Diskuze k článku

Amazonie v plamenech

Příspěvků 35

29.8.2019 1:55

Pozor! Není to jen Brazílie...

siky 181.?.?.?

Zde v Bolívii je to samé. Vláda i opozice jsou za jedno, porotože zlikvidovat ekosystém a indiány je kšeft. V Brazílii jsou za tím patrně americké korporace, v Bolívii ty čínské, ale princip je stejný a verbež také.
Postup:
1. oblasti jsou trvale vysoušeny skalárními zbraněmi (psychotronické/klimatické zbraně) - útoky sem jsou vedeny povětšinou z Pacifiku, ale je více těchto zařízení.
2. pak stačí škrtnou sirkou a je hotovo - jsou zde skupiny maskované jako hasiši, jež tu vše neustále zapalují a nemohly by fungovat bez souhlasu vlády.
3. další požáry jsou zakládány přímo ze satelitů - laserovými, ev. dalšími skalárními zbraněmi.

Takže kdo by si chtěl myslet, že situaci zachrání Putin - ten je v tom až po uši a KGB nikdy nebyla pro ochranu ekosystému.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213766414210077&set=a.10211552828751824&type=3&eid=ARDh9KfXiKeh1xQALif0-jTqLO0gJPt2Rzy1Y5-i0vrpf36VNCMbNIeaIR9IQJ0eQKJvFU8n_JaQALYS

373266

29.8.2019 12:08

RE: Pozor! Není to jen Brazílie...

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 373266

Tohle jste si přečetl v Hromu? Oni to ještě vydávají? Nebo vám to implantovali do mozku nějakou ošklivou psychotronickou laserovou zbraní?

Důvod požárů je velmi prostý - nelegální těžba. Ti dobytci, co to dělají, po sobě "uklízejí" zakládáním požárů, podobně jako například náckové na Ukrajině "uklízejí" sklady munice, poté, co to prodají do Sýrie nebo do jiné "osvobozované" země.

Ještě v roce 1920 v Rusku za založení požáru lesa viníka na místě zastřelili, což si myslím, že je v naprostém pořádku.

373275

29.8.2019 12:55

RE: Pozor! Není to jen Brazílie...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 373275

Máte pravdu,anglosaská filozofie vašeho předřečníka se nezapře. Za mého pobytu v Austrálii (rok 1973-4), jsem četl americkou encyklopedii World book a v ní bylo napsáno, že ve ve druhé sv.válce padlo 4,5 milionů Rusů a válku samozřejmě vyhráli Američané. Později jsem se také dozvěděl,že největší bitva 2.sv.války byla u Al Alamayan.

Skutečné oběti na životech sovětů včetně civilistů byly: 26 400 000 sovětských občanů a Rudá armáda zničila cca 80 % bojové techniky Němců a jejich spojenců. Co se dá dělat -Amerika je první ve všem.

373278

29.8.2019 15:01

RE: Pozor! Není to jen Brazílie...

siky 190.?.?.?

Reakce na 373275

Trolle!
Psychotronická a laserová zbraň jsou dvě zcela odlišné technologie. Zde se opět manifestuje, jaký jste hlupák a navíc odporný charakter. My tady na jihu nečteme Hrom, ale máme jasno v tom, kdo, jak, co a proč!

Pokud zastřelíte viníka na místě, jak zajistíte, že tento mechanizmus nebude zneužit proti nevinným a jak zjizstíte, kdo to platí? Navíc v Rusku, kde lidský život nemá žádnou hodnotu? Jste bolševik jako...

Teď jsem zjistil, že jak prvoligoví Putinovi trollové, tak ti opoziční, jsou velice špatně placení - až by mi jich skoro bylo líto. Vy ale první liga nejste - spíš nějaká ta druhá, nebo Leninovo užitečný... teda chlape vy máte ale pech! [cool]

373279

29.8.2019 20:17

RE: Pozor! Není to jen Brazílie...

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 373279

[chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot] No jo, tyhle laserové psychotronické zbraně jsou svinstvo... Stačí pár použití a je vymalováno. [chechtot][chechtot][chechtot][chechtot][chechtot] Už se těším na další dávku totálních krávovin.

373285

29.8.2019 5:41

Mají nás za voly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Hlavně že Greta bije na popach na záchranu planety a demonstrativně ve svých neckach priplula do Nového Yorku.
Ty požáry v Rusku, v Amazonii, v Bolivii, v Africe vypouští tolik CO2 ,že to plně převýší znečištění atmosféry za několik desetiletí a kdepak je Greta se svými prohlášeními!
A nás budou furt oblbovat a zakazovat - jezdit auty,jíst maso, létat letadly. A co veškerá vojenská aktivita, námořní lodě - CO2 jak prase! A co Čína - CO2 jak prase!
Mají nás za úplné idioty a najdou se blbci s vymytymi mozky,kteří to Grete žerou, viz sluníčka.
Hlavní důvod jsou jenom prachy a tahat je z nás formou nových daní pod rouškou záchrany planety Země a pritom ti samí, kteří nám kazou o boji za záchranu atmosféry se splupodileji se na jejím znečištění.

373270

29.8.2019 10:30

RE: Mají nás za voly

Mika 46.?.?.?

Reakce na 373270

To jsem spáchal já, zapomněl jsem se přihlásit. Pod tyto do očí bijící fakta se klidně 100x podepisu.

373273

29.8.2019 12:43

RE: Mají nás za voly

cc 62.?.?.?

Reakce na 373270

"Mají nás za voly" - a právem, obhajujete to, že kapitalismus likviduje přírodu tím, že nějaký požár je horší. Požár je jeden případ, kapitalismus likviduje přírodu permanentně. Zakazují vám jezdit auty,jíst maso, létat letadly ? Ve skutečnosti vám to nikdo nezakazuje. Bohužel. Ty věci opravud přírodu ničí, a něco si odříct není až tak těžké. Ale to vás nezajíma - to bude problém našich dětí, ne váš. Vy obhajujete niční přírody tím, že se přece ničí i jinak. To vás pak musí mít za vola. Greta nemá řešení, ale vyvolává diskusi. Narozdíl od vás má alespoň snahu a vidí, že je nutné něco změnit. Vy obhajujete to, aby se nic nezměnilo, i když je jasné, že je to špatně. A co veškerá vojenská aktivita, námořní lodě - CO2 jak prase! A co Čína - CO2 jak prase! - v tom máte pravdu, i na to dojde, pokud do toho nebudou žvanit lidé, jako vy. A že vám vadí daně? A to, že musíte makat na miliardáře za malou mzdu vám nevadí? Co myslíte že by se stalo, kdyby státy zmenšili daně? Myslíte že by jste měl více? Jediný výsledek by byl ten, že by věci ještě rychleji zdražili a peníze by šli miliardářům. Řešení se nazývá progresivní zdanění. Jenže to lidé jako vy, kteří nechtějí změnu, nidky nepochopí. Stát není efektivní, ale alespoň něco se použije pro lidi, i když hodně rozkradou. Pokud peníze budou mít miliardáři, neuviví z toho lidé naprosto nic. Na to, že když bohatí rychle bohatnou, tak se to k těm dole nedostane už přišel i MMF, tak by jste to mohl pochopit i vy (pokud nesjte dogmatický zastánce neoliberalismu).

373276

29.8.2019 19:46

RE: Mají nás za voly

Mika 46.?.?.?

Reakce na 373276

Tak naivního člověka už jsem dlouho nepotkal. Jestli si myslíte, že člověk typu Gréty a jemu podobný spasí svět, tak to vás opravdu lituji.

https://naseveru.org/2019/08/28/globalni-oteplovani-michael-mann-prohral-soud-hokejkovy-graf/

373283

29.8.2019 20:34

RE: Mají nás za voly

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 373283

Je to jasný, tahle hysterie nemá řešení, ani konec a jediný výsledek je ten, že totálně zblblé lidstvo podlehne těm temným silám, žijícím za "polárním kruhem člověčenského myšlení", eskimákům, kteří tyhle naprosto genitální myšlenky přinášejí a prosazují...
Blbá Gréta přesvědčí stejné a ještě větší blbce, než je ona sama k tomu, aby vybili dobytek a nežrali maso a pokud bez něj nebudou moci vydržet, ať žerou jeden druhého a bude prosazovat k už existujícím extremistickým uchylárnám uznat práva kanibalů na svůj způsob života...

Přestaneme chovat zvířata na maso, ale povoleno bude jen chovat miláčky k sexuálnímu ukájení, neb zoofilici a mohamrdánští kozomrdi mají přeci svá práva a žrát se bude jen "zelený"...a jen ti nejdivočejší budou mít možnost mít stravu masitou, čímž nebude třeba ani hřbitovů a odpadnou další zbytečné emise z krematorií...

A teď nastane další problém, neb se posuneme po spirále. Ti vegani a vegetariáni přechodem na zdravou zelenou stravou se stanou přežvýkavci a začnou tak, jako ty mezitím zlikvidované krávy, produkovat ze své bezesporu zdravé zelené stravy metan a CO2 obsažené ve svých prdech a v tom okamžiku přijde další Gréta a oni budou muset být ze stejného důvodu zlikvidováni stejným způsobem, jako ten dobytek před nimi.. . a Billovi Gatesovi se splní ten depopulační sen...[chechtot][chechtot][chechtot]

373286

30.8.2019 5:54

RE: Mají nás za voly

cc 62.?.?.?

Reakce na 373283

Ano, máte článek, který tvrdí, že globální oteplování je podvod. Ale stejně tak najdete desítky jiných, které tvrdí, že to podvod není. Ale i kdyby, nejde je o oteplování - vymírají druhy, rozšiřují se pouště, vysychají jezera, ubývá spodní vody, roste hladina oceánů. Lidkvidaci přírody popřít nelze. Gréta možná nespasí svět, ale narozdíl od vás ho nechce ničit a upozorňuje na problém. Možná to nedělá nejlépe, ale i snaha se cení. Nepopírá problémy a to je začátek. Vy chcete vše zničit jen proto, aby jse si zachoval svůj konzumní život a svůj kapitalismus. Je mi z vás špatně. Pokud se vám nelíbí něčí názor, začneta si ztěžovat, že nespasí svět? Jistě, sám nespasí svět nikdo, ale každý může pomoci hledat řešení, nebo upozorňovat na to, že se řešení musí hledat. Vy snad svět spasíte tím, že budete kritizovat každého, kdo bude chtít něco udělat, nebo se jen odváží říct, že existuje nějaký problém?

373292

30.8.2019 11:34

RE: Mají nás za voly

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 373292

Pletete se! Gréta nás všechny zachrání! Bude potřeba vyrobit další fotovoltaický panel, které za celou svoji životnost nevyrobí tolik energie, aby mohl být vyroben další panel. Bude potřeba přejít na elektromobily, které ve skutečnosti jen zvýší ekologickou zátěž. Bude potřeba zasázet více řepky, aby došlo k ještě větší likvidaci přírody.

A kdo vlastně celé tohle svinstvo kryje? Média, která vytáhnou na světlo Grétu. A v jejím jménu všechny mnou zmiňované "příspěvky ke zlepšení" současného stavu získávají na intenzitě. Ale vám to vlastně divné nepřišlo, že se objevila nějaká Gréta. A už vůbec vám nepřišlo divné, co se v jejím jménu podniká. A to není začátek, ale konec.

Já vám řeknu co je potřeba udělat... Zbavit se parazitů. Od těch nejmenších, jako jsou "zastupitelé" v obcích, po ty největší, jako jsou majitelé nadnárodních koncernů. Tím se vše vyřeší samo.

373299

30.8.2019 13:49

RE: Mají nás za voly

Mika 46.?.?.?

Reakce na 373292

Vy neumíte číst? Ríkám,že chci vše zničit? Ríkám v příspěvku,že chci konzum? NEEE! Človeče vy jste kovanej demagog!
Greta je cvičená, zmanipulovaná opička v rukou nějakých bláznů,byznysmenů. Ta ani neví, která bije jenom papuškuje co ji léta učil otec a matka.
Ano klima se mění ale já jsem zastáncem názoru, že na vině není člověk ale jde o souhru různých přírodních činitelů a zároveň i kosmu.
Je to vaše věc,myslete si že Johanka z Archu alias Gréta spasí svět,já mám na to jiný názor.
TEN PROCES SE NEDÁ ODVRÁTIT - Capito!!

373304

12.9.2019 8:27

RE: Mají nás za voly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 373304

NIž z toho neříkáte, ale když těmto věcem chce nekdo bárnit, jste proti. Takže buď chcete vše zničit, nebo to podporujete jen ze své hlouposti. Bohuže, zde hloupost neomlouvá.

373601

29.8.2019 21:37

RE: Mají nás za voly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 373270

>> Mají nás za úplné idioty...

ak veríte tomu, čo ste napísal, tak plným právom - zistite si, koľko drevnej hmoty môže byť na požiarmi zasiahnutom území a potom si zistite, koľko CO2 spaľovaním uhlia. dreva, ropy a plynu produkuje ľudstvo ročne... tie požiare sú tak jednotky percent z celkovej produkcie. A to nehovorím o takej "drobnosti" v produkcii CO2, ako je výroba cementu - to sa nechytá ani ropa a plyn dohromady.

373288

31.8.2019 5:52

Kdyz si cisar NERO Zafidlal ,misto aby hasil,

favela 203.?.?.?

Reakce na 373270

Rim horel az shorel..To kazdej zna a zase " Umelci" ve Fidlani vratili. Potomci cisare Augusta byli vsichni silenci ,akorat Germanicus nebyl, tak neprezil, jako Caesar..Dobrej priklad je ten z LGBTQPKI a Feminist navic a z Dejvic , Fidla ideolgicky a stara se o vse K CEMU ALE ZVOLEN NEBYL !! A do veci do kterych jemu nic neni... A celej svet hori i s Dejvicemi..Kdyz nejde sedlak na chalupu , jde chalupa na sedlaka..Protoze ideologove a horlivi agitprop , zaujmuli pozice , kde je nutno mit schopnosti a misto propagandy se musi resit problemy.
V Tramtarii hlida pomniky policie...Labour federalni /strana pracujicich/,zastupce, Feministka uz deset let krici, "homo se musej zenit". mezitim zacali pronasledovat delnicke odbory pro korupci, ale strana se rozpada prave pres korupci obrovskych dimenzi , ktera se neda uz utajit .Dalsi strana, zkorumpovana armensky v NSW ,fidlala horlive s potratama , az z toho v Sydney ,povolila korporacim stavet obytne domy, ktere se hrouti ,vyhazuji najemniky a majitele bytu na minutu a hromadna doprava skoro kazdy tyden doporucuje lidem cekajicim okolo 6 hodin, ze maji jit domu pesky, coz znamena 20-40km a a jeste dal..Korporace co skodi do katastrof ,za nic nemuzou..Fidla se dal ,az do totalniho rozpadu.. Mayor/ani muz ani zena/,v Sydney s pruskym jezkem, podvodne "vdana" ,aby nachytala volice, se stara, aby se vesely prapory propagandy asi 3x tydne na tisice stozaru/, pod nima se mnozi odpadky, vykaly ,krysy, bezdomovci a zebraci , policie zatyka pouze bile..Postranni ulice stale vice zapachaji a Gheta rovnopravnych siri pomoci odpadku a vykalu..Vidim casto zametat prosedlivele 1-2 padesatniky , jednoho jsem videl odvazet odpadky /Australany/a kolem nich je casto 5-10 obohacovacu /ve zlutych vestach 20-30let/,s rukama v kapsach , ktere vytahnou jen kdyz si potrebuji zavolat do sveta znamym ,coz samozrejme neplati a telefon dostavaji..Tech je nejvic..A tak poklidny svet let 60-70,kdy jen silenci z kancelari a media vedli valky ,rozsirila se ideologie zrudne odrudy socialismu. Do spolecenskych oblasti, kde se nevyskytoval zadny Problem,vynorili se fanatici a agitatori nejen s Rustem problemu , jeste navic s Problemy rustu.. Svet vsude se topi ale i zaroven i hori jako vysledek. A kupodivu nikdo nechce hasit. Jako Nero..Nikdo neni schopn resit cokoliv. V USA fantaziruji o nahrazeni nakladnich aut drony, kdy by odpadly starosti s padajicimi mosty, udrzbou silnic, krizovatek atd.. Do Mexika se dovazeji davy afroarabu ,aby zaplavily USA..Ktere se taky topi.I bez nich.....Marsal Konev vedl utok na Pevnost Cechy , kde fanaticky SS ,Smrtihlavy na uniformach ,chteli vyvrazdit kazdeho s jejich zanikem. Rudoarmejci, kteri prezili dobyti Berlina , unaveni, bez jidla a vody nas osvobozovali a opet umirali ..Dnes ideodioti urcuji,ze rudoarmejci a nas odboj Ublizovali strasne esesmanum a persekuovali je..A snazi se jim to za kazdou cenu na prikaz z Berlina vynahradit..Touzi po pochvalach..
A svet hori..

373316

29.8.2019 9:02

požáry, sucho, kůrovec

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Kromě toho hoří ruská tajga o rozloze Belgie, Grónsko kde snad ani nemá co hořet, nějaké ty mechy a rašeliniště a ještě třetí země, ale na tu si zrovna nevzpomenu.
To je dost podivná náhoda, nemyslíte?
Jak můžou hořet vlhké pralesy, to je pro mě záhada.

A u nás žere nesmyslně v nížinách vysázené smrkové lesy kůrovec, a chamtiví těžaři.
Zkuste se podívat do lesa z rozhledny a uvidíte rezavé fleky uschlých borovic.
V městských parcích opadává uschlé listí z mladších stromů co nedosáhnou na podzemní vodu.

To nevypadá dobře.

373272

29.8.2019 11:24

Zločinec prezident Brazílie robí to .....

Libertarian 37.?.?.?

robí to, čo v predošlých desaťročiach a storočiach robili prezidenti ostatných štátov sveta. Čo robili milióny " slušných" občanov.
V ekologickej Európe nie je prakticky žiadny prales.

373274

29.8.2019 12:52

cc

cc 62.?.?.?

Preziden Brazílie je zločinec. Ale ostatní mu nemají co vyčítat. Vyspělé státy zlikvidovali svoje lesy už ve středověku. Brazálie chce udělat jen to, co ostatní udělali dávno. Je to špatné, ale jen těžko můžeme chtít po druhých to, co sami neděláme. Evropší a Američní obchodníci vydělávají na Brazilské produkci více než Brazílie. Vykořisťujeme je (tedy spíše naši kapitalisté, my z toho moc nemáme), a poučujeme je o věcech, které jsme sami dělali jinak. Světu prostě vládnou zločinci a nevidím důvod, proč by Brazilský prezident měl být jiný.

373277

29.8.2019 16:53

Nehoří jen Amazonie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Pokud se podíváte na družicové snímky pořízené infračervenou kamerou, rovníková Afrika a Madagaskar hoří ještě více. Teď by ještě měla začít hořet Indonésie a zelené plíce planety jsou totálně zničeny. Depopulace planety pak bude následovat podobně jako po jaderném Armagedonu. Myslící člověk nemůže uvěřit, že by synchronizované požáry tak obrovských území vznikly bleskem nebo odhozením vajglů (nejdříve Sibiř,pak Amazonie, později rovníková Afrika). Požáry byly založeny úmyslně, aby jedni získali půdu,druzí nerostné suroviny, třetí zakryli své zlodějiny. Tak vypadá svět, když peníze jsou vždy na prvním místě a někteří lidé ??? se povýšili na nedotknutelné bohy. Bolsonaro je evidentně zločinec, a to ve službách chazarské mafie, která už zkouší všechno možné, aby dosáhla svých úchylných cílů. Této mafii zvoní hrana a jejich poskokům také. To, že ještě neskončili na smetišti dějin jako odporný biologický odpad je opravdu špatnou vizitkou Homo sapiens sapiens, forma recent, v 21. století.

373280

29.8.2019 18:34

Regenerace atmosféry bez fotosyntézy neexistuje

svatoslav.butora 2a00:x:x:x:x:x

Přeji hezký den v nehezky uspořádaném světě. Přikládám údaje o výkonnosti fotosyntézy z odborné literatury:
Vědec Jan Dorst (Francie) uvedl v knize Ohrožená příroda z r.1978 (v českém překladu zveřejněno r.1985) následující odborné údaje o vlivu zelených rostlin (tj. rostlin vybavených chlorofylem) tj, o vlivu fotosyntézy na atmosféru:

- oceány: vážou uhlík (C) v množství 3,75t/ha/r a uvolňují kyslík (O2) v množství 10,00t/ha/r

- lesy : vážou uhlík (C) v množství 2,50t/ha/r a uvolňují kyslík (O2) v množství 6,67t/ha/r

- půda : váže uhlík (C) v množství 1,48t/ha/r a uvolňuje kyslík (O2) v množství 3,95t/ha/r

- stepi : vážou uhlík (C) v množství 0,35t/ha/r a uvolňují kyslík (O2) v množství 0,93t/ha/r

Tyto průměrné hodnoty ve vztahu k ploše celé Země jsou na výměrách ploch pralesních ekosystému mnohonásobně vyšší.

Ti, co tvrdí, že uhlík zachycený fotosyntézou zpětně oxiduje na CO2 mají pravdu jen částečně. Asi 25% zachyceného uhlíku (C) se dostáva na velmi dlouhá období mimo uhlíkový oběh/cyklus. Destrukce fotosyntézy a jejich živých systémů (oceánskych ploch, ploch lesů, orné zemědělské půdy a ploch stepí) zabraňuje regeneraci beztak silně znečištěného životního prostředí. Bez fotosyntézy životní prostor na Zemi nebude.

V jihozápadní i jihovýchodní Asii statisíce km2 pralesů padly za oběť plantážím palmy olejné - jak jinak- ve jménu ekologie. Přičemž výkonnost fotosyntézy na plochách kokosových plantáží je téměř 10x nižší než výkonnost fotosyntézy původních pralesních ekosystémů. Přičemž táto environmentální destrukce byla provedena pod přímou patronací tzv. OSN/UN a tzv. EU (zelená politika).

Je zřejmé, že hlas proti destrukci Amazonie z tzv. OSN/UN opět nezazní. Je to přímý dopad globalizace globální moci globálních parchantů. A to platí i pro oblast nezákonné z OSN/UN řízené politiky imigrace a schvalování téměř všech zločinných válek, které generovali a generují USA a spol. To všechno spolu souvisí - i degenerovaná světovláda i degenerace environmentálního prostředí Země.

373282

29.8.2019 21:18

Mnoho komentářů, mnoho pravdy i mnoho blbostí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Mě především zajímá to, že jakoby nikdo nemyslel na budoucnost (kromě fantastů), ale všem jde o přítomnost. Podotýkám, že kde není budoucnost, nemá smysl mít děti – a to pozorujeme v evropských státech jasně (vymírá i katolické Polsko, neboť je řízeno potrhlou katolickou novocírkví; není budoucnost). To ničení lesů je jen kamínek do mozaiky žití bez budoucnosti. Celkem nechápu ten poprask ohledně Brazílie – přece v Evropě to dávno udělali a velmi v tom pokračují. Lidí nepřibývá, ale pořád se staví, pro koho? Další dálnice, pro koho, když není budoucnost? Pamatuju před 50 lety byly silnice štětované, dnes jsou všechny asfaltované. Pamatuji mnoho míst, kde bývaly prameny, kde bývaly studánky, dnes nikdo neví, že to tam tak bylo. Ale tato zničená krajina neudrží vodu. Neudržela a byly tu povodně. Neudrží a je tu sucho. Brazílie jen nás dohání. Taky tam časem přijde sucho. Ale to u nás už nebudou polouště jako teď, ale pouště. Copak si někdo myslí, že se to samo zlepší? Naopak. A krajina je vyžraná i jinak. Copak si někdo myslí, že umělá hnojiva trvale nahradí hnůj? Nikdo to nechce, ale nikdo se tím reálně nezabývá (kromě fantastů). Chudák vláda myslí na tento rok, kdo ví, co bude za tři roky. Můžete to mít Brazílii za zlé? Bolsonaro není zločinec. Je to normální člověk, jako byli vládcové států v Evropě. Má dáti , dal? Kdo má právo bránit Brazílii v tom, co se dělo tady? Můžeme mu mít za zlé, že taky nemyslí na budoucnost. My jsme v tom přece dál. Ovšem až se takto zničí i Brazílie a další země? Myslí na to někdo? Ani katolické Polsko na to nemyslí. Žije se jen v přítomnosti. Je to podobné, jako dřívější vesnice. Některou chalupu chytil červený kohout a celá vesnice shořela. A vesničani, pokud se někomu nepodařilo výjimečně někam utéct, tak vychcípali. Můžete to mít některému z nich za zlé? No vychvípali. Rozdíl byl jen v tom, že bylo mnoho jiných vesnic. Tady je Země jen jedna. Můžete to mít některé zemičce za zlé? Vždyť i v opěvovaném Izraeli se stále šíří poušť. Mají sice zatím důmyslný závlahový systém, ale poušť se šíří. Kde jsou jejich slavné cedry? Ani Izrael nežije budoucností.

373287

29.8.2019 22:54

Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Ezechiel Erteple 90.?.?.?

Po požárech rostou lesy jako z vody, semeníky se vysemení, šišky rozevřou žárem, květy rozkvétají pestrými barvami (ví každý moravský pěstitel meruněk - květy před mrazíky chráníme ohni), požáry vypálí houští a chroští, jež by jen dusilo vzrostlý les. Popel je blahodárný pro lesní půdu a celý kořenový sytém. Požár do ovzduší uvolní tolik CO2, že je pak tento plyn ústrojnou potravou po celé další generace lesů a pralesů. Nenechejme se tedy zmásti, přirozeně hořící keře jsou popsány již v Bibli, tam jsou dokonce důkazem a úkazem věcí nadpřirozených.

373289

30.8.2019 8:41

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 158.?.?.?

Reakce na 373289

Plácáte nesmysly. Stejně jako lesničtí nedoukové. Pochopitelně že po požáru vše rychle roste, protože se rostliny spálí na anorganický popel který obsahuje spoustu živin snadnk rozpustných ve vodě Draslík, vápník, dusík atd.

Jenže ještě mnohem větší množství takto uvolněných živin spláchnou deště do podzemních vod. Takže ten růst využijí maximálně křoviny a náletové dřeviny. Za 2-3 roky je veškerý popel spláchnutý a stromy jsou zase odkázány jen na to co vyzískají z chudé lesní půdy.

Smrkové lesy mají přirozený cyklus kdy je jednou za čas sežere kůrovec. Ale ta mrtvá dřevní hmota tleje na místě postupně a je domovem pro hromadu hmyzu a dřevokazných organizmů. Ne jak při požáru.

V rakousku, kde každý klacík z lesa použijí na "ekologické" vytápění biomasou zjistili, že mají citelně pomalejší nárůst stromů než u nás, kde se zbytky po těžbě, větve apod. nechají postupně zetlít na místě, takže nově rostoucí stromy z toho dlouho čerpají živiny a vzniká z toho bohatý humusový horizont v půdě.

373294

30.8.2019 18:49

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Ezechiel Erteple 90.?.?.?

Reakce na 373294

U nás se místo tlení kdysi chvojí v lesích pálilo. Proč? Protože popel nastartuje lesní růst mnohem rychleji než tlení. Důvodem je, že popel funguje jako katalyzátor hub, jež jsou součástí lesní půdy a které žijí v symbióze s kořenovým systémem. Kdo tomu nevěří, může se o tom více dočíst v zajímavé knize finského profesora Olavi Huikariho - Zázračné stromy. https://www.dokoran.cz/index.php?&p=book&i... nebo zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Fire_adaptations Případně zajímavý a střízlivý rozhovor na toto téma i zde: https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/l...

373312

30.8.2019 11:23

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Lovec idiotů 91.?.?.?

Reakce na 373289

Naprostý souhlas. Vysoké stromy, které jsou základem celého ekosystému, z popela vyrostou během pár měsíců. Zvěř, ptáci a hmyz, kteří jsou evakuováni před požárem, se pak navrací zpět do přirozeného prostředí. Čím větší plocha se vypálí, tím rychleji celá obnova probíhá. Takže do roka je vše nejenže stejné, ale dokonce lepší. Je vidět, že o tom dost víte.

373297

30.8.2019 11:38

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 185.?.?.?

Reakce na 373297

Amazonský prales potřebuje na svou obnovu 100 let

Ale to je jen propaganda, že?

P.S. Neuvažujete o změně nicku? Co třeba Nafoukaný idiot?

373300

2.9.2019 11:42

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 373300

Vždyť on si dělal legraci. To ví každý že nový les na požářišti vám popel nebude vyživovat dalších 40 let.

Ale jsem na pochybách že se ten váš prales, plošně vykácený, vůbec kdy obnoví.

Koukněte se třeba na středozemí kde původní rozsáhlé dubové porosty byly vykáceny už v antice. A nějak jsem si nevšiml že by se za těch 2 000 let samy obnovily. Všede jen holé skály a kamenitá půda porostlá trnitými keři. To je jižní středozemí.

A ten původní prales kolem pyramid se za ty tisíce let taky nějak nezvládl obnovit sám. Naopak, sahara je čím dál větší.

373381

6.9.2019 19:31

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

hank 91.?.?.?

Reakce na 373381

"Koukněte se třeba na středozemí kde původní rozsáhlé dubové porosty byly vykáceny už v antice. A nějak jsem si nevšiml že by se za těch 2 000 let samy obnovily. Všede jen holé skály a kamenitá půda porostlá trnitými keři. To je jižní středozemí."

Bingo. Nejdeštivější místo v Evropě je Crkvice v Černé Hoře. Naprší tam přes 4600 mm za rok (u nás průměrně 700 mm, nejdeštivější místo Bílý Potok pod Smrkem v Jizerkách má cca 1700 mm ročně). A co tam je? Holá skála, tráva, pár keřů. Nejdřív tam vykáceli staré lesy, pak to vypásly kozy a ovce a dneska... fotky viz třeba tady:
https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/37213/unveiling-hidden-landscapes-montenegro-eus-work-preserve-cultural-heritage-helps-boost-tourism_en

373503

30.8.2019 19:11

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

Ezechiel Erteple 90.?.?.?

Reakce na 373297

Vysoké stromy pane lovče při lesních požárech obvykle neshoří. To se mýlíte, což je lidské. Vysoké stromy jsou na požáry různě adaptovány, například silnější kůrou. Pro podrobnější odkazy viz odpověď výše. Pro borovice je požár obvyklou životní strategií, zbaví se tak podrostu. Některé borovice či sekvoje otevřou své šišky jen pokud pod nimi proběhne požár.A tak začnou, podržte se, plodit. Z loveckého hlediska vás bude jistě zajímat, že luňák je schopen přenášet v zobáčku hořící větvičky a rozdmýchávat tak oheň na různých místech. Pak loví prchající drobnou zvěř, třeba škodlivé hraboše. To je skvělá lovecká strategie, kterou se od luňáků naučil i lovec-myslivec. Dá se tak s určitou nadsázkou říci, že lovení za pomoci lesních požárů (i bez) naučilo člověka myslet (myšlení je od slova myslivost) a dovedlo ho až k současným civilizačním úspěchům. No nejsou to paradoxy? Lov člověka naučil myslit, a práce ho dokonce polidštila...[mrknutí jedním okem]

373313

30.8.2019 7:16

Pohádka.......

Rohador 90.?.?.?

Tipnul bych, že až se většina Amazonie "úspěšně" změní na zemědělská pole, začnou se dít divy.... [chechtot]
Odhalená plocha po pralesní vegetaci se bude více zahřívat, nebude pohlcovat teplo ze slunce a už vůbec neudrží jakoukoliv větší vlhkost, která na ní spadne. Deště díky stoupajícímu horkému vzduchu z přehřátých odlesněných ploch ochabnou a když už přijdou, vodu dlohodobě nebude nic zadržovat. Voda prostě steče a vezme si sebou vrstvičku po vrstvičce úrodnou slupku polí.
Tomu napomůže v horkých obdobích i vítr, jenž odvane další z vrstviček jako spraš. Za pár let bude v Amazonii "krásná nová poušť". Obyvatelé, nemajíc už co odlesňovat, zplundují poslední úrodná místa a pak poprosí samaritány světa, aby je na svých "humanitárních" lodích odvezli do ráje jménem Evropa, kde se o ně matka Merkelza soucitně postará. Vzdyť pohled na trpící ženy a děti je tak srdce rvoucí.
No, a až vše dobře dopadne, pohádky bude konec.

a to je vše, milé děti. [velký smích]

373293

30.8.2019 9:35

RE: Pohádka.......

R.E. 46.?.?.?

Reakce na 373293

Ano, Jižní Amerika okolo rovníku chcípne díky hlouposti a nenažranosti lidí, ale ti nešťastníci nepotáhnou do Evropy, ti potáhnou do USA a přes ně do Kanady...

Gréta a ta její posedlost se náramně hodí do jistého plánu zvaného "návrat do minulosti", do středověku a proto má takovou podporu, ta její dětinská umanutost nebude mít vůbec žádný vliv na klima, o to v tom plánu nejde a spíš se ta jeho změna směrem k horším životním podmínkám náramně hodí a počítá se s ní...
Proto taky má jistý Bill Gates a jeho kámoši v Norsku jakousi "banku, nebo archív rostlin" a činí další opatření pro své zabezpečení životního prostoru pro sebe v místech blízko sev. pólu a proto ten "pošetilec" Trumpeta nenápadně naznačil Dánům, že kdysi zelené Grónsko patří USA i když to Dánové ještě neví...Obsazené us.army je už několik desítek let...[mrknutí jedním okem]

Tady v tom odkazu je něco o vodě, co se týká přímo nás:

https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

373295

30.8.2019 17:52

Do Toho se Pustil if Francouzsky Makaron

coinageboy 89.?.?.?

Faktem je - jestlize brazilska dzungle je "plicemi Zemekoule", meli by uzivatele techto "plic" posilat Brazilii prachy. Hlavne ty premnozeny - Cina, Indie, Indonesie, Afrika, Etc...
Brazilsky president pohotove odpovedel Makaronovi ze by si Francie mela na svych polich pestovat lesy a nekecat do veci do kterych jim nic neni.

373308

30.8.2019 21:40

A nebyl to úmysl prales zapálit?

F&T 212.?.?.?

Toto video je z kampaně prezidenta Jair Bolsonaro a je na něm zobrazen totální požár:
https://www.youtube.com/watch?v=Qzp3QQr2bb8
proč asi?

373314

2.9.2019 16:35

RE: A nebyl to úmysl prales zapálit?

Jarda z Brna 185.?.?.?

Reakce na 373314

Všechny ty požáry a čmoudíky,je to nějak podezřelé. Čekal jsem, že něco podobného zemi potká, podle Bible má z nebes spadnout něco jako ohnivá hora a třetina vod zhořkne po dopadu této hory, třetina ryb a zvířat a lidí pomře, třetina stromů shoří a všechno zelené rostlinstvo.
Avšak z nebes zatím nespadlo nic takového a ten popis je tedy hrozný pro lidi, až se to opravdu stane, protože Biblická proroctví se plní a to i přes odpor těch, kteří v Boha nevěří.
Vypadá to tedy, že ten text o dopadu tělesa je trestem na neznabohy, podobně to dostala naplno Sodoma a gomora.
Takže když se podíváme na to, co popisuje jiný text, že ,,Přišla tvá vlastní zloba a ustanovený čas, aby byli zničeni ti, kteří ničí zemi,, , - tak to vypadá, jako by satan podněcoval vlády k tomu, aby pálily a kácely lesy a ničily životní prostředí a zaváděly tak uhlíkový teror, technická každé dva roky, zákaz aut ve městech, pokud jsou staršího data, blbnutí s idiotskou Gretou a podobnými ťululum. Přechod na el. energii....
Ty jejich vytvářené požáry jsou ale stejně podle mého jen slabý čajíček toho, co se stane s tou ohnivou horou, až to tady rumpne do země.

373404

Příspěvků: 35

29.08. 01:55 siky  Pozor! Není to jen Brazílie...
29.08. 12:08 Lovec idiotů  RE: Pozor! Není to jen Brazílie...
29.08. 12:55  RE: Pozor! Není to jen Brazílie...
29.08. 15:01 siky  RE: Pozor! Není to jen Brazílie...
29.08. 20:17 Lovec idiotů  RE: Pozor! Není to jen Brazílie...
29.08. 05:41  Mají nás za voly
29.08. 10:30 Mika  RE: Mají nás za voly
29.08. 12:43 cc  RE: Mají nás za voly
29.08. 19:46 Mika  RE: Mají nás za voly
29.08. 20:34 R.E.  RE: Mají nás za voly
30.08. 05:54 cc  RE: Mají nás za voly
30.08. 11:34 Lovec idiotů  RE: Mají nás za voly
30.08. 13:49 Mika  RE: Mají nás za voly
12.09. 08:27  RE: Mají nás za voly
29.08. 21:37  RE: Mají nás za voly
31.08. 05:52 favela  Kdyz si cisar NERO Zafidlal ,misto aby hasil,
29.08. 09:02  požáry, sucho, kůrovec
29.08. 11:24 Libertarian  Zločinec prezident Brazílie robí to .....
29.08. 12:52 cc  cc
29.08. 16:53  Nehoří jen Amazonie
29.08. 18:34 svatoslav.butora  Regenerace atmosféry bez fotosyntézy neexistuje
29.08. 21:18  Mnoho komentářů, mnoho pravdy i mnoho blbostí
29.08. 22:54 Ezechiel Erteple  Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 08:41  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 18:49 Ezechiel Erteple  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 11:23 Lovec idiotů  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 11:38 Vladimír Stwora  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
02.09. 11:42  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
06.09. 19:31 hank  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 19:11 Ezechiel Erteple  RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník
30.08. 07:16 Rohador  Pohádka.......
30.08. 09:35 R.E.  RE: Pohádka.......
30.08. 17:52 coinageboy  Do Toho se Pustil if Francouzsky Makaron
30.08. 21:40 F&T  A nebyl to úmysl prales zapálit?
02.09. 16:35 Jarda z Brna  RE: A nebyl to úmysl prales zapálit?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 618,86 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
675 481,22 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 1 469