Diskuze k článku

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

Příspěvků 11

6.4.2012 0:31

To se podívejme poslanci se bojí žaloby?

Rene Bartosek 69.?.?.?

K čemu jsou tedy kompetentní, když strach ze žaloby je pro ně ochromující? Mají schopnost řídit stát Vermont? Mají schopnost řídit vůbec osobní auto? Na silnici je můžou potkat větší trable než, že je někdo možná někdy zažaluje. Mají za sebou veřejnost, odborník natvrdo řekl, že nebyly FDA provedeny žádné nezavislé testy a Mosanto v tomto bodě lhalo. Naopak testy v Evropě ukazují zdravotní komlikace dobytka. Mosanto chce jít k soudu good luck. Turci se nepotřebují ptát, zda budou mít označené potraviny nálepkami, prostě zakázali rovnou GMO plodiny pěstovat v Turecku. Bude se Mosanto soudit s Tureckem?

Problém bude jinde, naše hlavy moudrých jsou zkorumpované a nepochybně prachaté korporace lecos o tom ví. Kolik potřebuje kongresman na politickou kampaň? Systém dospěl do stadia, kdy tupě tlačí i agendu, která se drtivé většině lidí nelíbí, navíc je destruktivní ohledně zdrojů, výdajů... Jediná výhoda západu je poměrně vzdělaná a kvalifikovaná populace, bylo by dobré aby byla i zdravá. Navíc Američané drží více legalních zbraní než mají zaregistrovaných aut. Takže na co zákonodárci čekají, až lidi přijdou hromadně ke kongresu? Trochu hloupé a kratkozraké.

Různé informace budou pronikat stále rychleji směrem k veřejnosti, až lidem docvakne dostatek toho, jak to je s važnými zdravotními problémy ať už osobního rázu nebo těch, které milují.... Ne, Mosanto si nelízne žalobu proti státu Vermont. Bude naopak chtít, aby se o tom moc nemluvilo, při internetu marné volání. A protože v USA platí precedentní pravní systém...

266421

6.4.2012 15:30

Toto není jen americký problém.

pavjan 90.?.?.?

Když Amerika úspěšně zalobbovala u EK, EU přestala odporovat a šalamounsky přesunula rozhodování o GMO na oslabené národní státy. A výsledek? ČR se za požehnání ČAV stává avantgardou v pěstování GM plodin. Hlavně že máme vědce - elitu národa. Všechno je to zkorumpovaný, bez sebemenšího kousku odpovědnosti. Maďaři, kterým současná Evropa nemůže přijít na jméno, se ubránili. Teď už nezbyde než čekat, až zakážou drobným pěstitelům pestovat zeleninu ze svých semen a další vymoženosti.

266436

6.4.2012 15:55

Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Jiří Koubek 140.?.?.?

Ovšem to nic nemění na to, že jsem též zastáncem označování potravin s GMO. Každý by měl mít právo volby, která bude založena na co nejlepší informovanosti a aktivity Monsanta (pokud jsou informace v článku pravdivé) vnímám v tomto ohledu velmi negativně. Dovedu pochopit, že se bojí oné hysterie, která okolo GMO panuje, ovšem pokud jsou si svými produkty jistí, podobné pokusy jsou spíše kontraproduktivní, ačkoliv uplatit několik volených zástupců je zajisté levnější a rychlejší než uklidňovat veřejnost mnohem širšími studiemi o bězpečnosti. A pokud někomu prostě vadí, jakým způsobem GMO vznikly, měl by též mít ono právo volby.
Přesto jsem stále názoru, že je chybou (a do značné míry i pokrytectvím) zavrhování GMO jako takových, každý případ by se měl řešit individuálně a to jak v prospěch, tak i ve prospěch.

266438

6.4.2012 17:28

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 266438

S tímhle názorem nemám nejmenší problém, protože si vynutí krátkodobě vcelku intenzivní poctivý vědecký empirický výzkum v oblasti bezpečnosti GMO a velmi rychle se ukáže, zda jde o menší náklady, kdy se levnější a rychlejší jeví přihození do koryta zkorumpovaných politiků anebo zda problém je bezpečnost GMO? Pokud však skutečný problém je bezpečnost GMO, pak jediná cesta je přes korupci. Řekněte mi pane Koubek kolik výzkumníků ví aspoň od kolegů mimo veřejný záznam, že GMO produkty jsou na základě poctivých i inertních studií v rámci korporací jako Mosanto bezpečné? Těžko si dokážu představit, že by takové zkoušky neproběhli, protože i u dlouhodobě nebezpečného svinstva musí být jistota, že zdravotní problémy se projeví za dostatetčně dlouhou dobu. Fakt, že kontrolní uřád FDA neprovedl nezávislé testy je alarmajucí a to nemluvím, že ředitelé FDA jsou bývalí členové vysokého managmentu korporací jako Mosanto. Kde tedy existuje nějaká nezávislá kontrola?

266445

6.4.2012 18:08

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 266438

Obecná poznámka ohledně efektivity fungování systémů. V přírodě veškeré systémy na planetě Zemi fungují v cyklech. V rámci cyklů probíhá z celkového pohledu nesmírně efektivní dlouhodobá výměna energií a látek, které v rámci systému kolují. Zjednodušeně živiny z půdy berou rostliny, přes zvířata a člověka se zpátky dostavali do půdy. Skutečnou revolucí bylo trojpolní hospodaření, protože rozdílné nároky rostlin poskytli potřebný čas na doplnění živin zpět do systému. Jestliže se nějaké třeba "nepříliš významné" prvky ve stopových množstvích, plus ty na první pohled důležité stanou součástí rostliných těl, pak nějakou dobu trvá než se to dostane zpátky do půdy, i když bakterie v trávicím traktu na tom pracovali. V půdě bakterie a různá havěť provzdušňující půdu ( oxidační faktor pro různé procesy, schopnopst zachycovat vodu...)

Tzv. zelená revoluce za 50 let svého působení drasticky zlikvidovala půdní ekosystémy, co se týče četnosti i množství. Jsou vyčerpány živiny z půdy bez hnojiv to nedá slušný výnos. Co jsem viděl různé dokumenty, tak trvá zhruba 3-5 let než se půda dostatečně zregeneruje po průmyslově aplikovaném zemědělství a začne dávat zpátky výnos v tradičním přístupu k půdě. To znamená s odpovidájícím respektem k tomu, co v ní žije. Nejvažnější důsledek je pokles hladiny spodních vod, ten se za 5 let spravit nedá. Takže zelaná revoluce potřebuje ke svému fungování masivní vstup ropy, ať jde o hlubokou orbu, hnojiva, pesticidy... Levná ropa definitivně skončila, jsem momentálně na poměru 1:10, co se týče energetické efektivity v zemědělství.

Nedostupnost ropy tento poměr ještě zhorší a není v tom započítaný každoroční nákup semen GMO firem, další významný zdroj neefektivity. Netuším kolik se na zvýšených výnosech třeba obilnin podílí zvýšený obsah lepku? Co je lepší pro lidský organismus? Jíst lepek nebo rovnou piliny z dřeva? Pokud bychom měli diskutovat o efektivitě, co se týče kvality potravin na hmotu výnosu. Jinak řečeno zelená revoluce funguje jako systém, který potřebuje v průmyslovém množství obrovské množství vnějších průmyslových vstupů, nejedná se o cyklický systém. Kromě energie pesticidy a hnojiva... vytváří ekologickou zátěž i při výrobě nejenom při použití, plus zdravotní rizika. Tento systém končí a přejít zpátky znamená 3-5 let času. Neznamená to, že vědecký výzkum by se neměl věnovat zemědělství, ale měl by podporovat zemědělství založené na uzavřeném cyklu. V Turecku, Rusku, v zemích zřetího světa a kupodivu i ve Francii... to začínají chápat nebo pochopili a pracují na tom, aby přežili. V USA má politická elita strach, zda ji náhodou korporace nezažaluje. Naše přítomnost vytváří budoucnost a podle toho každý v budoucnu dopadneme.

266449

6.4.2012 21:31

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 266438

Ako zarytému zástancovi napíšem toto. Pred časom sa my do rúk dostal časopis 21. století číslo duben 2012, kde v článku s názvom Jsme tím, čo jíme. Doslova! sa píše o objave čínskych vedcov, o tom ako miRNA z potravín (mikro RNA, RNA s 21-23 bázami) mení/reguluje génovú expresiu. V podstate preskúmal krv 31 zdravých dobrovoľníkov a našli tam miRNA z hlúbovej zeleniny a z ryže, niektoré typy až v takej koncentrácií ako ľudské miRNA. Takže pozorovania toho výskumníka sa korešpondujú s tými, čo spozorovali iný vedci, že keď sa človek presťahuje do inej oblasti a začne jesť to čo domorodci, tak preberie aj miestne zdravotné riziká. V článku sa pýtajú aj to či potraviny z GMO neobsahujú "nežiadúce", nie príliš prospešné miRNA?
No a ja na to hovorím, že podľa v článku zmieňovaných štúdií a určitých indícií pri chorobe RISC z anglického "rýchly kolaps imunitného systému" (čo sa vyskytuje na takých miestach kde sa pestuje vo veľkom GMO), hlavne stredo-západ USA, určite nie je GMO pre nič (až na peňaženku majiteľov spomínaných korporácií) prospešné.

266480

6.4.2012 22:05

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 266480

Díky za info, tenhle časopis mi přijde jako hodně zajímavý pro informace z vědeckého výzkumu stravitelné pro laiky. Budu tam chodit pravidelně. Tady je ten článek, o kterém mluvíte.
http://21stoleti.cz/blog/2011/11/29/jsme-tim-co-ji...

266486

6.4.2012 19:06

Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Vytáhnu pouze jedno. V některých rozvojových zemích se podílí GMO na 50% osevní plochy. Tomu se říká pokrok a třeba Evropa je zaostalá. Vlastně dvě čísla, celkově dominují USA se 43% globální osevní plochy. Nic se nepíše kolik to je v rámci zemědělství v USA. Asi to není dosatečně pokrokové, protože v USA začíná masivní nárust potravin s nálepkou organic v obchodech. Jiný způsob jak ukázat prostřední prst firmám jako Mosanto, které odmítají povinost označit své pokrokové produkty nálepkou GMO. Jde to i bez odvahy senátorů a kongresmanů. Když ti nejvíce odvážní jsou ve Vermontu, tak jaký je asi stav ve Washingtonu? Možná zakážou nálepku organic. Trochu zvláštní v reklamách jsem často viděl třeba intel inside. Nebýt pyšný na to, že jsem avantgardou pokroku ve svém oboru? Nebude to asi tím, že reklamní oddělení Mosanto aspol. stojí za houby. Viděl jsem některé reklamy a musím říct, že šlo o kvalitní propagandu, použivající podprahové metody manipulace. Jako štástná rodina farmáře, objímajícího děti, taky nějaká babička... Prostě třigenerační idyla na venkově pokrokově smýšlejících. Žádní zaostalí tmáři a zloději semen, když GMO má být paradoxně neplodná odrůda, která se musí fertilizovat. Když se to udělá blbě, tak vyroste kukuřice s prázdnými palicemi jako v JAR. Což klade otázku, jak si je někdo na černo asi vypěstoval? Plus mnoho dalších otázek.

Henry Kissinger, kdysi řekl něco o tom, že vládnout hladem má být klíč ke světovládě. Jinak řečeno vládnout strachem. Dost pokřivená představa vytvářet v lidech strach, aby tento strach přešel v co ? V respekt? A pak v co? Dlouhodbě vede silná negativní emoce jako strach na lidskou bytost k nenávisti a nakonec k šílenství. Stres představuje takový slabší odvar. Někdo bere lidi jako H. Kissinger na lehkou váhu? Já rozhodně ne. Thomas Jefferson definoval tyranii jako strach lidí z vlády. A svobodu takto, pokud vláda se obává toho co si myslí veřejnost, tak existuje svoboda. A veřejnost má být ve stavu, kdy je informována. Každá vláda má časem tendenci utnout informace směrem k veřejnosti. Švýcaři na to mají svůj osvědčený způsob, ale ten není slučitelný s iluzí o světovládě. Bez zpětné vazby mezi elitou a populací není schopná existovat žádná civilizace. Nejefektivněji funguje civilizace, kde síla se používá v rámci elity kontrolovaná inteligencí a srdcem. To zaručuje minimální užití síly. Elita má zodpovědnot za fungování a nefungování systému, selhámí elity znamená revoluci. Revoluce může buď nahradit pouze neschopnou elitu anebo v případě nutnosti si vynutí změnu systému. Nutno podotknout, že revoluce je velmi neefektivní, destruktivní a taky riskantní způsob nápravy chyb řízení, obvzlášť v případě systémové změny.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=6214

266456

6.4.2012 19:19

RE: Hezká čísla.

steve 166.?.?.?

Reakce na 266456

..revoluce je velmi neefektivní, destruktivní a taky riskantní způsob....
-----
.. revoluce iracka modra, libyjska fialova, afghanska zlutohnedaspaneckamaazelvickou .. a jine
Velice "efektivni, konstruktivni a spolehlive" ... [smích]

266457

6.4.2012 19:50

RE: Hezká čísla.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 266457

Přijde na to, co si o tom myslí třeba Kadáfí nebo Libyjci. Těžkou hlavu mají teď z toho v Mali a taky v Paříži... Jak vidno hovno může letět i nahoru, když má energii než se obrátí směrem zpátky dolů poslušno jiné energie.

266460

7.4.2012 9:46

RE: Hezká čísla.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 266460

Povedal by som, že Libya, podobne ako Afganistán, je skôr o vypúšťaní džinov z fliaš, než o padajúcom truse.
Džin v prvom momente môže poslúžiť tomu, kto ho vypustil, ale potom je už nekontrolovateľný a nepredvídateľný, kým trus sa skôr či neskôr poslušne vydá predvídateným smerom.

266498

Příspěvků: 11

06.04. 00:31 Rene Bartosek  To se podívejme poslanci se bojí žaloby?
06.04. 15:30 pavjan  Toto není jen americký problém.
06.04. 15:55 Jiří Koubek  Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO
06.04. 17:28 Rene Bartosek  RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO
06.04. 18:08 Rene Bartosek  RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO
06.04. 21:31 Oracle  RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO
06.04. 22:05 Rene Bartosek  RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO
06.04. 19:06 Rene Bartosek  Hezká čísla.
06.04. 19:19 steve  RE: Hezká čísla.
06.04. 19:50 Rene Bartosek  RE: Hezká čísla.
07.04. 09:46  RE: Hezká čísla.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,77 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 098 547,41 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 474