Diskuze k článku

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?

Příspěvků 39

28.2.2015 6:39

Pravdive napsany

Satanist 173.?.?.?

v tom clanku jak to v USA s ekonomii dnes dovopravdy je. Je jen skoda, ze autor clanku nepopsal taky ty stanovy ctvrti american workers na vokrajich americkejch mest ktery nabejvaj stale vetsich rozmeru a ruzny pribytky z plechu, z kartonu , igelitu a ruznyho harampadi tech statisicu amiku s holou prdeli kterejm se jak se zda uz konecne vyplnil american dream a neprihodil sem ctenarum par dokumentarnich fotek jako evidence treba z Detroitu ktery uz vubec nepotrebujou zadny comments .... PS. Dnes sem cekal na zeleznicnim prejezdu u Bellingham nez prejede nakladni vlak a napocital sem 3 train hobos ktery cestovali jak v dobach Great Depression 1930s a tak me napadlo jestli US second Great Depression uz nezacala .....

327934

28.2.2015 9:04

Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....

Emil Robot 46.?.?.?

Včera byl v Moskvě zastřelen z projíždějícího auta největší oponent Putina a vedoucí 5.kolony "liberálů" Boris Němcov,bývalý vicepremiér vlády za Jelcina 1997-1998,považovaný za autora dnes platné ruské ústavy,nadiktované mu "do pera" z Ameriky,která dnes tolik komplikuje vládě život....
Je to jasná provokace,aby dostaly "síly v pozadí"tamní pravdoláskařskou lůzu do varu už na začátku a nemusely opakovat tu fintu s "nebeskou sotní,protože byl na dnešek 1.3.oznámen a naplánován počátek ruského majdanu.....zdá se,že to začíná....Pánové "držte si klobouky,jedeme z kopce...." [naštvaný]

327936

28.2.2015 15:13

RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 327936

...panove jedeme z kopce a vsetkemu navine je USA... ze? Emilko, Emilko...

327953

28.2.2015 15:24

RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 327953

Pořád platí to klasické cui bono. Tak se čum, kdo jím bude! [oči v sloup]

327956

28.2.2015 17:57

RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 327953

Máte pravdu, za vším stojí USA..

Jinak doporučuji vynikající analýzu vztahů USA-RUSKO..
Podle toho začal opravdy boj "kdo s koho"..
A stojíme na té správné straně? Toť otázka..

http://www.novarepublika.cz/2015/02/kam-proc-miri-... [cool]

327966

28.2.2015 9:32

Nenažranost elit Západu požírá i samotný kapitalismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Od konce 70. let elity prosadily v ekonomice Ameriky i celého Západu neoliberalismus. Podle jeho principu, vítěz bere vše. To se jistě banksterům a korporátníkům velmi líbilo hrabat kopce peněz aniž by se aspoň trochu zapotili, a to jen díky jejich monopolu na peníze. S tím získali i monopol na moc a jedinou pravdu. Brzy jim narostla konta a chutě tak, že nevěděly, který stát si koupit dříve a začali se stávat pány zeměkoule.Důsledek toho však byl i fakt, že státy Západu se staly dlužníky,otroky a vlastně privátním majetkem těch, kteří si peníze generovali podle libosti pouhou klávesnicí svého počítače nebo si ničím nekryté peníze tiskli po celých hromadách v privátních tiskárnách FED.Zatímco jiné státy si dolary musely vydělat, oni si prostě numera napsali klávesnicí a kupovali za ně, co se jim líbilo. Takže všemi pravičáky milovaný kapitalismus požrali jimi obdivované elity Západu, a to ostatní je pouze kouřová clona médií oligarchů pro neomezené čachry bank a korporací. Dlouho jsem se divil, že Amerika má nejvíc nositelů Nobelových cen za ekonomii, když její ekonomika v posledních dvaceti letech rychle zabředla do nesplatitelných dluhů, přestože nemilosrdně drancuje a finančně zotročuje téměř celý svět. Buď je elity Západu neposlouchali, když hrabali ty miliardy zisků pro sebe nebo ty ceny měl dostat někdo jiný. A je správně.

327937

28.2.2015 20:54

Pokud nazýváte státisty "židy" pak ano, ale spíš to na někoho potřebují svést

Ejpok 78.?.?.?

Reakce na 327937

Pokud jde o smysl a podstatu liberalismu, nesmírně by se zmýlil ten, kdo se domnívá, že by bylo možné dovést liberální ideje k vítězství prostředky, jež dnes používají ostatní politické strany.

Ve stavovsky členěné společnosti, která se neskládá z rovnoprávných občanů, nýbrž ze stavů s různými výsadami, neexistují politické strany v moderním smyslu. Dokud nevzniknou pochybnosti o přednostních a zvláštních právech jednotlivých stavů, panuje mezi stavy mír. Jakmile se však napadnou stavovská privilegia, dojde mezi stavy k rozmíškám, jež se mohou odehrát bez občanské války jen tehdy, vyhne-li se jedna či druhá strana, rozpoznajíc své slabiny, ozbrojenému rozhodnutí. Ve všech těchto stavovských bojích je postavení jednotlivce předem dáno jeho stavovskou příslušností.
Mohou se vyskytnout přeběhlíci, kteří v očekávání, že své osobní výhody budou moci lépe chránit na straně protivníka, budou bojovat proti svým druhům a budu jimi zato považováni za zrádce. Ale nehledě na tyto výjimky si jednotlivec vůbec neklade otázku, ke které z bojujících stran se má přidat. Je na straně příslušníků svého stavu a sdílí jejich osud. Stav nebo stavy, jež jsou nespokojeny se svým postavením, se bouří proti panujícímu pořádku a musí prosazovat své požadavky proti ostatním. Pokud třeba nezůstane vše při starém (v případě, že útočníci podlehli), bude výsledkem těchto bojů nakonec to, že na místo starého stavovského pořádku nastoupí nový, v němž budou práva stavů odstupňována jinak, než tomu bylo předtím.

Tu přišel liberalismus a požadoval odstranění všech privilegií. Stavovské členění společnosti musí v souladu s tím ustoupit novému řádu, kde mají být již jen rovnoprávní státní občané. Již se nenapadají jednotlivá stavovská privilegia, ale existence všech privilegií. Liberalismus bourá přehrady, jež dělí stavy,
a osvobozuje člověka z omezenosti, do které ho odkázal stavovský řád.
Teprve v kapitalistické společnosti, teprve ve státě organizovaném podle liberálních zásad se jednotlivec vybízí k bezprostřední spoluúčasti na politickém utváření státu a teprve tu se musí rozhodnout pro politické cíle a ideály.
Ve stavovském státě existují jen boje mezi stavy, kdy semknuté stavy stojí proti sobě, a když právě nemají důvod proč proti sobě bojovat, vedou se boje uvnitř těch stavů, jimž je dovoleno vést politický život, existují zde spolčování a koterie, tzn. boje klik o vliv, moc a místo u koryta. Teprve v právním státě rovnoprávných občanů, jenž odpovídá nikdy a nikde nedosaženého ideálu liberálů, mohou existovat politické strany, tj. spojení osob, jež chtějí v zákonodárství a ve správě uskutečnit své ideje. Neboť o tom, jakým způsobem lze nejlépe dosáhnout liberálního cíle - zajištění mírové spolupráce lidí -, mohou se jistě různit názory...

327972

28.2.2015 21:24

Potřebují za své zájmy svést vinu paušálně na někoho jiného

Ejpok 78.?.?.?

Reakce na 327972

a tato různost názorů se musí uskutečnit v podobě zápasu idejí. Takto by mohly v liberální společnosti existovat i socialistické strany. Dokonce ani strany, které chtějí umožnit jednotlivým vrstvám zvláštní právní postavení, by nebyly v liberální společnosti nemožné. Ale všechny tyto strany by musely předtím, než zvítězí, natolik uznávat liberalismus - i když jej jako socialisté nebo přívrženci stavovských výsad konec konců odmítají -, že ve svých politických bojích by používaly jen ty duchovní prostředky, jež liberalismus považuje za jedině přípustné zbraně politického boje. Tak bojovala část předmarxistických, "utopických" socialistů za socialismus na půdě liberalismu.
Tak se v západní Evropě v době rozkvětu liberalismu čas od času pokoušely církev a šlechta sledovat své cíle na půdě moderního právního státu.

Strany, jež dnes vidíme působit, jsou zcela jiného druhu. Všechny mají sice ve svých programech i část, která je zaměřena na celou lidskou společnost a vysvětluje, jak by měla vypadat společenská kooperace. Ale to, co tato část jejich programu říká, je jen vynucená koncese liberálním idejím; to, oč ve skutečnosti usilují, se vykládá v jiné části jejich programu, které se jedině věnuje pozornost a která je s obecnou části v neřešitelném rozporu.
Strany zastupují určité stavy, které usilují o zachování a rozšíření výsad, jež jim liberalismus ještě musel ponechat, protože jeho vítězství nebylo úplné, a zastupují jisté skupiny usilující o zvláštní práva, která se tedy teprve chtějí stát "stavem". Liberalismus se obrací na všechny a sestavil program, jenž je všem stejně přijatelný. Nikomu neslibuje zvláštní výhody, když žádá, aby se skupiny zřekly svých partikulárních zájmů, požaduje oběti, ovšem jen dočasné oběti neboli vzdání se menší výhody kvůli dosažení větší. Ale strany skupinových zájmů se obracejí jen na část společnosti; této části, pro niž jedině chtějí působit, slibují zvláštní výhody na úkor zbytku společnosti.

Všechny moderní politické strany a všechny moderní stranické ideologie vznikly jako reakce výsadních práv stavů a jejich skupinových zájmů proti liberalismu. Než se objevil liberalismus, existovaly samozřejmě stavy, skupinové zájmy i výsadní práva stavů a stavovské boje, ale tehdy se mohla stavovská ideologie projevit zcela naivně a nepokrytě, nebyla - ve svém antisociálním charakteru - problematická ani přívržencům, ani odpůrcům a nemusela hledat sociální ospravedlnění. Proto nelze bez dalšího srovnávat staré stavovské zřízení s rejdy dnešních stran zastupujících skupinové zájmy a s jejich učením. Podstatě všech těchto stran porozumíme jen tehdy, povšimneme-li si, že původně nechtěly provádět nic jiného než kritiku liberální doktríny a bránit se proti ní.

327973

28.2.2015 23:04

RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry

Ejpok 78.?.?.?

Reakce na 327973

Jejich stranické doktríny nejsou, jak je tomu u liberalismu, aplikací všeobsažné promyšlené společenské teorie na politiku.
Cíle antiliberální politiky - výsadní práva a skupinové výhody - byly dány od počátku; k ospravedlnění této politiky se usilovalo o dodatečnou konstrukci ideologie. S tím si ovšem nikdo nedělal starosti. Agrárníci považují za postačující poukazovat na nezbytnost zemědělství, odbory se odvolávají na nepostradatelnost práce, strany středního stavu na důležitost existence zlaté střední vrstvy. Málo je zajímá, že se takovým dovoláváním ještě neučinilo nic, aby se dokázala nutnost nebo výhoda požadovaných skupinových výhod pro celek. Vrstvy, jež chtějí získat, jdou beztak s nimi, a u ostatních vrstev by byl každý pokus o nábor marný. Všechny tyto moderní strany skupinových zájmů, jakkoliv daleko by se jejich cíle rozcházely a jakkoliv by proti sobě bojovaly, stojí proto vůči liberalismu v jednom bojovém šiku. Poučka liberalismu, že správně chápané zájmy všech jsou konec konců navzájem slučitelné, je pro ně všechny červeným suknem. Podle jejich názoru existují nepřekonatelné zájmové rozpory, které lze vyřešit jen vítězstvím jedné části, jež je výhodným pro ni a nevýhodným pro nějakou jinou část společnosti. Liberalismus, tvrdí tyto strany, není tím, co předstírá, že je; ani on není ničím jiným než stranou snažící se zastupovat dílčí zájmy určité skupiny, totiž kapitalistů a podnikatelů, buržoazie, proti zájmům všech ostatních vrstev. Toto tvrzení uplatňoval marxismus s velkým vnějším úspěchem. Chceme-li považovat nauku o nepřekonatelné protikladnosti třídních zájmů ve společnosti, založené na soukromém vlastnictví výrobních prostředků, za podstatnou poučku marxismu, museli bychom všechny strany, jež jsou dnes na kontinentě činné, označit za přívržence marxismu. Učení o třídních rozporech a o třídním boji je i nacionalistickými stranami pokládáno za správné potud, že sdílejí názor, že tyto rozpory v kapitalistické společnosti existují a že bude třeba tento konflikt vybojovat. Od marxistických stran se liší je tím, že chtějí překonat třídní boj doporučovaným stavovským členěním společnosti a že chtějí vytvořit tu bojovou frontu, již pokládají za správnou, bojovou frontu pro boj mezi národy. Nepopírají, že ve společnosti, která se zakládá na soukromém vlastnictví výrobních prostředků, existují protiklady tohoto druhu; říkají jen, že takové protiklady nemají být, a aby je odstranili, chtějí soukromé vlastnictví řídit a regulovat vrchnostenskými zásahy, chtějí intervencionismus místo kapitalismu. Ale ani marxisté neříkají konec konců nic jiného; i oni přece slibují, že povedou svět vstříc stavu, v němž již nebudou třídy, třídní rozpory ani třídní boje.

327977

28.2.2015 23:57

RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry

Ejpok 78.?.?.?

Reakce na 327977

Abychom pochopili smysl učení o třídním boji, je třeba si uvědomit, že se obrací proti liberálnímu učení o solidaritě všech zájmů ve svobodné společnosti vybudované na soukromém vlastnictví výrobních prostředků. Liberálové tvrdili, že po odstranění stavovských rozdílů, po zrušení všech privilegií a nastolení rovnosti před zákonem nebude nic stát v cestě mírové kooperaci všech členů společnosti, protože potom se konec konců správně chápané zájmy budou shodovat. Námitky, jež dokázali vyslovit přívrženci feudalismu, privilegií a stavovských rozdílů, se rychle ukázaly neoprávněnými a nedokázaly získat přívržence, jež by stáli za řeč. Avšak v Ricardově systému katallaxie najdeme počátky nového učení o protikladnost zájmů v kapitalistické společnosti. Ricardo se domníval, že může prokázat, jak se v průběhu pokračujícího hospodářského vývoje posouvá poměr mezi třemi důchodovými odvětvími jeho systému čili poměry mezi ziskem, rentou a mzdou. To zavdalo v třetím a čtvrtém desetiletí 19. století některým anglickým spisovatelům podnět, aby hovořili o třech třídách, a sice o třídě kapitalistů, pozemkových vlastníků a námezdních dělníků, a aby tvrdili, že mezi těmto skupinami existuje nepřeklenutelný rozpor. Marx později na ně navazoval. Ještě v Komunistickém manifestu nedovedl Marx rozlišit mezi stavem a třídou. Teprve když se později v Londýně seznámil s dávno zapomenutými pamfletisty dvacátých a třicátých let a začal se, jimi inspirován, zabývat Ricardovým systémem, poznal, že jde o to ukázat, že i ve společnosti bez stavovských rozdílů a stavovských privilegií existují nepřekonatelné rozpory. Tuto rozpornost zájmů odvozuje od ricardiánského systému tím, že rozlišuje tři třídy, třídu kapitalistů, pozemkových vlastníků a dělníků. Ale toho se vůbec přísně nedrží. Hned mluví o tom, že existují jen dvě třídy, vlastníci a nevlastníci, hned zase rozlišuje víc tříd než dvě nebo tři velké. Nikdy se však Marx nebo někdo z jeho četných následovníků nepokusil definovat pojem a podstatu tříd. Je příznačné, že třetí svazek "Kapitálu" v kapitole nadepsané "Třídy" po několika větách končí. Mezi uveřejněním Komunistického manifestu, v němž Marx poprvé učinil z třídních protikladů a třídního boje nosný pojem své nauky, a Marxovou smrtí ležel více než jeden lidský věk. Během té doby napsal Marx svazek za svazkem, ale nedostal se k tomu, aby řekl, co je třeba chápat pod pojmem třídy. Ve zpracování problému tříd se Marx nedostal přes neprokázané nastolení dogmatu - anebo řekněme raději hesla. K tomu, abychom dokázali učení o třídním boji, muselo by být možné ukázat dvě věci: na jedné straně, že mezi členy jedné třídy existuje solidarita a na druhé straně, že to, co prospívá jedné třídě, poškozuje druhou třídu. To se nestalo, ba se o to nikdo ani nepokusil....Automaticky kráceno

327981

1.3.2015 1:38

RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 327981

[chechtot] [velký smích] [mrknutí jedním okem] Složité na noc, jinak jo. [smích]
Skromně za sebe konstatuji radši šlaka s plakáty než tapetovače.
To už je na odkaz a audio vstup.

https://www.youtube.com/watch?v=vyk_o01w9DU

Dobrou noc a zbytek vikendu.

327982

1.3.2015 16:16

RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 327981

"K tomu, abychom dokázali učení o třídním boji, muselo by být možné ukázat dvě věci: na jedné straně, že mezi členy jedné třídy existuje solidarita a na druhé straně, že to, co prospívá jedné třídě, poškozuje druhou třídu. To se nestalo, ba se o to nikdo ani nepokusil...."

Když přiložíš k dílu svoje zlatý ruce a my naše zlatý úřednický zadky, bude svět zírat.

Pan Renčín To nás těší, že jsme Češi.

328022

28.2.2015 9:43

v tych cislach je chyba

tartus 213.?.?.?

v tych cislach chybaju udaje od velkych korporacii. kedze tie bohatnu stale viac tak vyrovnavju biedu tych spodnych 80%

327938

28.2.2015 11:04

Chyba rozhodně není v číslech

Ďuro Trulo 89.?.?.?

nýbrž v podstatě problému, jeho chápání, popisu a zaujetí postoje gojimů k němu.
Autor článku je buď laik nebo vylhaný profík, když obviňuje ekonomy a manažery z neznalosti způsobující kolize, krize a katastrofy. Ekonomové toto vše znají a respektují, že je to přáním tajných elit (žreců, globálního prediktora a jeho poskoků z volstrýtu). Vše je pod kontrolou a probíhá přesně podle plánu z 18. století, kdy se za peníze rodšildů dostala k moci židoobchodnická lůza v Paříži, kterou zgilotinoval Napoleon Bonaparte, aby sám byl vyslán k dobytí Ruska a po nesplnění úkolu zrazen bankovními židoelitami u Waterloo a tím odstaven od výkonné moci (řídící moc nikdy neměl).
Následoval přesun peněz a moci do njúorku na volstrýt (první kamenná ulice v dřevěném městě) a od té doby vládne GP pomocí tajných spolků a peněz židů. Ti založili FED , vyvolali obě světové války a všechny barevné revoluce (bílou v únoru 1917, rudou v říjnu 1917, atd.) A vždy platili všechny strany konfliktu až do doby zotročení (němci neprohráli 1. světovou a přeci přijali versajskou potupnou smlouvu), aby následně předložili rádobyvítězům účty a ti bez peněz platili vazalstvím a otroctvím. to be continue... [bliji]

327940

28.2.2015 18:04

RE: Chyba rozhodně není v číslech

dub 89.?.?.?

Reakce na 327940

to byste se příteli divil, kdo všechno se dneska vydává za ekonoma.

buďte si jistý, že 80% těch, ktěří studovali ekonomii a tvrdí, že jsou ekonomové, nemá naprosto žádného tušení, jak systém funguje.
jsou to jen cvičené opice, které vám spočítají třeba gdp, nějaký finanční instrument, ale nemají tušení, o čem to svoji podstatou je.

a to jsem s tím číslem velmi optimistický...

327968

28.2.2015 11:19

platili vazalstvím a otroctvím

Ďuro Trulo 89.?.?.?

Totéž v bleděmodrém se opakuje nyní s EU a útokem na Rusko přes ukrajinu. Řecko potopili němečtí židé pseudopůjčkami mířícími ke germánským prodejcům nepotřebných zbraní (inu strach z turků byl Řekům vnucen již v polovině 20-tého století). A Řecko má splatit nesplatitelné germánskou privatizací ostrovů, přístavů, letišť, letovisek a ostaních nemovitostí řeků. Ani peršané u Thermopyl nebyli tak zákeřní a krutí jako eurogermáni dnes.
A juesej má v tom všem důležitou funkci světového kápa, který uzurpuje a vyvražďuje ty zemičky, které se staví na odpor (at z popudu elit, kterým to došlo či obyvatelstva pod knutou žebrácké smrti). V juesej tedy všechny procesy jsou OK, je třeba totálně ožebračit nejdříve své vlastní obyvatelstvo a pak nabídnout alternativu. Kdo chce přežít bude našim kyborgem, ostatní budou v lágrech čekat na jiné využití (náhradní díly, genetické manipulace, likvidace nepoužitelného materiálu). Těšte (děste) se gojimové (volové - omlouvám se skutečným volům za přirovnání)!! Zlatá miliarda nás čeká, ale každého jinak!!

327941

28.2.2015 12:19

.....Júesej...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 327941

Nebylo by přesnější napsat "Júdesej"... ?

327945

28.2.2015 15:18

RE: platili vazalstvím a otroctvím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 327941

>Těšte (děste) se gojimové (volové - omlouvám se skutečným volům za přirovnání)!! Zlatá miliarda nás čeká, ale každého jinak!!

Taková budoucnost se dá za použití zákona o zachování hybnosti jistě očekávat, pokud se té budoucnosti nepostaví do cesty síla ji překonávající. Jsou-li dosavadní záměry s civilizačním děním produktem demagogie GP, pak snaha o jejich negaci musí mít nejen vyšší energetickou hladinu, ale musí mít odezvu v požadovaném směru i u něho. Jinými slovy, musí jít o něco, co i ten GP se sám proti své vůlí přiměje přijmout za své. Otázkou tedy je, zda něco takového vůbec existuje... A ono světe div se, existuje! A co?

No přece to nepoznatelné nepopsatelné COSI, co toho GP jako GP tvořilo, leč následně po zklamání z jeho zvrhlosti poklonkovat "zlatému teleti", místo JEMU, odvrhlo a rozptýlilo ho do všech koutů světa coby diasporu. Bohužel ponechavše v jeho držení sílu informací uložených v truhle zvané "Archa úmluvy", které dávají té diaspoře nástroj k tomu stát se GP i bez přímé účasti toho COSI. A v čem je tedy naděje na změnu úsilí adepta na GP, být jím?

Ta naděje je v tom, že dosud je existence toho COSI podložena pouhou vírou v pravdivost prastarých písemných informací držených v té truhle a výsledky jejich aplikací v praxi. Samu existenci toho COSI, doloženou pro člověka nezpochybnitelně působyvše i na jeho čivy, tu ta truhla nejspíš nepotvrzuje. Nu a protože postihy z doby vytváření toho GP nepostihují jeho špičky nijak drasticky, je jim uctívání "zlatého telete" větším popudem, nežli DESATERO. Dosud jim to vcelku procházelo, jenže ona ta existence toho COSI v čivy dostupné formě, ta již byla nalezena vně souručenství toho GP, souručenstvím gojímů. No a v tom je právě ona naděje, že i on, GP, se té přišedší síle bude musit podvolit, jinak ho to COSI ztrestá jako kdysi, právě za klanění se "zlatému teleti" prostřednictvím svého knechta Mojžíše, leč nyní svým knechtem z gojímů.

To COSI si tedy svoji všeobecnou platnost DESATERA vydobude i kdyby trakaře padaly a čert na kobyle jezdil a Putin je možná právě oním z gojímů jím pověřeným. Zbývá jen uvést ve všeobecnou známost onu na čivy působící nezpochybnitelnou existenci toho COSI, kteráž i zde byla již mnohokráte nabídnuta. Jsou vás sem příchozích desítky tisíc a jistě se nehodláte stát otroky GP, tak se poučte a to poučení šiřte. Stejně nemáte jinou šanci. [vyplazený jazyk]

327954

1.3.2015 4:20

RE: platili vazalstvím a otroctvím

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 327954

>To COSI si tedy svoji všeobecnou platnost DESATERA vydobude i kdyby trakaře padaly a čert na kobyle jezdil a Putin je možná právě oním z gojímů jím pověřeným. Zbývá jen uvést ve všeobecnou známost onu na čivy působící nezpochybnitelnou existenci toho COSI, kteráž i zde byla již mnohokráte nabídnuta. Jsou vás sem příchozích desítky tisíc a jistě se nehodláte stát otroky GP, tak se poučte a to poučení šiřte. Stejně nemáte jinou šanci. [vyplazený jazyk]
Vy si myslíte, že šířením nějakého poučení, či informace se začne COSI naplňovat?
Nezačne, je to stejné jako když nemocný čte knihy o nemocech, navštěvuje rádce (doktory), ale nemění svoji životosprávu.
A tak v mnoha variacích život uskutečňuje s naší pomocí to známé hlasování o večeři dvou vlků s beránkem. Skoro všichni víme jak by to být mělo a není. Otvírání očí už nic neřeší, je to jen pokračování té atomizace původní společnosti. Je třeba tu pravdu žít, jinak se utopí v tom marasmu všichni, jen někteří budou poučeni.
Nezačnou -li vznikat ostrůvky pozitivní deviace nabalující svým vzorem další tápající, je šance zmařena. Putin je skoro sám, navíc zdá se, že ani netušil tu mnohočetnou odezvu zlořádu.
Možná budeme muset až na dno, ale ani tak není zajištěno, že někdo opět nevynalezne tu současnou "civilizaci" založenou na nejefektivnějším způsobu obživy t.j. loupeži...

327984

28.2.2015 11:34

analogie poslední globalizace už proběhly, výsledek je vždy obdobný

r.m. 80.?.?.?

"Každá země byla přesvědčena, že globalismus je imperativem a že nebýt součástí „globální ekonomiky“ znamená ekonomickou smrt. Ve skutečnosti znamená smrt být součástí globální ekonomiky."
Státy po nadšení z možnosti neomezeně kšeftovat po planetě zjišťují postupně odvrácené stránky nastavených pravidel. Problémy narůstají až nakonec zavést domácí ochranu výroby, obchodu a sociálního statutu populace. Postupně se přidávají další, majitelé finančních vodopádů se vztekají.
Nakonec se opevní tolik místních ekonomik nebo bloků, že to neúměrně zpomalí a prodraží planetární kšeft a trend se zas obrátí ...
Například po zavedení nákladní parní dopravy a telegrafu už proběhlo něco podobného jako koncem 20 století. Je to vývoj.

327943

28.2.2015 12:39

No analýza polovičatá, ale ne nezajímavá

to je jedno 109.?.?.?

Prý již zakladatel ekonomie Adam Smith napsal, že kapitál nezná loajalitu a půjde tam kde najde nejlepší podmínky pro svůj rozvoj, tedy zisky. Z pohledu vlastníků kapitálu je tedy jedno, že USA a Západ ekonomicky nerostou, to je problém USA a ne jejich. Oni si své bohatství nyní množí v Číně, Indii, Brazilii a atd. Také napsal, že páni a vlády se za dveřmi vždycky nějak dohodnou... Propletenec tajných společností, kapitálu a vlád tomuto axiomu tedy taky odpovídá. Odpovídá tomu tedy i to, že dnešní ekonomické školy jsou totálně přizpůsobeny požadavkům vlastníků kapitálu. Neslouží všem lidem. Keynes, Hayek, Mises, Freeman, Marx atd. Ti všichni svým dílem spíše pomohli ekonomii jako vědu zamlžit i když objevili i pravdivé principy. Někteří i přímo kryjí frakční centrální bankovní rezervní systém, který je vlastně o půjčování peněz, které ve skutečnosti neexistují a to na úrok. Vše platí střední třídy, a také to kryje inflace, nárůst obyvatel v zemi (zejména díky imigraci), a tudíž růst produkce pro tyto nové lidi ve státě. Lidé na vrcholu si jsou vědomi toho, že vše má své limity. A tak nyní pracují na přetvoření celé planety Země na jeden velký podnik v jejich vlastnictví - tzv. NWO, kde jim bude patřit úplně vše, i naše životy. Globální parazit, kterým jsou, nechce svého hostitele úplně zahubit, ale chce jej transformovat v těleso, které na věky bude sloužit jemu, a zároveň se nebude muset obávat imunitní reakce, která by jej zahubila. To dnes hrozí - stačí když se dost lidí probere a bude ve velkém volit politiky, nesloužícími NWO, začnou se zajímat o různé alternativy, jako jsou virtuální měny, lokální měny, LETS systémy, začnou vést lokální komunitní život, odříznou se od globální farmacie a začnou provozovat alter medidínu, atd. - prostě vše přes co z nás globál elity žijí, přestanou používat. Pro některé antisemity - globální parazit nejsou jen bohatí židé, jsou tam i anglosaské (třeba klan Morgan a Rockefeller), francouzské (Du Pont), italsko - řecké (Onassis), a čínské klany (třeba klan Li) a další státy. Těch klanů je cca 300 - 500 a jsou velice rozvětvené - každý má řádově několik set příslušníků. NWO bude tedy o tom, že tyto klany přestanou mezi sebou soupeřit a sjednotí se v počtu asi 200 000 příslušníků, kteří se stanou novou globální aristokracii + staré šlechtické a královské rody (asi taky několik set tisíc osob) a určitá vrstva boháčů, jako je náš Babiš, či Bakala... (celosvětově 1-2 milióny), bude v roli jakýchsi zemanů, a obyčejný lid, depopulizován, bude v roli nevolníků, starajících se o potřeby dané globální aristokracie... Prostě jak to bylo ve středověku. Ale s tím rozdílem, že obyč člobrďa nebude mít již vůbec kam by utekl před totální kontrolou svého života, a nebude mít ani možnosti vzpoury.

327946

28.2.2015 12:40

Pokračování

to je jedno 109.?.?.?

Na lokální úrovni nikdy buřiči nebudou mít takovou sílu, aby mohli odolat globální policii... Možná, že Židé, jakožto "Bohem vyvolený národ", v té totalitní budoucnosti budou mít nějakou roli. Ale nebudou pány, spíše dráby, nebo účetními a správci či něčím takovým, co bude v té společnosti mít lepší postavení za to, že budou sloužit globál elitám - ale těch skupin bude více, nejen židé. Feudálové se taky nechtěli moc starat o své panství a tak na to měli lidi. To je podobné. Fakt je, že dosud globál elity s židy zacházeli dost šeredně. Holokaust z 2WW je jedním příkladem z mnoha. Země tedy v budoucnu bude pro nás a pro naše duše dost PEKLO. Peklo je totiž vězení pro duše, a podnik Satana a ráj pro čerty. Nějak tak to má fungovat zde na Zemi. UFO v tom je jistě taky nějak zapletené. Ale to bych se musel rozepsat ještě daleko šířeji...

327947

28.2.2015 12:41

Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Kazdy podnikatel pocita,ma dati,dal a kolik ho bude stat delnik,tedy,nekolik typu delniku,jedni,co se brani vydridusstvi v unii-odborech a jedni,jez vezmou jakoukoliv praci a zakoukoliv odmenu,to vidime na prilivu emigrantu do Evropy a Ameriky.V Americe se obevuji tendence ne jenom Mexicanu,co prechazeji s risikem hranice a treba i poust,ale zmena v celonarodni pracovni strukture,dochazi k tomu,ze americky delnik musel prijmout plat,jako ma Mexican,kdyz nechtel prijit o praci,dnes ,je spolecnost prumyslniku,kteri z jakychkoliv duvodu propusti Americana a nahradiho Indem.
Clovek,ktery nemel rad komunismus,nemusel byt natolik zarputivy ,aby si neprecetl Marxe,ktery sice v zivote nedelal,ale, hadal,jak ten kapitalismus dopadne,rekl doslova ,ze krestanstvi se znici samo za ucelem mamonu,klobouk dolu,dnes to vidime kolem sebe.
V Australii jsou nepotvrzene zpravy,ze australsti delnici budou vystridani Filipinskymi,"aby se v business usetrilo,vic vydelalo,na uhli a jinem.Take se rika,co by suskanda,ze Cina koupi svuj vlastni dul a zamestna si sve vlastni cinske delniky, to bude jak druha vlna Cinanu, jak v dobach zlate horecky.
Celkove to znamena,ze unie-odbory budou postupne donuceni slevit na vydelkach pro delniky,platy pujdou dolu a zeme-stat ztrati prijem penez do statni pokladny,kdyz prumysl bude odprodan do zahranici,nakolik utahnou domacim delnikum "opasek"je hadankou,ale,nebude to daleko od otrokarskeho radu,nemot,hladovec-mamonar bude bojovat o kazdy cent,co usetri na delnikovi ze zahranici, bude to doslova honba mezi podnikateli samotnymi, ale i honba mezi politiky,kdo vic proda statniho majetku,v ramci korupce, v samotne Americe uz uvazovali o odprodeji Narodnich Parku a jineho,jen pro zajimavost Panamsky pruplav koupili Cinane a tak to pujde dal,Cina ma prebytek americkych dolaru,ted,jde jen a jen o to ,kdo proda neco za ty Americke dolary o jejiz hodnote muze byt dalsi pojednani,zatim tiskarny na penize jedou ve dne v noci.
proslicha se ,ze vlastne kazda vlada sveta je zadluzena a tak bych rad vedel u koho jsou vsichni zadluzeni,kdo je ten,co doslova sedy na hore penez,jako Mt.Everest,mluvilo se o vice jak 120 trilionu dolaru,ale,verte tomu,to cislo muze byt vymysleno,zcela daleko od pravdy,muze byt jeste vyssi nez tech 120 trilionu,kdo to muze spocitet dnes?
Stale mi nejde do hlavy,jak to ten Marx mohl predpovidat.

327948

28.2.2015 15:07

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 327948

[smích] neviem co predpokladal marx, no podla tvojich slov asi predpokladal, ze to s kapitalizmom nedopadne dobre... nuz zatial sme len svedkami, ako to neslavne dopadlo so socializmom... Dodam len, ze uplne prirodzene...

327952

28.2.2015 15:51

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 327952

Ten tvůj škodolibý úsměv bude co nevidět škleb, aby hnedle na to se změnil ve výraz hrůzy. Zřejmě ve své bohohrovné naivitě nemáš ponětí o něčem takovém, co permanentně prožívají ti v těch "třetích" zemích. Od hladomoru, po genocidu. A žádná země proti tomu není imunní, když nastane kolaps ekonomiky, nebo válka. Ti dnešní posměváčci pak čumí jako tele na nový vata s otázkou - "to je skutečně možný"? A odpověď je přitom prostá - "jistě že"; stačí se podívat kolem sebe... pokud fungují čivy, což u tebe evidentně nehrozí. [oči v sloup]

327961

1.3.2015 7:11

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 327961

Vysvetlis mi, prosim, co je naivneho na mojom prispevku, kde som napisal, ze socializmus skapal? Dakujem [mrknutí jedním okem]

327991

1.3.2015 15:43

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 327991

Dovolím si trochu zapolemizovat. Když selže v rodině přirozený komunismus je v háji. A všemožné homolobby, genderismi, multikulti, juvenilky, sociální inženýři páté kolony v rámci zázraků dělají nemožné věci až juvenilují což nadmíru efektivně zajišťuje rozklad a homogenitu společnosti a je to vítaným záměrem depopulace NWO se snadnou zmanipulovatelností roztříštěných zájmů a prosperity společností od základů a na dovršení se to může nechat přejet početně islámem kdy už Kaddáfí řekl že evropu dobijí dělohy muslimů. [vyplazený jazyk]
No.... a ani moc přeneseně v Detroitu industrializace jež je ekonomickou sestrou socializmu dala vale velkoměstu a tam tedy ekonomicky v zajetí trhu trhů trha socialismus v zastoupení té přínosné industrializace coby ekonomického místního socialismu v realitě selhal a je město v bankrotu. A patrně mělo obyvatel jako česko, tedy než vyhavarovalo do tržíčku bez přívlastků a bude to stát peníze zase socialisticky daňové poplatníky pokud nechtějí ruinu nechat spadnout ale i tak se to společnosti prodraží a morálně patrně především.
Nicméně bankovní socialismus se zlatými padáky je již obecně znám. Že zisky si kapitalizují jednotlivci a ztráty zaplatí poplatníci, takže zase socialisticky všichni ale trh pro padákysty a jejich selhání neplatí. A zase mohou po socializaci ztrát všemi excelovat v zájmu nesouměřitelně bohatých a pro ně jinde, jindy ale na stejné brdo. [chechtot]

328018

1.3.2015 19:18

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 328018

Poprosil by som este raz a pomalsie. Co si predstavujete pod pojmom "prirodzeny komunizmus v rodine" ? Dakujem

328038

1.3.2015 21:06

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 328038

V rámci možností její příslušníci žijí dle potřeb společného zdroje a neřeší se jestli to třeba děti vrátí či z další generace rodiče a tam ty vazby tedy byli zpřetrhány a pokrouceny i za socialismu kdy debilita se v dírách trhu soukromníků už tehdy dostávala navrch a morálku fackovala a křivila charaktery když si do domovů důchodců jezdili mladí pro důchody, což tedy již po budování prosperity nehrozí, jelikož ji senioři nemají i když s mravy i nemravy je možné zase ledacos a svět se stává odporným místem kdy peníze jsou až v první řadě a potom dlouho nic a jasné deformace profesionalizovaného autismu a nevstřícnosti systémem mamon a obecně lidské rozměry a komunikativnost s přátelskými vztahy debilní soutěže prolinající tam kde by ji měli být zabouchnuty dveře dostává na frak a je jisté že pro lidi nepoznající jiný model je to španělská vesnice a vlastně se kontem k hrůze citů rozumu a vůle poměřuje vše a civilizace rozvoje dostává zpátečku a zkurv..ě na frak a úpadky jsou vidět jak kdysi na vcelku blahobytném západě a i tady i když kdysi vysmívanými jistotami poměrně nuzmými, ovšem pro mnohé i nezaviněně zapovězené ztrátami zaměstnání, nemocí či neštěstími hmotnými a fyzickými kdy dřív to byli zde ale dnes dost děsivé a pojištění které by připadalo do úvahy u těch většinových jako že v česku má průměrná domácnost peníze navíc, teď se podržte a to není výmysl na dva týdny běžného provozu dost iluzorní a je to opravdu z ruky do huby což tedy je nářez a nepamatuji takové napětí mezi lidmi a nevraživost s podrážděností která je existenčními nejistotami za prahem pochopitelná [překvapení] Howgh
Nejsem indián tak si přidám [smích]
A svým způsobem je to i odpověď na financování webu pana editora který vlastně i když možná nepřímo pro ně pracuje a za to mu díky ale u lidí obracející šestáky se divit nelze a u naleštěné bídy hejskú rádoby rebely také a ti si dávají majzla aby nepopudili snové vztahy znovu velkomožných a pohříchu čím dál zpupnější až budulínkující s formací právě vylůčně pro ně. A svět se stává pro citovky zvlášť odporným a nechutným místem, žel. [oči v sloup]

328045

2.3.2015 18:50

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 168.?.?.?

Reakce na 328045

Nooo tak "zit podla potrieb spolocneho zdroja" a neriesit, kto to zaplati... to sme tu uz mali... dopadlo to samozrejme znacne neslavne. Historia nam krasne dokazala, kam taketo nezodpovedne hospodarenie vedie. Ked sa vratim k tej rodine, tak mozno toto je pricina tolkych exekucii.
Ze ziju ludia "z ruky do huby" zalezi na tom, v akej spolocnosti sa pohybujete... Ale v globale sa zivotna uroven zvysuje a zije sa nam lepsie ako v minulosti...
"Komunizmus" urcite zivotnej urovni nepomaha... ani ten "rodinny" [mrknutí jedním okem]

328116

2.3.2015 21:02

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 328116

Jistě, akorát že makroekonomice asi rozumíme jak koza petrželi a ovšem že je prioritním hráčem úrovní obyvatelstev a neřekl bych že v krysích závodech jsou lidé na tom lépe než v minulosti ale někdo to tak cítí a přejme mu to. Každopádně ač nejsem extra karbaník vím že pokud usáci chtějí obchodovat v rublech je jasné že své takřka virtuální měně holaru, kterého si natisknou kolik si vzpomenou nevěří a dávají přednost ve vzájemném obchodu hodnotnému rublu do budoucna, na to stačí číst karty. [chechtot]
Mimochodem euro je vázané k dolaru a nablblým rozhodnutím i koruna k euru tak jsme na stejném titaniku i s možnými důsledky. [překvapení]
A zodpovědné či hospodaření trhu kdy stát přestal být hráčem pro zájem obyvatel a s TTIP pokud bude budou lidskými zdroji korporátních fašistů a nejslabším a nadbytečným článkem právnických osob s pravomocemi kdy státy se mohou poté rovnat rohožkám pro jejich zakrvácená rajtující kopyta dábelských rejů. A rád bych se mýlil ale státy které se dostali pod tu jurisdikci jsou loutkové i s obyvateli.
https://www.youtube.com/watch?v=BVYncPJPtOo

328122

2.3.2015 21:09

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 328116

[chechtot] Finační rezerva dva týdny na pokrytí běžných výdajů domácností je český globál. Určitě žijí co jim situace dovolí a do naprosté nuzoty i exekucí jdou po ranách osudu kterých je pestrá škála. [překvapení]

328123

28.2.2015 16:17

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 327948

>Stale mi nejde do hlavy,jak to ten Marx mohl predpovidat.

Jestli to nebylo tím, že náhody neexistují. Ono nabídnout Ráj bez Boha je oxymóron a když na ten špek skočí nevzdělané zbídačené masy, tak se po něm sápou bez limitů daných DESATEREM. S odstupem času je výsledek zřejmý, ale zatím není vidno nic a nikoho, kdo by byl schopen předložit scénář s nabídkou Ráje s Bohem, v němž budou limity tvořené tím DESATEREM.

327963

2.3.2015 8:34

RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 327963

Veď sa môžete klaňať zlatému teľaťu(neoliberalizmus) [chechtot] [mrknutí jedním okem]

328059

28.2.2015 15:30

u.s.americká ekonomika

pes garyk 188.?.?.?

Možná by stálo za to položit si otázku co se myslí spojením slov "americká ekonomika". Potom se můžem bavit o tom, co se s ní stalo rsp. co se s ní děje.

327959

28.2.2015 17:32

TTPI svetlo nádeje v tuneli krachu pre USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Hlavní problém pre ekonomiku USA vidím v tom že už pol sveta na nich nechce makať(nakupovať americké dlhopisy, obchodovať v dolároch, predávať USA(EU) nerastné bohatstvo a továrne za polovičnú cenu) a za druhé USA sa zbavili priemyslu v duchu Reganovského nič nebudeme vyrábať, budeme sa len doma medzi sebou obsluhovať !!!

Hospodárstvo USA by som rozdelil do 3 častý:
-podvody na wall street a FED
-vojensko priemyselní komplex
-priemysel USA

podvody na wall street polovica a možno viac obchodov je tam teplá voda a vzduch tzv. toxické aktíva, zabalia dlhy USA, pekne to nazvú a kšeftujú s tým, ďalej prečo to ešte funguje, no preto že FED tlačí peniaze do kasína s názvom wall street, aby bol obrat na oko, GDP USA(HDP)

FED už sa im mašinky zadierajú, čím viac sa vo svete kšeftuje bez doláru tým horšie pre USA, FED a dolár

vojensko priemyselní komplex konkuruje mu vo výrobe zbraní a kšeftoch EU, Rusko a Čína a je to jediní priemysel ktorý ako tak v USA funguje

priemysel USA by sa mal nazvať skôr priemysel Číny

327965

1.3.2015 17:32

Návrat a víťazstvo Korzárov

lubosmat 91.?.?.?

Finančné obojživelné koráby prinášajú svoju korisť k nohám svojich kráľov a ulúpené poklady sú vysvätené aby upevnili moc vládnucej šľachty.

Králi však v minulosti tvrdo zasiahli, proti všetkým korzárom, ktorí si chceli hrabať na vlastnom piesočku.

Dnešní finanční Korzári slúžili tak dobre, až ich bohatstvo niekoľkonásobne prevýšilo bohatstvo kráľov, ktorým mali slúžiť, preto sa nevyhnutné stalo neodvratným a centrum západnej moci sa presunulo do chrámov súkromných bankových inštitúcií.

K liberalizmu a snahe použiť liberalizmom ladené myšlienky na ovládnutie vplyvu stavov v spoločenskom vývoji obhajcovia zabúdajú na to, že otrokárstvo bolo nahradené liberalizáciou trhu práce predovšetkým z finančných dôvodov, rovnako súperenie stavov a ich boj o spoločenské postavenie bol nahradený liberalizáciou finančných produktov, ktoré sa stali najvyššou métou medzi spoločenskými produktmi, opätovne z finančných dôvodov.

Nežijeme vo svete, kde sa potreby ľudí a ich uspokojovanie prirodzene generujú podľa úrovne spoločnosti, ale vo svete, kde sú potreby limitované veľmi individuálne finančnými možnosťami.

Dnešná západná kultúra je schopná odsúdiť humanitárnu pomoc len preto, že sa realizuje pre ľudí na tej „nesprávnej strane“, a zároveň tolerovať medzi sebou bohatých „legalizovaných“ zločincov, na ktorých je vydaný, v krajinách na „nesprávnej strane“, právoplatný zatykač.

Narážam na starú zaužívanú prax prania a legalizácie špinavých peňazí, ktorá prerástla do súčasnej formy, keď sa cez komodity a medzinárodné finančné inštitúcie prepierajú ničím nekryté doláre, a tak sa menia na konkrétne tovary, energiu a moc.

Tento podvod sme sa naučili brať ako úplne legálny, aj legislatíva krajín, ktoré sa k akceptácii podvodu zaviazali, je nastavená tak, aby nikto o legálnosti tohto postupu nemohol nikdy pochybovať, a pred svetskými súdmi sa nemohol nápravy škôd dožadovať.

328030

1.3.2015 19:15

Ekonomické "perpetum mobile" v USA

Léčitel 37.?.?.?

Nejsa ekonom jenom se ptám, jak je možné,že státu,který je astronomicky zadlužený a který ročně vykazuje další stamiliardy dluhů, stoupá kurs měny a udává růst HDP!
Nějaké divné hospodaření. Trochu jako v příslovečném Kocourkově, nebo na pražském magistrátě. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

328037

2.3.2015 22:18

Demokracia je somarina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Nielen globalizácia, ale hlavne demokracia je totálna somarina.
Len totálny somár si môže myslieť, že je správna rovnoprávnosť - napríklad medzi nevzdelaným a vzdelaným. A že teda aj tupec a aj výnimočne schopný človek pri voľbách disponuje tým istým hlasom.........
Chápete to, aká je to somarina????????
Však predsa človek, ktorý v živote už niečo zásadného dokázal a má teda veľké vedomosti, musí mať zásadne významný hlas pri hlasovaní!!!! A nie rovnaký, ako tá čvarga tupá, hlúpa a lenivá...... Však v súčasnosti už všetci pozerajú v televízii tie tupé americké firmy a celá mladá generácia bude hlúpa, ako tí degeni američania....

328126

Příspěvků: 39

28.02. 06:39 Satanist  Pravdive napsany
28.02. 09:04 Emil Robot  Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....
28.02. 15:13  RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....
28.02. 15:24  RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....
28.02. 17:57  RE: Už to začalo....a hned provokací velkého kalibru,která svědčí o vážnosti situace a odhodlání.....
28.02. 09:32  Nenažranost elit Západu požírá i samotný kapitalismus
28.02. 20:54 Ejpok  Pokud nazýváte státisty "židy" pak ano, ale spíš to na někoho potřebují svést
28.02. 21:24 Ejpok  Potřebují za své zájmy svést vinu paušálně na někoho jiného
28.02. 23:04 Ejpok  RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry
28.02. 23:57 Ejpok  RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry
01.03. 01:38  RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry
01.03. 16:16  RE: Potřebují odvádět pozornost a vinu plosně na chiméry
28.02. 09:43 tartus  v tych cislach je chyba
28.02. 11:04 Ďuro Trulo  Chyba rozhodně není v číslech
28.02. 18:04 dub  RE: Chyba rozhodně není v číslech
28.02. 11:19 Ďuro Trulo  platili vazalstvím a otroctvím
28.02. 12:19  .....Júesej...
28.02. 15:18  RE: platili vazalstvím a otroctvím
01.03. 04:20  RE: platili vazalstvím a otroctvím
28.02. 11:34 r.m.  analogie poslední globalizace už proběhly, výsledek je vždy obdobný
28.02. 12:39 to je jedno  No analýza polovičatá, ale ne nezajímavá
28.02. 12:40 to je jedno  Pokračování
28.02. 12:41 Robert Nohejl  Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
28.02. 15:07  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
28.02. 15:51  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
01.03. 07:11  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
01.03. 15:43  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
01.03. 19:18  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
01.03. 21:06  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
02.03. 18:50  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
02.03. 21:02  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
02.03. 21:09  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
28.02. 16:17  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
02.03. 08:34  RE: Mamon,touha po mamonu a zase mamon,nic jineho to neni.
28.02. 15:30 pes garyk  u.s.americká ekonomika
28.02. 17:32  TTPI svetlo nádeje v tuneli krachu pre USA
01.03. 17:32 lubosmat  Návrat a víťazstvo Korzárov
01.03. 19:15 Léčitel  Ekonomické "perpetum mobile" v USA
02.03. 22:18  Demokracia je somarina

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 513