sám vybudovať.
Migrácia z ekonomických dôvodov je podľa mňa neprípustná. Je to bohapusté zneužívanie výsledkov práce iných ľudí.

152262

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,93 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,69 Kč
100 japonských jenů
23,12 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 238,47 Kč
1 unce stříbra
433,94 Kč
Bitcoin
222 072,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?