Diskuze k článku

Třicet let svobody

Příspěvků 12

15.11.2019 7:03

30 let "svobody".....

Rohador 90.?.?.?

Když máš prachy, máš moc --- a pak si hravě koupíš svobodu i demokracii.

Právo a spravedlnost se pod vlivem peněz efektivně ohne tak, aby se přizpůsobilo tvým zájmům.

Za prachy si pořídíš vliv a vysokoškolské tituly.

Politici ti jdou sami na ruku, když jim do korýtka nasypeš a "nezávislá" média hlavního proudu píší to, co jim jako majitel a vlastník kážeš psát.

Takže, sis čecháčku od roku 1989 "pomohl" celkem výrazně........


P.S.- snad jen ta "zubatá" dál kosí nás spravedlivě a uplatit se nedá ----- zatím.

374665

15.11.2019 8:09

Nejsem agent Kremlu, ale

adaptor 78.?.?.?

tak to vidím já.
https://www.youtube.com/watch?v=VVpK0sMethc

374666

15.11.2019 11:12

Malé srovnání

Venny 185.?.?.?

Minulý režim měl též svá významná výročí. Jenže na rozdíl od toho stávajícího zřízení, když se např. blížil 25. únor nebo 7. listopad v nějakém kulatějším datu, či vrcholila pětiletka, byli jsme zasypáváni úplně jinými informacemi. ČST, rádio, noviny nás zasypávaly hromadou údajů, jak u nás ve srovnání s předešlým obdobím rostla výstavba bytů, kolik bylo otevřeno nemocnic, škol, školek, kolik bylo postaveno dálnic. Pravidelně jsme byli zásobeni údaji o růstu průmyslové výroby, dojivosti skotu a hektarových výnosů. Až z toho brněla hlava. Nikdo, opravdu nikdo z ÚV KSČ a podobných institucí nemlel nesmysly o tom, jak se máme třeba v tom roce 1988 líp, než kdykoliv předtím. Nikdo neztrácel prvoplánově čas ostouzet prvorepublikové poměry (a bylo proč!) a věnoval se přednostně tzv. "světlým zítřkům". Poměrům první republiky se věnoval jen film a televize, samozřejmě též kriticky, ovšem s nadhledem a umělecky na úrovni. Daleko živějším tématem byla válka a německá okupace.
Co dělá tento režim v předvečer svého, prý nejvýznamnějšího, svátku? Již nějakou dobu jsme vystaveni masívní propagandě o nerozborném spojenectví s bratrskými USA a EU; v životě jsem nezažil takové ostouzení nepohodlných a nehodných zemí jako nyní. Všichni papaláši a ideová centra stran nás ubezpečují o tom, že jsme se nikdy v minulosti neměli lépe. V mediálním prostoru a na internetu se pohybuje tolik pistolnických svazáků a úderníků, proti nimž jsou ti z padesátých let (a pár jich ještě žije) slabý odvar. Pokud se komunisti chlubili svými úspěchy, tento polistopadový režim se asi nemá čím chlubit (když pomineme rozkradené a pozavírané fabriky, zdeformované školství, zdravotní péči, vydrancované, rozprodané a zašantročené přírodní zdroje, rozkradené investiční celky, druhořadé postavení v rámci EU, politická závislost na dalších mocnostech atd. A pokud se nemá čím pochlubit, odvádí pozornost jinam a bojuje války dávno ukončené. To už je asi národním zvykem...
O stupiditě a propagandistickém charakteru současné tvorby údajně státních, prý pluralitu zabezpečujících sdělovacích prostředků netřeba mluvit. Nebo viděl snad někdo v posledních letech nějaký seriál a film z dílny ČT, který by nějakým způsobem se aspoň lehce nedotýkal minulých dob či se neomlouval odsunutým sudeťákům, neostrakizoval většinovou společnost v postoji vůči cikánům nebo vůči tomu, co si říká LGTB, ale všímal si mnoha nešvarů této doby? [překvapení]

374673

15.11.2019 14:57

zejména se střední částí naprostý souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Se vším bych nemohl souhlasit zcela a bez výhrad. Víceméně, tu více tu méně, mi to sedí. Naprostý souhlas však se střední částí:

"Je otázkou času, jak dlouho tento západní Kocourkov ještě vydrží při životě. Vymlouvat se na Rusko a Putina nejde věčně. Lidi to unaví. Problémy se přitom dál kupí a nikdo je neřeší. Nikoliv drobné problémy, ale systémové. Stačí se podívat na americké veřejné i soukromé školství a uvědomit si, že škola formuje budoucí generace národa. Kdysi vysoce vyspělý Řím také nakonec vnitřně zdegeneroval. Bez Ruska, bez Putina. Jen svojí hloupostí, arogancí, korupcí a přebujelou byrokracií. Západní systém čeká to samé.

Západ samotný však nezmizí, stejně jako nezmizel Řím. Jen zmizí jeho význam, jeho moc, jeho postavení pupku světa. Obyčejní, průměrní lidé budou i na Západě dál pracovat, dál platit nájmy, dál vychovávat své děti. Budou dál chodit do hospody na pivo nebo na výlety s rodinou. Budou nadále žít své obyčejné životy. Jako je žili obyčejní lidé u nás, za minulého režimu.


Kupříkladu i proto, že mnohým poukazovatelům na systémové hroucení a před kolapsový stav je podsouváno, že bezdůvodně straší v extrému až nějakým "koncem světa". Kolaps civilizace není konec světa a ani dokonce zánik oné civilizace. Pouze se vytratí jeho neudržitelná pozice ve světě.

Má to však háček. Nesmíme připustit, aby v rámci svého vlastního strachu ze ztráty pozice nespustil proces, který předchozí padnuvší hegemonské civilizace spustit nemohly (neměly k tomu prostředky), a který se sebou nese riziko radikální depopulizace.

374678

16.11.2019 3:14

Zase musi svet zachranovat Slovani..?

favela 203.?.?.?

Reakce na 374678

A bezpochyby i ted zachranuji ....A nepsany zakon setrvacnosti dovoluje mnohym se aby porad ohaneli s demokracii, dlouho na to studuji a potom jeste vyucuji..Kdyz se ptali prof. dr. Albricht, jestli ta smrt 500 tisic deti stala zato, souhlasila a hned mela nasledovat logicka otazka , jestli 500 tisic zidovskych deti, zen a muzu a daleko vice jich taky, staly zato ? Otazka vzdy stoji na tom , jak rychle se tem Zombie podari po , krizi, /s predstiranim cehokoliv/,valce uchopit zase moc, za ucelem zniceni vseho ziveho a dnes i neziveho..
Jsou to ti ktere normalni a zdrava spolecnost udrzuje /ze vsech sil/,na okraji a nazyva se to treba i segregace..Kteri nasli smysl zivota treba ve valce proti normalnim Hajzlum a bojuji ted za Hajzly spolecne . Pussyriot dostali neco kompenzace ,ale divaci meli uz davno dostat nahradu skod , kdyz bez varovani uverejnili jejich zverstva, snad vsecky televizni stanice...
Kdyz muzou litat drony nad , proc ne pod vodou a prisel jsem s tim minule /aniz bych tusil ,ze uz se to zavadi do praxe/,dalsi vec, proc utocit na ponorky z povrchu, kdyz nejakej vodni dron pod vodou udela totez a lepsi ?/, ale vcera se objevil clanek o tom na VT. Od nejmin 1936 meli rusove a experti moznosti sledovat vyvoj v oblasti valceni. Bombardovani Guerniky, Utok na Polsko a Francii a mohli /nebo
nemohli ?/,zjistit ze proti nim stoji nejlepsi armada na svete a uplne jina nez predtim.. A ZAMYSLET SE /to je zadarmo, ale musi bejt na to lidi/..Mam za to , ze Stalin mel zacit bombardovat a strilet ze vseho na vsecko na neopevnenej Wehrmacht prave na hranicich. Ve snaze je aspon trochu paralyzovat. Zaroven poslat telegram do Berlina, s tim ze se generalove splasili a zpanikovali a ze nejsou zvykli videt obrovske armady na ruskych hranicich.. S navrhem vyjednavat a nahradit skody...Zkusit je zpomalit , aby se pancerove armady museli seskupit znovu k utoku. Ale nebyla by to aspon strnula ,staticka a nemozna /neudrzitelna/,situace, jako uz videli predtim.?
Jestli to neco rika k dnesku nevim, ale Zamyslet se /a vcas/,neni zrovna taky k zahozeni..
Ale musi se nejdrive odhodit to harampadi nacpane do hlav nevinnych deti..
A v pravde je vsecky vysvobodit a osvobodit z otroctvi ...
A pak se mozna odstrani ty prekazky , vyskytnou se nekteri ,co se treba umi zamyslet ...

374688

15.11.2019 17:55

Svobody ???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Leda tak pro věčně nenažrané nadnárodní společnosti, převážně ze Západu a ráj pro zdejší klany mafiánů a všehoschopných spoluobčanů. Pro ostatní spíše koncentrák .Ale nutno přiznat, že ten koncentrák je více nablýskaný než pohoda a klídek za zavrženého socíku. Nicméně je to koncentrák.

374682

15.11.2019 18:14

Naprosto presne receno!

Rudolf_K 2620.?.?.?

Naprosto presne receno!

Co se deje v Cesku je hnus a spina!. Patolizalove, karieriste, komunisticti alibiste rikaji, co si mysli, ze se bude zapadnim mocipanum libit. Gen. Pavel, Petr Dvorak, Vaclav Moravec, Dusan Navratil. Uplne nejodpornejsi je plk. Koudelka. Teto garniture se podarilo obsadit klicove pozice vcetne medii. Je to tech 1,5 milionu clenu KSC, vetsinou oportunistu, nebo jejich potomci se stejnou mentalitou. Proste vitr ted vane odjinud. Toto snad nema v Evrope obdoby. Porovnejte tutu ubohost napr. s Madarskem.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

374683

17.11.2019 2:50

Tragikomedii se mnozi v takovych chvilich

favela 203.?.?.?

Reakce na 374683

kdyz napr. EU je plny teroristickych tajnych organizaci od let 80.,/Obama zakazal zvat je teroristy ,jen nazev /diversni/ radikalove je povoleno,s tim ze radikal je cast politicke strany a muze dostat prilezitost vladnout jako ve Francii, kde komtesy s markyzama urcovaly pred valkou , kdo bude predseda vlady./ a to neni vymysl/, jako vsude ve svete. Taktika je jednoducha , mate teroristy musime vas osvobodit, kdyz je nemate , tak je k vam nasadime za ucelem zase osvobozovat. /Syrie,Afg. Irak/ Ted je proto na rade Iran...Izreal vytvorenej nekolika skupinami hrdlorezu nikdy nemel nadeji se udrzet. Proto teoristicka junta bojuje s palestinci i proti vlastni populaci a tim udrzuje a prodluzuje existenci..Podobne jako USA od sveho vzniku a poznate je treba podle koncentracnich taboru..
Tzv.osvobozeni pseudosexualu /jako vsecky ty osvobozeni zapadu/zajistilo novou velmi aktivni a agresivni a hysterickou Sektu Politicky korektnich Supremacistu..
Jsou cela oddeleni ktera se zabyvaji pouze prosazovanim a jejich zarazovanim vsude..Hledani pathetickyho idiota a nastroje bizarni moci K., nachazeni ruskych spionu je pak velmi ztizene situaci.kdy si nesmi ani vsimnout zadnych Korektnich teroristickych organizaci , tedy jakasi bizarni censura rozdelujici spiony na uzitecne a skodlive. At delaji uplne cokoliv. Prevraci se mi to v hlave s tou /moji/,komedii vyssi moci, ale kdyz Praha nema nekoho rada ..
Zikmund napr. uz mel v Praze ustlano a chcip. Svedove prepadli Prahu a vyloupili /a meli by to vratit , jinak to s nima vezme spatnejsi konec.Jako vracej do jinych zemi uloupene pamatky/. A svedskej kral taky chcip brzy potom. Vypukla z Prahy 30.leta valka a skoro 3/4 Evropy zahynulo..1848 se strilelo na Prahu a to byl zacatek jejich konce. Umrti habsubrku se mnozily. Korunni Princ, Mexickej cisar,cisarovna Ferdinand a jeho synove skoncili v Buchenwaldu kde cistili hajzly. Hitler taky nedbal prokleti lez na Prazskej Hrad. Ani Heydrich, Frank a dalsi..Znicili predtim co pres vsechny chyby melo blizko k demokracii/...Politickej genius Novotneho, kterej uplne vsecko u nas zacal /i K.Gotta/, skoncil uchopenim moci nasilnym gangem Slovaku v Praze , Breznev to dokoncil, utokem na krotkeho mravence /a na Prahu/, parnim valcem a to presne skoncilo socialismus vsude na svete..A navzdy..Ozivovani nejde.Praha to nemela rada. A kdyz Praha neco nema... Skoncilo to spatne pro rusy az beda.Breznev, Gorbacev a Jelcin, krize , krachy, zlocin, mafie, korupce ,teror a valky..Dalsi problem je hitlerovska zlocinnost NATO spolu s koncentracnimi tabory a masakry a razzie jejich Gestapa a nacistickych organizaci vsude. V Afganistanu maji obavy slavit krtiny, svatby, pohrby ,poslat deti do skol a skolek a vubec vsechno , protoze ihned prileti rakety, helikoptery, bombardery a masakrujici teroristicke organizace zapadu.Skoro nikdo neprezije ..V Iraku/Syrii poridili vladu svetoveho Chaliphatu..A uz tam taky byli...Ale potom zase Praha rusum odpustila ...

374709

16.11.2019 11:08

Svoboda tu není

uzivatelll 2a01:x:x:x:x:x

Je to bohužel tak, svoboda tu není, když pominu vše co už bylo řečené, tak v mém případě to cítím hodně vzhledem k tomu, že moje pozice ohledně jedné historické události chráněné zákonem se rozchází s oficiální verzí, jež je jediná povolená. Ten pocit, že to nemůžete veřejně vyjádřit pod hrozbou kriminálu nebo zničeného života (ekonomicky, společensky) je nepříjemný, a dostavuje se vždy když vidím ty nesmysly, kterými se mate veřejnost a na které není možné reagovat. Ani v soukromí není radno něco takového vyjádřit, protože nikdy nevíte kdy to na vás někdo vytáhne, ať už úmysleně nebo ne. Největší problém ale samozřejmě představuje ta represe ze strany státu, zatímco například v USA se není ze trany státu ničeho obávat, svoboda projevu je zaručena bez výjimek. Jenom v tak zvrácené zemi a mentalitě jako je ta naše lze jedním dechem mluvit o získané svobodě a zároveň trestat lidi za odlišný postoj vyjádřený slovy, písmem a na základě faktů.

374692

16.11.2019 16:24

RE: Svoboda tu není

onkelwolf 178.?.?.?

Reakce na 374692

Přesně vyjádřeno! a co se týče té jedné historicé události, mám to úplně stejně..

374697

17.11.2019 1:29

RE: Svoboda tu není

uzivatelll 2a0b.?.?.?

Reakce na 374697

Děkuji. Realita je dnes taková, že nelze psát ani anonymně, weby/fóra takové příspěvky odstraňují a vyžadují ověření identity, tady na zvědavci je to podobné, takové příspěvky neprojdou schválením. To je ta "svoboda".

374708

17.11.2019 19:13

Košer Nostra slaví 30 let svobody

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 172.?.?.?

To je problém všech ž/Ž hesel a propagandistických výroků. Že jsou pravdivé, ale schválně neúplné. To kdo tu slaví 30 let svobody totiž zůstává nevyřčeno. Blb obecný si pak domyslí, že je to jeho svoboda, když po 12 hodinách v kolbence sedne k ploché televizi s pivem v ruce.

Přemýšlivý člověk ví že to není jeho svoboda a začne se ptát čí tedy.
A tady nastává další problém, že každý považuje příčinu všeho zla úplně jinde. Dokonce i tady se to štěpí a aeronetovci se hádají s pjakinovci kdo že to stojí nejvýš na pyramidě zla.

Přitom nikoho nenapadne, že tam stojí lidská blbost. Kdyby byli lidé moudří a vědomí, tak by naprosto nebylo možné s nimi takhle manipulovat.
Manipulátor potřebuje svůj protějšek v člověku bojácném, nevzdělaném, nemoudrém a neintuitivním, aby mu tyhle v podstatě pouťové triky a manipulace vycházeli.
Bez tohoto manipulátor nemá ani tu nejmenší šanci.

374730

Příspěvků: 12

15.11. 07:03 Rohador  30 let "svobody".....
15.11. 08:09 adaptor  Nejsem agent Kremlu, ale
15.11. 11:12 Venny  Malé srovnání
15.11. 14:57  zejména se střední částí naprostý souhlas
16.11. 03:14 favela  Zase musi svet zachranovat Slovani..?
15.11. 17:55  Svobody ???
15.11. 18:14 Rudolf_K  Naprosto presne receno!
17.11. 02:50 favela  Tragikomedii se mnozi v takovych chvilich
16.11. 11:08 uzivatelll  Svoboda tu není
16.11. 16:24 onkelwolf  RE: Svoboda tu není
17.11. 01:29 uzivatelll  RE: Svoboda tu není
17.11. 19:13  Košer Nostra slaví 30 let svobody

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 0

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 935