Diskuze k článku

Proč páchá Evropa sebevraždu?

Příspěvků 62

12.11.2014 0:31

pan "profesor"

dub 89.?.?.?

blábolí jen hovadiny, počínaje hned první větou - o jakém rychlém rozvoji ameriky ten klaun mluví, když vyjma nafukování finančních bublin jde reálná ekonomika v usa do hajzlu od nástupu bushe staršího a rozsáhlé deregulace finančních institucí. a zbytek je ve stejném "duchu".

nic než amerocentrické pindy plné lží a podsouvaných "světových" priorit a problémů a manipulování ve snaze udržet si koryto (a moc) a parazitickou přísavku na zbytku světa ještě aspoň chvilku.

číst to ve sračkometu, nijak by mne to nepřekvapilo, ale... obzvláště publikace na levanetu je zarážející.

320838

12.11.2014 8:00

RE: pan

Hox hox55 (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 320838

Doporučuji přečíst i diskusi za čl. na levanetu. S největší pravděpodobností žádný profesor Christie neexistuje a článek je operací po seznámení Evropanů se scénářem, dopředné publikování informace o konkrétním scénáři s cílem danou publikací ho neutralizovat - podobně jako informace o chystaném teeroristickém útoku s pojmenováním guilty party, nebo publikace o chystaném tunelu/korupci atd. zabrání realizaci, protože pro aktéra se stává operace nevýhodnou, rizika můžou převážit zisky. Proto publikace na levanetu je na místě.

320854

12.11.2014 13:18

RE: pan

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 320854

K tomu rozhovoru s Dr. Paul Christie, Executive Director of the “Institute for Global Perspectives” at Columbia University.

Ak Paul Christie je naozaj Executive Director of the “Institute for Global Perspectives” at Columbia University, asi by bolo dobré, aby na Columbia Uni taký Institute vôbec bol a pracoval tam nejaký Paul Christie, nie?

Na oficiálnej stránke Columbia Uni http://www.columbia.edu/ je aj "Search for People, Departments and web sites“.

Avšak akousi náhodou Columbia Uni nemá Institute for Global Perspectives a žiaden Paul Christie tam nepracuje!

Čim to bude?

Dozvieme sa to tu, čo je asi zdroj toho českého článku:

Článok Paula Christie v angličtine je na stránke akejsi MMM,
http://mmmglobal.org/news/7944 - zaujímavá spoločnosť, zakladateľom je nejaký Sergej Mavrodi. Ešte pochybujete, kto stojí za tým, čia je to propaganda a kto to financuje?

320889

12.11.2014 13:32

RE: pan

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 320889

Ale my přece netvrdíme, že prof. Christie existuje. Předchozí příspěvek, na který reagujete, to dokonce přímo říká. Pravdou ale bohužel je, že ten scénář se naplňuje, a to popřít nemůžete. Proto jsem to také uveřejnil. Je docela možné, že někdo, kdo o plánu věděl, použil postavu smýšleného profesora, aby Evropanům sdělil, co se chystá. Pokud by předpověď tzv. profesora nebyly postaveny na faktech, Evropa by nedělala takové kokotiny, jaké dělá. Neodřezávala by se od spolupráce s Ruskem, neuvažovala by o dodávkách břidlicového plynu z druhé strany zeměkoule, nejednala by tajně o TISA a TTIP. Vždyť to je proti zdravému rozumu!

320891

12.11.2014 13:53

RE: pan - Kdo umí hledat, najde!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 320891

Paul Christy, M.A.
Organizational Management
Ashford University

http://www.columbiasouthern.edu/Online-Degree/Busi...

paul.christy@columbiasouthern.edu

http://www.linkedin.com/pub/paul-christy/3b/3a8/6b...

Stačí mít v patrnosti, že leccos se může ztratit v transkripci přes azbuku [smích]

320894

12.11.2014 17:10

RE: pan - Kdo umí hledat, najde!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 320894

NSA jinak srdečně zdraví: Některé výsledky mohly být odstraněny na základě zákona EU o ochraně údajů.

http://ic.pics.livejournal.com/fabless/14408737/77...

320905

12.11.2014 17:31

RE: pan

dub 89.?.?.?

Reakce na 320891

nevim jak vy, ale já neznám udržitelný systém, kde by se vyrábělo v asii a spotřebovávalo v evropě a usa - ono totiž bez reálné ekonomiky nebudou zaměstnaní, a nezaměstnaní nebudou mít čím platit. a obávám se, že i kdyby jim rozdávali žetony zadarmo, tak bezcenný hajzlpapír výměnou za reálné bohatství asie už dosti jasně a patrně odmítá nyní. a tento trend bude exponenciální (viz např. další obří rusko-čínská dohoda).

to by ale pan "profesor" měl vědět...

320908

12.11.2014 18:23

RE: pan

To je jedno 78.?.?.?

Reakce na 320908

No já té AUTORITĚ nevěřím. A kladu si otázku: "Jak Evropa bude chtít konkurovat Číně, a vůbec Asii, se svou politikou o snižování emisí CO2 atd., až tam Rusko začne ve velkém tlačit své energie a suroviny za nízkou cenu? [překvapení]

320911

12.11.2014 1:12

...a Rusko

Jirkap 195.?.?.?

Rusko nakonec prodlouží se svými zdroji život USA o dalších padesát let.Spíše jsme svědky konce Ruska a světa jak ho známe......

320839

12.11.2014 14:12

RE: ...a Rusko

pes garyk 188.?.?.?

Reakce na 320839

Mě by akorát zajímalo, proč ty elity (tzn. především židé, a pak ostatní zasvěcení, zednáři, šábes-gojimové) mají (dle neustálých keců všude i zde na Zvědavci) takovou láskyplnou péči o blaho Americké republiky? Vždyť jim osud Americké republiky může být u prdele. USA je jenom mašina ve které jedou, ale ta mašina je totální ojetina dobrá tak na vrakoviště (deinstrualizovaná, znegrovaná, zdegenerovaná, líná, blbá atd.). Starat se o osud dnešních USA mi přijde jako házet perly sviním. Naopak RUSKO má dost předpokladů aby "elity" do něj přesídlili dalších 100 let parazitovat, a těm USA daly šáteček a poslední ať tam zhasne...

320896

13.11.2014 1:25

RE: ...a Rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 320896

Jednoduse to nepripusti. Prece oni sami vytvorili svet k "obrazu svemu" a ten je ekonomicky, spolecensky, moralne v prdeli.
Nez by pripustili vlastni neschopnost a stupiditu, radeji vyhodi celou planetu do luftu.

A k clanku. Ty nazory nejsou a nebyly ojedinele. American dreams v palicich lidi, kteri si skutecne mysli, ze o jejich styl zivota krome pubertaku nekdo stoji.
Zkuste nekoho svazovat silou a uvidite nasledky. Nebo se podivejte na Jizni a Latinskou Ameriku. Zjistete si nazor vetsiny Mexicanu na USA a Kanadu. Drzi a drzel pohromade tento kolos pouze z duvodu, ze Rusko potrebovalo casovy prostor k vlastni obnove a Cina vyuzivala naplno outsourcingu.
To vubec neni slozite chapat. Takove to opinkavani bylo v pripade Jizni Osetie, priklepnuti pripravenosti Ruska byla Syrie.
Mezitim ovsem probihaly procesy, ktere vnimaly obe strany. USA vedelo, kde Rusko smeruje a jak bude reagovat. Jen si nedokazou pripustit jeden fakt.
Pokud by i Evropa pachala tuto samovrazdu, tak by do roka vznikla prave v Evrope 3ww. I bez Ruska. To neni jen muj osobni nazor. Pokud se Rusku podari vybudovat silne ekonomicke centrum (zakonite buce muset byt i vojenske), zde se budou kandidati hlasit jeden za druhym. Ten, kdo ma pouze stipku rozumu jejich praktiky plne pochopil a vi, ze kazde dalsi "oziveni" by bylo na ukor zadluzeni, nebo prime konfrontace (vojenske) s Ruskem.
V tom pripade by se ovsem konfrontace tak nejak nekonala.
To by bylo extremne rychle. Myslim, ze USA ziji porad v nejake fiktivni bubline, ze se v zadnem pripade zadna zbran nedostane na jejich uzemi. To je jednoduse blbost, spise pujde o pudrovy zasyp.
Pokud by vytvorili zastupni valku s Ruskem, dost mozna to ani neodnese ta zastupni zeme, vnitrni rozklad je blbost. Takovych sniku uz bylo...

320940

13.11.2014 6:53

RE: ...a Rusko

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 320896

Vyborny postreh! V.Š.E. Vam ale ihned bude jasnejsi, kdyz si bedlive prohlednete Washington D.C., ktery oplyva nejvetsi koncentraci zednarske symboliky na svete. Pak si pohlednete na treba pudorys os moskevskych mrakodrapu z doby Zleho Bolseviiika a pak se zahledte na treba Obecni dum v Praze.
V.Š.E. je dilem a signovano nasi dosavadni Vrchnosti a Shabes/GOY/im. Presto anebo prave proto se ta jednotliva mista od sebe velice, velice ale prevelice lisi.
Ihned si rovnez uvedomite, ze od "Boxerskych valek" nenalezla Vrchnost rezept na Cinu a na Vychod a velice dobre si to uvedomuje.
Presto anebo prave proto neni Vrchnost schopna udrzet vsechny Shabes/GOY/im v jednom siku se Za-oralky, Za-analky.
Vychod a Vladimir Vladimirovich prakticky uz nasi Vrchnost obelstili a obehrali o "Klice od sveta". A Troyana v podobe Outsourcingu na Vychod si sibalsky ochocili a tento Zapadu nyni chybejici Golem V.Š.E. v podstate rozhodl

Cast nejbystrejsich Shabes/GOY/im uz davno prebehla na "viteznou stranu", cast laviruje a licituje o svoji cenu a statut. A nejvetsi cast Shabes/GOY/im pochopila, ze nikdy nebude pripustena k hodovnimu stolu. A tak paberkuje do posledniho drobtu.
Srovnejte si Wilsona, Kennedyho, Massaryka ci Ross/welta s Hitlary, Kerrym, Nulland, Schwarzenbergem. A hned Vam bude jasne k cemu doslo. Zapad uz nema "z ceho". Presto anebo prave proto ve spravny cas i v JuYsEj budou zaktivovani podobne osobnosti, jako Ti, kteri v Cesku se zjevili v Proti zakladnam a denne si mazali ceske medialni presstitjutky na chleba. A nyni se opet vyparili protoze jde V.Š.E. "podle planu".
Zijeme v prevratne dobe. Tak uzijme si to!

320953

13.11.2014 8:10

RE: ...a Rusko

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 320953

Boryš po skalinách to jistí a toho čírovcům nikdo nevezme a budou se za něho bít čírovci a motorcyklystýři (aby neschudnul) do posledního dechu.
http://bohasetha.blog.cz/1308/kalousek-a-schwarzenberg

320958

12.11.2014 1:26

Myslenie hodné amerického génia!

lubosmat 91.?.?.?

Už som toho čítania chcel nechať, ale premohol som sa.

Dotyk s logikou takto mysliacich ľudí mrazí.

Výpalník sa rozhodol, že reštauráciu ktorú získal za WC papier bude udržiavať nad vodou spolu so svojím luxusným verejným domom tým, že zákazníkov nechá žrať kukuričnú kašu s vodou, za ktorú navyše majú platiť vďačne zlatom!

Oveľa jednoduchšie konštrukcie vo svete USRAELCOM nevychádzajú, toto jednoducho fungovať nemôže, hlavne z dvoch dôvodov:

1) Súhlasím s tým, že bridlicový plyn je len veľká smradľavá bublina ktorá zvyšuje výťažnosť vyčerpaných, alebo inač chudobných ložísk o cca. 15% s minimálne trojnásobnými nákladmi,

2) Výkonnosť európskej ekonomiky sa preceňuje rovnako, ako výkonnosť tej americkej, jediné v čom sú tieto ekonomiky naozaj neprekonateľné je spotreba.

Sebeluxusnejší Cadillac nebude frčať 150 míľ za hodinu bez PHM, a pomerne ľahko dostupné zásoby sú bohužiaľ hlavne v Rusku.

Ak to naozaj chceme prežiť, musí sa zásadne prebudovať ekonomika opäť smerom k ľudskej práci, navyše bez hlúpeho prezbrojovania. Budovať čoraz väčšie a sofistikovanejšie delá, a očakávať, že si z nich nikto nikdy nevystrelí je naivné.

Na skutočný kozmický vek si budeme musieť ešte nejaký ten rôčik počkať.

320840

14.11.2014 1:32

Odvahy k utekum...

favela 113.?.?.?

Reakce na 320840

Opet sledujeme dosud nejvetsi hysterie v historii Evropy ,ktera uhani rychle a zase jako vzdy do konecne zahuby,dnes spolu s USA/a dalsimi slouhy/ a chteji zatahnout do toho zase Rusko/Cinu a cely svet.
Jezdival jsem na chatu ,kde pritel nekdy hodil psovi hadr s prikazem :Bolsevik ! Trhej ! A pes se mohl zblaznit ,zuril,vrcel,odhaloval tesaky a hadr byl za moment na tisic kousku..
Prijede nejaka zenska se zamerem ukrast ukrajinske zlato ,rozkaze trhejte / ukaze na zvoleneho presidenta/a v tu ranu se ukrajinci zacnou ochotne vrazdit, masakrovat zabijet vse kolem vcetne deti !!.
To ale nestaci tak se ukaze a rozkaze na Putina. Tragedie a katastrofalni rozvrat statu je hotova.Ukrajina se topi v krvi.
Trochu penez a rohliky to zaridi.
Jen okolo tisice vojaku ukrajinske armady odmitlo zabijet a odeslo na druhou stranu!!!.
A tak vojaci od nepameti pobihaji s praporama po poli a nadsene zabijeji jeden druheho v I. a II. svet. valkach, Vietnam, Korea , Stredni Vychod, mimo Ukrajinu a osvobozenou Afriku kde valky pokracuji neprerusene..Vymysli se nove zbrane jak znicit nepritele, ktery zatim neexistuje ani treba nevi ze bude nepritel, ale zbrane jsou jiz na miste. A vojaci pripraveni.Vzdy musi byt pausa na zblbnuti nove generace , protoze ta stara,valecna /s nizkym poctem prezivsich a velkym poctem hrobu vsude/se zblbnout neda . Nyni se dokonce zdruzuji i tradicni zavili nepratele zide, fasiste a dalsi fanatici smrti pod taktovkou ze zakulisi aby vrazdeni probihalo za kazdou cenu a podle planu.
Elity/Otrokari se musi dost bavit divadlem ktere inscenuji kazde stoleti nekolikrat / jako my s tim psem/.. Vi ze staci silenci ktere snadno najdou v novinach,radio ,TV ,politici a hlavne hysterie smrti proti novemu nepriteli a otroci zase ochotne spechaji do valky proti "nepriteli" na ktereho se jim ukaze... Co si o nas mysli je jasne. Divame-li se na veci z tohoto uhlu valka nemuze nebyt. Na sto tisic lidi demonstrovalo v Bruselu . Sto milionu jich by asi nestacilo zastavit rozpoutane silenstvi,krve proliti a odvraceni zahuby.
I k UTEKUM JE TREBA ODVAHY , K UTEKUM OD TOHO VSEHO , co na nas chystaji !

321015

12.11.2014 7:16

Evropa pacha az zapacha ..

favela 113.?.?.?

a do toho jeste "BESIDKA ZVLASTNI SKOLY' s profesoslem navrch ...silny kafe ..a nejde klesnout tak hluboko okomentovanim..

320851

12.11.2014 7:54

Nic nemůže USA prospět víc, než když projdou sebereflexí a sáhnou si přitom až na dno

Altern 89.?.?.?

US kapitalismus, je-li v koncích, bez uzardění popře svá ideologická východiska a volá atributech socialismu, tentokrát po mezinárodní solidaritě! Poprvé pohrůžkami katastrofických scénářů z domácích daňových poplatníků učinil rukojmí a jednoduše zamáznul „ztráty“ bank socialisticky - z rozpočtu.

Jak vidno i z kydů toho profesůrka, soudruzi neo“liberálové“ v USA už pochopili, že nyní se vlastní nenasytnou mocichtivou pošetilostí definitivně propracovali až k odvrácené straně volného trhu a že svůj mejdan už z domácích zdrojů nezatáhnou. Takže tentokrát si jako rukojmí hodlají vzít daňové poplatníky EU. A nebude-li to stačit, klidně i zbytek světa. A aby maskovali realitu a zakryli svoji paniku, namísto role prosebníků přitom hodlají i nadále vystupovat z pozice síly s užitím pro ně obvyklé nadřazené arogance.

Z čehož mi plyne závěr, že každého EU politika, který se podepíše pod TTIP, je nutno považovat za kolaboranta/vlastizrádce.

Zatím to odnesla jen Ukrajina. Zítra to může být celá EU. A bylo by velmi nebezpečné pochybovat, že pošetilci, evidentně nezvládající vlastní pošetilost, jsou schopni všeho...

320853

14.11.2014 2:29

RE: Nic nemůže USA prospět víc, než když projdou sebereflexí a sáhnou si přitom až na dno

favela 113.?.?.?

Reakce na 320853

Dnes uz je evidentni, ze se skoncilo s opozicnim divadle... parlamentni opozice nadsene a verejne souhlasi s vladou a se vsemi represemi,podvody proti obcanum a jeste se dozadaje vetsiho zvyseni/zhorseni/ tech opatreni...

321022

12.11.2014 8:04

Ekonomické úspěchy Západu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Hlavně gigantické bubliny, účetní triky a mediální masáž ovcí. Nenažranci Západu v patologické touze po bohatství a moci spolkli i báječný vynález na astronomické bezpracné zisky tištěním peněz podle libosti, vykrádáním světa a ždímáním ovcí do sucha. Z demokracie tak udělali samoobsluhu a komunismus pro horní 1% všehoschopných.

320855

12.11.2014 8:08

Staci jeden bod k objasneni jinych bodu,zavislych na bodu jedna.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Ten,hlavni bod je ten,ze kdyz svet stale bude obchodovat s americkymi dolary,tak,USA nenech adolar padnou,naopak natistne biliony novych bankovek,nebot za cenu papiru,tisku aplatu tiskare udelaji obrovske obchody zanic!!!
Takze,je na celem svete zarazit obchod s americkymi dolary,pokud budou cekat na nejaky krach dolaru,to se nacekaji,nebot delat dolar ze vzduchu a z toho vzduchu delat milionare a bilionare,tak,to jsou ty nejkrasnejsi casy v jejich "obchodu" dostat za bezcenny papir vyrobky,hodnoty
,za nic!
Nakonec,vzpomenme rady rabina spamelskym marranos-zidum: vYrazte krestanum obchod z rukou a stanete se pany sveta,coz se deje v techto dnech.
Rabin v Istanbulu-Carihradu:udelejte ze svych deti soudce,advokaty,politiky,prijmete jakekoliv nabozenstvi, kdyz musite, na ceste ke svetovlade.Poctete si v sionistickych dokumentech a porovnejte dnesni svet,na to ,ze sionske protokoly jsou podvrch,pracuji,az moc dobre!!
The Marranos Celebrate Yom Kippur in Amsterdam - High Holidays www.chabad.org/holidays/JewishNewYear/template_cdo/aid/576/jewish/The-Marranos-Celebrate-Yom-Kippur-...Will the exiles from Spain finally find refuge from their oppressors...? ... The
Marranos followed the Rabbi's advice. In due course, Rabbi Moshe Uri and his
son ...
Descendants of Marranos (Anusim) III - A personal story daattorah.blogspot.com/2008/08/descendants-of-marranos-anusim-iii.htmlAug 13, 2008 ... Both Muslims and Jews in Christian Spain were called "marranos". ..... took the
advice of a rabbi over that of a doctor is going to have to pa.

320856

12.11.2014 8:12

Kombinace

.lak 77.?.?.?

modláře k mamonu s vyhrožováním scénářů násilí s tvůrcem potvrzujícím stávající úžernickou hru penězovodů od tvůrců k nenažraným navíc s formátovaním možných užitých k ovládaní strukturami pasáků k modle tiskárny peněz co by jedinému pevnému bodu. Chaotik okolí kterému mu dá i pouhý výměnný odchod bez pocty i s celou strukturou fiktivních vládců připarazitovaných na stávající systém 96% prostředků nebo kolika běhající mimo reálnou ekonomiku a prokrmující nejdůležitější škůdce civilizovaných životů v bojiště parazitů urvaných hodnot. [chechtot] [cool]

320857

12.11.2014 8:24

beštia z USSA

Peter Lipták pliptak (zavináč) lumensr (tečka) sk 92.?.?.?

NEČLOVEK Paul Christie je len ďalší potomok Satanskej beštie, typická bezcharakterná vymetená usa-kreatúra, ktorej nezáleží na živote človeka. Pod.ezať krk tej beštii je málo !

320858

12.11.2014 8:31

Nepodceňoval bych to

Heriot 85.?.?.?

Též už jsem to dříve četl. Je to příspěvek na jednu stranu plný lží, jak dole připomněl editor. Na druhé straně ten člověk věří tomu co říká a říká to s plnou vážností. Je to přesvědčení parazita, který je bytostně závislý na hostitelském organismu a považuje to za zcela normální. A průběh na Ukrajině tomu co říká zcela nasvědčuje. Nenechme se ukolébat, že se třeba východ ubrání a bude dobře. Pak nastoupí to, o čem mluví chaos v dodávkách energií do Evropy a rozdmýchání nenávisti proti Rusku....
A čtu v tom i manipulaci i varování - přidejte se nám a bude jakž takž dobře, přežijete, nepřidejte se, bude válka. My ji vyvoláme. Vyberte si.

320859

12.11.2014 8:49

RE: Nepodceňoval bych to

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 320859

Přesně. [naštvaný]

320861

12.11.2014 8:39

zachranovat USA ? proc ?

QuoVadis? 83.?.?.?

Pan profesor v clanku dost "mlzi" (prekrucuje skutecnosti). Jednak Amerika cekala se vstupem do valky az do te doby, az se Evropa a Rusko dostatecne oslabily, jednak podporovala Amerika budovani Hitlerovy armady (Google: G. Prescott Bush a USB Bank a Hitler, patenty, dodavky paliva atd..). Hirosima, Nagasaki, Drazdany, Plzen.. to take nebyly prave "pomoci"-- Nejdrive USA s Anglii znicily z velke casti prumysl v Evrope, ktery pak "pomohly" obnovit (Marshall Plan). Stejna taktika se opakuje az dodnes (Iran, Irak atd..). USA sleduji jen sve cile bez ohledu na ostatni svet, k tomu zneuzivaji veskere "mezinarodni" organizace a predevsim NATO. Pokud bude jednopolarni system existovat a svetova ekonomika zalozena na dolaru, nikdy nebude situace lepsi. Dolar jako svetova mena pomohl USA k jejich "snu" (American Dream), ale ziti a bohatnuti na ukor celeho sveta uz neni anonymni a spousta statu a narodu jej "prohledlo"...

320860

12.11.2014 20:22

RE: zachranovat USA ? proc ?

ignorkazik 95.?.?.?

Reakce na 320860

O založení FEDu a triku s dolarem jakožto světového platidla bylo rozhodnuto žido-anglosaskými "elitami" už v r. 1906 v Anglii. Anglické impérium v důsledku stěhování výroby do levnějších kolonií a nezřízeného tisknutí libry právě se potykalo se stejnými problémy jako dnes USA. Bylo třeba přesedlat, jako čerstvého koně zvolili USA.

K úspěchu podniku bylo zapotřebí potopit Evropu, hlavně Německo s jeho průmyslem a Rusko s jeho zlatým rublem, kdo jinak by ten dolar chtěl. Zde máte skutečnou příčinu I a II světové. Na obou USA neskutečně posilnily průmyslově, vojensky, finančně atd, Evropa po II světové plní stejnou úlohu vůči USA jako středoamerické banánové republiky - zkuste přečíst O. Henry Cabbages and Kings.

Nejprve po II sv USA si hrály na "zlaté" krytí USD, z čehož brzo sešlo. Po dohodě se svými loutkami - Saudy - aby přijímali platby za ropu výlučně v USD - už nebylo třeba žádného krytí měny, každý ji potřeboval. Od toho okamžiku tisknou USD kolik chtějí, a skupují za ten jedovatý papír zlaté doly i ropná pole - dokud se budou rodit další a další blbci, kteří hromadí USD pod matrací jako zajištění na stáří - lze tisknout.

Zde máte ve stručnosti skutečné příčiny a důsledky světových válek, zaranžovaných v pozadí těmi samými "elitami". Takže "záchrana" Evropy amerikou je pouze pohádka, další divadlo v tom virtuálním světě oficiální historie - USA spolu s anglány se vylodili v Normandii, když už bylo jasno o výsledku.

320921

13.11.2014 1:44

RE: zachranovat USA ? proc ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 320921

To jim mame, dle jejich nazoru, asi dekovat za vybombardovani skodovky, asi.
Ovsem, co se tyce zapadani Evropy, ta jim je zavazana. A neodvaze se ani kdyby chtela. Proto musi jit v jednom siku. Dali jim cinkrlatka na 40 let a nam zustala tvrda prace. Ovsem, obri jistoty a psychousi sli ke zdi.
Po padu vychodniho bloku nemuseli konecne dotovat luxus zapadni chudiny. Salamovou metodou to odnasi vsichni. Ale jih zapadni Evropy zacina chapat. Ne, ze by tam zrovna nekdy rostly vedecke kapacity jako houby po desti, ale kazdy hraje sam za sebe.
Pricemz uz se nepise kdo komu tu ekonomiku rozbil, aby dosadil vlastni dojirny. Na tom bude opet historicka vina.

320941

13.11.2014 7:47

RE: zachranovat USA ? proc ?

QuoVadis? 83.?.?.?

Reakce na 320941

Evropa, at zapadni, nebo vychodni nebo jine staty jim nejsou zavazany, nybrz jsou vydirany... Hlavni predstavitele, vudci a nejmocnejsi politicke osobnosti temer ve vsech statech nejsou voleni demokraticky, nybrz jsou vytipovany tajnymi sluzbami USA, Israele a UK a dalsimi organizacemi (Bilderberg, Trilateral Komission,..) a pak dosazeny do moci - obcane tyto osoby nevoli, nybrz politicke strany ze sveho stredu (veskere ministry atd..). Brusel je to same, takovy Barroso, Schäuble nebo Juncker by jiste nebyli obcany nikdy zvoleni.
Diky spiclovani a odposlouchavani je na vsechny tyto osobnosti neco znamo - tim je mozno tyto vydirat a pozadovat po nich to, co "mocni pani" chteji - to je i pripad Merkel a jeji minulosti a spojeni se STASI .. bude delas, to co ti rekneme, nebo jsi odepsany na veky.. (nebo skoncis pod zemi -- dostatek prikladu.. Bin Ladin, Hussein, Mubarack, Haider, ale i Kennedy, posledne francouzsky reditel naftove spolecnosti a mnohe dalsi...)

320957

13.11.2014 10:50

RE: zachranovat USA ? proc ?

Maut 188.?.?.?

Reakce na 320921

Máte plnou pravdu. jen poopravím to časování v první větě - koncepčně bylo rozhodnuto o přestěhování strojovny Impéria již kolem roku 1895, viz korespondence vrchního US ilumináta gen. Alberta Pike s tehdejším šéfem Illuminátského řádu v itálii. Dále korespondence šéfprojektanta projektu col.House. Četl jsem to už před časem. Celý Západ je přes 300 let kontrolovaný emitenty světových měn z Franfurtu a Londýna. Podvod, zcizování, korupce, vydírání, hrozba eliminace, nefunguje-li exterminace. Pořád to samé, protože to zatím fungovalo. Teď to přestává fungovat, protože se to dostalo za rámec čisté kriminality,a predátoři, v pocitu vítězné euforie, poprvé v historii vystoupili na pódium všem napohled a doslova se chlubí tím, jak coby systémový parazit zabíjí to, co je živilo (produktivní ekonomiku) a životní standard otroků - talmudického dobytka. Christie pouze reflektuje ghettoidní parazitické myšlení, odtržení od reality, (ne)vnímání reálného časoprostoru, necitlivost k nevyvoleným,bezohledný extrémismus bez vestavěných pojistek, který v dějinách vždy vedl k tomu samému - prořezu, tolik potřebnému k regeneraci politického sionismu a enormním ziskům těch, co jim systém patří, a proto se jim pozemské právo netýká. Obávám se, že pocit dedotknutelnosti, nepostižitelnosti v zločinu,v mafiálním spiknutí proti 7 mld. gojů je jen sebeiluzí. jako by to tu v minulosti už nebylo. Ale, jejich mentalita ubermensche vidí, slyší, vnímá jen to, co se jim hodí, zbytek neexistuje. jenže ten zbytek jim stále více bortí plány a ničí iluze. Závěrem, EU není schopná pomoci Řecku a měla by zachraňovat USA? US think-tanky se v procesu lezení do řiti pánům globálních bankovek změnily na shit-tanky.

320971

13.11.2014 14:41

RE: zachranovat USA ? proc ?

QuoVadis? 83.?.?.?

Reakce na 320921

Rense.com, Henry Makow:

"...Meyer Rothschild financoval Illuminati, zednarskou tajnou organizaci, za ucelem zorganizovat a provest hlavni revoluce novejsi doby vcetne bolsevicke revoluce 1917 v Rusku.
Hlavnim cilem bylo a je ustanovit svetovy diktat/vladu bankovni oligarchie...

Ve 30. letech bylo jejich ucelem inicializovat valku na dvou frontrach, do ktere by byly zatazeny hospodarske velmoci Anglie, nemecko a Rusko s cilem mimo jine zavrazdit miliony lidi, traumatizovat lidstvo, obrovsky zvysit statni deficity a privatni profit a pripravit Novou svetovou vladu (jako predchudce bylo zalozeno UNO)...."
---------------
V podstate se do dnesni doby nic nezmenilo. Tyto organiozace pod rouskou boje za demokratizaci, svobody nabozenstvi a svetovy mir financuji podle potreby vzdy protipolove spolky, organizac,e narody, podporuji a podnecuji jejich rozpory a tim dosahnou toho, ze se tyto dve strany samy znici (Iran, Irak, Syrie, aktualne Ukrajina...a podle vyvoje by se mohlo brzy dostat opet na Evropu...)

320990

12.11.2014 8:51

My se potřebujeme zachránit

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

a všichni ostatní můžou chcípnout.

320863

12.11.2014 9:47

Kdo neví že slouží slouží nejlépe.

ra.ri.ta 88.?.?.?

Klasický scénář:
vytvoření problému jenž navodí strach, (krach dolaru-ekonomický kolaps světa)
navržení snadného řešení (Evropa zatáhne dluhy USA).

Profesůrek je mazanej, ale pokud toto je duchovní elita USA, pak je jen jedna možnost. Hodně daleko a hlavně rychle od tohoto darebáckého státu.

Smutné až k pláči.

320867

12.11.2014 10:02

Propagando BRAVO!

Mrky 194.?.?.?

Pan Paul Christie, pokud existuje musí být osobou, která zřejmě v současné době pracuje ve prospěch Ruska nebo neexistuje a je to virtuální postava stvořená ruskou propagandou. Domnívám se tedy, že USA mají mnohem lepší zdroje, které dokáží o tomto problému vydávat prohlášení, aniž by se dopouštěli takto hloupých lží a nepřesností, pokud to není jejich cílem. Stejně tak se domnívám, že tento článek vyznívá tak, že USA asi nezískají moc přátel => qui bono? Asi správná odpověď bude, že druhé straně (= Rusko popř. BRICS). Navíc pisatel může takto sledovat reakce pisatelů na diskuzních fórech a sledovat i v zájmových oblastech nálady obyvatelstva. PS: V této době fandím spíše druhé straně, protože jak je v článku správně naznačeno, proč bychom měli být USA vděčni za to že západu pomohla po II. sv. válce, když II. sv. válku financovala na obouch stranách a de facto ji způsobila (jejda, vlastně tak vyřešila ten samý ekonomický problém jako má dnes). [bliji]

320868

12.11.2014 10:03

užitečné

disident 88.?.?.?

Je užitečné,že editor zveřejnil tento rozhovor.jelikož čtenář si může ověřit nekonečné sobectví a parazitismus,které elity USA vydávají za celkem přirozenou věc.Amerikanofilové by se měli zamyslet nad svojí orientací,jelikož si vzpomínám na starý vtip za minulého režimu(láska nepochopitelná).Zazněla zde jedna veliká pitomost,kterou se snaží falšovatelé dějin stále a stále oblbovat obyvatelstvo Evropy,jakoby mělo být vděčno jen a jen USA za osvobození od nacizmu.Ve skutečnosti vylodění v Normandii bylo jen nutností zabránit tomu,aby se sovětské tanky neocitly na břehu kanálu La Manche.Výroky pana profesora mě znovu utvrdily v tom,že USA jsou tou skutečnou Říší zla,která ohrožuje celý svět.

320869

20.11.2014 2:54

Karty a trumfy...hyeny..

favela 113.?.?.?

Reakce na 320869

..velmi dulezity clanek na Czechfreepress , /z casti/ odkryvajici masove propagandisticke podvody burzoasnich posluhovacnych historiku a publicistu...Rad bych se kratce zminil o jednom zase dulezitem selhani elit ! Tyka se Ukrajiny. Bohuzel pro obyvatele situace je tam hrozna a absurdni a opet byl "zvolen" /dalsi dukaz o demokratickych "volbach" i kdyz nepotrebny / fasista/zlocinec Jacenjuk do cela vlady, prave ten ktery byl pred volbami chycen na letisti v Kyjeve jak prcha Ukrajiny s koristi milionu ukradenych dolaru!!!! Cely svet dnes vi diky dukazum ze tito primi naslednici Hitlera i komiscaligulove/merkelove EU protoze odkryli karty i trumfy tim ze jsou zajedno s fasisty a slouzi jim a podporuji je absolutne. Tim zmobilizovali nas vsechny a vcas ...Ukazalo se presne a bez pochyb ,kdo je fasista a jejich sluha a kdo je proti fasimu , masakrum ,zverstvum. Je nadeje ze snad jeste neni pozde...Vidime i v CR naverbovane "umelecke, medialni, intelektualsko-akademicke" a jine kanalie horlive a jak hluboko klesli ve snaze zavdecit se do USA /stejna luza predtim do SSSR, predtim Hitlerovi,Heydrichovi a predtim germanskym cisarum / kde president laureat vede hejno, nebo stado zkorumpovanych nobelovych ekonomickych zlocincu do hospodarske zkazy. Byt viden a "demonstracni" foto jako dukaz poslouzi jak doufaji ze smrduteho bahna vynorene krysy a hyeny povede bezpecne k povyseni v kariere, nad jejich schopnosti...Jiz pred casem ustvali jim podobni Karla Capka k smrti./Na brehu dnu/...Dalsi zlocinne aktivity jako kradeni deti jen poslouzi, ze si elity nejen rychleji podrezavaji vetev na ktery visi ale zaroven spesne kopou jamy dost hluboke na jejich uz jiste nevynoreni...Nase ciste svedomi,ze my nikdy nezacneme nasili, masakry a jina zla nam nikdo nevezme.

321503

12.11.2014 11:42

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

Botičky od Diora 90.?.?.?

Kdo musí udržet dolar jako celosvětovou měnu za každou cenu, pakliže má být možno kdykoli jeho dotisknutí v libovolné množství za účelem nákupu strategických ekonomických odvětví privatizovaných Bambunistánů, financování „nevládních organizací“, uplacení politiků nebo nelze-li to zaplacení specialistů na náhlé srdeční příhody nebo smrtelné dopravní nehody? Pokud by svět odstoupil od dolaru a dolar by byl pouze národní měnou USA, už by se jejich dotisk na výšeuvedené speciální operace dávno projevil megainflací tohoto státu a jeho totálním krachem.
Zatím kdo zkusil od dolaru odejít, musel jít. Jako první byl Hitler - takřka nikdo nezná jak to bylo s hospodářským zázrakem Německa před 2. SV - odstřihl marku od světových měn a začal ji tisknout sám pro podporu stavebnictví a rozběhu domácího průmyslu. Na to mu byla vyhlášena obchodní válka. Všichni pouze ví, jak Německo skončilo, a že Hitler byl megavrah. Bylo jeho velkou chybou, že ukázal prstem na celý národ a ne na konkrétní jednotlivce.
Z nedávné současnosti: Kennedy - začal tisknout dolar jako státovky, Husajn - chtěl přestoupit na euro, Kaddáfí - chtěl vypsat nové výběrové řízení na odběratele ropy a nechat si platit ve zlatém dináru, respektive přejít na juan. Kolik mrtvol a zničených životů má za sebou partička okolo FEDu?
Výjimkou byl jen J.V.Stalin, když zjistil o co jde trockistické klice. Ten to jediný zatím ustál, ale jen za cenu drastických, nepřijatelných metod. No, a nyní se dolaru postavil Putin respektive BRIC plus Írán, respektive Sýrie.
Internet je naše záchrana. Podobně zevnitř rozložil kdysi knihtisk již zahnívající křesťansko-katolický systém. Ne jen to, co kázal pan páter z kazatelny, se zdálo býti pravdou. Kacířské knihy tenkrát také zprvu četli jen vzdělanější lidé. Nyní se to snad podaří internetem. Lidi (zatím jen někteří) jsou již v obraze. Ti moc dobře ví, proč se chystá další možná konečná světová válka. Zbraně jsou ale bohužel nyní podstatně ničivější a už není třeba mobilizovat ročníky. Ty by se v současnosti zejména na Západě již bouřily. Nyní to bohužel může spustit pár profíků skrze své elektronické hračičky.
Vzhledem k současné situaci dolaru se obávám, že současná krize na Ukrajině je právě ideální příležitost k rozpoutání pro uvedenou partičku nanejvýš potřebné 3. SV. Moc času jim totiž nezbývá a ačkoli Rusko a Čína zbrojí jako diví, zatím na tom nejsou ještě tak dobře, aby si takový podnik proti „svobodnému světu“ mohli dovolit.
Mimo jiné teorie o snížení populace na 500 mln otroků a pár vyvolených nabývají v současné době na dech beroucí realitě.

320878

12.11.2014 12:05

RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

timur 85.?.?.?

Reakce na 320878

ale no - propaganda - aby upokojili domáci plebs - lenže - nerozpadne sa EU po prijatí tohto cieľa ? neostanú v tom len nemci? - a Ukrajina? možno zajtra o piatej poobede budú stáť rusi na sloevenskej colnici - kto im v tom zabráni? - sú naozaj USA také silné rovnom boji? - v podstate nedokázali vo vojenstve sami nič ...

320882

12.11.2014 18:17

RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 320882

Mrknete na YouTube , naklepejte si ( FEMA CONCENTRATION CAMPS). Na co US erar krome tech koncentraku po cely Americe , ( v CDN uz je jich taky nekolik ) potrebuje stamiliony plastikovejch rakvi?

320910

12.11.2014 23:07

RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

Danielle 91.?.?.?

Reakce na 320910

Nemohla som to dopozerať...

http://www.ulozisko.sk/obrazky/708775/thewall2.jpg

320931

12.11.2014 12:18

lenže aha

timur 85.?.?.?

Peking je pripravený využiť všetky otvárajúce sa príležitosti pre obchodovanie na Ruskom trhu vo svetle zhoršenia vzťahov medzi Ruskom a EÚ. Vyhlásil to čínsky veľvyslanec v Nemecku na stretnutí s Angelou Merkelovou týždeň pred premiérovou návštevou.

„Chceme veľmi blízke vzťahy s Ruskom,“ podčiarkol veľvyslanec. „Chceme aj zlepšenie vzťahov medzi EÚ a Ruskom. Ale keď sa objavujú možnosti prehlbenia spolupráce s Ruskom, prečo by sme ich nemali využiť? Je to zjavné, my sme tento konflikt nezačínali.“ Ironicky a otvorene zhodnotil situáciu diplomat.
Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/2014_10_05/Cina-varovala-Europu-4171/

320884

12.11.2014 13:48

Pravda

Luko 195.?.?.?

Či je pan profesor vymyslený alebo skutočný, jeho výrok je takmer pravdou:
"Pak bude ve vztahu k Rusku použita politika izolace a podpory demokratických procesů uvnitř Ruska."
Jediné, v čom je výrok nepravdivý je jeho prvé slovo "pak".

320893

13.11.2014 2:05

RE: Pravda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 320893

Jen tak nevim, zda je pro Rusko vhodnejsi spise spoluprace s Cinou, Iranem a Syrii, BRICS (pokud vznikne v plne palbe, bude se rychle rozsirovat), nez s krachujicim zapadem, ze... Tolik se zapad bude rozepisovat, az zustane izolovany zapad pred zbytkem sveta. A s blby na krku, diky zdevastovanemu skolstvi.

Mimo nasilnych cest, vydirani, straseni a vyhrozovani atd nevyslo USA prakticky nic. O vnitrnim rozkladu Ruska muze psat nekdo, kdo o Rusku nic nevi. Navic, byl tam nejaky Jelcin, ktery je vystrahou na 100 let a zaroven poucenim.

320943

12.11.2014 15:14

Tohle nemá obdoby: Babiš chce šéfa Skansky na pozici ministra dopravy!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Nevím, jestli Evropa páchá sebevraždu, ale Česko rozhodně, já nemám slov: http://aeronet.cz/news/skandal-za-bileho-dne-babis...

320898

13.11.2014 1:56

RE: Tohle nemá obdoby: Babiš chce šéfa Skansky na pozici ministra dopravy!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 320898

Kdyz si idioti voli oligarchy sami, dalsi Ukrajina ani nemusi k Nemecku.

Zda se, ze to rada lidi nechape. To volani po placenem zdravotnictvi, skolstvi. Nemci nepotrebuji nas, pouze nase uzemi.

320942

12.11.2014 15:52

Takže dluhy USA na bedra evropanů?

woxow 37.?.?.?

17 biliónů USD v podstatě 1/2 HDP celé planety... se hezky rozdělí
mezi EU a USA. Otázka č.1.: Komu tato ekonomika bude prodávat. Aby se zbavila dluhu musí exportovat, a pokud se slije v jednu, musí prodávat do Afriky, Číny, Austrálie, Ruska nebo Indie. Ale ti se na jejich západní ceny mohou vykašlat... zvláště když se rozhostí v Evropě obrovské nepokoje spodních vrstev, na něž budou aplikována přísná škrtová opatření abychom ten dluh USA společně umazávali.
Pěkně děkuji, patrně je lepší se raději odstěhovat na Bali.

320902

12.11.2014 16:53

RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 320902

Zkuste se NA-TO podívat jinak:

Vrchnost ví, že současný stav je neudržitelný.

Proto si Vrchnost (a vybraní Shabes/GOY/im) v posledních několika letech "naakumuluje" a "naprivatizuje" dostatek prostředků.

V Gott/line si např. vybudovala manželka privatizéra Tykače (vulgo Co fond, to tunel: "Drobní akcionáři, plačte" maják Ptýč http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/220783/...

a

uhlobaron Bakala stržil z "nájemného" http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/275246/... tolik, že kromě vybudování podzemního "panství" na Šumavě si k tamnímu podzemnímu paláci nechal vytoonnelovat i pravý, nefalšovaný, pálený toonnel http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/285092/...

Pepíci a Mařen/ky nikdy nemohou tvrdit, že "nevěděli", "netušili", že jen poslušně u voleb a na náměstních "zinkali" a "pravicovali"

Vrchnost i Shabes/GOY/im se nikdy a s ničím netajili - hráli navýsost fér: Kdyby lidi věděli, co na ně chystáme, nikdy by nás nevolili - Přibližný počet výsledků: 66 800 (0,28 s)

Atd. atd. atd.

Brzy již Vrchnost i Shabes/GOY/im vyhlásí konec Ringu volného.

Každý Ind si spustí klímačku a každý Číňan začne používat používat toaletní papír.

Vrchnost a Shabes/GOY/im zalezou do svých Ptýčů, Modrav, Seyschel. A Pepíci i Mařen/ky budou stát velice, velice, ale velice dlouhé fronty okolo ruské a čínské ambassády na pracovní víza stejně, jako kdysi čekávávali jejich předci na víza do JůYsEj, Eustrélie či Jižní Efriky.

Doopravdy NIKDO nemůže tvrdit, ŽE NEVĚDĚL, NETUŠIL a JEN PRAVICOVAL a podepisoval školné, záhloval poplatky u lékaře či nakupoval na dluh auta a ležaté hypotékové paneláky pro rodinu.

Uhlovodíkový mejdan se blíží do finále, stejně tak i mejdan na účet print_dollaru a Třetího Světa.

Připravme si vytoonnelované portmonky, brzdy přijde ruský a čínský ŠČÓT http://www.fi.muni.cz/usr/jkucera/pv109/xdavidov.h...
[mrknutí jedním okem]

320904

12.11.2014 19:00

RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?

Marten264 93.?.?.?

Reakce na 320904

Bude velmi zajímavé sledovat společenský a mezinárodní vývoj světa.

Pro alespoň základní uchopení je dobré si uvědomit že, současný svět je co do složení a možností historicky zcela unikátní, vznikl vývojem přesahujícím dva tisíce let.

Moderní stát a jeho řízení je nová disciplína
http://is.vsfs.cz/el/6410/leto2010/N_UsEs/um/Stato...
Moderní bankovní soustava a tvorba peněz
http://www.euroekonom.cz/ekonomie-clanky.php?type=...

Co je základním smyslem života na této planetě ?
Podle mého úsudku je to
- VÝVOJ ,, vý-voj..
- PROMĚNA ,, pro-měna

Jak probíhá vývoj na této planetě ?
- člověk jako dílo Boží
- člověk jako výsledek evoluce
- organismus jako dílo sobeckého genu
- geneticky polymorfní virus
http://www.learned.cz/userfiles/pdf/prednasky-clen...

Je lidský současník k něčemu zásadně dobrý/použitelný ?

Co se s ním stane s pomocí levných a všeobecně dostupných energii a potravin ?

Bude výsledkem dobrý hospodář, žijící v souladu s možnostmi planety, v harmonii a míru s okolní přírodou, položí základy všeobecné spolupráce na rozvoji přátelské a vstřícné komunity pro budoucí generace.

Co s tím když se to nepovede ?

Ten cyklus trvá zhruba 6.000 let, víte jak a proč to celé začalo ?

Tím, že se to minule nepovedlo [smích]

A ten-to-krát ?

320917

13.11.2014 14:21

RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 320917

Pokud se podíváte na historii a máte po ruce mapu, zjistíte, že se "Centra moderní evoluce a moci" posouvala po globu celkem rovnovážně (Mezopotámie, Čína, Zimbabwe, Egypt, Peru, Střední Emerika, Antika, Střední Asie, Persie, Řím, atd. atd.).

Obecně se dá říct a konstatovat, že KDO INOVUJE, TEN JEDE a konec konců i VELÍ.

Vidíte to i v dnešním Rusku, kde Vladimir Vladimirovich se setkává s opinion makery - mladými pedagogy a pedagogyněmi téměř každý měsíc při různých příležitostech. Přitom je Rusko neuvěřitelně bohatá a obecně vzdělaná země. A přesto Vladimir Vladimirovich vidí vzdělání na V.Š.E. ch stupních - a podporu pedagogům na V.Š.E. ch stupních jako velice vysokou prioritu!

Na rozdíl od bankrotujících a neoddlužitelných JůYsEj se Vladimir Vladimirovich nezaměřuje jen na elitní university či kradení mozků z ciziny (a'la Mr. Snowden).

Dovolím si konstatovat, že právě V TOM je Rusko celému Západnímu světu se západním "elitářstvím", segragací podle školného a nesplatitelnými půjčkami na vzdělání, největším nebezpečím. Jakmile se vzdělaní Rusové vrací po stážích na západních juniversitách do Ruska, začíná Západu "zvonit hrana".

Celý Západ se potácí na "prémiových cílech" vztažených ke kvartálu, max. pololetí. Banksteři, "pseudoelity" vysekávají klín klínem. V té samé době Rusko namísto outsourcingu "a'la Západ" relokuje max. činností na své territorium - včetně kosmodromů, výroby a zpracování potravin, rafinace atd. atd. atd. Určitě ale ne proto, aby "zaostávalo". Naopak, nejvyšší kulinářské zážitky zažívám v posledních letech právě v Rusku a v zemích ve sférách jeho vlivu - v době, kdy se Západ dusí (a západní mozky jsou otravovány) ve fastfoodech, GMO a analozích.

Ač Vladimir Vladimirovich působí téměř modernisticky, 100% se drží karmických korridorů ověřených generacemi předků. Pokud se Rusko ubrání a přehraje západní de/kadenci ((z lat. de-cadentia od cadere, padat)) - v což pevně věřím - nadlouho se svět, včetně Čínské lidové republiky vedené Commun/istickou stranou Číny - rád postaví Rusům po boku. Rusko má nyní kam stoupat. Strategicky je i zabezpečení coby "The Natural Seats of Power"http://www.mackinderforum.org/1904_GeogJournal_Mac... Ruska neotřesitelné - a Rusové si ho mohou prohospodařit pouze sami. Pokud to nevyšlo za "dýmů/krásy" Yeltzina, nevyjde to ani nyní, kdy Pátá kolona je již nadobro demaskována a ocejchována coby Zahraniční ýdžent [velký smích]

320989

17.11.2014 4:14

Nejen svobodny vyvoj

favela 113.?.?.?

Reakce na 320989

v USA v jejich skolstvi ale i svoboda nestudovat, kterym tak ponechavali prostor studentum i nestudentum a netlacili je do antirasistickych multikulturalne feministicky /a jinych dogmatickych chomoutu a kdyz navic zacali pronasledovat a potlacovat volne vyzkumy, diskuse slouzici k dobrani se co nejblize k pravde a k realite, dale normalnim vyberem studentu s ohledem na jejich potencialni talent a schopnosti vyvoje/na misto rasovych v komunismu podobnych prednosti/ i bez nejlepsich znamek za pilne biflovani a opakovani omselych dat, informaci a obecne opakovanych strnulych vedomosti /jako jediny ukazatel inteligence a schopnosti z rasovych duvodu neuprednostovanych studentu/ Na misto nezasahovat do prostoru urcenemu predevsim k tvorivym neomezenym aktivitam /temer vzdy uzitecnym pro spolecnost/ vydali se cestou dogmatickych komunismu ..Spolu se svetem ktery poslusne napodobuje...a tak zamirili do prazdna dogmatismu a rutiny ktera ale vzdy prinasi vakuum, ktere vyplni jini na ceste k vzestupu, ktery se neda jinak a nicim umoznit, nez volnosti mysleni a k tvorbe...Absolutni moc penez drtici zivot /spolu absenci vyse uvedeneho je videt dobre na Hollywoodu/..Kde napodobovani a kradeni ideji, napadu a a tovarni vyroba standartnich "vyrobku" pomoci standartnich kritiku a milionu, nepreje oceneni a vyvoji skutecnych nezavislych talentu . Zakladem je svoboda k zivotu a ostatni se pak automaticky objevi ve vsech oblastech...

321133

14.11.2014 6:36

RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?

Franta 90.?.?.?

Reakce na 320902

NO těch bilionů je pro pořádek 18, ale to je "jen" státní dluh ještě jsou dluhy podniků a domácností v USA a ty suma sumárum jsou 79 bilionů dolarů, to přeci neutáhne ani potenciální spoluviník Evropa s Ruskem i bez Ruska. Jsou i dílčí války jako byla Lybie, Irák atd.a jak si USA vylepšily platební bilanci? V Iráku díky nechopnosti skloubit, resp. koordinovat si válku jako prodlouženou politickou aktivitu extrémním způsobem zapomněly zrušit sankce proti Iráku a výsledek? 83% ropných rafinérií vlastní Čína, Rusko a něco Francie. Prof. Christie asi , pokud existuje zapomíná na to(kromě víry v Boha), že v rámci USA oprací USA nezvládly ani koncovku 2. světové války a nebyly schopny zvítězit ani ve Vietnamu a ani v Koreji. Zásadní otázkou však je proč jsou USA tak zadlužené? To je tedy výsledek a zároveň je tu i otázka, proč by se svět měl zhroutit svět, když nebude doler světovým platidle? Bude patidlo jiné, pouze se zhroutí USA, nakonec v čele s Texasem už se i vnitřně rozkládají.Na tak velkou operaci nestačí intelektuálně a ani organizačně, ale že by mohly svět zničit to by dokázaly. Co je pak říší zla? SSSR je pryč a ONI jsou na prahu likvidace světa? A jsou na to připraveni?

321025

14.11.2014 16:36

RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?

dub 89.?.?.?

Reakce na 321025

cílem amerických válek (předevšíém po 2. světové) nebylo nikdy zvítězit, ale naopak je co nejdéle protahovat, protože vojensko-průmyslovému komplexu šlo o zisky a ne o nějaké pofiderní "vítěství" pro pár blbů v zelených hadrech.

a protože to velení i vedení země vědělo, tak díky nenažranosti za tu dobu způsobili, že ve skutečné válce nejsou usa schopny vést jakoukoliv vážnější kampaň proti jakémukoliv soupeři majícímu něco víc, než jen ruční zbraně a pár zastaralých šunek.

viz nefunkčnost abramsů v iráku, létající kraksna f35 atp.

jediným nebezpečím od nich hrozícím je zmáčknutí červeného čudlíku ve smrtelné křeči. a pevně doufám, že to rusko a čína jistí.

321047

12.11.2014 18:42

Co dělat?

Malthus 109.?.?.?

Ano, o životě a smrti miliard lidí v podřízeném postavení rozhoduje pouze několik desítek odborníků na protilehlých stranách. Jsou dvě řešení, vystěhovat se na jinou planetu nebo odstranit všechny tyto odborníky - jiná cesta není, lidi se množí bez zábran jako krysy. [bliji]

320913

12.11.2014 18:59

Pěkně to mají vymyšlený, i to vydírání zničením světa tam je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

ale zchudnout a žít jako my se jim moc nechce

320916

12.11.2014 19:15

Zadlužovali se jako parta cigošů

Jsou to debilové 90.?.?.?

a nyní chtějí dluhy hodit na krk Evropanům
Fakt skvělý

320918

12.11.2014 22:27

horší ako hyena

peter lipták peterliptak309 (zavináč) azet (tečka) sk 176.?.?.?

Spojené státy vždy pomáhaly Evropě, pomáhali jsme obrodit Evropu po Druhé světové válce. Asi tým, že zachránili fašistických vrahov, atomových vedcov a leteckých expertov, aby naďalej robili špinavosti po celej planéte, a ešte im doteraz vyplácali dávky na dôchodku

320928

13.11.2014 17:52

RE: horší ako hyena

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 320928

Hyeny bych neurazel protoze v prirode tata zviratka maj svy misto a jsou svym zpusobem pro prirodu velice uzitecny. Zato tihle ktery jste prirovnaval k hyenam jsou jak rakovinovej nador kterej roste na lidech ...... Proto si myslim, ze lidstvo by melo vedet kdo a proc svetu vnutil WW2 a jak to dovopravdy bylo. Vono nakonec Japonsku zavislymu na dovozu vsech dulezitych surovin vod kterejch je jeste pred vypuknutim WW2 chteli vodriznout USA nic jinyho nezbejvalo! Udalosti dejin jak se presne vodehravali jsou jen jedny a ja jen aby lidi znali aspon ty nejdulezitejsi nepokroucena fakta z tech dob a uz si nenechali tema lharema kteri z WW2 profitujou jeste dnes vymejvat mozkovnice ....

320995

13.11.2014 4:39

Columbia University...

Supman 213.?.?.?

Columbia University je spojena s takovými jmény jako Z. Brzezinski či H. Kissinger a podobnými humanisty. Je to zřejmě taková neoconská líheň. Doporučuji přečíst zajímavé vzpomínání JUDr. Kuby na stáž na této universitě předcházející listopadovým událostem 1989. Tak je hned jasné, s kým máme tu čest...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/obcan/osobnosti/1323-listopad-1989-vsechno-bylo-jinak-proc-studium-v-usa-organizovala-stb-sametovy-prevrat-v-praze-se-pripravoval-za-morem-svedek-se-po-ctvrt-stoleti-rozhodl-promluvit.htm

320945

13.11.2014 13:13

Engenering konqiskadorů, teda vizír

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Ussrael či spíše sionácci macerují nové sousto eululany přes pár drobných ukroušům za odletění s 39? tunami zlata? [překvapení]

320986

13.11.2014 13:20

No

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2014110004

320987

13.11.2014 21:32

Jsem překvapen, že se vůbec nezmiňuje reakce Ruska.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

A dále, pokud by se měla realizovat smlouva TISA a TTIP, pak se v žádném případě nemůže vejít do období následujících dvou let, během kterých se Evropa opět promění - ať už následkem neshod kvůli Ukrajině, či obecně obchodem s Ruskem, nebo obojím.
Jen vybudování terminálů pro příjem zkapalněného plynu a produktovodů by zabralo ohromné finanční prostředky, o času ani nemluvě. Nehledě k tomu, co všechno fraktace obnáší a jaký je skutečný výtěžek.
K této změně USA Evropu prostě nedotlačí. Jednak tedy pro nedostatek času a pak, zdá se, poslední slovo budou mít i tady ulice. Ostatně, Ukrajina je všem veřejně dávána za příklad (hodný následování) [překvapení]

321005

16.11.2014 16:58

RE: Jsem překvapen, že se vůbec nezmiňuje reakce Ruska.

Ferro 178.?.?.?

Reakce na 321005

Odtržení E od energetických nosičů z RF, ekonomicky neodůvodněný pád cen ropy, ekonomicko-ekologicky nepříznivé výsledky frakování a nutnost dodatečných makroinvestic do infrastruktury břidlicového plynu je v logickém kontextu s informacemi v článku. Nic se neděje náhodně a tady čiší záměrné jednání nadnárodnách bankéřů jak sláma z bot. Že se nepovedlo RF vtáhnout do horkého konfliktu je jen dobře, přesto se domnívám, že mu RF, ani svět v nejbližší době neujde. Jedině snad, že by se tito hybatelé přeorientovali z USdol na jinou perspektivnějšé měnu.
A že by ulice něčemu zabránila? Tomu se nedá věřit.Ulici můžete šokem vyprovokovat k nějaké z dálky řízené akci (1989, Oranžové revoluce, Arabské jaro, Majdan ...), ale nikdy ke kolektivnímu přemýšlení o tom, jak něčemu zabránit!

321111

21.11.2014 18:14

Sbírka na emerický dluh

Fifinka 188.?.?.?

Tak chudák bohaté a ne-mocné USA mají nebetyčné dluhy, které jim ani pánbůh nevyřeší. Když si vzpomenu na tu pěknou, francouzskou holku v přístavu, co drží v ruce zmrzlinu, tak se mi chce brečet. Navrhuji proto založit sbírku na uhrazení emerického dluhu. Z důchodu mi, to se divím, zbylo padesát Kč, tak se rozmýšlím, jestli si dám dvě piva, ale solidarita zvítězila, daruji je Emerice. Doufám, že bude každý takto uvědomělý a společným nezištným úsilím naší drahé Emerice pomůžeme z bryndy.

321676

Příspěvků: 62

12.11. 00:31 dub  pan "profesor"
12.11. 08:00 Hox  RE: pan
12.11. 13:18  RE: pan
12.11. 13:32 Vladimír Stwora  RE: pan
12.11. 13:53 MoUdrostrak  RE: pan - Kdo umí hledat, najde!
12.11. 17:10 MoUdrostrak  RE: pan - Kdo umí hledat, najde!
12.11. 17:31 dub  RE: pan
12.11. 18:23 To je jedno  RE: pan
12.11. 01:12 Jirkap  ...a Rusko
12.11. 14:12 pes garyk  RE: ...a Rusko
13.11. 01:25  RE: ...a Rusko
13.11. 06:53 MoUdrostrak  RE: ...a Rusko
13.11. 08:10  RE: ...a Rusko
12.11. 01:26 lubosmat  Myslenie hodné amerického génia!
14.11. 01:32 favela  Odvahy k utekum...
12.11. 07:16 favela  Evropa pacha az zapacha ..
12.11. 07:54 Altern  Nic nemůže USA prospět víc, než když projdou sebereflexí a sáhnou si přitom až na dno
14.11. 02:29 favela  RE: Nic nemůže USA prospět víc, než když projdou sebereflexí a sáhnou si přitom až na dno
12.11. 08:04  Ekonomické úspěchy Západu?
12.11. 08:08 Robert Nohejl  Staci jeden bod k objasneni jinych bodu,zavislych na bodu jedna.
12.11. 08:12 .lak  Kombinace
12.11. 08:24 Peter Lipták  beštia z USSA
12.11. 08:31 Heriot  Nepodceňoval bych to
12.11. 08:49 Vladimír Stwora  RE: Nepodceňoval bych to
12.11. 08:39 QuoVadis?  zachranovat USA ? proc ?
12.11. 20:22 ignorkazik  RE: zachranovat USA ? proc ?
13.11. 01:44  RE: zachranovat USA ? proc ?
13.11. 07:47 QuoVadis?  RE: zachranovat USA ? proc ?
13.11. 10:50 Maut  RE: zachranovat USA ? proc ?
13.11. 14:41 QuoVadis?  RE: zachranovat USA ? proc ?
12.11. 08:51 WAZARI  My se potřebujeme zachránit
12.11. 09:47 ra.ri.ta  Kdo neví že slouží slouží nejlépe.
12.11. 10:02 Mrky  Propagando BRAVO!
12.11. 10:03 disident  užitečné
20.11. 02:54 favela  Karty a trumfy...hyeny..
12.11. 11:42 Botičky od Diora  Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne
12.11. 12:05 timur  RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne
12.11. 18:17 Satanist  RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne
12.11. 23:07 Danielle  RE: Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne
12.11. 12:18 timur  lenže aha
12.11. 13:48 Luko  Pravda
13.11. 02:05  RE: Pravda
12.11. 15:14  Tohle nemá obdoby: Babiš chce šéfa Skansky na pozici ministra dopravy!
13.11. 01:56  RE: Tohle nemá obdoby: Babiš chce šéfa Skansky na pozici ministra dopravy!
12.11. 15:52 woxow  Takže dluhy USA na bedra evropanů?
12.11. 16:53 MoUdrostrak  RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?
12.11. 19:00 Marten264  RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?
13.11. 14:21 MoUdrostrak  RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?
17.11. 04:14 favela  Nejen svobodny vyvoj
14.11. 06:36 Franta  RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?
14.11. 16:36 dub  RE: Takže dluhy USA na bedra evropanů?
12.11. 18:42 Malthus  Co dělat?
12.11. 18:59  Pěkně to mají vymyšlený, i to vydírání zničením světa tam je
12.11. 19:15 Jsou to debilové  Zadlužovali se jako parta cigošů
12.11. 22:27 peter lipták  horší ako hyena
13.11. 17:52 Satanist  RE: horší ako hyena
13.11. 04:39 Supman  Columbia University...
13.11. 13:13  Engenering konqiskadorů, teda vizír
13.11. 13:20  No
13.11. 21:32  Jsem překvapen, že se vůbec nezmiňuje reakce Ruska.
16.11. 16:58 Ferro  RE: Jsem překvapen, že se vůbec nezmiňuje reakce Ruska.
21.11. 18:14 Fifinka  Sbírka na emerický dluh

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 111,16 Kč
1 unce stříbra
548,15 Kč
Bitcoin
838 497,66 Kč

Poslední aktualizace: 26.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 807