Diskuze k článku

Rozval státních financí - přichystejte si peněženky

Příspěvků 20

30.6.2020 0:44

Obsluha dluhu

Rejpal 85.?.?.?

Pokud se nepletu, dosud byly náklady na obsluhu dluhu (úroky) cca 50 mld, nyní mohou být kolem 100 mld (cca 5% úrok).
Nevím proč 700 mld?
Jede se dál...

380256

1.7.2020 23:49

RE: Obsluha dluhu

D. Dvořák 81.?.?.?

Reakce na 380256

Ale vždyť podstata článku je někde jinde - pokud máte příjem 1400 a na "obsluhu dluhu" musíte vyplatit 50% příjmů (700), pak jste na tom všelijak, jenom ne dobře.
V této situaci je naprosto irelevantní, kolik jde na úroky a kolik na splátky, prostě máte k dispozici jen 50% příjmů ... a do toho propad způsobený Covidem a fixní mandatorní výdaje. Zkrátka, budou se muset zvýšit příjmy (daně), aby to nedopadlo tak, že na obsluhu dluhu půjde 100% daňových příjmů a současně se budou snižovat výdaje mimo obsluhu dluhu.
Řekněme, že uvedených 700 (přesněji 731) je vše splátka jistiny. Potíž je v tom, že si tuto částku musíte půjčit ... a na úrok. Takže ihned po splacení nedlužíte opětovně vypůjčených 700, ale 700 + úrok. Jinými slovy disponibilní částka se snižuje nejen opět o těch 700, ale o 700 + nový úrok. Řešení, jak nezabřednout do dluhové spirály máte dvě - zvýšit příjmy minimálně o nový úrok (aby jste na tom byli stejně jako dosud) nebo si ponížit částku pro použití mimo obsluhu dluhu, což při fixních mandatorních výdajích moc nelze. Obávám se, že se půjde cestou zvýšení daní a současně snížením smysluplných výdajů v rozpočtu.
Za této situace jsou řeči o nějakém rozvoji blábol - primárním cílem je nezbankrotovat a nesnížit výdaje rozpočtu tak, aby vznikla masová nespokojenost a nějaká revoluce.
A nakonec - pokud se budou snižovat výdaje mimo obsluhu dluhu ... je pravděpodobnější, že se sníží částka na důchody, vědu příp. zdravotnictví nebo částka na dotace pro Andreje?
Takže podle mého platí - připravte si peněženky. Jednak pro vyšší daně a druhák pro vyšší "spoluúčast" na sociálních vymoženostech, které budou finančně v rozpočtu kráceny.

380320

30.6.2020 2:28

"Povídejte volům o sobotě, když jdou v pátek na jatka..."

R.E. 89.?.?.?

Na tom státním dluhu a s ním souvisejícím stavu se různým dílem podepsaly všechny vlády po listopadu a ta Bakšišova tomu nasadí doslova korunu stejnou, jakou si on nasadil na makovici před Zdí nářků...
Tím on osobně jakožto integrální součást rothschildovské vývěvy na majetek splnil za dohledu Moše Zemana a závistivých pohledů "pražské sion-kafilérky" svůj úkol a může v klidu a s pocitem dobře vykonané práce přenechat příští vládu dalšímu hňupovi a jeho straně, aby sebe taky históricky znemožnil a posunul tenhle stát a národ zase o kousek blíž k okraji propasti a česká hospodářská zvířátka mu za to ještě svými sedřenými kopýtky zatleskají...vždyť přeci bude líp, né bude, ono už je teď, jen ona, ta boží hovádka, to nechápou !!!

380257

30.6.2020 9:06

RE:

Libertarian 46.?.?.?

Reakce na 380257

Bude líp! Budú piráti, bude ODS, bude TOP, a bude tam raj na zemi.
Slováci majú Pičútku, majú Matoviča a tiež mame holé rite.

380261

30.6.2020 6:11

Účel splněn beze zbytku

Jiruna Pupajzovi (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Je to jasný střípek odporné skládačky,kterou si nosatci krůček po krůčku sestavují. Dieselgate,vlny migrantů,ekošílenství gender chujoviny vše za ůčelem ekonomicky destabilizovat Evropu. Ale šlo to pomalu! Tak proto trik s koronakrávovinou. Nikdy nešlo o naše zdraví a o roušky ale právě jen a jen o mega dluh. Od teď už naše země patří majiteli dluhu. Kdopak to si je? Od teď už se to bude jen zrychlovat a zhoršovat. Držte si klobouky, jízda za v pořadí už 3. zničení Evropy právě začíná.

380258

30.6.2020 7:26

Už dojde na reparace a SRN začne splácet tj. doplatí 15 000 mld.Kč???

ijn 185.?.?.?

Války nesmí být už nikdy výdělečný byznys pro agresora,.....a proto zaplacení válečných škod je logickým důsledkem s mírotvorným dopadem, ......poválečné tribunály prokáží příčiny a způsob vyvolání války, spočítají škody a způsob zaplacení,......tak se i stalo po II.sv.válce v Paříži a dne 21.12.1945 mezinárodní reparační výbor vítězů USA VB SSSR Francie stanovil Německu (a všem jeho nástupcům, dnes pouze SRN) příkazní smlouvou povinnost zaplatit způsobenou škodu ČSR, aniž by bylo započteno cca 360 000 obětí,.......co se musí stát, aby naše vlády po r. 1990 hájily naše české zájmy??? ...........Musíme zvolit vlastence do PSP, nikoliv volit vydíratelné a nenažrané loutky!!!!!!!! I krajské volby jsou důležité!!!!!!!

380259

30.6.2020 11:06

RE: Už dojde na reparace a SRN začne splácet tj. doplatí 15 000 mld.Kč???

ObcaneCR.cz 94.?.?.?

Reakce na 380259

Má to několik háčků... třeba ten, že historii píší vítězové. A od toho se pak odvíjí mnohé... asi bychom se divili, kdyby se zpřístupnily všechny dokumenty z období kolem 2.sv.války.

...musíme zvolit vlastence do PSP.... A kteří to jsou? A jak je poznáte a rozeznáte od ostatních "pseudovlastenců"? Lehko se napíše, ale aby tolik lidí pochopilo a prohlédlo politickou agitku - včetně té, založené na "vlastenectví" - je velmi složité. Zatím tzv. vlastenci neprohlédli ani agitku SPD. Složité... někteří dokonce popírají a odmítají fakta ze zaslepenosti a neschopnosti si přiznat omyl. Takže ano, zvolit vlastence, ale.... kteří to jsou?

380267

30.6.2020 8:58

Kdo donutil suverenní státy, aby si půjčovaly od bank

janmax 195.?.?.?

Otázka zní, kdo donutil suverenní státy, které by měly ovládat moc nad svými

fnancemi, aby si půjčovaly od bank, které vytvoří peníze ze vzduchu. Ze

stejného vzduchu by si státy mohly vytvořit peníze také, s tou výhodou, že

by je nemusely nikomu s úrokem vracet.

Paradoxem je, že ty půjčené peníze nikomu nechybí, jsou jen čísly v

rozvahách bank, a kdyby zmizely, nic by se nestalo.

A pak přijde Špidla, že zdroje jsou ...
A taky Paroubek, že dluhy se nemusí vracet ...

Vypadá to, že skoro všechny státy světa jsou zadluženy cca na úrovni jednoho

státního rozpočtu. Ale existují státy, minimálně jeden, které mají obrovské

finanční přebytky. Komu myslíte, že banky své pohledávky prodají ?

No a potom Pán Bůh s námi všemi. To bude totalita s osvědčeným sociálním

kreditem pro každéo.

A nikdo mi nevymluví, že to tak nebylo naplánovno.

380260

30.6.2020 10:06

RE: Kdo donutil suverenní státy, aby si půjčovaly od bank

Joseph Chlor 89.?.?.?

Reakce na 380260

V podstatě to byl Mamon. Můžeme samozřejmě odvíjet různé teorie, jdoucí od pozitiv úvěrové expanze až po negativa vášní po nadvládě....ale základem je Mamon.
Otázkou je nakolik byl přirozeným , nakolik se stává přirozeným a nakolik se už stal přirozeným. Tedy i vysoce žádoucím, ba možná i nezbytným.
V rámci údajně to křesťanských společností náramně paradoxní věc, asi proto jsou nutné ty nepřeberné davy různých parazitů, aby lidé nepropadli panice, že žádnými křesťany vlastně nejsou (přeháním, masám už to je vesměs šumafuk, hlavně se finančně a materialně zajistit, účel světí prostředky)..

Ostatně to, co lichváři dělají státům, dělají i docela obyčejní lidé jiným lidem, respektive objektům. Rádi, kvůli tomu Mamonu. A v menším , to se rozumí, státy jsou totiž bezpeční klienti, mají fiat peněz neomezeně (rozhoduje jen jejich hodnota, bohužel někdy velmi negativně, dokonce morbidně - viz následky hyperinflací). A v podstatě ani jinak nemůžou, soutěž o totalitní fiat měnu zatíženou úrokem jim to přikazuje - a oni jen nadšeně poslouchají.

A kdy vlastně byly státy suverenními ?
Máte na mysli " suverén" v pojetí J. J. Rousseaua ? Nebo co vlastně ?
Neb nezávislost je ideál, nikdy v realu neexistuje plná nezávislost, tedy i dokonalá svoboda. Jen mrtvola je dokonale nezávislá a zcela svobodná.

380265

30.6.2020 10:50

Úrokové výdaje na obsluhu státního dluhu

jokr 78.?.?.?

Ze stránek MFČR plyne, že úrokové výdaje na obsluhu státního dluhu činily v roce 2019 částku 39,4 mld Kč. Pokud si někdo plete dluhovou službu s úroky, neměl by publikovat články s touto tématikou.

https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu

380266

30.6.2020 12:46

tady nejde jen o nejaky dluh

wes 81.?.?.?

Jde o novou formu valky, financni okupaci. Co muze delat seriozni vyrobce cehokoliv, kdyz system zasponzoruje protekcni konkurenci, zavede necitelne dotace, nebo treba rozvali skolstvi, zdegeneruje mladez, aby nebyla schopna pokracovat ve slapejich svych predku.
Jak si muze nekdo praci vydelat na byt, kdyz ten byt je drazsi jednak o pujcku stavitele, a posleze o pujcku kupujiciho byt, banka tak vydela na existenci bytu 2x. Aby toho nebylo malo, tak si jeste politici pujcuji, kdyz neco prosustruji, a zatizi tim dalsi generaci. Copak se to nepodoba na valku? Pak prijde jakesi taky dotovane BLM, a policie svojskem se sesypou, protoze jsou take zauverovani. Kdy konecne pochopime, ze jim na nas nezalezi, a ze nas zenou do koncentraku?
Pry Zide? Sotva, spise skupiny, ktere na zidovstvi parazituji, protoze takhle nejlepe dovedou skryt rasizmus a dobyvatelske cile. Copak neni dobre videt, ktere skupiny si tady zacinaji budovat palace, a roztahovat se tu napric jako doma? Copak to nejsou "Turci" prevleceni do jineho havu? Nehrozi odvazeni do otroctvi? Copak neni videt, kdo nam tu rozebira a kazi zbytky uspesneho hospodarstvi?
Je treba vratit na sve misto rad a zdejsi kulturu. Zadne nadbihani okupantum.

380269

30.6.2020 13:06

jiný scénář

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den k nehezky uspořádaném světě. Vyzývám všechny slušné svobody myslné lidi ve Francii a v Německu a Itálii : Prosím, zahajte proces vystoupení ze šílené ohrady pro ovce, známé pod humoristickým názvem EU. Prosím, buďte samostatní a soběstační, aby jsme i tu u nás mohli následovat Váš příklad a nastoupit na ověřenou cestu soběstačnosti a samostatnosti a cestu rozumu a cestu ke vzájemné spolupráci bez vzájemného zotročování samých sebe ve prospěch Cizí Moci. Děkuji za slyšení.

380270

30.6.2020 13:18

Sledujete-li "cestu" peněz, najdete velmi pravděpodobnou příčinu mnoha hrůz světa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Peníze miliard otroků téměř vždy nakonec doputují do bank a do nadnárodních korporací. A je úplně jedno, že půjčené peníze reálně vůbec neexistují a že jsou pouze emitované klávesnicí "vyvolených" rodinných klanů. Od roku 1913 (založení privátního FED) totiž mají tyto klany k dispozici neomezené bianco šeky. Dluhy i s tučnými úroky jsou ovšem po dlužnících vymáhány velmi reálně a bezohledně. Něco o tom jistě ví i statisíce naivních ovčanů ve zdejší kotlině. Když se zajímáte, komu ty banky a korporace vlastně patří, dostanete se přes složité pavučiny vlastnických vztahů ke stále stejným rodinným klanům chazarského, anglosaského a aristokratického původu. A komu všechna velká neštěstí současného světa (krize, války, etnické, náboženské, rasové, genderové, sociální konflikty, pandemie ad.) přinášejí obrovské zisky ? Úplně stejným rodinným klanům. A proč ? Protože vždy bezpečně vedou k zadlužení a tím i k zotročení miliard naivních otroků. Dokud budou mít tyto klany tak obrovskou moc a bohatství, nemůže existovat svět bez válek, násilí, krizí a dramatických sociálních nerovností. To je jisté.

380271

30.6.2020 16:59

RE: Sledujete-li ...

jokr 78.?.?.?

Reakce na 380271

Vystihl jste to naprosto přesně. Vznik FEDu umožnil nejmocnějším bankéřům disponovat neomezenými finančními prostředky. Není asi náhoda, že o několik měsíců později vypukla 1. sv. válka, v jejím rámci bolševická revoluce v Rusku, pak světová hospodářská krize a na ni navazující 2. sv. válka. Domnívám se, že do těchto gigantických finančně náročných akcí by se bankéři neodvážili pustit, pokud by se jim nepodařilo prosadit vznik FEDu. Myslím si, že pokud by FED nevznikl a dolary nadále tiskl stát, tak by se historie odvíjela jinak.

380275

30.6.2020 19:10

RE: Sledujete-li ...

ping789 91.?.?.?

Reakce na 380275

obávám se, že se milí a hodní lidičkové nadšeně a se zápalem zabíjeli navzájem v dresu svých pánů již celá tisíciletí před vznikem FEDu, klidně bych počítal od toho roku nový letopočet, 23.12.1013 sestoupil na Zemi bůh Mamonu, začal vyrábět dolary z vakua a privatizoval tím celou planetu, takže máme 106 let 6 měsíců a 8 dnů nml ( nového mamonova letopočtu) krásného nového světa , o kterém předchozí bohové, bůžci a polobohové jen snili a žvanili a inspirovali tím lidičky k řezání si hlaviček, globalizace už 106 let běží na plný pecky, jen gojům to jaksi řekli v TíVí teprve nedávno a trochu je tim znervoznili, ale faktem je, že pod vládou FEDu populace planety narostla min 3x, to je neúspěch ? [chechtot]

380276

30.6.2020 21:27

RE: Sledujete-li ...

jokr 78.?.?.?

Reakce na 380276

Myslím si, že by se dalo válčení po vzniku FEDu kvalitativně i kvantitativně odlišit od těch předchozích. Nárůst populace na trojnásobek bych nespojoval s existencí FEDu a ani bych ho nepovažoval za něco pozitivního. S penězi nesouvisí. Nejvíce se množí chudí a nevzdělaní.

380279

30.6.2020 19:13

omluva editorovi

ping789 91.?.?.?

vlastně jsem se původně chtěl zeptat, co je na tom pravdy, že nějaká cizí firma dala premiérovi 100 000 000 ,- káčé ze soucitu, když už jsme u toho rozvalu peněženek

380277

1.7.2020 20:22

chyba

Golem 178.?.?.?

Dobr článok , ale máte tam chybu , to totiž nebol bolševik ale trockista.

380314

2.7.2020 18:23

hlídací psi demokracie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

To že máme novináře-hlídací psy, je jisté. Ale jak to chodí ve správných židovských anekdotách, tak je vyřčena jen polovina pravdy. Ta druhá, zásadnější, se vždy zamlčí.

Takže reálně nám tu ti hlídací novinářští psi hlídají demokracii - ale tu "jedinou demokracii na středním východě", demokracii pejzatou.

380341

2.7.2020 22:19

Dluhy, jsou ekonomikou světa

Lys 85.?.?.?

Lidem je to úplně jedno , vůbec tomu nerozumí a nestarají se o to, co bude ze Státními dluhy, úroky a nikoho ani nenapadne kdo to bude platit. Jediné co je zajímá, kolik dostanou na důchod, kolik si koupí jídla a kolik dostanou jejich děti a rodina na výplatu, dále jaké slevy má supermarket, kolik lidí je nemocných po světě na kovid 19 a ta nejdůležitější informace, zpráva, že ČT VE ZPRÁVÁCH ŘÍKALA, ŽE BABIŠ BUDE konečně zase PŘIDÁVAT NA DŮCHODY. A nějaké vaše výmysly, kdo co zaplatí nás nezajímá, my nevíme a nerozumíme těm hovadinám co píšou jinde na nějaké alternativě, co jsou to ty vaše dluhopisy o kterých všichni mluví , nechápem proč se tak zdražuje všechno, když se máme tak dobře, v Tv říkali že všechno si vyrobíme sami, vypěstujem, že už se nerozkrádá státní majetek dotace ,že Babiš konečně zakleknul na zloděje a všechny ty Kalousky, Bakaly, že máme 15 migrantů v ČR, ŽE EU Zabrání nelegální migraci, že EU nám posílá více dotací než stačíme upotřebit, že máme malé daně a EU nás pořád podporuje .. My nejsme blbí , my celý život dřeli v Tatře, Vítkovicích a víme všechno a ty takový debil, smrad, který nás poučuje z hovadin z internetu a nějaké alternativy, nás nebude poučovat, že jsme blbí a nevíme kde je pravda, a ať si jí najdem, my takové budiš kničemu nebudem poslouchat..Budem volit Babiše protože ten dá tu republiku zase do pořádku. ..Kařdý den to samé , ty samé debiloviny slyším před naším obchodem u nás na vsi od 80% lidí, tak co chcete změnit, čeho chcete dosáhnout, když společnost nechce?[překvapení]

380348

Příspěvků: 20

30.06. 00:44 Rejpal  Obsluha dluhu
01.07. 23:49 D. Dvořák  RE: Obsluha dluhu
30.06. 02:28 R.E.  "Povídejte volům o sobotě, když jdou v pátek na jatka..."
30.06. 09:06 Libertarian  RE:
30.06. 06:11 Jiruna  Účel splněn beze zbytku
30.06. 07:26 ijn  Už dojde na reparace a SRN začne splácet tj. doplatí 15 000 mld.Kč???
30.06. 11:06 ObcaneCR.cz  RE: Už dojde na reparace a SRN začne splácet tj. doplatí 15 000 mld.Kč???
30.06. 08:58 janmax  Kdo donutil suverenní státy, aby si půjčovaly od bank
30.06. 10:06 Joseph Chlor  RE: Kdo donutil suverenní státy, aby si půjčovaly od bank
30.06. 10:50 jokr  Úrokové výdaje na obsluhu státního dluhu
30.06. 12:46 wes  tady nejde jen o nejaky dluh
30.06. 13:06 svatoslav.butora  jiný scénář
30.06. 13:18  Sledujete-li "cestu" peněz, najdete velmi pravděpodobnou příčinu mnoha hrůz světa
30.06. 16:59 jokr  RE: Sledujete-li ...
30.06. 19:10 ping789  RE: Sledujete-li ...
30.06. 21:27 jokr  RE: Sledujete-li ...
30.06. 19:13 ping789  omluva editorovi
01.07. 20:22 Golem  chyba
02.07. 18:23  hlídací psi demokracie?
02.07. 22:19 Lys  Dluhy, jsou ekonomikou světa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 2

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 833