Diskuze k článku

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

Příspěvků 89

24.2.2012 8:52

tak

Mirra 85.?.?.?

zajímavé čtení, jenže postavení Britské říše a Americké je a bylo dost odlišné. USA může klidně přežít i úplnou ztrátu svých teritorií ve světě protože má dostatek zdrojů na vlastním území, zvlášť ve spojení s Kanadou - je to hospodářský kolos o rozloze světadílu a to Británie k dispozici nemá ani neměla, té zbýval jen obchod a nyní je na něm obzvlášť závislá protože většinu vlastních zdrojů na Ostrovech už spotřebovali.

A k tomu rozkladu Amerického impéria - tak velké říše mají velkou trvanlivost a ikdyž krvácí ze všech stran tak můžou vydržet hodně dlouho - příkladem budiž jediný obdobný útvar ve starověku - Římská říše. Ta kolikrát doslova utekla hrobníkovi z lopaty a prokázala neuvěřitelnou životnost. Zničila ji vlastně až degenerace vládnoucích vrstev kdy se velcí vlastníci půdy a senátoři raději věnovali soukromým požitkům a zábavám a takéž intrikováním a válčením mezi sebou než údržbou státu. V USA je podobný trend, ale pořád je tam dost zdravé nedegenerované krve takže akutně podobný scénář nehrozí.

Nicméně historie sice ukazuje čeho se vyvarovat, ale také ji nelze brát úplně doslova protože ikdyž základy lidské povahy jsou stejné ale situace je velmi odlišná a je třeba brát v úvahu faktory které tehdy nebyly. Tyto velké státy, jako je USA a Rusko můžou být, když na to přijde prakticky nezávislé. S Čínou je to jiné, té schází suroviny, obzvlášť jedna strategická - ropa. A pokud by se je jiná mocnost snažíla odříznout od zdrojů tak by byla nevyhnutelná válka, jinak by hrozil totální kolaps.
Takže v případném konfliktu by šlo Číně doslova o bytí a nebytí a podle toho by nasadila síly. USA můžou prakticky prohrát "jen" světovou dominanci a prakticky vzato zpětným přesunutím velké částí výroben zpět do USA by se zvýšila zaměstnanost a hospodářství by získalo nový impuls. Ovšem počátky by nebyly nijak růžové, ale ve výsledku by vydělali.

A naší malé Evropě, tomu asijskému poloostrovu nezbude nic jiného než se víc začít přátelit s Ruskem protože to jediné bude solidním partnerem za předpokladu že se Evropa vystříhá urážek a provokací. Nejen EU diverzifikuje své zdroje. Německo situaci pochopilo a podle toho jedná, byť pro něj Rusko bylo vždycky soupeřem ale radši tu nechuť překoná protože je to praktické a prozíravé. S ropnými zeměmi kolem Zálivu to vypadá bledě, tam sedí USA, to by zas tak nevadilo ale horší je mohutnící síla radikálního islámu a hrozba případného vzniku nového Arabského chalifátu - doba je na to příhodná.

263908

24.2.2012 18:03

Zaujímavá úvaha, len nepresná.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 263908

>Zajímavé čtení, jenže postavení Britské říše a
>Americké je a bylo dost odlišné. USA může klidně přežít
>i úplnou ztrátu svých teritorií ve světě protože má
>dostatek zdrojů na vlastním území, zvlášť ve spojení s
>Kanadou - je to hospodářský kolos o rozloze světadílu a to
>Británie k dispozici nemá ani neměla, té zbýval jen obchod a
>nyní je na něm obzvlášť závislá protože většinu
>vlastních zdrojů na Ostrovech už spotřebovali.

Súhlasím, ale výrobné kapacity USA vo veľkej miere sú v Číne a bohvieako sa nesnažia presunúť ich naspäť. Prečo by aj je to práca na viac než na 3 mesiace, takže sa to neprejaví na kvartálnych výsledovkách (chyba krátkodobého uvažovania).
Pre USA sú zdrojom príjmov len pracujúci, čo v súčasnosti ani nepokrýva potreby vlády. Verejné rozpočty sú bankrot, len to ešte nepriznali-tak ako Británia po svetových vojnách.
USA (jej vedenie) sa spustila do vojnových dobrodružstiev (sem rátam aj ekonomickú vojnu so zvyškom sveta), ktoré nemôže vyhrať a ani uhrať remízu.
Nemajú plány a plánovanie na to aby v USA bola bohatstvo distribuovaná rovnomernejšie medzi ľudí (nepodporujú lokálnych malých a stredných podnikateľov).
Školstvo je v dezolátnom stave, produkuje fach-idiotov a analfabetov (nerozumejú písanému textu).

Z dlhodobého hľadiska možno naozaj z toho vyjdú dobre, žiaľ v krátkodobom horizonte (5-10 rokov) sa všetko rozpadne.

263944

24.2.2012 20:39

RE: Zaujímavá úvaha, len nepresná.

dub 62.?.?.?

Reakce na 263944

já bych to neviděl dobře ani v dlouhodobém horizontu.
po odchodu dnešní generace padesátníků nastupuje generace negramotů (doslova). těch pár gramotných v jejich řadách to nevytrhne...

263950

24.2.2012 11:43

Velmi správně

Guru 78.?.?.?

"Není to náhodou proto, že i pro USA je hlavním zdrojem příjmů "neviditelný export", který prudce klesá?"
.......................................................

Již léta se zde v diskusích snažím vysvětlit, že U.S. osoby a U.S. entity (banky, fondy, hedge fondy, venture fondy i samotné výrobní korporace) masívně používají tento modus operandi:

a) vycucat dočasně volné peníze z celého světa formou úvěrů
a platit za ně úrok - řekněme 6-9% p.a.

b) použít tyto cizí zdroje tak, že za ně nakoupí akcie (mnohdy v cizí zemi původu oněch peněz) nebo postaví fabriku na zelené louce v zahraničí (tzv. přímé investice).

U.S. subjekty tak činí již léta v měřítku XXXX miliard USD.
Doufají, že výnosnost akcií (dividendy + zvýšení ceny akcií)
PŘEVÝŠÍ úrokové náklady, které musí platit.

Pár let to fungovalo dobře z větší části díky inflaci a díky přehnané tvorbě nových peněz v oběhu (tempa +6,5 až 8,8% za rok nebyla výjimkou).

Jaký je však průměr ziskovosti akcií za posledních cca 200 let ?
Je to + 6.94 % ročně (annualized) a po odečtení inflace.

Tzn. v létech 1995-2000 to fungovalo dobře, mezi 2003-2007 také.
Celkově se však tento penězovod začíná zadrhávat.

Pro křiklouny je nutné připomenout:

Suma majetku (včetně akcií) U.S. domácností snížená o dluhy domácností činí cca 57.000 miliard USD.

Čínští ekonomové a političtí vůdci dobře chápou význam výše uvedeného, proto se zahranční osoby buď nemohly vůbec nebo jenom oklikou účastnit čínského akciového boomu za posledních 17 let.
Na čínských akciích zbohatli převážně čínské subjekty, občané, pouze v malé míře pak zahraniční fondy.

I pro budoucnost bude platit, že rozhodující je vlastnictví akcií, nemovitostí atd. nikoliv vlastnictví dluhopisů.
Kdo nebude vlastnit akcie, nemovitosti atd, toho čeká celoživotní otrocká dřina pro najaté manažery (kteří pochopitelně pouze reprezentují zájmy akcionářů).

A nezapomeňte, že energetické společnosti všech druhů čeká nevídaná katastrofa s nástupem Free Energy a LENR technologií.

Konec, šlus, šmytec, finito, ekonomická smrt.

263917

24.2.2012 23:55

RE: Velmi správně

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 263917

Guru, správně sice vnímáte úlohu peněz, vlastně bublin, kterými jsou ovečky vedeny k poslušnosti.
Ale vrátit se musíme ještě dál než autor článku zmiňuje.

Programy pro lidskou společnost se připravují v mnohem delším předstihu. To, co mocní před nastavením našeho letopočtu věděli o úloze jazyků, to dali i do svého základního programu v brbli. SLOVO je ale jen na počátku systému, jak ovládat lidi. Toto období prázdných keců sice v současnosti prožíváme skrze strach o peníze, ale cíl této etapy je o způsobu, jak vládnout nenápadně. Tak, aby ovečky netušily, že jsou ovládané. Vždy se "hraje" o komoditu, o které se nemluví, tou je naše podvědomí. Řídit globální podvědomí penězi nelze přímo, jen opakem, nedostatkem peněz. Protože ti, kdo jich mají přebytek, ti jsou účelově vybíráni pro úkoly, na které stačí těmi, kdo chod světa kdysi řídili z chrámů, dnes z "chrámů spotřeby". Chléb a ublbané televizní hry - to je tu stále, jen v techničtějším kabátu.

Přesun sídla peněz do USA byl už plánovaný "chvíli" po tom, co se povedla koupě Anglie skrze implementaci mylné informace o výsledku boje u Waterloo. Ti, kdo znají kvalitu "společného jmenovatele" mezi vědomím a podvědomím, ti vždy včas připravili události tak, aby jejich dopad vytvořil příslušné ŘADY ASOCIACÍ. Nedávno si to zopakovali s "dvojčaty".

Skutečný boj o moc probíhal vždy - a stále probíhá - v tom, jak trvale udržet určité asociační řady většinové populace. Vstupy do podvědomí a řízení myšlení lidí je předmětem boje o moc stále.

Smůlu mají mocní v tom, že nadměrné opakování stejných postupů trklo už i "bezmozky", proto se část populace začíná bouřit. Bohužel zatím ještě ne ta, která může spád událostí urychlit. Řešení této globální krize musí být také globální, ale nikoliv se zbraní v ruce. Sofistikované "zbraně" si ovečky už berou samy v mnoha "lécích", a šikovně modelovaných závislostech. Kolik lidí dnes ví, že baštit "prázdné potraviny" s nulovým obsahem živin vedou jen ke stále větší otylosti, protože tělo se snaží uchovat to, co považuje za energii - i když je to jen náhražka, bublina podobná té z peněz.
Nemá smysl podrobně toto téma rozebírat teď, situace spěje ke zdárnému řešení z více směrů, jen se to blbě vysvětluje lidem, kteří neznají dlouhodobé účinky jazyků, formujících světové dění.
Tím míním teď matematiku, která ve své produkční podobě ekonomiky ukazuje, že je za zenitem svých schopností. Každý systém v přírodě končí rotací, zacyklením. Bohužel nám pan Bohr nabídl rotaci atomu jako základnu. A to si budeme muset v "hlavách" také opravit.

Systém, postavený na utajování se rozpadá, každá další aktivita moci už konečně přináší efekt "podřezávání si větve" na které tato moc sedí.
Obnažování vztahů ale pokračuje a...Automaticky kráceno

263961

24.2.2012 23:58

RE: Velmi správně

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 263961

Obnažování vztahů ale pokračuje až do osobních, sousedských i firemních detailů. Teprve pak, s vyčištěným stolem začne vyrůstat funkční struktura pro přerozdělování odměny za vykonanou či potřebnou práci.
Čím dřív si kdo uklidí před svým prahem, tím snáze proběhne i celková transformace vnímání a myšlení.
Nikdo s mozkem v těle nemá opravdový zájem na nějakém "šlus, šmytec" apod..., v tom se "guru" mýlíte.
Nová struktura života v lidské společnosti se rodí v podvědomí, tam, do tepu srdce proudí informace z prostoru, pocity, že takhle to dál nevede, že se musí "něco" změnit.
...a průsečíky sil se postupně propojují do událostí, které nám globální podvědomí (to je ta modrá barva nebe, víte?) připravuje.

263962

24.2.2012 14:35

Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Jakmile článek neobsahuje žádné konspirační teorie, je pro publikum nezajímavý. Ani jediný komentář. Čím to?

Přitom autor v něm vyslovil jeden z nejdůležitějších zákonů života. Tím je konstatování, že JAKÁKOLIV AKTIVITA, JEJÍŽ NÁKLADY PŘEVYŠUJÍ VÝNOSY Z NÍ, JE ODSOUZENA K ZÁNIKU. Samozřejmě především lidská. A tak všechna velká impéria, starověkým Egyptem počínaje, přes Římské inpérium až po Sovětský svaz se rozpadly proto, že náklady na jejich udržování byly dlouhodobě vyšší, než výnosy z nich.

Poučení pro dnešek? Současné "moderní sociální" státy jsou rovněž výsledkem lidské aktivity. Náklady na jejich udržování už nějaký čas překračují výnosy z nich. V důsledku toho jsou v podstatě VŠECHNY VYSPĚLÉ STÁTY zadlužené až po uši. Co s tím?

Je nezbytné si uvědomit, kdo současné nákladné státy živí? Jsou to státní úředníci? Policisté? Justice? Vojáci? Učitelé? Lékaři? NIKOLIV. Státy živí jen takoví lidé, kteří dokážou vymýšlet a organizovat práci pro jiné. Tedy podnikatelé. Dnes bohužel z každé stokoruny, vynaložené podnikatelem na zaměstnávání jiných lidí končí v nenasytném chřtánu "sociálního" státu 85,- korun. Zvýšit tuto částku je naprosto nereálné. Jedinou cestou k nápravě je radikálně OMEZIT SPOTŘEBU STÁTŮ. Jinak je krach neodvratný. Už brzo jej uvidíme v Řecku. Nic pěkného to určitě nebude.

263926

24.2.2012 16:30

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 263926

Omezit spotřebu, ha, ha, ha.A kde pak vezmete prostředky na ekonomický růst, který potřebujete k tomu, abyste mohl vyrobit stále dražší zboží zatížené úrokem? Aby pár hňupů mohlo napsat, že je dluh ještě přijatelný vzhledem k HDP?
Jděte roznášet ty svoje moudra do Strakovky, tam je takových modročerných PITOMCŮ plný barák.

263932

24.2.2012 17:29

RE: Zajímavé

steve 166.?.?.?

Reakce na 263932

.. nejen barak, - i plne chodniky pred barakem a pristavuje se patrove parkoviste ..., takze z te stokoruny to ted bude za 98 korun !! [chechtot]

263942

24.2.2012 16:48

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 263926

takže podle tebe nikdo nesbírá známky nikdo nelepí letadýlka nikdo rekreačně nesportuje nikdo si nepořizuje domácí zvířátka nikdo nepořádá víkendové výlety nikdo nečte knihy jen tak pro zábavu všichni kdo přispívají do diskuzí na zvědavci jsou za to placeni.....
na jaké planetě to žiješ vojtíšku? [velký smích]

263936

24.2.2012 17:09

RE: Zajímavé

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 263926

Zajímavé myšlenky Vojto. Jen aby to nebylo jako s vaším tvrzením, že počet písmenek nemá vliv na velikost komprimovaného souboru, případně nesmyslným termínem "velikost rozlišení"... To byste byl opět za nevzdělaného troubu...

Ale jinak souhlasím, že daňové zatížení je daleko za mezí únosnosti... Ale to tu nemusíte ventilovat, to ví každý bambula. Ovšem vy to spojujete se sociálním státem, což je krávovina. Je to vaše oblíbená zábava, slučovat věci, které spolu nesouvisí. Ve skutečnosti je za neefektivností hospodaření státu KORUPCE, tak jako byla i v Římě atd. Se sociálním státem to nemá nic společného, na planetě je tolik zdrojů, že by uživily všechny lidi, i kdyby měla pracovat jen desetina z nich. Stačí si zjistit, kolik potravin se v Evropě vyhazuje do koše a kolik lidí by se z nich uživilo v Africe.

263938

24.2.2012 23:54

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 263938

> Omezit spotřebu, ha, ha, ha. A kde pak vezmete prostředky na ekonomický růst, ...

Díky za přihrávku, pane/paní "67". Ano, jako podnikatel bych mohl přispět k ekonomickému růstu společnosti. ALE! Peníze na investice, které vydělám svým podnikáním, mi z větší části uloupí stát. A tak mi zabrání investovat. Namísto toho mé peníze "moudře" PŘEROZDĚLÍ. Jinými slovy, promrhá je. Nebo snad znáte jediný příklad smysluplné a hospodárné státní investice? Ha, ha, ha.

A to je ta odvěká žába na prameni ekonomického růstu. PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Jinými slovy, necháme SCHOPNÉ vydělávat, ale zakážeme jim rozhodovat, co s vydělanými prostředky udělat. Rozhodování o vydělaných penězích si přisvojí NESCHOPNÍ. Většinou politici.

Historie už mnohokrát ukázala, že přerozdělování je strašlivá stupidita. Tam, kde přerozdělování společenského bohatství dosáhlo 100%, společnost zákonitě zkolabovala. Viz všechny země tzv. socialistického bloku. Dokonce ani obrovské surovinové bohatství SSSR nedokázalo zabránit jeho zhroucení. Ale také naopak. Přesně v okamžiku, kdy se čínští komunisté vzdali přerozdělování a povolili podnikatelům, aby rozhodovali o užití větší části svých zisků, došlo k zázračnému ekonomickému růstu Číny.

Už tomu rozumíte, pane 67, Kde vzít prostředky na ekonomický růst? No přece nechat je těm, kteří je vydělali. Nikdo jiný totiž o nich nedokáže rozhodnout líp. [smích]

Pane Aristokrate. Hovoříme zde o významných ekonomických aktivitách člověka. Ale nešť. Ono to pravidlo platí i pro ty nevýznamné. Tak třeba. Znáte hodně sběratelů, jejichž bezcennou sbírku odznáčků, plechovek od koly či pivních tácků převzaly jejich děti? A pokračovaly v jejím rozšiřování? Nebo sběratele samorostů, o jejich celoživotní dílo se porvali jejich dědicové? Ne? To ovšem znamená, že aktivita, jejíž náklady převyšovaly výnosy byla jen libůstkou onoho sběratele a po jeho smrti zanikla. Neb se nenašel další blázen, který by na ni navázal a chtěl ji dál dotovat.

Potěšil jste mě, pane Hestroyi. Všiml jsem si, že naše minulé diskuze nebyly úplně neplodné. I Vy už dnes chápete to, že lidé ve svých názorech daleko častěji prezentují svou víru. A nikoliv exaktní znalosti. A v diskuzi tohoto svého poznání hojně užíváte. Jen tak dál.

Máte pravdu i s tou korupcí. Ta je ovšem také důsledkem PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Kdyby nebylo co přerozdělovat, nebyl by žádný důvod někoho korumpovat. Ale i na to časem přijdete sám. A z toho, že moc nerozumíte rozdílům mezi textovým a grafickým souborem si nic nedělejte. To není pro život nijak zvlášť důležité. [mrknutí jedním okem]

263960

25.2.2012 10:20

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 263960

to jsou kecy
investice jsou danově uznatelný náklad

263973

26.2.2012 15:40

RE: Zajímavé

djb 90.?.?.?

Reakce na 263960

Vojto, s tou čínou moc nežonglujte. Čína v žádném případě nevydělává na ukončení přerozdělování, ale na porušování všech zákonů civilizovaných společností. Tj. autorské a patentové ochrany neexistují, Čína západu znárodnila biliony vložené do výzkumu a vývoje, ochrana zaměstnanců neexistuje, minimální mzda neexistuje, lidé pracují za "hrst rýže", páchají v zoufalství sebevraždy a na tom stát vydělává - má práci a vývoj prakticky zdarma. Normy na kvalitu výrobků a ochrana zákazníka neexistují, na životní prostředí se kašle, kde západ platí miliony za čističku odpadu a zplodin, tam Čínský kapitalista leje do řeky a pouští komínem.

Vždyť to víte, tohle NENÍ ! dlouhodobě udržitelný vývoj.

A přerozdělování ?

V r. 2007 Čína ZVEDLA daňové zatížení zahraničním společnostem a investorům téměř o 50 procent. Z 15 na 25 procent.

Domácí podnikatelé jsou zatíženi PROGRESIVNĚ od 3 do 45 procent.

DPH je od 0 do 17 procent.

Takže, klid. Liberalizace se nekoná.

PS.: a těch 85 procent daně to nevím kde jste myslel, ale pokud to bylo v ČR, tak to v žádném případě takto dosud nebylo. Pokud jste např. OSVČ, měl jste donedávna nárok na paušál, tj. automatický odpočet okolo 50 procent nákladů. Maximální daň v ČR kterou jste tedy platil vždy byla nejvýše poloviční z tabulkové daně pokud jste nebyl úplný debil a pokud máte náklady, jste daleko níž a DPH vám v oboru vrací. Z toho se dále odečítají náklady na zdravotní a sociální pojištění a pevná částka na osobu takže např. při dani ve výši 30 procent platíte v ČR vždy méně než 15 procent zcela legálně aniž byste si dal cokoliv do nákladů, prováděl jakýkoli podvod nebo jinak spekuloval.

264011

26.2.2012 18:00

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 264011

Pěkné, pane Djb. Pojďme k Vašemu prvnímu odstavci. Popisujete v něm množství čínských prohřešků proti dobrým ekonomickým mravům. A máte pravdu. ALE. Čína se přece podobně chová už od padesátých let. Proč tedy už tehdy nenastal ten čínský ekonomický boom? Že by to přece jen mělo na svědomí to "skvělé" přerozdělování? Které až do začátku devadesátých let naprosto umrtvovalo ekonomickou aktivitu Číňanů? Stejně, jako ji dodnes umrtvuje u Severokorejců? [velký smích]

Určitě máte pravdu v tom, že takové tempo růstu, jako dosud, Číně dlouho nevydrží. Stejně, jako nevydrželo Japonsku. O tom není sporu.

K mému tvrzení, že z každé stokoruny, vydané podnikatelem na jakoukoliv produktivní činnost, skončí cca 85 korun v rukou státu. Zkuste se na chvíli převtělit do pozice podnikatele. Třeba pana Jančury (Student Agency). Právě jste se rozhodl zřídit novou autobusovou linku. Přijmete na ní personál. A ten musíte vybavit výrobním prostředkem. V ceně nového autobusu zaplatíte státu DPH. Také silniční daň. Z natankované nafty zaplatíte ihned krom DPH i nehoráznou spotřební daň. Pak si ještě zaplatíte dálniční škatulku a můžete začít. Teprve po měsíčním ježdění jsme u mezd. V odvodech, které z nich platí podnikatel se očividně vyznáte. Ovšem také už po měsíci musíte odvést DPH z tržeb za jízdné. Ovšem to ještě stále není pro kapitalistu konečná. Zbyde-li koncem roku po odečtu nákladů nějaký zisk, odvede z něj státu daň.

Co zaměstnanci? Ti přece také něco dostali z té původní stokoruny. Daně a odvody z hrubé mzdy jsou jasné. Zbytek obvykle utrácejí. Nehorázná spotřební daň z tabáku, alkoholu a motorových paliv je připraví o část vydělaných peněz. DPH o další. Daň z nemovitosti, daň dědická, daň darovací, místní poplatky, ...

Státem uloupenou část z každé vynaložené stokoruny dokonce někteří ekonomové odhadují i výš, než 85 Kč. Exaktně ovšem vyčíslit nelze. Penězovody do státu jsou dobře ukryty v nepřehledné houštině zákonů, vyhlášek a předpisů. Prostý člověk je proto obvykle v souhrnu nevidí. Legalizované loupení státem bohužel není jen o dani z příjmu, pane Djb.

264017

26.2.2012 19:05

RE: Zajímavé

djb 90.?.?.?

Reakce na 264017

zadržte Vojto, to si vše uvědomuji též, ale Jančura žádné DPH nezaplatí, Jančura je plátce a DPH mu bude vráceno.
Podobně mu bude vráceno DPH při jakémkoli jiném nákupu spojeném s podnikáním. Pokud by DPH nebylo, prodejci bezpochyby narovnají ceny na úroveň cena+dph (to je totiž cena, kterou je teď spotřebiterl ochoten platit) a zaplatí dokonce víc, protože mu nikdo nic nevrátí.
Samozřejmě u zisků je to horší, tam Jančuru DPH nutí snížit cenu.

Celkově se s vlivem DPH počítá skutečně špatně.

Co se týče dalších daní, různé přiležitostné typu dědická, darovací - ano, je to zlodějina, ale nelze to počítat do systému, každoročních odvodů, spotřební - ty fungují stejně jako DPH, tedy zatěžují jen prodejce komodity, těm snižují zisky, nakupujícím cenu více méně zachovají.

No zkrátka a co úlevy ? Tyhle alarmistické součty typu 85 procent totiž zásadně sčítají daně ale ignorují úlevy, investiční pobídky a další. 85 procent je zkrátka akademické číslo.

264024

27.2.2012 0:26

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 263960

Celý kapitalistický systém je založený na dluhu a jako takový potřebuje víc vyrábět, více spotřebovávat a víc vybírat na daních, protože úroky se musejí splácet vy "ekonome"!Takové ty žvásty, že milionáři si vydělali milion tím, že prodali jedno jablko, pak dvě, pak celý vagón, vlak atd jsou jen povídačky pro blbce, většina milionářů "zbohatla" tím, že si půjčili hromadu peněz a museli ještě větší hromadu vrátit a stát jim to umožnil "prodejem" dluhopisů bankám za natištěné nové peníze.
Do dneška jste nic nepochopil a asi umřete nevědomý.S tím vaším směšným omezováním spotřeby to dotáhnete do stavu, kdy budete dělat devět desetin roku na stát a pořád budete brečet, že za to můžou socani, odbory, bolševici, Brusel a neschopný stát, i když vám budou vládnout samí Klausové.
Přerozdělovací stát je dítětem produktu, který tu pořád obhajujete a nedáte na něj dopustit.
Nakonec dojde den, kdy budete velebit státní mašinerii za to, že bude střílet do jiných lidí a ne do vás.To je také historie.

264044

3.3.2012 17:48

RE: Zajímavé

rataj 78.?.?.?

Reakce na 263960

No, pane Vojto, jsou podnikatelé a "podnikatelé". Nepochybně jsou mezi nimi i lidé jakž takž svědomití, ale jak se i z médií dovídáme, je mezi nimi u nás i hodně těch, kteří se snaží získávat many nějakým podivným způsobem, tj z hlediska slušného člověka vyloženě podvodně. Kolik je třeba "firem", které se živí tím, že získanou velkou zakázku předají několika menším firmám, a přitom si za tuto "službu" ponechají, prakticky bez jakéhokoliv úsilí, třeba 10-15%? Kolik je "podnikatelů", živících se využíváním různých děr v zákonech - např. prakticky téměř povolenou lichvou? Kolik je těch, co získali prostředky k podnikání tak říkajíc za hubičku obratným vytunelováním dobře fungujících závodů bývalých státních podniků? Ono fakt došlo k výraznému PŘEROZDĚLOVÁNÍ, kdy každý u nějakého koryta si myslel, že státní kasa je bezedná, a že si proto může taky “trochu” pomoci. Je též fakt, že v dnešní době, kdy velká část ekonomiky a finančnictví je v cizích rukách, se poctivému podnikateli, který chce rozvíjet svou firmu a jedná slušně se svými zaměstnanci, nemusí s ohledem na globalizaci a obrovskou konkurenci dařit zvlášť dobře. Jsou však i tací, kteří si současnou krizi pochvalují a dovedou z ní těžit.
Velkým problémem je nebývalá mechanizace a automatizace hospodářství, která vede k masovému propouštění pracovníků. Co s nimi, co s lidmi nad 50 let, kteří většinou ztrácejí síly a nejsou již tak výkonní? Tento a mnoho dalších palčivých problémů nedokáže současný společenský system řešit, přestože jeho celková výkonnost je mnohonásobně vyšší. Kam se ztrácí z toho výsledný zisk? Všeho je dostatek až přebytek, a máme krizi, nejsou peníze na důchody, na školní vzdělání, pro hasiče a policii, na zdravotnictví, je třeba všechno zdražovat. Jak to dělali ti zatracení komunisti, kteří přece byli v souhrnu mnohem pitomější (neboť vyloučili z vedoucích funkcí ty nejschopnější, kteří odmítli rudou knížku), že takové problémy neměli a ještě vydržovali asi 200-tisícovou lidovou armádu a nechávali stavět přes 100 tisíc státních bytů ročně?
Další velký problem se stává ropa. Zde si myslím, že hlavním důvodem jejího nedostatku je to, že s ní neumíme šetřit. Osobně se domnívám, že ti komouši měli pravdu, když kladli důraz na velmi dobrou dopravní dostupnost všech mist veřejnou dopravou. Pro obyvatele (kromě firem a pod.) by byla vhodnější rozsáhlá síť půjčoven aut s vlastními kontrolními stanovišti pro ověření stavu. Ušetřilo by se hodně pohonných hmot, nebyly by nutné tak drahé investice do komunikací, parkovacích ploch a pod. Ovšem zase, co s lidmi z automobilového průmyslu, jak by se to vůbec líbilo lidem, jejichž největším miláčkem je automobil?

264558

3.3.2012 17:50

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 263960

Problémů je nespočet, a faktem je, že bychom měli začít šetřit, tedy ti, kdo si zatím slušně žijí. A ti nahoře by nám měli jít příkladem a ukazovat jak na to, tak jak to dělal pan Baťa. V tom se s p. Vojtou docela shodnu, že to byla opravdu vyjímečná podnikatelská osobnost, kdo kromě rozvoje podniku myslel i na dobré podmínky svých zaměstnanců. Dnes žije na světě tolik chytrých až geniálních lidí, určitě tedy existuje možnost, že by takoví lidé dokázali navrhnout optimální řešení, jak z těchto průserů ven, ale můžou k tomu dostat šanci? Individualista to dokáže stěží, nebo že by se objevil nějaký nový Marx?....no, to snad raději ne!

264559

26.2.2012 15:53

RE: Zajímavé

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 263938

nerad se míchám do diskuze, jen cítím potřebu komentovat větu "kolik lidí by se tím nasytilo v africe. Afrika není pouze sahara, většina afriky je velmi úrodná. celá africká polulace by se nakrásně uživila , kdyby ti, kdo tam žijí alespoň trochu pracovali a nebyli jen banda lenivců, kteří radši zabíjejí čas v kmenových válkách (ok, ne všichni jsou leniví, ale po generacích kmenových válek stejně neumí zemi obdělávat) takže kdyby tito lidé se pohodlně posadili a obdělávali pouze půdu na kterou pohodlně dosáhnou, tak při úrodnosti africké půdy by zde nebyl žádný hladomor. K lenivosti afričanů taková poznámka......česká vrtná souprava přijela chudákům černouškům vrtat studnu, jelikož ji neměli mnoho let. Po celou dobu vrtání se hned vedle vytvořil tábor a všichni lidé z okolí tam kempovali a koukali se jak se jim vrtá studna. Kdyby tohle množství lidí vzalo lopaty, tak by si tu studnu za tu dobu vykopali sami a mohli to udělat už před lety. Oni ale budou léta umírat žízní a čekat, až to někdo udělá za ně.
Proto jsem podrážděný pokaždé, když slyším fráze typu "kolik lidí by se tím nasytilo v africe".

264013

26.2.2012 19:23

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 264013

Příteli, vrtná souprava asi nevrtala studnu hlubokou 2,0 m, ale třeba 20 nebo 50 m.. Chci Vás vidět, jak by jste to ručně dělal, navíc třeba ve 40 stupních ve stínu a v tropech ještě při vlhkosti 90%... nebo jak chcete hledat vodu v oblastech, kde prší 1-2x za rok.. Moc si to zjednodušujete a černochy shazujete.. Stejně jako naši minitři, kteří tvrdí, že práci si každý najde a přitom je tolik lidí, kteří OPRAVDU práci shánějí a není.. Prostě kde nic není, ani smrt nebere (voda nebo práce..) [cool]

264025

27.2.2012 20:25

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264013

nad podobnými "moudry" opravdu zůstává rozum stát
afričani žili po tisíce let v africe bez problémů pak přišel zmrd z anglie udělal jim z původního přirozeného prostředí peklo na zemi a ted mají problémy a chcípají hladem a žízní a je to jejich chyba?
já myslím že je to hlavně chyba zmrdů ve vedení nadnárodních společností kteří mají zálusk na jejich nerostné bohatství které chtějí když už ne zadarmo tak alespon co nejlevněji a sekundárně je to chyba tvá má a vůbec naše že kupujeme od těch zmrdů elektronický serepetičky které vznikají ničením všeho mimo oblast našeho bydliště
já být tebou tak držím hubu to co do afriky vracíme je o mnoho méně než to co odsud bereme

264076

25.2.2012 11:40

RE: Zajímavé

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 263926

Vojto, vy to berete příliš hopem,od základních jednoduchých pravd,směrem ke složitějším. Ta složitost vás přímo bolí a tak, bohužel pro vás,jste úplně mimo.

Zdrojem bohatství nejsou jenom podnikatelé,ale všichni pracující lidé.Všichni,kteří pracují,tedy i policisté,kteří hájí zákon a pořádek;učitelky,které pitomce vašeho kalibru měly naučit vědecky myslet;úředníci i justice.Složitá společnost,ve které žijeme,se bez dobrého byrokrata prostě neobejde.Tito pracující si zaslouží stejnou čest a tedy i důstojnou odměnu za svou práci.Sobecké a lidsky zhovadilé plky podnikatelů,kteří si chtějí z toho pohatství urvat co nejvíce pro sebe,aniž by přemýšleli nad důsledky takového křečkování v měřítku národních ekonomik i ekonomik nadnárodních jsou sice neodbytné,ale vůbec né rozumné ani přijatelné.

Zkuste si to prohnat hlavou.Když buržoa odepře dělníkovi peníze,nejde jen o mzdu ale též o sociální dávky,když mu odepře ty peníze,co se stane?Přemýšlel jste o tom někdy?Přemýšlel jste vůbec někdy?Stane se,že dělník přestane buržoovi nosit peníze-přestane utrácet.Přestane utrácet,buržoa nebude mít zisk a do státní kasy nepotečou žádné peníze.Krom toho,když nebude zisk,nebudou peníze na zaměstnávání dělníků,nebudou dělníci pracovat a dostávat mzdu,dělník bude nosit buržoovi ještě méně peněz atd atd. Už vám to, vy jeden pravicový blbe, dochází?Už chápete,že plošné škrty,šetření na obyčejných lidech,žádnou ekonomiku a žádné státní hospodaření zachránit nemůže?!Dejte si to v hlavě do pořádku a začněte myslet!

263975

25.2.2012 16:29

RE: Zajímavé

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 263975

Od Vojty čakáte, že začne rozmýšľať v širších súvislostiach než to dovolí jeho ideológia skôr než finančný systém skolabuje? Čo Vám šibe?
Naviac verí všetkému čo sa objaví v telke, keď nejaký mudrlant, člen "velebnosti" začne kecať o tom, že za všetko môžu socky tak to v jeho hlave vyvolá ohromnú ozvenu.
Keby ale porovnal, že koľko ide do sociálky (na predražené lieky ktoré predpisujú podplatení lekári) a koľko ide na často aj o 500% predražené tendre, ktoré "čírou náhodou" vyhrali kamaráti toho mudrlanta (zhodou okolností jeho priatelia sú aj farmaceutické firmy) tak by hneď netáral toľko hlúpostí.

263982

25.2.2012 17:31

RE: Zajímavé

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 263982

Pánové doufám že si uvědomujete marnost jakékoliv diskuse s Vojtou. Jediný smysl mu oponovat je vtom, že snad to nějakého jiného čtenáře osvítí, čtenáře kterémuž mozek myslí. S Vojtu to ale nehne neb Vojta má "jasno" ač míchá jablka z hřebíky, hlavně že uplatní jakousi poučku co si někde přečetl a zapomněl o čem to vlastně bylo. [chechtot] [chechtot]

263984

26.2.2012 13:33

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 263984

Pane Aristokrate. Sedlák jede z trhu, kde dobře prodal. V lese jej lapkové o všechno oberou. Myslíte, že může investovat a přikoupit sousedovo pole? A soused mu je nechá jen proto, že
> investice jsou danově uznatelný náklad ?
Pěkný nesmysl, co? V podobné pozici je současný podnikatel. A i kdyby mu po útoku lapků něco zbylo. Stejně nesmí uplatnit případné investice ihned do nákladů, ale musí je mnoho let odepisovat. Jinak rychle skončí.

Pane Kesudisi. Vůbec neodpírám právo na zaslouženou odměnu lékařům, učitelům, policistům,... Ovšem i malé dítě chápe, že peníze na platy těchto lidí (obecně všech státních zaměstnanců) musí nejprve někdo vydělat. Jestliže připustíte, aby státní správa spotřebovávala více, než produktivní sféra vydělává, zapřaháte vůz před koně. A svou zem zadlužujete a zadlužujete. Tak je to správné? Jako v Řecku? Myslíte, že je opravdu nezbytné, abchom měli o třetinu víc lékařů na tisíc obyvatel, než má Japonsko? Jsme o to zdravější a žijeme delší životy? Raději nemluvím o úřednících, policistech, ...

> Když buržoa odepře dělníkovi peníze,
Tak tomu říkám skvost. Kde žijete, pane Kesudisi. Co myslíte? Byli Ford, Kolben, Křižík, Baťa, Kamprad, Jobs, ... ti zlí buržuové? A nebo to byli (a jsou, pan Kamprad myslím ještě žije) nesmírně schopní, tvořiví a pracovití lidé, kteří svou pílí a kreativitou vytvořili statisíce pracovních míst pro nás, méně schopné? A nebyli oni náhodou motorem pokroku ve svých zemích? Můžete do Zlína svézt z celé republiky 100 tisíc nezaměstnaných dělníků. A zadat jim, aby vybudovali světové obuvnické impérium. A oni nedokážou NIC. VŮBEC NIC. Bez Bati (a jemu podobných) to prostě nejde.

I Vaše levicové přesvědčení o tom, že bez spotřeby není pokroku je hloupoučké. S prominutím. Proč? No protože prostí lidé (ve Vaší terminologii proletariát) peníze většinou projídají. Pro ně se těží ty miliardy barelů ropy, loví statisíce tun mořských ryb, vyrábí hory spotřebního zboží, plundrují poslední deštné pralesy, ... Jen úzká skupinka těch nejschopnějších lidí dokáže peníze měnit v kapitál. Tím, že je neprojídá, ale investuje do výzkumu, těžby surovin, výroby energie, dopravních ... A protože zdrojů je v určitém okamžiku pevně dané množství, je základní ekonomická rovnice této planety jasná. ZDROJE = PROJEDENÉ + INVESTICE. Čím víc se PROJÍ tím méně lze INVESTOVAT.

Pánové Oracle a Antiseptiku. Vy jste se nezmohli na jediný argument. Sdělení, že se Vám mé názory nelíbí, je u Vás obvyklé. Polemizovat s tímto konstatováním ovšem nemá žádný smysl. Je mi líto.

264007

26.2.2012 15:48

RE: Zajímavé

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 264007

Od jisté doby s tebou neargumentuji Vojto. Od té co na argumentaci už neodpovídáš. Mimo to argumentovat se dá pouze proti argumentu, nikoliv proti blábolu. Myslíš že to co zde předvádíš není blábol?

Že lze přirovnávat placení daní k loupeži na sedlákovi v lese? Že proletariát všechno prožere zatímco hodný buržoa promění peníze v investice pro blaho lidstva?

Faktem je a bude že postupem doby podíl daňového zatížení se přesunul naopak od průmyslu a obchodu k prostému lidu. Souběžně s tím nastal hospodářský pokles a nárůst dluhů. Možná náhoda ne?

Podle tebe hodný kapitalista byl donucen vykácet lesy a zplundrovat přírodu jenom proto aby poskytl plebsu více žrádla a zboží ne proto aby na tom vydělat a vnutil jim to reklamou a půjčkami, ale jen proto že ten ničemný plebs si to vynucoval násilím zatímco buržoa by jinak přírodu velebil a stromy sázel?

Ty si skutečně myslíš že lze bohatství země prožrat? Že proletariát má nekonečně veliké žaludky? Zatímco kapitalisté nejedí, když tak jen občas kůrku?

Žiješ skutečně v přesvědčení že to celé spolu nesouvisí, že není vše na sobě závislé? Protože to se potom mýlíš natolik že je každá diskuse marná. Chlapče souvisí to jako šroub s maticí a svádět vinu na matici že se moc utajuje zatímco šroubovák točí šroubem je hodně trapné.

Prozradím ti tajemství. Souvisí to a to tak že naprosto. A pokud to jde z kopce do propasti nevin pasažéry za to že se autobus řítí ale zeptej se zda za to náhodou nemůže řidič. Zeptej se sám sebe kdo tu ekonomiku více řídí, zda proletariát co se podle tebe jen nenasytně cpe a nic nedělá, nebo buržoa. Kdo má větší vliv na to jak a co se dělá a proč, zda má proletariát takový vliv na buržou že ho donutí aby zrujnoval planetu jenom aby se lid přežral a nebo naopak.

To není že by se mi tvoje názory nelíbili, o líbení zde nejde. Ale argumentovat z blbostí prostě nelze i kdyby mi to stálo za to.

264012

26.2.2012 17:20

RE: Zajímavé

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264012

2 Antiseptik
O tom co bylo a je se dá debatovat do nekonečna.Na netu je spousta článků od mnoha chytrých lidí,z prava i z leva.Ale žádný z nich neříká ani nepíše,co dál.Co bude nutné udělat,aby člověk,coby živočišný druh přežil příští jedno či dvě století.
Jaký je jejich postoj ke konzumní společnosti,společnosti založené na spotřebě?Ticho po pěšině.

Před nastolením kapitalistického řádu,byla ekonomika charakterizována relativním nedostatkem.Co se vyrobilo,to se bez problémů udalo.Dnes je ekonomika charakterizována výrobou přebytků.Když se ty přebytky neprodají,když je nemá kdo koupit,začíná "Krize z nadvýroby."Píší o tom už Marx s Engelsem.Proto buržoa vydává velké peníze na reklamu,aby podněcoval odbyt.Musí prodat zboží,i kdyby to měl podlézt cenou pod náklady,nebo zboží zákazníkovi vnutit-na dluh. Otázka:je ekonomika založená na nadvýrobě a nadspotřebě dlouhodobě udržitelná?

Je zřejmé,že buržoa na změnu systému dobrovolně nikdy nepřistoupí.Bude křičet,že omezujeme Svobodu a Lidská práva,že křivdíme a ubližujeme největšímu dobrodinci, co kdy na světě žil.A přesto,bude muset být ke změně donucen.Naděje lidstva na přežití bude o něco větší(nebude jistá ani pak),bude-li zavedeno centrální plánování ekonomiky, v nějaké přijatelné,racionální, podobě.Nejen ve vstahu k výrobě a spotřebě,ve vstahu ke vzdělávání širokých vrstev společnosti,ale též ve vstahu k životnímu prostředí.A toto centrální řízení musí podléhat autoritě demokratického státu.

Bojím se však,že strach odpůrců systému o omezení některých ekonomických práv mluvit,či jen pomyslet,by mohla dát prostor najvlivnějším lidem tohoto světa,aby zavedli podobné opatření-centrální řízení ekonomiky, které by ovšem podléhalo nikoli demokratickému státu, ale pouze těmto lidem,nebo jejich politickým loutkám.Takovým loutkám, jakými byly například Adolf Hitler,Ronald Reagan,nebo George Bush junior.Nepochybuju,že razantní snížení počtu obyvatel na zemi,válkou nebo nemocemi,by se vlastníkům světa velmi hodilo.S vymřením dejme tomu poloviny lidstva by zanikla i polovina kapitálu,ale to by ty největší kapitalsty nemuselo trápit.

Dovolím si nadhodit možnost,že současný útok na sociální stát,nemusí být jen primitivní reakcí kapiálu na zánik jediné společenské alternativy,odeznění strachu z této alternativy,ale možná,prvním krokem k transformaci kapitalismu v jeho novou, horší,formu.Dojde-li například k revoluci v Řecku,k násilné revoluci,co zabrání vládcům světa,aby zkrze vojenskou intervenci zredukovali řeckou populaci,dejme tomu na 1/10 oproti současnosti?Nebyla by to zdaleka první genocida pod hlavičkou liberální demokracie.Co jim zabrání,ve jménu humanity,vyhlásit nad Řeckem kuratelu?A když jim to projde,co jim zabrání,aby to udělali znovu,v Brazílii,Rusku,nebo třeba v Turecku?Optimismus není na místě.

264014

27.2.2012 22:00

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 199.?.?.?

Reakce na 264014

Ale prosím vás, jak to že nevíte, co dál? Copak nevidíte, že vyvolení tisknou nekryté papírky a druzí makají jako barevní, aby těm papírkům vpečetili aspoň nějakou hodnotu?
Řešení je prosté a pro každého, kdo se nebojí pracovat, naprosto bezbolestné.Zakázat půjčování peněz na úrok, od toho se odvíjí napresto všechno.
Háček je v tom, že ti vyvolení se chlubí už dva tisíce let, že za nás imrvére trpí a chřadnou.

264079

28.2.2012 0:14

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264079

když jen zakážeš půjčování peněz tak nastane ekonomický kolaps
protože se budou peníze hromadit u těch kteří je mají a nemají co si za ně koupit a ostatní mít žádné nebudou tak přejdou na barter
jedině že bys zrušil i jejich vlastnictví nebo ho časově definoval tak že když dotyčný ty penmíze neutratí do určitého času tak pěníze zaniknou - podle mého názoru zbytečně komplikované
já jsem třeba vymyslel ekonomii užitku kde by neexistovaly peníze a všichni by tvořili hodnoty pro společnost a zároven pro sebe ve smyslu "jeden za všechny všichni za jednoho" a navzájem by se hlídali aby nikdo nepodváděl - měli by narozdíl od dnešního nesmyslného stavu motivaci
řízeno by to bylo přímou internetovou demokracií
výhoda neexistence peněz a jiného než užívaného majetku by vedla k omezení korupce k vymizení většiny zločinů - většina je motivována majetkově apod k vymizení všech mafií, států a bank - dnes z toho co vyděláš ti zůstane tak 5-10%, k vymizení prostituce a podobných záležitostí na které je zase napojen organizovaný zločin
další výhody - lidi by měli motivaci mezi sebou udržovat kladné vztahy - čím lepší mezilidské vztahy tím lepší přístup ke zdrojům - dnes naopak platí vydělej co nejvíc peněz i za cenu že budeš lidi podvádět když se ti to podaří mlže ti to být jedno
a všichni v produktivním věku by museli pracovat protože by jim nikdo nic jen tak nedal - dnes platí vydělej dost peněz aby ses mohl do konce života flákat

PS: židy do toho netahej ti toho brzo budou mít plnou pérdel [mrknutí jedním okem]

264087

26.2.2012 18:10

RE: Zajímavé

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264007

Blud č.1:
kapitalista dává lidem práci/obživu.

Nikoliv,lidé pracovali dávno před tím,než se na světě oběvil buržoa.Pracovali,protože jsou lidé a chtějí žít.Pracovali už v temném dávnověku,v časech prvobytně pospolené tlupy.Trhali plody země a lovili zvýřata.Naučili se používat primitivní nástroje,oheň,kolo,obdělávat půdu.Žádný kapitalsta,feudál ani otrokář za nimi nepřišel,aby je učil.Ti tu byli a jsou,aby jako paraziti vysávali život z těla společnosti.Chytré technologie současné doby nevymýšlejí kapitasté osobně(výjimky potvrzují pravidlo),kapitalisté ani neřídí osobně své velkopodniky,na to mají manažery,tedy zase zaměstnance.Ne kapitasta nikomu obživu nedává. Naopak, kapitalista obživu lidem bere.Stačí si připomenout,že v žádném předchozím společenském uspořádání neexistovala systémová nezaměstnanost ani pracující chudoba v moderním smyslu.Díky tech. pokroku posledních dvou století se obrovsky zvýšila produktivita práce.Pakliže by měl buržoa být dobodincem,musel by lidem přiznat podíl na tom bohatství.S láskou a nesobecky.On však dělá pravý opak.Jen ze strachu před SSSR ustoupil na chvíli a trpěl,ač nerad,přítomnost sociálního státu.Dnes už se nebojí,utahuje opasky.Ale ne svoje,naše.Vracíme se zpět do 19.století,do časů hladu a bosých nohou.Ze všeho toho bohatství,které vyrostlo z jeho práce,proletáři mají jen minimum a v budoucnu nebudou mít vůbec nic.Buržoa není dobrodinec.Je to zrůda.A jako se zrůdou se s ním bude v budoucnu zacházet.Tomu se nedá zabránit.

Blud č.2:
Baťa a Ford
Pan Baťa byl vůči buržoazní třídě,vůči malým i velkým buržoům, velmi kritický.Kdyby žil dnes, rozčílil by se,dostal infarkt a zemřel.A už by nežil.Pan Henry Ford odmítal zaměstnávat Židy-z rasových důvodů.Obdivoval Adolfa Hitlera,když Německo v 1941 vyhlásilo válku Spojeným státům,odmítal přeorientovat na válečnou výrobu a dodávat US ozbrojeným silám.Teprve,když mu prezident pohrozil soudem za zradu a konfiskací veškerého majetku,začal sekat latinu.Co dál můžeme říci o představitelích velkého kapitálu?Bankovní dům Morgan z NY postavil a financoval v Německu továrnu na výrobu vojenských letadel.Tu fabriku tam provozoval po celou dobu války.Té bankéřské rodině,mající plnou hubu vlastenectví,nevadilo,že jejich letadla zabíjela americké vlastence na bojišti.Podobně si počínal General motors a řada dalších průmyslových a finančních kolosů.Válka je křeft a na tomhle kšeftu proletář nevydělal.Nevydělal ani malý buržoa.Vydělala zrůda.

Ano,proletář životní prostředky,které vydře v potu,projí.Činí tak proto, že má hlad a hlad mají i jeho děti.Proletář nekřečkuje miliardy na rodiném účtu.Co dostane projí.Proletář nekupuje jachty,osobní vrtulníky atrysková letadla,neprovokuje války na kterým by vydělal ani si nehraje na velkou politiku.Nežije v paláci.Proletář chce žít.

264018

26.2.2012 18:44

RE: Zajímavé

jansmith1984 77.?.?.?

Reakce na 264018

Výborně napsané příspěvky, díky. Nesmíme sedět na prd-lích a jen kňučet. Musíme psát podobné moudré analýzy a také, podle svých možností i malými aktivitami, jakými je i účast zatím v rámci možností svobodných volbách, KONAT.

Slýšíš dube, kysučane, hestroyi, pí.Jarmilo????????

KONAT, KONAT, KONAT a nikoli demoralizovat ostatní a vylévat s vodou z vaničky i dítě viz. jiná debata o Moorovi a Tolle...

A Peace se všemi, váš všech přítel a kamarád,

jansmith[smích]

264022

26.2.2012 20:15

RE: Zajímavé

dub 62.?.?.?

Reakce na 264022

díky za péči jene, já konám, a na rozdíl od tebe i smysluplně[smích]

neb ty si sice myšlíš, že svoji kolaborací se systémem plně v rámci "strany mírného pokroku v mezích zákona" činíš něco proti systému, jenže pravý opak je pravdou.

ty, milý příteli, se systémem kolaboruješ, podporuješ ho a udržuješ při životě, protože mu poskytuješ legitimitu.
zatímco já a mě podobní ho o legitimitu připravujeme. a protože legitimita je jedním ze základních pilířů systému, tak po její ztrátě kleknou i ostatní pilíře. čehož jsme v historii byli svědky bezpočtukrát.

takže konej, konej a kolaboruj, plýtvej energií a dělej ze sebe vola, chceš-li, a dovol ostatním konat podlé své vůle, a konat proti systému skutečně účinně[smích]

mnohokrát děkuji[smích]

264027

27.2.2012 0:02

RE: Zajímavé

jansmith1984 82.?.?.?

Reakce na 264027

Rádo se stalo, dube...[smích]


Tak ještě jednou TADY:

Ty se domníváš že lidé jako Ty Systém nepodporují a neudržují při životě, protože mu svou neúčastí ve volbách (kterou já nazývám pasivitou) neposkytují legitimitu??? A to je právě (i když to tak na první pohled nemusí vypadat) tvůj OBROVSKÝ OMYL, kamaráde...[smích]

Ty mu svou volební pasivitou poskytuješ v REÁLU minimálně STEJNOU legitimitu jako já (viz kvorum a platnost voleb) a jediný rozdíl mezi námi je v tom, že já se snažím farizeje svou dobře mířenou účastí ve volbách OSLABIT, tj, aby s křivými hubami pokud možno odtáhli dříve, než napáchají jako lokajové Systému neodstranitelné škody, kdy Ty naopak neděláš NIC a díky tvé neúčasti (a pasivitě množiny dalších naivních na prde-i sedících disidentů) moc lokajů Systému POSILUJEŠ, protože nemohla vzniknout dostatečná voličská základna, která by je zastavila (nebo oslabila).

Jediné, kdo je spokojený je tvé EGO, protože máš pocit, jak si jim to NANDAL nebo alespoň, že se tě to NETÝKÁ. A jak jsem psal jinde, i když volit chodit nepůjdeš, tak TÝKÁ dube TÝKÁ, a to se všemi důsledky, jako pro všechny ostatní normální lidi.


Až v rámci svého (jak popisuješ) smysluplného konání dosáhneš změny volebního systému a pro platnost voleb bude muset být účast, řekněme, min 50% voličů, potom bude mít tvůj protest nebo jinými slovy pasivita SMYSL.

VIZ. málo voličů = neplatné volby, tj. kandidáti se musí obměnit za důvěryhodnější a jedeme znovu...

Dříve NIKOLI dube. A tragické na tom je, že se ve vašem případě paradoxně jedná o pouhé gesto egoistů, kteří si hrají na bojovníky v Matrixu a přitom jsou na Systém v reálu přisáti (a vůči němu zranitelní) úplně stejně, jako všichni ostatní.


A aby byla na závěr nějaká legrace, tak když já jsem podle tebe vůl, tak ty jsi podle mne pitomec [smích], a nic ve zlém a Peace s námi oběma...[smích]

jansmith[smích]

264041

27.2.2012 16:25

RE: Zajímavé

dub 62.?.?.?

Reakce na 264041

puntik.

264069

26.2.2012 18:52

RE: Zajímavé

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 264018

Viete čo, súhlasím až na tie nepresné pojmy.
Buržoa-"elity", šmelinári ktorý nevedia nič iné len šmeliť, zabíjať (vyvolaním umelých vojen) a kradnúť, v podstate medzinárodní bankári a ich klika(Penta,J&T atď).
Proletár-rádový pracovník v podnikoch
Kapitalista-skutočný podnikateľ- Baťa, Ford či členovia pracovného družstva (článok o podnikaní zo Stalinových čias-zdá sa, že naši komunistický vodcovia v roku 1948 boli pápežskejší než pápež).

Čo sa týka Vojtových príspevkov, tie zásadne nečítam, obsahuje priveľa hlúpych poučok, ktoré paralyzujú myslenie a dvíhajú krvný tlak.

264023

26.2.2012 20:24

Presstitutky na každém fóru, některé i dobře placené!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 264023

Na Vojtu reagovat je luxus naprosto ztraceného času! Kdo ho má dost, anebo kdo má čas mrhat s časem na krávoviny?
U nás je bohužel jisté specifikum, že cca 80% podnikatelů jsou zloději, vrazi a jiní zločinci a tendence je taková, aby ti poctivý nepřekáželi, takže jsou vytlačováni z trhu a takřka celá ekonomika je už v rukou těch správných mafiánských lotrů a gaunerů, kteří mají již zakoupenu politiku,justici, policii a jejich rozhodnutí jsou ta, která jsou potom "demokraticky" přijímána!
Je krásný článek Umlčování kritiků, kde jsme našel nové nádherné slovo - presstitutka - kde by se jistě také Vojta našel!
V originále na kanadském webu
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&...
v českém překladu
http://outsidermedia.cz/Umlcovani-kritiku-1.aspx
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

264029

26.2.2012 21:59

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 264023

Ahoj Oracle,

Prosím,posuzuj má slova podle toho,jak já chápu pojmy já,a lidí jako jsem já.V opačném případě se nikdy nedomluvíme,protože nebudeme mluvit stejným jazykem.Dodatečně co jsem napsal už přepsat nemůžu,i kdybych chtěl.[smích] Pro vysvětlení:

1) měšťák,buržoa,kapitalista
-všechny tři pojmy mají stejný obsah. Buržoa,nebo-li kapitasta,je vlastník výrobních prostředků,který kupuje pracovní sílu na trhu.Pracovat může a nemusí.O zisk se zásadně nedělí,pokud může,nechává si ho celý pro sebe.Zaměstancům platí mzdu,tu si dává do nákladů stejně,jako náklady na suroviny,energii ap.Pojem kapitál vyjadřuje krom buržoazní třídy jako takové,také vztah mezi prací a ziskem.Je to vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.Pojem kapitalista je často chápán také jako velký buržoa.Pojem měšťák má historizující charakter,protože středověká buržoazie začala vznikat ve městech,střediscích středověkého průmyslu a obchodu.Jejich výrobní způsob byl odlišný toho feudálního.Proto ten trochu pejorativní výraz "měšťák" (a maloměšťák)- není to,jak jsem si kdysi myslel,že měšťák je ten,kdo žije ve městě. [smích]

2)proletář,
V starořímském pojetí jde o člověka,který nemá nic,kromě svých dětí.Podle Marxe je proletářem,pauperem,nebo-li dělníkem ten,kdo prodává svou pracovní sílu na trhu.Ne proto,aby se bavil,nýbrž proto,aby vůbec přežil.Prodává svou sílu tomu,kdo koupí,protože sám nevlastní výrobní prostředky,se kterými by se mohl realizovat.Tedy,pojem proletář není jednoduše zaměnitelný s pojmem pracovník,zaměstanec.Četl jsem, že francouzský král,Ludvík XVI.,byl vášnivým kutilem.V tehdejší vědecké obci byl ctěn jako přední odborník na mechaniku-což je věda,která tehdy frčela.Ve své dílničce neustále cosi dělal.To z něj ale nedělá dělníka-proletáře,protože on svou práci nikomu neprodával a pracovat nemusel,aby přežil.Byl to jen jeho osobní koníček.Forma zábavy.Tak i syn kapitalisty se může nechat zaměstnat u cizího,protože ho baví druh práce.Dělníka-proletáře dělá dělníkem-proletářem životní nutnost.

3)živnostník
S pojmem živnostník,tak jak ho chápu já,je to složitější.Živnostník může a nemusí vlastnit výrobní prostředky.Živnostník však každopádně musí pracovat,aby přežil. Otázkou je,tady se mnou ani komunisté nemusí souhlasit,že v okamžiku,kdy si koupí cizí pracovní sílu,přestává být žovnostníkem a stává se buržou.

Co se týče toho odkazu,který jsi připojil na družstevnictví v SSSR - ono to bylo složitější a rozhodně ne tak krásné.Viz Lev Trockij: Zrazená revoluce.

264033

26.2.2012 22:45

RE: Zajímavé

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 264033

>3)živnostník
>S pojmem živnostník,tak jak ho chápu já,je to
>složitější.Živnostník může a nemusí vlastnit výrobní
>prostředky.Živnostník však každopádně musí pracovat,aby
>přežil. Otázkou je,tady se mnou ani komunisté nemusí
>souhlasit,že v okamžiku,kdy si koupí cizí pracovní
>sílu,přestává být žovnostníkem a stává se buržou.

Udo ? miešate tu pojmy, podnikateľ podniká aby dostal peniaze (najlepšie nad rámec prežitia), chce urobiť niečo a keďže živnostník je podkategória pre podnikateľ, tak môžeme povedať, že živnostník robí niečo aby prežil.
Podnikateľ je aj ten, kto založí družstvo s niekoľkými známymi a keď družstvo prosperuje, tak priberajú spoločníkov-spolupracovníkov.
>
>Co se týče toho odkazu,který jsi připojil na družstevnictví
>v SSSR - ono to bylo složitější a rozhodně ne tak
>krásné.Viz Lev Trockij: Zrazená revoluce.

Vždy je to komplikovanejšie než na to snažia nahovoriť, hlavne hlásatelia oficiálne uznaných "právd".

264038

27.2.2012 2:05

RE: Zajímavé

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264038

Míchání pojmů
Já jsem slovo podnikatel nepoužil.Příliš široké,neříkající.Každý chce dostat peníze,co nejvíc peněz a nad rámec přežití.Všichni živí tvorové,lidé i zvýřata,se snaží co nejméně vydat a co nejvíce přijmout-přirozenost.Podstata pojmů,jak jim rozumím já,nemám to ze zebe,přijal Marxovu terminologii,mi vyhovuje,podstata pojmů spočívá v tom,co daný jednotlivec vlastně realizuje a jaké společenské postavení získává.

Majitel novinového stánku,živnostník,neprodává pracovní sílu,aspoň ne formálně,možná vlastní výrobní prostředek,přesto těžko můžeme očekávat realizaci zisku.Provozováním novinového stánku,může živnostník realizovat mzdu v podobné výši jako dělník,plus pár měďáků navíc.Možnost,že by si takovou činností vydělal na druhou budku,nebo více budek,je mizivá,pokud nekrade,nebo nemá vlivné kamarády.Jeho postavení se od postavení dělníka neliší.Když dělník nasere zaměstnavatele,dostane výpověď,majitel stánku může být zničen jinak.I on je pouhým příštipkářem mezi žraloky,závislý na jejich libovůli.

Když jsem pracoval jako doplňovač,zkze jinou firmu,se kterou měl smlouvu,dělal na živnosťák,leckterý vůl by se mi mohl klanět(uctivost,pane podnikatel),faktem je,že práce,kterou vykonával,stejná jako práce kmenového zaměstnance,tím,co vydělal,realizoval jako zaměstnanec,svoji mzdu.Pro toho,kdo se příliš zabývá vnějšími znaky,je v tom ovšem vélikánský rozdíl.Pro mě pouze jediný:musel sám platit sociálku,zdravku.Zbohatnout se nedá a výpověď můžeš dostat taky.Jediný důvod,proč buržoa volí tento druh smluv,spočívá v jeho zájmu minimalizovat náklady na dělníky a maximálně zjednodušit možnost se dělníka zbavit.Ani s živnosťákem v ruce,jsem nepřestal být dělníkem.

Totéž platí pro družstevníky.Jestli drobní majitelé novinových stánků dají dohromady družstvo,jsou na základě vnějších znaků tím,co vy nazíváte podnikateli,ale to o nich a jejich společenském postavení neříká vůbec nic.Pokud nedokážou kromě své vlastní mzdy a údržby majetku realizovat už nic navíc,co by mohli investovat do expanze,to nedokážou s pár mizernými budkami,pak se jejich postavení v systému příliš neliší od postavení dělníka.Odlišnosti jsou formální,nepodstatné.Ani tehdy,když si najmou zaměstnance,nepřiznají mu statut člena družstva,ani tehdy nemusí dojít ke skutečné změně,i když formálně,jak už jsem uvedl,se zavedením vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem vzdali statu ve prospěch statu buržoy.Možná se stanou ve svých postojích konzervativnější,kvůli iluzím a pýše,budou mít větší vliv na blýzké okolí.Vždy je nakonec pro určení role třeba zvážit nejen formální vnější znaky,ale skutečný charakter pozice.

264048

27.2.2012 2:07

RE: Zajímavé

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264038

Míchání pojmů 2
...Živnostník nebo malý buržoa,ve světě kde platí velká a koncetrovaná síla,nikdy nebude moci soutěžit s větší konkurencí a bude vždy pouze zápasit o přežití.Pokud nekrade nebo není ochoten zadlužit se na celý život u bankéře,aby rychlou počáteční expanzí překonal určitou hranici,za kterou se tzv.podnikání začíná aspoň trochu vyplácet a on mohl se ziskem uplatnit vliv na svou budoucnost.

Hranice mezi pojmy,jak jsem je definoval,nejsou pevné.Nejasné a rozmazané.Přesto mají svůj význam,stejně jako mělo význam,umět rozlišovat mezi zemanem-bezvýznamným feudálem a třeba baronem,knížetem,nebo arcivévodou.Je rozdíl mezi velkým a malým,současně mezi nimi rozdíl není,protože logika systému nutí jedince měnit chování.Když vyroste,nutně zparchantí.Když upadne,tak se přispůsobí a bude se podle toho chovat.

Možná ta nejasnost a rozmazanost působí,že cítíte zmatek v pojmech.Není to ale chyba pojmů, ani moje.

264049

27.2.2012 8:30

RE: Zajímavé

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 264049

Nuž, krásne ste opísali jav zvaný: živnostník z donútenia. Politická reprezentácia (nás nereprezentujú skôr veľkú buržou-oligarchov) má plné huby, že urobí všetko aby tento jav minimalizovali, ale všetky ich kroky rozširujú tento stav. Chcem len poukázať na pretvárku politickej reprezentácie. [naštvaný]

Krásne príklady, máte to zo svojho života? Inak peniaze sú ako voda, idú najmenším odporom a majú silný emočný náboj, takže na to aby ste sa zbohatli potrebujete mať pod kontrolou svoje emócie. Väčšina živnostníkov sa nezbohatne preto, lebo nezvládajú peniaze- nepoznajú finančné nástroje (nemám na mysli finančné nástroje typu hypotečné deriváty) na to aby zvýšili svoje bohatstvo a nemajú pod kontrolou emócie nerozlišujú medzi skutočnou potrebou a emóciou-kúpia zbytočnosť ako nercovu bundu pre manželku, alebo nové auto, hoci to staré nemá žiadne problémy.

Mimochodom skutočne je malá a stredná buržoa buržou?
Lebo nemajú zdroje na to aby správali ako veľká buržoa-celý deň vylihovať a kázať politikom.

264059

26.2.2012 23:49

RE: Zajímavé

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 264033

Re: anonym 46..
Áno..ach tie pojmy a dojmy..
Nekalme vodu a pome na podstatu!
Oracle naznačil znovu veľmi závažnú súvislosti faktov, ktoré ukazujú na podstatu dnešných problémov.

Otázka:
Čo majú Fordove a Stalinove publikácie spoločné?
Odpoveď:
K obom je problém sa dostať.
(Skôr sa v býv.ZSSR dostanete s ťažkosťami k prácam J.V.Stalina, ako v U.S.A.k prácam H.Forda)
Otázka:
Prečo?
A prečo pokračuje denunciácia oboch?

Odporúčam prečítať si Stalinovu poslednú publikáciu, ktorou si pravdepodobne podpísal rozsudok smrti:
EKONOMICKÉ PROBLÉMY SOCIALIZMU V ZSSR (r.1952)
Jeho kritika marxizmu(judofašistickej ideológie) a poukázanie na jej neudržateľné aspekty. Marx(resp.jeho učitelia) napísal samozrejme aj mnoho pravdivého, no fatálne morálno-ideologické a ekonomické míny dobre skryl..ostatne tak, ako je to aj v predošlej publikácii Niktošov-biblii(pôvod je ten istý)..bol predsa okrem iného vnukom dvoch vysoko(či hlboko?) postavených ra-bin-ov.

Prečo Chruščov na 20.zjazde musel urobiť to, čo urobil a začal demontovať v ZSSR hospodársky boom, proces znižovanie cien a zavádzať inflačný proces(fašizáciu=internacizmus=trockizmus)?
Kto bola jeho žena a jeho podvedomí "Chiefs"?

Marcus Aurélius(cca.r.175 A.D.):
"Je hlúpe myslieť si, že zlí ľudia nebudú konať zlo."
Väčšiu zodpovedosť však nesú tí, ktorí im dajú príležitosť..

atď..atď..
Keď si odpovieme na tieto otázky budeme blízko k riešeniu väčšiny dnešných kľúčových problémov(výziev, príležitostí..či ako chcete 46..)

re: Oracle
Poslal som Vám časť materiálov na ktoré ste sa pýtali+ďalšie, ktoré ste tu naznačili v príspevku.
Odpíšte prosím do schráky, či kontakt funguje, bo sú výpadky v pošte.
Preto píšem cez toto fórum-ospravedlnenie editorovi.
Ďakujem.
u.

264040

27.2.2012 12:10

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 264018

Říkáte blud, pane Kesudisi? Blud tomu, že jen ti nejschopnější dokážou organizovat a řídit práci druhých? Jen ti nemnozí výjimeční lidé, kteří svou schopnost (správně se rozhodovat) potvrdili tím, že se stali úspěšnými a bohatými? To je blud? No prosím. Ovšem toto Vaše tvrzení by chtělo podložit nějakými argumenty. Místo nich čtu ve Vašem příspěvku jen hromadu vlahých slov. Která nedokládají nic. Ukazují jen jediné. Vaši "svatou víru" ve všespasitelného Marxe. [velký smích]

Dovolím si Vám předvést, co je to argument. Tedy. Skoro 2 miliardy lidí. 15 různých států. A v těch státech skoro 50 národů a národností. Na tomto ohromném vzorku nešťastníků byla po mnoho desetiletí testována zcestná ideologie Vašeho milovaného Marxe. V jejím jménu byl podnikatelům ukraden jejich majetek. A jeho správa svěřena neschopným prokádrovaným lemplům. A výsledek? TOTÁLNÍ FIASKO! Ani v jediném případě se experiment nezdařil. Ani v jediném. To je argument, se kterým nepohnete.

Co s tím? Dovolím si odhadnout Vaši reakci. Vy si v potu tváře vymyslíte různá embarga, lsti imperialistů a jiné nesmysly. Kterými si to selhání svých idejí sám pro sebe zdůvodníte. Namísto toho, abyste uvěřil tomu, co vidíte na vlastní oči a slyšíte na vlastní uši. Ovšem kdo se nedokáže poučit z vlastní historické zkušenosti, ten bude mít příště opět smůlu. Je mi líto.

Věděli byste, pánové Kesudisi a Antiseptiku, jak se odborně nazývá ono zvláštní lidské chování, které zarytě ignoruje varovné signály z reálného světa? A opakuje stále dokola tutéž chybu? To je STUPIDITA, pánové. Česky bych stupiditu nazval ZASTYDLOU NEPOUČITELNOSTÍ.

Ovšem máte smůlu. Lidí, kteří dodnes věří ve správnost Marxismu je už jen nepatrná hrstka. Drtivá většina dřívějších "věřících" už prohlédla. Co říkáte pánové? Není už čas také otevřít oči?
[smích]

264062

27.2.2012 15:23

RE: Zajímavé

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 264062

Ano ti nejschopnější z populace dokážou dobře krást,vraždit, korupčnit a také,když jim to nevychází, vyvolají nějakou tu válku, jako 1.světovou,2.světovou a nespočet jiných a ti méně schopní tam po milionech pochcípají a Vojta jim k tomu souhlasně hýká!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Marxismus, který přesně všechny tyto lumpárny všehoschopných,nejúspěšnějších vyvolených popisuje,se pouze snaží o spravedlivější formu společnosti! Asi ještě lidstvo nedospělo a musí stále zbrojit a válčit do roztrhání těla!
A Vojta hýká a hýká, jak smyslu zbavený!Také se těmto dopisovatelům říká odborně presstitutka! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

264066

27.2.2012 22:51

RE: Zajímavé

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 264066

Re:Kesudis

Dovolil by som si vaše poznámky mierne upresniť.
Rozoberme Marxovu(?) ideológiu radšej pekne dialekticky, ako je tu na fóre občas príjemným zvykom:
1.V čom vyzerá mať marxizmus pravdu?
2.V čom nemá marxizmus pravdu a prečo(Marxove kultúrno-ideologické stereotypy)?
3.Aké riešenie Marxových omylov navrhujete?
4.Výmena rolí diskutérov a pokračovanie v iteračnom algoritme kovania psychiky od bodu 1,
PRI ZACHOVANÍ PORADIA KROKOV(chronologickej osi), inak skončíme ako rozbití ako korán..
..ostatne podobne ako pri biblii a iných ideologických príručkách. Kánon a dogmy sú neprípustné.
Takto by sme sa postupne postupne rýchlo spoločne prepracovali k revízii marxizmu, biblie, atď. Či už v dialektickom tandeme, alebo polytandeme širšieho fóra rôznych tématických odborníkov.

Ako napísal istý B.Obama nedávno vo svojej knihe o demokracii:
"Demokracia je dialóg" ..spoločný dom postavený na dialógu..
..a v tom s ním myslím môžeme len súhlasiť..
..aj keď neviem, či na to došiel sám a kto mu túto veľmi iteligentú(z lat.chápavú) formuláciu poradil.. ostatne je to aj tak nepodstatné.. dôležitejšie ako mená sú idei = myšlienky. Skutočná(majorite spoločnosti prospešná) demokracia je teda dialóg v zmysle metódy aproximácie objektívej reality(spoznávania objektívnych vzťahov medzi faktami=relácii, relígii, či relígie) z pohľadu všeobecnej primerane neegocentrickej prospešnosti. To je podstata pôvodnej staroegyptsko-gréckej nehegelovskej dialektiky. Keďže dotyčný nemecký filozof v tomto bode chyboval, bol ni(e)kým propagovaný. Podobných príkladov je v dejinách bezpočet-Freud, Eistein,..

Alebo chcete tvrdiť Kesudis, že Marxizmus(a či Biblia)
"Je všemocný(a) a preto správny(a)?"
To tu už (ne)raz bolo a neosvedčilo sa.
Panta rhei=statiky niet ak chápete.
Vždy ide o spôsob(metódu) priblíženia sa k objektívnej realite(absolútnej konkrétnej úplnej pravde platnej v daný špecifický moment) z pohľadu chápania najvyššieho všeobjímajúceho univerzálneho systému(Boha?) a ním autodefinovaného morálneho štandardu.

264082

28.2.2012 1:17

RE: Udo a Michal Kesudis

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264082

Udo,
nemůžu o sobě prohlásit,že jsem znalcem Marxismu.Nejsem znalcem,protože jsem vůči němu dlouhá léta trpěl předsudky,odmítal jsem jej číst.Byla to pro mě zapovězená literatura podobně,jako Mein kampf.Teprve časem jsem pochopil.Nemůžu kritizovat autora,dokud jsem jej nepřečetl a ani pak bych tak neměl činit autoritativně,dokud si nejsem jist,že jsem jej pochopil správně.Že mám tu kapacitu.Číst a pochopit,to jsou dvě různé věci.Vy jste Marxe pravděpodobně nečetl,a pokud,jen velmi zběžně.Mezi členy komunistické strany mám pověst člověka,který nerozumně odmítá rady starších,jak správně číst Marxe.Dneska,po pěti letech se občas přemůžu a poslechu si je,ale i tak mám většinou problém.Takže dogmatismus u mě nehledejte.Netvrdím a nikdy jsem nenapsal,že Marxismus "je všemocný a proto správný."Netvrdí to ani jiní komunisté.To mohli tvrdit kariéristé v KSČ před listopadem 1989,protože kariéristům o filozofii nikdy v minulosti nešlo,nebo jiní hlupáci převlečení za komunisty.

Nejdřív,to bude pro začátek nejlepší,poukážu na fakt,jak rozumíte či nerozumíte pojmům,které používáte.Citoval jste Obamova slova o demokracii.Tvrdíte,že jsou správná.Opravdu?Jakou váhu mohou mít krásné řeči o "domu postaveném na dialogu", ve společnosti,jež je rozdělena materiálními zájmy na znesvářené části,společenské třídy?Tam kde jsou zájmy,jsou argumenty bezmocné.Vydíme to dnes a denně kolem sebe.Demokracie,propagovaná jako vláda kvalifikované většiny je blud.Světu nevládnou voliči ani politici.Světu vládnou ti,kdo jej vlastní.V současném světě Diktatura buržoazie.

Co je to vlastně skutečná a jediná pravá Deomkracie?Na tuto otázku marně hledá odpověď celá řada chytrých a společensky aktivních lidí,přesto se jaksi nemohou zhodnout.Ta banda zlodějů nahoře,ta se dohodnout dokáže.Nemá problém,protože jde jenom o jedno.Jak si co nejvíce urvat ze společného.Nepotřebují se hádat.Naproti tomu,ti,kdo chtějí připravit společenský koncept,přijatelný alespoň pro většinu,když už ne pro všechny,tápou a nemohou se domluvit,protože jejich zájmy jsou často v rozporu.Tak to je.Vy píšete o podstatě starověké demokracie.Jste si vědom faktu,že starověká společnost se dělila na osobně svobodné a na otroky?Jak mohou vztahy mezi otroky a otrokáři být "dialógem v zmysle metódy aproximácie objektívej reality(spoznávania objektívnych vzťahov medzi faktami=relácii, relígii, či relígie) z pohľadu všeobecnej primerane neegocentrickej prospešnosti?"Udo,Udo,vy jste strašlivě zmatený člověk.Máte problém vidět i nejjednodušší věci,současně chcete za každou cenu dělat nějaké pevné závěry,ačkoli nejste připraven.A svou slabost halíte to vzletných slov.Nechutné.

264090

28.2.2012 12:03

RE: Udo a Michal Kesudis

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 264090

Michal,
Obávam sa, že to je zasa raz nedorozumenie Michal.
Ako sa tu občas na fóre v diskusii stáva..
Ja v zásade s Vami súhlasím a zdá sa mi, že to myslíte dobre, len ste naučený zo školy a celej tunajšej de-formovanej kultúry hľadať ako prvé rozdiely a problémy.
Nepochybujem, že v amerike momentálne objektívne existuje snaha Vami popisovaných mocenských kruhov o urýchlenie fašizačného procesu. Inú možnosť pri nezmenených vlastných morálnych štandardov v zásade ani nemajú.

Ja som poukázal na jednu z vecí, kde má B.Obama pravdu. Myslím, že sa s K.Marxom nemôže inteligenčne porovnávať. Vieme, že Obama vždy bol bábkou, no na ďalšej úrovi bol bábkou aj Marx.

Re:zmatenost..a..naivita?
Aby sme sa nezamotali na rôznych interpretáciách a nestrácali čas v neplodnej diskusii, poďme radšej hlbšie do problematiky. Potom sa môžeme crátiť k detailom..

Je naivné myslieť si, že tzv. "tajné" služby vo všetkých ich formách v minulosti, či súčasnosti stále znovu a znovu nezakopávali o ten istý dávno známy globálny problém ohľadom nahého"svetového cisára"=globálnej riadiacej nadštátnej štruktúry skutočnej politiky. Pritom existovala vždy logická snaha týchto paralelných tichých štruktúr reálnej moci ovládať aj kľúčové pozície tzv."tajných" služieb najlepšie nepriamo štatistickými technológiami riadenia in-formačného prostredia(hl.kultúry ako celku a druhotne chronológie, ideológii, financii,..) ako ostatný "hmyz", no zavše aj takmer priamo. Prípadne sa od počiatku "tajné štátne" služby zriaďovali v princípe z existujúcich overených štruktúr. Hlavne napr.spomínaných slobodo(?)murárskych spolkov tiež formovaných a prepojených zo staršími ideologizovanými mafiánskymi otrokárskymi systémami výkonej periférie globálneho riadenia. Tak bola ako za francúzskej a mnohých iných "r-evolúcii" aj po tzv. októbrovej bola v podstate z popísaných cárskych opozičných štruktúr vytvorená ČEKA, NKVD, KGB a neskôr z časti FSB. Podobne býv.ŠTB, STASI, BND,..o CIA a pod. ani nehovoriac. V USA je to verejné a dokoca chránené zákomi tak, ako korupcia(lobbing).

Vždy však bolo vo väčšej, či menšej miere v spomínaných tzv. štátnych štruktúrch mnoho ľudí bez mien, ktorí boli informovaní a nesúhlasili s prepojením najstaršej známej mafie a štátu tak na globálnej, ako ani na lokálej úrovni a starali sa aby ten, kto chce, mal možnosť priblížiť sa čo najviac ako je len možné skutočnosti. Verili(a veria) totiž, že človek sa nerodí zlý. Len tak bude možné postupne behom generácii prejsť evolúciou myslenia a urobiť skutočnú dlhodobú zmenu, nie virtuálnu(r-evolučnú?). Väčšina ľudí koná totiž zlo z nevedomosti a v "dobrej viere". Dnes máme na šťastie internet a efektívnu metodológiu spracovania in-formácii+ich hodnotenia a používania(prenosu kokrétnych mier=s-trojenia)..

264124

28.2.2012 20:50

RE: Udo a Michal Kesudis

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 264090

pokračujem..
Otázkou pre Vás Michal je, či si myslíte že objektívna spoločenská tendencia
"Obecnej krízy kapitalizmu" = neúmernej spotreby hmyzu (podľa vyjadrenia samozvaných majiteľov planéty), zostala počas priemyselnej revolúcie nepovšimnutá a návrh jej riešenia z pera K.Marxa bol všade po vydaní okamžite píárený bez vedomia(cenzúri a zadania(?)) skutočných majiteľov vtedajších médii, bánk, korporácii,..?

Pred tým, než sa snáď na mňa "spravodlivo" nahneváte, skúste si prosím Michal ešte sám položiť otázku:
S čím a ešte lepšie pri akej interpretácii mnou uvedených súvislostí faktov by ste so mnou mohol súhlasiť?
Až potom by som poprosil na mňa vysypať koštruktívnu kritiku.

P.S.:
Ja som nikdy netvrdil, že Marx kolaboroval s globálnou fašistickou nadbankárskou štruktúrou vedome.
Poznáte azda ako objednávateľ lepšieho, ako úprimného dobromyselného nevedomého vraha?
Viď paralelu s autoromi biblie..

Je čas večere a teda dobrú chuť a príjemné zmyslulné sny prajem Michal[smích]

264160

27.2.2012 22:57

RE: Zajímavé

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 264066

re:Kesudis..

Späť k Marxovi..
a konkrétnym výhradám k marxizmu..

Vieme, že riadenie hospodárstva bez účtovníctva nie je možné. Účtovníctvo je rozpočet a jeho kotrola.
Otázka:
Ako chcete operovať napr. v skladovom účtovníctve s pojmami ako "nadprodukcia", "nadhodnota", "nadčas", atď? Pozor, neide v tomto zmysle o pridanú hodnotu! Ako chcete dané veličiny merať? Ide o pascu, mínu. Ak nemôžete merať, nemôžete riadiť. Ekonomika na báze marxistickej ekonómie nie je proste udržateľná v zmysle predikcie.

Býv. východný blok mal vždy nejaký marxistický ekonomický kokteil so štipkou zdravého sedláckeho ľudového(bolše-vického?) rozumu. Len preto mohol ako-tak s ťažkosťami vôbec nejaký čas fungovať. Zombiaparátčici skladali síce skúšky z marxizmu, no z pravidla mu vôbec nerozumeli. Boli to j"elitárne" opice ako aj dnes(čo do jelita nacpeš, také jelito máš). Marxistická ideológia má skrátka viacero závažných mierne povedané "nedostatkov".
Otázka je znova:
Prečo?
Vieme že v poly-tykos bola každá zjavná chyba ni(e)koho záujmom. Tak, ako je inflačný vektor zároveň vektorom chyby riadenia hospodárstva.

ďalej..
Trh je samozrejme len prostriedok k dosiahnutiu cieľa a nikdy sa neriadil "sám" tak, ako nelieta "sama" metla s babou jagou.

ďalej..
Chyby(zámerné?), či podvedomé(stereotypné) Marxa pri definovaní byrokratického aparátu a princípov jeho fungovania. atď..

264083

28.2.2012 1:44

RE: Udo a Michal Kesudis 2

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264083

Jak jste přišel na to, Udo,že Marxismus neguje učetnictví,to je mi záhadou.Můžete prosím citovat nějaký odstavec z Marxova či Engelsova díla,ve kterém by toto bylo uvedeno?Pokud ano,učiňte tak!

Ptáte se,jak chceme hospodařit například ve skladovém hospodářství s pojmy jako "nadprodukcia", "nadhodnota", "nadčas".Ovšem tou otázkou opět vystavujete na odiv nikoli oprávněnou kritiku Marxismu, nýbrž svou vlastní neznalost a svůj vlastní zmatek.Vy prostě netušíte,o čem ty pojmy jsou.Chcete-li pochopit o co jde,zajděte do knihovny a vezměte do ruky Engelsovu knihu z roku 1846,Postavení dělnické třídy v Anglii.V té knize,kamaráde,nenajdete žádnou ideologii.Je to čirá historie.Tam,mimo jiné Engels popisuje mechanismus vzniku hospodářských krizí,krizí z nadvýroby,coby důsledek chaosu ve velké ekonomice.Zajděte do knihovny a vezměte do ruky Marxovo:Námezdní práce a kapitál.Tam se dozvíte,co je to nadhodnota.Až se dovzděláte,budu se těšit na plodnou diskusi.Tento Marxův text naleznete taktéž v kterémkoli lepším vydání Sebraných spisů Marxe a Engelse.

Máte pravdu,aparátčíci Marxismu až příliš často nerozuměli.Ovšem zrovna vy jste ten pravý,aby jste na to upozorňoval!A tak dále a tak dále.

264093

28.2.2012 21:54

RE: Udo a Michal Kesudis 2

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 264093

Opäť nedorozumenie Michal.
Uveďte prosím, kde som ja podľa Vás vyslovil tvrdenie,
že "Marx, či Engels negujú účtovníctvo".
Od budúcich celosvetovo propagovaých ideológov, resp. ich šéfov, by to nebol zrovna koncepčne predvídavý prístup. Dúfam, že sa navzájom aspoň v tomto chápeme.

Ak chcete pokryť objektívne v spoločnosti existujúcu tendenciu a ideologické vákuum je jednou z technológii nejako elegantne znefukčniť jeho na prvý pohľad jednoduchý a logický ekonomický model, navrhnúť ho dlhodobo(v zmysle predikcie) metrologicky neudržateľne. AK chcete držať vyhovujúci kurz pri zmene "surového vetra h-iz-tórickej nevyhnutnosti", musíte veľmi obozretne skryť svoje páky, zbrane, hlavné kormidlo(á) dez-in-formačnej=studenej vojny.

Mnohé Marxove a Engelsove analýzy sú pomerne kvalitné a niektoré vývody hraničia s brilantnosťou, no detto máte napr. v biblii. Biblia a kapitál ako ideológie majú rovnaký koncept = otrokársky. Ideológia je vždy len sprostredkovaním Konceptu riadenia v cieľovej skupine prijateľnej forme.

Prečo Marx nepoukazuje na ÚROK, ako mechanizmus(spôsob) zotročenia=základný algorytmus tzv.biblického konceptu samo(?)riadenia spoločnosti (Deuteronomium 23:19 – 20, 28:12 a Izaiiáš 60:10 — 12)?
Obaja K.H.Marx a F.Engels povedali tak, ako formovatelia biblie mnoho pravdy, ktorou maskujú ne(?)vedome zlo(chápavé amorálne vychýlenie tendencie optimálneho rozvoja čo najširšej vrstvy spoločnosti).
Otázkou je, ako ináč zlo lepšie maskovať, ako maximálnym množstvom pravdy(a lásky)?
To sme ale zasa v dnešnej politickej(mnohonázorovej) situácii.

Keď existuje v populácii objektívna tendencia k monoteizmu, dáme im taký obraz boha(prípadne dvoch opačných s jedným názvom), že sa z toho pos..rú. Kto tomu neuverí, toho zabijeme. Ak masovo začnú pochybovať o správnosti uvedeného de-formovaného monoteistického obrazu, povieme super a preregulujeme, vyhlásime, že "Boha niet", prípadne, "že zomrel" [smích]
DIALEKTIKA A ATEIZMUS SA NAVZÁJOM VYLUČUJÚ
A MATERIALIZMUS NEVYLUČUJE EXISTENCIU BOHA.
To sme tu veľa krát podrobne rozoberali.
Pozrite Michal staršie diskusie.
Nebudeme to tu opakovať, bo nám editor zruší pre redundanciu vlákno.

264163

28.2.2012 22:02

RE: Udo a Michal Kesudis 2

udo1 udo321123zaviacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 264093

k pojmu Nadhodnoty..
jestli se nepletu..Hodnota tovaru
H = Kk + Vk + N.
-konštantný kapitál Kk- výdavky kapitalistu za materiál a odpisy z fixného kapitálu,
-variabilný kapitál Vk- mzdové výdavky,
-nadhodnota N- získa sa po odpočítaní konštantného a variabilnéhe kapitálu od hrubého dôchodku kapitalistu.
Nadhodnota vzniká dôsledkom toho, že pracovný čas robotníka sa delí na dve časti:
- v prvej časti pracovného dňa robotník vyrobí presne takú hodnotu ako je jeho mzda
- v druhej časti pracovného dňa vytvára nadhodnotu (je to nezaplatená práca robotníka)

Opakujem:
Ukážte mi v hocijakom sklade, či prevádzke, kde je nadhodnota. Ak chcete plánovať(riadiť) hospodárstvo či už viac priamo, alebo nepriamo(pomocou trhu ako prostriedku k dosiahnutiu želaného cieľu) potrebujete kontrolu, účtovníctvo.
Nadhodnota je fikcia, ktorej cieľom je okrem iného zmätku zakryť spomínaný ÚROKOVÝ mechanizmus zotročovania.
Je to niečo podobné, ako keď nejaký tupý ekonóm(doc., prof.?!) treťotriednej univerzity stavia proti sebe plán(cieľ) a prostriedok jeho dosiahutia(napr.trh).

Nič neexistuje bez cieľa, ani ekonomika.
Vyhlásenie "Cieľ neexistuje" je tiež cieľom(pre koho?).
Ak si vy nezadáte ciele(vzdáte sa svojho rodného práva),
garantujem Vám, že Vám ich zadá niekto iný a nie je zrovna zodpovedné domievať sa, že nevyhnutne pre Vaše dobro.

Predpokladám však, že to Vám ďalej vysvetlovať nemusím.

Btw., tiež sa tak, ako aj Vy, nepovažujem na odborníka přes marxizmus. Odborné podrobné publikácie(analýzy makro- a mikro-ekonomiky, technológii riadenia trhu, kultúry, ideológii a náboženstiev -t.j.aj marxizmu) na túto tému tu tiež boli viac krát uvedené. Viem, že nie je možné čítať všetko. Ak Vás však tieto problematiky zaujímajú, preštudujte si s kolegami aspoň niektoré uvedených pod mojím nikom, čo sme tu po úvahe vybrali. Tiež som neštudoval podrobne všetky diela K.M. a F.E. a v mnohom sa spolieham na hodnotenia a skúsenosti kolegov, ktorým primerane dôverujem. Som tiež len človek a snažím sa urobiť, čo je v mojich silách, ak chápete Michal. V tom Vám tiež dávam za pravdu [smích]

..A nič nie je zas až tak zložité. V dez-in-formačnej pyramíde býva pravda v zásade skrytá na povrchu pod lampou. V jednoduchosti a účinnosti algoritmu samo(?)riadenia sytému je krása. Je to vizitka šikovného kádru, manažéra, či "vezíra"..

264165

29.2.2012 19:12

RE: Udo a Michal Kesudis 2

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264165

Udo,
každý text je někomu věnován,tedy určen.Píšu dopis své milé,je určen mé milé,nikoli mé matce.Píšu Zprávu o své činnosti,bude nejspíš určena členům organizace,která mě činností pověřila.Ptáte-li se tedy,čím vám znalost Marxismu prospěje,musíte si nejdřív položit otázku,komu že vlastně Marx a Engels adresovali své texty.

Jste-li buržoa,tedy příslušník vládnoucí společenské třídy,jde-li vám výhradně a sobecky o váš osobní prospěch,záleží-li vám pouze na vlastním zisku a na udržení hegemonie nad jinými,méně šťastnými,tedy méně mocnými lidmi,pak je vám znalost marxistické teorie k ničemu.Nebyla sepsána pro vás.Dílo komunistických klasiků,Marxe,Engelse a Lenina,bylo věnováno širokým,neprivilegovaných,proletarizovaným,tj.nemajetným a úplně nevzdělaným vrstvám raně kapitalistické společnosti.Toto dílo bylo pro tyto společenské vrstvy napsáno proto,aby se stalo zdrojem jejich vzdělání,jejich vlastního vzdělání ve světě,kde platila jen hrubá síla a holé sobectví. Jste-li proletářem,nemáte-li nic,kromě prázdných rukou,je toto dílo určeno vám.Jste-li proletářem,je vaše otázka (cituji: „Ako chcete operovať napr. v skladovom účtovníctve s pojmami ako "nadprodukcia", "nadhodnota", "nadčas"?),zcela irelevantní,protože jako proletář nejste vlastníkem skladového hospodářství.Jste-li buržoou,je zmíněná otázka zrovna tak irelevantní,neboť jako buržou,vás makroekonomické zákonitosti,stejně jako zájmy vašich zaměstnanců nezajímají,zajímají vás pouze vaše vlastní hospodaření,vaše vlastní,sobecké zájmy,vaše postavení v hierarchii a proto se pojmy jako "nadprodukce" a "nadhodnota" nemusíte zaobírat.Jste-li buržoa,je logické,že Marxovy některé teorie vnímáte jako fikci.V podnikání vám nepomůžou.Nebyly vám věnovány.Nejsou pro vás určeny.Byly věnovány,určeny vašim zaměstnancům.Tečka.Bodka.Punktum.Konec diskuse na toto téma.

Co se týče ekonomiky jako takové,kterou se Marx také zaobíral,do hloubky bych v této diskusi nešel,nejsem dost dobrý.Ale i zde,máme-li posuzovat užitečnost ekonomických teorií,buržoazních nebo socialistických,i zde si musíme nejdřív položit stejnou otázku:za jakým účelem byly sepsány?Komu byly věnovány?Komu má sloužit kapitalistická ekonomika?Komu má sloužit ekonomika socialistická?A jakou ekonomiku chceme my?Kdo jsme vlastně my?Jsme-li buržoové,jde-li nám výhradně o náš soukromý zisk,co nejrychlejší a co největší zisk,bez ohledu na následky,které v důsledku našeho sobeckého jednání dopadnou na hlavy proletářů nebo jiných buržoů,budeme chválit a propagovat takové teorie,které naše hnusné kroky budou podporovat,legitimizovat.Jsme-li však proletáři,uznáváme-li ideu rovnosti,svornosti a bratrství,uznáváme-li,že ekonomika má sloužit ke štěstí a spokojenosti všech lidí,ne jen některých,…
Michal

264269

1.3.2012 14:20

RE: Udo a Michal Kesudis 2

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264269

Je jeden svet.
Delenie na "proletárov a buržoáziu"
nie je zrovna gramotné tak, ako delenie na
"robotníkov, roľníkov a pracujúcu inteligenciu".
Robotník a roľník tiež pri svojej práci rozmýšľa.
Ako chcete pracovať a nepoužívať pri tom svoj intelekt?
Je len
1. bežná prácovná činnosť v oblasti výroby a služieb a
2. riadiaca(koordinačná) činnosť

Snahou egocentrických lokálnych a nadštátnych samozvaných "elít" bolo logicky vždy zachovanie monopolne vysokých cien na riadiacu prácu. Ak je nejakého produktu, či služby dostatok, jej cena klesá k nule(ako piesok na sahare)=jeden z cieľov pôvodného komunizmu a kresťanstva. Vektor cien je zároveň vektorom chyby(zámernej?) riadenia. Za dnešnej situácie celosvetového dostatku je skôr veľký manažérsky výkon umelo vytvoriť nedostatok. Pomer objemu obeživa k objemu tovarov a služieb by mal zostávať konštantný. Pri jeho zvýšení mám infláciu a pri znížení defláciu. Ak je (ako takmer vo všetkých krajinách sveta) "vytváranie" peňazí kontrolované "neznámymi dôveryhodnými [smích]" privátnymi osobami, kumuluje inflačný mechanizmus pomocou úroku s matematicky predpovedateľnou presnosťou všetky prírodné a "ľudské" zdroje včítane tovarov a služieb v rukách týchto "osobitne dôveryhodných osôb". Im(odb.Globálny prediktor-parazit) ostáva tento globálno-výpalnický mechanizmus chrániť všetkými dostupnými a ďalej vyvíjanými prostriedkami včítane ideologických(dnes hlavne mas-mediálno kulturologickými). Kedysi išlo z hľadiska západnej globálnej otrokárskej koncepcie hlavne o judaistické pseudonáboženské knihy a bibliu(Deuteronomium 23:19 – 20, 28:12 a Izaiiáš 60:10 — 12). Tzv. Protokoly sionu majú okrem iného odviesť pozornosť práve od uvedených starozákonných formulácii slúžiacich na zapezpečenie zdrojov pre expanzívne jadro celého konceptu. To sme tu veľa krát podrobne rozoberali, ak ste nový Michal.

Pri zrýchľujúcej sa optimalizácii výroby a služieb môžem ušetrené prostriedky "investovať" buď do inflácie, alebo z časti do deflácie a zníženia cien sociologicky špecifikovaných základných potrieb majority poopulácie(namiesto z časti prípustného luxusu fašistickej "elity" ) a zvyšok na investičný neúrokový rozvoj. Tá situácia bola napr v ZSSR od roku 1948-1952. Systém družstiev a 15-20% ročný rast ekonomiky. Preto tá denunciácia Stalina, jeho odstránenie, 20.zjazd, atď. Stalin v tomto zmysle nikdy nebol marxistom a marxizmus ku koncu života aj verejne kritizoval(viď. J.V.Stalin EKONOMICKÉ PROBLÉMY SOCIALIZMU V ZSSR (r.1952)). Ovládal účtovnícto(základ ekonomiky) a zo seminára dobre vedel, čo je to dogmatika. Samozrejme nechcem obhajovať niektoré iné Stalinove kroky..Zaujímavé je potom porovnanie so Schachtovym a hlavne Schekelgruberovým(A.Hitler) úspešným bezideologickým spôsobom riadenia ekonomiky.

264369

1.3.2012 14:23

RE: Udo a Michal Kesudis 2

udo1 udo31123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264269

Btw. Vy Michal tiež operujete z marxistickou terminológiou mierne povedané trochu nekriticky.

Teda..
Predstavte si Michal, že Vaši(Naši) proletári sa dostanú k moci a príde im riadiť ekonomiku.
"A príde čas, keď poslední budú prvými a prví poslednými.."
..podľa miery chápania..
Ako sme si tu znova vysvetlili, sú časti marxizmu použiteľné, no ako celok(a hlavne jeho ekonomika), kánon(?) je metrologicky neudržateľná.
Metodológia a jej jadro(komunikačná terminológia) je absolútna zbraň v boji ideológii. A ak tam máte závažné chyby(?),..potom zbohom rodina..
Nad metodológiou je už len jadro konceptu..

Ako teda chcete Michal a Vaši druhovia riadiť niečo, čo nemôžete predpovedať a kontrolovať?
Spoliehate sa azda na "dokonalú intuíciu tzv. proletariátu", resp. SVE-dom-je?
Napriek tomu v podstate s Vami súhlasím, no k tomuto stavu spoločnosti je ešte dlhá cesta, ak sa chápeme [smích]
u.

264370

1.3.2012 19:37

RE: Udo a Michal Kesudis 2

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264370

Ano Aristokrate,
pro kapitalistu,suverénního vlastníka kapitálu,je existence Úvěru nezbytná.To ale neznamená,že je nezbytná existence kapitalisty.

Tvrdíš-li,že Nadhodnota a Úrok jsou jedno a totéž,když se je pokoušíš učinit zaměnitelnými,dopouštíš se prznění pojmů.To je věc tvé namyšlenosti,když své nanicovaté domněnky stavíš jako fakt.Takže znovu a po lopatě,existence Nadhodnoty je podmíněna vztahem mezi námezdním dělníkem a zaměstnavatelem,poskytovatelem mzdy.Dělník pracuje na produktu,například vyrábí ze surovin nástroje pro jiné dělníky,svou prací dodává produktu Hodnotu.Tuto Hodnotu dostane zaplacenu ve formě mzdy a kapitalista si to zahrne do nákladů.Hodnota,kterou dělník dodá produktu po dobu,kdy pracuje nikoli na sebe,ale na kapitalistu,se nazývá Nadhodnotou.Proč?Protože Marx nepsal pro buržou.

Pakliže chápeš,jak vzniká kredit,který bankéř půjčuje proti Úroku,pak také chápeš,že kredit nepředstavuje žádnou hodnotu ani Hodnotu,ani není žádnou Hodnotou kryt.Jeho "cena" stojí na důvěře,že Úvěr někdo zaplatí i Úrokem.

Doporučuju Ti,podívej se na nějaké materiály,které popisují,jakým způsobem v minulosti docházelo k úschově cenin,jakým způsobem bylo regulováno právo majitele úschovny půjčovat uschované ceniny a jak byl odměňován za službu zákazníkovi-majiteli cenin.Zjistíš,že buržoazní bankovní systém je bezprecedentně ten nejhorší,jaký dosud existoval.Musí být a také jednou bude zničen.Ať se to komu líbí nebo ne.Úkol akumulovat kapitál tak,aby složité a drahé projekty mohly být uskutečněny,bude třeba zvládnou jinak a nebude to zase tak těžké,nebude-li existovat Úrok,skrze který by nás parazit mohl vysávat.Ani ti tolik opovrhovaní komunisté v bývalé ČSSR s akumulací kapitálu problém neměli.

Považuješ-li bankovní Úvěry za systém distribuce vytvořených zdrojů,jsi úplně mimo. [cool]

Totéž platí i pro vás,Udo.Jestliže se má proletář někdy dostat k moci,může tak učinit jedině majetkovým převratem,vyvlastněním kapitalistova majetku a to bez náhrady.Jinak to udělat nemůže ani kdyby stokrát chtěl.To ovšem znamená,že přestane být proletářem.Předpokládáte-li tedy,že proletáři v socialismu budou řídit ekonomiku a stavíte-li na tom,jste vůl.Jste vůl také proto,že v předlistopadovém režimu ekonomiku běžní dělníci (elektrikáři,stolaři ap.)rozhodně neřídili.Mnozí buržoové,vyvlastnění na přelomu 40. a 50.let, byli pověřeni správou svých bývalých majetků, v nové roli ředitele,pokud na to měli a dělali to už před znárodněním.A za svou práci dostávali mzdu.I později mohl být správcem jedině člověk,který tomu rozuměl.Výjimky potvrzují pravidlo a vesměs jsou,nebo spíš byly důsledkem korupce a klientelismu.Tyto ovšem frčí v každém systému.Aspoň trochu poctivosti,by jste do diskuse dát mohl...

264412

1.3.2012 21:14

RE: Udo a Michal Kesudis 2

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264412

pro kapitalismus je existence kapitalisty nezbytná a bavíme se o kapitalismu
a na tom že úrok je jinak pojatá nadhodnota pochopitelně trvám ty se to snažíš vyvrátit jakýmsi slovíčkařením a ideologickým plácáním

já to beru ekonomicky je to jako když mi pekař prodá rohlík a já mu zaplatím cenu rohlíku (náklady na jeho výrobu) a něco navíc (úrok neboli nadhodnotu) získal jsem rohlík který má cenu x a zaplatil jsem za něj x + y
a k tomu že úvěrem vzniká kredit - ano vzniká - jenže ty jsi v zajetí paradigmatu demagogické alterpropagandy ve stylu filmečku moneyasdebt

problém je v tom že ty vzniklé peníze nejsou peníze jsou to závazky nebo přísliby vyplatit a je to úplně normální jev stejně jako vzniknou "peníze" vznikem pohledávky za odběratelem nějakého zboží - na jedné straně jsou peníze na druhé straně pohledávka - v ekonomice je o hodnotu té pohledávky něco navíc splacením pohledávky pohledávka zaniká a vše se vrací do normálu

musíš si uvědomit že dlužník si u bankéře nekupuje peníze ale ČAS po který by musel na onu věc šetřit jinak to nikdy nepochopíš a pořád bude tvé myšlení uvězněno v nějakých mantinelech které vymezuje nějaká propaganda která podává pravdu na lžíci jménem lež
nikdo si nepůjčuje aby držel peníze ale aby mohl vykonat nějakou ekonomickou aktivitu
mimochodem zkus nám tady představit nějaký model úvěrování při kterém nebudou vznikat nové a tedy v pdostatě nekryté peníze

k poslednímu odstavci který není pro mě snad jen - nechápu proč v tom vidíš nějakou alternativu to žádná alternativa není to je jen vytvoření jednoho patra pyramidy vlastnictví navíc - majitel se stal ředitelem a nad ním vznikl další majitel ted stát
s takovou pitomostí snad nikdo myslící nepočítá že se bude opakovat celý ten systém byl prohnilý zkřivený zejména tím že většina lidí měla pocit že je nespravedlivý - lidi vždy rozhodují co bude a co ne
ten dnešní je sice odporný a zrůdný ale je nutno uznat že je do velké míry spravedlivý a proto se drží dokud nezkolabuje lidi ho sami od sebe NIKDY neopustí i když na něj většina z nich tvrdě doplácí

já myslím že mimo jsi ty [mrknutí jedním okem]

264426

2.3.2012 0:27

RE:

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264426

2aristokrat
zajímavé,vidět jak mě obviňuješ z podléhání demagogii a propagandě,když ty sám podléháš demagogii a propagandě víc,než si připouštíš.Tvrdíš,že lidé kapitalismus nikdy neopustí,ignoruješ,že lidé,speciálně Češi,už kapitalismus jednou opustili.Učinili tak po 2.sv.válce.Jistě,buržoové a jejich mentální otroci budou mluvit o puči,ve kterém se komunisti zmocnili vlády násilím,v rozporu s přáním národa,že buržoům a potomkům aristokratů všechno ukradli.Když to mohli lidé udělat jednou,můžou to udělat podruhé.Tvrzení,že většina lidí,považovala předlistopadový systém za nespravedlivý,se rovněž nezakládá na pravdě.Návrat kapitalismu si v roce 1989 nepřál takřka nikdo.Havel a jeho kumpáni museli lidem lhát.Byly to lži dosti zásadní: "nenechte se strašit...komunisté vám lžou,když tvrdí,že jsem nepřítelem socialismu..žádná nezaměstnanost nebude..nebude se zdražovat..nikdy nepůjdeme do žádného paktu" atd.Ještě v roce 1968 disponovala KSČ obrovskou autoritou.Husákova normalizace podlomila legitimitu stranických starců,ale ne legitimitu systému jako takového.Restaurace kapitalismu byla možná jenom díky podvodu a mediálnímu vymývání mozků z počátku 90.let.

Tvrdíš,že systém je zrůdný,většina lidí na kapitalismus doplácí a současně,jedním dechem,že je kapitalismus vlastně spravedlivý...Jak může být spravedlivý,když neposkytuje účastníkům ekonomické soutěže stejné startovní podmínky?Jak může být spravedlivý,když pravidla soutěže si nejsilnější hráči upravují podle libosti,aby to vyhovovalo jim? Obhajuješ bankovní systém,tvrdíš, že je nezbytný...Opravdu chceš ukazovat prstem na skutečné nebo domnělé oběti demagogie a propagandy,dokud ty sám si nevyčistíš hlavu?

Následující je typickým projevem hlupství:kritizuješ něco o čem víš kulové.Socialismus není o státním vlastnictví.Sám pojem socialismu se týká celé řady různých směrů.Děláš stejnou chybu jako Udo,snažíš se hodnotit povahu jednoho filozofického směru,v tomto případě Marxismu,aniž bys byl ochoten ho studovat.A myslíš,že je to tvá přednost.Každá filozofie si vytváří své vlastní pojmy a tyto pojmy naplní vlastním významem.Pojem Nadhodnota má jediný význam.Byl vytvořen pro proletáře k popisu kapitálového vztahu mezi proletářem a vlastníkem výrobního prostředku.Tvrdit,že do jeho obsahu spadají i vztahy mezi bankéřem a průmyslníkem,může jenom hňup nebo ignorant.Tvůj příklad s rohlíkem,a prohlášení,že to bereš ekonomicky,nemají žádnou cenu.Toto není o slovíčkaření,ani ideologickém plácání, ale o intelektuální poctivosti.Pakliže ti tento jeden pojem nevyhovuje,nepožívej ho.A nepleť si ho s vlastními dojmy.

Tvrdíš,že tahle debata je o kapitalismu.Nesouhlasím,článek byl původně o něčem úplně jiném a výsledný směr diskuse těžko učit.

264433

2.3.2012 10:52

RE:

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264433

jak už jsem řekl nezajímá mě plané filosofování ideo"logické" plácání ale beru věci tvrdě ekonomicky a řídím se dle hesla "po ovoci poznáte je" což platí i pro společenské nebo ekonomické systémy
proto se k prvnímu odstavci můžu jen zasmát [velký smích]
nikdy jsme kapitalismus neopustili to co zde bylo BYL kapitalismus jen jinak modifikovaný
sám jsem tady v diskuzi napsal všeobecnou definici kapitalismu která byla naplněna i po té tvé druhé světové válce
jenže ty si žiješ ve svých myšlenkových relacích které jsou úplně mimo realitu takže ti ji zopakuji:
kapitalismus není založen na volném neregulovaném trhu tržní směna není podstatou kapitalismu podstatou kapitalismu je existence KAPITÁLU tím kapitálem může být majetek mohou jím být peníze můžou jím být znalosti ale i známosti nebo dokonce kontrola nad veřejnými rozpočty tolik potřebná ke korupci
tento kapitál se jeho držitelé snaží směnovat na tzv. trhu za účelem maximalizace zisku pomocí tzv. "peněžních hlasů"
ten paskvil který zde byl byl taktéž kapitalismus kde stát byl vlastníkem výrobních prostředků a společnost fungovala jako jedna gigantická firma ve které nebyly vztahy výlučně tržní protože ani dnes v rámci firem nejsou vztahy tržní a konkurenční
restaurace kapitalismu neproběhla prostě byly jen uvolněny určité energie které si prorazily cestu ty energie mohly být uvolnovány postupně tak aby nadělaly méně škody nicméně to už je ted jedno

ano systém je spravedlivý protože když chceš a jsi ochotný pro to udělat doslova cokoli tak i když budeš jednat v rozporu se zákonem a nepřijde se na to pravděpodobně uspěješ což je zároven na systému to zrůdné protože to motivuje lidi lhát a podvádět doufám že už si rozumíme

bankovní systém je nezbytný pro kapitalismus to jsem taky psal

poslední odstavec je jakési nablblé žvanění o něčem co sis někde přečetl a z nějakého podivného důvodu tomu věříš no tvoje věc já jsem zvyjlý věřit pouze vlastnímu úsudku a ten mě vede si myslím že správným směrem
snad dodám jen že socialismus je pitomost ten termín je tak gumový že se dá aplikovat na cokoli od státního kapitalismu až po korporátní fašismus
jsem přesvědčen že v původní marxistické filosofii dějinného vývoje je socialismus - tedy jinak pojatý kapitalismus jelikož jsou splněny postuláty existence kapitalismu - chápán jen jako něco přechodného co přivede kapitalismus ke krachu a umožní nastolit "utopický" komunismus

my dva debatujeme o kapitalismu já se ti snažím vysvětlit co to je a co ten systém obnáší a ty by ses měl naučit lépe číst [mrknutí jedním okem]

264467

4.3.2012 17:58

RE:

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264467

2Aristokrat
O definici kapitalismu a úsudku nevzdělance

Tvrdíš,že kapitalismus je o přítomnosti kapitálu.Fajn:kapitál v materiálním či duševním smyslu tu byl vždy,počínaje první primitivní ekonomikou,tedy z tvé definice logicky vyplívá,že kapitalismus tu byl vždy.Byl tu vždy,byl tu ve starověku i středověku a bude tu vždy,dokud bude ekonomika.Už chápeš,chytráku májový,kdo plácá,žvaní a za co stojí tvůj vlastní úsudek?!Ano,mnoho z toho co vím,vím proto,že jsem si to přečetl.Kdo nečte je blb!

Kapitalismus není o přítomnosti kapitálu ve formě materiálu nebo duševna.Kapitalismus je o vstahu mezi dělníkem-proletářem a zaměstnavatelem-kapitalistou.Kapitalista je kapitastou proto,že vykořisťuje Nadhodnotu vzniklou při dělníkově práci.To je možné jen potud,pokud je suverénním vlastníkem výrobních prostředků a dokud platí dělníkovi mzdu,přičemž výše mzdy je dlouhodobě dána velikostí prostředků,které dělník potřebuje k uchování své pracovní síly a obnově svého rodu.

Pojem státní kapitalismus jistě existuje a není nový.Označuje stav,kdy státní moc vstupuje do hry a omezuje kapitalistické vztahy ve společnosti,aby zabránil rozvratu.Účelem zásahu je kapitalismus chránit a udržet.Nikoli popřít.Vstahy mezi dělníkem a kapitalstou tím pokřiveny,ale nikoli zrušeny.

Minulý,předlistopadový systím státním kapitalismem nebyl,protože v systému neexistoval žádný svrchovaný,suverénní, vlastník výrobních prostředků.V systému nebyl žádný kapitalista,který by mohl nakládat s výrobními prostředky,nakládat tj.zrušit,přesunout do ciziny, nebo prodat a nebyl tu nikdo,kdo by mohl vykořitovat Nadhodnotu z dělníkovi práce.To neznamená,že Nadhodnota přestala existovat,nebo dělník přestal chodit do práce a válel si šunky na kavalci.Nadhodnota byla využívána,avšak nikoli pro to,aby byla vykořistěna soukromníkem,nýbrž proto,aby posloužila k akumulaci zespolečenštěného,tedy socialisovaného (i když nedokonale zespolečenštěného) kapitálu a také k rozvoji sociálních služeb. Zkrátka: státní moc plnila roli společenského správce,nikoli vlastínka.

Učený z nebe nikdo nespadne,ani aristokrat,i když si to ten o sobě může myslet.Takže znovu:myslet znamená hovno vědět a kdo nečte,je blb!
PS:
v Marxově pozůstalosti je pár idejí,které nejsou reálné,například ta cesta ke komunismu-společnost bude vždy nějakým spůsobem třídně rozdělena.To ovšem neznamená,že je špatné všechno.

264624

4.3.2012 18:22

RE:

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264624

kapitalizmus je o ekonomizaci vztahů mezi subjekty držících kapitál
takže před rokem 1989 tu byl KAPITALISMUS co bylo před ´tisíci léty nehodlám hodnotit protože historie starší než nějakých 1000 jsou pohádky vycucané z prstu
žvásty o vykořistování patří do klubu těch kteří o dané věci neví absolutně nic
stejně jako kapitalista vykořistuje dělníka může dělník vykořistovat kaoitalistu když třeba dělník má dovednosti které kapitalista na trhu práce jen tak nesežene a tudíž je vydíratelný takže to co píšeš nemůže být obecná definice je to jen takové plácání člověka který není schopný se na věc podívat z více úhlů pohledu

ekonomizace vztahů mezi lidmi je o vykořistování když si půjdu koupit rohlík tak za něj MUSÍM zaplatit tudíž jsem (pokud rohlík jinde koupit nemohu) vykořistován
vykořistování tedy není o vztahu nadřízený-podřízený ale o tom kdo má něco co ten druhý chce takový subjekt může toho druhého vykořistovat
v myšlence o státním kapitalismu popisuješ právní stát kdy existují zákony které omezují toho kdo má v tržní směně převahu (viz výše) a tento vztah alespon částečně narovnává a nebo zajištuje rovnost před zákonem i pro nemajetné o tom státní kapitalismus není
státní kapitalismus je to co jsem popsal v předchozím příspěvku

před rokem 1989 byl jediným svrchovaným vlastníkem stát ten byl oním kapitalistou a vykořistovatelem
nadhodnota byla využívána v rámci firmy nazvané stát různými způsoby - napřiklad třeba se vyrobily tanky a ty byly "prodány" na úvěr angole apod já v tom nevidím ve srovnání s dnešní privatizací zisků rozdíl
tvoje další plky o vykořistování nadhodnoty z dělníkovi práce jsou zřejmě nějaký lapsus - pro mě nepřeložitelný do "lidštiny"

učený z nebe jistě nikdo nespadne ty jsi toho důkazem

na beztřídní společnosti nevidím nic nereálného - třídní rozdíly nevznikají tím že by byly nadřízení a podřízení apod spíš jsou vytvářeny tou možností tržně vykořistovat někoho kdo je nahraditelný na trhu práce nebo majetkovou hierarchizací
beztřídní společnost je možná

PS: já nekritizuji marxismus já pouze poukazuji na to že komunismus není to co zde bylo před rokem 1989 ba naopak to co zde bylo před rokem 1989 byla taková z ekonomického hlediska konzervativně pravicová diktatura komunismu se to v ničem ani nepřiblížilo

prostě pochop stejně jako vojta že seš jen další kterému LHALI [mrknutí jedním okem]

264627

4.3.2012 19:48

závěrečná 2

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264627

Jestliže koupíš rohlík,neznamená to automaticky,že jsi vykořisťován.To je jen další výplod tvé nevzdělanosti.Stejně jako tvrzení,že dělník může vykořisťovat kapitalistu.Kdybys to vztáhl hlouběji do minulosti,do časů antického otrokářství,mohl bys například tvrdit,že při dlouhodobém nedostaku pracovních sil V Imperiu Romanum,mohl otrok vykořisťoval své otrokáře,včetně císaře.To když císař Caracala,právě v důsledku nedostatku otoků na trhu, uzákonil,že majitel se musí o svého otroka starat tak,jako by to byl jeho klient,nesmí ho tělesně ani duševně znehodnotit a nesmí ho zabít.To jen určitá ekonomická zákonitost,vykazující v daných podmínkách stejnou sílu a vliv jako přírodní zákon,si vynutila,aby císař,ze své moci bránil dalšímu zhoršování stavu na trhu s otroky a v celém hospodářství.Samozřejmě,že otrok nemůže v žádném případě vykořistit svého otrokáře,a protože smluvní námezdní vstah je založen podobně,nemůže dělník vykořistit kapitalstu.To může tvrdit jenom úplný hňup.Jistě,změny v poptávce a nabídce,mění cenu pracovní síly,ale kapitasta má příliš velkou moc na to,aby si neuměl poradit.Viz např.:http://www.blisty.cz/art/46664.html

Máme tendenci obviňovat kupce,který kupoval drahé kovy a jiné pro jnás cenné zboží od tzv.divochů,výměnou za korálky,zrcátka a jiné serepetičky,že je vykořisťoval,nebo bral na hůl.Faktem ale je,že to co je drahé a nedostupné nám,může být jinému člověku bezcené a naopak.Obchodní vstah,sám o sobě není a nemůže být zatížen vykořisťováním.Může pouze zesílit nebo oslabit tlaky,které k vykořisťování práce vedou.Vnímáš-li cokoli z mého textu jako lapsus,nepřeložitelný do "lidštiny",znovu opakuju,je to důsledek tvé okázalé neochoty se vzdělávat.Chyba je na tvé straně.

Tak například nemůžeš vědět,protože nechceš,že v předlistopadovém systému existovali zemědělská družstva a majetek patřil členům družstev.Nikoli státu.Také nemůžeš vědět,že byl rozdíl mezi státním a národním majetkem.

Nakonec,státní kapitalismus není popisem právního státu,už proto,že pojem právní stát je úplně prázdný,bez obsahu.Státní kapitalismus může mít vícero podob.Například etatismus,nebo fašismus.Benito v Itálii kdysi řekl,že má tak velkou moc,že může kdykoli vyvlastnit soukromý majetek na území státu,ale hned si pospíšil dodat,že o to vůbec nejde.Ta obrovská despotická moc nebyla vytvořena k likvidaci buržoazie,ale k ochraně jejich privilegií.

Ale co,nechme toho.Diskuse mezi námi je marná.Ty nepřesvědčíš mne,protože nemáš čím a já nepřesvědčím tebe.

264631

4.3.2012 19:51

závěrečná 1

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264627

2aristokrat
Ano chápu,že každý je manipulovatelný a také chápu,že jsou mezi námi lidé,kteří,z důvodu neochoty kategorizovat cokoli,ze zbaběléhéo strachu,že by mohli manipulaci podlehnout,nejsou schopni o ničem smysluplně diskutovat,protože jim chybí zdroje,se kterými by mohli v hlavě operovat.

Dobře je to vidět na zmateném spůsobu,jakým používáš pojmy.Jednou mluvíš o milulém,předlistopadovém systému,jako o socialismu a podruhé jako o komunismu.Možná je to způsobeno tím,že Marx psal o socialismu jako o první fázi komunismu,avšak,tomu už i v komunistické straně věří jen málokdo-jen ti největší fanatici.Koneckonců,Marx v Manifestu kategorizoval hned několik variant socialismu a bohužel,ideu proletářského socialismu coby prvního kroku ke komunismu znehodnotila a popřela nejen historie, ale i výzkum Člověka jako živočišného druhu (viz Fr.Koukolík:Vzpoura deprivantů).Nastolení beztřídní společnosti není možné,protože Člověk je Člověkem a protože nejsou na světě dva lidé stejně schopní se prosadit.Může pouze usilovat o co nejblišší přiblížení se té myšlence,jako když námořník hledí na severní hvězdu:nikdy k ní medopluje,ale může doplout do přístavu.

Tím,že odmítáš studovat,co je starší než tvůj dědeček,škodíš jen sám sobě.Četl jsem překlady knih,které jsou starší,mnohem starší než 1000let a s přihlédnutím k dobovým tendencím,představují neocenitelný zdroj informací,se kterými se dá operovat,když nejsi líný nebo zbabělý.Ty s žádnými vědomostmi operovat nemůžeš,protože bys musel tomu něco dát.

Dokonale se to ukazuje,když popisuješ všechny tržní vstahy jako vykořisťování.Všechny,bez výjimky,jdeš dál,mnohem dál než největší a nejzuřivější kritici vykořisťování kdykoli v historii,snad s výjimkou Pol Pota,který kvůli tomu nechal zamordovat každého,kdo něco měl nebo uměl.

Nerovnost v přístupu k materiálu existovala vždy,a byla také vždy podmíněna tím,co kdo společnosti jako celku přináší.Tak například lovec-příslušník prvobytně pospolné tlupy,musel dostat nažrat vždy jako první,aby zůstal silný a mohl zase lovit.Tak se mohlo stát,že starý nebo nemocný nedostal nic.Ne proto,že ho lovec chtěl vykořisťovat,nebo proto,že byl lovec nenažraný a sežral všechno i když neměl hlad,ale proto,že to bylo nezbytné k přežití rodu.Podobně byl motivován i obchod,když se oběvil.Kráva měla větší hodnotu než pár vydělaných koží,ale za tři krávy jsi mohl koupit ženu-rodičku.Vždy se poměřovala hodnota nabídky a poptávky.Co vzejde z nabídky a poptávky nemůže být považováno za vykořisťování.

264632

4.3.2012 20:44

RE: závěrečná 1

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264632

to fakt nemá cenu
žij si ve svých představách máš sice v určitých věcech pravdu což nemám problém uznat
v zásadních věcech jako je chápání pojmů kapitalismus, komunismus nebo socialismus máš neuvěřitelný hokej a nejsi schopen sám přijít na to jak to je
ono v knížkách se to nedočteš protože existuje něco čemu se říká matení pojmů a symbolů a to se prostě děje protože vědění je moc a tak jsou masy oblbovány různými propagandami je třeba méně číst a více pozorovat a myslet na to ale většina lidí nemá bohužel proto svět je v takovém stavu v jakém je

264633

2.3.2012 10:43

RE: Udo a Michal Kesudis 2

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264412

Ak budete Michal vo veľkom dosadzovať na kľúčové riadiace pozíciu "buržoáziu" a deti bankárov vychovávaných po generácie v rovnakom otrokársko-fašistickom ideologickom duchu dostanete sa do problémov. KAždý riadiaci pracovník musí byť nahraditeľný. Proletárov(pracujúcich) treba vzdelávať v základnych princípoch riadenia(manažérskych technológiách) od ZŠ. Nie je to vôbec také zložité. Monopol na riadenie bude(je?) prelomený.
V tom zasa mal Stalin pravdu vo svojom:
"Kadry rešajut vsjo"
Obzvlášť v tak automatizovanej spoločnosti ,ako je tá dnešná, je dôležitejšie skôr to, ako je riadená, ako to, ako zodpovedne sa vykonávajú jednotlivé pracovné úkony v oblasti výroby tovarov a služieb. Onedlho potreba fyzickej práca klesne naozaj na minimum. Ľudí nemožno nasilu zamestnávať. Majú sa vzdelávať, venovať svojim rodinám a sami hľadať oblasti sebarelizácie. Každý tú má totiž jedinečnú úlohu napĺňania svojho osobného optimálneho potenciálu. Spoločnosť, ktorej je súčasťou mú má vytvoriť priestor. Potom(a zároveň) nasleduje zlaďovanie kolektívnej optimálnej nehierarchickej spoločnosti v zmysle postpyramídovej in-formačnej spoločnosti. Ra-j(svetlo je-zväz, zbor). Prakticky min.od klasickej gréckej filozofie, cez renesanciu až po dnešok pretrváva prirodzená snaha o hľadanie a definíciu optimálnej spoločnosti a zároveň očkovanie(zosmiešňovanie, utopizácia) proti podobným myšlienkam zo strany "temna"(aparátu nadštátnych konceptuálno-ideologických úrokových finančných egocentrických klanov).
Infiltrovali postupne tak pôvodný judaizmus, ako aj pôvodné kresťanstvo, islam, či komunizmus.

Btw..možno viete, že napr.katolícky je po grécky všeobecný, spoločný, common=komunizmus. Islam je doslovne raj na zemi.
Že dobre bude až potom, v nebi, je jeden z najväčších geniálnych podvodov na ľuďoch. A pre toho, kto dostal po smrti facku od Boha za nepoužívanie darov rozumu a vôle, sa ťažko chodí varovať príbuzných a známych pred rohatými baranovho kultu.

264466

29.2.2012 21:09

RE: Udo a Michal Kesudis 2

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264165

nadhodnotu je třeba chápat jako nějakou hodnotu která jde jaksi mimo práci na výrobku tzn. práce je odměněna mzdou a nadhodnota je něco co si majitel výrobního prostředku přivlastní jaksi navíc - a toto je skutečně jeden z největších problémů kapitalismu protože díky tomu se někde kumulují peníze aniž by bylo možné je utratit a další fungování ekonomiky si vynucuje tebou zmíněný ÚVĚROVÝ MECHANISMUS tedy banka půjčí směrem dolů přebytečné peníze a ty jsou samozřejmě úročeny a průser jako vrata je na světě protože od této chvíle celá akonomika vstoupila na šikmou plochu která jednou at chceme nebo ne skončí bankrotem
ten úrok nevím jestli marx zminuje nebo ne pokud ne tak to nepovažuji za chybné protože to je pouze kosmetický detail - průvodní jev nějakých příčin vyústující v nějaké následky rozhodně se nejedná o nic zásadního
navíc si myslím že marxovu kritiku kapitalismu je třeba brát jako jakousi ilustraci a ne kritiku detailů systému nemá smysl filosofovat o nadhodnotě o úverech úrocích a pod protože jednoduše to jsou prvky které kapitalismus NUTNĚ potřebuje ke své funkci a proto je kritizovat v rámci kapitalismu je nesmysl bud kritizujme a odmítejme kapitalismus nebo přijímejme kapitalismus i s nadhodnotou úvěrem a úroky cokoli jiného vede k pokřivení společnosti a celkovému zhoršení situace - viz například naše historie před rokem 1989 - hlediska ekonomického jakž takž fungující systém avšak z hlediska společenského neskutečný paskvil který doslova kurvil lidi tím že je nutil neustále křivit hubu a páteř - není náhoda že "kapitalistická generace" dnešních 35-45 letých tedy tzv husákových dětí jsou ti největší zmrdi v této republice [mrknutí jedním okem]

264278

29.2.2012 22:27

RE: Udo a Michal Kesudis 2

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264278

Jasně Aristokrate,
předlistopadový režim charaktery křivil.Každý režim,ve kterém existují mocní,méně mocní a bezmocní vedle sebe,systém,ve kterém není svoboda na prvním místě(a takové jsou všechny bez výjimky),křiví charaktery.Nicméně se obávám,že systém předlistopadový je křivil podstatně méně,než ten dnešní.To není obhajoba předlistopadového režimu,to je obžaloba toho současného.Víš,když holka nemá co jíst,podrží tomu,kdo ji nakrmí.To je starý známý fakt.Čím větší je existenční ohrožení,kterému musíš čelit,tím těšší je odolat pokušení a zústat rovný.Cukr a bič,to byly mocenské páky starého režimu;hlad a dluh jsou nástroje režimu současného.

Co se týče existence nadhodnoty,ta by sama o sobě nebyla špatná,za předpokladu,že by byla využita v rámci produktivní ekonomiky k akumulaci kapitálu,nebo k zajištění určitých důležitých celospolečenských zájmů.Některé ekonomické projekty holt potřebují kapitálu mnoho(škoda těch antikapitalistů,kteří chtějí kapitál zcela zničit a rozložit společnost na bezpočet bezvýznamných komun,velké a složité projekty tím budou vyloučeny).Špatné je to,co s nadhodnotou dělá buržoa.Část,to jistě,využívá k akumulaci kapitálu,ale jinou a vůbec ne zanedbatelnou část,z produktivní ekonomiky odvádí pryč a křečkuje na rodiném kontě,kde bez užitku leží.To je špatné!

A je toho mnohem víc,co je třeba na buržoovi a jeho drábech a drábcích kritizovat. Například: dělník vytvoří zmetek,nebo provede nějakou jinou chybu,nebo třeba příjde o pět minut později do práce.Fajn,může být za to postižen.Ovšem postižen adekvátně.To neznamená,že mu dají 500 pokuty-to v současné době představuje často jeho denní mzdu,takže provinilec pracuje 8 hodin zadarmo. Ano,někteří recidivisté,pokud jde například o pozdní příchody,potřebují tvrdě potrestat a můžeš říct,že 500 dolů je lepší než vyhazov na chodník,ale...podstatné opět je,co se pak děje s těmi penězi.Zažil jsem situaci,kdy byli nišší řídící kádry motivovány finančně k tomu,aby hledali chyby.Za každou nahlášenou chybu odměna 500. Samozřejmě,že se z nich časem stala banda chorobných puntičkářů-hnidopichů,která už se ani nestarala o výrobu,jenom o tu buzeraci.Kvalita výroby,navzdory či spíše právě kvůli teroru začala upadat. Před tím, než byl ten systém ve fabrice zaveden, jsem chodil do práce rád. Po té jsem tam chodil už jen se sebezapřením.Takto se nadají podávat výkony. Apropos:podnik nezískal ani na pokutách,protože to co vybral na provinilcích,obratem nalil do drábků.

Takže jak říkám,problém nevidím v samotném faktu,že dělník nedostane zaplaceno za veškerou prácovní sílu,kterou na pracovišti odevzdá.Problém je ve spůsobu,jakým je nadhodnota využita.

264284

29.2.2012 23:07

RE: Udo a Michal Kesudis 2

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264284

s prvním odstavcem nesouhlasím - křiví je oba stejně problém je totiž v těch systémech oni se od sebe zase tolik neliší v obou případech jde totiž o kapitalismus (jak překvapivé) jen v tomu předchozím je majitelem všeho stát a společnost funguje jako gigantická firma - moje teorie je že stát a vlastník jsou v podstatě konkurenti kteří se omezují a občan z jejich souboje částečně profituje tím že má demokracii a právní stát
když zanikne vlatník - režim před rokem 1989 nastane tyranie
když zanikne právní stát - doba před francouzskou revolucí taky zavládne tyranie a neomezená moc vlastníka
ve všechn případech ale funguje kapitalismus jako uspořádání ekonomiky který nepotřebuje svobodný trh ale potřebuje existenci kapitálu což je třeba majetek nebo know-how v dnešní době pro korupci potřebná politická funkce a tyto věci dané subjekty vyměnují na trhu za účelem maximalizace zisku čiže kapitalismus tady máme už nejméně 500 let v různých formách a nikdy jsme nepoznali nic jiného
nadhodnota zase souvisí s kapitalismem to je autonomní systém a ta nadhodnota včetně úroků což je taky nadhodnota umožnuje motivaci k ekonomickému chování bez ní by se to okamžitě zastavilo
problém kapitalismu je kumulace pro vlastníka nepotřebného kapitálu - když má daný subjekt příliš velké zisky a není schopen poptávat dost služeb aby je mohl utratit pak nastupuje jak už jsem uvedl úvěrový mechanismus a úvěry nejsou nic jiného než tvorba peněz z ničeho
nechci se vrtat v detailech toho systému
pokud s tím chceme něco dělat tak nezbývá než zrušit peníze zrušit vlastníka výrobních prostředků a zrušit ochranu vlastníkem neužívaného majetku a přejít na jiný způsob motivace k práci než je výplata peněz

264288

29.2.2012 23:50

RE: Udo a Michal Kesudis 2

Jan Vítek vyfukove (tečka) systemy (zavináč) seznam (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 264278

Tady bych si dovolil polemizovat s poslední větou.
Jsem totiž z této generace a osobně si myslím, že generace po nás...zejména dnešní 17-25 letí jsou daleko větší zmrdi, současný režim totiž daleko víc křiví charaktery a navíc jsou vychováváni ve lžích které se na ně hrnou ze všech stran.....lžích o tom, jak jsou chytří až skoro geniální, jak mají mít vysokou sebedůveru, jak mají vysoké vzdělání díky neustále se zvyšující úrovni školství apod. Hromada dětí má dnes ve škole úlevy po záminkou různých "disdebilií", takže se neučí ani to minimum co ostatní.
Pravdou ale je, že jsou to polovzdělané hovada (úroveň českého školství 20 let upadá), kterým chybí alespoň nějaká pokora a respekt (když na ně učitel zvýší hlas, tak si to s ním rodiče vyřídí, že? )nikdy neměli žádné povinnosti, ale jen práva.
Vyrostli většinou bez volnočasových aktivit utužujících charakter, zato však s drogama na každém kroku.
Není problém v generaci husákových dětí, problém teprv přijde až se chopí vesla tahla generace, protože u té se pokřivení charakteru podařilo dostat na zcela novou úroveň.
neříkám, že všichni, je to otázka osobnosti a ambicí.....ale většinou jsou to tupé hovada s přemrštěnou sebedůvěrou a přesvědčením, že jsou něco víc než ostatní a že zbytek společnosti je pod jejich úroveň, když si to ale myslí všichni pak je to problém.
To ani nemluvím o tom, jak jsou od útlého věku bombardováni sexem, když v programech, které sledujou cca 11 leté děti a který jde v televizi v normálním čase (např. Buffy, přemožitelka upírů) je sex skoro v každém díle, občas lesbický, občas otevřené hovory o to, dát si trojku. Pak se člověk nemůže divit, že možná polovina holek začíná se sexem před 15 rokem, celkem běžně to bývá 14 nebo 13. Osobně znám holku, která si píše sexuální partnery do deníčku, je jí 16, dělá to od 14 a když jsem se s ní bavil minulý měsíc, tak byla na čísle tuším 178. To už je sice extrém, ale i tak je dnes běžný standart, že holky v cca 16 mají za sebou takových 10 partnerů, kdy většinou jde o náhodný sex.
Teď seď se do mně můžete pustit, že to je nesmysl, že to takhle nemůže být.......můžete na to mít jakýkoli názor, nicméně fakt, že při dotazníku CVVM mezi středoškoláky 60% dotázaných středoškolaček mezi 15-18 lety odpovědělo, že občasný komerční sex nepovažují za prostituci mluví sám za sebe.

264291

29.2.2012 22:41

RE: Udo a Michal Kesudis 2

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264165

navíc ted mě napadlo vždyt ten úrok je nadhodnota jak vyšitá
takže k žádnému zakrývání v podstatě nedochází

264285

1.3.2012 0:11

Zpět k tématu článku

kesudis.m 46.?.?.?

Reakce na 264285

2 Aristokrat,
Úrok z půjčky není Nadhodnotou.Nadhodnota vzniká při dělníkově práci.Úrok je lichvářský nástroj.Proto byl v mnoha tradičních společnostech zakázán.

Nicméně tento článek byl původně o něčem jiném.Byl to pokus najít paralery v úpadku dvou říší.A nebyl špatný.Jen je škoda,že se autor omezil na moderní éru.Mnoho lidí tak při podobných příležitostech činí,protože má pocit,že většinu posluchačů nebo čtenářů starší historie nudí.Kdo chce něco důležitého říci,by však podobným tlakům podléhat neměl.Dovolím si připomenout stručně úpadek mnohem starších Říše.

IMPERIUM ROMANUM
-pro historiky nic nového,nehistorici na to zapomínají,nebo je to škola nenaučila:úpadek Imperia nebyl záležitostí jednoho století,ani jedné příčiny.Úpadek Imperia byl naprogramován už v jeho základech,v jeho společenském zřízení,v nacionalismu,v rychlosti expanze,v územní rozloze a mnoha dalších dílčích příčinách,které spolu a dohromady vytvořili smrtící koktejl.

Stěhování národů,samo o sobě nebylo a ani nemohlo být příčinou pádu.Už proto,že žádný národ se tehdy doopravdy nikam nestěhoval a příchod malých kmenových skupin za účelem usazení mohl Imperium teoreticky posílit,kdyby byli Románi schopni té šance využít.

Převládal určitý výrobní spůsob.Jeho možnosti se časem vyčerpaly.Říše byla tvrdým nacionalistickým státem.Kdo nebyl Řek,nebo Říman,byl barbar a barbar,neměl v Imperiu právo vůbec na nic.Ani na život.Vnější provincie byly krutě vykořisťovány a díky tomu zůstávájí obyvatelé Italica historicky jedinými civilizovanými lidmi,kteří ve své zemi nemuseli platit daně.Krom úplné daňové svobody měli právo na základní potraviny zdarma.Tento stav,život Italica v kontrastu s živořením v provinciích a třídní protiklady na soudržnosti a životaschopnosti Imperiu nepřidával.Celá Říše stála a padala s vojenskou silou.Vojenská slabost spůsobila konečný pád.

Životem Imperia táhne dlouhý nekonečný boj.Boj mezi pozemkovými magnáty na jedné straně a představiteli centrální moci na straně druhé.Odstředivé tendence tohoto druhu rozložili už nejednu Říši. Podobně byla oslabena i Basileia ton Rhomaion,neboli Byzantská říše.Dá se říci,že převaha odstředivých tendencí majitelů velkého majetku,jejich mocenské aspirace a vzájemné boje oslabovali vnitří organismus státu,který pak nebyl schopen efektivně odolávat tlaku zevnitř ani z venčí.V neposlední řadě, stát dávno před zánikem rezignoval na vlastní systém výběru daně.Místo toho si Imperátor půjčoval peníze od soukromých peněžníků,jakýchsi předchůdců bankéřů,kteří mu dali kolik si řekl a výměnou dostali právo vybrat si to zpět od obyvatel Imperia.Potíž byla v tom,že Imperator nekontroloval,kolik si od lidí berou.Tato praxe ekonomice vůbec neprospívala.Ze slov "bankéř" a "zloděj" se stala synonyma.

264294

1.3.2012 1:19

RE: Zpět k tématu článku

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264294

odpovím i k tomu výše asi jenom to že se hnípáš v nesmyslných detailech tkeré vůbec nejsou důležité k poznání celku
co se týče mládeže tak mám pocit že jim vyčítáš to co je vlastní jakékoli generaci tedy ne kokrétní aktivity ty s emění ale spíš přístup k nim

co se týče toho pod čím píšu
to co píšeš o rozdílu mezi ziskem a úrokem je NESMYSL stejně jako to jeho zákazu pokud máš tou tradiční společností na mysli společnost před francouzskou revolucí tak je to navíc hloupý omyl na úrok se půjčuje už veeelmi dlouho ono to totiž ani jinak nejde - o vizi společnosti s penězi a bez úročení sní pouze nablblí fanstasté nebo nebezpeční šarlatáni
úrok a nadhodnota je úplně to samé nechci to vysvětlovat na příkladu protože ty jsou vždy zavádějící podstatné je že pro kapitalismus jsou ty věci naprosto zásadní a nemůže bez nich fungovat pokud chceš kapitalismus s peněžní odměnou za práci nezávislou na odměně někoho jiného za jinou práci s možností nezávislosti na společnosti díky velkým výdělkům a s ekonomizací vztahl mezi lidmi můsíš přijmout i existenci úroků a nadhodnoty protože bez nich by kapitalismus jednoduše nefungoval celý ten mechanismus by se zadrhnul
pokud se ti nelíbí úrok musíme zrušit peníze a vymyslet jiný způsob distribuce vytvořených zdrojů mezi lidmi tak aby byli lidi spokojeni

264298

2.3.2012 10:38

RE: Zpět k tématu článku

udo1 udo321123zavonacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264298

Taakže to skúsme zhrnúť Michal a Aristokrat..

Myslím, že sa zhodneme na tom, že keď nám niekto hodí do válova pomyje a časť je skysnutá a plesnivá, VYBERIEME SI a nezjeme všetko, lebo nás bude bolieť brucho, ak rovno neotrčíme paprče.. Keďže sme už nepochybne dostatočne skúsení,čo sa týka toho, ako chutná odpad zo stola samozvancov, čo tak vykuknúť na chvíľu z chlieva. Navyše, keď sa začínajú dni skracovať..
Toľko k tzv. "kapitalizmu", "marxizmu", "pseudokresťanstvu" a ich kánonu, vnímaniu ako nedeliteľného celku. Tak ako má každý človek dobré a menej dobré stránky a povinnosť sa vyvíjať, korigovať, lebo inak zomrie.
Nerozmýšľať(nehodnotiť, nevyberať) je hlúpe. Smrteľne.

Na filme "Money as dept" je rozhodne kus pravdy. Úrok je jeden z najmocnejších nástrojov moci.
Logicky..:
Ak sa Vám podarí monopolizovať business of "making money" s úrokovým systémom, niet cesty, ako peniaze, ktoré ste raz požičali na úrok, vrátiť späť bez toho, aby ste si zobrali ďalší úver. Alebo vyberiete peniaze z obehu, prípadne ukradnete susedovi, či vrátite v "naturáliách".. O inflácii spôsobovanej vydávaním nekrytých peňazí na báze frakčných rezerv ani nehovoriac. To je double impact. Niekoľko násobné umocnenie sociálne a ekonomicky vražedného efektu úroku. Preto západ tak expandoval, inak by sa musel zožrať sám, ako drak(či had) kúšuci si do chvosta(autokanibal). No technika, ktorú porodil, predbehla morálny rozvoj spoločnosti a preto sme už nejaký čas na hrane kolektívnej samovraždy a v stave kolektívnej schizofrénie. Nekrytý úrokový mechanizmus síce urýchlil niektoré objektívna procesy, avšak neprimerane. Adminom sa vymkol zpod kontroly tak, ako mnoho iných procesov, na ktorých riedenie ašpirovali..

Bezúročný kapitalizmus s kumuláciou kapitálu máte napr. aj v tu toľko rozoberanom islámskom bezúročnom investičnom bankovníctve, kde sú aj dnes konštantne rozprávkové "výnosy" a primárnej "krízy" tam niet. Stačí funkčné modely prispôsobiť na naše podmienky s primeranou spoločenskou(štátnou) kontrolou, cieľovým poverením.

Zoštátnenie je právne neodlíšiteľné od privatizácie ak štát, ako akcionár občanov, kúpi strategický majetok a výrobné prostriedky-energetika, vodohosodárstvo,atď..! Na pôdu budú zvýšené dane, resp. bude postupne reinterpretovaný status "vlastníka" pôdy.
K tomu všetkému nevyhnutne príde. Je to len otázka času, ktorý sa zo sociologického pohľadu objektívne zrýchľuje.

Neviem Kesudis,ako si Vašu kádrovú nedôveru k proletariáru pozitívne interpretovať..
Aj Lenin mal bez pochýb v mnohom pravdu,
no namiesto jeho problematického vyjadrenia:
"Každá učiteľka by mala byť riaditeľkou"
by správny výraz by mal znieť zhruba nasledovne:
"Každá upratovačka by sa mala učiť byť riaditeľkou"
Chápete ten rozdiel?

264465

4.3.2012 20:52

RE: Zpět k tématu článku

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264465

udo ten nástroj moci nejsou úroky nástroj moci je lidská slabost a potřeba se zadlužovat ty úroky jsou pouze jakýsi nástroj na jedné straně regulace a na druhé straně zavázání si dlužníka
podstatné na tom ale je spíš ta tvorba peněz protože kdyby neexistovaly banky virtuální peníze a všechno se platilo cash tak by úroky žádný problém nebyly

v islámu to je pouze obejití úrokového mechanismu pokud vím jakýmsi podílem na zisku no dalo by se to ale skoro nic by se nezměnilo

dále bych jen upozornil na rozdíl mezi znárodněním což je vlastně privatizace do rukou občanů a zestátněním kde jde o privatizaci v podstatě do rukou politiků

264634

4.3.2012 22:49

RE: úrok

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 264634

Je jasné, že dlhodobý štatistický efekt paušálneho úroku je nevyhnutný morálny a spoločenský rozklad po matematicky riaditeľnej rýchlosti akumulácie rozhodujúcej časti všetkých zdrojov do moci úverového monopolistu. Úrok nie je proste priamo naviazaný na zlepšenie, alebo zväčšenie objemu tovarov a služieb, ale jeho efekt je v prvom rade mocenský, čo vieme z mnohých príkladov z minulosti. Preto bol úrok väčšinu dejín trestaný-smrť, alebo vyhostenie (kolektívne aj s rodinou). Prejavenie sa tohoto obzvlášť zákerného (a)sociálneho mechanizmu(úroku) je dlhodobé a preto pri krátkom časovom výseku(perióde vzorkovania) takmer nepostrehnuteľné. AKo heroin. No viete že, vás zabije. V tomto je úrok dokonca istejší ako heroin [velký smích]

Je to skúsenosť stoviek a skôr tisícov rokov. K metodiky konštrukcie nástrojov finančnej vojny(predikčno-korekčných úrokových výpočtov agresorských finančných modelov) sa nebudeme asi zase vracať. Rozoberali sme to tu podrobnejšie veľakrát a hádam to už netreba opakovať.

Áno, súhlasím s Vami, že tvorba peňazí z ničoho a naviazané virtuálne produkciou nekryté špekulatívne burzové operácie sú tiež súvisiaci veľký problém. Mohli by sme samozrejme zase raz dlho diskutovať, ktorý problém je väčší a aké sú ďalšie s ním súvisiace. No neviem si naozaj predstaviť, kde inde by sme sa pri hľadaní udržateľného ekonomicko-ekologického spoločenského modelu mohli dostať, ako ku nevyhnutnosti znovuzavedenia trestnoprávnej zodpovednosti za akékoľvek úročenie a rámcovým vzťahom pre pomer množstva výmenného obeživa a tovarov so službami. Väčšinou je zatiaľ viazaná na energopotenciál analyzovanej oblasti. Ide o základnú finančnú gramotnosť.

Znárodnenie a zoštátnenie môže a nemusí byť to isté. Dúfam, že aj sám chápete prečo. Podstatný je tak, ako ste naznačil, cieľ takejto formy privatizácie. Aj z veľkých "mienkotvorných" médii staršej generácie je dnes už našťastie jasné, že ide, čo sa týka "ziskov" globálne o ich privatizáciu fašistickou nadbankovou "elitou" a čo sa týka privatizácie(zosobnenia) strát, o najspodnejšie kasty otrokárskej de-formačnej pyramídy určené z pohľadu "bossov bossov" na odpis. No bossovia už sú bosí, nahí a pri mo-mentálnom nastavení ide skôr o to, ktorí si ako užijú ostrý vietor. Či sa v ňom budú aj s rodinami hompáľať, alebo mrznúť. Tak aj časť ich zatiaľ kolaborujúcej periférie, ktorú sa budú potom snažiť pod stresom tu a tam (no nevyhnutne stále častejšie) predhodiť "ulici" ako popletený starý Abrahám so svojim synom a svojimi dvoma bohmi.

264644

5.3.2012 0:44

RE: úrok

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264644

význam úroku je přecenován je to takový duch alterwebů a mně z toho prostě smrdí propaganda protože je to velké míry demagogie
úrok je třeba chápat hlavně jako koupení času za který bych musel šetřit abych si mohl něco koupit protože bez něj by mi nikdo nepůjčil navíc jak už jsem psal úrok zabranuje kumulaci kapitálu a roztáčí ekonomiku
mocenské hledisko není podle mého názoru tak úplně pravda protože se dá uplatnit jedině když přijde krach a ten přijde ne protože nemám na úrok ale protože nemám ani na jistinu
prostě a jednoduše tam kde jsou půjčky jsou i krachy protože peníze se přelévají a akumulují u velkých úspěšných subjektů - z tohoto mechanismu neexistuje cesta ven která by ty mechanismy neničila
dokonce i když nic nedlužím tak musím jíst musím platit třeba dan z nemovistosti apod takže to mocenské hledisko je spíš spojeno s povinností platit než s tím že něco dlužím a musím platit dluh + úrok

co se týče tvorby peněz nevím jestli jsi ekonom ale tady je třeba si uvědomit že jakmile umožníme platit pohledávkou - a bezhotovostní peníze jsou pohledávka nikoli peníze - tak v okamžiku kdy ta pohledávka vznikne vzniknou nám v ekonomice peníze navíc

dám jednoduchý příklad:
pan A uloží do banky milion banka půjčí milion panu B pan B si koupí dům od pana C pan C uloží milion do banky
výsledek? fyzicky máme v ekonomice milion ale máme dva subjekty kteří mohou disponovat s milionem na účtěkdyž pan A a pan C převedou své peníze na účet pana D který vyrábí auta a koupí si každý auto tak pan D má na účtě 2 miliony jeden je kryt reálnými penězi druhý je kryt závazkem pana B splatit svůj dluh
a ve skutečnosti je poměr hotovosti a závazků/pohledávek zhruba 1:50 [chechtot]
jediná možnost jak se tomu vyhnout je zneplatnit platbu čímkoli jiným než papírkem v hotovosti ale to pak bude třeba mezinárodní obchod poněkud problematický [mrknutí jedním okem]

264650

14.3.2012 2:20

RE: úrok

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 264650

Bol som trochu viac pracovne zaneprázdnený..

V podstate ste trafil klinec po hlave Aristo(?)!
Snáď Vám to sedliacky po dobrom spánku ráno aj naozaj došlo!
Samozrejme pardón, ak Vás podceňujem..

Obchod, obzvlášť s tzv.derivátmi(burzové sociopatické kasíno), no z časti aj s pohľadávkami, opciami, atď. musí byť postupne prísne zregulovaný na minimum smerom k nule. Nie je totiž krytý skutočnou výrobou a službami a preto sa do veľkej miery tiež podieľa na zámernej inflácii. Prakticky znemožňuje udržateľné riadenie trhu. Je motorom inflácie napojeným na systém podvodných frakčných rezerv tak, ako aj úrok. Nebudem to tu znova opakovať, bo ako som hore spomenul, sme to tu snáď už zo všetkých strán x+1 krát prebrali s odkazmi na spústy publikácii na túto tému. CHoďte do archívu a zdravo vyberajte tak z konštrukcii vašich meinstrímových aparátčikovských pseudoekonómov, ako aj z (nie?)vašich alterwebov. Metodologické prístupy aproximačnej analýzy objektívnej skutočnosti, jej hodnotenia a hľadania riešení podstaty problémov tu tiež boli požehnane omieľané. Nebojte sa teda myslieť!

Objektívny proces globalizácie, ktorý bol akcelerovaný aj subjektívnym riadením(kontrolou) kreditno-finančného systému pár známymi patologickými jedincami je zavŕšený. Egoisticky využili kontrolu tohoto procesu za cenu stámiliónov nevinných obetí. Títo idioti nás posledných 50 rokov cyklicky privádzajú okrem iného na hranu globálnej jadrovej apokalypsy.
Úrok logicky nevyhnutne brzdí, resp. priamo likviduje morálku.
Porozmýšľajte na jednoduchých podobných príkladoch, ako ste uviedli sám, prečo tomu tak je. Som presvedčený, že na to dôjdete. Vlastné ťažko vypracované znalosti sú najcennejšie.

Pýtam sa:
Dokedy budeme tolerovať morálne negramotných tupcov na čele spoločnosti?
Cesta naspäť je cestou nemožnou a tolerancia končí tam, kde sa objavuje objektívna lož, ak chápete. Démonkratické mocou sfetované fascopice, ktoré nechcú používať svoj čelný lalok optimálnejšie, adekvátne vývinu situácie a skutočným potrebám spoločnosti, zahynú v prachu dejín. Nebudú sa proste pliesť pod nohami.
Otázkou je potom, či poniektorí chcú zahynúť s nimi.
Tam je odpoveď jasná. No neviem, ako je tomu v tomto prípade u Vás Aristo.

Čo si majú o Vás Aristo myslieť čitatelia a známy, keď propagujete neobhájiteľné genocídne svinstvo úroku?

Isto.. aj koncentračné tábory sa dajú bez pochýb obhájiť z pozície úprimnej(?) snahy o prevýchovu nepoučiteľných(?), prípadne pár nešťastnými osobnými ľudským zlyhaniami.
No to konečné riešenie sa javý byť predsa len viac- či menej morálne problematické. Na tom sa asi zhodneme.

265204

14.3.2012 2:53

RE: úrok

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 264650

dodatok..
Samozrejme nechcem uraziť tých "Spravodlivých z národa nemeckého, ruského, maďarského, slovenského a iných..", ktorí pogromy v rámci základného pudu sebazáchovy mysleli bez pochýb úprimne v dobrej viere záchrany svojich rodín a komunít napriek prirodzenému odporu k zabíjaniu a porovnať ich s tými zo zvrhlých judofašistov & co., ktorí to tiež myslia s národmi tejto zeme zombibioroboticky "nezištne úprimne"
BTW..Nič proti siofašistami vraždeným etnickým Hebrejom, ak ešte vôbec existujú, či existovali..

Žid je vskutku len spôsob myslenia, patologický zvrhlík, nie etnikum.
V tomto zmysle možno akurát vyznávačom judaizmu popriať, aby čím rýchlejšie identifikovali infekálne chyby v svojej ideológii tak, ako aj kresťania, muslimovia a iné ateistické ideológie a prípadne dosiahli po očistení a zrealizovaní svojich relígii pokoj a vytvorili naozaj národ. Religionistický fundamentalizmus v pravom slova zmysle namiesto newspeakovsko očkovaco-prevráteného významu..
"Všetko Božie vnuknutie totiž vo svojej plnosti s-trojenia jedno jest"

Ak vydržia zvrátení judaisti ešte jednu generáciu na mieste, možno sa im to naozaj napriek odporu ich otrokárov(ktorí ich raz vyhnali s egyptských chrámov rohatého a zabili a zdiskreditovali skutočného Moseho) podarí. Závisí to ako vždy zasa len od bežných obyvateľov kraja stredu polmesiaca, ich úrovne chápania sveta a postoja. Tiež majú, tak ako aj my, rozum a slobodnú vôľu. Môžu a nemusia sa znovu zhostiť svojej pôvodnej neegocentrickej dejinnej úlohy a pomôcť zo skúseností ostaným, alebo.. To už je ale opäť ďalší náväzný príbeh..

Som presvedčený, že aspoň pri základnej gramotnosti nenájdete v predošlej formulácii dvojzmyselnosť a pochopíte ju čo najviac objektívne takú, aká proste je..bez obligátnej s prepáčením kos-ser lobotómie.

s úctou
u.

265206

27.2.2012 15:35

RE: Zajímavé

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 264062

>Dovolím si Vám předvést, co je to argument. Tedy. Skoro 2
>miliardy lidí. 15 různých států. A v těch státech skoro 50
>národů a národností. Na tomto ohromném vzorku
>nešťastníků byla po mnoho desetiletí testována zcestná
>ideologie Vašeho milovaného Marxe. V jejím jménu byl
>podnikatelům ukraden jejich majetek. A jeho správa svěřena
>neschopným prokádrovaným lemplům. A výsledek? TOTÁLNÍ
>FIASKO! Ani v jediném případě se experiment nezdařil. Ani v
>jediném. To je argument, se kterým nepohnete.
Neprůstřelný argument? To není úplně pravda. Totální fiasko to v žádném případě nebylo, snad pomalé hnití. Byla však realizována spousta úspěchů ve vědě, průmyslu i zemědělství, to nelze popřít a nazývat to totálním fiaskem. Neexistovaly tisíce bezdomovců s rostoucí tendencí, nebyli nezaměstnaní. Pamatuji, že i rádio Svobodná Evropa přiznávala, že socialistické státy dosáhly slušné životní úrovně a úspěchů. To, že vy to tady demagogicky vše popíráte nic na tomto faktu nezmění.
A navíc, podívejte se na současný stav kapitalismu. Nemá snad smysl, abych zde rozváděl současné problémy všech zemí kapitalismu, že? To není podle vás úpadek??? Když tedy pominu stále se ztenčující střední třídu, tak dnes máte na jedné straně pár procent super bohatých mafiánů se všemi možnými výhodami, na druhé miliardy chudáků, doslova umírajících hlady a třesoucích se strachy před budoucností. To je podle vás úspěch???

264067

27.2.2012 20:37

RE: Zajímavé

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264067

Pánové, copak nechápete, že si z vás Vojta dělá srandu? Tohle přeci nemůže logicky uvažující člověk myslet vážně. Vojta prostě plácne nějakou strašnou krávovinu a pak čeká, kdo mu na to skočí a věnuje mu drahocennou energii. Základní trik Vojty je míchání jablek s hruškami, vytváření souvislostí tam, kde neexistují, paušalizování na základě jednotlivých případů, atd. Diskuse s Vojtou je naprosto zbytečná, neboť pokud mu dáte neprůstřelný argument, takticky se odmlčí a již o věc nejeví zájem.

Jinak je pro něj samozřejmě ten nejtvrdší "kapitalismus" tím nejlepším řešením, zná ho i z vlastní rodiny, kde neakceptuje přerozdělování, neboť není dostatečně tržní. Proto se obávám, že ani žádnou rodinu nemá, neboť by jí nebyl ochoten nic obětovat a proto by s ním nikdo nevydržel. Přes všechnu jím propagovanou neviditelnou ruku trhu je ovšem rád, když mu na účtě přistane každý měsíc jeho důchod a lékařskou péči má zdarma. Toho se ani přes své zásady vzdát nehodlá. [chechtot]

264077

29.2.2012 13:05

RE: Zajímavé

hc 90.?.?.?

Reakce na 264062

>Říkáte blud, pane Kesudisi? Blud tomu, že jen ti
>nejschopnější dokážou organizovat a řídit práci druhých?
>Jen ti nemnozí výjimeční lidé, kteří svou schopnost
>(správně se rozhodovat) potvrdili tím, že se stali
>úspěšnými a bohatými? To je blud?

Co vy na tohle, pane politruk?

264209

1.3.2012 22:46

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 264209

To je přece zákonité, pane HC. Kdo myslíte, že bude úspěšnějším podvodníkem, zlodějem či lhářem? Absolvent pomocné školy, který sotva rozumí jízdnímu řádu? Nebo všemi mastmi mazaný právník?

Je statisticky prokázáno, že bezectní lotři jsou rozloženi v populaci zcela rovnoměrně. Bez ohledu na IQ, vzdělání či majetek. Ti chytřejší a vzdělanější jsou ovšem úspěšnější ve všem. Tedy i v lumpárnách. Proto jsou samozřejmě také víc vidět. Víc, než chudí a hloupí lotři. Primitivové jsou z principu neschopní páchat rozsáhlé a sofistikované trestné činy. A tak v prostých lidech vzniká mylný dojem, že všichni bohatí a úspěšní lidé jsou lotři. Vždyť přece ty největší a nejpromyšlenější lumpárny organizují právě oni.

Tato skutečnost ovšem nic neubírá na pravdivosti mého tvrzení, že nejlepšími orgánizátory ekonomických aktivit lidí jsou právě ti nejbohatší a nejchytřejší z nich. Pokud nesouhlasíte, měl byste nám sdělit, jací lidé jsou tedy dle Vás pro tuto významnou společenskou funkci vhodnější. A hlavně proč. [smích]

264428

1.3.2012 23:14

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264428

jasně ti nejchytřejší kteří peníze vydělané v potu tváře minimalizací mzdových a jiných nákladů "investují" do všelijakých fondů aby o ně následně velmi chytře přišli?
milý vojto nehraj to na nás ty nejsi tak hloupý jak ze sebe děláš přičemž náš provokuješ k reakcím na sebe abychom ti vysvětlovali jak se věci mají a vyplácali si při tom všechny volné příspěvky

ty moc dobře chápeš že chamtivost závist touha po moci apod jsou vždy zdrojem slabosti nikoli síly tak proč ze sebe děláš úplného vola a plácáš tady takové nehorázné pitomosti?

a co se týče toho tvého patvaru (či potvory) "významná společenská funkce" mohl bys nám sdělit co si pod tím představuješ? máš na mysli nějakého vůdce či politika? nebo majitele firmy? k čemu skutečně myslící svéprávný člověk potřebuje někoho takového? ty potřebuješ někoho aby ti vládnul? ty potřebuješ aby ti někdo říkal co máš dělat co smíš a nesmíš? skutečně potřebuješ zákony abys věděl co je a co není podvod? při jaké činnosti se dopouštíš něčeho špatného? a pokud je tvá odpověd vždy ano to máš skutečně tu neskutečnou DRZOST považovat se za rozumem a inteligencí obdařenou myslící bytost? [mrknutí jedním okem]

264430

27.2.2012 11:34

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264007

to je neuvěřitelný
ty jsi demagog žvanil a pohádkář [chechtot]
ten sedlák jde sice z trhu ale to že je něco danově uznatelné znamená že to sedlák utratí ještě před placením daní
když bychom zůstali u toho tvého po všech stránkách blbého příkladu on ten sedlák to políčko koupil ještě v tom městě a lapkové u něj najdou velký kulový protože je představ si to ve ztrátě nebo v malém zisku protože políčko bude odepisovat několik let

hodit forda křižíka a jobse do jedné věty to už chce velkou dávku myšlenkového eskamotérství [velký smích]
všichni 3 byli inovátoři ale každý z nich byl tak trochu produktem své doby jejich přínosnost je velmi rozdílná k čemu je apple který se zaměří na marketing a prodá ohromné množství naprosto zbytečných nesmyslů hloupým lidem? jasně technicky vzato je to v pořádku je to trh když se na to podíváme s odstupem tak došlo k zisku nějakého jedince na jedné straně a k obrovské ztrátě pro společnost které narostou hromady odpoadků za nesmysly které po nějaké době přestanou fungovat

proč budovat nějaká impéria?
máš snad pocit že před vznikem ubuvnického impéria lidi chodili bos?
ty jsi prostě fascinován pokrokem nějakého lidstva který "smete vše co mu stojí v cestě" a odmítáš vidět že ten tzv pokrok s sebou nese celou řadu problémů které jsou zejména v současné době příliš vysoká cena za jakýkoli další pokrok
ty sis prostě přečetl frýdmanův blábol jménem "svoboda volby" taky jsem to četl a nedočetl protože to je demagogie psaná takovou hloupoučkou dětskou formou - zřejmě záměrně protože se nepředpokládá že by to četl kdokoli inteligentní a jsou tam tzv tržní vztahy vysvětlovány demagogicky pitoreskní formou která má za cíl zakrýt skutečné pozadí toho jakéhosi "všehotrhu"
tím je fakt že se vše děje vždy na úkor většiny lidí která je záměrně udržována v situaci kdy ŽÁDNOU VOLBU NEMÁ protože bohužel musí jíst musí pít potřebuje mít kam složit hlavu a tento zrůdný odporný tržní systém umožnuje jejich vysávání až do dna
k čemu bohatství vzniklé z takových odporností? radši budu chudý žijící v chudé technicky "zaostalé" společnosti

bohužel systém diskuzí zde na zvědavci neumožnuje hlubokou a dostatečně vyčerpávající diskuzi protože neplatící čtenáři mají omezený počet příspěvků snad ani na mě nereaguj protože ti neodpovím

264061

28.2.2012 1:32

RE: Zajímavé

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 264061

Debata s Vámi je opravdu zajímavá, pane Aristokrate. Poslechne-li totiž sedlák Vaši "moudrou" radu a koupí pole od souseda ještě na trhu, je totálně v ... pytli. Proč? Nákup pole sice je z jeho pohledu dobrou INVESTICÍ. ALE! NENÍ daňově uznatelným nákladem. Sedlák takto investované peníze dokonce nesmí ani odepisovat. Takže mu v důsledku Vámi doporučené nedomyšlené investice nezbude na zaplacení daní. Nastupuje exekutor a ...

Dál. Jobs ve své firmě dle Vás vyrábí nesmysly. Vy o tom rozhodujete? Co má pro lidi smysl a co ne? Vy jste opravdu ředitel zeměkoule? [chechtot]

Promiňte, ale na další diskuzi této úrovně nemám sílu. Díky. [smích]

264092

28.2.2012 9:38

RE: Zajímavé

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 264092

nevím jestli nákup pole je danově uznatelný
já jsem to pochopil jako příměr nákupu stroje podnikatelem což danově uznatelný náklad je
a to s tím polem nevím nejsem účetní takovými pitomostmi se nezabývám

tvůj slint u jobse sis mohl odpustit protože v příspěvku na který reaguješ je jasně napsáno přibližně cituji " ano je to správné je to trz že" takže jsem tvou přiblblou filosofii o tom jak si trh poradí předpokládal
ale měl by ses vojtíšku taky podívat občas mezi lidi a nevrtat se pořád v teoretických knížkách možná by se ti rozsvítilo protože ty teoretické tržní poučky fungují sna malém prostoru kde se dá dosáhnout velké míry informovanosti mezi lidmi ale v makroekonomickém měřítku nefungují nikdy nefungovaly a fungovat nebudou
zejména protože majitelé větších firem nemají problém se spolu nějak dohodnout aby víc vydělali na úkor zákazníka
například takový hezký teoretický postulát jménem konkurence a její prospěšnost pro zákazníka
kromě udržování jisté kvality produkce pokud jde o výrobní společnosti - která je ale důsledkem spíš velké snahy investovat do vývoje a inovací a tím si snižovat danový základ - nikde nefunguje a proč nefunguje? nu protože se firmy vždy domluví na úkor zákazníka sem tam propukne cenová válka a pak si zákazník přijde na své ale ty firmy vědí že by byly samy proti sobě a tak firmy udržují cenové hladiny na určité hranici
to samé je tržní plk o tom že "každý svého štěstí strůjcem" to taky nikdy nefungovalo nefunguje a nikdy fungovat nebude protože hodnoty nevznikají konkurencí ale spoluprací a jedinec prostě nedokáže vůbec nic pokud se nedokáže dohodnout s ostatními apod
takže tvoje teoretické protržní sociální inženýrství jsou úplně plané kecy nezakládající se na pravdě - prostě ti vojtíšku ve všech těch knížkách co jsi četl LHALI je mi líto [mrknutí jedním okem]

264115

27.2.2012 4:50

Čína má už dnes co dělat sama se sebou. Stovky protestů ročně a hrozící rozpad

Mejla 83.?.?.?

této nesourodé země připomínají daleko více SSSR než USA. Se SSSR má Čína podobné státní zřízení, politický teror, uzavřenost země, kopírování zahraničních vynálezů, násilné připoutání jazykově, etnicky i hodnotově odlišných národů atd., živoření velké části populace atd. Chytrák, který napsal článek, lze zřejmě věštit budoucnost podle minulosti, ale ono to opravdu nejde. Navíc dnes se pomalu jednotlivé části světa vyrovnávají a je to tak dobře. USA nejsou slabšími, ale ostatní země jsou silnějšími. Jediný kontinent bez pokroku je tak zřejmě Afrika.

264057

27.2.2012 13:43

RE: Čína má už dnes co dělat sama se sebou. Stovky protestů ročně a hrozící rozpad

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 264057

Hmmm. Jen jste zapomněl dodat, že ta rozpadající se Čína existuje již několik tisíc let a pár set let není v čínské historii nic, co by stálo za zmínku. Tam se budoucnost neplánuje na pár let dopředu... Čína vesele existovala vedle římského impéria, dělala to, co dělá i dnes, tedy po hedvábné stezce posílala hedvábí za zlato. A přeci jen, když to zlato teče jen jedním směrem několik set let, pak se výsledek někde projevit musí. Řím skončil. Skončila Čína? Skončí EU, USA atd. Skončí kvůli tomu Čína? Odpovězte si sám...

264065

Příspěvků: 89

24.02. 08:52 Mirra  tak
24.02. 18:03 Oracle  Zaujímavá úvaha, len nepresná.
24.02. 20:39 dub  RE: Zaujímavá úvaha, len nepresná.
24.02. 11:43 Guru  Velmi správně
24.02. 23:55 janko  RE: Velmi správně
24.02. 23:58 janko  RE: Velmi správně
24.02. 14:35 Vojta49  Zajímavé
24.02. 16:30  RE: Zajímavé
24.02. 17:29 steve  RE: Zajímavé
24.02. 16:48 aristokrat  RE: Zajímavé
24.02. 17:09 hestroy  RE: Zajímavé
24.02. 23:54 Vojta49  RE: Zajímavé
25.02. 10:20 aristokrat  RE: Zajímavé
26.02. 15:40 djb  RE: Zajímavé
26.02. 18:00 Vojta49  RE: Zajímavé
26.02. 19:05 djb  RE: Zajímavé
27.02. 00:26  RE: Zajímavé
03.03. 17:48 rataj  RE: Zajímavé
03.03. 17:50  RE: Zajímavé
26.02. 15:53 Jan Vítek  RE: Zajímavé
26.02. 19:23  RE: Zajímavé
27.02. 20:25 aristokrat  RE: Zajímavé
25.02. 11:40 kesudis.m  RE: Zajímavé
25.02. 16:29 Oracle  RE: Zajímavé
25.02. 17:31 Antiseptik  RE: Zajímavé
26.02. 13:33 Vojta49  RE: Zajímavé
26.02. 15:48 Antiseptik  RE: Zajímavé
26.02. 17:20 kesudis.m  RE: Zajímavé
27.02. 22:00  RE: Zajímavé
28.02. 00:14 aristokrat  RE: Zajímavé
26.02. 18:10 kesudis.m  RE: Zajímavé
26.02. 18:44 jansmith1984  RE: Zajímavé
26.02. 20:15 dub  RE: Zajímavé
27.02. 00:02 jansmith1984  RE: Zajímavé
27.02. 16:25 dub  RE: Zajímavé
26.02. 18:52 Oracle  RE: Zajímavé
26.02. 20:24  Presstitutky na každém fóru, některé i dobře placené!
26.02. 21:59  RE: Zajímavé
26.02. 22:45 Oracle  RE: Zajímavé
27.02. 02:05 kesudis.m  RE: Zajímavé
27.02. 02:07 kesudis.m  RE: Zajímavé
27.02. 08:30 Oracle  RE: Zajímavé
26.02. 23:49 udo1  RE: Zajímavé
27.02. 12:10 Vojta49  RE: Zajímavé
27.02. 15:23  RE: Zajímavé
27.02. 22:51 udo1  RE: Zajímavé
28.02. 01:17 kesudis.m  RE: Udo a Michal Kesudis
28.02. 12:03 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis
28.02. 20:50 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis
27.02. 22:57 udo1  RE: Zajímavé
28.02. 01:44 kesudis.m  RE: Udo a Michal Kesudis 2
28.02. 21:54 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis 2
28.02. 22:02 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 19:12 kesudis.m  RE: Udo a Michal Kesudis 2
01.03. 14:20 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis 2
01.03. 14:23 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis 2
01.03. 19:37 kesudis.m  RE: Udo a Michal Kesudis 2
01.03. 21:14 aristokrat  RE: Udo a Michal Kesudis 2
02.03. 00:27 kesudis.m  RE:
02.03. 10:52 aristokrat  RE:
04.03. 17:58 kesudis.m  RE:
04.03. 18:22 aristokrat  RE:
04.03. 19:48 kesudis.m  závěrečná 2
04.03. 19:51 kesudis.m  závěrečná 1
04.03. 20:44 aristokrat  RE: závěrečná 1
02.03. 10:43 udo1  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 21:09 aristokrat  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 22:27 kesudis.m  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 23:07 aristokrat  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 23:50 Jan Vítek  RE: Udo a Michal Kesudis 2
29.02. 22:41 aristokrat  RE: Udo a Michal Kesudis 2
01.03. 00:11 kesudis.m  Zpět k tématu článku
01.03. 01:19 aristokrat  RE: Zpět k tématu článku
02.03. 10:38 udo1  RE: Zpět k tématu článku
04.03. 20:52 aristokrat  RE: Zpět k tématu článku
04.03. 22:49 udo1  RE: úrok
05.03. 00:44 aristokrat  RE: úrok
14.03. 02:20 udo1  RE: úrok
14.03. 02:53 udo1  RE: úrok
27.02. 15:35 jen tak  RE: Zajímavé
27.02. 20:37 hestroy  RE: Zajímavé
29.02. 13:05 hc  RE: Zajímavé
01.03. 22:46 Vojta49  RE: Zajímavé
01.03. 23:14 aristokrat  RE: Zajímavé
27.02. 11:34 aristokrat  RE: Zajímavé
28.02. 01:32 Vojta49  RE: Zajímavé
28.02. 09:38 aristokrat  RE: Zajímavé
27.02. 04:50 Mejla  Čína má už dnes co dělat sama se sebou. Stovky protestů ročně a hrozící rozpad
27.02. 13:43 hestroy  RE: Čína má už dnes co dělat sama se sebou. Stovky protestů ročně a hrozící rozpad

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 94 čtenářů částkou 16 491 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 0

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 13

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 3

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,62 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
15,79 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
5,50 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 888,86 Kč
1 unce stříbra
490,47 Kč
Bitcoin
958 817,95 Kč

Poslední aktualizace: 24.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 869