Diskuze k článku

Dedolarizace

Příspěvků 22

6.10.2014 9:10

Kapitalizmus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Požírá sám sebe svou chamtivostí.Tolik let tvrdé práce, by lidem měl být dopřán konečně blahobyt.Např.tři dny práce v týdnu a plat ke spokojenosti všech.Jenže pár lidí vlastní půl světového bohatství a nenechají těm dole nic, jen okousanou kost!Bude válka, anebo se lidi proberou a začnou rozdělovat bohatství všem kdo pracují.Přestanou se živit lemplové a pomáhat porodnosti v Africe a dalším lemplům.Tady se živí 90% lemplů na 10% pracujících.Kapitalista znamená zánik civilizace! [bliji]

318616

6.10.2014 9:45

RE: Kapitalizmus

.lak 77.?.?.?

Reakce na 318616

A dohodou TTIP (více jútub videa) posvětí člověk člověku vlkem protože adoruje nadnárodní fašistické korporace, tedy: zaprvé zcela vyloučí byť demokraticky volené zástupce z rozhodování chodu společnosti a z distribuce bohatství a hodnot. Za druhé lidé se stanou spotřebním materiálem ziskuchtivých budulínků, navíc konkurujícím si zdrojem kde nejpádivější a nejzběsilejší potroublí se budou vychechtávat jak si pálí a sjíždí gumy, ploidi. [chechtot]
Skoro bych řekl hanba vystřízlivět. [bliji]

318619

6.10.2014 9:51

Je to závod s časem ...

Petr Gejdoš 93.?.?.?

Celkový neblahý stav světa, ať je to v oblasti politické, ekonomicko-finanční, stavu biosfery - to už je vcelku lhostejné, kam se podíváme - v podstatě odstartoval všeobecné závody světa o velmi zajímavou cenu pro vítěze. Jedná se de facto o závod s časem, zvaný "Kdo vydrží nejdéle nepadnout !!"

1. Tzv. "Západ" jednoznačně před cca 25 roky propásl důležitý okamžik a bod zvratu, kdy mohl své dnešní hlavní konkurenty a soky hladce diplomaticky bez války převést na "vedlejší kolej" a definitívně podřídit Západu a tak řečenému NWO.

V současnosti však již země BRICS a sympatizanti představují větší část světa nejen v počtu svých občanů - to bylo vždy - ale hlavně v ekonomické síle a již vůbec jako nejvýznamnější prvek současného stavu je, že Západ začal pokulhávat i v technologiích a vědeckém výzkumu.

2. Zatím se jeví, že jediná oblast, ve které má Západ viditelnou převahu, je vojenská síla. Ovšem ani zde to nemusí být vůbec pravda. Ve zbraních tzv. "ZHN" v podstatě totiž existuje parita a tudíž ani vojenská konfrontace Západu nemůže zaručit nic víc, než remizu. Naopak se domnívám, že posledních cca 20 roků jak Rusko, tak Čína, ale i další země, velmi pozorně sledovaly konání americké armády a na chybách USA se potenciální protivníci Západu levně učili a naučili.

Prosté počty letadlových lodí, strategických bombarderů a stíhaček páté generace a podobné počty - to evidentně roli hrát nebude - vše ukazuje, že příslušné asymetrické odpovědi eliminují tyto jinak nesporné výhody, platné pro vedlejší lokální konflikty. V závěrečném účtování to ale roli hrát nemusí a nejspíše nebude.

3. Západ tedy dnes v podstatě nemá již v ruce rozhodující páky !

a)Ekonomické sankce jsou dnes již jasně kontraproduktívní, protože jako již slabší strana se Západ sankcemi poškozuje více, než protistranu.

b)Vojensky nikdy nebyla záruka, že to neskončí prostě a jednoduše remizou a'la totálně zničený svět a civilizace. Tudy cesta patrně nikdy nevedla a ani dnes nevede.

c)Prosté pokračování současného vývoje pro Západ znamená pozvolný, avšak stále rychlejší ústup z pozic a zánik západní civilizace pod tlakem miliard lidí, kteří jsou ochotni "makat, až se z nich kouří".

d)Obě strany, jak Západ, tak tábor kolem BRICS, mají vážné problémy, jež oběma stranám hrozí kolapsem.

Západ se dostal jednoznačně do slepé uličky, protože rozdělení bohatství je nerovnoměrné a je to vlastně položená tikající časovaná bomba. Hrozící sociální nepokoje mohou země Západu smést na smetiště dějin v průběhu nekolika měsíců.

Země BRICS si svým překotným materiálním rozvojem v podstatě ordinují stejné problémy, avšak v časové spirále o něco později. Ovšem naopak - v horších globálních podmínkách.
(pokračování)

318620

6.10.2014 9:52

RE: Je to závod s časem ...

Petr Gejdoš 93.?.?.?

Reakce na 318620

(pokračování)

Čili - obě strany rýsujícího se konfliktu stojí tváří v tvář vlastnímu kolapsu, který by znamenal de facto implozi té které společnosti. Hraje se o čas, kdo padne dříve.

Západ nyní rozehrává ztajený útok na centra - de facto se snaží o barevné revoluce v Moskvě a v Pekingu.

Východ se spoléhá, že protivníci vyhnijou a padnou sami, že potřebují jen ještě chvíli vydržet.

Vážení - techniky boje nám známy jsou ale i nejsou. Sledujme však pozorně, co se v reálu děje. Konec té současné celosvětové truchlohry totiž je již velmi velmi blízko... Jsou a budou použity všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně TO BEZ JAKÝCHKOLI SKRUPULÍ - DĚJINY PÍŠOU POUZE VÍTĚZOVÉ !

PS - a modleme se, aby vůbec nějaký vítěz byl, jinak to bude remiza. Svět bez homo sapiens že prý sapiens.

318621

7.10.2014 3:58

Pisou vitezove historii,nebo hysterii dnes ...

favela 113.?.?.?

Reakce na 318621

..A kde jsou ti slavni vitezove proti fasismu dnes ? A co napsali ? A kdo pise dejiny dnes ? Banderofasiste a jejich spojenci NATO,EU,USA...? Teroriste na obou stranach po 9/11 a co napsal vitez Bush po vitezstvi nad terorem. Nemaj zda se ani na tuzku aby se ODEPSALI z ty historie...

318650

7.10.2014 8:59

RE: Pisou vitezove historii,nebo hysterii dnes ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 318650

Na kuchání lidí i odborně za živa jim materiál dodají z daní pojištěnců jinde s instalací oživení feďáků.

318660

6.10.2014 10:52

Nejhorší je,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 318620

když odpečetíme plexisklovou krytku, a chceme stisknout na Vyšší rozkaz rudé tlačítko, ale ono to nejde. Odklopíme tedy krycí panel, a zjistíme, že na druhé straně toho panelu jsou jen šrouby M4, které všechna ta tlačítka připevňují z druhé strany k tomu panelu...

318624

7.10.2014 20:10

RE: Nejhorší je,

jirzina 176.?.?.?

Reakce na 318624

Depa, nejhorší by bylo, kdyby tam ty šrouby nebyly. To už bychom si spolu nejspíš nedopisovali. [velký smích]

318682

8.10.2014 14:41

Vždycky jsem chtěl vidět československé hlavice.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 318682

Jednou jsem se do toho zelenýho bunkru konečně dostal. Fakt, byly tam čtyři, ale jen propagandistický. Každá 2 x 50 kg letáků, dolet 80 km...

318709

6.10.2014 11:34

Globálny obchod a lacné energie

lubosmat 195.?.?.?

Vklad dolára do svetového obchodu je celosvetový prístup k relatívne lacnej preprave surovín a PHM.

Výrazne podhodnotené a podľa mňa aj vysoko nereálne ceny surovín na výrobu čohokoľvek spôsobujú vývojový deficit, kedy by sa malo ľudstvo horúčkovito vydať na cestu hľadania alternatívnych a trvale udržateľných zdrojov energií.

Za tento dolárový vklad bohužiaľ platia často krvavou menou krajiny, kde sa rozhodujúce zásoby ropy a plynu nachádzajú.

Ďalším sporným dopadom je sústavná emisia dolára v hodnote vyťažených zásob čierneho zlata a plynu. Neuveriteľné zisky z takto krytých emisií, ktoré držia dolár nad vodou ako hodnotnú a univerzálnu menu, sú využívané vládcami západu na udržiavanie NWO vojenskou silou a hrozbou totálnej vojny.

Globálny obchod si na tento systém lacného prístupu k energiám tak povediac zvykol, z konkurenčného boja bolo vyradených množstvo tradičných domácich výrobcov /lacný dovoz lacno vyrobených výrobkov/. Vlna nezamestnanosti zasiahla predovšetkým „vyspelé“ štáty, alebo štáty, ktoré chceli budovať tzv. vzdelanostnú ekonomiku na americký /možno škandinávsky/ spôsob, ktoré však nemajú z dolárovej muziky takmer žiadne tantiémy.

Tak ako mozog dokážeme využívať na nejaké 2-3%, tak aj ľudská populácia je schopná využiť svoje dosiahnuté vzdelanie na niečo viac ako na manuálnu prácu.

Aj posledná intervencia USA na zníženie ceny ropy a plynu na svetových trhoch v snahe aj takto poškodiť sankciami sužované Rusko, ako krajinu vyvážajúcu tieto komodity, je v priamom rozpore s logikou, a tlačí svet na hranu energetickej priepasti.

318626

6.10.2014 13:28

Výborne

Peter Krumpál 85.?.?.?

Podstatné je, že táto nová spoločnosť je schopná kašlať na tzv výdobytky, tzv civilizácie západu, a ubrániť sa hrozbou : ak nás chcete napadnúť počítajre s tým, že Vás zničíme i keď za cenu aj vlastného zničenia.

318631

6.10.2014 19:47

RE: Výborne

.lak 77.?.?.?

Reakce na 318631

Teď jde o to jestli k tomu zničení nastavením hry darmožrouty nejde trýznivým způsobem stejně. Musíme si uvědomit že ty hry s čísly chytrolínů jsou beze sporu přesvědčivé protože nás prostě naučili a přesvědčili o pravidlech hry závodů na dno což smlouva TTIP bezesporu je šperkem kořistníků a přesouvá hodnoty vytvořené zotročovanými k nikdy nenasyceným budulínkům. Jen na okraj někdo si prý dal práci a spočítal že třeba energie z fotovoltaik vzhledem k tomu co se nainvestuje do ropáků se vrátí čtyřikrát stávajícího smrdutého zdroje a vše je tedy v intencích přání mocných kteří s těmi kohoutky machrují a od moci se nehodlají nechat odradit či odstavit a tedy udržují bídy a rozbroje protože dostatek energií by ukázal co vlastně jsou a to tedy parazité. Fakt jsem zahlédl že kdyby u nás z koksovatelného uhlí vyráběli plyn tak měl mít prý čtvrtinovou cenu a hlavně nezávislost a soběstačnost v teplárenství a energiích pro domácnosti. Jako fór se dá dnes brát že na rok 2000 plánovali zlí komunisti platy průměr 70 000 a s dostavěním Temelína důchod ve 40 [chechtot] letech se zaručenou rentou a tedy bezprizornost jako u nyní exekuovaných 6,5 milíonu? a u nezaměstnaných by nehrozila a tedy i když si hodně foukali do polívčičky tak podstatnou část reálu mívali. Jak se nyní jeví tak to tady s pátou kolonou disidentů podporovaných ze zahraničí pravdoláskaři s ekonomem tržíčku 17-18 století zatrhli za pět minut dvanáct a nedá se říct ani že by s toho mocně profitovali ale udělali přesně to [smích] že si nepořídili kozu jako soused ale humanitárně mu ji sežrali a cesta demokradtůry snad znalým po státech zničených ekonomik a s bonbonky vojensky je průměrně chápajícím dobře známá. [mrknutí jedním okem]

318643

6.10.2014 20:28

RE: Výborne

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 318631

MAD - mutually assured destruction - vzájomné zaručené zničenie - je politická a vojenská doktrína, ktorá udržiavala v chode studenú vojnu a zároveň zaručila, prinajmenšom v Europe, najdlhšie súvislé obdobie mieru za posledné tisícročie, možno posledné dve tisícročia.

318644

7.10.2014 5:31

Parasiticky politicko -

favela 113.?.?.?

Reakce na 318644

-ekonomicky system zapadu musi stale hledat nove obeti na obzivu, ale kde je vzit, kdyz uz nejde bezstarostne loupit a pokracovat od jedne zeme k druhe ,tak jako driv..Dochazi tak k tomu, ze nova pripravovana smlouva USA s EU rozjede KANIBALISMUS stejnych systemu a pro US snad posledni zoufaly pokus se udrzet nad vodou...Ale ted na konto kapitalistickych soukmenovcu !!...Tedy silnejsi parasit bude pozirat o neco slabsiho parasita/na misto vykrikovane spoluprace ve vsech oblastech/ !!! Prodavac GE,ktery se kvalifikoval pozdeji na presidenta Reagan /a co vsechno mu jeho asistenti nakukali/ rozviril Afganistan-Pakistan oblast ,ale loupeni nevyslo. Zivotne dulezite vyloupeni Ruska /po rozpadu SSSR/ mezinarodnimi vladnoucimi korporacemi se zapadnim elitam nezdarilo. Dnes nesou nasledky. /Zustal by jim uz jen problem s Cinou/..Sklizeji boure a vichrice ale i poradne kopance do ksichtu ze vsech stran, ktere drive byly nepredstavitelne..Zapadni /a nejen zapadni/ loutky a jejich "masters" nejsou jiz schopni rict jednu normalni vetu ,udelat jeden normalni cin, vse co ucini je poznamenane zlocinem,podvodem,nasilim a lzi z toho pramenicich...Protoze do zapadnich vlad a mezi elity se nedostane nikdo normalni , vztahy existujici uvnitr imperialistickych vrchnosti jsou poznamenany chorobnou podlezavosti, nedostatkem bezneho mysleni,panuje isolace odtrzeni /neznalost a umyslna arogantni ignorance vrchnosti opile moci tech,kteri neumi moc pouzivat dnes ke svym cilum/ od skutecneho kazdodenniho zivota ,ktera snad neexistovala ani za feudalismu, a vyznacuje se tedy bezohlednou tupou chamtivosti /ktere je vse podrizeno/ a v dusledku absence schopnych dochazeji take ideje a napady resit problemy , penize samotne nic nevytvori ani nevyresi...a v rukou Obamu a Merkel ani neni nadeje... Prichazeji k moci zrudy typu Ukrajinskych -co je tam u moci se neda ani nazvat vladou...a dale zvysujici se krutosti vuci tzv. nizsim rasam a vlastni populaci..poddanym...

318656

6.10.2014 18:46

Východ nebo Západ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Země, které byly celá desetiletí vysávány a drancovány až na dřeň nenasytnými západními oligarchy a jejich všemocné banky a korporace si z nich udělaly novodobé kolonie a odbytiště svých dolarů a produktů, mají nyní slušnou šanci se vymanit z dolarového otroctví. Jejich obyvatelé jsou na rozdíl od obyvatel Západu zvyklí na strádání a jejich hodnotový systém a způsob života byl postavený poněkud jinak než je běžné na Západě, tedy na konzumu a maximálním možném zisku. To se ale netýká těch obyvatel "kolonií", kteří již přičichli k západnímu způsobu životu a preferují jej.Ti budou vždy trojským koněm, na kterého nyní sázejí už značně nervózní a nejistí oligarchové Západu, proto finacující barevné revoluce a Majdany jako o závod. Nedivme se jim,jejich světovláda,fantastické majetky a bezpracné zisky jsou bezprostředně ohroženy. Pokud se podaří zemím BRICS, dalším asijským státům a zemím Jižní Ameriky odpoutat v mezinárodním obchodě od petrodolaru a potlačit vliv těchto pátých kolon ve vlastních zemích, biliony nekrytých dolarů a eur způsobí na Západě hyperinflaci, bouře ožebračených občanů proti tamějším elitám a začne "velký úklid". Nenasytný neoliberalismus tak v touze po světovládě požere sám sebe.V nastálém zoufalství můžou ale jeho elity a jestřábi chtít rozpoutat pod falešnou vlajkou poslední válku v dějinách lidstva, i když osobně takovému obrovskému šílenství nevěřím. Záleží především na těch 7 miliardách větších či menších otroků, zda jim to umožní a nechá se zase vmanipulovat do zničující války za zájmy a zisky oligarchů.

318640

6.10.2014 21:27

RE: Východ nebo Západ

Cico Ciciak 109.?.?.?

Reakce na 318640

Presne tak. Ono problém je, že aj samotné západné štáty by sa dokázali sebestačne uživiť, bez nejakej brutálnej finančnej a materiálnej globalizácie aká je teraz, ale ľudia si to moc neuvedomujú. Dnes si Česko alebo Slovensko dokáže vyrobiť takmer všetky esenciálne produkty a služby (aj finančné) a nepotrebuje k tomu zahraničných investorov, ani pôžičky od svetových banksterov, ani byť v nejakej EÚ. Dovážalo by sa iba to, čo by sme nevedeli vyrobiť a nie ako teraz, cesnak z Číny a dovážať to neefektívne obkľukami cez celý svet ako idioti a mínať zdroje a čas a zaťažovať prírodu. Prečítajte si nejaké články a pozrite videá od Rudolf Vaský. Ten navrhuje už vyskúšanú alternatívu k dnešnému zvrhlému finančnému systému. Proste urobiť krvavú revolúciu, zrušiť súkromné banky (tým obmedziť moc banksterov) a úroky a národnú menu a tvorbu peňazí prevezme štát, ktorý bude poskytovať pôžičky bez úroku. Sami si natlačíme toľko peňazí, koľko bude v ekonomike potreba a aby reálne odrážali hodnotu, tak ako to urobil Hitler. Všetky strategické podniky prevezme štát, aby nás oligarchovia a bankstri nemohli vydierať. Ak budú chcieť, môžu zostať vo vedení a ďalej viesť podniky, ale zavedie sa pre všetkých 100% zdanenie príjmu nad určitú hodnotu, pokiaľ nebudú znova reinvestované v domácej krajine, tak ako sa to urobilo v Nemecku po 2. sv. vojne, ktorý dal vzníknúť nemeckému hospodárskemu zázraku. Komu sa to nebude páčiť, môže ísť do prdele aj zo svojimi prachami a investíciami. Tie už vôbec nebudeme potrebovať, lebo si ich natlačíme sami. Samozrejme, najprv si budeme musieť zaobstarať nejakých 10 odpaľovacích rámp pre rakety s jadrovými hlavicami. Tiež sa bude musieť obyvateľstvo vyzbrojiť, aby v momente, keď by došlo k nejakým zmenám v ústave pod vplyvom úplatkov od domácich alebo zahraničných oligarchov a banksterov alebo najatých žoldákov zo západu, tak aby sme mohli hneď zasiahnúť a urobiť krvavú nápravu. Po pár takýchto revolúciách ich to prejde a mamonárske svine si zapamätajú, že ak budú znova vyskakovať, tak budú vysieť. Tiež sa bude musieť zrušiť profi vojsko, polícia a tajná služba sami obyvatelia štátu budú robiť tieto služby ako dobrovoľníci a budú sa striedať ako komisie na súdoch v usa. To isté v kontrolných úradoch, ktoré budú kontrolovať politikov, 100% zdaňovanie a podobne. Samozrejme, najprv sa bude musieť nájsť nejaký férový diktátor, ktorý sa k tomu odhodlá a zorganizuje to. [mrknutí jedním okem] Hitler mal jednu smolu, a to že nemal atomofky. My už vieme, že sa dajú vyrobiť... [mrknutí jedním okem]

318647

6.10.2014 19:07

EU+USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Evropa se stává poddaným a sluhou USA..

http://czech.ruvr.ru/2014_10_06/V-co-se-meni-Evrop... [cool]

318641

7.10.2014 19:32

Dolar versus rubl

Vanguard 78.?.?.?

Jistě zajímavé ovšem je, že krachující americký dolar je vůči perspektivnímu ruskému rublu nejsilnější v historii...

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62907...

A pokud jde o ruskou ekonomiku, při ceně ropy pod 90 UDS (3600 rublů[velký smích]) bude mít asi primitivní ruská ekonomika založená pouze na exportu nerostných surovin problémy.

318680

7.10.2014 20:46

RE: Dolar versus rubl

.lak 77.?.?.?

Reakce na 318680

Myslím že je cetkové hospodářství nepřesvědčí. Mimochodem že se prý až z 80% samozásobí potravinami. A to prý dokonce i měšťáci z dač. Holt někdo je kavárenský či jiný povaleč a někdo zahradničí. I když jejich slivovici tedy vodku v míře nemalé asi nelze vyloučit. [chechtot] [překvapení] Jinak z historie se ví že v zemljamkách měli barevné satelitní televize když tady se tam odtud teprve začali dovážet. [smích]

318683

7.10.2014 21:06

RE: Dolar versus rubl

Winston Smith 77.?.?.?

Reakce na 318680

>Jistě zajímavé ovšem je, že krachující americký dolar je
>vůči perspektivnímu ruskému rublu nejsilnější v
>historii...

>
>http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62907...

>
>A pokud jde o ruskou ekonomiku, při ceně ropy pod 90 UDS (3600
>rublů[velký smích]) bude mít asi primitivní ruská ekonomika založená
>pouze na exportu nerostných surovin problémy.

Cílem je vyprázdnit sklady Čínou a Ruskem držených USD dluhopisů, než to celé spadne ...

Pro to je VELMI pro obě velmoci výhodné nechat si "ničit" měnu, to ve skutečnosti oslabuje pouze Ruské odrodilce a oligarchy.
Stát postupně (rozumně, aby nevzbudil na Wall Street paniku) bude intervenovat, dokud to této rulety nevloží "ALL IN".

Wall Street šíbři naproti tomu musí vložit svůj "ALL IN" = hedgeovými fondy ovládaná Ruská aktiva, cenné papíry, deriváty, obligace,
podílové fondy, opce a další sofistikované nástroje hromadného ničení ...

Problém (pro USA) je, že Čína a Rusko mají bezprecedentně více dollarových dluhopisů, než předlužené USA aktiv v Rusku
(a Číně, kde očekávám, že se taky brzy "přiloží pár demokratických lidskoprávních polínek pod kotel).

Výsledek = Rusko poté, co zkoupí vše od USA vyhlásí slíbený "Zlatý Rubl" a konec hry [smích]

318684

7.10.2014 23:14

Západ je na vlne omylu

novapalo 212.?.?.?

Nebudem sa veľa rozpisovať. Článok má pravdu. Všetko toto som ja písal už pred 3 mesiacmi, že to tak dopadne - že tlak na Rusko spôsobí naopak len jeho rýchle a výrazné posilnenie sa. A naopak západ bude čeliť deštrukcii zo svojho vnútra proti EU aj NATO.
Čím bude tlak na Rusko zo západu väčší, tým viac sa Rusi zomknú proti západu. Je to bežná Slovanská kolektivistická reakcia. Ale individualistický západ toto nedokáže chápať. Ich vodcovia sú jednoducho somári. Nemá význam mať nejaké diplomatické alebo taktné ohľady s týmito degenmi západnými.
Musíme vedieť, že títo západní EU somári nám už skoro - teda nám na Slovensku - môžu spôsobiť veľké škody svojimi "tupými hlavami" a teda hlúpymi rozhodnutiami.
Ja som si istý, že to tak už dlhodobo je a my všetci priemerní neinformovaní to už skoro budeme vedieť, že západ nielenže je nemorálny a kradne ako straka, ale je aj neskutočne hlúpy a nedokáže chápať iný spôsob myslenia.

318687

4.12.2014 14:53

Francie že bývala SPOLEHLIVÝM dodavatelem bojových systémů??????

Honza999 86.?.?.?

Tak to se tedy zeptejte Argentiny, jak pracovaly "spolehlivé" fracouzské protilodní rakety v době války o Malvínské ostrovy....

322694

Příspěvků: 22

06.10. 09:10  Kapitalizmus
06.10. 09:45 .lak  RE: Kapitalizmus
06.10. 09:51 Petr Gejdoš  Je to závod s časem ...
06.10. 09:52 Petr Gejdoš  RE: Je to závod s časem ...
07.10. 03:58 favela  Pisou vitezove historii,nebo hysterii dnes ...
07.10. 08:59  RE: Pisou vitezove historii,nebo hysterii dnes ...
06.10. 10:52  Nejhorší je,
07.10. 20:10 jirzina  RE: Nejhorší je,
08.10. 14:41  Vždycky jsem chtěl vidět československé hlavice.
06.10. 11:34 lubosmat  Globálny obchod a lacné energie
06.10. 13:28 Peter Krumpál  Výborne
06.10. 19:47 .lak  RE: Výborne
06.10. 20:28  RE: Výborne
07.10. 05:31 favela  Parasiticky politicko -
06.10. 18:46  Východ nebo Západ
06.10. 21:27 Cico Ciciak  RE: Východ nebo Západ
06.10. 19:07  EU+USA
07.10. 19:32 Vanguard  Dolar versus rubl
07.10. 20:46 .lak  RE: Dolar versus rubl
07.10. 21:06 Winston Smith  RE: Dolar versus rubl
07.10. 23:14 novapalo  Západ je na vlne omylu
04.12. 14:53 Honza999  Francie že bývala SPOLEHLIVÝM dodavatelem bojových systémů??????

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 2

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 0

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 3

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Měnové kurzy

USD
22,62 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
19,90 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,55 Kč
100 maď. forintů
6,93 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 394,19 Kč
1 unce stříbra
510,71 Kč
Bitcoin
1 159 501,65 Kč

Poslední aktualizace: 7.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 557