Diskuze k článku

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

Příspěvků 36

26.12.2013 10:23

Íránci by měli přejít do útoku

Nikdo 81.?.?.?

Íránci už dávno měli ohlásit, že mají výrobené desítky jaderných pum a nosičů. Měli by pak klid na skutečný výzkum i výrobu.

301410

26.12.2013 13:20

Invaze barbaru.

fohat 194.?.?.?

v tomto nikoliv béčkově evropském filmu zminuje hlavní hrdina farářce,kolik lidí má církev na svědomí.Bílí křestané vyvraždili v obou Amerikách na dvěstě milionu puvodních obyvatel.A scénář filmu mu dal do ust poznámečku - ŽÁDNÝ POMNÍK tohoto holocaustu.

301415

26.12.2013 17:51

Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Bezpochyby nie. Potom niet jediný dôvod sympatizovať s tzv. americkým ľudom. Agresorom nie je Obama a jeho suita, ale americký ľud.

301420

26.12.2013 18:17

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

timur 85.?.?.?

Reakce na 301420

správne, lebo ho emeričania demokraticky zvolili, takže všetci zodpovedajú za jeho počiny, nikto neprotestuje, takže sú nositeľmi a šíriteľmi špinavosti sveta,

301422

26.12.2013 19:22

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

Reakce na 301422

A kdyby protestovali? Změnilo by to něco? Jste velmi naivní, at už by vládli republikáni či demokraté, výsledek by byl stejný. Je to v podstatě to samé jako v ČR - at vládne levice či pravice, je to jedno, kradou obě. A podobná paralela platí pro zahraniční politiku USA, je jedno, kdo tam je, válka s Íránem bude stejně, jen později. Být u moci Romney, tak už se s Íránem válčí dávno, Obama je přece jen umírněnější a ne tak válkychtivý. To republikáni jsou daleko agresivnější...

301424

26.12.2013 23:09

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301424

Asi chcete povedať, že menšie zlo je prijateľné. Pozrite sa, buď demokracia je, alebo nie je. Ak som zvolil Obamu, nesiem za neho zodpovednosť. Ak som zvolil republikána, to isté. Že je úplne jedno, kto tam vládne? Potom nie som kompetentný k voľbe. Po slovensky, či ľudovo: Blbec nemôže rozhodovať o vedení štátu. Ak tak činí, je to najhoršia vláda zo všetkých možných, lebo iba plebs nepozná pozadie, politici áno. Americký ľud je najmenej informovaná časť ľudstva, navyše je vychovaná v kovbojskom duchu - strieľa od pása pri každej podozrivej konverzácii. Americký ľud poslal do sveta všetky bomby, americký ľud zabil milióny civilistov po celom svete. V tej istej dobe padli za obeť tí vo Dvojičkách. Padli za obeť náboženským bláznom. Tento svet je krajina idiotov.

301430

27.12.2013 9:27

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 301430

No a co ti, co volili jiné kandidáty nebo nevolili, protože ví, jak systém doopravdy funguje, Vy rozumbrado?
Pamatujte si známé a veskrze pravdivé heslo:
Kdyby volby něco mohly změnit, už dávno by je zakázaly.

301438

28.12.2013 17:50

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301438

Tí, čo nevolili, nie sú z tých, ktorí vedia, ako systém funguje, ale z tých, ktorým je systém ukradnutý. Pamätajte: Americký ľud bol proti vojne vo Vietname až vo chvíli, keď bola zavedená branná povinnosť. O tom to je.

301487

27.12.2013 9:44

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

Reakce na 301430

Nic o menším zlu netvrdím, ale zkuste trochu přemýšlet - žádný politik v žádné zemi na světě nemůže říkat svým občanům pravdu, nezvolili by ho. Myslíte, že běžní Američané touží po válčení? Já myslím, že nikoliv. Myslíte, že by byl Obama zvolen, kdyby řekl, že se chystá napadnout Írán a Sýrii? Takže Američané nejsou idioti, jen se jim neříká pravda, protože pravda není žádoucí. To už ostatně říkal expremiér Topolánek: "Nemůžeme lidem říkat pravdu, jinak by nás nezvolili!"

To, co napíšu, berte s nadsázkou. Nevím, koho jste volil Vy, ale idiotem bych Vás nenazval nikdy. Vás v životě nezklamal žádný politik? Myslíte, že Američané nejsou rozčarováni z Obamy? A přesto bych Vás nikdy nenazval idiotem, idiot totiž není volič, nýbrž politik, který své voliče obelhal. Vinu nehledejte v lidech, ale ve vedení státu. USA vždy budou výbojným státem, mají to v krvi. Jsou tam jen dvě křídla - demokraté a republikáni. Jedni menší, druzí větší kovbojové. Ale já osobně nevěřím tomu, že běžný Američan je pro válku. Že chce, aby jeho země válčila.

Samozřejmě, když se budete zaklínat tím, že vše, co děláte, činíte jen a výlučně pro blaho a bezpečnost svých občanů, lidi Vám asi uvěří. I když pravděpodobně ne do nekonečna. Ale zní to rozhodně lépe, než když jim řeknete, že musíte válčit kvůli mocenským zájmům a udržení vlivu ve světě.

Souhlasím v tom, že Američané jsou zoufale neinformovaný národ a že se téměř nezajímají o svět za hranicemi, řada z nich ani neví, že třeba v Sýrii nějaká válka vůbec probíhá. V tomhle Češi i Slováci máme určitě větší rozhled. A z tohoto pohledu jsou opravdu Američané hloupí, ale neveřte tomu, že prostý lid souhlasí se vším, co vláda a prezident dělá.

301439

28.12.2013 17:09

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301439

Prepáčte, ale okolo 99% americkej filmovej produkcie v rôznej forme propaguje násilie. Aké IQ musí mať človek, aby pochopil, že násilie je zhovadilosť? Aké IQ musí mať človek, aby si uvedomil, že bojovať za svoju slobodu zásadne v cudzích krajinách je v skutočnosti agresia? Koľko inteligencie má človek, ktorý nevidí, že pri pobreží jeho krajiny nie sú lietadlové lode Íránu, ale je to práve naopak? Ako si mohli opätovne zvoliť kovboja Busha, dokonca s najvyšším percentuálnym ziskom v histórii, keď bolo okato okaté, aký je to vojnový štváč, hazardér a služobník diablov?
Mimochodom, aj my už roky prijímame istú skutočnosť nekriticky, a pritom... Uvedomil som si to až v Rakúsku. Bol tam pomník padlým hrdinom v 1.sv. vojne. Také sú všade v Európe. Ale, preboha, akí hrdinovia, veď to boli agresori! A potom: My vari nie? Slováci i Česi - padli za svoju vlasť. Kde? Na ruskom fronte. To ako zabíjaním Rusov v Rusku bojovali za svoju vlasť? No vidíte, aj to je zhovadilosť. Viem, že hovorím sám proti sebe. Ale je vari čas na nápravu. Rusov vnímame už len ako tých, čo nás okupovali v 68.r. Hrôza! Mali nás nechať napospas Hitlerovi, keď sme takí zadubení. My koľkože Rusov sme zabili na ruskom území počas 1.svetovej?
Koho som volil? V slávnom r.1989 som s radosťou očakával zmeny, predovšetkým menu paňazí. V decembri už jasne oznámili, že mena peňazí nebude. Od tej chvíle pre mňa revolúcia skončila. Doteraz na ňu čakám. A želám si nič iné, než späť do r.1989, a všetko od znovu. Zlodeji do basy, zoštátnenie, vyplácanie podľa noriem, šetrenie zdrojov a podnikanie v malom. Žiadna EU, NATO, a celý rad odporných spolkov, včítane OSN.
Mám aj návrh, ako usporiadať politický systém, aby bol čo najmenej zneužívaný v prospech boháčov. Vládu centrálneho počítača. Predstava naivná len na prvý pohľad. Verte mi. Ale tu nie je fórum, kde sa o tom dá písať.

301484

28.12.2013 19:10

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 301484

Vláda centrálního počítače je vlastně jakousi náhradou Boha. Jenže pak by člověk nebyl "k obrazu Boha", protože Bůh by byl "k obrazu člověka". A tedy vlastně by se člověk stal obrazem sebe sama. [zmaten]

Tím už ale je! No jak to dopadá? Říci že "nic moc", no tak to je hodně velký eufemismus. [oči v sloup]

Nebude přece jen jistější být tomu "k obrazu božímu"? No a ten centrální počítač, ten ponechat jen k tomu vytváření Ráje na Zemi, pro niž jaksi nemá člověk patřičnou výbavu na přežití, tak jak byl stvořen - nahá opice. [mrknutí jedním okem]

301491

28.12.2013 20:39

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301491

Nerozumieme si. Hovorím, je to na dlhšiu diskusiu. Centrány počítač by cez web zhromažďoval želania občanov. De-facto išlo by o permanentné referendum. /Ako technicky vyriešiť, aby mal každý iba jeden hlas, je teraz nepodstatné./ Systém nutne vyžaduje výlučne štátne vlastníctvo výrobných prostriedkov, inak by prišlo k zneužitiu. Ekonomickú stránku by vyhodnocoval opäť počítač podľa dostatočne fundovaného programu. Konkrétne: Občan, želáš si výstavbu diaľnic? Občan: áno. Počítač: Bude to stáť x eur, návratnosť v podobe rýchlejšej dopravy o y rokov. Následky - dlhodobá stagnácia. Návrh: Využiť existujúcu sieť železníc, presné plánovanie, podpora: výstavba nových fabrík v regióne. Si "za" napriek tomu? Ak občan odhlasuje áno, potom sa menšina musí podriadiť, a nie demonštrovať na námestí. /Inak do lochu!/
Skutočný problém je, čo s ľuďmi notoricky posadnutými bohatnutím, ktorí sa dnes zgrupujú predovšetkým v pravicových stranách. No neviem, za komunistov sa pre nich organizovali pitky, poľovačky, prostitútky... ale im aj tak nestačilo, vyšli do ulíc a začali zvoniť kľúčami. Čo s chamtivcami, to skutočne neviem.

301494

29.12.2013 1:30

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 301494

to je určitě dobrý nápad, ale neřeší to že naprostá většina občanů nemá kvalifikaci o takovýchto otázkách rozhodovat, resp. jejich kvalifikace není stejná, takže pro optimální rozhodování nemůžou mít všichni stejný hlas.

Ale i kdyby, je správné aby menšina byla vždy přehlasována?

A kdo bude lidem dávat informace na jejichž základě se budou rozhodovat? Pokud počítač na jejich dotaz, jak se zajistí aby lidé aspoň věděli na co se ptát a byli si vědomi důsledků?

Pokud by tedy počítač zůstal jen pasivním poradcem-analyzátorem bez vlastní vůle (jinak by šlo o diktaturu umělé inteligence, což je zas jiné téma), tak jak se zajistí že si lidé nebudou přát hovadiny s důsledky jež je nezajímají (po nás potopa...?)

A co bude hlavní filozofií na níž bude společnost založena? Místo maximalizace zisku maximalizace šance že nám počítač vyhoví? (např. "věda" o optimalizaci formulování dotazů a návrhů aby to co nejvíc lidí "sežralo", něco jako optimalizace stránek aby byly co nejvýš ve vyhledávači)


Já si myslím že na nástrojích k řízení státu (poradci, ministři, počítač...) záleží až sekundárně, hlavní je základní filozofie, myšlenka či cíl který daná společnost má, a to aby lidé, zvláště ti ve vedení, pracovali poctivě a nezištně v jeho naplnění.

Hlavní problém je tedy jak zabránit parazitům a psychopatům prodrat se do vedoucích pozic.
Pokud se vyřeší tohle, půjde vše správným směrem, a můžeme přemýšlet jaké vhodné nástroje na řízení státu vymyslet aby to vše šlo rychleji.

301505

29.12.2013 9:18

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301505

Máte úplnú pravdu v každom odseku. Od kvalifikácie občanov k voľbe, až po vedúcu úlohu filozofie /cieľa/, ktorý chceme dosiahnuť. Som si všetkého plne vedomý. Bolo by treba, aby sa vecou zaoberali odborníci, aby počítačoví experti navrhli mechanizmus, ktorý by sa nedal zneužívať. /Preto trvám na výlučne štátnom vlastníctve výrobných prostriedkov, s výnimkou služieb v drobnom - živnostníci./ Jasné, že tzv. plebs by si želal vylihovať a čerpať zdroje až po dno - áno, po nás potopa. Počítač by mohol mať zafixovanú klauzulu trvalo udržateľného /nebojte sa, nie rastu/, ale stavu, s vyhliadkou na 100 rokov. Teda čerpať sa bude len do takej miery, aby zásoby zdrojov boli i o sto rokov rovnaké. Nutne to vyžaduje nulový prírastok obyvateľov. Veľa by mohla zvládnuť propaganda. Nie politická, veď politika by neexistovala. Ale podpora fyzickej práce, pohybu, zdravých potravín atď., veď za komunistov v zlatom období 70-tych rokov vysoko prevažovala pozitívna propaganda a ja viem, že človek hĺbavý je i vŕtavý a nestotožní sa s propagandou, nech je akákoľvek, ale plebs!, ten áno, a heslo "buď fit" na masy platilo. Ľudia akože frflali, ale v podstate angažovanú propagandu prijímali a riadili sa ňou. Tak prečo nie i teraz? Máme oveľa fundovanejšie výskumy, tak plebs by nakoniec vo svojich elektronických referendách mohol voliť zdravý životný štýl, najmä ak by im počítač dal jasne najavo, že keď sa budú prežierať lacným mäsom z Poľska a vyvaľovať šunky na kavalci, tak onedlho zhebnú. Ono... dnešná doba je vlastne vrcholiaci paradox: Takmer všetci plačú, že nemajú peniaze /oproti zlatým časom sú skutočne chudobní/, ale zároveň prakticky nepracujú. Veď kde by aj pracovali, keď priemysel takmer neexistuje? Vozia sa od marketu k marketu, nadávajú na drahý benzín /povážte, vraj drahý! Hlavne, že je deň čo deň dopravný kolaps./ Už úplne zabudli, že za komančov vstávali na šiestu, povinne odmakali 8 hodín /väčšinou poctivo, lebo aj lenivci boli donútení urobiť aspoň čosi/. Dnes sú ľudia leniví ako svine! Takže počítač by mal čo robiť, aby ich vyhnal z brlohov. Ale šlo by to. Hovorím, ďaleko najväčší problém by bol, čo s chamtivými, ale zároveň i podnikavými ľuďmi, ktorých je všade vo svete trvalý stav okolo 30%. Čo s nimi? Oni sú schopní vždy rozvrátiť každú spoločnosť. I tú s centrálnym počítačom. /Asi by vyvolali revolúciu./

301518

30.12.2013 14:43

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 301518

Komunisti Vašeho typu jsou děsivě hloupí. Vy jste přímo snem každého diktátora. [chechtot]

301596

30.12.2013 20:38

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301596

Váš názor ma nezaujíma. Dávno som rezignoval. Radšej budem desivo hlúpy, než zlodej.

301609

30.12.2013 21:24

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 301609

Pane, chápu vás, ale je to špatné sci-fi.
1) Pokud by byl počítač ZCELA autonomní (měl lidskou možnost chápání a rozhodování), pak by to mohlo dopadnout jako v již dávné klasice - film Solaris + počítač HALL, na You tube určitě tento film bude....
2) Pokud by to měl být jen stroj, zase záleží na lidech, kteří by vytvořili jeho program. A budeme tam, kde jsme tedka - nejlepší příležitost, jak napsat program tak, aby nastolil tu žádanou celosvětovou dikaturu pro vyvolenou elitu. A pokud by jel pod Windows, tak tam už jsou dávno vrátka pro převzetí vlády nad počítačem.. [chechtot] [chechtot]
Stroj je to stejné jako oheň - Dobrý sluha ale zlý pán.. Mějte se.
[cool]

301610

26.12.2013 18:24

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

Reakce na 301420

Neskutečný blábol - vinit z toho běžné, i když ne moc inteligentní Američany, je neskutečně hloupé. Ano, možná můžou za to, že si zvolili Obamu, ale kdyby v USA vládli prostí občané a znali pravdu o Íránu, věříte, že by byli podobně agresivní? Házet všechny do jednoho pytle může jen demagog. Viňme americkou administrativu, ne Američany. Ano, mohli volit lépe, ale myslíte si, že Mitt Romney by byl lepší, než Obama? Totéž bych mohl napsat o Češích, Slovácích. Mrkněte se na podporu Obamy u veřejnosti, která klesá opravdu neskutečně. Co Fico? Jsou s ním všichni u vás spokojení?

301423

26.12.2013 19:48

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 301423

Vo tom jak tem manaskovejm saskum v bily kuci ve Washington DC uz nekolik dekad ti kteri zplodili bolsevismus i fasismus tahaj za provazky tu uz byl docela vobstojnej clanek kterej lidem kteri ho cetli s votevrenou hubou voteviral voci.

301426

28.12.2013 6:26

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 301423

Je velmi prijemne cist Vas prispevek, takovych je v podstate velmi malo, situace je stejna prakticky po celem svete to same je u nas v Australii. Co si zvolime to si zaslouzime a verte mi je to banda.Na druhe strane kdyz jsem poslouchal pana Klause na 2GB radiove stanici v Sydney byl jsem u vytrzeni Podle meho usudku to je velmi vzdelany clovek s vynikajicim samostatnym myslenim. Mel u nas vymikajici uspech a podporu. jeho znalost se definitivne ztotoznovala s absolutni pravdou. Nasi socialisticti lumpove ho bohuzel nepustili do parlamentu, odmitl jit pres bezpecnostni prohlidky ktere jsou velmi ostudne.Je trapne, ze representant Evropskeho naroda byl zadan k takovym sprostym prohlidkam. Je to smutne al je to tak.

301464

28.12.2013 9:58

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

slak 77.?.?.?

Reakce na 301464

[chechtot] Lepší polovinu lidstva tu zmňoukal hned zkraje jak se objevil, při jeho volení prezidentem se rozdávali nábojnice v obálkách s tím že půjdou jinak všichni do tepláků. Kariéru zakončil 111 000 amnestovanými, abolicovanými páry neviditelných rukou. [cool]

301470

28.12.2013 17:24

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301464

Verím tomu, že v dusivej mediálnej atmosfére v Austrálii sa vám názory Klausa zdajú inteligentné. No... škoda sa o tom rozširovať. Na stránke slavonica.sk mám článok pod prezývkou JA s názvom: "Václav Klaus: Modrá, nikoli zelená planeta - o čo ide." Prečítal som si jeho knihu a napísal, čo si o nej myslím.
Inak, neviem si už predtaviť dusivejšiu mediálnu kampaň, ako je tá naša, vari okrem KLDR. Správy, hoci na ORF, bývajú oveľa objektívnejšie, než tie naše. Asi aj na CNN. Ale celkovo vďaka elektronickým médiám obrovsky vzrástla dezinformovanosť. Totiž ak sa chcete dopátrať ako-tak objektívnej pravdy, musíte veľa pátrať. A to 99% ľudí nerobí.

301485

28.12.2013 20:43

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

slak 77.?.?.?

Reakce na 301485

Pěkný rozbor, děkuji, ale to asi nepadne na úrodnou půdu, protože většina co se v tématech neorientuje má chrliče slov za vzdělané a že je úroveň témat pro ně logicky nepochopitelnou i když tam chápat není co.[smích] Protože se lidé učí akademickým znalostem a nikoli posuzovat co z čeho vyplývá a autor je argumentátorem svých přání, kterou nohsledi natlačí nazpaměť i kdyby to byla jen změť hovadin jako že samozřejmě od něj snad vše, jestli jsem si nevypěstoval alergii a nikomu ji v rámci zdraví nepřeji. [mrknutí jedním okem]

301496

28.12.2013 17:45

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

anatol 78.?.?.?

Reakce na 301423

"...mohli volit lépe" - "...ale myslíte si, že Mitt Romney by byl lepší..." Máte to v jednej vete. Ako mohli voliť lepšie, a zároveň ten druhý lepší nie je. Tak mohli, či nemohli?
V demokracii sú vari voliči za svoju voľbu zodpovední, nie? Obamu zvolili znovu, tak sú zodpovední na druhú! Prosím vás, nič tak kovbojov nezjednocuje, ako strieľanie od pásu. To je ich vášeň. Preto majú toľko zbraní po drevených búdach zvaných domy. Je to geneticky vyšľachtená agresívna elita ľudstva. Celé stáročia najväčší dobrodruhovia obsadzovali tzv. nový svet. Teraz odtiaľ mávajú zbraňami, lebo potrebujú pod svoje ritiská poriadne autiská, tie autiská žerú kvantá benzínu, ďalšie ropné deriváty potrebujú na kúrenie a klimatizáciu, ďalšie do elektrární, potrebujú neustále kamsi lietať lietadlami... skrátka potrebujú komfort. Preto potrebujú vyviezť svoju demokraciu a doviezť ropu. Obchodne: fifty - fifty. Na násilie vždy hovoria áno. Majú mentalitu ako istí naši počierni spoluobčania.

301486

26.12.2013 19:24

stárnutí dohod a zrcadlo lží

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Snad si autor uvědomuje, že každá dohoda má omezenou funkci, že je nutné vytvořit další dohodu včetně doby její platnosti.
V současnosti je zmatení jazyků tak velké, že si asi málo lidí uvědomuje vrstvy lží (jinotajů) ve zprávách. Pohádka o jaderných zbraních v nás evokuje to, co do nás propaganda natlačila stálým opakováním - rakety s jadernou=ničivou náloží.

Skutečnost může být(a zřejmě také je) jiná, Irán vyvinul z "jader atomu" technologie, které spojují mechanické a mentální procesy ve zcela nové kvalitě. To, že svojí technikou "sundali" nepoškozený USA dron - to byla ukázka, která způsobila zrudnutí bělma všem, kdo počítali se světovládou pod americkým (siořímským) velením. Hierarchie moci, budovaná cca 2000 let cestou násilí - se postupně rozpadá s růstem informačních technologií. Irán nemusí spěchat, plynutí času postupně ukáže špínu, která stála a stojí za těmi, kdo k dohodám používají ničivé technické či nemorální prostředky. To jim také přivodí konec, to je už zřejmé. Je ale nutné uvažovat v rozměrech doby, po kterou "program křestu" v krvežíznivé církvi, schované ve slovech o lásce a POKOŘE, fungoval. Z kněží jsou dnešní "loutkáři", ale z oveček místo loutek rostou berani. Irán a jeho objev propojenosti technických nástrojů s globální mentální informační hladinou je jedním z nich. Doba zraje k proměně celého paradigmatu o vzniku a povaze sil, které vytvořily hmotu a přírodu včetně člověka.

V příštím roce se patrně dočkáme nejen proměny některých "zlých loutkářů" na lidi s vhledem do potřeb ostatních, někteří ale změny "nevydýchají", jejich myšlení je vyžene z lidské společnosti.
Zrovna tak zdejší "vylévači svých nedostatků" snad přejdou od "hledání nepřítele" k hledání pozitiv v životě.

Ale nejde to tak rychle, jak bychom si mnozí přáli, zkostnatělé myšlení, neschopnost najít aspoň malinké pozitivum v libovolné obecně nepřijatelné události - to všechno čeká i na další obyvatele internetu. Poděkujme mu za zrcadlení, kterým ukazuje nahotu systému, postaveného na "udržení tajemství" pro vznik pozdějšího zisku. A to nejen ekonomického. Rozpad hodnot se už sice dostal do říše slov hodně hluboko, ale stále chyběl klíč, který otvírá to, co je za slovy, za zvykovým, mechanickým chápáním slov "mírový JADERNÝ výzkum".

Tekutý vodík ve sklenici na stole nebo UFO pozemské výroby je pro většinu z vás blbost - ale možná taková, jaká asi byla možnost letět letadlem pro ty, kdo žili "chvilku" před námi.
Vznikání, růst a zánik platí jak pro přírodu, tak pro lidi a jejich dohody. A co se nedohodne, s tím je potřeba se smířit nebo zkoušet dál, ale přežít.
Naštěstí je naše mateřština jazykem, který nás naučil přežívat skoro všechno s humorem - a víme, že humor je náplast, zrcadlo, žehlící nespravedlivost.

301425

26.12.2013 22:42

RE: stárnutí dohod a zrcadlo lží

Guru 178.?.?.?

Reakce na 301425

Gratuluji, excelentní analýza.
Írán velice pravděpodobně velmi pokročil v mírovém výzkumu plazmových/jaderných technologií. Je vysoká pravděpodobnost, že Írán vyvine nebo již vyvinul anti-gravitační technologii (pozemské UFO) a výrobu hmoty z .... (zjednodušeně řečeno z ničeho).
Američtí novináři a analytici vůbec nepochopili, o čem to vlastně hovořil Ahmadinežád zde:
"....Iran's president on Tuesday claimed his country can create 10 times more wealth from inventions than from oil.."
http://www.cbsnews.com/news/iran-president-on-western-sanctions-to-hell-with-you/

Uvažujte prosím alespoň minutu: Znáte cokoliv, co vydělá Íráncům 10x více peněz, než Íránská ropa ? Asi nic doposud známého, že ano.

Je vysoce pravděpodobné, že Íránci dokonale překvapí celý svět a to nikoliv bombou (jak nám podsouvá Chazarská ZioNacistická propaganda), nýbrž ohromujícími Sci-Fi technologiemi, kterými předběhli dobu o 300 let.

Íránci nezneužijí tyto pokročilé technologie k vojenské agresi. Žádné Targeted Murdering jako provádí Říše na polovině planety, žádné zatýkání podezřelých tak, že se na jejich dům shodí čtvrttunová bomba, jako to dělají Chazarští ZioNacisté Sémitskému civilnímu obyvatelstvu.

Zdůrazňuji: Írán překvapí celý svět a to ve velmi pozitivním duchu.

301429

29.12.2013 1:44

RE: stárnutí dohod a zrcadlo lží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 301429

mozna by stacilo kdyby Iran prestal vyvazet surovou ropu a vyvazel jen vysledne rafinovane ropne produkty. To by vyrazne zvysilo zisky pri stejne rychlosti tezby.
Teda pokud by jim pak usaci ty rafinerie za to nevybombardovali...

301507

26.12.2013 20:08

a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás

r.m. 80.?.?.?

KDU-ČSL přichází s velmi zajímavým inovativním návrhem, kdy se inspirovala americkou zkušeností a to je jednotný elektronický doklad. To my navrhujeme jako jakousi čipovou občanku.“, řekl Herman v ČT1 v předvoledbní debatě dne 14.10. 2013.
))) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10396413910-jak-jsem-potkal-izrael/)))herman v armádním kloboučku pláče láskou k Sovětskému....pardon překlep k Izraeli

Pro Pavla Bělobrádka Vláda ČR v podstatě ze dne na den vymyslela dříve neexistující ministerský post pro výzkum a informace, v němž může naprosto přesně a zcela naplnit onu zrůdnou část programu KDU-ČSL – zavést v české republice totální kontrolu občanů po vzoru totalitního fašistického Německa nebo komunistického Sovětského svazu.
Kde vzali Lidovci 80 mega na dluhy a kampaň? Věděli zase na ambasádě USA v Praze x měsíců dopředu jako u Zelenejch, že projdou do parlamentu a do vlády?
ještě pochybujete o realitě jako realitě?)))

301427

27.12.2013 0:55

RE: a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 301427

KDU-ČSL, která je dnes po své "obrodě" opět výlučně židovskou stranou (ostatně tak tomu bylo již od dob Luxe, Kalouska a Parkanové), finančně podporuje developer Luděk Sekyra, čile obchodující s izraelskými developery.

Ze dvanácti členů KDU-ČSL v PSP ČR, z nichž nejméně sedm má citelné židovské kořeny, vybíráme dva extrabuřty:
Daniel Herman ✡ ✡ ✡ (pravdoláskovec, hard sionista)
Ivan Gabal ✡ ✡ ✡ (pravdoláskovec, soft sionista)

Věnujme pozornost i Pavlu Bělobrádkovi, který vypadá až překvapivě árijsky, což značí, že byl do čela strany vybrán záměrně. Jeho laskavé prohlášení do médií, že se léčí s roztroušenou sklérozou, árijskou auru ovšem docela hatí...
Jozef Tiso by se sotva svěřoval Slovenskému štátu, že trpí na dnu nebo sklerózu, i kdyby to byla pravda.

Není pochyb o tom, že KDU-ČSL dnes plní pouze funkci opozice komunistům (aby přes ně protlačili restituce), jako tomu bylo v 50. letech, kdy se KDU-ČSL hemžila takovými židovskými esy, jako byl Pavel Tigrid (!!!). Hemží se tak i dnes.

Kdo by se snad pořád domníval, že na KDU-ČSL může snad i dnes být cosi křesťanského, nechť zhlédne facebookový profil Zuzany Roizhové - rozené Tůmové -, na kterém ji můžeme vidět v hřejivém objetí mnoha prudce židovských "osobností" dnešní doby, např. s Madlene "Řeznicí" Albrightovou. Tamtéž se můžeme dočíst, jaké pravdoláskařské projekty Roithová kvituje a podporuje (Sacharovova cena pro jakousi Malalaj, atd.).

301432

30.12.2013 17:23

RE: a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 301432

za tyto povedené "křesťany" nyní kandidoval také člen židovské obce Steiner, profláknutý mafián

301601

27.12.2013 7:52

Bude to pomala a bolestiva smrt a cilem je prenest co nejvice bolesti na ostatni...

Carlos IV 115.?.?.?

Z jmenovanych firem - ja v tom vidim americkou pomstu Singapuru - jeho politika se za poslednich 10 - 15 let naprosto zmenila a odklonila od zavislosti na USA, protoze ho nevedou blbci jako CR.

301433

27.12.2013 14:36

Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm

R 85.?.?.?

Americe jsme pořád něco dlužni.

301443

27.12.2013 16:58

RE: Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 301443

Ano; těm, co si ji přivlastnili. [smích]

301445

27.12.2013 18:00

Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm

Carlos IV 115.?.?.?

Hlavne nam on zustal dluzen vysvetleni jak to dokazal jeho otec jako Zid tak sikovne koulet s nacisty - zda to byly jen prachy, informace, nebo i neco vic? Jelikoz tenhle fakt (mimojine) zustal - aspon verejne - utajen ceskemu narodu, o to vice je znam v zahranici - synek na toto brzy navazal ("nachlazeni se" v Rakousku fotka z Kuryru ktera obletela Evropu - krome CR, ovsem) a dalsi...takze po prejmenovani letiste uz myslim vetsi potupu ani nelze zazit...inu. jak rikaval muj otec: "Masaryk (na ktereho se VH tak rad odvolaval) by ho byval musel vyfackovat jako maleho
kluka".
[bliji]

301446

31.12.2013 8:02

RE: Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 301446

Masaryk byl taky swine kterej nechal strilet do lidi. Jenze voni si to pamatovali a proto pak jeho syn Honza nez vylit zacatkem brezna v 48 z vokna se stacil jeste posrat ..... Vozralej Havel byl taky hajzl kam vitr tam plast kterej za komancu udaval lidi a spolupracoval z STB a kteryho za ty jeho cancy a lzi nenavidel celej narod a tomu kdo v ceskym krateru pozoroval aspon trochu cvrkot memohlo utyct jak kazdej az na par vyjimek mel takovou tu potouchlou radost kdyz ten zradce naroda zhebnul a vubec se s tim netajili.....

301622

30.12.2013 12:06

Časy se mění

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3295-jak-se-americke-imperium-na-strednim-vychode-rozklada-vstupuje-do-toho-rusky-medved
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3295-jak-se-ame...

301582

Příspěvků: 36

26.12. 10:23 Nikdo  Íránci by měli přejít do útoku
26.12. 13:20 fohat  Invaze barbaru.
26.12. 17:51 anatol  Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 18:17 timur  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 19:22 Ploskuták  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 23:09 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
27.12. 09:27 Nikdo  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 17:50 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
27.12. 09:44 Ploskuták  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 17:09 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 19:10  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 20:39 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
29.12. 01:30  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
29.12. 09:18 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
30.12. 14:43 Nikdo  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
30.12. 20:38 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
30.12. 21:24  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 18:24 Ploskuták  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 19:48 Satanist  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 06:26 lindsay  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 09:58 slak  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 17:24 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 20:43 slak  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
28.12. 17:45 anatol  RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?
26.12. 19:24 janko  stárnutí dohod a zrcadlo lží
26.12. 22:42 Guru  RE: stárnutí dohod a zrcadlo lží
29.12. 01:44  RE: stárnutí dohod a zrcadlo lží
26.12. 20:08 r.m.  a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás
27.12. 00:55 Andrew Siddur  RE: a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás
30.12. 17:23  RE: a ten jejich lidovecký dobytek Herman jim slouží u nás
27.12. 07:52 Carlos IV  Bude to pomala a bolestiva smrt a cilem je prenest co nejvice bolesti na ostatni...
27.12. 14:36 R  Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm
27.12. 16:58 Andrew Siddur  RE: Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm
27.12. 18:00 Carlos IV  Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm
31.12. 08:02 Satanist  RE: Ovšem Václav Havel pořád tvrdil, že jaksi ehm
30.12. 12:06  Časy se mění

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 2

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 4

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 334,98 Kč
1 unce stříbra
557,06 Kč
Bitcoin
707 031,04 Kč

Poslední aktualizace: 22.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 822