Diskuze k článku

Na Středním východě dochází k drastickým změnám, a to neuvěřitelně rychle

Příspěvků 19

9.3.2017 8:01

Málo informácií

omar 147.?.?.?

Tu sa ťažko niečo pridáva. Máme zúfalo málo informácií, tá svoloč cenzuruje čo sa dá. Zdroje nie sú, ťažko sa hľadajú.
Vďaka za tento článok!

356362

9.3.2017 11:22

Musel jsem článku dát za 3

hestroy 77.?.?.?

> že předá oblasti, které jsou západně od ohniska bojů, syrským vládním jednotkám

No, tak vzhledem k tomu, že ohnisko bojů je právě to, co bylo předáno SAA, tak tomu nějak nerozumím. V originále je "flashpoint town", takže by to mělo být přeloženo spíš jako území na západ od Manbidže.

http://syriancivilwarmap.com
https://www.almasdarnews.com

> Nyní je město v arabských rukou a Turecko nemá důvod jej napadnout. Sýrie a Turecko nejsou spolu ve válce.

Tak tohle už je úplný nesmysl, protože Kurdové nepředali Manbidž, ale vesnice v nárazníkovém pásmu. Ani ho předat nehodlají, neboť si to území nárokují pro svůj budoucí stát.

Sýrie a Turecko spolu ve válce samozřejmě jsou, i když nikdy nebyla vyhlášena. Všichni v Sýrii vědí, kdo jim zabral sever a kdo ukradl co se dalo. Turecká armáda a její retardovaní turkmenští žoldáci zajali několik syrských vojáků a občas po sobě střílejí. Samotný rychlý zábor území severovýchodně od Allepa byl proveden kvůli tomu, aby Turci neukradli ještě větší kus Sýrie, zejména samotné Allepo, na které si jejich sultán dělá nárok.

>Výsledkem úspěšné ruské intervence je, že se Turecko může nyní zaměřit na své plány, pokud jde o přesun k městu Rakka
> To znamená, že nedojde k žádnému střetu mezi Tureckem a Sýrií.

Další várka blábolů, vypadá to, že autor by uvítal, aby Turecko kradlo půdu dál. Ke střetu nedojde zatím, ale pokud bude chtít Sýrie vrátit, co Turecko ukradlo, po dobrém to nepůjde.

>To by znamenalo usmíření se Saúdskou Arábii, která podporovala syrské rebely – tedy něco, co bylo před nějakým časem zcela nemyslitelné.

Nesmysl. Celkově je autorův nemístný optimismus znakem naprostého nepochopení situace.

356365

9.3.2017 19:02

Mašurko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Ide to presne podľa vízií Nostradama. Ja som pred 4-5 rokmi hneď pochyboval, že by sýrska vojna prerástla vo svetovú, rovnako Ukrajinský oligofašizmus..
Nie nie, skrátka, všade po svete sú ešte početné skupiny mocných, ktorý by v skutočne Veľkej vojne mali veľa čo stratiť, i napriek tomu, že mnohé podzemné kryty a mestá sa už vybudovali. (Ale človek nie je krtko, a radiácia sviňa je!).
Skrátka až do výbuchu ničivej sopky v Európe r. 2021 bude v planetárnom merítku relatívny mier ako je už skoro 80 rokov...Až potom, v dôsledku vulkanickej zimy započne to kruté kto z koho...
Záznamy z Akaše sa zmeniť nedajú, základné míľniky budúcnosti žiadna ľudská vôľa neovplyvní. Ostalo užiť si posledných cca 96 mesiacov života ako sme ho poznali, koniec koncov revolúcie tu vždy boli - 1789,1848/49 a pod. takže toto ja nepovažujem za kataklyzmatické. Ale od júla 2021 bude ľudský rod skôr štatista, aktér len svojou hlúposťou.

356372

10.3.2017 0:35

RE: Mašurko

udo2 95.?.?.?

Reakce na 356372

Bu-bu-bu! [velký smích]

Osud je dopredu daný,
všetko je v prdeli
a zabalme to radšej hneď
..Maliar čertíka stenový

Strádanie, alebo NO-strádanie?

Poprosím Majstra M. rovno
o zoznam koncov sveta
na najbližších aspoň sto rokov

356373

10.3.2017 23:39

RE: Mašurko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 356373

Je nutné rozlišovať medzi osudom a predurčením.
Osud môžeš svojím pričinením ovplyvniť zmeniť, zlepšiť, zhoršiť. Predurčenie je mimo vôľu človeka - kde sa narodil, do akého spol. postavenia, v akej historickej dobe, že je smrteľný atď.
A nesúhlasím ani s tým, že ..."zabaľme to radšej hneď"
Síce všetky katastrofické udalosti spoločnosť šokujú, lebo ich predsa neočakáva, vôľa po živote je silnejšia a nikto nikdy (psychicky zdravý) nič nebude "baliť". Ide len o to, že na dvadsiate roky XXI. storočia sa nanešťastie ako uliata hodí fráza z tej rozprávkovej knihy kníh, že..."a živý budú závidieť mŕtvym"..
P.S. Čo vy osobne rozumiete pod KONCOM SVETA?
1. Spoločenský prevrat a revolúcie? Ja si myslím že to je blbosť, lebo od nepamäti tak bolo, že určité skupiny sa násilím predrali k moci a predstaviteľov starého režimu to stálo hlavy. Napr. Francúzsko 1789 a ďalej, Rusko 1917 a ďalej, či Taliansko 2019, ale v zásade platí, že spravidla po revolúcii býva nový teror horší ako bola svojvôľa starej vlády, či aspoň rovnaký.
2. Prírodné katastrofy? Na Zemeguli niet väčšej prírodnej pohromy ako erupcia tzv. supervulkánu. Naposledy Toba cca pred 74 000 rokmi, a predsa, vymieranie síce odniesli isté formy života, ale svet to "prežil". I najvážnejšia prírodná katastrofa môže dramaticky zmeniť klimatické podmienky, ale behom storočí, najneskôr tisícročí nastúpi regenerácia prostredia i životných foriem. Toto je skôr prirodzený kolobeh organického života na planéte, ale nie koniec sveta!
3. Vašej predstave by (domnievam sa) najviac vyhovoval prelom tzv. kozmických epoch, lebo spravidla ho sprevádzajú kolapsy častí zemskej kôry a dramatické premeny fyzicko-geografickej tvárnosti zemského porvrchu v zmysle rozloženia pevniny a morí. A i keď nie je jasné čo to spôsobuje..(možno neznáme kozmické vplyvy, niekto by tvrdil, že atak asteroidov, iní, že vraj Boží zásah apod.) toto sa nás netýka, lebo to nevieme vysvetliť. Za to sa môžme akurát "poďakovať" misionárom a fanatikom RKC, že v minulosti takmer všade po svete spaľovali všetky cudzie "posvätné učenia a náuky" ako diabolské..Zo zbytkov výskumov archeológov za pomoci a spolupráce astronomov sa potom síce v našom storočí podarilo vypočítať takýto predel epoch (v prepočte na náš kalendár 14.12. MMCXVI ), ale je nám to platné asi ako mŕtvemu boty, lebo nemáme ani páru čo to znamená, čo sa asi má stať. Určite to nebude koniec života na Zemi, osobne tipujem, že sa akosi zmení kvalita slnečného žiarenia či svetla dopadajúceho z kozmu na planétu, ale je to len môj súkromný odhad, taký výstrel do tmy. A je to aj celkom irelevantné, lebo to je tak ďaleko, že to mňa, ani naše deti "už zuby nebudú bolieť."..

356398

11.3.2017 14:40

RE: Mašurko

udo2 95.?.?.?

Reakce na 356398

Otázka rozlíšenia prorokov (prognostikov)
od projekčných šarlatánov je ďalšia vec.
A tak aj metodológia interpretácie ich vyjadrení.

Ostatne, "šikovný" interpretátor..analytik, štatistik..
vám aj "Z hovna bič upletie" ..ako sa na dedine hovorieva.
Ďalšia už potom otázka je, čo s tým bičom zamýšľame, že?
Skrátka a dobre, predsa len o nástroj ide. ("How?" )
Nemenej podstatné je to "What?"

K téme..
Je jedna optimálna evolučná trajektória.
Jej cieľ, záverečný transformačný stav danej etapy je daný - osud.
Kto ho chápe, vie, čo ho čaká, keď sa Mu priečiť bude.
Kto nechápe, realite sa bráni,
toho nevyhnutne "osud" dávi.

Miera odklonu od optima
je proporcionálna miere kumulácie "nešťastí".
Platí hlavne i v kolektívnej psychike s nasledkom obetí na jej najslabších článkoch..

Toľko k pohľadu z pozície základov sociologickej mechaniky.

"Boh" (ak existuje), vyzerá (keď sa po priRode, uniVerse rozpozrieme),
že sadista asi nie je. Ako inak opice - ovce k mysleniu, evolúcii chápania, intuície, svedomia motivovať, zvery k transformácii v ČeloVěka motivovať?
..až potom sa ďalej i s loďou menom Zem ísť môže..

Ono tzv. "etnografický materiál" = Človeku podobné opice (Planéta opíc) sú podvedome slobodné. Myslieť si môžu, čo len chcú, no ich sloboda pri kontakte s objektívnou realitou končí. Čím viac je ich chápanie odklonené, tým horšie osud svoj uchopiť môžu.

..a ich strihania a rezania sa chopia tí, "anjeli" padlí, čo čo i len trochu viac, ako obete ich chápu. Keďže sa o vedomosti v rámci podprahovo-otrokárskej infopyramídy deliť bránia, ďalšie sociologické pravidlo ich k tomu vedie, že vždy cez pokušenie moci do noci padnú. Rozprávka O Panovi Prsteňov..

"Mierou svojho chápania pracujeŠ na seba a mierou nechápania na toho, kto chápe viac."
..postačuje v základných črtách rozlíšenia objektívnych dominantných socionaturálnych dejov (procesov) v ich vzájomnej previazanosti, od tých iluzórnych = virtuálnej.."umeleckej" reality tých pseudonáboženských, médeálnych, atď..
Toť hlavné praVidlo možností presadzovania akéhokoľvek riešenia, názoru v reálnej polyTikos. Umenie možného

Výraz "Náhoda" je asi najväčšie sprisahanie (konšpirácia), aká existuje.
Niet jej. Ilúzia. Pasca. Ňou sú koly kóšiara spájané..a mysle oviec delené.
Akékoľvek cykly vývojovej-rozvojovej špirály (včítane tých kozmických),
sú tu pre našu pomoc.

..a rozvoj sa od degradácie odlišuje otázkou morálky,
na ktorú práve preto vždy prvý útok sociopata šikovného smeruje.
Toľko zasa k prebiehajúcej globálnej kulturologickej (informačnej-studenej) vojne.
Vitajte v III.sfetovej v plnom prúde

356412

13.3.2017 11:40

RE: Mašurko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356398

>Čo vy osobne rozumiete pod KONCOM SVETA?
Veľmi správna otázka.
Starý mayovia v tom mali pomerne jasno - aspoň čo sa týka chápania konca sveta. Pre nich bol "koniec sveta" starého nevyhnutne zároveň aj "začiatkom sveta" nového.
Starý poriadok sveta, starý systém fungovania spoločnosti zaniká a na jeho miesto nastupuje nový poriadok a nový systém. Svet sa mení, niečo končí ale zárveň niečo začína. Je to kolobeh svetov, rovnaký ako kolobeh všetkého, čo existuje - ale nie sú to revolúcie, tie predstavujú len zmenu usporiadania v rámci jedného sveta. A sú vratné.
Pri udalosti konca sveta sú zmeny v spoločnosti a myslení ľudí podstatnejšie - a prakticky nevratné. Asi také, ako keď sa pravekí "lovci a zberači" menili na roľníkov a pastierov, a keď sa rodinné tlupy usádzali a spájali a tak vytvárali rody a kmene - a následne národy a štáty.
Ak to niekomu nie je jasné - "lovec" nepotrebuje plánovať v akomkoľvek dlhodobejšom horizonte, myšlienkovo vystačí s najbližším lovom. Žije tu a teraz. A naopak - prežitie roľníka je založené predovšetkým na plánovaní, musí myslieť dlhodobo dopredu, najmenej na jednu sezónu vopred.
To sú absolutne rozdielne spôsoby myslenia - a je takmer nemožné medzi nimi "prepínať". Je síce možné v mysli "simulovať ten druhý spôsob" myslenia, ale nie je to dokonalé.

356444

13.3.2017 19:00

RE: Zmena je Norma..i v priRode

udo31123 95.?.?.?

Reakce na 356444

isto..
re: "To sú absolutne rozdielne spôsoby myslenia - a je takmer nemožné medzi nimi "prepínať"."

určite, pokiaľ vnímate
A) cyklické (resp. špirálovité) chápanie sveta a
B) lineárne ako rozdiel.

Lineárne chápanie je predsa iba kružnicový výsek (časť cyklu) pri jeho dostatočnom priblížení (diskreditácii). Predtavte si pohľad lupou na kružnicu..
Kto sa ale pozerá iba lupou (čo ale je samozrejme občas nutné),
tom nevyhnutne ujde kontext celého deja, mozaiky.

Preto dnes operačná propaganda kulturologického inžinierstva typu
"ži tu a teraz". Okrem fatálnej egoizácie (opak skutočného inDiviDua)
spôsobuje nevyhnutne i oslepenie budúcej obete (strihanej, prípadne rezanej ovce). Pasca. Neschopnosť vnímania mozaiky, obrazná slepota kaleidoskopu ako v masovom drogenrauši na psychadelikách, alebo v nejakých pseudonáboženstvách. Ostatne podobne sa používa aj druhý extrém tejto "spojenej nádoby".. v týchto prípadoch hrubo zneužitého sociálnoinžinierskeho nástroja na účely asociálnoinžinierske.

V tomto zmysle je naopak, PRIMERANÉ prepínanie nutnosťou.
Hurvajs:
"Jo taťuldo, přesně tak, jak říkáš, ale úplně naopak"

Zatiaľ nemáme dôkaz, že vesmír má začiatok.
Potom musíme vedecky vychádzať z toho, že nemá ani koniec.
VesMier vyzerá byť vskutku večný a nekonečný. (nevieme čo je mimo neho)
Pamätáte na "Nikdy nekončící příběh" a jeho "Nicotu"?
Skúste si to predstaviť naopak..

Ako ste ale inak povedali..či UniVersUm pulzuje, alebo aké má cykly (ako sa správa v čase, jeho etalónová frekvencia, etc..) je už zase vec ďalšia..

356448

15.3.2017 0:35

RE: Zmena je Norma..i v priRode

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356448

nerieš vesmír - ten si štrnásť miliárd rokov poradil bez nás, poradí si bez nás aj v ďalších miliardách
Čo ale treba riešiť, je ľudská spoločnosť.

356483

15.3.2017 8:55

RE: Zmena je Norma..i v priRode

udo31123 95.?.?.?

Reakce na 356483

Prostredie..Ni(e)koho prostriedok

Myslíš, že je rozumné, zdravé neriešiť, ignorovať prostredie,
nesnažiť sa ho pochopiť, cykly - základné frekvenčné charakteristiky jeho vývojovej špirály?
(statiky vo vesmíre nikde niet rovnako, ako absolútneho chaosu)
Každá, aspoň aká-taká inteligencia sa predsa o to pochopenie minimálne podvedome snaží.
Od najjednoduchších organizmov.
Ignorovať prostredie je samovražda, extrémny egoizmus, ego-centrizmus.
Podobne, ako bol dav stredoveku blokovaný napr. geo-centrizmom.

EGO-GEO..

z klasiky tvorenia, strojenia:
OBJEKT - PROSTREDIE - SUBJEKT
(objekt je riadený a subjekt prostredíctvom prostredia riadi)
Úlohou CeloVěka, ČeloVěka je o.i. byť aj subjektom a to bez dostatočného (vzhľadom na dosiahnutie cieľov, deFinovaného cieľového vektora) poznania svojho nástroja (prostredia) nejde.

SpoloČnosť je súčasťou UniVers-a, jeho objektívnych pravidiel.
Podmnožinou životne závislou na Jeho, ich chápaní.
Možno nie dokonalom, ale doStatočnom na to, aby bol rozvoj (nie stagnácia, alebo dokonca degradácia) druhu..inak nasleduje systémový exitus a náhrada druhu..jeho úloh (pravdepodobnostne predurčených cieľov) druhom, objekto-subjektom iným..prípadne inde v uniVerze.

Rozvoj je samozrejme objektívne morálne podmienený (SveDomJe - 7.zmysel)
a intuícia (6.zmysel pre Mieru) nie je totožná s emóciami, no to je už ďalší príbeh, dej reflexný.

Otázka je, aká je úloha ľudstva, spoloČnosti tejto malinkej vzducholode plávajúcej vesmírom, jeho ciele, usporiadaný vektor cieľový od najvyšších priorít po najnižšie a ako sa za sebou postupne sťa kvety roztvárajú pri dosiahnutí, splnení medzikrokov?

Ak sa nesnažíš popierať existenciu objektívnych pravidiel, myslíš, že môže existovať systém, ktorý má svoje zákony (usporiadanosť a tendenciu vývoja), no nemá cieľ?
T.j., môže existovať objektívny zákon bez cieľa?
..a tu by nasledovala ďalšia otázka, bránka kľúčová..

Zo skúseností vekov, predkov, ľ´udovo:
"Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená.
Kto do nej vôjde, jabĺčko nájde,.."

Tož jedzme zo stromu poznania a nespochybňujme objektívne zákony,
bo inak budeme vskutku otroci a Otec také niečo od dietok svojich nežiada.
Iba ak ni(e)kto, kto sa ho imitovať snaží..

356485

15.3.2017 19:37

RE: Zmena je Norma..i v priRode

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356485

Tak to si ma nepochopil.
Samozrejme, že prostredie je ostro limitujúci faktor. Lenže s prostredím - s vesmírom - môžeš urobiť len dve veci: pokúsiť sa mu porozumieť a prispôsobiť sa mu. Žiadané zmeny, ktoré dokážeš aktívne urobiť v prostredí, sú minimálne, a na ich udržanie je potrebná neustála aktívna činnosť. A naopak - v dôsledku ľudskej činnosti veľmi ľahko dochádza k nežiadúcim zmenám prostredia.

356496

16.3.2017 0:08

RE: Zmena je Norma..i v priRode

udo31123 95.?.?.?

Reakce na 356496

Nemci na to hovoria: "Jain"

Ak chápeš jeho (prostredia) základné nastavenie, spolupracuješ.
Netratíš zbytočne energiu.
Len na protežovanie vzhľadom na rozlíšené celkové objektívne ciele supersystému potrebných procesov. Jazdíš na nich ako na vlnách.

Ak ale nedostatočne chápeš, alebo sa mu dokonca brániš, máš problém.

Prostredie reaguje na tvoju činnosť. Nie je indiferentné.
Presnejšie Ni(e)kto reaguje oným prostredím ako nástrojom.
Ide o nástroj korekcie tvojho (v spoloČnosti)
optimálneho vývoja, resp. odklonu od neho.

356502

16.3.2017 14:50

RE: Zmena je Norma..i v priRode

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 356502

[smích] niano

Asi sa nezhodneme - Ty prisudzuješ komplexnému systému vedomie. To mi pripadá nezmyselné, z viac ako jedného dôvodu. Predovšetkým - nie je možné, aby v takom systéme práve jedna časť systému získala nezávislosť na zvyšku systému. Nie bez zásahu "vyššieho stupňa". A to zasa vedie k tvorbe "božstiev".

356506

16.3.2017 21:34

RE: Zmena je Norma..i v priRode

udo31123 95.?.?.?

Reakce na 356506

V podstate presne.
Pri akomkoľvek (samo)riadenom modeli (absolútne náhodné zatiaľ nepoznáme),
existuje vždy nejaký nadradený systém.
Preto musí byť v každej situácii nejaký hierarchicky najvyšší, najobjemnejší systém. Keď chcete, nazvi ho hoci aj "boh", "Miera Mier", "HNR - Hierarchicky najvyššie riadenie"..alebo Manitú, Vis Maior, ako chceš..

Bez Toho, Neho je samozrejme svet, uniVersum nelogické.
Existovali by totiž zákony bez cieľa, resp. ciele bez ich deFinítora.
To je absurd, vysoko nepravdepodobné.
Keď ale preferuješ "limitne pravdepodobnostne nulové varianty",
ja ti to brať nebudem.

Samozrejme nemyslím, že by tzv. "náboženstvá" mali so skutočným Bohom niečo spoločné. (ak teda pripustíme reálnu možnosť Jeho existencie).
Úlohou tzv. "náboženstiev" bude podľa výsledného stavu spoločnosti (systému) pravdepodobne držať dav v zajatí takejto príslušnou inteligentnou asociálnou klikou kontrolovanej ilúzie.

Znemožniť davu vyslobodiť sa, byť schopný odhadovať pravdepodobné ciele Vis Maior, správať sa, riadiť tak svoj osud konformne s nimi (nekonfliktne), čo garantuje vysokú mieru bezpečnosti rozvoja a prakticky principiálne znemožňuje parazitizmus týchto "elít". Tomu musia zabrániť. Teda, ak by som mal k dispozícii tie prostriedky a mal tak zvrhlú morálku, konal by som presne takto. Kedysi náboženstvá, potom marxizmus (keď pseudorelígie opice masovejšie prekukli) a dnes Médiá..ako antická čarodejka MééDea.

Mozaika vzájomne prepojených systémov s celkovým obrazom..šlapúca ako hodinky,
alebo kaleidoskop náhod pre manipulované strihané jatočné stádo oviec?

No sociálny čas (definovaný rýchlosťou obnovy technológii) sa oproti biologickému (obnova generácii..genofondu) zrýchlil celko tak (nie len na tom Blízkom východe),
že sám operátor (admin & programátor OS) nestíha.
V podstate sociálny čas predbehol čas biologický.

Hodiny sa preklopili do normálu.
Boli otočené.
Čo im fungovalo tisícročia, dnes politicky prakticky nefunguje, ani nemôže.
Treba nové technológie riadenia systémov a supersystémov.
Ide zrejme o jeden z bezpečnostných mechanizmov Vis Maior.
Kto to pochopí, buď z posledného prvým.
I bez peněz [smích]

356508

10.3.2017 6:38

RE: Mašurko

omar 147.?.?.?

Reakce na 356372

Rád by som Vám veril a aj tej mátohe Nostradamovi.
Ale..
Za môjho života som už prežil asi 20 koncov sveta.
Vyše polovice môjho života som budoval svetlé zajtrajšky v socializme. [cool]

356375

10.3.2017 23:00

RE: Mašurko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 356375

Úprimne, ja Vám nerozumiem. O akom konci sveta to píšete? Ja som niečo také napísal, tvrdil? Kde? [překvapení]
Spomínam "života ako sme ho poznali", to je kardinálny rozdiel, žiadny koniec sveta!
V pravom zmysle slova, ani výbuch Taupo pred cca 26 500 rokmi nebol koniec sveta, naša existencia je toho dôkazom. A to, že popudom na zlomové prelomy v histórii boli neraz i prírodné udalosti, resp. pohromy je dávno známe. Po nakŕmení pc programu postaveniami planét pri veľkých výbuchoch od 3. storočia po 20. storočie bolo prirodzené, zadať dotaz, či sa nejaké nebezpečné pozície rysujú pre 21. storočie. A veru 2 fakt žiaľ vyšli. Rok 2021 (júl) pre severnú pologuľu, a rok 2100 (marec) gregoriánskeho kalendára pre južnú pologuľu. Keď moderná veda nepriamo podporí tvrdenia proroka, ktorý zo strachu pred inkvizíciou úmyselne zahmlieval a šifroval, to už stojí za zamyslenie...

356397

11.3.2017 6:31

A čo Kazachstán ???

rfrfr 185.?.?.?

Áno, Rusko sa angažuje v Sýrii a zabúda na Kazachstán! Ukrajinský scenár v Kazachstáne bude znamenať 100 x väčšiu stratu prre Rusko ako zisk v Sýrii!!! A pritom vonkoncom nemusí ísť o vojenský prevrat! S ohľadom na budovanie hodvábnej cesty pôjde o "demokratický" odklon kazachstánskej klanovej oligarchie od ruskej ekonomiky na "západné" hodnoty, ktorých výsledok bude nakoniec aj tak završený " farebnou" revolúciou v štýle Tuniska!
Sledujte dianie v Kazachstane !!!

356401

14.3.2017 17:55

trochu spamu ale k téme

pmd 78.?.?.?

http://aktualnikonflikty.com/viewtopic.php?f=22&t=17&p=204#p204 nový spravodajský československý portál portál pre sledovanie konfliktov a zaujimavých správ

356478

15.3.2017 12:23

RE: trochu spamu ale k téme

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 356478

Spravna domena je http://www.aktualnikonflikty.cz ale jinak vse sedi.

356490

Příspěvků: 19

09.03. 08:01 omar  Málo informácií
09.03. 11:22 hestroy  Musel jsem článku dát za 3
09.03. 19:02  Mašurko
10.03. 00:35 udo2  RE: Mašurko
10.03. 23:39  RE: Mašurko
11.03. 14:40 udo2  RE: Mašurko
13.03. 11:40  RE: Mašurko
13.03. 19:00 udo31123  RE: Zmena je Norma..i v priRode
15.03. 00:35  RE: Zmena je Norma..i v priRode
15.03. 08:55 udo31123  RE: Zmena je Norma..i v priRode
15.03. 19:37  RE: Zmena je Norma..i v priRode
16.03. 00:08 udo31123  RE: Zmena je Norma..i v priRode
16.03. 14:50  RE: Zmena je Norma..i v priRode
16.03. 21:34 udo31123  RE: Zmena je Norma..i v priRode
10.03. 06:38 omar  RE: Mašurko
10.03. 23:00  RE: Mašurko
11.03. 06:31 rfrfr  A čo Kazachstán ???
14.03. 17:55 pmd  trochu spamu ale k téme
15.03. 12:23  RE: trochu spamu ale k téme

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,58 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
16,90 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 062,66 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
692 742,60 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 142