Diskuze k článku
Demokracie, terorismus a tajný stát - 2.díl
Příspěvků 3
Nejdůležitější na tom všem je, že proval Gladia je důkazem, že zločinné mocenské konspirace organizované na nadnárodní úrovni skutečně existují. Kdyby před Andreottiho odhalením někdo tvrdil, že třeba ty zmíněné teroristické útoky v Itálii provedli západní demokratisté, zaručeně by byl označen za bláznivého konspiračního teoretika nebo komunistického agenta. No a vida.
Při čtení jsem si uvědomil, že když slyšíme o tajných službách, automaticky je vnímáme, že jsou tajné proto, aby naši nepřátelé a ti, kdo by nám chtěli škodit, nevěděli o jejich práci. Bohužel jsou tajné také proto (a kdo ví, jestli ne zejména), abychom my sami nevěděli nic o jejich činnosti proti nám samotným.
Už vůbec skutečnost, že tzv. demokratická vláda má k dispozici tajnou službu, která nepodléhá trestním zákonům a tudíž může beztrestně konat činnosti, které jsou jinak kvalifikovány jako trestné, vyvolává trhlinu v důvěře, kterou bych jako občan měl ke své vládě mít. Pokud vláda nastaví pravidla (zákony), ale pak je sama obchází (např. formou tajných služeb), sděluje tím, že ta pravidla (zákony) vlastně nejsou závazná. Nebo nám to znamená, že i my občané si můžeme vytvořit tajné organizace a obcházet zákony? Tedy zcela ve shodě s příkladem jednání naší vlády.