Diskuze k článku

Cenzůra v cyberspace

Příspěvků 48

10.7.2003 4:20

par otazek, pane Taborsky

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 152.?.?.?

1 - jak to vite, ze vam pan Klabacka zrusil registraci, napsal vam to? Nemuzete postovat komentare? Neni to jen vase priznana komputerova neznalost? Proc jste to nerekl? Sice pisete, ze vam nejde v diskusi o vyhru, ale jeste pred dvema dny jste do sebe s Postavou a Petersem busili jako pubertaci o velke prestavce. What gives??? Nebo, ze by najednou, kdyz se vase komentare (ktere z velke vetsiny pokladam za inteligentni a zertovne) zamerily na osobni urazky a dostalo se jim patricne odpovedi vas ta "zabava" prestala bavit a ted jste ublizeny cenzorovany bojovnik za moralku?

2-pisete, ze rovny chlap by vam napsal "jdete do prdele, Taborsky" - jak jste si jisty, ze pan Klabacka vedel, ze vase fiktivni pritelkyne jste zrovna vy? A pokud kritizujete nekoho za "nerovne" chovani, za co pokladate vydavani se za nekoho jineho za neprilis koser ucelem a nasledne fnukani na velmi "proflakle" webstrance?

3-co vas privedlo publikovat tento clanek zrovna zde? Ideologicka spriznenost?

16093

10.7.2003 7:58

RE: par otazek, pane Taborsky

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16093

1. Ano, na dotaz emajlem. Ne, nemohu, ani já, ani Nathálie. Ne, pan Klabačka napsal Nathálii, že se tam vloudlo něco jemu, jak je zrejmo z jeho emajlu. Co a jak a proč a komu jsem měl co říkat? Napsal jsem, že mi nejde o vyhrávání nebo prohrávání ale o srandu - Vám to tam připadalo jako vážná diskuze? Nejsem ublížený - pan Klabačka mě může ustříhnout, ale určitě ne ublížit, víte přece dobře, že mám u postele pumpovací dvanáctku se sekaným olovem. K tomu ale nikdy nedojde, protože jsem splachovací.

2. Mno, nemyslím si, že pan Klabačka je vůl, Vy máte takovej dojem?
A já nejsem Nathálie z Užhorodu, alespoň to mi snad věříte, ne? Já jsem si ji vymyslel jako můj nick, jako třeba Vy si říkáte Písecký, nebo Brouk SuperPytlík si říká Gay Peters. Vy jste přece nikdy neměl nic proti pseudonymům, nebo měl? Mno, že to nebylo košér, to jsem napsal a omluvil se za Nathálii panu Klabačkovi hned v úvodní větě, i když já nejsem povinovanej košér dodržovat.

No, a s tím, že jste si moji nepřítomnost při sprchování vysvětloval jakože mi před chytrosti Brouka Pytlíka nebo Postavy z psychiatrie vyschlo péro, se nedá nic dělat. Zrovna sem mě přivedlo totéž, proč jsem odešel z BL. A než mě začnete přesvědčovat, že "fňukám na velmi 'profláklé' webstránce", porovnejte si, jen tak pro zajímavost, počet článků, počet přístupů a počet komentářů na této "profláknuté" stránce se Sprchou.

Omlouvám se za stručnost, ale moc jste se toho ptal. Netušil jsem například, že Vy jste netušil, že jsem dostal kopačky, a divím se, že se tomu tak divíte. Konečně, tyhle věci byste si měli promáchat spíš pod sprchou než tady, mne se to už netýká.

16094

10.7.2003 16:02

RE: par otazek, pane Taborsky

Pavel Gora 195.?.?.?

Reakce na 16094

Bylo by asi správné taky napsat proč jste byl vyloučen.
Před pár dny byl vyloučen Ivan, který dost hrubě (a prvoplánově) napadal ostatní. Poté se snažil svými registracemi otravovat administrátora. Proto ta omezená možnost registace.
Vy jste dostal padáka proto, že jste byl výslovně požádán, abyste nepoužíval na adresu GP výrazu, který on označil za urážející a jemu nepříjemný. (Vím, že on Vám nadával zase jinak).
Kdyby Vám šlo o diskusi, nebyl by probém, ale Vy jste se rozhodl dotáhnout spor až do konce, čímž neměl administrátor Sprchy v podstatě jinou možnost než Vás vyloučit. Druhou možností by bylo zcela rezignovat.
Sprcha byla postavena, aby se v ní diskutovalo. Často i vážně a fundovaně. Pokud jste z toho měl pouze srandu, nemusí Vás to mrzet. Já jsem měl za to, že většinu svých příspěvků myslíte vážně a že odrážejí Vaše názory.

16104

10.7.2003 16:44

Dekuji za odpoved,

VPI squawbum (zavináč) hotmail (tečka) com 67.?.?.?

Reakce na 16094

budu o tom premyslet.

Rad bych jen podotkl, ze pocet clanku ci komentaru nema zadnou souvislost z jejich kvalitou - porovnal jste si, jen tak pro zajimavost jejich obsah zde, se Sprchou?

16105

10.7.2003 16:51

Cenzůra v cyberspace

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Pane Táborský,

jak to dopadne bylo poměrně jasné už od ranných počátků, kdy pan Klabačka vyhrožoval jednomu nejmenovanému účastníkovi diskuzí na Sprše, že ho bude muset vyhodit, pokud bude i nadále nazývat pár ostatních diskutujících, za podporu Bushe a Bushova připravovaného válečného tažení v Iráku, kriminálníky - epitet, který jim dnes patří víc než jindy...

Rovněž odkrývání pseudonymů přispěvatelů, jinak známé jako lov na Tengu, popř. lov na Sinistera Nexe, mohlo být pro některé signálem, kde končí objektivita administrátora. Ačkoliv se takové odkrývání setkalo vždy od počátku s nelibostí "oběti" a rozhodně splňovalo beze zbytku kritéria "bullying" (samotní útočníci přiznali, že je tato aktivita baví a dělají to schválně), kterým se civilní administrátor Sprchy Klabačka v současnosti tak rád ohání, nestalo se nic - útočníci nebyli pokáráni a "oběť" nakonec sama odešla, neboť jí byla znemožněna jakákoliv smysluplná diskuze. Ani poté nedošlo k pokárání, či varování. Útočníci sice vyštvali někoho z diskuze (skutečnost na kterou je administrátor normálně obzvláště citlivý), ale tentokrát zřejmě s tichým Klabačkovým souhlasem. Tolik k objektivitě administrátora.

Dnes již asi neexistuje kvalitní český web bez cenzury a se zajímavými články a tak vnímám Vaše nedobrovolné vyhnanství jako malou tragédii, i když Vy se proti tomu jistě ohradíte. S Klabačkovým selektivním a hyper-racionálním přístupem samozřejmě nesouhlasím - je to špatně skrývané opojení mocí a "vlastnictvím výrobních prostředků". Neupírám mu samozřejmě právo rozhodovat, ale nikdy neuznám, že tak činí objektivně, či v duchu jakékoliv rozumnosti, jak o sobě tvrdí.

Nivelizace Sprchy navíc vede k zajímavému úkazu - lidé, kteří se někdy na Sprše necítí mezi užšími mantinely Klabačkova kluziště zcela přirozeně se chodí "vyřvat" jinam, kdysi na BL a NP, teď hlavně na NP. Urážky, kterými častují diskutující tam by jim zcela jistě zaručily vyhazov ze Sprchy, v Neffově "černém královstí", které tak rádi kritizují, se mohou smát po libosti. Life is great!

AJ

16106

10.7.2003 21:57

Pane Juchelko,

Jiří Táborský fcb (zavináč) ij (tečka) net 65.?.?.?

Reakce na 16106

především jsem příjemně překvapen, že jste se tu objevil (vlastně bych to ani tak neměl formulovat, protože jsem se tady ještě nerozkoukal a možná jste tady už delší dobu). Prostě jsem rád, že vidím někoho známého, do kterého se mohu trefovat. Tedy někdo, kdo umí srandu bez hysterického urážení vzít a vrátit vtipně zpátky.

Já jsem jistě otrlejší než Vy a tak mi lovy na Tengu a Nexuse (už jsem zapomněl, jakému skloňování dáváte přednost) připadaly neškodné, i když ne příliš duchaplné. Taky jsem si myslel, že kvůli Vaší češtině a slušnosti to nepotřebuje detektiva Babočku Vás odhalit.

Ale v takovýchto směšných, nikoliv však vtipných, epizodkách opravdu nejde o život. A taky mě nebaví s Vámi souhlasit, hlavně když bych tentokrát asi musel, pokud se těch lovů dotýká. Souhlasení je ta nejnudnější a nejneplodnější forma debaty.

Tak což kdybychom se raději o něčem pohádali jako za starých časů. Jenom sem nechoďte s pugétem pro Katku Harrisojc, dosť bolo rybablikanščiny!

16115

10.7.2003 22:58

RE: Pane Juchelko,

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16115

Souhlasím, souhlasit netřeba, ale také není nutné zacházet do extrémů - ta Klabačkova kauza je myslím jasná každému, kdo se nechce nechat ochočit podobnými praktikami. Na tom se snad shodnout dá [smích]

Já osobně raději budu sdílet virtuální prostor s hulvátem, než se podřídit Klabačkovým praktikám. K tomu, aby hrnec s hulváty opravdu přetekl je podle mě zapotřebí poněkud více trpělivosti. Z tohoto pohledu nebyl samozřejmě hulvátem ani Ivan, natož Vy. Podobné praktiky vedou v diskuzích pouze k "vyhubení" zajímavých a neotřelých jedinců, kteří by se mohli třeba i dále slibně vyvíjet, a ponechávají na fórech jen sterilní ssedlinu konformních diskutujících, kteří navíc často jen špatně potlačují své vrozené sklony k hrubostem ducha.

Toto je můj druhý příspěvek do Zvědavce a je dost dobře možné, že i poslední. Nikdy jsem nebyl fanouškem postojů pana Stwory, i když, v případě USA, to vypadá, že současnou situaci předvídal právě on lépe, či dříve než já. Uvidíme.
Zatím se mějte!

AJ

16118

10.7.2003 18:34

Pane Gora,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pan Písecký vyslovil přání, aby se tohle diskutovalo pod sprchou a já bych jeho přání rád respektoval. Jednak ze staré virtuální známosti a druhák jsem již naznačil, že je to i moje preference. Já jsem svůj náhled na tuto dětinskou malichernost uveřejnil tady, a tím to pro mne končí, a pan Klabačka může vysvětlovat jeho pozici jak chce a jak dloho chce pod sprchou. Diskuse na Sprše by ale byla teď víc než jindy stejně na prd, když pan Pecina, s jeho prokázanou technickou expertýzou na kreativní administrování svobody projevu, stávkuje.

Pokud jsem ovšem nesprávně pochopil Vaši úvodní větu ("Bylo by asi správné taky napsat proč jste byl vyloučen"[mrknutí jedním okem] a chtěl jste to vysvětlit Vy mně, tak to mnohem pěkněji vysvětlil pan TL, jako by to z úst přísedícího soudce z lidu vzal: "myslim, ze u pana Taborskeho byl pan Klabacka v pravu. Nekolikrat ho vyzval k naprave, dokonce i v pripade konkretniho cinu a pan Taborsky sveho chovani nezanechal." A neprojevil účinnou lítost, bych snad ještě dodal.

Doufám, že jsem Vám odpověděl k Vaší spokojenosti a můžeme teď věnovat náš čas věcem zajímavějším. Například na konci stránky Zvědavce je fotografie - jako půvabně vtipná charakteristika moderního umění: Mistr plagiátuje Picassa. Z toho by například paní Zuzana mohla udělat diskuzi jako hrom.

16110

11.7.2003 8:20

RE: Pane Gora,

Pavel Gora 195.?.?.?

Reakce na 16110

To vysvětlení nebylo určeno primárně Vám, Vy přece víte, jak věci proběhly.
Nicméně si myslím, že jste diskuse bral vážně, nikoliv jen pro srandu. A také každý ví, že Vám GP nezůstával v nadávkách nic dlužen - až jsem se divil, že dva dospělí lidé se mohou kočkovat jako prvňáci.
Vidím to jako přecitlivělost z Vaší (nikdo mi nebude říkat, jak mám oslovovat GP) i páně Klabačkovy (Hovno se neříká, Bohumile) strany.

Mistr je ale trochu diletent. Kreslí to tak, jako by předlohu nikdy neviděl.

16132

11.7.2003 18:54

Pane Gora,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16132

píšete: To vysvětlení nebylo určeno primárně Vám, Vy přece víte, jak věci proběhly.

Tím jsem si právě nebyl jist a tak, aby to nevypadalo, že se chci vykroutit z odpovědi, jsem si to vzak na sebe. Ovšem, jenom se domnívám (napsal jsem, že je to můj náhled), jak věci proběhly. Já jsem byl po léta trénovanej, abych byl opatrnej tvrdit, že něco vím. A tak se vždycky snažím být opatrnější než Sokrates, nebo jak se jmenoval ten, co povídal, že ví, že nic neví.

Jen vyjimečně jsem se nechal zatáhnout do vážné diskuze. Doufám ale, že si nemyslíte, že to byl případ s Broukem Superpytlíkem, s Emilem, s přecedou Novákem nebo s Postavou z psychiatrie.

Zalichotilo mi, že mě vidíte jako citlivku, mnozí na českých fórech o mě tvrdí, že jsem hulvát. Přispělo k tomu možná i to, že jsem se párkrát vyjádřil, že nemám rád slušňáky, kteří v diskuzi "hovno" vytečkují.

Jsem velmi rád, že jste projevil zájem o nastartování smysluplné diskuse. Řekl bych, že Mistr předlohu viděl, pokud ona fotografie není jen zdařilá fotomontáž. Nemohu sice tvrdit, že není diletant- já jsem jen spotřebitel, nikoliv umělecký znalec - ale jeho dílo je rozhodně rozpoznatelnější než originál Picasso.

16155

11.7.2003 20:54

Pičasso

jednorozec> kupredu (zavináč) vsemi (tečka) smery 81.?.?.?

Reakce na 16155

>Jsem velmi rád, že jste projevil zájem o nastartování smysluplné
>diskuse. Řekl bych, že Mistr předlohu viděl, pokud ona fotografie
>není jen zdařilá fotomontáž. Nemohu sice tvrdit, že není
>diletant- já jsem jen spotřebitel, nikoliv umělecký znalec - ale
>jeho dílo je rozhodně rozpoznatelnější než originál Picasso.

Mistr není otrocky vázán na realitu, spíš tíhne k symbolismu.
Jeho destilace holé skutečnosti do několika vytříbených tahů může sice být rozpoznatelnější než echt Pičasso s jeho rozmarnou hrou s anatomií, ale zase se nám nedostane příležitosti, že by fokální předmět byl vyobrazen dvakrát.

On ju hlada za uchom aj jaj jaj
Ona ju ma pood bruchom aj jaj jajajajaj
Ricom picom bol som pri tom
Travička zelená....16164

11.7.2003 22:07

RE: Pičasso

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16164

Pane Jednorožče,

hned se pozná, že jste znalec, jak jste zkušeným pohybem vyhmátl onu holou skutečnost a poeticky doložil Pičassovou rozmarnou hru s ženskou anatomií. Ovšem, nedávno jsem byl donucen jednou českou turistkou navštívit jakousi cestovní Pičassovu výstavu v Ringling Museum of Arts ve vedlejší vesnici, a mohl bych skoro přísahat, že jsem tam na jednom z jeho děl viděl onen fukální předmět vyobrazen třikrát: jeden místo oka, které bylo ovšem na místě ucha; druhý na jediném prsu, který byl na pootočených zádech; a třetí navléknutý na jednom z šesti prstů levé ruky jako suggar glazed dohnut. A možná, že v tvořivém nadšení umístil ještě jeden v ohbí kolena pravé nohy pod extrémně ochlupaceným levým podpaždím, ale to si opravdu nejsem jist, protože moje známá tvrdila, že v katalogu stojí, že to je motýl babočka admirál.

16169

12.7.2003 0:59

RE: Pičasso

jednorozec> kupredu (zavináč) vsemi (tečka) smery 81.?.?.?

Reakce na 16169

>A možná, že v tvořivém nadšení umístil ještě jeden
>v ohbí kolena pravé nohy pod extrémně ochlupaceným levým
>podpaždím,

O"Pn na ty fuckální ohniska byl přímo žhavý. Přitahovaly ho jako admirála babočku petrolejka.

Obklopena keři, och, lupení
Měla bující ochlupení
[vyplazený jazyk][vyplazený jazyk][vyplazený jazyk][mrknutí jedním okem]

16184

12.7.2003 1:24

RE: Pičasso

jednorozec> kupredu (zavináč) vsemi (tečka) smery 81.?.?.?

Reakce na 16184

Ty předchozí tagy se mě moc nepovedly. ~~ Pardón.

Ještě jedno varování:
Pičasso se, prý vesele šoustající, dožil mrzkého věku 90+.

Ne aby někoho napadlo jít v jeho šlépějích.

16186

11.7.2003 22:17

RE: Pičasso

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16164

Ano, Pičasso - to je velmi dobré [smích] Jelikož nejsem pan Táborský, nevím, co víc bych dodal, ale skláním se před Vaším pohotovým vtipem...

Děkuji za rozjasnění už beztak jasného (102 F) dne!

AJ

16170

12.7.2003 2:41

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16170

Jednorožcův grafický důkaz na konci básně, že se na tom obraze jednalo jen o tři fuckální (well, Condi Rice way) objekty, nelze vyvrátit ni přebít a já to pro dnešek vzdávám.

Jo, pane Juchelko, k tomu horku byste tam u Vás v Utahu měli mít ještě taky naši vlhkost (ano, Jednorožče, odbočil jsem, mám na mysli atmosférickou). Jo, jak to zpíval ten Frank Sinatra? Já vzpomínám na Kyoto...?

16190

12.7.2003 7:21

Jediná vlhkost široko daleko

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 16190

je koncentrována v mém mini humidoru (se zbytkem pašovaných kubánských doutníků) a ve vyšších vrstvách atmosféry. Čekám až se domů vrátí kocour a krátím si dlouhou chvíli amatérským kouřením střídavě na terase za domem a u počítače v kuchyni s otevřenýma dveřma ven...

Bez té vlhkosti a s klimatizací (AC) se to dá ještě snést - dobře vím, jak dlouho mi normálně trvá aklimatizace na tropy - po 14 dnech už nemusím každou hodinu ždímat košili, ale stále se potím.

Sinatru mám rád, ale nevěděl jsem, že zpívá o Kyotu - nejsem ovšem žádný Sinatrův znalec. Co je to za písničku pane Táborský? To víte, že na Kyoto mě vždycky nachytáte...

16204

13.7.2003 0:12

Pane Juchelka,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16204

to já jsem si jen zaimprovizoval na "Já vzpomínám na San Fracisko..." ("I left my heart in San Francisco..."[mrknutí jedním okem], když se nám tady teď tak přehřejvá envajrment.

16250

5.12.2003 9:32

RE: Pičasso

Ivan Chalupa ivan (tečka) chalupa (zavináč) bsc (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 16164

Nejde o příspěvek, ale o prosbu. Bohužel neznám celou tu krásnou píseň Ricom-picom a byl bych moc rád, kdy mi někdo mohl
celý její text posla e-mailem.
Děkuji Vám za případnou laskavost

22495

11.7.2003 0:37

Pokrytectvi, ci lhani do vlastni kapsy?

Dr.Benway says VPI dead 152.?.?.?

Jak se to vasnive obhajovani “hulvatu” slucuje s urazenym odchodem, jez byl oduvodnovan nedostatecnym trestem “hulvatum”, kteri bez zleho umyslu polemizovali o identite amaterskeho chameleona?

A naslednou IMHO extremni a deliberately insulting reakci na pravdepodobne neobratne pokusy o urovnani situace, jez byly bezpochyby konany s dobrymi umysly? Nikoli vsak k dostatecnemu uspokojeni urazeneho majestatu?

A ted castecne ideologicke sjednoceni s tzv. Stworou?

You can’t shake the devil’s hand and say you’re just kidding.

16121

11.7.2003 2:33

RE: Pokrytectvi, ci lhani do vlastni kapsy?

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16121

Pominu Vaše sklony k bombastickým titulkům, udělám výjímku a odpovím Vám. Nechci zde ale prát ničí špinavé prádlo i poté a nemám zájem na to téma začít diskuzi. Pokud Vám to připadá nefér nebo povýšenecké, prosím, nečtěte dál... Totéž doporučuji tradičním čtenářům Zvědavce - z vašeho pohledu nutně půjde o nesrozumitelné drby bývalých renegátů Sprchy a nerad bych vás jimi zbytečně nudil.

Takže... Moje poznámka o hulvátech určená panu T. byla pouze ilustrací dvojího přístupu administrátora Sprchy, nic víc. Je pravda, že je z ní asi také cítit, že mi celá ta věc stále není lhostejná, ale to už je dnes druhotné a může to zajímat pouze někoho, kdo byl přímým účastníkem celé aféry. Jde o to, že odhalování identit proti vůli zůčastných na internetu považuji za podraz nesrovnatelně větší, než když mi Ivan řekne vole a nebo nazve něčí děti fakany (automatická reakce na "fotra" p. V) a pokud by na Sprše nebyla vynucována žádná pravidla a situace s pseudonymy se vyvinula stejně jako posledně, odešel bych také. Nebudu si, doslova pro legraci jiným, nechat diktovat, jaký pseudonym mám používat, apd. Nebudu rovněž na zůčastněné administrátorovi přímo žalovat - jako experimentátor, pan GP., pokud tak ovšem někdo nebude brát mé poukazování na nesrovnalosti v administrátorově přístupu.

Svůj druhý pseudonym jsem si zvolil prostě proto, že mi používání prvního bylo znemožněno a uměle přerušená diskuze na Sprše mi chyběla. Bez zásahu pana Z. bych používal starý pseudonym dodnes. Neměl jsem v úmyslu předstírat, že jsem někdo jiný - věděl jsem, že to bude zřejmé - ideální situace by byla ta, kdyby si to klidně všichni mysleli, ale nikoho by na veřejnosti neodhalovali. Různé IP adresy apd. vedly naštěstí k tomu, že mě dotyční neodhalili hned při prvním příspěvku, zcela bez ohledu na hluboký nesouhlas, který jsem vyjádřil při ztrátě prvního nicku. Samozřejmě, že když víme, že A=B a spekulujeme, že C=B, jedná se o odhalování - ne, že ne! Myslel jsem, že jim moje nechuť se veřejně bavit o tom, kdo se za nickem skrývá, bude dostatečným signálem, aby toho nechali, ale neměl jsem to štěstí. Ve Vašem případě platí stejné rovnice, navíc jsem Vám dal mnoho konkrétních signálů soukromě, jaký je můj názor na celou věc a Váš poslední příspěvek na Sprše, určený pro mě jsem považoval za naprostou zradu mé důvěry.

Říkáte "uražený odchod"? Jak by vypadal odchod neuražený? Myslíte, že jsem měl použít stejnou rovnici a s "dobrou vůlí" a "nevinně" odhalit Vás, na Sprše a na NP? I don't think so - not my style... Berte to tak, že jsem prostě ztratil společnou řeč s lidmi, kteří se zameřili na komolení mého jména, odhalování, apd. Jistě to někomu bude připadat, jako přecitlivělá reakce, ale na rozdíl od jiných na Sprše nikoho neotravuji a nevstávám po 24 hodinách z mrtvých jako TP, i když mě spirituální pan V. "vyvolával" ještě měsíce po mém odchodu... Samozřejmě, administrátorův napoleonismus hrál v mém odchodu velkou roli, i když bez Vaší intervence bych počkal až mě sám vyhodí.

AJ

16125

11.7.2003 4:09

Cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly

Dr.Benway says VPI dead 152.?.?.?

Reakce na 16125

bombasticke titulky nejsou sklonem, ale umyslnou technikou [mrknutí jedním okem].

Dekuji za vycerpavajici odpoved, svou repliku Vam posilam na osobni e-mail.

Jen pro upresneni, jedna se o pana, ci pani Z.? Mam pocit, ze to druhe a abych se priznal, tataz je jednou ze zakladnich pricin VPI's untimely demise.

16126

11.7.2003 6:17

RE: Cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16126

Pana. Paní to udělala sice také a jako první, ale více obchvatem, v rámci okamžité realizace a celá věc se tenkrát ztratila/dala přehlédnout v diskuzi, pokud se dobře pamatuji. Pan to udělal jako ve slovníku, pěkně vedle sebe a zcela bez jakéhokoliv logického nebo diskuzního důvodu. Pravda, slušně se za to omluvil, budiž mu země lehká...

16128

11.7.2003 23:08

Pomóóc!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Je tady někdo, kdo smí psát pod sprchu?

Pan Emil mi tam píše, jako by nevěděl, že mu tam nemohu odpovědět, že má pro mne vodu na mlejn. Můžete mu, prosím, vyřídit, že děkuji za link a ať se nad takovou podlou antisemitskou propagandou nevzrušuje? Někdo to vbrzsku prokáže jako podvrh, jako ty podvrhy Washingtona, Franklina, Jeffersona a jiných. Jinak, kdyby si chtěl na to téma zašpásovat tady, pan Stwora mu jistě nebude bránit. Měl by si ale raději vyžádat předem souhlas pana Klabačky, aby ho neexkomunikoval za mimokomunitní styky.

16174

12.7.2003 1:50

RE: Pomóóc!

Aleš Zeman 216.?.?.?

Reakce na 16174

Pane Táborský,

patrně již jste zjistil, že Sprcha již neexistuje, byla dnešním dnem zrušena a je na pravdě Boží. Takže už není nikoho, snad s vyjímkou pana Klabačky, kdo smí psát pod sprchou. No a ty hospodské debaty bez Vaší ctěné účasti by asi chutnaly jako nemastná, neslaná dršťková v internetové hospodě.

16187

12.7.2003 3:02

I do prdele, pane Zemane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16187

já tady čumím na pitomou televizi, jak náš prezident, s tím jeho přiblblým grinem na ksichtě, tancuje se senegalskými vrtiprdelkovými tanečnicemi nějaké to jejich umba, umba a takováhle zpráva mi zouplna unikne. No, připadalo mi to tam svého času docela dobré, mno, škoda. To asi tou stávkou pana Peciny.

16191

12.7.2003 23:48

RE: I do prdele, pane Zemane,

Aleš Zeman 216.?.?.?

Reakce na 16191

Pane Táborský,

meiner Erfahrung nach, šacoval bych to, že jste sledoval spíše ty vrtící se černé senegálské prdelky nežli taneček vašeho pana prezidenta. K té sprše jen dodávám, že stále existuje na sprcha.com, ale je coby nebožka na márách na sprcha.org. Proč, to asi ví pan Klabačka, nikoliv já.

16247

13.7.2003 0:22

Pane Zemane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16247

přiznám se, že nebýt těch senegalských prdélek, tak bych se na něj nedíval ani vteřinu. Ale hezkou chvíli mi trvalo, než jsem ten jeho ksicht mezi nimi poznal.

16251

12.7.2003 17:29

vysvetleni

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Pro ctenare Zvedavce, kteri nechapou o cem je zde rec:
byl zrusen jakysi web pod nazvem "Sprcha".
Panove Taborsky, Juchelka a jini prisli klevetit do Zvedavce.
Ze nikdo nechape o cem se to vlastne bavi tyto dobre lidi zajima pramalo...... [zmaten] [oči v sloup]

16223

12.7.2003 18:36

RE: vysvetleni

Aja vterka 66.?.?.?

Reakce na 16223

>Pro ctenare Zvedavce, kteri nechapou o cem je zde rec:
>byl zrusen jakysi web pod nazvem "Sprcha".
>Panove Taborsky, Juchelka a jini prisli klevetit do Zvedavce.
>Ze nikdo nechape o cem se to vlastne bavi tyto dobre lidi zajima
>pramalo...... [zmaten] [oči v sloup]

..a ja se uz lekla,ze jsem zabloudila do chat room.[zmaten]

16230

12.7.2003 20:42

Pane Mikin 004

Jiří Táborský FCB (zavináč) ij (tečka) net 65.?.?.?

Reakce na 16223

Malá oprava:
ti ze Sprchy sem přišli klevetit před zavřením vody.

16234

12.7.2003 21:58

RE: Pane Mikin 004

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 16234

>Malá oprava:
>ti ze Sprchy sem přišli klevetit před zavřením vody.

H. Himmler taky nabizel 25. dubna 1945 americanum primeri.

16239

13.7.2003 1:24

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16239

já si nemohu vzpomenout, že by nám pan Klabačka nabízel příměří.

16258

13.7.2003 4:05

RE: Pane Zdeňku,

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 16258

>já si nemohu vzpomenout, že by nám pan Klabačka nabízel příměří.

vitez nic nenabizi, vitez diktuje [vyplazený jazyk]

16265

13.7.2003 5:18

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16265

Tak teď už opravdu nevím, o čem píšete.

16267

13.7.2003 6:03

RE: Pane Zdeňku,

zdenek 66.?.?.?

Reakce na 16267

>Tak teď už opravdu nevím, o čem píšete.

tak lehke a oni nevedi

16269

12.7.2003 21:01

RE: vysvetleni

Alex Juchelka alexj (zavináč) xmission (tečka) com 166.?.?.?

Reakce na 16223

Omlouvám se, pokud máte, možná oprávněný pocit, že tady kecáme o ničem, ale diskuze se víceméně točí kolem původního článku o cenzuře od pana Táborského a nemám pocit, že by se zvrhla natolik, aby se vymykala běžnému úzu... Cítím se zde každopádně hostem a pokud něčemu nerozumíte, rád Vám v rámci svých možností odpovím.

AJ

16237

12.7.2003 21:04

RE: vysvetleni

mateji brodsky (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 16223

ozna, ze j tam vyhodili pro nekvalitni, primitivni prispevky
kdo vi ????????
tady asi zapadnou mezi sve, Peliska, Malvarinku, Nohejla
Alberta

16238

13.7.2003 0:47

Poslyšte, pane Brodský a Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Reakce na 16238

Vy si nedáte pokoj ani na šábes?

16254

13.7.2003 5:53

RE: Poslysˇte, pane Brodsky´ a Mikin,

Mikin mikin (zavináč) yknet (tečka) yk (tečka) ca 199.?.?.?

Reakce na 16254

>Vy si nedáte pokoj ani na sˇábes?
-----------------
????? Pane Taborsky, proc na sabes ? Vy jste Zid ? Ja nejsem Zid. Ale kdybych byl, tak jsem ns to hrdy. A co vy ? Take by jste na to byl hrdy ?
Vite co, povidejte si radsi s albertem.... [smích]

16268

13.7.2003 10:21

Cenzůra v cyberspace

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Dekuji za zarazeni ke komu patrim,mam stesti,kdyby jste me dal k Mateji ,tak byste urazil muj intelekt.

16271

13.7.2003 10:47

RE: Cenzůra v cyberspace

Liberal 131.?.?.?

Reakce na 16271

Jaky intelekt?????????

16272

14.7.2003 7:53

RE: Cenzůra v cyberspace

milo admsoft (zavináč) atlas (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 16272

Dobrá otázka.

16328

13.7.2003 18:23

RE: Cenzůra v cyberspace

Graham Murt dr_murt (zavináč) yahoo (tečka) de 217.?.?.?

Reakce na 16271

inte... čeho?

16294

13.7.2003 22:25

RE: Cenzůra v cyberspace

Zdenek Matousek 24.?.?.?

Reakce na 16271

>Dekuji za zarazeni ke komu patrim,mam stesti,kdyby jste me dal k
>Mateji ,tak byste urazil muj intelekt.

Robinku, ty myslis ten intelekt, co ho mas premiru v kazdem svem prispevku? No dobra, tak tomu ted budeme rikat- "NIF" = Nohejluv Intelektovy Faktor. Mozna, ze se to chyti.

16307

14.7.2003 4:02

Cenzůra v cyberspace

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vase komentare mne nemuzou rozhazet ,nebot jsem si jist ve svem presvedceni ,jez je tvoreno z mnoha zdroju.Co se tyka kritiky k me osobe,coz by nekteri nemohli opomenout ,tak upozornuji ,ze znam nasi narodni povahu ,ktera prameni z poznani,ze neznam jedineho cloveka ,ktery nebyl nazvan blbcem a naproti tomu neznam lidi ,kteri by nerekli o nekom ,ze neni blbec.
Z toho si nic nedelejte,hlavni je ,ze vzdycky kazdy okupant se mel u nas dobre a plne jsme kolaborovali,nebot jsme narodem kritiku.

16324

28.7.2003 15:23

RE: Cenzůra v cyberspace

obdivovatel Táborského 195.?.?.?

Reakce na 16324

Vzhledem k tomu, že věříte na chazarskou teorii, tak asi seznam Vašich zdrojů tak bohatý nebude.

17051

15.11.2003 19:49

Cenzůra v cyberspace

Josef Novák prinovak (zavináč) yahoo (tečka) co (tečka) uk 212.?.?.?

Pane Vycpávka potažmo Táborský, to Vám to ale trvalo dlouho než jste přišel na to, že do Sprchy nepatříte. A to jste dělal tak chytrého v BL a vysmíval jste se mi a když jsem jednou napsal do Sprchy já, tak jste naprosto sviňsky reagoval úmyslně pravopisně špatnými větami.
K tomu Vám musím sdělit, že já jsem věděl hned, že není možné, abyste u Klabačky mohl jeho censuru vydržet. Vám to nedošlo vůbec a divil jste se, že nemáte najednou přístup.

Na to, že jste emigrant, jste velmi nezkušeným průserářem. A ke všemu velmi naivním pisatelem, který spolknul Klabačkovi udici i s navijákem. Zde jsem mnohem opatrnější. Nechápu, že při Vašich zkušenostech s STB jste věřil Klabačkovi, že Vaše osobní údaje nebudou zveřejněny nebo zpřístupněny třetím osobám. Když někdo něco takového tvrdí, tak mu automaticky nevěříme. Voni chytrej. To byste již mohl vědět, že podobné internetové noviny může financovat tajná služba k rozkrytí pseudonymů štvavých autorů. Mohla a nemusela, ale preventivně musíme si dávat bacha. Nebyl by to první trik špiclů olacených státem.

Pak je zde principielní záležitost. Autor Vašeho typu se nemůže podřizovat nějaké sebeinteligentnější cenzuře.Na to jste moc nadaným autorem a ne nějaký machr co opisuje naučné slovníky a pod..Kromě toho byl jste v BL zvyklý psát bez cenzury do té doby než prolhaní pánové z redakce BL přišli se svou připitomělou cenzurou.(Prolhaní proto, neboť lhali, že v září tohoto roku budou fóra obnovena, jen co to Pantůček naprogramuje.)

Ponechme otázku zda Klabačka je špicl vedle. Jeho hloupé představy o tom jak mají jeho noviny vypadat vedou k nivelisaci a ztratí šťávu. Zcela zákonitě všechny hlavy které přečnívají budou useknuty. Měl byste si to pokládat za čest.

21680

Příspěvků: 48

10.07. 04:20 VPI  par otazek, pane Taborsky
10.07. 07:58 Jiří Táborský  RE: par otazek, pane Taborsky
10.07. 16:02 Pavel Gora  RE: par otazek, pane Taborsky
10.07. 16:44 VPI  Dekuji za odpoved,
10.07. 16:51 Alex Juchelka  Cenzůra v cyberspace
10.07. 21:57 Jiří Táborský  Pane Juchelko,
10.07. 22:58 Alex Juchelka  RE: Pane Juchelko,
10.07. 18:34 Jiří Táborský  Pane Gora,
11.07. 08:20 Pavel Gora  RE: Pane Gora,
11.07. 18:54 Jiří Táborský  Pane Gora,
11.07. 20:54 jednorozec>  Pičasso
11.07. 22:07 Jiří Táborský  RE: Pičasso
12.07. 00:59 jednorozec>  RE: Pičasso
12.07. 01:24 jednorozec>  RE: Pičasso
11.07. 22:17 Alex Juchelka  RE: Pičasso
12.07. 02:41 Jiří Táborský  Pane Juchelko,
12.07. 07:21 Alex Juchelka  Jediná vlhkost široko daleko
13.07. 00:12 Jiří Táborský  Pane Juchelka,
05.12. 09:32 Ivan Chalupa  RE: Pičasso
11.07. 00:37 Dr.Benway says VPI dead  Pokrytectvi, ci lhani do vlastni kapsy?
11.07. 02:33 Alex Juchelka  RE: Pokrytectvi, ci lhani do vlastni kapsy?
11.07. 04:09 Dr.Benway says VPI dead  Cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly
11.07. 06:17 Alex Juchelka  RE: Cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly
11.07. 23:08 Jiří Táborský  Pomóóc!
12.07. 01:50 Aleš Zeman  RE: Pomóóc!
12.07. 03:02 Jiří Táborský  I do prdele, pane Zemane,
12.07. 23:48 Aleš Zeman  RE: I do prdele, pane Zemane,
13.07. 00:22 Jiří Táborský  Pane Zemane,
12.07. 17:29 Mikin  vysvetleni
12.07. 18:36 Aja vterka  RE: vysvetleni
12.07. 20:42 Jiří Táborský  Pane Mikin 004
12.07. 21:58 zdenek  RE: Pane Mikin 004
13.07. 01:24 Jiří Táborský  Pane Zdeňku,
13.07. 04:05 zdenek  RE: Pane Zdeňku,
13.07. 05:18 Jiří Táborský  Pane Zdeňku,
13.07. 06:03 zdenek  RE: Pane Zdeňku,
12.07. 21:01 Alex Juchelka  RE: vysvetleni
12.07. 21:04 mateji  RE: vysvetleni
13.07. 00:47 Jiří Táborský  Poslyšte, pane Brodský a Mikin,
13.07. 05:53 Mikin  RE: Poslysˇte, pane Brodsky´ a Mikin,
13.07. 10:21 Robert Nohejl  Cenzůra v cyberspace
13.07. 10:47 Liberal  RE: Cenzůra v cyberspace
14.07. 07:53 milo  RE: Cenzůra v cyberspace
13.07. 18:23 Graham Murt  RE: Cenzůra v cyberspace
13.07. 22:25 Zdenek Matousek  RE: Cenzůra v cyberspace
14.07. 04:02 Robert Nohejl  Cenzůra v cyberspace
28.07. 15:23 obdivovatel Táborského  RE: Cenzůra v cyberspace
15.11. 19:49 Josef Novák  Cenzůra v cyberspace

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 774