Diskuze k článku

Vykonstruovaný proces s Julianem Assangem: USA a UK na lavici obžalovaných

Příspěvků 11

5.3.2020 0:35

Musím souhlasit, je to přelomové.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

V životě lidském jsou jisté předěly, významné okolnosti vnější, které určují charakter doby. Tak například havárie Nikiho Laudy z F1 změnila svět, havárie raketoplánu, Gorbačov a jeho perestrojka ("havárie" sovět bloku), 11. září i jeho vyšetřování ("havárie" us bloku), atd.

Západ jsme si za komančů idealizovali, ale sledovat nyní v přímém přenosu, jak ve vězení Britové spolu s USA skoro zabijí novináře, protože si dovolil zveřejnit, co se nehodí - to mi přijde jako naprostý zlom.

A každý den se divím, proč tu nejsou plná náměstí, proč ČT každý den nešije do Britů, proč to prostě prochází "jako že normálka".

Naprostým zlomem pro mě osobně bylo 11.září a válka v Iráku 2003. Ovšem to jsem netušil, jak naši tuzemští "demokraté" snědí své vlastní houno, a bez uzardění popřou naprosto všechno, o čem kecali od r.1989 až do teď.

Neskutečná zoufalost, naprostá diskreditace všeho - v podstatě vražda novináře v přímém přenosu, politický vězeň, a ti naši dárečkové mlčí a mlčí a mlčí.

Finito, už si nemusí na nic hrát, pro mě osobně je to konec báchorky o lepším západu - a "masy" jsou prostě masy ovcí, koupíš si je za pár plechovek žrádla, za lyžovačku v Alpách, za cokoliv, přitom zdá se ani na chvíli nepřemýšlí, že opuštěním Assangeho odsoudili hlavně sami sebe - ukázali mocným, že jsou lidmi naprosto bez páteře. A to je ta nejmocnější zbraň, jakou mohli dát do rukou těm nahoře. "Chováte se jako děvky, tak super, my si s váma všema prostě vytřem podlahu" (trochu jsme se báli, my nahoře, že některé výhrady myslíte vážně, ale vy jste nás ujistili, že nikoliv).

Pro mě osobně naprostá konečná, když tohle projde, navíc u nás s těma mrakama keců o morálce, od Havla přes Halíka až po Hřiba. Konec, tečka, finito, a masy jsou prostě masy, ještě tomu lynči budou tleskat.

377304

5.3.2020 8:56

RE: Musím souhlasit, je to přelomové.

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 377304

Víte, pod pojmem mravní zákon jsem si kdysi nepředstavoval v podstatě nic - a to jsem vyrostl za socializmu. Teprve zcela nedávno jsem si uvědomil, že to je vrozenou záležitostí tradiční společnosti, jejímž dědicem byl socializmus. A západní liberální společnost zásadně mravní zákon neuznává. Proto nemá nejmenší smysl mluvit o jakýchkoliv 'západních hodnotách' - to totiž znamená jen právo krást (a ve svém důsledku i vraždit). A to je osud Assangeho. Jeho smůlou je navíc to, že on si vůbec neuvědomuje, jak to s tou mravností je a žije v jakýchsi fantasmagoriích typu dodatků americké ústavy...

377305

5.3.2020 9:14

Svět kapitálu bez hodnot

svatoslav.butora 88.?.?.?

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Je škoda, že "jednota" tzv.Západu se dosahuje metodami starých otrokářských společností. Je škoda, že "svobodná tzv. Západní společnost" potřebuje pro svůj růst nemyslící nesoběstačné národy, státy a jedince. Je škoda, že "svět vůdců tzv.Západu" potřebuje ke své existenci předvádět jejich moc a soudržnost metodami inkvizice. Kdysi ve středověku byl v Evropě nastolen řád v tzv.Západním rádoby křesťanském světě za pomoci inkvizičního soudu v Kostnici, kde byly exemplárně nastoleny principy dalšího vývoje obětováním Jana Husa. Pak přišly následky...a doba temna pro lidi a doba osvícení pro mocnáře.
Doba víry v pravdu skončila.
V dnešním světě je vidět, jak se rádoby osvícený "demokratický" svět tzv. Západu snaží o jednotu nadřazenou všemu, co je živé a normální.
Normální je žít a nekrást a nezabíjet a nevraždit. Normální je vyvíjet se směrem k lepší budoucnosti.
Namísto toho se nás "osvícení mocnáři tzv. Západu" snaží přesvědčit, že jediný smysl má Svět kapitálu bez hodnot. Hodnoty jejich vládnutí spočívají v prosazování všeho, co se dá vidět pouze v pokřiveném zrcadle antihodnot.

Šklebí se na celý svět ze svého "trůnu" přes antihodnoty Světa kapitálu, který je v dneš-ní době založen na antihodnotách vůdců mohamedánského světa, na prorad-nosti vůdců křesťanského světa, na zvrácenosti vlastníků hromady znehodnocených peněz a na nekonečné pažravé nenasytnosti establishmentů systému "řízení světa".
Šklebí se na Svět Lidí přes OSN/UN/, šklebí se na nás všechny přes tzv. EU, přes jejich zvrácené Akta X o lidských právech, přes Istanbulský Dohovor. Svět kapitálu a jeho "demokracie" se šklebí na Svět Lidí i přes inkviziční proces s panem Juliem Assange.

Doba víry v pravdu opět skončila.

377306

5.3.2020 9:15

Výborné objasnenie faktov, .......

libertarian 31.?.?.?

Výborné objasnenie faktov, ....... chýba len akésy morálne vyhodnotenie toho všetkého. Pokúsim sa :
Assange sa pokúsil urobiť čosi veľké a dôležité pre zlepšenie tohto sveta. Urobil tak pre dobro ovčanov tohto sveta. Riskoval. a bol porazený. A čo ovčania ???

Ovčanom je to u riti. Ovčania si naďalej volia za svojich panovníkov tých gaunerov, ktorí buzerujú ovčanov, a ktorí likvidujú Assangea.
Niekto namietne : "Ale občania nie sú informovaní!" . Lož !!! Ovčania NECHCÚ BYŤ informovaní. Občas sa pokúsim podobné informácie rozšíriť v okruhu svojich známych, lenže ...... moji známi kukajú ako na vyoranú myš a zjavne sa nechcú venovať "takým hlúpostiam".

Ovčania tohto sveta zjavne zdegenerovali, a vyhovuje im systém, v ktorom vládne lož, demagogia, šikanovanie, plné hypermarkety a nasprostasté televízne programy.

Články na Zvedavcovi si prečíta zopár desiatok (stoviek) ľudí, a zvyšných 10 (16) milionov sa venuje telenovelám v telke.

Pravdivosť Darwinovej teórie vývoja druhov sa dokáže : Živočíšny druh HOMO SAPIENS zdegeneroval na druh HOMO ERECTUS a vyhubí sám seba.

377307

5.3.2020 13:20

RE: Výborné objasnenie faktov, .......

Jan Hanuš 77.?.?.?

Reakce na 377307

Zkouším si představit, jestli by se ovčania chovali podobně, kdyby byl dotyčný muslim nebo černoch. Myslím, že by Londýn hořel a paní soudkyně by se plížila kanálama. Co když ta naše bílá rasa fakt zdegenerovala?

377310

5.3.2020 19:22

RE: Výborné objasnenie faktov, .......

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 377310

>......... Co když ta naše bílá rasa fakt zdegenerovala?

- o tom niet pochýb. Pud sebazáchovy je NAJdôležitejší pud akéhokoľvek živého
tvora. A homo erectus tento pud zjavne stratil. A netýka sa to iba politických tém , ale aj všedného života.

377317

5.3.2020 10:24

Ústava je nejen dle Lassalla uspořádáním moci ve státě....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Text samotného zákona je pak již jen vyjádřením toho, jak má být tato moc chráněna , rozvíjena, upevňována - nejlépe na věky věkův. Každý Judaejec Jehošua, každý Spartakus, každý Jan Hus nebo každý Julian Assange se s tím prostě musí umět porovnat v posledku sám, v posledku je každý davem opuštěn, neb dav sice může být nespokojen, může truchlit, sympatizovat, zlobit se (někdy je i aktivně protestu účasten)....ale pokud je neorganizován do nějakého mocensky alternativního útvaru - tak je jen a pouze tím bezmocným davem diváků. Tu atomizovaným v ulicích, jindy přísedícím a zevlujícím v soudní síni - kde trpně očekává vyjádření aktuální moci, její verdikt, čeká na něj mnohdy jako na smilování, což by bylo humorné - kdyby to nebylo hrůzně trapné.
Na ja, výjimečně nějaký právník dokáže z ústavy vytlouct určité přimhouření očí soudcovské kasty, někdy se skutečně podaří nalézt rovnováhu mezi skutečností, mocenským diktátem hackerů morálky, etikou , logikou či fyzikou. Někdy, občas, pokud dotyčný ODVOLÁ ....nebo je umlčen (například při pomoci mediální diskreditace, nebo při pomoci korupce).
Určitě však platí, že poukazování na nepravosti mocných je údělem těch dole v mezirevolučních obdobích. Tuto povinnost ani atomizovanému davu nikdo neodpáře, on prostě své mluvčí vždy nějakým způsobem vygeneruje...i kdyby jen proto, aby se pobavil, i kdyby ničeho více nedosáhl než jen dalších stohů papírů, dalšího vrstvení dat v různých úložištích, žádné své vnitřní proměny, v něco užitečného.
Nic nového pod Sluncem, tak tomu bylo už kdysi dávno, už za Chamurappiho byl démon davu podřízen bohům jednotlivců. Už tehdy na to vymysleli celý ústav...pardon, ústavu. Tu podle Lassalla aj., ne tu kterou by při určité své vnitřní kvalitě možná byl schopen vygenerovat dav, v takovémto případě skutečně LID.
To " právo" , které možná pošle Assangeho na kříž, na hranici, do zapomnění atd. apod.....to je právo, které prostě odpovídá momentální kvalitě amerického davu a bohům některých amerických jednotlivců. Tak bude i zkonzumováno. Po právu.

377309

5.3.2020 18:18

Bylo by spravedlivé,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

kdyby USA a UK byly konečně souzeny za všechna ta svinstva, které po světě udělaly. Kradly, zotročovaly, bombardovaly, lhaly, podváděly a intrikovaly až se hory zelenaly, vůbec se za to nestyděly a přitom se oháněly demokracií, svobodou a lidskými právy. Právě tyto hodnoty jejich "elity" vyplenily všude tam, kde cítily tučnou kořist nebo ohrožení své dominance. Problém je v tom, že dnes vše ovládají peníze, a zločinecké "elity" těchto států dosud ovládají jak londýnskou City, tak i newyorský Wall Street. Mají od roku 1913 monopol na emitování skutečných a dnes už především virtuálních peněz. A tato dvě nejvýznamnější centra globálního zla dnes kočírují a z velké části i vlastní svět. Zatím ještě ano. Díky naivitě,hlouposti a především lhostejnosti otroků proto bude souzen Assange a nikoliv ty zločinecké "elity" Západu.

377315

6.3.2020 1:24

Opravenka

casco 2605:x:x:x:x:x

"Obzvláště znepokojující - a přesto hodně odhalující - aspekt, k němuž došlo tento týden, bylo téměř naprosté ticho v západních mainstreamových zpravodajských médiích o Assangeově případu. Žádný z hlavních amerických nebo britských sdělovacích prostředků neuvedl žádné zprávy o soudním procesu - navzdory šokujícímu zneužití řádného procesu a nezměrným hanebným dopadům na demokratická práva."

Ale kdepak - píší o tom. Trump Assange nemá rád, ale Trumpa zase nemají rádi jiní lidé a tak spousta žurnalistů stojí na straně Assange. To snad musí pochopit i magor.

Zde je titulek z The Los Angeles Times, který hlásá že Assangemu jsou upírána jeho práva a ať ho pustí na svobodu.
https://www.latimes.com/opinion/story/2020-03-02/j...

Britský The Guardian zase otiskl stížnost právníků že prý Assange dostal želízka jedenackrát(!) a že se musel při bezpečnostní prohlídce svléknout úplně donaha.
https://www.theguardian.com/media/2020/feb/25/juli...

377322

6.3.2020 18:56

A murderous system is being created before our very eyes

Rudolf_K 2001:x:x:x:x:x

Cele je to zdokumentovane tady.

A murderous system is being created before our very eyes
https://www.republik.ch/2020/01/31/nils-melzer-about-wikileaks-founder-julian-assange

377338

9.3.2020 18:49

Ztratili jsme schopnost vytvářet myšlenky, za kterými by lidi šli

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Jako malý kluk, tak jsem doslova hltal knihy, historie, literatura faktu, dobrodružné, popularizace vědy 100+1, ABC.... a de facto všechno, co vyšlo v češtině ve sci-fi, hodně překladů bylo ze západu. Proč? Byli to něco nedostatkového, vize které by se chtělo následovat, obětovat hodně pro jejich realizaci, řehole, odříkání..... , prostě něco co má s naivitou mládí nějaký smysl. Jistě vysoká úroveň bezpečnosti, vysoká úroveň veřejného školství, zdravotnictví, sociální systém...., pokud jste drželi hubu a krok, tak vše šlo bez problémů. Srovnání s Rakouskem nám ukazuje, že ve střední Evropě existovali různé možnosti, jak dosáhnout podobné ekonomické úrovně. Ale tohle je jako ponožky a trenýrky pod vánočním stromkem, dokud nedojdou, tak si jich nikdo nevšimne. Tak v 16-17 jsem si začal uvědomovat "ideovou prázdnotu" reálného socialismu, bráněnou zákazy a rádoby ideologickým nadšením pro hrstku fanatiků, kterou většina dětí s částečně vymytým mozkem ztratili před dovršením 20 let života. Karieristi se s tím svezli až do konce studené války a mlčíci většina....?, Jak ukázal bleskurychlý pád východního bloku ..., i mlčící rezignující většina představuje skrytou moc skrze kterou se hroutí i imperia.

Mám neodbytný pocit deja vu z mládí v tom "svobodném západním světě". Kdykoliv v minulosti se Evropa a její civilizace dostala do ideové krize, našli se vždy vizionáři s odvahou a úkazali nový směr, nové cíle a mety, které stojí za to dosáhnout. Někteří z nich byli mučedníky, jiní popraveni, vězněni nebo museli veřejně odvolat, některé názorové střety vedli až k vyčerpávajícím válkám. Blahobyt vycházející z úspěchu toho skutečně svobodného zkoumajícícho a zvídavého ducha západní kultury zformoval jako více pohodlné, sobecké uzavřené v atomoizované bublině světa svého ega, pokud uspěli v systému expanzivních peněz, ti co neupěli? Snaží se žít iluzi, že tomu tak není na základě konzumu... Jaká je morálka peněz ničeho a velkých korporací? Inflace 720% od roku 1989, jinak řečeno bylo vytvořeno 7 krát více kreditů než reálných statků, práce a služeb. Koruna je vázana nepřímo na dolar a euro. Vede to k expanzivní politice, zbrojení, ekologické devastaci, poškozování zdravotního stavu populace a válkám. Peníze nesmrdí a evidentně to je v krátkodobém horizontu efektivnější než zkusit získat z hlediska potřeby lidstva nekonečné přírodní zdroje v blízkém kosmu (naporcované jádro planety).

Z hlediska moci imperia byla vždy skutečná svoboda názorů nežadoucí!! Assange je nepříjemný, ale Snowden jako jeho následovník je problém mezi loajalitou govermentu, bratrstvu versus Ustava USA. Podle osudu Assangeho budeme vědět jaký postup mocenská elita zvolila. A bez obhájců svobody není svobodného ducha a na tom především stojí úspěch západu jako civilizace za posledních 500 let.

377387

Příspěvků: 11

05.03. 00:35 PavelSam  Musím souhlasit, je to přelomové.
05.03. 08:56 Šifrin  RE: Musím souhlasit, je to přelomové.
05.03. 09:14 svatoslav.butora  Svět kapitálu bez hodnot
05.03. 09:15 libertarian  Výborné objasnenie faktov, .......
05.03. 13:20 Jan Hanuš  RE: Výborné objasnenie faktov, .......
05.03. 19:22 libertarian  RE: Výborné objasnenie faktov, .......
05.03. 10:24 Joseph Chlor  Ústava je nejen dle Lassalla uspořádáním moci ve státě....
05.03. 18:18  Bylo by spravedlivé,
06.03. 01:24 casco  Opravenka
06.03. 18:56 Rudolf_K  A murderous system is being created before our very eyes
09.03. 18:49  Ztratili jsme schopnost vytvářet myšlenky, za kterými by lidi šli

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 3

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
701 969,16 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 902