Diskuze k článku

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Příspěvků 21

28.11.2017 0:22

Tedy fakt nevím proč to ty nad pásmem debility překvapuje?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Odpočátku vrcholnou arogancí seladoni hýřili.[chechtot]
Vložený obrázekVložený obrázek
Některé výsledky x-mohly být odstraněny na základě právních předpisů EU o ochraně údajů.

361213

28.11.2017 8:38

EU je totalitní

senil1 hrubisko (zavináč) centrum (tečka) cz 94.?.?.?

EU je totalitní. Snaží se jenom navyšovat svou moc. Profitujeme akorát tak z volného obchodu - ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd... Jinak EU jenom škodí - zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu.

http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-nen...

361214

28.11.2017 11:03

Mnohým to stále nedošlo.

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

O tom dokumentu jsem v roce 2003 nevěděl, ale tušil jsem něco takového, protože soudnému člověku muselo být už tehdy jasné, že přeměnou EHS na EU to neskončí, ale bude pokračovat dál směrem k centralizaci a následné totalitě. Proto jsem v referendu o vstupu do EU již tehdy hlasoval proti, a vyvíjel i příslušnou kampaň proti vstupu. Bohužel, většina spoluobčanů žila pod vlivem masivní pro-unijní kampaně v bláhovém domnění, že české platy a důchody se po vstupu ČR do EU do měsíce srovnají na úroveň německých či francouzských... A to že vyváže případné nevýhody z EU. Naivní představa, bohužel za ni brzy draze zaplatíme. Dnes, po "Lisabonu", žijeme ve zcela jiné EU než v roce 2004, a smyčka se stále utahuje. A referendum o vystoupení z EU v nedohlednu. Ostatně - soudě podle výsledků voleb - z EU chce vystoupit jen cca 15% občanů, 40% je to ganz-egál. Zbytek je pro setrvání v žaláři států a národů.

361216

28.11.2017 14:23

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ObcaneCR.cz 89.?.?.?

Reakce na 361216

V celku souhlas. Bohužel i s tím závěrem 15% vs. 40%. Snažil jsem se na to upozrňovat v několika videodokumentech, ale lidi si
a) myslí, že EU a migrace jsou dvě zcela nezávislé nebo
b) čechofobní proti migrantská pozice je falešná
Co je blíže pravděje na každém.
Doplnění:
Už když se vstupovalo (ref. 2003) tak špičky věděli, že Niceská smlouva končí a pravidla budou jiná (podrobnosti: Konvent o budoucnosti EU 2002-03), zde se upekla Ústava EU, nechvalně veřejnosti známá odmítnutím referendy ve Francii a Nizozemí. V roce 2007 ji Německo přebalilo do Lisabonské smlouvy, vyřadilo slovo "ústava" z názvu a vnutilo lidem v EU bez referenda (kromě Irů, tam to možné prostě není, jak to vyřešili je všeobecně známo).
O záměru věděla: ODS, ČSSD, KDUČSL
ODS:
Zahradil, t.č. 1.místopředseda ODS a člen Konventu
Zieleniec (SNK ED)
- oba dva se stali následně prvními eurohujery, místo po Zahradilovi převzal
Nečas (zastupující Zahradila v Konventu),
Pro osvěžení paměti: Nečas, Zahradil podporují US vojska na území ČR, ale to uvědomělým voličům ODS nebránilo ve volbách 2010...

ČSSD+KDUČSL: V době Konventu - ministr zahraničí Kavan, následně Cyril Svoboda (KDU-ČSL), který se nechal zastupovat Janem Kohoutem (ČSSD) - 1.náměstek min.zahraničí, bývalý člen KSČ a absolvent moskevské MGIMO... z kterého se pak stal stálý představitel při EU za ČR po Teličkovi.
Tedy - vysocí zainteresovaní se dostali na zlatá místa, tím se zajistilo mlčení.

Shrnuto: Už v době referenda se vědělo o obsahu Lisabonské smlouvy, ale zatajilo se to lidem. Pokud se ODS profiluje jako konzervativní euroskeptická strana, je to další podvod k podchycení těch, kteří nesdílí optimismus jako např. voliči TOP (Totální Odpad Politiky), tak aby se zabránilo ztrátě kontroly nad masou voličů. Víc je už otázka hlubších analýz a souvislostí. Každopádně, co je ODS zač vypovídá i její hlasování o referendu k LS (2009), jak hlasovali vládní ministři ODS v případě přijetí LS a v neposlední řadě osoba Fiali a jeho panevropská minulost. Opravdu jen neznalý může hovořit o euroskeptické straně či snad ještě hůř o straně hájící národní zájmy... Malý předvolební medailonek ODS:
https://youtu.be/ET-FB27nJ4g

361219

28.11.2017 22:08

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 361219

V tom vašem videu to máte krásně shrnuto...
O ODS jako takové si nedělám nejmenší iluze, ani dříve, ani dnes. Jejich hru na euroskeptiky může nyní baštit leda dokonalý hlupák, případně ten, komu ta hra vyhovuje.
Ale kladu si otázku, jakou roli teď hraje exprezident Klaus, prof. Klaus mladší a hradní exkancléř Petr Hájek, se svým silně proti-EU naladěným serverem PROTIPROUD...? Pozdní procitnutí? Falešná hra na euroskeptiky, jako případná další past na voliče s protibruselským naladěním?
Nevěřím, že když tu EU-past větřili v roce 2003 (a i dříve) někteří nezasvěcení občané (jako třeba já), tak že o ní nevěděl i V.Klaus starší, coby předseda parlamentu či premiér...! Přesto v roce 1996 podal za ČR přihlášku do EU, a v roce 2003 při referendu doporučoval občanům hlasovat PRO vstup!!!
Mají většinu voličů za rohatá zvířata, a bohužel mají pravdu.[naštvaný]

361226

29.11.2017 0:04

RE: Mnohým to stále nedošlo.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 361226

Možná má Klaus mladší opravdu úkol říkat jakoby navenek pravdu a tím shrábnout poztrácené ovečky. A až ovečky pochytají, tak je zase podrazí jako obvykle.

ODS - "organizace destrukce světa" je podle mě odepsaná a volit ji může jen naprostý hlupák s krátkou pamětí.

361228

29.11.2017 9:56

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ObcaneCR.cz 89.?.?.?

Reakce na 361226

Opět mohu jen souhlasit s Vaším textem. V 2003 jsem sice nevěděl o pozadí EU, ale nebylo třeba stačil selský rozum. Jednoduché zamyšlení nad tím, že kapitalistický Západ nám bude dávat peníze pro nic za nic. Což postrádalo zcela logiku základu kapitalismu. Už tehdy de facto došlo k prvnímu většímu vymytí hlav společnosti ušlechtilými "lidskými právy, humanitou, solidaritou a pomocí". A co se děje dnes?!
K těm osobám - Klaus st. je pro mne osobně ukončená kapitola. Což neznamená, že by nemohl sehrát ještě nějakou úlohu vzhledem ke svojí autoritě a krátké paměti občana. V tisku 2003 (MF DNES 05-2013) byl peskován že nemá dostatečně bruselské nadšení, zde bych tedy nepoužil Vaši formulaci, ale nemohu vyloučit, že před referendem během června se "neohnul" a jasněji krystalizoval jeho postoj. Mám rozdělané nějaké věci, takže si to záhy prověřím.
Klaus ml. - pokud by měl tolik "národní inteligence" jakou prezentuje, nemohl by kandidovat za ODS. Tím spíše, když musí vědět mnohem víc než kdejaký člen ODS v rámci rodinných vazeb. Kdo je Fiala. Teoreticky min. školství - hezky se vyjadřuje v médiích, případ hidžábu, inkluze atd. To vše je líbivé, ALE může sem dát někde odkaz, kde se jasně a ostře vyjádřil na působení neziskového sektoru a ŘEŠENÍ tohoto klíčového nešváru? Není mi známo, že by k tomu někde před volbami došlo. Co je horší, v programu ODS ani slovo o nezisko. sektoru.
Hájek - je pro mne nečitelný. Kam jej zařadit a na podkladě čeho?

Sestavení vlády:
Docela věštění. ODS trvale odmítá účast, ANO opakovaně nabízí. Kupka (ODS) místy jemně obrušuje hrany. Příprava na 2.pokus s odůvodněním "státotvornosti politiků"? Jak by ovšem řešila ODS a ANO otázky:
a) EET (pro ODS závazek vůči soukromníkům)
b) inkluze - zavedení Sorosovy agendy za vydatné pomoci ANO vs. ODS a zrušení inkluze s potenciálním min.školstvím v čele s Klausem ml.?
https://youtu.be/39s0LMTdXxw

A korunu všemu - pokud se to potvrdí - herec na min.zahraničních věcí - v čele agendy GRV (Globální Rozvojové vzdělávání)...?
1.díl https://youtu.be/eYd_mhBA-jA
2.díl https://youtu.be/AktAMDSernI

To je opravdu nestravitelná kombinace pro voliče. Nicméně v českých poměrech kvality potravin, už si občan přivykl a u dalších voleb (parlamentních) by si přidal. Ovšem, co ty komunální?

361233

29.11.2017 10:49

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 361233

Přesně. A co se týče komunálních voleb?
U bezskrupulózních politiků, bažících po korytě, je na místní úrovni možné úplně všechno. Jakékoliv účelové koalice, složené ad-hoc ihned po volbách, v zájmu sebezáchovy. Třebas i ze subjektů, které si v rámci předvolebního "lítého" boje šly do poslední chvíle "po krku"...
Např. v našem městě měli před 3 lety tito výtečníci sestavenou koalici již 25 minut !! po vyhlášení výsledků voleb... Koalice se rozprostírala "doširoka" (díky jejich vol. výsledkům) - od ODS a TOP09, samozřejmě přes KDU, až po ČSSD - všichni tito proti nejsilnějšímu ANo šéfe. Stará mafie, která se doposud u vesla poctivě střídala, prostě nechtěla pustit ke kormidlu tu úplně novou, aby jejich lumpárny nevypluly napovrch... A že jich za uplynulých 25 let, tedy do roku 2014 bylo! Takže v tom jedou dál a za poslední 3 roky přibyly další - krajně nevýhodné smlouvy pro město, předražené zakázky, kšeftíky pro zaháčkované firmy, podivné odprodeje obecního majetku, apod... česko přeci snese fšecko a daňový soustrastník to zaplatí! [naštvaný]

361235

28.11.2017 14:41

RE: Mnohým to stále nedošlo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 361216

> z EU chce vystoupit jen cca 15% občanů

Vy se podivujete, pane Romane1, že "mnohým to stále nedošlo". Já se na rozdíl od Vás domnívám, že mnohým nám to dojít ani nemůže. Proč?

Důvodem je Paretiho pravidlo. To říká, že cca 15% populace tvoří schopní lidé. Vzdělaní lidé, kteří se dokážou postarat sami o sebe. O své blízké. Lidé, kteří se umějí správně rozhodovat. Lidé, kteří díky těmto svým schopnostem vlastní 85% společenského bohatství. Tito lidé také dobře vědí, že ke svému životu potřebují především SVOBODU. Bez ní jsou jim jejich schopnosti k ničemu. Viz éra siocialismu u nás.

Po čem tedy baží oněch zbývajících 85% populace? Proč tito lidé nikterak netouží po svobodě? Oni netouží po svobodě proto, že se sami nedokážou správně rozhodovat. A jejich nesprávná rozhodnutí jim opakovaně přinášejí tvrdé životní lekce (viz například podíl zkrachovalých partnerských vztahů). Tato většina neschopných členů lidské populace dává přednost vrchnosti. Ta je totiž zbaví nutnosti samostatně se rozhodovat. Rozhodne (viz EU) za ně. Neschopní lidé místo svobody žádají své JISTOTY.

V čem tkví ta nejvyšší jistota? No přece v socialistickém přerozdělování. Díky němu i na toho nejhoršího lempla vždy zbyde dostatek zdrojů. Důsledky? Vláda socialistických principů a nesmyslného přerozdělování v EU.

Závěr? V demokracii vládne většina. Bohužel. Dokud někdo osvícený nenavrhne lepší systém řízení společnosti, budeme my neschopní demokraticky vládnout i nadále. Sami se rozhodně svých jistot nevzdáme.

Vojta

361220

28.11.2017 22:19

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ROMAN1 2a00:x:x:x:x:x

Reakce na 361220

Já se nepodivuji, pane Vojto, jenom konstatuji. Jinak je to zhruba asi tak jak píšete.
Jisté výhrady bych měl pouze k tomu přerozdělování. Pokud se toto děje v rámci jednoho národa (nebo ještě lépe v rámci regionu či obce), a pouze v určité míře, je to pro národ ku prospěchu. Pokud však přerozdělování jde přes hranice národního státu, už je to ke škodě. A při přerozdělování v rámci neomarxistické doktríny multikulturního a multirasového guláše je to úplná katastrofa.

361227

29.11.2017 0:10

RE: Mnohým to stále nedošlo.

F&T 212.?.?.?

Reakce na 361220

V Indii byl kdysi kastovní systém, který měl zaručit, že schopní lidé budou ve vyšších kastách a ti obyčejní už nebudou moci škodit.

Ale tento systém se zvrhnul, protože nahoru probublali právě ti nejhorší / všehoschopní se špičatými lokty a začaly ty pod sebou dusit.
Rodičům i v té nejnižší kastě se může narodit nadané dítě a obráceně se rodičům v té nejvyšší kastě může narodit pěkný grázl.

361229

3.12.2017 12:47

RE: Mnohým to stále nedošlo.

ppppp 85.?.?.?

Reakce na 361220

Mate v prispevku 2 vazne protimluvy, nebo chyby logiky. Ten prvni je, ze tvrdite, ze tech 15% schopnych vlastni 85% bohatstvi. To je nesmysl. Tihle schopni casto nevlastni dohromady nic. Protoze schopnost se postarat je zcela neco jineho, nez schopnost nakrast, osulit jineho.
Pak v poslednim odstavci "my neschopni demokraticky vladnout....".
To je nekolikrat prolozena blbost pres sebe. Bez ohledu na vyznam a definici pojmu.

361294

28.11.2017 13:11

Polytyk z východu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Nedlouho poté, co po listopadu roku 1989 vylezli v zimě moravští ogaři z vinných sklípků, a divili se že nikdo nechce příspěvky do KSČ, a pak se dostal do vlády rotný Topolánek, řekl jednou rozčileně ale zcela upřímně před volbami na politickém volebním mítingu nějakému dotírajícímu voliči, zapomenuv, že má zapnutý mikrofon:

Vy musíte bejt člověče úplně natvrdlej. To si myslíte, že kdybychom řekli voličům, co chceme po volbách doopravdy udělat, že by nás zvolili ?

Když to zaburácelo do sálu, někdo to urychleně vypnul. Od té doby mají na všech mikrofonech nejen ve sněmovně varovná rudá světýlka...

[velký smích][velký smích]

361218

28.11.2017 17:00

Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008

pozorovateľ 217.?.?.?

21. Evropa
=========

…kapitola bola napísaná v dobe, keď v EU prebiehala snaha o prijatie tzv. Európskej ústavy. V dobe písania knihy bola táto ústava zablokovaná odmietavými postojmi Holandska a Francúzska a autor predpovedal, že bude schválená obkľukou pod iným menom. (Čo sa naozaj stalo a bola schválená v podobe Lisabonskej zmluvy a pre istotu po predošlých skúsenostiach tentoraz bez schvaľovania občanmi v referendách, moja pozn.)

…autor poukazuje na to, že EU vykazuje všetky znaky skrytej totalitnej krajiny.

…jej jednotlivé nové vlastnosti sú zavádzané bez potrebnej diskusie s občanmi, často doslova potajomky. Euro väčšinu krajín EU ekonomicky poškodí.

…EU porušuje mnoho princípov demokracie:

– sú schvaľované zákony obmedzujúce prístup občanov k textom schvaľovanej a schválenej legislatívy
– niektoré schválené dokumenty nie sú vôbec verejne publikované a nie je možné do nich ani na požiadanie nahliadnuť. A to ani pomocou súdnej žaloby (moja poznámka: ukážkovým príkladom tohto prístupu bolo utajované schvaľovanie kontroverznej zmluvy TTIP)
– zákony sú v EU prijímané v tak rýchlom tempe a v takom množstve, že o nich nemajú prehľad dokonca ani europoslanci
– demokraticky volený europarlament nemá takmer žiadne právomoci, iba poradné a deklaratívne (schvaľovanie rôznych nezáväzných výziev)
– celá moc v EU je v rukách občanmi nevolených samozvaných inštitúcií: Európska komisia, Európska centrálna banka, Európsky súdny dvor.
– neexistuje trojpilierová deľba moci na zákonodarnú, výkonnú a súdnu. Tie isté osoby majú v EU všetky tri právomoci.
– mnohé zákony sa pretláčajú v tichosti. Ak si ich verejnosť nevšimne, tak začnú platiť, ak sa verejnosť ozve, stiahnu sa a po čase v tichosti schvália nanovo.

…potom sa kapitola venuje téme chystanej Európskej ústavy a upozorňuje na niektoré úplne absurdné špecifiká:

– mnohé texty nie sú v euroústave vôbec definované, budú určené až neskôr pomocou vykonávacích vyhlášok. Tie tak môžu mnohé honosne znejúce pasáže z textu euroústavy obrátiť na úplný opak.
– oslabuje sa zákonodarstvo v oblasti sociálnej solidarity a ochrany bežných občanov a naopak posilňujú sa práva veľkých korporácií
– umožňuje použitie trestu smrti v prípade mimoriadnych udalostí (vzbury, povstania). Zároveň povoľuje neobmedzené zatýkanie, vrátane nezletilých a duševne chorých
– možnosť zadržiavať ľudí vo vyšetrovacej väzbe až 9 mesiacov bez vznesenia obvinenia
– obmedzenie práva na informácie a na prejavenie názoru
– povinnosť pre štáty financovať sa pomocou úverov od súkromných bánk (!!!)
– oslabuje sociálnu ochranu zamestnancov, umožňuje zvyšovanie pracovného času až na 65 hodín týždenne…
– zavádza “právo” na prácu už pre 13-ročné deti

…v závere kapitoly autor píše, že v trezoroch vlád EU sú už pripravené hotové plány na na...Automaticky kráceno

361221

28.11.2017 17:03

RE: Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008

pozorovateľ 217.?.?.?

Reakce na 361221

(pokračovanie)

…v závere kapitoly autor píše, že v trezoroch vlád EU sú už pripravené hotové plány na nastolenie nového svetového poriadku a iba sa čaká na vhodnú zámienku, kedy bude možné začať tieto plány realizovať (moja poznámka: kniha bola napísaná v roku 2008. V súčasnosti tu máme imigračnú vlnu moslimských džihádistov, rastúcu hrozbu terorizmu a “extrémizmu”, čo sú zrejme práve tie zámienky, ktoré vlády EU potrebujú na začatie realizácie projektu NWO v EU)

…v závere autor poznamenáva, že EU bude mať krátku budúcnosť, pretože v rámci budovania NWO budú v dohľadnej dobe EU a USA demontované a v súčasnej podobe prestanú existovať. (čo je tiež vcelku vizionársky odhad na rok 2008, ktorého realizáciu vidíme v súčasnosti v podobe stupňujúceho sa politického chaosu v EU aj v USA)

celá kapitola 21: https://diskuter.wordpress.com/kniha-2-kapitola-21...

komentáre k ďalším kapitolám knihy:

https://diskuter.wordpress.com/2017/10/31/robin-de...

https://diskuter.wordpress.com/2017/11/02/robin-de...

361222

28.11.2017 17:17

Výroky európskych politikov

pozorovateľ 217.?.?.?

Krátke ale drsné...

To je docela síla. Výroky evropských politiků, ze kterých by vás mělo dost mrazit...
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16352...

Perla týždňa. Pozoruhodné výroky známych ľudí…
http://www.napalete.sk/perla-tyzdna/

361223

29.11.2017 2:04

RE: Výroky európskych politikov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 165.?.?.?

Reakce na 361223

Chlape vážně, vy byste měl dělat tandem s Kollerem a nemohli by svěřené tahat na vařené nudli. A kdyby to editoval .lak tak sorry, skromně ne?
Vložený obrázek Vložený obrázek

361230

28.11.2017 22:00

Dokument od koho, pro koho, utajován před kým ????

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Kdo se měl řídit dokumentem od neznámého úředníka? Vlády, poslanci? Nakonec nic netušící předseda vlády doporučil referendum pro případný odchod z EU, a sám se divil, že lid ho využil k odchodu. Ti Britové mají ale tajné dokumenty! Až odtajní že tráva je zelená, to bude teprve mazec !!!

361225

29.11.2017 11:14

Dovolím si přitáhnout Vaši pozornost k ještě horšímu aspektu věci

Velekněz Ratata 88.?.?.?

Siru Edwardu Heathovi, to před pětačtyřiceti lety ještě dělalo opravdu starost a stálo mu to za utajování. Ale dneska??

Dneska se zvěrstva, která by se Heath, neboli ještě ta stará dobrá churchillovská škola imperialistická, aspoň snažila před národem decentně zatloukat, deklarují otevřeně, s veselou myslí : Imigrantské kvóty. Příprava na "Dublin 4". Otevřená deklarace postihů (krácení fondů). Dle zásadní analýzy Úřadu vlády „Přijetí eura je pojistkou pevného ukotvení země v EU“. Jinými slovy nějaký horlivý idiot z ÚV(lády) radostně bleje něco, o čem by takový Heath radši držel hubu, jinak tyto dny zcela neviditelný Sobotka s tím hrdě dnes jde na dosluhující vládu a mnozí moudře přikyvují.

Je na druhé straně pravda, že omerta ohledně skutečných záměrů, či spíše motivací a dlouhodobých cílů elit je dneska ještě asi krutější, ale jestli ono to nebude tím, že, přes všechny romantické řeči o staleté tradici iluminátského řízení světa, se to teprve těm dnešním elitám začíná tak trochu dařit. Či přesněji řečeno začínají "vidět na konec" a už na to mají ty opravdu husté globální digitálně phinanční knoflíky.

361236

3.12.2017 12:57

Bych opet pripomenul

ppppp 85.?.?.?

jeste spolek www.paneuropa.org kde je viceprezidentkou europoslankyne Zaborska ze Slovenska. Cesko tam take ma sve zastoupeni.
Tento spolek neco vi, co nevime my, a ve kterem se promenaduji nekteri politikove, dokonce voleni, coz povazuju za jaasny stret zajmu.
Je to Kalergiho-Habsburguv spolek, staci precist uvod, kde to vubc netaji, sleduji jakousi Kalergiho linii, ktera se dnes obvykle oznacuje za spatnou.

Co se udela se starym strojem, jez ma nepouzitelne nebo zastarale rizeni? Vynda rizeni a predela, nebo cely stroj putuje do srotu. Pokusy lustit, pitvat, vratit minulost, nebo zpetne inzenyrstvi jsou efektivni jenom malokdy, a jenom v oduvodnenych pripadech.

Stejne se divam na tenhle dokument v clanku. Anglicko je kolebkou intrik, nemame cas lustit, co je z toho pravda, nebo se v tom topit. Je treba jednat efektivne s ohledem na nabyte historicke skusenosti, ne otalet doblba, az to tady zaplavi, a nastoli diktaturu vyrazne horsi, proti ktere se ta minula dala povazovat za relativni svobodu. Absolutni svobody dosahnout nelze uz jen proto, ze nas je moc a platie dane.

Dnes je EU necitelny moloch, ktery v kuse lze, je neduveryhodny a je treba z nej rychle pryc. I za cenu stradani. Stradat stejne budou pri tomhle systemu vsude, nic na svete neni perpetum.

361295

3.12.2017 13:13

Proc jsme vlastne chteli EU?

ppppp 85.?.?.?

Tak proc jsme vlastne chteli EU? Nekdo nas namotal, ze vlastne jde o efektivni protivahu USA, a ze se muzeme mit jako oni, kdyz budeme pracovat jako oni, stylem ONI.

To ale uz davno neni pravda, jednak proto, se v USA neni vyssi mira svobody, ani vyssi socialni jistoty. Ani relativni prumerne mzdy, ani relativni zamestnanost.

Pak je to proto, ze nema smysl vytvaret uzemni seskupeni jako EU, kdyz nasi spolecnost vyrazne vice ovlivnuji nadnarodni a naduzemni korporace, nez nejaky uzemne-spravny spolek, ktery na tyhle korporace ma smesny vliv, a spise ty korporace diktuji pravidla jim.

Proto take nema smysl se upinat ne megavelke uzemne-spravni celky, ktere nemaji jak zvysit efektivitu, mohou spise z te zbyle efektivity jen dale odcerpat, a prilepsit konkurenci.

Hledme si spolku, na ktere mame dosah, a ve kterych si dovedeme nastavit efektivni pravidla hry. Dneska mozna mohou zautocit na nejaky stat, ale na vice statu je to uz slozitejsi.

Je moznost, ze treba "Sorosovci" takhle hati spolek EU, a EU s snazi byt velkou, aby tomu mohla celit, dosavadni vyvoj vsak spise sleduje verzi, ze vedeni EU je mozne uplatit a svest z cesty rychleji, nez by doslo k pozitivnimu posunu. Ti urednici jsou prilis vzdaleni realite, a neni to dobry model. Proto pryc, dokud to jde.

361296

Příspěvků: 21

28.11. 00:22  Tedy fakt nevím proč to ty nad pásmem debility překvapuje?
28.11. 08:38 senil1  EU je totalitní
28.11. 11:03 ROMAN1  Mnohým to stále nedošlo.
28.11. 14:23 ObcaneCR.cz  RE: Mnohým to stále nedošlo.
28.11. 22:08 ROMAN1  RE: Mnohým to stále nedošlo.
29.11. 00:04 F&T  RE: Mnohým to stále nedošlo.
29.11. 09:56 ObcaneCR.cz  RE: Mnohým to stále nedošlo.
29.11. 10:49 ROMAN1  RE: Mnohým to stále nedošlo.
28.11. 14:41  RE: Mnohým to stále nedošlo.
28.11. 22:19 ROMAN1  RE: Mnohým to stále nedošlo.
29.11. 00:10 F&T  RE: Mnohým to stále nedošlo.
03.12. 12:47 ppppp  RE: Mnohým to stále nedošlo.
28.11. 13:11  Polytyk z východu.
28.11. 17:00 pozorovateľ  Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008
28.11. 17:03 pozorovateľ  RE: Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008
28.11. 17:17 pozorovateľ  Výroky európskych politikov
29.11. 02:04  RE: Výroky európskych politikov
28.11. 22:00  Dokument od koho, pro koho, utajován před kým ????
29.11. 11:14 Velekněz Ratata  Dovolím si přitáhnout Vaši pozornost k ještě horšímu aspektu věci
03.12. 12:57 ppppp  Bych opet pripomenul
03.12. 13:13 ppppp  Proc jsme vlastne chteli EU?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 6

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,63 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,51 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 901,62 Kč
1 unce stříbra
491,12 Kč
Bitcoin
948 557,10 Kč

Poslední aktualizace: 23.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 2 819