Diskuze k článku

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysli

Příspěvků 24

13.2.2020 12:50

Ono to určitou výhodu má

F&T 212.?.?.?

Tihle budovatelští politruci se nakonec znemožní sami. Tak dlouho budou plácat fráze o tom, že Slunce vychází nad Bruselem, že už jejich prázdná slova, nicneříkající fráze a naučené lži rozpoznají i obyčejní lidé.

Do stejného stavu se dostal socialismus, kdy komunisté už byli naprosto odtržení od reality a nebyli schopni ani udržet svoji vládu. K tomuto stavu už nemají moc daleko.

376878

13.2.2020 19:42

RE: Ono to určitou výhodu má

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 376878

Akorát by bylo fajn, aby každý chápal,
že ti gauneři v ČT nerozhodují prakticky o ničem.
Jsou to pouze protektoři na území okupovaného státu
a až páníčkovi doslouží, milerád je nakopne do anusu.
Kdo by je také živil, až budou nepotřební...

376888

13.2.2020 14:04

No.....

Rohador 90.?.?.?

ČT ať raději nic nesděluje, to je furt samé sdělování a člověk z toho potom ... [bliji]

376882

13.2.2020 17:05

hlavná úloha televízie

libertarian 31.?.?.?

"Kodex ČT, schválený poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČT v červenci 2003, který má být jakýmsi etickým vodítkem ....."

- Pan autor píše správne, ale zbytočne. Hlavnou úlohou ČT je osprosťovať ovčanov euro-demagogiou. Aj samotný Kodex ČT je iba jedným ohnivkom z tej reťaze demagogií. Takže je absolutne zbytočné sa zamýšľať nad textom toho kodexu.
Väčšina ovčanov aj tak nič nepochopí, iba sa na nich nalepia tie žvásty šírené televíziou. Ovčania ani nič iné nečakajú, iba žvásty.
Ovčianska spoločnosť má všetky znaky stáda oviec. Ovce idú za lepšou pašou, nerozmýšľajú, nebránia sa dojeniu, strihaniu ani konečnej porážke na jatkách. Ovce strážia pastierski psi, ovčanov stráži štátna televízia. Osprosťovanie ovčanov je lacnejšie aj účinnejšie, ako strážiť ich silou.

376883

13.2.2020 18:22

ČT je asi tak česká jako třeba Škoda Auto

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

ČT je už desítky let jen hlásná trouba západních "světovládců" s křivými frňáky, světovládnými ambicemi a převážně chazarským původem. Povinné poplatky ovčanů této tzv. veřejnoprávní instituci jsou hlavně na prémie a odměny četným vlastizrádcům a manipulátorům pracujícím vědomě a usilovně v cizím žoldu.

376886

13.2.2020 20:57

To není jen o ČT, problém je širší.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Koncept národní TV je dobrý, dík financím nemusí taková TV dělat pouze věci, vyhovující většinovému (nízkému či módnímu) vkusu. Komerční TV platí většina lidí také "nedobrovolně", i když si namlouvají, že si mohou vybírat výrobky bez reklam, v praxi většina nikoliv.

Problémy s českou národní TV jsou dva - zaprvé pád minulého režimu poněkud zidealizoval vnímání USA a Británie. Známe pravdu o Sovětech (viz r.68), ale známe pravdu o poválečných akcích USA? Toto pokřivené vnímání je tak i trochu ve vleku "strachu z nedemokratických hnutí". Vyšší důraz na tyto hodnoty je pochopitelný, ale měl by už být v přiměřených proporcích.

A za druhé po 11.září 2001 jaksi česká národní TV "nezachytila" rostoucí počet západních lží - od důvodů pro válku v Iráku r.2003, přes Libyi r.2011, až po Ukrajinu r.2014. Naskočili tam lidé, hlavně do zpravodajství, kteří pravdu přestali hledat - oni přeci vědí, že Rusko je nejhorší agresor...

A tak se to vše nyní hluboce politizuje, jak se tento konflikt rostoucích západních lží, masové migrace lidí jiných kultur, často neslučitelných s evropskými tradicemi a hodnotami, a při ohledu na nové interpretace různých výročí minulosti, jak se toto vše - tato krize - stále víc prohlubuje.

Národní TV je dobrý koncept a osobně si myslím, že ČT je i ekonomicky vcelku přiměřená. Co opravdu vadí, je to tendenční zpravodajství, ale to je problém všech "pro-západních" médií, přestaly po r.2001 hledět na fakta.

To je vážná chyba, takže kritika je na místě, a změna v tomto ohledu je potřebná. Jak to ale zařídit? Možná na školách u studentů žurnalistiky začít opět mluvit o potřebě faktů a kritického myšlení? Rozhodně bych národní TV nerušil, ale "opravil". Ale ta oprava nebude možná pouhým dosazením zastánců "druhého názoru", je třeba získat skutečně objektivní žurnalisty, což dnes pokládám za prakticky skoro nemožné. Ale je to problém nejen zpravodajství české národní TV, ale celé společnosti - navíc ve více evropských zemích.

To naznačuje, že problémy budou růst dál až k jejich vyvrcholení - a spor tak není pouze o nějakou národní TV, ale o budoucnost celé Evropy. A to už je třeba vidět jako zápas o pravdu - právě hlavně na školách, v učebnicích, atd. Kritika BIS směrem k učebnicím a také činnost jistých ziskovek na školách naznačují, že "nepřítel" chápe, že mít na své straně pouze loajální média nestačí, ten zápas je mnohem širší.

376893

14.2.2020 10:04

RE: To není jen o ČT, problém je širší.

libertarian 31.?.?.?

Reakce na 376893

>vcelku přiměřená. Co opravdu vadí, je to tendenční zpravodajství, ale to
>je problém všech "pro-západních" médií, přestaly po r.2001 hledět na
>fakta.
>
>potřebná. Jak to ale zařídit? Možná na školách u studentů žurnalistiky

Vaše úvahy sú správne, ale záver im odporuje. TV robí VEDOME propagandu , a teda nemožno toto zmeniť "výchovou lepších študentov -novinárov". Riadiaci ľudia v TV nepustia k mikrofónu nikoho, kto nebude robiť to, čo oni chcú.
Pokiaľ budú demagogickú propagandu sledovať diváci, ovčania, TV ju bude vyrábať.

376901

14.2.2020 6:13

........."našich velikánů ducha nejnepochybnějších, jakými jsou Jan Hus a T.G. Masaryk."

dir 217.?.?.?

To si děláte legraci. Parazit Masařík a velikán ducha? Tato žídozednářská kreatura, která na stará kolena opustila ženu a tahala se s mladými čubkami. Tento prolhaný degenerát charakterem blízký třeba Havlovi, a velikán ducha. Brrrrr.

376899

14.2.2020 12:04

RE: .........

Sugar 84.?.?.?

Reakce na 376899

V té době každý vrcholný politik západní Evropy byl v nějaké zednářské lóži – Masaryk, Beneš, Rašín nevyjímaje.

První republika byla zákulisím pěstována jen na jateční výkrm Německa pro 2. sv. válku. Za tím hledejme celý průmyslový a ekonomický zázrak, který byl takto malému státu dovolen.

Stejně tak První republika byla v úvodu částečně zdrojově zajištěna zdroji SSSR, viz. problematika carského zlata, legiobanky, transsibiřské magistrály, techodu atd. Dodnes si tuto nespravedlnost Rusové pamatují. I proto v 68. zrovna neplakali, když do Prahy jely tanky.

Dav nevědomý spokojeně s plným břichem bečí,
aniž ví, že pasáček už brousí nože na porážku.

376904

14.2.2020 14:33

RE: .........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376904

Přirovnat TGM k Havlovi dost silná káva. Nebudu řešit osobní selhání v životě lidském, i když děvky nebyli nikdy můj problém ( a na nepřízeň žen ... ) a chlastat jsem přestal před 10 lety. Ale ani ve veselém období jsem rozhodně nepotřeboval kolem sebe ochranku jako Venca lahváč. Do svatýho mám i dnes zatraceně daleko. [velký smích][velký smích]

K věci. Zatímco Havel byl ohledně přání ze zahraničí i z domácí sféry různých kolaborantůza poplatných ven a vlastnímu prospěchu, řekněme naivně pitomej polovzdělanej ohledně politiky a diplomacie, vydiratelný ohledně minulosti a měkký a tvárný jako kus plastelíny. Tak těžko hledat větší opak k těmto vlastnostem než byl TGM. Podlezavý Venca k němcům oproti tvrdosti Masaryka, zničení obranyschopnosti země versus 20% výkonu ekonomiky ČSR na obranu. Naprosto nesmiřitelný postoj vůči fašismu a Havel na sjezdech lansmanschaftu. Mnichovská zrada proběhla až po smrti TGM, protože on by tento diktát dokázal odmítnout versus servilita "lahváče" i za střízliva k jistým mocenským skupinám v EU i USA.

Ekonomický zázrak ČSR nesouvisí tolik, co bylo dovoleno ze zahraničí jako toho co si naši předkové dokázali vydobýt. Třeba přesun sídle firem z Vídně do Prahy a tím platba daní, reinvestice do infrastruktury státu i privitního sektoru. Když dnes někdo tvrdí, že zdanit nadnárodní korporace v kolonii je blbost. Tak je třeba se zeptat z čeho v ČR bude financována do budoucna infrastruktura, vzdělání, bezpečnostní situace... Přesunou výrobu do zahraničí, kde jsou rádoby stejně efektivní podnikatelské podmínky? Ať jdou uvídíme, co je pravda a podle toho se budou odvíjet další budoucí investice. Ale to vyžaduje i odvahu mít normální obchodní, politické a diplomatické vztahy s Ruskem a Čínou !! Pro agrární Polsko znamenají montovny progres, pro průmyslovou ČR degradaci. Teď je tlak ze zahraničí zlikvidovat jadernou energetiku, poslední masivní vysoce vyspělý segment ekonomiky.

Vztahy s Moskvou? Při kaviáru se dá lehce neformálně dohodnout, my nebudeme mluvit o 68 a vy Kolčakově zlatě. Čistě na okraj jak se mělo těch 60 000 legionářů dostat domů z války? Dokud němci drželi frontu, tak na nejkratší cestou na západ nešlo a odmítli se angažovat v bolševické revoluci, kterou spustili kupodivu němci. První barevná revoluce v praxi, a "největší zločin" legionářů nebylo zlato, ale že národu vysvětlili, co obnáší komunismus. Společně by jsme měli hájit svůj zájem a nepřipustit přepisování dějin. SSSR byl jedná ze tří hlavních vítězných mocností a Rudá armáda nesla hlavní zátěž války a krvavě zaplatila. Pokud by se náckům podařilo stabilizovat zkrácenou frontu, tak slovanské národy by prošli během dekády totální germanizací a ti "nevhodní" genocidou!

376907

14.2.2020 17:20

RE: .........

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 376907

V pravdě ano, každý z těch politiků měl jiné cíle globální elity.
Zda si to uvědomovali či ne je nyní druhořadé:

Havel = zdrojově vydat ČSSR přesně dle Washingtonského konsenzu západním státům, které v 80. letech již lapaly po dechu (Černé pondělí). Perestrojka a RVHP zhroucení jejich život prodloužila o 3 dekády. Dodnes živíme vysokou životní úroveň našich kolonizátorů.

Masaryk = rozvoj průmyslu pro budoucí uchopení Německem. 1. a 2. sv. jsou jen etapy stejného procesu. Např. i segregace národnostního obyvatelstva na veřejných postech, měla vyústit ve zteč. Nebo si myslíte, že nějaký jedinec Masaryk z První republiky mohl diktovat nadnárodní politiku a ekonomické procesy?

To by bylo vskutku naivní z pohledu globální politiky. Asi jako názor, že Švýcarsko je tak bohaté díky šikovnosti svých občanů a války se jim staletí vyhýbají proto, že si "sami zvolili" nezávislost.

376908

15.2.2020 4:06

RE: .........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376908

Pjakin je evidentně moudrý člověk, který za éry SSSR viděl jak skutečně funguje vysoká politika. ČSSR byla ve srovnání se supervelmocemi jako USA nebo SSSR spolek kuličkářů. Je mi blízký i jeho způsob myšlění vidět z nadhledu, vidět velký obraz ve vzájemných souvislostech, tuším myšlenková škola z které vychází tomu říká mozaika. Nevěřím, že v současnosti nebo před 100 lety, lze vytvořit globální vládu, která by koordinovaně dokázala strategicky prosazovat dlouhodobě nějaký naplánovaný vývoj. Co s lidskou psychikou dokáže natropit přemíra moci? Kdyby to bylo ve středověku tak by se jednotlivci v této skupině na poradách měli strach otočit zády, aby jim tam někdo nezaparkoval kudlu do ledviny. Teď se dá podříznout sofistikovaněji, jistě to některým mocným přijde perveznější, když sledují, jak někdo z extraligy moc ztratil a musí se s tím srovnat.

Dále bych viděl jeden principielní problém ohledně snahy centrálně kontrolovat složité systémy. S rostoucí mírou složitostí systému dochází k vyšší komplexitě a tím zranitelnosti systému. Roste počet jevů chaotické povahy efektu mávnutí motýlího křídla, které mohou destabilizovat nebo dokonce položit systém. Třeba koronavirus, pokud jde o přírodní jev, ale i špatně odhadnutá rizika jestli jde o geopolitickou hru. Evidentě v Rusku, USA kde jsou lépe informování mají strach a drží nezvykle přísnou karanténu, aby se situace neposrala nějakou mutací, poněvadž 9 dní to svinstvo přežije bez hostitele. Naše případná globální jelita se stala pouze pasivním divákem.

Existují jevy, které by i teoreticky šlo předvídat, ale muselo by se vědět jaké prvotní indicie nás varují a muselo by to být on-line. Sociální sítě jsou sice on-line, ale člověk je taky hravý tvor, hromádka nervů a ego plné emocí. Informací na řízení systému z toho moc nevypadne a zpracovat on-line to dokáže možná UI na kvantových nebo nějakých lepších počítačích s omezením. UI je možná génius na logiku, ale neuvěřitelný blbec na emoce. A pak tady máme jevy, které se dlouhodobě vymkly kontrole jako fiat money. Rádi by v dluhové ekonomice pokračovali, ale.. Pád fiat money je nevyhnutelný, naprosto dojde k zničení cen, vymazání majetku a obrovskému emočnímu výbuchu hněvu mas... Bude pouze krátké časové okno max několik měsíců, kde státy s armádou a bezpečnostním aparátem mobilizovaným na ochranu vitální infrastrukury a nějakou minimální úrovní "práva", zlatem a dopředu skutečně dobře připraveným plánem na zavedení zlatího standartu dokážou transformovat finanční systém. Pokud dostatečně velký segment globální ekonomiky neuspěje, tak komlexní technologická civilizace, jak ji známe přestane existovat.
P.S. Jestli to má být vizitka dlouhodobé strategie globální elity.... Tu poučku, kdy jedinec nevidí vyšší level řízení a je tím degradován na ovládanou masu znám.

376914

15.2.2020 15:45

RE: .........

vousy13 84.?.?.?

Reakce na 376914

Pokud se bavíme o KSB. Doporučuji prostudovat DVTŘ, jinak je opravdu těžko pochopitelné, jak někdo z pozadí může tahat za nitky. Zdá se, že zastáváte podobný názor jako p. Hampl, který historický proces posuzuje jako náhodný sled událostí, bez možnosti většího zásahu samotnými lidmi. Co tímto postojem k dějinám p. Hampl sleduje, můžeme každý posoudit dle vlastní morálky...

Jak ovšem psal již A.S. Puškin:
„Lidský rozum, řečeno lidově, není prorok, ale hádající, který vidí celkový chod věcí a může z toho vyvodit hluboké předpoklady, často časem potvrzené. Ale nedokáže předvídat náhodu – mocný okamžitý nástroj Boha."

Náhoda z pohledu řízení neexistuje, je to jen nechápání probíhajících procesů v příčino-důsledkových stavech, pokud přijmeme, že existuje Bůh, který s každým komunikuje prostřednictvím životních okolností.

Nebo si také myslíte, že se to samo nějak náhodou a vznikl dokonalý harmonický vesmír?

376918

17.2.2020 14:28

RE: .........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376918

Pokud jde o efektivní globalní řízení, tak tito lidé nemají ambice předvídat budoucnost, oni by ji rádi vytvářeli k obrazu svému. Co to je vlastně čas a prostor? Někteří fyzikové věří, že minulost, přítomnost i budoucnost jsou vzájemně provázané. Vypadá to, že vesmír staví mocné energetické i geometrické bariery pro trojrozměrné makroobjekty vázené v "přítomnosti". Jakýkoliv smyslový podnět, myšlenka, akce... je z hlediska fyziky minulost. Světlo z "hranice" z vesmíru je "staré" 13.8 miliardy let a náš obraz v zrcadle je už "minulost" několik nanosekund. Deformace prostoru gravitací či rychlosti blízké světlu, naprosto desintegrují náš známý smyslová pohled jako iluzi absolutního prostoru a času. Kvantový charakter vesmíru je bizardní a nepředvidatelný. Objekty v něm se pohybují rychle a skoro nulová hmotnost pro nás běžnou gravitaci činí deformující. Snažíme se najít nějakou hranici, kdy chomáč hmoty "přechazí" do makrosvěta, kde lze mluvit o kauzalním řádu. Bez kauzality nějaké řízení systému nemá smysl.
http://www.osel.cz/10807-2-000-schr-dingerovych-ko...
https://www.youtube.com/watch?v=ECSsuAurrdk
https://www.youtube.com/watch?v=-13D13UCHFY
https://www.youtube.com/watch?v=mPDxyHTNBUY
Co to je informace? Jaká je zakladní struktura? V makrosvětě jsme si dlouho vystačili s logickou nulou a jedničkou, jde o zjednudušení "digitalizaci" spojité reality započatou na empirickém základě Newtonem. Vytvořili jsme superpočítače s hrubou brutální výpočetní silou, které značnou část výkonu "ztrací" při kontaktu s iracionalitou vesmíru. Kvantový počítač už pracuje s q-bitem uzavřeným intervalem 0 a 1. Jistý druh matemetickáho nekonečna, pokud jde o to, co všechno se nachází mezi nulou a jedničkou. Fyzický vesmír se rozprostírá mezi nulou a pravděpodobně nějakou druhou singularitou, takže odhaduju, že q-bit bude mít své limity. Pomocí experimentů na základě provázanosti fotonů, fyzikové věří, že se jim podařilo určit energii informace. Pokud informace nese energii, tak musí podléhat zákonům termodynamiky.

Ti co mají ambice kontrolovat systémů si musí položit otázku jak to je s entropií informačních systémů? Chaotické chování lidi na sociálních sítích může být důsledek, dále značná část populace se selským rozumem, se na sociálních sítích příliš neprojevuje, exbicionisti, se předvádí, většina lidi vědomě nebo nevědomě dává na odiv to "lepší já", emoce.... Poznat přítomný stav systému se ukazuje problematické a už samotný akt poznání vyžaduje energii a zásahy, které mění chování systému. Podržtašky jistě bedlivě sledují jako fouká vítr shora, aby si udrželi pozici. Absolutní pravda-inteligence je Bůh, jeden z mnoha Absolutních atributů.
[smích][mrknutí jedním okem]

376948

14.2.2020 22:56

RE: .........

ping789 91.?.?.?

Reakce na 376907

směs skutečných událostí a bajek a legend napsaných vítězi nebudu komentovat, pouze k té tvrdosti toho židozednáře toliko toto: jediným smyslem zbrojení a budování od počátku do neslavného ( a přesně tak naplánovaného) konce bylo naplnění soukromých účtů majtelů betonárek, železáren a zbrojovek, ostatně jako vždy a jako i dnes - a jako bonus pomatení toho gojského grepu mezi jejich gojskýma ušima , tenkrát jako dnes, furt dokola, stejně tak jako zítra i pozítří, n i c j s t e n e p o c h o p i l

376911

15.2.2020 15:02

RE: .........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376911

Ono to nebude tak zlý s moji personalní blbostí. Poněvadž s pokorou příjmám že mimo absolutní inteligenci je dostatečně efektivní řízení komlexní civilizace na globální úrovni z malěho mocenskího centra nemožné. A absolutno nám dalo svobodnou volbu. Prostě TGM se jim poněkud utrhl z řetězu. Nebyl první ani poslední v česká kotlině. Jak se asi říkalo Drang nach Osten v starolatinské verzi? Řízení systémů je panové limitováno taky aktualní úrovní poznání, ještě stihli udělat narychlo atomovou bombu, ale náckové ji měli o pár měsíců dříve. Pravda byli už v situaci, kdy bylo jasné, že budou kopáni do ... Použití taktické nálože by situaci pro na hlavu poražené nácky jenom zhoršilo. USA zavádějí taktické nukleární nálože do ponorek, a to nám říká jak veselá může být blízká budoucnost. Předpovídat jak dopadne WWII? Padla by Moskva, Stalingrad a bylo to o vlas a výsledky by byli diametrálně jiné. Zbavili jsme se paté kolony sudetských němců, v Drang nach Osten se ti nevděční češi dostali tak do roku 1200 ve středověku. Řekl bych, že ta velkovýroba betonu i zbraní podpořena tvrdými chytrými českými palicemi v čele s TGM za to stála. Asi se to globálním elitám vzhledem na poválečný i současný vývoj příliš nelíbílo, co se dojednalo na Jaltě.

Aktuálně k úrovni poznání ? Bude se klima oteplovat nebo ochlazovat ? Co se děje s geomagnetickým polem ? A takových nepříjemných pro budoucí vývoj dvojsečných otázek, kdy odpovědi vyžadují protichůdnou reakci lze nalézt jistě více. Bez pravdivých a dostatečně přesných odpovědí je globální skupinový světovládce v situaci dilema, dilema. Výbuch dluhové bubliny jsou schopni kontrolovat jak ? Viděl jsem jak emořně reagoval dobrý přítel, tvrdý chlap, když jsem lehce během několika hodin v rachotě nastínil jaké dopady, o kterých ho nenapadlo přemýšlet má kolaps globálni civilizace. Nedokázal to psychicky unést!! Pak jsem se mu skutečně upřímně omluvil a mě to přineslo, že něco takovýho už lidem nikdy neudělám, aby si psychicky dopředu prošli trenažérem kolapsu. A jak zlý to bude masově pro lidi, až to začne... Co o tom vědí na ředitelství zeměkolule? Možná by se měli něco taky něco nového naučit z pohledu z dola, aby nebyli jako skoro vždycky v mezních situacích s tou svou kontrolou situace v prdeli. Jsou pouze dva druhy velení, jedno brečí, že pokud by měli navíc pluk, dobré počasí...a pak ti co dokážou v jakékoliv situaci nakonec najít východisko. Jak jsou na tom v globálním velení s improvizací? [mrknutí jedním okem]

376917

15.2.2020 22:09

RE: .........

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376917

Výbuch "dluhové bubliny" jeví se býti jejich záměrem, pardon. Oni pak přijdou na pomoc jako "zachránci", s nabídkou nové celosvětové bezhotovostní měny, což je od počátku záměr. Tím budou konečně ovládat - pokud se záměr naplní - každou zemi a každou vládu světa.

Jenže ono to vždy dopadne trochu jinak, viz ta první a druhá světová. Nyní tvrdě pracují na tom, aby válku s Čínou za ně vedli jiní lidé, Evropa má být oslabena rozdělením, od surovin Ruska. Čínu nelze zničit jinak, než velkou válkou, proto tam nasměrovali západn technologie - aby Čínu na válku vyzbrojili, aby si Čína věřila, a do války šla (viz Hitler, stejný scénář).

A pak jsou tu ty muslimské země. Jeden starý pramen asi z r. 1860 říká, že judaismus a islám se dostanou po dvou jiných velkýc válkách do sporu, a ten konflikt se stane konfliktem konečným. I to je zdá se jakýsi jejich plán, souběžný s tou super-dluhovou krizí. Odehrát se to má od r.2028 až r.2040, v r.2050 má být na světě mnohem méně lidí, a pouze dvoutřídní společenost - elita, a pak "kontrolovaní".

Určitě se jim to ale pokazí, ale to neznamená, že to kontumačně dopadne lépe, život je holt životu nebezpečný, to platí vždy. Západ i my každopádně senilní, což je špatná výchozí pozice, blahobyt organizsmům obecně neprospívá.

376923

22.2.2020 23:46

RE: .........

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 376923

Nedávno jsem zkouknul Růžového pantera, starý původní o francouzské spojce. Inspektor Clouseou si tam půjčoval převleky v malém tehdy sokromém obchůdku, žádný blbý nadnárodní řetězec. Na prosklených dveřích byli reklamní nálepky jaké kreditní karty jsou akceptovány. Bylo jich tam nejméně 10, dneska zůstala VISA a Mastercard. Až se sesypou fiat money, tak nějakému kreditnímu systému nebude věřit nikdo na dobrých 100 let. Bude se pěkně platit ve tvrdejch na dřevo nebo zboží. A když to půjde dobře, tak někde kde nemají holou prdel se podaří za několik měsíců, že nějaký papír je na požadání směnitelný za zlato, stříbro. Jak rosco trefně poznamenal, teďka musí tisknou kredity, aby se to nesložilo a zároveň čím toho více "kvantitativně uvolní", tak ruinují zbytky ekonomické efektivity stávájící produkce. Samozřejmě při megaprodukci kreditů, kradou všichni, co můžou jako straky. což urychluje bankrot. Evidentně ekonomický stabilní kreditní systém by mohli provozovat v nebi, kde ho nepotřebujou nebo v pekle kde ho mají. Dovolil jsem si parafrázovat Reagana.

Několik měsíců třeba armáda v USA s národní gardou může držet časové okno a provizorně situaci, aby se přešlo na kryté peníze. Rosco má pravdu, že nebude mít goverment na výplaty, ale armáda má pod kontrolou obrovské sklady s potravinami, naftou, benzínem, a všelijakým vybavením. Pokud nedokážeme transformovat finanční systém, tak se začne tato kontrola hroutit a s ní makro-infrastruktura, rozvodné sítě, telekomunikace, doprava... Těch prvních několik měsíců v tom bude každý stát za sebe, ohledně aspoň částečné bezpečnosti soběstačnosti v potravinách, elektřině, pitné vodě, vytápění... Česká "politická elita" si zřejmě myslí, že někam zdrhne. Kam půjdou?! Pro Londýn a jeho přátele je pokud se to hodně posere úniková lokalita N. Zéland. Z toho důvodu ta fraška s brokovnicí v mešitě před rokem, aby dobře ozbrojeným místním lidem mohli odebrat zbraně. Emigranti z gubernií jako ČR musí něco nabídnout. Fyzický majetek jako zlato, diamanty..., speciální kvalifikaci jako experti na infrastrukturu, inženýři, lékaři a zdravotní personál,elitní vojáci, IT specialisti apod. Nějací celevřiti, gender aktivisti, prodejní bantustanoví politici... Prdlajz zavedou novodobé otroctví, budou rádi když neskončíme jako komlexní civilizace v nukleární válce. Jsou mezi nima optimisté, co se raději odmítají přiznat hloubku průseru v jakém se nacházíme, realisté budou rádi když lidstvo na nějaké civilizované úrovni vůbec bude pokračovat ve vývoji.

377033

16.2.2020 0:00

RE: .........

moucha 178.?.?.?

Reakce na 376917

Bude se ochlazovat. Bublina praskne, nebouchne. Dostal jsem rozkazy: nakoupit sardinky a čočku, nabrousit nůž. O globálním velení nic moc nevím. Budu holt muset improvizovat.[smích]

376925

14.2.2020 19:13

Kdyby šlo jen o zpravodajství,

kolokol 185.?.?.?

ale ČT provozuje i něuvěřitelně lživé dokumenty na dvojce. Otřesný paskvil běží právě v této době - ten americký seriál Lidstvo, pravdivý příběh nás všech. Stačilo se dívat čtvrt hodiny na 1. díl a musel jsem to vypnout. Ani z toho důvodu, aby člověk dobře evidoval ty jejich "vědecké" lži, se na to nedá dodívat.
Nebo nedávno dokument o Hitlerovi. Což o to, ty autentické záběry jsou zajímavé, ale ten hlavní vývod - že vlastně 2.sv.v. má osobně na svědomí právě jen Hitler! Jakoby tu nebylo plánů už z hloubi 19. století - viz. Albert Pike. A opět americký dokument!
A dnes dopoledne - údajně Rozluštěné poklady. Tentokrát o Atlantidě. Z jedné strany úplně převraceli, co Platón o Atlantidě napsal, z druhé ignorovali to zásadní, co o ní psal. A opět, západní seriál, Kanada a VB. Prostě ten proud lží musí být komplexní, aby pod ním utopili všechno, co by mohlo lidi dovést k tomu, že nejsou těmi vychytralejšími potomky afrických opičáků, jak jim vehementně vnucují darwinisti.
Fuj [bliji]

376910

15.2.2020 22:44

RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376910

No, popravdě asi 80% lidí se o pravdu nijak nezajímá, jak doložil Noam Chomsky, viz jeho dokument Média, výroba souhlasu. Tím nechci omlouvat ČT, jen tím chci říct, že tyto problémy prostupují každou podobnou (veřejnou) institucí, a hlavně universitami.

Tato poslední fáze začala průmyslovou revolucí, kdy lidé přestali žít komunitně (pod feudály). Zažíváme věk peněz, nikoliv automatizace a technologií, jak se mnozí mylně domnívají. Peníze znamenají moc, a o tu jde v druhé fázi nejvíc.

Pokud toto stádium "peněz" (a moci) přežijeme, bude zajímavé sledovat, jak bude vypadat třetí fáze vývoje - po průmyslové revoluci a utopických komunitách, po penězích a centralizaci moci, by mělo dojít konečně na něco jako "rozum a harmonii", vývoj v dostatku, s cílem rozvoje a harmonizace jiných lidských schopností. Zda se toho naše děti dožijí, je ale velikou otázkou.

Průmyslová revoluce vytvořila utopické snahy o lepší svět - socialismus (komunismus - komunitní styl správy). Peníze vyvtáří války a mediální "realitu" mocných. Třetí stádium by mělo vytvořit stav pochopení a vzájemné pomoci, ale to by předpokládalo, že lidé pochopí, že jsou "součástí celku", musí nalézt smysl harmonie, ohromnou sílu jednoduchosti a správnosti v mnoha různých "tóninách".

Čekat od jedné malé národní TV (ČT), že začne "revoluci", mi ale přijde poněkud nepřiměřené až zpozdilé. Ta změna musí přijít průřezově, všemi vrstvami společnosti najednou, jde o všemi lidmi sdílenou odpovědnost.

Těžko si ale představit, jak strašně silný by musel být motiv, aby k tomu opravdu došlo. Něco jako padesát karibských krizí najednou?

376924

16.2.2020 8:31

RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,

kolokol 185.?.?.?

Reakce na 376924

Ano, pochopit, že jsme součástí celku a podle toho jednat. To bude podle všeho zásadní moment pro nějaký obrat v nastavení vývoje civilizace podle nových pravidel. Ale to je bohužel něco, co je zřejmě v naprostém rozporu s pohledem na svět ze strany nemocných mocí.
A pokud jde o ty možné dopady kolapsu civilizace, jak se zmiňuje 108 ... chápu, že i silný člověk, který si nikdy takové věci nepřipouštěl, se pod jejich nástinem může začít psychicky hroutit. Raději na takové ani nemyslet, protože připravit se na to (zajistit se) je stejně nemožné. Nejhorší by bylo, že by asi nešel internet ... to jen abychom si uchovali smysl pro humor.

376931

16.2.2020 13:01

RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,

ping789 91.?.?.?

Reakce na 376931

Promiňte, že ruším vaše notováni si o sdílené odpovědnosti, ale ona dnes sdílená snad není ?!? 90% gojského otroctva potažmo lidských zdrojů odpovědnost za svoji duševní nekapacitu a politickou idiocii sdílí formou nizkých mezd a penzí, pozásluze. Jaké další sdílení na ně nárokujete ? Vážně tvrdíte, že když napadne sníh nebo začne víc svítit slunce, že začnou jako víc myslet na souseda? Ano začnou víc myslet na souseda - co by mu ukradli. Jako pokaždé za poslední tisíce let. A odpovím na text výše od 108, ano můj názor je , že vše je řízeno z jednoho centra a velmi snadno, pouze cílem není to , co byste si vy přáli ( pohodička a blahobyt pro 50 milard polodebilnich homo ) .

376935

16.2.2020 15:47

RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 376935

To jste nepochopil naši debatu.

Jsme v druhé fázi - kdy peníze slouží k získání a centralizaci moci. To je holý fakt.

Diskuse připouští, že to může dopadnout i špatně, pouze se volně zabýváme tím, jak by mohla vypadat pozitivní alternativa, jakkoliv se dnes může zdát neproveditelná.

376938

Příspěvků: 24

13.02. 12:50 F&T  Ono to určitou výhodu má
13.02. 19:42 Sugar  RE: Ono to určitou výhodu má
13.02. 14:04 Rohador  No.....
13.02. 17:05 libertarian  hlavná úloha televízie
13.02. 18:22  ČT je asi tak česká jako třeba Škoda Auto
13.02. 20:57 PavelSam  To není jen o ČT, problém je širší.
14.02. 10:04 libertarian  RE: To není jen o ČT, problém je širší.
14.02. 06:13 dir  ........."našich velikánů ducha nejnepochybnějších, jakými jsou Jan Hus a T.G. Masaryk."
14.02. 12:04 Sugar  RE: .........
14.02. 14:33  RE: .........
14.02. 17:20 vousy13  RE: .........
15.02. 04:06  RE: .........
15.02. 15:45 vousy13  RE: .........
17.02. 14:28  RE: .........
14.02. 22:56 ping789  RE: .........
15.02. 15:02  RE: .........
15.02. 22:09 PavelSam  RE: .........
22.02. 23:46  RE: .........
16.02. 00:00 moucha  RE: .........
14.02. 19:13 kolokol  Kdyby šlo jen o zpravodajství,
15.02. 22:44 PavelSam  RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,
16.02. 08:31 kolokol  RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,
16.02. 13:01 ping789  RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,
16.02. 15:47 PavelSam  RE: Kdyby šlo jen o zpravodajství,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 0

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 0

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
371 829,86 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 028