Diskuze k článku

Srpen v českých dějinách

Příspěvků 14

15.8.2018 7:37

Odkedy je Velkomoravska risa ceske dejiny ?

nezalezi 78.?.?.?

Jedine obdobie, kedy Cechy patrili do Velkomoravskej rise bolo, ked Cechy platili vypalne Svatoplukovi a prazske knieza Borivoj sa nechal pokrstit na Velehrade arcibiskupom svatym Metodom na prikaz Svatopluka I.

V roku 888 zomrel Bořivoj I., knieža Český a Svätopluk sa stal aj vládcom Čiech v mene neplnoletých Bořivojových synov. V roku 890 uznal Arnulf Korutánsky na "Omuntesperch"u (dnes Amandhegy-Pannonhalma alebo Omuntesdorf) Svätoplukovu nadvládu nad Čechami. Svätopluk nato pripojil k svojej ríši aj Lužice. V júli 892 vznikol nový veľký konflikt, pri ktorom Arnulf poslal proti Svätoplukovi bavorské, franské a švábske vojská, ako aj vojská Braslava. Keď sa ukázalo, že tieto vojská nestačia, najal si Arnulf aj staromaďarské vojská. Napriek tomu však Veľká Morava všetky tieto vojská porazila. Konflikty s Arnulfom znova vypukli v rokoch 892 a 893.

Cechy boli okupovane Velkou Moravou do roku 894

A samotna Morava po zaniku Velkej Moravy sa stala sucastou ceskeho kralovstva az v 11.storoci, ked vzniklo aj Uhorsko

365770

15.8.2018 7:39

satanisti z vatikánu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2a06.?.?.?

Dnes už spoustu věcí vidím odlišně, a čím dál víc žasnu, jak pořád platí to heslo "všechno je jinak".
Třeba ta perzekuce katolíků. Když vidím, jak páter Malý do roztrhání těla hají tu havloidní pražskou zednářskou sebranku a její agendu, tak si říkám, že ho ti estébáci tehdy ve vězení mlátili v podstatě oprávněně.
A to už radějí nezmiňuju sabatistu Halíka, který narozdíl od Malého není jen naivní užitečný idiot, ale ví moc dobře komu slouží.

Pak se divme, že většinu knězů zlanařili na spolupráci s STB. Kdyby to tak neměli, tak by dopadli podobně jako v Polsku s katolickou Solidaritou, tedy státním převratem podporovaným z Vatikánu.

Holt Vatikán je jedno z nejdůležitějších řídících center Globálního prediktora v rámci jeho tisíciletého "Biblického projektu" zahrnujícího judaizmus, křesťanství i islám.
Takže nakonec chápu proč byli bolševici tak vysazení proti církvi, a ne jen tak bezdůvodně, jak se nám propaganda snaží namluvit.

365771

16.8.2018 21:54

RE: satanisti z vatikánu

Lovec idiotů 194.?.?.?

Reakce na 365771

Stovky obviněných kněžích v USA. "Očištění" devítiletého chlapce vypláchnutím pusy svěcennou vodou poté, co se se na něm ukojil hodný kněz. Jiný znásilní v nemocnici sedmiletou holčičku. Atd., atd. Je to banda satanistických hovad.

https://www.fox5dc.com/news/353567747-video

STB vedla záznam o každém "vyvoleném". Dnes je již naprosto jasné proč.

365844

17.8.2018 11:35

RE: satanisti z vatikánu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 365844

Kapitalismus a katolicismus jsou široce otevřená okna k fašismu a krásně se navzájem restitučně doplňují a podporují.
Myslím, že ten prý civilizovaný (tedy hodně relativně) západní svět by měl dát řvoucím katolickým hordám zfanatizovaných primitivů jasně najevo, že jejich vliv končí v kostele.

365861

18.8.2018 12:46

RE: satanisti z vatikánu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?

Reakce na 365861

Nerad vám kazím radost, ale protestanti dělali mnohem větší svinstva. Jejich čarodějnické procesy byly ve srovnání s umírněnou katolickou inkvizicí hotová jatka.
A to nemluvím o 30leté válce a dalších protestantských náboženských válkách, včetně těch husitských. Zbyla po nich jen spoušť.

365891

15.8.2018 7:40

este nieco

nezalezi 78.?.?.?

V Nitriansku nezili ziadni Srbi, ale Slovaci.....

365772

15.8.2018 8:24

21 srpen je nejzneužívanější datum českých dějin.

gippius 213.?.?.?

Úplně se zapomíná na fakt, že 21. srpen jakožto neblahé datum, by neexistoval, nebýt toho, že díky Německu jsme se stali oblastí vlivu SSSR. Čili nebýt Němců nebyly by české země částí již tehdy sjednocené Evropy. Je taky třeba dobře vědět, proč tehdá i takovým majákům svobody a demokracie, jakým byly a jsou USA a Británie, stálo zato spojit se proti hitlerem sjednocené Evropě i se sovětskými bolševiky. Najednou to byli přátelé, ale proč? No, protože se strašně moc hodili a v případě Británie se tonoucí chytá i stébla. Přitom ještě před pár lety, od poloviny třicátých let, západ vymetal cestičku hitlerovi s takovou vehemencí. Navíc Hitler chystal budoucnost pro tento prostor mnohem radikálnějším způsobem, než jaký nakonec předvedli sovětští komunisté. Pro současnou prorežimní propagandu to ale není téma. Protože to byl přece náš milovaný západ, kam přece nerozlučně patříme.

365774

15.8.2018 14:56

Rok 1938

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 151.?.?.?

Dovolím si připomenout, že rok 1938 se hlavně vyznačoval přípravou likvidace Československé republiky, která byla 1.10. 1938 nacistickým Německem, Polskem a Maďarskem zrealizována.
Je smutné, že auror článku nejvýznamnějšímu výročí – LIKVIDACE NAŠEHO PRVNÍHO STÁTU vlastizrádci a kolaboranty v r. 1938 se vůbec nezmiňuje ! Pro něj je asi poslanec, vlastizrádce a pak říšský vedoucí Sudet K.Henlein neznámou osobou.
Mimo jiné i formulace „…během pouhých 6 let německé okupace zahynulo přibližně 360.000 československých občanů.“
Tito občané nezahynuli, ale byli zavražděni a mnozí bestiálně umučeni. Mnoho těchto občanů bylo totálně okradeno ( zabavený židovský majetek a majetek nepřátel Říše) a v likvidačních táborech, které vymysleli a realizovali pouze Němci !!!, obětem při příjezdu ukradli nejen všechen dovezený majetek, ale ještě před jejich zavražděním jim ostříhali vlasy a po vraždě, jim vylámali zuby se zlatými korunkami.
No nejsou to humanisté.

365798

15.8.2018 20:20

Bitva u Chlumce (1813)

Perun Hromovládný 188.?.?.?

Bitva u Chlumce se odehrála ve dnech 29. a 30. srpna 1813 u obcí Chlumec a Přestanov v severních Čechách...

Chlumecký hrabě Josef Westphalen nechal roku 1835 shromáždit ostatky padlých vojáků rozesetých po celém okolí a pietně je uložit do hromadného hrobu, právě v Přestanově. S ostatky 10 000 padlých jde tak o vůbec největší hromadný hrob na území Čech. Hrob se nachází uprostřed lesíka za ruským pomníkem. Skládá se z balvanů, na jejichž vrcholu se tyčí kamenný kříž. Dnešní pamětní deska hrobu nese nápis Zde leží 10 000 vojáků padlých při bitvě u Chlumce a Přestanova ve dnech 29. - 30. VIII 1813.

(zdroj: Wiki)

365803

16.8.2018 8:18

neurath? to je nesmysl

jom 191.?.?.?

preptal jsem se historika zda je pravda jak uvedeno ve zvedavci, ze:......1940 – Říšský protektor von Neurath a státní tajemník K. H. Frank předložili Hitlerovi program tzv. konečného řešení české otázky – vysídlení českého obyvatelstva z Čech, Moravy a Slezska na Sibiř, osídlení území výhradně německým obyvatelstvem, loajální jedinci českého původu „dobré rasy a dobrého smýšlení“ měli být poněmčeni. Plány vzhledem k vývoji války realizovány nebyly, přesto během pouhých 6 let německé okupace zahynulo přibližně 360.000 československých občanů"

povazuje to za nesmysl. Neurath na nicem takovem nemel podil.

365816

16.8.2018 11:00

RE: neurath? to je nesmysl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 365816

Váš příspěvek vč. přiložených důkazů má hluboký smysl. A význam.

365824

16.8.2018 21:22

RE: neurath? to je nesmysl

Croix 94.?.?.?

Reakce na 365816

Co kdybyste, pane, jmenoval údajného "historika," který "ví" víc, než na co přišly všichni reální historikové a publikovali v oficiálních publikacích,? Je-li to skutečný historik, má za sebou publikační činnost ověřitelnou v otevřených zdrojích. Zdá se, že tento "český historický kalendář" začíná vadit různým "jandistům" - což je dobře na jednu stranu - a tak se nepřímou metodou, že jakoby "opravovují chyby", tento korektní (nikoliv politicky korektní) projekt snaží diskreditovat tímto způsobem. Smečka totiž, jak jsem si všiml, jde za těmito texty po všech dalších serverech, které ".... měsíc v českých dějinách" přejímají a umisťují tam tytéž shodné de facto hate komenty ve formě kopírovaných textů. Běžný čtenář se tak nezachová...

365842

19.8.2018 15:45

RE: neurath? to je nesmysl

Pátá Mojžíšova 7:24 46.?.?.?

Reakce na 365816

Celou druhou světovou válku včetně zločinecké ideologie spáchali xido-banksteři (Morgani, Rockefelleři, Warburgove-Schiff-Rothschildi...).

Jest otázkou, na čem měl říšský protektor Konstantin von Neurath podíl. Jisté je, že bylo koncem září 1941 vyhověno „jeho žádosti“ o udělení delší zdravotní dovolené.
Nějakou záhadou byl pověřen funkcí protektora obergruppenführer SS Reinhard Heydrich, sadistický xido-Chazar a patologický šmírák, sběratel informací k vydírání, týrání, likvidaci kohokoli jen se závadnou myšlenkou (viz Hassel; Gestapo).

Xido-Chazar Heydrich zahájil v protektorátu teror. Měl koho nechat vraždit, protože své spolupracovníky zde měli jak xido-bolševíci, tak xido-démonkrati (banksteři spáchali nacismus/fašismus, zásobovali ho, provozovali fabriky, a současně s ním vedli „boj“ na dvou frontách).

„Několik dní po svém příchodu svolal zastupující říšský protektor do Černínského paláce v Praze nacistické pohlaváry…prohlásil:
‚Východní prostory, jež jsou z části osídleny Slovany, to jsou prostory, kde je třeba vědět, že dobrota bude chápána jen jako slabost, to jsou prostory, kde sám Slovan vůbec nechce, aby se s ním zacházelo jako s člověkem rovnoprávným, a je zvyklý, že si pán s ním nezadává. Jsou to prostory, v nichž musí jednou vládnou německá (upřesňuji- aškenázská = xido-chazarská deprivantská) horní vrstva; po dalším vojenském vývoji budou sahat až hluboko do Ruska, až daleko k Uralu; tyto prostory musí být naší surovinovou základnou, jejich obyvatelé se stanou pracovníky…a mám-li to říci docela drasticky, musí nám sloužit jako otroci…“ (Miroslav Ivanov; Atentát na Reinharda Heydricha)

(Heydrich, sadistický vrah, úzkolebý, šikmočelý s klabonosem, xido-Chazar shromažďoval vydírací informace zřejmě i na „vůdce“ a bankstery – financování a rozpoutání celého toho nacistického/fašistického šmejdu. Tak bylo banksterskou vrchností rozhodnuto o jeho likvidaci. Na té se podíleli jak vysilatelé atentátníků – démonkrati s Benešem, tak fašistická vrchnost potom, co i po atentátu a operaci profesory Dickem a Hohlbaumem ještě žil. Himmler poslal svého osobního lékaře Gebhardta…hromadní vrazi likvidovali souvěrce a hromadného vraha, který zbytečně mnoho věděl, ale umírali za to stovky nevinných lidí)

365911

16.8.2018 18:15

Dokonce NYT, tss, tss. tss

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Vypada to, ze 50-te vyroci invaze je neco, co presahuje rozmer ceske politiky. Za prve kdyz NYT srovnavaji Havla k Zemanovi, tak bych si dovolil, ze soucasny president republiky byl ve srovnani s Vencou lahvacem udavacem dokonaly abstinent. Za druhe na rozdil od havloida, evidentne Zeman ma pater, inteligenci a zkusenosti, ktere se pretavili v politickou proziravost. To neni automaticky proces existuje znacne mnozstvi pouze vychytralych idiotu s IQ nad 150. Takze kdyz tedka ma v planu mlcet, tak vi dost zajimavych informaci, ktere historikova za dalsich 50 let v archivech nenajdou (zajimave informace se tam vyskytujou zridka, nepise se o nich anebo si kuryr pocka az prijmce pred nim doruceny papir spali). Bylo naznaceno, ze Moskva by mela otevrit archivy ohledne 68 pro ceske "historiky", at pozadaji UK, USA nebo Izrael o pristup k informacim, garantuju, ze tam jsou pozoruhodne informace o roku 68.

Cesti politici, byvali lokajove a jina kulturni sebranka ma najednou ohromnou starost o vaznost prezidentskeho uradu. Kde tihle "damy a panove" byli, kdyz velky kulturni disident Hutka stvoril velke umeni. Kde je jejich uprimna obava o vaznost presidentskeho uradu? Senatora McKaina nazorove vubec nemusim, ale kdyz jedne huse ulitlo, ze stejne umira. Tak to vyvolalo poboureni. Holt amerika nas vzor na vecne casy, ale je kultura a kultura. Co ma "ceska politicka kultura" pripraveno pro prazaky nechteneho presidenta, rajcata, vajicka, plastove lahve nebo rovnou demokraticke kameni? Jiste pan knize i jini ma na spinu pohunky a ti maji svou luzu na ulici. Gentleman prece nejedna pod uroven.

Chapu znechuceni presidenta republiky Zemana nad chystanym kabaretem, kde politicke mrtvoly budou usilovat o zmrtvychvstani. To, ze si neuvedomuji, ze USA a nektere jine zeme si chteji pres nas vyrizovat momentalni ucty s Ruskem a Cinou u ceskych karieristu a patolizalu neprekvapuje. USA se stahuji z Evropy a svuj zajem uprou na jine regiony ve svete, pochopitelne jeste chteji vytriskat politicky kapital z regionu odkud jdou pryc a to naprosto bezohledne, ponevadz do budoucna s nicim extra nepocitaji. Americanum je treba diplomaticky rict k tomuto tvrde a na rovinu nekde u kaviaru, kdyz se lotr Breznev zeptal lumpa Johnsona na CSSR, tak bylo receno je to vase sfera vlivu. S ohledem na to, by si dnes sve sporne body s Ruskem nemeli vyrizovat na ucet CR. Presidentu Zemanovi bych doporucil setkani s vojaky, kteri bojovali proti sovetum (posadky Ml. Boleslav, Plzen, Slany a jinde individualne). Po plysaku jim nikdo poradne nepodekoval a oni riskovali uplne vsechno.

365838

Příspěvků: 14

15.08. 07:37 nezalezi  Odkedy je Velkomoravska risa ceske dejiny ?
15.08. 07:39  satanisti z vatikánu
16.08. 21:54 Lovec idiotů  RE: satanisti z vatikánu
17.08. 11:35  RE: satanisti z vatikánu
18.08. 12:46  RE: satanisti z vatikánu
15.08. 07:40 nezalezi  este nieco
15.08. 08:24 gippius  21 srpen je nejzneužívanější datum českých dějin.
15.08. 14:56  Rok 1938
15.08. 20:20 Perun Hromovládný  Bitva u Chlumce (1813)
16.08. 08:18 jom  neurath? to je nesmysl
16.08. 11:00  RE: neurath? to je nesmysl
16.08. 21:22 Croix  RE: neurath? to je nesmysl
19.08. 15:45 Pátá Mojžíšova 7:24  RE: neurath? to je nesmysl
16.08. 18:15  Dokonce NYT, tss, tss. tss

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 4

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 874