Diskuze k článku

Nulová volba

Příspěvků 36

21.3.2015 22:36

Vyšlápl jsem si odpoledne na kole

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

A dostal spršku, traktor roztáhl "krovky 15.m na obě strany a aplikoval a s větříčkem i mou maličkost. Není tu bezpečno.

329581

21.3.2015 22:41

To ticho je dechberoucí

Andrew Siddur 77.?.?.?

Na konci 80. let rozdmýchával západ ekologickou hysterii, aby pomohl ubít východní blok. Čeští ekologičtí aktivisté se mohli ukřičet na vládu ČSSR kvůli tomu, že Severní Čechy zaplavoval čoud z fabrik ve Východním Německu.

Po čtvrtstoletí zmizely zdroje lokálního znečištění (přesněji: západ je přesunul do Číny), ale choroboplodné jedy se přestěhovaly do našich obýváků, ložnic a jídelen. Dýcháme vzduch jedovatější než kdy předtím. (Zbytky horlivě propagovaného amerického herbicidu Roundup odhalena v 75 % vzorků vzduchu a vody.)

Ftaláty jsou všude – v rychlovarné konvici, ve smartphonu, v dětských kalhotkách, v módní gumičce na ruku, v dildu… „Jezte ovoce, je zdravé,“ říkalo se kdysi. Dnes je promořené postřikem a různými urychlovači. O průmyslově vyráběných potravinách škoda mluvit. „Jezte ryby, jsou zdravé.“ V konzervě tuňáka je dnes rtuti víc než v teploměru. A ticho po pěšině.
Ano, skutečně – nulová volba…

329582

22.3.2015 9:55

český xindl se neosvědčil, bude gmoizován

r.m. 80.?.?.?

a Babiš jako švýcarský občan může kdykoliv zmizet, jeho děti studovaly taky ve Švýcarsku, z toho co nakrad

329589

22.3.2015 10:17

Bohatí čeští občané.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 329589

Babiš je prej druhý nejbohatší český švýcarský občan...Kdo je první nejbohatší český / švýcarský ? / občan ?

329593

26.3.2015 20:44

RE: Bohatí čeští občané.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 329593

Tipl bych si pana Kelnera (PPF atd..) [cool]

329910

22.3.2015 10:19

Myslím, že už několikrát zmizela zkurvená civilizace

Dunn 77.?.?.?

Zmizíme i my.začne se vždy od začátku.Najde se zase nějaká zakopaná relikvie a budou se divit odkud to je.Jako my nacházíme podivné věci tisíce let staré, třeba kladivo v uhlí staré milion let!A pořád dokola, válka, katastrofa atd.Lidstvo je nepovedená kurva!Většinou zničí civilizaci náboženství.Vždy se najde pár vyčůranců, kteří chtějí ovládnout všechny, ale to vede k zániku.Takhle dopadne i Amerika!

329595

22.3.2015 10:39

Pokud lidem nevadí

ASCHARAD 85.?.?.?

že se jejích potomkům narodí dítě s dvěma hlavami, nebo šestikilové novorozeně přeji dobrou chuť, Česko má v genech co dohánět.

329596

22.3.2015 10:55

obrana

zwedavec314 109.?.?.?

Volba je nakupovať vo veľkom a skladovať doma. Pri nákupe spraviť chemický test, napríklad u kukurice na butulotoxín. Sklady s GMO treba podpáliť.

329597

24.3.2015 20:12

RE: obrana

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 329597

Testovat kukuřici na (patrně) botulotoxin má jaký smysl?
(Tedy pokud není špatně zavařená.)

329789

22.3.2015 11:44

K tým postrekom a pod.

Danielle 178.?.?.?

Stačí, keď vidím, čo to spraví psom - ktorí lietajú po poliach, "ošetrených" chémiou - s očami ...

Treba si dohodnúť s poľnohospodármi, nech dajú vedieť, kedy "ošetrujú" a vyhýbať sa tým územiam aspoň týždeň...

Je to děs.

329599

22.3.2015 11:57

Nulová volba - naše vina a náš problém

Lex DRUID 31.?.?.?

Dodnes jsme nebyli schopni zajistit ani to, abychom se dozvěděli výrobce kupovaného produktu, místo jeho výroby a zemi původu hlavní použité suroviny. Jediné označení, které jsem byl u spousty výrobků schopen zjistit, bylo: "Vyrobeno v EU" a ještě tragičtější je jediné označení na výrobku: "Vyrobeno pro (jméno řetězce)".
Jestli má v tomhle bordelu někdo demokracii, volnost a naprostou svobodu tak jsou to nadnárodní výrobní korporace, prodejní řetězce a nejrůznější překupníci a šmelináři.
Typický příklad:
Německý potravinový řetězec si nechá v Polsku vyrobit džem z ukrajinských malin. Výsledek - celkem kvalitní a chutný džem s obsahem ovocného podílu kolem 50%, 40% cukru a 10% želatiny. Pro německý řetězec dobrá výrobní a tedy nákupní cena a pro německého nízkopříjmového spotřebitele výhodná cena prodejní při zachování slušné kvality.
ALE !!!
Jde okolo a vidí to český nikým nekontrolovaný a ničím neregulovaný zástupce téhož řetězce nebo prostě jen další překupník (hlavní to strůjce rostoucího HDP v českém pseudokapitalismu) a od téhož polského výrobce nakoupí tentýž produkt z ukrajinských malin, a protože Češi mají ničím neregulovaný a volný demotrh (nepostradatelnou živnou půdu pro šmejdy všeho druhu) tak toho taky koupí pár cisteren, když už to Poláci "made in EU" vyrobili, ALE speciálně pro český trh to nechá ještě 4x naředit hygienicky nezávadnou, 100% přírodní, ale hlavně skorozadarmo H2O. Výsledek - nechutná "ovocná pomazánka" s obsahem ovocného podílu 8-12%, 80% želatinované vody a 10% umělých sladidel a dochucovadel. Český středně příjmový spotřebitel zaplatí stejnou cenu jako Němec, ovšem pouze za iluzi německého standardu a s jediným identifikátorem: "Vyrobeno pro (… ČR)".
Každý takový a takto označený výrobek by měl povinně obsahovat i sdělení: "Češi, jste kreténi a my si s Vámi vytíráme (_!_)"

Důsledkem naši tolerance podobných jevů je, že Klaus, Kalousek s Hávou a Parkanovou, Kalousek s Dukou s KDU-ČSL a Vatikánem, zkrátka Kalousek s každým kdo si řekne a dá podíl, tady kradou už 20 let po miliardách a za neprotestování občanů si ty megazlodějny zároveň v parlamentu legalizují. Jak v jednom ze svých nesčetných výstupů na obrazovkách ČT velmi vtipně, trefně a hlavně fundovaně glosoval stav v České republice sám Miroslav Kalousek, když zřejmě nacházeje se v dobrém rozmaru prohlásil: "Tady se krade, že se ani poledne nedrží." (V té době ještě byl ministrem financí ČR, tak to měl z první ruky.)

Nad Parlamentem ČR, Senátem ČR a všemi státními úřady by měl povinně viset velký nápis:

Češi, jste kreténi a my si s Vámi vytíráme (_!_)


%

329601

22.3.2015 13:19

My češi jsme kreténi.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 329601

V Tzechbabwe se od roku 1918, kdy to podvodem vzniklo, nejen krade ani poledne nedrží, ale mnozí zúčastnění kvůli tomu ani v noci nespí. A pak je zde za osumdesátt let druhý nejbohatší slovenský komunistický estébák se švýcarským pasem, čech jako poleno - soudruh Babiš. Kdo je ten úplně nejbohatší čech se prý pořád neví. Ale spousta bílých koňů zde kdysi prodávala třeba kopírky, a jeden dokonce kdysi v devadesátých letech minulého století tvrdil na finančním sumitu v Davosu svou pražskou pig-engliš vyděšeným západním účastníkům: :

My jsme se sem nepřišli učit. My jsme sem přišli přednášet......

329606

22.3.2015 13:38

RE: Nulová volba - naše vina a náš problém

výjimečné porušení omerty 109.?.?.?

Reakce na 329601

Mám k zemědělství blízko a už to není zemědělství ale travičství. Vše - vzduch, voda, půda - je tak zamořené, že válka je proti tomu sranda.
Rozdíl mezi "zemědělcem" a "bio zemědělcem" je ten, že zemědělec stříká ve dne a ten druhý v noci.
Je vymalováno.
A kdo vskutku nestříká, ten konzumuje aflatoxiny, což vyjde nastejno ne-li hůř.
Posledních 70 let = soumrak druhu "lidi".

329609

22.3.2015 20:54

RE: Nulová volba - naše vina a náš problém

rad 77.?.?.?

Reakce na 329601

jen tak pro informaci kvalita je v lidlu. Nekdy mi prijde, ze lidl postavi proto, aby ti co vedi meli kde nakupovat. Zbytek jezdi do kauflandu- stejny majitel. V tom lidlu ale musite kupovat z te rady vyrobku tu nejdrazsi a pak poznate rozdil. sunka, jamy, nanuky, sladkosti, jogurty- vsechno kvalita- na pomery nas plebsu. Taky tvrdim, ze jste rozezrani. Driv bylo maso jednou za tyden! Behem tydne prambory s mlekem, sadlo chleba atp. Zerete vsechno, paty pres devaty a pak se divite. Vetsi problem nez GMO je to, ze clovek zere 10x denne a kdyz to nema, tak trpi. A to se nebavim o tech co se smeji ladovi hruskovi a delaji ze sebe gurmety. Specialne prazaci jsou snobove. Ja mam tak cas sedet 2,5 hodiny denne nekde v nnobl restauraci.
Dalsi vec: lidi na vesnici uz nemaji prasata, slepice, kaceny. serou na to. Jste zhnili jak vsi. Prizmejme si to. Kaufland odira vyrobce fest. A my kupujem s 45 procentni slevou fest. Pak se nedivme. I v tom kauflandu se da koupit kvalita. ale proste nesmite sezrat 30 deka salamu na posezeni, ale jen 10. Proste zerte min a kvalitne.
To ale neznamena, ze se mi situace ohledne GMO libi.
Naucte vasi zhnilou zenskou pect domaci chleba- ta vas pozene uvidite. Musi prece 2x denne naplnit automatickou pracku, takze nema cas. Jsem z kseftu mimochodem a vidim jak cesi se hnusne chovaji k zakaznikum. Kdo nedava, nedostane. Zaslouzime si to. Jam v Nemecku byl krasnej priklad- Cesi Cechum. My jsme kurvy, nikdo jinej. Nesnasim to tady

329639

22.3.2015 19:49

Bio potraviny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Další možností je kupovat biopotraviny které nesmí být GMO a myslím ani zvířata na bio maso nejsou krmené GMO rostlinami.
Ceny biopotravin docela klesají. Plnotučné biomléko stojí jen o pár korun víc než obyčejné plnotučné. U masa je to jak kdy. Dá se sehnat hovězí bok za 130. Biokuře za 200.
Ale úplně nejlepší je si to domluvit u místního biozemědělce. Cena masa je pak jen o málo vyšší než u obyčejného masa ze zvířecího koncentráku, kde do nich cpou antibiotika po kilech.

Připadá vám normální, že babišovo koncentrákové kuře doroste do jateční hmotnosti za pouhý 1 měsíc? Mě teda ne. Alespoň základní slušností je kupovat vejce z chovu na podestýlce.

329633

22.3.2015 22:33

RE: Bio potraviny

tmx 50.?.?.?

Reakce na 329633

To, že biopotravina nesmí obsahovat GMO stanovují pouze české zákony. Nicméně jsme v EU a díky tomu nesmíme znevýhodňovat polské či chorvatské bio, kde můžou mít zákony jaké chtějí.

Spíš než na bio se koukejte na to zda to bylo vyrobeno v ČR - máme tady přeci jen o něco přísnější normy, takže když chtějí obchody prodávat sračky tak si je musí většinou nechat vyrobit mimo ČR.

Osobně nedokáži chuťově rozlišit mezi bio a nebio potravinami a nemyslím si, že je v tom vůbec nějaký rozdíl. (tím nebio tu myslím normální potraviny, nikoli sračky vyrobené speciálně pro ČR)

329652

23.3.2015 21:00

RE: Bio potraviny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329652

Tak třeba kuře z rychlopěstíren má blátivou strukturu masa. Zatímco u bio jsou i po upečení velmi dobře patrná svalová vlákna.
Kdybyste jedl jen biomaso a pak vám dali ochutnat maso ze zvířete, které nedávno před porážkou nacpali antibiotiky, aby jim nechcíplo, tak byste ten rozdíl poznal.

329716

23.3.2015 23:40

RE: Bio potraviny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 329716

Že ty GMO čka což brojleři budou minimálně blízko ovlivňují víc lidi než si připouští je patrně jisté. A do značné míry jsme tím co jíme a kdo si dá občas zvěřinu bezpečně pozná že je to jiný "pohon. [mrknutí jedním okem]

329726

26.3.2015 11:05

RE: Bio potraviny

tmx 95.?.?.?

Reakce na 329716

Můžete to nějak podložit? Kuřata jím pouze vyjímečně (třeba krůta má imo lepší chuť i nutriční hodnoty), ale po upečení kuřete, které nebylo bio jsem velmi dobře viděl svalová vlákna.

Co se týče antibiotik tak to je nesmysl - zaprvé v produkci biomasa můžete antibiotika používat také (dokonce antibiotika jsou jedna z výjimek, kdy je přípustné použití GMO v ekologickém zemědělství i v ČR) a zadruhé nikdo nemá důvod cpát antibiotika do masa zbytečně, protože to stojí peníze a snižuje hodnotu.

Co se masa týče existují nebio sračky a existují i bio sračky, bude jich imo zhruba stejné procento, možná to bio bude více, protože je tam méně standartizována kontrola kvality. (opět zdůrazňuji nesrovnávat sračky "vyrobené speciálně pro ČR" oproti výběrovému masu od souseda, který je ekofarmář a nedovolí si vám prodat cokoli špatného)

Nakupování co nejblíže místa a času porážky samozřejmě kvalitu masa ovlivní (nebio kuře od místního podniku > bio kuře z Číny)

Celé bio je imo jedno velké placebo. Nikdy jsem neviděl žádnou studii, která by jakkoliv dokazovala, že bio je chuťově lepší anebo má lepší nutričí hodnoty/složení. Studií tu mám na mysli něco na věděckém základu (např. dvojitě slepé testování na rozumném vzorku), samozřejmě existuje mnoho "studií" typu "ty zvířátka na tom přeci musí být lépe, takže z toho vyplývá, že to maso také musí být lepší, bla bla bla + pár obrázků kytiček"

329880

24.3.2015 20:16

RE: Bio potraviny

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 329633

Ten poznatek o cpaní antibiotiky máte nějak podložen?

To, že maso koupené u místního zemědělce je levnější, je zákonité.
Daně jsou prevít.

Co se týše slepičích brojlerů, normální to rozhodně není. Dalo to šlechtitelům léta práce. Dokážete alespon zhruba odhadnout, v které zemi?

329790

25.3.2015 21:40

RE: Bio potraviny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 329633

My jsme to vyřešili - založili jsme si komunitní zahradu, kde začínáme pěstovat zeleninu pro dvacet rodin. Protože je to celkem komplikované, založili jsme si k tomu ještě KPZ (komunitou podporované zemědělství), zaplatíme si předem úrodu na celý rok a biozemědělec nám vozí co dva týdny pět kilo sezonní zeleniny, pomalu to ani nedokážeme sníst. Hovězí máme z farmy, jednou měsíčně pět kilo masa z pojmenovaného mladého býčka, co se pásl celý rok venku, to si dělíme se širší rodinou, je ho moc. Kuřata, vejce a máslo kupujeme v tržnici ze Šumavy. Je to trochu logisticky náročné, ale zvládáme to i bez auta. Do obchodu jdu jen občas něco dokoupit, protože i luštěniny, mouku a mléčné výrobky kupujeme přímo. A to bydlíme v Praze, tedy ne přímo u zdrojů. Jde to - jíst ověřené a zdravé potraviny a vůbec ne moc draho. A mělo by to dělat víc lidí, protože je to společensky přínosné. Má to i háčky, jeden se musí naučit vařit z tuřínu, topinamburů a podobných zapomenutých věcí a hlavně plánovat, ale fakt to jde a je to zábava. Kdo opravdu chce, najde informace,kontakty a lidi s podobnými choutkami na internetu a může se do toho taky pustit. Třeba v KPZkách je v ČR zatím jen necelý tisíc lidí, ve Francii a Německu jsou jich desetitisíce. Přidejte se, je to osobní aspoň částečné řešení diskutovaného problému! Čím víc nás bude, tím víc přijdou zkrátka řetězce, Monsanta a všichni ti lumpové, co si pro zisk nevidí na špičku nosu.

329855

22.3.2015 20:04

Označování potravin GMO FREE

Zdenda 176.?.?.?

Jak jsem si všiml na kvalitních jogurtech, které ještě před dvěma týdny byly označeny GMO FREE (tedy bez GMO), tak tyto hlášky náhle zmizely na základě jakéhosi nařízení EK, že se to nesmí na obalech uvádět. Doporučoval bych výrobcům potravin, abychom se s výrobci domluvili na společném heslu, např. (zlatou) hvězdičkou označovat takové kvalitní potraviny bez GMO, aby jim ty zaneřáděné pochybnými geny zůstávaly na skladě. Na to nebude mít EK páky to zakázat. [vyplazený jazyk] [mrknutí jedním okem]

329636

22.3.2015 21:08

RE: Označování potravin GMO FREE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 329636

Rakušáci a němci mají na svých potravinách napsáno "ohne gentechnik". Takže EK to asi nebude. Proč to u sousedů jde a unás ne, takto označovat potraviny?

329644

23.3.2015 17:34

RE: Označování potravin GMO FREE

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329644

Nekde se to GMO svinstvo testovat musi, ne? A prece se tim nebude panska rasa travit sama, to ta prasata v tschechach, ta sezerou vsechno a jeste si pomlaskaji.

329701

23.3.2015 21:55

RE: Označování potravin GMO FREE

tamara 89.?.?.?

Reakce na 329701

Noo..tahle panská rasa má obvykle mozky buď plné myšlenek na dolary, nebo na válku s Ruskem.
Tihle psychopati nějaké bio nebio, gmo negmo vůbec neřeší.
Sami se nechají na očkovat vakcínami a nakrmit gmo mutanty..
Hlavně že chutná a konto boptná! [bliji]

329720

24.3.2015 1:02

World Health Organization

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reuters: Monsanto weed killer can 'probably' cause cancer: World Health Organization

Roundup "pravděpodobně" způsobuje rakovinu, přiznala "World Healt Organization".

The WHO's cancer arm, the International Agency for Research on Cancer (IARC), said glyphosate, the active ingredient in the Monsanto Co herbicide Roundup, was "classified as probably carcinogenic to humans".

IARC (Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny) říká, že glyfosfát, aktivní složka Roundupu, byl klasifikován jako "pravděpodobný lidský karcinogen".

IARC Group 1 carcinogens
IARC Group 2A carcinogens
IARC Group 2B carcinogens
IARC Group 3 carcinogens

===

Až uvidíte někde reklamu na alkohol, tak si přečtěte tohle:
Risk factors for breast cancer
Alcohol and breast cancer
(Group 1 carcinogen!)

===

CNN: WHO: Cell phone use can increase possible cancer risk

WHO právě také přiznala, že i mobilní telefony (WiFi, mikrovlné trouby) zvyšují ryziko rakoviny.

The agency now lists mobile phone use in the same "carcinogenic hazard" category as lead, engine exhaust and chloroform.

Agentura nyní uvádí mobilní telefony ve stejné kategorii "nebezpečí rakoviny" jako olovo, výfukové plyny, azbest, chloroform...

Až pojedete Metrem (Pražskou mikrovlnkou), tak si uvědomte, že na každé stanici se několik set (až tisíc) mobilů a tabletů přihlašuje do sítě a přenáší data.

Včetně toho vašeho v kapse u kalhot, v blízkosti varlat či vaječníků!

Už víte proč tolik lidí zbytečně vyhazuje peníze za antikoncepci? [smích]

329733

24.3.2015 20:18

RE: World Health Organization

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 329733

"carcinogenic hazard" category as lead, engine exhaust and chloroform.

Zajímavé.
A u olova snad nejvíc.
Máte nějaký zdroj?

329791

24.3.2015 21:25

RE: World Health Organization

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329791

List of IARC Group 2A carcinogens

Lead compounds - Sloučeniny olova

329795

24.3.2015 21:35

RE: World Health Organization

Ygorek 78.?.?.?

Reakce na 329795

Bad title
The requested page title is invalid.

Děkuji.

A dodávám, že olovo není totéž co "lead compound".
On i kyslík je obsažen v mnoha jedech.

329797

24.3.2015 22:15

RE: World Health Organization

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329797

Odmažte si <br /> na konci adresy.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_IARC_Group_2A_carcinogens
Jinak link je také v původním příspěvku.

Zastupujete tady Monsanto nebo jste jen šťoural? [smích]

329803

25.3.2015 6:21

RE: World Health Organization

Ygorek 31.?.?.?

Reakce na 329803

Pokud dám někam link, měl by fungovat.

Dokážete srozumitelně vysvětlit, jak souvisí dotaz na kancerogenitu libovolného prvku se zastupováním libovolné firmy?

Otázce příjmu halogenidů olova rostlinami a ukládání těchto sloučenin v pletivech rostlin jsem nějaký čas v laboratoři věnoval, tak mě to zajímá. Ovšem jmenný seznam není vysvětlením ani náhodou.

329813

24.3.2015 22:10

RE: World Health Organization

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 329733

More Evidence that Herbicide Glyphosate Causes Cancer

Nejen karcinogen

Glyphosate also caused DNA and chromosomal damage in human cells, although it gave negative results in tests using bacteria.

Glyphosate is the most common and most heavily used herbicide or pesticide in the world.


Glyfosfát způsobuje také poškození DNA a chromozomů v lidských buňkách, ačkoli testy na bakteriích dávaly negativní výsledky.

Glyfosfát je nejběžnější a nejvíce používaný herbicid či pesticid na světě.


According to the IARC, cancer rates world-wide are expected to increase from 14 million in 2012 to 22 million within the next 2 decades.

Podle IARC se očekává, že počty onemocnění rakovinou se zvíší ze 14 milionů v roce 2012 na 22 milionů během příštích dvou dekád.

Glyfosfát se používá tak intenzivně, že je téměř všude a ve všem.
- vzorky vzduchu a dešťové vody
- lidské mléko a kojenecká strava
- organické potraviny

Glyfosfát je spojován i s autismem.

...

(V Čechách je prý také používán téměř všude!)


WHO: Cancer factsheet

329801

25.3.2015 6:33

RE: World Health Organization

Ygorek 31.?.?.?

Reakce na 329801

Glyfosfát je spojován i s autismem.
S autismem lze jistě spojit cokoliv.
V jiných diskuzích se lze ovšem dočíst, že autizmus je prokazatelně vyvoláván očkováním nemluvňat a způsobuje ho hlinitanové adjuvans.

329814

24.3.2015 21:42

Tyyy joo!

Ygorek 78.?.?.?

GMO kukuřice nám vloni rostla 1 km od zahrady.

Spalování kukuřice je stejně jako spalování pšenice kýženým příspěvkem k energetické soběstačnosti, osvobozením se od ruského energetického jha.

Podle již nějakou dobu platných zákonů se osev GM rostlinou oznamuje, neschvaluje.

Až lidé pro vnoučata vysejí cukrovou kukuřici, budou mít vnoučata k okusování cukrovou kukuřici. Tak to chodí.

329799

25.3.2015 8:36

RE: Tyyy joo!

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 329799

>Spalování kukuřice je stejně jako spalování pšenice

Je obrovský ekologický prešlap, a vyjádrení neschopnosti.

Je zcela nemorální spalovat potraviny, když už opomenu, že tím zvýšenou intenzitou vyčerpávám pudu. Z tohoto hlediska ani naftová repka nic moc.

Zejména v dobe, kdy kus sveta nemá co jíst. Lze namítat, že kdyby meli, tak se lépe premnoží. Ničit si ale potravinovou základnu na úkor často jen proplýtvaných energií není správné rešení.

Spalování kukurice a obilí by nemelo být certifikováno. Výjimka snad jen na poškozený tovar. Jsou to potraviny, nikoli palivo.

Ruské energetické jho? Co to podsouváte? Vadí vám tento energetický doping? Tak si pestujte a palte tu kukurici. Ale na svém.

Nezapomínejte, že životní úroveň celého sveta v takové podobne, jak ho dnes známe byla vybudována práve a prevážne na stejném "energetickém jhu" státu težících a prodávajících ropu.
Naši životní úroveň nastavilo práve dobytí ropy, nevratných zásob vytvorených za 200mil let. Se kterou navíc obrovsky plýtváme (války, zbytečné transfery tovaru a osob). S menšími zbytečnými nároky na "komfort" aut, (jinými slovy též životní styl) bychom vystačili s polovinou až tretinou. Príliš mnoho promarneného výkonu jde pak do brzd, jako ve všem. Neumíme prumerne dosti plynule žít, príznak destrukce a chaosu. Však co, ať po nás potopa. A co další a další deti. Budou se mít kde a s čím hrát? Proč jim nedoprát víc? Musíme sežrat opravdu co se dá?
Na tom jako lidé stojíme - nesežeru já, sežere jiný? To ani zvírata vždy tak nedelají.

329821

25.3.2015 12:28

RE: Tyyy joo!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 31.?.?.?

Reakce na 329821

Nevím, co to je ekologický přešlap a jakou neschopnost má co vyjadřovat. Ekonomický přešlap to velmi pravděpodobně je.

Spalování kukuřice se od spalování dřeva v době dostatku potravin neliší nijak, leč z ekologického hlediska. Ekologické hledisko ovšem neobsahuje prvek hodnocení.

Spalování zemědělských surovin nemá s morálkou nic společného a půda se vyčerpává stejně bez ohledu na to, co se s produktem dál podnikne.

Pokud kus světa nemá co jíst, není to problém spalování plodin, ale globální ekonomiky. Ničit si potravinovou základnu na úkor často jen proplýtvaných energií není správné rešení, to je zcela jisté.

Spalování kukurice a obilí by nemelo být certifikováno, nebo by nemělo být povoleno?

Co se týče ruského energetického jha, nepodsouvám nic. Je to vládnoucí doktrína prezentovaná denně v masmédiích a nepochází z mé dílny. Citace, pokud to nevíte, není podsouvání.

>Tak si pestujte a palte tu kukurici. Ale na svém.<
Dobrý nápad, ale nemohu. Pole jsem již před lety pronajal, a to bez omezujících podmínek.

Nesežeru-li něco já, sežere to někdo jiný. To je základní princip fungování organické přírody.

329839

Příspěvků: 36

21.03. 22:36  Vyšlápl jsem si odpoledne na kole
21.03. 22:41 Andrew Siddur  To ticho je dechberoucí
22.03. 09:55 r.m.  český xindl se neosvědčil, bude gmoizován
22.03. 10:17  Bohatí čeští občané.
26.03. 20:44  RE: Bohatí čeští občané.
22.03. 10:19 Dunn  Myslím, že už několikrát zmizela zkurvená civilizace
22.03. 10:39 ASCHARAD  Pokud lidem nevadí
22.03. 10:55 zwedavec314  obrana
24.03. 20:12 Ygorek  RE: obrana
22.03. 11:44 Danielle  K tým postrekom a pod.
22.03. 11:57 Lex DRUID  Nulová volba - naše vina a náš problém
22.03. 13:19  My češi jsme kreténi.
22.03. 13:38 výjimečné porušení omerty  RE: Nulová volba - naše vina a náš problém
22.03. 20:54 rad  RE: Nulová volba - naše vina a náš problém
22.03. 19:49  Bio potraviny
22.03. 22:33 tmx  RE: Bio potraviny
23.03. 21:00  RE: Bio potraviny
23.03. 23:40  RE: Bio potraviny
26.03. 11:05 tmx  RE: Bio potraviny
24.03. 20:16 Ygorek  RE: Bio potraviny
25.03. 21:40  RE: Bio potraviny
22.03. 20:04 Zdenda  Označování potravin GMO FREE
22.03. 21:08  RE: Označování potravin GMO FREE
23.03. 17:34  RE: Označování potravin GMO FREE
23.03. 21:55 tamara  RE: Označování potravin GMO FREE
24.03. 01:02  World Health Organization
24.03. 20:18 Ygorek  RE: World Health Organization
24.03. 21:25  RE: World Health Organization
24.03. 21:35 Ygorek  RE: World Health Organization
24.03. 22:15  RE: World Health Organization
25.03. 06:21 Ygorek  RE: World Health Organization
24.03. 22:10  RE: World Health Organization
25.03. 06:33 Ygorek  RE: World Health Organization
24.03. 21:42 Ygorek  Tyyy joo!
25.03. 08:36 ppppp  RE: Tyyy joo!
25.03. 12:28  RE: Tyyy joo!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 1

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
690 031,48 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 850