Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.03.2007 18:37

Afghánistán: Taliban hlásí comeback

RE: Za vlády Talibanu

Saša 142.?.?.?

Pan Kubyk si plete Lva se Sašou. Zalekl jsem se jeho manželky, která by mně nebo jemu „takovou nabalila, ze byste se motal tyden“.[mrknutí jedním okem] Ne zcela vážně nemá cenu reagovat na Kubykovi výplody mimo téma. Kdyby četl, dozvěděl by se moji email adresu nebo I.P., ale Kubykovi jde jen o to, aby se mohl do někoho navézt, musí se vyřádit v diskusi. Kde jinde také, jak nám důvěrně sděluje doma to nejde.[mrknutí jedním okem]
Více ke zcela původnímu článku: kanadská televize CBC v dnes vysílaném pořadu „One on One“, (interview s Eric Margolis) dospívá k názoru, že vojenský úspěch v Afganistanu je nepravděpodobný.
Saša

131622

27.03.2007 10:33

Mediální smršť, která se nekonala

RE: LOL! Připadne mi dokonale relevantní ona poznámka se

Saša 142.?.?.?

Dostáváme se od původního tématu, ale o stále rostoucí úrodě afgánského opia se dozvíte v pořadu kanadské CBC, bohužel v angličtině. Poslední pořad "One on One" (30 min.) z 24. března. Rozebírá především problematiku Afganistanu, klade otázku, jestli si USA může dovolit dvě ztracené války a dospívá k názoru, že „úspěch“ vojenského zásahu je nepravděpodobný. Pokud rozumíte anglicky a můžete obětovat 30 minut, rozhodně stojí za shlédnutí.
Nepřesný a nevyčerpávající popis pořadu.

131678

27.03.2007 21:40

Lítost muže, který svrhl Saddáma

RE: Litost muze, ktery svrhl Saddama

Saša 142.?.?.?

Odkud berete zmíněné informace?
>Situace v Iraku se po odstraneni Saddama pro mnoho lidi zlepsila.[překvapení]

Kde nedochází k "bombovým" útokům? [překvapení]
>Zlepsila se prakticky vsude, kde nedochazi k bombovym utokum.

Naši minulost cítíme bolestněji než současnost jiných národů, ale co do utrpení a obětí je zcela nesrovnatelná. Jistě zabíjí se převážně mezi sebou, ale bylo tomu tak před jejich napadením? Podívejte se na záznam z televize BBC zde v rubrice "Ve zkratce"

Naše a jejich je společná jen ta láska k okupantům [mrknutí jedním okem]

131725

28.03.2007 10:38

Operace Bite je plánována na 6. dubna, varují ruské vojenské zdroje

RE: Podival jsem se na idnes - ne jenom tam ne, tedy na internet

Saša 142.?.?.?

Dle několika zdrojů jako Atlantic Free Press původní článek je z týdeníku “Argumenty Nedeli”, což je snad sesterská publikace RIA-Novosti (Ruská mezinárodní agentura). Je to zpracování řady článků v „Novosti“, která je oficielním zpravodajstvím Ruska. Přináší jen zcela nepatrně zbarvené články s náhledem z tohoto dříve nevěrohodného koutu světa v řadě jazyků (rusky nečtu [chechtot] ). Atlantic Free Press se zabývá otázkou proč spekulace datum a čas apod. Pravděpodobný důvod je probuzení veřejného mínění, odvrácení útoku nebo varování? [zmaten]

131759

28.03.2007 22:03

Irán znižuje svoje dolárové rezervy

RE: Zkuste si polozit nasledujici otazku

Saša 142.?.?.?

Včera jsem dostal emailem zprávu Sewage 'tsunami' kills four in Gaza - Yahoo!

Pod tím bylo připsáno: kdyby se to stalo v Izraeli celý svět by plakal. [zahanbení]

131802

Původní článek je z týdeníku „Argumenty Nedeli”, což je sesterská publikace RIA-Novosti (Ruská tisková agentura). Viz 131759. Dnes se předpověď zdá nepravděpodobná, ale v okamžiku zveřejnění tomu bylo naopak. Zajímavé na tom celém opravdu je kdo s tím první přišel. Spojené Státy přece nenapadnou Irán přesně dle ruské předpovědi. [oči v sloup] Tehdy (a možná stále) část vlády Spojených Států by si to přála a popsaný okamžik by byl ve zmíněném okamžiku nejvhodnější; bylo ještě třeba najít záminku a přesvědčit veřejnost. RIA-Novosti nezveřejňuje žádné kachny a je věrohodným obrazem na světové události z pohledu Ruska. Předhodí však celkem logickou, ale přesto nejistou předpověď sesterské organizaci a tím nějak ztíží ne-li znemožní její uskutečnění.
Článek ve Zvědavci byl přeložen z „Operation Bite - April 6 Sneak Attack By US Forces On Iran Planned - Russian Military Sources Warn“ vyšel 25.3. na serveru rense.com. (V tomto okamžiku najdete v angličtině také na nesčetných dalších směrnících.)

131929

31.03.2007 07:01

Operace Bite je plánována na 6. dubna, varují ruské vojenské zdroje

„Operation Bite“ znovu na RIA Novosti

Saša 142.?.?.?

Novosti (Ruská tisková kancelář) přináší poněkud přepracovaný článek znovu, (původně to byl teoreticky nezávislý týdeník). Tentokrát to není jistá předpověď, ale píší: armáda Spojených Států je téměř připravena k možnému vojenskému napadení Iránu začátkem dubna. V několika odstavcích sugestivně popisují seskupení letadlových lodí a zní obdobně jako v původním článku, který jste četli zde. Citují Col.-Gen. Leonida Ivashova, který je přesvědčen, že dojde k agresivní akci proti Iránu a odsuzuje „Operation Bite“. V závěru citují ruského zahraničního ministra Sergeje Lavrova a ten je prý zase optimistický a vylučuje vojenské řešení. Celá zprávička zní jako varování, hochu nedělej blbost!

131945

01.04.2007 09:22

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

Nazveme to ponižující? Žádné pytlíky na hlavě, elektrické šoky a mlácení. Iránci jsou jasně zcela necivilizovaní.

Saša 142.?.?.?

31. března vyšla v Guardian reakce na články Britského tisku komentující zajetí 15ti námořníků. Nejdříve jsem měl pocit, že je to politický humor, asi se mýlím je to pohled té velké „necivilizované“ části světa.. „Call that humiliation?“ je mistrně anglicky napsáno spisovatelem a filmovým direktorem Terry Jones. Další články tohoto autora v Guardian.

Sdílím rozhořčení britského tisku nad zacházením s našimi námořníky, kteří byli Iránem nařčeni z ilegálního vniknutí do Iránských vod. Nás by ani ve snu nenapadlo takto zacházet se zajatci – dovolit jim kouřit cigaretu například, když bylo dokázáno, že kouření zabíjí. Nutit ubohou vojínku Faye Turney nasadit si černý šátek a pak ukazovat ten obrázek světu – mají Iránci představu civilizovaného chování? Pro Boha, co je špatného s nasazením pytle přes hlavu? To je to co my děláme s chycenými Muslimy: dáme jim pytel přes hlavu, aby se jim hůř dýchalo. Teprve potom je zcela akceptovatelné je fotografovat a šířit obrázky neb zajatci jsou k nepoznání a nemohou být tedy poníženi jako tito nešťastní Britští vojáci.

Je rovněž nepřijatelné, aby Britští zajatci byli nuceni mluvit na televizi a řekli něco čeho mohou později litovat. Kdyby jim Iránci zalepili ústa páskou na lepení kovových spojů jako to děláme my našim zajatcům, vůbec by nemohli mluvit. Samozřejmě, asi se jim hůř dýchá – zvláště s pytlem přes hlavu – ale v nejmenším nejsou ponižováni.

O čem to mluví, dovolovat jim psát dopisy domů se sdělením, že jsou pořádku? Je na čase, aby se Iránci přiřadili k ostatnímu civilizovanému světu: měli by dopřát zajatcům soukromí samotky. To je jedna z mnoha výsad z jaké se těší zajatci na Guantánamo Bay.

Opravdová známka civilizované země je, že se neukvapuje s obviněním osob zajatých v čerstvě napadeném státě. Ku příkladu, chovanci na Guntanámo se těší z maximálního soukromí jaké si jeden může jen přát již skoro po pět let a až nyní byl první obviněn. Jaký to kontrast, ostudní Iránci spěchají se strkáním zajatců před kamery.

Navíc je zcela jasné, že Iránci nedopřávají Britským zajatcům žádná prostná a tělocvik. Americká armáda zaručuje, že se Iráčtí zajatci mohou radovat z tělocviku. Jsou to vzrušující „stresové pozice“, očekává se od nich setrvání hodiny v takové pozici, aby si zpevnili břišní svaly. Běžné jsou nuceni opakovaně cvičit střídavě stát na patách a do dřepu. Má to za následek intenzivní bolest a nakonec svaly přestanou prostě pracovat. Je to dobrá a zdravá legrace s bonusem, že se přiznají k čemukoli.

..pokračování..

132008

01.04.2007 09:27

USA: Zraněný predátor se stává nebezpečným

Nazveme to ponižující? Žádné pytlíky na hlavě, elektrické šoky a mlácení. Iránci jsou jasně zcela necivilizovaní.

Saša 142.?.?.?

..pokračování..
To mě přivádí ke konečnému konstatování, že je jasně vidět ze vzhledu vojínky Turney na televizi, jak je pod nátlakem. Novináři přemluvili behaviourální psychology, aby prohlédli záznam a všichni ji shledali „nešťastnou a stresovanou“.
Co je odpudivé, jak lstivě ji Iránci učinili „nešťastnou a stresovanou“. Nejsou na ni vidět známky ran elektrického proudu, drobné popáleniny nebo modřiny v obličeji. To je nepřijatelné. Zajatci mají být pod nátlakem jako v kompromitujících sexuálních posicích nebo elektrické šoky na přirození a fotografovat je, tak jak v Abu Ghraib. Fotografie mají obíhat po civilizovaném světě, aby každý přesně viděl co se děje.

Jak Stephen Glover poukázal v Daily Mail, třeba by nebylo správné rozbombardovat Irán odvetou za ponížení našich vojáků, ale je zcela jasné, že Iránci musí trpět – buď zvýšením sankcí, jak navrhuje zmíněný denník nebo to jednoduše nechat na presidentu Bushi, nechť se rychle splní jeho přání, napadení Iránu a nechť přinese demokracii a západní hodnoty do této další země stejně jak v Iráku.

132010

02.04.2007 10:10

Írán prokázal svou necivilizovanost

RE: Je to skutecne sranda a nebo ne? Sranda to není!

Saša 142.?.?.?

Je to pro nás humorně podané jak to vidí ta druhá polovina světa.. Ono to není zas tak humorné. [mrknutí jedním okem]

Dík za směrník pane z.a.p.! Těžko uvěřitelné. Jsou tam však zajímavé informace o kterých víme, že se staly. Zajatá Faye Turney poskytla interview pro Independent těsně před zadržením Iránem. Neuvěřitelnou shodou okolností je také její krátký rozhovor s BBC.

132072

03.04.2007 08:52

Nová budova Národní knihovny - chobotnice, hlen nebo letenské lejno?

Disneyland - umění budoucnosti?

Saša 142.?.?.?

Jana Kaplického zřejmě inspiroval Disneyland [zmaten]
Muchomůrka zelená a prudce jedovatá [oči v sloup]

Pan Kaplický je asi stále ještě dítě..

Nebojíte se té budoucnosti? Paumění Disneylandu [bliji]

132129

05.04.2007 10:32

Tady byl článek...

RE: to nebylo kosher ...

Saša 142.?.?.?

Článek by zřejmě nutil k zuřivé diskuzi ba „rvačce“. Příliš totiž odhaluje “svaté knihy“ Talmud a Starý zákon. Snad ani kdyby autor citoval také Korán, který bude obdobně drsný nezmírnil by rozhořčení nad saháním na něco co je „svaté“. Tedy napadá „nábožensky cítící“ a nejen to – čtenáři, kteří nejsou zaujati příliš nějakým dogmatickým učením se dělí na dva tábory; jedna skupina souhlasí se zákazem „šíření nenávisti“ a druhá volnomyšlenkářská nechce číst jednostranný a krajní názor. Oběma táborům čtenářů uniká v úvodu odstavec vysvětlující rozdíl vidiny Orwella a Huxleyho, kde první předpovídá ovládnutí člověka nebo myšlení zákony a ten druhý ve zkratce vlastně politickou korektností. Stažení článku je snad moudré rozhodnutí, protože skoro každého z nějakého důvodu popudí, ale v zásadě se do Zvědavce hodí snad až na to, že Kaminski si vybírá trefně zrovna náboženství, které je totožné s národem. Samozřejmě je pitomost tvrdit, že zrovna židi jsou nějak obzvláště špatní. Dokonce možná většina se neztotožňuje s Talmudem nebo nějakou ideologií dne a jednotlivé myšlení, hloubka víry, politický názor bude nějak obdobně rozdílný jako u každého jiného jednotlivce. Kdyby se článek týkal Mohamedánů a Koránu, sem tam jedinec by možná, vykřikl "proč zrovna Mohanedáni", ale většina by byla spokojena.

132283

10.04.2007 09:13

Írán - nebezpečí nukleární války

Zkuste dodržet jednou slovo!

142.?.?.?

Pane Vladimíre Iljiči Texaskycizku, jednou jste slíbil, že končíte a nebudete marnit časem „why to waste time…“, dokonce jste to potvrdil Vaším soudružským pozdravem. [zahanbení] Zkuste dodržet jednou slovo! Předpověď počasí pro Texas si můžeme přečíst jinde stejně jako Vaše bláboly o socializmu. To není naše vina, že Vám nejde kšeft. [oči v sloup]

132564

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 1

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 0

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 7

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Měnové kurzy

USD
23,11 Kč
Euro
24,95 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,36 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 193,17 Kč
1 unce stříbra
424,90 Kč
Bitcoin
221 193,53 Kč

Poslední aktualizace: 20.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?